PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 1. Hafta | Sivasspor 1 - 2 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22

Erdal
09.08.2009, 01:12
Tribünde Sivaslıların Arasında 61 Yazan Penyeyi Giyen Kardeşimizin Kameralara Karşı Onların İçinden Armasını O Sevda Duygusuyla Öpmesi Hoş Bir Görüntü Oluşturdu..:)

Ama aynı tribünde Sivaslıların hoşgörüsünü de atlamamak lazım...Yendik...Uzatmamak lazım...Haftaya ben Sivas ı tutuyorum mesela :)...

Cafer Bulur
Ben birine razıyım...ikincisi kim? :)..Dur bak şimdi aklıma düşürdün. Bu Bülent neden Apo'yu ısrarla oynatmıyor acaba :)
Istersek abdurrahmani aliriz bence,bize seve seve gelir kendisi.

Sagbek lazim,ben yabanci alirdim ama kontenjan olmadigi icin yerli almaliyiz.

Orhan sam daha iyi olur ama abdurrahmana da hayir demem.:)

Burak
Mactan sonra kolbastı oldu mu acaba ?

sorin
Ben birine razıyım...ikincisi kim? :)..Dur bak şimdi aklıma düşürdün. Bu Bülent neden Apo'yu ısrarla oynatmıyor acaba :)

kurban olduğumun memleketimin adamının futbol aklıda bir çalışıyor abi apo güzel dururdu sağbekde tayfunu da stoper yedeğine taş gibi stoperi de 4 leriz kulubeyi hiç bu kadar zengin görmemiş olurduk

erhank
Iyi basladik, iyi bitiririz insallah. Herkese iyi geceler, oh be mutlu bir sekilde uyuyucam en sonunda.

Berat
Sivas'ı deplasmanda yenerek lige başlamak gerçekten çok sevindirici ancak bugünkü Sivasspor'u daha rahat yenmemiz gerekirdi diye düşünüyorum. Zamanla daha iyi olacağız diye umuyorum.

Tijikuzu ve Engin'i özellikle ilk yarıda pek beğenmedim, Tijikuzu 2. yarıda toparlanır gibi oldu ama Engin bende hayalkırıklığı yarattı, belki de beklentilerim yüksek olduğu için. Dolayısıyla Barış-Engin değişikliği daha erken yapılabilirdi diye düşünüyorum.

Maçın en kötüleri arasında sayanlar olmuş ama bana göre en iyi oynayan adamımız Colman'dı.

melihkuzey
o kamanan bizde olsun bir çuval gol atar ne yahu oyle sivasa golu yokyan var etti adama ben forvetim diyor herseyiyle ne olur baskan bize boyle forvet al hala gorduk umutu gerci cok top gelemdi ama geldiğini atacaksın bir pozisyonda ayagıyla vurdu kaleciye yavasca gitti içimden dedimki kaval kemiğiyle dokunsa kaleci sasırıp golu yerdi işte bizde kavala kemiklerine kaldık el alem zorda bile gol atıyor egeemn bir keer boş bıraktı onda da affetmedi

tekrarlıyorum bize boyel yırtıcı forvet lazım

aynen katılıyorum. bu tür bir forvet lazım bize. yırtıcı, sağlam ve kaleye dönük oynayan bir forvet. umutun colmadan uzun topla alıp da sol taraftan kaleye yaklaşıp kaçırdığı gol pozisyonu kamanana gelmiş olsaydı affetmez golü takardı. çünkü umut hemen yere düşüyor.

Erdal
09.08.2009, 01:13
Abi birsey mi biliyorsun?

Yok yahu...Kimsenin bir şey bildiği yok...

yatara
hayir olmadi

Yunus Emre AYAZ
Umut Bulut bu takımda oynamaya daha ne kadar devam edecek. Bir akıllı adam ya da az çok futboldan anlayan adam bu oyuncuyu nasıl takımda tutar şaşmamak elde değil...
Takımı kutluyorum ama unutmayalım maçı tesadüfen atılan bir uzaktan şutla kazandık...

ümit abi senle bu konuyu baya konuşmuştuk teknede hala o inat devam ediyor ama :)

Ilelioglu
Arkadaşlar biraz sonra sivasspor forumunu basacam var mı gelen. Yalnız +18 :D

Ne yaparsan yap, yanliz oradan buraya yazi aktarma, birincisi zaten yasak ve ikincisi gerginlesiyorum. :)

tanjugunduz
Tercümanımız Halil Yazıcıoğlu (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=11889)

bende diyorum yeni forvetimiz mi saka saka... o sevincin daha fazlasını ben evimde gösterdim bana tesekkur yok mu :D

Cengiz
Ama aynı tribünde Sivaslıların hoşgörüsünü de atlamamak lazım...Yendik...Uzatmamak lazım...Haftaya ben Sivas ı tutuyorum mesela :)...

hayatımda fenerbahçe'yi tuttuğum tek maçlar , sivas maçları :)

Emirhan Makul
09.08.2009, 01:14
http://img.sporx.com/images/galeri/29/8121/B_98430ea095162815df704a974843ee00.jpg (http://www.sporx.com/fotogaleri/?frm_id=8121&resim=10)

Sümeyye Şahin
Çok istediğimiz bir galibiyetti, yendik...

Şimdi de sevinçten uyumaz insan. :)

Mehmet Zeki
Yok yahu...Kimsenin bir şey bildiği yok...

Senin bir bildigin var gibi geldi banada yanilmisim.

Tolunay Abdioğlu

Hayır takım gitti bizim Taraftarı alkışladı sonra da Soyunma odasına gittiler.

AKSOY_61
09.08.2009, 01:15
Umut Bulut bu takımda oynamaya daha ne kadar devam edecek. Bir akıllı adam ya da az çok futboldan anlayan adam bu oyuncuyu nasıl takımda tutar şaşmamak elde değil...
Takımı kutluyorum ama unutmayalım maçı tesadüfen atılan bir uzaktan şutla kazandık...

ona bakarsak sivas da şansa bala attığı golle 1 puan alıyordu.:)
onların golü bizimkine oranla çok daha tesadüfi bence.

Cihad Varlı

Sabahlara kadar burdayız.. :)

Cafer Bulur
Bu macta zaman zaman zorlanmamiz normaldi.

Henüz ilk macti ve resmi mac ritmini takim yakalamamisti.

Bu takim zamanla daha iyi olacaktir ama sagbek ve forvet transferi de kacinilmaz bence.

okanyildirim
hayatımda fenerbahçe'yi tuttuğum tek maçlar , sivas maçları :)
aynen katılıyorum:)

Murat TÜRKAY
09.08.2009, 01:16
Maç iyi gitmiyordu.. Hoca Selçuk - Ceyhun değişikliğini yapınca takım toparlandı.. iyi oynamaya başladık.. artı bir yanımız daha var oyundan son dakikalarda düşmedik.. ama çok iyiyiz demiyorum.. bence Tjikuzu soru işareti.. bana göre ağır kalıyor ve pas hataları yapıyor.. kimse Alanzinho dan bahsetmiyor ama maestro gibiydi.. çok iyiydi..

irfanb
Batuhan Karadeniz`in bize gelme ihtimali ?

furky
Farkettiniz mi? bilmem ama Ersen çok asbiydi maçta.Üstelik çok sert oynadı.Sürekli küfür ettiği de belli oluyodu yakın çekimlerde...

Ilelioglu

Umut has Futbolcu, merak etme sen. Forvete takviye gerekli ama elestirirken seviyeyi asmayalim. Bazi seyler tesadüf olabilir ama Ceyhun'nun attigi gol tesadüf degildi. Kazanmamis olsaydik bile iyi Futbol sergiledik.:)

Erdal
Abi Abdurrahman geleceğine Tayfun'la devam derim ben. Bu kadar net.

Yahu Ömer, hadi bizim uşakların genlerinde var " bu kadar net" konuşmak. Ama sen şehirli değilsin. Tevekkeli demiyorum bizim hastalık bulaşıcı diye...Bak sana da bulaşmış işte :)...Net değil...Çok iyi değil ise de bence Gökhan Gönül'den sonra en iyi yerli sağ bektir Apo....Net değil :)

My
Takımı kutluyorum ama unutmayalım maçı tesadüfen atılan bir uzaktan şutla kazandık...Ümit bu maçı tesadüfen kazandığımızı söylemiyorsun inşallah :rolleyes:

yatara

bu hafta büyük bi moralln okula gitcem :D

torsten61
09.08.2009, 01:17
alternatif yok ki abi kim oynayacak ilerde gökhan sakat baskada golcümüz yok yine de çocuk birşeyler yapmaya çalısıyor ayrıca ceyhun colman selcuk umutun kaçırdığı goller var bence uzaktan sutla kazanılmıs bir maç sayılmaz hakederek kazandığımız bir maç farklı da olabilirdi bence..

Remzi
'Tesadüfen atılan uzaktan bir şut'

güzel!.. :)

Can AYDIN
Sen benden yasca büyüksün. Beni tanimiyorsun ve benim Futbola ne kadar sevgi duydugumu bilemessin. Trabzonspor ile yatip kalkan birisiyim. Kisacasi asigim Trabzonspor'a.

Yukarida saydiklarini biliyorum ama sirf onlar bu terbiyezsizligi yapiyor diye bizde mi yapmamiz gerekiyor?

Biz herkese örnek olacagiz. Onlarin söylediklerini gülüp gececegiz ve o zaman onlarda bazi seyleri anlayacaklar.
Büyük olmam önemli değil,o bir kıstas olsa sana cevap yazmazdım.
Fazla mükemmelliyetçilik insana zarar verir.Biz onlar gibi değiliz,biz hiç bir zaman kötülüğü başlatan taraf olmadık ama bize yapılana karşı da susacak değiliz..Emin ol biz susarsak o hamidolara bişey anlatamayız,bu hamidolarla aynı dilde konuşacaksın..Hamidoca:D

Off yaa hakikaten bu gece çok mutluyum, sivastan gerçekten çok nefret etmişim..

yatara
iddaa da trabzona basmisdim 2.70di orani ama bremenden yatdi
iddaa da 37.34% Trabzona yatirmis 14%de sivasa

Cihad Varlı
Bu macta zaman zaman zorlanmamiz normaldi.

Henüz ilk macti ve resmi mac ritmini takim yakalamamisti.

.

Abi 2. golden sonra 20 - 25 dakika Sivas' top göstermedik , tamamen bizdeydi kontrol . O nasıl bir pas trafiğidir :)

Roberto Baggio
Galibiyetten baska pek fazla hosuma gitmedi trabzonspor.
Sylva bugün hatali gol yedigsede,bana güven veren bir kaleci.
SERKAN: bence en kötüsüydü. konsantre ve olumsuz seyler yapan birisi. bir care bilmedigi zaman,kesin cizgiye dogru oyniyor,ve golde hatasi büyüktü. 2-3kere daha yapti benzerini.
SONG: idare eder. kontrolsüz ikili mücadelere girdi ve geriden oyun kurmakla zorlasti. EGEMEN: Ersen ve Kamanana karsi oynamak cok zor. elinden geleni yapti. Gol sutu engellemesi gerekiyordu.
CALE: Tarafindan fazla orta birakti ilk devre. daha iyi olmasi lazim.
TJIKUZU: Bence cok kötü. Cok dikkat ettim. kondisyon problemi cok.
SELCUK: Iylerdendi. Bu sene cok Gol atacagina inaniyorum.
COLMAN: Bence t6rabzonun en iyi futbolcusu. Ne yaptiginin bilincinde.
ENGIN: Serkandan sonra en kötüsü. Cok macta bizi yakacak. Arkadaslarina cok bagardi.
ALANZINHO: Ilk yari cok kötü. Ikinci yari en iyisi.
UMUT.: Trabzonspor cok agir ona. Kesinlikle baskasi oynamasi gerekiyor.
CEYHUN: Hep oynamasi gerekiyor

hodlu
Selçuk yine takımın en kötüsü,Colman yine dağınık, Engin maçın büyük bölümünde yok,Umut zaten ...,Tjikuzu-Alanzinho-Egemen-Song iyi mücadele ettiler...Ama Sivası sahasında yenmek güzeldi.Mutluluğumuza diyecek yok...

İskender YILMAZ
Allah'ıma binlerce şükür, kazandık .. :)

Utandırmadı Allah bizi, iyi oynadık ve kazandık .. :)

Not: Ceyhun, I Love You <3 .. :D :)

Hüseyin İlkin
09.08.2009, 01:18
Yendik...Uzatmamak lazım...Haftaya ben Sivas ı tutuyorum mesela :)...

Yalnız değilsin Erdal abi.

Bu arada, Colman, takımın en iyilerindendi. Aldığı her iki görevi de başarıyla yerine getirdi..

necmiati61
arkadaşlar öncelikle hepinize selamün aleyküm ...bu forumda ilk mesajım ne mutlu ki böyle güzel bir galibiyetten sonra yazma şansım oldu..ben bursa inegölden metin..doğma büyüme inegöllüyüm trabzon şehri yada karadenizle uzaktan yakından alakam yok..ancak böyle alakam varki kendimi bildim bileli tabiri caizle ölümüne sevdiğim trabzon spor umuz..herkes uzun kısa bir şey söylemiş maçla ilgili bende kısa bir yorum yapayım..hatalarımız oldu acaba dediğimizde oldu kimileri bir futbolcuyu yerden yere vururken kimileride aynı futbolcuyu beğendiğini yazmış..sonuç olarak olaylara kişilere farklı yaklaşabildiğimiz ortaya çıkıyor ve gayet güzel bir durum..bana göre tüm futbolcular süperdi hepsi yürekten oynadı ..he umut kabiliyetsizdir engin çok top kaybetmiştir o şöyle bu böyledir olabilir az çok herkes görüyor oyunu hataları iyi yönleri v.s .ve bugün görmemiz gereken en güzel şey bence oyun mantalitemizin değişmiş olmasıdır..senelerdir doldur boşalt oynayan bir takımdık 5 pas üst üste yapamıyorduk çok adamla basamıyorduk çok adamla rakip sahaya yüklenemiyorduk v.s bunların hepsini yaptık allah ın izniyle ilk yarı gole kadar iyiydik sonra cidden bocaladık.. çok daha güzel kazanç ki hoca hakkında müthiş çözücü ve analiz yapan biri diyorlardı ne yaptı ne etti bilmiyorum ama ikinci yarı sanki bambaşka bir takım geldi aynı futbolcularla ve müthiştik..belki gol da gelmeyebilirdi 1-1 bitebilirdi yada yine balına bir golle yenilebilirdik ama takım gerçekten değişmişti artık bam güm oyun yoktu bir şeyler yapmaya çalışan bilinçli bir topluluk vardı....şimdi asıl demek istediğim şeye geleyim..bizim en büyük düşmanımız maalesefki taraftarımızdır...çoğu kişiye ters gelebilir bu düşüncem ama herkes biliyor ne demek istediğimi ben bursada yaşadığım içi bursasporun maçlarına gidiyorum ve diyorumki bursa taraftarı trabzonda olsaydı son 10 senede hiç yoksa 2 şampiyonluk çıkartırdık..takım iç sahada ya desteksiz (çekirdekçiler ve bir çok ufak grubun cılız ve karışık desteğinden dolayı) yada köstekli ( her olumsuz harekete bağıran çağıran yuhalayan çok bilmiş taraftarlarımız yüzünden) benim maalesefki trabzonda olup son terime kadar bağırarak iyi kötü destekleme şansım yok biz ancak gönlümüzden dualarımızla destek olabiliyoruz..lütfen allah rızası için destek verin trabzondaki arkadaşlarım hele hele hocaya inanılmaz destek verin öyle bir destek verinki gözlerinizde sesinizde şampiyonluk hasretini görsün...artık takımın mantelitesi değişti diyorsak ve gerçekten inanıyorsak şampiyonluğa hep destek tam destek felsefesini uygulayın avni akerde..biliyorumki her şey çok daha güzel olacak bu şekilde oyuncularımız hata yapacağız diye heyecan yapmayacak dizleri titremeyecek hata yaptıkça destekleyinki tıpkı bugünkü gibi top yapsınlar bizi mutlu eden bu tabloyu devam ettirsinler..yoksa ben dahil kimsenin herkese göre değişir tabi ama en kötü futbolcumuzdan en iyisine kadar hiç birininin isteğinden arzusundan iyi niyetinden şüphesi yok...bize düşüne destek sadece destek....tüm bunları bir inegöllü trabzon spor aşığı olarak yazıyorum..ve İnsanın kendi şehrinin takımına destek olması gerekirken köstek olmasıda beni kahredecek kadar ağrıma gidiyor..bu ilk mesajım olduğum için biraz uzun oldu özür dilerim ..allah a emanet olun..
aĞzina saĞlik renkdaŞim ben de duygulandim okurken.. Hakkatten bİze bakan gÖzÜmÜzde Şampİyonluk hasretİnİ gÖrmesİ lazim..

yatara
Galibiyetten baska pek fazla hosuma gitmedi trabzonspor.
Sylva bugün hatali gol yedigsede,bana güven veren bir kaleci.
SERKAN: bence en kötüsüydü. konsantre ve olumsuz seyler yapan birisi. bir care bilmedigi zaman,kesin cizgiye dogru oyniyor,ve golde hatasi büyüktü. 2-3kere daha yapti benzerini.
SONG: idare eder. kontrolsüz ikili mücadelere girdi ve geriden oyun kurmakla zorlasti. EGEMEN: Ersen ve Kamanana karsi oynamak cok zor. elinden geleni yapti. Gol sutu engellemesi gerekiyordu.
CALE: Tarafindan fazla orta birakti ilk devre. daha iyi olmasi lazim.
TJIKUZU: Bence cok kötü. Cok dikkat ettim. kondisyon problemi cok.
SELCUK: Iylerdendi. Bu sene cok Gol atacagina inaniyorum.
COLMAN: Bence t6rabzonun en iyi futbolcusu. Ne yaptiginin bilincinde.
ENGIN: Serkandan sonra en kötüsü. Cok macta bizi yakacak. Arkadaslarina cok bagardi.
ALANZINHO: Ilk yari cok kötü. Ikinci yari en iyisi.
UMUT.: Trabzonspor cok agir ona. Kesinlikle baskasi oynamasi gerekiyor.
CEYHUN: Hep oynamasi gerekiyor

vallah ben galiba baska bi mac seyretdim alanzinho süperdi...song olmasa 2 tane yemisdik bitanesini cizgiden cikartdi

Erdal
09.08.2009, 01:19
Sivas'ın takımını, hocasını başkanını taraftarını sevmiyoruz tamam. Ama o fotoğrafın hakkını verip teşekkür etmek boynumuzun borcudur. Güzel bir sahne idi o....

Sefa
Sivas'lı futbolcular maçtan sonra uzaktan bir şut ile yenildik dedi.

Soruyorum ortasahada ne yaptılar + kendileri acaba ne ile maça ortak oldular.

Murat TONBUL
Bordoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo o

furky
Sivassporluların bizim hakkımızdaki konuşmalarımıza aynı şekilde cevap verirsek onlardan hiçbir farkımız kalmaz...

irfanb
Bugünkü pas trafigini Diyarbakirspor karsilasmasinda da yaparsak Ziya Dogan`in basi döner yigilip kalir Avni Aker`de. :)

zahido
Herkes engine salliyor ama engin 10 tane colman eder.. Bikere risk aliyor sorumluluk aliyor.. Hic oyundan kacmiyor surekli kosular yaparak arkadaslarina koridor olusturuyor.. Ben enginin cok iyi olacagi kanaatindeyim.. Enginin sorumluluk alma olayi selcuk ve colmanda olsa futbollarini 3e 4e katlarlar..

Cihad Varlı
Colman daha ne yapsın övülmek için . Adam yapabileceği herşeyi yaptı bence .

Sefa
O fotoğrafı nerden bulabilirim acaba ?

Bulan biri koyabilir mi ?

Sümeyye Şahin
http://www.haber61.net/images/gallery/212/3.jpg (http://www.haber61.net/foto-galeri/sivasspor-trabzonspor-212-p4.htm)

http://www.haber61.net/images/gallery/212/4.jpg (http://www.haber61.net/foto-galeri/sivasspor-trabzonspor-212-p5.htm)
http://www.haber61.net/images/gallery/212/7.jpg (http://www.haber61.net/foto-galeri/sivasspor-trabzonspor-212-p8.htm)

http://www.haber61.net/images/gallery/212/10.jpg (http://www.haber61.net/foto-galeri/sivasspor-trabzonspor-212-p11.htm)

http://www.haber61.net/images/gallery/212/17.jpg (http://www.haber61.net/foto-galeri/sivasspor-trabzonspor-212-p18.htm)

Ilelioglu
09.08.2009, 01:20
Büyük olmam önemli değil,o bir kıstas olsa sana cevap yazmazdım.
Fazla mükemmelliyetçilik insana zarar verir.Biz onlar gibi değiliz,biz hiç bir zaman kötülüğü başlatan taraf olmadık ama bize yapılana karşı da susacak değiliz..Emin ol biz susarsak o hamidolara bişey anlatamayız,bu hamidolarla aynı dilde konuşacaksın..Hamidoca:D

Off yaa hakikaten bu gece çok mutluyum, sivastan gerçekten çok nefret etmişim..

Sanirim yazdiklarimi okumadan cevap verdin. Bu galibiyet ile zaten onlara haddini bildirdik yoksa gerisi hikaye bunu sende biliyorsun.

AKSOY_61
arkadaşlar maç sonunda kolbastı oldu mu ya.
bunu unuttuk.

inşallah olmuştur.

yorumsuz6117
Selçuk yine takımın en kötüsü,Colman yine dağınık, Engin maçın büyük bölümünde yok,Umut zaten ...,Tjikuzu-Alanzinho-Egemen-Song iyi mücadele ettiler...Ama Sivası sahasında yenmek güzeldi.Mutluluğumuza diyecek yok...
selçuk çok çalışkandı bugün..

necmiati61
Ben de Ceyhun'un golünde "vurma ya ordan, vurma" diye bağırdım.. gol olunca kahveye rezil oldum tabi, ama hiç çaktırmadım;)

Cafer Bulur
Selcuk iyi bir sezon gecirecek demek ki.

Cok kötü oldugu bir macta 1 gol atip,1 tane mükemmel bir sutla kacirdigina göre bu sezon selcukdan cok seyler bekliyorum.;)

yatara
bordoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo o

maviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iii

Adem ÖZER
09.08.2009, 01:21
ula gidin yatın saat 2 oldu:)

Mustafa Gegüç
maç yorumu olarak tjizuku ilk yarı kötüydü, hatta benim ondan şüphelerim var.. yanlız başına bu işi götürecek gibi gözükmüyor... Engin de biraz hayal kırıklığı yarattı bende izlediğim engin değildi bu akşamki. ama sonraki maçlarda toparlar sanırım.. ama hele en ucda bir adam vardı. Umut abi bu nasıl bir forvet ya bu nedir ya.. adama 2 metreden fazla fark atmışsın topa vuramadan gelip topunu kesiyor.. bence ver eline lisansı gitsin... böyle forvet mi olur ya... Alanzinho takımı bu akşam taşıdı maestro gibiydi.. top sürdü, sakladı adam geçti gol pası verdi oyunu yavaşlattı harika idi.. artık kadronun vazgeçilmezi olması lazım... bence yattaradan bile iyi durumda..

alanzinho'nun iyi performansı yattarayı da ateşler, hatırlarsanız alan'ın geldiği ilk zamanlarda ersun hoca yattarayı çıkartıp yerine onu oyuna aldığında yattara bu duruma çok bozuluyordu, aralarında tatlı olup olmadığını bilmediğim bir rekabet olduğu muhakkak ve bu durum pek tabi takımın yararına. özellikle türk statüsü kazandırabilirsek yattaranın futbolculuğu bırakana kadar takımda olması ve sonrasında da misafirimiz olması beni ziyadesiyle memnun eder. bazı oyuncular takıma varlıkları ile değer katarlar hani bir Fatih Tekke gibi.. işte Yattara'da öyle bir insan, kendi oynamasa bile bilhassa antremanlardaki o muzip tavrı eminim diğer oyunculara da çok şey katıyordur.. bilhassa bu durumum takıma yeni gelen yabancı bir oyuncunun alışma sürecini kısalttığına inanıyorum.

sorin

büyük takımlar dolasıyla taraftarı kendi takımını ve futbolunu konuşur rakip,hakem şu bu değil sen boşver onları

Cengiz

maçın tamamını bi oyuncu üzerine oynarsanız hata oranıda artar , serkan'ın Srna olmadığını biliyoruz

özellikle ilk yarı tüm toplar serkan'da toplandı

Cihad Varlı
bunu unuttuk.

inşallah olmuştur.

Hayır . Takım çağrıldı , alkışlandı ve gönderildi :)

torsten61
09.08.2009, 01:22
maviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iii
şampiyonnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn :)

AKSOY_61

onların golü acayip organize bir pozisyondan gelmişti zaten.kalenin hemencecik dibinden....
ya objektif bakamayacak kadar zeka seviyeleri düşük dedik işte.:D

Murat TÜRKAY
abi Alanzinho dan bahseden yok.. harikaydı bu akşam.. ilk yarı takım olarak kötüydük ama ikinci yarıda her şeyi yaptı..

Ilelioglu
Sivas'ın takımını, hocasını başkanını taraftarını sevmiyoruz tamam. Ama o fotoğrafın hakkını verip teşekkür etmek boynumuzun borcudur. Güzel bir sahne idi o....

Su Foto'yu sadece benmi göremdim?:D

hodlu
Önemli olan kazanılan maçtan sonra bazı gerçekleri görmek.Bu maçı daha rahat ve farklı kazanmalıydık.Ben bunu eleştiriyorum.Bence çok pas hatası yaptık özellikle ilk yarı, fakat bu Umut ile maç izlemek düpedüz kanser olmak demek...

jeepeers
09.08.2009, 01:23
Trabzonspor öz evladı Hüseyin'i çok arar bu sene!!! Oh be sonunda adam akıllı bir futbol izleyebildik.Büyük takım her yerde topa hakim olan rakibini ezen takımdır.Ersun'la Ziya'nın oynattığı futbolu bu taraftarın sevmemesinin nedeni neydi acaba.
İyi güzel de forvette sorun yaşayacağımız aşikar.Gabriç yerine iyi bir forvet alınması daha yararlı olurdu bu takıma diye düşünüyorum.Ancak adamı izlemeden de bu yorum pek doğru değil.Sağ bekte de Serkan çok sırıtıyor.Takımda pas hatası en çok olan adamlardan biri sağ bek ise orda sorun olduğu muhakkaktır. 2 tane transfer ciddi ciddi bu takımı şampiyonluğun en büyük adayı yapar,bir de Song yerine Giray monte edilebilirse. Hüseyin'den nasıl kurtulduysa bu takım Umut'tan da aynı şekilde kurtulmalıdır.Karadenizde en büyük kanser nedenlerinden biri gitti diğeri kaldı.Ya kısmet ne diyelim.

Ömer SEVİNÇ
Yahu Ömer, hadi bizim uşakların genlerinde var " bu kadar net" konuşmak. Ama sen şehirli değilsin. Tevekkeli demiyorum bizim hastalık bulaşıcı diye...Bak sana da bulaşmış işte :)...Net değil...Çok iyi değil ise de bence Gökhan Gönül'den sonra en iyi yerli sağ bektir Apo....Net değil :)
O kadar da yabancı değilim be abi. Orduluyum sonuçta. Yarı sizin uşak sayılırım ben de:)

Abdurrahman efsanesine inanmıyorum ben. Belki de önyargı bilemiyorum ama izlediğim maçlarda pek etkinlik gösteremedi. Önyargı ile izlenen bir topçuyu beğenmek zaten mümkün değildir bunu da biliyorum ama.

Deminden beri düşünüyorum yerli kaliteli sağ bek kim var diye ama bulamadım açıkçası. Birazdan Serkan ve Tayfun gibi sağ bekleri para versek bulamayız diye mesaj yazarsam şaşırmayın:))

yatara
şampiyonnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn :)
trabzooooooooooooon

AKSOY_61
Hayır . Takım çağrıldı , alkışlandı ve gönderildi :)

tüh be tam maçıydı aslında.:(

Roberto Baggio
vallah ben galiba baska bi mac seyretdim alanzinho süperdi...song olmasa 2 tane yemisdik bitanesini cizgiden cikartdilig tv su an maci gösteriyor. bak bakalim alanzinho nasil oynadi. ilk yari birtek pasi verdi. sonra hic birsey yapmadi cok topu kaybetti. ama ikinci yari güzel oynadi

oskayb
trabzoooon !

Cihad Varlı
09.08.2009, 01:24
tüh be tam maçıydı aslında.:(

Islıklar eşliğinde kısada olsa şöyle gülerek bir kolbastı iyi giderdi :) Tahrik eden cinsinden .. :)

Yunus Emre AYAZ
bu arada toulose de 10 kişi kalan monaco ya 1-0 kaybetti.

yorumsuz6117
'Anadolu'da Trabzonspor ve Sivasspor'un arasında bir kısır çekişme yaratılmaya çalışıldığı, bu konuda bir endişesinin olup olmadığının'' sorulması üzerine Uygun, ''Anadolu'nun ağabeyiliğini'' yapmış, birçok başarılar ve şampiyonluk kazanmış Trabzonspor ile diğer Anadolu takımlarının çekişme içine sokulma şansının olmadığını kaydetti.

Trabzonspor'un, hem Trabzon'un, hem Anadolu'nun gururu olduğunu, Sivasspor ve diğer takımların da Anadolu'nun güzide takımları olduğunu vurgulayan Uygun, şöyle devam etti:
''Özellikle medyamız tarafından bu biraz daha ateşleniyor. Ben şunu görüyorum, biraz daha psikopat taraftara sevimli görünmek adına yapılan yazılımlardır bunlar. Onlar ancak onlarla muhatap olabilirler. Ancak onların gönüllerini alabilirler. Ama gerçekler hep ortadadır. Trabzonspor, Anadolu'da yaptığı başarılarla herkesin takdirini kazanmıştır. Sivasspor da dünyada hiç olmamış, 2 sezon arka arkaya bu kadar kısıtlı bütçelerle gerek futboluyla, gerek yaptığı başarılarla takdir kazanmıştır.''
http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20090808/sivasspor_ayaga_kalkmasini.html?kf_3

yatara
lig tv su an maci gösteriyor. bak bakalim alanzinho nasil oynadi. ilk yari birtek pasi verdi. sonra hic birsey yapmadi cok topu kaybetti. ama ikinci yari güzel oynadi

2ci yari süperdi bi ara 3 kisiden siyrildi tam 4düsücünüden siyiroyordu faulle durudldurlar

Ilelioglu
lig tv su an maci gösteriyor. bak bakalim alanzinho nasil oynadi. ilk yari birtek pasi verdi. sonra hic birsey yapmadi cok topu kaybetti. ama ikinci yari güzel oynadi

Evet Engin de dahil buna.

Sümeyye Şahin
bunu unuttuk.

inşallah olmuştur.
Hayır olmadı.

Taraftarımız çağırdı alkışladılar karşılıklı.

Ben beklemiyordum zaten, deplasmanda gerilimi yüksek bir maçın sonunda kolbastı.

A.Ali Karanis
Bacağıma çay dökmemi,dolayısıyla bacağımı yakmamı sağlayan ve Trabzonsporumuzun galibiyet golünü attığı için ceyhun'a çok teşekkür ederim.ayrıca acıdan dolayı sevincimi yaşamayazken, duygularıma tercüman olan tercümanımız Halil abiye de ayrıca tesekkurlerimi sunarım. :)

torsten61
trabzooooooooooooon
alkışşşş:alkış::alkış:

Cafer Bulur
09.08.2009, 01:25
Önemli olan kazanılan maçtan sonra bazı gerçekleri görmek.Bu maçı daha rahat ve farklı kazanmalıydık.Ben bunu eleştiriyorum.Bence çok pas hatası yaptık özellikle ilk yarı, fakat bu Umut ile maç izlemek düpedüz kanser olmak demek...
Ilk resmi macimizda takir takir top oynayip,farkli galip gelmeyi beklemek ne kadar dogrudur?

Sivas gibi zorlu bir deplasmani galip gecmenin mutlulugunu yasayalim,eksikleri broos mutlaka görmüstür ve gidermenin yollarina bakacaktir.

Cihad Varlı
09.08.2009, 01:25
Bacağıma çay dökmemi,dolayısıyla bacağımı yakmamı sağlayan ve Trabzonsporumuzun galibiyet golünü attığı için ceyhun'a çok teşekkür ederim.ayrıca acıdan dolayı sevincimi yaşamayazken, duygularıma tercüman olan tercümanımız Halil abiye de ayrıca tesekkurlerimi sunarım. :)

Renktaş çayla Sivas - Trabzon maçımı izlenir ya :D

AKSOY_61
09.08.2009, 01:26
'Anadolu'da Trabzonspor ve Sivasspor'un arasında bir kısır çekişme yaratılmaya çalışıldığı, bu konuda bir endişesinin olup olmadığının'' sorulması üzerine Uygun, ''Anadolu'nun ağabeyiliğini'' yapmış, birçok başarılar ve şampiyonluk kazanmış Trabzonspor ile diğer Anadolu takımlarının çekişme içine sokulma şansının olmadığını kaydetti.

Trabzonspor'un, hem Trabzon'un, hem Anadolu'nun gururu olduğunu, Sivasspor ve diğer takımların da Anadolu'nun güzide takımları olduğunu vurgulayan Uygun, şöyle devam etti:
''Özellikle medyamız tarafından bu biraz daha ateşleniyor. Ben şunu görüyorum, biraz daha psikopat taraftara sevimli görünmek adına yapılan yazılımlardır bunlar. Onlar ancak onlarla muhatap olabilirler. Ancak onların gönüllerini alabilirler. Ama gerçekler hep ortadadır. Trabzonspor, Anadolu'da yaptığı başarılarla herkesin takdirini kazanmıştır. Sivasspor da dünyada hiç olmamış, 2 sezon arka arkaya bu kadar kısıtlı bütçelerle gerek futboluyla, gerek yaptığı başarılarla takdir kazanmıştır.''
http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20090808/sivasspor_ayaga_kalkmasini.html?kf_3

güzel konuşmuş.

Mehmet Zeki
09.08.2009, 01:26
Birsey gozume carpti. Ali Anchedi'nin arkasinda oturan eski yoneticimiz degilmi?

http://www.haber61.net/images/gallery/212/2.jpg

usameakcelik
09.08.2009, 01:27
Kamanan maçtan sonra çok ağladı, acıdım garibana. Ne aglarsın benim zülfü siyahım adlı parçayı kamanan a hediye ediyorum:D ve herkese iyi geceler diyorum.

TSercaN
Bulent Uygunu hic sevmem, ama guzel cevap vermis sorulan soruya..

Cihad Varlı
Ilk resmi macimizda takir takir top oynayip,farkli galip gelmeyi beklemek ne kadar dogrudur?

Sivas gibi zorlu bir deplasmani galip gecmenin mutlulugunu yasayalim,eksikleri broos mutlaka görmüstür ve gidermenin yollarina bakacaktir.

Abi son 20 dakika ve ilk 15 dakika takır takır top oynadık bence . Bu takımda as oynaması beklenen 3 oyuncu yoktu ayrıca . İlk hafta olmasına rağmen ve golden sonra moral bozmayıp , maça asıldıkları için hepsine sonsuz teşekkür ediyorum..

Mehmet Zeki

Top kaybetti diyorsunda. Tji den sonra en isabetli pas atan oyuncu Alanzinh'du bugun.

ceserdar
Geçen sezonun 2. yarısının başında ilk önce Fenerbahçe karşısında deplasmanda, sonra Ankara'da Belediyespor önünde çok iyi oynamıştık ve o oyunlar herkesi mest etmişti şu anda olduğu gibi. Galibiyetin tadını çıkarmak iyidir de 2. gole kadar olmayan futbolu da düşünmek lazım. Ya da rakibin orta sahasının iki pas ard arda yapmak gibi bir niyetinin olmamasını da.

SORMA_NEDEN

ya görüşlerinde haklı olabilirsinde bu şuta tesadüfen dersen ceyhun bir daha şut mut çekmez okursa demedi deme :) maçı izlerken yanımdaki arkadaşım ya ne ceyhunu diye üzülmüştü girerken..Allah söylettiki bende bak bir füze çıkarsında seyret dedim ...seyrettik :) süperdi..

Kubilay ŞAHİN
Taraftarımız Ayrı Bir Güzeldi..

Neyse Uzun Bir Süre Sonra Sivası Yenerek Üzerimizdeki bu Streside Atarak Lige Güzel Bir Giriş Yaptık.. Takım Oyunu Güzel Futbola Ayrı Bir Güzellik Kattı..

Şimdi Nasıl Bir Top Oynayacağımızı Eksiklerimizin Neler Olduğunu %1 de Olsa Gördük.. (Başta Sağ Bek Olmak Üzere..:)) Bakalım İleriki Haftalar Neyi Gösterecek..

Ilelioglu
09.08.2009, 01:28
Birsey gozume carpti. Ali Anchedi'nin arkasinda oturan eski yoneticimiz degilmi?

Muammer Saka degilmi bu?

Yazici_61
Cok iyi lige basladik artik gerisi gelir insallah! Bence bu deplasmanda bu galibiyet cok iyi! TS güzel mac sergiledi Helal olsun!!!

Ömer SEVİNÇ

Bu adamı sevmiyoruz ama Trabzonspor denince hep olumlu, saygılı konuşuyor. Helal olsun Bülent Uygun.

necmiati61

evet muammer saka.. çaktırmadan yazıları okuyor galiba yoksa başka ne yapsın orda:)

Ilelioglu
Top kaybetti diyorsunda. Tji den sonra en isabetli pas atan oyuncu Alanzinh'du bugun.

Bu verileri nereden aliyorsunuz?

Mustafa Yılmaz.20
09.08.2009, 01:29
maraton da gösterdi

Murat TONBUL
tjikuzunun futboluna bayıldım bugün süperdi.
nazar değmez inşallah :)

Cihad Varlı
Muammer Saka degilmi bu?

Evet Muammer Saka .

yatara
09.08.2009, 01:30
Bu adamı sevmiyoruz ama Trabzonspor denince hep olumlu, saygılı konuşuyor. Helal olsun Bülent Uygun.
ne de olmasa eski futbolcumuz

Hakan Karadirek
Colman daha ne yapsın övülmek için . Adam yapabileceği herşeyi yaptı bence .
Kardesim bosver, ister begenirler ister begenmezler, onemli olan takimi begensinler:)

yorumsuz6117
valla sivasa top göstermedik ama şu kamananı tutamadık..ne song tutabildi ne egemen süper adam bizde olsa şampiyon oluruz..

Erdal
Fotoğraf dediğim bir sahne...Umarım birileri çekmiştir...Üzerinde 61 yazan bir Trabzonspor taraftarı Sivassporluların arasında üstelik tezahürat yapıyor kameralara karşı...

Mehmet Zeki

Maraton gosterdi..

Proof
09.08.2009, 01:31
Kamanan maçtan sonra çok ağladı, acıdım garibana. Ne aglarsın benim zülfü siyahım adlı parçayı kamanan a hediye ediyorum:D ve herkese iyi geceler diyorum.

:D:D:D:alkış:

Kendi basini yesin..

Cihad Varlı
58. dakika kutlaması beni deli etti ya ! Televizyonu kırıcaktım valla ..

Ilelioglu
valla sivasa top göstermedik ama şu kamananı tutamadık..ne song tutabildi ne egemen süper adam bizde olsa şampiyon oluruz..

Yuuh yani, sadece Kamanan'a bagladin isi ya birsey demiyorum sana..:eek:

tlotwat
Ben de Ceyhun'un golünde "vurma ya ordan, vurma" diye bağırdım.. gol olunca kahveye rezil oldum tabi, ama hiç çaktırmadım;)
bende tam tersine vur dedim çünkü bi önceki şutu direkte patlamıştı:D

futbalski60
Öne geçtikten sonra ani ataklarla pozisyona gireriz diye düşünmüştüm. Elimizde Alanzinho ve Umut gibi hızlı oyuncular vardı malesef bu organizasyonları hiç yapamadık. Defanstan dönen topları iyi değerlendirmeliyiz bu maçta bu çok ön plana çıktı bir de Alanzinho'yu serbest oynatabilsek daha çok pozisyona girebiliriz.

TSercaN
Fotoğraf dediğim bir sahne...Umarım birileri çekmiştir...Üzerinde 61 yazan bir Trabzonspor taraftarı Sivassporluların arasında üstelik tezahürat yapıyor kameralara karşı...

Erdal abi, bizde boyle birsey yapilinca hosumuza gitmiyor :)

yorumsuz6117
Muammer Saka degilmi bu?
ewt o......

irfanb
Gecen yil 3-0 yenilip Sampiyonluga havlu attigimiz Sivas macinda oynadigimiz futbolla bugün oynadigimiz futbol arasinda daglar kadar fark var.Her ne kadar kabullenmesek de Sivas bizim rakibimiz ve deplasmanda aldigimiz 3 puan ve oynadigimiz futbol ilerisi icin bana cok umut verdi.
Zamanla cok daha iyi olacagimiza inaniyorum.Cok kisa bir zaman diliminde futbol olarak baya bir asama kaydettik .
Buna ragmen gecen yil sezon sonlarina gelmemize ragmen Ersun Hoca gibi Broos`un agzindan " Biz yeni bir takimiz " lafini duymadim.:)

A.T.R
09.08.2009, 01:32
Hayatta sevmediği şeylerden bir tanesi de "NEFRET EDİYORUM" cümlesini kurmak ve kuranlardır. Çünkü nefret çok ciddi bir kelime ve biz bunu olur olmaz, ufak tefek, yerli yersiz her yerde kullanmaya bayılıyoruz. AMA bu gecelik bir İSTİSNA yapacağım ve bu kelimeyi, bazı kendini taraftar zanneden, bir çiçekle baharı ve yazı aynı anda getiren, bir yağmur damlası ile sele borana kapılmış gibi tepki veren ve hepsinden de acısı bizim taraftarımız olup bu forumda yazan bazıları için kullanacağım. Yahu maçı dışarıda seyrettim eve geldim gelene kadar da acaba attığımız golle beraber forum yorumcuları nasıl bizi farka götürdü ve ardından yediğimiz gol ile de bu takımdanda bu hocadan da bu futbolculardan da diyerek sövmeyi nerelere vardırdı diye düşünerek geldim. Ve hiç de yanılmadığımı gördüm. Yahu bu nasıl bir ruh halidir ki bir hareket önce afferimlerin , helallllerin koçççumların söylendiği kişiler bir hareket sonra Allah belanı versin, seni topcu diye bu takıma koyanların ... diye hakarete uğrayabiliyorlar bu kendini tarftar zannedenlerce? Bir şeyin hep aynı durumda, düzeyde, verimde vs. kalması eşyanın tabiatına aykırıdır yahu bunu da mı idrak edemiyorlar anlamak mümkün değil. Bir Futbolcu her maç aynı performansla oynayamaz, yada mükemmel oynarken de berbat bir hata yapabilir. İnsan bu adamlar netice itibarıyla. Bakın ilk golden sonraki yorumlara, bir de bakın yediğimiz golden sonraki yorumlara. İnsanın hafsalası almıyor. Vicdan denen şeyden hiç mi haberi yok bazılarının anlamak mümkün değil. Bir tanesi Selçuk değişikliği ile adamın yıllarca tırnağı ile kazıyarak ulaştığı yeri sıfırlayıp "BENİM GÖZÜMDE HOCA OLMADIĞINI İSPATLAMIŞTIR" diyebiliyorç Bu ne aymazlık, ne vicdansızlık ne haddini bilmezliktir yahu. Allah aşkına biz ne zaman " OLSUN BU MAÇ KÖTÜYDÜK AMA BİR DAHAKİNE DAHA İYİSİNİ YAPARIZ, NETİCEDE BU BİR OYUN VE EYLENCE" diyebilecek olgunluğa ulaşabileceğiz?

Konuşmaya geldimi, ahkam kesmeye geldimi hepimiz biliriz sezonun ilk maçı zordur, risklidir, sıkıcıdır ve hepsinden öteye süprizlere açıktır. Ama bütün bunlar bizim takımımız için geçerli olmamalıdır. Hayır bu mümkün değil bizimkiler insan değil çünkü. La ilahe illallah yahu. Ne oldu hocalığını sıfırladığınız adamdan,gol atmasada ileride tek başına pres yapıp rakip defansı çıkarmayan umuttan vs utandınız mı biraz maç sonunda? Ne gezerrrr. Mümkün değil.

Allah bize izan ve vicdan versin.

Maça gelince: İlk yarı gole kadar bir durum değerlendirmesi yaptı takımımız. Sora anlaşılmazbir şekilde çok top kaybı yapmaya başladık. Özellikle Engin - ki maç sonuna kadar bir türlü verimli olamadı- Alanzinho bu konuda önde idiler. Colman ve Tjikuzu da onlara yakındı diyebiliriz. Bunun haricinde normal maç içerisindeki hata olabilecek durumlardı. 2. yarı rakip neredeyse golle başlamasına rağmen atılmış bir gol değil yenilmiş bir gol denebilir ağlarımıza giden gol. Bu gol de hata Serkan ile başladı Sylva ile sonlandı. Kamanan bile inanamadı gol attığına. 30 metreden yere 3 defa vurarak tıngır mıngır giden bir topu filelerden çıkardı kalecimiz. Ama golden sonra tüm takım (Engin hariç) mükemmele yakın oyun ortaya koydular, hele bir ara 2 kez olmak üzere öyle bir pas trafiği yaptı ki takımımız hakikaten Sivassporluların başı döndü. Ceyhun'un 2 mükemmel şutundan birisi bize galibiyeti getirdi. Son dakikada Colmanın plasesi mükemmeldi ama direkte patladı.

Sözün özü ben takımı beğendim. 2. yarıdaki performansı ile Colman bana göre maçın yıldızı oldu. Gerçi LigTV de maçın adamı olarak Alanzinho seçildi ama olsun.

Devamı gelsin dileği ile sezon hayırlı olsun hepimize. Sağlıcakla kalın.

Cafer Bulur
Abi son 20 dakika ve ilk 15 dakika takır takır top oynadık bence . Bu takımda as oynaması beklenen 3 oyuncu yoktu ayrıca . İlk hafta olmasına rağmen ve golden sonra moral bozmayıp , maça asıldıkları için hepsine sonsuz teşekkür ediyorum..
Ilk hafta icin 35 dakika takir takir futbol oynamak cok iyi.

Görün iste,benden daha olumsuz yazanlari sakinlestirmeye calisiyorum.;)

GULER

Tam dayaklik adam.. Kirmiziyi resmen haketti.

tanjugunduz
ya görüşlerinde haklı olabilirsinde bu şuta tesadüfen dersen ceyhun bir daha şut mut çekmez okursa demedi deme :) maçı izlerken yanımdaki arkadaşım ya ne ceyhunu diye üzülmüştü girerken..Allah söylettiki bende bak bir füze çıkarsında seyret dedim ...seyrettik :) süperdi..

tesadüf değil renkdaşım antrenmanları izle ümit milli takımın eski maçlarını izle her zaman boyle sert ve düzgün vuruyor ya birde suna takıldım futbol sut demek ya heyecanımın adrenalimin yüzde 90 sını sutlarda olsuyor o direkte patlayan sutta kalbimin atıs hızı wanted filmi gibi oldu wallahi :D

Erdal

Yahu niye deli oluyorsunuz. Tam tersi gurur duyun...Orjinali bizim..Biz öncüyüz...Onlar da bizi takip ediyor...Ne var bunda :)

yorumsuz6117
09.08.2009, 01:33
Yuuh yani, sadece Kamanan'a bagladin isi ya birsey demiyorum sana..:eek:
çok iyi bi kadromuz var bi tane adam gibi forvetimiz olsa şampiyon oluruz dedim illa kamananla değil yani;)

yatara

ha sen o 61 tshörtlü kizi diyorusun

İskender YILMAZ

Neden ? :) Ben aksine güldüm .. :) Afferin 5iva5'a, abisini örnek alıyor .. :)

Murat TONBUL
bende tam tersine vur dedim çünkü bi önceki şutu direkte patlamıştı:D
aynen ben de öyle yaptım :D

Ilelioglu
Neyse Beyler bu galibiyet cok iyi oldu en azindan bu hafta cok iyi gececek benim adima. Herkese iyi geceler.:p

Erdem Keser
Colman'ı beğenmeyenler maçı hangi gözle seyretmişler merak ediyorum.

Tjikuzu keza aynı şekilde harika bir maç çıkardı.Selçuk'u , arkadan atılan toplarda geçen sezon boyunca forvetlerin beceremediği yay civarında top tutup , pas yapma sorununu çözme adına ofansa yakın olarak Umut'un hemen arkasında oynattı. Adamları kendi sahalarında pas manyağı yaptık ve top göstermedik golden sonra.Attığımız golden önce 11 pas yapmışız.İstiyoruz ki 90 dakika boyunca aynı performansı gösterelim , hakikaten hayret.

torsten61
özentilik baska bir şey değil.yarın bunlar kolbastı da oynamaya baslarlar :D

Hasan Ayvenli
09.08.2009, 01:34
Ilk hafta icin 35 dakika takir takir futbol oynamak cok iyi.

Görün iste,benden daha olumsuz yazanlari sakinlestirmeye calisiyorum.;)

gözlerim yaşarıyor abi :)

sessizkral_1
09.08.2009, 01:34
Maç sonrası Bursa-Dikkaldırım

http://www.facebook.com/video/video.php?v=113572592766&saved

Ilelioglu
09.08.2009, 01:35
çok iyi bi kadromuz var bi tane adam gibi forvetimiz olsa şampiyon oluruz dedim illa kamananla değil yani;)

Bence bir sag bek alsak fena olmaz yani. Sende genel anlamda söyle o zaman. Forvete takviye olmayacaksa Eren Görür geri gelsin.;)

Cihad Varlı
Kardesim bosver, ister begenirler ister begenmezler, onemli olan takimi begensinler:)

Colman'ı beğenmeyen takımıda beğenmesin.. Colman bugün ne yaptı ? Sıralayalım hemen ..

Yaptığı 54 pasında 50 'snde isabet sağladı yalnıcaz 4 pas hatası yaptı .
Umut'a öyle bir pas attı ki tam ayağına , %100 'lük gol pozisyonu .
Topu 35 metre sürüp ( ligtvden alıntıdır ) Selçuk'un önüne bıraktı , harika vurdu Selçuk .
Son dakika öyle bir plase yaptı ki Petkoviç nerden geldiğini unuttu . Bilerek , görerek vurdu .
Topla buluştu 3 kişiyi geçti , Alanzinho'ya bıraktı onun vuruşu dışarı çıktı .

Allah aşkına daha ne yapsın bu adam ?

Roberto Baggio
Top kaybetti diyorsunda. Tji den sonra en isabetli pas atan oyuncu Alanzinh'du bugun.Ben ilk yarida kötü dedim. Calimda topu kaybederse pas deninmez ona. Benim görüsüm ve futboldan anladigimi savuniyorum......ilk yarida oynadigi gibi,pek fazla kredisi olmaz.....ama ikinci yarida gibi oynarsa trabzon icin cok faydali. Engin 90 dakika kötü oynadi,alanzinho 40dakika. Mac lig tv'de ve seyretigim bilgiler,ben hakli oldugumu gösteriyor. Bir Colmanin yaptigi bence cok daha bizim forumdaki arkadaslarin göz önüne alinmasi gerektigini düsüniyorum. cok kolektif oynamaya calisiyor ve bazilar kosu yollarini dogru tercih kullanirsa,her macta assisti olur. Demek istedigim kisacasina Alanzinho iyi oynadi ama süper deyildi.......

yatara
eren görür den vazgecdi rize

Hamsi_61_61
09.08.2009, 01:36
Abi 2. golden sonra 20 - 25 dakika Sivas' top göstermedik , tamamen bizdeydi kontrol . O nasıl bir pas trafiğidir :)

O nasil oluyor yahu yazarken dikkat edin arkadaslar , 2 golden sonra 10dk kalmisti macin bitmesine :)

Cafer Bulur
09.08.2009, 01:36
gözlerim yaşarıyor abi :)
Biz ne dedik,transfer döneminde elestiririz ama lig basladiginda tam destek,hep destektir siarimiz.:)

Iyi bir takima sahibiz ama sampiyon olmak istiyorsak cok bir forvet ve iyi bir sagbek almaliyiz.;)

champions
09.08.2009, 01:37
En önemli transferimiz Hugo Broos.
Gecenin sürprizleri Engin ve Alanzinho'nun beklentilerin altındaki oyunları ve Ceyhun'un 2 mükemmel şutuydu.Özellikle ilki olağanüstüydü. Berabere de bitebilirdi maç, hatta şanssız bir günümüzde olsak yenilebilirdik de.Önemli değil bu. Önemli olan şu; Geçen sezon 3 pas yapamadığımız takıma 300 pas yaptık! Sivasa sahada attığımız fark tabelada attığımızdan fazlaydı açıkçası.

Ne attığımız ne de yediğimiz gol oyun karakterimizi değiştirmedi. Bu çok önemli.Tjikuzu adeta döktürdü. "Önlibero" neymiş gördük sonunda.Defans genel olarak takım savunmasıyla birlikte "sağlam" fakat yüksek toplar sıkıntı olmaya devam ediyor ve sağbekimiz yok!

Colman bir iyi bir kötü.Selçuk bu sezon daha fazla skor yapacak gibi.Tek santraforun bugünkü Umuttan çok daha fazlasını yapması gerek.Sadece oyunun değil sonuçlarında "renkli" olmasını istiyorsak kaliteli bir sağbek ve her an oynayabilecek bir santrafor olmazsa olmaz.Bir stoperde çok iyi olur.

Güzel bir gece ve hafta olacak.
İyi geceler herkese.

yatara
O nasil oluyor yahu yazarken dikkat edin arkadaslar , 2 golden sonra 10dk kalmisti macin bitmesine :)

hakiaktende 10 dakika kalmisdi :D

Ilelioglu
Colman'ı beğenmeyen takımıda beğenmesin.. Colman bugün ne yaptı ? Sıralayalım hemen ..

Topu 35 metre sürüp ( ligtvden alıntıdır ) Selçuk'un önüne bıraktı , harika vurdu Selçuk .
Son dakika öyle bir plase yaptı ki Petkoviç nerden geldiğini unuttu . Bilerek , görerek vurdu .

Cok güzel özetledin ama topsuz oyunda neredeyse hic yok.

A.Ali Karanis
09.08.2009, 01:38
Renktaş çayla Sivas - Trabzon maçımı izlenir ya :D

kahvede izleyince,hele de yaylada soğuğu yeyince çay içmeden olmuyor renktaş. :D

Roberto Baggio

BRAVO:alkış::alkış: aynen katiliyorum. Colman bugün en iyisiydi. Ama galiba passör olmak yetmiyor.....illaki calimci futbolcu olacak

yatara
Anderlechteki Suarez gibi bitane forvetimiz olsaya

Cihad Varlı

Gol 77'de geldi . 13 dakika normal süre 5 dakikada uzatma 18 dakika . Golden önce 5 dakikada eklenirse .. Zaten 20 - 25 dakika dedim , golden öncesini eklemeyelim 18 dakika .. Ayrıntıya girmedim yani ;)

Ömer SEVİNÇ
09.08.2009, 01:39
Cok güzel özetledin ama topsuz oyunda neredeyse hic yok.

??

Colman topsuz alanda da oynayan bir topçu. Çoğu maçta en çok koşan adamımız olmuştur hatta.

Hüseyin Çümen
BU akşamki oyun geçen seneden üstüne baya koyduğumuzu gösterdi
yanlız biara ortasahalar çok kötü boşaldı top bi o kaleye bi bu kaleye gitti o sıradaki oyun beni biraz korkuttu bi dandun gol olur diye
herkes sivasa çok kötü diyor ama ben sivası beklediğimden daha diri buldum çok bastılar çok iyi paslaşmamıza rağmen bozmayı başardılar bizi bağzı dönemlerde

umut bulutun üstüne çok gidiyorsunuz renkdaşlar adama 1-2 top geldi zaten okadar olur kaçabilir elinden geldiğince savaştı okadar süre top gelmemesine rağmen hiç küsmedi çok savaştı lütfen acımasız eleştirlere bi son verelim

fatih tekke bu takıma gelse olacak şey nedir biliyomusunuz ancak hızımızı keser başka bişey olmaz

kalecimizle ilgilide konuşmak istiyorum malesef sylva bursaspordanda buna benzer bi gol yemişti ayrıca gençlerbirliğiyle oynarkende çok basit bi topa yetişememiş ve top direkten dönmüştü
sylva uzakta olan topları malesef iyi takip etmiyor beklenmedik anlarda çekilen şutlardan gol yiyor sürekli konsantrasyonu düşüyor bu durumlarda
am ön libero gibi topları takip etmesi yan toplara çıkışı güzel

Hakan Karadirek

Onlar bir kere basladilar Colmani elestirmeye, hic durmazlar. Yigidi oldur,hakkini yeme. Super oynadigi maclarda bile Colmani elestirirler. Ben sana soyleyim, Colman bu oyununu devam ettirsin, istemesemde seneye iyi bi takima satariz onu.:)

SORMA_NEDEN
09.08.2009, 01:40
Hayatta sevmediği şeylerden bir tanesi de "NEFRET EDİYORUM" cümlesini kurmak ve kuranlardır. Çünkü nefret çok ciddi bir kelime ve biz bunu olur olmaz, ufak tefek, yerli yersiz her yerde kullanmaya bayılıyoruz. AMA bu gecelik bir İSTİSNA yapacağım ve bu kelimeyi, bazı kendini taraftar zanneden, bir çiçekle baharı ve yazı aynı anda getiren, bir yağmur damlası ile sele borana kapılmış gibi tepki veren ve hepsinden de acısı bizim taraftarımız olup bu forumda yazan bazıları için kullanacağım. Yahu maçı dışarıda seyrettim eve geldim gelene kadar da acaba attığımız golle beraber forum yorumcuları nasıl bizi farka götürdü ve ardından yediğimiz gol ile de bu takımdanda bu hocadan da bu futbolculardan da diyerek sövmeyi nerelere vardırdı diye düşünerek geldim. Ve hiç de yanılmadığımı gördüm. Yahu bu nasıl bir ruh halidir ki bir hareket önce afferimlerin , helallllerin koçççumların söylendiği kişiler bir hareket sonra Allah belanı versin, seni topcu diye bu takıma koyanların ... diye hakarete uğrayabiliyorlar bu kendini tarftar zannedenlerce? Bir şeyin hep aynı durumda, düzeyde, verimde vs. kalması eşyanın tabiatına aykırıdır yahu bunu da mı idrak edemiyorlar anlamak mümkün değil. Bir Futbolcu her maç aynı performansla oynayamaz, yada mükemmel oynarken de berbat bir hata yapabilir. İnsan bu adamlar netice itibarıyla. Bakın ilk golden sonraki yorumlara, bir de bakın yediğimiz golden sonraki yorumlara. İnsanın hafsalası almıyor. Vicdan denen şeyden hiç mi haberi yok bazılarının anlamak mümkün değil. Bir tanesi Selçuk değişikliği ile adamın yıllarca tırnağı ile kazıyarak ulaştığı yeri sıfırlayıp "BENİM GÖZÜMDE HOCA OLMADIĞINI İSPATLAMIŞTIR" diyebiliyorç Bu ne aymazlık, ne vicdansızlık ne haddini bilmezliktir yahu. Allah aşkına biz ne zaman " OLSUN BU MAÇ KÖTÜYDÜK AMA BİR DAHAKİNE DAHA İYİSİNİ YAPARIZ, NETİCEDE BU BİR OYUN VE EYLENCE" diyebilecek olgunluğa ulaşabileceğiz?

Konuşmaya geldimi, ahkam kesmeye geldimi hepimiz biliriz sezonun ilk maçı zordur, risklidir, sıkıcıdır ve hepsinden öteye süprizlere açıktır. Ama bütün bunlar bizim takımımız için geçerli olmamalıdır. Hayır bu mümkün değil bizimkiler insan değil çünkü. La ilahe illallah yahu. Ne oldu hocalığını sıfırladığınız adamdan,gol atmasada ileride tek başına pres yapıp rakip defansı çıkarmayan umuttan vs utandınız mı biraz maç sonunda? Ne gezerrrr. Mümkün değil.

Maça gelince: İlk yarı gole kadar bir durum değerlendirmesi yaptı takımımız. Sora anlaşılmazbir şekilde çok top kaybı yapmaya başladık. Özellikle Engin - ki maç sonuna kadar bir türlü verimli olamadı- Alanzinho bu konuda önde idiler. Colman ve Tjikuzu da onlara yakındı diyebiliriz. Bunun haricinde normal maç içerisindeki hata olabilecek durumlardı. 2. yarı rakip neredeyse golle başlamasına rağmen atılmış bir gol değil yenilmiş bir gol denebilir ağlarımıza giden gol. Bu gol de hata Serkan ile başladı Sylva ile sonlandı. Kamanan bile inanamadı gol attığına. 30 metreden yere 3 defa vurarak tıngır mıngır giden bir topu filelerden çıkardı kalecimiz. Ama golden sonra tüm takım (Engin hariç) mükemmele yakın oyun ortaya koydular, hele bir ara 2 kez olmak üzere öyle bir pas trafiği yaptı ki takımımız hakikaten Sivassporluların başı döndü. Ceyhun'un 2 mükemmel şutundan birisi bize galibiyeti getirdi. Son dakikada Colmanın plasesi mükemmeldi ama direkte patladı.

Sözün özü ben takımı beğendim. 2. yarıdaki performansı ile Colman bana göre maçın yıldızı oldu. Gerçi LigTV de maçın adamı olarak Alanzinho seçildi ama olsun.

A dan Z ye düşüncelerime tercüman oldun..maç yorumun dahil..tşk ederim.

Murat TÜRKAY
herkese iyi geceler... sonunda Sivas' ı yendik... Büyü bozuldu.. Oyunda iyiydi, ilerleyen zamanlarda daha da iyi olacak gibi ama hemen bir forvet alınması lazım...:D

Sefa
Facebook'ta da Bursasporlurlar Bize Her Yer Bursa diye grup açmış :) Bursasporlu bir arkadaşım var diyo kendimden utandım :)

Mustafa Yılmaz.20
09.08.2009, 01:41
Ben ilk yarida kötü dedim. Calimda topu kaybederse pas deninmez ona. Benim görüsüm ve futboldan anladigimi savuniyorum......ilk yarida oynadigi gibi,pek fazla kredisi olmaz.....ama ikinci yarida gibi oynarsa trabzon icin cok faydali. Engin 90 dakika kötü oynadi,alanzinho 40dakika. Mac lig tv'de ve seyretigim bilgiler,ben hakli oldugumu gösteriyor. Bir Colmanin yaptigi bence cok daha bizim forumdaki arkadaslarin göz önüne alinmasi gerektigini düsüniyorum. cok kolektif oynamaya calisiyor ve bazilar kosu yollarini dogru tercih kullanirsa,her macta assisti olur. Demek istedigim kisacasina Alanzinho iyi oynadi ama süper deyildi.......
illa eleştirecek bişeyler çıkıyor...selçuk etkisizdi colman kötüydü tjikuzu kötüydü alanzinho ilk yarı kötüydü...bu kadar kötüler arasında maçı kim kazandırdı bize..serkan yada sylva mı ??

Hasan Ayvenli
Biz ne dedik,transfer döneminde elestiririz ama lig basladiginda tam destek,hep destektir siarimiz.:)

Iyi bir takima sahibiz ama sampiyon olmak istiyorsak cok bir forvet ve iyi bir sagbek almaliyiz.;)

Abi ben de forvet alınmasını çok istiyorum. Zira umut'u izlemek bana zulüm geliyor bazen. Ama alacağımız forvet (bizim istediğimiz) ilk 11'de oynayacak bir forvet olmalı. Yerli olmalı. Gökhan ve Umut'u kesecek kapasitede olmalı. Bu kişi Fatih Tekke olabilir bu şartlar altında sadece. Ama onu da yönetim almadığına göre..

Sağ bek bu açıdan çok daha önemli benim için. Orjinal bir sağ bekimiz olmalı. Çakma olunca göze batıyor.

Aslında umut da çakma gibi duruyor ya neyse. Hala nasıl forvet olmuş anlamıyorum.

Hamsi_61_61
Gol 77'de geldi . 13 dakika normal süre 5 dakikada uzatma 18 dakika . Golden önce 5 dakikada eklenirse .. Zaten 20 - 25 dakika dedim , golden öncesini eklemeyelim 18 dakika .. Ayrıntıya girmedim yani ;)

Gol 78'de atildi oyun 79-80 arasi basladi , uzatma 5 diil 3dk idi yani max 14dk eder 25dk'nin yarisi hemen hemen :)

A.T.R

Bizimki tesadüf öyle ya Ceyhun'un ilk şutu da tesadüfen direğe gitti ama rakibin beraberliği sağlayan golü planlanmış bir şeydi. Yoo ısrar ediyorum hayır hayır kesinlike tesadüf değil tıngırdayarak gidişi bile hesaplanmış bir goldü.

Pes yahu, tesadüf şutla kazandık derken, tesadüf bir şutla beraberliği sağladılar demek lazım gelmez mi? Eee ne kaldı geriye tesadüf olmayan(1.Gol) bir golle kazanılmış maç. Şimdi ne diyeceğiz??

Mantık dersi: Şut atarak gol atmak tesadüftür
Cehun da şu atarak gol atmıştır
Ceyhun'un golü tesadüftür.

Bu mudur yani?

yatara
umut o asirtima pozisoynunda Frutosun sivasa atdigi gibi dokunmasi lazimdi ve benim diaktimi bise cekdi bizim bi ara istedigim tom de sutter sivasa 2 tane atan suttermi

Bahtiyar Öztürk
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Cihad Varlı
09.08.2009, 01:42
??

Colman topsuz alanda da oynayan bir topçu. Çoğu maçta en çok koşan adamımız olmuştur hatta.

Bunun yanında yüreğiyle oynayan bir oyuncu . Bir açıklamasında " Gerekirse şampiyonluk için ölümüne koşacağız " demişti . Seviyorum Seni Colman :alkış:

EmrahYalçınalp
09.08.2009, 01:42
Sivas topu görse oynayacaktı da, olmadı işte...
:D

tanjugunduz
09.08.2009, 01:43
BRAVO:alkış::alkış: aynen katiliyorum. Colman bugün en iyisiydi. Ama galiba passör olmak yetmiyor.....illaki calimci futbolcu olacak

olur mu aksine amaçsız öalım atanlardan nefret ederim benim demek istediğim bunalrın kat be kat fazlasını yapabilecek bir oyuncu olması mesela diyorsunuz ya orda alanzinhoya bıraktı bence bırakmaması lazım kendine güven duymalı bence bu takımın 1. lideri colman 2. lideri yattara 3. lider adayı zafer yelen tabiki bu dediklerim pas ve arakaaşlarını oynatma adına . ayrıca colmanı cok sevdiğimden daha iyi olamsını istiyorum..

Erdal
09.08.2009, 01:44
BU akşamki oyun geçen seneden üstüne baya koyduğumuzu gösterdi
yanlız biara ortasahalar çok kötü boşaldı top bi o kaleye bi bu kaleye gitti o sıradaki oyun beni biraz korkuttu bi dandun gol olur diye
herkes sivasa çok kötü diyor ama ben sivası beklediğimden daha diri buldum çok bastılar çok iyi paslaşmamıza rağmen bozmayı başardılar bizi bağzı dönemlerde

umut bulutun üstüne çok gidiyorsunuz renkdaşlar adama 1-2 top geldi zaten okadar olur kaçabilir elinden geldiğince savaştı okadar süre top gelmemesine rağmen hiç küsmedi çok savaştı lütfen acımasız eleştirlere bi son verelim

fatih tekke bu takıma gelse olacak şey nedir biliyomusunuz ancak hızımızı keser başka bişey olmaz

kalecimizle ilgilide konuşmak istiyorum malesef sylva bursaspordanda buna benzer bi gol yemişti ayrıca gençlerbirliğiyle oynarkende çok basit bi topa yetişememiş ve top direkten dönmüştü
sylva uzakta olan topları malesef iyi takip etmiyor beklenmedik anlarda çekilen şutlardan gol yiyor sürekli konsantrasyonu düşüyor bu durumlarda
am ön libero gibi topları takip etmesi yan toplara çıkışı güzel

Siyah yaptığım yeri biraz açarmısın? Nasıl kesecek hızımızı ?

sessizkral_1
bursa sokakları böyleydi arkadaşlar yaktık bursayı resmen.. mutlaka izleyin videoyu...http://www.facebook.com/video/video.php?v=113572592766&saved

inprise
tek tek oyuncuları değerlendirmeye gerek yok. Şu çok açık ki bu takıma bir el deymiş, hocamız takımı sadece sistem olarak değil mantalite ve oyun anlayışı olarak da değiştirmiş. Uzun süreden beri bu kadar rahat ve bol pas yaptığımızı hatırlamıyorum, çok umut verici bir başlangıç oldu.

Ömer SEVİNÇ
09.08.2009, 01:45

çççççç

Kısmet artık önlerinde maçlara bakacaklarççç

Erdal

Emrah, öyle kısa yok...Uzun bir yorum alalım :)

Ilelioglu
??

Benim gözüm baska bir Colman görmek istedi..:D

Cihad Varlı
olur mu aksine amaçsız öalım atanlardan nefret ederim benim demek istediğim bunalrın kat be kat fazlasını yapabilecek bir oyuncu olması mesela diyorsunuz ya orda alanzinhoya bıraktı bence bırakmaması lazım kendine güven duymalı bence bu takımın 1. lideri colman 2. lideri yattara 3. lider adayı zafer yelen tabiki bu dediklerim pas ve arakaaşlarını oynatma adına . ayrıca colmanı cok sevdiğimden daha iyi olamsını istiyorum..

Colman bırakmak istemedi zaten , kendisi vuracaktı ama Alanzinho izin vermedi . ;)

Ilelioglu
09.08.2009, 01:46
bursa sokakları böyleydi arkadaşlar yaktık bursayı resmen.. mutlaka izleyin videoyu...http://www.facebook.com/video/video.php?v=113572592766&saved

Facebook'a üye degilim Youtube ye koysan..:)

Kubilay ŞAHİN
Siyah yaptığım yeri biraz açarmısın? Nasıl kesecek hızımızı ?

Tam Ben Soracaktım Abi..

Tamam Fatih Tekke Gelmiyor Kabul, Yönetim İstemedi Veya Kendi İstemedi.. Ayrı Bir Konuda..

Bir Golcü Hemde Takıma Çok Yararlı Bir Golcü Neden Hız Kessin..?

Paksoy
arkadaşlr sivas ı yendik ..bu forumda hala colman mı tartışılacak yaaaa

yatara
engin bi pozisyonda tjkuzunun ayainndan aldi topu tjukzu biraz kizdi ama büyümedi olay

Mehmet Kıroğlu
09.08.2009, 01:48

harikasınız hepinizi seviyorum

II61II
nasıl oluor da Umut bulut hala bu takımda kalabılıor ayrı bi tarafa forma sansı bulabiliyor

only ts
şu kamananı gördünüzmü nasıl tepki gösteriyo maçtan sonra bişe dicem şimdi neysee anladınız :D

Cihad Varlı
Umut'u ben çok etkisiz buldum şahsen . Onun yaptığı koşuları , presleri Gökhan'da yapardı bugün .

Mustafa Gegüç
09.08.2009, 01:49
Sylva bugünkü oyunuyla sırıttı resmen, bu durumda sakatlığının da payı olduğunu düşünüyorum..

Cale herzamanki gibi basit ve temiz bir oyun çıkardı, riske girmedi, zaman zaman soldaki açığı kapatmak adına ileriye çıkışları oldu ve her ileri çıkışında olumlu işler yaptı..

Egemen için söylenecek pek bir söz yok zaten :alkış:

Song bugün, geçen sezonun başlarındaki sağlam görüntünün aynısını sundu bize, sezonun ikinci devresinde ileri çıkışları neticesinde takımı çok sefer zor durumda bırakıp o görüntüyü bozmuştu, umarım sezon boyunca şans aldığı zaman bugünkü iyi performansını devam ettirir..

Serkan bana kalırsa sağ bek adamı değil zaten, onun yeri bi Tjikizu'nun yeri olmalı, defans ile orta saha arasındaki köprüyü kurmalı.. bu sebepten ötürü iki sezondur gerçek potansiyelini sahaya yansıtamadığını düşünüyorum. umarım en kısa zamanda bir sağ bek alınır ve o da kendini bulur.. bugün birkaç kritik hatası vardı, belkide maça mal olabilecek hatalardı bunlar ve allahtan bu pozisyonların neticesinde gol yemedik, yoksa şuanda geleceğini tartıştığımız bir oyuncu olurdu..

Alanzinho hala fiziksel olarak yeterli düzeyde değil, kendini geliştirmesi lazım, adamlar dokunduğu zaman kendini salıyor hemen.. birde dikkatimi çeken bir negatif yönü daha var, o topu ayağına alıp da ilk kalkışı yapacağı zaman çok yavaş kalıyor :confused: topla süratlandiği zaman ise müthiş bir oyuncu ve bugün de bu özelliğini sahaya yansıttı.. Hugo Broos'un bugün O'nu kilit bir oyuncu gibi kullanması çok yerinde bir davranıştı.. ilerleyen haftalarda çok daha iyi olacaktır..

Colman.. Selçuk ile arasında pek bir artısı ve eksisi yok gibi görüyorum, hatta Selçuğun ona oranla daha faydalı olduğunu bile söyleyebilirim (elbette bütün bunlar benim kişisel görüşlerim) çok gereksiz yerlerde çok gereksiz toplar kaybediyor.. oyun zekası Selçuk ile paralel, çok güzel dikine toplar atabiliyor ama oyun içine daha çok dahil olması gerek, bu haliyle orta sahanın ortasında 4-4-2 sistemle oynadığımızda hiç iş yapamayız..

Selçuk'da Song gibi geçen sezon başında gösterdiği pozitif oyunu sergiledi bugün.. özellikle araya pasları, oyun zekası çok müthiş.. sadece biraz daha oyuna katılmasını beklerim..

Engin bugün hazırlık maçlarında gösterdiği performanstan çok uzaktı, ne yaptı ne etti kendine bilmiyorum, top atıyorlar adama, ayağını uzatmaktan aciz davranıyor :confused: çok şaşırttı beni.. ondaki potansiyeli daha önce gördük, ilerleyen haftalarda daha önce gösterdiği performansına geri dönmesini bekleyeceğim..

Umut bir garipti bugün, yoktu sahada resmen, o tribal davranışları beni kahrediyor zaten, top az bişey uzağına düştüğünde elini kolunu açarak böyle sallana sallana kendini geri çekişi yokmu :( allahıııııım........
adam Aztec'lerdeki haber taşıyıcı gibi, yaptığı kilometrenin haddi hesabı yok ama azcıkta kafasını kullansa, şöyle oturup bi düşünse.. çok iyi oyuncu olur bu umuttan ama aklını kullanması gerek..

Ceyhun'un özellikle geçen sene çok haksızlığa uğradığını düşünüyorum, müthiş yetenekli bir oyuncu, fiziksel özellikleri ile teknik özellikleri ters ve pozitif olan mükemmel birisi, ben onu Peter Crouch'a benzetiyorum, herşeyden önce çok sağlam bir futbol kültürü var Ceyhunda.. o uzun boyuna rağmen çalım atabiliyor ve herşeyden önemlisi gözü kara, kaleyi gördüğü yerden şut çekebiliyor, aynı bizim Hami Mandıralı gibi :D kesinlikle teşbih yapmıyorum, kendisinin de bu yönde bir röportajı var zaten, toplara çok sert vurabilen ve ayaklarına hakim bir oyuncu.. kesinlikle değerlendirilmesi gerekiyor, hatta fantezi yapmak gerekirse pivot santrafor olarak bile oynatılabilir :) Defansta, Ön Liberoda, Orta Sahanın ortasında ve Santraforda kullanabileceğimiz çok yönlü birisi..

Barışın biraz tecrübe kazanması gerek, herşeyden önce birilerinin bu oyuncuya topu ayağına aldığı zaman kafasını kaldırmasını öğretmesi gerekiyor, gömülüyor yerin dibine, öyle kendi kendine bi çalımlar bi driplingler felan, kafayı kaldırsa iş yapacak da, kendi etrafında dönüp dönüp yere düşmesi gibi nafile hareketler yapıyor işte.. yetenekli, kendisi de yetenekli olduğunu biliyor ama henüz kendini kendi içinde biraz fazla abartıyor..

yukarıda da belirttiğim üzere buradaki oyuncular hakkındaki yorumlar tamamen benim kişisel görüşlerimdir, yanlışım olabilir elbette, dilimiz sürçtüyse affola

gokmavi
09.08.2009, 01:49
İlk maç. Hiçbir şey de ifade etmeyebilir, tam tersine çok şey de anlatabilir.
Bence takım iyi yolda.
Önemli bir 3 puan kazandık.
Bu sene süpriz puanlar kaybetmeyeceğiz gibi bir his var içimde.
Hadi hayırlısı...

Paksoy
09.08.2009, 01:50

texas pabucu yarım helal size süperr

inprise
09.08.2009, 01:51
Beni ençok mutlu eden hocamız geröekten bu işi bildiği ve takıma birşeyler kattığını görmek oldu. Bu oyun anlayışı ile özellikle kendi evimizdeki maçlarda rakibi kendi sahasında boğa bileceğimizi düşünüyorum. O rakibini sürekli boğan trabzonspor geri geliyor. Transferlerden en katkı sağlıyacağını düşündüğümde isimde Tjikuzi dir.

Anıl Caner
09.08.2009, 01:53
Gol atınca kahraman, atamayınca yalan muhabbetlerini bitirelim artık bence. Bu takımın forveti Umut Bulut'tur. İyi bir oyun çıkardı.

muratd61
Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal da şunları söyledi:
"Sahada iki büyük hata vardı. Hakemin böyle bir havada maç hızlanmışken iki kez su molası vererek oyunu soğuttu. Maç tam ısınmışken bu havada su molası verilir mi anlamak mümkün değil. İkincisi ise futbolcularımızdan Uğur'du. Maç boyunca ne yaptığını anlayamadık. Hocanın ısrarını da hiç anlayamadık."
i büyük hata vardı. Hakemin böyle bir havada maç hızlanmışken iki kez su molası vererek oyunu soğuttu. Maç tam ısınmışken bu havada su molası verilir mi anlamak mümkün değil. İkincisi ise futbolcularımızdan Uğur'du. Maç boyunca ne yaptığını anlayamadık. Hocanın ısrarını da hiç anlayamadık."

şu yoruma bakarmısınız yaa :D bunlar mı büyük olucak bee :D iyi geçirdik 5iva5 a :)

Murat TONBUL
tjikuzunun şu oyunundan sonra fanatik hüseyincilerin ne düşündüğünü merak etmiyor değilim :cool:

Ilelioglu
09.08.2009, 01:54
Gol atınca kahraman, atamayınca yalan muhabbetlerini bitirelim artık bence. Bu takımın forveti Umut Bulut'tur. İyi bir oyun çıkardı.

Buda güzel bir yorum. Inadina Umut Bulut!:)

Ömer SEVİNÇ
09.08.2009, 01:54
Yöneticinin yaptığı açıklamaya bak. Bundan sonra Uğur'dan iyi performans beklemezler herhalde.

@Anıl :yattara:

Cihad Varlı
09.08.2009, 01:55
Bu arada 2. golün Sylva'dan başlayıp 9 pasla 25 saniyede atıldığını hatırlatmak istiyorum . Hiçbir Sivaslı oyuncu topa dokunamadan atak başladı ve bitti . 9 pas ve 25 saniye..

yatara
09.08.2009, 01:55
umarim yenememdimiz maclarda hocaya gene ersun yanalda oldugu gibi millet küfür söylemez

Sabri Kurban
09.08.2009, 01:56
Kendi izlenimimle maç analizim şudur arkadaşlar:
Sylva: Sakatlık onu etkilemiş epey. Yenmeyecek golü yedi ve Tolga Zengin vari bir topu elinden kaçırdı.
Egemen: Defansta vasat altı idi. Kanaman'ı boyuna kaçırdı. Kanaman ileri şişirilen her topu aldı neredeyse.
Song: Ersen Martin ile boğuştu. Ersen Martin eskisi gibi olsa Song'un işi çok zordu.
Serkan: Ayağına her top gelişinde yüreğim ağzıma geldi yanlış pas verecek diye. Nitekimde onun yanlış pası yüzünden gol yedik. Serkan dan sağ bek olmaz bence de.
Cale: Vasatı geçemedi. Savunmada kötü idi. Hücumda da pek görünmedi.
Tjikuzu: Birkaç hatalı pası hariç gerçekten iyi oynadı. Bu maçta Hüseyin olsa idi kesin yenilirdik.
Selçuk: İyi oynadı. Ama daha iyi olması lazım.
Engin: Bir şeyler üretmeye çalıştı ama başarılı olmadı. Bu yüzden vasat altı idi.
Colman: Sahada takımın gerçek lideri idi. Çok iyi oynadı. Ama yinede bazı eksiklikleri var.
Alanzinho: Gol pası hariç verdiği olumlu pas çok az. Yine topu ezdi bazı yerlerde pas vermedi verdiğinde yanlış verdi kontra yedik. Bence o kadar iyi değil.
Umut: Garibim Umut garibim Umut. Takımda forvet kalmamış sana gün doğuyor ama sen boşa harcıyorsun. Son vuruşlar zayıf. Golcülük yok. En iyi özelliği hırsı da bitmiş. Zaten iyi olsa idi bu maç 5 tane gol atmıştık Sivas'a.
Ceyhun: Golüne ilaveten toplara girişini beğendim. Top kapmada çok iyi. Rakip bir pozisyonda hızlı çıkacakken çok iyi bir taktik faul yaptı. oyun zekası da iyi. Birincide direği salladı ikincide affetmedi.
Barış Memiş: Oyunda kaldığı kısa sürede ofsayta yakalanmayı başardı.
Hugo Brooss: Zamanında değişiklikler yaptı. Rakip bizi abluka altına aldığı zaman bu durumdan kurtulmayı başardı.

Genel olarak Trabzonspor vasat oynadı. Çünkü rakip Kanaman ve birazda Ersen Martin ve Musa Aydın hariç sıfırdı. Savunmamız çok kötü idi. Bir Kanaman'ı durduramadık.

Kısacası vasat bir oyunla kötü bir rakibi yendik. Kolay kazanacağımız bir maçı zor aldık. Ortasahada iyileşen pas alış verişi hariç Trabzonspor'u pek beğenmedim bu maçta.

futbalski60
09.08.2009, 01:57
Fatih'i transfer edip takımın ahengini bozmaya gerek yok bu takım Yattara ve Alanzinho oldukça çift forvet oynamayaz gibi geliyor bana Hocanın da görüşü bu yönde. İlerde Gökhan bu işin üstesinden gelecektir, orta sahayla pas alış-verişi olan birisi, defansın arkasına iyi sızıyor, son vuruşları da bence iyi bu sistem de Gökhan çok iyi işler yapacak sadece kadroyu zorlayacak bir forvet yeterlidir.

AKSOY_61
09.08.2009, 01:58
texas pabucu yarım helal size süperr

bi de bursa da kimse konvoy yapamaz bursa haricinde kimse grup halinde tezahürat yapamazmış.
bizimkiler trafiği durdurmuş etmedikleri küfür kalmamış adamların içinde teksasla maytap geçmiş
mallar da hala kendilerini bi halt zannediyolar:D

seyduna_efil
istatıstıkler macın özetını gösterıyor..

3441

gokmavi
Şampiyonluğa giden yoldaki imtihanlardan biri de bu olacaktır.

umarim yenememdimiz maclarda hocaya gene ersun yanalda oldugu gibi millet küfür söylemez

asimetrik
09.08.2009, 01:59
Maçı seyrettiğim yerde (Antalya'da bir plaj) 70 civarı Trabzonspor ve 3-5 Sivas-istanbul karışımı taraftar vardı. Maç başladığında ses seviyesinin yükseltilmesini istedik, mekan sahibi uzaktan bağırarak sesi 61 yap dedi çocuğa. Çocuktan gerçekten 61 e getirdi:)

Cihad Varlı
09.08.2009, 01:59
Genel olarak Trabzonspor vasat oynadı. Çünkü rakip Kanaman ve birazda Ersen Martin ve Musa Aydın hariç sıfırdı. Savunmamız çok kötü idi. Bir Kanaman'ı durduramadık.

Kısacası vasat bir oyunla kötü bir rakibi yendik. Kolay kazanacağımız bir maçı zor aldık. Ortasahada iyileşen pas alış verişi hariç Trabzonspor'u pek beğenmedim bu maçta.

:alkış: Fazla söze gerek yok . Elalem bizi övüyor , taraftarımız yerden yere vuruyor . Profil çok iyi :)

Sümeyye Şahin
09.08.2009, 02:00
Maç 2-1.

Dakika: 85

Taraftar stadı terkediyor. :eek:

Doğru ya daha kılık değiştirip Fb, Gs maçlarında boy gösterecekler...

iril

çok güzel. tebrikler. ama texas esprisini anlayamadım?

Paksoy
bu arada hugo broos um ceyhun u oyuna alması çok çok yerinde bir seçim

gokmavi
09.08.2009, 02:01
Tablodaki sayılardan üstün oynadığımız gayet açık.

istatıstıkler macın özetını gösterıyor..

3440

AKSOY_61
09.08.2009, 02:01
tjikuzunun şu oyunundan sonra fanatik hüseyincilerin ne düşündüğünü merak etmiyor değilim :cool:

hüseyinli kadroda colman bu kadar serbest selçuk da bu kadar ofansif oynayabilir miydi acaba?
takımın bu kadar pas yapmasında tjikuzu faktörünün de önemi var.

Paksoy
09.08.2009, 02:02
çok güzel. tebrikler. ama texas esprisini anlayamadım?

bursa taraftar grubu

tlotwat
09.08.2009, 02:02
kardeş bende tam tersini düşünüyorum umut bugün iyi bir oyun çıkarmadı her zamanki gibi bazıları diyorki umut çok koştu pres yaptı daha ne yapsın abi kendisine tepsiyle sunulan golleri atsında bıraksın koşmasın hatta başka bişey yapmasın

yatara
09.08.2009, 02:03
selcuk oyundan ciktiginda herkezin bi anda yüz ifadesi degisdi ama ceyhun süper fubtolcu olduugnu kanitladi ve 4-5-1 sisteminde 2 mac oynadi 3 gol atdi

Murat TONBUL
09.08.2009, 02:03
hüseyinli kadroda colman bu kadar serbest selçuk da bu kadar ofansif oynayabilir miydi acaba?
takımın bu kadar pas yapmasında tjikuzu faktörünün de önemi var.
düşüncelerimiz seninle paralel zaten.tjikuzu alındığı zaman hüseyini çok arayacağız diyenler vardı.ben onların ne düşündüğünü merak ediyorum.;)

Sümeyye Şahin
09.08.2009, 02:04
selcuk oyundan ciktiginda herkezin bi anda yüz ifadesi degisdi ama ceyhun süper fubtolcu olduugnu kanitladi ve 4-5-1 sisteminde 2 mac oynadi 3 gol atdi
Selçuk'un çıkması yerindeydi, gözlemlediğim kadarıyla Selçuk düşmüştü oyundan o bölümlerde.

tlotwat
09.08.2009, 02:04
Maç 2-1.

:):):):):):):):)

champions
09.08.2009, 02:05
bu arada hugo broos um ceyhun u oyuna alması çok çok yerinde bir seçim
Çok doğru bir tespit, katılıyorum.:D

Cihad Varlı
Dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama çok pas yaptık ama hiç boş pas yapmadık . Gereksiz , alıp yanındakine veren oyuncu hatırlamıyorum . Bütün pasları olumlu kullandık . Bunun yanında yanlış hatırlamıyorsam 80'e yakın top kaybettik . Bu sayıyı çok daha aşşağıya indirmemiz lazım .

Erdal
Anıl, Umut iyi hoş mücadeleci ama yetersiz...Öncelikle futbol zekası anlamında yetersiz. Tıpkı eski kaptanımız gibi. Eski kaptanı nasıl savunduysam Umut u da savunurum. Ama olmayacak gibi duruyor. MVV maçından sonra GÜrcan abi ile konuştuğumuzda demiştik. Attığı golde şayet peşinden gelen olsaydı atamayacaktı diye..Bu gün atamadı işte...Zaman içerisinde bu durum orta sahanın onu yok saymasını getirir...

Bu arada bu güne kadar Sivas ta Sedat Murat ikilisinin eski günerine dönebileceğini düşünmüştüm. Sanırım olmayacak. Bizde ikinci Erdinç -Tolga denemesinin olmadığı gibi bir durum yaşıyorlar. BÜlent in kulağına çıtlatmak lazım. Onlara Tayfun lazım bize Apo...Karşılıklı kiralaşalım :)

Sabri Kurban
09.08.2009, 02:06
:alkış: Fazla söze gerek yok . Elalem bizi övüyor , taraftarımız yerden yere vuruyor . Profil çok iyi :)

Ben gördüğümü söylüyorum. Ne yani yalan deyip süper oynadık mı diyeyim? Süper oynasak bu Sivas'a 5 tane atmamız lazımdı. Defansımız kötü idi. Kaç pozisyon verdik. Bir Kanaman bizim savunmayı dağıttı. Bu dediklerime de katılmıyorsanız maçı izlememiş olmalısınız.

Benim amacım takımımı yermek değil. Eksiklerini görüp daha iyi olmasını sağlamak. Allah aşkına bu Sivas kime rakip olabilir bu görüntüsü ile?

yatara
09.08.2009, 02:06
simdi maci yenmeseydik herkez diyecekdiki hoca nedne selucgu cikartip ceyhunu koydu adim gibi eminim

Selman
09.08.2009, 02:07
Maç 2-1.

Yok yok bu kızın yaşı 14 olamaz.:)

Helal kardeşim:alkış:

seyduna_efil
istatistiklerle sivasi nasıl ezdiğimizi görelim

http://img.fotoambar.com/img/00007/fb66c46d36c4e6d8c2b4d2e7a771d57e.png

Paksoy
simdi maci yenmeseydik herkez diyecekdiki hoca nedne selucgu cikartip ceyhunu koydu adim gibi eminim

aynen öyle olacaktı.

Tunç Tosun
Engin forma yüzü görmemeli bir daha..

Erdal
09.08.2009, 02:08
Fatih'i transfer edip takımın ahengini bozmaya gerek yok bu takım Yattara ve Alanzinho oldukça çift forvet oynamayaz gibi geliyor bana Hocanın da görüşü bu yönde. İlerde Gökhan bu işin üstesinden gelecektir, orta sahayla pas alış-verişi olan birisi, defansın arkasına iyi sızıyor, son vuruşları da bence iyi bu sistem de Gökhan çok iyi işler yapacak sadece kadroyu zorlayacak bir forvet yeterlidir.

Yahu biri bana anlatabilir mi Engin in bozmadığı, Batuhan ın bozamayacağı ahengi Fatih nasıl bozacak...Ne zaman bozmuş Fatih bizim takımın ahengini...

asimetrik
Seyrettiğim yerde ilginç bir monolog ,
Serbest vuruş var, Selçuk kullandı kimse de itiraz yok. Top üstten dışarı çıkınca bir taraftarımız
-Ula Selçuk sen boş kaleye bile atamaysun niye vuruysun..!! arkadan küfürler filan..
Halbuki ilk golü az önce Selçuk atmıştı:)

Paksoy
bordooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Uğur GEMİCİOĞLU
09.08.2009, 02:09
salakolar koltuklarımızı kırdılar falan demişler.Öyle birşey varsa ;
Helal olsun o ufak kümesin koltuklarını yıkan taraftarımıza.
Artık büyük 5iva5 20 milyonluk bütçesiyle o koltukları yaptırır.

DKaraduman

Bu çok acımasızca oldu.

Uluç

bu ne şimdi !

yorumsuz6117
naptın ya adam ilk resmi maçına çıktı heyecanlı çok hırslı bu hırsında dolayı bazen hatalar yapabiliyo ilerde iyi olucak..

Erdal
Ne yapacak da bozacak Fatih takımın ahnegini...Mesela Song kendisini göndermek isteyen bir yönetimin varlığını bile bile bozmuyor da Fatih niye bozuyor bu ahengi...Taktım şimdi ben bu ahnege iyi mi ....

Mustafa Gegüç
ah bi Mario Jardel'imiz olacaktı :(

OnurKul
09.08.2009, 02:10
Trabzonsporumuz sabırlı oyunun karşılığını aldı. Önce pas trafiği ile sivas'ı sarhoş etti sonra oyunu domine etti. Sivas mı kaldı ? Geçmiş olsun... :)

Hasan Ayvenli
09.08.2009, 02:10
Seyrettiğim yerde ilginç bir monolog ,
Serbest vuruş var, Selçuk kullandı kimse de itiraz yok. Top üstten dışarı çıkınca bir taraftarımız
-Ula Selçuk sen boş kaleye bile atamaysun niye vuruysun..!! arkadan küfürler filan..
Halbuki ilk golü az önce Selçuk atmıştı:)

koptum Gürcan abi ya :D ama benzerini ben de yaptım. Selçuk vurcak olunca Selçuk ne zaman frikikten gol attın dedim. Vurunca da al işte dedim :D

asimetrik
09.08.2009, 02:11

Uuhhhhhhhh!!!!!!!!!

yatara
ah bi Mario Jardel'imiz olacaktı :(
bi Suarez de yeterdi

Mustafa Önder
Yahu biri bana anlatabilir mi Engin in bozmadığı, Batuhan ın bozamayacağı ahengi Fatih nasıl bozacak...Ne zaman bozmuş Fatih bizim takımın ahengini...

Abi bence haklı. Bu takım da Alanzinho-Yattara-Engin-Barış-Gabriç varken çift forvetli sistem biraz garip gelir gibi.

Burçak
09.08.2009, 02:12
Hayatta sevmediği şeylerden bir tanesi de "NEFRET EDİYORUM" cümlesini kurmak ve kuranlardır. Çünkü nefret çok ciddi bir kelime ve biz bunu olur olmaz, ufak tefek, yerli yersiz her yerde kullanmaya bayılıyoruz. AMA bu gecelik bir İSTİSNA yapacağım ve bu kelimeyi, bazı kendini taraftar zanneden, bir çiçekle baharı ve yazı aynı anda getiren, bir yağmur damlası ile sele borana kapılmış gibi tepki veren ve hepsinden de acısı bizim taraftarımız olup bu forumda yazan bazıları için kullanacağım. Yahu maçı dışarıda seyrettim eve geldim gelene kadar da acaba attığımız golle beraber forum yorumcuları nasıl bizi farka götürdü ve ardından yediğimiz gol ile de bu takımdanda bu hocadan da bu futbolculardan da diyerek sövmeyi nerelere vardırdı diye düşünerek geldim. Ve hiç de yanılmadığımı gördüm. Yahu bu nasıl bir ruh halidir ki bir hareket önce afferimlerin , helallllerin koçumların söylendiği kişiler bir hareket sonra Allah belanı versin, seni topcu diye bu takıma koyanların ... diye hakarete uğrayabiliyorlar bu kendini tarftar zannedenlerce? Bir şeyin hep aynı durumda, düzeyde, verimde vs. kalması eşyanın tabiatına aykırıdır yahu bunu da mı idrak edemiyorlar anlamak mümkün değil. Bir Futbolcu her maç aynı performansla oynayamaz, yada mükemmel oynarken de berbat bir hata yapabilir. İnsan bu adamlar netice itibarıyla. Bakın ilk golden sonraki yorumlara, bir de bakın yediğimiz golden sonraki yorumlara. İnsanın hafsalası almıyor. Vicdan denen şeyden hiç mi haberi yok bazılarının anlamak mümkün değil. Bir tanesi Selçuk değişikliği ile adamın yıllarca tırnağı ile kazıyarak ulaştığı yeri sıfırlayıp "BENİM GÖZÜMDE HOCA OLMADIĞINI İSPATLAMIŞTIR" diyebiliyorç Bu ne aymazlık, ne vicdansızlık ne haddini bilmezliktir yahu. Allah aşkına biz ne zaman " OLSUN BU MAÇ KÖTÜYDÜK AMA BİR DAHAKİNE DAHA İYİSİNİ YAPARIZ, NETİCEDE BU BİR OYUN VE EYLENCE" diyebilecek olgunluğa ulaşabileceğiz?

Uzun diye kimse göz ardı edip kim okuyacak demesin.
Ahmet abi teşekkürler yorumun için.

futbalski60
09.08.2009, 02:12

Benim kafamda canlandırdığım tablo bu yönde.

Çift forvet oynasaydık kesinlikle Fatih alınsın derdim ama iş tek forvet olunca Fatih'in gelmesi takım içinde dengeleri sarsacaktır. Ayrıca forvetlerimiz Fatih gelince kesinlikle takıma küseceklerdir. Batuhan olayı farklı direk ilk 11'de oynamayacak yeri geldiğinde kullanacağız.

sorin
09.08.2009, 02:14

Çift forvet oynasaydık kesinlikle Fatih alınsın derdim ama iş tek forvet olunca Fatih'in gelmesi takım içinde dengeleri sarsacaktır. Ayrıca forvetlerimiz Fatih gelince kesinlikle takıma küseceklerdir. Batuhan olayı farklı direk ilk 11'de oynamayacak yeri geldiğinde kullanacağız.

sen kafanda komplo teorileri kuruyorsun bence bu takıma bi fatihle abdurrahman gelsin ilk ikye girmemesi mucize olur

Murat TONBUL
09.08.2009, 02:14
bordooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
maviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiii

asimetrik
09.08.2009, 02:15
Erdal, o iki pozisyonda da topu düz veya soluna değil de sağa doğru kontrol etse, ya da ilk kontrolden sonra bir sağ yapsa ikisinde de daha net vuruş şansı ya da büyük ihtimalle penaltı kırmızı durumu gerçekleşirdi. Futbol zekası mı heyecan mı artık ne dersen de, olmuyor işte..

tanjugunduz
cok sert olmus wasu abim tamam cok kotu oynadıda forma yuzu falan adamın hayatını karatacan ALLAH kimseyi trabzonspor formasını görememez etmesin :D amin....

Serkan Miletli
maviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiii

asimetrik
koptum Gürcan abi ya :D ama benzerini ben de yaptım. Selçuk vurcak olunca Selçuk ne zaman frikikten gol attın dedim. Vurunca da al işte dedim :D

Senin ki nispi olarak insaflıymış:)

Erdal
09.08.2009, 02:16

Yahu niye küsüyorlar...Ben Umut a küsmüyorsam Gökhan a küsmüyorsam onlar niçin küsüyor. Sağ bek alırsak da sağ bekler küsecek nasıl olacak şimdi..Gabriç i aldığımız için Engin ve Alan ın küsmesi mi lazım...Kaldı ki hoca eninde sonunda 4-4-2 ye dönecektir...Bu işin ayrı tarafı...Kadroyu zorlayacak birini alırsak küsmezler Fatih i alırsak küserler...Bunu kabul edemiyorum...

only ts
beyler takım çok iyi oynadı neden bazıları kötü oynadı falan diyor daha ne oynuyacaktık hersey süper değildi elbette mesela umut benim umudum kalmadı artık acilen forvet lazım eğer fatih takımda uslu duracaksa ben abiyim havasına girmicekse gelsin değilse gelmesin takımın huzurunu kacırmasın..

yatara
abdurrahman bu takimin 18 ine bile yakismaz

Sefa
09.08.2009, 02:17
Eğer sivaslılar koltukların kırılmasından dert yanıyorlarsa birisi söylesin zaten zararı biz ödeyeceğiz. :)

Adamlar maç gitti takım gidiyo 10-20 bin TL'lik zararı düşünüyorlar :)

İşte böyle büyük(!) bir takım.

Erdal
abdurrahman bu takimin 18 ine bile yakismaz

Saçları uzun diye mi?...

Hasan Ayvenli
Yahu niye küsüyorlar...Ben Umut a küsmüyorsam Gökhan a küsmüyorsam onlar niçin küsüyor. Sağ bek alırsak da sağ bekler küsecek nasıl olacak şimdi..Gabriç i aldığımız için Engin ve Alan ın küsmesi mi lazım...Kaldı ki hoca eninde sonunda 4-4-2 ye dönecektir...Bu işin ayrı tarafı...Kadroyu zorlayacak birini alırsak küsmezler Fatih i alırsak küserler...Bunu kabul edemiyorum...

Görevini layıkıyla yapamayan adamların küsmeye hakkı var mı Erdal abi?

futbalski60
sen kafanda komplo teorileri kuruyorsun bence bu takıma bi fatihle abdurrahman gelsin ilk ikye girmemesi mucize olur

Sana göre komplo olabilir ben kendi inandığım bildiğime bakarım eğer bir oyuncuya bakıyorsa bu iş 26 yıl boşuna beklemişiz derim ben de.

yatara
09.08.2009, 02:19
Saçları uzun diye mi?...
alakasi yok...gecen senekli maca bak ligtv.com.tr de golü atdikden sora sanki hayatinda ilk defa gol atmis gibi seviyino kendi sehrinin takimi birazcik duygusal davranir adam...ve ben su ana kadar onuna gzindan hic trabzonsporda oynamak en büyük hayelim diye bi laf bile duymadim serkan balcidan terk farki trabzonlu olmasi

seyduna_efil
09.08.2009, 02:20
Sivasspor'a UEFA'dan Şok Karar

UEFA'dan Sivasspor'a kötü haber geldi !.. Avrupa Ligi play-off turunda geçtiğimiz senenin UEFA Kupası şampiyonu Shakhtar Donetsk ile karşılaşacak olan ve kura gereği ilk maçı deplasmanda oynaması gereken Sivasspor'a UEFA'dan bugün kötü bir haber geldi !..

Donetsk'in 28 Ağustos'ta Barcelona ile oynayacağı UEFA Süper Kupa finali nedeniyle Sivasspor-Donetsk maçlarının programı değişti.

Kura gereği Ukrayna'da oynanacak olan ilk maç Sivas'a alındı. Ayrıca Shakhtar'ın Barcelona ile oynayacağı final maçı nedeniyle de 27 Ağustos Perşembe'deki rövanş maçının tarihi 25 Ağustos Salı'ya alındı.

UEFA'dan gelen bu haber temsilcimizde memnuniyetsizlik yarattı. 20 Ağustos'taki ilk maçı deplasmanda oynama avantajını yitiren Sivasspor'uasıl düşündüren ise 2. maçın 27 Ağustos'dan 25 Ağustos'a alınması. Donetsk ile oynacağı iki maçın arasında bir de Denizlispor deplasmanına gidecek olan Yiğidolar şimdi 5 günde oynayacağı 3 maçı düşünüyor.

Sivasspor Yönetimi pazartesi günü UEFA'ya bu konuda itiraz yapmaya da hazırlanıyor ancak itirazın kabul edileceği yönünde inanç yok...

(Ligtv.com.tr)

Erdal
Görevini layıkıyla yapamayan adamların küsmeye hakkı var mı Erdal abi?

Hayır "velev ki " yapıyorlar...Yine imkanımız varsa onlar kadar iyi olduğunu düşündüğümüz birini almamızın ne sakıncası var. Bu orta saha toptan küsmeli o zaman. Yazık çünkü 5 kişilik yere bana göre 10 tane iyi adam var...

tanjugunduz
Sana göre komplo olabilir ben kendi inandığım bildiğime bakarım eğer bir oyuncuya bakıyorsa bu iş 26 yıl boşuna beklemişiz derim ben de.

bir oyuncuya bakmıyorda umut ta forvet zihniyeti yok daha kendini orta saha zannediyor iyi bir forvet olsaydı selcugun sutunda kalenin dibinde bitiverirdi semih gibi topu boş kaleye salıverirdi ne zaman nerede duracagını bilmiyor toplara gec dribling yapıp kendini de yoruyor.. sırf millet kostu desinler diye kosuyor garibim..

KERİM
2.Gole en çok sevinenlerden biride tercümanımız Halil Yazıcıoğlu idi.:) biran kendini yerde buldu

only ts
09.08.2009, 02:21
http://img139.imageshack.us/img139/1889/54112089.jpg

futbalski60

Serkan, Engin yedek kalma psikolojisine alışık isimler Gökhan her haliyle bu takımın birinci forveti, yedek kalması bence lüks olur bu bir gerçek Umut'un da 3. forvet olması daha da lüks olur bu isimlerin Fatih ismine alışacağını sanmıyorum.

only ts
http://img269.imageshack.us/img269/2892/28479475.jpg

asimetrik
09.08.2009, 02:22
Abiler sağ beke alternatif bakmadan şu Tayfun'u bu takımda bir kaç maç daha seyredelim. Son maçlarda iyi ışık verdi. Tayfun'dan çok iyi bir sağ bek çıkma ihtimali hala var. Hem de herkesten fazla..

Erdal
Ki ben bu sene Gökhan dan çok ümitliydim...Ama antrenman seyreden kimle konuşsam Gökhan keyifsiz diyor...Tamam Gökhan antrenman topçusu değil, hatta hazırlık maçı topçusu da değil...Ama ben de iddia ediyorum Fatih gelsin yedek beklesin Gökhan daha iyi olacak...Tutarlılığı yok, en az moralleri bozulur iddiası kadar değil mi ?

only ts
http://img139.imageshack.us/img139/4790/yesbja.jpg

lzfy
Ben gördüğümü söylüyorum. Ne yani yalan deyip süper oynadık mı diyeyim? Süper oynasak bu Sivas'a 5 tane atmamız lazımdı. Defansımız kötü idi. Kaç pozisyon verdik. Bir Kanaman bizim savunmayı dağıttı. Bu dediklerime de katılmıyorsanız maçı izlememiş olmalısınız.

Benim amacım takımımı yermek değil. Eksiklerini görüp daha iyi olmasını sağlamak. Allah aşkına bu Sivas kime rakip olabilir bu görüntüsü ile?

Katiliyorum dediklerine. Ama be takim cok daha iyi olacak bize lazim olan biraz sabir ve birde gercek bir forvet :)

tanjugunduz
09.08.2009, 02:23
http://img269.imageshack.us/img269/2892/28479475.jpg

koçum benim sanki fabregas yok yok hami hami..

Hasan Ayvenli
09.08.2009, 02:23
Hayır "velev ki " yapıyorlar...Yine imkanımız varsa onlar kadar iyi olduğunu düşündüğümüz birini almamızın ne sakıncası var. Bu orta saha toptan küsmeli o zaman. Yazık çünkü 5 kişilik yere bana göre 10 tane iyi adam var...

Orta sahanın küsmesi için bir neden daha var. Umut'a 10 top atıyoruz en fazla 2'sini olumlu kullanıyor. Misal.

sorin
09.08.2009, 02:24

bir oyuncuya bakmıyor çok iyi takımın aksayan iki bölseni takviyeye bakıyor
forvet+sağbek

Erdal
09.08.2009, 02:25
Korkarım Eren konusunda vazgeçen Rize değil biziz...Bu şu demek devre arasına kadar mevcutlarla devam...Risk bu bence...Hayırlısı olsun bakalım...