PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 1. Hafta | Sivasspor 1 - 2 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22

LazAnisT
09.08.2009, 09:19
Bence bu maçın en güzel yanı Yattarayı hiç aramamak oldu.

kalavara
09.08.2009, 09:27
:Dya beyler bırakın herşeyi de tercümanımızın o gol sevinci de neydi öyle ya...hastayım bu adama arkadaş ya:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Ahmet Başkaya
09.08.2009, 09:40
Ulaaa konusmayuz demi tartusmayuz demii yendik geldik ya Sivas'ı Evire Çevire hemde:)..Sivas'lıların yüzlerini görmenizi isterdim:)...

güvençelik
09.08.2009, 09:43
dünkü maç berabere bitseydi çok yazık olurdu ..son dört maçta gol atamadığımız sivası ,sivastan daha güzel bir oyun oynayarak ezdik ve yendik.. lige böyle bir galibiyetle başlamak çok güzel oldu...
galibiyetin mimarı bence ceyhundu...attığı gol harici direkten dönen topu varya ...petkoviçi gülünç duruma düşürdü topu göremedi yıldızları sayıyordu...
sivazlı kendini beğenmiş futbolcu ve taraftarlarada iyi bir ders oldu..

güvençelik
09.08.2009, 09:45
:Dya beyler bırakın herşeyi de tercümanımızın o gol sevinci de neydi öyle ya...hastayım bu adama arkadaş ya:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

doğru diyosun .. onun sevincini görünce bi ara gözümden yaş çıktı

Trabzonspor 61
09.08.2009, 09:45
Yeneceğimize adım gibi emindim. Bütün hafta da tekrar ettim. Allah utandırmadı.

lazkerem
09.08.2009, 09:54
maçin 1-1 den sonraki kısmını seyredebildim bugün gazetelere bakıyorum en iyi oynadığımız kısmı seyretmişım o yüzden takım bana göre çok iyi oynadı rakipte az biraz dişli olunca gerçekten mücadele adına çok zevkli bi 35 dk seyrettim

Herkes tjikuzu'nun defansif yönünü eleştiriyor baskı yerken nasıl bilmiyorum ama hüseyin'e göre hücuma katkısı %200'den fazla
yalnız akşam gördüğüm kadarı ile tjikuzu'ya bu kadar çok sorumluluk verilecekse seneye yerine daha kaliteli bi transfer yapılmalı diye düşünüyorum

Şu bir gerçek orta sahada hücum gücü yüksek bi takımımız var. akşamki gibi kontrolü elimizde olan ,sürekli saldırdığımız rakiplere karşı göze hoş gelen bi oyun yapımız olmuş . Eğer kapanan takımlara karşı çilingir varyasyonlarıda iyi çalışılır ve işe yararsa tadından yenmez
Fakat bizim kapandığımız durumlarda ne olacak onu merak ediyorum

Ben simdiden avni akerdeki 2 farklı galibiyetten sonra Fransa'daki rövanşı düşünüyorum, rakip saldırıyor, biz çıkamıyoruz

Demem o ki
Belkide hüseyin'in aranacağı maçlar olacak

Bartuğ13
09.08.2009, 09:59
gerçekten harika bir galibiyet.özetlerden izlediğim kadarıyla da gayet umut verici bir takım olmuş.orta sahanın bu çalışkanlığı ve baskısı gerçekten güzel.orda fazla alternatif olmasının da zararlı olmayacağını anlamış oldum.bu tempoda iyi oynayan oyuncu bile yorulduğu için değiştirilebilir.

Ünal Cumhur
09.08.2009, 10:00
mactan bazı dersler almamız lazım yendigimiz herşeyi ört bas etmesin savunmayı biraz telaşlı gördüm, slyva ikinci yarı 2büyük hata yaptı alahtan macı kazandık yoksa şimdiden gazeteler ona kulup bulmuştu. slyvanın gecen seneki formuna gelmesi lazım. macın pozitif yönlerini anlatsam gecen seneye oranla bin türlü sey yazarım ama dikkat cekenler sunlardı;
1-yattaraya artık mahkum degiliz. o bu kadroya gecen seneki oynuyla kulubede oturur.
2- artık hüseyinin yerine oynun iki yönünü oynayabilen bence en iyi transferimiz tjıkuzu var.
3- gecen sene zar zor kazandıgmız maclar gibi olmuyacaga benziyor bu sene göze hos gelen oyun ve bol pas yapacaz sadece kadroya 2transferle bukadar degiştiyse bence hocanın etkisi cok var.

Etem Güner
09.08.2009, 10:10
arkadaşlar dün akşam namazını kıldım maça öyle gittim dua ettim allahım bize güç ver sivasın bacaklarında derman bırakma yaradan allahım duadaki samimiyeti beğendi herhalde çok şükür yenmedik sadace ezdik bu sonradan görmeleri 9veya 10. hafta bülent istifa edecek nereye gidecek tabiki askere selam vermeyi unutmuş kerata büyüklerine dikkat sağa bak trabzon sağda ,dikkat solabak trabzon orda bülent diyecek ya komutanım nereye baksam trabzonu görüyorum vallahi uykularım kaçıyorrrr

ulatwilight
09.08.2009, 10:11
daha önceki sayfalarda var mı bilmiyorum ama bu da bizim tercümanın gol sevinci. bu çocuk da çok sempatik ya :)

http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs151.snc1/5615_115678238395_634783395_2196503_3956308_n.jpg

KÖKSAL AYDIN
09.08.2009, 10:13
daha önceki sayfalarda var mı bilmiyorum ama bu da bizim tercümanın gol sevinci. bu çocuk da çok sempatik ya :)

http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs151.snc1/5615_115678238395_634783395_2196503_3956308_n.jpg

Bu sevinç bize bu sene özleneni getirecek.

Kenan Berber
09.08.2009, 10:15
''Anadolu'da Trabzonspor ve Sivasspor'un arasında bir kısır çekişme yaratılmaya çalışıldığı, bu konuda bir endişesinin olup olmadığının'' sorulması üzerine Uygun, ''Anadolu'nun ağabeyiliğini'' yapmış, birçok başarılar ve şampiyonluk kazanmış Trabzonspor ile diğer Anadolu takımlarının çekişme içine sokulma şansının olmadığını kaydetti.

Trabzonspor'un, hem Trabzon'un, hem Anadolu'nun gururu olduğunu, Sivasspor ve diğer takımların da Anadolu'nun güzide takımları olduğunu vurgulayan Uygun, şöyle devam etti: ''Özellikle medyamız tarafından bu biraz daha ateşleniyor. Ben şunu görüyorum, biraz daha psikopat taraftara sevimli görünmek adına yapılan yazılımlardır bunlar. Onlar ancak onlarla muhatap olabilirler. Ancak onların gönüllerini alabilirler. Ama gerçekler hep ortadadır. Trabzonspor, Anadolu'da yaptığı başarılarla herkesin takdirini kazanmıştır. Sivasspor da dünyada hiç olmamış, 2 sezon arka arkaya bu kadar kısıtlı bütçelerle gerek futboluyla, gerek yaptığı başarılarla takdir kazanmıştır.''
:):):) bülentciiiim akıllanıo..

alierhan
maçın geniş özetini verebilecek var mı?

By_JeSuS
dün demiştim kalabalık orta saha iyidir diye. pas yapınca nasılda oynanıyor futbol. umutlarım kabardı. güzel başladık güzel biter inşallah..

lazkerem
09.08.2009, 10:16
11)Peki Gabriç kimi kesecek,Yabancı kontenjanı düşünüldüğünde ( Slyva-Song-Cale-Tjikuzu-Colman ) Alanzinho yedek kulübesine yakın gibi gözüküyor,Yattara bu takıma girebilirmi,hiç sanmam

Yorumlara bakılırsa gabriç engin'i keser gibi görünüyor
kontenjan kısmı zor karar tabi hoca burada biraz terler...

Hey Allah'im ya nerdeeen nerelere bizim yabancılar 18'e bile girecek kalitede olmazdı genelde şimdi kontenjana takılıp olduk Allah'tan yattara sakat yoksa onada yer açmaya çalışacağız

Ahmet Başkaya
09.08.2009, 10:16
Bu sevinç bize bu sene özleneni getirecek.
Canını yerim halil senin yaa ama arkadaşlar varya o ara bizim tribünü görecektiniz full dolu olan yerlerde 20 metrelik boş alan oluştu millet birbirinin kucagına çıktı ben Kazım la sarıldım galiba acayip bişey...

Kenan Berber
09.08.2009, 10:17
ama smdi Bulent Uygun'a da acımıyor deilim.. suyu kaynamaya baslar 2 haftaya da kaynatırlar bence
ztn anderlecth moral bozmstu bizden snra haftaya kadıkoyde ezikbahce bunları biraz evirip cevirse sonra hafta ici ukraynaya gidiyorlar e onlar ztn malum 2 haftalık zamanı kaldı adamcaıgızın:D:D

İskender YILMAZ
09.08.2009, 10:19
Gürcan abi, Şirin Berber i, Eski gol kralımızı hatta Hakan abiyi sakın okuma o zaman diyorum ve susuyorum :)

Şirin Berber tamamen zırvalamış .. Bu adamı sevmiyorum ..

Kadir
09.08.2009, 10:24
Mutlu bir sabah :D

Lige harika bir giriş yaptık , gerisi gelecek .

Enes Başkaya60
09.08.2009, 10:26
Çok huzurlu bir sabah merhaba dedik sonunda:D
Takımımız ikinci yarı gayet iyiydi bu galibiyeti hak ettik fazlasıyla helal be koçlarım devamı gelecek inşallah.Takımımıza güvenimiz tam...............

Travelair
09.08.2009, 10:31
Engin sağ kanatta sırıttı. Yeri bence sol kanat. Alanzinho forvet arkası oynadı. Hem güçsüz, hem hakemler ona haksızlık yapıyor hiç faul çalmıyorlar, hem de çalım atmadan pas vermiyor. Serkan böyle giderse ruhsal bunalıma girer, hiç iyi oynayamıyor, rahat değil çok hata yapıyor. Umut yetersiz golcü lazım. Colman ağır tek pas oynamalı. Son 25 dakikada iyi oynamışız o kısmı seyredemedim. Alınacak Gabric eğer sol orta oynayacaksa sağ tarafta sanırım Alanzinho oynar. Ama adamı olmayan sağ bek de yol geçen hanına döner. Gabric sağ orta oynarsa Alanzinho veya Engin solda daha iyi olur gibime geliyor. Gerekli sağ bek ve forvet transferleri yapılırsa bu kanat oyuncularının performansını da katlar

Yiğit SARI
09.08.2009, 10:32
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/61695F61695F6361616A5163636B65696B65657FA6A5A565.j pg

:sevinç::sevinç::sevinç::sevinç::sevinç:

hüseyin1975
09.08.2009, 10:32
Trabzon (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Trabzon/1/1126446/) kazanmasaydı da sadece Broos’un tercihlerine bakarak bordo-mavililerin iyi yolda olduğunu söylemek mümkündü

Bu maçı Trabzon kazanmasaydı da sadece Broos’un tercihlerine bakarak bordo-mavililerin iyi yolda olduğunu söylemek mümkündü: Öncelikle Broos, Amerika (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Amerika/1/1126446/)’yı yeniden keşfetme yanlışına düşmemiş, Yanal’ın bir buçuk sezonluk kazanımlarına saygı duymuş, hazır yapının üstüne birkaç kiremit ekleme akılcılığına başvurmuş.
Takım Yanal döneminde olduğu gibi 4-3-3 oynuyor, geçen yıl sıfırdan kurulan savunma bloğuna hiç dokunulmamış. Orta üçlüde Hüseyin’in yeri daha efektif bir Tjikuzu (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Tjikuzu/1/1126446/) ile sağlamlaşırken, belki de ligin şu anda en iyi şut atan yerlisi Ceyhun’un da dakika alması sağlanmış...
Bordo-mavililerde tek sorun hücumda yaşanabilir gibi gözüküyor, geçen sezon sol açıkta mutsuz olan Umut, bu yıl da Gökhan dönünce kulübede kalacağından dolayı huzursuz gibi. Umut’un huzursuzluğu vücut dilinden de anlaşılıyor, 2’nci dakikada Engin’e, 45’te Alanzinho (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Alanzinho/1/1126446/)’ya gösterdiği abartılı tepkiler hiç şık durmadı.
Trabzon’un Gökhan’ın eksikliğini telafi yeteneğinin Sivas (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Sivas/1/1126446/)’ta Mehmet Yıldız (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Mehmet%20Yıldız/1/1126446/) için olduğunu söylemek zor. Ersen Martin (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Ersen%20Martin/1/1126446/)’in Mehmet Yıldız’a anatomik benzerliği, Sivas’ın geçen yılki oyun anlayışını sürdürmesine yetmiyor. Üstelik bu kez maça hızlı başlayıp rakibi abandone şansı da bulamadılar, belli ki Sivas’ı iyi analiz eden Broos ilk 15 dakikada çok agresif oynatarak Uygun’un önemli kartını kullanmasına imkan vermedi.
Ama Sivas’ın esas problemi, bu sezona başlarken izlediği transfer (http://milarsiv.milliyet.com.tr/transfer/1/1126446/) politikası... Birinci garabet; Diallo (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Diallo/1/1126446/), Sylla, Tum ve Balili’yi kendi rızasıyla gönderen Bülent Uygun (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Bülent%20Uygun/1/1126446/)’un ilk 11’inde yeni bir yabancı yok, iki transfer Agbetu ve Mbemba ancak kulübeye girebilmişler!
İkinci garabet de, 2008’in PAF ligi (http://milarsiv.milliyet.com.tr/PAF%20ligi/1/1126446/) şampiyonu Sivasspor (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Sivasspor/1/1126446/), ilk 18’ine koyacak bir altyapı oyuncusu bulamıyor. Geçen sezon Ümit Çalışkan göstermelik olarak 18’e giriyordu, bu yıl da belli ki bu görev 92 doğumlu Oktay Ayaz’a verilmiş. Yani iki sezondur Sivasspor aslında maçlara 18 kişiyle değil 17 kişiyle çıkıyor!
Sivas’ın problemleri, bu maçta kaybedilen 3 puandan ibaret değil gibi...

Ugur Meleke

fincher
09.08.2009, 10:35
2009-10 sezonuna şampiyonluk parolasıyla giren Trabzonspor'da takımın uzun lig maratonundaki hikayesini anlatacak bir belgesel için start verildi. 34 hafta futbolcuları yakından takip edecek çekim ekibi Haziran 2010'da belgeseli bitirecek.

http://www.sabah.com.tr/Spor/2009/08/09/sampiyonluk_filmi

Ben yeni duydum böyle bir projeyi.Bu bir inanmışlık göstergesidir,ve sezon sonu şampiyonluğa ulaşırsak harika bir belgesel olur...

Hqmi
09.08.2009, 10:40
5iva5'ı 5iva5'da eze eze yendik be :) Pas manyağı oldular.. Taraftarımızda çok iyiydi gerçekten. ;)

BALKAN 06
09.08.2009, 10:41
gerçekten çok mutlu bir başlangıç yaptık
nasıl başlarsa öyle gidere inanırım
sivas yerin dibine biz göğe gideriz inşallah:)
4 büyük kavramını yeniden gözden geçirmek lazım diyen çakma asker bülo ya iyi bir ders olmuştur umarım...

Yiğit SARI
09.08.2009, 10:41
21vas Bu nasıl oldu xD

Cihad Varlı
09.08.2009, 10:42
Toulouse sportif direktörüne biz geliyoruz dedik yani :)

Hasan61
09.08.2009, 10:46
haftaya fener çakar,sonra shaktar ezer geçer
sivas bir daha kendine gelemez

Yiğit SARI
09.08.2009, 10:49
haftaya fener çakar,sonra shaktar ezer geçer
sivas bir daha kendine gelemez

Vaay Sivas'ın haftaya Fener maçı mı var

Cihad Varlı
09.08.2009, 10:51
Vaay Sivas'ın haftaya Fener maçı mı var

Evet . Bütün takımların böyle . Trabzonspor , Fenerbahçe , Sivasspor , Diyarbakar üçlüsü . Bütün takımlar bu dörtlüyle arka arkaya oynuyor :)

AKSOY_61
09.08.2009, 10:55
Bence bu maçın en güzel yanı Yattarayı hiç aramamak oldu.

inanın maç sırasında yattara bir kere aklıma gelmedi.
maç sonunda yorumları okurken yattara mevzusu açılınca biz de bi de yattara vardı dedim.:)

hatice_61
09.08.2009, 10:58
tebrik ediyorum futbolcularımızı
bize bu mutluluğu yaşattıkları için

Remzi
09.08.2009, 10:58
Sivas maçının Tv özetini indirmek isteyenler bana ulaşsın!. :)

Ali Yerlikaya
09.08.2009, 10:59
Müthis bi galibiyet oldu ilk resmi mac olomasindan ndolayi tek tuk aksamalar ve heyecanar vardi, ama takim cok iyi bi yolda masallah.

Tek büyük sikinti forvetsiz oynamis olmamiz. Mac boyunca bence 10 kisi oynadik Umut sahada yokdu her ona atilan top rakibe verilse daha hizli bi oyun olurdu. Yani kesinlikle ve kesinlikle iyi bi forvet sart. Gökhanda cok yipranmsdir ama en azindan forvet özellikleri tasiyor.

Forvetsiz bile sivasi yendikya süper ötesi bi olay. Ins Diyarbakir macinda tribünde olicam kahvede ses mes kalmadi stadyum icin özel kurlar yapmam lazim 90 dk dayanmasi icin:D:D:D

Ömer1967
09.08.2009, 11:01
broos'un da dediği gibi biz pas yaptık onlar kovalamak zorunda kaldı

Cihad Varlı
09.08.2009, 11:01
Erman Toroğlu : " Bu takım deplasmanda çok can yakar . " Aynen öyle . Bizim şampiyon olup olmicağımız evimizde ki maç sonuçlarıyla belli olucak diyorum .

Yiğit SARI
09.08.2009, 11:02
Sivas maçının Tv özetini indirmek isteyenler bana ulaşsın!. :)

Özel mesaj atarsan sevinirim Teşekkürler :)

Furkan Dündar
09.08.2009, 11:03
çok guzel oynadık topu harıka dondurduk resmne sıvasla orta da s...an oynadık ve yendık :)

lazuk61
09.08.2009, 11:06
daha gabriç gelcek yattara gelcek gökhan ünal gelcek bunlar trabzonspor'un as futbolcularıdır..zati dün aksam gökhan ünal aradıkk

Volkan
09.08.2009, 11:06
güzel oyundu paslarla öldürdük sivası colman tartışmasızdı engin tersde başladı ondan biraz pasif kaldı ama yinede iyi oyuncu

toogi
09.08.2009, 11:07
:yattara2:Sivas olayı bitmiştir önümüzdeki maçlara bakacağız , yürekten oynadığımız sürece bileğimiz bükülmez.Bu arada Yattarayada çamur atmayalım sevgimizi azaltacak bir şey yapmadı o bizim için daha bitmedi fırtına gibi dönecek...

Eren Karaahmetoğlu
09.08.2009, 11:08
Arkadaşlar maçtan tribün vidyolarını, fotoğraflarını falan nerden bulabilirim?

aaahmet61
09.08.2009, 11:09
sivas şu ana kadar geçen seneki gibi değil.daha ciddi rakip orta sahalara karşı takımımızı merak ediyorum.şu bir gerçek ki umut bulutla bu işler yürümüyor.

Remzi
09.08.2009, 11:10
Arkadaşlar maçtan tribün vidyolarını, fotoğraflarını falan nerden bulabilirim?

Haber61 de foto galerisi var bir kaç tane fotoğraf var orada tribünle ilgili.

sessizkral_1
09.08.2009, 11:10
Takım gerçekten iyi.Ama bazen saçma sapan pas hataları yaptık.Konsantrasyon önemli daha dikkatli olmalıyız.

ApoCaN28
09.08.2009, 11:14
Çok güzel oyun ve sonucunda galibiyet...

Tüm takıma teşekkürler...

Volkan
09.08.2009, 11:18
alan da dün cok iyiydi busene cok güzel gececek

Yunus Güneş
09.08.2009, 11:25
Fb fikstürde bizi takip ediyor.....

Berk Akçay
09.08.2009, 11:25
İlk yarıda golü attıktan sonra biraz afallamaya başladık ancak ikinci yarı daha heyecanlı ve daha istekli oyun sergiledik kısaca güzeldi...

Ömer ERKAN
09.08.2009, 11:34
Beyler Çok Gelmek İstedim.Malum İşlerimden Dolayı Gelemedim...Kalbimiz Sizinleydi Sizinle Coştuk Sizinle Sevindik...
TVden Takip Ettiğimiz Kadarıyla Süperdiniz Gerek Tek Tip Formalarımız Gerek Stadı Her Türden Yıkmanız Bizlerin Bir Nebze Daha Olsun Gururlandırdınız Hepinize Ayrı Ayrı Teşekkürler Bu Hafta Düğünümüz Var Bir Aksilik Çıkmazsa İnşallah Gelecek Hafta Trabzondayız...
Maça Gelince;
-Hüseyinin Pas Yüzdemize Bu Kadar Katkıda Bulunacağını Tahmin Edemezdim(Tabi Takımda Olmaması) :)
-Ceyhunun Oyun Anlayışını Kavradık Sanırım.Bundan Sonra Çok Güzel Banko Ya da Rakip Olur "Şeytan Üçgenine"(T.S.C)
-Hocamızın Takıma Yaptırdığı Hem Topu Hem Rakibi Koşturtması Sivası Bitirip 70den Sonra Sürünmelerini Sağladı:)))
-Defansımızla Gurur Duyuyorum Tjikuzu Takımın Hem Pas Yüzdesine Hem Çabuk Atağa Kalkmasına Çok Katkı Sağladı.
-Silvanın Biraz Konsantrasyon Eksikliği Var...Oyuna Veremiyor Kendini İnşallah Bir Sorunu Yoktur.
-Colman'ı Bir İki Seneye Elimizde Tutmamız Güç Hem Savunması Hem Defansıyla Harika İkinci Gökdenizimiz Olacak Galiba.
-Bross Selçukun En Önemli Özelliğinden Yararlanmak İstedi.ŞUT...Hocamız Her Futbolcudan 100de 100 Nasıl Verim Alırım Onun Peşinde
Vira Bismillah Maşallah Güzel Bir Başlangıç Yaptık .Forveti Konuşmak İstemiyorum.Gabriç de gelsin Rekabet Artsın Gerçek Performanslar Ondan Sonra Ortaya Çıkacak;)

Mustafa OK
09.08.2009, 11:36
ilk yarı biraz durgunduk ve colman çok iyi yönlendirdi takımı ikinci yarı yediğimiz golen sonra oyunun kontrolü bizdeydi ceyhunun golü çok güzeldi hamiyi andırdı alanzinho top sürerken hep ayağından açtı enginin pasları dengesizdi ama son 20 dk çok güzel pas yaptık sivas resmen seyretti o an süperdi serkan kritik hatalar yaptı forvet bu sene en sorunlu bölge olacak gibi ama güzel başladık devamı gelir inşalllah....

ismail tüfekçi
09.08.2009, 11:38
ben dün 3 ila 6 gol atarız demiştim ama umut u unutmuşum sivas layık olduğu bölgeye 10.uncu ile 15. inciliye oynar

ilhan
09.08.2009, 11:39
Ligin en iyi orta sahası bizdeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee... Tüy bitti ağzımda. :D

Daha bu kadroya Gabriç, Yattara, Gökhan girecek. Tabii girebilirlerse. :D Rekabet iyidir, süper.

Haftaya Ceyhun ilk 11 oynar mı? Oynarsa şu takımdan kimi kesebiliriz? Hocanın işi zor. Lige güzel girdik. Ne diyordu stichus? Her şey güzel olacak..

Semih GÜL
09.08.2009, 11:40
Valla geçen seneye göre çok ciddi değişim var takımda bir kere telaşlı gibi değilde sanki nede olsa atarız mantığında gibi gayet kontroolü oynadı takım çek teşekkür ediyorum,

Umuta rağmen alınmış bu galibiyetten ötürü tüm futbolcuarı kutluyorum

Altan Atabay
09.08.2009, 11:40
sivası yendik. son yirmi dakikada o oyunu oynamak hem ligin ilk maçında hemde daha önce maç kazanılamamış bir deplasmanda kolay değil. elbette eksiklerimiz var sağ bek ve forvet bence ve bunu hocamız direkt söylüyor zaten.

warrior
09.08.2009, 11:42
öncelikli olarak galibiyetten dolayı takımımızı kutluyorum bize güzel bir sevinç yaşatı inşllah devamıda gelir. ikinci olarak ise pek çok eksiklerimizin olduğu yadsınmaz bir gerçek bir kere forvetin alternatifi yok ve olanda yetersiz gökhanın katılımıyla biraz daha yol alırız takım savunmasında yine hatalarımız var çünkü adamların ilk yarı geldiği her pozison tehlikeli oluyordu ve bazı oyuncularımızın fiziki ve manatlite olarak takıma uyum sağlayıp kedilerini biraz daha geliştirmeleri gerekir

Napoli
09.08.2009, 11:43
bu kadar densizce bir açıklama olabilir mi ?

sivasspor kulübü basın sözcüsü fikret ünsal yenildikleri için üzgün olduklarını belirterek, ''trabzonspor'u tebrik ediyorum. ama iki tane büyük hata, birinci hata hakemin böylesine serin havada, tam maç hızlanmışken su molası vermesi maça damgasını vurdu. bizim hatamız da sağbekimizde oynayan uğur. yani anlamadık gitti, bizim en büyük hatamız uğur'du. maç boyunca takımı bozdu, hepimiz izledik gördük'' dedi.

Mustafa AYDIN
09.08.2009, 11:44
Ahhh Ersun yanall ahhhh Ceyhun-Alan gibi adamları kulübeye mahkum edip 1 yılımızı yedin.

ilhan
09.08.2009, 11:45
Valla kimse hakemin günahını almasın. Keşke tüm sezon boyunca maçlarımız şöyle yönetilse.

Napoli
Engin sağ kanatta sırıttı. Yeri bence sol kanat. Alanzinho forvet arkası oynadı. Hem güçsüz, hem hakemler ona haksızlık yapıyor hiç faul çalmıyorlar, hem de çalım atmadan pas vermiyor. Serkan böyle giderse ruhsal bunalıma girer, hiç iyi oynayamıyor, rahat değil çok hata yapıyor. Umut yetersiz golcü lazım. Colman ağır tek pas oynamalı. Son 25 dakikada iyi oynamışız o kısmı seyredemedim. Alınacak Gabric eğer sol orta oynayacaksa sağ tarafta sanırım Alanzinho oynar. Ama adamı olmayan sağ bek de yol geçen hanına döner. Gabric sağ orta oynarsa Alanzinho veya Engin solda daha iyi olur gibime geliyor. Gerekli sağ bek ve forvet transferleri yapılırsa bu kanat oyuncularının performansını da katlar

Engin deplasman da bukadar heycanlanıp hata yaptı,Avni Akerde hepten torbalar..Bence şimdi gördüğüM Engın hazır değil...
Serkan-Engin-Umut sırıtan Futbolcularda takımda

warrior
Ligin en iyi orta sahası bizdeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee... Tüy bitti ağzımda. :D

Daha bu kadroya Gabriç, Yattara, Gökhan girecek. Tabii girebilirlerse. :D Rekabet iyidir, süper.

Haftaya Ceyhun ilk 11 oynar mı? Oynarsa şu takımdan kimi kesebiliriz? Hocanın işi zor. Lige güzel girdik. Ne diyordu stichus? Her şey güzel olacak..
doğru fakat ben bu kadronun hepsinin kulanılması taraftarıyım çünkü yedek kldıkça soğumalar performans düşüklükleri hatta takımdan kopmalar bile olabilir

KDRDYN
09.08.2009, 11:46
uşaklara dargunum, 5 atamadılar deyine.

Aldemir
son 5 dk da gülmekten karnıma giren ağrılardan ötürü hala yatıyorum:)))))
kendi sahasında geride olan takım uzatmalarda oyunu rakip yarı alan şöyle dursun ceza sahasına yığardı yA.
5 dk lık uzatma sürecinde zivas sadece aut atuşunda topa değebildi :))))
Asıl koptuğum yer ise hakemin insaniyet namına der gibi çaldığı son düdük :))))))
öyle bir andı ki takım halinde 18 in içinde ve çevresinde zivasa çıkmak için
bizim topçuların bir biriyle yarıştığı bir an.
Aklıma öyle şeyler geldi ki, gülmekten gözümden yaşlar geldi :)))))
hakemi Vicdansızzzzlaaaaarrrr der gibi bitiş düdüğü çaldığı anda bizim topçuların şortları kromponlarında gibiydi sanki:)))))

Berk
doğru fakat ben bu kadronun hepsinin kulanılması taraftarıyım çünkü yedek kldıkça soğumalar performans düşüklükleri hatta takımdan kopmalar bile olabilir

Benim gördüğüm kadarıyla Broos bu konuya yeterince önem veriyor.Şüpheniz olmasın..;)

Ahmet Karadeniz
09.08.2009, 11:47
kolbastı veya horon nie oynamadılar?

Hüseyin İlkin
09.08.2009, 11:49
Bütün suçu Uğur'a atmak ile kolaya kaçmasın Sivasspor'lular, Sivasspor yönetimi. Hazırlık kampındaki çizgileri devam ediyor. Geçen sene gibi olamayacaklar, bunu yapan da kendileri. Bu sene 6-10 arası bir yer bekliyorum ben onlara, hele bir Avni Aker'e gelsinler bakalım.

Hakeme zaten girmeyeceğim, daha nasıl maç yönetecekti? Herhalde Serkan ile Kamanan giderken, Kamanan'ın kendisini atmasına penaltı bekliyorlar? Ya da Agbetu'nun kendini atmasına? Dua etsinlerde, Kamanan itirazlardan atılmadı. ;) Geçen seneden alışmışlardı gerçi bunlara. :)

warrior
09.08.2009, 11:50
inanın maç sırasında yattara bir kere aklıma gelmedi.
maç sonunda yorumları okurken yattara mevzusu açılınca biz de bi de yattara vardı dedim.:)
bence ilkyarı yattarayı bayğı bir aradık sağkanattan gerçekleşen hiç bir atk yoktu çünkü sadece savuna yapmak zorunda kaldık

lazzz61
İŞTE UMUTUN GERÇEK YÜZÜ BUNU HER MAC YAPIYOR SANKİ O POZISYONLARI HEP GOL YAPIYOR

Umut, bu yıl da Gökhan dönünce kulübede kalacağından dolayı huzursuz gibi. Umut’un huzursuzluğu vücut dilinden de anlaşılıyor, 2’nci dakikada Engin’e, 45’te Alanzinho (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Alanzinho/1/1126446/)’ya gösterdiği abartılı tepkiler hiç şık durmadı.

UĞUR MELEKE YORUMU

ilhan
Bu hafta Fenerbahçe'de Sivasspor'u yenerse bir daha toparlayamazlar.

trbzonsporlu
09.08.2009, 11:52
Fb fikstürde bizi takip ediyor.....

o zaman 2 maç 0 puan sivasspor kümeye

Erdal
09.08.2009, 11:53
Engin beklediğimiz gibi değildi kabul. Ama ceza sahasına yaptığı bir kaç koşu var ki atlamayın bence...Bir de Selçuk, Engin, ve Alan yer değiştirirken top kaybettiğimiz anlarda geri dönüş sıkıntısı yaşadık..Pozisyon alamadık...

murseltaskin
09.08.2009, 11:55
nedendir bilemiyorum ama sivas maçını evimde izlerken hiç heyecanlanmadım.sanki yeneceğimizden emindim.golü yediğimizde bile biz bu golü çıkartırız dedim.

Erdal
09.08.2009, 11:56
Engin konusunda acele ediyoruz :)... Mesela ceza sahasına yaptığı koşuları atlamayın...Paslar biraz daha isabetli olsa 3 kez kaleci ile karşı karşıya kalacaktı...Yine bu koşularda bizimkilerin onu göremediği bir kaç pozisyon var...

ONUR BEKAR
09.08.2009, 11:57
o zaman 2 maç 0 puan sivasspor kümeye

öyle deme 5iva5 feneri yensin yada berabere kalsınlar.

Ahmet Karadeniz
09.08.2009, 11:57
kadronun geniş ve kaliteli olması rekabet arttıracak ve trabzonspor kazanacak yattara 3-4 hafta sonra tam anlamı ile hazır olur ve oda bu kadro içinde kendine yer arıyacak oldugu için yattara oynamaya başlar

mehmets61
09.08.2009, 11:58
maçın istatisligine baktımda izlerken dikkat etmemiştim topla oynama yüzdesi %60 trabzon %40 sivas az daha yukarısını barcelona yapıyor sadece:)

Cihad Varlı
09.08.2009, 12:00
Engin konusunda acele ediyoruz :)... Mesela ceza sahasına yaptığı koşuları atlamayın...Paslar biraz daha isabetli olsa 3 kez kaleci ile karşı karşıya kalacaktı...Yine bu koşularda bizimkilerin onu göremediği bir kaç pozisyon var...

Evet henüz daha erken . Bazen çok gereksiz vuruşlar yaptı , hırsına bağlıyorum ben o vuruşları . İlerki haftalarda daha iyi olacaktır . Ama verilen şansları daha iyi kullanmalı . Kenarda oyuna girmeyi bekleyen aç futbolcular var :) Yoksa yeri kulübe olabilir..

sessizkral_1
YÖNETİMDEN UYGUN VE HAKEME ELEŞTİRİ!
Sivasspor Kulübü Basın Sözcüsü Fikret Ünsal yenildikleri için üzgün olduklarını belirterek, ''Trabzonspor'u tebrik ediyorum. Ama iki tane büyük hata, birinci hata hakemin böylesine serin havada, tam maç hızlanmışken su molası vermesi maça damgasını vurdu. Bizim hatamız da sağbekimizde oynayan Uğur. Yani anlamadık gitti, bizim en büyük hatamız Uğur'du. Maç boyunca takımı bozdu, hepimiz izledik gördük'' dedi.

Hakemin böyle serin bir havada 2 kez su molası vermesine bir anlam veremediğini belirten Ünsal, ''Bu havada su molası verilir mi?'' diye konuştu.

Teknik direktör Bülent Uygun'un sağbekte Uğur'da ısrar etmesine anlam veremediğini ifade eden Ünsal, bu konuda takdirin de Uygun'a ait olduğunu bildirdi.

Bu nasıl bir açıklamadır ya? Ben Uğurun yerinde olsam 1 dakika durmam

Mustafa Hazıroğlu
Serkan Balcı'dan acilen kurtulmalıyız. Sırf zarar. Takımın en kötüsü o idi.

Napoli
09.08.2009, 12:01
Bütün suçu Uğur'a atmak ile kolaya kaçmasın Sivasspor'lular, Sivasspor yönetimi. Hazırlık kampındaki çizgileri devam ediyor. Geçen sene gibi olamayacaklar, bunu yapan da kendileri. Bu sene 6-10 arası bir yer bekliyorum ben onlara, hele bir Avni Aker'e gelsinler bakalım.

Hakeme zaten girmeyeceğim, daha nasıl maç yönetecekti? Herhalde Serkan ile Kamanan giderken, Kamanan'ın kendisini atmasına penaltı bekliyorlar? Ya da Agbetu'nun kendini atmasına? Dua etsinlerde, Kamanan itirazlardan atılmadı. ;) Geçen seneden alışmışlardı gerçi bunlara. :)

futboldan anladıkları çok belli burdan,şimdi uğur bitti sezon sonuna kadar unutsunlar o çoçuğu,gelde top oyna bu hanzoların içinde

lazzz61
09.08.2009, 12:03
Engİnİnn cok heyecanli oldugunu gordum dun aksam o yuzden performansi bİraz dÜŞÜktÜ.. Ama orta saha da bi ara yaptigi harekette manyakti : )

Napoli
09.08.2009, 12:03
Hoca sol kanat istedi,Sol taraf hiç sırtmadı bu maçta..
Sırıtan yerler belli,Sağ Kanat,Forvet ileride sıkıntı yaşarız..

demirel
09.08.2009, 12:04
Arka sayfalara dönmeyenler için tekrarlıyorum;

1) Oyuncu değişiklikleri skora baktığımızda yerinde görüldü,özellikle oyuna giren Ceyhun'un aynı zamanda skoruda değiştirmesi güzel
2)Tjikuzu bazen sahada dolanıyor,oyundan kopmuş görüntüsü veriyor,ancak bize faydası oyunu ileri tasıyor,Hüseyin gibi defansın ortasına gömülmüyor
3)Daha çok pas yapıyoruz,ancak henüz bunu yapacak kadar kapasiteli değiliz,pas yapıyım derken toplar kısa düşüyor ve kaptırıyoruz
4)Engin benim için hayal kırıklığı oldu,daha iyi bekliyordum..Alan geçen seneye göre daha çok oyunun içinde,sorumluluk alıyor,topla çok oynadığı zamanlar zaten gerekli tepkileri aldığı görüldü
5)Slyva oyuna müthiş top sokuyor,ancak konsantrasyon eksikliği var,yediği gol bizi 3 puandan edebilirdi
6)Song,Egemen,Cale uyum içindeler,Serkan da ileri geri çok çalıştı,ancak kademe hataları devam ediyor,alternatif oyuncu gerekli bu bölgeye
7)Umut yine çok çalıştı,pozisyona girdi,gelgelelim skoru değiştiremedi,bu takıma yedek olur ama as oyuncu kim olur.......
8)Kim ne derse desin benim en çok beğendiğim isim Colman, ayaklarına çok hakim,izlerken mutlu oluyorum,adam eksiltiyor,isabetli pas veriyor,uzun pasla aniden atağa çıkarıyor,defansın arkasına iyi paslar atıyor,kesinlikle ilk 11 oyuncusu
9)Selçuk da artık ileriye yakın oynıyacak belli,daha çok golünü görebiliriz,Ceyhun ise her zamanki gibi beni mest etti,rica ediyorum bir kere bu çocuğu forvette deneyin,forvet alamıyoruz,kimseyi kesip Ceyhun'u oyuna sokamıyoruz,bari forvet oynasın,hava hakimiyeti yüksek,şutları ile her an gol atabilir,çalım kabiliyeti var ,daha ne olsun...
10)Barışta elinden geleni yaptı,görev adamı gibi çalıştı,haddini bildi

11)Peki Gabriç kimi kesecek,Yabancı kontenjanı düşünüldüğünde ( Slyva-Song-Cale-Tjikuzu-Colman ) Alanzinho yedek kulübesine yakın gibi gözüküyor,Yattara bu takıma girebilirmi,hiç sanmam

Takıma bir kaç hafta daha sabredeceğiz gibi gözüküyor,sağ bek ve forvet eksikliğide günyüzü gibi ortada

Mustafa Hazıroğlu
09.08.2009, 12:05
Umut Bulut'un görünmeyen iadelerini kimse hesaba katmıyo.Ayrıca ilk golde arka direğe koşarak Selçuk'a boş alan yarattı ve golü bulmamızda önemli bir rol oynadı.
2. golde ise Ceyhun'a yaptığı iadeyle golü bulduk.

Ayrıca maç içinde de orta sahaya çok iyi iadeler yaptı.

Umut'un 1 gol pozisyonu kaçırması hiç bir şey yapmadığı anlamına geliyor veya öyle algılanmak isteniyor.

Umutla alıp veremediğiniz şey nedir ?

ilhan
09.08.2009, 12:05
Engİnİnn cok heyecanli oldugunu gordum dun aksam o yuzden performansi bİraz dÜŞÜktÜ.. Ama orta saha da bi ara yaptigi harekette manyakti : )

Avatarın böyle daha iyi. Bir daha aynısını yapma..

lazzz61
09.08.2009, 12:06
Onu koyacagima bi tane kaya esmi koyarim daa İyİİ

Erdal
09.08.2009, 12:08
Onu koyacagima bi tane kaya esmi koyarim daa İyİİ

Tamam yanına da Umut un resmini koy...Sahiden "kaya" gibi adamdır Umut...

Tayfun
Ne demiş Kenan Doğulu "Önce Rütbeni Bilicen"
Yarım boy olan havalarını sezon başında sıfıra indirmek güzeldi...

Ceyhun'un füzesi hediye olsun Büloş'a

Ufuk Bayraktar61
Bence bu maçı kale bile almamız gerekir, kendi durumumuzu görme açısından. Nedeni şu ki Sivas'a bizden başka bir takım olsaydı dünkü haliyle 5 atardı. önümüzde ki hafta feneri görürüsünüz en az 3 fark atacak.

sivas bu sene ilk 10a giremez. bunu taaa 1 ay önce söylemiştim. sivas dün hiç bir şey yapmadı ki bizde hiç bir şey yapmadık. son 10 20 dk hariç dünyanın pas kaybını yaptık. şutlarımız rezalet ötesiydi. tabi bir kaçı hariç. sanki topa vuruyor top gitmiyor gibi şut çekiyodular. hemde öle vurmaması gerektiğini bildiğimiz kişiler bunu yapıyordu. önünde ki adama pas atamama olayı da çoktu.

akşam maratonda da ermanla şansal öyle bir övdüler ki takımı bende şaşırdım. ben başka maçı mı seyrettim. öle ki şansal bi ara şuturtgart diyeceğine hala Trabzon diyordu.:).

bu maç hangi maça benziyo derseniz ; hatırlayın geçen senenin 2.yarısının ilk maçını ankaraspor maçıydı. ankaraspor liderin 4 puan gerisindeydi. ve biz bu maçtan o zaman çekiniyoduk. ama çıkıp ankarasporu güzel bir futbolla ! yenmiştik. sonra da demiştik ki tamam. ama sonra, ankaraspor bizim maçtan sonra ki 17 maçta 8 puan aldı.!!!..bizde maçlar kaybetmeye başladık özellikle içerde ta ki Ahmet özen gelene kadar. işte o ankara spor maçından sonra kendimiiz kandırmıştık.aynen dün ki sivas maçı gibi. demem o ki sakın kendimizi kandırmayalım. inanın ki sivasda bu sene hiçbirşey yok.

Napoli
09.08.2009, 12:10
Geçen seneden farkımız şudur; dandun oynamıyoruz,bilinçli ne yaptığını bile bir takım var sahada,pas trafığımız 20-25 dakika sürdü oda genelkikle ilk 15 dakika ve son 20 dakika,Sıvassporu çok iyi koşturduk buda dillerinin dışarı çıkmasını sağladı,Geçen seneki GaziAntep gibi paslaşıyoruz,tek farkımız demorilize olmuyoruz,1-1 den sonra sivas maçtan koptu yada biz koparttık,biz diriydik..Bu pas trafiğini,75 dakikaya yayarsak çoğu takımı duman ederiz..Ön liberomuzun ileriye gıdp çalımlar atmasını görmem gerçkten hoştu,Huseyinden sonra yada ilaç gibi geldi bize,Ama Tıjı kuzuyu ilk yarrı zerre beğenmedim (hazırlık maçlarında da ilk yarı kötü 2.yarı Mukembeldi,burdada aynı oldu ) buda demek oluyorki Tijikuzu ileriye çıktığında daha bi sağlam oluyor,ofansif yanı daha güçlü..Huseyınn Duvar gorevi yaptığını bir kez daha şahıt oldum...Velasıl benim tek isteğim

şu 20 dakika yaptığımız paslaşmayı 60-75 dakika kadar yaymalıyız,ozaman sigaramı alıp yayıla yayıla keyifle maç izlerim

h@msi61
09.08.2009, 12:11
Macta her ne kadar iyi gozuksek de dunku oyun sekliyle ic sahada isimizin daha zor oldugunu dusunuyorum. Engin ve Alanzinho hocanin bahsettigi gibi kanat oyuncusu olmaktan uzaklar, Gabric ve Yattara ile daha etkili bir takim olabiliriz. Umut biraktigi yerden sezona basladi, ne yazik ki kendi yerleri dovmeyi, bize de dovdurmeye devam edecek gibi, Gokhan cok daha faydali olacaktir. Hoca ise kalitesini gostermeye ilk mactan basladi, Selcuk'un 60. dakikada sahadan cikmasi gecen seneyi hatirlayinca ruya gibi geldi...

Erdal
09.08.2009, 12:16
Dün bazı şeyleri yanlış yaptığımız, eksik yaptığımız, eksik olduğumuz doğru...Ama "biz hiç bir şey yapmadık Sivas kötü idi" demek de insafszılık yahu...

hüseyin1975
09.08.2009, 12:19
Dün bazı şeyleri yanlış yaptığımız, eksik yaptığımız, eksik olduğumuz doğru...Ama "biz hiç bir şey yapmadık Sivas kötü idi" demek de insafszılık yahu...

Bunu iddia etmek insafsizlik degil, AYIP bence!

Sen iyi olursan rakip istedigini zaten yapamaz.
Sivas kötü degil, biz iyidik!

Tayfun
09.08.2009, 12:20
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/61695F61695F6361616A5163646B64666B6164736794A77E.j pg (http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/galeri/2111/8.html#galeri)

Maça gidip 90 dakika destek veren taraftarları da alkışlıyorum :alkış:

Can AYDIN
Geçen seneden farkımız şudur; dandun oynamıyoruz,bilinçli ne yaptığını bile bir takım var sahada,pas trafığımız 20-25 dakika sürdü oda genelkikle ilk 15 dakika ve son 20 dakika,Sıvassporu çok iyi koşturduk buda dillerinin dışarı çıkmasını sağladı,Geçen seneki GaziAntep gibi paslaşıyoruz,tek farkımız demorilize olmuyoruz,1-1 den sonra sivas maçtan koptu yada biz koparttık,biz diriydik..Bu pas trafiğini,75 dakikaya yayarsak çoğu takımı duman ederiz..Ön liberomuzun ileriye gıdp çalımlar atmasını görmem gerçkten hoştu,Huseyinden sonra yada ilaç gibi geldi bize,Ama Tıjı kuzuyu ilk yarrı zerre beğenmedim (hazırlık maçlarında da ilk yarı kötü 2.yarı Mukembeldi,burdada aynı oldu ) buda demek oluyorki Tijikuzu ileriye çıktığında daha bi sağlam oluyor,ofansif yanı daha güçlü..Huseyınn Duvar gorevi yaptığını bir kez daha şahıt oldum...Velasıl benim tek isteğim

şu 20 dakika yaptığımız paslaşmayı 60-75 dakika kadar yaymalıyız,ozaman sigaramı alıp yayıla yayıla keyifle maç izlerim

Doğru tahliller yapmışsın.
Tijikuzu defansa pek yardım etmeyecek gibi görünüyor bu sene.dikkat etmişsen defans dörtlüsünün önünde genellikle tiji olması gerekirken hep o dörtlünün 4-5 metre uzağında pozisyonları karşılamaya çalıştı.
Eğer defans yönünüde geliştirirse ki ben daha da iyi olacak diyorum o zaman ön liberomuzda hiç problem kalmaz.Kaldı ki artık Ceyhun gibi bir yıldızımız daha oldu.
Forma savaşı kızıştı.
İşte olay budur herkes o formayı giymek için daha fazla efor sarfedecek..

hüseyin1975
Ayrica alternatif santrafor degil, tam bir santrafor lazim bize.

Yok o zaman Gökhan ve Umut yedek kalirmis, yok bu bize lüks gelirmisi anlamam!
Madem BÜYÜk Takimiz, biraz lüksümüz olmali!

Cihad Varlı
09.08.2009, 12:21

Katılmamak elde değil . Peki ya Colman'ı beğenmeyenlere ne demeli abi ? :)

zahido
09.08.2009, 12:21
Bana kalirsa hocanin selcuk-ceyhun degisikligi cok kritikti ama engin-baris degisikligini daha once yapmasi gerekirdi diye dusunuyorum.. Hatta son 10 dakikaya gireken ya enginin yada alanzinhodan birinin yerine gormesi lazimdi barisin diye dusunuyorum..

violentia
09.08.2009, 12:22
Serkan Balcı'dan acilen kurtulmalıyız. Sırf zarar. Takımın en kötüsü o idi.

Serkan Balcı sağ bek değilki .. Adam orada aynı GS'deki Sabri gibi zounluluktan oynuyor. Adam elinden geleni yapıyor. Tayfun'un da Serkan'dan artı bir yönü yok. Yabancı kontenjan dolu olduğu için de yabancı sağ bek alma şansı yok Türkiye'de bence şu an alınacak bir sağ bek yok. O yüzden bu sene böyle gider. Serkan & Tayfun Eğer orta sahamız her maç böyle süper oynarsa (bir kaç eksiklik var ama zaman geçtikçe düzelir) sağ bekte açığımız o kadar sırıtmaz.
Bizim asıl eksiğimiz ileri uç elemanımızdır. Umut'u izleyip kanser olmak istemiyorum. Daha ilk maçtan sinirlerimi alt üst etti. Kazandığımız maçta sinirlerimin alt üst olmasını istemiyorum. Başkanımız inat etti Fatih'i almadı. İnşallah bu yanlışından bir an önce döner. Her maç orta sahamız böyle süper oynayıp gol atmayacaktır.
Umut bu takımda ilk 11 oynayacak adam değildir. Hatta ilk 18e bile girecek yeteneklere sahip değildir. Gökhan Ünal'da da bu vurdumduymazlık varken ve bu adamların bir yedeği bile yokken forvet alınmayışı son derece düşündürücü (!)

Muhammet
09.08.2009, 12:22
2 gol de orta saha elemanlarından geldi. Özellikle Selçuk ve Colman'ı ileride bol bol gördük ki geride arkadan top çıkarabilen oyuncular olduğu için ileriye gidebildiler rahat rahat. Forvet kısmında sıkıntımız olduğu doğru ama orta saha elemanlarımız skora katkı yapmaya devam ettiği sürece pek sıkıntı çekmeyiz gibi. Ama her zaman da bu katkıları süremez sanıyorum.

esra61
09.08.2009, 12:23
maçtan sonra kolbastı bekledik ama yoktu..

sivasta kolbastı daha gzl olurdu ama oynanmadı:(:(

albatros
09.08.2009, 12:23
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/61695F61695F6361616A5163646B64666B6164736794A77E.j pg (http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/galeri/2111/8.html#galeri)

biz de maç sırasında kameralar taraftarı gösterince alkışlamıştık dün akşam:alkış:

Cihad Varlı
09.08.2009, 12:24
''Trabzonspor camiasını kutluyorum. Çok istekliydiler. İyi futbol oynadılar. Kazanmak için ellerinden geleni yaptılar ve kazandılar'' dedi.

''Anadolu'da Trabzonspor ve Sivasspor'un arasında bir kısır çekişme yaratılmaya çalışıldığı, bu konuda bir endişesinin olup olmadığının'' sorulması üzerine Uygun, ''Anadolu'nun ağabeyiliğini'' yapmış, birçok başarılar ve şampiyonluk kazanmış Trabzonspor ile diğer Anadolu takımlarının çekişme içine sokulma şansının olmadığını kaydetti.

Adam olmuş bu Bülent Uygun :)

zahido

Bence bisey dememeli.. Acikcasi bende begenmedim colmani.. Cok savruk oynuyor.. Hatta mac icerisinde bi ara futbolcular ona pas atmayi kestiler.. Cok onemli 3 pozisyonu sut atarak berbat etti.. Bence colmanin sorunu konsantrasyon eksikligi..

SZYMEK55
takımın en kötüleri 1. engin 2. alanzinho'ydu bence. engin aldığı bütün topları ezdi. saçma sapan ne yaptığını bilmez haldeydi, sanki 2 aydır takımla hiç antrenmana çıkammış gibi şaşkın şaşkın dolanıyordu.
alanzinho son 30 dakika eli belinde dolandı sahada. ilk yarı iyiydi ama 2. yarı nası dayandı ona hugo aklım almadı.

bi de hucum organizasyonlarımız çok zayıftı bence. ilk gole bakın ne kadar kolay bir gol attık. bi tane daha öle bi, varyasyon yapabildi mi bizimkiler. top orta sahadan umuta atılıyor. umut tek başına mecburen geri dönüyor, tekrar aynı işler. duvar pasları yaparak savunmayı delmeyi amaçlıyor bence hugo ama oyuncular bunu hiç beceremiyor en azından şimdilik.

son olarak gecenin bence tek adamı vardı. o da ceyhun. maç böle bitecek diodum tam. çünkü bu hucum organizasyonsuzluğuyla gol atacağımız yoktu bana sorarsanız. zaten ceyhun'un ilk vurduğu topta da hiç vurulmayacak yerden vurdu çünkü yapaca başka bişey yok herkes birbirini izliyor takımda.

erhank
09.08.2009, 12:25

Hele 61. dakikada bir cogunun formasini cikarip sallamasi cok güzel bir görüntü olusturdu.

Oğuz KUL
Benim Takımımızdan aldığım izlenimler çok olumlu

İlk maçımızdı ve gayet güzel oynadık

Onlar baskı yaptık bizse çok pas yaparak onları yorduk

Topu bir diğer kanattan diğer uca yolladık bu süper bi taktikti...

Bross da söylediği gibi 5ivas topu seyretmekten yoruldu ! Buraya lütfen dikkat !

5ivas kötü değildi biz onları bozduk :D

Herşey iyiydi yanlız konsatrasyon eksikliği hissedildi...

Serkanın geri pasını Sliva son anda uzaklaştırdı...
Slivanın yediği goller ve sonrasındaki hatayıda göz ardı etmemek gerekir...

Bu takımda kimin oynadığı bence önemli değil hepsi elinden geleni yapıyor çünkü bir sistem var takımda !
Gabric kimi keser Gökhan mı Umut mu oynar bilinmez Barış yer bulurmu Alanzinyo Yattara ile beraber kullanılırmı Giray ve Song arasındaki tercih ne olur bilinmez ama Bence çok güzel oluyoruz !

Ufuk Bayraktar61
Bunu iddia etmek insafsizlik degil, AYIP bence!

Sen iyi olursan rakip istedigini zaten yapamaz.
Sivas kötü degil, biz iyidik!

bence ayıp değil. ben gördüğümü söyledim. hadi tamam hiç bir şey lafını çıkardım. biz bişe yapmadık desem gene mi ayıp diceksiniz. hala diyorum ki ii değildik. sivasda kötüydü. empati yapıyorum sadece. biz haftaya ki diyarbakır maçında da bunun farkına varamayız ama bi belediye maçında rahat olarak farkına varabiliriz.

ha birde yazdığım yazıdan sadece bir cümle alıp yazmayalım. bir bütün olarak ele aldığınızda ne demek istediğim rahatça anlşılabiliyor.

Erdal
09.08.2009, 12:26
İlk 20 dakikayı nasıl görmezsiniz?...Futbolda psikoloji çok önemli...İlk golün ardından uşaklar takım içi rekabete çalışmaya başladılar bence ince ince..

Mustafa Önal
09.08.2009, 12:26
her şeyden önce ne olursa olsun oraya giden taraftarlarımıza çok büyük teşekkürler. helede yüzde 95 i formalı olması dahada büyük teşekkürü hak etme sebebleri.

takım her geçen gün üstüne koyuyor. özellikle selçuk bildiğimiz selçuk gibi oynamaya başladı ön tarafta oynamak ona yaramış. hoca erken oyundan aldı ama olsun bana göre çok iyi oynadı.

bu sezon en büyük beklentim engin den demiştim. dün akşam çok şey yapmak istedi ama çok heycanlı oynuyor hiö anlam veremedim bu heycanına ama çok şey katacak takıma hala en büyük kazancımız diyorum. sarı kartına gelince engin hala çocukca iler peşindesin sana yakışmıyor.

tjkuzu ya gelince ilk yarı beğenmedim ama 2. yarı toparladı.
takımın en büyük sıkıntısını şu olarak gördüm. özellikle engin ve alanzinho arkası dönük rakib markajında top alınca çok çabuk kaybettiler. özellikle angin çok heycanladı. ama ikisi de top saklayabilcek yeterlilikte zamanla dahada iyi olcaklar.

dün gördük ki top sakyabilen sağa sola servis yapan bir golcümüz olursa işimiz çok kolaylaşır.

champions
09.08.2009, 12:27
Sivası da hepten tukaka yapmayalım bence.Geçen sezonki Sivas değiller ve kısa zamanda olmaları zor ama M. Yıldız ve Sezerle birlikte oyunlarını daha yukarı taşıyabilirler. Üstelik dün bizim yaptığımızı yapabilecek en fazla 5 takım var bu ligde. 4-6 arası gidip gelirler bence.

Sonuç olarak 1 puanın "iyi" olduğu ligin en zor deplasmanlarından birinden 3 puanla döndük.Geçen sezon bu tarz tek bir maç bile kazanamamıştık. Kaybetme kredisine şimdiden +2 yazdım ben.:)
..

Peki ya Colman'ı beğenmeyenlere ne demeli abi ? :)"Siz futboldan anlıyorsanız ben de astronotum!" ya da "zaten sizin gibiler yüzünden 26 yıldır şampiyon olamıyoruz" diyebilirsin.

akhilleus80
Servet ve Egemen Kartalspor'da beraber oynadılar, Kartalspor o sene gol yemedi neredeyse. İkisi de sezonun ilk yarısında Süper lige transfer yaptı. Biri Göztepe'ye biri Bursaspor'a ayrıca bu defans bloğunun arkasında oynayan Volkan Demirel'de Fenerbahçe'ye transfer oldu. Hani Servet Egemen ikilisi ve Kaleci Volkan Milli takımda nasıl olur diyenlere!..

Barış Çebi
Futbol artık orta saha ile oynanıyor ve orta sahası kalabalık ve etkili trabzonspor maçı almasını bildi.Maçın en kötüsü oyuna topları iyi soksada kaleci sylva dır.Defans içinde kopukluklar var,ilk başlarda inanılmaz hatalar yaptılar.İşin gerçeği son 20 dakika rahat bir maç izledim gerisinde tedirgin oldum.Trabzonspor çok iyi değildi ama şu ana kadar oynanan maçlardaki takımların en iyisiydi.Sivas bizim rakibimiz değil bu sene sivas bize rakiplerimizi yenerek büyük fayda sağlayabilir.Colman inanılmaz paslar atıyor umutun en azından bir tanesini yazması lazımdı.Ligin ilk başı eksikler var , önemli olan fubol mantalitesi.Trabzonspor göze hoş gelen zevkli bir futbol oynuyor.İlk maça göre konuşmak belki çok erken ama hücum oynayan bu takımdan şimdilik memnunum.

SZYMEK55
Bana kalirsa hocanin selcuk-ceyhun degisikligi cok kritikti ama engin-baris degisikligini daha once yapmasi gerekirdi diye dusunuyorum.. Hatta son 10 dakikaya gireken ya enginin yada alanzinhodan birinin yerine gormesi lazimdi barisin diye dusunuyorum..

aynen katılıyorum. engin kanser etti beni maç boyu. golü serkanın hatasından yedik gibi görünüo ama öncesinde engin'in hatasından atak gelişti zaten.

furky
Takımda ilk maç heyecanı var gibiydi.O yüzden Engin, Colman biraz saçma hareketler yaptılar.

Cihad Varlı
İlk 20 dakikayı nasıl görmezsiniz?...Futbolda psikoloji çok önemli...İlk golün ardından uşaklar takım içi rekabete çalışmaya başladılar bence ince ince..

Bunun yanında 2. golden sonra , son 18 dakika da rakibe top göstermedik . Kapanıp " Çanakkale Geçilmez " yerine ileri çıkıp , gol aradık . Bunları görmemezlikten gelmek takıma yapılan haksızlıktır .

Can AYDIN
09.08.2009, 12:28

61. dakika yaklaşınca çoğu taraftarımız formasını çıkarttı,bir an düşündüm keşke herkes çıkartsa diye ama yinede 61. dakikada harika bir görüntü çıktı ortaya.Ayaklarınıza,yüreklerinize sağlık,bizi tv de mest ettiniz gururlandırdınız..

Oğuz KUL
09.08.2009, 12:29

Colman kötü değildi yanlız ondan ben dahil herkes çok şey bekliyor bu yüzden biraz sönük kaldı...

Aynı şeyleri Engin içinde söyleye bilirim ileride çok top ezdi çok topu dişarı yolladı biraz dikkatlı oynarsa çok iyi olacağız.

Lancet_61
takımı öven bu yorumlar tamamen 60. dakikadan sonrasını anlatıyor.golü attıktan sonra inanılmaz bi top kaybıyla oynadık.3 pas yapamadık doğru düzgün..ilk yarı bi ara top kayıplarını gösterdi lig tv sivas 21 biz 43 tük...rekor top kaptırdık ilk yarı 50 ile kesin kapatmışızdır..o top kayıpları dengesiz yakalattı bizi ve sonuçta zor anlar da yaşadık ama güzel olan şey top şişirmeden ayağa sakin oynadık...2 .yarı bi pozisyon vardı mesela song topa bütün gücüyle ileri doğru vurmadı kafasını kaldırdı bizim alanın ortasındaki arkadaşını gördü ve rakibinin üstünden topu attı..bu pozisyon değişimi anlatıyor aslında geçen seneden farkı..bu kadar top kaybını başka takımlara yaparsınız affetmezler iyi ki dün sivasla oynadık

Napoli
Doğru tahliller yapmışsın.
Tijikuzu defansa pek yardım etmeyecek gibi görünüyor bu sene.dikkat etmişsen defans dörtlüsünün önünde genellikle tiji olması gerekirken hep o dörtlünün 4-5 metre uzağında pozisyonları karşılamaya çalıştı.
Eğer defans yönünüde geliştirirse ki ben daha da iyi olacak diyorum o zaman ön liberomuzda hiç problem kalmaz.Kaldı ki artık Ceyhun gibi bir yıldızımız daha oldu.
Forma savaşı kızıştı.
İşte olay budur herkes o formayı giymek için daha fazla efor sarfedecek..

Ben Ceyhunun bu takımda 1 yıldır neden oynamadığını aklım sırım ermıyor,kimsede bana anlatamaz,Ceyhun su durumlardan dolayı oynamıyor..Geçen sene Ahmet hoca yer verdi Ceyhuna adam bağır bağıra 3 Hafta ben futbolcu ve yıldız olucağım dıyor malesef kımse bunu goremıyorum..Eskisehir maçını geçen sene izlemeliyiz tekrar...Ve maç izlerken arkadaşlara dedimki,Bizim belkide Türk Futboluna damga Vuracak yıldızımız var haberimiz yok...Gerçekten haberimiz yok..
Dip not: Ceyhununda ofansıfi iyi defansip yapısı vasat altı

hamibasoglu
09.08.2009, 12:31
Davaroları yendiğimiz için çoook mutluyum.
Takımı beğendim ancak Kanatlardan çizgiye inerek ceza sahasına top çıkaramadık.
Bu açıdan Yattaranın eksikliği hissedildi.Dolayısıyla Umut da etkisiz ve görevsiz kaldı.
Ama yine söylüyorum,Umut ve/veya Gökhan bu oyun sisteminin santraforu değil.Yine orta saha oyuncularının
golleri ile yürüyeceğiz ama Gol sıkıntısı yaşayacağımız açık.
Takımdaki tüm futbolcuların hırslı ve istekli olması beni sezon başında heyecanlandırdı.
Aynı şekilde teknik kadro ve yedek klubesin gollerdeki sevinci takımın nasıl konsantre ve kenetlenmiş olduğunu gösterdi bana.
Daha ilk maç,Sivas bu sene ilk 5 e dahi giremez.Kalitesiz bir takım olmuş,Dolayısıyla Galibiyetimizi çok ta abartmayalım.
Umarım Gabriç ve Yattara ile kanat sıkıntısını da aşınca Daha üst standartta oyun oynayacağız.

Şahinoğlu
09.08.2009, 12:32
Sivas geçen seneden kötü diyen arkadaşlara katılmıyorum ziraa geçen senede bu futbolu oynuyodu hiç bir zaman pas yapan bir takım olmadıki sadece oyuncu eksiği var Mehmet Yıldız'la Sezer geldimi toparlarlar şampiyon olma ihtimalleri yok daha niye kötü olsunlar 5.lik antep,bursayla çekişirler, haftaya fb maçlarını yakından takip edicem fb böyle ezebilecekmi Sivası görücez.

Yiğit SARI
09.08.2009, 12:32
Yattara iki sezon öncesi gibi oynasa

fincher
09.08.2009, 12:33
Gabrice verdiğimiz parayı şöyle becerikli bir forvete verseydik.Bu sene de forvetlerden çekmeyelim.Takım iyi olmuş ama ileri uçtaki adam biraz iyi gol yüzdesine sahip olmalı.Yoksa bütün takımın emekleri beceriksiz bir forvetin ayaklarında heba olur gider.Umut'umuz Gökhan'ın eski günlerine dönmesi...Yada iyi bir forvet oyuncusu almalıyız...Devre arasında da bonservissiz Fatih Tekke de muhakkak tekrar gündeme alınmalı...

Cihad Varlı
Yattara iki sezon öncesi gibi oynasa

Savaş çıkar .. :)

Erdem Keser
Hugo Broos gerçekten taktik dersi verdi Bülent Uygun'a.Meleke'nin de dediği gibi Sivas'ın kendi sahasında ilk 15 dakikada yapması muhtemel baskıyı agresif futbol ve ayağa pasla engelledi.Maçı dikkatli gözlerle seyredenler top bizdeyken oyuncuların sürekli yer değiştirdiklerini ve boş alanlara hareketlendirdiklerini görmüşlerdir.Selçuk o dakikayada kadar çok iyi bir futbol oynamıştı ve ofansif görev üstleniyordu , fizik olarak yavaş yavaş düştüğü anda hoca hiç beklemedi ve anında müdahelesini yaptı Ceyhun'la.İnanın maçı beraber seyrettiğim yerde herkes hücumcu sokmadı gerekçesiyle eleştirlerde bulunsada o dakikadan itibaren maçın tek hakimi biz olduk.Top göstermeden ayağa akıllı paslarla ve sürekli top çevirerek rakibi inanılmaz yorduk.

Avrupalı teknik adam diyorduk , yanılmıyormuşuz.

Teşekkürler Broos...

Tolunay Abdioğlu
09.08.2009, 12:34
Savaş çıkar .. :)

Savaş mı 3.Dünya Savaşı çıkar :)

Mehmet Zeki
09.08.2009, 12:34
Bence Sivas macindaki en onemli sey: 1-1 olduktan sonra takimimizin mactan kopmamasi.

Yiğit SARI
09.08.2009, 12:35
Yattayıda özledim yav . xD

furky
09.08.2009, 12:35
Yattaranın eski halini düşünüyorumda çok değişmiş.Yaşlandımı ne?

Tolunay Abdioğlu
09.08.2009, 12:36
Ben bu akşam Stadyumu izlemek istiyorum.

Özellikle Hakan Şükür'ün neler söyliyeceğini merak ediyorum.

Yiğit SARI
Yattaranın eski halini düşünüyorumda çok değişmiş.Yaşlandımı ne?

İsteksiz isteksiz

Napoli
Yattara Bu Pas Trafıgını kesebılır bence,Topu ezmeyı seven bir kişi olduğu için

Koray
Hugo Broos gerçekten taktik dersi verdi Bülent Uygun'a.Meleke'nin de dediği gibi Sivas'ın kendi sahasında ilk 15 dakikada yapması muhtemel baskıyı agresif futbol ve ayağa pasla engelledi.Maçı dikkatli gözlerle seyredenler top bizdeyken oyuncuların sürekli yer değiştirdiklerini ve boş alanlara hareketlendirdiklerini görmüşlerdir.Selçuk o dakikayada kadar çok iyi bir futbol oynamıştı ve ofansif görev üstleniyordu , fizik olarak yavaş yavaş düştüğü anda hoca hiç beklemedi ve anında müdahelesini yaptı Ceyhun'la.İnanın maçı beraber seyrettiğim yerde herkes hücumcu sokmadı gerekçesiyle eleştirlerde bulunsada o dakikadan itibaren maçın tek hakimi biz olduk.Top göstermeden ayağa akıllı paslarla ve sürekli top çevirerek rakibi inanılmaz yorduk.

Teşekkürler Broos...

Metin Diyadin faktörünü es geçmişsin Erdem :)

Akif Gür
umut'a çok laf söylüyoruz ama dün umut top dağıtımlarını iyi yaptı...hakkınıda vermek lazım...örneğin ceyhunun golünde colman ın verdiği pası ceyhun a tek pasta güzel aktardı

Napoli
09.08.2009, 12:37
Alanzinho futbolun 11 kişi oynandığını öğrenmiş,darısı yattaranın başına

Tolunay Abdioğlu
09.08.2009, 12:37
Yattara Bu Pas Trafıgını kesebılır bence,Topu ezmeyı seven bir kişi olduğu için

O zaman kusura bakmasın.Yattarayı severim ama :)

Broos buna izin vermez.Kendini toplaması ve düzelmesi gerekiyor.

zahido
09.08.2009, 12:38

Teşekkürler Broos...

Gercektende olaylar anlattigin sekilde gelisti fakat dikkat ettiysen 60. dakkadan sonra sivas takimi oyundan dustu.. Cunku sivas takiminin kondisyon sorunu var.. 60. dakikadan sonra hepsinin dilleri disari cikti.. Mesela 60tan sonra yaptigimizi ilk yari yapabilseydik ozaman muthis olabilirdi ama yapamadik.. Ister istemez aklima bu oyunu sivasin bizi zorlamadigi icin oynayabildimiz geliyor..

Şahinoğlu
09.08.2009, 12:38
Alanzinho futbolun 11 kişi oynandığını öğrenmiş,darısı yattaranın başına

Öyle ama iç sahada Yattara'ya çok ihtiyacımız var oda öğrenecek inşallah.

Ufuk Bayraktar61
09.08.2009, 12:39
Sivas geçen seneden kötü diyen arkadaşlara katılmıyorum ziraa geçen senede bu futbolu oynuyodu hiç bir zaman pas yapan bir takım olmadıki sadece oyuncu eksiği var Mehmet Yıldız'la Sezer geldimi toparlarlar şampiyon olma ihtimalleri yok daha niye kötü olsunlar 5.lik antep,bursayla çekişirler, haftaya fb maçlarını yakından takip edicem fb böyle ezebilecekmi Sivası görücez.

böle oynamaları , yani eskisi gibi oynamaları,için o dediğin topçuların oolması gerekmez mi ?

hazırlık maçlarını ve avrupa maçlarının hepsini seyrettim. ondan sonra dedim bu sene sivasdan hiç bir nane olmaz. hiç bir şey yapmıyolar. geçen sene gen bişe yapıyodular. saçma sapan bir sistemleri olsa bile. ama bu sene doğru dürüst defansta bomboşbile paslaşamıyolar. topu taca yolluyolar. ki hazırlık sezon başlamadan önce ki tüm maçlarda da böyleydiler.

arifemre
09.08.2009, 12:40

o taraftarların %90 ının orijinal forma ile tribünde bu güzel görüntüyü oluşturdukları için de ben bir kez daha alkışlıyorum :)
:alkış::alkış::alkış:

Cihad Varlı
09.08.2009, 12:42
Bence Sivas macindaki en onemli sey: 1-1 olduktan sonra takimimizin mactan kopmamasi.

Bunun yanında galibiyet golünü bulduktan sonra kapanmayıp , hala gol araması .

asi_mavi_ts
09.08.2009, 12:43
Allahım sana binlerce kez şükürler olsun. geçen gün 5iva5 ın forum sitesine girdim sadece uefa daki rakibini tanımak için bişeyler yazmışlardır diye düşünmüştüm. Asabim bozuldu bizim maç hakkında yazdıkları için. bu kadar boş futbol bilgisi olmayan bir taraftar grubu yoktur. herhalde dünyanın herhangi bi yerinde. İşleri güçleri ona buna küfür etmek. takım analizi, hangi taktikle oynarız, kim oynar gibi şeyler yazacakları yerine, ağıza alınmayacak şeyler yazmışlar. Neyse benim asıl sormak istediğim, maça giden BÜYÜK TRABZONSPOR TARAFTARI bizim takım gol attıktan sonra koltukları kırıp sahayamı attınız. Hanzolar öyle diyorda

Napoli
Birde Barışın abisi,babası olsam barışı vallahi doverim,yazık edıyor kendine yazık,bu çoçuk topçu olmalı olacak okadar!!!!,çünkü o kumaş var,Ali şen kandil gibi olmamalı,vallahı oturp ağlarım,Gozlerim hep onda yok arkadaş bukadarmı zor çalışmak millet 3 öğün antreman yaparken sen 4 yap zormu 1 saat fazla çalış ...Ne eksiğin var senin Arda'dan falan...

İskender YILMAZ

Bülent Uygun .. :alkış: Yola gel .. :) :)

Trabzonspor 61
09.08.2009, 12:44
Ha şöyle Bülo'cum. Akıllı ol.

only ts
09.08.2009, 12:45
eskiden yattaranın eksikliğini hissederdik.. şimdi düşünüyorumda yattara bu takımda eski performansıyla oynarsa neler olur.. takımdan kim kesilir alanzınhomu bence asla! 2 sinden biri kulubede oturmalı ama hangisi. şuraya bak yaa oyuncu var oynatamıyoz keşke hep böle olsa

Şahinoğlu
eskiden yattaranın eksikliğini hissederdik.. şimdi düşünüyorumda yattara bu takımda eski performansıyla oynarsa neler olur.. takımdan kim kesilir alanzınhomu bence asla! 2 sinden biri kulubede oturmalı ama hangisi. şuraya bak yaa oyuncu var oynatamıyoz keşke hep böle olsa

Deplasmanda Alanzinho iç sahada Yattara oynamalı .

Cihad Varlı

Geç oldu ama geldi sonunda :D

Çagman
Forvet lazim!

Tayfun
09.08.2009, 12:46
Dün Rıdvan Dilmen" Trabzonspor 5iva5'ı pasla bayılttı " dedi

Bi ara bende Barca pas yapıyor zannettim hakkatten :D

Hami_41
09.08.2009, 12:47
Bülent UYGUN şimdi gözüme girdi...

İskender YILMAZ
09.08.2009, 12:48

Trabzonspor'un, hem Trabzon'un, hem Anadolu'nun gururu olduğunu, Sivasspor ve diğer takımların da Anadolu'nun güzide takımları olduğunu vurgulayan Uygun, şöyle devam etti: ''Özellikle medyamız tarafından bu biraz daha ateşleniyor. Ben şunu görüyorum, biraz daha psikopat taraftara sevimli görünmek adına yapılan yazılımlardır bunlar. Onlar ancak onlarla muhatap olabilirler. Ancak onların gönüllerini alabilirler. Ama gerçekler hep ortadadır. Trabzonspor, Anadolu'da yaptığı başarılarla herkesin takdirini kazanmıştır. Sivasspor da dünyada hiç olmamış, 2 sezon arka arkaya bu kadar kısıtlı bütçelerle gerek futboluyla, gerek yaptığı başarılarla takdir kazanmıştır.''

Devamı da varmış .. :) Bülent, hep böyle dostum .. :)

only ts
09.08.2009, 12:49
maçı izleyenler bilir ceyhunun direkten dönen şutundan sonra mehmet yıldızın yüz ifadesi vardı :D birde ilk golden sonra bülonun suratı :D oyyyyyy ne güzel anlardı onlarr

Mustafa ÖZDEMİR
09.08.2009, 12:50
dün akşam bence kötü oynamadık .şunu gördümki bu takım pes etmeyen bir takım olmuş .ayağa pas yapmak konusunda iyi bir yol almışız .bu takıma gabriç ve yattara da katıldımı daha çok keyif veren bir takım olacağız...

Murat Erdem
09.08.2009, 12:53
Şeytan kulağıma durmadan fısıldıyor, '' geçen sezonu E.Yanal'la değilde, H.Broos'la oynasaydık ? ''

İsmail Alkan
09.08.2009, 12:55
Öncelikle sivas deplasmanına giden tüm taraftarlarımızı tebrik ediyorum,onları tv başında coşkulu ve tek tip formayla gördüğümüzde sevinmenin yanında gururlandık.

Maça gelince,ben biraz farklı bir noktadan bakacağım;

Geçen yılki Ersun hocayla bu seneki Broos'un takım ve oyun anlayışına baktığımız zaman çok ciddi bir değişim var,

Geçen sezon goller forvetlerden gelirken,bu yıl ortasahadan geliyor,

Geçen yıl takım 3 pas yapamazken,bu yıl pas yüzdelerine ve isabet oranlarına baktığımızda muazzam bir fark var,hocanın ;hazırlık döneminde bu işe ciddi anlamda eğildiğini görüyoruz.Topu ayağınızda ne kadar çok tutup,isabetli paslarla rakibi yorarasanız haliyle oyunun kontrolünüde siz ele alırsınız,rakip bırakın oyun kurmayı,sizin ayağınızdaki topu almayı bile başaramadı,haliyle bu sonuç kaçınılmazdı,dünkü oyuna göre ben daha farklı bir galibiyet beklerdim ama forvet kısmı sırıtırken 3 puan mükemmel.

Engin,dünkü maçta çok hata yapsada ben oyun anlayışı ve hırsını çok beğendim,tam bize uygun bir oyuncu,ileriki haftalarda takım oyununa biraz daha adapte olduğunda hırsı ve becerisiyle mükemmel ötesi olabilir.

Benim tek sıkıntım kalemizde,toni geçen yıldan beri bana hiç güven vermiyor,dikkat edin yan toplarda ve hazırlıksız yakalandığı rakip şutlarda yüreğimiz ağzımıza geliyor,nitekim dün yediği hatalı gol gibi geçen sezon kaç tane gol yedi,aynı golleri Tolga yemiş olsaydı infaz ederdik.

Genel anlamd abaktığımızda ise,ilk 15-20 dakika ve maçın son bölümü takım mükemmel oynadı,takımın ve camianın özgüveni açısından ilk maçların önemi çok büyüktür,biz bu ilk sınavı, şampiyonun İBB ye takıldığı ilk hafta üstelik sivas gibi bir takıma karşı mükemmel bir şekilde verdik ve alnımız açık,göğsümüz dik bir şekilde kolbastıya hazırız :)

Broos'u pek tanımazdık ama sanırım "sihirli değnek" dedikleri şey bu adamda varmış ve eski sandığından çıkarıp Trabzona getirmiş :)

Özlemişiz futbolu.

Tayfun
09.08.2009, 12:57
TS taraftarı sokağa döküldü

http://www.haber61.net/images/news/7553.jpg

Trabzonspor'lu taraftarlar, Sivaspor galibiyetinin ardından sokaklara döküldü.

Maçın bitiş düdüğünün ardından Sivaspor karşısında alınan 2-1 galibiyeti sokaklara dökülerek kutlayan taraftarlar zaman zaman trafiği aksattı.
Atatürk Alanı'nda yaklaşık iki saat boyunca kolbastı, horon oynayarak sevinç gösterisi yapan taraftarlara yoldan geçen araçlar da korna çalarak eşlik etti. Polis, herhangi bir olayın yaşanmaması yoğun bir çaba sarfederken, taraftarlar daha sonra kendiliğinden alandan ayrıldı.
Öte yandan Trabzonspor iki sezondur Sivaspor'u yenemiyordu.

Tayfun
09.08.2009, 13:00
http://img200.imageshack.us/img200/1539/57414763.jpg (http://img200.imageshack.us/i/57414763.jpg/)

Büloş ve ekibine ! :)

Ünal Cumhur
09.08.2009, 13:02
sivaslıların sesi solugu kesildi

Burak Akçay
09.08.2009, 13:03
"amatör bi takımdan 10 yesek bu kadar zoruma gitmezdi..."

sivas forumundan bir alıntı:)

Can AYDIN
09.08.2009, 13:05
Bülent UYGUN sadece iki sene önce Trabzonspor hakkında ileri geri konuşmuştu başka hiç bir şekilde kötü konuşmadı hatta istanbul medyasının ısrarlı üç büyükler diye başlayan sorularına defalarca 4 büyükler diye cevap verdiğini biliyorum.Bülent Trabzonsporu seviyor, benim bundan şüphem yok..

Tayfun
09.08.2009, 13:07
"amatör bi takımdan 10 yesek bu kadar zoruma gitmezdi..."

sivas forumundan bir alıntı:)

İyiki zoruna gitmiş dikkat etsinde başka biryerine gitmesin ççç

Ünal Cumhur
09.08.2009, 13:09
sivaslılar trabzonu hiç çekimiyo bunu bir daha anlamış olduk

Can AYDIN
09.08.2009, 13:10
http://img200.imageshack.us/img200/1539/57414763.jpg (http://img200.imageshack.us/i/57414763.jpg/)

Büloş ve ekibine ! :)

Bülent'e değil büyük hamido taraftarlarına..
Bülent UYGUN'u nedense ben seviyorum..

28TS61
09.08.2009, 13:11
mactan sonra kolbasti oynamadiklari icin futbolcularimizi kiniyorum :(

Serdær
09.08.2009, 13:12
75 dk ile 85 dk arasında arka arkaya kaç defa pas yaptığımızı bilen varmıdır ?

İspanya gibiydik.

littlebighorn
09.08.2009, 13:13
Kazandık, Sivas deplasmanından 3 puan çıkarmak az başarı değildir ama bence hemen havaya girecek bir futbol oynamadık. Rakip çok kötü idi. Tjikuzu' yu çok ağır buldum, genellikle Hüseyin misali yana ve geriye oynuyor. Hüseyin' in daha az defans yapanı gibi geldi bana. Engin'i beğenmedim. Savruk ve disiplinsiz buldum. Gereksiz şutları var. Umarım düzelir. Kanatları yine kullanamıyoruz. Yattara ve yeni transferi bekleyeceğiz. Sağ bek zayıf. ilk yarı nedense atakların büyük çoğunluğunu ısrarla Serkan üzerinden başlatmaya çalıştık ve genellikle top kaybı ile bitti. O mevkiye Uğur Kavuk' u transfer etseydik keşke. Stoperleri yorumlayamıyorum çünkü daha iyi bir rakiple izlemek lazım. Ama benim hissiyatım bu sezon için yeterli olmayacakları yönünde. Golcü forvet ise yine yetersiz.
Geçen yıldan iyi taraflarımız ne yaptığını bilen ve daha performanslı oynayan Colman, Engin hariç daha ciddi ve disiplinli oynayan bir takım, daha takım oyunu oynamamız, tek forvete dönmemiz yani oyunda hiç olmayan Gökhan' ın kenarda oturması.Yani büyük oranda teknik direktör farkı. Yattara ve yeni transfer oynamaya başlayınca bazı sorunlarımız umarım düzelir.

Mustafa Önal
09.08.2009, 13:13
bu arada TERCÜMANIMIZ HALİL YAZICIOĞLUN'A da teşekkür ediyorum. 2. golü attığımızda evde 7-8 kişi sanki golü kendimiz atmış gibi halilin gol sevincindeki pozisyondayız. bizim gibi bir gol sevinci yaşamaya devam eden halil e teşekkürler.

Tayfun
09.08.2009, 13:14
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=59668

İzleyin ahali

Tolunay Abdioğlu
09.08.2009, 13:14
Trabzonspor'da sakat Gökhan ve İbrahim ile yeni transfer Gabric kadroda yer almadı. Bordo-mavili takımın ilk 11'inde hiçbir Trabzonlu oyuncunun yer almaması dikkat çekerken, Sivas'da ise sakat Mehmet ve Sezer yoktu.

Kaynak:Fotomac.

Yaptıkları habere bak :) Engin Trabzonlu değil mi ? :D

Sümeyye Şahin
09.08.2009, 13:17
BELGESEL ÇEKİLİYOR
Sezona şampiyonluk parolasıyla giren Trabzonspor'un lig serüveni kayda alınıyor. Sivas maçıyla "motor" denirken her maçın tek tek çekileceği ve şampiyon olunması halinde belgeselin yayına verileceği ifade edildi.

muratt
09.08.2009, 13:27
Hep savunduğumuz şey istikrardı Trabzonspor için. Teknik direktör olarak olmasa da kadroda yakalanan 1 yıllık istikrarın ve Hugo Broos & Metin Diyadin işbirliğinin eseri dün akşam izlediğimiz Trabzonspor. Şiir gibi Trabzonspor izledim ben, sezon için çok iyi sinyaller verdik ve eze eze de yendik. Abartma yok, Sivas deplasmanda bu kadar ezilir.

Baktığınız zaman kaleci ve defans dörtlüsü geçen sene ile aynı, orta saha beşlenmiş, Hüseyin yerine Tjikuzu gelmiş, Engin Baytar Yattara’nın yerine, bir de forvet teke düşmüş... Sahadaki 9 futbolcu geçen senenin genelinde ilk 11 oynayan oyuncular. İşte yıllardır yapboz tahtasına dönen kadrodaki bir yıllık istikrarın sonucu. Geçen yıl Ersun Yanal ile uyum sürecini aşan kadro artık daha oturmuş bir şekilde oynuyor.

Tabi burada Hugo Broos ve Metin Diyadin’in de hakların vermek lazım, Ersun Yanal’ın çok güzel hazırladığı takımı bir adım daha öteye götürmüşler. Ve aralarındaki uyum da çok güzel. Belli ki birlikten güç doğan bir çalışma var aralarında. Sep Piontek & Fatih Terim vari bir durum ortaya çıkabilir.

Akşamki maça gelirsek, iki gün önceki temposuz İ.B.B – BJK maçından sonra Futbola doyuran bir maç oldu. Temposu ve heyecanı çok yüksekdi. Maçın genelinde Trabzonspor’un üstünlüğü vardı. Total Futbol’dan örnekler gösteren, ne yaptığını bilen, oyunu istediği gibi yönlendiren bir Trabzonspor izledik akşam, yıllardır izlemeyi özlediğim bir Trabzonspor.

Sivasspor kötü zannedilmesin, aksine oldukça mücadele ettiler karşı koymaya çalıştılar ama açıkcası fazla direnemediler, çünkü karşılarında gerçekten çok iyi bir Trabzonspor vardı. Muhtemelen haftaya yine kaybedecekler (Fenerbahçe ile oynuyorlar), sonra 2 haftayı 0 puanla kapatınca sessiz ve derinden ilerleyeceklerdir. Muhtemelen 12. hafta gibi bakmışız gene ilk üç içinde. Ne kadar sevmesemde, Bülent Hoca işini bilir.

Sivasspor ile ilgili bir not daha, neden büyük takım olmadıklarıyla ilgili. Durum 1-2, dakika 85 ve seyirciler stadı terkediyor. Böyle birşey olamaz, 10 dakika daha zaman var, ve maçın en güzel en heyecanlı 10 dakikası olabilir ama adamlar maç çıkışı kalabalığına yakalanmamak için erken çıkıyorlar. Düşününki sinemaya gidiyorsunuz ve filmin finalini izlemeden çıkıyorsunuz filmden.. Sonuçta, taraftarı futbolu bilmeyen bir takım, büyük takım zor olur...

Trabzonspor’a geri dönersek gerçekten çok iyi oynadı akşam. Sivasspor’un muhtemelen hakemle ilgili şikayetleri olacak ama bu maçta Sivasspor son dakikada beraberlik golü bulsaydı Trabzonspor’a haksızlık olurdu. Sonuna kadar haketti maçı Trabzonspor, oyunu her yönüyle domine etti. Orta sahadaki pas trafiği bira ara geçen yılki Barcelona orta sahası gibiydi. (galibiyetin sarhoşluğuyla çok abarttım galiba)

Ceyhun’a ise ayrı paragraf lazım. Ersun Yanal’ı geçen yıldan dolayı eleştireceksem iki şey için eleştirebilirim, biri Giray diğeri Ceyhun’un rotasyonda yeterli yer bulamaması olur. İki gün önceki maçta, Friks’in golünden sonra “Türk Futbolcular neden böyle vuramıyor” demiştim ki cevabımı verdi Ceyhun sağolsun, hemde iki kere, biri de direkten döndü... Hoş, Ceyhun’un da Almanya’da yetiştiğini düşünürsek tezimiz hala kısmen de olsa geçerliliğini koruyor demektir.

Trabzonspor böyle devam ederse, ciddi sakatlıklar veya düşüşler yaşamazsa, şampiyonluk yarışında sonuna kadar var olacaklardır.. Muhtemelen sistemin ve takımın zamanla daha iyiye gideceğini düşünürsek, şansımız hiç de az değil. Yeni sezon hayırlı olsun diyoruz tekrardan...

uğurts
09.08.2009, 13:27
çok heyecanlıydı herkez umarım bu heyecan obur haftalara yansımaz bıraz daha az top kaybı yaptık mı başka ıstencek bişey kalmıyor

Recep Özer
09.08.2009, 13:28
geçen sene kadroyu görüp belçika takımı ile hazırlık maço oynayan takımı olimpiyat stadında seyrettikten sonra şöyle demiştim: Bu takım çok zor gol atar çokda zor gol yer. Ayrıca kesinlikle bu takıma karşı kazanmak zorunda olmaycaksın. Tipik bir kontra atak takımı demiştim. Dediklerim çıktığı için bu sene bir tahminde daha bulunmak istiyorum. Bakalım beğenecekmisiniz. Gerçi sene başı olmnasından zor bir tahmin ama.
Öncelikle şunu söyleyeyim. Geçen seneki defansif zaaflarımız devam ediyor. Orta saha hücumda iyi top yapmasına rağmen top karşı takımın hücümünda çok çabuk bizim 18e geliyor. Bu çok büyük bir zaafiyet. Dün sivasspor hem yorgun hem de çok kalitesiz bir kadroya sahipti. Engin, tijukuzuy beğenmedim. Parladılar arada ve söndüler. Hele engin ne o öyle her topu boşa attı neredeyse. Bu takımın adam gibi sağ beke ihtiyacı var dedik. Olmuyor hala sol açık sol açık ediler. Ben kimse kusura bakmasın ama bu takım için 3.cülük çok büyük başarıdır bu sene. Rakibi hiç ısırmıyoruz neden böyle anlamnadım. kopuk kopuk oynuyoruz. Herkes sivas sivas dedi. Sivas bu futbolla ilk 10 a ancak girer. Bizde bu sene ilk 10a zor girecek bir takıma deplasman galibiyeti aldık. hiç abartmayalım. çok önemli bir galibiyet falan değil bu. çok eksiğimiz var. bence bu takımın tek olumlu yönü bir defa hüseyinin gitmiş olması ve yattaranın oynamıyor olması ve teknik direktörümüz. İnşallah ersun yanal gibi kadro kadro deyip aynı noyuncuları oynatmaz. ceyhun girdikten sonra nasıl oynadı takım bub çocuğu ersun yanal kaç defa oynattı ki geçen sene zaten. O çok beklenilen gabriç ise colman gibi. bu takım çok fazla üstüne koyamaz. oynayacağı hepi topu bu.

erkankoc
09.08.2009, 13:31
sivas kendi sahasini yenileyrek bir nevi intihar etti..sivasin deplasmanda rezil olup , kendi sahasinda yenmesinin tek sebei vardi saha sartlari...tarlada futbol oynamiyorlardi guresiyolardi..simdi paslasmak cok basit..ayrica iyi havada karsilastiginizda her zaman ezersiniz sivasi..

Tayfun
09.08.2009, 13:32
Geçen sene kendi sahalarında 1 yenilgi mi aldı bu zavazingolar? bu sezon ilk darbe bizden geldi devamı gelir :)

Napoli
09.08.2009, 13:40
Dün akşam en çok şu olaya güldüm 58. dakika yapmış hanzolar,valla yarıldım gülmekten,ulan insanda utanma olur hadi çaldın bizden bari bizim maçta yapmaz

Yüzsüz Herifler,beter olun.

sivas Bu sene Kümeye düştüğünü görecez büyük ihtimlle,şimdiden eski takımlarına donerler..

Erdem Keser
09.08.2009, 13:41
Erkan abi , boşverelim.Onlarla aynı üslübu kullanmak yakışmaz bize.

Gökhan BAYRAK
geçen sene kadroyu görüp belçika takımı ile hazırlık maço oynayan takımı olimpiyat stadında seyrettikten sonra şöyle demiştim: Bu takım çok zor gol atar çokda zor gol yer. Ayrıca kesinlikle bu takıma karşı kazanmak zorunda olmaycaksın. Tipik bir kontra atak takımı demiştim. Dediklerim çıktığı için bu sene bir tahminde daha bulunmak istiyorum. Bakalım beğenecekmisiniz. Gerçi sene başı olmnasından zor bir tahmin ama.
Öncelikle şunu söyleyeyim. Geçen seneki defansif zaaflarımız devam ediyor. Orta saha hücumda iyi top yapmasına rağmen top karşı takımın hücümünda çok çabuk bizim 18e geliyor. Bu çok büyük bir zaafiyet. Dün sivasspor hem yorgun hem de çok kalitesiz bir kadroya sahipti. Engin, tijukuzuy beğenmedim. Parladılar arada ve söndüler. Hele engin ne o öyle her topu boşa attı neredeyse. Bu takımın adam gibi sağ beke ihtiyacı var dedik. Olmuyor hala sol açık sol açık ediler. Ben kimse kusura bakmasın ama bu takım için 3.cülük çok büyük başarıdır bu sene. Rakibi hiç ısırmıyoruz neden böyle anlamnadım. kopuk kopuk oynuyoruz. Herkes sivas sivas dedi. Sivas bu futbolla ilk 10 a ancak girer. Bizde bu sene ilk 10a zor girecek bir takıma deplasman galibiyeti aldık. hiç abartmayalım. çok önemli bir galibiyet falan değil bu. çok eksiğimiz var. bence bu takımın tek olumlu yönü bir defa hüseyinin gitmiş olması ve yattaranın oynamıyor olması ve teknik direktörümüz. İnşallah ersun yanal gibi kadro kadro deyip aynı noyuncuları oynatmaz. ceyhun girdikten sonra nasıl oynadı takım bub çocuğu ersun yanal kaç defa oynattı ki geçen sene zaten. O çok beklenilen gabriç ise colman gibi. bu takım çok fazla üstüne koyamaz. oynayacağı hepi topu bu.

geçen sene ki tahminin de tutmadı senin, bu seneki de tutmaz!!!

Napoli
Bu arada Forum dıyorsunuzda Sivassporun Taraftar sitesimi var? ya kaçtane insan olur orda :)

Tayfun
09.08.2009, 13:42
Dün akşam en çok şu olaya güldüm 58. dakika yapmış hanzolar,valla yarıldım gülmekten,ulan insanda utanma olur hadi çaldın bizden bari bizim maçta yapmaz

Yüzsüz Herifler,beter olun.

sivas Bu sene Kümeye düştüğünü görecez büyük ihtimlle,şimdiden eski takımlarına donerler..

Birde helyum gazı yok heralde 5iva5 şehrinde balonları elleriyle havaya vuruyorlar yere inince birdaha hava vuruyorlar birde çıngırak lazım ellerine aguguaguu ççç

B.Yiğit
09.08.2009, 13:42
Colmanı beğenmeyenleri anlayamıyorum, bence dün sahanın yıldızıydı. Adam hem ofansda hem defansta vardı. bence macın yıldızı kesinlikle colman, katılmayanlar macı daha iyi izlesin. çünkü ben 90 dakika çok dikkatliydim. sahanın en kötüsü ise serkandı. Tijikuzu 2. yarı, ilk yarıya oranla daha iyidi. Slyva sadece yediği golde hatalıydı hatası konsatrasyon eksikliğidi.son bir not daha: Defansımız birazdaha iyi yerleşebilmeli rakip ataklarda

Abdülkadir Kılıç
09.08.2009, 13:43
Dün izlediğim spor programlarında hocanın Yattara'yı düşünmediğini söylüyorlardı. Hatta gidebilir falan dediler. Yattara'yı gerçekten çok seviyorum ama artık takıma yararı yok. :(

Cihad Varlı
09.08.2009, 13:44
Birde helyum gazı yok heralde 5iva5 şehrinde balonları elleriyle havaya vuruyorlar yere inince birdaha hava vuruyorlar birde çıngırak lazım ellerine aguguaguu ççç

:alkış:ççççççççç Harikaydı :D

innocence
09.08.2009, 13:44
Trabzonspor'da sakat Gökhan ve İbrahim ile yeni transfer Gabric kadroda yer almadı. Bordo-mavili takımın ilk 11'inde hiçbir Trabzonlu oyuncunun yer almaması dikkat çekerken, Sivas'da ise sakat Mehmet ve Sezer yoktu.

Kaynak:Fotomac.

Yaptıkları habere bak :) Engin Trabzonlu değil mi ? :D

Özünde Trabzonlu ama doğum yeri Almanya.

Hasan61
09.08.2009, 13:45
Dün izlediğim spor programlarında hocanın Yattara'yı düşünmediğini yazıyordu. Hatta gidebilir falan dediler. Yattara'yı gerçekten çok seviyorum ama artık takıma yararı yok. :(
şu an iyi bir teklif varsa değerlendirilmeli
ilk kez onun yokluğunu doldurabilecek bir kadroya sahibiz

Napoli
09.08.2009, 13:46
Neyseki su birkez daha goruldki büyüklüğümüzü tartışan takımlar gibi sivasta tarıhındeki yerını almaya yerini garantiliıyor
2004-005 bnkz: bursapor (bank asya)
bnkz:kocaeli (bank asya)
bknz: eskisehir

dip not: van amatorde

bu sene sivasta bank asyada oynar,bülent gider, yonetim düşer

B.Yiğit
09.08.2009, 13:47
aklıma gelmişken fotomac yazarı şirin berbere değinmek istiyorum adam tam bir Alanzinho düşmanı her yazısında adamı kötülüyor. ilk geldiği dünden beri hiç değişmedi sürekli Alanzinho çok kötüydü Berbattı Mahalle topcusu gibi yazılar yazıyo. Bu adamın ciddi takıntıları var acayip önyargılı..

28TS61
09.08.2009, 13:49
Özünde Trabzonlu ama doğum yeri Almanya.

buda yeni moda olur sanirim :)

Barış Bağcıoğlu
09.08.2009, 13:50
Ceyhunu gören bross a teşekkür etmek lazım gerçekten güzel gol attı cehyun
eğer bu sene golcüler dışındada gol atabilen oyuncularımız olura daha rahatlarız
Ayrıca ben tjikuzu yu çok beğenmedim adamlar çok rahat bisim sahaya geçtiler

Cafer Bulur
09.08.2009, 13:51
aklıma gelmişken fotomac yazarı şirin berbere değinmek istiyorum adam tam bir Alanzinho düşmanı her yazısında adamı kötülüyor. ilk geldiği dünden beri hiç değişmedi sürekli Alanzinho çok kötüydü Berbattı Mahalle topcusu gibi yazılar yazıyo. Bu adamın ciddi takıntıları var acayip önyargılı..
Ilk yazdiklarini hakli göstermek icin sürekli olumsuz yaziyordur.

Yoksa inandiriciligi kalmaz.;)

Tayfun
09.08.2009, 13:51
İlk maçlarına çıktılar

Trabzonspor'un sezon başında transfer ettiği Razundara Tjikuzu ve Engin Baytar, Sivasspor maçında Trabzonspor formasıyla ilk resmi maçlarına çıktılar. Razundara Tjikuzu 90 dakika saha kalırken 62 pasında 58 kez isabet sağladı ve %94 başarı oranı yakaladı. Engin Baytar ise sarı kart gördüğü ve 89 dakika sahada kaldığı maçta 6 şut attı ama hiç isabet sağlayamadı. Engin Baytar takımının kaleye en çok şut atan oyuncusu oldu.

Erdal
09.08.2009, 13:53
Hocanın işi artık çok zor...En kısa zamanda aynı zorluğu forvet hattında da yaşaması dileğiyle...

Napoli
09.08.2009, 13:55
Ya her takıma karsı,seviyem üst düzeydir ama neden bu sivasa karsı boyleyim anlamıyorum

B.Yiğit
09.08.2009, 13:55
Diyarbakır macında gabriç sahada olacaksa kimi kesecek merak ediyorum..

Mehmet BAL
09.08.2009, 13:56
tebrikler TRABZONSPOR um

Cafer Bulur
09.08.2009, 13:57
Hocanın işi artık çok zor...En kısa zamanda aynı zorluğu forvet hattında da yaşaması dileğiyle...
Forvete takviye düsünülüyor mu?

Hic böyle bir girisim okuyamadik da ondan soruyorum.

Yoksa bu sefer büyük bir gizlilik icinde mi calisiyorlar,umarim.;)

Murat Erdem
Şeytan kulağıma durmadan fısıldıyor, '' geçen sezonu E.Yanal'la değilde, H.Broos'la oynasaydık ? ''

Engin Koltuk
Galibiyet elbetteki çok iyi oldu. Takımın geçen seneden farklı bir pas anlayışı içinde olduğunu gördük. Özellikle hızlı paslaşma ve oyunun yönünün devamlı değiştirilmesi çok güzeldi.

Kanatlarda sıkıntı var gibi geldi. Alan ve Engin yetersiz kaldı. Serkan sırıttı. Cale her zamanki gibi garanti oyunu tercih etti.

Forvette Umut tek başına çok ezildi.

Orta saha olumlu bir hava yarattı. Selçuk Colman ve Tjikuzu pas trafiğini iyi yönetti. Ceyhun biri gol olan iki şutuyla önemli bir oyuncu olduğunu gösterdi.

Stoperler geçen sezon başı gibi güven verdiler.

Sylva geçen seneki Bursaspor maçında yediği golün benzerini yedi. Ters ayakta yakalandı ve sağ tarafında giden bu topda ayak koordinasyonunu ayarlayamadı.

Genel olarak defans ve orta saha, dirençsiz Sivasspor karşısında iyi bir görüntü verirken, hücum organizasyonlarında sıkıntı yaşadık.

Geçen senenin üzerine koymuşuz gibi geldi. Bunun ümit veren bir gelişme olduğunu düşünüyorum. Elbetteki takım hakkında doğru bir fikir edinmek için bir ay daha izlemek gerekir.

28TS61
09.08.2009, 13:58
Diyarbakır macında gabriç sahada olacaksa kimi kesecek merak ediyorum..

engini kesebilir. ama gabric ilk 11 de baslamaz. 2. yarinin son 30 veya 15 dakikasinda girer macin durumuna göre.

aslinda beni düsündüren yattara ve gökhan ünalda takima katilinca 11imiz nasil olacak diye

İsa
09.08.2009, 13:58
Dün geceki macta Umut 4 kişinin arasında kayboldu ama defansı oldukca yıprattı.Gökhan bu takımın tam olarak forveti bence.Bence Gökhan Türkiye'nin en iyi boşa kaçan adamı ve bu pas trafiği arasında kendine bolca servis yapılacaktır. Ben şimdiden Gökhan'ın gol kralı olduğunu görebiliyorum.BElki yedek bekleyebilecek genc bı forvet alınabılır.

B.Yiğit
09.08.2009, 13:59
engini kesebilir. ama gabric ilk 11 de baslamaz. 2. yarinin son 30 veya 15 dakikasinda girer macin durumuna göre.

aslinda beni düsündüren yattara ve gökhan ünalda takima katilinca 11imiz nasil olacak diye

yabancı birini kesmek zorunda sınır var (6), şu kesinki bu sene tek forvetle barca mantığıyla oynayacağız..

Erdal
09.08.2009, 14:00
Murat, uyma şeytana...Boş ver :)

Cafer, sanırım devre arasına kadar kapağı mevcutlarla atmak niyetindeyiz...Eren den Rize vazgeçmiş....

onurts61
09.08.2009, 14:01
Colmanı beğenmeyenleri anlayamıyorum, bence dün sahanın yıldızıydı. Adam hem ofansda hem defansta vardı. bence macın yıldızı kesinlikle colman, katılmayanlar macı daha iyi izlesin. çünkü ben 90 dakika çok dikkatliydim. sahanın en kötüsü ise serkandı. Tijikuzu 2. yarı, ilk yarıya oranla daha iyidi. Slyva sadece yediği golde hatalıydı hatası konsatrasyon eksikliğidi.son bir not daha: Defansımız birazdaha iyi yerleşebilmeli rakip ataklarda

Colmanı beğenmeyenlerden biriyim ama dünkü iyi performansınıda alkışlamak lazım fakat bunu istikrar haline getirmesi lazım artık bazı şeyleri kavrayıp yorumlar yapılmalı bir futbolcuyu beğenmiyorum demek iyi oynadığında takdir etmeyeceğimiz anlamına gelmez , hüseyin iyi olduğunda takdir edilmedimi? colman da öyle umarım dünkü performansını geleceğe taşır ama geçen seneki bir çok maçta olduğu gibi top kayıpları yapar , pozisyonlarda çok ağır kalırsa elbette eleştirilecek bunda garipsenecek bir durum yok , dün alanzinho nun ilk yarı ve ikinci ayrı performansıı arasında bile dağlar vardı ilk yarı demediğimi bırakmadım ama ikinci yarı mücadelesine saygı gösterdik fakat sorun istikrar umarım colman istikrarı yakalar ve dahada fazla faydalı olur ama kişisel görüşüm yine geçen yılki kötü zamanlarını bizlere bu sezon tekrar seyrettirecek....

Cafer Bulur
09.08.2009, 14:03
Murat, uyma şeytana...Boş ver :)

Cafer, sanırım devre arasına kadar kapağı mevcutlarla atmak niyetindeyiz...Eren den Rize vazgeçmiş....
Samsundan turgut da alinabilir.

Gerci ha eren, ha turgut hicbir farklari yok.

Fatih tekke diyorum ben,baskasi yalan bizim icin.;)

B.Yiğit
09.08.2009, 14:04
Colmanı beğenmeyenlerden biriyim ama dünkü iyi performansınıda alkışlamak lazım fakat bunu istikrar haline getirmesi lazım artık bazı şeyleri kavrayıp yorumlar yapılmalı bir futbolcuyu beğenmiyorum demek iyi oynadığında takdir etmeyeceğimiz anlamına gelmez , hüseyin iyi olduğunda takdir edilmedimi? colman da öyle umarım dünkü performansını geleceğe taşır ama geçen seneki bir çok maçta olduğu gibi top kayıpları yapar , pozisyonlarda çok ağır kalırsa elbette eleştirilecek bunda garipsenecek bir durum yok , dün alanzinho nun ilk yarı ve ikinci ayrı performansıı arasında bile dağlar vardı ilk yarı demediğimi bırakmadım ama ikinci yarı mücadelesine saygı gösterdik fakat sorun istikrar umarım colman istikrarı yakalar ve dahada fazla faydalı olur ama kişisel görüşüm yine geçen yılki kötü zamanlarını bizlere bu sezon tekrar seyrettirecek....

ben zaten dün akşamki oyununu beğenmeyenleri anlamadığımı söyledim genel olarak değil ;)

Hasan Habip Özbay
09.08.2009, 14:05
takım bence iyiydi ama engin bazen saçmaladı hele çıkarken kamanan ile tartışması amatörce idi kırmızı yiyordu az daha

28TS61
09.08.2009, 14:06
yabancı birini kesmek zorunda sınır var (6), şu kesinki bu sene tek forvetle barca mantığıyla oynayacağız..

evet haklisin yabanci kontenjanini düsünmemisim.
aslinda yönetimimiz yattarayi türk vatandasi yapmak icin baskisini arttirmalidir.

fish_bone
TakLitciLer 58. dakikada baLon maLon bişLer yapmaya çaLıştıLar, eLLerine yüzLerine buLaştı :D
OrjinaL oLmak Lazım. Neyse takLitLer asLını yaşatır zaten :)

Tayfun
Sivas topun peşinden koşmak zorunda kaldı
Broos,
“İyi pas yapıp, oyunu yönlendirdik ve 3 puanı aldık” dedi

http://www.karadenizgazete.net/images/haber/56208_b.jpg
Trabzonspor Teknik Patronu Hugo Broos Sivasspor karşısında hak ettikleri bir galibiyet elde ettiklerini ifade etti. Broos, “Topa hakim olmamız nedeniyle Sivasspor hep topun peşinden koşmak zorunda kaldı. İyi pas yaptık, oyunu iyi yönlendirdik. Fakat Sivasspor'un golünden sonra bunu çok aza indirdik. Lige galibiyetle başladığımız için mutluyuz" diye konuştu

"Sivas topun peşinden koşmak zorunda kaldı" helal sana Broos iyi demişşsin :D

ilhan

Bu kadroyu kuramazdı. Böyle bir iskelet yaratamazdı. Bizim takım geçen senede aynıydı. Değişen iki isim Tjikuzu ve Engin'di maçta.

Bence şeytanın fısıldaması gereken şeyler bunlar. :)

Emrullah
09.08.2009, 14:07
Dünkü maçtandan sonra sağ bek noktasında kararımı değiştirdim. Mevcut kadro içinde kesinlikle Tayfun oynamalı diyorum. Serkan çok ama çok kötü pozisyon alıyor, orta yapamıyor, gol vuruşu yok. Tayfun'un hiç yoksa muz ortaları var. :)

Yönetim ne yapıp ne edip iyi bir forvet almalı. Dünkü yedek kadro tam bir rezillikti. Tek forvet oynadığın halde yedekte bir tane forvet oyuncusu olmaz mı kardeşim. Şu güzelim takıma yazık etmesinler ve muhakkak bir forvet alsınlar artık, can sıkmaya başladı durum, kabak tadı verdi artık.

Erdal
09.08.2009, 14:07
Hazırlık maçları dahil sanırım 7. maçımız bu...Neredeyse tümünde üstelik farklı kadrolarla benzer bir futbol oynadık...Elbette ki eksikler gedikler var...Ama bu tabloyu olumsuz okuyamıyorum ben...

hüseyin1975
09.08.2009, 14:08
Samsundan turgut da alinabilir.

Gerci ha eren, ha turgut hicbir farklari yok.

Fatih tekke diyorum ben,baskasi yalan bizim icin.;)

Bugün biryerde Turgut icin 2 Milyon Euro istemisler diye yaziyordu.
Eger dogruysa harbiden ucmus bunlar.
Bence bize alternatif santrafor degil, tam bir santrafor lazim.

Yok Umut ve Gökhan yedek kalirsa lüks olurmusu anlamam.
Büyük Takimin lüksüde olmali canim;)
Ayrica bütün sezon 4-3-3 yada 4-5-1 oynayacagimiz garantimi?
Belki Hoca 2 iyi santrafor elinde oldugunda 4-4-2 oynatmak ister?

B.Yiğit
09.08.2009, 14:08
TakLitciLer 58. dakikada baLon maLon bişLer yapmaya çaLıştıLar, eLLerine yüzLerine buLaştı :D
OrjinaL oLmak Lazım. Neyse takLitLer asLını yaşatır zaten :)

daha öğrenecekleri çok şey var abisi ;)

hüseyin1975
09.08.2009, 14:09
Sivas topun peşinden koşmak zorunda kaldı
Broos,
“İyi pas yapıp, oyunu yönlendirdik ve 3 puanı aldık” dedi

http://www.karadenizgazete.net/images/haber/56208_b.jpg
Trabzonspor Teknik Patronu Hugo Broos Sivasspor karşısında hak ettikleri bir galibiyet elde ettiklerini ifade etti. Broos, “Topa hakim olmamız nedeniyle Sivasspor hep topun peşinden koşmak zorunda kaldı. İyi pas yaptık, oyunu iyi yönlendirdik. Fakat Sivasspor'un golünden sonra bunu çok aza indirdik. Lige galibiyetle başladığımız için mutluyuz" diye konuştu

"Sivas topun peşinden koşmak zorunda kaldı" helal sana Broos iyi demişşsin :D

Onlari Pas Manyagi yapdik diyor yani:p

Mustafa ÖZDEMİR
09.08.2009, 14:10
ilk yarı orta sahamız biraz tutuktk .ama 2. yarı her şey değişti .hep böyle olursak bir çok takımı rahat yeneriz .avni akerde zaten yenilmemiz çok zor...

erhank
09.08.2009, 14:10
beyler maca giden renkdaslar video cekmislermi? Dün taraftar da muhtesemdi, hele 61. dakikaya bayildim. Bugün cok mutluyum yahu... Allah hep böyle yüzümüzü güldürsün insallah.

___61___
09.08.2009, 14:11
sylva serkan egemen song cale tjikuzu colman selcuk alanzinho gabric gökhan.. süper kadro.. yattara yedek duruma göre 60da oyuna girer aynı şekilde engin ve ceyhunda :D

Tayfun
09.08.2009, 14:11
http://fanatik.ekolay.net/Galeri/Image/Photo/4280_20090809000717598_18.jpg (http://fanatik.ekolay.net/Galeri/GalleryDetail.aspx?Gallery=4280)

:) zuhahaha

Hotaman
09.08.2009, 14:12
Bu sene Gökhan bu işin üstesinden fazlasıyla gelecek. Umut'u da sıkıştıkça kullanacağız.
Gökhan'dan bu sene 20+ gol bekliyorum.

yorumsuz6117
09.08.2009, 14:12
diyar maçında enginin yerine gabric serkanın yerine tayfun başlamalı..

B.Yiğit
09.08.2009, 14:13
sylva serkan egemen song cale tjikuzu colman selcuk alanzinho gabric gökhan.. süper kadro.. yattara yedek duruma göre 60da oyuna girer aynı şekilde engin ve ceyhunda :D

7 yabancı oldu :s , yattarayı acilen türk yapmalılar.bence song yedeğe cekilip giray oynamalı. en mantıklısı bu.

Mustafa GÜLAY
09.08.2009, 14:15
video yokmu arkadaşlar

___61___
09.08.2009, 14:16
7 yabancı oldu :s , yattarayı acilen türk yapmalılar.bence song yedeğe cekilip giray oynamalı. en mantıklısı bu.
yanlış saymışım haklısın ama avrupada golbastı oynarız :D

Murathan
09.08.2009, 14:17
Bence Yattara sonradan girmeli ...
Yattara Alan birlikte oynatılmamalı benim görüşüm.:cool:

___61___
Bu Konuyu 61 Aktif Üye Görüntülüyor :D

Birtan Karaman
Türkiye'nin En İyi Orta Sahası Bizde . Süper Pas Yapıyoruz , Engin Ve Tji Dahada İyi Olacak Maçın Tempolu Olmasından Dolayı Heyecanlarına Veriyorum Hatalarını .

Gabric Ve Yattara Geldi mi 11'imiz Nasıl Olacak Onu Çok Merak Ediyorum ?

Tayfun
09.08.2009, 14:18
Trabzon 5iva5'a kolbastı ;)

Mustafa GÜLAY
09.08.2009, 14:18
1 tane video yokmu

Cafer Bulur
09.08.2009, 14:21
Bugün biryerde Turgut icin 2 Milyon Euro istemisler diye yaziyordu.
Eger dogruysa harbiden ucmus bunlar.
Bence bize alternatif santrafor degil, tam bir santrafor lazim.

Yok Umut ve Gökhan yedek kalirsa lüks olurmusu anlamam.
Büyük Takimin lüksüde olmali canim;)
Ayrica bütün sezon 4-3-3 yada 4-5-1 oynayacagimiz garantimi?
Belki Hoca 2 iyi santrafor elinde oldugunda 4-4-2 oynatmak ister?
Aynen öyle,hem 3 kulvarda yarisacak takimin 2 forveti olmamali.

Ha söyle,gökhan ve umut un özellikleri farkli olsaydi,forvet sart olmayabilirdi.

Fb de semih gibi top tutabilen,guiza gibi aralara sizan forvetler gibi.

Bizimkilerin ikisi de top tutamiyor,bu yüzden forvet sart.

Yoksa bu güzelim kadroya yazik olacak.

Berk
09.08.2009, 14:22

Şu karelere tekrar baktımda sol üstteki resim de çok hoş bir kare.Ceyhun 2. füzeyi yolladıktan sonra sırasıyla teknik heyetimizin ağızları hayretle açılmaya başlıyor, sonrası da malumunuz zaten.:)

FOREVER DİNÇ
09.08.2009, 14:22
Şompiyon trabzonspor......:sevinç:

hüseyin1975
09.08.2009, 14:23

Şu karelere tekrar baktımda sol üstteki resim de çok hoş bir kare.Ceyhun 2. füzeyi yolladıktan sonra sırasıyla teknik heyetimizin ağızları hayretle açılmaya başlıyor, sonrası da malumunuz zaten.:)

Su Tercümani sevdim yahu, tam bir Trabzonsporlu vallahi.

Orada ben otursaydim takla atardim sevincden:alkış:

B.Yiğit
09.08.2009, 14:24
Kadromuzdan 2 Takım Çıkıyor :)

http://***********************/ilk_onbir/resimler/1342.jpg http://***********************/ilk_onbir/resimler/1343.jpg

Sadece Giray Her İki Takımda Var.

Murat Erdem
09.08.2009, 14:24
Bazı arkadaşlar, ''Yattara gelince ilk 11 i merak ediyorum'' demişler. Kişisel görüşüm: mümkünse gelmesin. Takımın ahengini, aidetini, forma hakkaniyetini bozmasın...

Fatih Özkan
09.08.2009, 14:25
Yenileceğiz diyen arkadaşları görmek istiyorum!

Tayfun
09.08.2009, 14:25
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=59668

Maçın adamı :)

Mustafa GÜLAY
09.08.2009, 14:27
kimse de video yok heralde

Tolunay Abdioğlu
09.08.2009, 14:27
Kadromuzdan 2 Takım Çıkıyor :)

http://***********************/ilk_onbir/resimler/1342.jpg http://***********************/ilk_onbir/resimler/1343.jpg

Sadece Giray Her İki Takımda Var.

Giray'ın yerine Mustafa Yumluyu da koyabilirsin.

Mustafa ÖZDEMİR
09.08.2009, 14:28
Bazı arkadaşlar, ''Yattara gelince ilk 11 i merak ediyorum'' demişler. Kişisel görüşüm: mümkünse gelmesin. Takımın ahengini, aidetini, forma hakkaniyetini bozmasın...
öyle söyleme .alternatifli bir takım olmamız için ona ihtiyacımız var.bu takımdaki en önemli kader adamı yattara ...

Serdar A
09.08.2009, 14:28
Ben takımı çok beğenmedim . Halen anormal top kaybı yapıyoruz . İstenilen düzeyde top kazanamıyoruz . Hocanında dediği gibi oyun içerisinide bazen dalıp gidiyoruz , konsantrasyon problemi var . Takımımız halen çok yavaş , özellikle savunmada .

B.Yiğit
09.08.2009, 14:32
yattarayı her zaman oynatırım ona ihtiyacımız olacak..

Cihad Varlı
Ben takımı çok beğenmedim . Halen anormal top kaybı yapıyoruz . İstenilen düzeyde top kazanamıyoruz . Hocanında dediği gibi oyun içerisinide bazen dalıp gidiyoruz , konstantrasyon problemi var . Takımımız halen çok yavaş , özellikle savunmada .

Top kayıplarını en aza indirmemiz lazım . Yanlış hatırlamıyorsam dün 84 top kaybıyla oynadık .

Burçak
Sivas Hatırası

2008-2009 Sezonu
http://img9.imageshack.us/img9/4790/yesbja.jpg

2009-2010 Sezonu / 08.08.2009
http://img14.imageshack.us/img14/2852/1003940y.jpg

Mustafa Önal
09.08.2009, 14:34
ŞUNU GÖZ ARDI ETMEYELİM TAKIM ÇOK İYİ PAS YAPIYOR DEDİK AMA 82 TOP KAYBI çok çok fazla daha çok çalışmamız gerektiği ortada.

Murat Erdem
09.08.2009, 14:35
Bu seneyi bilmem ama, gelecek sezona girerken Broos'a 10 milyon Euro bütçe verir ve kendi tespit ettiği mevkilere, istediği takviyeleri yapma şansını tanırsak, şampiyonluğun en büyük adayı oluruz.