PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 1. Hafta | Sivasspor 1 - 2 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22

Hasan Ayvenli
09.08.2009, 02:25
Abiler sağ beke alternatif bakmadan şu Tayfun'u bu takımda bir kaç maç daha seyredelim. Son maçlarda iyi ışık verdi. Tayfun'dan çok iyi bir sağ bek çıkma ihtimali hala var. Hem de herkesten fazla..

Tayfun'un Serkan'dan daha iyi oynayabileceğini düşünüyorum ben. Ama orjinal bir sağ bekimiz olmalı yine de.

sorin
http://www.htspor.com/spor-yazilari/10838-yazar-Trabzon-10-kisiyle.aspx

iril
ya sizin uykunuz yokmu. Saat olmuş 2 buçuk. hala forumda 94 kişi var :)

Kubilay ŞAHİN
09.08.2009, 02:26
Umut Bugün Çokmu Farklıydı Banamı Öyle Geldi..

Bu arada Sayfa 161 Olmuş..

tanjugunduz
bu arada dikkat etim ceyhun umuttan uzun forvete mi koysak ne yeni forvet alamayız yönetime para kazandırmış oluruz nasıl olmaz mı hemde bal gibi olur artıks en forvetsin ceyhunum her aldığını vur 2 tane gol olacagına ben teminat veriyorum...

sorin
herkese iyi geceler saygılar

My
Fatih meselesinin futbolla ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Mesele Fatih'in kendisi bence. Çok horoz bir yapısı var. Sanırım bu çekince yaratıyor. Takım içindeki iyi havayı bozabileceğinden korkuluyor.

doby61
2.golde hugo broosun tercümani öyle bi sevindikiii bi anda sampiyonlar ligi finalinde gol attik sandim...hehe

AKSOY_61
http://img139.imageshack.us/img139/1889/54112089.jpg

11 Spartalı

Helal olsun size.

Erdal
09.08.2009, 02:28
Umut Bugün Çokmu Farklıydı Banamı Öyle Geldi..

Bu arada Sayfa 161 Olmuş..

Çok kötü değildi. Aldı verdi...Kafa topu indirdi ( bu kısmı sanırım Sivas ın tandeminin sıkıntısından olabilir) Ama son vuruşlar yok mu o son vuruşlar...Sahiden ben olsam Umut un yerine her antrenmandan sonra saatlerce son vuruş çalışırım...

Kenan Berber
09.08.2009, 02:28
http://img269.imageshack.us/img269/2892/28479475.jpg
yalnız kramponlar rengarenk :D

Sefa
09.08.2009, 02:29
İyi olacak iyi, hemde çok iyi..

tanjugunduz
11 Spartalı

Helal olsun size.

kuzuma bak be aç kuzular gibi her top benim olsun diye topu kapıyor sonra merhamer damarı agır basıyor topu herkese güzelce ikram ediyor tijikuzum benim koççummmm

Murat TONBUL
Allah galibiyetlerin devamını nasip eder İnşallah.
salı günü askere gidiyorum inşallah.bakalım orda nasıl izleyecez maçları :)

Şahinoğlu
09.08.2009, 02:30
Tjikuzu'nun paslı oyunumuzdaki katkısı büyük defansif yönü hüseyinden kötüde olsa pas özelliği ve ileri dikine oynaması orta sahaya dinamizm kazandırdı, hocanın sol açık isteğinde ne kadar haklı olduğunu gördük bu maçta Engin çizgi adamı değil ve bu maçtada çok kötü oynadı, Alanzinho ilk yarı top ezsede bence çok iyi oynadı her topu almaya uğraştı takımı ileri taşımaya uğraştı bazı arkadaşlar maçın iyisini Colman olarak lanse etmiş ama Colman maçın içinde çok kopuk bazen oynuyomu unutuyorum Alanzinho gibi gelip top alıp ileri taşıması lazım bunu Selçuk çıktıktan sonra hoca Colman'ı oraya kaydırdığı için yaptı ama dediğim gibi çok az süre yapıyor ve oyunda aktif değil Alanzinho olmasaydı biraz zor tutardık ayağımızda topu , bence bu sene avni akerde sıkıştığımız maçlar hariç tek forvet oynamalı takım iyi bir Gabriç ve Yattara'yla, Gökhan Ünal da performansını arttıracaktır, Abdurahman olmaz be Erdal abi ilerisi var gerisi yok onunda.

Hasan Ayvenli
Çok kötü değildi. Aldı verdi...Kafa topu indirdi ( bu kısmı sanırım Sivas ın tandeminin sıkıntısından olabilir) Ama son vuruşlar yok mu o son vuruşlar...Sahiden ben olsam Umut un yerine her antrenmandan sonra saatlerce son vuruş çalışırım...

ben olsam Umut'un yerinde "Hocam ben forvet mevkisini beceremiyorum. Bir de takımın eksiği olan sağ bekte deneyin beni derim. Hem çok koşuyorum azimliyim hırslıyım o bölgede daha verimli olabilirim derim."

iril

"ülkemize Bülent Uygun'u armağan! eden Mehmet Yıldız"
çok güldüm bu lafa.

Kubilay ŞAHİN
09.08.2009, 02:31

Abi Son Vuruşlara Alıştık Artık..:)
Fakat Takım Oyunundan Olsa Gerek Eskisi Gibi Göremedim Onu..

AKSOY_61
09.08.2009, 02:32
bu arada dikkat etim ceyhun umuttan uzun forvete mi koysak ne yeni forvet alamayız yönetime para kazandırmış oluruz nasıl olmaz mı hemde bal gibi olur artıks en forvetsin ceyhunum her aldığını vur 2 tane gol olacagına ben teminat veriyorum...

kafa hakimiyeti 10 numara.
boyuna rağmen ayağına da hakim.
biraz ağır gibi ama 15 metre bacak var iki koşu yattımı 396 mt ileri gidiyor.

sırtı kaleye dönük oynayabilir mi acaba bu önemli.
gerçi umut bunların çoğunu yapamıyo ya neyse.

liberodan forvet yapmaya çalışıyoruz ya.yönetim gör halimizi.

Hasan Ayvenli
09.08.2009, 02:33

ben de Umut'tan sağ bek yapmak istiyorum. Çok ciddiyim.

Kubilay ŞAHİN

Maçta Bi Ara Forvet Arkası Oynadı.. Kafa Hakimiyeti Çok İşimize Yarar Çok..

Murat TONBUL
yalnız adam mükemmel yorum yapmış.

spormania
Bu takıma De Sutter gibi bir forvet ile Gökhan Gönül gibi bir sağ savunmacı ile Avrupayı bile titretiriz...

Çok mu şey istedim...

Murat TONBUL
09.08.2009, 02:34
herkese iyi geceler.

yatara
09.08.2009, 02:35
Bu takıma De Sutter gibi bir forvet ile Gökhan Gönül gibi bir sağ savunmacı ile Avrupayı bile titretiriz...

Çok mu şey istedim...

Gökhan Gönül degilde Genk deki Rosalesi alsak o Daniel Alves Tipi

tanjugunduz
09.08.2009, 02:36

Çok mu şey istedim...

evet cok istedin biz bir forvet istiyoruz almıyorlar sen üstüne birde sag bek istiyorsun cık cık cık hiç olmadı şimdi hemde hiç... :D

arifemre
09.08.2009, 02:36
3-1 svs alır ...

Selcuk - ceyhun degisikligi bbana hugonunn hocaligini ispatlamistir

selcukun yerine ceyhun ben buna sadece gulerim...

Bu maç böyle biter anlaşıldı...
sonra da temel demiş ki " sen benden yana mısın domzdan yana mı?

Gordon Freeman
09.08.2009, 02:37
Colman'ı beğenmeyen takımıda beğenmesin.. Colman bugün ne yaptı ? Sıralayalım hemen ..

Yaptığı 54 pasında 50 'snde isabet sağladı yalnıcaz 4 pas hatası yaptı .
Umut'a öyle bir pas attı ki tam ayağına , %100 'lük gol pozisyonu .
Topu 35 metre sürüp ( ligtvden alıntıdır ) Selçuk'un önüne bıraktı , harika vurdu Selçuk .
Son dakika öyle bir plase yaptı ki Petkoviç nerden geldiğini unuttu . Bilerek , görerek vurdu .
Topla buluştu 3 kişiyi geçti , Alanzinho'ya bıraktı onun vuruşu dışarı çıktı .

Allah aşkına daha ne yapsın bu adam ?

Ağzıyla kuş tutmamış.Sorun orda...

seyduna_efil
Sivasspor'a UEFA'dan Şok Karar

UEFA'dan Sivasspor'a kötü haber geldi !.. Avrupa Ligi play-off turunda geçtiğimiz senenin UEFA Kupası şampiyonu Shakhtar Donetsk ile karşılaşacak olan ve kura gereği ilk maçı deplasmanda oynaması gereken Sivasspor'a UEFA'dan bugün kötü bir haber geldi !..

Donetsk'in 28 Ağustos'ta Barcelona ile oynayacağı UEFA Süper Kupa finali nedeniyle Sivasspor-Donetsk maçlarının programı değişti.

Kura gereği Ukrayna'da oynanacak olan ilk maç Sivas'a alındı. Ayrıca Shakhtar'ın Barcelona ile oynayacağı final maçı nedeniyle de 27 Ağustos Perşembe'deki rövanş maçının tarihi 25 Ağustos Salı'ya alındı.

UEFA'dan gelen bu haber temsilcimizde memnuniyetsizlik yarattı. 20 Ağustos'taki ilk maçı deplasmanda oynama avantajını yitiren Sivasspor'uasıl düşündüren ise 2. maçın 27 Ağustos'dan 25 Ağustos'a alınması. Donetsk ile oynacağı iki maçın arasında bir de Denizlispor deplasmanına gidecek olan Yiğidolar şimdi 5 günde oynayacağı 3 maçı düşünüyor.

Sivasspor Yönetimi pazartesi günü UEFA'ya bu konuda itiraz yapmaya da hazırlanıyor ancak itirazın kabul edileceği yönünde inanç yok...

(Ligtv.com.tr)
arkada kalmasın

asimetrik

Olur olur. Geçmiş stoperden bozma gol krallarıyla doludur arasan. Hem Ceyhun tek forvet değil, bugün oynadığı gibi forvete yakın oynasa yeter.

Golden sonra Alan tebriğe geldi Ceyhun'u. Komik bir görüntü oluştu. Kutlamak için çok uğraştı ama boyu yetmedi:)

Erdal
09.08.2009, 02:38
Gürcan abi senin teori yayılıyor....

AKSOY_61
ben de Umut'tan sağ bek yapmak istiyorum. Çok ciddiyim.

aslında umutu liberoya, ceyhunu da forvete koyucan.
umutta zaten biraz liberoluk var.ceyhunun da bazı yönleri umuttan iyi.:D
nasıl olur acaba:rolleyes:

tanjugunduz
saffet te stoperdi galiba bak gol kralı deyince aklıma geldi hani uzun saffet

arifemre
09.08.2009, 02:39
yalnız adam mükemmel yorum yapmış.

Bordo- mavililerin orta sahasında tam 4 Gerard'ımsı oyuncu var ve bu dörtlü Karadenizlileri her maça ortak edecek bir kailtenin adıdır. Sürekli ayağa pas yapabilen ve dripling yeteneği olan Trabzon dörtlüsü, bitirici bir santrforun da katılımıyla tüm maçlarına favori olarak çıkar. Bu dörtlüden herhangi birir Gerard kalitesine yaklaştığında puansız çok az maç oynarlar, ikisi veya üçü bu düzeye yaklaşırsa puan kaybetmezler, daha fazlası ligi erken bitirir. Demedi demeyin!
Bunları söylerken, Serkan'dan sağbek yaratma sevdasının, İsabel Adjani'den bana sevgili olma ihtimalinden az olduğunu söylemeye gerek var mı?

bu kısmı okuması çok keyifliydi :)

Anıl Caner
09.08.2009, 02:40
Halil Yazıcıoğlu çok kral bir adam. Hocamız da öyle. Ayağa kaldırırken "lan oğlum kalk sen daha buna bir şey mi diyorsun, yeni başladık" dediğini hissettim :)

KERİM
Maç sonunda keyfim yerindeydi . Maç sonrası açtım Maratonu keyfim katlandı :) güzel bir gün geçirdik

isa sağlam
ikinci goolumuz 8pasta atık kaleciden başlayan ceyhunla biten gooool sonyıllar da pas yuzdesi bu kadar yuksek ts seyir etmedim çok keyif veriyor bu takım nazar deymesin gooolu yedik ama atacağımızı seyir ederken hisettiriyor takımımıza destek olalım tek büyük ts ts ts

spormania
09.08.2009, 02:41
Gökhan Gönül degilde Genk deki Rosalesi alsak o Daniel Alves Tipi

O da olur neden olmasın yabancı kontenjanı sorunu olmasa ben Borre yi isterim :)

tanjugunduz
09.08.2009, 02:41
Maç sonunda keyfim yerindeydi . Maç sonrası açtım Maratonu keyfim katlandı :) güzel bir gün geçirdik

hala keyfimiz yerinde baska günde olmamıza ragmen bu bana askere kadar yeter malum yedek subayız safak sayıyoruz...

asimetrik
09.08.2009, 02:42
Gürcan abi senin teori yayılıyor....

Ben forumda bi 8 kişi saydım:) Bugün devre arası sen de Ceyhun girsin dediğine göre 10 ettik. Gerisi hocaya kalmış:)

KERİM
09.08.2009, 02:42
2.golde hugo broosun tercümani öyle bi sevindikiii bi anda sampiyonlar ligi finalinde gol attik sandim...hehe
sadece bross'un değil tüm Trabzonsporun tek tercümanı. 4-5 dil biliyor.
Halil Yazıcıoğlu

only ts
09.08.2009, 02:43
beyler nasıl olmuşmu :D

http://img257.yukle.tc/images/1242yesbja_555.JPG

AKSOY_61
09.08.2009, 02:44
sadece bross'un değil tüm Trabzonsporun tek tercümanı. 4-5 dil biliyor.
Halil Yazıcıoğlu

adam bilgisayar gibi ya helal olsun.

Selçuk Demircioğlu
09.08.2009, 02:45
Bugünkü maçla geçen sezon oynanan maçın arasındaki farklardan en çok göze batanı artık bir teknik direktöre! sahip olmamızdır...

yatara
09.08.2009, 02:46
bizim takimin bi eksigi var mesela top colmanda oldgugu zaman alanzinho bindirme yapmasi lazim yapmiyor ve geriye dogru gidyo o porblemide cözdükmü cok iyi bi trabzonspor geliyor SADRI SENRINDE dedigi gibi

yattara06
09.08.2009, 02:47

umut libero olduğunu unutup forvete gidecektir ve alanını boş bırakıp defansı zora sokacaktır.ceyhunsa işini bilir zeki topçu...

Erdal
Neyse ortalık sakinleştiğine göre zor soruyu soralım yine. Bu pas trafiğini mesela bjk ye karşı yapabilirmiyiz?

KERİM
beyler nasıl olmuşmu :D

http://img257.yukle.tc/images/1242yesbja_555.JPG
:D 5iva5
güzel olmuş.

spormania
Aslında 2 senedir forvetsiz oynadığımız için forvet nedir değerini bilemiyoruz..şu an bence tıpki Hüseyin bizde oynarken ön libero hakkında ne düşünüyorsak forvet için de aynı şeyi düşünüyoruz..

Anderlecht Sivas rövanş maçını izlerken ilk yarı De Sutter in, her kafa topunu alışını, presini, tek forvet nasıl oynanır ı gösterişini izledim pek bir şey ifade etmedi aslında, bizimkiler de yapabilir diye düşündüm. Fakat ikinci yarı Frutos onun yerine oyuna girince bizim forvetlerimizin Frutos gibi olduğunu anladım. Ne yazıkki bize bir forvet gerekiyor...

ve ne yazıkki Sadr Başkan bunu bilmesine rağmen Gökhan' a verilen paranın boşa gitmesini istemediğinden çekingen davranıyor..Ne diyim inşallah kendi emekleri boşa gitmez..Hayırlısı olsun...

KERİM
09.08.2009, 02:48
Neyse ortalık sakinleştiğine göre zor soruyu soralım yine. Bu pas trafiğini mesela bjk ye karşı yapabilirmiyiz?
bu soru gerçekten zor :) büyüklere havale ediyorum. Onlar yanıtlasın :)

Anıl Caner
09.08.2009, 02:48

İnönü'de zor. Trabzon'da bankoBeşiktaş'a karşı pas trafiği yakalamak çok zor değil. İbb zaman zaman gösterdi bunu. Kaldı ki bizim ortasahamız ligin tamamının çok üzerinde bence. Kızıyorsun abi ama bu olayın önündeki tek engel artık 5 numaralı formasıyla bursasporda oynuyor.

Şahinoğlu
09.08.2009, 02:49

Trabzon da yaparız istanbulda da günümüzde olursak yaparız bjk bu sene 4.olur.

yatara
09.08.2009, 02:49
Belgesel çekiliyor

Sezona şampiyonluk parolasıyla giren Trabzonspor'un lig serüveni kayda alınıyor. Sivas maçıyla "motor" denirken her maçın tek tek çekileceği ve şampiyon olunması halinde belgeselin yayına verileceği ifade edildi.

http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/click.ads?n=af578454)

Erdal
09.08.2009, 02:50
Bu arada Egemen i hala inatla görmeyip bu kez de Önder i milli takıma çağıran teknik direktörün yönettiği takımın "milliliğinden" şüphe duyduğum için milliyetçiliğimden de şüphe duymalımıyım?

tanjugunduz
09.08.2009, 02:50
Aslında 2 senedir forvetsiz oynadığımız için forvet nedir değerini bilemiyoruz..şu an bence tıpki Hüseyin bizde oynarken ön libero hakkında ne düşünüyorsak forvet için de aynı şeyi düşünüyoruz..

Anderlecht Sivas rövanş maçını izlerken ilk yarı De Sutter in, her kafa topunu alışını, presini, tek forvet nasıl oynanır ı gösterişini izledim pek bir şey ifade etmedi aslında, bizimkiler de yapabilir diye düşündüm. Fakat ikinci yarı Frutos onun yerine oyuna girince bizim forvetlerimizin Frutos gibi olduğunu anladım. Ne yazıkki bize bir forvet gerekiyor...

ve ne yazıkki Sadr Başkan bunu bilmesine rağmen Gökhan' a verilen paranın boşa gitmesini istemediğinden çekingen davranıyor..Ne diyim inşallah kendi emekleri boşa gitmez..Hayırlısı olsun...

iyi de güzel abim avrupa liginde bir galibiyet bilmem kaç para biraz riske girse baskan avrupa alacagımız sonuclar forvetin parsını cıkartır bu isler öngörü işleri , kendine güven işleri başkan üzme beni al bir saglam forvet...

mkmsas
09.08.2009, 02:52

Aynı soru bir kanalda Kemal Belgin'e soruldu..

Cevap oarak " Yapar.. Belki yüzdesi bu kadar yüksek olmaz ama buna çok yakınını yapabilir" dedi..

servet nuh
Bu arada Egemen i hala inatla görmeyip bu kez de Önder i milli takıma çağıran teknik direktörün yönettiği takımın "milliliğinden" şüphe duyduğum için milliyetçiliğimden de şüphe duymalımıyım?
aslında yönetim karar alıp ceyhunu felan göndermemeli milli takıma....sadece egemen değil,gökdenizi kesecek adam var şu milli takımda....ismail köybaşı sittşn sen oynasa antepte milli takımın yüzünü göremezdi...

tanjugunduz

asla güzel abim . sırf hacca gittidiye fatihi almayan terimin asıl ben türklüğünde şüphe duyarım.. nokta.

AKSOY_61
umut libero olduğunu unutup forvete gidecektir ve alanını boş bırakıp defansı zora sokacaktır.ceyhunsa işini bilir zeki topçu...

oyun zekası devreye giriyor burda.
umutun oyun zekası yok.bazıları bunu kötü anlıyor.
merak etmeyin hakaret etmiyoruz umut gayet akıllı da oyunda topu nereye atiyim, nereye gidiyim,
nerden kaçiyim arkamda sağımda solumda kim var kim yok pek düşünmüyor.bodoslama gidiyor.

Anıl Caner
09.08.2009, 02:53

İlacı bosna hersek abi bunun. Çok sempatikler. Çok güzel futbol oynuyorlar. Oyuncuları da bir hayli kaliteli. Taraftarları sağlam. Ben milli eksikliğimi böyle geçiriyorum.

Ayrıca Gabric ve Cale'nin koridorunu oluşturduğu Hırvatlar da iyi bir alternatif olabilir.

Ceyhun forma giyerse 1/11 lik Türkiye taraftarı olurum.

Milliyetçiliğimden de pek bir şey kaybettiğimi sanmıyorum.

only ts
09.08.2009, 02:54

hayır duymamalısın ;)

AKSOY_61
09.08.2009, 02:54

ben önceki görüşümü aynen yaziyim istanbulda fink ve Fabian Enst li bjk ye karşı zor.ama avniakerde iş değişir.

tanjugunduz
09.08.2009, 02:55
ceyhunu bencede göndermesinler bu terim onuda skatlar bizi de sampiyonluktan eder teori benden gerisini düşünün...

Erdal
İnönü'de zor. Trabzon'da bankoBeşiktaş'a karşı pas trafiği yakalamak çok zor değil. İbb zaman zaman gösterdi bunu. Kaldı ki bizim ortasahamız ligin tamamının çok üzerinde bence. Kızıyorsun abi ama bu olayın önündeki tek engel artık 5 numaralı formasıyla bursasporda oynuyor.

Niye kızayım...Sana geçen sene Ocak ayında söylemiştim seneye yabancı bir öne liberomuz olacak diye...Hüseyin eski tipti...Futbol değişti o değişemedi...Ama severim ben Hüseyini tıpkı Umut u sevdiğim gibi :)

only ts
birşey soracam Fatih tekke gelirse takımda dengeler bozulmazmı??? adam ben abiyim havasına girerse neolacak iyi hatırlayın maziyi .. Fatih dısında kaliteli bir forvete ihtiyacımız var

Hasan Ayvenli

kıyaslayalım

hava toplarında; ceyhun üstün
hızda; umut üstün. ama bi işe yaradığını göremedik.
top sürmede; ceyhun üstün. umut önce kontrol edecek, sonra kaval kemiğine filan denk getirecek derken.
bitiricilikte; ceyhun şu ana kadar yakaladıklarını mis gibi oturttu.

yatara
Sansallan Erman bizim takimi cok sisirdi bugün :D Erman diyo ben gecen sene dedim trabzon seneye kötü olur diye ama simdi Metin Diyadinlen Ünal Karaman geldi sidmi fikrimi degisdim...

fiksütrümze bakildiignda ilk 8 mac 21 puan imkansiz degil
ilk 3 ünü aldik kaldi 18

Anıl Caner
09.08.2009, 02:56
Niye kızayım...Sana geçen sene Ocak ayında söylemiştim seneye yabancı bir öne liberomuz olacak diye...Hüseyin eski tipti...Futbol değişti o değişemedi...Ama severim ben Hüseyini tıpkı Umut u sevdiğim gibi :)

Hüseyin'i sevmemek için bir sebep olamaz bence. Ben de çok severim. Aynı Umut gibi :) Ama Umut'u sevmek için ekstra bir iki sebebim daha var. Yeteneklerine güveniyorum, Trabzonlu değil.

Samet Özer
09.08.2009, 02:57
sonra da temel demiş ki " sen benden yana mısın domzdan yana mı?

aynen katılıorum.

Anıl Caner
Mesela bu maçta da benim gözümde kayıp 3 oyuncu vardı. O konuyu da konuşmak lazım. Serkan Balcı, Tony Sylva ve en ilginci Engin Baytar. Eksik neydi sence Erdal Abi. Özellikle Serkan ve Engin maç izlerken kolay kolay sinirlenmeyeceğim noktaya getirdiler beni.

Hasan Ayvenli

Bu kadar önyargılı bir hocanın yönettiği takıma karşı bu duruşunla herhangi bir şüphe duymana gerek yok abi. Bende aynı durumdayım zira.

asimetrik
09.08.2009, 02:58
Sansallan Erman bizim takimi cok sisirdi bugün :D Erman diyo ben gecen sene dedim trabzon seneye kötü olur diye ama simdi Metin Diyadinlen Ünal Karaman geldi sidmi fikrimi degisdim...

ilk 3 ünü aldik kaldi 18

Hugo'dan bahsetmediler mi demek oluyor bu..??

Anıl Caner
09.08.2009, 02:59

hügo'nun gereksiz olduğunu, takıma katkısı olmadığını, eğer ünal ve diyadin olmasaydı hüsran olacağından falan bahsettiler.

safsata yahu. dinlemeye değmez.

Hasan Ayvenli
09.08.2009, 03:00

İşi daha çok Ünal'la Metin hocaya yüklediler. Yabancı hoca gelince geçen seneyi arayacağımızı düşünüyorlarmış geçen sezonun sonrasında.

asimetrik
09.08.2009, 03:01
hügo'nun gereksiz olduğunu, takıma katkısı olmadığını, eğer ünal ve diyadin olmasaydı hüsran olacağından falan bahsettiler.

Ciddi misin.? Bak senin mesajına güvenerek daha ağır şeyler yazacağım..

KERİM
ayriyetten ligtvde Ceyhunu aldığı için fatih bu işi biliyor denildi ancak onların bilmediği nokta terimin ceyhunu maçta deneme bile yapmayacağıdır.Sadece tarafların gözü boyansın diye alındı ceyhun

tanjugunduz
yuh ünal mı kuruyormus takımı omu demiş oyuna ceyunu al diye bu erman varya ah bir elime gecirsem takımımızı bozmaktan baska bir işe yaramıyor zaten cümle ofsayt gecen sene ts kotu olacak demişmiş defol tv ekranlarından...

Erdal
Mesela bu maçta da benim gözümde kayıp 3 oyuncu vardı. O konuyu da konuşmak lazım. Serkan Balcı, Tony Sylva ve en ilginci Engin Baytar. Eksik neydi sence Erdal Abi. Özellikle Serkan ve Engin maç izlerken kolay kolay sinirlenmeyeceğim noktaya getirdiler beni.

Engin aklıyla olduğu kadar kalbiyle de oynayan bir çocuk. Tamammen heyacan...Slyva bu sezon muhtemelen 3-4 tane daha öyle gol yer...Ama biraz dikkatli olursak 4-5 asistle vaziyeti kurtarır...Stoperlerimizden ve sağ bekimizden daha iyi oyun kurduğu kesin...Serkan konusunda değişen bir şey yok...Bence sahada Yattara yoksa kesin Tayfun olmalı...Yattara var ise belki Song :)

yattara06
09.08.2009, 03:02
Golünü attı, Fatih Terim'e çattı!

Rubin Kazan'da oynayan ve Milli Takım'a çağrılmayan Gökdeniz Karadeniz, önce çıkıp golünü attı, ardından da Fatih Terim'e çattı.

çatmasında ne yapsın. adam taktığı futbolcuları çağırıyo gerisi ağzıyla kuş tutsa yine giremez milli takıma.

önderin borazanın sabrinin ismailin işi ne acaba???nihatı sırf küstürmemek için çağırıyo.yusuf bjk ye gelince mi böyle oynar olduda milli takıma çağrıldı?

ama yok herkes yanlış biliyo en iyisini terim bilir...

Anıl Caner
Ciddi misin.? Bak senin mesajına güvenerek daha ağır şeyler yazacağım..

Ciddiyim. Direkt olarak itiraf etti zaten Erman. Şansal zorladı biraz "hocam yabancı hocayla olmaz diyordun ama iyi bir trabzonspor vardı" diye. Erman Hoca da hala söylediğinin arkasında olduğunu ancak Metin Diyadin ve Ünal Karaman'ın hoca ile kurdukları bağ devam ederse başarılı olma ihtimalinin olduğunu söyledi. Özellikle Metin Diyadin'i öve öve bitiremedi. Şansal da zaten idmanlarda sınırsız sorumluluk alıyor, Bross işlerine pek karışmıyor, herkes memnun falan dedi.

DKaraduman

Hiç alakası bile yok. Öyle demediler, eğer Metin ve Ünal olmasaydı Hugo'yu harcarlardı dediler. Yani onlar teknik heyet için bir destek noktası manasında. Lafları değiştirerek aktarmayın.

yatara

Metin Diyadinlen Ünal Karaman agirliklarini koyarsalar basarili olurlar diye bi laf dedi

Selman
09.08.2009, 03:03
Umut'u sevmek başka birşey yetenekli demek başka birşey.Yapmayın :)

Maçtan önce futbolu önemsiyordum, benim için 3 puanın değeri çok büyüktü.Şükürler olsun ki aldık ama Umut'tan da kurtulmanın zamanı gelmiştir.İlk haftalarda kazanılan puanlar yönetimin gözünü köreltmez umarım, hâlâ daha şans varken bu takıma forvet gerekli.Para yoksa Umut'u satalım, Anadolu kulüplerinden talibi çıkacaktır.

Hüseyin'den kurtulmanın vermiş olduğu sevince bilahare değineceğim.Tam olarak 10 yıl kesintisiz olarak da 7 senemizi yedi.Ama o ama takımda kalmasına göz yuman yönetimler ve teknik adamlar.Çok büyük kötülük yaptılar Trabzonspor'a.

Anıl Caner
09.08.2009, 03:04
Hiç alakası bile yok. Öyle demediler, eğer Metin ve Ünal olmasaydı Hugo'yu harcarlardı dediler. Yani onlar teknik heyet için bir destek noktası manasında. Lafları değiştirerek aktarmayın.

Hey Allah'ım. Peki öyle dediler, ben lafları değiştirdim.

DKaraduman
09.08.2009, 03:05
Hey Allah'ım. Peki öyle dediler, ben lafları değiştirdim.

Şahsen ben ne dinlediğimi iyi biliyorum. Durduk yere onları savunacak halim yok yani.

Erdal
09.08.2009, 03:06

Bence sen yanlış anladın...Yanlış anlamaya müsait zira tam o sırada Espanyol lu futbolcunun ölüm haberi geldi ve konu karıştı....Çok da önemli değil...Sorun şu Trabzonspor ciddi anlamda takip edilmiyor. Yorumcu olarak da bjk nin kaptanının ne işi var orda?

Cem Akyüz
09.08.2009, 03:07
Bence sen yanlış anladın...Yanlış anlamaya müsait zira tam o sırada Espanyol lu futbolcunun ölüm haberi geldi ve konu karıştı....Çok da önemli değil...Sorun şu Trabzonspor ciddi anlamda takip edilmiyor. Yorumcu olarak da bjk nin kaptanının ne işi var orda?

Erdal Abi bende ona taktım kafayı..Koskoca Trabzonspor'u yorumlayacak başka kimse kalmadı da Sanlı'yı mı bize yorumcu diye gönderdiler

Erdal
Selman, senin uyku saatin geçti git yat ve derin bir uyku çek :)

TheRapZoNe
Açıkçası maçtan önce çok daha farklı kazanacağımı tahmin ediyordum ama sivasspor önceki maçlarına göre daha diri oyun oynadı.Takımımız savaşarak kazandı desek yanlış olmaz.Herkes elinden geldiğince kazanmak için çalıştı.Zaten Trabzonspordan istenen oyun budur.Sahada yürüyen oyuncuları görmekten bıkan taraftarız sonuçta..
Takımımız pas yapmasını öğrendi,ayağa pas yapmasını iyi becerdikleri zamanlar oluyor.Özellikle sevindirici gelişme skor avantajı olduğu zaman topu ayakta tutabilecek oyuncuların fazlalığı..

Tek eksik yönümüz hücum hattı. Pozisyonlar bulup atamamak geçen sezon olduğu gibi bu sezonda başımı ağrıtacak gibi görünüyor.Ben ve benim gibi birçok sağduyulu Trabzonspor taraftarı yönetimi bu konuda uyarmıştı ama yinede forvet almamak konusunda ısrarlı olan kendileriydi.

Maçtan sonra sivas sözcüsünün mağlubiyeti su molalarına bağlaması günün bombasıydı.

Sözün özü : Trabzonspor'umuz sezona iyi başladı ve gelecek için ümit verdi ama halen daha eksiklerimiz var..
Ayrıca istirhamım sivaslıları fazla kaale almamamız,onlara verilen her cevap onların işine gelir ve prim yaparlar.tıpkı bursalıların yaptığı gibi.Saygılar

DKaraduman
Neyse o zaman. Ben yanlış anladım heralde bu kadar kişi öyle diyorsa...

Anıl Caner
09.08.2009, 03:08
Umut'u sevmek başka birşey yetenekli demek başka birşey.Yapmayın :)

Maçtan önce futbolu önemsiyordum, benim için 3 puanın değeri çok büyüktü.Şükürler olsun ki aldık ama Umut'tan da kurtulmanın zamanı gelmiştir.İlk haftalarda kazanılan puanlar yönetimin gözünü köreltmez umarım, hâlâ daha şans varken bu takıma forvet gerekli.Para yoksa Umut'u satalım, Anadolu kulüplerinden talibi çıkacaktır.

Hüseyin'den kurtulmanın vermiş olduğu sevince bilahare değineceğim.Tam olarak 10 yıl kesintisiz olarak da 7 senemizi yedi.Ama o ama takımda kalmasına göz yuman yönetimler ve teknik adamlar.Çok büyük kötülük yaptılar Trabzonspor'a.

Yattara'yı sevmek ve verimli demeye göre bence daha mantıklı Umut'u beğenmek ve yenetekli bulmak.

Ama bu noktaya getirmeye gerek yok işleri. Takımımızın kadrosu bu. Ben bu kadronun arkasındayım. Mevkilerde daha iyi oyuncular geleceği zaman hiç bir zaman itiraz etmem. Hüseyin benim gözümde de değişmesi gereken bir oyuncuydu. Ama bu Hüseyin'i sevmemi asla engellemedi.

Umut'u sevmemek için bir neden bulamıyorum. Açıkçası ben gitmesi için de bir neden bulamıyorum. Maliyeti yüksekse takım için elbetteki aynı maliyete daha verimli bir oyuncu alınabiliyorsa alınsın. Hüseyin'de olduğu gibi. Ama alınamıyorsa da eldeki oyuncuları kötüleyerek nereye varılır bilmiyorum.

Aldığı paranın karşılığını vermeyen oyuncuları körü körüne savunurken Umut'a bence çok haksızlık yapılıyor. Nacizane fikrim.

yatara
09.08.2009, 03:08
ben bjkli yorumcuyu begendim valla bizi bayagi bi övdü serdar bali bitek negativ seyleri söyliyodu bu bitek positivleri söyledi :D

Erdal
09.08.2009, 03:09
Yahu adamın biri ciddi ciddi oturmuş takım analizi yazmış diyor ki hazırlık maçlarını seyretmedim. Ama muhabirlerden aldığım bilgiye göre 4-4-2 oynamaya devam ediyor...Kov o muhabiri hemen...Ya da kovdur...Yahu mecbur değilsiniz ki Trabzon u yazmaya..Belli ki severek içinizden gelerek yapmıyorsunuz...Yazmayın...Ne gerek var...

Hasan Ayvenli
09.08.2009, 03:10

Takip edilmiyoruz bu çok net. Rıdvan Dilmen'in yorumlarında da belli oluyor bu. Hatta bu akşam ligtv'de ve Ntvspor'da Gabriç'i forvet olarak lanse ettiler..

Erdal
09.08.2009, 03:11
Yattara'yı sevmek ve verimli demeye göre bence daha mantıklı Umut'u beğenmek ve yenetekli bulmak.

Ama bu noktaya getirmeye gerek yok işleri. Takımımızın kadrosu bu. Ben bu kadronun arkasındayım. Mevkilerde daha iyi oyuncular geleceği zaman hiç bir zaman itiraz etmem. Hüseyin benim gözümde de değişmesi gereken bir oyuncuydu. Ama bu Hüseyin'i sevmemi asla engellemedi.

Umut'u sevmemek için bir neden bulamıyorum. Açıkçası ben gitmesi için de bir neden bulamıyorum. Maliyeti yüksekse takım için elbetteki aynı maliyete daha verimli bir oyuncu alınabiliyorsa alınsın. Hüseyin'de olduğu gibi. Ama alınamıyorsa da eldeki oyuncuları kötüleyerek nereye varılır bilmiyorum.

Aldığı paranın karşılığını vermeyen oyuncuları körü körüne savunurken Umut'a bence çok haksızlık yapılıyor. Nacizane fikrim.

Tevazu yok...Ne nacizenesi büyük yaz hatta belki Selman okuyamaz falan :)

KERİM
09.08.2009, 03:11

ilk 3 ünü aldik kaldi 18

Bu kadar abartmaya gerek yok. Tam olarak öylede söylemediler. Brossu tanımadıklarını söylediler bu yüzden ne olacağı belirsiz ancak metin ve ünal ile birlikte olmaları takımı iyiye getirir cinsinden birşeyler söylediler vede haklılarda bunu Brossda söyledi. Ayakta olan hep Metin komutları o veriyor.

BANA MARATON Keyif verdi .. bence siz her olayda bi şey arayan taraftar profilini terketmelisiniz :)

Ayrıca bu ikili yeri geldiğinde diğer takımları da eleştiriyor. Dün beşiktaşa demediklerini bırakmadılar. isterseniz bi hatırlayın?

Selman
09.08.2009, 03:12
Selman, senin uyku saatin geçti git yat ve derin bir uyku çek :)

Öyle yağma yok abi:)

Görünen köy kılavuz istemez.Ben bunu bir 10 sene daha yazarım.:)

Oyuncuları ruhlarıyla sevmeyelim, aşırı destek vermeyelim zira yeteneksizse hiçbir işe yaramıyorlar.7 yıldır Hüseyin 3 senedir Umut'un olduğu gibi ;)

Tayfun'a daha sıra gelmedi, oynasın ona da yazıcam.:)

Not: Trabzon'lu düşmanı değilim, ben de Trabzonluyum.(Yanlış anlaşılma olabiliyor, belirtelim)Yeteneksiz topçu düşmanıyım.

arifemre
bence türkiyedeki en düzgün yorumcu olan rıdvan, bizim takımı öve öve bitiremedi. görüntülü analizde her atakta en az 5 oyuncumuzun rakip ceza sahası etrafında olduğunu gösterdi.
sonra da dedi ki "trabzonspor 4-5 hatta bazen 7 forvetle oynuyor"
aylardır burada bazı arkadaşların anlatmaya çalıştığını özetledi. neymiş? tek santrfor (ben görmedim ama oynadığını söylüyorlar :) ) başka şey tek forvet başka şey demekmiş...

Erdal
Belli ki sahiden bu sene bunlardan bir şey olmaz diye düşünmüş ve hazırlık yapmamışlar...

Emirhan Makul
09.08.2009, 03:13
Spiker ; Sayın sanlı sarıalioğlu Trabzonspor hazırlık maçlarında başarılıydı
Sanlı Sarıalioğlu ; Ya tamam da hazırlık maçlarıyla olmuyor bu işler değişik işler bunlar
Spiker ; Yaptığı transferlerden engin çok yetenekli
Sanlı Sarıalioğlu ; Ya yetenekli demekle olmuyor bu işler yaramaz futbolcu bilmem ama yaa
Spiker ; Hugo bross'un futbolculuk ve teknik direktörlük kariyeri başarılarla dolu,
Sanlı sarıalioğlu ; Ya şimdi başarılarla olmuyor bu işler..........

Offff herşeye olumsuz bakan bir bjk'li işte Rıdvandan başka örnek yok arkadaş adam sapına kadar fenerli ama sapına kadarda yorumcu Sanlı sarıalioğlunun zaten bir ayağı çukurda hiç birşey bildiği yok sallıyor

Ama itiraf edeyim mi yinede Serdar baliyi dinlemekten kat kat iyiydi.

Erdal
09.08.2009, 03:13
Selman bana 7 sene önce oyunu çift yönlü oynayabilen bu memlekette kaç oyuncu vardı sayarmısın ? :)

only ts
09.08.2009, 03:14
şu yazarın yorumunu okuyun gercekten harika

http://www.internetspor.com/sol-seridi-bosaltin-writer588.html

yatara
Bu kadar abartmaya gerek yok. Tam olarak öylede söylemediler. Brossu tanımadıklarını söylediler bu yüzden ne olacağı belirsiz ancak metin ve ünal ile birlikte olmaları takımı iyiye getirir cinsinden birşeyler söylediler vede haklılarda bunu Brossda söyledi. Ayakta olan hep Metin komutları o veriyor.

BANA MARATON Keyif verdi .. bence siz her olayda bi şey arayan taraftar profilini terketmelisiniz :)

Ayrıca bu ikili yeri geldiğinde diğer takımları da eleştiriyor. Dün beşiktaşa demediklerini bırakmadılar. isterseniz bi hatırlayın?

bende dedimya sansal lan erman bizim takimi cok sisirdiler yani cok övdüler ondan sora o meitn diyadin ünal karamaan hikayesi geldi

oeince
İkinci yarıda izlediğim Trabzon bu sezona dair umutlarımı katladı. Şu takıma şöyle lider karakterli, hırslı, panik anında sazı eline alabilecek, ayağında top tutabilen Tuncay gibi bir forvet bir de iyi sağ bek alınsa biz bu sene hem Türkiyede hem Avrupa'da çok iyi iş yaparız. Hüseyin'in gitmesi ile takım hem sırtındaki bir kamburdan kurtuldu hem de Hami'nin yeni sürümü Ceyhun'u kazandı. Ceyhun harikaydı. Başkanım lütfen duy sesimizi. Forvet isterük!

tamuğ yamtar

Doğru anlamışsın.

Erdal
09.08.2009, 03:15
Doğru anlamışsın.

Yahu bunun metni yokmudur...Krize dönüşmeden çözelim şunu :)

yatara
09.08.2009, 03:15
Spiker ; Sayın sanlı sarıalioğlu Trabzonspor hazırlık maçlarında başarılıydı
Sanlı Sarıalioğlu ; Ya tamam da hazırlık maçlarıyla olmuyor bu işler değişik işler bunlar
Spiker ; Yaptığı transferlerden engin çok yetenekli
Sanlı Sarıalioğlu ; Ya yetenekli demekle olmuyor bu işler yaramaz futbolcu bilmem ama yaa
Spiker ; Hugo bross'un futbolculuk ve teknik direktörlük kariyeri başarılarla dolu,
Sanlı sarıalioğlu ; Ya şimdi başarılarla olmuyor bu işler..........

Offff herşeye olumsuz bakan bir bjk'li işte Rıdvandan başka örnek yok arkadaş adam sapına kadar fenerli ama sapına kadarda yorumcu Sanlı sarıalioğlunun zaten bir ayağı çukurda hiç birşey bildiği yok sallıyor

Ama itiraf edeyim mi yinede Serdar baliyi dinlemekten kat kat iyiydi.

evet haklisin en iyisi Ridvan Dilmen olur vallahi FBLI ama tarafsiz oliyo maclari yorumladiginda

Anıl Caner
09.08.2009, 03:16
Trabzonspor'a dair yorumcuların tutumlarına saygı duymuyorum ben. Engin'e sürekli Erman, Erhan falan deniliyor. Erman bütün gün Giray'ı Oftaştaki kankası İlhan Eker ile karıştırıp, İlhan da İlhan diye yorumladı.

Oysa diğer teknik direktörler şampiyonluk favorisi olarak kendilerinden sonra hep Trabzonspor'u görüyorlar. Üzücü bir durum. Ama medyayla barışık olmamamız da hoşuma gidiyor. Gerek yok. Nefretleriyle kavrulsunlar. Şampiyonlukta herkese dokunacak bir şeyler olsun.

tamuğ yamtar
Yahu adamın biri ciddi ciddi oturmuş takım analizi yazmış diyor ki hazırlık maçlarını seyretmedim. Ama muhabirlerden aldığım bilgiye göre 4-4-2 oynamaya devam ediyor...Kov o muhabiri hemen...Ya da kovdur...Yahu mecbur değilsiniz ki Trabzon u yazmaya..Belli ki severek içinizden gelerek yapmıyorsunuz...Yazmayın...Ne gerek var...

Rıdvan Dilmen'in bu akşam ki yorumlarını Allah'tan dinlememişsiniz.

Gabric'i aldılar dedi Gültekin.

İyi forvette almışlar dedi.

Transferden haberi yok, mevkisinden hiç yok.

Daha ne bombalar.

Sefa
Belli ki sahiden bu sene bunlardan bir şey olmaz diye düşünmüş ve hazırlık yapmamışlar...
Abi inan herkes böyle düşünüyordu. Ne kadar tanıdığım adam varsa hepsi böyle düşünüyordu. Ama şuan hepsi tek tek Trabzonspor ne kadar güzel futbol oynadı dedi ve biz bu takımı bildiğimiz için bu akşamki futbol'u beğenmedik. Biz gerçek futbolumuzu oynamaya başlayalım bunlar daha çok şaşıracak ;)

Hasan Ayvenli
09.08.2009, 03:17
Selman bana 7 sene önce oyunu çift yönlü oynayabilen bu memlekette kaç oyuncu vardı sayarmısın ? :)

Tugay 9-10 sene önce gitmişti dimi? :)

asimetrik
İkinci yarıda izlediğim Trabzon bu sezona dair umutlarımı katladı. Şu takıma şöyle lider karakterli, hırslı, panik anında sazı eline alabilecek, ayağında top tutabilen Tuncay gibi bir forvet bir de iyi sağ bek alınsa biz bu sene hem Türkiyede hem Avrupa'da çok iyi iş yaparız. Hüseyin'in gitmesi ile takım hem sırtındaki bir kamburdan kurtuldu hem de Hami'nin yeni sürümü Ceyhun'u kazandı. Ceyhun harikaydı. Başkanım lütfen duy sesimizi. Forvet isterük!

Gabriç tam da Tuncay gibi. Allah gönlüne göre vermiş..

Selman

Aynı maliyete veya daha yükseğine farketmez.Umut bu takımın forveti değil, fazla kasmaya gerek yok.Bunu görmemeniz aşırı sevginizden ;)Halbuki Umut bu gerçeği gözümüze sokmak için elinden geleni yapıyor.Atletle futbolcu farklı şeyler.

Transfer dönemi daha bitmedi ;) Eğer olur da forvet takviyesi yapılmazsa susup oturacaz başka çare yok.Transfer dönemi bitene kadar kötüleri yazmaya devam...

Anıl Caner

Aslında arkadaşın yazdığı yanlış değil. Bross'u Ünal ve Diyadin olmasa yiyeceklerinden bahsettiler. Ama Metin Diyadin ve Ünal olmasa sadece Hügo değil hiç bir yabancı hoca ile başarı olamayacağını önceden iddia ettiğini ve hala arkasında olduğunu söyledi Erman Toroğlu.

tamuğ yamtar
evet haklisin en iyisi Ridvan Dilmen olur vallahi FBLI ama tarafsiz oliyo maclari yorumladiginda

Rıdvan'ı bu akşam dinlememişsiniz belli ki.

yatara
09.08.2009, 03:18

Daha ne bombalar.

Modern futbolda artik Sol Ve Sag Aciklar Forvet yerine geciyo onu demek istmeisdir Barca GS Modeli gibi

oeince
09.08.2009, 03:19
Gabriç tam da Tuncay gibi. Allah gönlüne göre vermiş..
İnşallah öyledir. Ama yine de bir forvet şart.

tamuğ yamtar
09.08.2009, 03:20

Şunu söylediler.

Ünal ile Metin Hugo Bross'un üzerinden baskıyı alırlar.

Metin temelden gelen birisi, Ünal'da bu işleri iyi bilen, camiadan birisi dediler.

Trabzon zor şehir. Bu iki kişinin olması teknik direktör için çok iyi dediler.

Tek başına olsa zorlanırdı dediler.

Olay budur.

Selman

Bu memleketten bulmak şart mı ? Kuzucuk bildiğim kadarıyla Türk vatandaşı değil:)

Ayrıca Hüseyin'in tek yönlü oynadığını da kabul etmiyorum.Bursa'da görücez;)

Erdal
Modern futbolda artik Sol Ve Sag Aciklar Forvet yerine geciyo onu demek istmeisdir Barca GS Modeli gibi

Bak bundan eminim işte onu demek istemedi :)...Hatta Gökhan ve Umut un yanına bir forvet almakla iyi ettiler dedi...Modern futbol falan yok ortada...Bu sefer doğru olduğuna eminim Tamuğ başkan :)

Anıl Caner
09.08.2009, 03:21
Aynı maliyete veya daha yükseğine farketmez.Umut bu takımın forveti değil, fazla kasmaya gerek yok.Bunu görmemeniz aşırı sevginizden ;)Halbuki Umut bu gerçeği gözümüze sokmak için elinden geleni yapıyor.Atletle futbolcu farklı şeyler.

Transfer dönemi daha bitmedi ;) Eğer olur da forvet takviyesi yapılmazsa susup oturacaz başka çare yok.Transfer dönemi bitene kadar kötüleri yazmaya devam...

Benim kadromuzda takıma yakıştıramadığım hiç bir oyuncu yok. Ama işini daha iyi yapabilecek dünyada binlerce futbolcu olduğundan eminim. Hepsi de daha iyisiyle, imkanlarımız dahilinde değiştirilebilir. Susup oturmaya gerek yok. Gökhan Ünal'ın kaşına gözüne hayran değilim. Hatta Trabzonspor'da oynamasa en beğenmediğim ve gıcık olduğum oyuncuların da başında gelirdi. Ancak sonuna kadar destekliyorum. Desteklemek ve güvenmek her zaman daha iyidir. Olumsuzlukları sürekli bir suç gibi yüze vurmaktansa, nasıl daha iyi oluru konuşmak daha güzel bence.

Evet Umut Bulut hızlı düşünemiyor ve evet Umut Bulut hala çok iyi bir bitirici değil. Ama bunu yazmak yerine Umut'un takıma katkılarını yazmak ve Bobo, Nobre gibi şampiyon takımın forvetlerinden daha fazla gol atmış olduğunu yazmak bana daha çok haz veriyor.

yatara
bugün bi gazetede altda birsi yorum yazmis diyorki
Ben gabrici cok iyi taniyorum Sergen Yalcin gibi Sol ayagini cok iyi kulaniyor

ceserdar

Metin Hoca'nın yardımcı olmasını doğru buldular, bu konuda Ersun Hoca'yı eleştirdiler. Üstten Ünal'ın alttan Metin'in Broos destekleyeceğini ve bunun olumlu olduğu söylediler. Erman Hoca hem bunları söyledi hem de alt üst hikaye gene de parçalayabilirler belli olmaz gibisinden birşeyler söyledi. Yani hem övdüler bu yapıyı, hem de yerel yapıya geçirdiler arada. Olmasa parçalarlardı demediler, olması çok akıllıca oldu, ama buna rağmen de parçalama girişimlerinin olabileceğini ima etti Erman Hoca.

tamuğ yamtar
09.08.2009, 03:22

Bu da çok iyiniyetli bir yorum oldu.

Hazırlık maçlarında oynanan sistemden de haberi yok.

Takip etmemiş, izlememiş daha önce.

Erdal
09.08.2009, 03:24
Gürcan abi, diyelim ki bizimkilerin inadı galip geldi( ki öyle görünüyor) ve Eren i geri alıp sağ bek de Tayfun idare eder dedik ve yola devam ettik...Devre arasına atarmıyız kapağı...Yahu ben bu Eren i hiç seyretmedim iyi mi ?

Hasan Ayvenli
09.08.2009, 03:25
Aslında arkadaşın yazdığı yanlış değil. Bross'u Ünal ve Diyadin olmasa yiyeceklerinden bahsettiler. Ama Metin Diyadin ve Ünal olmasa sadece Hügo değil hiç bir yabancı hoca ile başarı olamayacağını önceden iddia ettiğini ve hala arkasında olduğunu söyledi Erman Toroğlu.

Tam olarak böyle dediler evet.

Sefa
BROOS, METİN DİYADİN'E MÜTHİŞ İNİSİYATİF VERİYOR!..

ŞANSAL BÜYÜKA: Trabzonspor, Sivasspor’dan çektiğini belki de kimseden çekmemişti ama bu kez öyle olmadı. Trabzonspor, 2-1 kazandı, iki topu direkten döndü. Trabzonspor hak ettiği bir galibiyet aldı Sivas deplasmanından!.. Çok hırslı ve iştahlı bir Trabzonspor izledik bugün. Sivas gibi son iki yıla damgasını vuran bir takımdan 3 puan aldılar. Hocam kader anlarıyla mı başlamak istersin yoksa önceden bir giriş yapmak ister misin?

ERMAN TOROĞLU: Geçen sene Trabzonspor takımında Ersun Yanal kaldı, yönetim gitti. Sezon biterken Ersun ile yollar ayrıldı. Hatta biz seninle seneye yabancı teknik direktör gelirse Trabzonspor havayı yakalayamayız dedik. Trabzon iki önemli şey yaptı. Birisi Metin Diyadin, birisi de Ünal Karaman. Metin Diyadin’in çok aşağıdan gelme bir şeyi var. Neredeyse okul takımlarından gelme. Metin bildiğini yapar. Ersun’un bir hatası takım kadrosunu geniş kullanmamaktı.

ŞANSAL BÜYÜKA: Baktığında üç aşağı beş yukarı aynı kadro. Can Karyağdı bana Broos, Metin’e müthiş inisiyatif veriyor dedi. Hoca yukarıdan aşağıya koruma altında. Altta Metin, üstte Ünal…

ERMAN TOROĞLU: Trabzon’da parçalarlar adamı!.. İyi yapmışlar. Alanzinho’yu lider olarak kabul etmişler. Tjikuzu da çok faydalı bir adam.

DKaraduman

Ama bu demek değil ki Hugo'nun hiçbir katkısı olmayacak. Onu kastetmiyor gibi geldi bana ama tabi yoruma da açık bir cümle. :confused:

yatara
09.08.2009, 03:26
şu yazarın yorumunu okuyun gercekten harika

http://www.internetspor.com/sol-seridi-bosaltin-writer588.html

valla süper bizi barcelonalan karsilastirmis ve bizi en büyük favori olarak gösterdi sevdim bunu

Anıl Caner
09.08.2009, 03:27
Ama bu demek değil ki Hugo'nun hiçbir katkısı olmayacak. Onu kastetmiyor gibi geldi bana ama tabi yoruma da açık bir cümle. :confused:

Direkt olarak demedi evet. Ama ben açıkçası o şekilde yorumladım, yalnız da değilmişim sanırım. Senin yazdığın da yanlış değil.

yatara
09.08.2009, 03:29
Umut forvette çok yetersiz kaldı. Fatih Tekke sloganları atmak, artık Trabzonspor’a ihanettir! Umut ve Gökhan’ın üzerindeki baskıyı artırmak Trabzonspor’a bir şey kazandırmayacaktır. Rahat bir Umut, Sivasspor’a en az 2 gol atmıştı.. Trabzonsporlular takıma zarar vermeyi bırakmalı..

cok güzel bi yorum

DKaraduman
09.08.2009, 03:30
Umut forvette çok yetersiz kaldı. Fatih Tekke sloganları atmak, artık Trabzonspor’a ihanettir! Umut ve Gökhan’ın üzerindeki baskıyı artırmak Trabzonspor’a bir şey kazandırmayacaktır. Rahat bir Umut, Sivasspor’a en az 2 gol atmıştı.. Trabzonsporlular takıma zarar vermeyi bırakmalı..

cok güzel bi yorum

Evet, ben de özellikle o bölümü sevdim. :alkış:

yatara
09.08.2009, 03:31
neyse saat oldu 2.30 ben yatiyom iyi geceler bu moralan artik rahat rahat uyuruz

Erdal
09.08.2009, 03:31
Bu arada A.T R, abi uzun ve güzel forum profili özeleştiriniz için teşekkür etmek için gel kaldım...Eyvallah...

Mustafa Calik
09.08.2009, 03:33
Maci izleyemeyenler

ce5Qq1xtduM&feature=channel
BcATvfmPENg&feature=channel

only ts
09.08.2009, 03:33
Rıdvan'ı bu akşam dinlememişsiniz belli ki.

ben dinledim rıdvan dilmen hiçte taraflı yorum yapmadı atmayın şimdi tek kusuru gabriç için iyi bir forvet demesıydı :p

Erdal
09.08.2009, 03:34
Hayır, rahat bir Umut da o golleri atamazdı...Baskı hep olacak bu şehirde...Bunu engellemek alternatifleri çoğlatmakla mümkün...Mevcutları korumak için asıl iyi bir forvet lazım...Fatih olur, Batuhan olur, Mehmet Batdal olur Mustafa Pektemek ala olur...Ama mevcut durumda baskı olmasın demek hayalcilik...Trabzon da dediodu olmasın...Hadi yap yapabiliyorsan...Baskı olmasın...Söylemesi kolay...Yapması zor...Ama alternatiflerin sayısını arttırmak o kadar zor değil...

asimetrik
09.08.2009, 03:34
Öyle yağma yok abi:)

Görünen köy kılavuz istemez.Ben bunu bir 10 sene daha yazarım.:)

Oyuncuları ruhlarıyla sevmeyelim, aşırı destek vermeyelim zira yeteneksizse hiçbir işe yaramıyorlar.7 yıldır Hüseyin 3 senedir Umut'un olduğu gibi ;)

Tayfun'a daha sıra gelmedi, oynasın ona da yazıcam.:)

Not: Trabzon'lu düşmanı değilim, ben de Trabzonluyum.(Yanlış anlaşılma olabiliyor, belirtelim)Yeteneksiz topçu düşmanıyım.

Selman, yeteneksiz futbolcuya herkes itiraz eder de benim anlamadığım şey Hüseyin ile ilgili bir mesajında bayağı kişisel girmişsin konuya. Şöyle bir durum mu var, anlamak için soruyorum; Hüseyin memleket avantajını kullanarak takımdan fazla para alıyor veya hak etmediği halde takımda kalmak için lobi yapıyor (böyleyse ve delillendirebiliyorsan haklısın)
Yeteneksiz oyuncunun kendisine değil takımda onu tutana kızmak gerekmez mi?
Ayrıca Aurello yok iken beğenmediğimiz Fatih hoca bile Hüseyin'i 11'e koyuyordu. Erdal'ın tezinde haklılık payı var bence. Bu durum, ön liberonun (adı bile gıcık) "orta yuvarlağı geçmesi yasak" olan günlerden kalma bir alışkanlık olması ile açıklanamaz mı? Bütün bunlarda Hüseyin'in suçu ne?

Tayfun'u da takmışsın kafaya da Serkan'a sıra ne zaman gelecek?

Şahin_53
09.08.2009, 03:35
İkin'ci gol'den sonra müthiş bir pas trafiği yaptık rakibi tamamen çökerttik...

Uzun senelerdir hasret kalmıştım açıkçası böyle güzel oyuna ,parça parça olsa dahi yinede ilerisi için fazlasıyla umut veriyor bana takımımız...

Forvet bölgesinde yetersiz kaldığımız aşikar gol'ler orta sahadan geldi acil forvet transferi lazım alınırsa Trabzonspor'un tek rakibi kendisi olur düşüncesindeyim.

only ts
09.08.2009, 03:36
videolar için tesekkurler 1000 kere izledim gerçi :D

Anıl Caner
09.08.2009, 03:37
Rahatsız olduğum 2. noktaya geleyim. Medyadaki Fatih Terim takıntısı. Ceyhun'u Terim görüyor, Ts hocaları göremiyor muhabbeti.Yahu bu adamı stoper diye çağırıyor Terim. Zamanında gençken almış, artistlik yapıyor, oynatacağından da değil.

Bunu kimsenin farketmemesi ve bugün güzel oyunundan sonra Ceyhun'dan çok Terim'e övgüler yağması çok üzücü.

DKaraduman
Bana kalırsa forvet transferinden çok daha gerekli bir sağ bek lazım.

tamuğ yamtar
ben dinledim rıdvan dilmen hiçte taraflı yorum yapmadı atmayın şimdi tek kusuru gabriç için iyi bir forvet demesıydı :p

Atmak kelimesi olmamış öncelikle.

Rıdvan'a özel kılım yok. Ne duyduysak onu yazdık.

Adamın yapılan transferden haberi yok.

Diyarbakırspor'u yorumlamıyor.

Yorumlayacaksan takip edeceksin.

Maçın analizini yaparken de hazırlık maçlarını izlemediği ortaya çıktı.

Oynadığımız sistemden de haberi yok.

Ben de Rıdvan'ı takip ederim. Ama ne duyduysak o.

tanjugunduz

Daha ne bombalar.

bunu bende duydum bu yorumcular istnabul köpeklerinden baska takımları incelmezlermi ya deli olacagım biz forvet diye yırtımıyoruz rıdvana göre coktan almışız

Selman
09.08.2009, 03:40
Benim kadromuzda takıma yakıştıramadığım hiç bir oyuncu yok. Ama işini daha iyi yapabilecek dünyada binlerce futbolcu olduğundan eminim. Hepsi de daha iyisiyle, imkanlarımız dahilinde değiştirilebilir. Susup oturmaya gerek yok. Gökhan Ünal'ın kaşına gözüne hayran değilim. Hatta Trabzonspor'da oynamasa en beğenmediğim ve gıcık olduğum oyuncuların da başında gelirdi. Ancak sonuna kadar destekliyorum. Desteklemek ve güvenmek her zaman daha iyidir. Olumsuzlukları sürekli bir suç gibi yüze vurmaktansa, nasıl daha iyi oluru konuşmak daha güzel bence.

Evet Umut Bulut hızlı düşünemiyor ve evet Umut Bulut hala çok iyi bir bitirici değil. Ama bunu yazmak yerine Umut'un takıma katkılarını yazmak ve Bobo, Nobre gibi şampiyon takımın forvetlerinden daha fazla gol atmış olduğunu yazmak bana daha çok haz veriyor.

Gökhan yeteneklidir, geçen sezon Umut kadar kaçırsa dahi yeteneklidir.Trabzonspor forveti midir? Bence hayır.O oynasın onu da yazarız daha önce olduğu gibi.

Anlaşamadığımız nokta şu; transfer dönemi kapanmadı diyorum.Bence yeteneksizse desteklemem.Tribünde küfür de etmem, elimden ne geliyosa onu yaparım.

Daha iyi nasıl oluru konuşmak saçma biraz.3 senedir aynı, daha iyisi yok işte, Umut bu kadar.Hüseyin gibi.

Yahu ben yetenekten bahsediyorum.Nobre ve Bobo'dan yetenekli mi şimdi Umut? Cevap evetse sonuna şundan(:)) koyunuz.

Ayrıca girdikleri gol pozisyonlarını karşılaştıralım mı Anıl ?:)

10-61
09.08.2009, 03:40
ne şansı arkadaş adam ilk şutunda direği eğdi nerdeyse ikinci şutda da Petkovicin metabolizmasını bozdu buna da şans dersek her gole şans deriz artık.(Alıntı)

çççççççççççççççççç

Erdal
09.08.2009, 03:41
Tamuğ a katılıyorum. Mesela Rıdvan ın konuşmalarından sanki Gökhan sakat olmasaydı 4-4-2 oynayacaktık anlaşılıyor...Adam seyretmemiş, okumamış sormamış...Yoksa objektifmidir? Nisbeten evet...Ama nisbeten...

only ts
09.08.2009, 03:41
Atmak kelimesi olmamış öncelikle.

Rıdvan'a özel kılım yok. Ne duyduysak onu yazdık.

Adamın yapılan transferden haberi yok.

Diyarbakırspor'u yorumlamıyor.

Yorumlayacaksan takip edeceksin.

Maçın analizini yaparken de hazırlık maçlarını izlemediği ortaya çıktı.

Oynadığımız sistemden de haberi yok.

Ben de Rıdvan'ı takip ederim. Ama ne duyduysak o.

atmak kelimesi bencede olmadı özür dilerim ama diyarbakır kim oluyoda ondan bahsedecekler ? ayrıca rıdvan bmn ödüllerinde 1. oldu ve bence en tarafsız (bızım adımıza) yorumcu hataları yokmu var tabi ama en hatasızı bence. diyarbakır önce renklerini değiştirsin bi sarı eksik o da oldumu tam olacak ha !

Erdal
09.08.2009, 03:43
Rahatsız olduğum 2. noktaya geleyim. Medyadaki Fatih Terim takıntısı. Ceyhun'u Terim görüyor, Ts hocaları göremiyor muhabbeti.Yahu bu adamı stoper diye çağırıyor Terim. Zamanında gençken almış, artistlik yapıyor, oynatacağından da değil.

Bunu kimsenin farketmemesi ve bugün güzel oyunundan sonra Ceyhun'dan çok Terim'e övgüler yağması çok üzücü.

Yahu Anıl bu ülkenin milli takım teknik direkörü gazeteciye ana avrat sövmekten mahkemelik oluyor ve federasyonun sesi çıkmıyor işte...Var mı ötesi...Ha o gazeteci gazeteci mi ayrı konu...

DKaraduman
09.08.2009, 03:43
Bu forumda gece yapılan muhabbet gündüz yapılandan kat kat daha çok sarıyor ha! :D

Sefa
09.08.2009, 03:45
Bu forumda gece yapılan muhabbet gündüz yapılandan kat kat daha çok sarıyor ha! :D
Vallahi bunu bende dün gece anladım :)

Erdal
09.08.2009, 03:48
Uşaklar yoruldu sanırım...Yahu Bayern ne yaptı bu arada?

asimetrik
09.08.2009, 03:49
Gürcan abi, diyelim ki bizimkilerin inadı galip geldi( ki öyle görünüyor) ve Eren i geri alıp sağ bek de Tayfun idare eder dedik ve yola devam ettik...Devre arasına atarmıyız kapağı...Yahu ben bu Eren i hiç seyretmedim iyi mi ?

Eren'i ben de seyretmedim. Ama henüz yetersiz olduğu söyleniyor.
Eğer tek forvet oynayacaksak zaten Gökhan'ı kesecek golcü az çıkar. Bence idareden öte yeterli de olur. Ama Gökhan'ın her maç formda-cezasız-sağlıklı olma ihtimali yok gibi değil, direk yok. Umut kesin yetersiz bu kadroda. Hem de oyun yapısı uygunsuz. Çok hızlı pas trafiği onun da başını döndürüyor hücumda. Top ona doğru gidince hücum balansı bozuluyor. Hani yandan sürekli orta yapmak lazım Umut'a.

Dolayısıyla (Ceyhun tezimi bir tarafa bırakıyorum) bir forvet şart. Ama forvetin Gökhan'dan iyi bir forvet mi, yoksa gelişime açık bir genç mi (Eren) olması tartışılır. Her ikisi için de geçerli argümanlar var. Ama biz taraftar olarak en iyisini isteriz her zaman. Mesela Baroş olsa devre arası şampiyonluk kutlarız.

Her şekilde(sayısal) 3 forvetle devre arasına atarız kendimizi bence. Bize gol atacak değil, defansı oyalayacak biri lazım sanki:) orta saha hiç boş geçmiyor.

Anıl Caner
ligi de takımı da futbolu da galibiyeti de çok özlemişim. vallahi uyku tutmuyor bu gece.

Hasan Ayvenli
"İzlediğimiz futbol izleyeceğimiz futbolun yarısı bile değildi bence" diyorum. Ne diyorsunuz?

Anıl Caner
09.08.2009, 03:50
1-1 bitti. Hoffenheim mükemmel oynadı izlediğim 60 dakikada.

Erdal
09.08.2009, 03:51
Ben de 60 ta bıraktım Anıl :)

asimetrik

Çok haklısın. .......

Sefa
Abi Bayern önemli değil şimdilik bizim için :) Toulouse yenildi ne düşünüyorsun ?

only ts
hadi beyler iyi geceler bu gecelik bu kadar yeter sabah olacak zaten gece mecede kalmadı :D

son olarak ............. sivasın yollarınaaaa :D

_OziloZ_
09.08.2009, 03:52
"İzlediğimiz futbol izleyeceğimiz futbolun yarısı bile değildi bence" diyorum. Ne diyorsunuz?

Şahsen katılıyorum. Daha bunun Yattara'sı var, Gökhan'ı var, Gabriç'i var.. Özellikle ikinci yarı gol yediğimiz dakikadan sonrası mükemmel oynadık. Her maç böyle olsak zaten rahat şampiyon oluruz.

Burçak
09.08.2009, 03:52
http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs151.snc1/5615_115678238395_634783395_2196503_3956308_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=1553751&id=634783395)

Halil'in gol sevinci.
kimde var böyle tercüman :)

Selman
09.08.2009, 03:53
Selman, yeteneksiz futbolcuya herkes itiraz eder de benim anlamadığım şey Hüseyin ile ilgili bir mesajında bayağı kişisel girmişsin konuya. Şöyle bir durum mu var, anlamak için soruyorum; Hüseyin memleket avantajını kullanarak takımdan fazla para alıyor veya hak etmediği halde takımda kalmak için lobi yapıyor (böyleyse ve delillendirebiliyorsan haklısın)
Yeteneksiz oyuncunun kendisine değil takımda onu tutana kızmak gerekmez mi?
Ayrıca Aurello yok iken beğenmediğimiz Fatih hoca bile Hüseyin'i 11'e koyuyordu. Erdal'ın tezinde haklılık payı var bence. Bu durum, ön liberonun (adı bile gıcık) "orta yuvarlağı geçmesi yasak" olan günlerden kalma bir alışkanlık olması ile açıklanamaz mı? Bütün bunlarda Hüseyin'in suçu ne?

Tayfun'u da takmışsın kafaya da Serkan'a sıra ne zaman gelecek?

Abi elimde hiçbir kanıt yok.Hiçbirşey iddia etmiyorum.Tamamen dışarıdan gördüklerimi söylüyorum.Tabii bana göre, herkesin fikri değişik olabilir.Yaklaşık 3.5 senedir de bu forumda Hüseyin hakkında yazıyorum.

Evet aldığı para fazlaydı.Bakın bugün Yattara'nın da verimine göre aldığı para fazla.Ama biz bu adamı kaç sene 150 bin dolara oynattık.Görmemezlikten gelebiliyorum.

Dikkat edersen yönetimlere ve teknik direktörlere de değindim.Ayrım yapmadan, hepsine.Fatih Terim'in eğer galatasaraya gelme durumu yoksa herhangi bir Anadolu takımından futbolcu aldığı pek görülmüş birşey değil.Varsa da nadirdir.

7 sene öncesine kabul diyelim hadi de, geçtiğimiz 2 sene ne verdi bu takıma? Alışkanlık mı değil mi bilmem.Bizler görebiliyorsak yönetenler de görmelidir.Tekrar söyliyim, Hüseyin orta sahanın gerisinde de yetersizdi.Kaptanlığı ayrı saçmalık.Oraya hiç girmeyelim.

Adamdan nefret ettiğim filan yok.Birlikte çekilmiş fotoğrafımız bile var :)

Körü körüne(tabiri mazur görün, bence böyle) Serkan'ı savunan görürsem ona da karşı çıkarım kendimce.Haklısınız Serkan'da bu takımın sağ beki değil, -ki yediğimiz golde ilk hata onun.Ama önce forvet, orayı idare edebiliriz.1 pozisyon Serkan'ın ve kalecimizin hatasından gol yedik, Umut tek başına 3 tane net gol kaçırdı ;)

Erdal
Trabzonsporlu olmayanlara bile seyrederken keyif veren bir takım.... Geçen sene bunu kolbastı hatırına yapmıştık...Çok arkadaşımı biliirim kolbastı seyretmek için yenmemizi isteyene... Bu sene futbol seyrettireceğiz inşallah...Yazmadan edemiyorum tabi bir de Fatih olsaydı :))))

DKaraduman
Hugo bile şaşırdı valla o sevince. :D

Hasan Ayvenli
09.08.2009, 03:54
Alacağımız forvet (bizim istediğimiz) ilk 11'de oynayacak bir forvet olmalı. Yerli olmalı. Gökhan ve Umut'u kesecek kapasitede olmalı. Bu kişi Fatih Tekke olabilir bu şartlar altında sadece. Ama onu da yönetim almadığına göre..

Umut çakma gibi duruyor. Hala nasıl forvet olmuş anlamıyorum.

Sağ bek bu açıdan çok daha önemli benim için. Forvet de çok önemli ama eldekilerden iyisi gelmeyecek belli. Orjinal bir sağ bekimiz olmalı.

Çakma olunca göze batıyor.

Erdal
09.08.2009, 03:55
Selman yat artık...Tamam Hüseyin gitti...En az 3 sene yok...Sonra altyapıda görebilirsin kendisine takıma yeni ön liberolar katmak için :)

tamuğ yamtar
09.08.2009, 03:56
Sayfayla alakası yok, kusura bakmayın ama Ceyhun'un attığı 2 frikik golünü izleyin derim.

Kendisini ve oynadığı futbolu sevmesemde attığı goller çok güzel.

Anıl Caner
09.08.2009, 03:57
Ceyhun çok iyi bir futbolcu. Buna kimse çok fazla karşı çıkmaz bence. GOlleri gerçekten harikaydı :)

Selman
Selman yat artık...Tamam Hüseyin gitti...En az 3 sene yok...Sonra altyapıda görebilirsin kendisine takıma yeni ön liberolar katmak için :)

Çalışıyoruz abi ne yatması :)

Maçtan hemen sonra çıkmak zorunda kaldım, kolbastıyı kaçırdım diye üzülüyordum. Meğer oynamamışlar. Sahi neden oynamadılar?

Sivas'ta oynamayacan da nerde oynayacan:)

asimetrik

+1 Benim
+2 Hugo Bross (Görmek istediğim Trabzonspor'un yarısını görüyorum)

Ama sabir. Bir yıl mı iki yıl mı bilmem. Ama üç yıl değil.

___61___
09.08.2009, 03:58
Alacağımız forvet (bizim istediğimiz) ilk 11'de oynayacak bir forvet olmalı. Yerli olmalı. Gökhan ve Umut'u kesecek kapasitede olmalı. Bu kişi Fatih Tekke olabilir bu şartlar altında sadece. Ama onu da yönetim almadığına göre..

ligin ilk yarısını umut gökhanla idare edip devre arası bedavaya fatihi alma planları var bence . zaten şuanda alcağımz bi forveti avrupa kupasında oynatamıcaz böle olunca para vermek gereksiz gibi düşünüyor yönetim. hem bedave hemde fatih. sadece 6 ay sonra ama

Erdal
09.08.2009, 03:58
oncelikle dunki uyku getirici mactan sonra lig yeni basladi takimlardan performans beklenmemeli geyigi yapan tum sporyazarlari ve yorumculara bu mac kapak olsun.helal olsun trabzon ve sivasa catir catir 90 dakki muthis oynadilar sivasta 18 icersinde fazla tehlike olmadi bu trabzonun defansinin basarisi ve birazda ersenin yanlizlari oynamasi fakat sivasta catir catir mucadele etti.trabzonu cok begendim bu ligde bizde favoriyiz dediler ceyhun ne vuruyor oyle topa muthis bu oyuncu helal olsun.

bir fb linin yorumu...Benzer yorumlar göreceğiz...Antep, Kayseri ve Bursayı merak ediyorum...İnşallah onlar iyi çıkar...Bursa Sercan ı satarsa diğer kaptanımızı alabilir :)

Anıl Caner
09.08.2009, 03:59
Erdal abi daha iyi bilir ama ben özellikle medyadaki son gelişmelerden sonra Tekke'ye Trabzonspor kapısı açılmaz gibi yorumladım.

dip not: diğer kaptanımız kim abi?

Erdal
09.08.2009, 04:03
İki tarafta çok uzatmadı Anıl...Bu bir mesaj bence...İki taraf ta hala acaba diyor :)...Bu anlamda devre arası gelme ihtimali yok değil...Fatih ingilizce öğrendi mi acaba?...96 jenerasyonundan ( her ne kadar bizde oynama şansı buamadıysa da Metin hocayı da ona dahil ediyorum) 2 kişiden fiilen istifade ediyoruz...Hami, Ogün, Abdullah hatta Tolunay potansiyel....Fatihlerin jenerasyonundan Fatih dışında aday yok...İngilizce öğrenmeli...Lazım bize Fatih...her zaman lazım...

Onur Akyüz
09.08.2009, 04:04
.............................

KERİM
09.08.2009, 04:05
http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs151.snc1/5615_115678238395_634783395_2196503_3956308_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=1553751&id=634783395)

Halil'in gol sevinci.
kimde var böyle tercüman :)
bu adamı seviyorum :)

Erdal
Tayfun u istediklerini biliyorum...Hala ihtiyaçları varmı bilmem tabi...Öz evlat kontenjanından "kaptan" olur benim gözümde :)

asimetrik
Selman cevap için sağol. Hüseyin konusunda aydınlandım. Yoksa Hüseyin'e şahsi taktın sanacaktım.

Anıl Caner
09.08.2009, 04:07
Tayfun u istediklerini biliyorum...Hala ihtiyaçları varmı bilmem tabi...Öz evlat kontenjanından "kaptan" olur benim gözümde :)

Sercan'ı satacakları paraya ise çok sevinirim :)

Onur Akyüz
ben en çok son 10 dakikaya sevindim,resmen zor bir deplasmanda baskı filan yemedik,

efil efil top çevirdik,şut filan denedik,topa hakim olduk.

90 dakikada ersen'e sadece 2 kez faul çalan hakemide kınıyorum.

Erdal
Bu arada galiba Barış ın şansı artık yok...Verin adamı Diyarbakır a...Hatta Sivas a mesela...Gurbete çıkmadan akıllanmıyor bizim uşaklar...

Erdal
09.08.2009, 04:08
Sercan'ı satacakları paraya ise çok sevinirim :)

Muhammet Demir i versinler yeterli :)...Öz evlat takasına açığım her zaman :)....

asimetrik
09.08.2009, 04:09
Halil'de geçen sene ki son maçın intikamını gördüm.

Sefa
09.08.2009, 04:11
Muhammet Demir i versinler yeterli :)...Öz evlat takasına açığım her zaman :)....
Muhammet'i Karadenizspor'a almalı bence yönetim. Özevlatçılığı geçtim yetenekli birisi..

KERİM
09.08.2009, 04:11
ben en çok son 10 dakikaya sevindim,resmen zor bir deplasmanda baskı filan yemedik,

sanırım takım stresliydi. Golü bulunca rahatladılar. O golden sonra çok rahat oyun oynadık

Erdal
09.08.2009, 04:12
Halil'de geçen sene ki son maçın intikamını gördüm.

Halil i de öz evlat kontenjanına dahil ettik abi...Kendisine de söylemiştim. Bir zamanlar fb nin tercümanına bakıp imrenirdim. Ulan bizim niye yok böyle elemanlarımız diye...Şimdi en sempatiği bizde...Hugo başkan la da anlaşmışlar bellli :)....Bir de malzemeci abimiz biraz gülse sorun kalmayacak...Bu arada Caner bey in görevi devam ediyor mu?

Lazistan
iyi aksamlar beyler, benim seyretdim ts herkesin dedi kadar hosuma gitmedi, ha bu bi elestiri degil daha ligin basi, tek bir tesbit. önemli olan sivas gibi bir takimi yenmekdi. ben hazirlik maclari dahil her maci izledim, sylva dan baslarsam olaya bugün cok az is dusmesine ragmen hatalari vardi. serkan cok kötuydu, yedimiz golda onun yuzundendi nerdeyse yedimizde onun yuzundendi. adamin her yeri ben sag bek degilim bariyor, tayfun da guvenmedim bir oyuncu, ah be gabric i alacaniza alsaydiniz ya bi sag bek. herkez tjikuzu diyor, adam´agir,futbolun f sini bilmiyor, neresi iyidi yahu. bizim kazma hüseyin ondan iyidi, en azindan yabanci konzenjani doldurmuyor. ceyhun oynamasi gerekiyor orada, gol atdi icin degil ben bunu gecen seneden beri diyorum. yabanci kontenjan dedimde 8 tane var, herkez iyi oldunda kim cikacak? engin cok kötuydu, ve gercekten isi göcu cene, cok disziplinzis bence cekecemiz var. bu hoca ceyhub u koyarken niye selcuk u cikardi anlamadim cikacak adam tjikuzuydu. gabric bosuna alindi, kimi kesecek bugünun karamani alanzinhoyu mu yoksa taraftarin krali yattarayimi? en önemli tesbitde su, forvetsiz bu is zor abi. bir sag bek ve forvet sart, gabric mabric yalan. en önemli sorum su olacak benim hayalimde su vardi sivas stadinda kolbasti sov bu adamlar kolbasti niye oynamaadi

10-61
saat 04:12 ve başlıkta hala 38 kişi var!!özlemişiz yawwfff

Hasan Ayvenli
09.08.2009, 04:14
Muhammet'i Karadenizspor'a almalı bence yönetim. Özevlatçılığı geçtim yetenekli birisi..

Muhammed'i şimdi alalım alternatif olarak başlar, bikaç ay güçlenince de Umut'u kesmeye başlar.

Lazistan
09.08.2009, 04:15
Kolbasti niye yoktu

KERİM
09.08.2009, 04:15
Beşiktaşın bi tane malzemecisi var bıyıklı ve sempatik :) onun gibi bi tane lazım

10-61
09.08.2009, 04:16
iyi aksamlar beyler, benim seyretdim ts herkesin dedi kadar hosuma gitmedi, ha bu bi elestiri degil daha ligin basi, tek bir tesbit. önemli olan sivas gibi bir takimi yenmekdi. ben hazirlik maclari dahil her maci izledim, sylva dan baslarsam olaya bugün cok az is dusmesine ragmen hatalari vardi. serkan cok kötuydu, yedimiz golda onun yuzundendi nerdeyse yedimizde onun yuzundendi. adamin her yeri ben sag bek degilim bariyor, tayfun da guvenmedim bir oyuncu, ah be gabric i alacaniza alsaydiniz ya bi sag bek. herkez tjikuzu diyor, adam´agir,futbolun f sini bilmiyor, neresi iyidi yahu. bizim kazma hüseyin ondan iyidi, en azindan yabanci konzenjani doldurmuyor. ceyhun oynamasi gerekiyor orada, gol atdi icin degil ben bunu gecen seneden beri diyorum. yabanci kontenjan dedimde 8 tane var, herkez iyi oldunda kim cikacak? engin cok kötuydu, ve gercekten isi göcu cene, cok disziplinzis bence cekecemiz var. bu hoca ceyhub u koyarken niye selcuk u cikardi anlamadim cikacak adam tjikuzuydu. gabric bosuna alindi, kimi kesecek bugünun karamani alanzinhoyu mu yoksa taraftarin krali yattarayimi? en önemli tesbitde su, forvetsiz bu is zor abi. bir sag bek ve forvet sart, gabric mabric yalan. en önemli sorum su olacak benim hayalimde su vardi sivas stadinda kolbasti sov bu adamlar kolbasti niye oynamaadi

gözünü seveyim yapma bir daha tespit falan,hüseyin'le kuzuyu kıyaslayan çarpılır alimallah

mehmet83
09.08.2009, 04:16
Bu mac gosterdiki bu senenin en yararli transferini biz yapmisiz "Hugo Broos". Gercekten herseyiyle beraber harika bir hoca getirmisiz. Bir macla hic bir sey belli olmaz diyenler olabilir ama bir macla cok seyi belli etti Hugo hocamiz. Cok umutlu ve cok mutluyum hemde hic bir sezon olmadigi kadar. Sivas Sivas olali kendi sahasinda boyle eziyet cekmemistir herhalde. Ortada sican oynadik heriflerle.:D

Erdal
09.08.2009, 04:17
Lazistan, bardağın bir de iyi tarafına bak...Mesela en son ne zaman biz oyuncu değiştirerek maçın gidişatını değiştirdik?...Ben Şenol hocayı çok severim ama ( kadro darlığından bile olsa) onun zamanında dahi hatırlamıyorum. Mevzu Ceyhun un gol atması değil...Orta saha tamamen elimize geçti....2-1 iken daha bitime 5 ( 5 te uzatma 10) dakika kala Sivaslıların stadı terketmesi biraz da ondan...Hoca maçı bir değişiklikle öyle bir hale getirdi ki adamlar sabaha kadar oynasa kaza golü dışında gol atamazdı....

Hasan Ayvenli
09.08.2009, 04:17

hem de nasıl. Hele bir de sivas'ı yenerek başlamak tuzu biberi oldu.

Sefa
09.08.2009, 04:18
Başkan maçta yoktu. Acaba Forvet transferi ile mi ilgileniyor. Hacısalihoğlu İnşallah bugün o koltukta Forvet'e ihtiyacımız olduğunu görmüştür.

BayzanTs61
09.08.2009, 04:18
cok mutluyum yaaa...nefret ediyorum su sivastan

asimetrik
09.08.2009, 04:19
Halil i de öz evlat kontenjanına dahil ettik abi...Kendisine de söylemiştim. Bir zamanlar fb nin tercümanına bakıp imrenirdim. Ulan bizim niye yok böyle elemanlarımız diye...Şimdi en sempatiği bizde...Hugo başkan la da anlaşmışlar bellli :)....Bir de malzemeci abimiz biraz gülse sorun kalmayacak...Bu arada Caner bey in görevi devam ediyor mu?

Malzemeci abiler hep böyle oluyor. Hani biraz fabrikalardaki depocular gibi:)
Caner bey idari menajer olarak devam ediyor diye biliyorum.

Sefa
Lazistan, bardağın bir de iyi tarafına bak...Mesela en son ne zaman biz oyuncu değiştirerek maçın gidişatını değiştirdik?...Ben Şenol hocayı çok severim ama ( kadro darlığından bile olsa) onun zamanında dahi hatırlamıyorum. Mevzu Ceyhun un gol atması değil...Orta saha tamamen elimize geçti....2-1 iken daha bitime 5 ( 5 te uzatma 10) dakika kala Sivaslıların stadı terketmesi biraz da ondan...Hoca maçı bir değişiklikle öyle bir hale getirdi ki adamlar sabaha kadar oynasa kaza golü dışında gol atamazdı....
Belçikalı teknik adam Selçuk'u çok doğru bir zamanda oyundan çıkarıp Ceyhun hamlesiyle Ersun Yanal'a da antrenörlük dersi verdi. Bu yazıyı okuyan herkes biliyor ki, hoca Yanal olsaydı Selçuk'a asla çıkarmazdı..İtirazı olan? Serkan dışındaki defans hattı hatasız, Colman her zamanki gibi akıllı ama ağır, Tjikuzu Hüseyin sonrası Trabzonspor futbolcusu portresiyle umut vericiydi. Alınması için Sadri Şener'in başını yediğimiz Engin beklediğimden eksik, Tipitip Alanzinho daha çok işler yapabilecek bir portre çizdiler.

Sedat Tunalı'nın yazısından bir bölüm :)

Erdal
Vallahi şu Sivastan nefret etmeyi de ben anlamıyorum...Adamlar ligin eğlnecesi yahu..Umarım toparlanırlar...Haftaya başlasınlar inşallah :)

Bayramm61
09.08.2009, 04:20

eee, su an itibari ile lideriz...tadini cikarmak gerek :-)

:alkış::alkış::alkış:

mehmet83
09.08.2009, 04:20
Bu arada bir seye deginmeden de gecemeyecegim. Gerci bir cok arkadasimizda deginmis bu konuya ama olsun. O yedek kulubesindeki sevinc neydi oyle ya. Aklima geldikce tuylerim diken diken oluyor. Tercumanimiz Halil'di ismi galiba onun o kendini kaybetmiscesine sevinmesi, hocamizin ona sarilmasi offf offff. Her sey cok guzel basladi. Allah'im sen daim et bu guzellikleri.

Erdal
09.08.2009, 04:21
Ha gayret namaza az kaldı uşaklar :)

Lazistan
09.08.2009, 04:22
tamam zaten ben hocayi elestirmedim, benim ki bir soruydu gercekden, sizce niye selcuk cikti da tjikuzu degil? tamam oyuncu degistirmeyi iyi yapti, ama bence ceyhuna 2 seneden beri haksizlik yapiliyor, artik ilk 11 oynamasi lazim. hüseyini bende benmiyorum ama tjikuzu ondan fazla ustun degil, bide yabanci. kolbasti artik olmayacak mi beyler

Sefa
Bu arada bir seye deginmeden de gecemeyecegim. Gerci bir cok arkadasimizda deginmis bu konuya ama olsun. O yedek kulubesindeki sevinc neydi oyle ya. Aklima geldikce tuylerim diken diken oluyor. Tercumanimiz Halil'di ismi galiba onun o kendini kaybetmiscesine sevinmesi, hocamizin ona sarilmasi offf offff. Her sey cok guzel basladi. Allah'im sen daim et bu guzellikleri.
Geçen sene de aynı şekilde çok güzel başlamıştık sonu kötü olmuştu İnşallah bu sefer sonu da iyi olacak.

10-61
eee, su an itibari ile lideriz...tadini cikarmak gerek :-)

:alkış::alkış::alkış:

Ve bana öyle geliyor ki,bugün gs ve fb'de puan kaybedecek,hatta biraz daha ileriye gideyim gs yenilecek fb berabere inş.

Hasan Ayvenli
09.08.2009, 04:25
bu arada ilginç bir tesadüf. Geçen sezon da bu sezon da açılış gollerimiz Selçuk'tan geldi. :)

Erdal
Çünkü Selçuk yorulmuştu...Kullandığı frikikten de belli oluyordu...Kaldı ki Ceyhun girdikten sonra Kuzu çok iyi işler yaptı...Üstelik rahatladı da...Keza Colman da rahatladı...Bir Umut u rahatlatamadık...Hani Umut bir pozisyonda top geri getirip önünü açtı şut vurdu ya...Tamam o şut baskı şutuydu kabul...Ama bu baskı olmasın deyince olmayacak bir baskı değil...Bunu engelleyecek gücümüz yok ne yazık ki :)

Lazistan
ha dogru iyiki degindiniz tercuman acayub ya cok sevdim

Serkan Miletli
09.08.2009, 04:26
ohh hala keyifliyim nasıl çaktık :D

Lazistan
umut topcumuya

asimetrik
Belçikalı teknik adam Selçuk'u çok doğru bir zamanda oyundan çıkarıp Ceyhun hamlesiyle Ersun Yanal'a da antrenörlük dersi verdi. Bu yazıyı okuyan herkes biliyor ki, hoca Yanal olsaydı Selçuk'a asla çıkarmazdı..İtirazı olan? Serkan dışındaki defans hattı hatasız, Colman her zamanki gibi akıllı ama ağır, Tjikuzu Hüseyin sonrası Trabzonspor futbolcusu portresiyle umut vericiydi. Alınması için Sadri Şener'in başını yediğimiz Engin beklediğimden eksik, Tipitip Alanzinho daha çok işler yapabilecek bir portre çizdiler.

Sedat Tunalı'nın yazısından bir bölüm :)

Böyle yorumları sevmiyorum ben. Ceyhun hamlesi Ersun Yanal''a ders filan...
Ezber ve popülist sözler. Engin beklediğimden eksik filan.
Biliyorsan yaz daha derin analizler okuyalım. Bu forumda onlarca mesaj daha okunası geliyor bana..

DKaraduman
Ha gayret namaza az kaldı uşaklar :)

Burada okundu, vakit çıkacak birazdan. :D

Lazistan
09.08.2009, 04:27
abiler kardesler kafa sisirmek istemiyorum ama kolbasti olayi yoktu deme bu sefer ben görmedimde

Sefa
09.08.2009, 04:28
Biliyorsan yaz daha derin analizler okuyalım. Bu forumda onlarca mesaj daha okunası geliyor bana..
Ders niteliğinde olmasa bile Abi sen Ersun Yanal'ın Selçuk'u çıkarıp Ceyhun'u oyuna koyacağına inanırmıydın ?

DKaraduman
abiler kardesler kafa sisirmek istemiyorum ama kolbasti olayi yoktu deme bu sefer ben görmedimde

Yapmadılar kolbastı.

Erdal
umut topcumuya

İyi bir son vuruş ustası değil belki...Ama kesinlikle topçu...Mesela bu güğn serbest bırakalım başaltı takımlarının hepsi istisnasız talip olur Umut a...

Lazistan
09.08.2009, 04:29

kardes yanlis anlamada tam senin yaziyi okurken ben o kizdin mesaj icin tamamen katiliyorum guzel yazmis diyordum ayni bu bir görusdur

Erdal
09.08.2009, 04:30
İdeolojik olarak ayrı yerden bakıyor olsak da Sedat abinin yorumlarını genelde beğenirim. Son zamanlarda benim gözümde Ergun Ata dan daha kıymetlidir. Ancak Ersun hoca ya eleştiri eyvallah da bunu Selçuk üzerinden ypmak çok belaltı olmuş...

lazfather61
09.08.2009, 04:31

ibrahim dagısanı benim gordugum 2 kez kırmızı yemesi lazımdı ... ersenin topu elle tuttuktan sonra faul vermesi, 1 pozisyondada egemene ofsayt caldı sırf futbolcu el kaldırdı diye hakem sivası cok tuttu bu inkar edileemz.

Erdal
09.08.2009, 04:32
Mesela aynı eleştiriyi Hüseyin üzerinden Ceyhun a bağlayarak yapabilirsiniz...Ama sadece Selçuk ayıp oluyor...Ersun Yanal ı sevmem ayrı konu...

Anıl Caner
hakem kimseyi tutmadı da kötü maç yönetti denebilir.

10-61
Ama dediği de yanlış değil,Ersun hoca olsaydı Selçuk'u kesinlikle çıkarmazdı.

asimetrik
Ders niteliğinde olmasa bile Abi sen Ersun Yanal'ın Selçuk'u çıkarıp Ceyhun'u oyuna koyacağına inanırmıydın ?

İnanmazdım.
Söylemek istediğim bu değişiklikten sonra yenilseydik, aynı ifadeleri kullanır mıydı?
Ya da şöyle söyleyeyim, sonuçtan bağımsız olarak niçin ders niteliğinde olduğunu saha içi detaylarıyla yazsa da biz de anlasak.

Anıl Caner
09.08.2009, 04:33
Ama dediği de yanlış değil,Ersun hoca olsaydı Selçuk'u kesinlikle çıkarmazdı.

tamam çıkarmazdı da çıkardığı esnada forumdaki durmu biliyorum ben. Ceyhun kötü bir oyun çıkarsaydı, Hügo Bross şu an ne haldeydi tahmin edemiyorum.

Sefa
09.08.2009, 04:35
İnanmazdım.
Söylemek istediğim bu değişiklikten sonra yenilseydik, aynı ifadeleri kullanır mıydı?
Ya da şöyle söyleyeyim, sonuçtan bağımsız olarak niçin ders niteliğinde olduğunu saha içi detaylarıyla yazsa da biz de anlasak.
Mesela Selçuk yorulmuştu ve dökülüyordu taze kan lazımdı ve Ceyhun'u koydu Ceyhun etkili bir futbolcu sonuçta Hoca Ceyhun'a inandı diyelim veya. Gol haricinde Ceyhun iyi oynadı zaten. Ama Ersun Yanal Ceyhun'un iş yapacağına inanmaz Selçuk'u çıkarmazdı.

asimetrik
09.08.2009, 04:37
Erdal benim takıldığım inan o değil, madem açtın başlayayım.
1. Alınmasında ısrar ettiğim diyerek, Engin iyi oynarsa ileride transferinden pay çıkarma
2. Beklediğim kadar iyi değildi diyerek, kötü oynarsa ben demiştim durumu.
3. "beklediğim" ifadesi , oyuncuyu yeterince tanımadığını göstermiyor mu? hem dilbilgisi hem anlam olarak.
4.
5. diye gider.

10-61
09.08.2009, 04:38
tamam çıkarmazdı da çıkardığı esnada forumdaki durmu biliyorum ben. Ceyhun kötü bir oyun çıkarsaydı, Hügo Bross şu an ne haldeydi tahmin edemiyorum.

Ona da hocanın şansı diyelim,tutmayabilirdi de bunu bilmemiz mümkün değil önemli olan bu takımda kimsenin dokunulmaz olmadığını görmek,yoksa başkası çıkıp yine bir başkası da girebilirdi,tasarruf hocada.

Anıl Caner
09.08.2009, 04:40
Ona da hocanın şansı diyelim,tutmayabilirdi de bunu bilmemiz mümkün değil önemli olan bu takımda kimsenin dokunulmaz olmadığını görmek,yoksa başkası çıkıp yine bir başkası da girebilirdi,tasarruf hocada.

Hocayı çok seviyorum. Değişikliğinin işe yaramasına da herkes gibi çok sevindim. Ama Ceyhun bugün oyuna girmeseydi maçın kötüsü, kakası diye hocayı ilan etmezdik sanıyorum.

asimetrik
09.08.2009, 04:40
Arkadaşlar yanlış anlama var. Söylediklerine değil itirazım. Ciddiye aldığımız bir yazar olarak üslup ve içeriğindeki yetersizliğiydi itiraz. Çok daha farklı şeyler yazabilir. Bu forumda ben farketmediğim bir sürü şey okuyorum. İyi bir yazardan da öyle şeyler bekliyorum. Yani bir şeyler öğretmesini..

asimetrik
09.08.2009, 04:42
Tekrar olmuş afedersiniz. Yönetici arkadaş silerse sevinirim..

asimetrik
09.08.2009, 04:43
Mesela Selçuk yorulmuştu ve dökülüyordu taze kan lazımdı ve Ceyhun'u koydu Ceyhun etkili bir futbolcu sonuçta Hoca Ceyhun'a inandı diyelim veya. Gol haricinde Ceyhun iyi oynadı zaten. Ama Ersun Yanal Ceyhun'un iş yapacağına inanmaz Selçuk'u çıkarmazdı.

İşte böyle bir şey..

asimetrik
09.08.2009, 04:44

Ya da şöyle bir şey..
Bence her ikisi de yazarınkinden daha net bir bakış..

Anıl Caner
09.08.2009, 04:45
O noktada son derece katılıyorum.Malesef bir çok yazarın içine hapsolduğu klişeler var.

10-61
09.08.2009, 04:48
Hocayı çok seviyorum. Değişikliğinin işe yaramasına da herkes gibi çok sevindim. Ama Ceyhun bugün oyuna girmeseydi maçın kötüsü, kakası diye hocayı ilan etmezdik sanıyorum.

Yeter ki böyle oynayalım,her ne kadar skora dayalı bir anlayışımız olsa da genelde,şahsen en ufak tepkim olmaz hem takıma hem hocaya.Geçen yıl Konya'ya da yenildik ama oyun olarak üstündük ,o yüzden çok ta takılmadığım maçlardan biridir ama Siva'a 3-0 yenildiğimiz maç resmen yerin dibine girmiştim utancımdan,çünkü futbol olarak yoktuk sahada.Hocamız kalitesini belli etmiştir bence.

Erdal
09.08.2009, 04:50
Gürcan abi, Şirin Berber i, Eski gol kralımızı hatta Hakan abiyi sakın okuma o zaman diyorum ve susuyorum :)

asimetrik
09.08.2009, 05:02
Gürcan abi, Şirin Berber i, Eski gol kralımızı hatta Hakan abiyi sakın okuma o zaman diyorum ve susuyorum :)

Okudum Şirin Berber'i, adı enteresan olduğu için aklımda kaldı.Ben de bir şey demiyorum.
Ama senin haber-yorumlarını okuyorum keyif alıyorum. Yine forumdan bir arkadaş var, fikirleriyle tam örtüşmesem de içinde bilgi ve-veya bir bakış açısı var. Yeni bir şeyler var.

Mevcut yazının, üslup bir tarafa içeriğinde bir şeyler yok. İnan kahvede seyretsek maçı, konuşulanların ortalamasını toplayıp biraz afilli kelimelerle yazsak aynı şey çıkar. Ersun hocaya ders, Engin iyi değil vs.. arada Belçikalı hoca klişesi ..

Neyse, o yüzden forumu tercih ediyorum ya zaten..

ceserdar
09.08.2009, 05:07
İstanbul için sabah namazı vakti.

asimetrik
09.08.2009, 05:08
İstanbul için sabah namazı vakti.

Antalya için de....
Ne güzel bir sabah. Yenildiğimizi düşünüyorum da kabus çökecekti bir hafta..

ceserdar
09.08.2009, 05:12
Antalya için de....
Ne güzel bir sabah. Yenildiğimizi düşünüyorum da kabus çökecekti bir hafta..

Yenilgi kötü. :D Keşke sadece bir oyun olarak kalsaydı futbol.

10-61
09.08.2009, 05:13
Almanya için daha bir saat var ezana,ama sivas forumları da çok zevkli,hiç uykum da gelmiyor canım da sıkılmıyor:))

ceserdar
09.08.2009, 05:16
Almanya için daha bir saat var ezana,ama sivas forumları da çok zevkli,hiç uykum da gelmiyor canım da sıkılmıyor:))

Şu anda uykumun olmasını çok isterdim. Annem gitti Trabzon'a düzen müzen kalmadı. Ben de biraz daha buralarda sıkılır sonunda patlar düşerim Trabzon yollarına. :) Gerçi bir vesileyle Sabah Namazı'nı kılacağım. Belki ondan sonra uykum gelir.

10-61
09.08.2009, 05:17
Şu anda uykumun olmasını çok isterdim. Annem gitti Trabzon'a düzen müzen kalmadı. Ben de biraz daha buralarda sıkılır sonunda patlar düşerim Trabzon yollarına. :) Gerçi bir vesileyle Sabah Namazı'nı kılacağım. Belki ondan sonra uykum gelir.

Allah kabul etsin,şükür namazı da kılalım;)

asimetrik
09.08.2009, 05:20
Yenilgi kötü. :D Keşke sadece bir oyun olarak kalsaydı futbol.

Derin bir konuya girdin, şu kadarını söyleyip, topu taca atayım, yoksa bitmez bu maç..
Eğer tuttuğum takım bir İstanbul takımı olsa idi bunu başarırdım-dık. Belki de öyle olsa hiç bir takım tutmazdım. Çoğu kişinin aksine Sivas'ı İstanbul'a karşı destekliyorum, İstanbul doğumlu olmama rağmen. Yani bunun özevlatçıkla bir ilgisi yok.

ceserdar
09.08.2009, 05:29
Derin bir konuya girdin, şu kadarını söyleyip, topu taca atayım, yoksa bitmez bu maç..
Eğer tuttuğum takım bir İstanbul takımı olsa idi bunu başarırdım-dık. Belki de öyle olsa hiç bir takım tutmazdım. Çoğu kişinin aksine Sivas'ı İstanbul'a karşı destekliyorum, İstanbul doğumlu olmama rağmen. Yani bunun özevlatçıkla bir ilgisi yok.

Ünlü bir karikatüristin şöyle bir lafı var:
-Bir şeylerin tadini çikarmak yerine, onu analiz edip aşırı anlamlandırmaya başladiği anda masumiyetini yitirmeye başliyor insan.
Alakasız olabilir ama aklıma gelince koyayım dedim.

Orhan Kahraman
09.08.2009, 05:31
Kanatlarda sıkıntı yaşadık biraz yada en azından ben böle hissettim özellikle enginin kanadından onun haricinde umutta umut var diye düşünüyorum her zaman umutu eleştiren biri olmuşumdur ama buna rağmen umutta umut var diyebiliyorum ilk maç olduğu için böle de konuşuyor olabilirm son maç olsa ve o kaleciyle karşı karşıya olan pozisyonu kaçırmış olsa çok fena konuşurdum sanırım :) ama olsun galibiyet güzel sivası yenmek de güzel ilk maç yenmek hele hele bu çok güzel :)

10-61
09.08.2009, 05:42
fotolar guzel saol kardes,ama skor tabelasini cekmeseydin be bu cok aci veriyor(zivas forumundan alıntı)

Sabah sabah yarıldım vallaççççççççç:atki::dansmuz::dansmuz::bmn::yumruk :

hasancebi81
09.08.2009, 08:41
tamam zaten ben hocayi elestirmedim, benim ki bir soruydu gercekden, sizce niye selcuk cikti da tjikuzu degil? tamam oyuncu degistirmeyi iyi yapti, ama bence ceyhuna 2 seneden beri haksizlik yapiliyor, artik ilk 11 oynamasi lazim. hüseyini bende benmiyorum ama tjikuzu ondan fazla ustun degil, bide yabanci. kolbasti artik olmayacak mi beyler

O sırada oyunun hakimiyetini kaybettiğimizi ve topun daha çok Sivasta kaldığını farketmemişsin demekki.Selçuğu çıkarıp yerine daha defansif bir oyuncu alarak orta sahadaki üstünlüğü tekrar ele geçirdik. Colmanıda yorulan Selçuğun yerine alarak daha pozitif bir pas akışı yakalamamızı ve topun ayağımızda daha çok kalmasını sağladı Hoca. Eleştirdiğin buysa birşey demiyorum daha sana. Kuzu ile Hüseyininde bir farkı yok diyorsan sana en büyük farkını söyleyeyim. Defanstan her çıkışta tekrar defansa değil direk hğcuma çıktık. Tamam belki Hüseyin kadar top kesmiyor ama emin ol Hğseyinden kat kat daha iyi bir futbol mantığı ve bilgisi var. Takımı hücuma çıkarıyor pas dağıtıyor şut bile çekiyor. Daha ne yapsın. Ceyhun hala biraz ağır. Daha çok çalışıp hızlanırsa Yaya Toureden bir farkı kalmaz:) Hatta ondan daha iyi şut çekiyor.

Neden Selçuk çıktıda Tjikuzu değil yorumuna cevap bile yazmıyorum. Bir DMC yi diğer bir DMC ile değiştirmenin faydası ne olacak bize. Zaten yeterince ofansif gücümüz olduğunu gören hoca çift önlibero ile orta sahayı geri kazandı. Sonrasınıda gördün. Bu sadece Ceyhunun oyuna girmesinden kaynaklanmıyor. Colmanın Selçuğun yerine geçip daha ofansif oynamaya başlamasıda bunda etken. Bence ilk haftadan böyle eleştrilere başlarsak vay halimize. Allahtan Beşiktaşlı değilmişsin. Bu sene küme düşecek İBB ile berabre kalan takımı nasıl eleştirirdin Allah bilir. Sense kalkmış geçen sene kendi evinde bize to göstermeyen ve 3 atan lig ikincisi olan takımı iyi bir futbolla yendiğimiz takımını eleştiriyorsun. İyi eleştiriler sana...

demirel
09.08.2009, 09:10
1) Oyuncu değişiklikleri skora baktığımızda yerinde görüldü,özellikle oyuna giren Ceyhun'un aynı zamanda skoruda değiştirmesi güzel
2)Tjikuzu bazen sahada dolanıyor,oyundan kopmuş görüntüsü veriyor,ancak bize faydası oyunu ileri tasıyor,Hüseyin gibi defansın ortasına gömülmüyor
3)Daha çok pas yapıyoruz,ancak henüz bunu yapacak kadar kapasiteli değiliz,pas yapıyım derken toplar kısa düşüyor ve kaptırıyoruz
4)Engin benim için hayal kırıklığı oldu,daha iyi bekliyordum..Alan geçen seneye göre daha çok oyunun içinde,sorumluluk alıyor,topla çok oynadığı zamanlar zaten gerekli tepkileri aldığı görüldü
5)Slyva oyuna müthiş top sokuyor,ancak konsantrasyon eksikliği var,yediği gol bizi 3 puandan edebilirdi
6)Song,Egemen,Cale uyum içindeler,Serkan da ileri geri çok çalıştı,ancak kademe hataları devam ediyor,alternatif oyuncu gerekli bu bölgeye
7)Umut yine çok çalıştı,pozisyona girdi,gelgelelim skoru değiştiremedi,bu takıma yedek olur ama as oyuncu kim olur.......
8)Kim ne derse desin benim en çok beğendiğim isim Colman, ayaklarına çok hakim,izlerken mutlu oluyorum,adam eksiltiyor,isabetli pas veriyor,uzun pasla aniden atağa çıkarıyor,defansın arkasına iyi paslar atıyor,kesinlikle ilk 11 oyuncusu
9)Selçuk da artık ileriye yakın oynıyacak belli,daha çok golünü görebiliriz,Ceyhun ise her zamanki gibi beni mest etti,rica ediyorum bir kere bu çocuğu forvette deneyin,forvet alamıyoruz,kimseyi kesip Ceyhun'u oyuna sokamıyoruz,bari forvet oynasın,hava hakimiyeti yüksek,şutları ile her an gol atabilir,çalım kabiliyeti var ,daha ne olsun...
10)Barışta elinden geleni yaptı,görev adamı gibi çalıştı,haddini bildi

11)Peki Gabriç kimi kesecek,Yabancı kontenjanı düşünüldüğünde ( Slyva-Song-Cale-Tjikuzu-Colman ) Alanzinho yedek kulübesine yakın gibi gözüküyor,Yattara bu takıma girebilirmi,hiç sanmam

Takıma bir kaç hafta daha sabredeceğiz gibi gözüküyor,sağ bek ve forvet eksikliğide günyüzü gibi ortada