PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Takımımız Farklı Şehirlerde Hazırlık Maçı Yapsın!

Hüseyin Kurt
23.07.2009, 11:52
Kendi takımları süper lig'de olmayan şehirlerde mutlaka hazırlık maçları oynanmalı.
Milli Maç aralarında lige ara verildiğinde yada ligler başlamadan önce.

Hem taraftar takımına olan hasretini giderir,hem de daha çok insana ulaşır ve daha çok taraftar sahibi oluruz.

Ayrıca ekonomik olarakta takımıza ciddi katkısı olur.Hem maç geliri hem de lisanslı ürün satışından.

Bakın Manu,Uzakdoğu'ya gidip maç yapıyor,biz kendi ülkemizde 2-3 şehir ötede hazırlık maçı yapamıyoruz.

Zonguldak
Kastamonu
Bolu
Gümüşhane
Tokat
Erzurum
Kahramanmaraş
Kütahya
Uşak vsvs.

Hatta Trakya tarafında bile olmalı.

Kendi şehirlerinde böyle bir organizasyona Trabzonspor'u tutsun tutmasın bir çok insan gelip katılacaktır,maçları izleyecektir.
Takımımız hem sempati kazanır hem de daha çok taraftar toplar.

Böyle bir organizasyon olmalı ve yapılmalıdır.

ozturk
23.07.2009, 11:57
olabilir aslında özellikle karadeniz illerinde..sempati toplarız:)

Serdar Ersoy
23.07.2009, 12:54
olabilir aslında özellikle karadeniz illerinde..sempati toplarız:)

türkiye genelinde yapsak...daha iyi olur

Hüseyin Kurt
23.07.2009, 12:58
Türkiye genelinde olması elbette daha iyi olur.
Ama önce bunu düşünecek ve uygulayacak birilerini bulmak lazım kulüpte.

Mustafa ÖZDEMİR
23.07.2009, 13:00
keşka olsa ama şu an için imkansız gibi gözüküyor...

Mustafa Önal
23.07.2009, 14:55
3 hafta önce aynı şeyi düşündüm. hatta ilk aday olarak aklıma kahraman maraş ve sanlıurfa geldi. malum nuri okutan şanlı urfa valisi oldu. takımı çok iyi ağırlar. yıllardır TRABZONSPOR 'a hasret o bölgedeki insanlarımıza da güzel bir fırsat olur.

LazAnisT
23.07.2009, 15:04
Sezon açılışlarını her sene başka bir şehirde yapalım.

Cengiz Çubukcu
23.07.2009, 15:35
Fikir güzel değil mükemmel... :) düşünüyorum da Trabzonsporun Trakyada hazırlık maçı yaptığını , yer yerinden oynar...Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Çorlu, Lüleburgaz , Yunanistan , Bulgaristan vb....

Adem Erdoğan
23.07.2009, 15:40
Bende aynı şeyleri Kdz. Ereğli için düşünüyorum Cengiz abi.Zonguldak, Bolu, Düzce, Sakarya Ereğli'ye akar.

Hele bir de festival zamanı olursa..

Orhan Aydın
23.07.2009, 15:42
olmayacak duadan bahsediyoruz gibi geliyor bana:)

EMiRHAN61
İstanbul olimpiyat güzeldi.

Paksoy
uşak a gelip maç yapsa keşke zemini süper saha var.arkadaşlar karadeniz dışında biyerde yapmaz ise anlamı kalmaz;)

LazAnisT
23.07.2009, 15:43
İleriye yönelik hayallerimden bir taneside BMN'den birini kulüp yönetiminde görmek :rolleyes:

Koray
23.07.2009, 15:44
Özellikle Batı Karadeniz bölgelerinde yapılmalı, Karabük, Zonguldak, Sinop gibi şehirlerimizde...

Bu üç şehirdede istanbul'lulardan fazla taraftarımız var.

Hüseyin Kurt
23.07.2009, 15:55
uşak a gelip maç yapsa keşke zemini süper saha var.arkadaşlar karadeniz dışında biyerde yapmaz ise anlamı kalmaz;)

Haklısın.
Artvin,Rize,Samsun,Giresun ve Ordu'da oturanlar için Trabzon'a gitmek ve maç izlemek o kadar zor değildir.
Önemli olan bu illerin dışına gidip maç yapmak.

Murat Erdem
23.07.2009, 17:05
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:: alkış::alkış::alkış:

Muhammed
23.07.2009, 17:07
Mesela Mersin kendimi bildim bileli daha buraya Trabzonspor gelmedi bir araya Adana'ya geliyordu ama onlarda küme düştü.

Ahmet Başkaya
23.07.2009, 17:11
Mükemmel fikir ilk maç Kırşehirde olsun:)...

TheRapZoNe
23.07.2009, 17:11
Çok yerinde bir düşünce. Başlığı açan arkadaşı kutlarım. Bende, boş zamanlarda Trabzonspor'umuzun diğer şehirlerde hazırlık maçı oynaması gerektiği düşüncesindeyim. Özellikle Zonguldak,Erzurum,Gümüşhane,Bolu,Tokat,Maraş gibi şehirlerde. Gel gelelim yöneticilerimiz bu düşünceyi ne kadar yerinde bulur ve faaliyete geçirir bilinmez..

ceserdar
23.07.2009, 19:33
Yapılmak için yapılmamalı bence. Bu işlere kafa patlatan birileri olmalı. Öyle yerler seçilmeli ki, hem çevre illerden hem de o şehirdeki taraftar ve sempati besleyenler stadı doldurabilmeli. Rakip takımda bu anlamda önemli bence.

Uğurtan
23.07.2009, 23:40
Güzel düşünce.. Ama profesyonelce organize edilmeli.. Yapmış olmak için, kafadan savma yapılacaksa gerek yok..

Hürgün Aygün
23.07.2009, 23:47
zonguldakta olsun ya bi kere olmuştu tüm şehir maça akmıştı stad dolup taşmıştı

tuncay1984
23.07.2009, 23:53
karadeniz takimlariyla mac yapsaydi
böle basliklar güzel ne o öle ibra kadavra
barca mi gitti bize ne elalemden

Yasin Berber
24.07.2009, 00:38
Kendi takımları süper lig'de olmayan şehirlerde mutlaka hazırlık maçları oynanmalı.
Milli Maç aralarında lige ara verildiğinde yada ligler başlamadan önce.

Hem taraftar takımına olan hasretini giderir,hem de daha çok insana ulaşır ve daha çok taraftar sahibi oluruz.

Ayrıca ekonomik olarakta takımıza ciddi katkısı olur.Hem maç geliri hem de lisanslı ürün satışından.

Bakın Manu,Uzakdoğu'ya gidip maç yapıyor,biz kendi ülkemizde 2-3 şehir ötede hazırlık maçı yapamıyoruz.

Zonguldak
Kastamonu
Bolu
Gümüşhane
Tokat
Erzurum
Kahramanmaraş
Kütahya
Uşak vsvs.

Hatta Trakya tarafında bile olmalı.

Kendi şehirlerinde böyle bir organizasyona Trabzonspor'u tutsun tutmasın bir çok insan gelip izleyecektir.
Takımımız hem sempati kazanır hem de daha çok taraftar toplar.

Böyle bir organizasyon olmalı ve yapılmalıdır.

Yani ben fazla sıcak bakmıyorum bu fikre ama gümüşhane sivas buralarda gerçekden çok taraftarımız var ...yapılırsa neden olmasın

adem73
24.07.2009, 02:15
yapilsin böyle organizasyonlar neden olmasin.taraftar sayisi artar sempati toplar.türkiyenin batisindan dogusuna kuzeyinden güneyine taraftarimiz var.onlarinda hakki takimimizi canli izlemek.

b_m_61
24.07.2009, 03:24
Bencede çok güzel fikir Türkiye'nin takımıyız diyorsak heryere gitmemiz lazım, taraftar sayımız bile artar o maçlarda. Ama bunu hangi arada yapıcaz? Hazırlık kamplarını oralarda yapmaya kalksak dişimize göre rakip bulamayız. Aklıma gelen tek bir şey var o da kamplar bittikten sonra Trabzon'a gelmeden önce bu şehirlerden birini seçip tek maç yapmak. Her sene farklı bir şehir seçilir. Ancak böyle olur gibi geliyor bana.

Fatih Özkan
24.07.2009, 04:37
Mükemmel fikir ama zor gibi görünüyor...
Onca programın üstüne o kadar yol tepip bir de maç yapmak...
Ben de çok isterim olmasını...
Zamanla olur belki...

Hüseyin Kurt
24.07.2009, 08:37
Mükemmel fikir ama zor gibi görünüyor...
Onca programın üstüne o kadar yol tepip bir de maç yapmak...
Ben de çok isterim olmasını...
Zamanla olur belki...

Milli Maç aralarında olabilir yada devre arasında.

Murat'
24.07.2009, 10:02
Mesela bir Bingöl'e Şırnak'a gidip maç yapmak gerçekten de çok ama çok güzel olurdu.

Ali İhsan Dönmez
24.07.2009, 10:51
Muhteşem bir fikir,fakat kim dikkate alıp da uygulayacak.

Örneğin Karabük için konuşuyorum,şimdiye kadar oturduğum 3 apartmanda da bir kaç istisna hariç Trabzonspor taraftarlarıyla komşuydum.

Orhan Aydın
24.07.2009, 10:57
fikir tabiki çok güzel taraftar sayısına doğrudan etki edecek bir fikir:)ama ne demişler taşıma suyla değirmen dönmez

Hüseyin Kurt
24.07.2009, 14:29
ama ne demişler taşıma suyla değirmen dönmez

Ne alakası var Orhan?:)

Mira_61
24.07.2009, 14:32
Fikir çok güzel.Bende çok isterim başka şehirlerde maçlarımızın olmasını.Ama uygulanacağını pek sanmıyorum.Zira ne düşündüğümüz pek önemsenmiyor yönetim tarafından.

Orhan Aydın
24.07.2009, 14:35
Ne alakası var Orhan?:)
bunu uygulamaya çalışacak yöneticiler var mı diyorum yani:)

Mesut AKYILDIZ
24.07.2009, 14:39
Öncelikle güzel bir fikir olduğunu belirtmeliyim ama ben hazırlık maçlarından ziyade seyircisiz oynayacağımız veya saha kapatma cezasını çekeceğimiz maçlarımızın Süperligde takımı bulunmayan özellikle doğu şehirlerinde (seyircili) oynanması taraftarıyım. Ayrıca Fedarasyon da Fortis Türkiye Kupası maçlarını da en azından çeyrek finalden itibaren tek maç usulune geçip tarafsız bir Anadolu şehrinde oynatabilir. Ama şurası kesin ki gerek kulupler tarafından gerekse Fedarasyon tarafından üzerinde düşünülüp geliştirilmesi gereken bir fikir.

Ertuğrul ATALAY
24.07.2009, 14:46
Man u.R.madrit vs takımlar daha fazla taraftara ve ekonomik getirilere ulaşmak için uzakdoğu abd vb yerlere gidiyor....
Bizimde türkiye çapında bu tür organizasyonları düzenlememiz lazım...harika fikir

Hüseyin Kurt
24.07.2009, 14:46
bunu uygulamaya çalışacak yöneticiler var mı diyorum yani:)

Doğru diyorsun Orhan.

Öncelikle güzel bir fikir olduğunu belirtmeliyim ama ben hazırlık maçlarından ziyade seyircisiz oynayacağımız veya saha kapatma cezasını çekeceğimiz maçlarımızın Süperligde takımı bulunmayan özellikle doğu şehirlerinde (seyircili) oynanması taraftarıyım. Ayrıca Fedarasyon da Fortis Türkiye Kupası maçlarını da en azından çeyrek finalden itibaren tek maç usulune geçip tarafsız bir Anadolu şehrinde oynatabilir. Ama şurası kesin ki gerek kulupler tarafından gerekse Fedarasyon tarafından üzerinde düşünülüp geliştirilmesi gereken bir fikir.

Aslında Fortis Türkiye Kupasında,büyük takımlar,kendi takımları uzun süredir Süper Lig'de olmayan şehirlerin takımları ile eşleştiği zaman,maçı kendi sahasında değil de deplasmanda oynasa,böyle bir kural getirilse güzel olur.

Mesela bizim geçen sene Karabükspor ile oynadığımız maçın Trabzon'da değil de Karabük'te oynanmasını çok isterdim.

Ali Can
24.07.2009, 14:48
güzel fikir ama uygulaması zor

Emirhan Makul
24.07.2009, 14:55
Takımı Anadoluya sevdirmek için çok önemli bir jest.

Gittiğin yerlere Tırlarına Ürün Doldurup Gidersin
Tribünlere Fındık Dağıtırsın
İlinin ve Takımının broşürlerini dağıtırsın
Halk oyunlarını oynarsın.
Futbolcularına seminer yaptırırsın.

Bunun adı kendini benimsetmek ve kurumsallaşmaya başlamaktır.

Ama Kurumsallaşmak mı Trabzonspor mu?

Müzemizdeki kupalar dışında her hangi bir anadolu takımından farkımız yok çoğu zaman onlar bizden daha üstün.

slmn
24.07.2009, 17:13
Gelsin Orduya çoşalım çoşturalım

Muhammed
24.07.2009, 17:15
Giresundan çok fazla üye görüyorum sitede. Giresunda maç yapılması çok iyi olur mesela.

Mertcan
24.07.2009, 17:18
Takım yapsında rapayı kim versin? o kadar futbolcu teknik heyet malzemeciler falan filan uçak parası yerleşim parası şehir içi ulaşım parası yiyeck içecek parası bunları kim karşılasın? maça gelen seyirciler mi?

Lütfen KİLİT!

Orhan Aydın
24.07.2009, 17:19
:)...............

Hüseyin Kurt
24.07.2009, 17:23
Takım yapsında rapayı kim versin? o kadar futbolcu teknik heyet malzemeciler falan filan uçak parası yerleşim parası şehir içi ulaşım parası yiyeck içecek parası bunları kim karşılasın? maça gelen seyirciler mi?

Lütfen KİLİT!

:)...
Başka tepkiye gerek yok.Gülücük yeter... :)

TAHSİN 61
24.07.2009, 17:23

Lütfen KİLİT!

Kardeşim şu yazdıklarına katılmıyorum. Bahsettiğimiz takım Trabzonspor 3. lig yada 2. lig takımı değil bu tür şeyler Trabzonspor klübünde sorun olmaz... bu fikir çok güzel bir fikir Eski Valimizin yeni Şehri Ş.Urfa'ya gidilebilir, ordan İzmir, İstanbul,Samsun ve son olarak Giresun'da maç yapılabilir. Tırda takımla birlikde gider.

Mehmet Zeki
24.07.2009, 18:18
Super fikir bence.

Hüseyin İlkin
24.07.2009, 18:57
Gelsin Orduya çoşalım çoşturalım

Giresundan çok fazla üye görüyorum sitede. Giresunda maç yapılması çok iyi olur mesela.

Ordu, Giresun'dan çok Trabzon'a daha uzak şehirler seçilmeli böyle bir hazırlık maçı uygulamasına gidilecekse.

oguz altinbas
24.07.2009, 19:05
harika olur üstelik diğer kentlerde insanlar trabzonspor sevgisi kazanır

Ilelioglu
24.07.2009, 22:38
Bence Güney Doguda yapilabilir...

Zaten suan pek takim yok o taraftan Süper Ligimiz'de,

bu nedenle o yörenin insanina güzel bir 90 dakika yasatmis oluruz. ;)

only ts
24.07.2009, 22:41
sempatiye ihtiyacımız oldugunu düşünmüyorum taraftarada ihtiyacımız yok bence.. dünyadaki trabzonlular yeterde artar bile trabzonlu olupta trabzonsporu tutmayanları bu takıma bağlıyalım önce ___! kendi şehrinde büyümüş ekmegını yemıs olupta baska takımı tutanları da anlıyamıyorum kanı bozuklar yaaa _____!

Ilelioglu
24.07.2009, 22:52
sempatiye ihtiyacımız oldugunu düşünmüyorum taraftarada ihtiyacımız yok bence.. dünyadaki trabzonlular yeterde artar bile trabzonlu olupta trabzonsporu tutmayanları bu takıma bağlıyalım önce ___! kendi şehrinde büyümüş ekmegını yemıs olupta baska takımı tutanları da anlıyamıyorum kanı bozuklar yaaa _____!

Yani sonucta bir insan nereli ise o sehrin takimi, kültürü vs Gurur duyar ama öyle olmuyor iste..

Ben Trabzonluyum ve Trabzonun neyi varsa Gurur duyarim.

Örnegin Trabzonspor'u ile, Kültürü ile vs Gurur duyarim..Diger illerin neden herhangi gibi birseyi ile Gurur duyayim ki? :rolleyes:

only ts
24.07.2009, 23:06
Yani sonucta bir insan nereli ise o sehrin takimi, kültürü vs Gurur duyar ama öyle olmuyor iste..

Ben Trabzonluyum ve Trabzonun neyi varsa Gurur duyarim.

Örnegin Trabzonspor'u ile, Kültürü ile vs Gurur duyarim..Diger illerin neden herhangi gibi birseyi ile Gurur duyayim ki? :rolleyes:

örneğin kolbastıyı sevmedıgım halde sehır dısındayken kolbastıyı sevmeyenleri gördüğüm zaman cephe alıyorum.. o kişilere acayip gıcık kapıyorum kolbastının cılkını cıkardı bu medya o ayrı tabi ama yinede durum bu:) kimse benim şehrimin bişesiyle dalga gecemez!

Ilelioglu
24.07.2009, 23:10
örneğin kolbastıyı sevmedıgım halde sehır dısındayken kolbastıyı sevmeyenleri gördüğüm zaman cephe alıyorum.. o kişilere acayip gıcık kapıyorum kolbastının cılkını cıkardı bu medya o ayrı tabi ama yinede durum bu:) kimse benim şehrimin bişesiyle dalga gecemez!

Ben dalga geceni pek rastlamadim, tam tersi hepsi oynuyor artik...:)

only ts
24.07.2009, 23:16
Ben dalga geceni pek rastlamadim, tam tersi hepsi oynuyor artik...:)

Türkiyede durum daha farklı yada bana öyleleri rastladı :rolleyes:

TheRapZoNe
25.07.2009, 01:14
Bizim eleştiri ve olumsuz görüş bildirme konusunda yüksek lisans yapmış Trabzon insanı bu başlığıda esir almış ve başlıktaki güzel düşüncenin önünü kesmeye çalışmakta. Oysa insan bu konu üzerinde biraz kafa yorsa ve kulübe getirilerini düşünse, yerinde bir istek olduğunu anlardı. Hadi çoğu faydasını geçtim,en azından Türkiyede çok daha kişi TRabzonspor'a sempati besler fena mı

Alibeyoglu
25.07.2009, 01:44
bencede olmasi gerekir

A.Ali Karanis
25.07.2009, 01:53
Mesela Mersin kendimi bildim bileli daha buraya Trabzonspor gelmedi bir araya Adana'ya geliyordu ama onlarda küme düştü.
ben adanaspor zamanını bile göremedim :) aslında mersin idman yurdu ile bir maç yapılabilir.stadyum çok güzel,çimlerde fena değil,kapasite 10.000 üzerinde.gerçekten müthiş bir fikir,böylece akdeniz bölgesindeki taraftar sayımızı arttırabiliriz.

Hüseyin Kurt
25.07.2009, 08:57
Sesimizi ulaştırabileceğimiz birileri olsa,yönetimin kulağına su kaçırsak güzel olur aslında.

Semih58
25.07.2009, 19:11
Bence de mantıklı ve güzel bir düşünce.Fakat TRABZONSPOR - TOKAT'da Tokat ile oynarsa ve oyun sert geçerse SEMPATİ değil de ANTİPATİ Olmazmı?