PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye Basketbol Süper Ligi

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

corleone
15.07.2004, 20:07
efes pilsen en iyi oyuncularii birer birer satiyor avrupadaki gururumuzun hali ne olacak...

schumi
19.07.2004, 14:51
efes su an itibariyle mustafa abi, henry domercant ve will solomon ile anlasti granger, kerem gittive büyük ihtimal kaya da gidecek...

ben sadece efesin hersene bu tarz bir transfer stratejisi yapip sezon sonunda lig sampiyonu oldugunu fakat avrupada istedigimiz basariyi getirmedigi için efes yönetimini elestiriyorum!!!!

bizim için basari avrupanin zirvesinde olmaktir, yoksa ülkeri ligde geçipde sampiyon olmak çok fazla birsey ifade etmiyor artik....

Kaya
19.07.2004, 15:41
Adamlar çok içmis anlasilan. Efes dagilmaz anacak dagitir. (Içersen)

schumi
21.07.2004, 19:22
evet arkadaslar efesden gidenler: kerem, granger ve ömer onan oldu. söyle bakinca aldigimiz oyuncular gidenleri aratmiyacak gibi gözükmeye basladi ve birde kaya takimda kalinca...

biz seneyede ligi aliriz ama avrupa da sampiyonluk! onu bilemem iste

Guests
21.07.2004, 19:25
Iptal.Edited by: ÖzGüReisEsenLer

selçukabi
13.10.2004, 12:46
efes pilsen'in özellikle almanya turnuvasinda aldigi sonuçlari hiç begenmedim. Skorlardan anladigim henüz savunmayi oturtamadik... bu arada niye pivot mevkiine söyle esasli bir adam almazlar anlamam...nikoliç ve prkaçin le bu is yürümezzzz.... solomon ve domercant beklenileni veremezse bu sene duman oluruz...vayki vay...

bu arada ankarada maçlara beraber gidebiliriz.fanatik efesli arkadaslara duyurulur...

corleone
13.10.2004, 16:35
efes de iyi olmazsa kim temsil edecek türkiyeyi bu sene avrupa arenasinda avrupanin hakkini veren iki takim vardi biri Trabzonsporumuz biri de efes e biz de elendigimize göre bi tek efes kaliyor bu yüzden ölümüne efes...

#10 Fietra
13.10.2004, 19:46
Alayina Isyan Ölümüne EFES!!!smileys/smiley2.gif

Salih61
16.10.2004, 18:01
Adamlar çok içmis anlasilan. Efes dagilmaz anacak dagitir. (Içersen) smileys/smiley36.gif

selçukabi
30.11.2004, 13:07
bu topicin ismini adminlerden ricam efes pilsen olarak degistirmenizdir.ben efesin bu seneki gidisini pek hayra alamet görmüyorum.bu domercant denilen benzinciyi ksk'ya geri göndersinler ve prkaçin'i de tabii.adam gibi iki yabanci alsinlar da adamin canini sikmasinlar.

Harun-61
30.11.2004, 13:59
domercant iyi sayi atiyor abi, gecen yine 20 syi atmis adam ???

selçukabi
30.11.2004, 14:43
domercant iyi sayi atiyor abi, gecen yine 20 syi atmis adam ???

kebap takimlara atar da bolognaya, barçaya, maccabiye, tau'ya...nah ataar.siradan bir oyuncu bu adam, euroleague'in zor maçlarini kaldiramaz.

Taner Uykuçeken
30.11.2004, 17:46
Sadece efes degil ülker ve türkiye ligindeki diger takimlarda sadece tr.ligine göre kadro sekillendirdikleri için av. tk.karsi zor durumlarda kaliyorlar tr. ligininde kalitesi geçmis senelere oranla düstügü için haliyle kötü sonuslar aliyoruz basketboldaki 4,5 sene önceki rüzgar malesef etkisini kaybetti 5 sene önce en kaliteli avrupa liglerinden biri olarak gösterilen ligimiz artik siradanlasti basketbolda bence artik kan degisikligine ihtiyaç var turgay demirel bana göre basketbolu yeterince kalkindiramadi

selçukabi
01.12.2004, 08:38
Aslinda 2001 deki devalüasyon ve tofasin kapanmasindan sonra kulüplerimiz tirsti ve yatirimlari azalttilar.o günkü dolar kuru neredeyse simdi de ayni hala yatirim yapmiyorlar.basketboldaki firtinayi onlar durdurdu.illa bagiriyoruz yatirim....yatirim... en iyi oyunculari biz istiyoruz...

bello
03.12.2004, 17:06
Efes bize kötü gözükmesine ragmen euroleague'de 5 te 4 galibiyetle gidio en sonda burda REAL MADRID'i yendiler 74-70 kaya ve ermal maçi alip götürdü ve tabikii eskiden gördügümüz EFES SAVUNMASI

selçukabi
03.12.2004, 17:19
valla ben 92 senesinden beri efes'i takip ediyorum.bu seneki kadrosu efesin en kötü 2. kadro diyebilirim.corchiani guard oldugu sezonki en kötüydü.play-offa bile kalamamistik o sezon.efesin grubu en zayif euroleague grubu.su real madridin kadrosunda dogru dürüst uzun oyuncusu bile yok kaya ve ermalin 42 sayisi da buna isaret zaten.bu gruptan 2. veya 3. çikabilir efes ama 4'lü gruptan 2.bile olamayabilir.pek zannetmiyorum yapacaklarini ama prkaçin,solomon ve domercant'i veya ikisini gönderip söyle iki iyi adam alamazlarsa bu sene final-four yine hayal....CSKA moskova ya bak hele adamlar ron arteste göz koymus.bizimkiler de 200-300 bin dolarlik adamlarla milleti kandiriyorlar amacimiz final-four diye adamin asabini bozuyorlar iste...smileys/smiley7.gif

Taner Uykuçeken
04.12.2004, 12:29
aslina bakarsaniz avrupa basketbolu(milli takimlar hariç) düsüste fibaya karsi kurulan lig basketbolu baltaladi (gerçi fibaya karsi akliydilar) zaten eurolig deki statü degisiklikleri kaliteyide çok etkiledi o yüzden finalfour unda pek bir anlami kalmadi artik eskisi kadar gözde degil

bello
04.12.2004, 17:46
bi bakima dedigin dogru o karsitlik,avrupa basketboluna olan ilgiyi fazlasiyla azaltti.Sahsen ben EFES'in hiç bi AVRUPA KUPASI maçini kjaçirmazdim ama simdi gitmek bile istemiyorum.

Efesin kadrosuyla ilgilide bi kaç sey yazmak istiyorum;geçen senede efes ligin basinda çok ii degildi ve o sira EFES PILSEN GENEL SEKRETERI çalistigim yere gelmisti ve onunla muhabbet firsatini yakalamistim ve takim çok kötü transfer falan dsünüomusunuz demistim oda daha çok erken bak en geç 1-2 hafta içinde forma girerler dedi ve öle de oldu ki efesin geçen sene final four'u nasil kaçirdigida ortadadir.Ben sabredelim diyorum DOMERCANT VE SOLOMON için

selçukabi
05.12.2004, 12:39
ben sabretmeyelim diyorum efes geçen sene final-four'u iskaladiysa biraz da kura sansiyla iskaladi.yani senin bu kadar iyi bir sistemin varken ( oyun sisteminden bahsediyorum) bu kadroyu avrupada top ten deki 2-3 oyuncuyla takviye etmelisin.yani hedefi final-four olan takimlar degil sampiyonluk olan takimlar finol-four'a kaliyorlar.simdi efesin hedefinin sampiyonluk oldugunu söyleyebilir miyiz?http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley2.gif

Guests
05.12.2004, 12:44
bugün efes febe maçi var insallah febeyi ezeriz.

Panther
05.12.2004, 23:37
peffff. yenildi bea efes bu muydu ya.. eziklere mac verdiler.. febe yenmedi efes yenildi

Guests
06.12.2004, 08:22
evden çikana kadar efes üstünde sonda 5 dk falan kalmisti herhalde. 10 sayida fark vardi. aksam haberlerde eziklere yenildigimizi gördüm. sans degilmis

ayrica trabzon olarak bu efese ortak olsak ya efes pilsen TRABZON diye en azindan maçlara giderdik ya

bello
06.12.2004, 16:53
febe bu kadar KÖTÜ BIR YÜZDEYLE(3/26) 3'LÜK atmasina ragmen kazandiysa buda AYDIN ÖRS'ün zaferidir.Tipki satranç oynar gibi takimin düzeniyle oynadi.Alan savunmasi yapti birebir savunma yapti ikili sikistirma hücum pres herseyi denedi ve sonunda da kazandilar.Efeste fark açilinca biraz koyverince maglubiyet kaçinilmaz oldu tabi

selçukabi
06.12.2004, 17:00
febe gibi seyircisiyle oynayan takimlara karsi kadron iyi-yikilmaz olacak.efes pilsen'in kadrosu o kadar kötüki artik midem bulanmaya basladi -o oyunculari gördükçe-hiç böyle rezalet görmemistim.geçen sene de iki maçta jimnastikçilere yenildiler.her sene daha kötü kadro kuruluyor.takim kimlere kaldi.özerhun denilen bu adam baskani yatirim için ikna edecek karakterde biri degil.çok iyi bir menajer bulmamiz lazim.yoksa hüzünlü sezonlar bitmez.

corleone
09.12.2004, 18:58
bu kadar kötü 3lük atan takima yenilmek de yetenek ister efesi bu hale getirenler utansin takimda bir tane maç çevirecek adam kalmadi neyse ki eurolig maçlarini kazaniyorlar...

selçukabi
10.12.2004, 08:29
Euroleague'de bu hafta; evet Ülker eski avrupayi sarsan günlerinden uzak ve küçültülmüs bütçeli Panathinaikos'u 66-64 yenerken zorlandi.yine de ülker'in avrupa galibiyetleri basaridirsmileys/smiley2.gif.Efes Pilsen ise ezeli rakibi PAO'dan daha kötü durumda olan ve türkiye liginde dahi sira takimi olabilecek rakibi Olimpiakos'u deplasmanda 59-110 gibi çok farkli bir sonuçla maglub ederek beni utandirdigini sandismileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifdaha önce de söyledigim gibi bu grup o kadar vasat ki, efes burdan birinci-üçüncü arasi birsey çikar gerçi izledigim real madrid'in efesi geçebilmesi sürpriz olur.Efes'in grubunda haftanin sürprizini polonyalilar yapti ve Climamio'yu yendiler helal olsunsmileys/smiley4.gif. Asveldeki eski dost HüseyinBesok,deplasmanda, takiminin güçlü Barcelona'ya 73-59 yenildigi maçta 19 sayi ve 7 ribaund alarak artik eski sakatligindan tamamen kurtuldugunu gösterdi.Insaallah seneye efes'te oynar (bu yönetim mantalitesiyle zor ama).Bu arada murat didin'in çalistirdigi Frankfurt takimi Opel SKY. kendi sahasinda güçlü TAU önünde direnç gösteremedi.(TAU'da çok begendigim Macijauskas bu maçta 20 sayi 5 asist ve 3 top çalma ile oynadi).en büyük final-4 adayim CSKA deplasmanda Unicaja'yi zorlanmadan geçerken Maccabi'yi geçen seneki motivasyonundan uzak görüyorum.onlar da 93-81'lik bir yenilgiyle Ljublijana'dan dönüyorlar. Edited by: selçukabi

bello
11.12.2004, 20:31
Dedigin gibi OLIMPIAKOS kötü bi takim sayilir ama bahsettigin kadar degil bence.Çünkü daha önce bu deplasmana gelenler can çekiserek kazandilar. IKI sayi 3 sayi bes sayi falan.Ne olursa olsun galibiyet galibiyettir.Efes için biras sabir istiyorum ben yeniden bakalim ilerisi nasil olacak hepberaber izleyelim.Haftayada çok önemli bi maç var PARTIZAN'la ve uzun süre sonra maça gitmeyide düsünüyorum.

Ülkerde iyi bi galibiyet aldi bence,maçikaybedecekler derken yeni amerikalinin attigi üçlükle kopardilar.Bu oyuncunun da ülkere faydali olacagini düsünüyorum.Kendinden emin ve istekli göründü.

selçukabi
13.12.2004, 08:30
hafta sonu telekom-efes maçina gittim.takimi istekli ve hirsli gördüm.solomon 22,kaya 20 ve ermalin 15 sayisiyla maçi kazandik.domercant çok kötüydü emektar semsettin karsisinda çok zor durumlara düstü (savunmada) yine israrla söylüyorum adamda basketbolcu tipi yok streetball cuya benziyor.smileys/smiley36.gif

Guests
13.12.2004, 08:42
alper yilmaz biseler yapamadimi?????????

selçukabi
24.12.2004, 08:37
evet arkadaslar madrid deplasmaninda estudiantes'i de yendik.çok zorlandik hatta son saniyelerde faul yapmamiz gereken yerde adamlara bos üçlük sansi da verdik ama beceremediler allahtan ve maçi 61-66 kazandik.bu arada maccabi kendi sahasinda çok süpriz bir sekilde (gerçi maccabi-zalgiris maçlarinda sürpriz kavrami kalkti ) uzatmada 102-104 yenildi.efesin final-four sansi bu sene "diger takimlarin kötü olmasi nedeniyle" acaip bir sekilde artti diye düsünüyorum.CSKA ve biraz da Maccabi haricinde final-four'u garanti takim yok gibi.Barcelona acaip kötü gidiyor koçlari kötü ve kadrosu geçen senelere göre vasat.Tau da ayni sekilde.Benetton zaten dagilmis vaziyette.bu iki takimin da su görüntüyle final-four'a kalmasi mümkün gözükmüyor.Climamio Bologna, Maccabi ve CSKA grup birincileri olarak, Efes de en iyi grup ikincisi olarak 4'lü gruplarda seri basi olacaklardir.(Efes 15 gün sonra Climamio'yu yense bile Cibona-Partizan-Real deplasmanlarindan birine takilacagini düsünüyorum.averajda da onlar üstün) artik ondan sonra bizi sadece 2.torbadaki takimlar zorlar onlar da Cibona,Ülker,Siena ve Panathinakos.eh artik lütfen bunlari da geçerlerse final-four oynayabilirler.Ancak israrla söylüyorum bir tane avrupali alip (Ligde oynatilmayabilir) kadrodaki skorer oyuncu kitligina çözüm bulunmali. Edited by: selçukabi

SHENOLA
24.12.2004, 13:27
yenemediler he su ezik insanlari....yenseydiler onlara bira ziyafeti vardi ama yenemediler....smileys/smiley2.gif

selçukabi
27.12.2004, 08:28
Ancak israrla söylüyorum bir tane avrupali alip (Ligde oynatilmayabilir) kadrodaki skorer oyuncu kitligina çözüm bulunmali.

evet efes pilsen yönetimine tavsiyelerime kulak verdigi için tesekkürler.evet efes pilsen yugoslav forvet dusan kecman ile anlasti.geçen sezon partizan formasi giyen kecman 12,4 sayi ortalamasi ile oynamisti.açikçasi çok iyi tanimiyorum ama devre arasi bulunabilecek de çok fazla oyuncu yoktu.hayirli olsun ne diyelim.

selçukabi
30.12.2004, 17:21
Efes ezik jimnastikçileri 71-62 yendi.hadi ugurlar olsun....

Harun-61
31.12.2004, 01:45

selcuk abi, senin begenmedigin domercant:-) yine 21 sayi atmis ???

ama el-amin gercekten süper oyuncu, bjk nin el-amin gibibirtane daha oyuncusu olsaydi belkide bu maci alirdi...

musatafa sasirti beni, helal olsun...

Utku061
31.12.2004, 05:45
Ya ben geçen bir sey duydum basindan fb-efes maçini anlatan meshur ikili acayip derecede fb yi destekler gibi görülmüs yanli anlatim bu adamlara yakismiyor! Pardon dogru ya tuttuklari takim kimdi yoksa fb mi! Yaziklar olsun Murat-Ismet ikilisine..smileys/smiley7.gif

Efes Pilsenin önünde bu kadro ile ligde kimse duramaz ama avrupada herlede 2.tur gruplarinda isleri çok zor! Bir Cska bir M.Tel aviv bunlarla basa çikilmaz..Barcelona yi saymiyor çünkü onlarda aldiklari sonuç itibariyle heyecan meyecan kalmamis.

selçukabi
31.12.2004, 08:39

selcuk abi, senin begenmedigin domercant:-) yine 21 sayi atmis ???

kardeeees ya yukarda yazdiklarimi iyi bir oku istersen, özetlersem ;domercant zaten bejeke, ülker gibi takimlara 20-30 sayi atabilir atiyordu da ancak rakip final-four yolunda maccabi, climamio olunca hem 15-20 sayi atacan hem de vujaniçi, basileyi,anthony parker'i 10 sayilarda tutacak savunmayi gerekirse yapacan ben bu kapasiteyi o benzinci kilikli da görmüyorum.(örnek; italyadaki climamio maçi.adamlar 91 sayi attilar çogu da kisa oyunculardan)haa simdi efesin amaci sadece ligde sampiyon olmak, bejeke, febe,ülkeri yenmekse dogru transfer yapmis helal olsun.ama is euroleauge'e maccabiye, cska'ya, climamioya gelince orda tikanmalar baslar hocam, biz bu isi 13 senedir takip ediyoruz.

schumi
04.01.2005, 14:40
[QUOTE=AvniAker]

kardeeees ya yukarda yazdiklarimi iyi bir oku istersen, özetlersem ;domercant zaten bejeke, ülker gibi takimlara 20-30 sayi atabilir atiyordu da ancak rakip final-four yolunda maccabi, climamio olunca hem 15-20 sayi atacan hem de vujaniçi, basileyi,anthony parker'i 10 sayilarda tutacak savunmayi gerekirse yapacan ben bu kapasiteyi o benzinci kilikli da görmüyorum.(örnek; italyadaki climamio maçi.adamlar 91 sayi attilar çogu da kisa oyunculardan)haa simdi efesin amaci sadece ligde sampiyon olmak, bejeke, febe,ülkeri yenmekse dogru transfer yapmis helal olsun.ama is euroleauge'e maccabiye, cska'ya, climamioya gelince orda tikanmalar baslar hocam, biz bu isi 13 senedir takip ediyoruz.

aynen katiliyor ve ekliyorum

kaç yildir kurdugumuz kadrolar final foura ulasamiyor yani yokmu biraz daha kaliteli kadro kurmayi akil edecek yöneciler!!! bence var ama her ne hikmetse ülkeri yenmekle tatmin oluyorlar yada oluyormus gibi davraniyorlar!

selçukabi
04.01.2005, 14:45
evet muharrem kardes aslinda bizim yöneticilerimiz çok iyi.ama maalesef türkiyede basketbola olan ilgi belli bir seviyeyi geçemedi.bir de tofas'in kapanmasi onlari çok etkiledi gibime geliyor.aslinda uzun oyuncu konusunda avrupa degil dünya çapinda bir kisirlik oldugundan buraya alinacak iyi bir oyuncu çok para istiyor.ama kisa oyuncu konusunda da bizimkiler biraz pasif.aslinda ben final-four'un istanbulda düzenlenecegi sezonu bekliyorum.iste o sezon patlama yapariz mirsad'i hüseyini filan toplayip söyle kaliteli 3 yabanciyla AVRUPA SAMPIYONLUGU ve 2. yildiz...her zaman söylüyorum final four'a final 4'u amaçlayan degil sampiyonlugu amaçlayan takimlar kalir...

schumi
06.01.2005, 14:01
efes bu aksam abdi ipekcide ilk maçta yenildigi c.bolognia ile oynuyor maç saat 19.40 da, gidebileceklere duyurulur...

Harun-61
06.01.2005, 23:19
<TABLE width="100%">
<T>
<TR>
<TD>EFES, LIDERLIGI BOLOGNA'DAN SÖKTÜ ALDI
</TD></TR></T></TABLE>
<TABLE width="100%">
<T>
<TR>
<TD width="100%">Basketbolda, ULEB Erkekler Avrupa Ligi (A) Grubu 9. maçinda Efes Pilsen, Italya'nin Climamio Bologna takimini 79-73 yenerek, rakibinden liderligi devraldi.

Salon: Abdi Ipekçi
Hakemler: Romualdas Brazauskas (Litvanya) xx, Jose Martin Bertran (Ispanya) xx, Dani Hierrezuela (Ispanya) xx

Efes Pilsen: Solomon xxxx 26, Mustafa xx 3, Domercant xx 5, Ermal xx 9, Kaya xx 3, Prkacin xxx 12, Nikolic xxx 14, Ender xxx 5, Kecman xx 2

Climamio Bologna: Vujanic xxx 18, Douglas xx 13, Mancinelli x 2, Lorbek xx 6, Bagaric x, Smodis xx 8, Rancik x 2, Basile xx 16, Belinelli xx 8, Simone x

1. periyot: 16-20
Ilk yari: 39-41 (Climamio Bologna Lehine)
3. periyot: 61-53

Bes faul alan: Dk. 30.09 Bagaric (Climamio Bologna)

Abdi Ipekçi'de büyük destek

Grup liderligi için büyük önem tasiyan karsilasmada, basketbolseverler Efes Pilsen'i yalniz birakmadi. Abdi Ipekçi Spor Salonu'nun büyük bölümünü dolduran taraftarlar, karsilasma boyunca tezahüratlariyla Efes Pilsen'e destek verdi. Karsilasmayi, yaklasik 7 bin basketbolsever izledi.

Mahmuti: Kazanmamiz gereken bir maçi kazandik

Efes Pilsen Antrenörü Oktay Mahmuti, ''Kazanmamiz gereken bir maçi kazanarak, liderligi ele geçirdik'' dedi.

Mahmuti, maçtan sonra düzenledigi basin toplantisinda, ilk yarida istedikleri oyunu sahaya yansitamadiklarini ifade ederek, ''Üçüncü periyotta oyunun hakimi bizdik. Hücumda ve savunmada çok basarili bir oyun ortaya koyduk. Son periyot zor oldu. Basile, disaridan buldugu basketlerle farkin kapanmasini saglasa da oyundan kopmadik. Basarili bir savunmayla maçi lehimize çevirdik ve kazanmasini bildik'' diye konustu.

Grupta lider olduklarini vurgulayan Mahmuti, söyle konustu: ''Kazanmamiz gereken bir maçi kazanarak, liderligi ele geçirdik. Artik liderligimizi sürdürmek istiyoruz. Bugün bir kez daha gördük ki, basketbol seyirciyle daha güzel. Salonu doldurup bizi destekleyen taraftarlara tesekkür ediyorum.'' </TD></TR></T></TABLE>

selçukabi
07.01.2005, 08:22

evet özellikle ikinci yaridaki iyi oyunumuzla maçi götürdük.biz zaten idda ediyorum solomon böyle oynasin içerde hiç maç kaybetmeyiz ( 13 maçtirda istanbulda kaybetmiyoruz en son AEK ya yenildik heralde ) özellikle bu maçta hosuma giden sey uzunlarimizin içerde birbirlerini çok iyi asiste etmesi oldu hatta o kadarki represa alan savunmasina dönmek zorunda kaldismileys/smiley36.gifeger bu isi gelistirsek final4 yolu açilir.neyse yukaridaki alintiyi da Domercant hakkindaki tahminlerimin -maalesef- tuttugunu belirtmek için aldim vujaniç+basile 31 sayi domercant 5 sayi....smileys/smiley23.gifözellikle basileyi savunurken bir felaketti zaten semsettin bas'i savunamayan bir adamdan basile'yi savunmasini bekleyemezdik.saygilarEdited by: selçukabi

schumi
07.01.2005, 18:49
en son istanbulda benettona yenildik diye biliyorum ben. geçen senede ilk grubu lider bitirip ikinci grubtan çikamamistik! önemli olanda 2. grup, umarim takimin gücü finalfoura kadar yeter, zaten kaliteli oyuncu orda ortaya çikiyor... bu arada selçukabi sende domercanta bayagi bi taktin yanismileys/smiley2.gif

bello
07.01.2005, 19:24
ben siz arkadaslara söleyip duruyordum sabredin sabredin die.Ve hala daha sabretmenizi öneriyorum.Dün gece maçi yerinde canli canli izlediim.Uzun süredir bu maçi bekliodum ve intikamimizi aldik demek isterdim ama bu intikam sayilmaz.Gelelim maça,kötü basladik 5.dk 11-4 geriydik snra biraz dengeledik ve ilk yari 2 sayiyla bitti.2.yari gerçekten müthis bi savunma yaptik ki KECMAN sanirim sadece savunma yapsin die alinmis takima çok ii direnç göstertti.Son periyota alan savunmasina karsi hücum edemiyerek basladik ama snra PRKACIN'in bölgesindeki madenden yararlanarak maçi devam ettirdk son anlarda yaptgmz top kayiplari sayesinde maça tekrar ortak oldular ama müthis son dakikalari oynama tecrübemizden yararlanarak maçi kaandik.Maçin oyuncusu tabiki SOLOMON du

Son cümlem lütfen sabredin ve destek vermeye devam edin...

Harun-61
07.01.2005, 23:26
dagittik italyanlari, stad dolu oldumu cok süper oluyor...smileys/smiley32.gif

bello
11.01.2005, 16:20
ben daha fazla seyirci bekliodum ama gelmedi kismet bir sonraki turlara isallah o zmn tipki eski günlerdeki gibi olacagini inaniyorum.

selçukabi
13.01.2005, 13:02
Climamio Bologna, Maccabi ve CSKA grup birincileri olarak, Efes de en iyi grup ikincisi olarak 4'lü gruplarda seri basi olacaklardir.(Efes 15 gün sonra Climamio'yu yense bile Cibona-Partizan-Real deplasmanlarindan birine takilacagini düsünüyorum.averajda da onlar üstün) artik ondan sonra bizi sadece 2.torbadaki takimlar zorlar onlar da Cibona,Ülker,Siena ve Panathinakos.eh artik lütfen bunlari da geçerlerse final-four oynayabilirler.Ancak israrla söylüyorum bir tane avrupali alip (Ligde oynatilmayabilir) kadrodaki skorer oyuncu kitligina çözüm bulunmali.

evet dediklerim tek tek çikiyor arkadaslar.bismillah, zor dedigim ilk deplasmanda yenildik.Cibona'yi 6 yildir yenemedigimiz düsünülürse pek sasirtici bir sonuç degil.bu maçtaki yenilgimizin iki önemli nedeni ribaundlari alamamiz ve adamlarin (özelikle fitch ve popoviç) acaip yüzdeli atmalari oldu.bir takim düsünün 3 uzunu (kaya,prkacin ve ermal ) sadece 8 ribaund alabiliyorlar.10 ribaund alan nikoliç ise 190 cm'lik (belki o kadarda yok) fitch'e öyle ribaundlar verdiki oktay hoca kenarda fitik oldu.ben idda ediyorum bu takimda hüseyin ve mirsad olsun ikisi toplam her maç 20-25 ribaund alirlar.maalesef bu oyunculari efes, yuvasina getirtemiyor....yaziklar olsun....artik domercant hakkinda yorum yapmayacam istatistikler gerekeni söylüyor..2 sayi (0/5 2s, 0/2 3s, 2/4 1s,2 reb) yine idda ediyorum Cenk Akyol iyilessin bunun kiçi benchten kalkmaz.bu takimdan bu sene birsey olmaz.seneye transfer listem ( Mirsad, hüseyin, hatzivretras, ariel mc donald, kaspars kambala) alsinlar avrupa sampiyonlugu bile gelebilir.

selçukabi
16.01.2005, 14:12
skoro bak kiçimlan gülüyom ben bunlarasmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Efes Pilsen 73 - Büyük Kolej 78

Oha be kardesim bu kadaar uyardik resmi siteden bile mesaj yazdim size ne yapmaya çalisiyorsunuz kurdugunuz bu kadronun sonu felakettir dedik inandiramadik.efes tarihinde kara bir gün bu hemde son siradaki takima evinde...smileys/smiley5.gif

Harun-61
16.01.2005, 14:59
abi büyük kolej sonuncu degilmiydi yaa ?? neyapdi efes ???

neyse abi bilmiyorum NBA'de takip ediyormusunuz??? bizimkiler bu aralar bayaa iyiler (ibo haric)! hedo bugün yine 23 sayi atmis...

smileys/smiley32.gif

selçukabi
16.01.2005, 15:05
nba'e gittiklerinden beri bize bir faydalari olmadi...eylülde sirbistanda avrupa sampiyonasi var görecez bakalim ordaki icraatlerini, nba deki performanslari beni ilgilendirmiyor, öyle yilda 5-6 milyon $ almayi biliyorlar sirtlarina milli formayi giyince ölçecem ben onlarin boylarini 2,06 ve 2,12 geliyorlar mi bakalim

schumi
16.01.2005, 15:36
efes her sezon klasik olarak yapar böyle önce büyük bir çikis sonra enteresan 2 maç kaybederler sonra tekrar yükselis! tabi son 3 yildir ki bu yükselis ülkeri finalde yenip sampiyon olmakla son buluyor malesef istedigimiz final four bir türlü gerçeklesmiyordu umarim bu sezon bu sansizligimizi kirariz ama selçukabinin elestirilerinede katiliyorumaa, keske biraz daha güçlü bir takim olustursaydik o zaman daha kolay olurdu final four...

selçukabi
19.01.2005, 08:21
iki aksam önce SKYTürk ekranlarinda yardimci koçumuz dr.hakan ( her hafta oldugu gibi) euroleague analiz programina katildi.bu hafta oynayacagimiz prokom maçini analiz ettiler ve programin sonuna dogru bu maçi kaybedersek 4.lüge bile düsme imkanimiz var dedi koçsmileys/smiley5.gif.benim aklima süphe düstü bir panik mi var teknik kadroda yoksa sadece ihtimal hesaplarimi bunlar.neyse benim bildigim efesin formasini sahaya çikartin bu maçi alir arkadas.istanbulda bulunup da forumu takip eden arkadaslar elinizde ise mutlaka bu maça gidin.takima destek olun gerçekten çok önemli bir maç bu.alirsak haftaya real madrid'e parkeyi dar ederiz.ben persembe aksami adapazarinda olacam aslinda esimin ailesi ile beraber o aksam toplaniyoruz ama eger maç çikisi araba olsa (adapazarina son otobüs saat 21:45/harem) hiç durmam giderim.tamam takimi elestiriyoruz ama destekse destek.

Harun-61
19.01.2005, 09:48
herkes maca, duydunuz selcuk abiyi...destek lazim!

The Londoner
19.01.2005, 10:48
Ben Efes`in halen bu grubun favorisi oldugunu iddia ediyorum. Climamio, ligin ilk yarisinda oynadigi yuksek tempolu ve yuksek skorlu basketbolu oynayamiyor. Bence Climamio ve Real Madrid deplasmanlarinin ikisini de buyuk olasilikla kaybedecek. Bu durumda Efes Real Madrid deplasmaninda kaybetse bile lider bitirecek ki ben Efes`in normal oyununu oynamasi durumunda Real`i Madrid`de de yenecegini dusunuyorum. Hatta benim iddia; Efes 12 Galibiyet ve 2 Maglubiyetle bu grubu lider bitirecek!

NBA`lilere gelince Orlando Cuttino Mobley`i Doug Christie`ye karsilik takas ettikten bu tarafa Hidayet ilk 5 oynuyor ve cok basarili. Bu sabaha karsi oynanan macta 29 Sayi, 6 Ribound, 2 Asist, 1 Top Calma ve 1 Blok`la Detroit`i yikan adam oldu. 3 Sayilik atislarda da gecen yil ki formunu bulmaya basladi. Bu sabah 3/3`le oynamis.

Memo`ya gelince, O benim gozumde Bati konferansinin en iyi 5 pivotundan biri. En azindan All Star oylamalarinda aday gosterilmeliydi.

Ibo icin soylenecek bir sey yok. Kenarda curuyor. Bu sabah ta sure alamadan maci tamamladi.

Harun-61
19.01.2005, 11:43
29 Sayi, 6 Ribound, 2 Asist, 1 Top Calma ve 1 Blok

helal kocum behhh!

selçukabi
21.01.2005, 12:18
sevgili hasan..

efes pilsen grubu birinci bitmesinin bir anlami yok, efes zaten su anda en iyi grup ikinciligini büyük ihtimal garantilediginden (bu ihtimal üzerinde az sonra durucam) zaten seri basi olarak top16'ya kalacak.simdi efesin top 16da seri basi olmamasi söyle olabilir;1-barcelona ki su anda 7-4 galibiyet, bütün maçlarini kazanir (kendi sahasinda siena ve maccabi ile oynuyor ve direkt bunlarla basamak mücadelesi veriyor) ve averajda da geçmesi gerekiyor su anda 48 sayi öndeyiz smileys/smiley2.gif2-real tüm maçlarini kazanir ve bizi 5 sayiyla yener.veya cibona tüm maçlarini kazanir. 3-maccabi barcelonaya yenilir (26 sayi ile yenilmesi lazim) ve maccabi en iyi ikinci olarak seri basi olur.,

bu durumlarin hepsi efesin kalan 3 maçindan 2 sini kaybetmesi ile olur.ve son iki maçimiz olimpiakos ve partizan (d) ve bence top 16 iddalari yok bu arkadaslarin.yani bence isi garantiledik.

The Londoner
27.01.2005, 00:16
Ben Efes`in halen bu grubun favorisi oldugunu iddia ediyorum. Climamio, ligin ilk yarisinda oynadigi yuksek tempolu ve yuksek skorlu basketbolu oynayamiyor. Bence Climamio (Cibona demek istemistim, gecteolsa duzeltiyorum)ve Real Madrid deplasmanlarinin ikisini de buyuk olasilikla kaybedecek. Bu durumda Efes Real Madrid deplasmaninda kaybetse bile lider bitirecek ki ben Efes`in normal oyununu oynamasi durumunda Real`i Madrid`de de yenecegini dusunuyorum. Hatta benim iddiam; Efes 12 Galibiyet ve 2 Maglubiyetle bu grubu lider bitirecek!

Gecen hafta yazmis oldugumyorumumu alintiladim ama R.Madrid-Efes maci`ni Efes 72-57 gibi bir skorla kazaninca hatirlatmak istedim. Hakli cikmak guzel bir sey. Insallah devami gelir ve Efes hakettigi Final Four`a ulasir. Zaten Avrupa`daki belli basli bahis sirketleri de Efes`i CSKA ve Maccabi`den sonra Euroleague sampiyonlugu icin 3. favori olarak gosteriyorlar.

The Londoner
27.01.2005, 00:26
Sevgili Selcuk,

Efes`in birinci bitirmesi benim acimdan sadece prestij ifade ediyordu, bu acidan onemliydi. Yoksa matematik hesabi acisindan konuya yaklasmadim. Ozellikle, gecen yilki trajediden sonra psikolojik olarak Efes`in Climamio`ya ustunluk saglamasi gerekiyordu ki bence bunu % 90 oraninda basardi. Climamio`nun Zagreb veMadrid`den 2 galibiyet cikarmasi buyuk bir surpriz olur. Dahasi, 2 maglubiyetle donme olasiligi 2 galibiyetle donme olasiligindan daha fazla!

selçukabi
27.01.2005, 08:36
sevgili hasan;

tabiiki haklisin bizim birinci olmamiz da prestij açisindan önemli,benimaçiklamak istedigim sey bizi takip edenlerin konuya vakif olabilmesi için seri basi olma sartlarimizdi sadece.zaten amaç da seri basi olmak.neyse efes, real madrid'i devirerek seri basi olmayi garantiledi.yani matematiksel olarak degil ama son iki zayif rakibinden efes'in iki yenilgi çikarmasi çok sürpriz olur.maça gelince, bence prkaçin yildizlasti ilk maçlar sonunda zaten MVP siralamasinda önde gidiyor.9/11 iki sayi çok önemli bir yüzde.her ne kadar elestirsem de domercant son çeyrekte attigi iki üçlük ve 7 ribaundla galibiyete katkida bulundu.Dusan Kecman ise kesinlikle bu formuyla bu takimda oynayamaz.Oktay hocanin ona niye bu kadar sans verdigini anlayamiyorum.dört gözle cenk Akyol'u bekliyorum.gelecegin yildiz adayidir.

The Londoner
27.01.2005, 12:59
sevgili hasan;

tabiiki haklisin bizim birinci olmamiz da prestij açisindan önemli,benimaçiklamak istedigim sey bizi takip edenlerin konuya vakif olabilmesi için seri basi olma sartlarimizdi sadece.zaten amaç da seri basi olmak.neyse efes, real madrid'i devirerek seri basi olmayi garantiledi.yani matematiksel olarak degil ama son iki zayif rakibinden efes'in iki yenilgi çikarmasi çok sürpriz olur.maça gelince, bence prkaçin yildizlasti ilk maçlar sonunda zaten MVP siralamasinda önde gidiyor.9/11 iki sayi çok önemli bir yüzde.her ne kadar elestirsem de domercant son çeyrekte attigi iki üçlük ve 7 ribaundla galibiyete katkida bulundu.Dusan Kecman ise kesinlikle bu formuyla bu takimda oynayamaz.Oktay hocanin ona niye bu kadar sans verdigini anlayamiyorum.dört gözle cenk Akyol'u bekliyorum.gelecegin yildiz adayidir.

Sevgili Serdar, Keckman konusunda sana % 100 katiliyorum. Bence bu takima yakismiyor. Takimda verimlilik ortalamasi negatif olan tek oyuncu o! Istatistikler herseyi soyluyor zaten.

Efes`in en buyuk avantaji frontcourt`unun zengin olusu. Bence Euroleague`in en kaliteli frontcourt`u ayni zamanda. Bir mac Nikolic bir mac Prkacin veya Ermal yildizlasabiliyor. Bunlardan ikisi birden iyi oynadiginda ise Efes maclarini (iceri-disari farketmeden) rahat kazaniyor.Yalniz Kaya beni bu yil hayal kirikligina ugratiyor. Ben kendisinden umutluydum ve acikcasi bir MVP performansi bekliyordum. Umarim ikinci turda kendini gosterir.

Efes`in en az en iyi ikincilik sansina gelince bugune kadar ilk turda 10 galibiyet alipta en iyi ikinci olamayan yok saniyorum. Efes gecen yil 10 galibiyetle grup birincisi olmustu. Bu yil en iyi ikinci buyuk ihtimal Efes`in grubundan cikacak. Efeskalan 2 maci kaybetse bile rahatlikla en iyi ikinci olacaktir. Cibona kalan maclarda 3/3yapamaz bence. Fakat her ne olursa olsun, olasilik hesaplariyla ugrasmadan Olympiakos macini almak lazim. Daha sonrada Partizan`i yenip gem grubu birinci bitirmek hem de ulke puanini mumkun oldugunca yukseltmek lazim. Bizim rahat yendigimiz Ispanyollar 4 takimla katilirken biz 2 takimla katiliyoruz. Takim sayimizi artirmamiz lazim.

The Londoner
27.01.2005, 13:13
[QUOTE=selçukabi]

Sevgili Serdar, Keckman konusunda sana % 100 katiliyorum.

Selcuk ismini yanlislikla Serdar yazmizim. Duzeltir, ozur dilerim...

Harun-61
27.01.2005, 13:40
Ermal hakkinda düsünceleriniz ????????

selçukabi
28.01.2005, 09:52
Climamio Cibona'yi, Siena'da Barcelonayi deplasmanda yenince efes pilsen en iyi ikinci olmayi garantiledi.hayirli ugurlu olsun.Efes top 16 grubunda da birinci olabirilirse, rahatlikla (kendi sahasinda maç kaybetmeyecegini düsünüyorum) final4'a kalabilir.ancak burada ikinci torbadan gelecek takim önemli (siena, barcelona,real,cibona,Panathinaikos,benetton alternatifler), üçüncü torbadan da yugoslav ekolüne rastlamamiz lazim (bence tek alternatif olimpija ki bize çok ters geliyor)yoksa top16 da ikinci olursak deplasmanda karsi grubun birincisini yenmemiz çok zor.

BordoMavili KIZ
02.02.2005, 12:36
ender arslan fan :)

The Londoner
02.02.2005, 20:38
EFES:46 OLYMPIAKOS:27

ILK YARI SONUCU

The Londoner
02.02.2005, 21:59
KAYA`NIN 20 SAYI 8 RIBAUNDLA YILDIZLASTIGI MACIN SONUCU:

EFES:80 OLYMPIAKOS:54

selçukabi
03.02.2005, 08:02
Efes Pilsen keske ligimizdeki maçlarda da euroleauge maçlarinda gösterdigi konsatrasyonu gösterebilse.Bazi köpeklerin havlamasini engellerler belki.Kaya'nin yildizlasmasi gerçekten önemli aslinda Efes'in en büyük hatta tek avantaji sezon öncesinden benim de tahmin edemedigim pota altindaki 4 uzununu bu kadar iyi kullanmasi.söyle bir düsünüyorum da böyle bir takim aklima gelmiyor bu ligde.her oyuncufarkli maçlarda çikip sazi eline alabiliyor.Neyse Partizan maçi sonrasi çekilecek kurayi bekliyoruz artik...

Barış
03.02.2005, 11:15
Efes Pilsen keske ligimizdeki maçlarda da euroleauge maçlarinda gösterdigi konsatrasyonu gösterebilse.Bazi köpeklerin havlamasini engellerler belki.Kaya'nin yildizlasmasi gerçekten önemli aslinda Efes'in en büyük hatta tek avantaji sezon öncesinden benim de tahmin edemedigim pota altindaki 4 uzununu bu kadar iyi kullanmasi.söyle bir düsünüyorum da böyle bir takim aklima gelmiyor bu ligde.her oyuncufarkli maçlarda çikip sazi eline alabiliyor.Neyse Partizan maçi sonrasi çekilecek kurayi bekliyoruz artik... Fener bjk her sene dereceye giremiyorlar tv ler gene onlarin maçlarini yayinliyor.smileys/smiley7.gif

schumi
04.02.2005, 14:12
EFES PILSEN kendinden bekleneni yapti,

ama asil önemli olan bundan sonraki tur. o grupda 1. olarak çikip final foura gidecez insallah.. gerçi zor ama imkansiz deil..

selçukabi
04.02.2005, 15:05
birinci olanlar direkt final4 a çikamiyor statü degisti.Top16 da 1. ve 2. olanlar karsi grubun 2. ve 1. si ile play-off oynayacak.saha avantaji 1. olan takimda olacak.yani sayi averajina bakilmayacak.internet sayfasindan anladigim kadariyla 3 maç üzerinden oynanacak.2 maçi kazanan final4 oynayacak.

schumi
04.02.2005, 17:53
öyleyse bu sistem daha iyi, final foura katildigimiz yillardaki gibi..

baris_aykan
04.02.2005, 18:12
niyekine be

İleli
10.02.2005, 02:08
Ermal hakkinda düsünceleriniz ????????

Turkiyede oynayan en sevdigim oyuncudur Ermal

Utku061
10.02.2005, 23:26
Partizan-Efes Pilsen=49-74

Efes Pilsen yine savunmasi ile maçi almayi bildi.Domercant ve Solomon etkili oyunlari ile rahat bir galibiyet almis oldu.

Real Madrid-Bologna=79-81

Bu sonuçlada efes grupta 2.oldu ve seri basi olmayi da garantiledigi için insallah güzel bir grupta olurlar ve Final-four kapisini bir daha açarlar..

The Londoner
11.02.2005, 00:22
Efes Pilsen bu yil grubunu birinci bitirmeyi haketmesine (Euroleague`in en iyi averajina sahip) ragmen, Climamio`nun gecen yil oldugu gibi cok balli(!) olmasi (Cibona macini son saniye basketiyle uzatmaya goturdu, bu gece de R. Madrid`i son saniye basketiyle maglup etti) neticesinde averajla ikinci bitirdi. Ilk 16 kurasi icin bir sey ifade etmese de prestij acisindan birinci bitirmesi cok daha hos olacakti.

Efes`in takim olarak ilk turdaki en carpici istatistikleri;
<UL>
<LI>Mac basina 66,7 sayi yiyerek Eurolegue`in en iyi defans yapan takimi olmasi. Toplamda 934 sayi yiyerek 24 takim arasinda 1000 sayinin altinda yiyen tek takim oldular.
<LI>Mac basina +10.4 (toplamda +146) averaj yaparak en iyi averaja sahip oldular. Diger rakipleri Maccabi +135, CSKA +117, gruptaki rakibi Climamio ise + 96.
<LI>14 macta 12 galibiyetle % 86`lik bir galibiyet yuzdesi tutturdu.CSKA ise 14macta 14 galibiyetle uzun yillar tekrarlanamayacak bir basari elde etti.</LI>[/list]

Ilk 16`da Efes`e basarilar.Edited by: The Londoner

selçukabi
11.02.2005, 08:27
evet artik 14 Subattaki kuralari bekliyoruz (benim hesabima göre ) torbalar söyle;

1-CSKA, Efes, Maccabi, Climamio

2-Barcelona,Panathinaikos,Benetton,Cibona

3-Zalgiris,AEK,Ülker,Real

4-Montepaschi,Prokom,Scovalini,TAU

Bence 2. torbadan Barcelona, 3.torbadan Zalgiris gelmesin ama özellikle barcelona gelirse 1. olma sansimizi zor görüyorum.2. olursak da Final4 zor çünkü CSKA, Maccabi gibi takimlarla oynayacagiz ve saha dezavantajimiz var.Edited by: selçukabi

Utku061
11.02.2005, 13:46
<TABLE cellSpacing=1 cellPadding=0 width=155 bgColor=#ffffff>
<T>
<TR>
<TD =azulnegrita>Real Madrid* (http://www.euroleague.net/teams/teamCard.jsp?id=MAD) </TD>
<TD =azulnegrita align=middle></TD>
<TD =azulnegrita align=right></TD></TR>
<TR>
<TD =azulnegrita>Prokom Trefl* (http://www.euroleague.net/teams/teamCard.jsp?id=SOP) </TD>
<TR>
<TD =azulnegrita>Estudiantes (http://www.euroleague.net/teams/teamCard.jsp?id=EST) </TD>
<TR>
<TD =azulnegrita>Olympiacos (http://www.euroleague.net/teams/teamCard.jsp?id=OLY) </TD>
<TR>
<TD =azulnegrita>Partizan (http://www.euroleague.net/teams/teamCard.jsp?id=PAR) </TD></TR></T></TABLE>

Efes Pilsen in ilk turdaki rakipleride bayagi bir kolay idi.Yukardaki takimlari Efes Pilsen içerde disarda yendi.. Bologna ya ilk maçta 20 küsür fark ile yenildi,Istanbulda 5 sayi farkla galip gelebildi.Ayni sekilde C.Zagrebi burada zorlanarak yenerken disarda da 10 sayinin üstünde bir fakr yiyerek gruptaki iki yenilgiyi de bu sekilde almis oldu.O yüzden 2.tur Efes Pilsen in gerçek gücünün görülecegi tur da olacaktir..

UmutBaykan
11.02.2005, 17:42
EFES PILSEN AVRUPANIN EN IYI TAKIMI BENCE

selçukabi
14.02.2005, 16:14
Benetton Treviso,AEK Athens,Prokom ve Efes Pilsen bence harika kura çektik.Kuranin harika olmasinin bir diger yönü birinci olursak karsilasacagimiz 2.nin grubu(F) de climamio,panathniakios, zalgiris ve Tau var bence bunlarin hiçbiri Efes'i istanbulda yenemez.Efes Final4'da gibi.bencesmileys/smiley2.gif

Utku061
14.02.2005, 16:21
hayirli olsun,kuralar hakikaten Efes açisindan iyi..

The Londoner
14.02.2005, 17:50
Kura gayet guzel. Bence % 75 Efes gruptan cikacaktir. Grubu birinci bitirme olasiligi ise % 55smileys/smiley1.gif.

Benetton eski gucunde degil; ozellikle sert defansa karsi bocaliyorlar.AEK ise Efes`e rakip olamaz cunku Yunan takimlari eskiden oldugu gibi Avrupa`da dominant degiller artik. Prokom ise en az iki gomlek asagida.

Hersey Efes`in yukselen form grafigini devam ettirmesine bagli. Boyle olursaEfes grubu rahatlikla birinci biririr, bitirmeli de!

Karsi gruptaki takimlar da Efes`in disine gore. CSKA`li ve Maccabi`li gruplarla eslesmemesi de bir baska avantaj.

Ozetle, Efes`in bu yil Final Four icin mazereti yok!

selçukabi
15.02.2005, 08:24
Efes bu kadrosuyla zaten ancak bu kadar balli kurayla Final4'a çikabilirdi.Artik çikmazsa YUH!

İleli
15.02.2005, 15:03
bu gruplardan sonra final four'mu var?

bu arada efesi tutuyoruz

Ozan
15.02.2005, 19:42
basketbol da takimimiz olmadigi için eskiden beri efes i tutarim insallah avrupada ve ligde yoluna emin adimlarladevam eder smileys/smiley17.gif

Kaya
15.02.2005, 20:39
basketbol da takimimiz olmadigi için eskiden beri efes i tutarim insallah avrupada ve ligde yoluna emin adimlarladevam eder smileys/smiley17.gif

Insallah...

corleone
21.02.2005, 18:55
bu gruplardan sonra final four'mu var?

bu arada efesi tutuyoruz

yok bi maç daha yapilacak bunlardan sonra gruplarin birincileri ikincileriyle oynayacak ...

ts-saral-of
21.02.2005, 20:41

aynen EFES PILSEN

Utku061
23.02.2005, 21:35
Efes Pilsen-Prokom Trefl =86-62

AEK Athens- Benetton Treviso =83-75

Haftaya Aek ile yunanistan da karisilasacak efesimiz,sayet bence o maçi alirsa bu is biter..

The Londoner
23.02.2005, 22:11
Efes cok guzel bir baslangic yapti. 4 uzun (Prkacin, Nikolic, Kaya ve Ermal) toplamda 49 sayi atarak ne kadar etkili olduklarini gosterdiler. Boyle olunca(ortalama 15 sayiyla oynayan) Solomon sadece 5 sayiyla maci tamamlamasina ragmen Efes 24 sayi farkla kazandi. Guardlar haric bu oyuncularin 40+ sayi attigi her maci Efes cok rahat kazanir.Budortluhucum ribaundlarinda da gelisme gosterirse grup birinciligine cok rahat ulasilir.

Ayrica, Efes`in en buyuk rakibi Benetton`un yenilgiyle baslamasi da cok guzel oldu. Efes 2 deplasman galibiyetiyle (gerci duruma gore 1 galibiyet de yetebilir) grup birincisi olur.

Darisi Ulker`in basina!

selçukabi
24.02.2005, 10:37
EvetAbdullah haklisin Efes'in uzunlari büyük oyunuyorlar özellikle burada ilgi çeken iki istatistik var domercant 6 ribaund ve Prkacin 5 asist.Derinlemesine düsünüldügünde bunlar çok önemli.Bu grupta asil baslangicin haftaya yapilacagini düsünüyorum.Efes'in ilk grubundaki takimlar çok kötüydü.bakiniz Climamio'nun TAU yenilgisi.haftaya AEK karsisinda alacagimiz bir galibiyet grup birinciligi için büyük avantaj getirecektir.Özellikle Hatzis ve Hirvat uzunlarina dikkat edilmeli.Edited by: selçukabi

corleone
24.02.2005, 10:37
benettonun yenilmesi iyi mi oldu kötü mü oldu bir türlü karar veremedim ama herlade iyi olmustur bi de istanbuldaki benetton maçina bmn camiasi olarak beraber gitsek diyorum acaba nasil olur?

selçukabi
24.02.2005, 10:41
benettonun yenilmesi iyi mi oldu kötü mü oldu bir türlü karar veremedim ama herlade iyi olmustur bi de istanbuldaki benetton maçina bmn camiasi olarak beraber gitsek diyorum acaba nasil olur?

ya söyle polarli bir 20 kisilik grup fena olmazdi yani.Bu arada bu turdan sonraki play-off maçina gelme niyetim var.Muhtemelen biri hafta sonu olacaktir.Söyle iyi bir organizasyon yapalimsmileys/smiley2.gif

corleone
24.02.2005, 13:46

ya söyle polarli bir 20 kisilik grup fena olmazdi yani.Bu arada bu turdan sonraki play-off maçina gelme niyetim var.Muhtemelen biri hafta sonu olacaktir.Söyle iyi bir organizasyon yapalimsmileys/smiley2.gif

gerçekten herkes forma ve polarlari giyerse önümüzde ilk oynanacak olan efes maçina beraber gitsek böylelikler efes pilseni de sahiplenmis oluruz ne de olsa eziklerin üçünün de takimi var smileys/smiley2.gifbu konuda bi baslik bile açabiliriz

bu yaziyi okuyan ve bidahaki efes maçina gelebilecek olanlar lütfen yazsinlar

selçukabi
24.02.2005, 13:50
Evet eskiden beri hayalimdir.Trabzonspor taraftarlarinin Efes'i sahiplenmesi.Maalesef insanimiz basketbola çok ilgi duyamiyor.ama biz burada en azindan avrupa kupasi maçlari için bir organizasyon yapabilirsek harika olur.

The Londoner
24.02.2005, 18:40
Evet eskiden beri hayalimdir.Trabzonspor taraftarlarinin Efes'i sahiplenmesi.Maalesef insanimiz basketbola çok ilgi duyamiyor.ama biz burada en azindan avrupa kupasi maçlari için bir organizasyon yapabilirsek harika olur.

Selcukcugum, 25 yillik Trabzonsporlulugumuzun yaninda 15 yillik da Efesliligimiz var.smileys/smiley1.gifEfes`in bizleri cezbeden ozel taraflari var demek ki... Mesela Korac kupasinin kazanildigi yil Naumoski, Ufuk Sarica ve Conrad McRae`in muhtesem performanslari unutulur mu? Stefanol Milano ile yapilan final macinin rovansini universite kantininde hinca hinc izlemistik (Efes kendi taraftarini boyle basarilarla bileginin hakkiyla olusturdu) Kupayi Milano`da almanin zevki bir baska olmustu. Ama o yil benim en buyuk zevk aldigim mac Efes`in kupanin favorisi TeamSystem Bologna`ya karsi yari finalin ilk ayaginda Istanbul`da 102-78 kazandigi macti. Ufuk devlesmis, dokuz tane ucluk sokarak 34 (ya da 37)sayi atmisti. McRae`in bloklari da hala hafizamda! Naumoski de takimi mukemmel yonetmisti (bu arada hala onun kalitesinde bir oyun kurucu guard Turkiye`ye gelmedi).

Yukaridaki mesajinda degindigin nokta cok onemli. Domercant`in 6 ribaundu, Prkacin`in 5 asisticok sey ifade ediyor. Bu, takim olma ve sorumlulugu paylasma anlayisinin Efes`te nasil gelistigini ve oyunculari da bireysel olarak nasil gelistirdigini cok iyi gosteriyor. Ne dersin, bu sistemle Efes triple-double yapan oyuncu cikarabilir mi? Sence ilktriple-double kimden gelir?smileys/smiley2.gif

Son olarak, dedigin gibi Efes AEK`yi yenerse %75 grup birincisi olur.

selçukabi
25.02.2005, 08:06
Asama triple-double'a dogru gidiyorsmileys/smiley17.gifAma savunma direncini direkt gösteren bir istatistik yok.Zaten istatistiklerde hiçbir oyuncunun sivrilmemesi ve takim olarak alinan galibiyet yüzdesi de gösteriyorki alkislar Oktay MAHMUDI'ye smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

selçukabi
03.03.2005, 21:17
AEK son saniye 3'lügü ile bizi 70-69 yendi.Deplasmanda maç kazanacaksan 69 sayi yetmez kardesim.maçi izliyemedim ama internetten istatistikleri canli takip ettim.kecman-mustafa abi-alper hemen hemen hiç skora katki vermiyorlar kardesim böyle olurmu ya hep de içerden oynayamazsin ki.ender-domercant-soloman üçlüsünden biri durdumu ziciyoruz.bence final4 sansimiz zora girdi.Benetton'u haftaya mutlaka yenmemiz lazim.Mutlaka son maçta AEK ile içerde grup birinciligi maçina çikmaliyiz aksi halde Final4 yine hayal olur.

corleone
03.03.2005, 22:08
oooof of nedir bu son saniye üçlüklerinden çektigimiz bi kere de biz son saniye üçlügüyle kazanalim da gözlerim açik gitmeyeyim... bu arada haftaya benetton maçina gidecekler bekliyoruz hala ses yok ...

Utku061
03.03.2005, 23:25
Hakikaten yazik oldu.

selçukabi
04.03.2005, 08:11
oooof of nedir bu son saniye üçlüklerinden çektigimiz bi kere de biz son saniye üçlügüyle kazanalim da gözlerim açik gitmeyeyim... bu arada haftaya benetton maçina gidecekler bekliyoruz hala ses yok ...

trabzon insani maalesef basketbola duyarsiz, yillar önce istanbul'da trabzon ögrenci yurdunda çogu kisiye basketbolu sevdirmistim ve 10-15 kisilik gruplarla abdi ipekçiye giderdik.Çok da eglenceli olurdu.yapilan yatirimlar az olunca basketbola ilginin artmasini beklemek heralde mantiksiz olur.küçük bir örnek verirsek ülker'in grbunda yer alan ve 4.torbadan kuraya giren Montepaschi Siena takiminin kadrosuna söyle bir bakarsaniz tahmini bütçesinin Ülker ve Efesin 3-4 kati oldugunu söyleyebilirim.En azindan onlarda bizim gibi beceriksizler üçgeni yok (mustafaabi-alper-kecman)smileys/smiley7.gif

corleone
04.03.2005, 13:26
katiliyorum bir naumoskili yillari düsünüyorum bir david riversli tofasin lige getirdigi heyecani marcus brown'in inanilmaz sayilarinin verdigi ateslemeyi ama maalesef simdi bu yildizlar yok pahasina gittiler salonlarin hali de ortada aslinda efes ve ülker gibi marka takimlarin yapabilecekleri en iyi reklam böyle yildiz oyunculari alip vitrine çikmasidir ama basketbolu kimse umursamiyor artik...

Utku061
05.03.2005, 04:47
Yani isin garip tarafi o zor pozisyonda nasil o üçlügü yiyorlar! Zaten bende maça tam o sirada geldim,sag olsun gazeteler saat 21:00 da baslayacagini yazmislar bende kendimi o saate göre ayarladim! Tam tv yi açtim Aek'nin üçlügü ile karsilastim sonrasi zaten hem maçi izleyememenin verdigi sok hemde son salise üçlügü soku üst üste geldi! Bir daha bu gazetelerin tv eklerine inanirsam ne oliyim.smileys/smiley7.gif

The Londoner
05.03.2005, 15:34
Efes Pilsen`in temel sorunlarindan birisi de farki 10 sayilar civarina cikardiklari zaman rehavet yasamalari. (Benzer sorun Trabzonspor`da da varsmileys/smiley5.gif. 2-0`dan sonra takim kontagi kapatiyor, sonra da buyuk fark olacak maclarda ecel terleri dokuyoruz). AEK macinda da Efes oyunun degisik bolumlerinde farki 10-13 sayilara cikarmasina ragmen bu fark cok hizli sekilde eridi. Bu durum bir FINAL FOUR adayina yakismiyor. Bu tur ust duzey maclarda takim ve oyun disiplini 40 dakika devam etmedigi muddetce surprizlere hazir olmak lazim.

Son saniye uclugune gelince, Efes burada hic risk almadan rakip oyunu baslatmadan faul yapmaliydi. Mac en kotu ihtimalle uzatmaya giderdi. Bu taktik hatayi da gozden kacirmayalim. Son saniyetaktik hatasiningecen yil FINAL FOUR`a mal oldugunu ne cabuk unutuyoruz.

Macin kilit istatistiklerine gelince:
<UL>
<LI>Gecen hafta 49 sayi atarakmaci koparan 4 uzun (Prkacin, Ermal, Kaya, Nikolic)bu hafta toplamda sadece 29 sayi ve 16 ribaundla maglubiyetin mimari oldular. Ben iddiami tekrarliyorum: Bu dortlunun 40+ sayi attigi maclari rakip kim olursa olsun Efes kazanir.
<LI>Koca takim tum maci sadece 4 (evet dort) asistle tamamladi. Bu sartlarda Efes`in maci kazanmasi zaten buyuk olay olacakti. Asist sayisinin bu kadar dusuk olmasinin sebebi, AEK`in Efes`in uzunlari uzerinden yuruttugu hucumplanini cozmesi ve bu oyunculari cok iyi savunmasiydi.
<LI>Sadece 7 top calinirken, 14 top kaybi yapildi. Bu top kayiplari da AEK adina (ozellikle kritik anlarda) fast-break`lere donustu.
<LI>Solomon sadece 6 sayi atabilirken, 3 top kaybi yapti. Efes`in daha istikrarli bir lidere ihtiyaci var. Insan Naumoski`yi hatirlamadan edemiyor.
<LI>Efes sadece 5 hucum ribaundu alabildi. Efes, hucum ribaundlarinda bu sezon itibariyle Euroleague`in en kotu ikinci takimi. Bu sorun Efes`in basini daha cok agritacak gibi.</LI>[/list]

Ozetle, Efes maci kazanmis olsaydi belki de yukaridaki eksikler Benetton maci oncesi goz ardi edilecekti. Uyari bence zamaninda geldi. Efes gerekli dersleri alabilirse bence hala bu grubun favorisidir. Karsi grupta ise enteresan seyler oluyor. Belalimiz Climamio Bologna buyuk ihtimalle grubunda ilk ikinin disinda kalabilir. Tau ve Panathinaikos cok basarililar cunku...

Edited by: The Londoner

Harun-61
05.03.2005, 16:49
alakasi yok ama, az önce tuborg feneri ezdi... :-) hakan köseoglu müthisdi, dacka'dan beri takip ediyorum....smileys/smiley32.gif

Utku061
05.03.2005, 17:19
The Londoner
Bilgileri için tesekkürler maçi izlememe ragmen bayagi aydinlattin beni.Tesekkürler.

corleone
09.03.2005, 15:01
yarin efes benetton maçi bütün efes taraftarlarini salona bekliyoruz istanbul üniversitesinde okuyanlariçin maç bileti ulasim bedava...

The Londoner
10.03.2005, 20:06
Ilk ceyrek Efes:20 Benetton:17

Domercant 20 sayinin 11`ini atarak oyunu domine etmis durumda. Yalniz Domercant`in boyle oynadigi (ve 29 sayi attigi) son macta AEK`ya yenilmistik. Sonu benzemez insallahsmileys/smiley2.gif

Ermal`in de 7 sayisi var ve diger oyunculardan sayi atmayi sadece Kaya 2 sayiyla basarmis. Bu onemli maci alabilmemiz icin daha fazla oyuncumuzun, basta Solomon olmak uzere skora katki yapmasi lazim. Aksi halde mac cok zor gececek.

The Londoner
10.03.2005, 20:16
Benetton`un en buyuk silahi 3`lukler. Birinci turda % 40`la Euroleague`in en iyi 3`luk yuzdesine sahiplerdi. Top 16`da ise bu orani %48`e cikardilar.

Efes Benetton`un dis sut gucune cozum bulursa maci kazanir. Bu arada Benetton bu macta ucluklerde su ana kadar 9`de 1 basari saglayabildi. 3`luklerde en buyuk silahlariolan Bulleri isesimdilik 4`te 0. Bu iyi habersmileys/smiley1.gif

The Londoner
10.03.2005, 20:40
Efes:34 Benetton: 28 Ilk yarida hersey yolunda. Mac oldukca dusuk skorlu. Efes`in Benetton`u ilk yari sonunda 28 sayida tutmasi Efes`in savunmasinin ne kadar guclu oldugunun en onemli gostergesi. Bu arada, Solomon`da ilk basketini atmis oldu. Nikolic ve Prkacin`den cit yok!

Gruptaki diger macta Prokom:13 AEK:40 Henuz 17. dakika!Edited by: The Londoner

Utku061
10.03.2005, 20:53
41-28 son 5 dakika ikinci yari sayi yemedi efes hala..Bu gidis de iyi..

The Londoner
10.03.2005, 21:00
Solomon devreye girp ust uste 7 sayi atinca Efes`de farki acip 3. ceyregi 45-30 onde kapadi.

Ucuncu ceyrek skoru Efes:11 Benetton:2.Benetton 3. ceyrekteki tek basketini ceyregin 8. dakikasinda atabildi.

Bu ceyrek Euroleague tarihine gecebilir!Edited by: The Londoner

Utku061
10.03.2005, 21:25
Efes =52

Benetton =43

skor bakimindançok kisir bir maç oldu..Bu skor Eurolague tarihine harbi geçer yani..smileys/smiley36.gif

The Londoner
11.03.2005, 00:37
Efes enteresan maclar oynamaya devam ediyor.

Bu macta3 rekor cikti: 1)Herhangi bir periyodda en dusuk sayi (Benetton tarafindan 2 sayi) 2) Benetton tarafindan atilan 43 sayi Top 16 da bugune kadar bir takimin kaydettigi en dusuk sayi 3) Toplam sayi: 95 sayi. Bu da Euroleaguetarihinde bugune kadar daha once oynanmis en dusuk sayili mactan 18 sayi daha az atilmasi anlamina geliyor. Daha onceki rekorda yine Efes`in 2002`de 63-51 kazandigi bir baska macta kirilmis.smileys/smiley36.gif

Benetton bu sezon Ulker`e karsi da (ustelik kendi evinde) sadece 50 sayi atabilmisti.smileys/smiley36.gif

Macin diger ilginc istatistikleri:
<UL>
<LI>Efes maci % 33`luk bir sut yuzdesiyle tamamlarken, Benetton % 29`da kaldi.
<LI>Kisirlik serbest atislara da sirayet etti. Her iki takimda ancak % 57 isabet saglayabildi.
<LI>Bu sezon Top 16`da su ana kadar %48 3`luk isabeti saglayan Benetton bu macta 20`de 2 isabetle ancak % 10 tutturabildi (Bulleri 6`da 0 !). Bu mac sayesinde adamlarin genel istatistikleri berbat oldu.smileys/smiley36.gif
<LI>Takimlarin topladigi ribaund sayilari neredeyse urettikleri sayilar kadar: 36-34. Bu da oyunun ne kadar savunma agirlikli gectigini gosteriyor.
<LI>Kaya+Ermal+Prkacin+Nikolic dortlusu toplamda sadece 23 sayi atabilirken 20 ribaund aldilar. Solomon+Domercant =26 sayi. Domercant`in 8 ribaundu yine cok manidar.
<LI>Efes`de mac boyunca gorev yapan 10 oyuncudan sadece 2`si (Solomon ve Domercant) ucluk atis denedi.
<LI>Gecen hafta AEK macinda 4 asist gibi inanilmasi guc bir istatistik kaydeden Efes bu macta da pek parlak degildi. Bu defa da takim halinde sadece 7 asist yapabildiler.</LI>[/list]

Grubun diger macinda AEK deplasmanda (farki bir ara 30 sayiya cikardiklari macta) Prokom`u 75-59 yenerek3`te 3 yaparken su ana kadar grubun en onemli surprizinigerceklestirdi. Yalniz averajacisindan avantajli durumda bulunanEfes, Prokom ve AEK`yi maglup ederek (Benetton`a 9 sayinin altinda bir farkla yenilse bile) grubu birinci bitirebilir. Bu da kuvvetli bir olasilik.Fakat insallah Efes bu gunku macin 3. ceyregi sonunda yakaladigi 15 sayilik farki aramaz.Buna ragmen alinacak 2 galibiyet Efes`i en kotu ihtimal ikincilikle ust tura cikaracak.

selçukabi
11.03.2005, 08:29
Domercant'e hakaret ede ede adami basketbolcu yaptim ya bana helal olsunsmileys/smiley4.gif. Bu arada bir çift sözüm de Sayin Dusan Kecman'a olacak.Bu arkadas acaba gerçek Dusan Kecman'in bir benzeri veya ikiz kardesi filan mi zira zat-i sahanelerinin basketbolla hiçbir ilgisi olmadigi gibi diger spor dallariyla da baglantisini kuramadim.Kendisi daha çok sobada iyi yanan mese palamutlarini andiriyor.Efes Pilsen haftaya Bennetton-AEK maçinin sonucunu bekliyecek.bu maçin sonucuna göre grup birinciligi için benettondan alinacak 9 sayinin altindaki yenilgi grup birinciligi için yeterli olmayacaktir.Ancak ben Efes'in bu benetton'u deplasmanda da yenebilecegini düsünüyorum.Adamlarda atamiyoruz kompleksi olustu çünkü.Içerdeki (pota altindaki) performansimizi hiç begenmedim artik rakipler buna önlemler almaya basladilar.Çok iyi dis oyuncularimiz olmadigindan bu beni korkutuyor.Ancak bu galibiyetle gruptan (en kötü ihtimal) ikinci olmaya çok yaklastigimizi söyleyebilirim.Ancak ikinci olarak çikarsak bence final-4 sansimiz yok.Önümüzdeki hafta alinan sonuçlardan sonra final4 sansimiz daha da netlesecektir.

corleone
11.03.2005, 14:56
dün aksam maça gitme sansim oldu benim sansima da sayi olmayan bir maç oldu bizim lisedeki maçlarimizi animsadim maç hakkinda söylenecek pek birsey yok skor herseyi belli ediyor bu arada tribünlerde üstten assaga Trabzonspor formali atkili bereli 30 yaslarinda bir abi vardi kendisini buradan da takdir ediyorum...

The Londoner
12.03.2005, 14:51
Euroleague sampiyonlugu bahislerinde (Ladbrokes`a gore)son durum:

<TABLE style="BORDER-COLLAPSE: collapse" cellSpacing=0 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD>[/url]</TD></TR>
<TR>
<TD style="WIDTH: 100%" align=middle>
<TABLE =AOFral id=_standard_odds style="BORDER-TOP-WIDTH: 0px; BORDER-LEFT-WIDTH: 0px; BORDER-BOTTOM-WIDTH: 0px; WIDTH: 150px; BORDER-RIGHT-WIDTH: 0px" cellSpacing=1 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD vAlign=bottom>
<TABLE =SortLinks style="BORDER-TOP-WIDTH: 0px; BORDER-LEFT-WIDTH: 0px; BORDER-BOTTOM-WIDTH: 0px; BORDER-COLLAPSE: collapse; BORDER-RIGHT-WIDTH: 0px" cellSpacing=0 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD =SortLinkAlpha vAlign=bottom align=middle> (java&#115;cript a1,36722534,0,0,1;)</TD>
<TD =SortLinkFav vAlign=bottom align=right></TD></TR></T></TABLE></TD>
<TD =AOLogo>[url="java&#115;cript a1,36722534,0,0,1;"] (java&#115;cript refresh'/basketball/european/euroleague/winner?sort=4';)</TD></TR>
<TR =AO0>
<TD>CSKA Moscow</TD>
<TD =B =s(this); style="CURSOR: pointer" =a(0,36722534,11,8,0); =d(this);>11/8</TD></TR>
<TR =AO1>
<TD>Maccabi Tel Aviv</TD>
<TD =B =s(this); style="CURSOR: pointer" =a(0,36722535,4,1,0); =d(this);>4</TD></TR>
<TR =AO0>
<TD>Montepaschi Siena</TD>
<TD ="B D" =s(this); style="CURSOR: pointer" =a(0,36722536,7,1,0); =d(this);>7</TD></TR>
<TR =AO1>
<TD>Efes Pilzen</TD>
<TD ="B D" =s(this); =a(0,36722537,9,1,0); =d(this);>9</TD></TR>
<TR =AO0>
<TD>Climamio Bologna</TD>
<TD ="B D" =s(this); =a(0,36722538,11,1,0); =d(this);>11</TD></TR>
<TR =AO1>
<TD>Panathinaikos</TD>
<TD ="B D" =s(this); =a(0,36722543,12,1,0); =d(this);>12</TD></TR>
<TR =AO0>
<TD>Benetton Treviso</TD>
<TD ="B U" =s(this); =a(0,36722539,14,1,0); =d(this);>14</TD></TR>
<TR =AO1>
<TD>Tau Ceramica</TD>
<TD ="B U" =s(this); =a(0,36722541,16,1,0); =d(this);>16</TD></TR>
<TR =AO0>
<TD>Barcelona</TD>
<TD ="B U" =s(this); =a(0,36722540,25,1,0); =d(this);>25</TD></TR>
<TR =AO1>
<TD>AEK Athens</TD>
<TD =B =s(this); =a(0,36722547,33,1,0); =d(this);>33</TD></TR>
<TR =AO0>
<TD>Real Madrid</TD>
<TD ="B U" =s(this); =a(0,36722542,50,1,0); =d(this);>50</TD></TR>
<TR =AO1>
<TD>Scavolini Pesaro</TD>
<TD ="B D" =s(this); =a(0,36722548,66,1,0); =d(this);>66</TD></TR>
<TR =AO0>
<TD>Ülker Istanbul</TD>
<TD ="B U" =s(this); style="CURSOR: pointer" =a(0,36722546,100,1,0); =d(this);>100</TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>

Utku061
13.03.2005, 03:48
Efes Pilsen FB yi dagitti ilk yaridaki maglubiyetin de rövansini almis oldu..94-62 32 sayi fark iyi bu hosuma gitti. Ülkerde yenilmis simdi puan farkiyla lideriz.

Harun-61
13.03.2005, 15:30
32 sayi farkkkkkkkkkkkkk

vayyy ezikler vaaaaaaaayyyyyyy smileys/smiley36.gif

Utku061
14.03.2005, 02:55
Bu arada Efes Pilsen maç yayinlarinda kendilerinin maçlarini sadece basketboldaki 3 büyükler smileys/smiley36.gifile yapacaklari maçlarda yayinlanacagini söylemisler! Efes Pilsen yayin mayin yok bir daha Efes Pilsen'in maçlarini Atv veremez demisler. Zaten adam hakiliar bir kere yanli yayin yapiyor Murat-Ismet ikilisi Ilk yari oynana Ilk maçta Fener'e o kadar yag yapiyorlardiki serefsizler sinirden maçi izlemedim.Zaten onlarda Fb yi tutuyorlarmis..Ezikler.smileys/smiley36.gif

selçukabi
14.03.2005, 13:00
Ezikler tam ezildi, insallah play-off'da da karsimiza çikarlar da samar oglanina çeviririz bunlari.tabii Tuborg bunlari elemezse.Bu arada 100. yillarinda tüm dallarda sampiyonluk hedefleyen azizeye burdan smileys/smiley18.gifsunu gönderiyorum.Aklini basina alsin.

Utku061
16.03.2005, 21:59
Prokom =70

Efes Pilsen =89

Prkacin 10 sayi 5 asist 6 ribaund alarak hasta hasta çok önemli katki yapti takima.

Solomon 19 sayi 6 asist ayrica efes pilsen'in 5 yabancisi solomon+prkacin+Domercant+kecman+nokolic toplamda 89 sayinin 70 ini atarak galibiyete sadece onlar yetti diyebiliriz.

Bence bu maçlarda sonra gerçi Aek-Benetton maçi devam ediyor ama 4-2 3 lü averaja kalacagini saniyorum bunun sonunda da bence AEK yari yolda kalacak gibi.

Edited by: Utku61

The Londoner
16.03.2005, 22:40
89-70`lik bu galibiyet Efes`e hem moral oldu, hem de son iki macta sos veren noktalara cozum uretildigi goruldu. Macin dikkat ceken istatistikleri soyle:
<UL>
<LI>4 uzun (Nikolic+Prkacin+Kaya+Ermal) 40 sayi ve 18 ribaundla oynadi.smileys/smiley1.gif Bu da benim "bu dort oyuncunun 40+ sayi attigi her maci Efes rahat kazanir" tezimi bir kez daha dogrulamis oldu.smileys/smiley2.gif
<LI>Solomon&amp;Domercant ikilisi uzun aradan sonra bir maci birlikte domine ederek 40 Sayi,8 Ribaund, 7 Asist ve 6 Top Calma gibi etkileyici istatistiklere imza attilar.smileys/smiley32.gif Bu sartlarda, rakibin maci kazanmasi zaten imkansizdi.
<LI>Macin kilit oyuncusu 10 sayi, 8 ribaund, 5 Asist, 3 Top Calma gibi cok yonlu istatistikler yakalayan Prkacin`di. Ha gayret Prka triple-double`a az kaldi.smileys/smiley32.gif
<LI>Son iki macta takim halinde toplam 11 asist yapabilen Efesli oyuncular sadece bu macta 17 asist yaptilar. Bu da galibiyet icin kilit teskil eden istatistiklerden biri. Asist sayisinin yuksekligi iceriden ozellikle uzunlarimizin cok sayi uretmesi anlamina geliyor ki Efes Final Four`a kalacaksa bu noktada istikrarli olmasi gerekiyor.
<LI>Diger bir carpici istatistik ise iki sayilik atislarda 37`de 28 isabetle yakalanan % 75.6`lik yuzde! Bu inanilmaz yuzde karsisinda zavalli Prokom ne yapsin?smileys/smiley36.gif
<LI>Macin olumsuz istatistigi de Benetton macinda oldugu gibi sadece % 57`lik serbest atis yuzdesiyle oynanmasi. Bu istatistik bu tur rahat maclarda pek dikkat cekmese de basabas gececek maclarda neticeye dogrudan etki edebilir. Mesela AEK macindaki son Efes hucumunda kacan 1 serbest atis macin en azindan uzatmaya gitmesine mani oldu. Mahmudi`nin serbest atis olayina acilen cozum bulmasi lazim.</LI>[/list]

Son olarak, bu gruptan ceyrek finale kalacak takimlarin 3`lu averajla belirlenmesi bence en cok Efes`e yarar ve Efes`i grup birincisi yapar. Benim iddiam: Efes`in Benetton`a Italya`da da bir surpriz yapip grubu 5-1`le averaja birakmadan birinci bitirecegi...Edited by: The Londoner

selçukabi
17.03.2005, 08:09
Benetton'un AEK'yi 85-65 yenerek ikili averajda da rakibine üstünlük saglamasi bizim için çok kötü oldu.Ortaya çikan durum su, benetton bize yenilirse (ilk final maçlari AEK idi) çeyrek final sanslari kalmaz.Eger 9 sayinin üstünde yenerlerse grup birincisi olurlar, yani bütün ipler benetton'un eline geçti.smileys/smiley5.gifben abdullah kadar umutlu degilim açikçasi, grup birinciligi için çiktigimiz (özellikle deplasmanda) bütün final maçlarini geçmiste kaybettik.tarih tekerrürden ibarettir diyorum.Insallah yanilirim ama karsimizdaki takimin messina gibi bir koçu var ve Efes çok kolay çözülebilecek bir takim.

The Londoner
17.03.2005, 10:31
Benetton'un AEK'yi 85-65 yenerek ikili averajda da rakibine üstünlük saglamasi bizim için çok kötü oldu.Ortaya çikan durum su, benetton bize yenilirse (ilk final maçlari AEK idi) çeyrek final sanslari kalmaz.Eger 9 sayinin üstünde yenerlerse grup birincisi olurlar, yani bütün ipler benetton'un eline geçti.smileys/smiley5.gifben abdullah kadar umutlu degilim açikçasi, grup birinciligi için çiktigimiz (özellikle deplasmanda) bütün final maçlarini geçmiste kaybettik.tarih tekerrürden ibarettir diyorum.Insallah yanilirim ama karsimizdaki takimin messina gibi bir koçu var ve Efes çok kolay çözülebilecek bir takim.

Selcuk Benetton`dan bu kadar korkmana gerek yok. Bizi yenmeleri cok zor. Yenseler bile 9 sayidan fazla fark yapamazlar. Bize fark yapabimeleri icin Efes`in cok kotu bir mac cikarmasi gerekiyor. Biz Efes`ten olaganustu bir performans beklemiyoruz. Normal oyunlarini oynasinlar yeter! smileys/smiley1.gifAyrica, Benetton`un su ana kadarki performansi da ortada. Ilk turdan nasil ciktiklari da malum. Bizim su anki onceligimiz AEK`yi yenerek ceyrek finali garantilemek. Acikcasi ben rahat bir galibiyet bekliyorum (ozellikle Abdi Ipekci tiklim tiklim olursa).

Yalniz ilginc olan karsi grup. Karsi grupta ilk uc takimdan herhangi ikisigrubu ilk 2`de bitirebilir. Ben o gruptan sadece Climamio`yu istemiyorum. Tau ve Panathinaikos`u Efes eleyecektir.

selçukabi
17.03.2005, 11:03
valla Ülker'in yendigi takimi biz hayli hayli yeneriz normal zamanda da iste böyle biçak sirti durumlari var.Bu arada biz grubu birinci sirada bitirelim yeter oradan kim gelirse avlariz.smileys/smiley2.gif

The Londoner
18.03.2005, 20:55
Euroleague sampiyonlugu bahislerinde son durum. Efes artik 3. favori:

<TABLE =AOFral id=_standard_odds style="BORDER-TOP-WIDTH: 0px; BORDER-LEFT-WIDTH: 0px; BORDER-BOTTOM-WIDTH: 0px; WIDTH: 150px; BORDER-RIGHT-WIDTH: 0px" cellSpacing=1 cellPadding=0>
<T>
<TR =AO0>
<TD>CSKA Moscow</TD>
<TD ="B D" =s(this); style="CURSOR: pointer" =a(0,36722534,5,4,0); =d(this);>5/4</TD></TR>
<TR =AO1>
<TD>Maccabi Tel Aviv</TD>
<TD =B =s(this); =a(0,36722535,4,1,0); =d(this);>4</TD></TR>
<TR =AO0>
<TD>Efes Pilsen</TD>
<TD ="B D" =s(this); =a(0,36722537,8,1,0); =d(this);>8</TD></TR>
<TR =AO1>
<TD>Benetton Treviso</TD>
<TD ="B D" =s(this); =a(0,36722539,10,1,0); =d(this);>10</TD></TR>
<TR =AO0>
<TD>Climamio Bologna</TD>
<TD ="B D" =s(this); =a(0,36722538,10,1,0); =d(this);>10</TD></TR>
<TR =AO1>
<TD>Montepaschi Siena</TD>
<TD ="B U" =s(this); =a(0,36722536,10,1,0); =d(this);>10</TD></TR>
<TR =AO0>
<TD>Panathinaikos</TD>
<TD =B =s(this); =a(0,36722543,12,1,0); =d(this);>12</TD></TR>
<TR =AO1>
<TD>Tau Ceramica</TD>
<TD ="B D" =s(this); =a(0,36722541,14,1,0); =d(this);>14</TD></TR>
<TR =AO0>
<TD>Barcelona</TD>
<TD ="B D" =s(this); =a(0,36722540,20,1,0); =d(this);>20</TD></TR>
<TR =AO1>
<TD>AEK Athens</TD>
<TD ="B U" =s(this); =a(0,36722547,66,1,0); =d(this);>66</TD></TR>
<TR =AO0>
<TD>Real Madrid</TD>
<TD ="B U" =s(this); =a(0,36722542,66,1,0); =d(this);>66</TD></TR>
<TR =AO1>
<TD>Scavolini Pesaro</TD>
<TD =B =s(this); =a(0,36722548,66,1,0); =d(this);>66</TD></TR>
<TR =AO0>
<TD>Ülker Istanbul</TD>
<TD ="B U" =s(this); =a(0,36722546,200,1,0); =d(this);>200</TD></TR></T></TABLE>

The Londoner
24.03.2005, 23:31
Efes aptalca bir son ceyrek oynayarak 70-59 kaybetti ve grup birinciligini adeta altin tepsiyle Benetton`a hediye etti. Son maci da kaybederlerse ceyrek finali de AEK`ya hediye edecekler.smileys/smiley5.gifOlur mu olur!

Biz adam olmayizsmileys/smiley7.gif

Utku061
24.03.2005, 23:45
Ilk defa Efes'in aVrupa maçini izledim! Çok kötü 3 sayi yüzdesi ve üstelik atamayanlar habire salliyorlar! Belki sokarim diye! Solomon 1/11 3 lük atis kullanmis,bir sporcuya bu kadar atis sansi vermemek lazim,bu ciddiyetsizlik göstergesidir! Hakemler de çok güzel müsabaka yönetmelerine karsin Efes Final Four yolunda kendini atese atti! Zira 2 olsalar bile 2 maçi bu sefer disarda oynama pozisyonu dogacak! Maçtaki bu farkin nedeni de 9/20 üçlük atan Benetton ile 1/18 atan Efes arasindaki sayi farki olsa gerek!

Bu arada sezonun süprizini Scavolini yapmis oldu Ispanyada Barcelona'yi 87-101 yenerek CSKA Moskova ile birlikte gruptaki siralamayi belli ettiler,haftaya kendi evnide oynayacaklari CSKA maçi grup birinciligi açisindan önemli..

Bizle ayni kaderi paylasama yolunda giden grupta! F Grubu burada da 4-2 lik puanlama olabilir tabi averaj ile çikacak takimlar belli olacak!

Neyse ben Efes'in AEK'yi yense bile Final Four sansini bu vakitten sonra zor görüyorum..

selçukabi
25.03.2005, 08:07

Selcuk Benetton`dan bu kadar korkmana gerek yok. Bizi yenmeleri cok zor. Yenseler bile 9 sayidan fazla fark yapamazlar. Bize fark yapabimeleri icin Efes`in cok kotu bir mac cikarmasi gerekiyor. Biz Efes`ten olaganustu bir performans beklemiyoruz. Normal oyunlarini oynasinlar yeter! smileys/smiley1.gifAyrica, Benetton`un su ana kadarki performansi da ortada. Ilk turdan nasil ciktiklari da malum.

maç öncesi yaptigim yorum heralde herseyi özetliyordu.Bu hucum performansimizla (bu derken bu maçtan degil genel olarak bu senekinden bahsediyorum) maçi almamiz zaten mümkün degildi.Biraz iyi bir koç bizim takimi hucumda çok rahat durdurur.50 küsür sayilarda deplasmanda sayilar atarsaniz yenilgi kaçinilmaz olur.Saygilar Messina...

The Londoner
25.03.2005, 09:06

Selcuk Benetton`dan bu kadar korkmana gerek yok. Bizi yenmeleri cok zor. Yenseler bile 9 sayidan fazla fark yapamazlar. Bize fark yapabimeleri icin Efes`in cok kotu bir mac cikarmasi gerekiyor. Biz Efes`ten olaganustu bir performans beklemiyoruz. Normal oyunlarini oynasinlar yeter! smileys/smiley1.gifAyrica, Benetton`un su ana kadarki performansi da ortada. Ilk turdan nasil ciktiklari da malum.

maç öncesi yaptigim yorum heralde herseyi özetliyordu.Bu hucum performansimizla (bu derken bu maçtan degil genel olarak bu senekinden bahsediyorum) maçi almamiz zaten mümkün degildi.Biraz iyi bir koç bizim takimi hucumda çok rahat durdurur.50 küsür sayilarda deplasmanda sayilar atarsaniz yenilgi kaçinilmaz olur.Saygilar Messina...

Ben, Efes normal oyununu oynarsa kaybetmez en azindan 9 sayinin ustunde kaybetmez iddiasinda bulunmustum. Ne yazik ki olmamasi gerekenlerin hepsi bir birgerceklesti. 4. ceyregin basinda farki 1 sayiya indirmisken ust uste hatalar yapip rakibin ucluklerine seyirci kalmanin ve maci teslim etmenin buyuk takimlikla ne ilgisi var? Oyle bir durumda Benetton`un paniklemesi gerekirken Efes panikliyor? Olay hep soyledigim, Turk takimlarinin (tum sporlarda) kronik "mental toughness" sorunu; yani zihinsel direnc! Turkiye`nin havasindan midir suyundan midir artik bilemiyorum?smileys/smiley5.gif

Neticeyi yinede Benetton`un cok ustun oyunu degil Efes`in kotu sut yuzdesi belirledi. Efes 18`de 1 3`luk yuzdesiyle oynayip buna ragmen iceriyi israrla kullanmamanin bedeli odedi. Hatta son hucumda bile(ki 2 sayilik bir basket bile averaji Efes lehine cevirecekken) 10 a 1`le oynayan Solomon`un yine 3`lugu zorlamasi kadar aptalca birsey olamazdi. Coach boyle durumlarda ne ise yararmerak ediyorum.smileys/smiley5.gif

Bunun yaninda daha onceki yazilarimda dikkat cektigim ve basa bas gececek maclarda ciddi problem olacagini soyledigim serbest atis yuzdesi de yine % 59`da kalarak maalesef beni hakli cikardi. Girmeyen serbest atislardan sadece ikisigirmis olsaydi averaj bugun Efes`in lehine olacakti. Ilk turda % 70`ler civarinda bir serbest atis yuzdesiyle oynayan Efes`in yuzdesini bu kadar dusurmesi ve buna bir tedbir alinamamasi cok dusundurucu!

selçukabi
25.03.2005, 11:45
abdullah simdi ben sana asagida bir link verecem, spor3.com'daki haberde efes AEK'yi 18 sayi ile yenerse grup birincisi olabilir diyor.Aksamki yorumda Nejat Saydam benetton ne olursa olsun prokom'u yenerse grup birincisi olur dedi.Asagidaki linkten anladigim dogruysa üç takim üçlü avaraja kalirsa aralarindaki oynadigi toplam maçlardaki averajlari dikkate aliniyor.Yani su an itibariyle AEK (-11), Efes (-3) ve Benetton (+14) bu durumda bizim 18 sayi ile AEK'yi yenmemiz yetiyor gözüküyor.Senin Ingilizcen benden daha iyi, yorumlarini bekliyorum.

http://www.euroleague.net/noticia.jsp?temporada=E04&amp;jorn ada=20&amp;id=889 (http://www.euroleague.net/noticia.jsp?temporada=E04&amp;jornada=20&amp;id=889)Edited by: selçukabi

The Londoner
25.03.2005, 19:19
abdullah simdi ben sana asagida bir link verecem, spor3.com'daki haberde efes AEK'yi 18 sayi ile yenerse grup birincisi olabilir diyor.Aksamki yorumda Nejat Saydam benetton ne olursa olsun prokom'u yenerse grup birincisi olur dedi.Asagidaki linkten anladigim dogruysa üç takim üçlü avaraja kalirsa aralarindaki oynadigi toplam maçlardaki averajlari dikkate aliniyor.Yani su an itibariyle AEK (-11), Efes (-3) ve Benetton (+14) bu durumda bizim 18 sayi ile AEK'yi yenmemiz yetiyor gözüküyor.Senin Ingilizcen benden daha iyi, yorumlarini bekliyorum.

http://www.euroleague.net/noticia.jsp?temporada=E04&amp;jorn ada=20&amp;id=889 (http://www.euroleague.net/noticia.jsp?temporada=E04&amp;jornada=20&amp;id=889)

Evet Selcuk dogru (linki inceledim). Kendi aralarindaki maclarda oncelikle galibiyet sayilarina bakiyorlar. Her uc takimda birbirlerine karsi 2`ser galibiyet aldigi (almis olacagi) icin bu defakendi aralarindakiaveraja bakiyorlar. Bu durumda, Efes`in galibiyeti halinde ikinci madde uygulanacak. Efes`in 18 sayilik galibiyeti Efes`i birinci yapacak. Imkansiz degil ama son macin stresiyle gerceklestirilmesi biraz zor gibi...Efes 17 sayilik bir farkla kazanirsa bu defa takimlarin genel averajina bakiliyor. Simdilik Efes+40 Benetton ise +28`de. Yani, son maci Efes 17 farkla kazanirsa Benetton`un da Prokom`u en az 29 sayi farkla yenmesi gerekecek.

Heyecanli bir hafta olacak velhasil...

selçukabi
28.03.2005, 08:15
Efes, çikolatacilari 75-72 yendi, maçi atv'den izledim.Maalesef takimi yine begenmedim.Ülkerin özellikle 3.peryodun ortasindan sonra savunma direncinin düsmesi ile maçi kazandik diyebilirim.Yani hucumda çok kötüyüz, bu galibiyet üzülerek tahmin ediyorumki yönetimi kandiracaktir.Bu saatten sonra Amerikalilari degistirebilirmiyiz bilmiyorum ama bence bunlarla bizim lig sampiyonu olmamiz bile zor, fener bizi yari finalde eliyebilir.Adamlar seyircileri sayesinde sahada 6 kisiymis gibi mücadele ediyorlar.ve acaip imkansiz sutlari sokuyorlar.Onlar da dengesiz bir takim çeyrek finalde Tuborg'a elenebilirler.

Guests
28.03.2005, 08:28
dün ender gerçekten güzel oynadi, trabzonlu alperde çok kritik bir üç sayilik atti yakisir. simdi hedef avrupa

selçukabi
28.03.2005, 08:35
Çarsamba saat 20:10'da Efes Pilsen-AEK maçina BMN Istanbul olarak söyle spektaküler bir organizasyon yapsaniz diyorum arkadaslar.Maç da beles yani haberiniz olsun.Carloene, Özgür hadi be canavarlar....

Guests
28.03.2005, 08:59
ben gidemem abi maalesef kurs var

Ozan
28.03.2005, 22:07
ülker maçini efes in yenmesi güzel oldu. simdi AEK maçi var. o maçda da iyi oynayip galibiyet alirsa iyi olur . ben basketbol da malum efes i tutuyorum. smileys/smiley2.gif

spidey 23
29.03.2005, 00:19
Selam arkadaslar ben araniza yeni katildim.. Bende bir Trabzon ve Efes sevdalisiyim..

Önce Ülker maçina deginirsek, ben maçi üçüncü periyottan itibaren seyrettim.. Bence maçi bize Ülker hediye etti.. Ergin Atanman da bu isi biraksin artik.. Pota altinda agir Prkacin'e çözüm üretemediler.. Pota altiniu etkili kullanamadilar ve kendi pota altlarini çok kötü savundular. Allahtan biz tek dogru seyi yaptik ve topu pota altina indirdik.. Amerikalilar yine döküldü hele Domercant sapire sapir..

Ligde ne yapariz kestiremiyorum.. Selçuk sen merak etme.. Ülker boyle oynadigi sürece biz geçemez.. Bizi bir tek Fenerbahçe zorlar seyircisi ve Aydin örs faktörü.. Bilirsin Aydin Örs'ü çok begenirim.. Bu sene bilemiyorum ama kesinlikle seneye iyi bit üç numara almaliyiz..

Herkese sevgiler..

Utku061
29.03.2005, 01:20
Bende aksine 3.periyota kadar yani 15 sayi fark oldugu ana kadar izleyebildim,sonra nikah vardi oraya gittim,eve geldimi ilk is sonucu ögrenmekti sonuç ise süpriz oldu benim için..Yine de kazanan her zaman haklidir.

schumi
30.03.2005, 16:07
ülker bize karsi en iyi performansini sergiledi çok istekliydiler, belliki efesin akli aek maçindaydi ama buna ragmen ülkeri yine yendik:)

bu aksam aek yi yeneriz ama istedigimiz farki yakalamamiz çok zor çünkü aek gerçekten çok dirençli bir takim,bizim için eslesecegimiz grupdaki maçlar çok önemli orasida ayni bizim grup gibi karisik kimin lider olacagi belli deil umarim panathinakos lider olur çünkü panathinakosu deplasmanda yenmek c.bolonyayi yenmekten daha kolay.. yanlis hatirlamiyorsam ülker fark atmisti yunanistanda bu takima

Utku061
30.03.2005, 18:27
Bence Efes Dirençli bir savunma yapar Solomon da üçlükleri atarsa 20 sayi farki yakalariz..Hadi hayirlisi,gerçi milli maça da denk geliyor neden böyle oldu bu maç saatleri anlamadim.

The Londoner
30.03.2005, 22:28
Efes 69-62 kazanarak grubu ikinci bitirdi. Karsi gruptan rakip Panathinaikos. Hic istemedigim bir eslesme oldu. Ilk turda cok sonuk olan Panathinaikos, kadrosunu guclendirerek Top 16`da patlama yapti.Ustelik Efes 2 maci disarida oynayacak. Disaridaki ilk maci alamazsak Final Four`a (en azindan psikolojik olarak) veda ederiz.

Macin kopma anlarinda yaptigi basit top kayiplariyla Efes grup birinciligi sansini tepti. Hatta son dakikalarda galibiyeti bile riske ettiler.

14 Top kaybi (Prkacin: 6) ve rakibe verilen 10 hucum ribaundu Efes acisindan macin en onemli iki istatistigi.

Efes`in kendi sahasindaki bir macta bile sadece 17 ribaund alabilmesi son derece dusundurucu. 3 sayiliklardakikotu yuzde bu macta da devam etti: % 27. Allah`tan 2`lik atislardaki yuksek yuzde (%68) ve serbest atislardaki %73 basariacigi kapatmis oldu.

$FIRTINA61$
30.03.2005, 22:33
ülker napdi ya devam etdilermi

Utku061
30.03.2005, 22:43
ülker yarin oynayacak..

Bende pek efes'i iyi bulmadim,ama böyle maçlar genelde strestli oluyor.Solomon sahda hiç yoktu bugün aldigi fauller çok takti anlasilan,Hakmelerde bu maçta çok kötü ve alakasiz düdükler çaldilar! Insallah birde hakem faktörleriyle ugrasmayiz Yunan deplasmaninda..Neyse hayirlisi olsun da Tv den Tau ile eslesti diyordu yorumcu ama oda o gruptaki ince hesaplari unuttu herhalde..Darisi Ülkere!

$FIRTINA61$
30.03.2005, 22:51
isalah ülker alirsmileys/smiley17.gif

selçukabi
31.03.2005, 08:25
1991 senesinden beri Efes Pilsen'i takip ederim, bence bu en kötü ikinci sezonumuz.Birincisi de: Naumoski'nin 1 seneligine Benetton Trevisoya gittigi sezon Chris Corciani denilen bir dallamayi almistik ve ilk gruptan bile çikamamistik.Efes bu skor kisirligiyla bu seviyede hiçbir takimi eliyemez.Pota altinda saçmalamaya basladik, 4 ve 5 numaralarimizin aralarindaki pas baglantilarini çok iyi kapatiyorlar zaten biraz akil kirintisina sahip bir koç bunu çözer.Savunma ribaundu bile alamiyoruz nejat saydama da gicik oldum pota alti Efes'in çok iyiymis falan filan zirvaladi.Birak bu isleri ya Kaya ile Prkaçin yerine Mirsad ile Hüseyin olsa su takimda bir de söyle adam gibi bir 3 numara final4 sampiyonu bile oluruz ya.Benim üzüldügüm bir nokta AEK'nin bizi yenememesi oldu.özellikle 4.peryotda AEK'yi tuttum.Neden biliyor musunuz bizim dallamalar ilk 8'e kaldigimiz için yine basariliyiz diyecekler ve bu transfer politikasi da devam edecek seneye.Sanki Efes Pilsen euroleague takimi degil basketbol kursu...Pano Natof'u mumla arayacagimiz aklima bile gelmezdi ama çok da medyaya açik bir kulüp olmadigimizdan bu isler hangi akl-i zayifdan çikiyor bilmiyorum.Neyse Panathinaikos bizi söyle güzel bir samarladigindaannemizinliginedöneriz.O da bir sey degil Oktay Mahmudiye yazik oluyor adam buralarda harcaniyor.Hadi hayirlisi.

The Londoner
31.03.2005, 11:13
Selcuk yine cok karamsar yazmissin ama soylediklerinin coguna katiliyorum. Ozellikle Mirsad ve Huseyin konusuna. Bence gurbet cezalarini tamamlamis olan bu iki oyuncu Efes`e donerse cok daha dinamik bir frontcourtumuz olur. Ayrica artik cok tecrubeliler. Sadece bu iki oyuncunun mac basina ortalama 20 ribaund katkisi olur.

The Londoner
06.04.2005, 20:22
Panathinaikos-Efes maci ilk yari 46-46 berabere. Ilk ceyrekte 21-21 berabere sonuclanmisti.

Efes ribaundlarda sos vermeye devam ediyor. Ilk yari boyunca sadece 7 ribaund alabildiler (1`i hucum). Efes rakibe 3 hucum ribaundu verirken Panthinaikos bunlarin tamamindan sayi uretmeyi basardi. Macin da su ana kadar ki en kritik istatistigi bu bence. Efes rakibe hucum ribaundlarini vermese basabas giden maci en az 6 sayi farkla onde kapayabilirdi.

Diger taraftan toplam 10 top kaybi ve rakibe yapilan 18 faul ilk yari istatistigi olarak son derece yuksek. Ozellikle fauller ikinci yari Efes`in basini fena agritacak, cunku onemli 3 uzun oyuncu faul problemine girmis durumda (Prkacin:4, Kaya:3 Ermal:3). Panathinaikos taktik olarak bu oyunculari faul problemine sokmak istedi ve bunda basarili oldu. Boylece Efes`i ikinci yari daha cok disaridan oynamaya zorlayacaklar ki Efes`in dis sutlarina ben hic guvenmiyorum.

Efes`in ribaundlar ve top kayiplarinda yasadigi handikapi ilk yari inanilmaz sut yuzdeleri telafi etti (2`lik % 67, 3`luk % 62, 1`lik % 88)ama bu yuzdeler ikinci yari devam eder mi bilemiyorum (?)

The Londoner
06.04.2005, 21:17
Giden mac geri geldi. Son ceyrekte 8 sayi geriden gelen Efes normal sureyi 88-88 berabere bitirdi. Bu saatten sonra Efes kaybederse cok yazik olur...

Haydi Efes, son bir gayret!

Utku061
06.04.2005, 21:47
Böyle serefsiz bir maç yönetimi olmaz! Acil yaziyorum sonra yziyi düzeltiriz..Efes ve seyircimiz cuma günü Yunanlilara günlerini göstermeli smileys/smiley7.gif40 sayi fark yaparsin!Sonrada Yunanistandaki maça güvenlik nedeiyle çikmazsin! Eger efes'in Euroleague de agirligi varsa görecegiz! Yoksa hiç zorlamaya gerek yok bu hakemlerle yunanistanda maç alinmaz! Sali günü Ülkere de ayni yöntem uygulandi! Çok sinirliyim..Canimiz EFES PILSENI cani yürekten tebirk ederim..

The Londoner
06.04.2005, 21:49
Yazik 102-96 kaybetti Efes...smileys/smiley5.gif

Efes`in rakibe 40 faul yaptigi (rakip bu faullerden 41 sayi uretti); 4 oyuncusunun 5 faulle oyun disi kaldigi; tam 24 tob kaybi yaptigi (Domercant:6 Solomon:6) ve sadece 5top calabildigi bir macta, ustelik Yunanistan deplasmaninda uzatmanin son dakikasina kadar direnmesi ve mactan kopmamasi inanilacak gibi degil!

Her zaman oldugu gibi neticeyi rakibin oyunundan cok Efes`in hatalari belirlemis oldu. Kabul edelim bu saatten sonra Final Four kaf daginin ardinda!

Bir cift lafta I. Kutluay`a! Bir sezon yatipta Efes`e karsi aslan kesilmesi herhalde onun bu yilki en buyuk ovuncu olacak. Bir Yunan takimini (ustelik Turk takimini yenerek) Final Four`a tasimanin dayanilmaz hafifiligini yasama bahtiyarligina erecek! Hic sevmezdim bu Fenerli ezigi, simdi nefretim bir kat daha artti!!!smileys/smiley7.gif

Alptuğ
06.04.2005, 22:22
rovansi alir efes ve final foura kalir ben inaniyorum

selçukabi
07.04.2005, 08:37
Obradoviç öyle bir yazmis ki valla koç böyle olur....Pota altini yogun savunarak (kisalar sürekli bizim uzunlar top aldiginda yardima gitti )bizim pota altindan çok daha güçlü oldugumuz gerçegini kabul eden Sasha Solomon ve Domercant'i oyunda tutturarak ( içerden sayi bulamayan Efes disardan bu oyunculara muhtaç teorisi ) -ki solomon 39 domercant 41 dakika oyunda kalmis ve savunmalari rezalet- kendi kisa tabancalarina ( Lakoviç 26s, kutluay iti 14s, Scepanoviç 19s ) sayi imkani tanidi.Hakemlerin de sag kollari havada sol elleriyle sürekli bizim uzunlari göstermeleri sayesinde sasha nin bütün planlari tuttu.Batiste de 17 sayi atti eee Allah bereket versin.O Kutluay soyadli ite de bir kaç lafim olacak....Kibrisi Helen Haçi gölgesinde gösteren bayraklara Atinadaki üçüncü maçtasarilda herkesne mal oldugunu daha iyi anlasin yoksa bu milletin seni taniyacagi yok.Bir kaç lafimda Istanbuldaki con-con efes seyircisine olacak siz de cuma günkü maçtao serefsizi tribünlere çagirip gürültü çikarmaktan baska hiçbir boka yaramadiginizi ispatlayin da su yönetim uyansin artik bir taraftar organizasyonuna ihtiyaci var bu takimin onu görsünAllah askina

selçukabi
07.04.2005, 08:44
Böyle serefsiz bir maç yönetimi olmaz! Acil yaziyorum sonra yziyi düzeltiriz..Efes ve seyircimiz cuma günü Yunanlilara günlerini göstermeli smileys/smiley7.gif40 sayi fark yaparsin!Sonrada Yunanistandaki maça güvenlik nedeiyle çikmazsin! Eger efes'in Euroleague de agirligi varsa görecegiz! Yoksa hiç zorlamaya gerek yok bu hakemlerle yunanistanda maç alinmaz! Sali günü Ülkere de ayni yöntem uygulandi! Çok sinirliyim..Canimiz EFES PILSENI cani yürekten tebirk ederim..

Utkucum maalesef haklisin Efes yönetimi öyle bosvermis ki bu islere artik kulis mulis hak getire.ULEB neden Istanbula final4 organizasyonu vermiyor zannediyorsun.Italya-ispanya-israil ve Rusya sira bize gelmedi mi yani, hadi seneye Yunanistan olsun eee sonra Patagonya da mi yapacaklar.Efes her sene Final4 esiginde böyle çelmelere takiliyor.Bunun sebebi de yatirim yapmaman, adamlar yatirim yapan takimlari daha çok tutuyorlar iste CSKA-Ülker maçi bunun en büyük kaniti.O yüzden bosuna sinirlenme benim önceki yazilarimi okursan isin nereye gidecegini görürsün.Seneyi bekliyelim bu sene bizden bu kadar ( ama spor her zaman sürprizlere açiktir smileys/smiley2.gif)

Kaya
07.04.2005, 11:48
Köpek soyu yunanlilar ne kadar pislik bir millet oldugunu tekrar gösterdiler. Hepsini tebrik ediyorum. Insanliktan ne kadar uzak bir millet olduklarini gösterdiler. Bunu unutan Türk'ler su maça bir baksinlar.

EZIK YUNANLILAR SIZDEN NEFRET EDIYORUM...smileys/smiley7.gif

temel kaptan
07.04.2005, 14:34
ARKADASLAR YARIN YUNANLILARLA EFESIN MAÇI BEDAVA ISTANBULDA OLAN HERKES LUTFEN GELSIN ASAILIK KOPEK YUNANLILARA ORDA BIZE YAPTKLARINI ODETELM SEREFSIZ PISLIK OSMANLININ USAGI OLMUS ADI BI IRK KIM OLUYODA BIZE KAFA TUTUYO ANCA BIZIM USAIMIZ OLULAR

Ozan
07.04.2005, 20:53
dün yunanlilarin yaptigindan sonra FIBA kesin ceza vermeli olimpiakos'a.çok kötü seyler oldu diye dinledik tv'den.onlara istanbulu dar edin arkadaslar. kesin almaliyiz bu maçi.

temel kaptan
07.04.2005, 21:18
ARKADASLAR YARIN YUNANLILARLA EFESIN MAÇI BEDAVA ISTANBULDA OLAN HERKES LUTFEN GELSIN ASAILIK KOPEK YUNANLILARA ORDA BIZE YAPTKLARINI ODETELM SEREFSIZ PISLIK OSMANLININ USAGI OLMUS ADI BI IRK KIM OLUYODA BIZE KAFA TUTUYO ANCA BIZIM USAIMIZ OLURLAR

The Londoner
08.04.2005, 21:13
Efes:28 Pana.:32 Ilk yari sonucu.

Efes bu macta ribaundlar ve top kayiplarina cozum bulmus gorunurken bu defa hesapta olmayan berbat bir sut yuzdesiyle (28`de 8 isabetle % 29) ilk yariyi geride kapadi. Allah`tan rakibin sut yuzdesi de pek iyi degil yoksa ilk yari Efes aleyhine sok bir skorda cikabilirdi. Ilk macta ilk yari skoru 46-46 idi, yani her iki takim toplam 92 sayi uretmisti. Bu macta toplam skor 60`da kaldi. Bu da macin ne kadar kisir gectigini gosteriyor.

Surpriz bir kopma olmazsa mac yine son dakikaya kadar basa bas gececek gibi gorunuyor.Edited by: The Londoner

#10 Fietra
08.04.2005, 21:13
Devre bitti 28-32 yenik durumdayiz.Seyirci baslarda çok iyiydi ama yenik duruma düsünce sustu eminim yine canlanacaktir.Bu serefsizlere bu maçi vermemeliyiz.Adamlar 32 sayi attiysa 24 ü falan 3'lüktendir atiyorlar giriyor atiyorlar giriyor kardesim.Bir de Efes Pilsen pozisyonlari cömertce harciyor.Top kayiplari olmazsa Efes'de kazanirlar maçi inaniyorum ben hadi Efes!

The Londoner
08.04.2005, 21:18
Adamlar 32 sayi attiysa 24 ü falan 3'lüktendir atiyorlar giriyor atiyorlar giriyor kardesim.

3`luklerden toplam 15 sayi urettilersmileys/smiley2.gif

#10 Fietra
08.04.2005, 21:27
Adamlar 32 sayi attiysa 24 ü falan 3'lüktendir atiyorlar giriyor atiyorlar giriyor kardesim.

3`luklerden toplam 15 sayi urettilersmileys/smiley2.gif

Neyse ha 15 ha 24 atiyorlar giriyor kil oldum.Efes gibi bir takimin defans anlayisi Panat karsisinda niye bu kadar aciz kaliyor geçen maçta da öyleydi.

#10 Fietra
08.04.2005, 21:38
Teknik faul verdi ya hakem de bi acayip

#10 Fietra
08.04.2005, 21:40
Eee yuh be ee yuh be 3 adamimizi yere düsürler 1-2-3 hiçbirinde hücüm faul vermedi bize faul çaldi

The Londoner
08.04.2005, 21:56
Solomon (13 sayi) devreye girince, nihayet boyle bir mac icin fark diyebilecegimiz bir netice olustu 3. periyod sonunda... Efes:52 Pana:45 Insallah boyle devam eder...

#10 Fietra
08.04.2005, 22:03
Su arada fark eriyor

The Londoner
08.04.2005, 22:41
Evet Efes seytanin bacagini kirdi ve maci 75-63 kazandi. Macin bence en onemli iki istatistigi ribaundlarda rakibe saglanan 33-22 ustunluk ve rakipten calinan 15 top (Solomon:6, Kaya:5).

Efes`in ribaundlarda rakibi ezmesi ve top kayiplarini minimize etmesitakiminzayif noktalarinikisa zamandaonarip kendini gelistirdigini gosteriyor ki bence bu herseyden onemli!

Macin tartismasiz yildizi Solomon: 24 sayi, 5 Ribaund, 6 Top Calma, 5 Asist ve rakip oyunculara yaptirdigi 9faulle (index ratingi:34) maci tam anlamiyla domine etmis oldu. Efes`te ondan bunu bekliyordu zaten. Bir de istikrar yakalarsa cok iyi olacak cunku rovansta iyi bir (belki de bugunkunden daha iyi) Solomon`aihtiyacimiz olacak. Macin ikinci yarisindaki performansiyla Kaya`yi ve de Prkacin`i de kutlamak lazim.

3. macta Efes`in yapmasi gereken seyler:
<UL>
<LI>Macin temposunu surekli olarak kendi kontrolunde tutmak.</LI>
<LI>Ribaundlarda bugun oldugu gibi 30+ uretmek, rakibe mumkun oldugunca hucum ribaundu vermemek.</LI>
<LI>Uzunlarin erken faul problemi yasamasina karsi gerekli tedbirleri almak.</LI>
<LI>Top kayiplarini asgaride tutmak. Boylece Panathinaikos`un tempoyu yukseltip fast-break sayilari bulmasi engellenecek.</LI>
<LI>Rakibin ve seyircinin gerilimi artirarak psikolojik baski kurmasina musaade etmemek.</LI>[/list]

temel kaptan
08.04.2005, 22:46
YUNANLILARA BOYLEEE KOYARLARRRRR

Utku061
08.04.2005, 23:31
<LI>Uzunlarin erken faul problemi yasamasina karsi gerekli tedbirleri almak. The Londoner iyi diyorsunda bu hakemlerle bizim yunanistan da uzunlarimiz yine ilk yari faul problemine girer..Yani bir pozisyonda tam 3 kere hücum faul yaptilar kimse çalmadi son 2 dakika kala bir hucüm faul yapildi pota alti hakeminin gözü önünde oldu ama orta sahadaki çizgide duran hakem faulu verdi..Yani anlasilan bu is bu hakemlerle olmayacak..Efes Pilsen de ayrica maça giden seyirci ve anonslari yapan arkadas çok üst düzey isler yaptilar..Artik ikinci maçi Euroleague'nin tarafsiz hakemleri verilir..Baksaniza adamlarin baskanlari uzatmalarda sahaya inip hakeme tükürme cüreti bile göstermis! smileys/smiley7.gif</LI>

The Londoner
08.04.2005, 23:50
<LI>Uzunlarin erken faul problemi yasamasina karsi gerekli tedbirleri almak. The Londoner iyi diyorsunda bu hakemlerle bizim yunanistan da uzunlarimiz yine ilk yari faul problemine girer..Yani bir pozisyonda tam 3 kere hücum faul yaptilar kimse çalmadi son 2 dakika kala bir hucüm faul yapildi pota alti hakeminin gözü önünde oldu ama orta sahadaki çizgide duran hakem faulu verdi..Yani anlasilan bu is bu hakemlerle olmayacak..Efes Pilsen de ayrica maça giden seyirci ve anonslari yapan arkadas çok üst düzey isler yaptilar..Artik ikinci maçi Euroleague'nin tarafsiz hakemleri verilir..Baksaniza adamlarin baskanlari uzatmalarda sahaya inip hakeme tükürme cüreti bile göstermis! smileys/smiley7.gif

</LI>

Bu saatten sonra artik bu bir psikolojik savas! Sinirleri guclu olan kazanacak. Tabi sadece rakibi degil hakemleri de yenmesi gerekecek Efes`in!

ikrime_61
09.04.2005, 00:48
onu bunu birakinda efes ne tatli godu yunanlilara

Utku061
09.04.2005, 03:30
Ayrica ilk maçta Yunan takimlarina çalinan 57 faul adedi de herhalde rekordur!

Bu maçta bütün istatistiklerde öndeyiz,buda maçi bize getiren taraf oldu.Ayrica son hücumda Solomon'un topu potaya degilde Yunanli yedek oyunculara atmasi anlamli idi..

Ozan
09.04.2005, 12:13
yunanlilara güzel bir cvp vererek çok güzel bir sekilde yendik.insallah bunun devami gelir ve bir üst tura çikariz.

temel kaptan
09.04.2005, 23:26
EGER hakemler yanli olmazsa efes ordada yenicektir

Barış
10.04.2005, 11:13
OoOoO Efes OoOoOOsmileys/smiley4.gif

#10 Fietra
10.04.2005, 13:38
Maç sonunda yazamadim ama simdi yaziyorum.Solomon TV basinda costurdu beni tek kelimeyle süper bir oyun çikardi.NBA'de M.Jordan kritik maçlarda nasil oynamissa Solomon'da bu maçta onun gibiydi.Ummadik seyler yapti.Seyirci sustugu zaman ya bi asist yaparak costurdu ya da sayi atarak hareketleriyle costurdu seyirciyi.Atina'daki maç da çok zor olacak.

61trabzonomer
11.04.2005, 00:51
rövansi almisiz eee güüzel..smileys/smiley32.gif

selçukabi
11.04.2005, 09:13
Pao maçi cuma günü oldugu için ancak bugün yazabiliyorum.Efes Pilsen dogru sut tercihi ve sicak eli tercih ettiginde (tabi sut yetenegi göz ardi edilmemeli ) maçi koparacak savunmayi zaten yaptigindan olayi biterebiliyor.Burada Will Solomon'un iyi niyeti ve hirsi beni ikinci maç için ümitlendirirken Goran NIKOLIÇ'in form düsüklügü düsündürüyor.Hakemler adil maç (!!!) yönetir ve adamlara rahat dis sut imkani vermezsek (Lakoviçi tutan kesinlikle kimseye yardima gitmemeli ve diger kislara rotasyonlari iyi yapmaliyiz) maçi alabiliriz bu arada pao'ya bir ceza gelecek mi bilmiyorum ama maç seyircisiz oynanirsa süper olur.

Bu arada jimnastikçileri 78-81 hem de Akatlarda yendik.ve olasi play-off eslesmesinde 1-0'i yakaladik.Bir de febe bejeknin üstüne çikti eger (2 hafta kaldi ) lig böyle biterse yari finalde ülker-fener ve efes-bejeke eslesmesi büyük olasilik...smileys/smiley2.gif

61-firtina
11.04.2005, 20:33
haydi efes yen su üçüncü maçi seni final fourda görelim haydi efes haydi efes haydi tam zamani tam zamani simdi

Ozan
11.04.2005, 21:27
efes bjk'yi iyi yendi.geçit vermiyor yani.bu yilda sampiyon efes.

corleone
12.04.2005, 19:47
efes bjk'yi iyi yendi.geçit vermiyor yani.bu yilda sampiyon efes.

orasi kesin zaten bizim için önemli olan avrupada basari lig çerez zaten... kaybedersek bile biri bizi yendigi için degil kendimiz hata yaptigimiz için kaybederiz..

İleli
14.04.2005, 04:31
bi yanda kurtlar vadisi bi yanda pao-efes bakacaz smileys/smiley4.gif!

Guests
14.04.2005, 08:15
maçiyunanistanda izlemeyi çok isterdim vallaha. maçi hangi kanal veriyor ?

selçukabi
14.04.2005, 08:23
Arkadaslar maç bu aksam saat 19:10 da SKYTURK tarafindan naklen verilecek, Kurtlar Vadisinin yeni bolümü saat 21:00 da teorik olarak smileys/smiley5.gifmaçin o saatte bitmesi lazim (teorik olarak dedigim yunanli sempanzeler hayvanliklarini göstermezlerse ) o yüzden bu maçi

IZLEYIN.....IZLETIN

Guests
14.04.2005, 08:39
abi bu sky turksadece uydu yada kablolu tvdemi çikiyor? geçen aradim bulamadim sky turku

selçukabi
14.04.2005, 11:42
digiturk 43 nolu kanal veya kablolu tv de bir de yanilmiyorsam turksata geçtiler ama son maddeden tam emin degilim.Emin oldugum bir sey varsa normal antenle çekmiyor.smileys/smiley2.gif

Guests
14.04.2005, 13:28
bizde internetten bahis sitelerinde takip ederiz. hem oynariz hem takip ederizsmileys/smiley2.gif

TS61_NL
14.04.2005, 14:05
Ben Hollandada yasiyor ve dijital canaktan Efesimizi izliyorum. Once digiturkteydi SKY Turk fakat 2 ay once olsa gerek Turksata gecti ve maclari buradan takip etme ikmani bulabiliyorum. Ben Efesi bundan taaa 15 sene onceden takip ediyorum. Hele hele o senelerde futbol takimlarimiz Avrupada ve Milli takimimiz eleme maclarinda pek basarili olamiyorlardi (gerci gene olamiyor, ayri dava), fakat Efesin adini her defasinda Eurosportta duyuyordum. Efes bana basketbolu sevdirdi desem yalan olmaz. Efesi ve zamaninda Tofasin Avrupa maclarini Cine5ten izlerdim. Ama Efesin yeri Kupa Galipler kupasinda finale yukseldigi sene kalbimde taht kurmustur. O yunanlilar o donemde cirkefligi hic bir zaman elden birakmamislardi. Efes maalesef 50-49 maci kaybetmis fakat Efes hayranligi bende iyici artmisti. Efes benim icin Avrupaya kafa tutmak anlamina gelmisti artik. Birde o Korac kupasi finali yokmu Stefanel Milanoya karsi. O donemde Avrupa ligleri yoktu ve guclu ulkerlerin takimlari Korac ta oynarlardi. Yani Korac Kupasinda Italyanin, Yunanistanin, Ispanyanin ve Fransanin 2., 3., ve de 4. takimlari Koracta mucadele ederlerdi. Gercekten cok guctu bu kupayi kazanmak fakat Efes zoru basarip 2 mac uzerinden 1 sayi averajla kupayi Turkiye getirme basarisini gostermistir. Bu Efesi gelde sevme simdi. Her zaman ilklere atan takim unvani kazanmistir Efes. Supro lig, Euroleague final 4 una kalan tek Turk takimi.Son 2 PAO maclarina gercekten yurek dayanmaz arkadaslar. Adamlar Yunanistanda hakemler sayesinde (57 serbest atis= rekor) Efesi yendiler fakat Efes onlara gereken cevabi rovansta verdi. 57 serbest atis atan takimi zaten kimse yenemez fakat artik o kadar kolay faul calacaklarini da sanmiyorum hakemlerin. Eger adalet varsa eger durustluk varsa Efes bu maca en azindan ortaktir demek. Aksi takdirde ben bu macin sonunu bile dusunmek istemiyorum. Efesimiz sonsuz basarilar diliyor ve hak ettikleri Final 4 a kalmalarini diliyorum. Solomon Istanbuldaki mac sonunda www.euroleague.net (http://www.euroleague.net) te soyle demis: Boyle bir seyirci onunde hayatimda oynamamistim. Bu kadar tezahurat bu kadar cosku herhalde dunyanin hic bir yerinde yoktur. Sanirim taraftarlarimiz ilk maci izlemis ve bizim haksizliga ugradigimizi dusunmus ve uzulmuslerdi. Bu yuzden rakibe bu kadar sert tutum gosterdiler herhalde, diye bir demec vermis. Haydi Efes butun Turkiye seninle, Yunani sahasinda yen ve bize bir mutluluk daha yasat!!!

smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

Guests
14.04.2005, 19:36
9-1 seri yakalayip 14-9 geri düsmeyi basardik helal olsun

The Londoner
14.04.2005, 19:45
9-1 seri yakalayip 14-9 geri düsmeyi basardik helal olsun

Evet Efes bunu hep yapiyor maalesef. Su an skor35-21 Pana lehine. Gidisat hicte iyi degil!smileys/smiley5.gifBizimkiler habire sut kacirip top kaybi yaparken adamlar ucluklerle bombaliyor!!Edited by: The Londoner

The Londoner
14.04.2005, 20:12
Efes ilk yariyi maalesef 48-39 geride kapadi.

Buna da sukur fark bir ara 15 sayi idi. Ilk yari istatistiklerine bakildigi zaman hersey dengede bir nokta haric: 3 sayilar: Pana 13`te 9 isabetle % 69`luk bir yuzde yakalamisEfes ise 11`de 5`le % 45. Rakibin extra 4 uclugu ilk yarinin ve aradaki farkin ozeti!

The Londoner
14.04.2005, 20:50
Efes 3. ceyrekte teslim bayragini cekti: 52-72!

Guests
14.04.2005, 21:06
daha teslim olmadik 17-2 lik bir seri yakaladik maçi alabiliriz. bahis sitesinden takip ediyorum bilmiyorum kaç dakka var insallah uzun süre vardir

Ozan
14.04.2005, 21:08
3. çeyrekde çok kötü oynadik bende sinirden kapattim smileys/smiley7.gifheriflerin her attigi üçlük girdi.hiç iyi defans yapamadik !!!

Guests
14.04.2005, 21:10
simdi buldum izleyemeyenler www.skyturk.tv (http://www.skyturk.tv) den izleyebilir.

Guests
14.04.2005, 21:16
maçi verdik gene kendi salakligimiza elendik.

#10 Fietra
14.04.2005, 21:16
Bravo Efessmileys/smiley32.gifsmileys/smiley7.gif84-76 yenildik

61trabzonomer
14.04.2005, 21:21
Yakismadi bu yenilgi...

Ozan
14.04.2005, 21:38
demek yenildik.smileys/smiley7.gifolacagi buydu zaten bu defansla.artik önümüze bakacagiz gibi laflarda denmiyo ki lig degil bu .ne diyelim daha dikkatli olmasi gerekirdi efes'in . smileys/smiley5.gif

The Londoner
14.04.2005, 21:57
3. macta Efes`in yapmasi gereken seyler:
<UL>
<LI>Macin temposunu surekli olarak kendi kontrolunde tutmak.
<LI>Ribaundlarda bugun oldugu gibi 30+ uretmek, rakibe mumkun oldugunca hucum ribaundu vermemek.
<LI>Uzunlarin erken faul problemi yasamasina karsi gerekli tedbirleri almak.
<LI>Top kayiplarini asgaride tutmak. Boylece Panathinaikos`un tempoyu yukseltip fast-break sayilari bulmasi engellenecek.
<LI>Rakibin ve seyircinin gerilimi artirarak psikolojik baski kurmasina musaade etmemek.</LI>[/list]

Efes, gecen haftaki mactan sonra vurguladigim tum yanlislari bu macta yaparak kendi kendi ipini kendi cekti.smileys/smiley5.gif

Kafa kafaya getirilen son ceyregin son uc dakikasindaki top kayiplari ve rakibe verilen kritik hucum ribaundlari Efes`in sonu oldu.

Evet, Efes`ten bekledigimiz seyleri Efes macin ilk bes dakikasi ve son ceyrek disinda gerceklestiremedi. Oyunun kontrolunu rakibe kaptirip rakibin en etkili silahi 3`luklere de seyirci kalarak adamlari kendi seyircisi onunde costurdular.

Macin neticesine rakibin 3`lukleri kadar Efes`in 20 top kaybi ve rakibe verdigi 12 hucum ribaundu etki etti.

Kendisinden cok sey bekledigimiz Solomon`da 3 ceyrek boyunca hicbirsey yapamayinca zaten bu yenilgi kacinilmaz olmustu.

Kaderin cilvesine bakin ki; bu sezon belkide kariyerinin en kotuyilini yasayan I. Kutluay yilin en iyi oyunlarini Efes`e karsi oynadi.

Son olarak Efes`in bu yilki Euroleague seruvenindeki kirilma noktalarina deginmek istiyorum:

<LI>Top 16`nin ikinci macinda AEK`ya karsi son saniye ucluguyle kaybedilen mac.</LI>
<LI>Benetton deplasmaninda son ceyrege basabas girdigi halde maci 13 sayi farkla kaybederek 3`lu averajda geriye dusup; liderligi Benetton`a altintepside sunmasi</LI>

Efes enteresan bir takim. Maratonun ilk 40 kilometresini cok iyi kosup son 2 kilometrede yapabilecegi tum hatalari yapip kendi kendini bitiren bir kosucuya benziyor.

Su acikca goruldu ki, Efes gercek anlamda bir superstari olmadigi icin hayati maclari neticelendiremiyor. Naumoski`nin ayrilmasindan beri bu hala kanayanve care uretilemeyen bir yara... Yonetimin transfer politikasiniartik cok ciddi sekilde sorgulamasi gerekiyor. Efes`inonumuzdeki sezon icin acilen Maccabi`li Parker,TAU`lu Maciauskas ve elinden kacirdigi CSKA`li Marcus Brown kalibresinde bir lidere ihtiyaci var. Domercant, Solomon gibi oyuncular ancak iyi birer alternatif olurlar. Aci ama gercek.Sunu da iddia ediyorum ki Efes`in bu yil kadrosunda Serkan Erdogan olsaydi Efes bugun Final Four`a kalmanin keyfini suruyordu.

Utku061
14.04.2005, 22:01
Efes Yönetimi artik Türkiye deki basarilar bizi heyecanlandirmiyor Avrupa da ne zaman basari derse ki bu 96 da olmustu! o zaman Final four'a güzel ve sorunsuz iir sekilde gidebiliriz. Maçin ilk 3 periyodunda ortaya konan kötü performans son çeyrekte düzelsede Ati alan Moskovaya çoktan gitmisti. Bu maçin tek yönü çok çok kötü bir oyun ve oyuncularin maçi alacagiz havasindan yoksun olmalaridir. Ilk defa da Ligin en iyi hakemleri ile maç oynadik ve bence sorunsuz bir maç yönettiler..

TS 61
15.04.2005, 01:12
Fark bir ara 25 sayiya kadar çikti. Herkes maçin bittigini düsündü ama son periyod dagerçekten izlenmeye deger bir Efes vardi.Maçin son iki dakikasindafark 5 sayiya inmis, biz hücumdayiz, sayi yapmis olmamiza ragmenuyduruk bir hücum faul ile topu rakibe veren,farkin 3'e inmesini engelleyen serefsiz hakemin Allah belasini versin..

Utku061
15.04.2005, 01:45
Burada hakemlere en son laf söylenir bence,Efes kendi kendini yakti ve simdiye kadar izledigim en iyi hakem üçlüsü sahadaydi. Gerçi bir pozisyonda terbiyesiz kalaitsiz'in bizim solomona tükürmesini es geçti finlandiyali hakem ama dedigim gibi en son suçlu araniyorsa o da hakemlerdir.

Guests
15.04.2005, 08:31
Panathinaikoslu seyirciler, Efes Pilsen'in motivasyonunu bozmak için ellerinden geleni yaptilar, tribünleri çirkin içerikli pankartlarla doldurdular. Karsilasmanin ardindan da basketbolcularimizin üzerine yürüdüler

http://www.milliyet.com.tr/2005/04/15/spor/resim/aspo1.jpg Yunanistan'daki gerilim yüklü mücadelede tribünlere yansiyan çirkinlikler öfke topladi. Panathinaikoslu seyirciler, karsilasma öncesi tribünlere astiklari pankartlarla içlerindeki pisligi kustu. Pankartlarda "Atatürk'ün mezarina b.. yagsin", "S... git pis Türkler", "1821'de sizi nasil s.... hatirliyor musunuz?", "1453'te sadece barbardiniz, 1821'de ölü barbardiniz, simdi ise bir hiçsiniz", "68 milyon barbar Türk'ün Avrupa Toplulugu'nda yeri yok. S... gidin" dövizleri büyük tepki çekti. Panathinaikos'un ünlü taraftar kulübü Gate 13 de, "Burasi Avrupa" yazili pankarti açti. Panathinaikos Baskani Yannakopulos, Atatürk ile ilgili ve hakaret dolu iki Türkçe pankarti kaldirtti.

BU SEREFSIZLERLE SENEYE TEKRAR ESLESMEK ISTIYORUM.

Guests
15.04.2005, 08:32
IÇTENLIKLE SÖYLÜYORUM HIÇ AMA HIÇ ÜZÜLMEDIM. HATTA ÇOK IYI OLDU...

Karsilasma öncesi Yunanli bir seyirci kalp krizi geçirdi. Maçtan bir saat önce tribünlerde aniden fenalasan ve salonda bulunan bir doktor tarafindan kalp masaji uygulanan 60 yasindaki Panathinaikoslu taraftar, ambulansla hastaneye kaldirildi. Yogun çabalara ragmen bu taraftar kurtarilamadi.

selçukabi
15.04.2005, 08:43
Abdullah kardesim bu topicin basindan beri bu konuyu yaziyorum ve sonucun da bu sekilde olacagini aylar öncesinden söylemistim.Senin söyledigin adamlarin (veya esdegerleri) hiçbirini Efes Pilsen seneye de transfer etmeyecektir.Çünkü Efes Pilsen maalesef musluklari kapatti.Kapatali da çok uzun zaman geçti (2001 ekonomik krizi) Yani ne desek bos.Tek umudumuz Pastal, Cenk Akyol gibi potansiyel yildiz adaylarimiz.Onlarin da maalesef sayisi yeterli degil.Tek umudum Final 4 un (1991 den bu yana Istanbulda yapilmiyor) Istanbulda yapilmasi, belki bu onlari harekete geçirir.Fantezi bile olsa aklimdaki kadro söyle;

Greer(dinamo moscow), Ender, Alper,Cenk, Siskauskas(benetton), Granger (CSKA), Papoulokas(CSKA),Mirsad(dinamo),Kambala(Unics Kazan),Hüseyin (Asvel),Kaya,

Taner Uykuçeken
15.04.2005, 08:54
.Maçin son iki dakikasindafark 5 sayiya inmis, biz hücumdayiz, sayi yapmis olmamiza ragmenuyduruk bir hücum faul ile topu rakibe veren,farkin 3'e inmesini engelleyen serefsiz hakemin Allah belasini versin..

Polamik yaratmak istemitorum ama o pozisyonda kendini yere atan oyuncu TÜRK !!!! Ibrahim kutluaydi Acaba o tribünlere asilan pankartlari okuyunca neler hissettti merak ettim

corleone
15.04.2005, 10:51
demete gel demete, ibo hakettigini veremiyor heraldekasiniyor...

Utku061
16.04.2005, 01:56
Evet ibrahim serefsizi oskarlik oynadi o pozisyonda!

#10 Fietra
18.04.2005, 11:34
Efes Galatasaray'a da çakti büyük ihtimal Galatasaray Play Out oyniyacaksmileys/smiley36.gif

schumi
25.04.2005, 15:48
yine klasik bi sezon bitti, efes final fourun esiginden döndü sonra normal sezonu lider bitirdi ve muhtemelen son 3 yilda oldugu gibi playoflarda ülkeri 4-1 yada4-2 lik skorlarla geçip yeni bir sampiyonluk kazanacak ama bize yetmiyor bunlar artik tuncay baskanin ve engin özerhunun daha büyük hedefleri yakalamkta sorun yasamiyacak bir kadro kurmalari lazim! ülkeri yenmek beni kesmiyor artik:)

Utku061
25.04.2005, 19:58
Schumi ye aynen katiliyorum..

selçukabi
28.04.2005, 16:48
yine klasik bi sezon bitti, efes final fourun esiginden döndü sonra normal sezonu lider bitirdi ve muhtemelen son 3 yilda oldugu gibi playoflarda ülkeri 4-1 yada4-2 lik skorlarla geçip yeni bir sampiyonluk kazanacak ama bize yetmiyor bunlar artik tuncay baskanin ve engin özerhunun daha büyük hedefleri yakalamkta sorun yasamiyacak bir kadro kurmalari lazim! ülkeri yenmek beni kesmiyor artik:)

Efes Pilsen Futbolcamiasinda oldugu gibi iç iliskileri çok kamuoyuna yansiyan bir kulüp degildir.Ancak su kadarini söyleyebilirim.Ergin Özerhun o konumda oldugu sürece büyük hedef filan beklemeyin.

selçukabi
04.05.2005, 08:42
Efes Pilsen Türkiye Kupasinda Tuborg'a 78-68 yenilerek elendi.Takimin türkiye ligi sampiyonu olabilecegi konusunda bile endiselerim var.Insallah olamayiz da artik bu yönetimin kafasina saksi mi düser, armut mu düser su transfer politikasini masaya yatirirlar. Bu arada Mirsad Türkcan efendi Aziz Yildirimla seneye transferi için anlasmis, febe Hüseyin Besoku da istiyormus ama adamin askerlik problemi var o yüzden olmamis, febe 100. yilinda tüm branslarda sampiyonluk istiyor.Efes Pilsen buna izin vermemeli, pasivite görürsem affetmem...Edited by: selçukabi

Gargamel
04.05.2005, 18:26
En büyükn efes baska büyük yok trabzonun basketboldaki hali.....smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

#10 Fietra
04.05.2005, 20:56
Evet elendik neyse saglik olsun.

The Londoner
07.05.2005, 18:02
Asagidaki haber ozellikle Istanbul`daki Efeslilerin pek hosuna gitmeyecek. Efes Tofas taktigi oynayacak anlasilan (?)smileys/smiley2.gif

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" ="ts"><T>
<T>
<TR>
<TD>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%"><T>
<T>
<TR>
<TD>
<DIV align=left ="lineStory">Efes Bursa'ya mi gidecek?</DIV>
<T>
<TR>
<TD height=10>http://www.ajansspor.com/images/1trans.gif</TD></TR></T></T></TABLE>Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Bursa'da bazi ziyaretlerde bulunan Devlet Bakani ve Basbakan Yardimcisi Mehmet Ali Sahin'e Efes Pilsen'in Bursa hakkindaki planlarini anlatti..</TD></TR></T></T></TABLE>
<T>
<TR>
<TD height=10>http://www.ajansspor.com/images/1trans.gif</TD></TR></T></T></TABLE>
<T>
<TR>
<TD></TD></TR></T></T></TABLE>
<T>
<TR>
<TD height=10>http://www.ajansspor.com/images/1trans.gif</TD></TR></T></T></TABLE></TD></TR>
<TR>
<TD></TD></TR>
<TR>
<TD>Devlet Bakani ve Basbakan Yardimcisi Mehmet Ali Sahin, bazi açilislara katilmak üzere geldigi Bursa'da Vali Oguz Kagan Köksal'i makaminda ziyaret ederek, Bursa'nin sorunlari hakkinda brifing alirken, Gençlik ve Spor Bursa Il Müdürü Ömer Gümüs de insaati süren ve yarim kalan tesisler hakkinda Sahin'e barkovizyon esliginde brifing sundu.

Sahin, ziyareti sirasinda, Nilüfer Ilçesi'nde insaati süren 5 bin kisilik spor salonunun 4 trilyon liralik ödeneginin kullanimi konusundaki sorunlarin asilmasi için bürokratlarina talimat verdi.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, bu sirada bakan Sahin'e, Efes Pilsen Basketbol Takimi'nin, Istanbul'daki seyirci azligi nedeniyle maçlarini Bursa'da oynamak isteyecegi yönünde duyumlar aldiklarini belirterek, ''Efes Pilsen'in, Bursa'ya gelmesi halinde spor salonunu da yapacagi yönünde duyumlarimiz var. Bu konuyu Efes Pilsen Kulübü Baskani Tuncay Özilhan ile de görüsecegiz'' dedi.
</TD></TR></T></T></TABLE>Edited by: The Londoner

selçukabi
18.05.2005, 08:20
Bugün Ezikbahçenin tam anlamiyla ezilecegi seri basliyor arkadaslar, Efes Pilsen Abdi Ipekçiyi dar edecek insallah eziklere..Maç saat 18:30'da ve Kanal-1'de naklen yayinlanacak(Digiturk Kanal 31, uydudan da çikiyor olmasi lazim) Aslinda su maçlara istanbuldaki trabzonspor taraftari söyle 300-400 kisi (özellikle gurbetçi gençler ) gitse amma senlik olurdu ha neyse.....

The Londoner
18.05.2005, 09:58
Bugün Ezikbahçenin tam anlamiyla ezilecegi seri basliyor arkadaslar, Efes Pilsen Abdi Ipekçiyi dar edecek insallah eziklere..Maç saat 18:30'da ve Kanal-1'de naklen yayinlanacak(Digiturk Kanal 31, uydudan da çikiyor olmasi lazim) Aslinda su maçlara istanbuldaki trabzonspor taraftari söyle 300-400 kisi (özellikle gurbetçi gençler ) gitse amma senlik olurdu ha neyse.....

Seri 1-1 basliyor degil mi?

Fener her turlu faktoru (!) kullanmaya calisacaktir. Dikkatli olmak lazim.Herseye ragmenEfes laubalilik yapmayip rakibini ciddiye alirsa finale rahat cikar.

Oruç
18.05.2005, 13:40
abi bu gün gururumuz efes ezikbakçeyi evire çevire yensinde keyfimiz yerine gelsin!smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

FATIH SULTAN TEKKE !http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

The Londoner
18.05.2005, 22:56
<DIV =lineStory align=left>Efes Fener'i devirdi..: 1-0smileys/smiley1.gif</DIV>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD height=10>http://www.ajansspor.com/images/1trans.gif</TD></TR></T></TABLE>Türkiye Basketbol Ligi play-off yari final ilk maçinda Efes Pilsen, oldukça zorlanmasina ragmen Fenerbahçe'yi 88-84 yenerek, seride 1-0 öne geçti..

Mollasalihoğlu
19.05.2005, 01:26
efes zorlanmadi ya fener'e gösterdi ama elletmedi smileys/smiley36.gif

selçukabi
19.05.2005, 09:28
Maalesef maçi izleyemedim.Aslinda Efesin bu kadrosunu da çok izlemeye niyetim yok ama ezikleri yine ezdiler helal olsun.Asil büyük tehlike bundan sonraki senelerde yasanabilir.Adamlar 100. yil hevesine bütün branslarda sampiyonluk istiyorlar.Aydin Örs'ü basa getirmeleri de bunun bir neticesidir.Önümüzdeki sezon için Mirsadla anlastiklari söyleniyor mesela.Bizim Efes böyle köz köz bakarsa bunlara ayvayi yedik demektir.

61trabzonomer
19.05.2005, 18:08
eyi fb iy yendiler.....

Oruç
19.05.2005, 18:46
abi efes feneri parçaladi! kaya da 25 sayi atti maçta! keyfim yerindesmileys/smiley36.gif

FATIH SULTAN TEKKE !http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

The Londoner
21.05.2005, 22:04
Ikinci maci da 87-78 kazanan Efes seride durumu 2-0`a getirdi.smileys/smiley32.gif Edited by: The Londoner

61trabzonomer
21.05.2005, 22:16
Ikinci maci da 87-78 kazanan Efes seride durumu 2-0`a getirdi.smileys/smiley32.gif valla bende izledim sevindim aldi diye sira üljkerimde...

Utku061
22.05.2005, 02:53
Efes Finale yakin ama bize büyük bir ihtimal bir ezik takimi çikacak! Nihayetinde 2-0 öndeler ve avantaj onlarda..Gerçi bize karsidan kim çikarsa çiksin seriye 1-0 önde baslayacagiz..

Oruç
22.05.2005, 17:36
abi fark etmez kim çikarsa çiksin efes sonunda feneri parçaladigi gibi bejekeyide parçalar!

The Londoner
24.05.2005, 00:21
Fener 3. maci 82-80 kazanmis. Durum 2-1smileys/smiley5.gif

#10 Fietra
24.05.2005, 00:56
Merak etmeyim Efes acimaz

selçukabi
24.05.2005, 08:11
Fener 3. maci 82-80 kazanmis. Durum 2-1smileys/smiley5.gif

Maçi tamamen Mahmudi'nin hatalari sonunda kaybettik.Sezon boyunca methiyeler dizdim adama ama hata yaptimi da söylerim.Son iki hucumumuzda ender ve solomona 3'lük kullandirtiyor.Adamlarin 4 oyunculari 4 faulle oynuyor.Ikisi pota alti uzunlari ve oyundalar.Topu içeri sokup prkacin veya kayadan oynayacagimiza (en azindan kisalarimiz içeri penetre etsin) üçlük atmaya çalisiyoruz.Sonra Allah'in benzincisine pota altinda basket faul yaptiriyoruz.Üstelik eziklerin seyircisi de salonda yok olsa olsa 500-1000 kisi filan.Neyse hadi hamam parasi olsun.

61trabzonomer
24.05.2005, 12:00
ula ülker liyiz ama 2-1 oldu yav efes yen sunu ....

zedboysts
24.05.2005, 19:53
Kusura bakmayin Efesliler ama bu sezon Kerem Tunçeri ile sizleri devirecez. Bu oyuncuyu satmanin ne oldugunu göreceksiniz saygilar...Sampiyon Ülker Bi de Trabzonsporsmileys/smiley4.gif

selçukabi
25.05.2005, 08:31
Kusura bakmayin Efesliler ama bu sezon Kerem Tunçeri ile sizleri devirecez. Bu oyuncuyu satmanin ne oldugunu göreceksiniz saygilar...Sampiyon Ülker Bi de Trabzonsporsmileys/smiley4.gif

Ülker jimnastikçilere elenerek uzun yillardan sonra finale gelemeden elendi.Aslinda iyi oldu son üç sezondur Efesten yedigi samarlara bir son vermis oldu.Bu kadar rezilllik de olmaz ki kardesim.smileys/smiley36.gifArtik finalde jimnastikçi samarlayacaz desenesmileys/smiley36.gif

#10 Fietra
26.05.2005, 03:24
Bugün Efes-Fb 4.maç var mi ben öle hatirliyom ne oldu olduysasmileys/smiley1.gif

Ayrica Ülkerli arkadasa geçmis olasmileys/smiley36.gif

Utku061
26.05.2005, 03:33
Efes-Fb maçi persembe aksami saat 19:30 da ama hangi kanal veriyor bilmiyorum! Dogrusu bu play off maçlarini daha izlemek zahmetinde bulunamadim..smileys/smiley5.gif

Utku061
26.05.2005, 21:36
Efes 3.maçi 63-70 alarak 3-1 ile seriyi kazandi ve finale adini yazdirdi hayirli olsun..

selçukabi
27.05.2005, 08:11
Efes 3.maçi 63-70 alarak 3-1 ile seriyi kazandi ve finale adini yazdirdi hayirli olsun..

Utku kardes maçi hiçbir kanal vermiyordu yani naklen ancak febetivi banttan verdi ben de son çeyregi izledim.Takimimizi gerçekten hiç begenmedim.Akil var nizam var bizim yabancilarda hiçbir numara yok.Ligi sampiyon bitirsek bile bunlarla devam edilmemeli yoksa seneye huu çekmeye baslariz.Maçta ezik seyircisinin yaptigi çirkeflige ise ayri bir baslik açmayi düsünmüstüm ama burada anlatacam.maçin özellikle ilk yarisinda fark birara 16 sayiya çikti.Ancak bizim benzincilerin (Amerikalilari kastediyorum) saçmalamalari ve Cenk Akyol'unMahmudinin gazabina ugramasi (bir önceki maçta kenarda oturdugu halde teknik faul aldi) sonucu Aydin Örs yönetimindeki Civ-Civ sürüsü kendisinden beklenemeyecek tarzda sert savunma yapmaya basladi ve febe son çeyrekte farki 6 sayiya indirmeye muvaffak oldu.Bundan sonra ezik seyircileri kendilerinin hemen yan taraflarinda oturan efes taraftari bayan ve çocuklardan olusan bir gruba tehditlerle küfür etmeye basladilar (ayni seyi basketbolcularimiza da yapmaya basladilar tabii) bunun üzerine polis olaya müdahele etti.Febetivi de alt yazi geçiyor yok federasyonla polis eleele vermis de tam maçi çevirecekleri smileys/smiley5.gifsirada febe seyircisini sindirmis.Tam iste EZIK bunlara diyorlar. Ama suç bizde sen böyle rakiplerinin istahini kabartan kadro kurarsan böyle bes para etmez takimlari böyle konusturursun.smileys/smiley7.gif

Oruç
27.05.2005, 14:03

daha sizin takim jimnastikçi karakargalari yenemedi ne habersmileys/smiley36.gifama üzülme efes feneri yenerek durumu 3-1 yapti ve finalde o karakargalari da yenecek merak etmesmileys/smiley36.gif

FATIH SULTAN TEKKE !

Utku061
30.05.2005, 05:17
Efes Pilsen-BJk Final Serisi ilk maçi bugün 18:30 da Kanal 1 veriyor..Bu kanal hangi kanal yav!

zedboysts
30.05.2005, 12:19
Ummadiginiz tas bas yarar demekten baska bisey diyemiyorum arkadaslar... smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Utku061
30.05.2005, 20:56
Efes-BJk =73-68 (2-0)

ikinci maç persembe günü 19:30 da akatlar spor salonunda..Yorum yapamayacagim çünkü maçi izlemedim..Yayinci kurulus atv yi kiniyorum! smileys/smiley7.gif

The Londoner
30.05.2005, 22:35
Efes bu final serisini kisa kesecek galiba!smileys/smiley1.gif

selçukabi
31.05.2005, 08:01
Efes-BJk =73-68 (2-0)

ikinci maç persembe günü 19:30 da akatlar spor salonunda..Yorum yapamayacagim çünkü maçi izlemedim..Yayinci kurulus atv yi kiniyorum! smileys/smiley7.gif

Ben izledim.Maçi Kanal1 isimli kanal verdi heralde sadece digiturk aboneleri izleyebilmistir.Hafta sonu olan maçlari sadece atv verebilir diye düsünüyorum.Jimnastikçiler hakeme çok isyan ettiler, ama sadece nikoliçten çikan toptan sonra aldiklari (kenara) teknik faulde haklilardi.Efes bence maçi alabilecek basketbolu oynadi ve maçi aldi.Yanliz enderi uzun süredir bu kadar kötü görmemistim.Cenk Akyolun da niye oynamadigini anlayabilmis degilim.

Taner Uykuçeken
31.05.2005, 10:56
Efes-BJk =73-68 (2-0)

Ben izledim.Maçi Kanal1 isimli kanal verdi heralde sadece digiturk aboneleri izleyebilmistir.Hafta sonu olan maçlari sadece atv verebilir diye düsünüyorum.Jimnastikçiler hakeme çok isyan ettiler, ama sadece nikoliçten çikan toptan sonra aldiklari (kenara) teknik faulde haklilardi.Efes bence maçi alabilecek basketbolu oynadi ve maçi aldi.Yanliz enderi uzun süredir bu kadar kötü görmemistim.Cenk Akyolun da niye oynamadigini anlayabilmis degilim.

KANAL 1 i normal antenlede seyredebilirsiniz her anten çekiyor maçin kirilma noktaso VARDA nin 5 faulle kenarda kalmasi oldu yoksa bu maçi bjk alir gibi görünüyodu

Crazy_OfLu61_
01.06.2005, 15:50
Seride 2-0 önde hertürlü bu sene sampiyonuz.

Crazy_OfLu61_
04.06.2005, 18:30
Durum 2-1 oldu ama genede sampiyon bizi böylece sampiyonluk dahada tat verecek. Bes dakkada besiktas yapicaz.

The Londoner
05.06.2005, 16:43
Efes bugunku maci 93-78 kazanarak seriyi 3-1`e getirdi.smileys/smiley32.gif4. maci da alirsa ust uste 3. sampiyonlugu kazanacak.

Crazy_OfLu61_
05.06.2005, 19:20
Efes bugunku maci 93-78 kazanarak seriyi 3-1`e getirdi.smileys/smiley32.gif4. maci da alirsa ust uste 3. sampiyonlugu kazanacak.

Kaçarmi %100 smileys/smiley36.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley32.gif

Utku061
06.06.2005, 00:23
Valla ben bu seneki final maçlarindan bir sey anlamadim! Hiçbirini izleyemedim,bugünkü maçi da sinavim yüzünden izleyemedim..Atv ve Fb yalakasi Ismet ve Murat ikilisinden bu yayinlari alin...