PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 1. Hafta | Sivasspor 1 - 2 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22

Trabzonspor 61
09.08.2009, 14:35
Evet, top kayıpları anormal derecede imiş. Bu konuya ağırlık verilmeli.

violentia
09.08.2009, 14:36
ŞUNU GÖZ ARDI ETMEYELİM TAKIM ÇOK İYİ PAS YAPIYOR DEDİK AMA 82 TOP KAYBI çok çok fazla daha çok çalışmamız gerektiği ortada.
ben trabzonu bu kadar fazla pas yaparken hiç bir zaman görmedim. Zaman geçtikçe aşırı top kaybı sorunu da aşılır diye düşünüyorum.

Serdær
09.08.2009, 14:37
Maçın geniş özeti

Not : Youtube videolarını izleyemenler DNS'lerini 208.67.220.220 ve 208.67.222.222 yapıp bilgisayarı yeniden başlatırsa açabilirler.

İlk yarı ;

ce5Qq1xtduM

İkinci yarı ;

BcATvfmPENg

duman6kelimeler
09.08.2009, 14:37
forvetlerimiz atsa golleri ... hep orta saha hep defans atıyor gollerimizi...

cengizalioğlu
09.08.2009, 14:39
Ben takımı çok beğenmedim . Halen anormal top kaybı yapıyoruz . İstenilen düzeyde top kazanamıyoruz . Hocanında dediği gibi oyun içerisinide bazen dalıp gidiyoruz , konsantrasyon problemi var . Takımımız halen çok yavaş , özellikle savunmada .

evet hazırlık maçlarındaki performansı yakalayamadık özellikle 3. bölgede kaptırılan toplar uzun oynayan sivasın ekmeğine yağ sürdü bide song bu takımda oynayamaz giray kesinlikle daha iyi şu an sivasın yaptığı en kötü ortalar bile tehlike adletti ama yinede takımımız iyi diğerlerine göre dahada iyi olacaktır bir sağbek birde forvet alırsak taraftarda rahat eder ve susar

yorumsuz6117
09.08.2009, 14:40
forvet yokki atsın..

asimetrik
09.08.2009, 14:42
82 top kaybı ama buna rağmen %60 a %40 lik topa sahip olma oranı.
Nasıl izah edilebilir?

Cihad Varlı
09.08.2009, 14:43
Nasıl izah edilebilir?

Kaptıralan toplar alınmış abi hemen :)
Daha az top kaybıyla oynarsak herşey çok daha güzel olucak .

Tayfun
09.08.2009, 14:44
"cuma trabzon sivasa ayak bastı cumartesi kolbastı hahahhahahahha"

Siteden aldığım bir yorum bomba ya :D

ceserdar
09.08.2009, 14:45
Nasıl izah edilebilir?

Bu oranların matematiğinden anlamam ama Sivasspor garabet oyununun payı vardır herhalde.

yorumsuz6117
09.08.2009, 14:45
"Hakem maçı az oynattı"

Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, Trabzonspor maçında hakemin her iki yarıda oyunu keserek verdiği "su molasına" ve uzatma dakikalarının az olmasına tepki gösterdi.

Ünsal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sahalarında 2-1 yenildikleri Trabzonspor maçının ardından, yönetim ve teknik heyetin kulüp tesislerinde toplandığını kaydetti.

Toplantıda maçı değerlendirdiklerini ve bazı kararlar aldıklarını ifade eden Ünsal, özellikle orta sahaya yerli veya yabancı 2 oyuncu takviyesini ele aldıklarını söyledi.

Trabzonspor maçında hakemin karşılaşmanın her iki yarısında verdiği su molasını da eleştiren Ünsal, bu konuda itirazda bulunduklarını belirterek, "Hava 10 derece. Futbolculara sıcak salep vermen gerekirken sen su veriyorsun. Olacak iş mi?" dedi.
Su talimatının yanlış anlaşıldığını, bütün maçlar için bunun geçerli olamayacağını ileri süren Ünsal, molaların ardından her iki yarıda verilen uzatma dakikalarının da eksik olduğunu savunarak, karşılaşmanın eksik sürede tamamlandığını savundu.

Bu konuda Beşiktaş’ın da itirazda bulunduğunu kaydeden Ünsal, su molalarının 5’er dakika olduğunu, ancak oyunun normal uzatmaları da göz önünde tutularak verilen uzatma süresinin yetersiz olduğunu kaydetti.
http://fanatik.ekolay.net/Sivasspor-Hakem-ma%C3%A7%C4%B1-az-oynatt%C4%B1_3_Detail_246_141573.htm?ver=88
allahım ya hakem maçı az oynatmış size yaradı işte bir gol daha yemekten kurtuldunuz..tam golü atıcakken bitirdi maçı.:Dkaybetmeyi yediremiyorlar kendilerine ezikler..

Cem Akyüz
09.08.2009, 14:47
"cuma trabzon sivasa ayak bastı cumartesi kolbastı hahahhahahahha"

Siteden aldığım bir yorum bomba ya :D

süper yaççç

Napoli
ben trabzonu bu kadar fazla pas yaparken hiç bir zaman görmedim. Zaman geçtikçe aşırı top kaybı sorunu da aşılır diye düşünüyorum.
Samet Aybaba zamanında yapıyorduk

bknz: şime,tekeli kadromuzdaki kadıkodeki fener maçına

Mustafa Önal
bu top kayıplarının yarısı engi alanzinho ve serkanın attığı paslardan olduğunu düşünüyorum. zira engin ve alanzinho arkadı dönük topları çok çabuk kaybettiler.

Emrah KabuL
09.08.2009, 14:49

Ne güzel işte takım olmak budur.. Geçen sene kaç maçta Selçuk İnan'ın ön direkte pozisyon bulduğuna tanık olduk ? Sistem gereği ortasaha dan herkes pozisyona girebiliyor artık. Forvet gol atmıyor diye dert yanmayalım.

Serdar A
09.08.2009, 14:49
ŞUNU GÖZ ARDI ETMEYELİM TAKIM ÇOK İYİ PAS YAPIYOR DEDİK AMA 82 TOP KAYBI çok çok fazla daha çok çalışmamız gerektiği ortada.

Oyuncularımızın bir çoğu riskli paslardan kaçınmamalarına rağmen %90'a yakın bir pas yüzdesiyle oynamak sezon başı için olumlu bir tablodur . Yalnız kaybedilen seksen küsür topun önemli kısmı pas hatasından değil , bireysel tercih yanlışlarından ve rakiple ikili mücadeleden gelmesi can sıktı .

Dün bir tek Kamanan tüm savunmamızı zorlayarak tahminlerimizi yanıltmadı . Belki eldeki kadroda , Song'un sağda , Giray'ın stoperde olduğu düzen daha derli toplu görüntü verebilir .

Bu Sivas'tan çok daha rahat bir skorla ayrılmalıydık , takımımızın bundan çok daha iyisini yapabileceğini biliyoruz .

hüseyin1975
09.08.2009, 14:50
Nasıl izah edilebilir?

Izahi kolay.
Engin ve Alan ikili mücadelelerde cok zayiflar.
Toplarin en az yarisini bu ikili kaypetmisdir.
Rakip biraz sert olunca onlarda Top almak kolay:(

KÖKSAL AYDIN
09.08.2009, 14:50
Takım ilerisi için umut verdi.Senelerdir yapamadığımız ayağa top olayını özellikle 2. yarı süper yaptık.Resmen Sivas bizi seyretti.

Burçak
09.08.2009, 14:51
"Hakem maçı az oynattı"

Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, Trabzonspor maçında hakemin her iki yarıda oyunu keserek verdiği "su molasına" ve uzatma dakikalarının az olmasına tepki gösterdi.

Ünsal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sahalarında 2-1 yenildikleri Trabzonspor maçının ardından, yönetim ve teknik heyetin kulüp tesislerinde toplandığını kaydetti.

Toplantıda maçı değerlendirdiklerini ve bazı kararlar aldıklarını ifade eden Ünsal, özellikle orta sahaya yerli veya yabancı 2 oyuncu takviyesini ele aldıklarını söyledi.

Trabzonspor maçında hakemin karşılaşmanın her iki yarısında verdiği su molasını da eleştiren Ünsal, bu konuda itirazda bulunduklarını belirterek, "Hava 10 derece. Futbolculara sıcak salep vermen gerekirken sen su veriyorsun. Olacak iş mi?" dedi.
Su talimatının yanlış anlaşıldığını, bütün maçlar için bunun geçerli olamayacağını ileri süren Ünsal, molaların ardından her iki yarıda verilen uzatma dakikalarının da eksik olduğunu savunarak, karşılaşmanın eksik sürede tamamlandığını savundu.

Bu konuda Beşiktaş’ın da itirazda bulunduğunu kaydeden Ünsal, su molalarının 5’er dakika olduğunu, ancak oyunun normal uzatmaları da göz önünde tutularak verilen uzatma süresinin yetersiz olduğunu kaydetti.
http://fanatik.ekolay.net/Sivasspor-Hakem-ma%C3%A7%C4%B1-az-oynatt%C4%B1_3_Detail_246_141573.htm?ver=88
allahım ya hakem maçı az oynatmış size yaradı işte bir gol daha yemekten kurtuldunuz..tam golü atıcakken bitirdi maçı.:Dkaybetmeyi yediremiyorlar kendilerine ezikler..
Yemin ediyorum bir camia ancak bukadar antipatik olabilir yaa.
ya bunlar nasıl bir insan vallahide billahide anlamıyorum.
şunlara bakın bahaneye bakarmısınız Allah aşkına.
su molası verildi diye kabahati orda arıyolar. bunu diyende koca yönetici. Allah sizi bildiği gibi yapsın ne diyeyim.
ancak bukadar antipatik olabilirsiniz.
sanki birtek bizim maçta mola verilmiş. ayrıca 5 er dakika verilmedi molalar.
sen yaptığın transferleri gönderdiklerine karşı aldıklarını sorgula .
kendini ve camianı gülünç duruma düşürme . komik adam.

Murat Erdem
09.08.2009, 14:52
Sivas maçının bana anlattığı : Takımın zayıf halkaları Engin, Alan ve Serkan.
Akşam ki diziliş ve sahadaki performanslara göre Broos'un bankoları : Egemen, Cale, Tjıkuzu, Selçuk ve Colman.

ibrahimkaya
09.08.2009, 14:53
süper bir geceydi helede sivasta izleyen şanslı insanlardan biri olunca:D

Emrah KabuL
09.08.2009, 14:53
Oyuncularımızın bir çoğu riskli paslardan kaçınmamalarına rağmen %90'a yakın bir pas yüzdesiyle oynamak sezon başı için olumlu bir tablodur . Yalnız kaybedilen seksen küsür topun önemli kısmı pas hatasından değil , bireysel tercih yanlışlarından ve rakiple ikili mücadeleden gelmesi can sıktı .

Dün bir tek Kamanan tüm savunmamızı zorlayarak tahminlerimizi yanıltmadı . Belki eldeki kadroda , Song'un sağda , Giray'ın stoperde olduğu düzen daha derli toplu görüntü verebilir .

Bu Sivas'tan çok daha rahat bir skorla ayrılmalıydık , takımımızın bundan çok daha iyisini yapabileceğini biliyoruz .

Ben her zaman bunu diyorum.. bilhassa deplasman ve zor maçlarda savunma dörtlüsü Song-Giray-Egemen-Cale olmalı.. böylelikle hem sağ taraftan açık vermeyiz hem de daha sağlam bir geri dörtlüsü yakalamışız oluruz. Serkan'ın açıklarını Song kapatayım derken bu sefer Song'un yeri boş kalıyor stoper mevkiinde.

Cafer Bulur
09.08.2009, 14:54

Ne dedin sen,konsantrasyon kayiplari bolca yasadik.

Sezonun ilk macinda bununda yasanmasi normaldir,takim gittikce rayina oturacaktir.

Sivasinda daha önceden 2 resmi mac oynadigini unutmayalim,kopukluklar yasanmasi bence resmi mac ritminin yakalanamamis olmasindandi.

Tayfun
09.08.2009, 14:54
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=59663

Sadece çıkan sesi dinleyin yeter :)

Serdar A
09.08.2009, 14:55
Nasıl izah edilebilir?

Takımımız 'sırtı dönük ayağında top tutan santrafor şart' diyenlerin tezlerini çürüttüğü için . Modern futbolun gereğince takımı hücumda tutan , topu rakipten saklayan ortasahamız . İyi pas organizsayonu ve sürekli kanatlara açılan , oyunu yayan ortasaha Gökhan gibi bir forvetin işini oldukça kolaylaştıracaktır .

Cafer Bulur
Sivas maçının bana anlattığı : Takımın zayıf halkaları Engin, Alan ve Serkan.
Akşam ki diziliş ve sahadaki performanslara göre Broos'un bankoları : Egemen, Cale, Tjıkuzu, Selçuk ve Colman.
Alanzinho lig tv tarafindan macin adami secilmis,onlar mi bilmiyor bu isi?:rolleyes:

Hamravat
trabzon iyi başladı inşallah gecen senden daha başarılı bir takım olursunuz, macın geniş özetini izledim, ileri ucta forvet eksiğiniz var gibi, genelde takım ofansif oynadı belki dikkat cekmedi ama kapanan takımlara karşı iyi forvetler lazım

Serkan Miletli
09.08.2009, 14:56
Bu seneyi bilmem ama, gelecek sezona girerken Broos'a 10 milyon Euro bütçe verir ve kendi tespit ettiği mevkilere, istediği takviyeleri yapma şansını tanırsak, şampiyonluğun en büyük adayı oluruz.

Tabi bu sene yönetim broos u kovmazsa.

Emirhan Makul
09.08.2009, 14:58
Su molaları olmasaymış zivaz maçı alacakmış :D

Murat Erdem
09.08.2009, 14:59
Gerçek bir sağ bekimiz olmadığı için orayı yamamaktan başka şansımız yok ama, Engin'i Gabriç, Alanzinho'yu Zafer Yelen'le değiştirme şansımız var.

Burçak
09.08.2009, 15:00
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=59663

Sadece çıkan sesi dinleyin yeter :)
Tokat gibi :)
hamidolar derki mikrofon ordaydı o yüzden sesi çok geldi ççç
bu akşam fox da 23 de Türbülent olacakmış. bakalım ne geveleyecek :)

Tayfun
09.08.2009, 15:00
Su molaları olmasaymış zivaz maçı alacakmış :D

Hep alıyorlar zaten ama üçün birini :D

Cafer Bulur
09.08.2009, 15:02
Gerçek bir sağ bekimiz olmadığı için orayı yamamaktan başka şansımız yok ama, Engin'i Gabriç, Alanzinho'yu Zafer Yelen'le değiştirme şansımız var.
Gabric tamam da,zafer yelen alandan daha fazla katki yapacak bir oyuncu degildir.

Gecen sezon alman 4.liginde 4 mac oynamis bir futbolcudan ne bekliyorsunuz,hayret ediyorum dogrusu.

yorumsuz6117
09.08.2009, 15:03
yattarayı özledim ya:D

Uğur Ö.
09.08.2009, 15:03
gabric-yattara-alan kim oynayacak ligde merak ediyorum ben alan derdim

Erdal
09.08.2009, 15:04
Cafer, şimdi değilse bile Zafer'den çok şey bekliyorum ben...Barış ı kiralık vermek lazım...Diyarbakır olmaz, Tolunay hoca düşünmez mi acaba?

Emrah KabuL
09.08.2009, 15:04
Gabric tamam da,zafer yelen alandan daha fazla katki yapacak bir oyuncu degildir.

Gecen sezon alman 4.liginde 4 mac oynamis bir futbolcudan ne bekliyorsunuz,hayret ediyorum dogrusu.

Alman 4.ligi ? H.Rostock'dan mı bahsediyorsun ? Ceyhun'da Almanya 3.liginden gelmişti oysa.. Kıyaslamalar yanlış.

Travelair
09.08.2009, 15:05
Takımımız 'sırtı dönük ayağında top tutan santrafor şart' diyenlerin tezlerini çürüttüğü için . Modern futbolun gereğince takımı hücumda tutan , topu rakipten saklayan ortasahamız . İyi pas organizsayonu ve sürekli kanatlara açılan , oyunu yayan ortasaha Gökhan gibi bir forvetin işini oldukça kolaylaştıracaktır .

Bence çürütmedi. Hep forvetsiz oynuyorduk, bu maçta da oynadık. Ortasahayı daha verimli kullandığımız için hissedilmedi, kaldı ki 60-65 dakika berbat top oynadık. Bence fazla havalanmamalıyız. sivasspor hem eksik hem de yorgundu. Acilen yabancı kontenjanı açarak, gurbetçi alarak, takas yaparak herneyse çok kalite bir golcü ve sağ bek almalıyız

Ayşe Aygün
09.08.2009, 15:05
Bir İnsan Sürekli özür diliyorsa. O insann hep hata yapıyo demektir. Demem ki Bülo bu işler senin bildiğin gibi değil :)

http://img188.imageshack.us/img188/6141/186790.jpg

Cafer Bulur
09.08.2009, 15:06
Alman 4.ligi ? H.Rostock'dan mı bahsediyorsun ? Ceyhun'da Almanya 3.liginden gelmişti oysa.. Kıyaslamalar yanlış.
Gecen sezon hemen hemen hic oynamamis olmasindan bahsediyorum.

Ceyhun geldigi takimda sürekli oynuyordu,futbol oynayamamak futbolcuyu köreltir renkdaslarim.;)

AdemS
09.08.2009, 15:06
Dün gece muhteşem bir galibiyet aldık..Tüm futbolcuları tebrik ediyorum..

Erdal
09.08.2009, 15:07
Serdar, sırtı dönük santrforu falan bilmem. Ama Umut un ciddi hem de çok ciddi bir vuruş problemi var. Üstelik iyiye de gitmiyor...Dün sırtı dönük pasları fena yapmadı. Yapmadı çünkü yakınında idi bizim uşaklar. Yine sonlara doğru bir kaç hava topunu bizimkilere servis yaptı...Ama Umut un son vuruşları nasıl gol olmaz ı gösteriyor ısrarla...

Cafer Bulur
09.08.2009, 15:08
Serdar, sırtı dönük santrforu falan bilmem. Ama Umut un ciddi hem de çok ciddi bir vuruş problemi var. Üstelik iyiye de gitmiyor...Dün sırtı dönük pasları fena yapmadı. Yapmadı çünkü yakınında idi bizim uşaklar. Yine sonlara doğru bir kaç hava topunu bizimkilere servis yaptı...Ama Umut un son vuruşları nasıl gol olmaz ı gösteriyor ısrarla...
Kaleciyle karsi karsiya kaldiklari anda ben umut ve gökhan büyük ihtimalle golü yapamaz diye düsünüyorum,yalniz degilmisim demek ki.:)

Uğur Ö.
09.08.2009, 15:09
bir sivas sevmeyen tsli olarak bülent uyguna sagı göstermek gerekir öyle bülo felan bize yakışmaz ha sivasa istediğinizi diyebilirsiniz ama bülen uyguna bu lafları demek saygısızlıktır ve hiç ama hiç ts taraftarına yakışmıyor

champions
09.08.2009, 15:10
Topa sahip olma oranları hücumda sorun yaşadığımız gerçeğini değiştirmez.
Evet top bizdeydi, kaybetsek bile hücum presi yaptık ve sivasın muhtemel ataklarını önledik.Bu sayede top kayıpları pek sorun olmadı fakat bu durumun daha oturmuş takımlar karşısında bizi zor durumlara düşüreceği kesin.Onca pasa rağmen rakip kale için tehlike oluşturacak pozisyonları yakalayamadık.Engin ve Alanzinhonun yetersiz oyunlarının dışında Umut'un tek hücumcu olarak yapamaması en büyük faktör. Yani fazla değil Umut yerine Kamananı koysak, Petkovic çok daha fazla yatmıştı yere.

Travelair

Katılıyorum.

Ali Özcan
dün geceden beri yapılan bütün yorumları tek tek okudum...Bazen inanamadım okuduklarıma...2,5 saattir okuyorum...Başım ağrıdı okurken...Ama değdi...Futbol oyununun ne kadar göreceli yorumlanabileceğini anlamış oldum böylece...

1 - İlk 15 ve son 25 dk dışında oynanan oyunu hiç beğenmedim...
2 - Engin böyle iki - üç maç daha oynasın, büyük sorunlar çıkar takımda...
3 - Sylva atılan gollere sevindiği kadar, maçın içinde kalarak gol kurtarmalı...
4 - Alanzinho mükemmel bir oyuncu...Futbolu Yattara dan kesinlikle daha verimli...
5 - Serkan a topu uzun şişirme demişler, artık kısa şişiriyor...Bu daha kötü...
6 - Egemen, bu takıma lınmış alınacak en değerli oyucudur gözümde...Kimse görmedi mi acaba...Hiç övene rastlamadım...
7 - Song iyi ki kalmış takımda...Ona da değinen olmamış pek...
8 - Tjikuzu çok ağır ama Hüseyin den daha iyi...
9 - Bu Sivasspor u yenmek neden bu kadar abartılıyor hiç anlamadım...Sivassporu zihnimizde büyüttük (camia olarak) ve yine zihnimizde sıradanlaştırmalıyız...
10 - Sivasspor küme falan düşmez, en kötü 6. olurlar yine...
11 - Hoca - Metin - Halil Yazıcıoğlu çok sempatikleştiriyor bizi...Bu yılın MODA sı olabiliriz...
12 - Kolbastı oynamaya devam etmeliyiz...(Hüseyin olsa oynatırdı kesin :))
13 - Ceyhun Gülselam adlı nurtopu gibi bir süper star adayımız var...
14 - Şampiyonluk şansımız iç saha performansımıza bağlı...Dış sahada büyük maçlar dışında zorlanmayız...
15 - Forvet, sağ bek şart oğlu şart...Hatta 2 forvet transfer etmeliyiz...
16 - Şota transfer edilsin ve Umut a son vuruş çalıştırsın...

Emrah KabuL

Umut'un son vuruşlarda başarısız olmasının en büyük sebebi maç boyunca büyük efor sarfetmesi.. Şu ligde onun kadar koşan,mücadele eden başka bir forvet görmedim.. Haliyle son vuruşlarda adamın dermanı kalmıyor :)

Cihad Varlı
09.08.2009, 15:11
Gecen sezon hemen hemen hic oynamamis olmasindan bahsediyorum.

Ceyhun geldigi takimda sürekli oynuyordu,futbol oynayamamak futbolcuyu köreltir renkdaslarim.;)

Abi Zafer Almanya 2. liginden Ceyhun ise 4. liginden geldi . Dediğin gibi lig ayrımı yapmak yanlış olur . Mahalleden bile futbolcu çıkıyor artık . Ama Zafer kendini bulduğunda gerçekten iyi bir alternatif olacaktır . Tıpkı Ceyhun gibi .

@Erdal Abi

Katılıyorum abi , Barış kiraya verilme ve gittiği yerde oynamalı . Kanat olarak düşünelim sol tarafta Alanzinho ve Gabric , sağ tarafta ise Yattara ve Engin var . Bu durumda Barış'ın forma şansı bulması zor . Oynabileceği bir yere kiraya gitmeli bencede .

Murat Erdem
09.08.2009, 15:11
Erdal, Tolunay'a rica edilse bizi kırmaz gibi geliyor bana...

Serdar A
09.08.2009, 15:12

Abi ben Umut'un futbolundan söz etmiyorum . Bu takımın ihtiyacı olan forvet tipinin illa hedef santrafor olma zorunluluğu olmadığından bahsediyorum .

Bu takıma bir adet Eto'o gerek esasen :) Kısaca durumu böyle izah edebilirim . Ligin ilk haftası çok ölçü değil , bu sebepten cümlelerimiz daha iyisi olacak diye bitiyor hep . Bu takımın bir ay sonra çok daha hızlı futbol oynayacağını unutmayalım . Dün elimde olsa Sivas'tan Ersen'i dışarı alırdım . Resmen sahadaki futbolun kalitesini düşürdü .

Harun-61
09.08.2009, 15:12
Broos hocam, sagbek isteyin baskandan...
Cok acil sekilde...

.

Cihad Varlı
09.08.2009, 15:13
Umut'un son vuruşlarda başarısız olmasının en büyük sebebi maç boyunca büyük efor sarfetmesi.. Şu ligde onun kadar koşan,mücadele eden başka bir forvet görmedim.. Haliyle son vuruşlarda adamın dermanı kalmıyor :)

Sorunda burda ya işte :) Eğer kaliteli forvetsen gücünü kontrollü kullanıcaksın , kendini boşa yormicaksın . Gerektiği yerde konuşucaksın . Bu görüşe katılmıyorum . Bence bu Umut'un artısı değil , eksiğidir .

Hasan ZAİMOĞLU
09.08.2009, 15:16
yav bu hamidolar kopardı beni gülmekten :):):)

Sudan Sebep Bahaneler :):):)

Sivasspor'da su molası tepkisi sürerken, ilginç açıklamalar geliyor !.. Yiğidolar'ın Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, "Hava 10 derece. Futbolculara sıcak salep vermen gerekirken sen su veriyorsun. Olacak iş mi?" dedi

Yunus Güneş
09.08.2009, 15:17
Alternatif forvet alıması lazım..TEk forvet le çıktığımız maçta umutta yoruldu epey...

AdemS
09.08.2009, 15:19
Bu arada dünkü maçta spiker, Bülent Uygun yıllar önce Trabzonspor forması giymişti, dedi.. Bu nerden çıktı ki, öyle bir şey var mı arkadaşlar, ben ilk kez duyuyorum..

violentia
09.08.2009, 15:21
Bu arada dünkü maçta spiker, Bülent Uygun yıllar önce Trabzonspor forması giymişti, dedi.. Bu nerden çıktı ki, öyle bir şey var mı arkadaşlar, ben ilk kez duyuyorum..

99-2000 sezonunda sanırım.. Maç oynadı mı bilmiyorum.

Cihad Varlı

http://tr.wikipedia.org/wiki/Bülent_Uygun (http://tr.wikipedia.org/wiki/Bülent_Uygun)

Bir aralar oynamış abi :)

abanoz61
Alternatif forvet alıması lazım..TEk forvet le çıktığımız maçta umutta yoruldu epey...
arkadaşım sana aynen katılıyorum

Serdar A
09.08.2009, 15:22

Ayağı kırıldıktan sonra uğradığı kulüplerden biri Trabzonspor . Kısa süre oynadı . Bülent Uygun bildiğim kadarıyla Trabzon kökenli bir futbol adamıdır . Dün ligtv de yorum yapan bjk eski kaptanlarından Sanlı Sarıailoğlu'nun olduğu gibi .

Sefa
09.08.2009, 15:23
Engin'e sallayanları 2-3 maç sonra sıkıntı yaşatır diyenleri anlamıyorum.. Engin ne yaptığının bilincinde şuan, dün akşam çok iyi oynamasada zamanla oturacak ilk ligmaçı o kadar da olsun. Problemli birisi doğru ama bunu zamanla aşıyor ki zaten tık diye kesemez bu huyunu. Her ne kadar kötüde olsa sürekli topu istemesini beğendim ben.. Eskiden topu atacak adam arıyorduk herkes bi yerlerde kayboluyordu.. Engin topu istiyor alıyor oynuyor kötüydü ama zamanla daha iyi olacak..

Berk
09.08.2009, 15:23

Abi tamam da Umut'un da biraz düşünüp 'maç içinde sarfettiğim fazla efordan biraz taviz verip gücümü son vuruşlara saklayayım' demesi gerekiyor artık.Bunu düşünmek pek zor olmasa gerek.

Oruç
09.08.2009, 15:25
Colman bence maçın yıldızı. Ayrıca Song bu takımda kalmalı dedik de dedik. Iyi ki de demişim. Yalnız kalecimiz uzak direklere atılan toplara neden uzanamaz bu düşündürücü. Takıma acil bir golcü bir de sağbek lazım.

Emrullah
09.08.2009, 15:26

O zaman mücadele etmesin, bize mücadele edeni değil gol atmayı başaranı lazım.

Koray
09.08.2009, 15:26
Ayrıca hakkını teslim etmek lazım, Sivas'lı Kamanan'ı çok beğendim...

Bizde olsa olurmuydu diyede aklımdan geçirmedim değil.

Kalkinmali
09.08.2009, 15:27

baskani alalim forvete!! o oynasin!!... taraftarla ondan sonra bagirsin: "Sen oyna Baskan Sen Oynaaa!" ehehe :D

iyi demedimmi?

Emrullah
09.08.2009, 15:29

Ben Cihan'ı çok beğendim. Bir iki yıl içinde İst. takımları peşinden koşar gibime geliyor.

AdemS
99-2000 sezonunda sanırım.. Maç oynadı mı bilmiyorum.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Bülent_Uygun (http://tr.wikipedia.org/wiki/Bülent_Uygun)

Bir aralar oynamış abi :)

Ayağı kırıldıktan sonra uğradığı kulüplerden biri Trabzonspor . Kısa süre oynadı . Bülent Uygun bildiğim kadarıyla Trabzon kökenli bir futbol adamıdır . Dün ligtv de yorum yapan bjk eski kaptanlarından Sanlı Sarıailoğlu'nun olduğu gibi .

Hmm anladım arkadaşlar, teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için.. İlk defa duyunca baya bi şaşırdım ben de..

Berk

Kamanan koşuyor, bir şeyler yapmaya çalışıyor, hırslı tamam.Ama gerekli gereksiz her pozisyondan sonra hakeme dönüp iyi kelimeler sarfetmediği kesin.Maç sonundaki saçma sapan hareketlerine de anlam veremedim.Sivaslıların arasında kala kala o da onlara benzemiş..

hüseyin1975
09.08.2009, 15:30
Sadece iyi niyet yetmiyor maalesef.
Inanin bana bende cok iyi niyetli Insanimdir.

O halde bende Trabzonsporda santrafor oynamayi hak ediyorum.
Broos Hocam gör beni:p

Burçak
09.08.2009, 15:31
yav bu hamidolar kopardı beni gülmekten :):):)

Sudan Sebep Bahaneler :):):)

Sivasspor'da su molası tepkisi sürerken, ilginç açıklamalar geliyor !.. Yiğidolar'ın Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, "Hava 10 derece. Futbolculara sıcak salep vermen gerekirken sen su veriyorsun. Olacak iş mi?" dedi
yakıştığı yere ekledim haberi :))
Günün Eğlencesi - 2 (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=8166)

unique
09.08.2009, 15:33
Okuduğum tüm spor yazarları, forvet bölgemizdeki yetersizlikten bahsetmiş. Yönetim bunun farkında değil mi, çok ilginç.

Hasan ZAİMOĞLU
09.08.2009, 15:35
yakıştığı yere ekledim haberi :))
Günün Eğlencesi - 2 (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=8166)
teşekkürlerimi sunuyorum :):):)

Mustafa ÖZDEMİR
09.08.2009, 15:36
sivaslılar başladılar hakeme suç atmaya .böyle giderlerse başarırlar 5. büyük olmayı ...

Yunus Güneş
İstikrara devam....

Sehirci
busene bu umutla bu gökanla biz gene saç baş yonarız :(((((((

asimetrik
09.08.2009, 15:37
Kamanan iyi bir oyuncu. Ama bizim eksiğimiz olan birisi değil. Bize farabi'nin dediği gibi tam olarak Eto'o lazım. Hem de tam olarak. Hem çok iyi gol vuruşu yapan, kafa vurabilen önemlisi de durağan oynamayarak hücum da ki pas trafiğinin kalitesini arttıran, bu vesile ile gol de attıran bir forvet tipi. Keşke seneye tüm paramızı bu özelliklere sahip tek bir oyuncuya yatırsak. Ben stoperden de vazgeçerim.
Seyrettiğimiz kadarıyla Gabriç takıma girdiğinde top kayıpları azalıp pas yüzdesi daha da artacak.

Mert Oğuzlu61
09.08.2009, 15:38
inanamıyorum, daha ilk maçtan ağlamaya başladılar, diyecek söz bulamıyorum arkadaş hakeme teşekkür edeceğinize demediğinizi bırakmamışınız adam maçı bitirmese 3. golde geliyordu sizinkiler harap ve bitap bir şekilde bizimkilerin peşinden koşarken son dakkada bile bizim ts li oyuncular sizin ceza sahanız içinde 6 kişiyle hücum yapıyordu, hakeme teşekkür edecek yerde dedikleri şeylere bak, su molası olduda suyu sadece ts lilermi içti? sivaslılarda içti, ee 5dk da uzatma verdi hakem daha niye su molasına isyan ediyorsunuzki? tamam 10dk uzatsaydı hakem, keşke uzatsaydı 10 dk, 3 ve 4 te gelirdi, 2 az geldi size farkındayım ben bunun ama tadında bırakmak lazım :D

Cihad Varlı
09.08.2009, 15:39
Hugo Broos'la İstikrar adlı bir başlığın açılmasını gerektiğini düşünüyorum :)

Yunus Güneş
09.08.2009, 15:39
Sivasa uygun bir söz...

Bir eksi daha yazıldı birden haneye gerek yok bahaneye utanç için bul kusur şahaneye...!!!

Murathan
09.08.2009, 15:40
Daha dur Bismillah 2 sene üstüste bir şampiyon olalım sonra bakarız :cool:

Sehirci
09.08.2009, 15:40
ben senin gibi tüm yorumları okumadım ama yazdıklarının 15 buçuguna katılıyorum 16 sınında şota yerine fatih tekke gelmeli bu takıma :)))

dün geceden beri yapılan bütün yorumları tek tek okudum...Bazen inanamadım okuduklarıma...2,5 saattir okuyorum...Başım ağrıdı okurken...Ama değdi...Futbol oyununun ne kadar göreceli yorumlanabileceğini anlamış oldum böylece...

1 - İlk 15 ve son 25 dk dışında oynanan oyunu hiç beğenmedim...
2 - Engin böyle iki - üç maç daha oynasın, büyük sorunlar çıkar takımda...
3 - Sylva atılan gollere sevindiği kadar, maçın içinde kalarak gol kurtarmalı...
4 - Alanzinho mükemmel bir oyuncu...Futbolu Yattara dan kesinlikle daha verimli...
5 - Serkan a topu uzun şişirme demişler, artık kısa şişiriyor...Bu daha kötü...
6 - Egemen, bu takıma lınmış alınacak en değerli oyucudur gözümde...Kimse görmedi mi acaba...Hiç övene rastlamadım...
7 - Song iyi ki kalmış takımda...Ona da değinen olmamış pek...
8 - Tjikuzu çok ağır ama Hüseyin den daha iyi...
9 - Bu Sivasspor u yenmek neden bu kadar abartılıyor hiç anlamadım...Sivassporu zihnimizde büyüttük (camia olarak) ve yine zihnimizde sıradanlaştırmalıyız...
10 - Sivasspor küme falan düşmez, en kötü 6. olurlar yine...
11 - Hoca - Metin - Halil Yazıcıoğlu çok sempatikleştiriyor bizi...Bu yılın MODA sı olabiliriz...
12 - Kolbastı oynamaya devam etmeliyiz...(Hüseyin olsa oynatırdı kesin :))
13 - Ceyhun Gülselam adlı nurtopu gibi bir süper star adayımız var...
14 - Şampiyonluk şansımız iç saha performansımıza bağlı...Dış sahada büyük maçlar dışında zorlanmayız...
15 - Forvet, sağ bek şart oğlu şart...Hatta 2 forvet transfer etmeliyiz...
16 - Şota transfer edilsin ve Umut a son vuruş çalıştırsın...

Emrullah
09.08.2009, 15:41
Sadece iyi niyet yetmiyor maalesef.
Inanin bana bende cok iyi niyetli Insanimdir.

O halde bende Trabzonsporda santrafor oynamayi hak ediyorum.
Broos Hocam gör beni:p

Çok doğru. O zaman her iyi niyetli, çok koşanı oynatalım takımda. Bazı futbolcularda Allah vergisi yetenek yok ne yapalım, zorla değil ya. Onların da suçu değil, ısrar etmenin bir anlamı yok. Umut mesela 5-10 sene daha oynasa kendisinin geliştiremez, çünkü kabiliyet yok. Dünkü maçta bir pozisyonda topu çekip kaleye vurmak yerine, saçma sapan bir vuruş yaptı. Orada o topu çekmek çok zor değildi. Futbol zekası lazım tabi. O pozisyonda Gökhan olsa topu çeker ve vururdu, gol olur olmaz o ayrı mesle ama futbol zekası orada topu çekmeyi gerektirir.

Murathan
09.08.2009, 15:41
Sivasa uygun bir söz...

Bir eksi daha yazıldı birden haneye gerek yok bahaneye utanç için bul kusur şahaneye...!!!
Sago'nun sözü değil miydi bu ? :D

Cihad Varlı
09.08.2009, 15:42
Daha dur Bismillah 2 sene üstüste bir şampiyon olalım sonra bakarız :cool:

Kim olursa olsun istikrar . İster Hugo Broos , ister Ziya Doğan . Başlık açılmalı bence :)

Yunus Güneş
09.08.2009, 15:42
Sago'nun sözü değil miydi bu ? :D

Bilmem koleranın şarksından aldım....Ama tam sivasa layık şuana göre...

Emrullah
09.08.2009, 15:44
Kim olursa olsun istikrar . İster Hugo Broos , ister Ziya Doğan . Başlık açılmalı bence :)

Başlık açmakla birşey olmuyor. Ersun Yanal başlığı vardı da ne oldu. Fatih geri gelsin başlığı vardı da geri mi geldi. Yönetim ne yapıp ne edip Hugo'nun arkasında değil yanında olmalı. Taraftarımız şu an itibariyle Hugo'yu benimsedi ve Ersun'dan daha çok seviyor ve benimsiyor. Hatta benim en çok güvendiğim kişi bu takımda Hugo'dur.

Alihan Ertürk
09.08.2009, 15:45
http://fanatik.ekolay.net/Galeri/Image/Photo/4280_20090809000717598_18.jpg (http://fanatik.ekolay.net/Galeri/GalleryDetail.aspx?Gallery=4280)

Erdem Keser
09.08.2009, 15:47
Tjikuzu'nun ağır bir oyuncu olduğunu iddia edenler neye istinaden bunu söylüyor merak ediyorum. Dönüşleri , içeri girişleri çok seri.Gerektiği yerde oyunu açıyor gerektiğinde topa basıyor ve müsait yerdeki arkadaşıyla oynuyor.Alın bakın videonun 4.35. saniyesinde Alanzinho'dan aldığı topla ilerlerken hızla içeri katedişine ve ilk pozisyondaki dönüşüne.Yani şunun gibi bir çok pozisyonda topun bizde kalmasını sağladı.Hatta içini biraz daha dolduralım ; bu fizikte bir adam bu kadar seri belini döndürebilir mi?Çok kıvrak demiyorum , sadece normal standardında , yani kalburüstü bir göbek oyuncusunun olması gereken serilikte.Viera çok mu seri bir oyuncuydu? Bunun gibi bir çok örnek verilebilir.

Ezbere konuşma hastalığımızdan vazgeçeriz umarım.

Video yasak olduğu için silinmiştir:DYoutube'dan bakabiliriz.

asimetrik
09.08.2009, 15:54
Tjikuzu, ikinci yarı iyi olmasına rağmen daha da iyi olacaktır. Çok defa canlı seyrettiğim Tj orta sahanın ortasına tek başına hükmedebilecek güç ve tekniğe sahip.

Hamsi_61_61
09.08.2009, 15:55

1 galibiyet ile istikrar dersiniz 1 mağlubiyetle neler dersiniz allah bilir , 3-5 maç geçsin bakalım...

futbalski60
09.08.2009, 15:55
Tjikuzu ligimizde topu en iyi kullanan ön liberolardan birisi belki de en iyisi ama defansif anlamda yeterli olduğunu düşünmüyorum yerden ve havadan pek etkili olamıyor, defansla fazla bağlantısı yok ilk yarıda baskı yememizin baş aktörlerinden biriydi kuşkusuz. Broos da ikinci yarı biraz daha ofansif kullanmaya çalıştı Tjikuzu'yu. Bu sorunu gidermek için orta sahaya mücadeleci bir oyuncu daha kazandırmamız lazım bu da Gabric ismini ön plana çıkarıyor Broos'un ısrarla Gabric üzerinde durmasının sebeplerinden biri de bu.

Cihad Varlı
09.08.2009, 15:56
1 galibiyet ile istikrar dersiniz 1 mağlubiyetle neler dersiniz allah bilir , 3-5 maç geçsin bakalım...

Ne alakası var ? 3-5 maçla mı belli olucak ? Başarı için istikrar gerekmiyor mu ? Bu nedenle ben o cümleyi kurdum . Hugo Broos'un yerinde kim olursa olsun istikrar sağlanmalı ;)

asimetrik
09.08.2009, 15:59
Dün rakibe önde basarak oyun kurmasını engelledik. Orta alanda pek fazla mücadele olmadı. Rakibin tüm hücumları orta sahayı direk geçen şişirme toplar veya kaptırdığımız toplarla ani atak şeklindeydi.

ilhan
09.08.2009, 16:00
Keşke maçta su molası verilmeseydi. Sivasspor'a yaradı verilen molalar. Daha perişan hallerini görürdü herkes.

Ali Özcan
09.08.2009, 16:01
Maçı iki defa izledim...Ezberim de pek kuvvetli değildir...

Diziliş

...............Tjikuzu...............

Colman...................Selçuk

olur ve Selçuk ile Colman bu kadar ofansif oynarlarsa Tjikuzu defansın önünü tamamen tek başına kapatacak bir adam değil...

Dizilişimiz dün son 30 dk olduğu gibi

............................Tjikuzu

Ceyhun............................

...........................Colman (Selçuk)

şeklinde olursa Ceyhun un dinamizmi Tjikuzu nun çok sırıtmasını engelleyebilir...

Erdem Keser
09.08.2009, 16:06
Bu dizilişin Tjikuzu'nun ağır oyuncu olduğuyla ilişkisi nedir ? Bi gerekçe mi yani ?

Oyuncular arasında geniş mesafeler olursa 40 metre alanda tek başına o kadar alanı kimse kapatamaz kusura bakmayında...Tjikuzu'nun ezbere iddiaların dışında ağır bir oyuncu olmadığını açıkladım hemde görsellerle.Neyse , ilerleyen dönemde daha net göreceğiz.

Ali Özcan
09.08.2009, 16:11
Bu dizilişin Tjikuzu'nun ağır oyuncu olduğuyla ilişkisi nedir ? Bi gerekçe mi yani ?

Oyuncular arasında geniş mesafeler olursa 40 metre alanda tek başına o kadar alanı kimse kapatamaz kusura bakmayında...Tjikuzu'nun ezbere iddiaların dışında ağır bir oyuncu olmadığını açıkladım hemde görsellerle.Neyse , ilerleyen dönemde daha net göreceğiz.

Tjikuzu ağır oyuncu olduğu için dün akşam ilk 65 dk da oynadığımız gibi oynayamayız...Ernst olsa oynarız mesela öyle...Ama Tjikuzu o sistemde yapısal olarak ofansa daha yatkın olduğu için defansif anlamda yetersiz kalıyor...Orta saha hücum bağlantısı çok iyi, pas ve oyun görüşü de mükemmel...ama defansif anlamda (zor maçlarda-Touluse-fb-gs-bjk vs) tek başına kaldıramaz bu yükü...zor dönüyor...hem de çok...

asimetrik
09.08.2009, 16:15
Lig başlamadan transfer başlığında bu konuya ilişkin konuşmuştuk. Tj sanıldığının aksine Selçuk ile birlikte önde oynuyor. Çoğu kez Colman daha geride. Amaç top rakipteyken önde basmak ve oyun kurmayı engellemek, aynı zamanda da ikinci toplarda daha çok baskı yapmak. Son Mvv ile Sivas maçında da başarılı olduk. Bu yapının gereği defans ile Tj'in arası Hüseyin ile olduğu kadar yakın değil. Defans bloğunun önde oynaması gerekiyor. Sakıncası ise hızlı süpürücü bir stoperimizin olmayışı..
Ekleme: Tj'in hem önde basmasını istemek (hocanın verdiği görev) hem de üzerinden,sağından, solundan transit geçen toplara yetişmesini beklemek yavaşlıkla açıklanamaz.

Erdal
09.08.2009, 16:21
Sonlara doğru bu önde olma mevzuunda mesajlar vardı Gürcan abi...

Ali Özcan
09.08.2009, 16:23
Lig başlamadan transfer başlığında bu konuya ilişkin konuşmuştuk. Tj sanıldığının aksine Selçuk ile birlikte önde oynuyor. Çoğu kez Colman daha geride. Amaç top rakipteyken önde basmak ve oyun kurmayı engellemek. Son Mvv ile Sivas maçında da başarılı olduk. Bu yapının gereği defans ile Tj'in arası Hüseyin ile olduğu kadar yakın değil. Defans bloğunun önde oynaması gerekiyor. Sakıncası ise hızlı süpürücü bir stoperimizin olmayışı..
Ekleme: Tj'in hem önde basmasını istemek (hocanın verdiği görev) hem de üzerinden,sağından, solundan transit geçen toplara yetişmesini beklemek yavaşlıkla açıklanamaz.

zaten bundan bahsetmiyorum ben...geride kaldığında da ağır bir adam Tjikuzu...Hamlesi ağır adamın...Hüseyinden sonra geldiği için Lampard muammelesi görüyor şuanda tabi haklı olarak...umarım ön libero mevkiinden kaynaklanan sorunlarla sıkça karşılaşmayız bu yıl...

futbalski60
09.08.2009, 16:25
Dün rakibin baskı kurduğu anlarda defanstan dönen topların nerdeyse hiç birini alamadık, bu topları alabilseydik Alanzinho, Umut gibi oyuncularla hızlı bir şekilde hücuma çıkar belki ilk yarıda işi bitirirdik. Bu gibi durumlarda Colman-Selçuk-Tjikuzu biraz daha defansla bağlantılı olmalı öne geçtiğimiz maçlarda dönen toplar bizim için çok önemli elimizde Yattara, Alanzinho gibi kontra ataklara yatkın isimler var.

Erdem Keser
09.08.2009, 16:26
Ben ortaya bir şey koyuyorum.Ağır bir oyuncu nasıl bu kadar seri dönüşler yapıp topun bizde kalmasını sağlayabilir.Ağır bir oyuncu bir kere belini bu kadar çabuk döndüremez diyorum.

Ağırlıktan kastım hantallıktır.Colman'ın geçen sene bir çok maçta topu ayağından çabuk çıkaramayışını gösterebiliriz mesela.Ağırdır , ama iyi bir pasör olması nedeniyle bu açığını kapatıyor.Ama siz Tjikuzu'nun ağır olduğunu söyleyerek takımın oyun yapısından bahsediyorsunuz.Bir gerekçe koyun o zaman ortaya mesela hangi pozisyonda ağır kalmıştır yada topu fiizksel hantallığından dolayı zamanında ayağından çıkaramamıştır.

Defansif manada sezgileri üst düzey değildir diyebilirisiniz , kesici değildir diyebilirsiniz de bu örnekler oyuncuun ağır olduğunu ortaya koyan gerekçeler değildir benim gözümde.Bakın çok somut bir örnek verdim ; maçın ikinci yarısının 8 dakikalık geniş özetinde Tjikuzu'nun 4.35.saniyede takımı atağa çıkarışı ve dönüşünü gösterdim gerekçe olarak.Ayrıca defansif olarak bir takımın ortasahasından tek bir oyuncu sorumlu değildir , 4 tane oyuncu oynuyorsa hepsi eşdeğer mücadele göstermelidir geri dönüşlerde.Bundan dolayıda hala gözümüzde önlibero kavramının sadece kesicilikten ibaret olduğunu sanıyoruz.O dakikaya kadar Selçuk ve Engin ofansif olarak görevleri vardı ve Selçuk fizik olarak yeterli değildi , sonuçta da ortasahamız oyundan düşmeye başlamıştı.Tjikuzu bu dakikalarda bile sürekli oyunun her yerinde vardı.
Yine söylüyorum ilerleyen dönemde göreceğiz...

Lig başlamadan transfer başlığında bu konuya ilişkin konuşmuştuk. Tj sanıldığının aksine Selçuk ile birlikte önde oynuyor. Çoğu kez Colman daha geride. Amaç top rakipteyken önde basmak ve oyun kurmayı engellemek, aynı zamanda da ikinci toplarda daha çok baskı yapmak. Son Mvv ile Sivas maçında da başarılı olduk. Bu yapının gereği defans ile Tj'in arası Hüseyin ile olduğu kadar yakın değil. Defans bloğunun önde oynaması gerekiyor. Sakıncası ise hızlı süpürücü bir stoperimizin olmayışı..

Kesinlikle.

Ali Özcan
09.08.2009, 16:26
Dün rakibin baskı kurduğu anlarda defanstan dönen topların nerdeyse hiç birini alamadık, bu topları alabilseydik Alanzinho, Umut gibi oyuncuarla hızlı bir şekilde hücuma çıkar belki ilk yarıda işi bitirirdik. Bu gibi durumlarda Colman-Selçuk-Tjikuzu biraz daha defansla bağlantılı olmalı öne geçtiğimiz maçlarda dönen toplar bizim için çok önemli elimizde Yattara, Alanzinho gibi kontra ataklara yatkın isimler var.

evet işte bizim havuzda bir sorun var...görevler net olarak paylaştırılmalı bu 3 lü arasında...kimin zayıf halka olduğunu bilelim...ceyhun a yer açmaya çalışıyoruz burada :)

Erbay
09.08.2009, 16:27
Takımın geçen seneden artısı iyi pas yapabilmemiz. Geçen sene defanstan topu oyuna sokamıyorduk. Song topu ileri şişirmek zorunda kalıyordu. Şimdi güzel pas yapıyoruz.
Geçen seneden değişmeyen tek şey sağbek. Hala nasıl sağbek almadık inanamıyorum.

asimetrik
09.08.2009, 16:27
Sonlara doğru bu önde olma mevzuunda mesajlar vardı Gürcan abi...

Biraz daha açsana Erdal.

Üstteki mesajıma ilave edeyim:
Sanırım Selçuk'un yorulması da bu yüzden oldu. Önde çok baskı yaptılar Tj ile. Tj diri kaldı,Selçuk yoruldu, Colman arkada daha rahat etti. Ceyhun değişikliğinden sonra Colman, Seçuk'un işini yapmaya başladı önde gibi geliyor bana..

Gökhan KAN
09.08.2009, 16:32
2. golü attıktan sonra maç sonuna kadar ki pas trafiğimizi hava sıcaklığının etkisine , düşen kondüsyonlara ve bizim oyuncuların onlardan teknik oluşuna bağlıyorum..

Murat Erdem
09.08.2009, 16:33
Bu sene bilmemde, seneye Broos'a gerekli bütçe ve kendi istediği oyuncuları transfer etme şansı sunulursa, işte o zaman şampiyonluğun en büyük adayı oluruz. Uzun lafın kısası Broos futbolu biliyor.

Ali Özcan
Kim ne derse desin Tjikuzu - Colman - Selçuk üçlüsü arasında net çizgilerle görev bölümü yapılması avantajımıza olur...Colman geride kaldı diyor Gürcan abi mesela ama Colman geride kalabilecek adam hiç değil...Tamam ofansa çıkarır takımı ama dönen toplarda savunması çok zayıf kalır...Evet Tjikuzu sağından solundan transit geçen toplara müdahale edemez ama, bu soruna bir çözüm bulunmalı...Defans öne mi çekilir, Ceyhun deplasmanlar da takımın değişmez oyuncusu mu olur O nu ilerleyen zamanlarda görücez artık...

mavikan
eleştirilerin bir kısmı haklı ama bir çoğu haksız ve saçma sapan..
hoca ne dedi ; futbol 24 kişi ile oynanıyor.. yani her maç ilk (11) -rakibe göre- farklı olacak..
sivas maçı olumlu veya olumsuz bir ölçü olmamalı ; psikolojik bir maçtı , yendik ve bitti..
inancım o ki bu takım daha güzel oynayacak!

asimetrik
09.08.2009, 16:35
zaten bundan bahsetmiyorum ben...geride kaldığında da ağır bir adam Tjikuzu...Hamlesi ağır adamın...Hüseyinden sonra geldiği için Lampard muammelesi görüyor şuanda tabi haklı olarak...umarım ön libero mevkiinden kaynaklanan sorunlarla sıkça karşılaşmayız bu yıl...

Geri dönüşlerde geç kalıyor derken ben de mesafe çok uzun demek istedim. Yok eğer senin gözünde tek sorun oyun kurgusundan kaynaklanan sıkıntı değil de Tj'in hantallığı diyorsan durum daha iyi. Çünkü Tj müthiş atletik ve çabuk bir oyuncudur. Belki sezon başı olması itibarıyla şimdilik biraz ağırdır. Hamle çabukluğundan şüphe etme Tj'in. Sadece savunma anlamında, pozisyon hataları yapabiliyor, duracağı yer itibarıyla. Rakibe yakın olursa etkili, alan kontrolünde sorunlu.

Ceyhun'a yer açma çabana şapka çıkarıyorum ama savunma yönünde değil, hücum yönünde. En azından bir forvet daha gelene kadar:)

futbalski60
09.08.2009, 16:37
1 ay sonra Yattara, Zafer ve Gabric hazır hale gelince Hocanın işi daha da zorlaşacak bence belki bazı maçlara zar atarak 11 seçecek.

Lazistan
09.08.2009, 16:39
beyler gece sohbetinde sormustum kimsenin bi fikri yoktu belki simdi biri vardir bu sene kolbasti olmayacakmi bilen varmi

Erbay
09.08.2009, 16:40
Yazmayı unutmuşum, dün Ersen Martin neydi öyle ya ççç Kaç faul yaptı sayamadım. O boyuyla kafa toplarını alamıyor.

Mustafa Önal
09.08.2009, 16:40
beyler gece sohbetinde sormustum kimsenin bi fikri yoktu belki simdi biri vardir bu sene kolbasti olmayacakmi bilen varmi

var var egemen kolbastıya devam etcez demişti. sanırım hazırlık maçından sonrada oynadılar.

Lazistan
09.08.2009, 16:44
sivaslilar gecen sene kaybetdimiz macdan sonra bizimle dalga gectiler hadi oynayin ya diye, tam zamaniydi dün ah be ne inat olurdu o giciklara bence hoca yasakladi

Serdar A
09.08.2009, 16:45
Dün rakibe önde basarak oyun kurmasını engelledik. Orta alanda pek fazla mücadele olmadı. Rakibin tüm hücumları orta sahayı direk geçen şişirme toplar veya kaptırdığımız toplarla ani atak şeklindeydi.

Abi birde Bülent hocanın , çok iyi bir hoca olmasını engelleyen en büyük faktörlerden biri geriye düştüğü oyunları sahaya forvet sürerek çözebileceğini sanmasıdır . Son derece çağ dışı ve Broos gibi kurt hocaların işini kolaylaştıracak bir taktik bu . Nitekim , Sivas ortasahadan bir adam alıp forveti kalabalıklaştırdı , Trabzon ise ortasahaya fizik olarak en güçlü oyuncusunu aldı . İşte bu önemli bir fark , oyunun son 20 dakikası Sivas'ın kendi sahasında bu kadar ezildiği çok az olmuştur .

Murat Erdem
09.08.2009, 16:49
Ne yapmak lazım ki, bu Ceyhun'u sahada daha çok tutabilelim.

Yunus Güneş
09.08.2009, 16:50
Abi birde Bülent hocanın , çok iyi bir hoca olmasını engelleyen en büyük faktörlerden biri geriye düştüğü oyunları sahaya forvet sürerek çözebileceğini sanmasıdır . Son derece çağ dışı ve Broos gibi kurt hocaların işini kolaylaştıracak bir taktik bu . Nitekim , Sivas ortasahadan bir adam alıp forveti kalabalıklaştırdı , Trabzon ise ortasahaya fizik olarak en güçlü oyuncusunu aldı . İşte bu önemli bir fark , oyunun son 20 dakikası Sivas'ın kendi sahasında bu kadar ezildiği çok az olmuştur .

Evet..Bülent uygun geriye düşünce hemen oyuna balili yi veya kamananı alıyordu...Geçen sene bunları yapıyordu karambole gol attıkları oluyordu ...Ama bizim de oyun sistemimiz orta saha kurulu...Yani bross işi iyi biliyor....

Murat Erdem
09.08.2009, 16:52
Birde Yattara ile ne yapıp edip yolların ayrılması gerek. Bir şekilde kadroya geri dönerse, sistem ve oyuncu seçimi daha da içinden çıkılmaz bir hal alacak.

asimetrik
09.08.2009, 16:57
Yattara kalsın be Murat. Yedek olsun ama kalsın. İyi bir Yattara çok işe yarar. İlk defa gerçekten güçlü bir takımda oynayacak. Asist kralı olur bu sene.
Gabriç solda Yattara Sağda. Ben Alan'ın oyuna hep ikinci yarı girmesi taraftarıyım. Çok tempolu oynuyor. Maç ritmini bulmadan Alan'ın ritmi fazla geliyor oyuna.

cem arin
09.08.2009, 16:59
tjiye agir demek gercekten cok garip bir düsünce! dün anlasilan farkli maclari seyrettik! bazi arkadaslar aymandan dolayi diyarbakir ankaragücü macini seyretmis olacaklar ya da ziya dogan sevgisiyle mi aciklamaya claismaliyiz bu durumu ancak en azindan diyarbakir yorumu yapin gtrabzon yorumuna cok garip kaciyor bu yazdiklariniz! ortasahada bütün toplar tjiye geldi adam geriden top aldi ileriye tasidi ileride cok iyi dikini girisler yapti,top dagitti sikisan arkadaslarindan cok zor pozisyonlarda toplar aldi ve onlari da kaptirmadi kaldi ki arkadas 67 ye 62 pas ortalamasiyla oynadi sanirim. daha ne yapacakti ki?

aynis ekilde colmani da elestiriyorlar o da sorumluluk almamismis! adam defansin önünde oynadi cokta iyi oynadi bence!

cem arin
09.08.2009, 17:00
Birde Yattara ile ne yapıp edip yolların ayrılması gerek. Bir şekilde kadroya geri dönerse, sistem ve oyuncu seçimi daha da içinden çıkılmaz bir hal alacak.

bu ne simdi yahu?
bu düsüncenin bana birileri izahini yapabilir mi?

ilhan
09.08.2009, 17:00

İyi ya işte. Takımda tatlı rekabet olacak.

Bazı arkadaşlar, ''Yattara gelince ilk 11 i merak ediyorum'' demişler. Kişisel görüşüm: mümkünse gelmesin. Takımın ahengini, aidetini, forma hakkaniyetini bozmasın...

Şu düşünce için Yattara gibi bir adam zaten çok lüks kaçıyor.

ve şunu da eklemeden geçemeyeceğim. Eğer şu düşünceler takımın ahengini, aidiyetini, forma hakkaniyetini bozmuyorsa Yattara hiç bozmaz. Herkes rahat olsun.

Hekimoğlu
09.08.2009, 17:02
Sayfa 61 şerefine maç sonucunu yazıyorum Sivas - 1 Trabzonspor - 2:atki: :atki: :atki:

asimetrik
09.08.2009, 17:04
Konuyla ilgisi yok ama belirtmeliyim. İstanbul'da evin önünde 10 tane çocuk top oynuyor. Hepsi bjk,gs,fb formalı. Ama ne hikmetse topu ayağına alan,istisnasız hepsi takımlarında bir çok yıldız da olmasına rağmen, "şimdi top Yattara'da" diyor. Bunun için bile kalsın. Kaldı ki hala en büyük silahlarımızdan birisi.

Ali Özcan
09.08.2009, 17:05
tjiye agir demek gercekten cok garip bir düsünce! dün anlasilan farkli maclari seyrettik! bazi arkadaslar aymandan dolayi diyarbakir ankaragücü macini seyretmis olacaklar ya da ziya dogan sevgisiyle mi aciklamaya claismaliyiz bu durumu ancak en azindan diyarbakir yorumu yapin gtrabzon yorumuna cok garip kaciyor bu yazdiklariniz! ortasahada bütün toplar tjiye geldi adam geriden top aldi ileriye tasidi ileride cok iyi dikini girisler yapti,top dagitti sikisan arkadaslarindan cok zor pozisyonlarda toplar aldi ve onlari da kaptirmadi kaldi ki arkadas 67 ye 62 pas ortalamasiyla oynadi sanirim. daha ne yapacakti ki?

aynis ekilde colmani da elestiriyorlar o da sorumluluk almamismis! adam defansin önünde oynadi cokta iyi oynadi bence!

var mı bildiğin iyi bir diyarbakırspor forumu...:rolleyes:

ben böyle bi mesaj kolay kolay atmam, kusura bakma da saygılı olana saygılı olunur...

Serdar A
09.08.2009, 17:07

Ben o kadar karamsar değilim . Yattara , Engin ve Alanzinho kadar alan savunabilecek bir futbolcu .

Takımımız adam adama oynamıyor, çok iyi alan daraltıyoruz , belki bu gözden kaçıyor .

Yine tarifi kolaylaştırmak adına büyük takım örneği verirsek Manchester'ı gösterebiliriz . 2 sezon önce ideal düzeni Carrick , Anderson , Ronaldo , Giggs , Tevez , Rooney'den ( Scholes , Nani ve bu seneki düzende Park ile yeni transfer Berbatov'da yer aldı ) oluşan dünyada yılın takımını oluşturdu .

Bakıldığında kağıt üzerinde Carrick dışında defansif özellikleriyle ön plana çıkan oyuncu yoktu . Ancak o takıma karşı tüm sezon boyunca ancak bir kaç kere rakipler ortasahada üstünlük kurabildi .

Anıl Caner
09.08.2009, 17:08
Yattara kalsın be Murat. Yedek olsun ama kalsın. İyi bir Yattara çok işe yarar. İlk defa gerçekten güçlü bir takımda oynayacak. Asist kralı olur bu sene.
Gabriç solda Yattara Sağda. Ben Alan'ın oyuna hep ikinci yarı girmesi taraftarıyım. Çok tempolu oynuyor. Maç ritmini bulmadan Alan'ın ritmi fazla geliyor oyuna.

Yattara'nın kalması gerekir mi?

Açıkçası kendi kendime bunu sorduğum zaman olası bir şampiyonluk durumunda kadroda Yattara'nın da olmasını istemek dışında mantıklı bir cevap bulamıyorum.

Malum 8 tane yabancı oyuncumuz var.

6 sahada 2 kenarda tutabiliyoruz. Tjikuzu-Colman-Tony-Cale-Song-Alanzinho-Gabric-Yattara

Neresinden bakarsam bakayım kenardaki adamın Yattara olması gerektiğini düşünüyorum. Takımın içinde farklılık yaratır mı? Yaratır. Oyuna girince bir anda oyunu çevirebilir mi ? Çevirir. Hızlı ve etkili şekilde sıkıştığımız zamanlarda oyunun şeklini değiştirebilir mi? Değiştirir.

Ama Alanzinho ile beraber oynayabilir mi?
Alanzinho kadar takım oyunu işine adapte olabilir mi? diye sorunca yüksek bir meblağa satılmasına karşı olamıyorum.

Duygusal yaklaşınca gerekirse parasını biz toplayalım, kalsın demek istiyorum tabi. O çok ayrı.

Ama verimlilik, kazandığı para, takım içi ihtiyaç dengesinin yerinde olduğunu söylemek sadece Yattara'yı fazla sevdiğimiz için mümkün olabilir bence.

İsa
09.08.2009, 17:09
-Tjıkuzu---Colman-

-----Selcuk-----
Bence taktik gerği buranın değişmez oyuncusu Colman.Sahanın istediği yerine attığı milimetriklik paslarla oyunun yönünü istediği değiştirebiliyor.Rakibi bozma adına sahanın her bölgesi kullanılıyor.Bence forvet arkasında oynayan Selcuk tam olarak o mevkinin adamı değil.İlerleyen zamanda Ceyhun-Engin ikilisinden biri Selçuk'u kulubeye gönderir.

------Tjıkuzu-Colman----

Yattara---CEyhun--Gabriç

İlerleyen zamanda ideal 5liyi oluştururlar diye düşünüyorum.

Lazistan
09.08.2009, 17:09
bence tjikuzu agir! kadron madem genis o zaman ersun hocanin yapti hatayi yapmayacan perfomansi dusuk olan oyuncuyu degistireceksin. bu cikan oyuncuya ben vazgecilmez degilim deditdirir, girenede demek benimde sansim var dedirtdirir. 3 kulvarda uzun bir maratonda ancak rehavet böyle engelinir, takimdaki huzur böyle saglanir, ve kondisyon böyle saklanir, hoca dedin korkmayacak, yanlis anlasilmasin hoca korkak demiyorum. hic bir oyuncu icin vay bu senin adamin dedirtmeyecen. senol hocanin adami fatihdi, ersun hocanin ki selcuk du, broosun adami olmazsin. tabiki her macdan sonra bir takim degismez, iskelet ve uyum önemli, en fazla 3 oyuncu. benim verdim örnk van gaal bayern da cok iyi yapiyor, brafhard diye bir oyuncuyu illa aldirdi defansa twenteden, onun icin dünya stari luciodan bile vaz gecti. herkez adam banko dedi, ama 1 hafta adam yedek, aynisi dünyanin tanidi tymoshuk icinde gecerli. o yuzden kredisi olan oyuncu bence ts de tek sylva-egemen-cale-alanzinho-colman-selcuk olmasi lazim, gerisinin alternatifi var. zaten bir kadroyu sif kim kötu oynadi kim iyi oynadi diye degistirmek bence yanlis, rakibe görede bir kadro ve taktik yapacan, yoksa bosuna bosuna rakibi izleme zaten heb ayni tas ayni hamam oynatacaksan, bunu buyük hocalar heb böyle yapiyor. zaten genis kadro bu yuzden bide. benim diyarbakira karsi oynatcam kadro söyle olurdu sylva-cale-egemen-song-tayfun-ceyhun-alanzinho-colman-selcuk-engin-gökhan! bu arada gökhanin saglik durumunu bilen varmi?

Ünal Cumhur
09.08.2009, 17:10
yattaranın bu taktikte oynayabilecegi ikiyer var ya alanzinhoyunun yerine yada enginin yerine girer. suan görünen engin oyun disiplininden ara ara kopuyo onun yerine gabriç iyi monte olursa engine kulube gözükür bence yattara bu takımda gecen seneki gibi oynarsa yedek kalır ama bildigimiz yattara gibi oynarsa as oynar. bana göre hoca yattara-alan-engin-gabric bu 4lüden 2sini oyna sürer. alanzinho böyle oynarsa yeri garanti gabriçi görücez haftaya iyi oynarsa engine kulube yolu gözükür. enginde mastiricht macındaki gibi oynarsa oynar. yattara zaten suan sakat . yane anlıcanız bu 4arasında rekabet olucak ve bence yattara bildigimiz yattara olucak rekabetten dolayı . artık yattaraya bagımlı bir trabzon yok buda sevindirici

Murat Erdem
Yattara öyle bir ilüzyon yaratmış ki, ne desek boş. Genç arkadaşlarımızın hayatı, Yattara'nın 10 milyonluk topçu olduğu ve her an Real yada Barca'dan transfer teklifi alacağı umuduyla ile geçecek.

Yunus Güneş
:sevinç:.........61 ....

ilhan
09.08.2009, 17:11
Yattara öyle bir ilüzyon yaratmış ki, ne desek boş. Genç arkadaşlarımızın hayatı, Yattara'nın 10 milyonluk topçu olduğu ve her an Real yada Barca'dan transfer teklifi alacağı umuduyla ile geçecek.

Şu cevabınıza hiç şaşırmadım. :) Genç arkadaşları ve düşüncelerini küçümsemeye devam ediniz, sizler bir futbol ilâhısınız.

Kolay gelsin.

Erdem Keser
09.08.2009, 17:13
Aynı şeyi Barca- Manu finalinde Alex Ferguson yapmıştı.Park Ji Sung'u oyundan alarak forvete Berbatov'u koymuştu.Bence çok fazla anormal değil .Sonuçta Barça'ya karşı ortasahaya oyuncu alarak dinamizm katabilirsiniz ama üstünlüğü ele almanız bir hayli zor.Muhtemelen Ferguson da ileriyi çoğaltarak uzun toplarla yaratılan karambollerle doğacak olası pozisyonlardan sonuç almak istedi.Sivas'ın tek taktiğide bu zaten.Beklerin şişireceği uzun topları hücum oyuncularıyla buluşturup tehlike yaratmak.

Emrullah
09.08.2009, 17:13
Ne yapmak lazım ki, bu Ceyhun'u sahada daha çok tutabilelim.

İlk yarı skoru garantileyip ikinci yarı sahada daha fazla tutabiliriz.

İsa
09.08.2009, 17:14
Bende Yattara'nın gönderilmesinden yanayım ama dün Hugo Broos'un elinden geçmiş bir Yattara'yı sağ tarafta düşündüm.Bi an 10 gol 15 asistle ligi bitircekmiş gibi hissettim.

Ünal Cumhur
09.08.2009, 17:16
Bende Yattara'nın gönderilmesinden yanayım ama dün Hugo Broos'un elinden geçmiş bir Yattara'yı sağ tarafta düşündüm.Bi an 10 gol 15 asistle ligi bitircekmiş gibi hissettim.

aynen katılıyorum bide forma garantisi almayan bir yattarayıda ekliyim buna:alkış:

Lazistan
09.08.2009, 17:17
gabricin olmadi bi takimda yattara kalsin derdim ama gabricin gereksiz transferinden sonra yattara iyi bir paraya gitsin derim. kanatlarda vvar gabric-engin-alanzinho-baris-yattara! gabric banko bosuna bu kadar ugrasmadik hehalde, alanzinho takim oyununu da ögrenmis, ono sif 2 yarida kullanmak bence inzar. yattara yedek olursa vay trabzonun haline, inaniyormusunuz rahat durar? ben enginin bile yedek kaldinda rahat duracana inanmiyorum.

Murat Erdem
09.08.2009, 17:18
Şu cevabınıza hiç şaşırmadım. :) Genç arkadaşları ve düşüncelerini küçümsemeye devam ediniz, sizler bir futbol ilâhısınız.

Kolay gelsin.
İlhan sen benim Yattara ile ilgili düşüncelerimi nasıl küçük görüp ''esas bu fikir takıma zarar verir'' diyorsan, ve hasbel kader şurada fikrini belirten bana, dalga geçer gibi, ''bu zihniyete Yattara lüx gelir'' dersen, cevapta bu olur.

Lazistan
09.08.2009, 17:18
:alkış::alkış::alkış:ben baska birsey demiyorum

Ilelioglu
09.08.2009, 17:20

Genis bir Kadroya sahip olmak iyidir, rekabet ortami olusur. GS'nin kadrosuna bir bak istersen ne kadar oyuncu var diye. Bu düsüncen cok yanlis. :cool:

Lazistan
09.08.2009, 17:21

Kolay gelsin.
guzel kardesim bu yazi kötu mana oldunu san etmiyorum zaten alkislamazdim o zaman lütfen hepimiz ayni sey icin cabaliyoruz burda

ilhan
09.08.2009, 17:21
İlhan sen benim Yattara ile ilgili düşüncelerimi nasıl küçük görüp ''esas bu fikir takıma zarar verir'' diyorsan, ve hasbel kader şurada fikrini belirten bana, dalga geçer gibi, ''bu zihniyete Yattara lüx gelir'' dersen, cevapta bu olur.

Benim salt olarak sizin düşüncelerinizi küçük gördüğüm felan yok, yanlış anlamışsınız. Kaldı ki takımın bir futbolcusu sakatlığı henüz geçmemişken ya da hoca onunla ilgili ne düşünüyor bilmeden, hangi sistemde ona yer verebilir bilmeden birisi çıkıp "Yattara gelmesin, takımın ahengini bozar" deme ezberciliğini ya da varsayımlar üzerine fikir üretme gafletine düşüyorsa Yattara'da o düşünceye ve düşünce sistemine lüks gelir diyorum.

Bu salt olarak Yattara için geçerli değil. Şöyle düşünen bir yapıya sadece Yattara değil takımın tüm futbolcuları lüks gelir.

Fikir belirtmek demek bir futbolcuyu resmen altında hiçbir gerekçe olmadan "bu kadroda yeri yok" demeye getiriyorsa size kolay gelsin. Ben sizinle fikir tartıştıramam. Benim fikirlerim yetmez.

Esenlikler.;)

Serdar A
09.08.2009, 17:22
Aynı şeyi Barca- Manu finalinde Alex Ferguson yapmıştı.Park Ji Sung'u oyundan alarak forvete Berbatov'u koymuştu.Bence çok fazla anormal değil .Sonuçta Barça'ya karşı ortasahaya oyuncu alarak dinamizm katabilirsiniz ama üstünlüğü ele almanız bir hayli zor.Muhtemelen Ferguson da ileriyi çoğaltarak uzun toplarla yaratılan karambollerle doğacak olası pozisyonlardan sonuç almak istedi.Sivas'ın tek taktiğide bu zaten.Beklerin şişireceği uzun topları hücum oyuncularıyla buluşturup tehlike yaratmak.

Yazarken aklıma gelmedi değil . Ancak Agbetu ile Berbatov'un nitelik farkı aklıma gelince vazgeçmiştim . Berbatov rakip savunma ve ortasaha arasındaki bölgeye gelen topları alabilen ve daha önemlisi ayağına çok hakim teknik bir forvet . Agbetu ise açık alan futbolcusu , süratli ve defans arkasına çok güzel sarkıyor .

Tabi söylediklerim benim kişisel fikrim . Ortasahayı rakibe teslim ederek Kamanan ve Agbetuya 40-50 metrelik toplar atmak bana büyük bir taktik hata olarak geliyor .

Lazistan
09.08.2009, 17:25
yahu bu arada sunu fark etdim yattara kalacaksa ki öyle gözukuyor, baris ne olacak? farkindaysaniz biz bile ondan bas etmiyoruz, o zaman kiralik oynayabilecek bi takima verilsin. ama 1 ligde öyle karadenizspora degil. cunku bu kafaayla bu takimda oynamaz

ilhan
guzel kardesim bu yazi kötu mana oldunu san etmiyorum zaten alkislamazdim o zaman lütfen hepimiz ayni sey icin cabaliyoruz burda

Kişilere ve yorumlarına pek takılıp kalmıyorum. :) Tabii ki kendi fikirleriniz doğrultusunda sizinle paralel düşünceler için olan insanları alkışlayabilirsiniz. Bundan doğal bir şey yok.

metinbay61
Konuyla ilgisi yok ama belirtmeliyim. İstanbul'da evin önünde 10 tane çocuk top oynuyor. Hepsi bjk,gs,fb formalı. Ama ne hikmetse topu ayağına alan,istisnasız hepsi takımlarında bir çok yıldız da olmasına rağmen, "şimdi top Yattara'da" diyor. Bunun için bile kalsın. Kaldı ki hala en büyük silahlarımızdan birisi.
işte budur:alkış::alkış::alkış:

daha geçen gün toluose takımı çıkınca forum sitesine giren arkadaşlara soruyorum en çok hangi futbolcumuzdan çekiniyodular...yada kiminle hava atıyoduk adamlara...

Ilelioglu
yahu bu arada sunu fark etdim yattara kalacaksa ki öyle gözukuyor, baris ne olacak? farkindaysaniz biz bile ondan bas etmiyoruz, o zaman kiralik oynayabilecek bi takima verilsin. ama 1 ligde öyle karadenizspora degil. cunku bu kafaayla bu takimda oynamaz

Kadronun bu kadar genis olmasindan neden bu kadar dert yaniyorsunuz?

Ünal Cumhur
09.08.2009, 17:27

rizeye versinler kirayada aklı basına gelsin rize seve seve alır zaten fıstık gibi stad yaptılar 20bin kişi olduguna bakmayın modern stad. barıs rizeyte gitsin zaten oynayamaz bu takımda cok zor sansı

hayLaZz-61
09.08.2009, 17:27
VaLLa arkada$Lar TRABZONSPOR'uma heLaL oLsun dün on numara top oynadıLar bozmak yok devam ßöyLe gidersek gidecegizde ŞAMPİYON ßiz olacagız ahh ßi Şampiyon olsakta şu İstanßuL'un heryerini bordo-mavi'ye donaltsak..

Şenol Altunsoy
09.08.2009, 17:28
Kulakların çınlasın Olcay sağbek istiyorum

ilhan
09.08.2009, 17:29
Kulakların çınlasın Olcay sağbek istiyorum

Hem de forvetten önce :)

Murat Erdem
09.08.2009, 17:29
İlhan senin yaşında ''ezbercilik'' olana, biz yaşlarda ''tecrübe'' diyorlar olabilir mi ?

Ayrıca Yattara düşmanı değilim. Sadece artık takımımıza yararı olmayacağını düşünüyorum !

Şenol Altunsoy
09.08.2009, 17:30
Hem de forvetten önce :)

Aynen İlhan'ım dün çok bariz sırıttı takımın en acemi bölgesi gibi gözüküyordu.

Ilelioglu
İlhan senin yaşında ''ezbercilik'' olana, biz yaşlarda ''tecrübe'' diyorlar olabilir mi ?

Ayrıca Yattara düşmanı değilim. Sadece artık takımımıza yararı olmayacağını düşünüyorum !

Olabilir tabiki. Ama takimdan gönderilmesi ne kadar mantikli?

Lazistan
Kişilere ve yorumlarına pek takılıp kalmıyorum. :) Tabii ki kendi fikirleriniz doğrultusunda sizinle paralel düşünceler için olan insanları alkışlayabilirsiniz. Bundan doğal bir şey yok.
neyse uzatmayalim görusune saygim var kardesimsin benim tek demek istedim ben mesaji kötu yorum olarak algilamadim yoksa saygisizlik edib alkislamazdim bunu belirtmek istedim

ilhan
09.08.2009, 17:31

Doğru sizler daha tecrübelisiniz. Bu tecrübe ile genç arkadaşların sizlerden tecrübe anlamında eksik olması bilgisel anlamda da yetersiz olduğu anlamına geliyor.

Daha fazla uzatmayacağım, sizin düşünceleriniz benim gibi bir genç için çok fazla lüks. Özür dilerim, kolay gelsin.

ilhan
09.08.2009, 17:32
Aynen İlhan'ım dün çok bariz sırıttı takımın en acemi bölgesi gibi gözüküyordu.

Abdurahman olsun, Orhan Şam olsun yeter ki safkan bir sağ bek olsun. Gerçi Orhan Şam safkan sayılmaz ama bizim orayı idare eder.

Geçen sene sol açık sıkıntısı çekiyorduk. Bu sene Yattara'dan hoca bir şekilde verim almalı. Yoksa sağ açığımız sırıtacak gibi görünüyor.

Ilelioglu
09.08.2009, 17:34
Abdurahman olsun, Orhan Şam olsun yeter ki safkan bir sağ bek olsun. Gerçi Orhan Şam safkan sayılmaz ama bizim orayı idare eder.

Geçen sene sol açık sıkıntısı çekiyorduk. Bu sene Yattara'dan hoca bir şekilde verim almalı. Yoksa sağ açığımız sırıtacak gibi görünüyor.

Aynen öyle. Yattara giderse sag kanat'da da sorun yasariz. Üstelik genis bir Kadroya zaten sahip degiliz. Bence Eren Görür geri dönmeli.

Arti Sag Bek alinmali. Orhan Sam olursa cok süper olur...;)

Murat Erdem
09.08.2009, 17:35
İlhan var ya ! çok inatmışsın. Ben ne diyorum, sen ne diyorsun ? ne lüxü kardeşim. Ben lüxle alakası olmayan orta direk bir adamım, lüx beni bozar usta. Şu cevabın bile yaşının getirdiği tecrübesizliği nasıl da ele veriyor.'' Küstüm oynamıyorum''.

Ünal Cumhur
yerli iyi bir sagbek bilen varmı orhan sam dısında (cavcav satmıcak onu bu sene) bence yönetim bundan dolayıda sıkıntıda trabzonda oynuyacak sagbek cok iyi olmalı ferhatın sagdaki versiyonu gibi bide trabzon teklif yapınca oyuncular 5iside degeri 10 oluyo maddi sıkıntılarda var

titanic
Arkadaşlar ben Yattara nın güzel bir sezon geçireceğine inanıyorum.Şu bir gerçek oynayan adamı sakatlıyorlar.Çaktırmadan vurabildikleri kadar en azından dokunuyorlar.Sakatlıktan başını alamadı ki adam tam performansını sergileyebilsin.Geçen yıl transfer oldu bir takıma son anda yattı.Bence tüm bunlara rağmen iyi sezon çıkardı.Takıma katkısı bence çok fazlaydı.Bu yıl futbolcuları iyi pas yapıyor gördüm yani her sıkıştıklarında topu yattaraya atmayacaklar yattara daha serbest oynayacak daha az markajda kalacak,bence bu yıl onun yılı olacak

Burçak
09.08.2009, 17:36
hocam Yattara bir marka. öyle kişilerin takımda varlığı bile çok önemlidir.
ayrıca 3 kulvarda mücadele edeceğiz. herkese ihtiyacımız olacak.
Rakipler Ts ile maç yapmadan önce bizim gibi kağıt kalemi alıp kadroları karşılaştırıyorlar. işin içine Yattara girince defalarca düşünüyorlar.

ilhan
09.08.2009, 17:37
İlhan var ya ! çok inatmışsın. Ben ne diyorum, sen ne diyorsun ? ne lüxü kardeşim. Ben lüxle alakası olmayan orta direk bir adamım, lüx beni bozar usta. Şu cevabın bile yaşının getirdiği tecrübesizliği nasıl da ele veriyor.'' Küstüm oynamıyorum''.

Siz tecrübeli insanlar buna küsmek diyorsunuz. Ben ise bir daha fikir teatisine girmemek diyorum. En iyisi okumak, sadece okumak. Cevap vermek değil :)

ve ben Yattara konusunda en çok Broos'a güveniyorum diyorum ve noktalıyorum.

KERİM
09.08.2009, 17:37
şimdi ortasahayı düşünürsek. Solsa Gabriç sağdada iyileştiğinde Yattarayı koyalım ;

--Yattara----?------?----Gabriç--

------------Gökhan--------------

Selçuk, Colman, Alanzinho, Engin 4lüsünden 2si kulübede beklemek zorunda kalacak.
Benim düşüncem Alanzinhonun 2.yarıdan sonra oyuna girmesidir. Engin ise formda olduğu zamanlar orta ikilide kötü oynayanın yerine girebilir

Ünal Cumhur
09.08.2009, 17:39
Arkadaşlar ben Yattara nın güzel bir sezon geçireceğine inanıyorum.Şu bir gerçek oynayan adamı sakatlıyorlar.Çaktırmadan vurabildikleri kadar en azından dokunuyorlar.Sakatlıktan başını alamadı ki adam tam performansını sergileyebilsin.Geçen yıl transfer oldu bir takıma son anda yattı.Bence tüm bunlara rağmen iyi sezon çıkardı.Takıma katkısı bence çok fazlaydı.Bu yıl futbolcuları iyi pas yapıyor gördüm yani her sıkıştıklarında topu yattaraya atmayacaklar yattara daha serbest oynayacak daha az markajda kalacak,bence bu yıl onun yılı olacak

evet aslında bir acındada öyle bide rekabetde var forması garanti degil daha iyi oynamak zorunda kalacak ve brossun kesin bir onda etkisi olacak zaten bross yollamıcaz dedi:)

Lazistan
09.08.2009, 17:39
Kadronun bu kadar genis olmasindan neden bu kadar dert yaniyorsunuz?
cunku genisli gereksiz yerlerde istemem, gerek oldu yerde isterim. yoksa alayim 4 sol bek ama bir forvetim olmasin, neye yarar? cunku bence kadroya 1 sag bek ve 1 forvet sart. cunku bence bir kadroda 23 oyuncudan fazlasi zarar. 3 kaleci, 2 sag bek, 2 sol bek, 3 stoper, 2 sol acik, 2 sag acik, 2 defansif ortasaha oynayabilecek oyuncu, 2 tanede 10 nr tipinde, 1 tanede forvet arkasi, sif ofansif gucu olan, 4 tanede forvet bunlarin ikisi kanatlardanda gelebilcek tibde olsun, yani 3 forvetle oynadinda cizgiye inib orta yapan turden

Serdar A
09.08.2009, 17:40

Tecrübe , bazen uzmanlaşmış dezenformasyon yeteneğini ifade edebiliyor .

Ölçmeden öngörü bilgi ile yarışamaz düşüncesindeyim . Asıl olay değerlendirme kriterlerinin sağlıklı biçimde ortaya konması . Zaten bu forumu takip eden herkes geçtiğimiz 6 sezonu net hatırlıyor , Yattara halleri ve verimliliği etkileyen faktörleri iyi biliyor .

Cafer Bulur
09.08.2009, 17:40
Kanimca yattaraya bir sans daha verilecek.

Transfer dönemi bittiginde dahi yattara kaldi diye üzülmeyin,yattara iyi bir teklif gelmesi halinde her zaman satilmaya acik bir futbolcudur.;)

Bizde transfer dönemi olmadigi zaman katarlilar ne güne duruyor?:)

kadohorlu
09.08.2009, 17:41
Trabzon 10 kişiyle!09/08/09 0:17Sedat Tunalısedattunalim@gmail.comTrabzonspor'u beklediğimden kötü buldum, ilk cümlemiz bu olsun. Ama buna rağmen çok farklı bir galibiyeti kaçıran bordo-mavililerden çok, son iki yılın flaş takımı Sivasspor'un çaresizliği dikkat çekiciydi. Attıkları gol en iyimser görüşle şans golüydü, bunun dışında da pozisyon bulmadan maçı tamamladılar.

Trabzon takımı sahaya çıkarken santrforunu soyunma odasında unutmuş olmanın sıkıntısını çekti. Umut'un oynadığını söyleyenin aklından şüphe ederim ya da ben ilk fırsatta Bakırköy Ruh Sinir'e uğrayacağım. Dünya futboluna yepyeni bir oyun modeli sunmak çok ilginç gelebilir ama, santrforunuz bu kadar gizli olursa farklı alacağınız maçı son dakikaya kadar "ha sıkıntı arkadaş" modunda taşırsınız.

Bordo- mavililerin orta sahasında tam 4 Gerard'ımsı oyuncu var ve bu dörtlü Karadenizlileri her maça ortak edecek bir kailtenin adıdır. Sürekli ayağa pas yapabilen ve dripling yeteneği olan Trabzon dörtlüsü, bitirici bir santrforun da katılımıyla tüm maçlarına favori olarak çıkar. Bu dörtlüden herhangi birir Gerard kalitesine yaklaştığında puansız çok az maç oynarlar, ikisi veya üçü bu düzeye yaklaşırsa puan kaybetmezler, daha fazlası ligi erken bitirir. Demedi demeyin!
Bunları söylerken, Serkan'dan sağbek yaratma sevdasının, İsabel Adjani'den bana sevgili olma ihtimalinden az olduğunu söylemeye gerek var mı?

Belçikalı teknik adam Selçuk'u çok doğru bir zamanda oyundna çıkarıp Ceyhun hamlesiyle Ersun Yanal'a da antrenörlük dersi verdi. Bu yazıyı okuyan herkes biliyor ki, hoca Yanal olsaydı Selçuk'a asla çıkarmazdı..İtirazı olan? Serkan dışındaki defans hattı hatasız, Colman her zamanki gibi akıllı ama ağır, Tjikuzu Hüseyin sonrası Trabzonspor futbolcusu portresiyle umut vericiydi. Alınması için Sadri Şener'in başını yediğimiz Engin beklediğimden eksik, Tipitip Alanzinho daha çok işler yapabilecek bir portre çizdiler.

Son 2 yılın flaş takımı Yiğidoların tüm sırrının, boğa gibi güçlü ve özverili Mehmet Yıldız olduğunu belki 69 kez yazdım, etti 70. Aldığı tüm topları olumlu kullanan ve takımına adeta ikinci bir "motor" gücü veren Mehmet Yıldız'ın oynamadığı hiç bir maçı (5-0'ın rövanşını saymıyorum) kazanamayan Sivasspor, zorlu fikstürünün de etkisiyle toparlanamama tehlikesi taşıyor. İddiam şu; ülkemize Bülent Uygun'u armağan! eden Mehmet Yıldız takımdaki yerini alana kadar Sivasspor zor günler geçirir.

asimetrik
09.08.2009, 17:45
Yattara için farabi'nin, bir düşüncesi var. Yeni kadromuz gereği, Yattara'yı tutmak için defansların 2 li 3 lü kademe yapma lüksleri kalmadı. Yattara'nın ortalaması bile bire birde bayıltır adamı. Kaldı ki kademe yapsalar da başka taraftan patlarlar.
Tamamen katılıyorum. Çok daha rahat oynayacak. Hiç bu kadar iyi bir takımda oynamamıştı.

Sağ bek için adı geçen oyunculardan önce Tayfun'u ön yargısız bu sezon bir daha seyredelim derim.

oguz altinbas
09.08.2009, 17:46
dün takım gayet iyi oynadı üstelik farklı bir trabzonspor vardı ayağa pas yapmaya çalısan ve bir çoğunda başarılı oldu.takımın fizik gücüde baya iyi durumda fakat takımın bazı ciddi eksikleri var ve hemen göze çarpıyor forvet rezil bir durumda sağ bek ciddi sıkıntı var golü ordaki adam yüzünden yedik ayrıca ofansta sıkıntı yaşıyoruz.olsun takıma yattara ve gökhan ve gabric geldimi çok daha kaliteli oluruz.bu sene iyi olacağımızın sinyalini aldık

Yunus Emre SEYHAN
09.08.2009, 17:48
Birazcık alternatifli kadromuz oldu,
O gönderilsin,Şu gönderilsin muhabbeti başladı.

Cafer Bulur
09.08.2009, 17:48
Yattara için farabi'nin, bir düşüncesi var. Yeni kadromuz gereği, Yattara'yı tutmak için defansların 2 li 3 lü kademe yapma lüksleri kalmadı. Yattara'nın ortalaması bile bire birde bayıltır adamı. Kaldı ki kademe yapsalar da başka taraftan patlarlar.
Tamamen katılıyorum. Çok daha rahat oynayacak. Hiç bu kadar iyi bir takımda oynamamıştı.

Sağ bek için adı geçen oyunculardan önce Tayfun'u ön yargısız bu sezon bir daha seyredelim derim.
Tayfunu sagbekde görmeye raziyim,yeterki üst düzey bir forvet alsinlar.

Bu bile süpheli,yarin birgün ihtiyac olursa transfer yapabiliriz aciklamasi gelirse,bilinki transfer dönemini kapattik.:)

KDRDYN
09.08.2009, 17:49
dün akşam sivası izlerken ziya doğan zamanındaki takımımızı hatırladım. bizim o dönemde oynadığımız futbolu oyuyorlar.

Murat Erdem
Tecrübe , bazen uzmanlaşmış dezenformasyon yeteneğini ifade edebiliyor .

Ölçmeden öngörü bilgi ile yarışamaz düşüncesindeyim . Asıl olay değerlendirme kriterlerinin sağlıklı biçimde ortaya konması . Zaten bu forumu takip eden herkes geçtiğimiz 6 sezonu net hatırlıyor , Yattara halleri ve verimliliği etkileyen faktörleri iyi biliyor .
Serdar, Yattara'nın Trabzonspor'dan kazandığı yıllık maaşın eğrisini ve sahada oyunumuza yaptığı katkının eğrisini, kafanda bir grafik olarak canlandır... Nasıl ? bir birine zıt değil mi ? maaş eğrisi yükselmiş, verim eğrisi düşmüş.
150.000 USD ye oynayan Yattara ile 1.600.000 EURO ya oynayan Yattara farkını size soruyorum.

Ilelioglu
cunku genisli gereksiz yerlerde istemem, gerek oldu yerde isterim. yoksa alayim 4 sol bek ama bir forvetim olmasin, neye yarar? cunku bence kadroya 1 sag bek ve 1 forvet sart. cunku bence bir kadroda 23 oyuncudan fazlasi zarar. 3 kaleci, 2 sag bek, 2 sol bek, 3 stoper, 2 sol acik, 2 sag acik, 2 defansif ortasaha oynayabilecek oyuncu, 2 tanede 10 nr tipinde, 1 tanede forvet arkasi, sif ofansif gucu olan, 4 tanede forvet bunlarin ikisi kanatlardanda gelebilcek tibde olsun, yani 3 forvetle oynadinda cizgiye inib orta yapan turden

Sag Bek hic yok zaten, takviye sart. Forvet az, takviye sart yada Eren Görür'u cagirsinlar.

Forvet Arkasi fazlasiyla mevcut, Kanatlarda problem yok.:)

Kadrodan gönderilmesi gereken oyuncular: yok

KERİM
09.08.2009, 17:50
İlk kez bu kadar geniş bir kadromuz var ortasahada. Beni heyecanlandırıyorlar :) keşke yönetim orta alana yaptığı kadar sağbek yada forvetede alternatif alabilseydi.

titanic
09.08.2009, 17:50
Arkadaşlar ne çok Yattara satma sevdalısı varmış.Bence bu yıl çok iyi olacak ama varsayalımki bekleneni veremedi,veremesin ne var yani?Sanki tüm futbolcularımız dünya çapındada bir tek bu adam sırıtıyor takımda,ben gönderileceğini sanmıyorum.Hami gibi bir oyuncuyu en verimli zamanında çok komik gerekçelerle kapı dışarı edende yine bizim takım bu nedenle giderse sürpriz olmasın kimseye

Ilelioglu
09.08.2009, 17:53

Evet bende uyuz oldum. Hepsine ihtiyacimiz var.

Sag Bek Transferi ve Eren Görür ile bir sorunumuz kalmaz bence. Tam bir Kadro oluruz. ;)

Cafer Bulur
09.08.2009, 17:53
Serdar, Yattara'nın Trabzonspor'dan kazandığı yıllık maaşın eğrisini ve sahada oyunumuza yaptığı katkının eğrisini, kafanda bir grafik olarak canlandır... Nasıl ? bir birine zıt değil mi ? maaş eğrisi yükselmiş, verim eğrisi düşmüş.
150.000 USD ye oynayan Yattara ile 1.600.000 EURO ya oynayan Yattara farkını size soruyorum.
Ben sözlesmesini yenilediginden beri bir fark göremedim.

Hatta daha verimsiz oldu bence.

Ilelioglu
09.08.2009, 17:54

Olabilir ama Yattara giderse unutmaki Sag Kanat'a ihtiyacimiz olacak ve üstelik Sag Bek ve Forvet Transferleri yapilmiyorken.

ilhan
09.08.2009, 17:55

Eldeyken yollamasını,
Yolladıktan sonra ağlamasını çok iyi biliriz.

titanic
09.08.2009, 17:56

Bende fark göremedim hala dünya çapında top oynuyor,bir tek fark var ortaladığı topları Fatih adındabir adam vardı genelde gol yapardı,şimdiki ortaları dışarı çıkmaya mahkum

Serdar A

Murat abi , Yattara'yı neden takımdan bağımsız bir bütün olarak ele alıyoruz ? Bu takım değil miydi geçen sezon sol kanatsız ve ortasaha elemanlarının etkili hücuma katılmadığı (ortasaha ortasının geçen sezon toplam dripling sayısı aklımızda canlanabilir ) futbolu oynayan .

Yattara'nın geçen sezon yaşattığı verimsizliğin tam karşısına Gökdeniz-Yattara ikilisinin estiği sezonları koyabilir miyiz ? Bence asıl soru bu .

4-1-4-1 dizilişinde sadece sol dış değil , forvet arkasından bir futbolcuda sürekli olarak santraforu destekliyor . Bu durum Yattara'nın futboluna ve Yattara karşısındaki rakip savunma düzenine nasıl yansıyacak ? Biz halen geçen seneki takımı konuşuyoruz farkında olmadan .

Murat Erdem

Cafer orada ben Yattara'nın hayata ve futbola bakış açısınıda sorguladım.
Adam elindekinden memnun, daha iyisi umrunda değil ve extra efora gerek yok diyor. Tavan ücreti alana kadar sıktı ve aldı, şimdide yatıyor. Daha ne kadar kibar ifade edebilirim bilmiyorum.

Cafer Bulur
09.08.2009, 17:57
Olabilir ama Yattara giderse unutmaki Sag Kanat'a ihtiyacimiz olacak ve üstelik Sag Bek ve Forvet Transferleri yapilmiyorken.
Yattara gitmeli diyordum ama vazgectim.:)

Su kaliteli kadronun ve yattara yi cok seven taraftarlarimizin hatirina yattara simdilik kalsin diyorum.:)

Ilelioglu
09.08.2009, 17:58
Eldeyken yollamasını,
Yolladıktan sonra ağlamasını çok iyi biliriz.

Cok dogru söyledin.:alkış: GS'in Kadrosunda 30 üzerinde Futbolcu var.;)

Ilelioglu
09.08.2009, 17:59

Su kaliteli kadronun ve yattara yi cok seven taraftarlarimizin hatirina yattara simdilik kalsin diyorum.:)

Kadroyu tartismanin anlami yok. Bence nereye Transfer gerekli onu tartisalim ama burada degil Transfer Forumunda.:)

Cafer Bulur
09.08.2009, 18:00
Cafer orada ben Yattara'nın hayata ve futbola bakış açısınıda sorguladım.
Adam elindekinden memnun, daha iyisi umrunda değil ve extra efora gerek yok diyor. Tavan ücreti alana kadar sıktı ve aldı, şimdide yatıyor. Daha ne kadar kibar ifade edebilirim bilmiyorum.
Abi yattara konusunda zaten ayni saftayiz.;)

Ama yattara ve taraftarimizin bakis acisi degismeyecektir,bu is böyle gelmis böyle gider.

Cafer Bulur
09.08.2009, 18:01
Kadroyu tartismanin anlami yok. Bence nereye Transfer gerekli onu tartisalim ama burada degil Transfer Forumunda.:)
Emredersin renkdas.:)

asimetrik
09.08.2009, 18:01

Cafer lig başladığından beri seni daha neşeli görüyorum. Çok sevindim bu işe.

Cafer Bulur
09.08.2009, 18:03
Trabzonspor kazandiginda ben hep neseli oluyorum,sivasida ilk defa deplasmanda yendik ya degmeyin keyfime.:)

Allah devamini nasip etsin,bu taraftar basariyi hakediyor.

ilhan
09.08.2009, 18:04

İlk mağlubiyete kadardır abi neşesi. :D Şimdi bana kızacak ama. :D

Paksoy
09.08.2009, 18:05
Arkadaşlar ne çok Yattara satma sevdalısı varmış.Bence bu yıl çok iyi olacak ama varsayalımki bekleneni veremedi,veremesin ne var yani?Sanki tüm futbolcularımız dünya çapındada bir tek bu adam sırıtıyor takımda,ben gönderileceğini sanmıyorum.Hami gibi bir oyuncuyu en verimli zamanında çok komik gerekçelerle kapı dışarı edende yine bizim takım bu nedenle giderse sürpriz olmasın kimseye

oynamassa turşusumu kuracağız. hani yattara nerde ,hadi sakatlandı kkendi suçu değil bu soğuk algınlığı sorunu bitmeyen grip hastalığı ,geldiği ilk 2 seneden eser yok siz daha ne buluyorsunuz,keşke oynayabilse türkiyenin en iyi oyuncu potansiyeli onda, 1.6 milyon euro da başka kimse vermedi,

asimetrik
09.08.2009, 18:06

Çok güldüm İlhan, üstelik doğru olma ihtimali de var gibi. Hele gol kaçırıp da kaybedersek:)

Cihad Varlı
09.08.2009, 18:06
Çok güldüm İlhan, üstelik doğru olma ihtimali de var gibi. Hele gol kaçırıp da kaybedersek:)

Hugo Broos istifa :)

Cafer Bulur
09.08.2009, 18:07
Yok be kardes,niye kizayim?:)

Ayrica olasi bir diyarbakir puan kaybina en az benim kadar sen de üzülürsün degil mi?:)

Ilelioglu
09.08.2009, 18:08
Abi yattara konusunda zaten ayni saftayiz.;)

Ama yattara ve taraftarimizin bakis acisi degismeyecektir,bu is böyle gelmis böyle gider.

Beyler bu Adamin bize bir faydasi olmasa neden Kadro'da tutalim.

Yattara'nin gitmesi ile kiyamet koparacak degiliz tabi onun yeri doldurulursa sorun yapmayiz. Gökdeniz ve Fatih Tekke gitti bu Takimdan üstelik yerleri halen dolmadi, Yattara gitse ne olur?

Önemli olan bizim bu oyuncuya ihtiyac duyup duymamamiz. Ama yeri doldurulacaksa bugünde gidebilir ama suan Sag Kanat'da en iyi oyuncumuz konumunda. Neden gitsin ki? Performans düsüklügü olabilir ama her Performans Düsüklügü yasayan oyuncuyu gönderirsek vay halimize.

asimetrik
09.08.2009, 18:08

Yok yok Hugo'ya laf etmez. Yönetimden girer diye geliyor bana.
Bir yandan da Sivas maçıyla kadroya güveninin arttığını hissediyorum. Haydi hayırlısı..

Cafer Bulur
09.08.2009, 18:09
Hocamiz beni olumlu yönde sasirtti,itiraf ediyorum o konuda biraz önyargili davranmisim gibi.;)

Ama su anlik sadece gibi.:)

titanic
09.08.2009, 18:10
oynamassa turşusumu kuracağız. hani yattara nerde ,hadi sakatlandı kkendi suçu değil bu soğuk algınlığı sorunu bitmeyen grip hastalığı ,geldiği ilk 2 seneden eser yok siz daha ne buluyorsunuz,keşke oynayabilse türkiyenin en iyi oyuncu potansiyeli onda, 1.6 milyon euro da başka kimse vermedi,

Kardeş bu takımda o kadar çok turşu kuruldu ki,bir tanede bu olsun abarttığınız kadar kötü değil.Çok fazla maç çevirdi bu adam yine çevirecek.Performansını beğenmiyorsan parasını azalt.

Ilelioglu
09.08.2009, 18:10

Yok daha neler. Bu Adamin cok Kredisi var.;)

Cihad Varlı
09.08.2009, 18:11
Bir yandan da Sivas maçıyla kadroya güveninin arttığını hissediyorum. Haydi hayırlısı..

Abi bu kadroya nasıl güven artmasın ki ? :)
Son yıllarda futbola damgasını vuran takımlara bakıyorum aklıma ilk olarak İspanya ve Barcelona geliyor . Ee bu takımlara bakıyorum , acaba başarının en büyük sırrı ne diye . İlk göze çarpan şey orta sahaları oluyor . Bizimde öyle bir ortasahamız var :) Türkiye ligleri baz alındığında..

ilhan

Yok abi, olurda Diyarbakırspor bizden puan alırsa "Yattara neden oynamadı?" diye girer olaya. ççç

Jester
Dünkü Selçuk-Ceyhun değişikliği son 5-6 senede hatırladığım en büyük taktiksel hoca hamlesiydi.
Broos'un bir usta olduğunun belgesiydi adeta.
Hocanın tam bir beyefendi olduğunu anlamıştık zaten, kurt hocalığını da görmüş olduk.
Ancak bu kadar kısa zamanda bu kadar çok doğruyu Broos'a maletmek de Metin Diyadin'e biraz haksızlık oluyor kanımca.

Cafer Bulur
Abi,ben sizlere güveniyorum.

Ben dün maci izleyemedim,siz takimi öve öve bitiremediniz,ben de inandim iste.:)

Sagbek ve forvet eksikligi var,bunu herkes söylüyor zaten.

Ilelioglu
09.08.2009, 18:13
Abi,ben sizlere güveniyorum.

Ben dün maci izleyemedim,siz takimi öve öve bitiremediniz,ben de inandim iste.:)

Sagbek ve forvet eksikligi var,bunu herkes söylüyor zaten.

Dün Sag Bek Ihtiyaci cok hissedildi...:)

Cihad Varlı
09.08.2009, 18:14
Dün Sag Bek Ihtiyaci cok hissedildi...:)

Golü Serkan başlattı zaten :) Asist yaptı diyebiliriz :)

Ilelioglu
09.08.2009, 18:16
Golü Serkan başlattı zaten :) Asist yaptı diyebiliriz :)

Cok hata yapti dün, arti golün yenmesinde büyük katkisi var ve bütün toplari ileri sisirdi. :rolleyes:

Bu top sisirmeyi Song'da yapiyor ve ben uyuz oluyorum, neyseki dün pek yapmadi.

Cafer Bulur
09.08.2009, 18:16
Song,giray ve tayfuna güvenmeyenler,stoperde ceyhunu degerlendirsek sizce nasil olur?

Fatih terim onu stoper olarak milli takima cagiriyor,bence denenmeli.

asimetrik
09.08.2009, 18:17
Cafer öve öve bitiremedik değil, eksiklere rağmen doğru oyun yapısına doğru ilerleme var. Türkiye'de en iyi olma yolunda bir yapı. Gabriç ve Yattara ve Gökhan'lı görelim bir de..
Sağ bek de Tayfun..

Mert Oğuzlu61
09.08.2009, 18:18
Song,giray ve tayfuna güvenmeyenler,stoperde ceyhunu degerlendirsek sizce nasil olur?

bu şut ustasını stoper oynatırsak yazık olur, onun yeri orta saha, hatta ileri gidiyorum ve diyorumki ceyhunu forvet yapalım, ciddiyim kalecilerin korkulu rüyası olur :D:D:D

Cihad Varlı
09.08.2009, 18:19

Abi Ceyhun stoperde hava toplarının hepsini alır , ancak arayaa atılan toplarda yavaş kalabilir bence . Biliyorsun defansın ortası ağır olmayı kaldırmaz , ortasaha biraz daha insiyatifli . Ama rakibin forvetleri ağır olursa düşünülebilir . Mesela dün . Ersen Martin çok ağır , Ceyhun onu yer bitirirdi . Bide abi stoper işi birazda tecrübe ister , Song iyidir iyi :)

Serdar A
09.08.2009, 18:19
Hüseyin gitti , yerine Tijikuzu geldi . Serkan yeni rakamı beğenmeyip takımdan ayrılsaydı acaba yerine kim gelirdi ?

Abi şu Ceyhun'u stopere koymaktan vazgeçin artık . İki yıldır forumdan anlatamıyorum . En sonunda bu forum kullanıcılarının bir listesini yapıp tek tek ev ziyaretlerine başlayacağım .

:)

asimetrik
09.08.2009, 18:20
Erdal sayımız artıyor her geçen gün:)

asimetrik
09.08.2009, 18:22
Fatih Terim'in stoper oynattığını görmedim Ceyhun'u. O da orta saha için alıyor ama oynatmaz sanırım.

futbalski60
09.08.2009, 18:26
Fatih Terim'in stoper oynattığını görmedim Ceyhun'u. O da orta saha için alıyor ama oynatmaz sanırım.

Rusya maçında stoper oynattı

Erdal
09.08.2009, 18:26
Erdal sayımız artıyor her geçen gün:)

Eyvallah abi :)

Ilelioglu
09.08.2009, 18:28

Fatih Terim ne kadar Futbolcudan anliyor?

Sefa
09.08.2009, 18:29
Egemen yerine Önder'i Milli takıma almasından anlayabiliriz :)

titanic
09.08.2009, 18:30

Bizlerden biraz fazla anladığı kesin ama yanlış yapmazda diyemeyiz

Cihad Varlı
09.08.2009, 18:30
Egemen yerine Önder'i Milli takıma almasından anlayabiliriz :)

Burda tam olarak anlamayız :) Egemen'in yerine Sedat Bayrak'ı alması daha net :)

zahido
09.08.2009, 18:31
Hüseyin gitti , yerine Tijikuzu geldi . Serkan yeni rakamı beğenmeyip takımdan ayrılsaydı acaba yerine kim gelirdi ?

Abi şu Ceyhun'u stopere koymaktan vazgeçin artık . İki yıldır forumdan anlatamıyorum . En sonunda bu forum kullanıcılarının bir listesini yapıp tek tek ev ziyaretlerine başlayacağım .

Fatih Terimin is bilmez halerinden kaynaklaniyor.. On liberodan defans yapmaya calisiyor..

Murat Erdem
09.08.2009, 18:32
2002 Japonya-G.Kore'ye temsil amaçlı olarak bile, tek bir Trabzonspor'luyu götürmeyen Şenol Güneş'in iş ahlakından, bu gün geldiğimiz nokta: Galatasaraylılık üst kimliğini bir kenara koyamayan ve her kararına, seçimine bu üst kimliği refarans yapan Fatih Terim ahlakı...

Erdem Keser
09.08.2009, 18:33

Yeminle bende anlamıyorum.Topu böylesine güzel kullanan , toplara bu kadar iyi vuran komple bir ortasaha oyuncusundan stoper yaratmak pek mantıklı gelmiyor.Milli takım örneğini verenler çıkacaktır , ama Terim'in kendi düşüncesine göre elinde ortasahada kullanacağı bir çok seçenek olduğundan , Ceyhun'un hem boy hemde top kullanabilme özelliğinden dolayı 2 maçta savunma değerlendirdi.Çünkü Milli takımdaki savunma oyuncularının top kullanma becerileri yok.
Ceyhun çok iyi bir ortasaha oyuncusu.

Enes Ünal Kaya
abi hiç bi yerde video bulamadım yokmu video :S

Sefa
Burda tam olarak anlamayız :) Egemen'in yerine Sedat Bayrak'ı alması daha net :)
Sedat vasıflı oyun ihtiyaç oldumu forvete yollar Bülent Uygun gibi :p :D

Cafer Bulur
09.08.2009, 18:34
Beyaz rusya maciydi,1-1 bitmisti.

Bence ceyhun stoperde oynar,geldigi takimda da cok oynuyordu.

Hata yapar,verimi tartisilabilir.

Ama song hata yapmiyor mu,tartisilmiyor mu?

Ilelioglu
09.08.2009, 18:35
Bizlerden biraz fazla anladığı kesin ama yanlış yapmazda diyemeyiz

Bizden fazla mi anliyor? Yapma. Yildiray Bastürk, Halil Altintop, Fatih Tekke, Gökdeniz Karadeniz, Egemen Korkmaz vs gibi oyuncular cagrilmiyor ama Fatih Terim Futbolcudan anliyor öylemi? Hicbirsey anladigi yok onun.

Euro 2008'de Almanya maci öncesi cok sakat, kart cezalisi vardi vs...Gökdeniz gibi oynucu varken elinde, sahaya Tolga Zengin'i Forvet olarak sürebilirim aciklamalari da ona ayit.

Hakan Sükür ne demis: Biz yaptik, biz oynadik ve kazandik. Fatih Terim hicbirsey yapmadi, biz olmasaydik Terim hicbirsey idi.

Cihad Varlı
09.08.2009, 18:36
abi hiç bi yerde video bulamadım yokmu video :S

Maçın videosu mu ?

Sedat vasıflı oyun ihtiyaç oldumu forvete yollar Bülent Uygun gibi :p :D

Aa doğru unutmuşum :)
İhtiyaç olunca forvet oynabilme özelliği vardı dimi Sedat'ın :)

Mustafa Calik
Cafer abi, maci izleyemedim demistin dün .. macin özeti burda :)

Cafer Bulur
Bizden fazla mi anliyor? Yapma. Yildiray Bastürk, Halil Altintop, Fatih Tekke, Gökdeniz Karadeniz, Egemen Korkmaz vs gibi oyuncular cagrilmiyor ama Fatih Terim Futbolcudan anliyor öylemi? Hicbirsey anladigi yok onun.

Euro 2008'de Almanya maci öncesi cok sakat, kart cezalisi vardi vs...Gökdeniz gibi oynucu varken elinde, sahaya Tolga Zengin'i Forvet olarak sürebilirim aciklamalari da ona ayit.

Hakan Sükür ne demis: Biz yaptik, biz oynadik ve kazandik. Fatih Terim hicbirsey yapmadi, biz olmasaydik Terim hicbirsey idi.
Sen de tolgayi forvet oynatabilirim aciklamalarina inandin mi?:)

Ilelioglu
09.08.2009, 18:37
Beyaz rusya maciydi,1-1 bitmisti.

Bence ceyhun stoperde oynar,geldigi takimda da cok oynuyordu.

Hata yapar,verimi tartisilabilir.

Ama song hata yapmiyor mu,tartisilmiyor mu?

Yillardir orada oynuyor Song, buna ragmen hatalari oluyorsa Ceyhun daha az verimli olur demektir, üstelik bize ilerde daha cok katki yapiyorken.

Serdar A
09.08.2009, 18:37
Şu an , Umut yerine Gabric nasıl olurdu diye düşünüyorum . Yalnız ortasahada Ceyhun ile birlikte . Olabilir mi ?

Ilelioglu
09.08.2009, 18:38
Sen de tolgayi forvet oynatabilirim aciklamalarina inandin mi?:)

Sende bu soruyu soracak kadar, ne desem olmayacak simdi.

Erdem Keser
09.08.2009, 18:43
Yayıncı kuruluş müsade etmiyor.Maç görüntülerini içeren linkleri yada videoları eklemeyelim.

Enes Ünal Kaya
09.08.2009, 18:45
Yayıncı kuruluş müsade etmiyor.Maç görüntülerini içeren linkleri yada videoları eklemeyelim.
tribünden görüntülerde mi yasak :S

Cihad Varlı
09.08.2009, 18:45
Forvetimiz kim olmalı sizce ? Umut mu Gökhan mı ? Bence Gökhan.. Umut'un dün yaptığı presi Gökhan'da rahatlıkla yapabilirdi . Aşırı boğucu bir pres yapmadı dün Umut bence .

ilhan
09.08.2009, 18:46
tribünden görüntülerde mi yasak :S

Kendin çektiysen ve içinde maç görüntüsü yoksa serbest.

titanic
09.08.2009, 18:47

Saydığın oyuncuların kalitesini bilmeyecek bir adam değil eğer az çok takip ediyorsa bu futbolcuları,zaten yıldız futbolcuyu takımdan keserek karizma yapıyor bizde antrönörler,Aybaba gelince Hami'yi istememişti.Ersun Hoca'nın Hakan inadı vardı.Mustafa Denizli Hami Trabzonspor a döndüğünde ikinci sınıf futbolcu olmuş gibi Milli takımı kapatmıştı ona.
Tolga açıklamasını ciddiye almak çok yanlış,orada olası bir mağlubiyet için ortam hazırlıyor ve kendi üzerinden sorumluluğu atmaya çalışıyordu, o kadar az kaldıkki kaleciyi forvette oynatabilirim yok ya.
Hakan Şükür interde de oynasaydı ya herşeyi yapsaydı ya,yakışmayan bir açıklama olmuş
Beğeniriz beğenmeyiz kariyeri ortada,Şenol Hocadan sonra en başarılı adam hakkını vermek lazım.Bu kadar başarının hepsi tesadüf olmaz futboldan anladığı kesin futboldan anlayan futbolcudanda anlar

Emrah Akcagöz
09.08.2009, 18:48
Dün akşam Song baya iyiydi gitsin falan diyenler oluyo (bende dahil) ama helal adama valla kalsada sorun yaşamayız...

Mustafa Calik
09.08.2009, 18:50
Tamam arkadaslar, özür dilerim :(

yorumsuz6117
09.08.2009, 18:51
Dün akşam Song baya iyiydi gitsin falan diyenler oluyo (bende dahil) ama helal adama valla kalsada sorun yaşamayız...
gabric yattara geldiği zaman sorun olucak ama..

Emrah Akcagöz
09.08.2009, 18:53
gabric yattara geldiği zaman sorun olucak ama..
Evet öyle duruyor şu an ama yaptığı müdahaleler çok yerinde bazen düşünüyorum acaba Giray olsa bire bir pozisyonlarda nasıl olurdu Song gayet başarılıydı dün akşam..

Anıl Caner
09.08.2009, 18:54
Şu 8 yabancı ile rotasyon işini nasıl yapacağız ben hala çözemiyorum.

Harun-61
09.08.2009, 18:56
Şu 8 yabancı ile rotasyon işini nasıl yapacağız ben hala çözemiyorum.

bosuna o kadar para almiyor Teknik Ekip,
onuda onlar düsünsün Anil :) :)

Fanatik28
09.08.2009, 18:58
1. Su maci baz alarak söylüyorum, Hugo Broos tam bir sistem adami. 4-4-2 oynatmayi seven bir Hocanin takimi 4-5-1 veya 4-3-3 gibi oynatmasi bunun göstergesi. Ceyhun´u oyuna alip, sahanin en kötüleri Engin ve Alan´i oyunda tutmasi (cünkü onlarin yerine alabilecegi yetersiz Baris´in kadroda olmasi), bunun tek göstergesi.

2. Daha düne kadar Yattara´nin satilmasini bende düsünürken, bu macla birlikte bu fikrimden kesinlikle vazgectim. Özellikle Engin´i merak ediyordum, gördüm ki daha orta yapmasini bilmiyor!

Bu mac kimseyi aldatmasin, maalesef fiziksel olarak cok zayifiz. Eger Sivasspor macin ikinci yarisi oyundan düsmese, bu maci kazanirdi. Ligin diger takimlarininda fizik olarak güclü oldugunu düsünürsek, Bir Gökhan ve Yattara´nin eksikliginde mac kazanmamiz zor, ancak uzaktan atacagimiz gollerle...

Emrah KabuL
09.08.2009, 18:58
Yahu tek sorun 8 yabancı olsun.. Alternatif olması her zaman iyidir.. Yattara'yı bile kendine getirir..