PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye Basketbol Süper Ligi

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Paksoy
20.06.2009, 00:42
Evet kardeşim yerli K.G.:)Kerem Gönlüm.:)

Cengiz abi Ömer Onan değil de Aşık'ı olsa daha iyi olur be abi.:DPreldzic de olur valla.:)

haha bende kevin garnett sandım valla:D:D:D çok fazla şey istedim diyince

Paksoy
20.06.2009, 00:43
Sen benden daha fazla istemişsin.:D

Bu arada Perez basketbolda da bombayı patlattı ve takımı Ettore Messina'ya teslim etti.Hani Cska'yı 4 sene üst üste final four oynatan ve bunlardan üçünü kazandıran hoca Messina.:D

Az önce Malaga'nın pivotu dediğin sanırım Boniface Ndong.Bir kaç kez seyrettim iyi adam ama Rakocevic'li bir kadro kuruyosak daha fazlasını istemeliyiz gibime geliyor.

evet uzun rotasyonu iyi zaten smith gözden çıkarılabilir

winner
20.06.2009, 09:20
Rakoçevic transferi gerçekleşmiş gibi gözüküyor.Hem 1 hem de 2 numara oynayabilen çok kalitelşi bir oyuncu geçen sezon Euroleague sayı kralı.Ben smith'le yolların ayrılması düşüncesine karşıyım,Smith takıma karakter veren hücumda ve savunmada çok etkili bi oyuncu final serisinde psikolojik olarak etkilenerek kötü oynaması gönderilmesini gerektirmez, Kakouzis gönderilerek yerine çok ama çok kaliteli bir uzun alınması lazım bence,malagalı ndong'un adı geçiyor ama bence daha kaliteli,birinci sınıf olmalı

Sefa Murat Dokuz
20.06.2009, 11:08
Charles Smith tüm seri çok düşük performans versede, 2-0 dan 4-2 almak çok güzeldi. Hele bide Fb olunca çok daha güzel oldu.
Shampert çok extra oynadı.

Osman Yavuz
20.06.2009, 14:20
vxLGDYSVgzU

Efes Pilsen'in şampiyonluk klibi.

Mustafa Uzuner 61
20.06.2009, 17:01
Rakocevic Efes Pilsen'de

Efes Pilsen, Avrupa Ligi sayı kralı Igor Rakocevic ile 1 yılı opsiyonlu 3 yıllık sözleşme imzaladı.

http://media4.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/Spor%C3%96zel/200609-rakocevic.widec.jpg http://www.ntvmsnbc.com/images/icons/slideshow.gif (http://www.ntvmsnbc.com/id/24977394/displaymode/1176/rstry/24977392/) İlişkili fotoğrafları göster (http://www.ntvmsnbc.com/id/24977394/displaymode/1176/rstry/24977392/)
İlgili Haberler

Mutlu Demir OYAK Renault'da (http://www.ntvmsnbc.com/id/24977136/)
Kasımpaşa'ya Viking takviyesi (http://www.ntvmsnbc.com/id/24977194/)
Eren Derdiyok Leverkusen'de (http://www.ntvmsnbc.com/id/24976670/)

NTV Spor ve Ajanslar
Güncelleme: 16:45 TSİ 20 Haziran. 2009 Cumartesi

İSTANBUL - Beko Basketbol Ligi'nde şampiyonluğa ulaşan Efes Pilsen, Sırp oyuncu Igor Rakocevic'i renklerine bağladı.
Efes Pilsen, geçtiğimiz sezon İspanya'nın Tau Ceramica takımında forma giyen ve oyun kurucu pozisyonunda görev yapan 31 yaşında ve 1.91 metre boyundaki Sırp oyuncu ile 1 yılı opsiyonlu 3 yıllık sözleşme imzaladı.
Lacivert-beyazlı takımın yeni transferi Rakocevic, 2006-07 ve 2008-09 sezonlarında Avrupa Ligi'nde sayı kralı olmuştu.
KARİYERİ
Basketbola Kızılyıldız genç takımında başlayan başarılı oyuncu, burada dört sezon forma giydikten sonra Buducnost'a transfer oldu.
Rakocevic 2002-03 sezonunda NBA takımlarından Minnesota Timberwolves'a transfer olurken, bir sezon sonra Kızılyıldız'a geri döndü. 2004-05 sezonunda İspanya'nın Valencia takımına geçen Sırp oyuncu, bir sezon sonra Real Madrid'e ve 2006-07 sezonunda da Tau Ceramica takımına transfer oldu.
Geçtiğimiz sezon Tau Ceramica forması ile çeyrek finalde mücadele eden oyuncu, 2008-09 sezonunda Avrupa Ligi'nde 21 karşılaşmada 17.95 sayı ortalaması ile en çok sayı atan oyuncu oldu. Rakocevic en değerli oyuncu sıralamasında üçüncü sırada yer aldı.
Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, Igor Rakocevic transferiyle çok önemli bir oyuncuyu kadrolarına kattıklarını söyledi.
Özerhun, Rakocevic'in hem Avrupa, hem de NBA tecrübesi yaşamış ve Sırbistan Milli Takımı forması giymiş kariyerli bir isim olduğunu belirterek, ''Böyle önemli bir oyuncunun Efes Pilsen'e transfer olmasının takımımıza büyük güç katacağına inanıyorum'' dedi.

Mustafa Uzuner 61
20.06.2009, 17:04
Peker: En anlamlı şampiyonluğum

Beko Basketbol Ligi'nde şampiyonluğa ulaşan Efes Pilsen'in başarılı oyuncusu Kaya Peker, kariyerindeki en anlamlı şampiyonluğu kazandığını söyledi. Peker yaşanan olaylarla ilgili olarak da, ''Daha tatsız şeyler de olabilirdi, insanlar yaralanabilirdi'' dedi.

http://media4.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/Spor%C3%96zel/200609-kayapeker.hmedium.jpgKaya Peker özellikle son maçta sergilediği performansla Efes Pilsen'in şampiyonluğunda büyük pay sahibi olmuştu.

AA
Güncelleme: 16:07 TSİ 20 Haziran. 2009 Cumartesi

İSTANBUL - Efes Pilsen'in yıldız oyuncusu Kaya Peker, bu sezon beşinci ve en anlamlı şampiyonluğunu kazandığını söyledi.
Peker yaptığı açıklamada, Fenerbahçe Ülker gibi büyük bir camiaya karşı alınan şampiyonluğun büyük önemi bulunduğunu belirterek, ''Bu benim beşinci ve anlamlı şampiyonluğum. Gergin, stresli ve çekişmeli geçen bir atmosferde, Fenerbahçe Ülker gibi büyük bir camiaya karşı alınmış bir şampiyonluk. Bu nedenle en anlamlı şampiyonluğum da buydu, o yüzden çok mutlu ve huzurluyum'' dedi.
''MAÇ BİTİNCE BİR ŞEY HİSSEDEMEDİM''
Maç bittiği anda yaşanan olaylar nedeniyle çok fazla bir şey hissedemediğini belirten Kaya Peker, ''Olaylar çıkınca içeri kaçtım. Her şey o kadar ani gelişti ki... Koridora gittim ve yere oturduğum anda, ne kadar önemli bir iş başardığımızı anladım'' ifadelerini kullandı.
Kaya, çok tedirgin anlar yaşadıklarını vurgulayarak, ''Herkes bizi korumaya çalışıyordu. Soyunma odasında birkaç kişinin içeri girmeye çalıştığını söylediler. Biz de soyunma odasının içine kaçtık. Önemli olan, tatsız bir şey yaşanmamış olması. Daha tatsız şeyler olabilirdi, insanlar yaralanabilirdi'' dedi.
''GÜVENLİK YETERSİZDİ''
Kaya Peker, maç için salona girdiklerinde güvenlik yetersizliğini fark ettiklerini, polis sayısının az olduğunu gördüklerini kaydetti.
Başarılı oyuncu, ''Güvenlik yetersizdi. Genelde baktığımızda polis sayısının az olduğunu görebiliyorduk. Polis sayısı yeterli olsaydı, olaylar olmayabilirdi, ama biz, maçtan önce sadece kazanmaya odaklandık. Maç bitimiyle hemen etrafına bakıyorsunuz neler olabilecek diye. Maçın ardından gelebilecek insanları düşünerek hemen içeri kaçtık'' şeklinde konuştu.
''2-0'DAN GERİ DÖNMEK DÜNYADA ÇOK ZOR''
Final serilerinde 2-0 geriye düştükten sonra 4-2 kazanmanın önemine değinen Kaya Peker, bunun çok zor olduğunu, sadece Türkiye'de değil, dünyada bile pek rastlanabilecek bir durum olmadığını ifade etti.
Kaya Peker, 2-0 geriye düşmelerinin, kötü bir takım olmalarından kaynaklanmadığını belirterek, ''Daha sonraki maçlarda bir şeyi değiştirmemiz gerekmiyordu. Sadece, basketbolumuzu aynı düzeyde oynamamız gerekiyordu. İlk maçlarda çok kötü hücum etmiştik, şut yüzdemiz düşüktü. Bazen top girmiyor. Yapabileceğimiz bir şey yoktu. Şutları soktuğumuz maçlarda zaten bu gözüktü'' diye konuştu.
''KÜFÜRÜ HAK ETMİYORUM''
Final maçlarında kendisine edilen küfürlerin hoş olmadığını belirten Kaya, bunları hak etmediğini söyledi.
Mücadele eden bir oyuncu olduğunu, hayatının her döneminde aynı şekilde oynadığını dile getiren Kaya Peker, ''Salona gelen taraftarların, tüm maçlarımı izlediğini sanmıyorum. Nasıl oynadığımı basketbol kamuoyu biliyor, ama o gergin atmosferde bunları bilerek yapıyormuşum sanılıyor. Yapacak bir şey yok, ama bazen anlaşmazlıklar olacaktır. Önemli olan, olayların büyümemesi. Onlar da takımlarının iyiliğini istiyordu, o yüzden oldu'' ifadelerini kullandı.
Son maçta oldukça küfür yediğini belirten Kaya Peker, ''O nedenle çok iyi oynamak istiyordum. Çok şükür bunu da başardım'' dedi.
''EFES PİLSEN'DE KALMAK İSTİYORUM''
Kulübüyle 1 yıllık opsiyonlu sözleşmesinin bulunduğunu hatırlatan Kaya, Efes Pilsen'de kalmak istediğini söyledi.
Kaya, ''Opsiyon kulübümde. Ben Efes Pilsen'de mutluyum. İnşallah uzun süreler birlikte oluruz'' diyerek sözlerini tamamladı.

Berk
20.06.2009, 17:04
Igor Rakocevic Efes Pilsen’de…

http://www.efesbasket.org/Images/haber/rakocevic22.jpg

Efes Pilsen Igor Rakocevic ile anlaştı. Geçtiğimiz sezon İspanya'nın Tau Ceramica takımında forma giyen ve guard pozisyonunda görev yapan Sırp oyuncu 1978 doğumlu ve 1.91 metre boyunda. Rakocevic, 2006-07 ve 2008-09 sezonlarında Avrupa Ligi'nde "Alphonso Ford En Çok Sayı Atan Oyuncu" ödüllerini kazandı.

Basketbola Kızılyıldız genç takımında başlayan başarılı oyuncu, burada dört sezon forma giydikten sonra Buducnost'a transfer oldu. Rakocevic 2002-03 sezonunda NBA takımlarından Minnesota Timberwolves'a transfer olurken; bir sezon sonra tekrar Kızılyıldız'a geri döndü. 2004-05 sezonunda İspanya'nın Valencia takımına geçen Rakocevic bir sezon sonra Real Madrid'e ve 2006-07 sezonunda da Tau Ceramica takımına transfer oldu ve geçtiğimiz sezon Tau Ceramica forması ile çeyrek finalde mücadele etti.

2008-09 sezonunda Avrupa Ligi'nde 21 karşılaşmada 17.95 sayı ortalaması ile en çok sayı atan oyuncu olan Rakocevic, 16.76 index puanı ile de en değerli oyuncu sıralamasında üçüncü sırada yer aldı

Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, Igor Rakocevic ile ilgili yaptığı açıklamada çok önemli bir oyuncuyu kadrolarına kattıklarını ifade ederken; "Rakocevic hem Avrupa hem de NBA tecrübesi yaşamış ve Sırbistan Milli Takımı forması giymiş kariyerli bir isim. Böyle önemli bir oyuncunun Efes Pilsen'e transfer olmasının takımımıza büyük güç katacağına inanıyorum." dedi.

Efes Pilsen Igor Rakocevic ile son bir yılı opsiyonlu olmak üzere üç senelik sözleşme imzaladı.

http://www.efesbasket.org/guncel/detail.aspx?SectionID=iEoeRr%2bnHqzp7mNkChjxqA%3d% 3d&ContentID=pLoKZrmOuR6KYqh4olGZSw%3d%3d

Mustafa Uzuner 61
20.06.2009, 17:09
İnanılmaz iyi bir transfer efes son yıllarda bu kadar iyi bir transferin altına imza atmamıştı.

Erdem Keser
20.06.2009, 18:26
Ben beğenmedim.Daha iyisi alınabilirdi.

Mustafa Uzuner 61
20.06.2009, 18:30
Ben beğenmedim.Daha iyisi alınabilirdi.
Ha ha ha ha ha ha ha ha ha
aha aha aha aha aha aha aha aha
azu azu azu azu azu azu azu azu azu azu

Erdem Keser
20.06.2009, 18:36
Beni tatmin etmedi olum bu transfer.Zorla mı:D

Mustafa Uzuner 61
20.06.2009, 18:39
Seni tatmin edip etmemesi zaten hiç önemli değil, tüm avrupa basınını ve basketbol takımlarını fazlasıyla tatmin etmiştir zaten :)

Alibeyoglu
20.06.2009, 18:40
Alkolikler Sampiyon olmus cokda umrumdaydi sanki

Mustafa Uzuner 61
20.06.2009, 18:43
selçuk inanın 8 numaralı formasını giyecekmiş tatmin oldun mu ??

Özge
20.06.2009, 18:46
Daha iyisi yok Erdem:D

Erdem Keser
20.06.2009, 18:59
selçuk inanın 8 numaralı formasını giyecekmiş tatmin oldun mu ??
Hayır canım , olmadım:cool:

Efes beni bu seneki transfer politikasıyla şaşkınlığa uğrattı :o Daha iyisi olabilirdi:D

ilhan
20.06.2009, 19:00
Daha iyisi NBA'de oynuyor be kanka. :D

Özge
20.06.2009, 19:02
Hayır canım , olmadım:cool:

Efes beni bu seneki transfer politikasıyla şaşkınlığa uğrattı :o Daha iyisi olabilirdi:D
Kobe mi?Lebron mu?Pierce mı?Hangisini istiyordun?:D

Mustafa Uzuner 61
20.06.2009, 19:12
Kobe mi?Lebron mu?Pierce mı?Hangisini istiyordun?:D
Yok kevin garnetti istiyormuş b planın da da dwith howard olabilirmiş :)

Paksoy
20.06.2009, 20:04
bu sene tarıhınde ilk kez grupdan çıkamamış efes bu transfer efes için normal efes büyük takım. aslında geçen sene davıd blatt ıhudson woods nıcholas vardı.çok para harçamıştı ama hücumbasketbolu geri tepti. efes savunma takımı bu anlaşıldı

Muhammet*
21.06.2009, 11:46
Transfer edilecek diger yabancılarda rako ayarında olmalı...

Hüdai Pervaneli
21.06.2009, 12:23
EFes NBA den tecrübeli Basketciler Almali

Örnek Kobe lebron Howard

Bartuğ13
21.06.2009, 13:33
komple zeka özürlüler sürüsü!!!!!
şampiyonluğu bu adi fenere vermek için yırtının durun aferin.

tüm efes takımına teşekkürlerimi sunuyorum.bu yukardaki lafımı yemekten de büyük mutluluk ve haz duyuyorum.hepinize helal olsun.2-0dan sonra içimde umut vardı ama çok çok azdı.böyle bir geri dönüş inanın beklemiyordum.hele hele 2-1e gelen maçtaki gidişatı da göz önünde bulundurursak.tam anlamıyla nakavt olmak üzere yerde olan ve hakemin 9a kadar saydığı ama yerden kalkabilip rakibini üst üste attığı 4 yumrukla yere deviren bir boksöre benziyorsun takım olarak.takımın her parçasını da ayrı tebrik ediyorum.

tanjevic ve tüm fblilere kapak olmasının yanında bu olay umarım tanjevicin milli takım koçluğunu bırakmasına giden yolun da başlangıcı olur.madem hem kulüp hem milli takım çalıştırılabiliniyor o zaman ergin hoca yapsın bu işi:D

Hüseyin İlkin
22.06.2009, 20:37
İŞTE FEDERASYON'UN KARARI!..

http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/80651_1_090622195531.jpg

Beko Basketbol Ligi'nde Efes Pilsen ile Fenerbahçe Ülker takımları arasında yapılan play-off final serisinin son maçında çıkan olaylar nedeniyle, Fenerbahçe Ülker'e 5 maç seyircisiz oynama cezası verildi.

Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, bugün yaptığı toplantıda, 14 Haziran'daki final serisinin 6. ve son maçında çıkan olaylarla ilgili dosyayı görüştü. Maçın ilk periyodunun sonlarına doğru Fenerbahçe Ülker taraftarlarının küfürlü tezahüratta bulunmaları yüzünden 1 kez anons yapılması zorunluluğu doğduğu, maçın bitimiyle birlikte de yine sarı-lacivertli taraftarların sahaya yabancı maddeler attıkları, sahaya girerek rakip takımın sporcu, antrenör ve yöneticilerine fiili saldırıda bulundukları, hatta bu saldırıların soyunma odalarının kapılarına dek sürdüğü görüşüne varan kurul, Fenerbahçe Ülker'i cezalandırdı.

Kurulun gerekçeli kararında, Fenerbahçe Ülker'in, taraftarlarının karıştıkları olaylar nedeniyle daha önce de ceza aldığı ve seyirci olaylarının devamlılık arzettiği vurgulanırken, bu nedende Fenerbahçe Ülker'e 5 maç seyircisiz oynama ve toplam 40 bin lira para cezası verildiği kaydedildi.

-ÖZAYDINLI'YA 30 GÜN HAK MAHRUMİYETİ-

Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Murat Özaydınlı'ya da 30 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.

Kurul, aynı maçta yanaşan olaylarla ilgili Özaydınlı'nın yazılı ve görsel medyada yaptığı açıklamaların, Basketbol Federasyonu ve müsabaka hakemlerini küçük düşürücü nitelikte olduğu kanısına vararak, Özaydınlı'ya 30 gün hak mahrumiyeti ve 4 bin lira para cezası uyguladı.

Maraton

Muhammet*
22.06.2009, 22:01
Aziz yıldırım'ın talimatıyla kupa törenini izlemeden salondan ayrılan bir federasyon başkanın bulundu kurulun aldığı kararlar bu kadar olur...

Özge
23.06.2009, 11:37
"Ailemin katkısıyla Efes'i seçtim"

Efes Pilsen'in, İspanya'nın TAU Ceramica Vitoria takımından transfer ettiği Sırp basketbolcu Igor Rakoçeviç, ''Geleceğe ilişkin projesinden ve aileme daha yakın olmaktan dolayı Efes Pilsen'i seçtim'' dedi.
Efes Pilsen ile 1 yılı opsiyonlu 3 yıllık sözleşme imzalayan Igor Rakoçeviç, bugün Vitoria kentinde düzenlediği basın toplantısıyla İspanya'ya veda etti. Rakoçeviç, ''Bir kulübe yıldız olarak gitmek profesyonel anlamda iyi bir fırsat ve iyi bir meydan okuma. İspanya'da uzun yıllar oynadıktan sonra bu profesyonel olarak benim ihtiyacım olan bir hedefti'' dedi.
Efes Pilsen'in gelecek sezon da lig şampiyonluğunu hedeflediğini ve Avrupa Ligi'nde de ilk 16'ya kalacak bir takım kuracağını belirten Sırp basketbolcu, Efes Pilsen'e para için gitmediğini, öneri gelmesinin ardından 1-2 gün düşünüp kabul ettiğini söyledi. Rakoçeviç, oynadığı kulüp ve diğer birçok İspanyol kulübünden, NBA'den Dallas Mavericks, San Antonio Spurs veya New York Knicks takımlarından, Yunanistan'ın BC Pire Olympiakos ve İtalya'nın Montepaschi Siena gibi kimi Avrupa kulüplerinden de öneriler aldığını, ancak ailesinin de etkisiyle Efes Pilsen'i tercih ettiğini bildirdi.

Serdær
23.06.2009, 11:52
Efes Pilsen Igor Rakoçeviç transferi konusunda inanılmaz bir iş yaptı.

Daha önce NBA'da Minesotada oynayan bir oyuncu.

Geçen sezon Avrupa Sayı kralı.

Rakoçeviç bir dönem yine Efeste oynayan Naumoski'ye benzetiyorum.

Efes ile beraber iyi işler yapacaktır.

Bunun dışında 2+1 Sözleşmesi çok iyi oldu.

Tebrikler Efes..

Bu sene EuroLeagu'de Abdi İpekçiye akıyoruz ;)

Cengiz Çubukcu
23.06.2009, 12:12
Ben bu transfere çok sevinsem de Efesin uzun vadede böyle başarılı olacağını düşünmüyorum..Efes altyapıya önem veren bir kulüp olmasına rağmen son senelerde hep pahalı transferlerle başarı arıyor, kendi yetiştirdiği oyunculara şans vermiyor...örneğin final maçlarında doğru dürüst oynayan altyapıdan yetişme sadece Ender vardı, fenerde ise daha yirmili yaşların başında kaç tane oyuncu var herkes biliyor...

İsmail Alkan
23.06.2009, 12:28
Cengiz katılıyorum sana ancak efesin önümüzdeki eurolig maçlarında bu tarz bir oyuncuya ihtiyacı vardı,

Serdar yukarıda Rakoçeviç'i Naumoskiye benzetmiş,sizden rica ediyorum basketbol başlıklarında Naumoskinin ismini zikretmeyin kötü oluyorum :)
Naumoski benim basketbol sevgimin beyaz gölgeden sonraki en önemli kilometre taşıdır,onun şiir gibi basketbolunu,tek başına neredeyse avrupaya meydan okuyan oyun anlayışını ve efendi basketbolunu hala daha özlüyorum.,

Naumoski nin ismi geçen yıl bir ara Trabzonsporla anılmıştı ve inanın okadar çok heyecanlanmıştımki :)

Cengiz Çubukcu
23.06.2009, 13:10
Cengiz katılıyorum sana ancak efesin önümüzdeki eurolig maçlarında bu tarz bir oyuncuya ihtiyacı vardı,

Serdar yukarıda Rakoçeviç'i Naumoskiye benzetmiş,sizden rica ediyorum basketbol başlıklarında Naumoskinin ismini zikretmeyin kötü oluyorum :)
Naumoski benim basketbol sevgimin beyaz gölgeden sonraki en önemli kilometre taşıdır,onun şiir gibi basketbolunu,tek başına neredeyse avrupaya meydan okuyan oyun anlayışını ve efendi basketbolunu hala daha özlüyorum.,

Naumoski nin ismi geçen yıl bir ara Trabzonsporla anılmıştı ve inanın okadar çok heyecanlanmıştımki :)

Abi o yıllarda Efes Pilsene Naumoski Pilsen derlerdi :)

Harun-61
23.06.2009, 13:23
biri Petr Naumoski'mi dedi :)

Türkiye'ye gelen tartismasiz en iyi daha dogrusu en verimli yabanci,
sanirim bi ara Ülkerde'de oynamisti.

hey gidi, aklima Lerry Richard'li, Tamer Oyguc'lu, Kaptan Taner'li yillar geldi :)

.

Cengiz Çubukcu
23.06.2009, 13:26
biri Petr Naumoski'mi dedi :)

Türkiye'ye gelen tartismasiz en iyi daha dogrusu en verimli yabanci,
sanirim bi ara Ülkerde'de oynamisti.

hey gidi, aklima Lerry Richard'li, Tamer Oyguc'lu, Kaptan Taner'li yillar geldi :)

.

Harun iyi hatırladın bravo :) ....larry richard Rizesporu tutuyordu , onu hatırladın mı peki?

Harun-61
23.06.2009, 13:28
Harun iyi hatırladın bravo :) ....larry richard Rizesporu tutuyordu , onu hatırladın mı peki?

yok abi :)

hatirladigim faul atislarini tek el ile atiyordu :) sanirim vefat etmis.

Paksoy
23.06.2009, 15:45
o vefat eden conrad macrea idi kalp krizi geçirmişti..

Osman Yavuz
23.06.2009, 19:55
Rako yıllık 2 milyon euro alcakmış.İyi para valla.Büyük kulüp yine büyüklüğünü gösterdi.

h@msi61
23.06.2009, 20:23
Abi o yıllarda Efes Pilsene Naumoski Pilsen derlerdi :)

Peter Pilsen derlerdi abi :) Inanilmaz bir adamdi, su an basketbol seviyor ve izliyorsam tek nedeni Naumoski'dir.

Mustafa Uzuner 61
24.06.2009, 00:12
Peter Pilsen derlerdi abi :) Inanilmaz bir adamdi, su an basketbol seviyor ve izliyorsam tek nedeni Naumoski'dir.
Benim çocukluğumun idolü pter naumoski. Sırf onu seyretmek için ülkerin eurolig maçlarını eksiksiz izledim

of_trabzonlu
24.06.2009, 17:36
Efes'te İlyasova sesleri

Efes Pilsen, Rakoçeviç transferinden sonra bu kez Barcelona'da oynayan milli oyuncu Ersan İlyasova için girişimlere başladı.

http://media2.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/Spor%C3%96zel/2406ersanefes.hlarge.jpg

NTV Spor
Güncelleme: 16:59 TSİ 24 Haziran. 2009 Çarşamba

Tau Ceramica’nın Sırp süper yıldızı Igor Rakoçeviç’i transfer ederek yalnızca Türkiye değil tüm Avrupa’da ses getiren Efes Pilsen’in şimdi de yine ACB Ligi takımlarından Regal Barcelona’da forma giyen Ersan İlyasova’nın peşinde olduğu iddia ediliyor.
Ergin Ataman’ın 4 numara pozisyonuna Mirsad Türkcan’ı çok istediği, ancak deneyimli yıldızın kulübü Fenerbahçe Ülker ile kontratını uzatması ile lacivert-beyazlıların bir diğer milli basketbolcu Ersan İlyasova’ya yöneldiği iddia ediliyor.
Ancak Barcelona’da mutlu olan Ersan’ın önceliğini yeniden NBA’de kullanacağı, Milwaukee Bucks’a dönerek yansını deneyeceği de gelen haberler arasında...
2006-2007 sezonunu NBA takımlarından Milwaukee Bucks’ta geçirip istediği süreleri alamayan Ersan, bir sonraki sezon başında ise Regal Barcelona’ya transfer olmuştu. Ersan, Katalan ekibiyle geride kalan Euroleague sezonunu 10.5 sayı, 7.0 ribaund ve 0.8 asist ortalamaları ile tamamlamıştı.
Ersan, Türkiye’nin 6’da 6 yaparak Polonya bileti aldığı Eurobasket 2009 Elemeleri’ndeki performansıyla da dikkat çekmişti.

http://www.ntvmsnbc.com/id/24978437/

Özge
24.06.2009, 18:03
Eğer Efes Ersan'ı da alırsa kimse durduramaz artık.

Cengiz Çubukcu
24.06.2009, 18:11
Eğer Efes Ersan'ı da alırsa kimse durduramaz artık.

bu tam Fotomaç haberi gibi olmuş :) adam Nba hayali kuruyor ne işi var efeste....

Özge
24.06.2009, 18:27
bu tam Fotomaç haberi gibi olmuş :) adam Nba hayali kuruyor ne işi var efeste....
Cengiz abi ntvmsnbc yazdıysa vardır doğruluk payı:)

Mustafa Uzuner 61
24.06.2009, 21:58
Çok doğru bir transfer olur genelde yabancı opsiyonunu kullandığımız bir mevkiye bu kadar kaliteli bir türk transfer edersek pota altında kaliteli bir yabancı uzun alma şansı olur

Osman Yavuz
25.06.2009, 19:26
----------Jasikevicius---------Rakocevic------
---Thornton--------------------------Ersan-------
---------------------Batiste-------------

Kadro şöyle olsa banko Final Four bu sene.:D

Hasan61
25.06.2009, 19:47

Bu 5 ortalama bir bench ile eurolig şampiyon olur
ersan'ı bir yanım istiyor bir yanım istemiyor
istiyorum gelsin efes başarılı olsun
istemiyorum nba'ye gitsin kendi başarılı olsun

Manu61
25.06.2009, 20:29

Jasikevicius ile Rakocevic'in aynı anda sahada olması sıkıntılı olur bence :p Ayrıca takım çok kısa..

of_trabzonlu
26.06.2009, 01:08
Sırp yıldız Igor Rakocevic'i alarak dikkatleri çeken Efes Pilsen'in, Yunan power forvet Michalis Kakiouzis 'in yerine yeni bir oyuncu transfer etmeye hazırlandığı iddia edildi.

Ergin Ataman'ın geçtiğimiz sezon fazla randıman alamadığı eski Yunanistan Milli Takımı oyuncusu Michalis Kakiouzis'in yerine oyuncu arayışlarını sürdürdüğü belirtilen Efes Pilsen'in, CSKA Moskova'dan ayrılması beklenen Amerikalı power forvet Terence Morris ile anlaşmaya yakın olduğu iddia edildi.

Geçtiğimiz sezonu CSKA Moskova'da bitiren ancak Rus ekibinin yeni sezonda bütçeyi azaltacak olması nedeniyle yollarını ayıracağı öğrenilen 30 yaşındaki Morris'in Efes Pilsen'in teklifine oldukça sıcak baktığı ve önümüzdeki günlerde resmi imzayı atmak üzere Türkiye'ye gelebileceği ifade ediliyor.

Geçen sezon CSKA Moskova forması altında Euroleague'de 21 maçta görev yapan 2.07 boyundaki Morris, ortalama 21 dakikalık oynama süresine 6.7 sayı, 4.9 ribaund, 1.1 asist, 1.0 blok ortalamalarını yakalamıştı. Uzun boyuna karşın özellikle dış şutlardaki başarısıyla bilinen Morris, Avrupa'da daha önce Apollon Patras, Hapoel Jerusalem ve Maccabi Tel Aviv takımlarında görev yapmıştı. / MERT GENÇ

Muhammet*
26.06.2009, 14:15
Ersan'ı NBA'de izlemek isterim...

Muhammet*
26.06.2009, 20:10
Efes'ten dev harekat!

(SPORX ÖZEL HABER) Gelecek sezon için Avrupa'da ses getirecek bir kadro kurmayı amaçlayan son şampiyon Efes Pilsen, Igor Rakocevic'in ardından bir başka Avrupa yıldızını daha renklerine bağlamak için girişimlerini sıklaştırmış durumda.Lacivert beyazlı ekibin, son Euroleague ve Yunan ligi şampiyonu Panathinaikos'un Litvanyalı oyun kurucusu Sarunas Jasikevicius'u renklerine bağlamak için görüşmelerde bulunduğu öğrenildi.
Konuyla ilgili görüşünü aldığımız Efes Pilsenli yetkililer de Jasikevicius ile ilgilendiklerini ancak henüz kesin anlaşmanın sağlanmadığını belirttiler.
1976 doğumlu olan NBA patentli yıldız oyuncu, kariyeri boyunca sırasıyla Lietuvos Rytas (1998;1999), Olimpija Ljubljana (1999;2000), Barcelona (2000;2003), Maccabi Tel Aviv (2003;2005), Indiana Pacers (2005;2007) ve Golden State Warriors (2007) takımlarında oynarken son iki sezonu Yunanistan'ın ünlü ekibi Panathinaikos'ta geçirdi.
Haber: Sedat BALCI

Muhammet*
26.06.2009, 20:11
Dilerim gerçekleşir...

Abdülkadir Kılıç
26.06.2009, 23:04
Eğer Jasikevicius gelirse diğer takımlar ligten çekilirler. Bu kadar da olmaz ki. Seneya Eurolig'te eser geçer Efes.

Paksoy
27.06.2009, 00:38
jasıkevucs alınırsa bir tanede pivot alacaklar ki bu transferlerin yanına yakışır biri olur. rüya kadro .
barcelona lı lakoviç de real madrid le anlaşıyormuş perez baskette de boş durmuyor

Özge
27.06.2009, 09:55
Efes Pilsen yeni bir bombaya hazırlanıyor demek:)Umarım transfer gerçekleşir.

Paksoy
27.06.2009, 10:09
efes pilsen avrupa ligine damga vuracak kadro kuracaklarmış cska dan terence morrıs ı alacaklarmış

Hasan61
27.06.2009, 10:29
jasikevicius gelirse muhteşem olur
yanına birde siskauskas fena olmaz:p:p

Muhammet*
27.06.2009, 11:23
Yalnız Jasikevicius gelirse, Allah Ergin Ataman'ın yardımcısı olsun...:)

Ömer Kaya
27.06.2009, 11:24
bu efes pilseni isminden dolayı sevmiyorumya

oflubektas
29.06.2009, 14:15
Eğer Jasikevicius Efes'e gelirse kendisinin ve takımının çok başarılı olacağının garantisi yok. Ancak çok zevkli bir basketbol izleyeceğimiz garantidir. Çünkü onun olduğu bir basket maçında -affedersiniz- değil helaya gitmek, gözünüzü hiçbir zaman maçtan ayırmamanız gerekir. Drazan Petrovic'ten sonra Avrupa'nın gelmiş geçmiş en güzel asist yapan, en kaliteli oyun kurucusunun Türkiye'ye gelmesi büyük bir olaydır.

Zaten Trabzonsporum da 1.lige çıkamamış, bu sezon en az 5-6 maçta Efes tribünlerindeki yerimi alırım inşallah.

Harun-61
29.06.2009, 14:45
Jasikevicius'mu dedi birisi :eek:

Avrupa'nin LeBron James'i :)

Manu61
29.06.2009, 17:32
Rakocevic ile Jasikevicius aynı 5'te oynamaz..

Manu61
29.06.2009, 17:34
Efes transfer yapacaksa 4 numara transferi yapmak zorunda..Tabi eğer Kasun kalacaksa Kasun gidecekse hem 5 numara hem 4 numara transferi lazım..Kasun 1 sene daha kalacakmı ?

Muhammet*
29.06.2009, 17:46
Rubio Türkiye'ye mi geliyor?

Amerikan basını NBA Draftı'nda Minnesota tarafından seçilen İspanyol Ricky Rubio'’nun taliplileri arasında Real Madrid ile bir Türk takımının olduğunu iddia etti.

http://media1.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/Spor%C3%96zel/ricky_rubiokapakta.widec.jpg
NTV Spor
Güncelleme: 12:02 TSİ 29 Haziran. 2009 Pazartesi

2009 NBA Draftı'nda Minnesota Timberwolves tarafından seçilen İspanyol oyun kurucu Ricky Rubio'nun önümüzdeki sezon hangi takımda oynayacağı merak konusu. New York Knicks, Minnesota'da oynamak istemeyen Rubio ile ilgilenirken, New York Post gazetesinin haberine göre Real Madrid ile birlikte bir Türk kulübü, 18 yaşındaki guardı ciddi şekilde kadrosuna katmak istiyor.
Amerikan New York Post gazetesinin haberine göre bir Türk kulubü Avrupa'nın yeni süper yıldız adayı Ricky
Rubio ile ilgileniyor.
Daha önce birçok NBA kulübünde oyuncu gözlemciliği yapan, şimdiyse Rubio'nun menajerlik şirketinde çalışan Tim Shea, Türk kulübünün bonservis için 2 milyon dolar ödemeye hazır olduğunu söylerken, transferin gerçekleşmesi durumunda Rubio'nun yıllık net 1 milyon dolar kazanacağını belirtti. Halen İspanyol ekibi Joventut Badalona ile yıllık 180 bin dolarlık bir kontratı bulunan Rubio, NBA'i tercih etmesi durumunda ise kurallara göre vergiler dahil yılda 3.1 milyon dolar kazanacak. Ancak yine kurallara göre bir NBA kulübü herhangi bir oyuncuya bonservisi için yalnızca 500 bin dolar ödeyebildiği için, 6.6 milyon dolarlık bonservis bedelinin geri kalan bölümü, Rubio'nun cebinden çıkmak zorunda kalacak.

Daha önce NBA'de oynamak istediğini söyleyen Ricky Rubio, kendisini NBA draftında seçen Minnesota'nın basın toplantısına katılmayı reddetmişti. İspanyol oyuncunun New York Knicks'e takas olması durumunda NBA'e gidebileceği konuşuluyor.

Manu61
29.06.2009, 17:50
Bu Rubio çok havalı birşey..Olimpiyatlarda yaptıklarını hatırlıyorumda..Artstin önde gideni..Ama yetenekli çocuk doğruya doğru..Haberin yalan olma ihtimali çok çok fazla çünkü bizim ligimizde kimse Rubio'ya o kadar para veremez..Buna Efes ve FB Ülker'de dahil..

Muhammet*
29.06.2009, 18:10
Efes gücü yetmekten ziyade, Rako'dan sonra Rubio'yu alması zaten saçma olur...
Kastedilen Türk takımı bana göre f.ülker ya da ufak bir ihtimal Türk telekom...

Manu61
29.06.2009, 18:20
Evet saçma olur..Aynı şekilde Rakocevic'i aldıktan sonra Jasikevicius'u kadroya dahil etmek çok saçma..Umarım bu haberde yalandır.

Mayls
29.06.2009, 18:22
Real Madrid'e gider bence.
Rakocevic'i aldıktan sonra Rubio'ya talip olacağımızı sanmıyorum.

Paksoy
07.07.2009, 19:56
Efes, Ersan'dan vazgeçmiyor Tarih: 7 Temmuz 2009 Salı http://www.basketdergisi.com/img/07_haber_alt_22.png http://www.basketdergisi.com/images/photos/ilyasova2%281%29.jpg Milwaukee Bucks'a dönmesi an meselesi olan Ersan İlyasova için Efes Pilsen son bir hamle yaptı.

Sezona Rakocevic'i transfer ederek giren Efes Pilsen, Avrupa'yı sallamaya devam ediyor. Bir 4 numara arayışını sürdüren Lacivert - Beyazlılar, Barcelona forması giyen Ersan İlyasova için ısrarını sürdürüyor. NBA'e dönmek isteyen ve haklarına sahip olan Milwaukee Bucks'a dönmek için gün sayan Ersan İlyasova'ya tekrar teklifini ileten Efes Pilsen bu oyuncudan gelecek son yanıta göre transferde yolunu çizecek. Yarın NBA'de sözleşmelerin imzalanması için transfer sezonu resmen açılacak. Bu yüzden akşam saatlerinde transferin netleşmesi bekleniyor.
Öte yandan Efes Pilsen, Terence Morris'le ilgili şüphelerini koruyor. Morris'in sakatlık raporlarını inceleyen Lacivert - Beyazlıların kararını vermediği belirtildi.

Yunus Güneş
07.07.2009, 22:33
Rubıo yerinde olsam gelmezdim hido da gidip kendini kanıtlmış bu adam da çok rahat yapar gibime geliyor..

Trabzonspor 61
07.07.2009, 22:40
Rubıo yerinde olsam gelmezdim hido da gidip kendini kanıtlmış bu adam da çok rahat yapar gibime geliyor..

Ricky Rubio piyasını arttırmak için Efes Pilsen'i kullanıyor.

Avrupa'da bu aralar transfere en çok para akıtan takımlardan biri Efes.

Buraya gelmez o adam.

Paksoy
07.07.2009, 22:50
rubıo takımıyla anlaşmış 2 yıllık okumuştum biyerde.... badalona olması lazım takım

Paksoy
07.07.2009, 22:57
Mesajı Gönderen: isokoc1453:cLink:0354102
arkadaşım küçük takımda bütün toplar sende toplanırsa bu istatistikleri yakalarsın green kolejde oynarken 19‚5 sayı 5‚5 ribaunt 5 de asist ortalaması vardı bizde ne yaptı bu sene mccalebi seyrettim loftonuda seyrettim hemde 7-8 maç emin ol bizim takımın oyuncuları değil şu loftonu alacağana karşıyakada 2 sene önce oynayan sean marshalı al daha iyidir eğer bu adamlar gelecekse smith ve green kalsın inan bu haberi okuduğumda şok oldum inanmak istemedim ama galiba doğru bu sene benim için başlamadan bitmiştir. çünkü efes manyak takım kurdu.bir efese bak bir bize sen kararını ver.

efespilsen fenerbahçe ülker

kerem tunçeri 1‚91 willie solomon 1‚88
ender aslan 1‚85 lester mccaleb 1‚85
igor rokocevic 1‚92 cris lofton 1‚88
sinan güler 1‚92 damir mrsic 1‚88
bottsy thorntone 1‚96 ömer onan 1‚92
Barış Hersek 2‚06 gordon gricek 1‚98
preston shumpert 2‚02 emir preldzic 2‚06
kaya peker 2‚07 mirsad türkcan 2‚06
kerem gönlüm 2‚09 semih erden 2‚13
mario kasun 2‚11 oğuz savaş 2‚11
tarrence morris 2‚07 ömer aşık 2‚14
dusan cantekin 2‚22 enes kanter 2‚07

sence bir şansımız varmı bence yok maç bile alamayız.

Evet var. İşine geldiği gibi yazmışsın. Derdin ne anlamadım. Bir insanın tek olumlu mesajı olmaz mı? Efes parçalar‚ bizim taraftarımız yalakadan başka... Efes Pilsen hayranlığını başka yerde kus. Adabınla konuş biraz. Yalaka kimmiş?
Bu sırada Cüneyt ağabeye ettiğin laf için‚ ihraç olmanı talep ediyorum bilesin.
Hiç yanlışlık deme‚ insanları kendine daha fazla güldürme ve nefret toplama.

antu dan :Dççççççççç

Paksoy
07.07.2009, 23:15
http://forum2007.antu.com/images/bos.gif

Mesajı Gönderen: tarık onur 12:cLink:0354033
yıne çok sessızız transferde‚efes şampıyon kadrosuna çok önemlı takvıyeler yapıyorken bız yıne sessız kalıyoruz

olur mu renktaş bizde avrupanın ve ortadoğunun en üst düzey takımlarından biri olan mersinin dünya yıldızı 2 oyuncusunu alıyoruz haksızlık etmeyelim yönetime http://forum2007.antu.com/images/icon/yassah.gif
http://forum2007.antu.com/images/bos.gif

kıyamam size

Muhammet*
08.07.2009, 11:46
Rakipler belli oluyor

Basketbolda Euroleague ve Eurocup 2009-2010 sezonunun kura çekimleri bugün İspanya’nın Barcelona kentinde yapılacak. Euroleague'de ön eleme grubu karşılaşmaları ve normal sezon gruplarının belirleneceği, TSİ 12.00’de gerçekleştirilecek kura çekiminde, Efes Pilsen ile Fenerbahçe Ülker’in rakipleri belli olacak. Euroleague’de normal sezonunda ön elemeden gelen iki takımla beraber toplam 24 takım geçen yıl elde ettikleri sıralamalar göz önünde bulundurularak 6 torbaya dağıtalacak ve kura çekimi buna göre yapılacak.

Geçen yıl ilk turda elenen Efes Pilsen ve çeyrek finale kalamayan Fenerbahçe Ülker, kura çekimine 4. torbadan girecek. Kura çekimi sonrası 6 takımlı 4 grup oluşturulacak. Gruplarında ilk dörde kalan takımlar Top 16’ya kalacak ve 4’erli 4 gruba ayrılacak. Burada da ilk iki sırayı alan ekipler çarpraz eşleşme ile Play-Off oynayacaklar. 5 maçlık seride turu geçen taraflar 7-9 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Final-Four’da mücadele edecekler.

1.TORBA: Panathinaikos (YUN), CSKA Moskova (RUS), Regal FC Barcelona (İSP), Olympiakos (YUN)
2.TORBA: TAU Ceramica (İSP), Real Madrid (İSP), Montepaschi Siena (İTA), Partizan (SIR)
3.TORBA: Unicaja (İSP), Maccabi Electra (İSR), Cibona (HIR), Armani Jeans Milano (İTA)
4.TORBA: Asseco Prokom (POL), F.Bahçe Ülker (TÜR), Virtus Roma (İTA), Efes Pilsen (TÜR)
5.TORBA: Union Olimpija (SLO), Zalgiris Kaunas (LİT), Lietuvos Rytas (LİT), BC Khimki (RUS)
6.TORBA: ASVEL Basket (FRA), EWE Baskets Oldenburg (ALM), Elemelerden Gelecek Takım 1, Elemelerden Gelecek Takım 2.
Ön Eleme oynacak 8 takımdan 2'si son 24'de mücadele etme şansı yakalayacak. Bu takımlar şöyle:

ALBA Berlin (WC) Almanya / Yarı Finalist
Entente Orleanaise Loiret Fransa / Finalist
Benetton Basket Treviso İtalya / Yarı Finalist
Maroussi Costa Coffee Yunanistan / Lig Üçüncüsü
Spirou Basket Belçika / Şampiyon
BK Ventspils Letonya / Şampiyon
Aris BCA Yunanistan / Lig Dördüncüsü
Le Mans Sarthe Basket (WC) Fransa / Yarı Finalist

Eurocup'ta da heyecan dorukta
Ülkemizi Eurocup’ta temsil edecek olan Galatasaray Cafe Crown, Beşiktaş Cola Turka ve Türk Telekom’un grupları da bugün İspanya’da belli olacak.
Galatasaray ve Türk Telekom doğrudan gruplara kalırken, Beşiktaş bir ön eleme oynayacak.

Kupaya doğrudan katılan takımlar: Zadar (Hırvatistan), Nynburk (Çek), Cholet, Nancy (Fransa), Bonn (Almanya), Biella (İtalya), Siauliai (Lİtvanya), Turow (Polonya), Unics, Triumph, St.Petersburg (Rusya), Kızıl Yıldız, Hemofarm (Sırbistan), Joventut, Gran Canaria (İspanya), Telekom, Galatasaray (Türkiye), Azovmash (Ukrayna).

Eleme oynayacak takımlar: Kraftwerk (Avusturya), Mons (Belçika), Apoel (Kıbrıs Rum Kesimi), Roanne (Fransa), Bamgerg (Almanya), Panellinos (Yunanistan), H.Jerusalem (İsrail), Riga (Letonya), Teramo (İtalya), Buducnost (Karadağ), Amsterdam (Hollanda), D.Moskova (Rusya), Valencia, Bilbao (İspanya), Beşiktaş (Türkiye), Donetsk (Ukrayna).

08.07.2009

Kaynak : Fanatik

Mustafa Uzuner 61
08.07.2009, 13:02
Efes ve Fenerbahçe'ye zorlu rakipler

Efes Pilsen ve Fenerbahçe Ülker’in mücadele ettiği Euroleague'de 2009-2010 sezonu kura çekimi yapıldı. Efes Pilsen B Grubu’nda, Fenerbahçe Ülker ise A Grubu’nda güçlü rakiplerle Top 16 mücadelesi verecek.

NTV Spor
Güncelleme: 13:00 TSİ 08 Temmuz. 2009 Çarşamba

Avrupa basketbolunun 1 numaralı organizasyonu Euroleague’de yeni sezonun kura çekimi İspanya’da gerçekleştirildi.
Ön eleme grubu karşılaşmaları ve normal sezon gruplarının belirlendiği kura çekiminde, Efes Pilsen ile Fenerbahçe Ülker'in rakipleri de belli oldu.
Beko Basketbol Ligi’nde geçtiğimiz sezonun şampiyonu Efes Pilsen, B Grubu’nda Olympiakos, Partizan, Unicaja, Lietuvos Rytas ve ön elemeden gelecek bir takımla eşleşti.
Haberin devamı ↓ (http://www.ntvmsnbc.com/id/24982045/#storyContinued) reklam

Diğer temsilcimiz Fenerbahçe Ülker ise Barcelona, Montepaschi Siena, Cibona Zagreb, Zalgiris Kaunas ve Asvel Villeurbanne ile eşleşti.
Euroleague normal sezonunda ön elemeden gelen iki takım ile birlikte toplam 24 takım mücadele edecek. Euroleague'de grup maçları 21 Ekim'de başlayacak ve final-four ise 7-9 Mayıs tarihleri arasında oynanacak.

Özge
08.07.2009, 13:18
Efes'in rakipleri zor.Ama kadrosuyla bu işin üstesinden gelir:)

Harun-61
08.07.2009, 13:24
Grubu’nda Olympiakos, Partizan, Unicaja, Lietuvos Rytas

gercekten zor rakipler.

Muhammet*
08.07.2009, 13:25
Efes'in geçen senenin acısını çıkaracağını düşünüyorum...

Hüseyin İlkin
08.07.2009, 14:32
Fenerbahçe inşallah gruplardan çıkamaz.

Efes, F4 yapmak istiyorsa, bir oyun kurucu, iki uzun almalı. Beklemedeyiz. Ender ile filan olmaz. Son noktada kalırsın.

Paksoy
08.07.2009, 14:54
yine gruplardan 4 takım mı çııkacak

Paksoy
08.07.2009, 14:58
.....................

Osman Yavuz
08.07.2009, 16:06
yine gruplardan 4 takım mı çııkacak
Evet 4 takım çıkacak.Bu sene Avrupa'da büyük hayal kırıklığı yaşadık ama bir daha böyle bir şey olacağını sanmıyorum.Zor bir grup ama çıkabileceğimiz bir grup.Şimdi sıra bir oyun kurucu ve etkili bir pivotta.

Hasan61
08.07.2009, 16:11
2 yada 3 olur efes bu grupta

Yunus Güneş
08.07.2009, 17:20
Efes amborgoyu koyacağa benziyor bu sezon...

Paksoy
09.07.2009, 00:47
Efes pilsen in ilgilendiği terence morrıs barcelon aile anlaşmış

Yunus Güneş
09.07.2009, 13:00
Efes ilgileniyor diğerleri alıyor...::(:)

Mustafa Uzuner 61
09.07.2009, 14:50
Efes Pilsen'in rakiplerini tanıyalım

Euroleague B Grubu'nda Efes Pilsen, Olimpiakos, Partizan, Unicaja, Rytas ve ön elemeden gelecek bir takımla karşılaşacak.

İSMAİL ŞENOL
NTV Spor
Güncelleme: 16:56 TSİ 08 Temmuz. 2009 Çarşamba

Beko Basketbol Ligi’nin son şampiyonu Efes Pilsen, B Grubu’nda güçlü Olimpiakos ile karşılaşacak. Angelopoulos kardeşlerin sahibi olduğu kırmızı-beyazlılar, Avrupa’nın en yüksek bütçeli takımlarından biri. Geçtiğimiz sezon NBA’den Josh Childress’ı getirerek büyük sükse yapan Yunan ekibi, bu sezon da Anthony Parker ile ilgileniyor. Kadrosunda Theodoros Papaloukas ve Nikola Vujçiç gibi yıldızları bulunduran Olimpiakos’u Panagiotis Yannakis çalıştırıyor.
B Grubu’na ikinci torbadan dahil olan Partizan, Sırbistan ekolünün en önemli temsilcisi. Genç oyuncular Milenko Tepiç’i Panathinaikos’a, Novica Velickovic’i Real Madrid’e gönderen Partizan’ın bir diğer önemli ismi Uros Tripkoviç de takımdan ayrılacak. Dusko Vujoseviç’in çalıştırdığı Partizan, özellikle iç sahadaki performansıyla Avrupa’nın başarılı takımlarından biri.
Efes Pilsen’in gruptaki rakiplerinden Unicaja Malaga ise eski gücünden uzak. İspanya Ligi’ni üçüncü sırada tamamlayan Malaga ekibinde Marcus Haislip ve Carlos Cabezas takımdan ayrıldı. Aito Garcia Reneses’in çalıştırdığı Malaga’da bir dönem NBA’de de oynayan Çek guard Jiri Welsch forma giyiyor.
Euroleague B Grubu’nda Efes Pilsen’in bir diğer rakibi de Lietuvos Rytas. Geçtiğimiz sezon ULEB kupasını kaldıran ve Litvanya ligini de şampiyon tamamlayan Rytas’ı 1980’lerin efsane ismi Rimas Kurtinaitis çalıştırıyor. Rytas’ta iki önemli yıldız takımdan ayrıldı. ULEB Kupası’nın en değerli oyuncusu Chuck Eidson Maccabi’ye Marijonas Petravicius ise AJ Milano’ya gitti. Rytas’ın bu sezon en çok güvendiği isim Arturas Jomantas.
Efes Pilsen'in ön elemeden gelecek rakibi Fransız Orleans, Belçikalı Spirou, İtalyan Benetton ya da Letonyalı Ventspils olacak.

Paksoy
09.07.2009, 15:28
partizan ve malaga çok kan kaybetmiş, efes ve olimpiakos güle oynaya çıkar gider.efes süper 4 numara alırsa llider çıkabilir

Hüseyin İlkin
14.07.2009, 16:17
Nachbar Efes'te.

Yok artık gençler, Efes koptu geliyor. F4 geliyor, hazırlanın... :)

Paksoy
14.07.2009, 16:18
nacbar oofff nerdeydi bu en son

Hüseyin İlkin
14.07.2009, 16:23
http://www.bokinachbar.com/?p=3137&lang=EN

Boki will continue his career path in Turkey, specifically in the Efes Pilsen of Istanbul. Signed a one-year contract, renewable for one year. On the table were also offers from NBA clubs, but Efes Pilsen, with its ambitious plans Bokija sure to remain in Europe. However, in him, still remains a desire to return over lužo.
Müthiş bir hamle gerçekten...

http://en.wikipedia.org/wiki/Bo%C5%A1tjan_Nachbar

Nachbar'ın kariyeri.

Paksoy
14.07.2009, 16:27
pozisyonu 2 numara heralde ben öle biliyorum

Paksoy
14.07.2009, 16:35
4 numara dış atışlarda isabetliymiş.. mirsad gibi süpertransfer

Hüdai Pervaneli
14.07.2009, 16:42
Efes 1Ci bitirecek bu grubu:D

danger00
14.07.2009, 16:47
5 numara için biri gerekmez mi?
kaya ve kasunla hem lig hem eurolig gider mi acaba?
ermal düşünülebilir bence

Paksoy
14.07.2009, 16:47
inş avrupada karımıza fener çıkar

Paksoy
14.07.2009, 16:48
5 numara için biri gerekmez mi?
kaya ve kasunla hem lig hem eurolig gider mi acaba?
ermal düşünülebilir bence

ermal dan vazgeçtiler .. hem alacakalr transfer bitmediki 5 numaraalıp kapatırlar transferi

Paksoy
14.07.2009, 16:52
çok büyük bi para önermiş efes pilsen Nachbar da gözü kapalı kabul etmiş..Açıkçası efesin bu bütçesi ve imkanlarıyla bizim baş etmemiz çok zor..
antu dan

artık onlarda kabullendi:D:D:D

danger00
14.07.2009, 16:55
Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, Nachbar'ı kadrolarına katarak transferi noktaladıklarını belirtti. Özerhun, ''Oldukça iyi bir kadro oluşturduğumuza inanıyoruz. NBA'de uzun ve başarılı yıllar geçiren Nachbar'ın önümüzdeki sezon bize önemli katkı vereceğine inanıyorum'' dedi.

ajansspor.com

burda kapattıklarını söylüyorlar
taktiktir diyelim :)

Paksoy
14.07.2009, 16:58
bitirmiş olabilirler.. bence yeterli kadro

Muhammet*
14.07.2009, 17:02
Bostjan Nachbar mı?,vay anasını...:alkış:

Paksoy
14.07.2009, 18:13
eevt vay anasını rüya takım oldu..enson muloömeroviç,ibrahim kutluay,hidayet,drobjnak,hüseyin gibi takım vardı

Muhammet*
14.07.2009, 18:15
kerem tunçeri,igor rakocevic,bootsy thornton,bostjan nachbar,mario kasun

Maşallah...

Paksoy
14.07.2009, 18:35
shumpert,kaya kerem gönlüm,sinan güler

Emre ÖZTÜRK
14.07.2009, 18:49
Biri efes i durdursun:D

Paksoy
14.07.2009, 23:38
http://www.euroleague.net/resourceserver/18406/0e8f7d7f-eeb6-45e9-b3ed-cad4c2f99d1f/5d7/rglang/en-US/filename/bostjan-nachbar-dynamo-moscow.jpg (http://www.euroleague.net/euroleaguenews/transactions/2009-10-signings) Jul 14, 2009
Efes Pilsen tabs Bostjan Nachbar (http://www.euroleague.net/euroleaguenews/transactions/2009-10-signings)
Efes Pilsen upgraded its roster Tuesday by signing forward Bostjan Nachbar, a 2008-09 All-Eurocup First Team selection, to a two-year deal.
See rosters (http://www.euroleague.net/news/i/54858/180/item), signings (http://www.euroleague.net/euroleaguenews/transactions/2009-10-signings).

Mustafa Uzuner 61
15.07.2009, 01:09
Efes hakikaten kutluyorum kakiozisin yerine gerçekten çok kaliteli bir oyuncu kattı ama bence bir tane pota altı oyuncusu alması lazım skorer yoksa gene euroligde yetersiz kalacak bu kadro iç tehdit olmayınca dış tehdidleri iyi savunuyorlar malesef bu düzeyde.

Özge
15.07.2009, 11:15
Efes'te transfer bitmez:Dİyi kadro kurduk bu sene.Umarım iyi başarılara imza atarız.

Paksoy
15.07.2009, 15:32
http://www.youtube.com/watch?v=0_1_Xr6RzMI&feature=related
anılar tazelensin

Muhammet*
15.07.2009, 15:43
http://www.youtube.com/watch?v=0_1_Xr6RzMI&feature=related
anılar tazelensin

Bu spikere bir daha maç anlattırmasınlar... :)

Harun-61
15.07.2009, 16:36
Bostjan Nachbar

:eek::eek:

:alkış:

Paksoy
15.07.2009, 17:59
Bu spikere bir daha maç anlattırmasınlar... :)

futbol basketbol hentbol allah ne verdiyseççççççççç

Muhammet*
15.07.2009, 18:16
futbol basketbol hentbol allah ne verdiyseççççççççç

"Maç uzamaya gidiyor sayın seyirciler"... :D

Yunus Güneş
15.07.2009, 22:51
Bugün gaztede hidayetin çok süper hikayesini okudum çok duygusaldı...

Osman Yavuz
16.07.2009, 00:33
Avrupa'daki en iyi 3-4 uzun forvetten birini transfer ettik.Bostjan Nachbar bana göre Rako'dan daha önemli bir transfer.İçerden çok etkili değil ama dışardan inanılmaz şut tehdidi var.Zaten içerden Kerem ve Kaya domine ederler.

--------Jasikevicius---------
Rako--------------Shumpert
--Nachbar--------Kasun------

:D

Bu kadro euroleague'de final four oynar.Türk oyuncularımız da çok yeterli.İkinci beş şöyle olur

-----Kerem(Ender)---
Sinan-----------Thornton
----Kerem------Kaya----

2 beş de çok etkili valla.:D

Paksoy
16.07.2009, 00:36
avrupada şampiyon olur bu kadro ama shumpert ın yerine thoorton olabilir

Mustafa Uzuner 61
16.07.2009, 13:29
Yepyeni bir Efes Pilsen
15.07.2009 Geçen sene Euroleague’de gruplarda ilk aşamayı geçemeyerek, tarihinde bir ilke imza atan Efes Pilsen, TBL final serisinde Fenerbahçe Ülker karşısında seriyi 2-0’dan çevirip 4-2 kazanınca hedefi büyüttü. Aslında, Tuncay Özilhan geçen sene yaptığı yatırımla dahi bir şeyleri değiştirmek, eski günlere dönmek istediğini belli etmişti. Loren Woods, Andre Hutson, Scoonie Penn gibi vasat Amerikalı oyuncu transferleriyle 2 sezon üst üste Fenerbahçe Ülker serilerinde yaşanan hayal kırıklığı, hırsa dönüşüverdi. Sezon öncesinde yapılan Bootsy Thornton, Mario Kasun, Preston Shumpert gibi transferler, her ne kadar Euroleague’de uç hedefler koymak için yeterli seviyede olmasalar da, değişimin başladığının sinyalleriydi.
Geçen sezonda kadro yapısı

Geçtiğimiz sene coach Ergin Ataman, belki de kadronun biraz fazla geniş olması sebebiyle rotasyonu ve oyuncularına vereceği süreleri oturtmakta bir süre zorlandı. Sezon boyunca ligde kadroda kendine yer bulmuş oyuncu sayısı 16. Bu 16 oyuncudan 14’ü sezon başından beri kadrodaydı, 2 tanesi sonradan gelme. Ucundan da olsa ligi takip eden birinin bildiği hamle olan Kerem Tunçeri dışında, Bora Hun Paçun kadroya eklenmişti sezon ortalarında. Bora’nın oynadığı maç sayısı 2 ve ürettiği toplam skor 2. Biliyorsunuz, Bora’nın transferindeki en önemli unsur, kendisinin Darüşşafaka’da oynaması ve Darüşşafaka’nın Efes Pilsen’in pilot kulübü olması. Yani, Efes Pilsen istediği gibi Darüşşafaka’dan (aynı şekilde bir diğer pilot kulübü olan Pertevniyal’dan de) oyuncu getirebiliyor. Bahsettiğim 16 rakamı, lig için geçerliydi. Bunun dışında, Euroleague’de takımın sakatlıklar nedeniyle sıkıntı yaşaması ve gruptan çıkamama olasılığının artması üzerine gerçekleştirilen anlamsız hamleler var bir de. Cliff Hammonds, Predrag Drobnjak ve Dwayne Jones. Takıma o kadar fazla yabancı yığılmıştı ki, kimin gelip gittiğini muhtemelen sorumlu kişiler dahi bilmiyordu. Bu üç ismin oynadığı maç sayısı, toplasak 5’i geçmeyecektir muhtemelen. Jones ve Hammonds’un ikişer maçta görev aldıklarını hatırlıyorum, Drobnjak da hiç oynamadan geri gitti diye aklımda kalmış. O dönem öylesine bir curcuna vardı ki, Drobnjak’ın oynayıp oynamadığı konusunda bile ciddi şüphelerim var, gerisini siz hesap edin artık.

Çürük Elma Charles Smith
http://forum.bordomavi.net/images/yazar/yazilar/7262_charles.jpgÖnüne Final-Four gibi bir hedef koymuş olan Efes Pilsen’in, bu sezon geçtiğimiz sezonki gibi fırtınalı dönemler yaşamayacağını veya yaşasa da, bu fırtınaların geçen sezonki kadar şiddetli olmayacağını öngörebiliriz. Geçen sezon kadroda bir yapılanmaya gidilmesi sebebiyle, arada bazı çürük elmalar da oldu haliyle. O çürük elmalar ayıklandı şimdi belli bir ölçüde, ama bu çürük elmaların bana göre başında gelen Charles Smith, hala kasanın içinde öylece duruyor. Smith’i, “küçük maçların büyük oyuncusu” olarak yaftalamak pek de yanlış olmayacaktır. Ligdeki antrenman kıvamındaki maçlarda rahatlıkla çift haneli skorlar üreten, hatta 20’li sayıları bulan Smith, büyük maçlara gelince birden pasifleşiveriyor. Şöyle bir örnek verelim. Galatasaray Cafe Crown’la oynanan yarı final serisinde, ki geçen seneki Galatasaray Cafe Crown’un pek de zor bir rakip olduğu söylenemez, oynanan 2 maçta 28 ve 18 sayı üretmiş Smith, toplamda 46. 6 maçlık Fenerbahçe Ülker serisinde ise, yalnızca 2 kez çift haneleri görebilmiş, onlar da 10 ve 11’er sayıyla. Serideki maçlarda sırayla ürettiği skorlar 3, 5, 3, 10, 11 ve 6. Yani, Charles Smith’in 6 maçlık Fenerbahçe Ülker serisinde attığı toplam sayı (38), 2 maçlık Galatasaray Cafe Crown serisinde attığı toplam sayıdan (48) daha az. Final serisinde bahsedildiği gibi çok yüksek kalitede basketbol oynanıldığı fikrine çok fazla katılmasam da, gerçekten lig ortalamasının çok üstünde savunmaların ve fazlasıyla gergin bir atmosferin bulunduğunu söylemek gerek. Böyle bir ortamda, takımın sezon boyunca en önemli taşıyıcılarından biri olan Smith, kabuğuna çekilip beklemeyi tercih etti. Asıl sorumluluğu, Smith’ten çok daha soğukkanlı olan Thornton ile Shumpert almayı denedi.

Kadro analizi
http://forum.bordomavi.net/images/yazar/yazilar/7262_kerem.jpgYeni sezon öncesinde, Efes Pilsen’in 12 kişilik kadrosu kesin gibi. Kerem Tunçeri, Ender Arslan, Igor Rakocevic, Sinan Güler, Charles Smith, Preston Shumpert, Bootsy Thornton, Kerem Gönlüm, Bostjan Nachbar, Kaya Peker, Mario Kasun ve Dusan Cantekin. 1 numarada Kerem Tunçeri’nin, Ender Arslan’dan çok daha tecrübeli ve çok daha iyi bir pasör oyuncu olduğu kesin. Ender’in delici ve skorer özellikleri Kerem’e göre biraz daha üstün olabilir ama o özelliklerini de belli bir istikrar içerisine oturtmayı becerememiş durumda Ender. Bu da büyük bir olasılıkla rotasyonda Kerem’i, Ender’in üstüne koyacaktır. Kerem’in 30 yaşını geçkin bir oyuncu olduğunu düşünürsek, ligdeki düşük kalibreli maçlarda mümkün olduğunca az süre alacağını, aslen Euroleague maçlarında enerjisini ortaya koyacağını söyleyebiliriz. Ayrıca, gerekirse Rakocevic de çok kısa süreler olması şartıyla bu bölgede görev alabilir. 2 numarada Rakocevic sürenin çok büyük bir bölümünü alacaktır, benim burada kafaya taktığım Rakocevic’ten artacak olan 5-10 dakikalık süre. 2 numaralı pozisyonda iki alternatif bulunuyor; Charles Smith ve Sinan Güler. Yukarıda Smith hakkında ne düşündüğümden bahsettim az çok, Sinan Güler’in de bu takım için Smith’ten çok daha önemli bir parça olduğunu düşünüyorum ve üst seviye maçlarda “kenardan gelen oyuncu” rolünü çok güzel bir şekilde üstlenebileceğine inancım tam. Ama, Smith’in takımda kalması halinde, öyle görünüyor ki, Sinan yine kadrodaki son opsiyonlardan biri olacak. 3 numaralı bölgede ise, herhangi bir sorun gözükmüyor; Thornton ve Shumpert, üst seviye için gayet yeterli ve tecrübeli isimler.

4 ve 5 numaralı pozisyonlar, Efes Pilsen’in geçen sezon en çok sıkıntı çektiği bölgeydi. Kasun, sezonun önemli bir bölümünü sakatlığından dolayı kaçırdı ama geri döndükten sonra da beklentilerin aşağısında kaldığını belirtmek lazım. Yeni sezonla, yeni hedeflerle birlikte geçen sezonkinden daha iyi bir Kasun görmeyi umuyorum ben kendi adıma. Onu yedekleyecek olan Kaya, 4’ten 5’e evrilmiş bir oyuncu görünümü vermesine rağmen, Fenerbahçe Ülker’e karşı oynanan final serisinde gayet iyi verim verdi. Konsantre olduğunda ve maçı gerçekten istediğinde, gereken sertliği de belli bir ölçüde koyabilen bir uzun Kaya, bunun ne kadarını reele dökecek, önemli olan nokta orası. 4 numarada süreleri paylaşacak gibi gözüken Kerem Gönlüm ve Bostjan Nachbar, birbirlerinden farklı özellikteki oyuncular, ki bunun bir avantaj olduğunu söyleyebilirim. Nachbar, fizik temasını sevmeyen, pota altında fazla silahı olmayan ama orta mesafe ve üç sayılık atışlarda bir uzuna göre çok çok başarılı ve belli bir markası olan uzun. Kerem Gönlüm, tam tersine şut tehdidi hiç olmayan, fizik yapısı ince olsa da, temastan kaçınmayan ve mücadeleci basketbolu seven, iyi ribaunt alabilen ve sayılarının da hemen hemen hepsini aldığı hücum ribauntlarıyla üreten bir oyuncu. Ana rotasyonda yer bulacak olan bu 4 oyuncunun yanısıra, ayakları hızlı, atletik, fizikli ve az çok post oyununu bünyesinde barındıran - mesela Partizan’da oynayan Stephane Lasme gibi – bir uzun oyuncu güzel bir tamamlayıcı olabilirdi ama yönetim cephesinde transferin kapandığı söyleniyor.

Şimdiden bir tahmin yapmak, pek sağlıklı ve akılcı gözükmüyor. Varolan kadronun nasıl işleneceği ve ilerleyen dönemlerde neler yaşanacağı, çok önemli faktörler. Bu umut veren kadroyu bir de belli bir süre saha içinde görmek ve ortaya çıkan sonuçları değerlendirmek gerekecek, “bu takım Euroleague’de Final-Four oynayabilir-oynayamaz” diyebilmek için…

Mustafa Uzuner 61
16.07.2009, 13:31
Avrupa'daki en iyi 3-4 uzun forvetten birini transfer ettik.Bostjan Nachbar bana göre Rako'dan daha önemli bir transfer.İçerden çok etkili değil ama dışardan inanılmaz şut tehdidi var.Zaten içerden Kerem ve Kaya domine ederler.

--------Jasikevicius---------
Rako--------------Shumpert
--Nachbar--------Kasun------

Bu kadro euroleague'de final four oynar.Türk oyuncularımız da çok yeterli.İkinci beş şöyle olur

-----Kerem(Ender)---
Sinan-----------Thornton
----Kerem------Kaya----

2 beş de çok etkili valla.:D
Jacikevicius keşke gelse ama transfer kapandı diyor engin özerhun charles smithin yerine çok iyi olurdu

winner
17.07.2009, 22:50
Avrupanın en kaliteli 5 forvetinden birisi ve yine en kaliteli 5 power forvetinden birisi transfer edildi.İki transferde üst düzey ve kusursuz.Zaten iyi,oturmuş ve savaşçı bir kadro vardı.Şimdi iki süper yıldız bu kadroya eklendi.Euroleaguede final 4 bu sene çok yakın, ligi hiç saymıyorumbile diğer takımlara şimdiden acıdım, bu kadro ile her maç katliam olur....

Mustafa Uzuner 61
18.07.2009, 13:41
Efes'te hedef yine Avrupa

Yaptığı büyük yatırıma rağmen Euroleague'e geride kalan yıl oldukça erken veda eden Efes Pilsen, hırsını hala koruyor. Görünen o ki, transferler Final Four için...

NTV Spor
Güncelleme: 16:39 TSİ 15 Temmuz. 2009 Çarşamba

http://media1.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/Spor%C3%96zel/_Yazarlar/irmakkazuk.standard.jpg (irmak.kazuk@ntv.com.tr)Geçtiğimiz sezon yaptığı büyük yatırıma rağmen Euroleague'de tarihinin en erken vedasını yaşayan, Beko Basketbol Ligi final serisinde de, son iki playoff eşleşmesinde maç kazanamadığı Fenerbahçe Ülker'e karşı 2-0 geri düşmesine karşın 4-2 ile şampiyonluğa ulaşan Efes Pilsen çıtayı daha da yükseltti. Lacivert beyazlıların son transferi Bostjan Nachbar, Igor Rakoçeviç gibi yine tüm dünyanın tanıdığı bir isim...
Bundan 3 sezon önce Beko Basketbol Ligi final serisinde Fenerbahçe Ülker'e karşı maç kazanamayan hatta direnç gösteremeyen, 2 sezon önce bu defa yarı final serisinde yine sarı lacivertlilere 3-0 ile boyun eğerek tarihinde yaşamadığı hezimetlerle yüzleşen Efes Pilsen için basketbol kamuoyunda kara bulutlar dolaşmaya başlamıştı. Tüm basketbolseverlerin korkulu rüyası olan, lacivert beyazlıların TOFAŞ ve ÜLKER örneklerinde olduğu gibi şubeyi kapatma söylentileri etrafta dolaşmaya başlamıştı. Ancak Efes Pilsen Başkanı Tuncay Özilhan ve yönetimi sanki bu söylentilere inat bütçeyi yukarı taşıyarak çok önemli isimleri kadrosuna katmıştı. Takımın başına Efes Pilsen ekolünün başarılı temsilcilerinden Ergin Ataman takımın başına gelirken, İtalyan basketbolunun sancağını son yıllarda başarıyla taşıyan Montepaschi Siena'dan Bootsy Thornton, Real Madrid'in yıldız skoreri Charles Smith, Yunan milli takımının kemik oyuncularından Michailis Kakiouzis ve tabii ki Regal Barcelona'nın Hırvat yıldızı Mario Kasun en dikkat çeken yabancı tercihleriydi. Kaya Peker, Sinan Güler, Preston Shumpert de elde edilmesi planlanan takım kimyasının diğer önemli takviyeleri oldu.
Efes Pilsen belki 4 yıldır Türkiye Ligi (Beko Basketbol Ligi) şampiyonluğuna hasretti ama, bu noktada Ataman'ın asıl hedefinin Euroleague'de çıkılabilecek en üst nokta olduğunu söylemek yanlış olmazdı. Ancak tabii evdeki hesap çarşıya uymadı. Bu da normal. Kasun'un sakatlığı, oyunkurucu pozisyonunda 1 numaralı guard gözüken Milos Vujaniç'in beklenenin bayağı altında kalması Euroleague'e erken vedayı yaratan faktörler oldular.
Haberin devamı ↓ (http://www.ntvmsnbc.com/id/24983869/#storyContinued) reklam

Fakat bu basketbol gerçekten çok garip bir spor. Belkide güzelliği burada... Efes Pilsen 2-0 geride çıktığı ve 15 sayı geriye düştüğü 3. maçta belki o karakteri göstererek Abdi İpekçi'den galip çıkamasa, serinin 4-0'a gitmesi içten bile değildi. Belki de gerçekten bu defa Tuncay Özilhan yaptığı büyük yatırımın karşılığını alamayınca vereceği anlık kararla sadece kulübü kapatmayıp, Türk basketbolunun geleceğini de etkileyecekti. Ama Efes Pilsen zoru başardı ve önümüzdeki yıl belki de bu kadar zorlanmamak için çalışmalarını hızlandırdı.
Lacivert beyazlıların ilk transfer bombası Igor Rakoçeviç'ten çok da fazla bahsetmeye aslında pek gerek yok. Kızılyıldız'da dikkat çeken performansından sonra NBA macerası ile renklenen kariyerini, 2004/05 sezonunda İspanya yolunu tutarak zirveye taşıdı. Önce Pamesa Valencia, ardından Real Madrid formaları giyen Sırp yıldız, son 3 sezon da TAU Ceramica'da oynadı. Bask bölgesi ekibiyle ilk ve son sezonlarında Euroleague sayı kralı olan Rakoçeviç, bu süre zarfında, Avrupa basketbolunun kulüpler bazındaki en prestijli organizasyonunun bir kere en iyi beşine, bir kere de en iyi 2. beşine de seçilmeyi başardı. 2001 Avrupa, 2002 Dünya Basketbol şampiyonalarında ülkesi ile altın madalya kazanan Sırp oyuncu, ilerlemiş yaşına rağmen de NBA takımlarının listesinde yer alıyordu.
Efes Pilsen'in bu transferle çok önemli bir açığı kapattığı aşikar. İkinci dikkat çekici transfer de belki Engin Özerhun'un da ifade ettiği şekilde "ekonomik kriz" sayesinde gerçekleşti. NBA patentli Sloven yıldız Bostjan Nachbar'ı renklerine bağlayan Efes yine ses getiren bir hareket yaptı. Aslında Efes Pilsen teknik heyetinin hedefi, 3 ve 4 numaralarda oynayan Nachbar'ın yerine aynı pozisyonda yerli bir oyuncudan faydalanmaktı. Buna oldukça yakın oldukları da söyleniyordu. Mirsad Türkcan... Dedikodular dolaştı durdu, ama Aziz Yıldırım'ın olaya müdahale etmesiyle, ibre önce Ersan İlyasova, ve sonra yeniden yabancı tercihine döndü.
Nachbar da Avrupa basketbolunun son 7-8 yılında adından en fazla söz ettiren isimlerinden. 2002 yılında start alan 6 yıllık NBA kariyerine 4 takım sığdıran Sloven oyuncu (Houston Rockets, New Orleans, Oklahoma City ve New Jersey) en verimli sezonunu da ABD'deki son yılında yaşamıştı. O sezon Nets formasıyla 75 maça çıkan Nachbar, 9.8 sayı ve 3.5 ribaund istatistiklerine imza attı.
Efes Pilsen bu iki "büyük" transferle çok önemli iki ismi kadrosuna kattı. İki şutör. Nachbar oynadığı pozisyonda rakiplerine şutör özelliğiyle rahatlıkla üstünlük kurabilen ve gerektiği anlarda sorumluluk alabilecek nitelikte bir oyuncu, aynı meslektaşı ve yeni takım arkadaşı Igor Rakoçeviç gibi. Ancak yine de boyalı alanda biraz daha fazla savaşacak, rakipleri hırpalayacak, blok yapacak, oyuna küstürecek bir uzuna duyulan ihtiyacın, Ergin Ataman tarafından da tespit edildiğini düşünüyorum. Çok fazla geriye gitmeye gerek yok. Final serisinde en kritik anlarda (eleştirilse de ) Kaya'nın gösterdiği agresif tutum, kağıt üzerinde çok katkı yapmasa da Fenerbahçe Ülker uzunlarıyla içeride savaşan Mario Kasun'un serideki rolü gözardı edilemez.
Sonuç olarak bu kadro, aynen geçen sezon olduğu gibi Türkiye parkelerine fazla. Ve yine Beko Basketbol Ligi'nde yabancı kontenjanından dolayı kritik maçlarda ibreyi Efes Pilsen'e çevirecek olan yerliler olacak. Yerli kısalardan bir tek Sinan Güler 2 numara ve gidişita göre 3 numara oynayabilme özelliğine sahip. Eğer Güler bu yaz döneminde takıma verdiği katkıların içerisine skor yönünü de ekler, Mario Kasun da geçen sezon yaşadığı istikrarsızlığın sadece sakatlıktan dolayı olduğunu ispatlarsa Ataman'ın planı tutar.

Mustafa Uzuner 61
18.07.2009, 13:43
Hala bir pota altı oyuncusuna ihtiyaç var sert ve ribaunt özelliği iyi olan bir oyuncu takımda ki oyunculara bakarsan zaten hemen hepsi sayı bulabilen oyuncular bu yüzden bence fatih solak gibi bir bolkçu ve ribauntçu olan birisi düşünülebilir aslında

Osman Yavuz
18.07.2009, 15:11
Miami Iverson'a yıllık 2.5 milyon dolar teklif ediyormuş.Biz alsak hiç fena olmazdı aslında.:DGelir mi acaba Türkiye'ye?

Paksoy
20.07.2009, 20:26
http://www.basketdergisi.com/images/photos/4%2818%29.jpg Yunanistan’ın yıldız oyuncuları Dimitris Diamantidis ve Theo Papaloukas, 2009 Avrupa Şampiyonası’nda forma giymeyeceklerini açıkladılar.

Türkiye’de düzenlenecek olan 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda yer alabilme hedefi, Yunanistan için zorlu bir sürece girdi. Yunanistan Milli Takımı’nın yıldız oyuncuları Dimitris Diamantidis ve Theo Papaloukas, 2009 Avrupa Şampiyonası’nda forma giymeyeceklerini açıkladılar.

29 yaşındaki Avrupa’nın en iyi savunma oyuncularından Diamantidis’in, Haziran ayının sonlarında geçirdiği laparoskopik ameliyatının ardından 2009 Avrupa Şampiyonası’nda forma giymesinin zor olduğu ve forma giyemeyeceği belirtildi.

Yunanistan Milli Takımı’nın bir diğer önemli oyuncusu 32 yaşındaki Papaloukas ise yorucu ve zor bir sezon geçirdiğini belirterek, yaz aylarını dinlenerek geçirmek istediğini ve bu yüzden de milli takımdan affını istediğini ifade etti.

winner
24.07.2009, 16:56
Yapılan transferlerle oluşan kadro bence fazlasıyla yeterlidir.Fazla gözünü çıkarmaya gerek yok.İçeride sert oyuncular zaten var.Ayrıca shumpert ve Thornton fizik avantajlarıyla içeriye sürekli destek verebilecek durumdalar.Ayrıca Charles smith konusundaki görüşlere katılmıyorum.Bu sezon takımın sayı yükünü çektiğini unutmayalım.Tecrübesi,kalitesi ve savunmasıyla takımda kalması çok faydalı olacaktır.Ayrıca türkiye liginde tribünde oturacak bir yabancıya ihtiyaç olacak.Böylece avrupa liginde dinamik bir Charles Smith göreceğiz sahada.

Ömer1967
27.07.2009, 17:51
http://www.youtube.com/watch?v=cKF9FgoXLqI&feature=related

Fener taraftarının gerçek yüzü

Paksoy
12.08.2009, 19:50
Haberi Ekle :
http://www.htspor.com/images/google.gifGoogle (javascript:;)
http://www.htspor.com/images/facebook.gifFacebook (javascript:;)
http://www.htspor.com/images/favori.gifFavorilerim (javascript:window.external.AddFavorite('Link','Ba %C5%9Fl%C4%B1k'))
http://www.htspor.com/images/digg.gifDigg (javascript:;)
http://www.htspor.com/images/delicious.gifDel.icio.us (javascript:;)

Milli Takım'da doping şoku!
Kanında yasaklı maddeye rastlanan Kerem'e idari tedbir.
12/08/09 17:49
http://www.htspor.com/2009/08/12/resim/haber_ic_165148.jpg
HTSPOR.COM ÖZEL HABER
Efes Pilsen forması giyen milli basketbolcu Kerem Gönlüm'ün idari tedbirli olarak müsabakalara katılması yasaklandı. Kerem, (A) Milli Basketbol Takımı'nın kadrosundan çıkarıldı.
Beko Basketbol Ligi'nde Efes Pilsen ile Fenerbahçe Ülker arasında oynanan final serisinde yapılan testlerde, Kerem Gönlüm'den alınan örnekte yasaklı maddeye rastlandı. İkinci testin sonucuna göre, milli basketbolcunun 2 yıla kadar men cezası alması gündemde.

-İHMAL İDDİASI-
HABERTURK.COM'un ulaştığı bilgiye göre, basketbolda test sonuçları en geç iki hafta içinde neticeleniyor. Basketbol Federasyonu'na hemen sonuç bildiriliyor. Milli Takım'ın hazırlık maçlarını bu süreden sonra oynaması ve Kerem'in de kadroda yer alması nedeniyle, yaşanan doping şokunda bir ihmal olup olmadığı üzerinde duruluyor.

Kerem Gönlüm, resmi olan hazırlık maçlarında oynadığı için Basketbol Federasyonu ve Milli Takıma da ceza gelebilir.

Paksoy
12.08.2009, 19:51
çok sevdiğim bir sporcu ,hata olduğu ortada

Özge
12.08.2009, 22:33
Kerem'in böyle bir şey yapacağını sanmıyorum.Umarım olmaz.

Abdülkadir Kılıç
13.08.2009, 12:50
Gerçekten bu Kerem'in olayına şok oldum. Ben de inanmıyorum böyle birşey yapacağına ama bu madde çok zor bulunan bir maddeymiş. Aynı zamanda Türkiye'de ilk kez bu madde yüzünden doping çakmış. İnşallah bu işten en az zararla ayrılır.

Serdær
13.08.2009, 13:29
İbrahim KUTLUAY 1 Yıllığına Türk Telekom ile anlaştı.

Cengiz Çubukcu
14.08.2009, 09:13
Keremin olayına ben de çok üzüldüm, doping yaptığına kesinlikle inanmıyorum....

bir üzücü haber de Enesten...
Ne yaptın Enes!

Avrupa Gençler Basketbol Şampiyona-sı’nda yıldızı parlayan 17 yaşındaki oyuncu, kendisine A Milli Takım kapısı açılmışken, riskli bir karar aldı ve eğitimi için ABD’yi seçti

Avrupa Gençler Basketbol Şampiyonası’nda en çok dikkat çeken oyuncu olan Enes Kanter, daha 17 yaşında ABD’ye gitme kararı aldı, A Milli Takım’da oynama fırsatını kaçırdı.
Kısa bir süre önce müthiş hikayesini MİLLİYET sayfalarında okuduğunuz Enes Kanter kariyeri için riskli bir karar aldı. Fenerbahçe Ülker’de forma giyen genç basketbolcu, Avrupa Şampiyonası’nda gösterdiği üstün performans ve yakaladığı inanılması güç istatistiklerin (18.6 sayı, 16.4 ribaunt) ardından tüm basketbol otoritelerinin gözdesi olmuştu.
ABD’de birçok okuldan burs teklifleri de alan Enes, geçtiğimiz sezon reddettiği önerileri bu yıl geri çevirmedi, dün bir sene lise eğitimini sürdürmek ve dil öğrenmek, ardından da üniversite için Las Vegas’a gitti. Enes’in eksiklerini çok daha kolay ve doğru şekilde giderebileceği Avrupa basketbolundan ayrılması ne kadar büyük riskse, NCAA’de çok da sözü geçmeyen Las Vegas yolunu tutması da aynı ölçüde şaşırtıcı bir karar oldu.
Avrupa Basketbolu’nda henüz üst düzey sertliği pek yaşamayan, geçtiğimiz sezon bazı Euroleague maçlarında dakika aldığında ribauntlarda çok etkili olsa da, hücum ve savunma konusunda eksiklikleri göze çarpan Enes, son yıllarda Avrupa’da genç yetenek avına çıkan ve birçok yeteneğin de, kariyerini daha başlamadan sonlandıran ya da en azından gidebilecekleri noktaların çok daha aşağılarına taşıyan basketbol ticaretine kendisini teslim etti.

Teklifleri kabul etmedi
Oysa ki Enes’in, Fenerbahçe Ülker’de bu sezon çok daha fazla süre alacağı, hatta kulübün Vidmar’ı gönderip, kendisine daha fazla süre verme düşüncesinin olduğu, kalması için ailesine ciddi rakamların döndüğü bir teklif sunduğu da biliniyordu.
Enes’in bu kararı çok kritik bir döneme de geldi. A Milli Basketbol Takımı’nın, dün yaşadığı Kerem Gönlüm şokunun ardından Enes Kanter’i, kadroya dahil etmek istediği, ancak akşam saatlerinde ulaştıkları genç oyuncudan ‘ABD’ye gidiyorum’ cevabını aldıkları öğrenildi. Yani Enes, eğer bu kararı vermemiş olsaydı, Kerem gibi önemli bir ribauntçusunu Polonya’da kullanamayacak 12 Dev Adam’ın, umudu olabilirdi.

Abdülkadir Kılıç
14.08.2009, 10:44
Gerçekten Enes'in yaptığı iş değil. ABD'de eğitim alıp orada tutunamayan bir sürü basketbolcumuz var. Acaba ona bu aklı kim verdi. Rubio Avrupadan Draft edildi. Kendi takımında bile üç örnek var. Bundan önce ki draftda Ömer Aşık ve Semih seçilmişti. Bu Draftda Emir seçildi. Burada iyi süre alıp sert basketbol oynayabilirdi.

Gökhan KAN
14.08.2009, 13:32
"Doping yapmış olsaydım.."

Yapılan kontrollerde vücudunda ''Cathine'' adlı yasaklı maddeye rastlanan ve doping yaptığı gündeme gelen milli basketbolcu Kerem Gönlüm, yaşanan olaylardan dolayı çok üzgün olduğunu ve kendisinin asla böyle bir şey yapacak bir sporcu olmadığını söyledi.

http://www.ajansspor.com/resim/devler_sev_keremgonlum.jpg
Almanya'nın Köln kentinde yapılan testler sonrası vücudunda yasaklı maddeye rastlandığı açıklanan ve durumu netleşene kadar milli takımdan da uzak kalacak olan Kerem Gönlüm, yaptığı açıklamada, kendisinin doping yapacak bir sporcu olmadığını belirterek, ''13 senedir tertemiz bir şekilde kariyerimi sürdürüyorum'' dedi.

Efes Pilsen ve milli takımdaki başarılı performansıyla büyük beğeni toplayan ve sporcu kişiliğiyle basketbol camiasının da takdirini kazanan tecrübeli oyuncu, testlerin açıklanmasının ardından kulüp yetkilileriyle birlikte araştırma yaptıklarını dile getirdi.

Aldığı öne sürülen maddenin uyarıcı olduğunu ve normal şartlarda da vücutta bulunduğunu kaydeden Kerem, ''Büyük üzüntü ve şok içindeyim. Böyle bir şey yapacak sporcu değilim.
Her zaman kendim ve kulübüm adına basketbol dünyasında örnek olmaya çalıştım. Bana ve kulübüme davranışlarımdan dolayı söz gelmesin diye hareketlerime hep dikkat ettim. Gençlere her zaman örnek olmaya çalıştım, ama şu anda hak etmediğim bir durumla karşı karşıya kaldım'' diye konuştu.

Kendisi gibi herkesin şaşkın olduğunu vurgulayan tecrübeli oyuncu, ''Vücutta normalde bu madde oluyor. Yediğimiz bir şeyden de çıkabiliyor. Kimse 'Şundan oldu' diyemiyor. Aldığım bir şey yok. Doping yapmış olsaydım çıkar 'Yaptım' derdim. Sonuçta o dönemde otelde kamptayız. En kısa sürede savunmamı vereceğim. Önümüzdeki haftaya kadar bunu tamamlayacağız'' dedi.

-''BİR AN ÖNCE MİLLİ TAKIMA DÖNMEK İSTİYORUM''-
36. Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası'na hazırlanan milli takım kampındayken bu durumla karşılaşan ve konu netlik kazanana kadar milli takımdan uzak kalacak olan Kerem Gönlüm, bir an önce milli takıma dönmek istediğini söyledi.

Milli takımdan bir süreliğine de olsa uzak kalacağı için üzgün olduğunu kaydeden Kerem, şöyle konuştu:
''Ortada yaşanmışlık yok. Hatırladığım şeyler belli. Hiçbir şey almadığım belli. Ben yeni 3 yıllık kontrat imzalamış, 32 yaşında bir oyuncuyum. Basketbola daha vereceğim çok şey var. Türk basketboluna daha çok hizmetim olacak. Beni bütün kamuoyu biliyor. Türk basketbolseverler de beni biliyor. Maddenin ne olduğunu da bilmiyorum. Ayrıca öyle bir şeye ihtiyacım yok. 13 senedir tertemiz bir şekilde oynuyorum.''

Efes Pilsen Kulübü Başkanı Tuncay Özilhan başta olmak üzere, bütün kulüp yetkililerinin yanında olduğunu anlatan Kerem, ''Bütün basketbol kamuoyu bana inanıyor ve sonuna kadar arkamda duruyor. Kendim ve basketbol adına bu yanlışlığın giderilmesini bekliyorum'' diyerek sözlerini tamamladı.

Paksoy
14.08.2009, 13:51
kerem gönlüm e ben inanıyorum,ayrıca milli takımda enes ve kerem ayrılmasıyla, hakettiği halde milli takma çağrılmayan kaya peker e milli takım yolu gözüktü.

Osman Yavuz
14.08.2009, 14:03
Biz sana inanıyoruz Kerem.Basketbolumuza senin gibi adamlar lazım.

winner
02.09.2009, 11:05
Kerem basketbolumuuzn en beyefendi isimlerinden birisi her yönüyle.Kesinlikle bilerek böyle bir şey yhaptığına inanmıyorum.Ama bazen dikatsizlikle, Wada listelerini güncel olarak takip etmeyerek doping içeren bir madde alınabiliyor.Bu da işlenen doping suçunu ortadan kaldırmıyor maalesef.Sanırım 3 eylül'de B numunesi açılacak.Umarım negatif çıkar.Kerm hem efes'e hem milli takıma çok lazım.
Bu arada Kerem eğer ceza alırsa o pozisyona yerli transfer gerekecek.İspanya da sözleşmesi fesholunan Ermal kesinlikle alınmalı...

Cengiz Çubukcu
02.09.2009, 11:06
Kerem basketbolumuuzn en beyefendi isimlerinden birisi her yönüyle.Kesinlikle bilerek böyle bir şey yhaptığına inanmıyorum.Ama bazen dikatsizlikle, Wada listelerini güncel olarak takip etmeyerek doping içeren bir madde alınabiliyor.Bu da işlenen doping suçunu ortadan kaldırmıyor maalesef.Sanırım 3 eylül'de B numunesi açılacak.Umarım negatif çıkar.Kerm hem efes'e hem milli takıma çok lazım.
Bu arada Kerem eğer ceza alırsa o pozisyona yerli transfer gerekecek.İspanya da sözleşmesi fesholunan Ermal kesinlikle alınmalı...

Eğer 3 eylülde doping yapmadığı anlaşılırsa milli takıma dönecek mi?

winner
02.09.2009, 12:17
Eğer 3 eylülde doping yapmadığı anlaşılırsa milli takıma dönecek mi?

Evet 3 eylül tarihi bekleniyor, numune negatif çıkarsa milli takım kampına katılacak, takımdan ayrı olmasına rağmen hazır kalabilmek için antrenmanlarını sürdürüyor...

Paksoy
14.09.2009, 02:20
Şampiyon Efes Pilsen yeni sezon çalışmalarına başladı...

http://www.efesbasket.org/Images/haber/EP-ilk_antrenman-merter.jpg2008-09 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Efes Pilsen, Kaya Peker, Charles Smith, Bootsy Thornton, Preston Shumpert ve yeni transfer Igor Rakocevic ile birlikte yeni sezon çalışmalarına Merter Tesisleri'nde başladı.

A Mili Takım'da bulunan Ender Arslan, Kerem Tunçeri ve Sinan Güler, Kerem Gönlüm, Hırvat Milli Takımı'nda bulunan Mario Kasun ve Sloven Milli Takımı'nda bulunan bir diğer yeni transfer Bostjan Nachbar Avrupa Basketbol Şampiyonası sonrası lacivert beyazlılara katılacak.

Murat Erdem
14.09.2009, 14:41
Beko Basketbol Ligi'nde geçtiğimiz sezon şampiyonluğu kazanan Efes Pilsen'in yeni yabancı transferi Daniel Santiago Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki özel bir hastanede sağlık kontrolünden geçti.
İspanya'nın Barcelona takımından transfer edilen 33 yaşında, 2,16 santimetre boyundaki Porto Rikolu oyuncu, pivot olarak görev yapıyor. Maraton.com.tr

Sessiz sedasız transfer yapmışlar. Kerem Gönlüm'den umut kesilmiş demek ki.

AdemS
14.09.2009, 22:18
Ahh Ülkersporum ahh.. Ne diye ligden çekildin ki.. Sensiz tadı yok bu ligin.. Sen gittikten sonra canım hiç izlemek istemiyor ligi..
Nasıl ki Trabzonspor olmasa Süper Lig'i izleyemeyeceğim gibi sen olmadığın için de Basketbol Ligi'ni seyretmiyorum..

inşAllah Trabzonspor Basketbol Kulübü üst lige çıkar da o zaman seyrederim..

winner
18.09.2009, 10:43
Ahh Ülkersporum ahh.. Ne diye ligden çekildin ki.. Sensiz tadı yok bu ligin.. Sen gittikten sonra canım hiç izlemek istemiyor ligi..
Nasıl ki Trabzonspor olmasa Süper Lig'i izleyemeyeceğim gibi sen olmadığın için de Basketbol Ligi'ni seyretmiyorum..

inşAllah Trabzonspor Basketbol Kulübü üst lige çıkar da o zaman seyrederim..

Neden yokmuş ki ülker, aslanlar gibi sahada...Giy sarı-laci formanı doğru İpekçi'ye.Konu başlığını doğru okumadIn herhalde;
ŞAMPİYON EFES PİLSEN

Hüseyin İlkin
18.09.2009, 10:46
Kaya, sezon içerisinde oynayacağı oyunla Tanjevic'e gereken mesajı verecektir. Resmini görmüşken belirtiyim.

Şampiyonluk yolunda Efes'e yeniden başarılar... :)

Mehmet Fırat
18.09.2009, 10:55
Konu başlığını doğru okumadIn herhalde;
ŞAMPİYON EFES PİLSEN

Ondan önce Türkiye Basketbol Ligi yazıyor ama. :)

Enes Başkaya60
18.09.2009, 18:02
shumpert cok iyi oyuncu.............

AdemS
22.09.2009, 00:37
Neden yokmuş ki ülker, aslanlar gibi sahada...Giy sarı-laci formanı doğru İpekçi'ye.Konu başlığını doğru okumadIn herhalde;
ŞAMPİYON EFES PİLSEN

Hangi formayı giyeceğimi ben çok iyi biliyorum merak etmeyin..

Konu başlığı Efes Pilsen değil, Türkiye Basketbol Ligi'dir.. Geçen sezonun şampiyonu olduğu için o başlık düzeltildi sonuna o eklendi, yani konu Efes Pilsen değil.. Yeni sezon başlarken de Efes Pilsen ibaresi kalkacaktır zaten..

Edit... Artık öyle bir başlık yok zaten.. Konu Türkiye Basketbol Ligi'dir..

Paksoy
22.09.2009, 01:09
sezon sonu şampiyon efes yazacak tekrar

Berk
22.09.2009, 13:42
Bu konuya girenlerin %99'u Efes için giriyor.Efes başlığı olarakta düşünebiliriz bu başlığı.Bunda bir mahsur da yok bana kalırsa.Türkiye'de basketbol Efes'ten ibarettir..

Muhammet*
22.09.2009, 15:13
Bu sene Efes'i zorlayabilecek bir takım var mı?

Trabzonspor 61
22.09.2009, 16:31
Bu sene Efes'i zorlayabilecek bir takım var mı?

Turgay Demirel faktörü ile Ülkerspor zorlayabilir yine.:alkış:

AdemS
22.09.2009, 17:18
Ben Efes için girmiyorum, ayrıca bana göre de Türkiye'de basketbol, Efes dışındaki takımlardan ibarettir :)

Kadir
22.09.2009, 17:24
Ben Efes için girmiyorum, ayrıca bana göre de Türkiye'de basketbol, Efes dışındaki takımlardan ibarettir :)

Neden....?

AdemS
22.09.2009, 17:28
Neden....?

Sevmiyorum..
Ülkerspor basketbol branşını Fener'e devretmeden önce Ülkersporluydum ve o zamanki rakibimiz de Efesti.. Dolayısıyla da sevmiyorum yani :)

ilhan
22.09.2009, 17:30
Ben Efes Pilsen'i severim.
İyidir.
;)

Trabzonspor lige çıkana kadar Efes Pilsen ve Diğerleri olarak Beko Basketbol ligi devam eder.

AdemS
22.09.2009, 17:31
Ben de Trabzonsporun lige çıkmasını bekliyorum zaten ;)

ilhan
22.09.2009, 17:33
Trabzonspor çıkana kadar daha çok dövünürsün ülkersporla ilgili olarak.
:)

AdemS
22.09.2009, 17:35
Dövünüyorum zaten İlhan.. Canımı baya sıkmışlardı o zaman, ne diye kapatırsın ki son iki sene şampiyon olmuş takımı.. Kadro muhteşem, Teknik kadro muhteşem, taraftar muhteşem.. Sen bu muhteşem takımı git kapat.. O kadar taraftarı sokağa atmış gibi oldu..

ilhan
22.09.2009, 17:52
Çok salakça bir birleşimdi. Hatta ben bile soğumuştum yani basketboldan. Gerçi hâlen eskisi kadar ilgi gösterdiğim söylenemez ama ne zaman Galatasara Cafe Crown, Beşiktaş Cola Turka, Fenerbahçe Ülker oldular midem bulanmaya başladı.

Berk
22.09.2009, 17:55
Çok salakça bir birleşimdi. Hatta ben bile soğumuştum yani basketboldan. Gerçi hâlen eskisi kadar ilgi gösterdiğim söylenemez ama ne zaman Galatasara Cafe Crown, Beşiktaş Cola Turka, Fenerbahçe Ülker oldular midem bulanmaya başladı.

Bide basketbolda bile 3 büyük deyip Efes'i görmemezlikten gelmeleri yok mu..Ayrı bir rezillik ve komedi.:)

UğuR
14.10.2009, 10:19
Ermal Kurtoğlu Efes Pilsen'de
14 Ekim 2009 Çarşamba 09:22
Son şampiyon Efes Pilsen Teknosa Türkiye Kupası'ndaki başarısız grafiğinin ardından transfere yöneldi

Lacivert-Beyazlılar bir süredir Beşiktaş Cola Turka’nın ilgilendiği Ermal Kurtoğlu’nu son bir hamleyle tekrar renklerine bağladı.

Geçen yıl İspanyol ekiplerinden Pamesa Valencia’da forma giyen, transfer döneminde ise boşa çıkan tecrübeli pivotla Beşiktaş ciddi şekilde ilgileniyordu.

Efes Pilsen Başkanı Tuncay Özilhan ise Ermal’in tekrar takıma dönmesini veto etmişti. Ancak kupa maçlarında takım kötü performans gösterince Özilhan, Ermal’in alınmasına onay verdi. Tecrübeli pivotun yarın Fenerbahçe’yle oynanacak Cumhurbaşkanlığı Kupası maçına yetiştirileceği öğrenildi.

Osman Yavuz
14.10.2009, 11:01
Çok iyi bir transfer.Pota altına takviye gerekiyordu zaten.

Paksoy
14.10.2009, 11:37
yarın fevbe yle maç mı var . hangi kanalda bilen varmı arkadaşlar

Osman Yavuz
14.10.2009, 11:42
Cumhurbaşkanlığı kupası maçı Dspor'dan canlı olarak yayınlanacak.

Paksoy
14.10.2009, 11:44
dspor mu onerden çıktı ya .

UğuR
14.10.2009, 13:32
2. Tanjevic Vakası
Geçen yıl Euroleague'de Fenerbahçe-Roma arasındaki maçın bir benzeri yaşandı. Kepez coachu Tab Baldwin kendilerine 5 sayılık farkın yettiğini bilmediği için takımın sonunu hazırladı.

Türkiye Kupası’nda ilk turun son maçında, dramatik bir son yaşandı. Maç öncesi kafalar karışıktı. Beşiktaş’la Kepez karşı karşıya gelecek, maçın sonucu Efes Pilsen’i de etkileyecekti.

Beşiktaş, Kepez’i maksimum 4 sayı farkla yenerse bu iki takım çeyrek finalist olacak, Efes ise elenecekti. Kartal’ın 6 sayı ve üzeri galibiyeti ise Kepez’i saf dışı bırakacak, Efes’i çeyrek finalist yapacaktı. 5 sayılık farkta ise hesaplar biraz karışıyordu. Şöyle ki Beşiktaş 82 ve altı bir sayı atıp 5 sayı fark yaparsa Efes, 83 sayı ve üzerinde atıp 5 sayı farka ulaşırsa Kepez turu geçen taraf oluyordu.

Maçın son saniyelerinde ise inanılmaz bir senaryo yaşandı. Bitime 20 saniye vardı, skor 88-83 Beşiktaş’ın lehineydi, top da Kepez’in elindeydi. Bu skor onları çeyrek finalist yapıyordu. Topu tutup hücum etmeseler hedefe ulaşacaklardı. Ama onlar 8 saniye kala basket atıp skoru 88-85 yaptılar. Kaderlerini de Beşiktaş’ın eline bıraktılar. Mire Chatman da, 11 metreden topu öylesine savurdu, Efes hiç ummadığı bir şekilde çeyrek finalist oldu.
Hatayı kendinde aramalı Kepez Coachu Tab Baldwin de, Chatman ve Beşiktaş kenar yönetiminin üstüne yürüyüp hakaretler etti. Oysa Chatman’a kızacağına kendine kızması gerekiyor ABD’li coachun. Çünkü Kepez 5 sayı mağlupken coach Tab Baldwin mola alır. Oyuncular onu uyarıp, “5 sayı bize yetiyor. Basket atmamıza gerek yok” demesine rağmen o, “Hayır yetmiyor. Basket yapın” talimatını verir. Bu karar da onların sonunu hazırlar. Topu kullanmasalar, ya da 2-3 saniye kala hücum etseler, ya da Chatman’a faul yapsalar, yine çeyrek final biletini ceplerine koyacaklardı. Ama onlar ‘Beşiktaş nasıl olsa şut kullanmaz’ zihniyetindeydiler. Asıl düşünülmesi gereken, Chatman o şutu atmasa neler olacağıydı. İki takımın anlaştığı ve Efes’i elemek için plan yaptıkları konuşulacaktı. Nitekim hala bile şüphe içinde olanlar var.

Geçen yıl da Fenerbahçe coachu Bogdan Tanjeviç, Roma maçı öncesi grup 2.’si olabilmeleri için kendilerine 9 sayı değil de 14 sayı gerektiğini sanıyordu. Takım da bütün maçı ona göre oynayıp yeterli farka ulaşamamıştı. Gerçi suçu sadece coachlarda aramak yersiz. Kenarda bir sürü idari, teknik yönetici menacerin yanı sıra, yardımcı coachlar da var. Buna ekip olarak çuvallamak denir.

Gökhan German

Özge
14.10.2009, 13:56
Ermal transferi iyi oldu.Zaten ne zamandır adı geçiyordu sonunda alındı.

Paksoy
15.10.2009, 18:13
ermal sevmiyorum ben keremin yerini dlduramaz, buakşam kupa maçı varmış dspor da fb efes pilsen maçı link istiycem :D

Cengiz Çubukcu
15.10.2009, 18:25
Ermal , Kaya ve Kerem bu 3'üne alternatif bulamadı yıllardır Efes ne yazık ki, hadi şimdi varlar ya 3-4 sene sonra kimi bulacaklar belli değil , yeni gençler yetişmeli ...

Özge
15.10.2009, 21:35
Kerem Tunçeri ve Rakocevic ikilisini kim durduracak bilemiyorum:)Bir de Nachbar geldi mi eyvah eyvah.Bugün Rako ve Kerem'in akıllı ve müthiş oyunuyla Efes Pilsen bir kupayı daha aldı.Shumpert çok kötüydü bugün.Thornton ve Smith ara ara etkili oldular.Kaya'nın 5 faul alıp çıkması kötü oldu.Gerçi saçma hataları vardı yine.Kasun çok kötüydü.Hiçbir şey yapmadı.Sinan oyunda olduğu sürece iyiydi.Ender yine Efes Pilsen'deki haline geri döndü:)Ermal takımla hiç çalışmamasına rağmen çok az süre aldı:)Fb taraftarı bükemediği bileği öpmeyi öğrendiler sanırım maçtan sonra Efes'i alkışladılar.Tebrikler Efes Pilsen.

Hüseyin İlkin
15.10.2009, 21:40
EFES PİLSEN: 81 - 74 :FENERBAHÇE

Tebrikler Efes Pilsen.
Sezonu Cumhurbaşkanlığı Kupası ile açtılar.

ilhan
15.10.2009, 21:46
Tebrikler Efes.. :)

Nihal Ayvaz
15.10.2009, 21:54
Bu maçı tamamen unutmuşum. :S Süper olmuş bu sonuç.Tebrikler Efess ;)

Azize ve çetesi bakalım bu maç için ne gibi iddalarda bulunacaklar..Final serisinin hazmı geçmeden bu maç kötü oldu :)

Paksoy
15.10.2009, 21:57
süper maçtı rako ve kerem bide kaya tanjeviç e mesajı yolladı:D kınsey e yaptığı blok harikaydı

Harun-61
15.10.2009, 22:57
macin tekrari varmi :(

Paksoy
15.10.2009, 23:01
dspor da mutlaka vardır gece

Paksoy
15.10.2009, 23:10
kaçırılmaması gereken maçtı ;)

winner
16.10.2009, 10:33
Efes gene şov yapmış.Şovun başrolünü süper yıldızımız Rakoçeviç üstlenmiş.
Wada memuru Şekip efendi elinde iğne bir kaç numune alsaymış bari.
Bunu hep söylüyoruz, basketbol bu ülkeden bizden sorulur herkes haddini bilecek....

Osman Yavuz
16.10.2009, 16:29
Avrupa'nın en büyük skoreri Rako dün gece şovunu yaptı.Kerem de ona saz arkadaşlığını yaptı ve maçı kazanmasını bildik.Tebrik ediyorum yönetimi böyle bir süper yıldızı kadromuz kattığı için.

mAz
16.10.2009, 23:47
Maçı tribünden izleyen biri olarak maçın çekişmeli ve çok eğlenceli geçtiğini söyleyebilirim.
Maça gelince tek bir isimden bahsetmek gerek "Rakoçeviç". Bu sırp muazzam bir oyuncu, skorer kimliğinin yanı sıra bu kadar mı hızlı ayaklara sahip olunur be :) Hayran kalmamak elde değil adama. Rako'yu bir daha izleyebilmek için Türk Telekom maçını iple çekiyorum artık :)

Bide maç sonu fenerli eziklerin yüzlerindeki ifadeyi seyretmenin verdiği haz vardı tabi =))

winner
18.10.2009, 12:48
Ermal transferi ile yerli rotasyonunda ki çözen efes tadından yenmez hale geldi.Kaliteli kadroya Rakoçeviç ve Nachbar gibi iki süper yıldız eklendi.Eğer Kasun biraz kıpırdanırsa bu takımı avrupada bile yenmek kolay olmaz.tğrkiye ligi zaten çerez olur Efes'e.Bakmayın kupada ki Kepez mağlubiyetine.son yılların en kaliteli kadrosu kuruldu.Hatta 90'ların sonunda ki saviç,drobnajak,Hidayet ve ibrahim'li kadrodan sonra ki en iyi kadro denilebilir.

Osman Yavuz
18.10.2009, 14:56
Ermal transferi ile yerli rotasyonunda ki çözen efes tadından yenmez hale geldi.Kaliteli kadroya Rakoçeviç ve Nachbar gibi iki süper yıldız eklendi.Eğer Kasun biraz kıpırdanırsa bu takımı avrupada bile yenmek kolay olmaz.tğrkiye ligi zaten çerez olur Efes'e.Bakmayın kupada ki Kepez mağlubiyetine.son yılların en kaliteli kadrosu kuruldu.Hatta 90'ların sonunda ki saviç,drobnajak,Hidayet ve ibrahim'li kadrodan sonra ki en iyi kadro denilebilir.
Abi Kasun'un da hiç kıpırdayacak hali yok be.:)Oraya da Batiste gibi bir adam alsaydık keşke.

winner
19.10.2009, 11:43
Aziz Yıldırım haddini aştı'
Efes Pilsen Kulübü Sahibi Tuncay Özilhan, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a çok sert açıklamalarda bulundu.
İşte satır başları:
-Bu zamana kadar hukuki süreci engellememek için sessiz kalmıştık. Ancak Aziz Yıldırım açıklamalarıyla çizmeyi aşmıştır.
-Efes Pilsen hiçbir zaman organize olayların içinde olmaz. Zaten konuyu araştırıyoruz. Gereğini yapacağız.
-Bizim küme düşürülmemizi istemiş Aziz Yıldırım. Eğer Fenerbahçe Ülker şampiyon olacağız diye küme düşürüleceksek tamam o zaman!
-Herkes aklı selim davranmalıdır; Yıldırım açıklamalarıyla haddini aşmıştır.
-Eğer tarihimizi incelemek istiyorsa ‘Türk Basketbolu’nun 100 yıllık tarihi’ kitabını alıp okuyabilir. Bunu ona gönderebiliriz.
-Doping hassas ve karmaşık bir konudur. Bu konuda iki vakamız var. Biri Ermal; onun kullandığı madde listeden çıktı. Diğeri de Kerem Gönlüm; onda da süreç devam ediyor.
-Fenerbahçe’nin yapacağı salon alışveriş merkezinin bonusudur. Biz zaten öyle bir salonu yaparız. Yıllardır merkezi bir alan arıyoruz.

Hüseyin İlkin
19.10.2009, 12:50
Aziz Yıldırım, Efes'in spora ne katkısı var demiş.

Çok güldüm. :D

Paksoy
20.10.2009, 14:55
21 Ekim Çarşamba
19.45 SPORMAX - http://spormax.ligtv.com.tr/App_Themes/Basic/_images/HD02.png
F.Bahçe Ü-R.Barcelona

21.45 SPORMAX
C.Zagreb-M.Siena

22 Ekim Perşembe
19.00 SPORMAX
Khimki-Real Madrid

21.30 SPORMAX
AJ Milano-Panathinaikos

winner
21.10.2009, 11:29
Efes'in Avrupa Ligi maçları hangi kanlda bilen var mı acaba?

Harun-61
21.10.2009, 11:37
skytürk vermiycekmi maclari ?

Cengiz Çubukcu
21.10.2009, 11:43
Efesin maçı ne zaman? ben de onu sorayım :)

Harun-61
21.10.2009, 12:13
Efesin maçı ne zaman? ben de onu sorayım :)

buyur Cengiz abim :)

------

Efes Pilsen Avrupa Ligi 2009-10 sezonu birinci tur ilk maçında Litvanya'nın Lietuvos Rytas takımı ile deplasmanda karşılaşıyor. Siemens Arena'da oynanacak olan karşılaşma 22.10.2009, Perşembe TSİ 19.45'de başlayacak.

Avrupa Arenası'nda 404. maçına çıkacak olan Efes Pilsen, bugüne kadar Avrupa Kupaları'nda oynadığı 403 karşılaşmada 247 galibiyet ve 156 yenilgi aldı.

ULEB Avrupa Ligi'nde ise 156. maçına çıkacak olan lacivert beyazlılar bu kupada bugüne kadar oynadığı 155 karşılaşmada 90 galibiyet ve 65 yenilgi aldı.

Lietuvos Rytas ile bugüne kadar toplam yedi kez karşılaşan Efes Pilsen, bu maçların beşinden galibiyet ile ayrıldı. Lacivert beyazlılar Litvanya ekibi ile deplasmanda yaptığı üç karşılaşmanın ikisini kazandı.

Rytas, Litvanya Ligi'nde oynadığı son karşılaşmada ligin son sırasında bulunan Aisciai'yi 114-67 gibi farklı bir skor ile mağlup ederek üç maçta üç galibiyet ile Zalgiris'in arkasında ikinciliğini korudu.

Hüdai Pervaneli
21.10.2009, 12:22
Bu maci kanal vermiyece mi yani ?

Osman Yavuz
21.10.2009, 16:49
Uzun yıllardır Euroleague`de Efes Pilsen maçlarının değişmez yayın kuruluşu olan Sky Türk geleneği bozmadı ve bu sezon için yniden Efes Pilsen`in Eurolaegue yayın haklarını satın aldı.
http://www.megabasket.net/resimler/x0/skyturk.jpg
Biraz önce sona eren anlaşma sonrasında Efes Pilsen yıl boyunca Sky Türk ekranlarında olacak.Lacivert beyazlı ekibin yarın gece Litvanya`da oynayacağı Lietuvos Rytas maçı Sky Türk ekranlarından naklen yayınlanacak.

Paksoy
21.10.2009, 16:51
osman harika haber , dün maçları vermicek diye haber çıkmıştı üzülmüştüm süper;)

Osman Yavuz
21.10.2009, 16:54
Ben de çok korkmuştum gerçekten ama şifresiz bir kanala verme isteğinden biraz gecikme olmuş.Başkan Efes Pilsen'in geniş bir izleyici kitlesine ulaşmasını istemiş.Tebrikler başkana.

Paksoy
21.10.2009, 16:57
başkanı seviyorum ya ,

Özge
21.10.2009, 18:51
Çok iyi oldu.Başkan iyi düşünmüş;)

of_trabzonlu
22.10.2009, 01:54
Femerling Antalya'da
Beko Basketbol Ligi takımlarından Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alman Milli Takımı'nın pivotu Patrick Femerling'i kadrosuna kattı.

NTV Spor
Güncelleme: 14:36 TSİ 21 Ekim. 2009 Çarşamba
Beko Basketbol Ligi'nde boy gösterecek yıldızlara bir yenisi daha eklendi. Alman basketbolunun en kariyerli oyuncularından Patrick Femerling, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne transfer oldu.

Alman Milli takımının yıldızlarından 2.16 boyundaki Femerling, Avrupa’nın en önemli kulüplerinde forma giydi. Alba Berlin'de başlayan kariyerine Panathinaikos, Olimpiyakos, Barcelona, Caja San Fernando takımlarında devam eden Femerling, 11 sezona 3 Almanya, 2 Yunanistan, 2 İspanya Ligi ve 1 Euroleague şampiyonluğu ile, 3 Yunanistan, 1 İspanya Kral ve 1 de İspanya Süper Kupası şampiyonluğu sığdırdı.

Son olarak ülkesi adına Eurobasket 2009'da da sahaya çıkan 34 yaşındaki Femerling, 2002 Dünya Şampiyonası’nda bronz madalya kazanan Alman Milli Takımı kadrosunda da yer alıyordu.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25012814/

Hüdai Pervaneli
22.10.2009, 02:06
Süper haberler Efes Adina

Mustafa ÖZDEMİR
22.10.2009, 18:46
baskette efes. efese avrupada başarılar...

winner
22.10.2009, 19:25
Tuncay başkana teşekkürler, keyifle izleyeceğiz.

Özge
26.10.2009, 15:28
SON DAKİKA... Efes Pilsenli Kerem Gönlüm'e 1 yıl hak mahrumiyeti cezası verildi

Paksoy
26.10.2009, 15:35
üzüldüm :(

winner
26.10.2009, 17:16
Tahkim çeker cezayı aşağıya en kötü ihtimalle TBL play-off'larıne ve Final Foura yetişir.

Paksoy
26.10.2009, 17:28
kambala da 12 ay ceza yemişti, tahkime gittiler ceza 24 ay a çıktı:D

winner
26.10.2009, 17:38
Bir yanlışlık olmasın, verilen ceza itiraz sonucu artmaz tabii cezayı alan itiraz etmişse.Hukukun temel prensibidir bu.Ama Wada itiraz etmişse cezayı az bulup, o zaman artabilir.

Paksoy
26.10.2009, 17:39
iyi biliyorum artmışdı ceza;)

Cem Akyüz
26.10.2009, 17:40
kambala da 12 ay ceza yemişti, tahkime gittiler ceza 24 ay a çıktı:D

bu süpermişççç

Paksoy
26.10.2009, 17:40
Fenerbahçe Ülker’in pivotu, FIBA’nın 14 aylık cezasını temyiz için başvurdu, ancak cezası 24 aya çıkarıldı.

FIBA tarafından doping maddesi kullandığı gerekçesiyle 14 ay oynamama cezasına çarptırılan Fenerbahçe Ülker’in Letonyalı pivotu Kaspars Kambala’ya kötü haber. Kambala’nın 27 Nisan 2007’de aldığı cezayı temyiz için üst mahkemeye yaptığı başvuru reddedilirken, cezası 24 aya çıkarıldı.

14 aylık cezasının iptali için yaptığı başvuruyla umutlu bir bekleyişe giren Kambala, cezasının artırılması ile şoke oldu. 13 Aralık 2006’dan beri basketboldan uzak kalan Letonyalı pivotun potalara dönüşü yeni karar sonrası 12 Aralık 2008’den sonra olacak.

Süleyman50
03.11.2009, 08:37
Telekom'un Efes keyfi!

Beko Basketbol Ligi'nde 3. haftanın kapanış maçında şampiyonluğun favorilerinden Türk Telekom ile Efes Pilsen kozlarını başkentte paylaştı! Müthiş bir çekişmeye sahne olan; özellikle son periyotta heyecanın doruğa tırmandığı mücadelede salondan gülerek ayrılan takım Ankara ekibi oldu: 87-83!
TÜRK TELEKOM: 87 - EFES PİLSEN: 83

Salon: Atatürk

Hakemler: Engin Kennerman xx, Serkan Emlek xx, Ersan Ergüler xx

Türk Telekom: Lang xx 4, Serkan xx 13, Wilson xxx 18, Ersin xxx 12, Mallet xxx 16, Hüseyin xx 8, Owens x 2, Soner x 2, Bekir xxx 12

Efes Pilsen: Kasun xx 7, Smith xxx 15, Rakocevic xxx 22, Kerem Tunçeri x, Kaya xxx 19, Shumpert x 2, Sinan xx 2, Nachbar x, Ender xxx 14, Ermal x 2

1. periyot: 23-16
Devre: 45-39 (Türk Telekom lehine)
3. periyot: 60-63
Beş faulle çıkan: 38.55 Hüseyin (Türk Telekom)

Beko Basketbol Ligi'nde 3. haftanın son maçında Türk Telekom, sahasında Efes Pilsen'i 87-83 yendi. Efes Pilsen, bu sonuçla ligde yılın ilk yenilgisini aldı.

Karşılaşmaya Efes Pilsen Kasun, Türk Telekom ise Wilson'un basketleriyle başladı. İstanbul temsilcisi, Smith ve Kaya'nın basketleriyle etkili olurken, Türk Telekom rakibine Mallet ve Serkan ile karşılık verdi ve 4. dakika 7-7 berabere geçildi. Bu dakikadan sonra hücumda çok başarılı bir görüntü sergileyen Türk Telekom, pota altında Ersin, dış atışlarda da Mallet ve Serkan ile sonuca giderek 13-5'lik seri yakaladı ve 7. dakikaya 8 sayı farkla önde girdi: (20-12). Kaya ile farkı azaltmaya çalışan rakibi karşısında, başarılı savunmasını sürdüren başkent temsilcisi, Hüseyin'in 3 sayılık basketiyle ilk çeyreği 23-16 üstün geçti.

2. periyoda Smith'in 3 sayılık basketiyle giren Efes Pilsen, pota altında Ersin'i durdurmakta zorlandı. 2. periyotta da çok etkili bir savunma yapan Türk Telekom, hızlı hücumlar sonrasında aradaki skor üstünlüğünü sürdürdü ve 13. dakikaya 29-21 önde girdi. Ender ile art arda sayılar bulan İstanbul temsilcisi, yakaladığı 10-3'lük seriyle 16. dakika içinde farkı 1 sayıya (32-31) indirdi. Mallet'in 3 sayılık basketiyle hücumdaki sıkıntısına son veren Türk Telekom, Bekir'in de skora katkısıyla farkı yeniden açtı ve 17. dakikayı 38-31 üstün geçti. Mallet, Wilson ve Serkan ile sayılar bulmaya devam eden Türk Telekom, oyunun kontrolünü elinde tuttu ve devreyi 45-39 önde tamamladı.

3. çeyreğin ilk dakikalarında Efes Pilsen, hücumda etkili bir oyun sergiledi. Pota altında Kaya ve Kasun, dış şutlarda da Smith ile sonuca giden Efes Pilsen, 6-2'lik seri bularak 23. dakika içinde farkı 2 sayıya indirdi: (47-45). Wilson ile 3 sayılık basket bulan rakibi karşısında Rakocevic ile art arda 7 sayı bulan Efes Pilsen, 16. dakika içinde 52-50'lik skorla ilk kez öne geçti. Hücumda üst üste top kayıpları yapan rakibi karşısında Rakocevic ve Kaya ile skor bulmayı sürdüren İstanbul temsilcisi, 28. dakikaya 7 sayı farkla 59-52 üstün girdi. Türk Telekom, periyodun son dakikası içinde Bekir ile art arda iki 3 sayılık basket bulsa da, Efes Pilsen çeyreği 63-60 önde bitirdi.

4. çeyreğe Hüseyin ile üst üste basketler bularak giren Türk Telekom, Kaya'nın pota altı basketlerine engel olamayınca, 32. dakika 67-64 Efes Pilsen lehine geçildi. Kaya ile sayılar bulan rakibi karşısında Bekir ve Serkan ile skor üreten Türk Telekom. 35. dakikaya 71-70 önde girdi. Lang ile boyalı alanı etkili kullanan Türk Telekom, rakibinin öne geçme çabalarına izin vermedi ve bitime 2 dakika kala skordaki üstünlüğünü sürdürdü: (77-76). Efes Pilsen, Rakocevic ile kullandığı iki serbest atışı da sayıya çevirirken, Mallet ile 3 sayılık basket bulan Türk Telekom, son 46 saniyeye 82-78 üstün girdi. Rakocevic ile bir 3 sayılık basket daha bulan Efes Pilsen, Ersin'in serbest atıştan ürettiği sayının ardından top kaybı yaptı.

Mallet'in turnikesinden bir basket daha bulan Türk Telekom, son 14 saniyesine 85-81 üstün girdiği karşılaşmadan 87-83 galip ayrıldı.

Süleyman50
03.11.2009, 08:50
"LİGİN DAHA BAŞINDAYIZ"
Efes Pilsen Antrenörü Ergin Ataman, Türk Telekomspor karşılaşmasının çok güzel bir maç olduğunu ifade ederek,

''Türk Telekom'u tebrik ediyorum. Rakibimiz maçın kırılma noktası olan son periyodu bizden daha iyi oynadı. Savunmamızda ciddi açıklar verdik, ancak Türk Telekomlu oyuncuların becerilerini de gözardı etmememiz gerekiyor. Ligin daha çok başı ve bu sonuçlar normal'' diye konuştu.

Süleyman50
03.11.2009, 08:51
"MUTLULUK YAŞIYORUZ"
Beko Basketbol Ligi'nde, 3. haftanın son maçında yenilgisiz Efes Pilsen'i sahasında mağlup eden Türk Telekom'da, antrenör Murat Özyer, ''Şampiyonluk adayı Efes Pilsen'i yenmenin mutluluğunu yaşıyoruz'' dedi.

Özyer, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, maçın anahtarının hücum olduğunu vurgulayarak, ''Şampiyonluk adayı Efes Pilsen'i yenmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Büyük hedefler koyduğumuz bir sezon. İlk iki maçta olduğu gibi bu maçı da kopuk kopuk oynadık ve iyi savunma yapmadık. Bu maçta bizi hücum kurtardı. Yeni bir takımız ve şu anda hedeflediğimiz basketbolu oynamıyoruz. Basketbolu bilen ve tecrübeli oyuncularımızın istek ve kişisel becerileri ile maçları kazanıyoruz. Aralık ayının ortalarında istediğimiz basketbolu oynayabileceğiz. Maçın kader anı Shumbert'in sakatlanmasıydı. Bu bizim için sadece bir galibiyet ve uzun bir maratondayız'' diye konuştu.

Özyer, maçın bitimine 2 dakika kala takımının 1 kez serbest atış çizgisine gittiğinin hatırlatılması üzerine ise şunları söyledi:

''Genele baktığımız zaman biz az faul kullanan bir takımız. Bunun nedeni de savunma baskısı altında doğru hücumları yapamıyor olmamız ve serbest atış çizgisine gidemeyişimiz. Hücum sistemimizin biraz oturması lazım. Ancak şunu belirtmeliyim ki, bu takım oynadığı ve oynayacağı maçlarla daha fazla ilgi ve desteği hak ediyor. Biz Ankaralı basketbolseverleri evlerinden çıkartacağız.''

winner
03.11.2009, 12:22
KG'nin Efes için ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu görüyoruz.

Özge
03.11.2009, 15:48
Dün Ender çok iyiydi.Aynı milli takımdaki gibi oynadı.Smith sezona iyi başladı nazar değmesin.Shumpert sakatlandı umarım ciddi değildir durumu.Takımın ona ihtiyacı var.Nachbar hala istenilen seviyede değil.Devreye giremiyor hiç.Telekom'da Serkan ve Wilson iyiydi.Zevkli bir maç oldu.Pazar günü Efes Pilsen-Fenerbahçe maçı var.

Süleyman50
05.11.2009, 09:02
Efes 'Boğa' avında!

Efes Pilsen, ULEB Avrupa Ligi (B) Grubu'ndaki 3. hafta maçında yarın(perşembe) deplasmanda, İspanya'nın Unicaja Malaga takımıyla karşılaşacak.
Malaga kentindeki Jose Maria Martin Carpena Spor Salonu'nda oynanacak karşılaşma TSİ 21.45'de başlayacak.

Lacivert-beyazlı kafile çarşamba sabahı İspanya'ya gitti.

Efes Pilsen, grupta yaptığı ilk 2 maçta birer galibiyet ve yenilgi alırken, Unicaja Malaga ise ilk 2 maçını da kazanmayı bildi.

Efes Pilsen'in de yer aldığı ULEB Avrupa Ligi (B) Grubu'nda 3. hafta maçları öncesi puan durumu şöyle:
TAKIMLAR O G M A Y P
1-Unicaja Malaga 2 2 0 158 132 4
2-Lietuvos Rytas 2 2 0 146 132 4
3-Olympiakos 2 1 1 162 158 3
4-Efes Pilsen 2 1 1 147 144 3
5-Partizan 2 0 2 131 149 2
6-Entente Orleanaise 2 0 2 134 163 2

Nihal Ayvaz
08.11.2009, 16:47
Yine bir Efes-fener maçı ve yine galip EFES..:alkış::alkış:

Azize doping kontrolune başlasın yine:cool:

Mustafa Uzuner 61
08.11.2009, 16:51
Ayyy 6-0 oldu seri
Efes Pilsen :80 Fenerbahçe:67
Maçın en kritk anlarında özellikle nachbar 3 tane üstüste üçlüğü maçı koparttı

Paksoy
08.11.2009, 16:53
maçı izleyemeyen arkadaşlar 22.00 de fbtv de tekrarı var , tabi yenildiler veriirlerse:D

Mustafa Uzuner 61
08.11.2009, 16:54
http://212.174.96.214/TBF/netcasting/default.asp?game_number=10025&microsite_scope=undefined
Maçın istatistikleri

winner
08.11.2009, 17:06
Maçı kopartan Nachbar oldu.Dördüncü çeyreğe kadar nachbarın benzerini filan mı bize sattılar diye düşünürken sloven süper yıldız maça damgasını vurdu.Rakoçeviç kalitesinde bir oyuncu da türkiyeye daha önce gelmedi.Ömer Onan nerdeyse ağlayacaktı artık ben napıyim diye.

Ama benim içişn Kaya,Ender ve sinan'ın performansları oldu.Mükemmeldiler üçüde ve bence onların performansı ile maçı kazandık yoksa maça tutunmzdık.Naho ve Rako sadeceöldürücü darbeyi vurdurlar.kerem2im formsuzluğund Ender, Kasun'un yokları oynadığı bu dönemde kaya aldıklrı uzun sürelerde mükemmel performans verdiler.Ve sinan...Yine inanılmaz katkı yaptı, daha çok süre almalı...

Kasun a anlam vermek çok zor.Bilemiyorum sorun ne.Bir türlü istenen kıvama gelmedi.Gönlüm'ün yokluğu, Ermal'işn hazır olmayışı nedeniyle çember altı tamamen kayaya kaldı.kaldırılması zor bir durum bu.Nitekim ilk çeyreğin bşitmesine 3 dakika kala değişiklik işareti yaptı kaya.fb ülkerin 3 tane genç dinamik uzunuyla tek başına boğuştu.Hiç kolay iş değil.Bir an önce Kasun un kendini toparlaması, Ermalin eksikliklerini çok çalışarak gidermesi lazım.uzun sıkıntısı dışında diğer bölgelerde bir sıkıntı yok.alternatifi bol olan kısa bölgesinde rotasyon daha kolay oluyor.

önümüzdeki maçta bir olympiakos galibiyeti bekliyorum.Yunanistan deplasmanını çok severiz.Ama mutlaka Kaya dışındaki uzjnlarında katkı vermesi lazım artık.

TheRapZoNe
08.11.2009, 18:22
Gönül isterki Efes Pilsen ligdeki başarısını avrupa liginde de göstersin..

Özge
08.11.2009, 18:37
Güzel bir maç oldu.3.çeyreğe kadar başabaş giden maçı Efes yıldızlarıyla son çeyrekte farkı açarak aldı.4.çeyreğe kadar etkisiz olan Rako ve Nachbar son çeyrekte galibiyeti getirdiler.Ender yine kendine yakışan bir oyun oynadı.Nazar değmesin sezona iyi başladı.Kaya etkisizdi ama ona rağmen yine 11 sayıyla oynadı sanırım.Sinan ve Smith ara ara etkili olarak galibiyete katkıda bulundular.Yine bir Efes klasiği.Tebrikler Efes.

Miraç Atalay Çiftçi
08.11.2009, 18:40
6. üst üste galibiyet. Helal olsun Efes'm:D

Harun-61
09.11.2009, 00:47
Ve karşılaşma 80-67 Efes Pilsen'in üstünlüğü ile sona erdi.

Salon: Darüşşafaka Ayhan Şahenk

Hakemler: Rüştü Nuran xx, Alper Özgök xx, Fatih Arslanoğlu xx

Efes Pilsen: Kerem Tunçeri x 2, Rakocevic xxx 17, Thornton x, Kaya xxx 14, Kasun x 2, Nachbar xxx 15, Ermal x, Sinan xxx 9, Ender xxx 17, Smith xx 4

Fenerbahçe Ülker: Greer xxx 18, Ömer Onan xx 8, Kinsey x 4, Semih xx 10, Oğuz xx 9, Giricek x 6, Mrsiç x, Ömer Aşık xxx 12, Rasim x, Serhatx x

Osman Yavuz
09.11.2009, 01:22
Maçı kopartan Nachbar oldu.Dördüncü çeyreğe kadar nachbarın benzerini filan mı bize sattılar diye düşünürken sloven süper yıldız maça damgasını vurdu.Rakoçeviç kalitesinde bir oyuncu da türkiyeye daha önce gelmedi.Ömer Onan nerdeyse ağlayacaktı artık ben napıyim diye.

Ama benim içişn Kaya,Ender ve sinan'ın performansları oldu.Mükemmeldiler üçüde ve bence onların performansı ile maçı kazandık yoksa maça tutunmzdık.Naho ve Rako sadeceöldürücü darbeyi vurdurlar.kerem2im formsuzluğund Ender, Kasun'un yokları oynadığı bu dönemde kaya aldıklrı uzun sürelerde mükemmel performans verdiler.Ve sinan...Yine inanılmaz katkı yaptı, daha çok süre almalı...

Kasun a anlam vermek çok zor.Bilemiyorum sorun ne.Bir türlü istenen kıvama gelmedi.Gönlüm'ün yokluğu, Ermal'işn hazır olmayışı nedeniyle çember altı tamamen kayaya kaldı.kaldırılması zor bir durum bu.Nitekim ilk çeyreğin bşitmesine 3 dakika kala değişiklik işareti yaptı kaya.fb ülkerin 3 tane genç dinamik uzunuyla tek başına boğuştu.Hiç kolay iş değil.Bir an önce Kasun un kendini toparlaması, Ermalin eksikliklerini çok çalışarak gidermesi lazım.uzun sıkıntısı dışında diğer bölgelerde bir sıkıntı yok.alternatifi bol olan kısa bölgesinde rotasyon daha kolay oluyor.

önümüzdeki maçta bir olympiakos galibiyeti bekliyorum.Yunanistan deplasmanını çok severiz.Ama mutlaka Kaya dışındaki uzjnlarında katkı vermesi lazım artık.Abi aynı şeyleri ben de söyledim.Bu Rakoyla Nachbar'ın imitasyonlarını bize gönderdiler herhalde derken ikisi de sahneye çıktı.:D

Maça gelecek olursak Efes Pilsen maalesef 4 kısa oynamak zorunda bu sezon.Çünkü inanılmaz kötü bir pivotu var.Haliyle Kaya da inanılmaz yoruluyor.Nachbar'ın bu performansı beni Olympiakos maçı öncesi çok sevindirdi.Zaten Avrupa'nın en kaliteli forvetlerinden biri Nachbar.Haliyle bu performans şaşırtmadı beni.

Ender şu anda takımı tek başına sürüklüyor adeta.En kritik anlarda sahneye onun çıkması çok sevindiriyor beni.

Sinan'ın Avrupa maçlarında süre almamasını anlayamıyorum doğrusu.Ben bu kadar takım oyuncusu görmedim doğrusu.Maçın kazanılmasında önemli pay sahibi oynadı.Hele ki Nba vari rakibin sırtına çarptırıp attığı turnike görülmeye değerdi.

Son sözlerim Rako için.Alındığı gün içim kıpır kıpır olmuştu.Winner abinin dediği gibi Türkiye'ye gelmiş geçmiş en büyük oyuncu Rako.Böyle bir oyuncuya sahip olmak her kulübe nasip olmaz.Ömer'in belini kırıp attığı turnike enfesti.Ömer daha önceleri Nicholas ve Smith'e karşı büyük üstünlük kuruyordu.Ama son iki Efes maçında yerlerde sürünüyor Rako karşısında.Bu Ömer'in kötü oluşundan değil Rako'nun büyüklüğünden.Olympiaks maçında çok şeyler bekliyoruz senden.Tabii Ergin hoca yanında unutmazsa.;)

Ayrı bir parantez de Lynn Greer'e açmak lazım.Çok kaliteli bir yıldız.Tam winner tabir ettiğimiz bir guard.Çok iyi bir transfer onlar için.Tek başına ayakta kaldı diyebiliriz.

Çetin
10.11.2009, 23:15
Efes bu sene her türlü götürür :)

Hüdai Pervaneli
10.11.2009, 23:56
Bu hafta Euroleuge varmi? varsa Efesin maci nezaman ve saat kacta

Özge
11.11.2009, 00:17
Bu hafta Euroleuge varmi? varsa Efesin maci nezaman ve saat kactaYarın Olympiacos ile oynuyoruz.Saat 21:00(TSİ)'de Skyturk ekranlarında.

Hüdai Pervaneli
11.11.2009, 00:19
Coook tsk ederim Ablacim

Yarinki maci Alicaz Baska yolu yok

faik celikoflu
11.11.2009, 01:00
bizim trabzonspor bu ligde ne zaman mücadele edecek, fikri olan var mı?

Mustafa ÖZDEMİR
12.11.2009, 16:19
seneye başlıyoruz inşallah...

faik celikoflu
12.11.2009, 16:22

seneye başlıyoruz inşallah...

biz de inşallah diyelim o zaman...

Mustafa Uzuner 61
15.11.2009, 16:51
efes 88 bjk 84

Mustafa Uzuner 61
15.11.2009, 16:52
Nachbar ve Thorton çok iyi oynadı kayayı da unutmayayım tabi

Mustafa Uzuner 61
15.11.2009, 16:54
Arena'da seri sonu: 84-88

Beko Basketbol Ligi'nin ilk 4 haftasını galibiyetle tamamlayan Beşiktaş Cola Turka ile geçen sezonun şampiyonu Efes Pilsen, BJK Cola Turka Arena'da karşı karşıya geldi.
Bu sezon oyunadığı 4 maçı da kazanan Beşiktaş, kendi sahasında Efes Pilsen'e direnemedi ve karşılaşmadan 88-84 mağlubiyetle ayrıldı.
İLK ÇEYREKTE THORTNOT ESTİ
Mücadelenin ilk periyodu oldukça çekişmeli başladı. Özellikle pota altında rakibine üstünlüğünü kabul ettiren Efes Pilsen, Thortnon ile bulduğu sayılar ile Beşiktaş'ın oyun dengesini bozdu. Rakip yarı alanda baskı kurarak, rakibine alan savunması ile karşılık veren Efes Pilsen, Rokoceviv'in etkili oyunuyla bir ara farkı 9'a kadar yükseltti. Mücadelenin ilerleyen dakikalarında Kasun'un da üçlemesiyle pota altında etkili olmaya başlayan Beşiktaş, Lonny Baxter ile bulduğu arka arkaya sayılarla tabeladaki farkı eritti. Büyük bir mücadelenin yaşandığı pota altında iki takım da istediği sayıları üretemedi ve ilk periyot 20-20 eşitlik ile geçildi.
KARTAL'IN DİRENÇİ BAXTER!
Karşılaşmanın ikinci periyodu ise adeta üçlük savaşı şeklinde geçti. Efes Pilsen'in Kaya ve Ender ile üç sayı çizgisinin gerisinde bulduğu sayılara, Lonny Baxter ve Newley ile karşılık veren Beşiktaş Cola Turka, skorun bir süre dengede tutmayı başardı. İkinci periyodun ortalarına doğru Rokacevic'in de oyuna ağırlığı koymasıyla Beşiktaş Cola Turka savunmasını rahatsız etmeye başlayan Efes Pilsen, aradaki farkı 11'e kadar yükselteme başardı. Farkı daha da açmak için Ender ve Thortnon'un şut yüzdesine güvenen Ergin Ataman, bu taktiğinden istediği verimi alamadı ve Beşiktaş Cola Turka toparlanma şansı yakaladı. İkinci periyodun sonlarına doğru aradaki farkı eriten Beşiktaş, buna rağmen soyunma odasına 36-41'lik mağlubiyetle gitti.

NACHBAR'DAN KRİTİK SAYILAR
Üçüncü periyotta oyunu iyi tutan Efes Pilsen, Kerem ve Kaya'nın da hücum organizasyonlarına beklenen desteği vermesiyle seri sayılar üretmeye başladı. Büyük bir mücadelenin yaşandığı üçüncü periyotta Beşiktaş özellikle savunma kurgusunu biraz daha sertleştirip, hücumda daha organize bir yapıya bürününce tebaladaki skorda dengelendi. Beşiktaş karşısında vasat bir performans sergileyen Bostjan Nachbar kritik bir anda sahneye çıktı ve üç sayılık atışlarında sağladığı başarılı yüzdesiyle Efes Pilsen'i üçüncü periyodun sonunda 60-55 üstünlüğe taşıdı.
MÜTHİŞ MÜCADELE
Son periyoda oldukça iyi başlayan Beşiktaş Cola Turka, Efes Pilsen'in pota aldında yaşadığı sıkıntından oldukça iyi faydalandı ve bulduğu sayılarla skorda dengeyi yakaladı. Beşiktaş'ın boğucu baskısını Trontnon'un bulduğu sayılarla kıran Efes Pilsen, yabancı oyuncularının katkısıyla kontrolü yeniden eline aldı ve aradaki farkı yeniden 5'e çıkardı. Oyunun son bölümlerinde serbest atışlardan yararlanamayan Efes Pilsen, Beşiktaş'ı son iki dakika maça ortak etti. İnanılmaz mücadeleye sahne olan son 24 saniyede Beşiktaş Chatman ile iki serbest atışından yararlanamadı ve karşılaşmadan 88-84 mağlubiyetle ayrıldı.
KARTAL'DAN İLK MAĞLUBİYET
Beşiktaş Cola Turka, ligin ilk haftasında Darüşşafaka Cooper Tires'i 77-68 yenerken, ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni 88-64, Mersin Büyükşehir Belediyesi'ni 85-74 ve Türk Telekom'u 88-69 mağlup ederek dört hafta sonunda yenilgisiz liderlik koltuğuna oturmuştu. Efes Pilsen maçı öncesi oldukça iddialı olan Beşiktaş, şampiyonluk yolundaki en önemli rakiplerinden biri olan Efes Pilsen'e kaybederek hem liderlikten oldu hem de ligdeki ilk yenilgisini aldı.
EFES PİLSEN İKİ DEVİ YIKTI Ligin ilk haftasında deplasmanda Mersin Büyükşehir Belediyesi'ni 92-67 mağlup eden Efes Pilsen, Banvit'i 71-61 mağlup ederken, 3. haftada Ankara'da Türk Telekom'a 87-83 mağlup olarak şu ana dek ilk ve tek yenilgisini elde etti. Efes Pilsen, geçen hafta son dönemde şampiyonluk mücadelesinde büyük rekabete girdiği Fenerbahçe Ülker'i 80-67 yenerek moral bulmuştu. Fenerbahçe'nin ardından bir diğer önemli rakibi Beşiktaş Cola Turka karşısında da galibiyetle ayrılan Efes Pilsen, aldığı iki galibiyetle yeniden zirve hattına tutundu.

Mustafa ÖZDEMİR
15.11.2009, 16:55
efesin önünde durmak mı asla...

Berk
15.11.2009, 16:57
Tebrikler Efes'im.

Özge
15.11.2009, 18:31
Nachbar ve Thornton sahneye çıktı ve maçı aldı.Kasun maça çok iyi başladı.İlk çeyrek çok etkiliydi fakat çok erken faul problemine girince Kaun'dan yararlanamadık.Efes kaçtı Bjk yakalamaya çalıştı.Efes 7-8 sayı öne geçse de Bjk her seferinde kapattı.Maçın sonlarında Nachbar ve Chatman'ın 2 faulü kaçırması şaşırtıcıydı.Oysaki en önemli faul atışlarıydı.Ergin hocanın 4. çeyreğin sonlarındaki 5'i çok yanlıştı.5 kısa adam oynattı.5 kısayla ribaunt almaya çalıştık yani:)Zorlu 5 maçın ardından bunu kazandık.Tebrikler Efes Pilsen.

Özge
15.11.2009, 22:32
Galatasaray-Fenerbahçe derbisini Galatasaray kazandı.Maç 2 kez uzatmaya gitti.Yine olaylar çıktı her zamanki gibi.Galatasaray dış şutlarda etkiliydi.Fb'de de Ömer Onan takımı toparladı.

Dün Karşıyaka-Banvit maçını izledim.Birkan şov yaptı.Müthiş oynadı.Karşıyaka'da etkili oynuyor gerçekten.Banvit maçında 24 sayıyla sahanın yıldızlarındandı.

Harun-61
15.11.2009, 23:15
Karşılaşmaya salonu büyük ölçüde dolduran taraftarının desteğiyle hızlı başlayan Galatasaray Cafe Crown, 1. dakikada Jasaitis ve Rancik’in basketleriyle 5-0 öne geçti. Ancak sarı-kırmızılılar pota altında Ömer Aşık’ı durduramayınca, Fenerbahçe Ülker bu oyuncunun attığı 8 sayı ile 5. dakikada 10-9 öne geçti. Bu dakikadan sonra sarı-lacivertliler hücumlardan boş dönmeye başladı ve periyodun kalan 5 dakikasında sadece 2 sayı atabildi. Sarı-kırmızılılar, Wilkinson, Cemal ve Washington’un basketleriyle 7-0’lık bir seri yakalayıp, periyodun bitimine 1 dakika 32 saniye kale 16-10 öne geçti ve ilk periyodu da 18-12 önde tamamladı.

Galatasaray Cafe Crown, ikinci periyotta Rancik ve Can’ın basketleriyle 14. dakika içinde farkı 9 sayıya (23-14) çıkardı. Fenerbahçe Ülker, Kinsey’in basketleriyle farkı 2 sayıya indirdi, ancak Washington ve Wilkinson ile arka arkaya 3 sayılık basketler bulan ev sahibi ekip, devrenin bitimine 1 dakika 20 saniye kala skoru 32-24 yaptı ve Ömer Onan’ın farkı kapatma çabalarına rağmen ilk yarıyı da Evren’in 3 sayılık basketiyle 35-29 önde kapadı.
Karşılaşmanın ilk yarısında Galatasaray Cafe Crown, 10’da 7 üç sayılık isabetle (yüzde 70) oynarken, Fenerbahçe Ülker 10’da 1 üç sayı (yüzde 10) isabetle oynadı.

Karşılaşmanın 3. periyodunda Fenerbahçe Ülker, Oğuz ile bulduğu 3 sayılık basketle 23. dakikada farkı 3 sayıya (39-36) indirdi. Bu periyotta Jasaitis ve Rancik’in basketleriyle üstünlüğünü sürdüren Galatasaray Cafe Crown, 27. dakikayı Jasaitis’in 3 sayılık basketiyle 46-38 önde geçti ve son periyoda da 50-45 önde girdi.
Son periyoda iyi başlayan sarı-kırmızılılar, Murat’ın 3 sayılık basketiyle 32. dakika içinde farkı 8 sayıya (53-45) çıkardı. Ancak iyi savunma yapan Fenerbahçe Ülker, bu dakikadan sonra rakibine 3 dakika sayı attırmazken, 8-0’lık bir seri yakaladı ve maçın bitimine 5 dakika 46 saniye kala Preldzic’in 3 sayılık basketiyle (53-53) beraberliği sağladı. Galatasaray Cafe Crown, 36. dakikada Enver’in 3 sayılık basketiyle 56-53 öne geçerken, Fenerbahçe Ülker bitime 1 dakika 56 saniye kala Preldzic’in 3 sayılık basketiyle 56-56 beraberliği sağladı ve kalan dakikalarda iki takım da sayı üretemeyince, maçın normal süresi 56-56 berabere sona erdi.

UZATMA DAKİKALARI
Olayların ardından yaklaşık 40 dakika sonra başlayan uzatmada da başa baş bir mücadele olurken, sarı-lacivertliler bitime 13 saniye kala Greer’in faul atışlarından bulduğu basketlerle 67-65 öne geçmesine rağmen, bitime 6 saniye kala Rancik’in attığı baskete engel olamadı ve karşılaşma 2. kez uzatmaya gitti: 67-67
İkinci uzatmada, son bir dakikaya 72-69 önde giren Galatasaray Cafe Crown, bitime 16 saniye kala Can ile faul atışından bulduğu 1 sayıyla skoru 73-71 yaptı. Bitime 7 saniye kala Fenerbahçe Ülker’de Greer faul atışlarından 1’ini atıp skoru 73-72 yaparken, ribaunt mücadelesinde kendisine faul yapılan Oğuz, bitime 6 saniye kala iki atışı da kaçırdı. Bitime 3 saniye kala sarı-kırmızılılar Murat’ın faul atışlarından attığı 1 sayıyla skoru 74-72’ye getirdi ve son hücumda Fenerbahçe Ülkerli Greer’in atışı girmeyince, ev sahibi ekip maçtan 74-72 galip ayrıldı.

Fenerbahçe Ülker, bu skorla Efes Pilsen’in ardından ligde Galatasaray Cafe Crown’a da yenilerek, 2. yenilgisini aldı.

GALATASARAY CAFE CROWN: 74 - FENERBAHÇE ÜLKER: 72
Salon: Abdi İpekçi
Hakemler: Engin Kennerman, Ahmet Ersan Ergüler, Ziya Özorhon
Galatasaray Cafe Crown: Washington xxx 9, Evren xxx 9, Jasaitis xxx 9, Rancik xxx 17, Cemal xxx 8, Wilkinson xx 6, Can xx 6, Tufan x, Murat xxx 10, Caner x
Fenerbahçe Ülker: Kaan Mrsic x 6, Kinsey x 6, Giricek x 2, Oğuz xx 9, Ömer Aşık xx 8, Greer xx 12, Serhat x, Semih xx 2, Ömer Onan xxx 17, Preldzic xx 10
1. Periyot: 18-12
Devre: 35-28 (Galatasaray Cafe Crown lehine)
3. Periyot: 50-45
Normal Süre: 56-56
1. Uzatma: 67-67
Beş faulle çıkanlar: 49.54 Rancik (Galatasaray Cafe Crown), 49.57 Ömer Onan (Fenerbahçe Ülker)

winner
16.11.2009, 10:01
Önce Efes...Maalesef Ergin Hoca Mustafa Denizli olmaya soyundu.Kenarda iki oyun kurucu otururken oyun kurucusuz oynattı takımı iki hücum ve bjk farkı kapattı, sonra kenarda 3 tane pivot oturuken Nachbar'dan pivot yaratmaya çalıştı 5 kısa oynadı ve fark yine kapandı.türkiye ligine küçümsüyor bir anlamda macera arayarka kendisini tatmin etmeye çalışıyor.keybetsem ne olacak nasıl olsa finali oynayacağım havasında.Ama bu durum takım olma yolunda büyük handikap bence.Dün Thotnton'un müthiş hücum performansı yine aynı şekilde double double yapan Nachbar'ın oyunun her iki yönünde etkili oyunu maçı bize getiren etmenler oldu.Ama bjk bu kadar faul kaçırmasaydı maçı alıp götürürlerdi.

Ve derbi.Klasik İstanbul takımları rezaleti yaşandı.Biri çirkef öteki ondan da çirkef iki takım arasında ki maçta beklenenler oldu.Her iki takımında tek söz söylemeye hakkı yoken bakıyoruzda herkes haklı.Kimi tahrik ettiler diyor, kimi oyuncuları dövdüler.Basketbolün başında Turgay Demirel gibi birisşinin olması büyük şanssızlık.Ne şiş yansın ne kebap federasyonu olarak başkanlığa devam etmek için herkesi memnun etme çabası olayları bu noktyaya getirdi.geçen sezon final serisinin son maçında fb ülkerli onlarca seyircilnin sahaya girip Kaya'yı yumruklamaları yine koç ve bazı oyuncuları darp etmeleri komik bir ceza ile geçiştirildi.Üstelik bu olaylarçıkmasında pay sahibi fb üllker yöneticileri en ufak müeeyyide almadı.Rüzgar eken fırtına biçer bu kadar basit...

Cengiz Çubukcu
16.11.2009, 10:25
iki istanbul kepazesinin Türk sporunu ne hale getirdiği ortada, basketbolu da artık izlenmez hale getirdiler...dün akşam yine kavga yine küfür vardı...

28TS61
16.11.2009, 12:14
yine cezasiz kalir bütün olaylar. e nede olsa dünya derbisiymis :D

Külünkoğlu
16.11.2009, 13:59
Bir akşam iki REZALET

15 kasım 2009 akşamı liglerde maçların oynanmadığı haftaydı. Sporseverler (*1) nereye baksak diye televizyon kanallarında geziniyordu. Abdi İpekçi Arena (*2)’da basketbol derbisi, İnönü stadında ise “devler ligi” diye kasdırdıkları eski şöhretlerin turnuva maçları vardı. Adıda çok manidar “devler ligi” içimizde ukte kalan Şampiyonlar Ligi’nin lakabına inat, zorlama tatmin belgesi...
Turkcell Super Lig’de geçen haftaya dönelim. Futbol kamuoyu kuvvetle ittifak ettiği Trabzonspor’un hak ettiği maçta rakibin iki golü ile mağlup olduğu maçta Trabzonspor seyircisi rakibine tepki göstermek yerine alkışlamayı tercih etti. Gollerden birinin de son dakikalarda gelmesine rağmen hem de.

İnönü’de ev sahipliği yapan takımın taraftarı gazozuna sayılabilecek, canlı yayınlanan futbol eskilerinin olduğu maçta galiz küfürlerle ekranları donattı.
Abdi İpekçi de ise bir bayanın tahrikine sığınıp ortalığı savaş alanına çeviren elit ! kulübün taraftarları.

Ortalık toz duman, açıklamalar peşpeşe...

Bir tanesini ayıkladım. O da şu Fenerbahçe cephesi diyor ki, Adnan Polat’ın basketbol maçındaki sevinci kasdedilerek “ bir kulübün başkanı nasıl olurda taraftar gibi sevinir ?”

Yahu yok birbirinizden farkınız..

Bir maç hatırlarım Ligde 15. sırada bulunan bir takıma Kadıköy’de son dakikalarda 4. golü atınca başkanınızın rakip takımın başkanının üstüne çıkıp çaprazında bulunan yönetici arkadaşları ile “çak” yaptığını. Sonrasında adamcağız üstünü başını düzeltmek için bir hayli uğraşmıştı.

3 tane profil var ortada detaylar çoğaltılabilir.

Sakın benzeme bunlara Trabzonspor, sakın benzeme Anadolu...

(*1) Türkiye de bundan büyük yalan yoktur.
(*2) Arena ? boğa güreşi mi ? yoksa Gladyatör dövüşleri mi ?
Karşınızda Fatih’in fethettiği surlar dururken başka isim mi bulamadınız ?

Osman Yavuz
16.11.2009, 14:33
Kasun'un son maçlardaki performansı çok sevindirici olsa da çok erken faul problemine girmesi büyük sorun oluyor Efes Pilsen için.Kaya'nın Kerem Gönlüm'ün Gönlüm'ün yokluğunda ne kadar zorlanacağını bilecekken o bölgeye transfer yapılmaması kafalarda soru işareti yaratmıyor değil.Haislip tarzında atletik bir uzun o bölgeye transfer edilmeliydi.Yapılmadı, Bostjan Nachbar gibi çok skorer ama pota altında güçlü oyuncular karşısında zorlanan bir transfer yaptılar.Nachbar transferini eleştiren çarpılır.:)O ayrı bir konu.Ama bu transferi yaparken pota altını unutmak yanlış transfer politikasının bir ürünü olsa gerek.

Rakocevic hala ısınamadı takıma.Savunmada zayıf hücumda da gereksiz top kayıpları yapıyor.İstikrarsız bir görüntüsü var şu anda.Umarım en kısa sürede toparlanır.

Thornton'un ve Nachbar'ın mükemmel oyunu, Ender'in yine kritik yerlerde oyuna müdahele etmesi bizim açımızdan önemli bir galibiyeti getirdi.Benim için ligdeki bu galibiyetler önemli değil.Ben takımın direncinin çok daha yukarılara çıkmasını istiyorum.Bu arada çok önemli 5 maçı(Telekom,Malaga,Fenerbahçe,Olympiakos,Beşiktaş ) bitirmek oyuncular üzerindeki stresi azaltacaktır.

Derbiden bahsetmeye gerek bile duymuyorum.Klasik yaşananlar yine yaşandı.Galatasaray'a bakalım kaç maç seyircisiz oynama cezası verecekler.Bu arada Kinsey'in attığı yumruğun kaç maça mal olacağını gerçekten çok büyük merakla bekliyorum.Nba'de olsa sezonu kapatırdı ama burada 3 maçla geçiştirirler cezayı.

Paksoy
16.11.2009, 14:39
GAZETE BAŞLIĞI herşeyi daha iyi ifade ediyor.. EZELİ REZALET::D

Hekimoğlu
16.11.2009, 16:37
Ebedi Rezalet.

Paksoy
17.11.2009, 01:44
Daçka'dan transfer bombası

Darüşşafaka Cooper Tires, NBA'den şutör guard Quincy Douby ile anlaştı.

http://media2.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/Spor%C3%96zel/soixlvun.widec.jpghttp://www.ntvmsnbc.com/images/icons/slideshow.gif (http://www.ntvmsnbc.com/id/25021937/displaymode/1176/rstry/25021936/) İlişkili fotoğrafları göster (http://www.ntvmsnbc.com/id/25021937/displaymode/1176/rstry/25021936/)

NTV Spor
Güncelleme: 22:14 TSİ 16 Kasım. 2009 Pazartesi

Beko Basketbol Ligi'nde ilk beş hafta sonunda hiç galibiyeti bulunmayan Darüşşafaka Cooper Tires, NBA'de son olarak Toronto Raptors forması giyen Quincy Douby ile bir yıllık sözleşme imzaladı.
2006 NBA Draftı'nda Sacramento Kings tarafından ilk turda seçilen 25 yaşındaki şutör, üç sezonluk kariyerinde 143 maçta 4.1 sayı ortalaması tutturdu. Rutgers Üniversitesi'nden draft edilen Douby, kısa bir süre de D-League'de forma giymişti.
Kariyeri boyunca çok iyi bir şutör olarak tanınan 1.91 boyundaki Douby, iki numaralı pozisyonda forma giyiyor.
Geçtiğimiz hafta içinde Toronto Raptors tarafından kadrodaki kalabalık sebebiyle kesilen Douby, sezon sonuna kadar Darüşşafaka forması giyecek.

efes almıştır,;)

Cengiz Çubukcu
17.11.2009, 08:43
şu ana kadar 5 maçta 5 mağlubiyetleri var..Dün akşam bir programda Çetin Yılmaz çok fazla şut kaçırdıklarını atmaya başlarlarsa galibiyetlerin geleceğini söylemişti..

winner
17.11.2009, 11:16
Bu daçkaya çok üzülüyorum, basketbol için çok önemli bir kulüp umarım bu transferle galibiyetler başlar

Cengiz Çubukcu
17.11.2009, 11:54
Galatasaray-Fenerbahçe derbisini Galatasaray kazandı.Maç 2 kez uzatmaya gitti.Yine olaylar çıktı her zamanki gibi.Galatasaray dış şutlarda etkiliydi.Fb'de de Ömer Onan takımı toparladı.

Dün Karşıyaka-Banvit maçını izledim.Birkan şov yaptı.Müthiş oynadı.Karşıyaka'da etkili oynuyor gerçekten.Banvit maçında 24 sayıyla sahanın yıldızlarındandı.

Birkan hayatında bir daha 24 sayı atabilir mi bilmiyorum :)

winner
17.11.2009, 15:17
İstanbul takımları futbolda yarattıkları kirliliği basketbola da yavaş yavaş taşımaya başladılr.Geçen sene final serisinde olanlar ve bu derbi gösteriyor ki rekabet sporun çok dışına taşmış.Kulüplerin açıklamaları ise özür yerine, sende olay çıkarıyorsun mantığı içinde.

Bu kulüplerin bağımsız basketbol şubelerini oluşturmaları ve tamamen basketbol adamlarından oluşan insanları yönetimlere getirmeleri getiriyor.Üç kulübün başkanları özellikle son 15-20 yılda türk futboluna kaoıstan başka ne getirmiş ki, basketbolüde temiz tutsunlar.Salonlara hiç yakışmıyor bu profil.Herkesin eşi,çocuğu,sevgilisi ile geldiği, gülüp eğlendiği,sosisli sandviçini yediği,birasını,kolasını,kahvesini içtiği,her anından keyif aldığı,sosyalleştiği,oynanan basketbola heyecanlandığı yerler olmalı salonlar.

Süleyman50
20.11.2009, 08:59
Karşıyaka Fener'i devirdi!

Beko Basketbol Ligi'nde Pınar Karşıyaka, Fenerbahçe Ülker'i rakibinin cezası nedeniyle seyircisiz yapılan maçta 88-76 yendi..
-FENERBAHÇE ÜLKER: 76 - PINAR KARŞIYAKA: 88

Salon: Abdi İpekçi

Hakemler: İsmail Özgün xxx, Mehmet Serdar Ünal xxx, Turgut Işık xxx

Fenerbahçe Ülker: Mrsic x 4, Ömer Onan xx 12, Giricek xx 8, Ömer Aşık xx 16, Rasim x 2, Kinsey x 2, Semih xx 7, Greer x, Oğuz xx 5, Preldzic xx 11, Serhat xx 9

Pınar Karşıyaka: Toolson xxx 29, Holston xxx 16, Smith xxx 22, Furkan xx 6, Alper x, Pastal xx 6, Gökper x, Wesson xx 9
1. Periyot: 23-27
İlk yarı: 54-33 (Pınar Karşıyaka lehine)
3. Periyot: 59-60
5 faul alanlar: 39.10 Ömer Onan, 39.29 Preldzic (Fenerbahçe Ülker)

Karşılaşmanın ilk dakikalarında karşılıklı basketler olunca 3. dakika 5-5 beraberlikle geçildi. Bu dakikadan sonra üstünlüğü eline alan Pınar Karşıyaka, Smith'in basketiyle 4. dakikayı 7-5 önde geçti. Konuk ekip, üstünlüğünü koruyarak ilk periyotu da 27-23 önde tamamladı.

Konsantrasyon eksikliği yaşayan ve organize olamayan Fenerbahçe Ülker karşısında rahat skor üreten İzmir ekibi, savunmada da rakibini durdurdu. Smith ve özellikle Toolson'un basketleriyle farkı giderek açan Pınar Karşıyaka, 18. dakikada 17 sayılık üstünlük (48-31) yakaladı. İkinci çeyrekte potasında sadece 10 sayı gören konuk ekip, ilk yarıyı 21 sayı farkla 54-33 önde kapadı.

İkinci yarıya savunmada iyi başlayan ve 8 dakika içinde sadece rakibinin 2 sayısına izin veren Fenerbahçe Ülker, Ömer'in basketiyle 28. dakika içinde farkı 6 sayıya (56-50) indirdi. İlk yarı sonunda 21 sayı geriye düşen ev sahibi takım, ikinci yarının ilk 8 dakikasında yaptığı savunmayla oyuna ortak olmayı bildi ve çeyreğin bitimine bir dakika kala Serhat'ın üç sayılık basketiyle farkı bir sayıya (58-57) kadar indirdi. Karşılaşmanın üçüncü periyotunu ise Pınar Karşıyaka 60-59 önde geçti.

Fenerbahçe Ülker, son periyotta yaptığı alan savunmasında başarılı olamayınca, Pınar Karşıyaka, Smith'in basketiyle 35. dakikada 8 sayılık üstünlük (70-62) yakaladı. Üçüncü periyotta etkisiz kalan Pınar Karşıyaka, son periyotun ilk 7,5 dakikalık bölümünde potasında sadece 5 sayı gördü. Toolson ile sayılar üreten konuk ekip, 38. dakikada 15 sayılık (79-64) fark yakaladı. Fenerbahçe Ülker'in son bölümdeki gayretleri yeterli olmadı ve Pınar Karşıyaka, baştan sona üstün oynadığı karşılaşmayı 88-76 kazandı.

Fenerbahçe Ülker, bu sonuçla üst üste 3. yenilgisini aldı.

Bu arada, karşılaşmayı Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, yöneticiler Murat Özaydınlı ve Şekip Mosturoğlu da izlerken, yöneticiler özellikle takımlarının maça ortak olduğu noktalarda büyük heyecan yaşadı. Başkan Yıldırım ve yöneticiler, alkışlarıyla oyuncuları galibiyet için motive etmeye çalıştı.

Osman Yavuz
20.11.2009, 13:32
Seneye BBL'ye çıkarsak Ryan Toolson türevi bir oyuncuyu kadromuza katmalıyız.Hatta tam kendisini bile alabiliriz.Bence yabancı oyuncu alırken Pınar Karşıyaka scoutlarına danışsınlar.Her sene süper Amerikalıları getiriyorlar.