PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 2. Hafta | Trabzonspor 1-2 Diyarbakırspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22

violentia
16.08.2009, 12:44
Broos geçen hafta tüm ülkenin çok iyi olduğu konusunda hem fikir kaldığı, Ceyhun'a forma vererek, bizim alışık olmadığımız ''forma adaleti'' doğrusunu yapmıştır.
Broos Diyarbakır maçının şartları ve hafta içi oynayacağımız Avrupa maçını düşünerek, bizim alışık olmadığımız ''rotasyon'' doğrusunu yapmıştır.
Ama söylediğim gibi biz ''alışık'' değiliz böyle doğru işlere.
Sen hocaya sağ beki ve forveti olmayan takım ver, sadece 1 tane istediği oyuncuyu transfer et. Sonrada ''ilerki haftalarda tedbir düşünmekten'' bahset.
Broos doğru adam...
Broos, taraftarı ''Avrupa liginde yarı final, ligde şampiyonluğun en büyük adayıyız'' diye uyutumayan, daha yolun başında ''bu kadro ile şampiyonluk zor'' diyebilecek kadar doğrucu ve kralcı olmayan adam.
Bizim tarihimiz ''idare eder''cilerle ve onların yarattığı, kıl payı kaçan şampiyonluk travmaları ile doludur.
Ve tarih tekerrürden ibaret denir.
İki koca transfer sezonu geçirip, hala bu takımın sağ beki ve forveti yoksa KRAL ÇIPLAKTIR !!!

Yüzde yüz katılıyorum. Üstüne söylenecek tek bir kelime bile olamaz. Broos devre arası kovulur ve eski düzen (!) geri gelir. Birileri de kına yakar bir yerlerine..

melihkuzey
16.08.2009, 12:45
El vücuttan açıksa verebilirler

el vucüttan bilerek açılırsa verilir tabii ki ama o durumlarda bile penaltıyı çok zor veriyorlar. egemenin bunu bilmesi gerekiyor. ama Allah aşkına söyleyin hangi takımda rakip futbolcunun ayağına balıklama uçarak defans yapan bir futbolcu var. bunun sebebi aşırı konsantrasyon olabilir mi bence değil. bunun sebebi oyunu ve rakibi ciddiye almamaktır. iki golde de büyük hatası vardı. taraftar bir futbolcuyu bu kadar çok havaya sokarsa o futbolcuya yalancı bir güven gelir ve rakibi hafife almaya başlar. sorun burda.

bir de bu takıma çok acilen profesyonel bir futbol psikoloğu lazım. sivassporun futbol psikoloğu, çok başarılı trabzonlu bir arkadaşmış. onu alıp trabzona getirmeleri lazım. kafa olarak bizim futbolcular çok yetersiz.

Laz_61
16.08.2009, 12:45
Yabancı kontenjanımız dolu .. Hem de bence Kamanan değil bize lazım olan ..

Ne kadar sevmesekte bu takimin ilaci belli Mehmet Yildiz...ilerde top tutabilen güclü her buldugunu atmasada bizim golcülerden yine iydir...Bize Mehmet Yildiz gibi adam lazim.

İskender YILMAZ
16.08.2009, 12:46
benim anlamadığım bir şey var biz mi maç izlemiyoruz yoksa bu umut antremanlarda oynayayıp kadroya girip sonra maçtamı oynamıyor gelen her teknik draktör bunu ilk 11 de oynatıyor adamın bir kere timeng problemi var bence herşeyden önce kafa topuna nasıl çıkılır öğrenmesi lazım..

Gelen teknik direktör ilk 11 oynatıyor derken, başka şansı mı var gelenin ? Geçen seneye kadar ikinci bi forvetimiz mi vardı ? Şimdi de Gökhan sakat olduğu için yine mecburiyetten Umut oynuyor .. Yani hocalar Umut'u diğerlerine tercih ettiğinden değil, mecburiyetten oynatıyor ..

LazAnisT
16.08.2009, 12:47
Ben takımı beğendim.

Sadece taraftarın haftalardır bağırdığı sağ bek santrafor aksıyan taraflarımızdı.

Egemen adına çok üzüldüm.Yaptığı hatalara kadar Sahanın en iyisiydi.

Erdal
16.08.2009, 12:48
Başkan şimdi atlasa uçağa, gitse Rusyaya ertesi gün Fatih i alsa gelse Fatih imzadan sonra sarılsa başkana...Takım yerine göre tek yerine göre çift forvet oynayabilse...Serkan bu enerjisine bir de orta yapmayı katabilse....

Ahmet Faruk
16.08.2009, 12:48
Kulübede skora katkı yapacak adam yok.
Hadi yeteneği geçtik, mevki olarak bile yok. Gabriç hastaneye kaldırılmıştı.

Bi ara Ferhat girecek lafı geçti tribünde, dedim acaba hoca Enginle mi değiştirecek iyi orta yapar diye...

61viya
16.08.2009, 12:49
Ben takımı beğendim.

Sadece taraftarın haftalardır bağırdığı sağ bek santrafor aksıyan taraflarımızdı.

Hay çok yaşa abiciğim yaa.. Ben de demiştim dün gece sıkça,beğendim ben takımı diye.. Düşün bak,kimse yazımı alıntı yapıpı "başka maç izleedik herhalde,neyini beğendin beee" vari yorumlar bile yapmadı. Dedim Begüm,kaale bile almıyorlar seni..

Sağol yahu :))

Can basten
ilk değil 2. kez yenildik.

Ilk yenildigimiz maci Trabzon'da degil Kocaeli'de oynamistik. Mactaydim, unutmam mumkun degil o zamanki rezil takimi...

outlaws61
bizim 3.kalecimiz onur nerde ya o cocuk hepsinden iyi..

Laz_61
16.08.2009, 12:50
Broos geçen hafta tüm ülkenin çok iyi olduğu konusunda hem fikir kaldığı, Ceyhun'a forma vererek, bizim alışık olmadığımız ''forma adaleti'' doğrusunu yapmıştır.
Broos Diyarbakır maçının şartları ve hafta içi oynayacağımız Avrupa maçını düşünerek, bizim alışık olmadığımız ''rotasyon'' doğrusunu yapmıştır.
Ama söylediğim gibi biz ''alışık'' değiliz böyle doğru işlere.
Sen hocaya sağ beki ve forveti olmayan takım ver, sadece 1 tane istediği oyuncuyu transfer et. Sonrada ''ilerki haftalarda tedbir düşünmekten'' bahset.
Broos doğru adam...
Broos, taraftarı ''Avrupa liginde yarı final, ligde şampiyonluğun en büyük adayıyız'' diye uyutumayan, daha yolun başında ''bu kadro ile şampiyonluk zor'' diyebilecek kadar doğrucu ve kralcı olmayan adam.
Bizim tarihimiz ''idare eder''cilerle ve onların yarattığı, kıl payı kaçan şampiyonluk travmaları ile doludur.
Ve tarih tekerrürden ibaret denir.
İki koca transfer sezonu geçirip, hala bu takımın sağ beki ve forveti yoksa KRAL ÇIPLAKTIR !!!

Broosa kimsenin kizdigi yokki selcuk hastaydi 2 gün hastanede yatti oynamamasinin nedeni buydu..Tek sorumlu bundan sonra Yönetimdir Baskan ve Hacidir....

irfan61
Ilk yenildigimiz maci Trabzon'da degil Kocaeli'de oynamistik. Mactaydim, unutmam mumkun degil o zamanki rezil takimi...Kaç kaç yenilmiştik ?

Burhan61
yenilginin en büyük nedeni tüm camia olarak konsantrasyon eksikliğidir. forvet eksikliği vs tali sebeplerdir.

bir de daha önce yazan oldumu bilmiyorum ama sahanın zemini aşırı sertti. yerden ayağa pas yapmak isteyen takım için büyük dezavantajdı. yerden hızlı pas yapınca top sekiyordu.maçtan önce saha sulanmadı mı? sivas'ta sulanmıştı ve yumuşak bir zemin vardı.

melihkuzey
16.08.2009, 12:51
broos'un ligin ilk yarısını bekleyeceğini sanmıyorum. 9. haftada gs maçımız var. büyük bir ihtimalle o maça kadar bu takım doğru dürüst bir seri yakalayamayacak ve gs maçında farklı bir yenilgi sonrası broos kendiliğinden istifa edecektir. adam bu takımdan birşey olmayacağını o zamana kadar anlamış olacaktır. adamın istediği transferlerden sadece gabriç yapıldı. ama takımda dorğu dürüst gol atacak eleman yok. adam ne yapsın. 3-0'lık sivas hezimeti nasıl ki ersun yanalın sonu olduysa broos'un son maçı da büyük bir ihtimalle gs maçı olacak. çünkü rijkardlı gs her halükarda bu trabzonsor'a 3'den aşağı atıp göndermez.

pReN@_61
16.08.2009, 12:51
Kaç kaç yenilmiştik ?2-0............

Travelair
16.08.2009, 12:53
Ben hala prim sisteminin yanında ceza sisteminin de olmasını istiyorum. Prim alamazlarsa ceza oluyor lafı hafif kalıyor. Bunca senedir ceza sistemsiz oynuyoruz ama faydası olduğuna inanmıyorum

violentia
16.08.2009, 12:54
Başkan Sadri Şener mağlubiyet nedini ile yönetim olarak bir önlem alacakmısınız şeklindeki bir soruyada” Henüz ligin başandayız.Takımlar lige henüz hazar değil.Şimdilik bir önlem almayacağız.Eğer ligin ortaları yada sonları olsaydı önlem alırdık. Biraz daha bekleyeceğiz“dedi
Kaynak: http://www.haber61.net/images/news_source/10.jpg

bu başkan ne alemde bu taraftara inat sanırım yada gözleri bozuldu.

ortaları ya da sonları !!!
önlemden kastı hocayı kovmak.
Bu kadar geniş (!) düşünen bir başkanımız olduğu için gurur (!) duyuyorum..

Can basten

Pozisyon yoksa ben de iyi oynarim. Ne demis zamanin Maarif Bakani; "Su okullar olmasaydi ben bu bakanligi ne guzel yonetirdim" :D

Laz_61
Başkan şimdi atlasa uçağa, gitse Rusyaya ertesi gün Fatih i alsa gelse Fatih imzadan sonra sarılsa başkana...Takım yerine göre tek yerine göre çift forvet oynayabilse...Serkan bu enerjisine bir de orta yapmayı katabilse....

ya Erdal abi Serkan diyorsunda dün adam ilk yari en az 10 kez sag taraftan bindirme yapti önünde engin ona uyum sagliyamadi ama sag acik oynadi ama daha cok ortalarda gezindi...Umuta orta yapiyorlar ya erken zipliyor ya gec ...ya bi golcü hemde Büyük takimin golcüsü topa ne zaman ziplayacagini bilmezmi 4 senedir ögrenemedi bu adam bunu yönetim halami görmedi gönderin artik su adami yahu...Kampayami baslatsak 6761 yaz gönder Umut gitsin.

melihkuzey
16.08.2009, 12:55

bu saatten sonra sadri başkan fatihi alıp gelrise tükürdüğünü yalamış olacak ki sadri başkan bunu asla yapmaz. bu saatten sonra sadri başkanın yapabileceği hiçbirşey yok. çünkü etrafında futbolun f'sinden anlamayan bir yönetici kalabalığı var. sadri başkan ne yapsın. elinden gelen herşeyi yaptı ama bir başkanın alt kadrosu çok önemlidir. işte ortada gs örneği var başkan adnan polat ama bütün transferleri haludn üstüner denen adam yapıyor. bize de böyle yetenekli ve futboldan anlayan profesyoneller lazım. sadri başkan bu saatten sonra otıurup bizim gibi seyretmekten ve bol bol dua etmekten başka birşey yapamaz.

outlaws61
16.08.2009, 12:56
Pozisyon yoksa ben de iyi oynarim. Ne demis zamanin Maarif Bakani; "Su okullar olmasaydi ben bu bakanligi ne guzel yonetirdim" :D

yazık yazık..

sametaydin
Diyar savunmada hata yapmadı biz yaptık. Dİyar sabırlı oynadı biz bunu yapamadık az geldiler ama öz geldiler golleri de atıp gittiler hata beklediler hataları da yaptık yenildik olay bu kadar basit. Sakin oynasak ayağımızda top tutmayı becersek oynun gene alacaz. Dün karşı takımın kazanması için elimizden geleni yaptık resmen.

Bu arada biz önceden de biliyoruz da bross da inşallah bu forvetlerle sene sonu iyi bir yerlere gelemicemizi görmüştür. Savunma da da sorun var ama önce kesinlikle bir forvet oyuncusu almalıyız maçlarda skor için bu gerekli.

forza61ts
2. kez yenildik Diyarbakır'a kendi sahamızda ..

Ne göreceğiz, bu kadar karamsar mı oldu herşey tek maçla ?olumlu manada ılklerden bahsediyorum ben renktaş

Travelair
16.08.2009, 12:57
ortaları ya da sonları !!!
önlemden kastı hocayı kovmak.
Bu kadar geniş (!) düşünen bir başkanımız olduğu için gurur (!) duyuyorum..

Ben o manada söylediğini düşünmüyorum. Daha ligin başındayız telafi ederiz demek istiyor bence

Ahmet Faruk
Gabriç ısınmaya çıkmıştı.
Bildiğin çocuk yahu. Calenin yarısı kadar bişey :)

Remzi
Dün maçın en iyisi Serkan'dı bizim adımıza kim ne derse desin. Tayfun oyuna girer girmez işi berbat etti yahu.. Saçma sapan fauller top kaptırmalar..

Erdal
16.08.2009, 12:58
Siyasette, bazen bir adım geri atmak sonraki 5 ileri adımın habercisidir. Başkan dediğimi yapsa küçülmez büyür...Bir hamle yahu...En azından şimdilik bir hamle...Sene sonu da 3 hamle..Yazık olmasın bu ekibe....

Ömer ERKAN
16.08.2009, 12:59
ula uefa için maçı verdik hani song hani motivasyon

titanic
16.08.2009, 12:59
Engin birkaç hafta dinlenmeli sahanın içinde gezine gezine çok yoruldu,Barış'a geçen yıl girdiği maçlarda kurtarıcı gözüyle bakıyordukk,Girdiğinde de hakikatten didiniyordu.Dün öyle birşey göremedik.Kim ne derse desin bu takımda hakkıyla oynayan bir oyuncu varsa Serkan Balcı'dır.Alanzinho geçen haftaya göre daha istekliydi,daha çok çabaladı.Colman futbolcu gibi görünmedi seyircinin gözüne sanki biraz orta hakem gibiydi.Giray maçın iyilerindendi.Gol attı,onun dışında birkaç gol denemsi daha oldu yine hava toplarıyla.Ceyhun şut atamadı daha doğrusu uygun yerler bulamadı şut için,atabilse farklı olurdu.Egemen ne yaptı anlam vermek zor,kendine biraz fazla güvenmeye başlamış mesele bu,o tarihi atlayış,ikinci goldeki hata başka ne ile açıklanabilir? Kaleci maalesef bu yıl çok fazla güven vermiyor,inşallah tez zamanda form tutar.Umut için birşey diyemiyorum,sisteme uymadı kanaatimce öyle çok gol poizyonuna da giremiyor eskisi gibi,girse de birkaçtane kaçırıp bir tane atsa bu iş biterdi.Çok fazla pozisyon üretilmedi maçta.Ziya Doğan faktörüde önemli güzel kapatmış takımı,onu açmakta zorlandık

violentia
16.08.2009, 13:00
Ben o manada söylediğini düşünmüyorum. Daha ligin başındayız telafi ederiz demek istiyor bence

Sadece ortaları dese tamam anlarım devre arası takviye yapılır diye. Fakat sonları ne demek?? Zaten olan olmuş iş bitmiş transferde yapılsa (yapılamaz zaten) fayda etmez. Tek bir açıklaması var teknik kadro değişikliği. Geçen seneki Sivas maçından sonra olduğu gibi..

Can basten
16.08.2009, 13:01
yazık yazık..

Bence de...

sametaydin
16.08.2009, 13:04
Ya boşverin bu takım yine iyi sadece 1-2 nokta transfere ihtiyaç takımın. olur böyle şeyler geçen yıl gs kendi sahasında kocaeliden 5 yedi. Bu sezon bu yenilgiyi erken almamız bizim için daha iyi oldu. Bir savunmaya bir de forvete iyi transferler yaptık mı çok iyi bir takım olacağız.

outlaws61
16.08.2009, 13:05
Bence de...

Bu takımda kızılacak sallanacak en son adamdır egemen..Tabi sahada olmayan ceyhun gulselama kimse bişey demiyo neden o gecen hafta sivasa gol attı ya haklısınız bu takımda golleride egemenin atması lazım kaleyede onun gecmesi lazım..

LECOSSEEMRE
16.08.2009, 13:06
Bu taraftarla avni akerde biz zor galibiyet alırız.Maç izlemeye değil sanki sinema izlemeye gitmişler.Dün galatasaray maçını izledim adamlar 90 dakika susmadı.Bizimkilerin işi gücü fatih tekke yok bordo-mavi.Biraz daha ateşleyin be kardeşim şu takımı.Yani kafayı yememek elde değil.Takım ilk hafta sivası perişan etmiş şimdi allahın toplama takımına yeniliyoruz.

Aynen Katılıyorum Taraftar Gruplarının birleşmesi şart yoksa avni akerde çok puan kaybedicez.

ugere
16.08.2009, 13:07
offfff dunden beri moralim bozuk.Nasil ya nasil.biz para biriktirelim butun formalari alalim kulubumuze destek cikalim diyelim gidin diyarbakira yenilin.Hemde avni aker de kendi stadinda biktim ya insan kendi evinde kazanir gecen sezonda kazanamadik kendi evimizde degisen bisey yok.

Bekir
16.08.2009, 13:07
Ya boşverin bu takım yine iyi sadece 1-2 nokta transfere ihtiyaç takımın. olur böyle şeyler geçen yıl gs kendi sahasında kocaeliden 5 yedi. Bu sezon bu yenilgiyi erken almamız bizim için daha iyi oldu. Bir savunmaya bir de forvete iyi transferler yaptık mı çok iyi bir takım olacağız.
Takviye yapmadıktan sonra erken kaybın önemi olmaz,ama takviye yapılıcaksa bence de iyi oldu bu yenilgi..
Baskan yenilene kadar takviyeye gerek yok gibisinden bir şey söoylemişti bi roportajda,hadi baskanım yenildik bize oyuncu al..

Gerçi Gokhan ve Yattara olsaydı cok seyler degişirdi..

Bekir
16.08.2009, 13:08
Aynen Katılıyorum Taraftar Gruplarının birleşmesi şart yoksa avni akerde çok puan kaybedicez.
Bırakın Allah askına dünkü macta da sucu taraftara atmayın..
Dün 90 dakika destekledi taraftar takımı:rolleyes:

Birtan Karaman
16.08.2009, 13:08
Yenilgi Hakkında Konuşmak Bile İstemiyorum !

Gabric Hakkında Son Durum Nedir Arkadaşlar ?

Hastane'ye Falan Kaldırılmış ? (Haber61)

Barış Çebi
16.08.2009, 13:09
Bu takımın diyarbakırsporu yenmesi için taraftarın bağırması mı gerekiyor? ManU maçlarını böyle mi kazanıyor ya da Bayern?

O kadar uzağa gitmeye gerek yok.Bak 1-0 geriden bizans takımları maç kazanmasını nasıl biliyor.Biz 2.yarı 5 fark beklerken mağlup olduk.Tam kepazelik.Bunları yenemezsek şampiyon nasıl olacağız.Takım ki diyarbakır nerdeyse maddi imkansızlıklar yüzünden ligden çekilecek.Bize 2 gol atan tazemeta gs nin 2 maçta 10 gol attığı netanya takımının futbolsu.Sen dyarbakırı yenemezsen fransa ligi 4.sü seni rezil eder.

Engin Türkyılmaz
16.08.2009, 13:09
bu maçta hugo bross da anlam veremedıklerım var serkan tayfunda daha ofansif bır sağbek oyuncusu atak yapmamız gerekırken neden serkan cıkıp tayfun
ileride ayağında top tutabılecek adam eksiltebılekce futbolcu gerekırken kı engın tamamıyla oyundan dusmusken neden cıkan engın deılde alanzınho oldu
herşeye rağmen objektif bır gozle bakınca maçın hakkının berabberlık olduğunu dusunuyorum her nekadar 2 bıreysel hatadan gollerı yesekde...
2 tokat yemeden kendıne gelmıyor bu takım ...

Hüseyin İlkin
16.08.2009, 13:10
Yattara, Gökhan, Selçuk'u yedek kulübesinde biliyordum maç başlamasına yakın.
Can Karyağdı bu yönde bir şeyler söylemişti.
Bunun üzerine ne kadar zengin bir yedek kulübemiz olduğundan bahsediyordum.
Şanssızlık ki, Gökhan ve Yattara olmadığı gibi, Gabriç'te hastalandı.
Herkes bir iyileşse, güçlü bir yedek kulübemiz olacakta şu hastalık epey canımı sıktı açıkcası.

Travelair
16.08.2009, 13:13
Sadece ortaları dese tamam anlarım devre arası takviye yapılır diye. Fakat sonları ne demek?? Zaten olan olmuş iş bitmiş transferde yapılsa (yapılamaz zaten) fayda etmez. Tek bir açıklaması var teknik kadro değişikliği. Geçen seneki Sivas maçından sonra olduğu gibi..

Daha ligin başındayız demek istiyor. Yani ilerde kazanacağımız maçlarla telafi ederiz. Ama ortasında olsa veya sonlarında, o zaman takımın halini görüp, puanına bakmak lig sonu için bir fikir verebilirdi. Şu an için önlem almayacağız demiş o biraz kafa karıştırıyor ama bu sırf hoca kovmak gibi algılanmamalı. Teknik yönetimi uyarmak, futbolcuları uyarmak, ceza kesmek... Henüz böyle bir önlem almayacağız diyor. Hemen hocayı kovmak istiyor dersek hem farazi olur hem de dedikodu kazancılarına, fırsat bilicilere koz vermiş oluruz

Barış Çebi
16.08.2009, 13:14

Ya kime atalım suçu ? Burası türkiye,burda gaz verilmeden bir iş yapılmaz.Trabzon maçını izliyorum 61.dakika hariç doğru düzgün bir organizasyon yok.Peşine gs maçını izliyorum 90 dakika taraftar sesi.Ya ses akustiği bozuldu stadın yada ben sağır oldum yada digitrk mikrofonu kapatıyor.Büyük takımın taraftarı büyük olmalı. Bordo mavilerle,ıslıklarla düdüklerle maç kazanılmıyor ?

melihkuzey
16.08.2009, 13:15
Bu takımda kızılacak sallanacak en son adamdır egemen..Tabi sahada olmayan ceyhun gulselama kimse bişey demiyo neden o gecen hafta sivasa gol attı ya haklısınız bu takımda golleride egemenin atması lazım kaleyede onun gecmesi lazım..

körü körüne bir futbolcu bu kadar abartılmaz. egemen kötü bir futbolcu dğeil tabii ki ama dün bu takım 2 gol yedi ve iksinde de hatayı yapan egemendi. böyle ölümcül hata yaptımı o futbolcu eleştirilir. nasıl ki 1 yıldır herkes umut bulutu eleştiriyor egemeni de eleştireceğiz. adam dün hiç yoktan yere maçı diyarbakıra hediye etti. 95 dakika sahanın en iyisi olması bu mu? yani rakip takıma 2 gol hediye eden bir adam isterse ağzıyla kuş tutsun. birisi egemenin kulağını çekmeli. bu takımın kaptanı ise daha dikkatli daha ciddi olması lazım. topa balıklama atlayarak topu engellemeye çalıan bir defans oyunmuz olduğunu düşünmek bile istemiyorum.

sametaydin
16.08.2009, 13:16
Ben bu arada kalecimizin de uyarılması gerektiğini düşünüyorum ilk gol de egemen yere yatmış önünü kapatmış top altından geçti orada uzanması gerekirdi herşeye rağmen çünkü egemen kapatmış zaten orayı. Yediği 2. gol de oyle yenicek bir gol değildi. geçen haftaki gol zaten evlere şenlik bir gol. Adam üç gol yedi üçü de hatalı. Böyle sürmemeli bu.

Salih Edip
16.08.2009, 13:20
körü körüne bir futbolcu bu kadar abartılmaz. egemen kötü bir futbolcu dğeil tabii ki ama dün bu takım 2 gol yedi ve iksinde de hatayı yapan egemendi. böyle ölümcül hata yaptımı o futbolcu eleştirilir. nasıl ki 1 yıldır herkes umut bulutu eleştiriyor egemeni de eleştireceğiz. adam dün hiç yoktan yere maçı diyarbakıra hediye etti. 95 dakika sahanın en iyisi olması bu mu? yani rakip takıma 2 gol hediye eden bir adam isterse ağzıyla kuş tutsun. birisi egemenin kulağını çekmeli. bu takımın kaptanı ise daha dikkatli daha ciddi olması lazım. topa balıklama atlayarak topu engellemeye çalıan bir defans oyunmuz olduğunu düşünmek bile istemiyorum.

egemenin senin kulağını çekmesi lazım

erol-61
16.08.2009, 13:20

o dediğin transferi kim yapacak

LazAnisT
16.08.2009, 13:21
Pozisyon yoksa ben de iyi oynarim. Ne demis zamanin Maarif Bakani; "Su okullar olmasaydi ben bu bakanligi ne guzel yonetirdim" :DMaçı nasıl izlediğinle alakalı.Pozisyon yoktu evet ama olmamasındaki en büyük etken Egemenin zamanında yaptığı müdahalelerdi.

Travelair
Tabiki yapıcı eleştirmek lazım ama unutmayalım ki bir futbolcu her zaman iyi oynamaz. Egemen son adam olduğundan hataları daha göz önünde. Geçen sene kendisini kanıtlamış bir futbolcu. Futbolcu başlığında Egemen'le kontrat yenilenmeli diyordum. Hala diyorum. Hatta şimdi tam sırası. Yönetim yönettiğini hissettir lütfen!

Gordon Freeman

Ütopya...:) keşke olsa ama...

Bekir
16.08.2009, 13:22
Ya kime atalım suçu ? Burası türkiye,burda gaz verilmeden bir iş yapılmaz.Trabzon maçını izliyorum 61.dakika hariç doğru düzgün bir organizasyon yok.Peşine gs maçını izliyorum 90 dakika taraftar sesi.Ya ses akustiği bozuldu stadın yada ben sağır oldum yada digitrk mikrofonu kapatıyor.Büyük takımın taraftarı büyük olmalı. Bordo mavilerle,ıslıklarla düdüklerle maç kazanılmıyor ?
Sucu taraftara atıcaz he??
Kaptanının 2 tane hatası yüzünden gol yiceksin,sucu taraftara atıcaksın??
Kalecin uyucak gol yiceksin sucu taraftara atıcaksın??
Oynadıgın sistemde forvetle-ortasaha pas alısverişinde bulunması lazım forvetle ortasaha 1 kere paslasmıcak sucu taraftara atıcaksın??
Hoca saçmasapan degişiklikler yapıcak,sucu taraftara atıcaksın??
Forvetin her topu es geçicek sucu taraftara atıcaksın??

En önemlisi sahada birbirlerini ilk kez gören futbolculara karsı bu kadar berbat oynucaksın,sonra sucu taraftara atıcaksın??

Yahu ne yapmıs bu taraftar??
Mac boyu takımı desteklediler,90'dan sonra Fatih Tekke diye bagırdılar..
Bu taraftarın sucu neymiş de takımın yenilmesinde suclu oluyor??

Sacmalamayalım...
Evet burası Turkiye ancak Turkiyede bu denli macta yenilginin sucu taraftara atılır..

yorumsuz6117
16.08.2009, 13:23
Sucu taraftara atıcaz he??
Kaptanının 2 tane hatası yüzünden gol yiceksin,sucu taraftara atıcaksın??
Kalecin uyucak gol yiceksin sucu taraftara atıcaksın??
Oynadıgın sistemde forvetle-ortasaha pas alısverişinde bulunması lazım forvetle ortasaha 1 kere paslasmıcak sucu taraftara atıcaksın??
Hoca saçmasapan degişiklikler yapıcak,sucu taraftara atıcaksın??
Forvetin her topu es geçicek sucu taraftara atıcaksın??

En önemlisi sahada birbirlerini ilk kez gören futbolculara karsı bu kadar berbat oynucaksın,sonra sucu taraftara atıcaksın??

Yahu ne yapmıs bu taraftar??
Mac boyu takımı desteklediler,90'dan sonra Fatih Tekke diye bagırdılar..
Bu taraftarın sucu neymiş de takımın yenilmesinde suclu oluyor??

Sacmalamayalım...
taraftar bu maçta çok iyiydi..maç sonu dışında.

İsa
16.08.2009, 13:27
Defansın bu macta kotu gözükmesinin sebeplerinden biride orta sahanın defansa yeterince yardım etmemesi.İlk golu dikkatlice izlerseniz sağ taraftan bindirme yapan Adnan'ı Engin'in nasıl izlediğini görürsünüz.

TSercaN
16.08.2009, 13:28
Bizim bir tarafimiz dogruldugu zaman, geleneksel olarak oteki yerlerimizi dogrultamiyoruz... bunu her gelen yonetim yapti... Neden her gelen yonetim yaptigi bir isi yarim yamalak birakip devam ediyor sezona? Neden bu herzaman bizim Trabzonsporumuzda oluyor? Bizleri uyuz etmenin anlami nedir? Bunu bilerek yapiyorlarsa Allah da sizi bildigi gibi yapsin diyeyim.. Her zaman kahrolmak bize dusuyor... Bizim gordugumuzu o guzelim yonetimimiz goremiyor... yazik ki ne yazik... kendi taraftarina zit gitmeye calisan bir yonetim... oysa ki ben Sadri baskani cok seviyorum, ama boyle yapmalari beni kendilerinden sogutuyor.. hemde cok kotu sogutuyor..

LECOSSEEMRE
16.08.2009, 13:29
Sadece kale arkalarının desteklenmesinle 300-500 kişiyle olcak Bişey deiL bu bunu anlamadıysan sana zaten Lafım Yok Koskoca maratonda Grup Yok Farkında değilsin...3000 Kişinin bağırmasınla 500 kişinin bağırması aynımı Bi düşün Bakalım.

İsa
16.08.2009, 13:29
Uzun zamandır çakma sağbek ve sol açıkla oynuyorduk bu sezon bunlara çakma forvet arkasıda eklendi.

yorumsuz6117
16.08.2009, 13:30
Hocayla Konuşmamız Lazım' 16 Ağustos 2009 / 08:20
Sadri Şener, "Çok çabuk bir şekilde bir an önce konuşmamız lazım" diye konuştu.
Turkcell Süper Lig'nin 2. haftasında Trabzonspor, kendi sahasında Diyarbakırspor'a 2-1 yenilirken, taraftarlarının büyük tepkini toplarken, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, "Çok çabuk bir şekilde bir an önce konuşmamız lazım" diye konuştu.

Maçın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, ligin başında böyle sonuçların yaşanabileceğini belirterek, "Ligin başında olur böyle şeyler. Her takım yaşar. Bu maçı unutup Avrupa kupası maçına hazırlanmamız lazım. Bu sonucu beklemiyordum. Ligin başında böyle bir sonuç hoş değil. Bu köprünün altından daha çok sular geçer. Transfer yapıp yapmayacağımızı hocayla konuşmam lazım. Çok çabuk bir şekilde bir an önce konuşmamız lazım" diye konuştu..
http://www.trabzonunsesi.com/news_detail.php?id=42017

Barış Çebi
16.08.2009, 13:31
siz bu maçtaki taraftara taraftarmı diyorsunuz ? Geçen bir arkadaş yazmıştı diyarbakır maçına gitmiş 2.golden sonra 1 dakika ekranın salladığını gördüydüm demiş.Avni akerin üzerine uyku çökmüş.Transfer yapmaya gerek yok en önemlisi stadın üzeri kapansın akustiksiz burda biz daha maç kazanamayız.Ayrıca ben yenilgiyi sadece taraftara bağlamıyorum,taraftar çok etkisiz diyorum.Bu takım tabiki maç kaybedecek.Burada hepimiz trabzonsporluyuz takımımız yenildiğinde üzüntüden kahroluyor bu yaşananların bir rüya olmasını istiyoruz.Bizlerden daha düşkün yok.sabah ts ile kalkıp akşam ts ile yatıyoruz ama şu olanlara bak.Kötü oynayıpta kazanamazsak şampiyonluğu telaffuz etmeyelim.

TSercaN
bunlar da sallamis baya... hocayla konusmana gerek yok.. taraftar sana soyledi nerenin eksik oldugunu!!

Sümeyye Şahin
Penaltı tartışmalarına rastlamadım hiç? Şüphelenmedim değil penaltı değil miydi diye?

Neticeler... Konuşmak istemesem de tek tek pozisyonları düşünmekten alıkoyamıyorum ' 1-1 ken verse değişir miydi bi şeyler'... Kim bilir...

Emirhan Makul
16.08.2009, 13:32
Tebrikler Diyarbakırspor 3 Puanı Hak ettiniz çok güzel oynadınız başarılarınızın devamını dilerim.

yorumsuz6117
16.08.2009, 13:33
başkan olağan dışı birşey olmassa tranfer yapmayız demişti gabric imza attıktan sonra.. bence diyar yenilgisi olağanüstüdür ve forvete alternatif değil kaliteli bi adam alınmalıdır..Fatih Tekke alınmalıdır..

İsa
16.08.2009, 13:34
(Yattara)--------------(Gabric)
Engin-Colman-Tjıkuzu-Alanzinho

----------Ceyhun-------------
----------(Selcuk)------------

Şampiyonluğa oynamak için yeterli gören var mı?

TSelif
16.08.2009, 13:35
Maçı izlemedin mi be başkan . Ne konuşacaksın hocayla hayret bişi ya !

delfino
16.08.2009, 13:36
bu takımm diyarbakıra sivasta oynadığı ve diyarbakarı nasılsa yeneriz edasıyla çıktı maca yaada sadri başkanın dediği gibi takım avrupa maçını düşünüo madem öle ilk yarıda diyarbakarın yüzyüzde yüzlük gölü kaçırdığında aslında nelerin olacağını belli gibiydi maç sonucu çünkü hiç sivastaki gibi organize olamadık madem öle ozman 1-0 yatıcaksın nasılsa son dklara doğru diyar saldıracaktı eli mahkum olucaktı ozman taktikle hızlı adamlarınla farkı açıcaktık ama olmadı biz bunları gördük ama nedense teknik kadro görmedi sanki dün benim için ve eminim çoğu arkadaş için kabus gibiydi acyp moralim bozuldu ve maç bittikten sonra gidip yatttım o derece sinirlerim bozuldu kabusu unutmak istedimm ...

Ahmet KESKİN
16.08.2009, 13:39
ulan birde ben maç öncesi en az bes diye bagırıyordum arkadaşlara 4 tane atarsak kazamış saymak diye geyik yapıyordum... benim kadar g...t olan yoktur... olsun yasayacaksan bunları bastan yasayalım benim gibilerede ders olsu... hatta kapak oldu ... bu arda diyarbakırıda tebrik ediyorum .. hakkıyla kazandılar...

innocence
16.08.2009, 13:40
Başkan Hoca ile konuşmamız lazım, olur böyle şeyler dediyse ; hocamızın ömrü Avrupa ligine kalamazsak eğer en fazla 7 haftadır.

Ahmet KESKİN
16.08.2009, 13:44
sivas ı yendikya sivasda 2 sezon yenilsin fark etmez bende hala sivas macının sevinci sürüyor :=))))))))))))))))))))))))))))))))))999

TheRapZoNe
Başkan Hoca ile konuşmamız lazım, olur böyle şeyler dediyse ; hocamızın ömrü Avrupa ligine kalamazsak eğer en fazla 7 haftadır.

Zaten 'hata bizde, bu takıma forvet almalıydık' demezlerki..

Gordon Freeman
orta sahamızı avrupanın üst düzey adamlarından kursak bile forvetınde umut bulut varsa şampıyonluktan sozetmek hayalciliktir.istedıgın kadar guzel oyna.her maç topa sahip olma oranın %70 olsun , görevi GOL ATMAK olan adam gol atamazsa puan alamazsın.orta sahanın ve defansın attıgı gollerle de biyere kadar maç alırsın.forvet ve sağ bek alınmadıkça ben şampıyonluga ınanmıyorum.bu transferler olana kadar forumdakı şampıyonluk sayacı başlıklı konu 4.lük sayacı olarak degıstırılsın ve sayaç 18 den başlasın.

Ahmet KESKİN
16.08.2009, 13:46
umut dün kaç tane pozisyona girdi sevgili arkadaşım

winner
16.08.2009, 13:48
Takımın bir numaralı sorunu bence kaledir.sivas maçında yarım top,diyar maçında 2 top geldi toplamda 3 gol yedi senegalli.Sivas maçı ve diyar maçındaki 2. gol zaten skandal.Diyar'ın birinci golündede sadece dikiliyor, adamın topu ortaya çıkaracağı açıkken.iyi kötü gol atıyoruz, saçma golleri kalecimiz yemeseydi yine 2 maç 6 puan olurdu.Gelen her top gol olacaksa neden yabancı kontenjanını kaleden kullanıyoruz, Onur kaleye geçer takımın 10 yıl kaleci sorun kalmaz.

Akın NAZİFOĞLU
16.08.2009, 13:51
bu tip insanların silkelenip özeleştiri yapmalarını sağlayan olayları işin en başında yaşamak çok çok iyidir aslında.geçen seneyi hatırlayın.konya ve denizli kazalarını.keşke o kazaları ligin başında yaşasaydık.zamanlama öyle kötü olmuştuki düzen (iyi veya kötü) kemikleşmiş ve oturmuş bir düzen olmuştuki gerekli düzenleme için ne vakit nede güç vardı.ama şimdi henüz kurulmakta olan ve en azından kendi içerisinde bile birtakım şekillendirmeleri yapabileceğiniz esneklikte bir düzen var ortada. kemikler eğri kaynayıp bir sene boyunca çolak çolak olacağımıza şimdi birazcık müdahele ile çok yakışıklı bir hal alabiliriz.
arada böyle ters durumlar yaşanması zaten doğanın kanunu.iyiki işin başında oldu.

Hamravat
16.08.2009, 13:53
ben günler öncesinden dedim üç ihtimalli bir mac olabilir, bizim tek dezajantajımız oyunların yeni oluşu ve takım oyunu, mendozaya dikkat etmenizi öneririm, ayrıca tezemata diye israilden gelen bir oyuncumuz var, mendozadan daha iyi oldugu söyleniyor, lisans sorunundan dolayı bu haftayı pas gecti ama sanırım avni akerde sahada olacak, ayrıca ekvatorun milli kalecisi aragon espinoza yı yeni aldık, ve ayrıca sizinde tanıdıgız Rum Anarthosis’te forma giyen Muhhamed Hawar ı renklerimize kattık, takım aslında iyi dediğim gibi tek sorun antreman ve mac eksikliği,
trabzona gelince, ceyhun yeni hami mandıralı gibi, bu cok sevindirici hami türk futboluna renk katanlardandı, bizim dikkat etmemiz lazım keza bu hafta ankaralı ceyhundan 2 tane frikik yedik, bizim acımızdan zor bir mac olacak, 3 ihtimal dedim basta ama, biz 1 puana coktan razıyız :)

arkadaslar bence bizi fazla hafife aldiniz :) insallah ikinci yaridaki macta turbinde olacam,buraya gelecek arkadaslar bizimle irtibata gece bilirler:rolleyes:

Gordon Freeman
16.08.2009, 13:53
umut dün kaç tane pozisyona girdi sevgili arkadaşım

sorun da bu deıl mı renktaş.topu ayagında tutamıyor.kontrol edemıyor.dogru kosular yapamıyor.pozısyon alamıyor.sonuç olarak pozısyona gıremıyor.he bu arada topa kafayla vurmak yerıne yüzüyle vurmasına da anlam veremıyorum.Umutu karakter olarak çok sevıyorum ama futbolcu olarak hiç sevmıyorum ne yazık ki...

Sümeyye Şahin
16.08.2009, 13:54
Gol: Trabzonspor: 1 – Diyarbakırspor: 2
Toplam Şut: Trabzonspor: 20 - Diyarbakırspor: 7
İsabetli Şut: Trabzonspor: 7 - Diyarbakırspor: 2
İsabetli Orta: Trabzonspor: 9 - Diyarbakırspor: 4
Faul: Trabzonspor: 13 - Diyarbakırspor: 18
Korner: Trabzonspor: 8 - Diyarbakırspor: 1
Ofsayt: Trabzonspor: 1 - Diyarbakırspor: 4
Topla Oynama Oranı: Trabzonspor:% 58 - Diyarbakırspor:% 42

yorumsuz6117
16.08.2009, 13:55
istatistiklere bak skora bak arkadaş ya tek kornerleri var oda 90'da..

pReN@_61
16.08.2009, 13:56
arkadaslar bence bizi fazla hafife aldiniz :) insallah ikinci yaridaki macta turbinde olacam,buraya gelecek arkadaslar bizimle irtibata gece bilirler:rolleyes:Ben şahsım adıma tebrik ediyorum.Diyarbakırspor az ve öz geldi kalemize fırsatları değerlendirdi ve galip gelmeyi bildi.Biz ise ciddiyetsizliğimizin kurbanı olduk.

vaslat
16.08.2009, 13:59
Adnan Diyarbakırda oynadığının yarısını Trabzonsporda oynasaydı şimdi Trabzonsporda oynuyor olurdu

Adem Erdoğan
16.08.2009, 14:01
Adnan Diyarbakırda oynadığının yarısını Trabzonsporda oynasaydı şimdi Trabzonsporda oynuyor olurdu

evet iyi hoptek oynardı.

ÜNAL
16.08.2009, 14:03
Çok yazık oldu , fakat Bross bu maçtan ders çıkaracak.

Aynı hataya düşeceğini zannetmiyorum :ok

İsa
Bu arada gerçekten cok iyiydi sezona iyi başladı ve bence macın adamıydı.

Muhammed Ayaz
bundan sonra ceyhunun ortasahadan vurmasını ve umutun kaval kemiğiyle gol atmasını beklicez.....

hatice_61
16.08.2009, 14:04
sivas maçına bakıldığına göre takım bu maçta okadar da iyi oynamadı yeneceklerini biliyolardı ona güvenerek oynamadılar bence
sonucundada mağlup olduk bize iyi bir ders oldu herkes yeneriz gözüyle bakarken biz yenildik

Mustafa Önal
16.08.2009, 14:05
Maçı nasıl izlediğinle alakalı.Pozisyon yoktu evet ama olmamasındaki en büyük etken Egemenin zamanında yaptığı müdahalelerdi.
süleyman abi katılıyorum . ilk yarı pozisyon vermediysek egemen e boçluyuz çok iyi hamleler yaptı.

ASIL DİKKATİ Mİ ÇEKEN ŞEY ŞU:

geçen sezon sakat vermeyen bu takım sezonun ilk 2 haftası sakatlıkla boğuşuyor. geçen sezon 2-3 maç kaçıran gökhan şimdiden 2 maç kaçırdı. başka şeyler dönüyor gibi geliyor bana.

Rahman Gümüş
16.08.2009, 14:06
sivas maçına bakıldığına göre takım bu maçta okadar da iyi oynamadı yeneceklerini biliyolardı ona güvenerek oynamadılar bence
sonucundada mağlup olduk bize iyi bir ders oldu herkes yeneriz gözüyle bakarken biz yenildikBen de bize ders olur bi forvet alırız diye düşünürken başkan yağtığı açıklamalarda bu konuya yanaşmadı hiç:( Biz bu gidişle daha çok bu tarz maçları kaybederiz..

TSercaN
16.08.2009, 14:06
bizden gidenler iyi oynar, bize gelenler futbolu unutur :) hayret birsey ya... bize geleden once iyi oynayanlar bize geldikten sonra bir turlu istenilen performanci yakaliyamiyor.. tabiki hepsi degil ama cogu oyle...

ceserdar
16.08.2009, 14:08
Diyarbakırspor, elinden geleni yaptı. Arkada kapandı, bir adamımız başına 2 adam koydu. Tehlike noktalarında pas trafiğimizi azalttı. Biz de o sırada bir gol bulduk, sonra sandık ki bu iş maçın sonuna kadar gider böyle. Gitmedi işte 2 gol yedik.

Diyarbakırspor diğer takımlara Avni Aker'de nasıl oynayacaklarını gösterdi. Zaten diğer türlüsü olsa, karşı takım arkasını iyi kollamasa dün akşam da ilk yarı 2 gol atar işi bitirirdik. Ziya Hoca bize uygun değildi, ama lige yeni çıkan, sıkıntılı bütün Anadolu kulüplerinin ilacı olabilecek bir hoca. Hava toplarında hakim, uyanık bir forvetimiz dahi olsa dün akşam maç ilk yarıda biterdi. Gene de Gabriç gelsin, Yattara gelsin, Gökhan gelsin bu takım iç saha maçlarında eskiye nazaran sıkıntı çekmez. Azıcık açılanı harcar, kapananı da açar.

Mehmet Ç.
16.08.2009, 14:09
Gökhan Ünal insallah Persembeye^.

Benim Kadrom:

-------------------Tony-------------------
Serkan----Song-----Egemen----Cale
------------------Tjikuzu-----------------
Engin-----Selcuk-----Colman-----Alan
------------------Gökhan-----------------

yorumsuz6117
16.08.2009, 14:09
Diyarbakırspor, elinden geleni yaptı. Arkada kapandı, bir adamımız başına 2 adam koydu. Tehlike noktalarında pas trafiğimizi azalttı. Biz de o sırada bir gol bulduk, sonra sandık ki bu iş maçın sonuna kadar gider böyle. Gitmedi işte 2 gol yedik.

Diyarbakırspor diğer takımlara Avni Aker'de nasıl oynayacaklarını gösterdi. Zaten diğer türlüsü olsa, karşı takım arkasını iyi kollamasa dün akşam da ilk yarı 2 gol atar işi bitirirdik. Ziya Hoca bize uygun değildi, ama lige yeni çıkan, sıkıntılı bütün Anadolu kulüplerinin ilacı olabilecek bir hoca. Hava toplarında hakim, uyanık bir forvetimiz dahi olsa dün akşam maç ilk yarıda biterdi. Gene de Gabriç gelsin, Yattara gelsin, Gökhan gelsin bu takım iç saha maçlarında eskiye nazaran sıkıntı çekmez. Azıcık açılanı harcar, kapananı da açar.
yaratıcı ortasahamız yok alex,yusuf,tabata gibi..10 numarasız olmuyor..bitirici pasları atıcak adam yok..

İsa
16.08.2009, 14:11
Gökhan Ünal insallah Persembeye^.

Benim Kadrom:

-------------------Tony-------------------
Serkan----Song-----Egemen----Cale
------------------Tjikuzu-----------------
Engin-----Selcuk-----Colman-----Alan
------------------Gökhan-----------------

Engin-----Selcuk-----Colman-----Alan Şu dörtlü hiç güven vermiyor ne ofansif nede defansif

Salih Edip
16.08.2009, 14:14
yaratıcı ortasahamız yok alex,yusuf,tabata gibi..10 numarasız olmuyor..bitirici pasları atıcak adam yok..

biz de bitirici vuruşu yapacak adam yok asıl... daha maçın başı engin orta yapıyo umut sanki topa vurmamak için gayret ediyo adam toptan kaçıyo ya... dikkat ettim eskisi gibi pres de yapmıyo koşmuyo etmiyo 10 kişi oynuyoruz resmen...

Birtan Karaman
16.08.2009, 14:15
Gabric Belki Öyledir .. Bi İzleyelim Bakalım ..

ceserdar

Abi zaten onlara gerek yok. Forvet açığımız böyle gittiği sürece sıkıntılar illa ki olacak. Bir forvet, 4 - 4 - 2 içeride maçları süpürür bana göre. Olmasa da süpürecek. Dün akşam ki Diyarbakırspor gibi fazla takım yok ligde. Göreceksiniz Diyarbakırspor ilk 10da bitirecek ligi.

winner
bence bu...

-------------------Onur-------------------
Serkan----Giray-----Egemen----Cale
.....Selcuk ......Tjikuzu.........Colman

..................Alanzinho.......................
-----------Gökhan-Umut-----------------[/QUOTE]

Oğuzhan Fidan
16.08.2009, 14:16
gökhancık perşembeye yetişmez... canı isterse oynar ne günler yaw .. inşallah gülerek hatırlicamız hatıralar olarak kalır !

TheRapZoNe
16.08.2009, 14:19
Ben bu kazanın ligin başında olması iyi oldu diyenlere hak vermiyorum. Bu demek değilki bundan sonra futbolcular dersini aldı,artık yenilmeyecekler. Bu demek oluyorki takım halen daha eskisi gibi, yani kolayı zora çevirmekte üzerine yok, yani işini ciddiye almıyor, yani yeterince hırslı ve kazanmaya yönelik oynamıyor.

Bu nedenle kendi sahandaki ilk maçında toplama takıma yeniliyorsun

yorumsuz6117
16.08.2009, 14:20
artık gs maçına kadar puan kaybetme lüksümüz yok..

Mustafa Ayazoğlu
16.08.2009, 14:23
Trabzonspor'un oyun felsefesi yanlış her duran top ve kornerde 2 önemli defans oyuncusu gol atmak için ileri çıkarsa maçın son 30 dk yorgun düşer ve basit hatalar yaparsın. Attığından fazla yiyerek kaybedersin.

Avni akerde kaybedilen tüm maçlarda aynı sorun var.

Egemen, Song ve Giray bu üç futbolcu ileri çıkmak yasaklansın.

Mehmet Zeki
16.08.2009, 14:25
Trabzonspor'un oyun felsefesi yanlış her duran top ve kornerde 2 önemli defans oyuncusu gol atmak için ileri çıkarsa maçın son 30 dk yorgun düşer ve basit hatalar yaparsın. Attığından fazla yiyerek kaybedersin.

Katiliyorum.!

Onur Civelek61
16.08.2009, 14:29
ğs nin gollerini gördünüz mü? komedi ya.Skor 4-1 ama gollerin hiçbiri normal değil.

S.DEMİRCİ
16.08.2009, 14:31

duran toplarda uzun boylu defans oyuncuların ileri çıkması gayet normal..
yenilen gollerin bunula ilgisi yok..
defans beşlisinin kalitesiyle ilgili...

HUSSAIN
16.08.2009, 14:33
Galatasaray 4-1 yendi, rıdvan bu skor aldatmasın diyo, geçen hafta biz sivası 2-1 yendik yerlere göklere çıkarıldık, ceyhun iyi topçu, gelecekte daha iyi olacaktır, ama ne topu stop etmesini, ne pas yapmasını biliyor, ayağı hiç yumuşak değil, sadece şutları iyi, biz çok çabuk gaza geliyoruz, tayfun denilen adam ne yapıyor da bu takımdan senede yüzmilyarlarca para kazanıyor, umut denilen topçu, iyi niyetine rağmen, çok koşmasına ve mücadele etmesine rağmen, ilk 11 oyuncusu değildir, engin baytar transferine karşıydım, çok yetenekli olduğunu düşünmüyorum, büyük takım oyuncusu olamaz, bu kadar basit, 2 kere 2 dört, alanzinho denilen topçu takım oyuncusu değil, defansta çalım yapmakla, rövaşata çekmekle büyük topçu olunmuyo, sirklere davet ediyorum onu, tjikuzu dünkü maçta çok ağır kaldı, o da iyi niyetli bir oyuncu ama ne bir ernst ne de fink olabilir, boşuna kandırmayalım kendimizi, yönetimin, teknik direktör belirsizliğinde ve futbolcu transferinde ki pasif, ve saçma sapan açıklamaları hala devam ediyo, ligin başında oldukları için önlem almıcaklarmış, ligin ortasında veya sonunda olsaydık önlem alırdık diyor başkan, önlem almayı teknik direktör değiştirmek zanneden anlayışla ve hala daha şenol güneşi bu takıma devre arasında getiren günü birlik politikalarla, şampiyonluk hayal, benim bütün umutlarım bitti, yazık bu taraftara da boşuna umutlanıyor, dünkü yenilgiye iyi yönden bakıyorum, içimde bi umut vardı şampiyon oluruz diye, ama sağolsun dünkü yenilgi boşuna umutlanmamamı ve 1 sene boyunca stres yapmamamı sağlayacak...

S.DEMİRCİ
16.08.2009, 14:33
adnan için erdoğan arıca sol iyi solbek oynar diye bir tarafını yırttı bizdeyken..
ama dikkate alan olmadı..
neyse adnanı tartışmak çok doğru birşey değil..

S.DEMİRCİ
16.08.2009, 14:35
defans göbeğine transfer..
hemde çok acil...

Salih Edip
16.08.2009, 14:36

takımda kafa vuran golcü yokki ben daha umutun kornerden gol attığını görmedim gökhanın da.. mecbur bu adamlar uğraşıcak giray zaten çok etkili mutlaka çıkması lazım egemen de öyle ama song kalsın... son dakikalarda orta saha oyundan düştü o yüzden adamlar sürekli savunmayla karşı karşıya kaldı orta saha da her topu rakibe verirsen savunma illa ki hata yapar...

Mehmet Zeki
16.08.2009, 14:39
defans göbeğine transfer..
hemde çok acil...

Bence Fatih Tekke transferi daha acil.

S.DEMİRCİ
16.08.2009, 14:40
Bence Fatih Tekke transferi daha acil.
ondan umudu kestik..
ne yazıkkı..

KatyPerry
16.08.2009, 14:41
Bundan 1-2 ay önce ve Toulouse maç konusunda 2 tane kaliteli stoper alınması şart ,Saglam bir Song bu sayıyı 1'e düşürür ama kesinlikle Stoper şart dedigimde Egemen Gignac'ı kitler felan yorumları yapıldı

Egemenin kapasitesi belirli neyi kitliyor ?

Bu stoperlerle işimiz cok zor bu sene 4 büyükler icinde en cok golü yiyen ekip oluruz
Üstelik gol atamama gibi bir sıkıntımız var forvetler işlemiyor 2 maçta göllerimiz ortasaha ve defans oyuncularından geldi bütün yıl onların ekmeklerini yiyemeyiz

Eksik cok takviye yapılacakmı sanmıyorum ama sene sonu biz bu kadroya güvenmiştik diyemezler henüz sezon başında ortaya cıktı takımın eksikleri

tzercin61
16.08.2009, 14:41
Bir de bu takımdan beğenilmeyip topa vurmayı bilmiyor ofsayttan haberi yok diye yabancı kontenjanı açmak için gönderilen Isaac'in bu hafta attığı gole bir bakın... Sonra gelin bu maçta hücum hattındaki kısırlığa bir bakın, pas yapmaktan skor üretmekten aciz takımımıza bir bakın, defansı nal toplayan Trabzonspor'umuza bir bakın, sonra oturun da ağlayın, sinir krizi geçirin benim gibi.

Dün akşam ağlayacaktım, boğazım düğümlendi, gördüm kocaaaa Trabzonspor'um ne hallerde görüyorum, bir şey yapamıyorum... Yarısı bizden gönderilen oyuncu ve teknik adamlardan kurulu bir takımın bizden, şampiyonluğa oynayan Avrupa Ligine katılacak takımdan, söke söke maçı almasını izlerken kendimi yumrukluyorum. Üstümü başımı parçalıyorum, nafile nafile nafile...

hasancolak
16.08.2009, 14:43
bızım topu saklaya bılecek ıyı kafa atan bırı lazım

Salih Edip
16.08.2009, 14:44
Bundan 1-2 ay önce ve Toulouse maç konusunda 2 tane kaliteli stoper alınması şart ,Saglam bir Song bu sayıyı 1'e düşürür ama kesinlikle Stoper şart dedigimde Egemen Gignac'ı kitler felan yorumları yapıldı

Egemenin kapasitesi belirli neyi kitliyor ?

Bu stoperlerle işimiz cok zor bu sene 4 büyükler icinde en cok golü yiyen ekip oluruz
Üstelik gol atamama gibi bir sıkıntımız var forvetler işlemiyor 2 maçta göllerimiz ortasaha ve defans oyuncularından geldi bütün yıl onların ekmeklerini yiyemeyiz

Eksik cok yapılacakmı sanmıyorum ama sene sonu biz bu kadroya güvenmiştik diyemezler henüz sezon başında ortaya cıktı takımın eksikleri

takımda öncelikle forvete ihtiyaç var bu çok bariz... egemeni bi maçla yerin dibine soktunuz egemenin ne servetten ne gökhandan ne ferrari ve sivoktan bi eksiği yok fazlası var.... ben dün egemenin uzaklaştırdığı ; hamle yaptığı topun haddi hesabı yok onu gördüm.. herkes hata yapar egemen oynasın bütün sezon bi maçı onun hatasıyla kaybedelim hiç sorun değil... ama forvetsiz 30 -40 maç oynanılmaz...

S.DEMİRCİ
16.08.2009, 14:45
geçen seneden beri kadro yapılanmasında hatalar yapılıyor..
2 senede bir takımda bu kadar eksik olmaz..
oluyorsada hata yapılıyor demektir..

KatyPerry
16.08.2009, 14:47
takımda öncelikle forvete ihtiyaç var bu çok bariz... egemeni bi maçla yerin dibine soktunuz egemenin ne servetten ne gökhandan ne ferrari ve sivoktan bi eksiği yok fazlası var.... ben dün egemenin uzaklaştırdığı ; hamle yaptığı topun haddi hesabı yok onu gördüm.. herkes hata yapar egemen oynasın bütün sezon bi maçı onun hatasıyla kaybedelim hiç sorun değil... ama forvetsiz 30 -40 maç oynanılmaz...

Sen savunmayı saglama almazsan takımı forvetle yıgsan ne olacak

Atar geri yersin

Egemeni 1 maçla yerin dibine soktunuz diyorsun ben bu düşüncelerimi daha lig başlamadan yazmıştım ve hepsi cıktı

Ben egemen'in Gökhan , Ferrari , Servet , Sivok , Bilica'dan fazlasını yıllardır göremedim

Kapasitesi sınırlı , teknik "0" , oyun zekası "0" sadece yürekle oynayan birisi tıpkı Alpay gibi tıpkı Bülent korkmaz gibi ama bu isimlere bile yaklaşamaz oyunu

Gelen topu dan dun uzaklaştırmak bir marifet degil
O topu olumlu bir şekilde oyuna sokmak marifettir bügün servet bile bunu yapmak icin caba gösteriyor günümüz futbolunda artık defans'dan başlıyor oyun ve topu kullanabilen stoperler iş görüyor

Transfer olacaksa bu ilk savunmaya olması lazım

Mehmet Zeki
16.08.2009, 14:49
ondan umudu kestik..
ne yazıkkı..

O olmassa bile en az onun kadar iyi bir santrafor.!

S.DEMİRCİ
16.08.2009, 14:50
defansın göbeği çok zayıf..
tamam egemen çok hırslı..
ama hırs bir yere kadar...
göbekte oynayan adam zeki,hızlı ve rakipten önce düşünecek..
golde o şekilde atlayan bir stoper varmı dünyada?

Salih Edip
16.08.2009, 14:51
Sen savunmayı saglama almazsan takımı forvetle yıgsan ne olacak

Atar geri yersin

Ben egemen'in Gökhan , Ferrari , Servet , Sivok , Bilica'dan fazlasını yıllardır göremedim

Kapasitesi belirli teknik "0" oyun zekası "0" sadece yürekle oynayan birisi tıpkı Alpay gibi tıpkı Bülent korkmaz gibi ama bu isimlere bile yaklaşamaz oyunu

Gelen topu dan dun uzaklaştırmak bir marifet degil
O topu olumlu bir şekilde oyuna sokmak marifettir bügün servet bile bunu yapmak icin caba gösteriyor günümüz futbolunda artık defans'dan başlıyor oyun ve topu kullanabilen stoperler iş görüyor

Transfer olacaksa bu ilk savunmaya olması lazım

ya ferrari sivok gökhan servet topu oyuna mı sokuyo Allah aşkına... bunlardan belki servet biraz daha önde bu konuda ama o da sıfır....

gaatasaray her meç gol yiyo bizden çok gol yiyo ama buldumu pozisyonu affetmiyo biz geçen sene 1 metreden goller kaçırmasaydık 10 tane fazla gol yesek bile sonuca etki etmezdi...

lazkopatfaroz
16.08.2009, 14:53
transfer falan yapılmaz bosuna umıtlenmeyın

bangkook_61
16.08.2009, 14:54
hakkaten ne biçim taraftarsınız? egemen e laf atanlar bile var. hata yapması kötü oldugunumu gösteriyor?
man utd de vidic bi hata yaptı liverpool 4 attı geçen sene hemde old trafford da. kim dedi vidic ten bi halt olmaz ? egemen büyük takım topçusu değilmiş, egemen milli takımı haketmiyor
egemen kaka, bikbikbik ötmüş herkes. ne biçim adamsınız be? hakketen delirdim okudum biraz yazılanları. herhangi bi oyuncudan şimdi nefret edecekseniz daha sonra da nefret edin. toulouse u yenersek o yazanlar egemen gignac ı nası yedi ama diye msj atmasın.
( egemen üstüne bi yazı oldu ama genel olarak bi yorum olarakta algılanabilir)

KatyPerry
16.08.2009, 14:55
ya ferrari sivok gökhan servet topu oyuna mı sokuyo Allah aşkına... bunlardan belki servet biraz daha önde bu konuda ama o da sıfır....

gaatasaray her meç gol yiyo bizden çok gol yiyo ama buldumu pozisyonu affetmiyo biz geçen sene 1 metreden goller kaçırmasaydık 10 tane fazla gol yesek bile sonuca etki etmezdi...

Adamların hucum hattı 2 maçta 7 gol 4 resmi maçta 18 gol attı

Yedikleri golün birisi penaltı digeri harika bir gol kim olsa yerde bu golleri

Bizim ileri ucun henüz golü yok

Bizim gibi 3 gol yediler bizden cok gol yedikleride yok 2 katınıda atmasını bildiler

Adamlar rotasyon yapıyor savunmanın göbegi Emre G - Emre Aşık gibi 2 tane milli takım stoperleri oynuyor

Kesinlikle Savunmaları güclü

Ferrari ve sivok Egemene oranla daha başarılı oyunu olumlu kullanmakta

Ferrari İtalya'dan da begendigim kaliteli bir stoper bu ligde cok iş yapar

Sorsanız bana ligden kimi istersiniz diye Ferrari'yi isterim alabilirsek Meira olabilir mesela bu tür stoper şart bize

Kesen Stoper = Song
Oyunu kuran stoper = Meira tarzında bir isim

Harika olur ...

Bu savunma ile Bu sene derbileri kazanamayız tıpkı gecen sene oldugu gibi evimizde kontra atak oynayan takımlara cok puan veririz tıpkı gecen sene ve bu sene başında oldugu gibi

İlerleyen haftalarda görürsün

mete61bordomavi
16.08.2009, 14:56
Arkadaşlar oraya transfer buraya transfer istiyoruz!
Biraz mantıklı olalım.
Bu takıma transfer yapılacaksa bunun adı yalnızca Fatih Tekke'dir.

Neden yenildiğimize gelince; Tamamen taktiksel hatalar!
Diyarbakır sana karşı 2 forvetle oynuyor, sen ona karşı tek forvetle oynuyorsun.
Golü buluyorsun, maç böyle devam ediyor, dakika 70'ler oyun bas bas bağırıyor ben kilitlendim diye, ama sistem hala 4-5-1!
Diyarbakır golü atıyor, ayıkman gerekirken, çift forvet ve arkaya pasör koyman gerekirken hala 4-5-1 oynuyorsun ve bir gol daha yiyorsun.

Trabzonspor kendi evinde lütfen 4-5-1'i sıradan takımlara karşı oynamasın!
Zaten Umut bireysel olarak yetersiz bir de adamı tek forvet olarak oynatıp hem umut'a hem Trabzona yazık oldu.

Kadir
16.08.2009, 14:57
Kürt açılımında bize düşeni yaptık galiba :)

Salih Edip
16.08.2009, 14:58
Adamların hucum hattı 2 maçta 7 gol 4 resmi maçta 18 gol attı

bizim forvetler hazırlık maçlarında bile sadece bi gol attı işte fark bu daha neyi tartışıyoz hala savunma diyosun...

DEEP BLUE
16.08.2009, 14:59
Vay be, ne çok bekleyen varmış ''ben demiştim'' diye böbürlenmek için. Sana 35 maç takır takır top oynayan adamı, bir maç kötü diye futbolculuktan çıkardınız. Karadenizspor'a verelim mi Egemen'i, orada oynayabilir mi ne dersiniz?...

Muhammed KOÇ
16.08.2009, 15:00
Acı gerçeği erkenden yaşamamız iyi oldu. Bunun büyük ölçüde kaptanımız en güvendiğimiz adamımız egemen'den kaynaklanması da iyi oldu.bu nasıl yorum diyeceksiniz ama ilerleyen haftalarda anlayacaksınız.

Bu kadar kaderi belli bir tatartarımız var. bu bir gerçek. bari takımımızın kaderi ile oynamamaya çalışın. hemen fatih tekke sesleri hep bir ağızdan. büyük takımın küçük taraftarlarıyız.

DEEP BLUE
16.08.2009, 15:02
Neden yenildiğimize gelince; Tamamen taktiksel hatalar!
Diyarbakır sana karşı 2 forvetle oynuyor, sen ona karşı tek forvetle oynuyorsun.
Golü buluyorsun, maç böyle devam ediyor, dakika 70'ler oyun bas bas bağırıyor ben kilitlendim diye, ama sistem hala 4-5-1!
Diyarbakır golü atıyor, ayıkman gerekirken, çift forvet ve arkaya pasör koyman gerekirken hala 4-5-1 oynuyorsun ve bir gol daha yiyorsun.

Trabzonspor kendi evinde lütfen 4-5-1'i sıradan takımlara karşı oynamasın!
Zaten Umut bireysel olarak yetersiz bir de adamı tek forvet olarak oynatıp hem umut'a hem Trabzona yazık oldu.

Bravo... Aynen katılıyorum.

HUSSAIN
hakkaten ne biçim taraftarsınız? egemen e laf atanlar bile var. hata yapması kötü oldugunumu gösteriyor?
man utd de vidic bi hata yaptı liverpool 4 attı geçen sene hemde old trafford da. kim dedi vidic ten bi halt olmaz ? egemen büyük takım topçusu değilmiş, egemen milli takımı haketmiyor
egemen kaka, bikbikbik ötmüş herkes. ne biçim adamsınız be? hakketen delirdim okudum biraz yazılanları. herhangi bi oyuncudan şimdi nefret edecekseniz daha sonra da nefret edin. toulouse u yenersek o yazanlar egemen gignac ı nası yedi ama diye msj atmasın.
( egemen üstüne bi yazı oldu ama genel olarak bi yorum olarakta algılanabilir)

Başarısızlık 1 futbolcuya bağlanmamalı doğru diyosun, ama toulouse'u yensek gruplara kalsak ne olacak ki, hiç bişey, bu takım sence şampiyonluğa oynar mı, bence hayır...

Mehmet Fırat
Serkan-Tayfun değişikliğini yerinde bulduğumu belirtmeden geçmeyeyim. Tayfun girdikten sonra adamakıllı ortalar geldi. Hatta daha erken bile oyuna girebilirdi.

mete61bordomavi
16.08.2009, 15:03
Bakın arkadaşlar, üstatlar bile benim dediğimin aynısını diyor!
Futbolculara suç bulup durmayalım, sonuçta elimizde onlar var!

İSKENDER GÜNEN: Broos gözden geçirmeli (SABAH)

Trabzonspor kendi sahasında Diyarbakır önünde hiçkimsenin beklemediği bir sonuç aldı. Dünkü görüntüde en büyük pay Hugo Broos'a ait. Çünkü Trabzonspor'un hazırlık maçları da dahil bugüne kadar oynadığı maçlardaki oyun kurgusunu tamamen değiştirdi.

Sezon öncesinde önde tek forvetli oyun sisteminin Trabzonspor'a uygun olmadığını belirttim. Çünkü Umut ve Gökhan Ünal böylesi bir oyun sisteminde tek forvet oynadıklarında etkili olmaları çok zor.

Sonuç olarak Sivasspor galibiyetiyle beraber lige iyi bir başlangıç yapan Trabzonspor'un kendi sahasında aldığı bu skordan sonra eksikleri görerek daha farklı bir yapıya kavuşması gerekiyor.
Avrupa'da oynayacağı maç bu yüzden çok daha büyük önem kazandı. Hugo Broos'un bu oyun sistemini gözden geçirmesi gerektiği kanısındayım.

NECMİ PEREKLİ: Şimdi ne oldu? (FOTOMAÇ)

Sivasspor galibiyetiyle lige iyi bir başlangıç yapan Trabzonspor bu başarısını Diyarbakırspor karşısında maalesef göseteremedi. Bu oyunla, bu mantıkla, bu futbol anlayışıyla da göstermesi mümkün değildi.

90 dakikada adam bir topa basıp, arkadaşıyla paslaşmaz mı? Daha önce avaz avaz bağırdık "Trabzonspor bu sistemde oynamaz. 4-5-1 bize uymaz" diye. İşte oynarsa olacağı da bu olur. Öncelikle orta sahada oynayan oyuncular bu beceriye, bu maharete, bu marifete ve kondisyona sahip oyuncular mı? Hayır! O halde 3 kişiyle orta sahayı paylaş, açıkların kullan, 3 kişiyle hucüm et.

Neyse yanlışlar üzerine yazılacak çizilecek çok şey var ama perşembe günü oynanacak Toulouse maçını düşünerek, şimdilik onları tozlu raflarımıza kaldıralım. Ha bu arada Ziya Doğan'ı kutlamak gerekir. Toplama takımla Trabzonspor gibi bir eki kendi sahasında yenebiliyorsa başta Ziya Doğan olmak üzere bütün Diyarbakırspor takımını alkışlamak gerekir... Hem de ayakta.

outlaws61
16.08.2009, 15:04
Yorumlardan anlasıldıgı üzere kabak egemenin basına patladı.. Bravo Size.....

KatyPerry
16.08.2009, 15:04
Vay be, ne çok bekleyen varmış ''ben demiştim'' diye böbürlenmek için. Sana 35 maç takır takır top oynayan adamı, bir maç kötü diye futbolculuktan çıkardınız. Karadenizspor'a verelim mi Egemen'i, orada oynayabilir mi ne dersiniz?...

''ben demiştim'' demeyi sevmekle alakası yok

Gecen sene takır takır oynayan savunma mı ?

Şampiyonluk 70 puana düşmüş evimizde savunma hataları yüzünden puanlar agıttık onları alsak şampiyon olmuştuk

Eleştiriyi sevmeyen bir yapıdayım o yüzden maç konusuna girmedim biraz ortalık sakinleşsin sonra eksiklerimizi konuşuruz dedim yoksa bende girer bu yazıklar olsun bu takımdan bir halt olmaz gibi saçma ici boş yorumlarda bulunurdum

Neyse ben gördügümü söyledim bu takımın en saglam yeri ortasaha ve evimizdeki maçlarda hep oyun ortasahaya yıkılacak onlar acabilirse acarlar yoksa işimiz zor

Savunma kötü hucum işlemiyor bunu herkes gördü

Salih Edip
16.08.2009, 15:06

Şampiyonluk 70 puana düşmüş evimizde savunma hataları yüzünden puanlar agıttık onları alsak şampiyon olmuştuk

Eleştiriyi sevmeyen bir yapıdayım o yüzden maç konusuna girmedim biraz ortalık sakinleşsin sonra eksiklerimizi konuşuruz dedim yoksa bende girer bu yazıklar olsun bu takımdan bir halt olmaz gibi saçma ici boş yorumlarda bulunurdum

Neyse ben gördügümü söyledim bu takımın en saglam yeri ortasaha ve evimizdeki maçlarda hep oyun ortasahaya yıkılacak onlar acabilirse acarlar yoksa işimiz zor

Savunma kötü hucum işlemiyor bunu herkes gördü

geçen sene puan dağıtmamızın sebebi atamadığımız gollerdir bunu anlamıyomusun

lazkerem
16.08.2009, 15:07
eski defterleri tekrar tekrar açmanın kimseye bi faydası olmaz bu saatten sonrada belkide Fatih Tekke'nin kimsye faydası olmaz ama görülüyorki bu takıma Fatih Tekke kalitesinde oyunu bilinçli oynayan futbolculara sakinlik veren top ayağına yakışan bitirci biri lazım sadri baba almam diyor eee ne yapalım sen bizim babamızsın sen ne dersen o olur

mete61bordomavi
16.08.2009, 15:08
Ya burda hala savunmaya çamur atanlar var.
Anlamıyor musunuz?
Sen topu ilerde tutamazsan, koca 70 dk de iki gol atamazsan savunman kral olsa bir yere kadar gider!
Bu takıma golcüoğlugolcü lazım, ayrıca sistemin de ya 4-4-2 ya da maç içindeki oyuna göre 4-3-3 olması gerekir!

yorumsuz6117
16.08.2009, 15:09
eski defterleri tekrar tekrar açmanın kimseye bi faydası olmaz bu saatten sonrada belkide Fatih Tekke'nin kimsye faydası olmaz ama görülüyorki bu takıma Fatih Tekke kalitesinde oyunu bilinçli oynayan futbolculara sakinlik veren top ayağına yakışan bitirci biri lazım sadri baba almam diyor eee ne yapalım sen bizim babamızsın sen ne dersen o olur
almıyosa gitsin yerine golcü alıcak birisi gelsin..

KatyPerry
16.08.2009, 15:09
geçen sene puan dağıtmamızın sebebi atamadığımız gollerdir bunu anlamıyomusun

Gecen sene şampiyon olan beşiktaş 60 gol attı

Biz ise 54 gol attık

Beşiktaş nasıl şampiyon oldu takım savunması ile

Biz nasıl olamadık beceremedigimiz takım savunması ile

bangkook_61
16.08.2009, 15:10
geçen sene şampiyonluk savunma hatalarından değil kaçan gollerden gitti. bunu görmemek için art niyetli olmak lazım. o takımda ben orta saha oynasam bi çok durumda o forvetlere pas atmazdım. pas atınca görüoruz ki umut denen futbolcu pası beğenmeyince takım arkadaşlarına bağırıyor. sonra da fatura engine yattara ya ve şimdi de egemen e patlıyor.

İbrahim Keleşoğlu

Biz ise 54 gol attık

ama ligin ve rakiplerimizin geçen seneki rakiplerimiz olmadığının farkında olmalısın...

DEEP BLUE

Peki size bir soru;

Geçen yıl Denizli maçında Gökhan Ünal o meşhur pozisyonda topu içeriye bıraksaydı şampiyon olamaz mıydık?

Savunmanın kötü olduğunu izah edebilmek vereceğiniz her türlü ''geçen sezon'' örneği komik olur. Sadece sezonun ilk yarısında 7 puanı gaspedilmişti takımın.

bordox
16.08.2009, 15:11
defansın göbeği çok zayıf..
tamam egemen çok hırslı..
ama hırs bir yere kadar...
göbekte oynayan adam zeki,hızlı ve rakipten önce düşünecek..
golde o şekilde atlayan bir stoper varmı dünyada?

Hırs adamın gözünü kör etmeyecek,ayağını uzatsa büyük ihtimal dışarı çıkaracağı topa yaptığı müdahaleyi tvlerde gülümseten hareketler olarak izletirler.
Futbolcu dediğin zeki olacak önce,zekan yoksa bu kadar olur.

Mert67
16.08.2009, 15:11
Ligin başında ki bu tokat iyi oldu.İnşallah bundan sonra böyle hatalar yapmayız.

bangkook_61
16.08.2009, 15:12

Biz ise 54 gol attık

istatistikler mini etek gibidir. bir çok şey gösterir ama göstermesi gereken şeyi göstermez.

Oemer61
16.08.2009, 15:12
Daha bir kac hafta önce Egemen'i bas taci yapanlar simdi Egemen'e salliyor! Onun hic hata yapmaya hakki yok, makine o degil mi? Ya koskoca TRABZONSPOR ligde 2 hafta boyunca yedekte forveti olmadan maca cikti. Bu resmen saka gibi. Eyyyyy sayin futbol dahisi Hacisalihoglu nerde bizim 5 forvetimiz? Nereye sakladiniz onlarida gözükmüyorlar? Gökhan Ünal'la Umut her buldugunu gol yapan mükemmel forvetler olsalar dahi, TRABZONSPOR takiminda ücüncü bir forvet olmazmi yahu?? Daha sezon baslamadan cok önce dedim, bu takimda Gökhan sakatlanirsa ne olacak diye. Daha ortalara nasil yükselecegini bilmeyen Umut mu gol atipta kurtaracak bizi? Sezon boyu orta sahayla defansin golleriyle mac kazanmamiz imkansiz dedim, daha ikinci haftada cikti hersey ortaya. Yönetimin inadini yüzünden cok daha kahroluruz biz...

HUSSAIN
16.08.2009, 15:13
Egemen'e tek başına suç bulmak doğru değil, ama takım gol atamıyo diye de, savunmada yapılan hataları da görmemezlikten gelmekte doğru değil, dünkü maçta egemen hata yapmıştır, kaleci de aynı oranda hatalıdır, ikisinin de şapkalarını önüne koyup düşünmesi gerekir, burda bizde eleştirirriz, ama sonuçta iyi bir egemen ve silva bu takımda her zaman oynar, asıl sorun forvet ve forvet arkasında topu iyi tutan ve top yapan bi adam'ın eksikliği.

KatyPerry
16.08.2009, 15:13
ama ligin ve rakiplerimizin geçen seneki rakiplerimiz olmadığının farkında olmalısın...

O daha kötü bir durum işte bu savunma ile o yüzden en cok gol yiyen ekip oluruz

sen önce takım savunmasını oturtacaksınki ilerde elinde silahlar var ( Alanzinho Yattara , Begenilmesede gecen sene 15 gol atan Gökhan , umut ) bir şekilde gol atarsın ama yememen lazım öncelikle

KatyPerry
16.08.2009, 15:15
istatistikler mini etek gibidir. bir çok şey gösterir ama göstermesi gereken şeyi göstermez.

Alex Ferguson'culuk yapmanın anlamı yok

Takım savunmasını yapmayan takım şampiyon felan olamaz bunu herkes bilir

Ben sana veri veriyorum gecen senenin şampiyonu nasıl şampiyon oldu biz nasıl olamadık diye herşey ortada

Önce yemiceksin ki takımın gardı düşmicek

Ye at ye at nereye kadar ?

bordox
16.08.2009, 15:17
Ya burda hala savunmaya çamur atanlar var.
Anlamıyor musunuz?
Sen topu ilerde tutamazsan, koca 70 dk de iki gol atamazsan savunman kral olsa bir yere kadar gider!
Bu takıma golcüoğlugolcü lazım, ayrıca sistemin de ya 4-4-2 ya da maç içindeki oyuna göre 4-3-3 olması gerekir!

Yediğimiz ilk gole bakarmısın,defans tamamen yerini kaybetmiş,kaleci açı daraltacağım derken kalenin dibine girmiş ve bu şekilde yenildiğimiz kaçıncı maç,Hugo Broos bizim geçen sene evimizde zorlandığımızı biliyordur takımla ilgili bilgi alırken ve bunun nedenin de rakibe geride bırakılan anlamsız kontra boşluklarıdır.
Çözüm,rakibini adam gibi karşılamaktır,rakip geride ve bizim defansı dengesiz yakalıyor ve kaçıncı defadır bu böyle,ta 96'daki maçtan beri Fener 1.5 gere gelip 2 gol atıyorsa ben de maçı izlerken kendimi aptal gibi hissediyorum Trabzonspor'u kendi sahasında yenmek bu kadar aptalca olmamalı.
Ünal Karaman,Metin Diyadin veya tercüman Halil Hugo'ya taraftarımız rakbi boğmamızı isterken futbolcular oyunun tek yönünü düşünüyor,oyun disiplini bozuluyor demiyor mu?

S.DEMİRCİ
16.08.2009, 15:22
savunmamızda zayıf..
takım savunmamızda zayıf....
ayrıca benim taraftarlığımı sorgulayacak zekayı sahip birisi ne bu forumda ne bu dünyada var...

titanic
16.08.2009, 15:23
Tam tersi herkes forvet hattına yükleniyor.Defansın bu kadar hatası olmasaydı maçı alıyorduk dikkatinizi çekerim

bangkook_61
16.08.2009, 15:24

Ben sana veri veriyorum gecen senenin şampiyonu nasıl şampiyon oldu biz nasıl olamadık diye herşey ortada

ferguson culuk yapmanın çok anlamı var aslında
ne attında yediklerine bakıyosun. takım savunmasını sadece savunma mı yapar? senin forvetlerin rakibin savunmasını mı yıpratıyor nerde savunma? geçen senenin şampiyonu bizim aynımızdı büyük maç yenmeden şampiyon oldular. öle planlı, eze eze olan bi şampiyonluk değildi. bana veri veriyosun bende o verinin sağlıklı olmadığını sölüyorum.
bu psikolojidir sen hücumda bir şeyler üretemezsen takımın morali bozulur. egemen in hata yapması kötü olduğunu asla göstermez.

Armağan Dere
16.08.2009, 15:26

sivas maçında da durum son yarım saat 1-1 oldu 30 dk nefes alamadılar...Aynı şey diyarbakır maçında da oldu...Son yarım saat biz nefes alamadık..Futbolcular ya da teknik kadro küçümsedi Diyarbakır'ı bu kadar basit bence..Tabi forvet eksikliğimizin herkes farkında savunmamız kötü mü sence...Kaç maç kaybettik savunma yüzünden...Ama forvetler yüzünden Bayaa puan kaybettik biliyorsun değil mi?

KatyPerry
16.08.2009, 15:26
ne attında yediklerine bakıyosun. takım savunmasını sadece savunma mı yapar? senin forvetlerin rakibin savunmasını mı yıpratıyor nerde savunma? geçen senenin şampiyonu bizim aynımızdı büyük maç yenmeden şampiyon oldular. öle planlı, eze eze olan bi şampiyonluk değildi. bana veri veriyosun bende o verinin sağlıklı olmadığını sölüyorum.
bu psikolojidir sen hücumda bir şeyler üretemezsen takımın morali bozulur. egemen in hata yapması kötü olduğunu asla göstermez.

Boşuna takım savunması yazmadık arkadaşım senın Takım savunmasından anladıgın sadece savunma mı ?

Buda tribün piskolojisidir yersen uhultu başlar önce takıma birden baskı gelir gardı düşer ve oyundan düşersin

Dünde oldugu gibi

Siz bütün sorunun 1 forvetle ile cözülecegini sanıyorsanız ilerleyen haftalarda görürsünüz ne kadar yanlış düşüncede oldugunuzu

KatyPerry
16.08.2009, 15:28
sivas maçında da durum son yarım saat 1-1 oldu 30 dk nefes alamadılar...Aynı şey diyarbakır maçında da oldu...Son yarım saat biz nefes alamadık..Futbolcular ya da teknik kadro küçümsedi Diyarbakır'ı bu kadar basit bence..Tabi forvet eksikliğimizin herkes farkında savunmamız kötü mü sence...Kaç maç kaybettik savunma yüzünden...Ama forvetler yüzünden Bayaa puan kaybettik biliyorsun değil mi?

Gecen seneki maçlara bak

Sivas macını örnek verim yıkıldıgımız maçtır o maç yedigimiz 2 gole bakalım ciddi anlamda savunma hatası

Gecen senenin şampiyonu ile hemen hemen aynı sayıda gol atmışız

Gecen senenın şampiyonu Takım savunmasını becerip şampiyon olmuş biz yapamamışız olamamışız ac bak maçlara

Mehmet Zeki
16.08.2009, 15:28
savunmamızda zayıf..
takım savunmamızda zayıf....
ayrıca benim taraftarlığımı sorgulayacak zekayı sahip birisi ne bu forumda ne bu dünyada var...

Abi bir soru. Gecen sezon ilk haftalarda savunma cok iyi oynuyordu? Ne oldu da savunmamiz kotu oynamaya basladi? Ve gecen sezon ilk haftalardaki savunmamiz olsa aynisini soylermiydin?

KatyPerry
16.08.2009, 15:29
Tam tersi herkes forvet hattına yükleniyor.Defansın bu kadar hatası olmasaydı maçı alıyorduk dikkatinizi çekerim
Aynen öyle

Kaliteli bir savunma ekibine sahip olsaydık 6 puanımız vardı şimdi

S.DEMİRCİ
16.08.2009, 15:31
Abi bir soru. Gecen sezon ilk haftalarda savunma cok iyi oynuyordu? Ne oldu da savunmamiz kotu oynamaya basladi? Ve gecen sezon ilk haftalardaki savunmamiz olsa aynisini soylermiydin?
aslında bizim savunmamız hiçbir zaman iyi değildi..
sadece ilk haftalarda fizik olarak yeterli olan song vardı..
ne zamanki songun fizik gücü düşmeye başladı..
savunma gerçeğimiz ortaya çıktı...
ayrıca takım savunması kötü olan takımların göbek oyuncuları çok iyi olmalı...

Mehmet Zeki
16.08.2009, 15:32
aslında bizim savunmamız hiçbir zaman iyi değildi..
sadece ilk haftalarda fizik olarak yeterli olan song vardı..
ne zamanki songun fizik gücü düşmeye başladı..
savunma gerçeğimiz ortaya çıktı...
ayrıca takım savunması kötü olan takımların göbek oyuncuları çok iyi olmalı...

Bir soru daha. Bizim gordugumuz aciklari niye yonetim gormuyor? Yada goruyormu? Goruyorsa neden transfer yapilmiyor?

Halit Aydın
16.08.2009, 15:33
Her şeyde bir hayır vardır. Hafta içi Toulouse maçını alırsak ben bu maçı unuturum arkadaş. Nasip değilmiş diyelim. Belki bu maçı da alsaydık bizimkiler Toulouse maçına farklı çıkacaklardı. Herkes artık ayağını yere sağlam basacak. Bu mağlubiyetin erken gelmesi biraz iyi. Toulouse maçı ve ardından alınan galibiyetler takımı eski havasına sokar.

Hala konsantrasyon eksiği yaşıyoruz. Takım oturmadı demeyin. Geçen sene adamların çoğu yeniydi. Çatır çatır lige başlamıştık. Kadromuz bu sefer gerçekten iyi. Gabric, Yattara, Gökhan bu takıma dönünce düzlüğe çıkarız.

Kanatlardan yeterince orta açamıyoruz. Yattara ve Gabric birlikte oynarlasalar ileride formda bir Gökhanla çok pozisyona girebiliriz. Bizim takım kanat takımı. Kanatlar ölünce takım da ölüyor. Dikine kaleye gidemiyoruz.

Diyarbakır ve diğer takımları bize karşı olduğu hırs ile diğer takımlara da aynı hırsta oynamalarını dilerim. Tabiki Ziya Doğan da içlerinde. Bize karşı sert oynayıpta Bjk'ye yan yatmak yok. Bakalım yarın Şifo Mehmet ne yapacak Bjk karşısında. Ya da haftaya Azize'nin manevi takımı Diyarbakır ne yapacak fb karşısında bekleyip göreceğiz..

Armağan Dere
16.08.2009, 15:34
Gecen seneki maçlara bak

Sivas macını örnek verim yıkıldıgımız maçtır o maç yedigimiz 2 gole bakalım ciddi anlamda savunma hatası

Gecen senenın şampiyonu Takım savunmasını becerip şampiyon olmuş biz yapamamışız olamamışız ac bak maçlara

Haklılık payın var ama dikkatini çekerim Kadıköyde'ki fenerbahçe ve Trabzonda'ki Konya maçlarını forvetler yüzünden puan kaybı... aklıma gelen sadece bunlar..bunları da forvetler yüzünden neyse kısır döngüye girmeyelim..Senin Forvetlerin Top ilerdeyken de savunma yapar farkında olmadan yani onların savunmasını ileriye çıkarmayarak savunma yapmış olurlar bu da defansını rahatlatır ama bizim forvetlerin kaçı bunu düşünüyor bilmem?...Takım savunması=Savunma+Hucüm

S.DEMİRCİ
16.08.2009, 15:35
Bir soru daha. Bizim gordugumuz aciklari niye yonetim gormuyor? Yada goruyormu? Goruyorsa neden transfer yapilmiyor?
kardeşim bir bilsemde sizede cevap versem..
ama songu bir şekilde göndermeye çalışıp o bölgeye başka bir oyuncu almaya çalıştılarını herkes biliyor..
ayrıca bizim karamsarlığımız size bulaşmak umarım..
senin yaşında TRABZONSPoRLU gençler görünce mutlu oluyorum..

S.DEMİRCİ
16.08.2009, 15:37
song yaşlı olmasına rağmen o bölgedeki en iyi oyuncumuz...
keşke songu gönderebilseydik ve yerine fizik gücü iyi bir stoper alabilseydik..

coolank
16.08.2009, 15:44
Trabzonspor takımında GEÇEN SENEDEN beri sagbek ve forvet yok

Bunu görmeyen bilmeyen yok ...Bu takım geçen seneden daha iyi bir takım

Niye mi ? Hüseyin yok şükürler olsun ve Engin gibi top yapma pas atma

oyunu yönlendirme yetenegine sahip oyuncumuz var

Selçuk Colman Ceyhun bunları yazmıyorum çünkü geçen senede vardı

Ortasaha anlamında geçen seneye göre çok daha düzgün çok kullanma beceri

miz var en azından ben böyle düşünüyorum

Bu takıma forvet ve sagbek alınmadıgı sürece çok farklı durumlar olmaz

Umut olsun Gökhan olsun bunlar bizim forvetimiz değil ...Umut için senelerdir

Gökhanda alındıgı günden beri aynı şeyleri yazmaktan bıktım ..Kimse benim bu

oyunculara önyargılı oldugumu düşünmesin ...Sonuç ortada

Bir forvet düşünün maç boyu sahada var mı yok mu belli değil ??????

Zaten artık sagbek konusuna girmiyorum sıkıcı bıktırıcı bir durum

Fatih Tekke sesleri oyuncuları da yöneticileri de rahatsız etmiş

Adama sorarlar bunun böyle olacagı belli değil miydi ? Bu sürpriz mi ?

Hala da Mehmetmiş Turgutmuş peşinde geziyorlar...

O konuya girmek istemiyorum ama Karadenizspor hatanın en büyügü idi

Sahi haberiniz var mı ne oldu alınan o kadar oyuncuya ?????

Sagbek ısrarımdan Fatih gelirse vazgeçmiştim hala daha aynı noktadayım

Ama takımda hem sagbek yok hem forvet yok şimdi bunlara kaleci de eklendi

Kaleciyi hemen kovalım vs demiyorum ama şu an kötü durumda

Cale yi forumda çok seven oldugunu biliyorum gene ben kötü olayım ama

bence bir takım bulsak satsak çok iyi olur ...Ferhat formayı alır yakında

demedi demeyin :))))

Trabzonsporda önce 18 agustos sonra 25 agustos ilginç gelişmeler yaşanabilir

Çogunluk saglanamayacagı için 25 agustos da yapılacak kongrede Başkan

belki de kızıp bırakacak ..Kongrenin ana maddesi kiralanan yerlerin süre uzatımı

ve teminat olarak kullanılması ...Delegeler maddenin geçmesine karşı çıkabilir

Bekleyip görecegiz bakalım neler olacak ....

Bu arada Egemene yüklenmek haksızlık ... Bence ayıp oluyor ..

Emorfo
16.08.2009, 15:44
OLur böyle şeyler, takım eksileri ortada ancak oturup ağlayacak halimiz yok. Ziya Doğan faktörü de var tabi adam kitledi oyunu bizim defansta sağolsun özellikle Egemen bir anlamda kendi kendimize yenildik. Önümüze bakacağız.

LazAnisT
16.08.2009, 15:47
OLur böyle şeyler, takım eksileri ortada ancak oturup ağlayacak halimiz yok. Ziya Doğan faktörü de var tabi adam kitledi oyunu bizim defansta sağolsun özellikle Egemen bir anlamda kendi kendimize yenildik. Önümüze bakacağız.Faruk Hoş geldin.

Emorfo
16.08.2009, 15:50
Faruk Hoş geldin.

Burdaydım abi zaten askerden sonra uzun bir taile çıktım Trabzon'dayım şimdi pek zaman kalmıyor internet işlerine. Görüşmek üzere.

Halit Aydın
16.08.2009, 15:51
Yediğimiz ilk golde Giray'ın tutması gereken adamı Serkan tutuyor. Giray nerde görebildiniz mi? Ceza sahası çizgisinde.

trabzonsporfan
16.08.2009, 15:52
geçen sezon ilk haftalarda savunmamız mı iyiydi ?

az gol yedik diyemi bunları söylüyorsunuz iyi falan değildi

Konyalı Veyselin dağıttığı bir savunma bu ayrıca içerdeki Antalya maçını hatırlayın yediğimiz goller..

Kupa maçlarını saymıyorum bile

Savunmamız bahsettiğiniz kadar iyi değildi

yine iyi değil

Ilelioglu
16.08.2009, 15:54
Takim halinda savunma ve takim halinde hücüm yapamiyoruz. Gecen hafta yerden yere vurdugumuz Serkan döktürdü ama Cale yine ayni Cale idi.

Egemen belkide bize geleli 3 kez hata yapti, bu maglubiyetin x Futbolcuya baglanmasi yanlis. Hersey Teknik Heyet'te bitiyor.

Gecen Hafta hayal kirikligi yaratan Engin yine ayni oyununu devam ettirdi.
Böyle maclarda üstüne üstüne Avni Aker'de Engin gibi oyunculari Joker olarak kullanman gerekir.

Alanzinho ve Colman iyi diler. Ceyhun'da cok iyi oyun cikardi ama sonradan oyundan düstü. Selcuk'un yedek baslamasi hata idi. Ceyhun duruma göre ikinci yari girebiliridi.

Tjikuzu gecen haftaya göre kötü idi. Oyundan cikarilmasi yanlis idi.

Umut zaten ayni Umut. Ayagina top gelir iki saniye ayaginda tutamaz ya hemen topu ayagindan cikarir yada kaybeder. Kaleye tek sutu yok herzamanki gibi, kafa toplarinda ise cok kötü, hep yukariya vuruyor.

Diger taraftan Diyarbakir'in Kaleye 7 sutu vardi ikisinde isabet sagladi ikisi de gol oldu, Sylva ne yapiyor? Bence diger kalecilere de sans verilmeli.

Genel anlamda iyidik, hücümda cogalamadik ve bunun neticesinde gol yollarinda etkili olamadik ama duran toplarda etkili olmamiz son derece olumlu bir gelisme. Takim halinde savunma ve hücüm yapmayi ögrenmemiz gerekiyor.

Sonuc: Maglubiyet. Kim üzüldü ki, Taraftar haric?:(

Toulouse macindan isimize yarayan bir sonuc ile ayrilmamiz dilegiyle.:cool:

Salih Edip
16.08.2009, 15:55
Gecen seneki maçlara bak

sen istanbuldaki fener - galatasaray maçlarına bak neden alamamışız kaç tane pozisyona girmşiz bi tane gol atmışmıyız...

geçen seneki denizli maçında bak atama atama ye...

10 un üzerinde poizsyon bulup da tek gol attığın ikinci yarıdaki antalyaspor maçına bak...

ayrıca o antalyasdpor maçındaki golu git Allah aşkına izle umut bulut kalenin dibinde golü kafasının neresiyle atıyo...

galatasarayda milli defans oyuncuları var diyosun...

bizde de ceyhun var A milli egemenden daha mı iyi ?

zahido
16.08.2009, 15:56
Yediğimiz ilk golde Giray'ın tutması gereken adamı Serkan tutuyor. Giray nerde görebildiniz mi? Ceza sahası çizgisinde.

Okadarda degil serrkanin az gerisindeydi.. Orda en buyuk hata egemenindi.. Ayrica o pozisyonda cale cok agir kaldi.. Orda adamini tutamazsan egemen senin gorevini ustlenir.. Girayda egemeninkini bi bakmissin adamlar arkaya sarkmis golu atmislar..

Sergen gecen gun Trabzonsporu yorumlarken songun yanina egemenden daha iyisini koyacaksin.. Cunku takimin direkleri savunmanin gobegidir demisti.. Ben pek anlam verememistim ama simdi daha iyi anliyorum neden boyle soyledigini..

Mustafa Ayazoğlu
16.08.2009, 15:57
duran toplarda uzun boylu defans oyuncuların ileri çıkması gayet normal..
yenilen gollerin bunula ilgisi yok..
defans beşlisinin kalitesiyle ilgili...

Evet duran toplarda defans oyuncuları ileriye çıkabilir ama her duran toptada mı?

Giray ve Egemen çıktı 1 gol attı. 2 Gol yedik. Song olsa oda çıkıyor. Toplamda atılan gol kaç tane?

Defansın göbeği ne olduğunu gördük. Diyarbakırspor 2 kaleyi bulan şut çekti. 2 gol.

Giray, Egemen ve Song bu kalitede değil hem gol atacaklar hem defans !! Son 30 dk yorgun düşüyorlar hata yapıyorlar !

Bu onların yanlışı değil malesef ! Golcümüz yok teknik direktörler onları kullanıyor duran toplarda. Yanlış bir oyun felsefesi !

Gordon Freeman
16.08.2009, 15:58

katılıyorum psikoloji işi bu.forvet golu atarsa takım morallenir.morallendikçe daha ıyı oynar.daha çok atar.ozellıkle iç saha maçlarında bu boyledır.

Salih Edip
16.08.2009, 16:10
Gecen seneki maçlara bak

geçen sene şampiyondan 6 gol daha az attık doğru...

ama buraya dikkat sadece 4 gol fazla yedik :cool:

sen bulduğunu atamazsan , takımı rahatlatamazsan , hem rakibine cesaret verirsin hücuma çıkarlar , hem de savunmanın kalecinin orta sahanın tribünlerin teknik direktörün başkanın herkesin moralini bozarsın takım oyundan düşer bu kadar basit...

Armağan Dere
16.08.2009, 16:12
Almazsan Tekke'yi batırırsın Tekne'yi

Başkan Sadri Şener, geçen yılın en beceriksiz iki forveti Umut Bulut ve Gökhan Ünal'a bu sezon da koca Trabzonspor'u adeta mahkum etti. Bordo-mavililer gol kaçırma rekoru kırdığı maçta 'küme düşer, toplama takım' denilen Diyarbakırspor'a hem de Avni Aker'de mağlup oldu. Umut Bulut, yine komik goller kaçırdı. Tribünleri dolduran ve futbolu çok iyi bilen Trabzonspor taraftarı, maç bitiminde "FATİH TEKKE! FATİH TEKKE!' tezahüratı ile stadı inletti.

Trabzonspor, 35'te Giray Kaçar'ın golü ile öne geçti. Bordo-mavililer, gol kaçırdıkça Diyarbakır cesaretlendi. Ziya Doğan'ın takımı, 69 ve 90+1'de Tazemeta'nın golleri ile 3 puana ulaştı: 1-2. Kaptan Egemen, yenilen iki golde de çok büyük hata yaparak bu kez 'TEKNE'yi' batıran isim oldu. Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, bu takıma ilaç olacak isim olan Fatih Tekke'yi ısrarla transfer etmeyerek hüsrana zemin hazırladı. Forvetsiz Trabzon hiç umut vermedi.

Derin darbe

Diyarbakır karşısında geceye iyi başlayan bordo-mavililer Thierry Tazemeta'nın iki golüne engel olamayınca yıkıldı.

Sivasspor galibiyetiyle, sezona 3 puanla başlayan Trabzonspor, dün gece Diyarbakırspor karşısında tam bir hüsran yaşadı: 1-2. Bordo-mavili takım, haftayı puansız kapatıp tribünleri dolduran taraftarlarını üzdü. Karşılaşmaya hızlı başlayan Karadeniz Fırtınası, 35. dakikada Giray Kaçar'ın golüyle 1-0 öne geçti. Bu golden sonra biraz rahatlayan Trabzon,
devreyi 1-0 önde bitirdi.

Kamerunlu coşturdu
İkinci devrede ikinci golü bulmak için rakip kaleye yüklenen Trabzonspor, 69. dakikada yediği bir kontratakla ilk şoku yaşadı. Diyarbakırspor'un yeni transferi Thierry Tazemeta'nın golü skoru 1-1'e taşıdı. Mücadelenin 90+1. dakikasında ise son adam Egemen'in yaptığı hatayı iyi takip eden Kamerunlu golcü, Trabzon'u yıkan isim oldu: 1-2.

Ilelioglu
16.08.2009, 16:12

sen bulduğunu atamazsan , takımı rahatlatamazsan , hem rakibine cesaret verirsin hücuma çıkarlar , hem de savunmanın kalecinin orta sahanın tribünlerin teknik direktörün başkanın herkesin moralini bozarsın takım oyundan düşer bu kadar basit...

Su öne cikardigim cümle cok dogru gercekten...:alkış:

Murat Erdem
16.08.2009, 16:16
Hiç derdimiz yokmuş gibi, birde 25 Ağustos'daki mali kongre çıktı başımıza. Sadri Şener için büyük fırsat doğacak o kongrede.

Gordon Freeman
16.08.2009, 16:17
bunu soylemekten usanmıyacam:
FORVET FORVET FORVET ve FORVET.

En iyi defans hücumdur.pekı bız hücum bolgesınde top tutabılıyormuyuz.HAYIR.

Halit Aydın
16.08.2009, 16:20
Yediğimiz gollerin çoğu yan toplardan geliyor yok mudur bunun bir çözümü

Cilgin1986
16.08.2009, 16:27
Var Forvet..

Selim Turan
16.08.2009, 16:30
Umut Bulut bu takıma layık değil...

Fatih Tekke inatlaşması takıma zarar veriyor. Bu gün bu kadroda Fatih olsaydı manisa maçından sonra oluşacak 9 puanlık tabloyu konuşurduk...

bluelight
16.08.2009, 16:33

işte aynen böyle oluyor, ileri uç görevini yapmayınca diğerleri de ne haybeye koşacam diye ister istemez düşünüyor ve takım oyundan düşüyor...

Selim Turan
16.08.2009, 16:35
işte aynen böyle oluyor, ileri uç görevini yapmayınca diğerleri de ne haybeye koşacam diye ister istemez düşünüyor ve takım oyundan düşüyor...

evet herşeyin özeti bu... hazırlık maçları dahil ligdede oynana maçlarda atılan 19 gol var 3 tanesi forvetlerden. Yok taraftar baskısıymış yok bilmeemneymiş.. bunlar boşa laflar...

bluelight
16.08.2009, 16:35
Bu takımda Umut'a inanan futbolcu var mı hiç sanmıyorum, ciddiye bile alındığına emin değilim...

Salih Edip
16.08.2009, 16:39
Bu takımda Umut'a inanan futbolcu var mı hiç sanmıyorum, ciddiye bile alındığına emin değilim...

umutu savundum durdum sürekli koşmasından iyi niyetinden dolayı vs..

ama olmuyo işte futbol bu yeteneğin de olacak umutun burdakileri okuyup tribünden gelen hakaretleri duyup moralini bozmaya trip yapmaya hakkı yok...

3 sene mi 4 sene mi ne kadar oldu unuttum artık umut bu takımda...

ama geldiğinden beri aynıysan üstüne bişey koyamıyosan dönüp kendine bakacaksın artık sana zaman tanıcak kimse yok...

Gordon Freeman
16.08.2009, 16:42

Colman Umuta golluk pas atıp da umutun kacırdıgını gorunce "lan kazma bi kere de atta rahatlıyalım" diye içinden geçiriyodur belki de.bilemeyiz :)

Ilelioglu
16.08.2009, 16:42
umutu savundum durdum sürekli koşmasından iyi niyetinden dolayı vs..

ama olmuyo işte futbol bu yeteneğin de olacak umutun burdakileri okuyup tribünden gelen hakaretleri duyup moralini bozmaya trip yapmaya hakkı yok...

3 sene mi 4 sene mi ne kadar oldu unuttum artık umut bu takımda...

ama geldiğinden beri aynıysan üstüne bişey koyamıyosan dönüp kendine bakacaksın artık sana zaman tanıcak kimse yok...

Evet bende aynen böyle düsünüyorum....;)

blacksilva
16.08.2009, 16:43
sivas macinde yüzde 88 pas oranimiz vardi bu macta kac idi bilen varmi? biryerde bulamadim

Selim Turan
16.08.2009, 16:43
Ya inşallah şu Umut yazdıklarımızı okuyordur belki bişeyler kafasında dank eder... Kendine gelir ne bilim. Üst düzey performans sergiler falan...

bmtr
16.08.2009, 16:44
Bence Broos cok ciddi degisiklik hatalari yapti. Ben en cok da ENGIN'i nasil oyunda tuttu cok sasirdim. Bu Engin Trabzonspor'da oynayacak kalitede bir futbolcu DEGIL. Artik oynamasin. Bence Alnazinho iyi oynuyordu. Onu cikardi yerine Baris'i aldi. Baris hic bir sey yapamadi. Artik su Baris takintisini da birakalim. Buyuk yetenek felan laflarini da birakalim. Bu adam Trabzonspor icin kesinlikle kurtulus recetesi degil. Normal bir oyuncu gozuyle bakilmali Baris'a. Gerekirse de satilsin bence. Bir de Serkan'i cikarip Tayfun'u aldi. Bu da cok kotu bir degisiklik idi. Serkan gayet guzel oynuyordu. Onu neden cikardi aklim bir turlu ermedi. Tayfun'da yine cok kotu oynadi. Varligi ile yoklugu belli degildi. En son Jikizu'yu cikarip Selcuk'u aldi. Bence bu da yanlisti. Jikizu bence iyi oynuyordu. Oyunda kalmali idi. Fakat Selcuk'da oyunda olmali idi. Bence olmayacak olan baska birisiydi. Kim oldugunu bilemiyorum ama, belki de COlman alinmali idi oyundan ya da Ceyhun. Ama Jikizu degil. Bence Broos'un her degisikligi hatali idi.

Murat Erdem
16.08.2009, 16:45
Ne taraftar baskısıymış be !!! milyonluk sözleşmeler imzalanırken nereye kayboluyor bu baskı ?

___61___
16.08.2009, 16:47
forvet ilerde top tutsaydı defansa bidon koysakda kazanırdık anladın mı ? bu iş böle ilerde top tutup takımı rahatlatıcan

Salih Edip
16.08.2009, 16:47
Bence Broos cok ciddi degisiklik hatalari yapti. Ben en cok da ENGIN'i nasil oyunda tuttu cok sasirdim. Bu Engin Trabzonspor'da oynayacak kalitede bir futbolcu DEGIL. Artik oynamasin. Bence Alnazinho iyi oynuyordu. Onu cikardi yerine Baris'i aldi. Baris hic bir sey yapamadi. Artik su Baris takintisini da birakalim. Buyuk yetenek felan laflarini da birakalim. Bu adam Trabzonspor icin kesinlikle kurtulus recetesi degil. Normal bir oyuncu gozuyle bakilmali Baris'a. Gerekirse de satilsin bence. Bir de Serkan'i cikarip Tayfun'u aldi. Bu da cok kotu bir degisiklik idi. Serkan gayet guzel oynuyordu. Onu neden cikardi aklim bir turlu ermedi. Tayfun'da yine cok kotu oynadi. Varligi ile yoklugu belli degildi. En son Jikizu'yu cikarip Selcuk'u aldi. Bence bu da yanlisti. Jikizu bence iyi oynuyordu. Oyunda kalmali idi. Fakat Selcuk'da oyunda olmali idi. Bence olmayacak olan baska birisiydi. Kim oldugunu bilemiyorum ama, belki de COlman alinmali idi oyundan ya da Ceyhun. Ama Jikizu degil. Bence Broos'un her degisikligi hatali idi.

engin konusunda haklısın kısmen kötü futbolcu değil ama 2 geçen haftada iyi değildi bu haftada yattaranın gelmesi ile yedeğe çekileceğini umuyorum ama tjikuzu dün çok vasattı geç bile kalındı bence çıkması için o hamle doğruydu... hocanın yaptığı yanlış ceyhunla oyuna başlamakdı bence selçukla başlasa daha iyi olabilirdi..

___61___
16.08.2009, 16:48
Aynen öyle

Kaliteli bir savunma ekibine sahip olsaydık 6 puanımız vardı şimdi
hatta ziya doğanı getirelim takımın başına 11 kişi defans yapalım öle şampiyon olunur belki .. tek çözüm ilerde top tutan bi forvet

___61___
16.08.2009, 16:51
defans diyo millet ya delircem . senin defansın görevini yapamıyo ki umutun yerine gol atmaya gidiolar ne yapsınlar biliolar umutun atamıyacağını

bluelight
16.08.2009, 16:55
defans diyo millet ya delircem . senin defansın görevini yapamıyo ki umutun yerine gol atmaya gidiolar ne yapsınlar biliolar umutun atamıyacağını

çok doğru, bir ara hem Egemen hem de Giray rakip kale önünde aynı topa hamle yaptı ve Egemen vurdu ama kalecide kaldı top... dediğim gibi kimse Umut'a inanmıyor, çarklardan biri bozuk ve yönetim gerekli müdaheleyi yapmıyor, bizi de çileden çıkarıyor... derdiniz ne! neden bu kadar açık bir eksikliği gidermiyorsunuz!!!

theo
16.08.2009, 16:58
yönetim hala forvet olayında ısrarlı...almıycaz arkadaş diyor...var mı böyle bir inat...geçen sene sen bu umut gibi bir forvetimsi yüzünden şampiyon olamadın...gökhan yüzünden duvarları dövdün ve de hala fotvete takviye yapılmıyor...

Mehmet Kıroğlu
16.08.2009, 17:08
arkadaşlar belki bana kızacaksınız ama yönetim fatih tekkeyi almaz bu durumda tek çare ya slvya yada songu gönderip yerine bir yabancı forvet almak lazım

gcolman
16.08.2009, 17:10
oncelikle herkese merhaba ilk msjimin bu konuda olmasini hic istemezdim ben de bazi degerlendirmelerde bulunmak istiyorum/Kalecimizden baslamak gerekirse Tony Silva gecen sene de o kadar soylememize ragmen bu takim icin yeterli bir kaleci degil maalesef cok hatali goller yiyor.(Sivas ve gecen sene Bursa ve Kocaelinden yedigi goller ayni)Defansta ben gecen seneden beri Girayin oynamasini istiorm Girayin hem Songdan boyu daha uzun hem kafa toplarina hakim hem de gol atma ozelligi var.Bence gecen sene Ersun Yanalin en buyuk hatalarindan biri Song ve Egemeni birarada oynatmasiydi.Diger takimlarin defansina bir bakin Servet-Gokhan Zan-Ibrahim Toraman-Lugano bu adamlar forvet kadar gol atiolar neredeyse takimlarinda bizde gecen sene Songla Egemen ne yaptilar!Sunu da belirtmeliyim ki bu takimda su an topu bilen iki adam var Alanzinho ve Colman.Forvet zaten yok!Fatih Tekkenin tirnagi olamayacak umutla cikiorz her maca umarim bu duruma cozum bulunur.En azindan Gokhan bizi insaallah hayal kirikligina ugratmaz.Sonuc olarak bence Trabzonun gecen seneden cok buyu bir farki yok sadece topla daha cok oynayan bir takim var.Gecen sene de deplasmanda yendik herkesi Avni Aker de maglup olduk bu da saka gibi.Umarim yonetim elini tasin altina sokar...

Murat Erdem
16.08.2009, 17:16
İlk golden önce Egemen ne yapmaya çalıştı ? o anda aklından ne geçti ? çok merak ediyorum.

POYRAZ
16.08.2009, 17:17
Üc senedir en önemli eksigimiz pozisyonlari gole cevirecek bir golcümüzün olmayisi.

bmtr
16.08.2009, 17:20
Arkadaslar, bence biz Diyarbakir macini eger Broos'un degisiklik hatalari olmasa alirdik. Hem de Umut gibi kabiliyetsiz bir forvet'e ragmen. Ben Fotomac yazari Cengiz Tokgoz gibi, butun hatayi Broos'da buluyorum. Belki de bu adam bu degisiklikleri yaparken saglikli kararlar veremedi. Belki de yonlendirildi yardimcisi tarafindan. Ama cooook kotu degisiklikler yapti.

bluelight
16.08.2009, 17:20
forvetimiz topları dağlara taşlara vurduğu için şampiyonluğu kaçırdık geçen sene var mı ötesi... hala daha bu eksik bilinmesine rağmen şampiyonluk bekleniyor... pes yani... yönetimin politikası belli... ya tutarsa...

gcolman
16.08.2009, 17:22
İlk golden önce Egemen ne yapmaya çalıştı ? o anda aklından ne geçti ? çok merak ediyorum.

gecen sene huseyin yapiodu boyle seyleri simdi de egemen sonu benzemez insallah:)ilk golde serkanin da adamin arkasinda durmasi ilgincti gecen sene sivas macinda mehmet yildiza da aynisini yapmisti ve golu yemistik...

mete61bordomavi
16.08.2009, 17:23
TRABZONSPOR NEDEN KAYBETTİ

http://www.takagazete.com/sporyazar_images/lemicelik_15.Nov.2008_171113.jpg
Lemi Çelik
lcelik@takagazete.com
Tarih: 16.08.2009 Saat: 07:52:13 (227 okuma)

Trabzonspor yine inceliklerini belirlemeden transferlerdeki yanlışını devam ettirdi.
Acil santrafora ihtiyaç varken bu alınmıyor, 5 ofansif orta sahaya bir daha katılıyor, acaba kime ne kazandırıyor? Trabzonspor’un kendi sahasında oyunu kuracak santraforu yoksa bu transferleri kim yapıyor bunun düşünülmesi lazım.
Deplasmanda 5 orta saha ile oynayabilirsiniz. Ama içerde olmaz. Mutlaka ilerde topu koruyacak, orta sahadan gelecek arkadaşlarına şut pozisyonu hazırlayacak ve orta sahadan defansın arkasına kaçacak, oyunu rakip sahaya yığacak bir santrafora ihtiyaç var.
Bunu taraftar görüyor, aylardır istiyor da yönetim görmüyor mu?
Eğer bir büyük takımsanız ve şampiyonluğa oynuyorsanız mutlaka Fatih Tekke gibi Semih gibi oyuncunuz olmak zorunda.
Aksine, 5 orta saha ile oynamanın hiçbir anlamı yoktur.
Bu bir.
İkincisi, 5 ofansif orta saha koyuyorsunuz ama hepsi etkisiz. Colman ve Engin ceza sahasına girmeli ve orada Trabzonspor birden fazla oyuncu bulundurmalı. Bunları yapamadılar.
Bütün sporcular topla gitmeye çalışıyor, kurulan takımda oyuncuların Birbirlerini tamamlamıyor. Aynı özellikteki bir sürü orta saha var. Gole gidip gol bulmak varken orta alanda pas yaparak takımın hızını kesiyorlar. Bu Trabzonspor’un futbol karakterine uymayan oyun anlayışıdır.
Ceyhun rakibi durduracak, Ceyhun şut atacak, yan ortalara kafa vuracak. Olmaz.
Olmadı da.
Trabzonspor 4-5-1 oynamasına rağmen rakibe çok boş alan bıraktı. Bloklar arasında çok kopmalar oldu.
Avni Aker’deki bir takım kanatları iyi kullanmalı ve kanat ortaları ile rakibi yıkmak ve Trabzonspor’un o büyük taraftarını şahlandırmak şarttır.
Maalesef bunların hiçbirini göremiyoruz.
Trabzonspor acilen eksik oyuncusunu almalı.
Diyarbakırspor maçının tercihlerine gelince.
Teknik kadro oyuna müdahale edemedi. Eldeki kadroyu kullanamadı.
1-0 öndesin, oyuncuyu sen değiştirsen psikolojik olarak sen öne geçeceksin. Hamle rakipten geldi.
Ziya Doğan Trabzonspor’u tanımanın avantajlarını kullandı ve iki pozisyondaki savunma hataları ile 2 gol bulup, 3 puanla Diyarbakır’a döndü.

Proof
16.08.2009, 17:30
Bi mac yenildik, Trabzon bir birine dustu...

Erdal
16.08.2009, 17:30
Yahu eleştirileri toparlarsak takımın tamamını değiştirmek lazım...O kadar da değil uşaklar...Hata yapacak hepsi zaman zaman...Hoca da yapacak...

Proof
16.08.2009, 17:33
Zaten haftaya Manisayi yenelim, Umut bi gol bi assist yapsin, kime sesini cikarmaz. Bence Ziya dogan cok iyi bir mac cikarttirdi.. Bu takimda Eksikler: Yattara, G. Unal, Gabric. Bunlarin ucu oynasaydi bambaska olurdu, biraz soggukkanli davranalim, her macta Fatih Tekke bagirmakla destek olunmaz.

Egemeni ben hic boyle gormedim, olur kaza iste.

olcay_61
16.08.2009, 17:34
hocanın ceyhunla başlaması ve oyuncu değişiklikleri yanlıştı. medyanın ve taraftarın gazına gelerek ceyhunu 11de başlattı tribünden hiç olumlu hareketini görmedim bide top ayağına geldiğinde bütün tribün vur vur sesleri çok komikti 1gol attı diye adamı kral yaptık malesef. serkanı dün yine beğenmesemde tayfundan milyon kat daha futbolcudur ki ikisininde bu takımda yeri yok. umutunda yeri kulube ama başka forvet almadığı için eli öpülesi yönetimimiz malesef onuda izlemek eziyetini yaşıyoruz...

Erdal
16.08.2009, 17:35
Egemen gitsin Servet gelsni? Yapmaz mı o aynı hataları? Gökhan Zan ? Bilica? hepsinin benzer hatalarını hatırlıyorum...

sorin
16.08.2009, 17:35
bu takımı böyle görünce avrupa da gruplara kalması hayır mıdır şer midir aklım kesmedi????

Erdal
16.08.2009, 17:36
Takım kötü falan değil abartmayın yahu...

Kubilay ŞAHİN
16.08.2009, 17:37
Eyvah Eyvah.. Ligin Sonlarına Doğru Böyle Bir Mağlubiyet Alırsak Heralde Birbirimize Füze Atarız..

Sakin Yahu Sakin.. Daha Yeni Başladık..

sorin
16.08.2009, 17:38
Takım kötü falan değil abartmayın yahu...

Erdal abi kötü değilse daha ikinci haftadan bu unumu eledim eleğimi astım havasının sebebi ne ola ki?

Erdal
16.08.2009, 17:40
Konsantrasyon eksikliği...Hem takımda hem de kenarda vardı...Oldu bitti...Lazımdı belkide :)

Ahmet Pulusoğlu
16.08.2009, 17:40
Bu maçın katleden 5 oyuncu olmasına rağmen neden Umuta vuruyor herkes anlamadım.. katletme sırasına göre
1-Egemen
2-Engin
3-Tony
4-Umut
5-Colman

Yani bunun sebebi nedir anlayamadım. Bende Umuttun hoşnut değilim yeterli değil farkındayım ama. Neden Diğer Futbolcuların Kredisi Umuttun fazla bunu anlamış değilim..

Murat Erdem
16.08.2009, 17:41
Yaş 34 oldu, artık dünya gözüyle şampiyonluk görebileceğime ihtimal vermiyorum. Zaten şampiyonlukta çok umrumda değil. Umrumda olsa 25 senedir elle tutulur bir başarısı olmayan, hiç görmediğim ve ayak basmadığım bir şehrin takımının sevdasını çekmezdim.
Ben hiç olmazsa A.Aker'in bir büyüsü olsun istiyorum.
A.Aker'e gelene 3 puan hayal olsun istiyorum.
Orası bizim kalemiz.
Kalemizi fethetmenin imkansız olmasını istiyorum.
Bari A.Aker'deki istikrarımız ve rakibe hissettirdiğimiz korkuyla böbürlenebilelim istiyorum.
Ben standartımı bu kadar düşürdüm, nefsimi bu kadar törpüledim...
AMA NAFİLE NAFİLE NAFİLE !!!!!!!!!!!!!!

senol 6116
16.08.2009, 17:42
Bu maçın katleden 5 oyuncu olmasına rağmen neden Umuta vuruyor herkes anlamadım.. katletme sırasına göre
1-Egemen
2-Engin
3-Tony
4-Umut
5-Colman

Yani bunun sebebi nedir anlayamadım. Bende Umuttun hoşnut değilim yeterli değil farkındayım ama. Neden Diğer Futbolcuların Kredisi Umuttun fazla bunu anlamış değilim..

Sıralaman mükemmel

temel_yilmaz
16.08.2009, 17:43
Yine Tekke diyemi bağırılmış bizim taraftar gerçekten futbolu bilmiyor ne Tekkesi okadar uzağa gitmeye gerek yok değil Tekke Taner gülleri bile olsa biz dünki maçı alırdık yok umut çok istekliymiş Umut çok deplase oluyormuş bu adam yeryüzünün en beceriksiz 10numarası Umut rakibi bozucağına bizim adamları bozuyor rakibin stoperi sanki bence Trabzonspor direk maça 4-6 takiğiyle çıkmalı Umut tan gol beklemek Fatih Terim'den aday kadroya bizim takımdan adam yazmasını beklemek gibi bişey .
Birde Engin dün o lakaytlığı yapmayıp plase ile topu sağa yada sola gönderseydi bugün kazanıyor olucaktık adam lakayt kim ne derse desin lakayt Trabzon'da yapamaz diyenlere ise Trabzonspor rehabilitasyon merkezi değil .
Dün Bross hocada Cikuzu yu aldı orta saha düştü Barışı aldı hepten düştük .
Barış'ın acil olarak başka takıma gönderilmesi lazım çüünki yavaş yavaş futbol hayatını bitiriyoruz onada yazık bizede yazık sıfır sorumluluk ile oynuyor çocuk.
Takımda 3 tane iyi oyuncu vardı 3 ünü değiştirdi maçı rakibe v erdi

DURAS
16.08.2009, 17:45
bu maç gösterdi ki ceyhunun olmasına daha var, ancak onu daima hazır tutmak lazım, bence tjkizu geçen haftadan daha kötü oynamadı, geçen haftadan daha kötü oynayan bence colman vardı. bu takımın en büyük zaafı orta sahasının temposuzluğudur. ısıran, mücadele eden tempolu bi adam gerekiyor, yani bulunabilirse appiah gibi ( bizde ona uygun faty var, inşallah maastrichte gerekli patlamayı yapar).songun yanına egemenden daha iyi birisi demiş birisi, bende diyorum egemenin yanına songdan daha iyi biri lazım. egemenden daha iyi yerli bir stoper yok bence, buna servet, gökhan ve diğerleride dahil. her futbolcunun kötü oynama hakkı vardır. egemende bunlardan birini kullandı. defansta o olunca ben rahatım. ilk goldeki hatası o meşhur garip atlayışı değildi:), soll stoper olarak daha önce calenin kademesine girecekti, normaldede o kademeye girerdi ama tüm takımda olduğu gibi ondada konsantrasyon eksikliği vardı.
serkan dün gayet iyi oynadı, en azından bu maçı sağbek yüzünden kaybetmedik. forumdaki arkadaşların her futbolcuya yaklaşımı onu sevip sevmemesine bağlıyorum ilk gol soldan geldi onu bile serkana bağlayanlar var, bu da nasıl önyargıyla seyrettiklerinin kanıtı( bu takıma sağbek şart o ayrı konu). santrafor konusuna değinmiyorum, bu takımın tek santraforu var o da nazlımı nazlı gökhan, keyfi yerinde olacakta, motivasyonu olacakta oynayacak. golcülük kaltesi tartışılmaz ama iş ahlakının iyi olmadığını düşünüyorum gökhanın, aynı yattara gibi.
özetle;
bu takımın orta saha direnci ve temposu yok selçuk, colman, tjkizu ve ceyhunla olacak gibi değil, takımın en büyük sorunu bu, sorun derken bizim bir kademe daha ileri gitmemiz için bu orta saha kurgusunu değişmesi lazım. seneye en azından colman yerine daha tempolu, dirençli bir yabancı bulmalılıyız.colman için yazdıklarım bu maç için geçerli değil her zaman söyledim. colman iyi bi oyuncu ama bizim orta sahamıza uymaz.

Tosun61
16.08.2009, 17:45
Forvetsiz oynayan bir takimin basina bir felaket gelecegi belliydi ama bizim isbilir yönetime göre forvetlerimiz cok iyiydi.Fatih Tekke'yi bu takima almamak cok büyük bir yönetim yanlisidir.Fatih Tekke sadece golcü degil ayni zamanda bir kaptan ayni zamanda takimin güc odagi rakiplerin korkulu rüyasi ve takimin lideri olacakti.Felaket tellalligi yapmak istemiyorum ama aha buraya yaziyorum.bu forvetlerle cok daha sac bas yolariz biz.insallah ben yanilirim.her seye ragmen Diyara yenilen oyunculara tek kelime ile yaziklar olsun....

olcay_61
16.08.2009, 17:47
1-Egemen
2-Engin
3-Tony
4-Umut
5-Colman

katılıyorum ama hepsinin alternatifi vardı kulubede ama umutun yoktu

senol 6116
16.08.2009, 17:48
Takımda forvet olmayınca bu kadar iyi oynadığın bir maçı bile kaybetmeye mahkumsun her zaman.Diyarbakır çok zayıf aslında ama adamların yönetimi bir takımın forvetinin çok önemli olduğunu idrak edip de kıt imkanlarla bir forvet almışlar.Bizim yönetim ise;"idare edebildiği kadar idare etsin,hele bi derbileri görelim,Avrupa maçında kaç dakika tahammül edebiliriz" gibi düşüncelere dalıp uyuyunca daha 2.hafta uykudan uyandırdı gariban Diyarbakırspor.

Murat Erdem
16.08.2009, 17:48
Umut'a gol kaçırdığı, yetenek fukarası olduğu, yada deli danalar gibi koştuğu, hakeme durmadan el kol sallayıp itiraz ettiği için kızmıyorum ama.........
O sahada arkadaşlarına çemkirmesi yok mu ! işte o beni zıvanadan çıkarıyor !

sorin
16.08.2009, 17:49
Konsantrasyon eksikliği...Hem takımda hem de kenarda vardı...Oldu bitti...Lazımdı belkide :)

işte benim merak ettiğim soru bu takıma böyle birşey neden lazım olması gerektiği ne oldu da bu takıma muhtemelenküme düşecek bi takımdan aklının başına gelmesi için mağlubiyet alması gerekti ve aldı

RepLay
16.08.2009, 17:51
Aslında Karşımızdada futbol oynamayan bi takım vardıı. Okadar sert girişler oldukii topcularımızda şaşırdı. Adnan denen adam aynı pozisyonda alanzinyoya sanırım 3 kere kayarak müdahale ettii. Top nerde diyarbakırlı 2 topcu ordaa iyi enerjileri vardı 2 kere kalemize geldiler 2 gol buldular. Dün akşam okadar kötü değildik. Ama forvetimiz kötüydü

olcay_61
16.08.2009, 17:53
Yine Tekke diyemi bağırılmış bizim taraftar gerçekten futbolu bilmiyor ne Tekkesi okadar uzağa gitmeye gerek yok değil Tekke Taner gülleri bile olsa biz dünki maçı alırdık yok umut çok istekliymiş Umut çok deplase oluyormuş bu adam yeryüzünün en beceriksiz 10numarası Umut rakibi bozucağına bizim adamları bozuyor rakibin stoperi sanki bence Trabzonspor direk maça 4-6 takiğiyle çıkmalı Umut tan gol beklemek Fatih Terim'den aday kadroya bizim takımdan adam yazmasını beklemek gibi bişey .
Birde Engin dün o lakaytlığı yapmayıp plase ile topu sağa yada sola gönderseydi bugün kazanıyor olucaktık adam lakayt kim ne derse desin lakayt Trabzon'da yapamaz diyenlere ise Trabzonspor rehabilitasyon merkezi değil .
Dün Bross hocada Cikuzu yu aldı orta saha düştü Barışı aldı hepten düştük .
Barış'ın acil olarak başka takıma gönderilmesi lazım çüünki yavaş yavaş futbol hayatını bitiriyoruz onada yazık bizede yazık sıfır sorumluluk ile oynuyor çocuk.
Takımda 3 tane iyi oyuncu vardı 3 ünü değiştirdi maçı rakibe v erdi
taraftarın tepkisi illa fatih alınmadı diye değildi. sonuna kadar kimse bişey demedi ama maç bittiğinde başladılar fatih tekke diye bağırmaya ki doğal karşılıyorum tribünde olup fatih diye bağırmamama rağmen. o ayarda bi forvet alsalardı kimse bağırmazdı ama o kalitede alabilecekleri en makul fiyatlı futbolcuydu ve yabancı değil(yabancı hakkımız yok) ama almadılar yada almak istemediler orasını bilemicem. neyse hiç iyi sinyaller vermiyoruz umarım herşeye rağmen düzeliriz sonu iyi biter

element61
16.08.2009, 17:53
Buraya Necati denensin yazdığımda millet yinemi Necati gibilerinden serzenişte bulunmuştu.Necati Umutun yaşlarında neler neler yapıyordu hatırlıyorum.Ancak bizim 10 Numaramız Umutta ışık bile yok.

Kimse Sivası gözünde büyütmesin.Gönderdikleri adamların yerlerine transfer yapamadılar.Sivas transfer yaparsa yine ilk 5e oynar.

Saygılar

Gökhan KAN
16.08.2009, 18:03
Ziya Doğan ı tebrik ediyorum...1.5 milyonluk takım la bizi yenmeyi başardığı için..

Recep Alkan
16.08.2009, 18:05
Rakibi adam yerine koymamanın cezasını çektik.

Şahsım adına utandım.

Ve hala daha ısrarla alternatif değil hakiki forvet istiyorum.

Erdal
16.08.2009, 18:08
Recep mağlubiyetten utanmak da nedir yahu...Üzülmek evet ama utanmak ne? Forvet konusuna gelince istiyoruz vallahi ne diyelim...

Ilelioglu
16.08.2009, 18:08

Şahsım adına utandım.

Kim istemiyorki? Herkes istiyor ama Yönetim Nuh diyor Peygamber demiyor...:cool:

Öztürk Uğur
16.08.2009, 18:09
Bulunduğum her ortamda Umutu savundum ama artık görüyorumki yanlış yapmışım Sivas maçında ve Diyarbakır maçında arkadaşlarına yapyığı elkol hareketleri ile beni acayip sinir etti. "Senin zaten topla oynama gibi bi becerin yok tek artın koşman oda artık bi işe yaramıyo ortada oynuyan adamlara laf ediyorsun. Kusura bakma ama senin yerin Trabzon değil kardeş al bavulunu gir yola, yeter artık...

nakzo
16.08.2009, 18:12
Kimse kimseyi kandırmasın bu takım şampiyon olamayacakkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk.Sebebinide yok taraftar,yok camia baskısı, yok sağ bek, yok şu bu demeye gerek yok forvetimiz yok; forvetimiz formsuz değil forvetimiz yok... Bunu herkez artık görmeli gol atıp maçı koparamadığımız her maç ama her maç yenilmeye aday bir takım var ortada .Bu bugün diyar olur, yarın denizli olur ,öbür gün ankara olur.Bugün a.akerde olur yarın deplasmanda olur sadri başkan bilele bile lades dedi kemiğide boğazında kalacak. aşka bir yorumu kalebile almaya gerek yok bir dahaki haftada umutla çıkarsak kazanma şansımız %20...............

Aygün GÜNDOĞDU
16.08.2009, 18:12

Şahsım adına utandım.

Recep dediklerinde haklısın... Ama utanmak niye... Bizler dünyanın en büyük şehir takımı taraftarlarıyız... Takıma hakiki bir forvet alamayan yönetim utansın...

tzercin61
16.08.2009, 18:13
umut'a acıyorum. dünyada hiçbir futbolcu yoktur ki bütün maç yırtınıp, ibretlik bir hırsla oynayıp, ara sıra güzel gol de atmasına rağmen taraftarın nefretini kazanan. şu takımda herkes umut kadar yırtınsa bu takım elini kolunu sallaya sallaya şampiyon olur. yetenekli oyuncularımızda hırs yok yeteneksizlerde var. orda eksiklik.

DURAS
16.08.2009, 18:15
Recep mağlubiyetten utanmak da nedir yahu...Üzülmek evet ama utanmak ne? Forvet konusuna gelince istiyoruz vallahi ne diyelim...
valla bu mağlubiyetten utanılır!! daha 20 gün evvel sözleşmeli 3-5 futbolcusu olan bir takıma yenildik. aslında biz değilde futbolcuların utanması lazım!! inanın 7-1 lik beşiktaş yenilgisinden utanmadım ama bu yenilgiden utandım, sözde oturmuş bir takımın, 20 günlük bir takıma yenilmesi beni de utandırır.hemde bu takım bir devrimin önderi bir takım. hoca olsam tek ayak üstünde bekletirdim futbolcuları avni akerde:)

Recep Alkan
16.08.2009, 18:16
Bıktım ya, geçen sene İBB maçına gidecektik, önceki hafta Antep den 3 yediler, şimdi manisa maçına gideceğim, diyara kendi evimizde yenildiler, ulan ALLAH rzası için be ALLAH rızası için bir maça da keyifli gönderin bizi be.

Habu taraftar nerde yalnız bıraktı sizi, hanginizi üstün meziyetlerinize (!) rağmen ezdirdi etraftaki çakal sürüsüne, zaanı geldi en büyük devlere bile rest çekip dik durdu, sivas dediniz 1000 kişi geldi, kocaeli dediniz 5000 kişi geldi, hollanda dediniz 10-15 de olsak bırakmadık sizi, her yerden seslendik be size bize her yer Trabzon diye.

Nedir be derdiniz, en azınızın fiyatı benim 25 yıllık kazancımdan daha fazla, biz o sırtınıza giydiğiniz formayı yıkadığımızda mandala asamıyoruz uzamasn iz yapmasın diye, siz nasıl hakkını vermezsiniz be.

Biliyorum feryada figana ızdıraba, kötümserliğe çok erken başladım, ama şimdiden suratınıza söylüyorum topunuzun, alın aklınızı başınıza, bu ligde diyarı bile yenemedikten sonra kimi yenmeyi düşünüyorsunuz?

Başkan sana da bir lafım var, sende al aklını başına, senin her kuşvarda yetecek kadar kadro derinliği var dediğin kadro, diyar maçında kurtarıcı olarak tayfunu ve barışı alıyor sahaya? Kulübende değiştireceğin bir tane bile forvetin bile yok. Sen bile oyundan kızardın, sıkıldın, bittin, benden daha fazla yerin dibine girdin, neyi bekliyorsun? Hala daha mı akıl hocaların ile yöneteceksin habu kulübü.

Eyvallah başkan eyvallah, biz alıştık her sene bir tarafımız eksik kadroya devam et böyle, 5 hafta sonra bakalım hangisi çapulcu duracak yanında çok merak ediyorum,

Özür diler , saygılar sunarım.

Ayhan Yüksek
16.08.2009, 18:20
Nelere neler yazasım geliyor,duygularım dolup taşmış durumda ama içimdekileri yazmasam daha iyi, umutlarımı her sene ertelemekten bıktım ,daha çok erken belki lig yeni başladı ama malesef herşey ortada,yenilgi iyi oldu ders çıkarırız masallarındanda gına geldi,ne diyelim Trabzonsporluysan cefa ikiz kardeşindir çekecez başka çaresi yok.

Erdal
16.08.2009, 18:23
Şimdilik kaydıyla abarttığınızı düşünüyorum...

Oemer61
16.08.2009, 18:25
umut'a acıyorum. dünyada hiçbir futbolcu yoktur ki bütün maç yırtınıp, ibretlik bir hırsla oynayıp, ara sıra güzel gol de atmasına rağmen taraftarın nefretini kazanan. şu takımda herkes umut kadar yırtınsa bu takım elini kolunu sallaya sallaya şampiyon olur. yetenekli oyuncularımızda hırs yok yeteneksizlerde var. orda eksiklik.

Umut'a aci tabiki, onun bir sucu yok ki. Adamda yetenek yok ne yapsin? Ondan zorla forvet yapmaya calisan yönetimde suc. Yönetim en ufak basarisizlikta taraftarin Umut'la Gökhan'a yüklenecegini bildigi halde, israrla inatla en az Gökhan kalitesinde bir forvet almayarak, onlari taraftarin önüne atti. Simdi sen gelde bu kadar yeteneksiz ve psikolojik olarak yipranmis forvetlerden gol bekle! ALLAH sonumuzu hayir eylesin...

Öztürk Uğur
16.08.2009, 18:28
Nelere neler yazasım geliyor,duygularım dolup taşmış durumda ama içimdekileri yazmasam daha iyi, umutlarımı her sene ertelemekten bıktım ,daha çok erken belki lig yeni başladı ama malesef herşey ortada,yenilgi iyi oldu ders çıkarırız masallarındanda gına geldi,ne diyelim Trabzonsporluysan cefa ikiz kardeşindir çekecez başka çaresi yok.

Abi, diyorum yaş itibari ile. Aynı hisleri bende seninle paylaşıyorum.İnşallah bu hem bize hem hocaya hemde forvet transferi yapmamakta ısrarcı olan yönetime iyi bir ders olur, ne diyelim başka..

lackbera
16.08.2009, 18:30
Evet arkadaşlar bütün TRABZONSPOR'lular için dün hüsran günüydü hangi arkadaşımla konuşsam sanki dünyanın en acı şeyini yaşamış gibiydi 1995-1996dan sonraki belkide en acı günümüz dündü....Dünden beri hangi trabzonlu arkadaşımla konuşsam ne televizyon izleyebilyom ne yataktan kalkabiliyom ne de uyuyabiliyom diyor..Evet gerçekten de imkansız olan oldu toplama takıma hemde benim çok nefret ettiğim ziya doğanın takımına yenildi görecez onları haftaya fenerden kaç yiyecekler bizim maçın 10da birini oynamazlar..neyse konumuz o değil konumuz sivas maçından sonra tekrardan bütünleşen taraftarlarımız kombinelere formalara trabzoncell'e resmen saldırı olmuştu ama sanıyorum ki dünden sonra büyük bir düşüş olacak ne kombine ne forma satılacak tahminimce ne de tolouse maçı dolu oynanacak zaten çok çok zor maçtı bu saatten sonra daha zor maç..evet bizim takımında yenilme hakkı var ama herşey güzelken daha ligin ilk haftalarında kendi sahasında toplama lige yeni çıkmış takıma yenilme hakkı yok..bence bu büyük isyanının habercisi olacak gibi geliyo çünkü tooulse maçı sonra daha organize takım olan manisa maçı touluse deplasmanı ve çok organize ve kaliteli bir takım olan bursa maçı....bunlardan bir kötü sonuç bize hem kupa hem de lig'de havlu attırabilir koskoca sene boşa geçebilir acı bir durum ama benden sölemesi...

DİPNOT: Artık türkiyede en nefret ettiğim takım diyarbakır en nefret ettiğim spor adamı Ziya Doğan....:@

Murat Erdem
16.08.2009, 18:32
Oyuncularımızın sık sık yaşamaya başladığı ''Enfeksiyon'' sorununun sebebi, geçenlerde haber olan M.A.Yılmaz tesislerinde kullanılmak üzere, sondajla bulunan artezyen suyunun, yeme içmede de kullanılması olabilir mi ?

Samet Berber
16.08.2009, 18:33
Bu kadar kötü bir futbol beklemiyordum açıkçası . 3-4 pas yapamadık üst üste , Sivas maçındaki futbolun yarısını oynayabilseydik rahat bir şekilde kazanırdık .

Burada nasıl taraftarlarımız rakibi küçümsüyorsa futbolcular da küçümsüyor ben kötü futbolu ve sonucu buna bağlamak istiyorum .

bmtr
16.08.2009, 18:33
katılıyorum ama hepsinin alternatifi vardı kulubede ama umutun yoktu

Ama hic biri degistirilmedi. Umutun kredisi yok cunku adam yillardir oynuyor ve yillardir ayni. Bu adama cok sabir gosterildi. Adamin vucut yapisi ve hirsina aldaniliyor bence. Tam gol adami gibi gozukuyor fakat goz yanilmasi. Bir de bu adam KAFA vurmasini hakikaten bilmiyor. KAfaya vuruken adam gozunu kapatiyor, ya da top agir geliyor kaldirmiyo. Topa kafayi her vurusunda top yukari gidiyor. Topa kafa vuruken, fizik kurallarina gore, topun yonunu istedigi gibi degistirebilmesi icin, topun gelis hizindan daha kuvvetli vurmasi lazim. Yoksa top boyle kafasini dans ettirir adamin.

olcay_61
16.08.2009, 18:43
Ama hic biri degistirilmedi. Umutun kredisi yok cunku adam yillardir oynuyor ve yillardir ayni. Bu adama cok sabir gosterildi. Adamin vucut yapisi ve hirsina aldaniliyor bence. Tam gol adami gibi gozukuyor fakat goz yanilmasi. Bir de bu adam KAFA vurmasini hakikaten bilmiyor. KAfaya vuruken adam gozunu kapatiyor, ya da top agir geliyor kaldirmiyo. Topa kafayi her vurusunda top yukari gidiyor. Topa kafa vuruken, fizik kurallarina gore, topun yonunu istedigi gibi degistirebilmesi icin, topun gelis hizindan daha kuvvetli vurmasi lazim. Yoksa top boyle kafasini dans ettirir adamin.
bunu arkadaşın neden herkes kötüyken umuta yükleniliyor demesine yazmıştım. yani umuttan çok bizi umuttan başka alternatifi olmayan bi forvete mahkum eden yönetimeydi serzenişim. kulubede olması gereken umutu tek forvet yapan yönetime isyanım. ayrıca daha önceki yazılarımda yanlış oyuncu tercihi ve değişiklikleri olduğunu da belirtmiştim

Ilelioglu
16.08.2009, 18:44
Su Habere bakin::eek::eek:

"Güvenimiz arttı"

Turkcell Süper Lig'de mücadele eden Diyarbakırspor'un tecrübeli orta saha oyuncusu Şener Aşkaroğlu, Trabzonspor galibiyetinin kendilerine olan güvenlerini artırdığını söyledi.

Aşkaroğlu, yaptığı açıklamada, deplasmanda oynadıkları Trabzonspor karşısında zorlanmadan galibiyete ulaştıklarını belirterek, 3 puanı hak ederek kazandıklarını kaydetti.
Galibiyetle moral depoladıklarını ifade eden Aşkaroğlu, şöyle konuştu:

''Yeni transferlerle gücümüze güç kattık. Yeni bir oluşumla, Ziya Doğan'ın direktifleri doğrultusunda iyi işler yapmak istiyoruz. Avni Aker'e en az bir puan almak için gittik, ilk hafta Sivasspor deplasmanındaki başarılı Trabzonspor'u sahada göremeyince, kendimize olan inancımızı arttı ve tamamen galibiyete odaklandık. Trabzonspor açıkçası beni çok şaşırttı, daha güçlü bir Trabzonspor beklerken duran toptan gelen golün haricinde pek ciddi pozisyonları yoktu. Rakibimizin rahat tavırları işimizi kolaylaştırdı.''

Kaynak: ligtv.com.tr

Mehmet Zeki
16.08.2009, 18:49
Niye boyle seyler bizi buluyor rabbim? :(

Recep Alkan
16.08.2009, 18:49
bence gayet güzel konuşmuş hiç de sevmediğim bir futbolcu olan şener.

Umarım birileri bu açıklamaları okur.

Celil Köse
16.08.2009, 18:52
Adamları bizi yenmeleri için resmen cesaretlendirdik..