PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türk Futbolunun en iyi spikeri kim?

Paksoy
30.07.2009, 01:07
bu sayfa varmı eskiden bilmiyorum..

Sefa
30.07.2009, 01:11
Meliş Şendil'i tek geçerim..

Gökhan KAN
30.07.2009, 01:15
Yalçın Çetin ve Ercan Taner........

Harun-61
30.07.2009, 01:16
Ilker Yasin :D

ne kadar da tuttgu takimi berli etsede bence Ercan Taner.

.

Colakoglu
30.07.2009, 01:16
Meliş Şendil'i tek geçerim..

gicik herifin teki ya. bence türkiyedeki mac anlatanlarin arasinda en spiker kiliklisi melih gümüsbicak.zaten trabzonsporlu oldugunu duyduktan sora dahada sempati duymaya basladim.

Miraç Atalay Çiftçi
30.07.2009, 01:18
Melih Gümüşbıçak, Ercan Taner, Okay Karacan, Murad Kosava ve Halit Kıvanç.

Paksoy
30.07.2009, 01:18
murat kosova çok iyi ama çok az futbol maçı anlatıyor..

Paksoy
30.07.2009, 01:21
http://www.youtube.com/watch?v=BWIxGzlVaXM

ilker yasin bu videoları izlemeyen varsa mutlaka izlesin

İsmail ALİOĞLU
30.07.2009, 01:23
ilker yasin tabiiki :D

Hüseyin İlkin
30.07.2009, 01:39
Ercan Taner...

En kötü maçları bile, eğlenceli bir yayına dönüştürebilir.

Sefa
30.07.2009, 01:44
gicik herifin teki ya. bence türkiyedeki mac anlatanlarin arasinda en spiker kiliklisi melih gümüsbicak.zaten trabzonsporlu oldugunu duyduktan sora dahada sempati duymaya basladim.
Valla Melih Şendil'i seviyorum ben tarafsız bakınca aslında Ercan Taner tabi ama Melih Şendil bence Ercan Taner'in ardından en iyisi..

Bir de Melih Gümüşbıçak'ın Trabzonspor'lu olduğunu nerden duyduğunu belirtirmisin merak ettim..

Uğur GEMİCİOĞLU
30.07.2009, 02:14
Ercan Taner e saygı duyuyorum.

Özkan
30.07.2009, 02:22
Eskilerden Bülend Karpat çok iyiydi.

futbalski60
30.07.2009, 02:42
Ercan Taner, Melih Şendil ve Yalçın Çetin.

Yalçın Çetin genellikle Milli maçlarımızda görev alır özellikle 2002 Dünya Kupası'nda onun anlatımlarıyla zaferlere tanık olmutuk şimdi Atv'de sanırım.

Cem Akyüz
30.07.2009, 02:49
Ercan Taner

ozturk
30.07.2009, 11:08
aslında çok var

trt nin 5 lisi (erdoğanarıkan, güven göktaş, levent özçelik, alper bakırcıgil ve yalçın çetin)

sonra melih gümüşbıçak..

bir de bu sezon genelde bizim maçları anlatan bir spiker var adını biliyor musunuz???

(ilk hafta ankaraspor maçını anlatan spiker)

Cengiz Çubukcu
30.07.2009, 11:09
Erdoğan Arıkan ve Melih Gümüşbıçak'ı beğeniyorum...

Berk
30.07.2009, 11:15
Murat Kosova
Ercan Taner
Okay Karacan

Özellikle Murat Kosova'nın ''İşte Premier Lig bu'' sözü efsane olmuştu.Aynı şekilde Ercan Taner ve Okay Karacan bilgi düzeyleri ve heyecan seviyeleri üst düzeyde kişiler..

AdemS
30.07.2009, 11:16
En beğendiklerim: Erdoğan Arıkan, Yalçın Çetin, Melih Şendil. Murat Kosova, Melih Gümüşbıçak ve tabi ki de Sabri UGAN..

Atakan
30.07.2009, 11:52
Murat Kosova
Ercan Taner

Dün 2'sinide tekrar beyenerek izledim.:D

Murat'
30.07.2009, 11:54
Murat Kosova ve Ercan Taner.

Muhammet*
30.07.2009, 11:57
Ercan Taner, Murat Kosava...

Bir de Orhan Ayhan... :D

Alihan Ertürk
30.07.2009, 11:58
Öztürk Pekin'di galiba .. :)

2006-2007 sezonunda bizim maçlarda o görev alıyordu.

Ali Can
30.07.2009, 12:02
Ercan Taner ve Okay Karacan

Ali İhsan
30.07.2009, 12:07
Yalçın Çetin hem diksiyonu hem de tok sesiyle benim için bir numaradır her zaman. Özellikle milli maçlarda inanılmaz bir tonda anlatıyor maçları, hele maç heyecanlıysa bu adamın sesi bana daha bir hoş geliyor.

Ercan Taner'i de çok beğeniyorum. Ama sadece maç anlatsa keşke, program, haber, yarışma sunarken bence çok başarısız.

Gökhan KAN
30.07.2009, 12:08
Yalçın Çetin benim içinde tartışmasız en iyi spikerdir...

Emirhan Makul
30.07.2009, 12:16
En iyisi Ercan Taner En Kötüsü Öztürk Pekin.

Erbay
30.07.2009, 17:06
Ercan Taner, Okay Karacan, Yalçın Çetin, Güntekin Onay( arada hiç susmuyor o kötü :D), Melih Şendil en iyileri. Ersin Düzen ve Murat Kosova'yı da çok beğeniyorum. Kanal 24'teki spiker de çok iyi adını unuttum şimdi :) Ama en iyisi benim için Ercan Taner. Sadece futbol değil bütün spor tarihi hakkında çok geniş bilgisi var. " Taç ", " Dışarıya ", ve tabii ki " Yattara " deyişi harika :D

Bahadır Şimşek
30.07.2009, 17:18
En iyileri: Yalçın Çetin, Ercan Taner, Murat Kosova, Melih Şendil ve Gümüşbıçak. Onlar kadar olmasa da iyiler: Okay Karacan, Güntekin Onay, Levent Özçelik ve Erdoğan Arıkan.

TRT'de özellikle radyoda maç anlatanlar arasında Hüseyin Başaran diye bir adam var, pozisyon yokken ölü gibi anlatıyor, pozisyon olduğunda bir anda avazı çıktığı kadar bağırıyor. Özellikle kulaklıkla maç dinleyenler varsa anlıyorlardır ne demek istediğimi:)

Samet Türkmen
30.07.2009, 18:11
Her ne kadar şu an pek aktif olmasa da Orhan Ayhan benim için lider. Onun haricinde Okay Karacan'dan futbol maçlarında büyük zevk alıyorum.

ugurTS1989
30.07.2009, 18:15
bu konuda marka olmus bır ısım:''ERCAN TANER''

irfan61
30.07.2009, 19:15
bu konuda marka olmus bır ısım:''ERCAN TANER''Bende Ercan Taner'i tek geçerim.:)

Sümeyye Şahin
31.07.2009, 12:22
Melih Gümüşbıçak ve Ercan Taner.

İlker Yasin'in de yeri ayrı :D

Orhan Aydın
31.07.2009, 12:25
ilker yasinnnnnnnnn:D:D

Tayfun
31.07.2009, 12:29
Ercan Taner gibi spiker varmı be!!! :)

Yunus Emre SEYHAN
31.07.2009, 12:35
Orhan Ayhan ve Erdoğan Arıkan

Osman Yavuz
31.07.2009, 13:02
Futbolda tartışmasız Ercan Taner bir numaradır benim için.Güntekin Onay,Okay Karacan,Ersin Düzen,Erdoğan Arıkan ve Yalçın Çetin peşinden gelenler.Bu arada Ntvspor'da genellikle Arjantin ligini anlatan Emre Gönlüşen de yenilerin en iyisi bana göre.İlker Yasin,Öztürk Pekin, Ertem Şener bu işi bana göre en kötü yapanlar.

Basketbolda Murat Kosova'yı tek geçerim.Son Dünya kupasında Litvanya maçını hiç unutmam.:)Futbol maçlarını da özellikle İngiltere ligini de ayrı anlatırdı Kosova.Kendisi fanatik Liverpoolludur.Liverpool maçlarını ayrı anlatıyordu o zamanlar.:DMurat Murathanoğlu ve İsmet Badem ikilisi de benim için ayrı yeri olan insanlar.Efes Pilsen'in Avrupa'da fırtına gibi estiği yıllarda inanılmazlardı.Ancak son 4-5 yılda Fenerbahçeliliklerini ön plana çıkardıkları için sinir olmaya başladım.

Paksoy
31.07.2009, 13:07
bence murat kosova en iyisi,tonlamaları bağırmaları,hele kobe braynt demesi yokmu,bizim maçı yorumlamasını çok isterim

Harun-61
31.07.2009, 13:08
bizim maclarin vazgecilmezi olan :) Öztürk Pekin gözükmüyor son zamanlarda ?

Emekli'mi oldu ?

Paksoy
31.07.2009, 13:14
ertem şener diyoki,yakalasa top taca çıkmıycaktı,çççççç

unique
31.07.2009, 13:35
Ercan Taner'i seviyorum. Hem sesi çok iyi; hem kişilik olarak çok efendi ve düzgün bir insan.

Oktay AKKUŞ
31.07.2009, 14:30
Stardaki Şampiyonlar Ligi Spikeri

İskender YILMAZ
31.07.2009, 18:14
Melih Şendil ve Ercan Taner tabiki ..

Kadir
31.07.2009, 18:21
Stardaki Şampiyonlar Ligi Spikeri

Gereksiz bilgilerin en büyük paylaşımcısı Ertem Şener'den mi bahsediyorsun :D

İbrahim CİHAN
31.07.2009, 18:38
murat kosova.. keşke daha çok futbol maçı anlatsa..

yorumsuz6117
31.07.2009, 20:10
ercan taner,murat kosova..

Erkin
31.07.2009, 21:52
Ercan Taner :)

OYılmaz
31.07.2009, 22:10
Tek kelime Ertem Şener ne yalan söyleyeyim o maç anlatınca heyecanlanıyorum Kahvede sohbet eder gibi maç anlatıyor bu adamı seviyorum :)

Uğurtan
01.08.2009, 00:44
Eskiden Ercan Taner derdim.. Melih Şendil'i de beğensemde şuan en beğendiğim isim Ertem Şener ne yalan söyliyim :D

Ronaldinho'nun nenesinden bahsetmesi koparıyor beni :)

Hüseyin İlkin
01.08.2009, 00:47
Ronaldinho'nun nenesinden bahsetmesi koparıyor beni :)

Balotelli'de bir anne ve bir babanın oğluymuş... :)

ilhan
01.08.2009, 00:48
Sabri Ugan, Ercan Taner, Okay Karacan, Murat Kosova ve her ne kadar çok boş bilgiler verse bile şampiyonlar ligine ayrı bir tat katan Ertem Şener.

Dip not: Türkiye-Senegal maçındaki performansı ile Yalçın Çetin'de en iyiler arasına girer.

kmjLqbskDuA

---

Bir Ertem Şener klasiği ;)

1oOr0DHl3zs

Gökhan KAN
01.08.2009, 00:59
Sabri Ugan ın bu maçını hiç unutmuyorum...

ouxiaSE10QQ

Hangi takımlı olduğu ne kaadar belli ama gerçekten süper spiker..

pEdufygmObU

40iSTCKVV9I

pReN@_61
01.08.2009, 10:27
Ercan Taner

Ömer SEVİNÇ
01.08.2009, 10:47
Bu başlık sürekli yeniden mi açılıyor yahu. 2 kere daha bu veya benzeri başka bir başlığa Murat Kosova yazdığımı çok net hatırlıyorum ben.

Hüseyin Kurt
01.08.2009, 11:01
Okay Karacan

Paksoy
01.08.2009, 11:27
Bu başlık sürekli yeniden mi açılıyor yahu. 2 kere daha bu veya benzeri başka bir başlığa Murat Kosova yazdığımı çok net hatırlıyorum ben.

başlığı ben açtım , açmadan önce aradım bulamadım ,

Paksoy
01.08.2009, 11:49
(8 - 0)lik ingiltere macini anlatan spikerin, asagidaki iki guzide cumleyi sarfettigi soylenir.
"evet sayin seyirciler, ingilizlerin bir atagini daha gol yiyerek savusturduk."
"mac bitti biz hala gol yiyiyoruz sayin seyirciler."

-çok tehlikeli bir yerden korner kullanıyorlar
tabi ki bülent karpat

güntekin onay 13 mart 2002 as roma galatasaray maçını anlatmaktadır. maç 1-1 biter, tam oyuncular soyunma odalarına gider iken futbolcular arasında kavga çıkar, akabinde güvenlik güçleri ile bizim cengaverler sille tokat birbirine girişirler : "evet sayın seyirciler, bizim futbolcularımız roma'da polis dövüyorlar... yapmayın çocuklar... lima türkiye'nin gaziantep'in çok ekmeğini yedi, yakışmıyor ona...

oğuz tongsir - şimdi galatasaray'da volkan diye bir futbolcu var. orta sahada topu aldığı zaman yana, sağa, sola değil, direk "dikine" oynayabilen bir futbolcu..
ali sami alkış - (mırıldanarak) başına s koysan da olur, öyle oynuyor çünkü..

16 eylül 2004 trabzonspor athletic bilbao maçı
"trabzon'da kemençelerin sapı golle donatılıyor sayın seyirciler"

29 haziran 2005 brezilya arjantin maci.
ilker yasin mac sirasinda yagan yagmuru, "islak yagmur taneleri..." diye tanimlami$, bizim gibi bu konudan bihaber izleyicileri aydinlatmi$tir

beşiktaş galatasaray maçındaki bir pozisyonun ardından show radyo...
- topa son dokunamayan carew...

orhan ayhan
31 ekim 2004 galatasaray akcaabat sebatspor
iki takımda iyice durdu sanki sahura kalkacaklar, o da ne hasan kalktı ama durdu.

adananin ozel kanallarinin birindeki spiker:
-eveet adana demirspor sahaya "yaklaşık" 11 kişi cikti.

16 aralik 2005 kayserispor galatasaray maçı, radyo 7 spikeri ümit karan'ın golü için fena gaza geliyor:
"evet sayın dinleyenler kayseri atatürk stadında golü kimse görmedi, kaleci ivankov görmedi, 25 bin taraftar görmedi, ben bile görmedim.. diyebilirim ki ümit karan kaleye şut atmadı adeta tabancayla mermi attı kurşun attı"
hey maşallah

6 aralik 2005 psv eindhoven fenerbahce maçında sabri ugan:
- top az daha fenerbahçe golü olarak psv fileleriyle buluşuyordu.. (cümleye bakar mısınız!)
- aurelio'nun devam edip edemeyeceği az sonra belli olacak!
- milan schalke maçı 3-2 berabere devam ediyor.

yıllar önce bir şampiyonlar ligi maçı.star tv de bülent karpat ilk kez spikerlik yapacak.heyecandan sesi titriyor çuvallayacağı her halinden belli.hakem düdüğünü çalıyor ve bülent karpat'ın yaran repliği hafızalara kazınıyor:
-eee..ööö...düt !! maç başladı...

16 kasim 2005 turkiye isvicre maci:
sayin seyirciler, size isviçreli futbolcular hakkinda da bilgi vermek istiyorum, ama... bosverin...

1 aralık beşiktaş zenit maçında spiker
- hakem ofsayta karar veriyor yardımcısının yardımıyla..

25 agustos 2005 besiktas fc vaduz maci spiker abimiz döktürüyor. ailton yan hakemi sözlü olarak uyardı.
nasıl yani? kart da çıkarsaydı keşke

7 eylül 2005 ukrayna türkiye maçı
ümit aktan:
evet sayın seyirciler hakem ukraynalı oyunucuyu maçtan sonra evlat edinecekmiş gibi davranıyor.

spiker:ümit aktan
2 aralık 2003 galatasaray juventus maçı:
yapma be nielsen yapma!sen hakemsen bende boğaz köprüsünü yapan mühendisim!!"yürü be

türkiye-brezilya maçında spiker sakatlanan alpay için;
"alpay arka ayağını burktu"

ümit aktan:
"ukrayna oyuncu değiştiriyor. husin girdi oyuna. top onda..karşısında hüseyin var.
bizimkisi daha hüseyin tabi."

ukrayna - turkiye maçında 90. dakika civarı 1-0 önde olduğumuz durumda oyuncu değişikliğini işaret eden hakeme duymamış gibi yapan okan için :
- okanın çıkmasını işaret ediyor bizde anlamamış gibi yapıyoruz sayın seyirciler

3 eylul 2005 turkiye danimarka maci, ilker yasin2-1den sonra ilker abimiz artık maçı sunmayı bırakıp antrenörlüğe başlamıştır..
"hamit evet.. hamit topu çok tutma ayağında.. bravo.. ama oraya değil.. ah .. hamit tekrar kazandı.. aferin.. hemen pas ver.. verdi.. okan.. okan koşsana oraya.. şimdi hemen defansa dönün.. aferin volkan.. aferin.. hemen çıkar topu elinden.. hakan sola koş.. bravo.. aferin"

galatasaray-psg maci, ve ercan tanerle t$ sunmaktalardi maci. galatasaray 2-0 one gectikten sonra zeytinburnu spora iki donum arsa kar$iligi * satilan yillanmi$ $arap gibi olan ve simovicin toplarini toplamaktan top kurtarmayi unutmu$ hayrettin uzaktan iki gol yemi$ti. macin geri kalan kisimlarinda rakip takim ne zaman ortasaha civarinda topu alsa spiker ve yorumcu ayni anda bagiriyorlardi:
-`vurdurmmaaaiiinn ordaaaannn, vurdurmaiiin cocuuuklarr`

6eylül 2003 türkiye-yunanistan maçında mehmet baturalp: iki ucu zorlu değnek

moldova maçından ilker yasin buyuruyor.
"ceza sahası ana baba günü gibi...

seksenlerin sonu bir bjk maci spiker orhan ayhandi sunan. vasatin altinda bile sayilyamacak yavaslikta bir macti. bir ara atom karinca riza korner diregine yakin bir noktada topla beraber kendi etrafinda donuyordu, kalktim, baska bi kanal actim * baktim az bir sure, sonra tekrar maci actim. spiker :
- evet sayin seyirciler, riza hala kendi etrafinda donuyor.

6 kasım 2002 fenerbahçe galatasaray maçı radyodan anlatan bir spiker** emre aşık'ın kırmızı kart gördüğü pozisyonda:
-evet çok sert bir hareket, hakem kırmızı kartı gösterecek, aslında emre her renk kartı hak ediyor sayın dinleyiciler. hani 'omzum ağrıyo bir çık da çiğnele' dersiniz ya işte emre de aynen öyle yapmış bu pozisyonda

japonya-turkiye* macını anlatan spikerin tribunlerde macı seyreden federasyon yetkililerinin yuzlerindeki ifade ile ilgili muthis analizi: "yuzlerinde mac sonrası sevinecegiz, simdi bekliyoruz. tedirgin bir bekleyis icindeyiz ifadesi var."

ümit aktan, 17 kasım 2002 fenerbahçe bursaspor maçı'nı radyo d'den aktarırken:
washington'un kaçırdığı her gol sonrası
- o topu gol yapmak için hiçbir şey yapmaya gerek yok. orada ağaç olsa, gelip top çarpsa gol olur.
- dedeler yarışında derece alamamış bir dede bile tekerlekli sandalyeyle o golü atardı.

16 eylül 2003 beşiktaş lazıo maçı sunan güntekin onay
lucescu taktik gereği ahmed hassan ve sergeni yedek tutmaktadır.
ilk yarı bir serbest vuruş kazanılır. güntekin onay yarar.
"hakem* barajı ayarladı. kimin vuracağı belli değil.topun arkasında kaan dobra, ahmet yıldırım biraz solda. pancu kaan dobranın yanında ilhan mansız daha geride.sergen kulübede "

karli bir gun, spiker umit aktan:
- sahadaki karlarin tamami temizlenememis, buradan bakildiginda saha yogurtlu ispanak gibi gorunuyor.

2 nisan 2003 ingiltere türkiye maçı ve levent özçelik:
- evet sayınseyirciler, dakika 81 ve ingilizler 1-0 önde (biraz bekler) yine öndeler..

abd 1994 italya-irlanda birinci tur macı (canlı yayın):
-staunton uzun oynuyor, italya defansından costacurta karsıladi, o noktada demarke vaziyetteki phelan vuruyoooor...ve bu vurusla irlanda bir sıfırlık bir avantaj yakalıyor (gol desene be adam manyak misin nesin).

fc sion-galatasaray sampiyonlar ligi ön eleme macı
ümit aktan (galibiyetten sonra):
-fc sion un adı bu günden sonra depre-sion olacak sayın seyirciler

abd 1994 almanya-bulgaristan ceyrek final macı (canlı yayın):
-evet golü atan futbolcu letchkov...evet notlarıma bakıyoruum letchkov almanyanın hamburger takımında top kosturuyor...evet yanlıs mı baktım notlarıma diye bir daha bakıyorum...evet gercekten hamburger takımında oynuyor...

yorumcu: çok temiz bir blok çok temiz
spiker: o halde temiz bir blok ama kirli bir düdük diyebilir miyiz?

4 mart 2003 galatasaray malatya kupa macinda, umit aktan radyoda, "kaleci topu pirtlatti sayin seyirciler!"

galatasaray - manchester united şampiyonlar ligi ön eleme 2. maçı.
anlatan : ilker yasin
" artık karşılaşmanın son anları..heyecan dorukta..bayraklarınız hazır mı ? arabalarınız kapıda mı ? "

5 mart 2003 besiktas genclerbirligi maci esnasında ceza sahası içindeki bi pozisyonun tekrarında , ömer üründül:
- "bak şimdi ahmet hassan'ın çok ince bi hareketi var şurda, alttan geçiriyor" !

orhan ayhan dünya kupasında da bombalarını patlatmaya devam eder.. tam hatırlayamadığım bir çeyrek final maçında isviçreli hakem hakkında yorumlarını zevkimize sunar...
- evet sayın seyirciler bu arada isviçreli hakem aynı tarzan'a benziyor.. gençliğimizde tarzan'in filmlerinde başrol oynayan artistin aynı gençliği.. vallahi çok yakışıklı...

tarih 19/09/2001, mac psv eindhoven-galatasaray, spiker sabri ugan.
(yagmur yagmis, saha islak ve agirdir)
dileriz bu yagmur cimbomun gol ciceklerini sulamak icin yagiyordur!?

ercan taner 4-1'lik muhteşem galatasaray-real mallorca maçını cine5'te anlatmaktadır. okan buruk'un attığı 4. gol esnası ve sonrası ercan ağabey coşar ve okuyunuz neler anlatır:
"arif* süratli, bir çalım arif'ten, rüzgar gibi arif, arif döndü, arif şimdi bir pas, okan aldı... okan.... gooağllll gooağllll gooağlllllll.... üç yetmedi dört oldu, üç yetmedi dört oldu, dört de yetmesin beş olsun altı olsun, harikasınız çocuklar, muhteşem. dört oldu dört dört dört. dört oldu. bu ne şov, bu ne oyun bu ne goller, bravo çocuklar bravo, bravo. işte okan, kaleci. kaleci çimleri yoluyor çimleri, okan'ın golü, dört oldu dörtt"

fener diyarbakır macı...
dıyarbakır 3. golu atıyor
- ve diyarbakır lorantın eline verdi....
kahraman tabii ki umit aktan

moldova maçından
ilker yasin:'sayın seyirciler ergün'ün kanatı taksim gezi parkına dönüştü.'

yorumcu mikrofonu kapadığını sanarak..:
- assiktir olm muhittin yaw.. çok sikindirik bi gol yedik..

spiker: ercan taner
"arif topu aldı... orta arif'ten, hakan bir kafa guuuooool guuuoooollll... hiç farketmez hiç farketmez, alman, italyan, ispanyol, ingiliz, hiç farketmez, harikasın hakan şükür harika, harika. goool gol gol."

orhan ayhan radyoda beşiktaş-antalyaspor maçının son dakikalarını anlatıyor:
"evet orda bir faul var galiba sevgili dinleyenler.. şu anda tam olarak göremiyorum. yani sevgili dinleyenler, bize de bu stadlarda anlatım için o kadar kötü yerler veriyorlar ki, kıyıda köşede.. biz de burada görevimizi yapıyoruz. mesela şu anda karşımda oldukça heybetli bir bayan var, yani sahayı tam olarak görmem mümkün değil.."

4 eylül 2004 türkiye gürcistan maçı'nda radyo d spikerinin aşağıdaki eklemeleri yaptığı grup.
"kaşınıyoruz, adeta kaybetmek icin oynuyoruz"
"para versek yapmazlar bunu, çizgiden kendi ayağıyla çıkardı" (gürcistanın ilk yarıda kaçırdığı net pozisyondan sonra)
"bu hakemin lisansını carrrttt diye yırtıp atmak lazım" (türkiyenin iptal edilen golünden sonra)
"allah kahretsinden başka diyecek sözüm yok" (hakem için)
"sayın şenes erzik siz ne iş yaparsınız" (şenes erzik'in de maçı izlediğini söyledikten sonra) "gürcistan maçı kazanırsa hakemi sırtına alıp ispanyaya kadar götürmesi gerekiyor"
"ot seçiyor, buranın çimleri daha iyi dedi" (kaleci atışını yapmak istemeyen kaleci için) "haydi kahveci, söyle kahveyi bitir maçı" (nihat frikik kulanırken)
"hakem bitirme düdüğünü çaldı, hakem hem çaldı hem oynadı bu akşam"

fb-bjk maçında top yan hakeme çarpıyor ve bayrağın sapı kırılıyor:
-hakemin bayrağı sakatlandı sevgili sporseverler

pancu topla büyük aşk yaşadı.. ama çocuk yok"
16 eylül 2004 bodo glimt besiktas maçında radyo d spikeri

1 kasım 2005 schalke 04 fenerbahçe maçı sırasında super fm spikeri:
"schalkeliler yarı sahayı yavaşça geçiyorlar, adeta gemilerin istanbul boğazı'nı geçtiği gibi"

kayserispor - samsunspor maçı, durum 6-3, maçın sonlarına doğru :
-evet sayın seyirciler samsun 6 gol yedi ama oyun disiplininden hala kopmuş değil...

habertürk kanalında ingiltere-italya friendly maçını özeti gösterilir. 90.dakikada ingiltere kalesindeki james ceza sahasına giren italyana çift dalarak ayaklarını yerden keser, özeti anlatan abi "evet tam da doksanıncı dakikada ceymis* ceymisliğini gösteriyor ve penaltıya sebep oluyor" buyurur.

hüseyin başaran, şili-brezilya maçı, sürekli zamorano ile ronaldo'yu karıştırıyor. 4-1 biten maçın 3. golünü atan ronaldo golü atarken)
- zamorano sıyrıldı, zamorano, zamorano ve goool. zamorano'nun golü

orhan ayhan, radyoda galatasaray'ın maçını anlatmaktadır. ve özlü sözü patlatır:
- galatasaray, ligde, birinciyle üçüncü arasında ikinci sırada.

ümit aktan 07.04.2002 tarihinde radyo d'de samsunspor-galatasaray maçını anlatmaktadır. samsunspor defansif oynamakta, galatasaray'ı da oynatmamaktadır. bu zevksiz maçı anlatmaktan sıkılan ümit ağabey 40. dakikadan itibaren sıyırır ve otomatiğe bağlar.

"bülent, uzun bir top... fleurqin yetişemez o topa, evet yetişemiyor. yani fleurqin kanat taksa o topa yetişemez, topun atıldığı yere ok atsanız ok toptan daha yavaş gider..."

"top yine hasan şaş'ta, bakın şimdi çalım atacak, evet atıyor. şimdi sağa dönecek, evet dönüyor, şimdi geriye pas verecek, evet top şimdi ergün'de..."

"hasan şaş öyle bir top attı ki fleurqin'in gırtlağıyla ver-kaç yaptı, fleurqin'in gırtlağına attığı top gırtlaktan sekerek samsunsporlu celil'in önüne düşüyor..."

show radyo - 8 aralik 2002 galatasaray besiktas maci:
- umitin yaklasik 33.5 metreden attigi sut... (30 degil 35 degil, 33 bile degil. "yaklasik" 33.5 pes yanii.-

yatarak kayarak mudahele...

umit aktan hızlı verilmiş bi pas sonrasında "hede taksi tutsa yetişemez o topa" dediydi.

alisami alkış-galatasaray bir makinanın dişlileri gibi işliyor.bu sistemin zaferidir.ben bile oynarım bu takımda,sahada sırıtmam.
turgay şeren-yok ebenin a..ı alisami!?

spiker: ercan taner( 16 subat 2002 fenerbahce-galatasaray derbisi)
maç kızardı sayın seyirciler

murat ünlü radyoda beşiktaş-denizlispor maçını anlatmaya çalışırken lüzumsuz bilgiler vermeye kasar. demek istediği şudur: "iki takım arasında bu sahada oynanan son iki maç 2000-2001'de 2-2, 2001-2002'de 1-1 bitti." lakin dediği şunun gibi bir şeydir:
"iki takım arasında bu sahada oynanan son iki maç ikibiniki ikibinbirde... ikibiriki ikibin iki-iki... ikibir... ikibin ikibinbirde iki-iki, ikibinbir ikibirikide... iki... ikibinikide bir-bir bitti. yani bir başka deyişle, ikilerin ve birlerin çok olduğu skorlar elde etti iki takım demek daha doğru olur.. bu arada vuruuuş, aut..."

ali sami alkış, telegol'de galatasaray maçının hakeminin son anda değiştirildiğinden bahsediyor, "nereden biliyorsun?" diye soruyorlar:

ali sami alkış: "bazı şeyleri bilirsin ama nereden bildiğini bilmezsin.. farzı mahal dünya yuvarlak, bunu bilirsin ama nereden bildiğini bilmezsin.."
turgay şeren: "niye canım, robinson crusoe gitti ya gemiyle, ordan biliyoruz işte yuvarlak olduğunu.."

fenerbahce-bayern leverkusen maci
...leverkusen cok gol kacirdi. bakalim futboldaki atamayana atarlar kurali isleyecek mi?...

galatasaray-rize maçının ortalarında
-10 kişilik galatasaray rize karşısında şov yapıyor çay yapıyor

lazetiç topla driblinge çıkar. biraz hızlı olduğu için arkasındaki yetişemez.
ve vedat okyar:
"ya bu lazeticte nasıl bir adam?diğerleri taksi tutsa onun yaptığı kilometreyi yapamazlar(?!?) "
lazeticte motor zati

belçika türkiye maçı
3-1 kaybettiğimiz maç.
oktayın 7 kişiyi çalımlayıp attığı golden sonra spiker..
"oktay orta sahadan aldı topu evet bir çalım bi çalım daha bir çalım daha evet oktayda top hala bir çalım daha ceza sahasına giriyo bir çalım daha evet oktay yürü oktay bir çalım daha şuuuttt ve goooooooooooooooooooolllll oktay oktay oktay jeneriklik gol sanki taksim parkında dolaşıyor oktayyyyy"
oktay taksim parkında dolaşırken çalım atar çünkü..

beşiktaşın şampiyonluğu matematiksel olarak değilse bile geometrik olarak bitti. - ilker ateş

vakt-i zamanında bir spikerin -ki bu spikerin orhan ayhan olma ihtimali son derece yüksektir, bir masa tenisi maçını şu şekilde izleyicilere aktardığı anlatılır.
-amet memet amet memet sayı
-amet memet amet memet amet sayı...

ibrahim çok az kullandığı ayaklarından biri olan sağ ayağını kul..(nediyom lan ben) eheh ve geçtiğimiz sezon aynı noktadan gs'ye bir golü..(8 bacaklı ibrahim)

2-1 kaybettiğimiz maç (kendi kalemize attı)
takoz recep iş başında..
recep recep sağ kanatta orta çizgiye yakın orta yapıyor ve gooolll

yıllar önce, bir beşiktaş-trabzon maçında televizyonda canlı yayında spiker "herkesin götü hakemde" demiş bunu söyleyen spiker de gafını anlamış ve devrenin bitiş düdüğü çalıncaya kadar gülmemek için tek kelime edememiş.

galatasaray $ampiyonlar ligi 2. on eleme ilk macini oynamaktadir. sol kanattan ergun topla ilerlemektedir, orta yapmak isterken iska gecer ve yere kapaklanir:
spiker: ilker yasin
- evet ergun sol kanattan ilerliyor, orta? ahh be ergun. olur boyle $eyler ergun, mevsim ba$i..

bir galatasaray - manchester united macindan:
- arif oyle bir cakti ki degil $imaykil, butun maykil'lar gelse tutamaz o topu...

"top dışarı çıktı, kaleci toldo son anda tuttu"
"top toldoyu gecse gol olur ve top auta gitti"
ilker yasin

-iştee 31 yaşındaki yaşlı kurt toldo..
-ruud van nistelrooy hava toplarında fazla etkili değil bu yüzden manchester bu sezon yan toplardan fazla gol bulamadı (konuşan çınar)

beşitkaş'ın güney kore turnuvasından, ümit aktan anlatıyor:
"lucescu şimdi gol bulmak için üç golünü yapıyor.. değişikliğini yapıyor yani"

galatasaray'ın sampiyonlar ligi maci. devre arasi oldu, ama hala yayindalar. olayin farkında olmayan turgay seren'in sorusu: cay var mı cay?

reha muhtar, 5-0'lık avusturya maçından bi gün sonra hakan şükür'le canlı bağlantı kurdu, konuşurken işte o kadar iyi oynuosunuz nası hala takımlarınıza giremiosunuz dedi soora da, "avusturya'ya 5 tane geçird... yani taktınız!! " düzeltiim derken iyice sıçtı...

spiker ismet badem:
pete williams chessburgerdeki peynir gibi iki oyuncu arasindan kayarak smac yapti.

dünya kupasında ingiltere-arjantin maçı penaltılara kalmış, levent özçelik abi meksika86'daki maça gönderme yapıyor
- o zaman kalede shilton vardı, şöyle kurtarmıştı, böyle yapmıştı
(penaltı atılır ve kaleci seaman kurtarır)
- vuruuş ve shilton kurtardı, shilton kurtardı
(trt'nin tüm görüntülerinde bu şekilde kaydedilir

yine ercan taner 09.08.2000 tarihinde st. gallen - galatasaray şampiyonlar ligi ön eleme turu maçında "durden'e göstere göstere ampül gibi asıyor jardel" diyerekten gönüllerimizi fethetmiştir.

parma ve inter arasında oynanan italya kupası maçı, kanal trt 1. parma takımı coşmuş maçı 6-1 önde götürüyor. maçı anlatan hüseyin başaran abi de coşmuş parma'nın her atağında "yedinci gol mü geliyorr" deyü bağırıyor. son dakikalarda hepten çığırdan çıkıp aşağıdaki kelime oyunlu cümleleri sarfediyor:
"parma yine atakta... cünyır... cünyırrrr... yedi mi? yedi miii? yemediiiiiii. kaleci ballotta yemedi bu golü."

barcelona - valencia macinda, claudio lopeze pas atilir (rakip sahanin ortalarina dogru
tac cizgisine yakin), adam topu alir donerek direk kaleye vurur top diregin dibinden cikar,
ve spiker konu$ur:
"claudio lopezz, o bir bocek!!" (nasi yani ??) "evet sayin seyirciler, clauido lopez'e
ispanyada bocek deniyor, cunku sahanin neresinden ne zaman bitecegi belli
degil sayin seyircilerrr"

spiker: orhan ayhan
mac: muhtelif besiktas maclari
stadda nereden baksaniz 23.673 seyirci var, ki ben buradan bakiyorum..

mac: kocaelispor - besiktas
yayin: tgrt
spiker: umit aktan
amokachi malvarligini icine soktu..
*amokachi altin zincirini formasinin icine sokmustur..

"koseckikoseckikosecki kosecki topu suruyor kosecki bir calim kosecki kosecki bir calim daha kosecki ceza alanina yoneliyor kosecki kosecki rakibini yatirdi koseckigolegidiyorkoseckikosecki suuuut ve gooooooooooool! hayvansin koseckiiii!!!!!!"

centilmence geçen 22 haziran 2002 senegal türkiye maçı'nda senegalli oyuncu coly'nin, hasan şaş'ın kafasına vurup faule sebebiyet verdiği pozisyonun tekrarı sırasında ömer üründül:
- coly, top diye hasan'a vurdu. ama hasan'ın kafası da top gibi baksana. vurabilir insan..

"vay anasına sayın seyriciler" (trt li yıllarda sert bir faul ve sonrası karışan sahaya karşı yapılan bir yorum,sanırım ümit aktandı.)"indirecekseniz indirin artik" kosta rika-turkiye macinda levent ozdilek

biz bu almanyayi sadece inonu de degil dunyanin her yerinde yeneriz
aman recep aman recep
aman recep ve gol"

wimbledon tenis turnuvası 2002 erkekler finalinde lleyton hewitt, finale sürpriz biçimde çıkan david nalbandian karşısında ilk iki seti rahatça alıyor, trt spikeri fahri ikiler'in yorumu:
- nalbandian'ın kaybedecek hiçbir şeyi yoktu. ilk iki seti kaybetti. şimdi kaybedecek daha çok hiçbir şeyi yok!..
ilker yasım oliviera'nın hat-trick yaptıgı belcika-turkiye maci esnasında:
"evet sayın seyirciler elin zencisi, elin arabı hat-trick yapiyor bizim hakan'ımız bizim oktay'ımız uyuyor"

"evet, hakan yukseliyor kafayi vuruyo,r ama diregin az farkla yanindan gol"
bulent karpat tarih yazarken

"olmaz denilen şey yapılamaz denilen şey yapılacak mı diye merak edilen skor sayin seyirciler..." galatasaray-neuchatel xmax 5-0 maç sonrası...

ümit aktan:
"fatih terim sahanın en ucundaki okanı çıkartıyor. okan görmemiş gibi davranıyor. ukraynalı oyuncu geldi kendisine söyledi sen cıkacaksın diye. okan da "ha benmi" şeklinde oraya doğru koşmaya başladı. ama ben biliyorum yürümesi bile daha hızlıdır okanın"

27 eylül 2002 tarihinde oynanan galatasaray-istanbulspor maçı. trt 1 radyosu ve anlatan da en zevksiz maçı bile renkli hale getiren üstad orhan ayhan.
"sevgili dinleyiciler, ümit davala bu maça saçını kazıtarak demeyelim de, üç numara kestirerek çıktı. şöyle anlatalım, amerikanın yerlilerinin saçı gibi kestirdiği saçının damını yani tepe kısmını üç numara kestirmiş. ümit'in saçı kore'de japonya'da geçerli olabilir, orada çok yağmur yağar çünkü*. artık kendine gelmesi lazım ümit'in bunun sinyallerini saçını kestirerek veriyor işte."
galatasaray'ın werder bremen'e orda 2-1 yenilmesinden sonra umut verici bir skor olduğu için sevinçli bir halde mustafa denizli'nin yanına koşan bülent karpat:
-mustafa iki bir daha kaç eder?

umit aktan dundee united vs. trabzon maçında hami'nin golünden sonra
- hami dandi'ye dan diye çaktı

umit aktan grasshopers - galatasaray macinda :
gollerimizi hagi ile arif atti sayin seyirciler. bu tablo bana buyuk turk bestecisi haci arif bey'i hatirlatiyor nedense

"bağırıyorummm haykırıyorummm hatta sevinçten çıldırıyorummmm"
ercan taner galatasaray-leeds united maçı bitişi

kara bahtlı kara formalı hakem besiktası yaktı

gs- barcelona maçı
bülent karpat üstad derki :"yeme bizi kumann, senin ordan atmışlığın yok!!!" (halbuki kuman oradan gol atma konusunda virtüözlük dereceye sahiptir) "hakem düdüğü çaldı kuman topa doğru geliyoor,kuman vurduuuu veee.....(bi süre sessizlik)... çok şanssız bir an sayın seyirciler malesef top ağlarımızda..."
barcelona durumu 2-1 yapar ve maç ööle biter

istanbulspor-diyarbakırspor maçı, yine radyo 1, yine orhan ayhan :
"cengiz yerde, şimdi kalktı şöyle kabadayı gibi hakem erol ersoy'un önüne geçtii sonra çekti gitti, tabi bu işte kabadayılık sökmez."

sag ayagina alirmisin balic alirsin.vurumusun vurursun.gol olur mu oluurr gooll
"ilker yasin"

20 ekim pazar saat 22:21 maraton programı/show tv
erman : ya şu fener taraftarını anlayamıorum hiç.. hakem ağları kontrol ederken daha kafasına pet şişe atıyolar.. o da inadına veriyo 4 tane hatalı karar ödeşiyo.. yapmayın ya biraz gaz verin aman sen ne iyi hakemsin süpersin falan diin biraz okşayın
(o sırada son kelimesi bitmeden erman'ın şansal hemen olaya girer)
şansal : okşa okşa okşa okşa haha erman hocam şarkısı da var onun dimi hahauhauha
' geniş bir boşluk iyi bir görüş alanı '40 yıl düşünsem kuramam bu cümleyi..

gerekmezz valery, gerekmezz valery", murat ünlü, galatasaray-monaco, 1989, prekazi'nin 35 metreden attığı golden önce valery'nin sözkonusu frikiğe neden olan faulü üzerine.

sivas yerel tv 1995
gümüşhanespor x in golü ile 1-0 önde,sağ tarafa doğru q'nun pası,y aldı topu ceza sahasına orta arka direk z bir kafa : aha bizde koyduk 1-1

özellikle trt spikerlerinde ,tribünde tanınmadık her türlü kişiyi tanıma gibi bi huy vardır.
-su anda macı bulgaristan maliye bakanı hüsmiyav hasanov tribünden izliyor
fln gibi.

f1 avrupa grandprix.. ralf ve michael schumacher kardeşler ilk ikide rahat rahat gittiler bütün yarış, okay karacan dayanamayıp geyiği patlattı..
evet schumacher kardeşler ilk 2 sırada kardeş kardeş gidiyorlar!!!

aynı milan maçında sabri ugan:
"taffarel sanki ellerine zamk sürmüş yapıştırıyor topa"

bazi spikerler vardir ki mactaki olaylari sadece ses tonlariyla anlatirlar. ornegin arif defansin arkasina sarkip iyi bir pas almi$tir, onu de bo$tur, ilerler, ilerler ve golu atar. $imdi bunun sadece ses tonlamasiyla anlatilmi$ haline bakalim.
- arif.. arif.. ariif.. ariiiiif.. (burdan sonrasi buyuk harflerle) ariiiffffffffffffffffff.. arriiffff arrrriiiff aarriiieeaaeeffffffffffffffff..
evet tonlamadan da anladigimiz uzere arif cok guzel ilerledi ve golunu atti. burda sadece tonlamayla anlatma olayi turkcemize kazandirilmi$ $eylerdendir.

87-88 dönemiydi galiba,gs-fb maçı.
-evet yeni bir galatasaray atagı başlamak üzere,ugur(tütüneker)topla birlikte ilerliyor, ceza sahasına yaklasıyor,
semih'te topsuz olarak ataga katılıyor

g.saray - rize macindan sonra, super yorumcu osman tanburaci:
(g.saray'in ilk 30 dakkada 3-0'i yakalamasindan sonra)
-walla g.saray , rizede caylar demlenmeden servisi yapti.

rangers-fenerbahce macinda fenerin kacirdigi bi pozisyondan sonra ziya sengul:
-bu... bu... bu gol katliami baska bir sey degil..

"sayın seyirciler bir reklam arası daha istiyoruz sizden"
15 kasım 2003 letonya türkiye baraj maçının devre arasında ercan tanerin söylediği cümle

10 nisan 2006, haber türk şeref tribünü programında ismet tongo'nun mikrofonu, içinden geçtiği sweatshirt'ünün içine düşer ve tugrul yenidogan bombayı patlatır:
- ismet abi mikrofon nerene kaçtı bilmiyorum ama onu bi al istersen.

5 nisan juventus arsenal maçı
"top cannavaro'dan cıktı korner olması lazım.hayır sayın seyirciler köse vuruşuymuş"
gafın sahibi tabi ki sabri ugan

fenerbahce-barcelona macı rivaldo'nun golü sonrası :
- yapma rüştü seviniyorlar..

guntekin onaytelegol
dunku bugunku yani cuma gunku derbi macinda
gune karar veremedi galiba

spiker:ercan taner
karambol bir pozisyon için;
-evet o topa bir ayakkabı lazım, ama maalesef yok..

galatasaray fenerbahçe derbisinden inciler :
- song aut çizgisine inmiş orta yapmaya hazırlanıyordur :
"song... song.. song, song çizgiye indi..."

spiker:sabri ugan
-cordoba, lucescu'ya iyiyim, devam edebilirim, bir şey olursa ben sana işaret ederim gibilerinden ifadelerde bulundu.

gençler - lisbon maçından :
"dördüncü hakem iki dakika uzatma anı işaret ediyor.."
- hasan sas saçini basini yolamiyor çünkü saçi yok sayin seyirciler

dunyanin en pahali baraji)

90daki örümcek ağlarını temizledi...

"hakan kaleyi düşündü..
beyin okumak gibi de yetenekleri vardır

galatasarseyir gücü çok yüksek bir maç.ay manchester kalesine doldurt boşalt yapıyor sayın seyirciler......

mehmeet mehmet topu cekdi durdu vurdu ve gol

hagi taktı rüştü baktı

kral tam köşeye çivi gibi çaktı-

bir an yuregimiz agzimiza geldi ama tekrar yerine oturdu sayin seyirciler..
hava yagmurlu , saha agirlasti , bu ingilterenin alisik oldugu saha sayin seyirciler.eyvah

osman sakallıoğlu bulgaristan-türkiye maçı kafa kafaya giderken bulgaristan antrenörü papazov'a gönderme yapıyor:
- hadi çocuklar, son bir gayret.. bulgar koç papazov papaz olsun oyuncularıyla..*

26 kasım 2003 lazio beşiktaş maçı
sunan güntekin onay
45.dk da sergen yalcının yaptırdıgı penaltı hareketi tekrar görüntüye gelmektedir.
sergen sol ayağı ile stam e çalım atmış, stam kaymasına ragmen topu kurtaramamış ve sergen'e foul yapmıştır.
tekrar gösterilirken güntekin onay bombayı patlatır.
"işte görüyorsunuz sergen yalcın farkı burda. dünyanın en pahalı oyuncularından biri olan stam'e attığı çalım ortada.
adeta belinden su aldırdı*"

taç topa çıktı...
( ümit aktan)

-ahhhh ah hakan'in yan arka ters capraz baglari zedelendi sanirim.
-ne dedi ya?

2 kasım 2002 akşamı yaklaşık olarak 21:45 suları
şansalla erman galatasaray -fenerbahçe derbisi üzerine spekülasyonlara başlamak üzereler
şansal:şimdi erman hoca iki takımın kozları antikozları nelerdir sence?

Paksoy
01.08.2009, 11:51
.....................................

Sümeyye Şahin
02.08.2009, 02:17
Bu maçın spikeri kimdi?

Beğendim anlatımlarını...

Paksoy
02.08.2009, 02:20
kalpler bordo mavi atıyor falan dedi.trabzonsporluymuş gibi sıcak bir anlatım gösterdi. bende sevdim ... galiba sabri ugan dı

Paksoy
02.08.2009, 02:21
show radyo - 8 aralik 2002 galatasaray besiktas maci:
- umitin yaklasik 33.5 metreden attigi sut... (30 degil 35 degil, 33 bile degil. "yaklasik" 33.5 pes yanii.-

Burak_52
02.08.2009, 09:01
ercan taner hem anlatım hem futbol kültürü ve bilgisi açısından doyurcu bi spiker

lazanya61
02.08.2009, 11:20
bu işin efsanesi abidin aydoğdu'dur

ilhan
02.08.2009, 11:56
Dünkü maçı anlatan Uğur Önver'di arkadaşlar.

Gökhan KAN
02.08.2009, 12:12
Ümit Aktan ın zekice sözleri çok güzel..

Erbay
02.08.2009, 12:42
Eurosport'un spikerlerini de unutmamak lazım.

Gökhan KAN
02.08.2009, 13:17
Bunlar fena değil..

umit aktan grasshopers - galatasaray macinda :
gollerimizi hagi ile arif atti sayin seyirciler. bu tablo bana buyuk turk bestecisi haci arif bey'i hatirlatiyor nedense

centilmence geçen 22 haziran 2002 senegal türkiye maçı'nda senegalli oyuncu coly'nin, hasan şaş'ın kafasına vurup faule sebebiyet verdiği pozisyonun tekrarı sırasında ömer üründül:
- coly, top diye hasan'a vurdu. ama hasan'ın kafası da top gibi baksana. vurabilir insan..

Barış Mayda
02.08.2009, 13:22
ercan taner

Alihan Ertürk
02.08.2009, 13:40
Dünkü maçı anlatan Uğur Önver'di arkadaşlar.

Şivesini düzeltirse 1 numara o olur bence.
Guştavo Colman - Tişikuzu !! :p

Ayrıca hafiften Trabzonsporluluk hissettim spikerde.

ilhan
02.08.2009, 13:45
Şivesi değil, kendine özgü konuşmasıdır o. 3 dil biliyor eleman. ;) Şampiyonlar liginde az maç anlatmamıştır.

lazanya61
04.08.2009, 15:56
abidin aydoğdu ya da tansu polatkan kararsız kaldım, gerçi necati karakaya'da iyidir ama diğerleri kadar değil.

Paksoy
04.08.2009, 16:25
kendine özgü konuşma mı olur abi ya neden neden şelçuk demedi :D

iskenderunlu
05.08.2009, 01:13
Ercan Taner i tek geçerim :D

Murathan
05.08.2009, 09:02
Sabri Ugan eskiden çok iyidi bence.
Ercan Taner'i artık pek sevmiyorum.
Murat Kosova ve Ertem Şener bence en iyileri.