PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sponsorluk ve Ek Gelir Önerileriniz

Sayfa : [1] 2

Adem Hotaman
22.07.2009, 13:53
Arkadaşlar stadımızda bulunan reklam tabelarının artık değişmesi icap etmedir neden derseniz maraton tafarında bulunana reklam tabelası kaç reklam alıyor ki ? Ama fb veya yurtdışında olan stadlardaki gibi ışıklı reklam tabelasını koysalar çok daha fazla reklam alınabilir ve klübe katkı sağlanabilir maliyetinden kaçılmaması lazım kendini amörti edecek bir yatırım şeklinde görüyorum ben.Sizde fikirlerinizi paylaşabilirsniz.Hem yeni bir stad yapılırsa?o stada da rahatlıkla taşınabilir.ölmez gitmez bir yatırım daha detay bilenler görüşlerini ve fikirlerini paylaşsın.

Kaya
22.07.2009, 14:07
Bu düşünceyi destekliyorum...

Harun-61
22.07.2009, 14:09
Bu düşünceyi destekliyorum...

+1967

:alkış:

Mehmet Zeki
22.07.2009, 14:11
Heerenveen'de var boyle birsey. Bence gayet guzel.

Bera B.
22.07.2009, 14:11
Yönetime iletmek lazım bu düşünceyi hem atmosfere de iyi bir katkı oluyor bence cansız reklamlardansa ışıklı reklamların kullanılması.

Miraç Atalay Çiftçi
22.07.2009, 14:12
Işıklı reklam tabelasının stada ayrı bir renk katacağı aşikar.
Burada önemli olan ilk konu maliyet olur sanırım. Bilmiyorum bu sıkışıklıkta bu işe el atarlar mı?
Zira stadın üstünün tamamen kapanma projesi halen ödenek belkiyor. Belki o tadilatta elden geçebilir.

zafer6161
22.07.2009, 14:12
ışıklı tabela bildiğim kadarıyla çok pahalı,tahminen 100 bin dolar ,o yüzden hiç bir takım yanaşmıyor
türkiyede sadece iki stadda var,inönün ve saraçoğlu,
ama olursa mükemmel olur

Murat'
22.07.2009, 14:16
Getirdiği para acaba maliyetini karşılayabilir mi.

Bir ara BJK de yapmıştı ama sonradan kaldırdılar.

Harun-61
22.07.2009, 14:16
ışıklı tabela bildiğim kadarıyla çok pahalı,tahminen 100 bin dolar ,o yüzden hiç bir takım yanaşmıyor
ama olursa mükemmel olur

Zafer abi, gözünü seveyim.
100 bin dolar nedir yahu ?

Trabzonspor 100 bin dolarlik yatirim yapamiycak mi ?

.

Ali Can
22.07.2009, 14:19
100 bin dolar bence trabzonspor için az
olursa bu proje görüntü açısından güzel olur

zafer6161
22.07.2009, 14:20
Zafer abi, gözünü seveyim.
100 bin dolar nedir yahu ?

Trabzonspor 100 bin dolarlik yatirim yapamiycak mi ?

.

100 bin dolar bizim yönetim vermez, ;)

tuncay1984
22.07.2009, 14:25
100bin dolar mi ?
gelin ben vereyim 100 bin dolar:)

Atılay
22.07.2009, 14:29
Bu tabelalar futbolcu için zararlı değil mi tuncay ya da serhatın eli yanmıştı sanırsam bi gol sevinici sonrasında

Fatih Özkan
22.07.2009, 14:45
Olsa çok güzel olur bence...
Yakışır da hem (:

Bera B.
22.07.2009, 14:50
Bu tabelalar futbolcu için zararlı değil mi tuncay ya da serhatın eli yanmıştı sanırsam bi gol sevinici sonrasında

Evet sanırsam öyle bir sorun var. Bir de genelde metal aksam kullanıldığından köşeler çok fazla yuvarlatılamıyor ve bu da kesiklere sebep olabiliyor diye biliyorum ben.

cınar#7
22.07.2009, 15:01
evet kesinlikle çok iyi olur,sadece maddi olarak değil ayrı bir güzellikde katar.

Bütün elit Avrupa liglerinde var bu modern uygulama.

KERİM
22.07.2009, 15:22
ilk öncelikle bi stadın üstünün kapanması işi biterse gelecek seneye bu projeyi destekliyorum..

cınar#7
22.07.2009, 15:26
ilk öncelikle bi stadın üstünün kapanması işi biterse gelecek seneye bu projeyi destekliyorum..
dediğin gibi zor bir proje oldugunu sanmıyorum,istenilirse bu senede yapılır.

Adem Hotaman
22.07.2009, 16:02
klüple teması olan birinin aslında ne kadar maliyeti olabilir die bir görüşmesi olsa çok bilgilendrici olur.öneriyi sunarken görsellik 2.planda benim için asıl amaç daha çok reklamın yapılması daha çok gelirin klübe kazandırılması şu avrupa kupasında hele bir gruplarada kalırsak daha da çok reklam vermek isteyen olur bunu düşünün birde sürekli hale getirdiğimizi geliri önemli bi kazanç olur ilk zamanlar sadece işin maliyetini cıkarmak için bile rklam alınabilir.

şimdiki tabelalada 1 reklam alabiliyoruz.o dönen reklam talebasında 2 olması lazım hadi olsun 3 ama bu ışıklı tabelalarda maç boyunca bile sınırsız reklam alınabilir sanırım.

bazı arkadaslar futbulcuların elinin yandıgını söylemiş ben böyle bir şey duymadım ama yanlış hatırlamıyorsam nba yada başka basket liglerinde bu ışıklı tabelalardan var.

Mustafa ÖZDEMİR
22.07.2009, 21:38
100.000 dolar değildir.daha yüksektir o rakam...

Egemen Yılmaz
22.07.2009, 21:57
Getirisini, götürüsünü iyi hesaplamak lazım. Yani şimdi bu tip elektronik reklam tabelalarını kullanırsak daha çok sayıda reklam yayınlayabileceğiz ama bu sefer de birim reklamın yayınlanma süresi kısalacak. Sonuçta maç 90 dakika :)

extremer
23.07.2009, 02:14
kesinlikle uygulanması gereken bir proje çatı üstleri kapansın ışıklı tabela yapılsın yedek klubeleri biraz daha gömülüp koltuklar lüks hale getirilsin stad 5 gömlek atlar.

Oktay AKKUŞ
23.07.2009, 06:57
Bjk'nin Alıp Neden Kaldırdığını Anlamamıştım ,
Ama Uefaya Katıldıktan Sonra Almışlardı Yani Para Geldikten Sonra :)

bordo61
23.07.2009, 13:01
ama olursa mükemmel olur

Tek sefer için 100.000 dolar fazla bişey gibi gözükmüyor hem stat reklam gelirlerimizde artmaz mı

Orhan Aydın
23.07.2009, 13:03
daha renkli bir görüntü oluyor :)ama ülkemizde pek yok maliyet nedeniyle

LazAnisT
23.07.2009, 13:18
İlla kulüp yapacak diye birşey yok.İhaleye açsınlar reklam firmaları ihaleye girsin.Yeterki bu işle alakalı niyetleri olsun ama bu işle alakalı muhatap bulunması imkansız

fındıkoğlu
23.07.2009, 23:23
Bu konu düşünülmektende öte hemen icrate konulmalı...

NilaY
23.07.2009, 23:29
Cok güzel olur eger böyle bir sey yaparlarsa.

Uğurtan
23.07.2009, 23:41
Yanlış bilmiyorsam stadyum içi reklamlar için Saran firması ile bir anlaşmamız var.. Yapsa yapsa o firma böyle birşey yapabilir bence..

Erkan
23.07.2009, 23:44
Goruntusu super heerenveen stadinda sanki film izliyormusum gibi geldi bana cok netti:) Atlar bi oyana bir buyana kosuyordu :D

tuncay1984
23.07.2009, 23:47
Goruntusu super heerenveen stadinda sanki film izliyormusum gibi geldi bana cok netti:) Atlar bi oyana bir buyana kosuyordu :D

atlarmi kosuyo biizim taraftar mac seyrederken uyuyo
kuzu muuzu gecer hepten dalariz aman kalsin

Pro-TS
24.07.2009, 00:03
Yanlış bilmiyorsam stadyum içi reklamlar için Saran firması ile bir anlaşmamız var.. Yapsa yapsa o firma böyle birşey yapabilir bence..
doğrudur saran firmasıyla anlaşmamız var onlar yaparsa yapar

Oğuzhan Fidan
24.07.2009, 00:12
daha faazla reklam ve daha şık görüntü.. böle tabelaya tüm şirketler reklam vermek ister.. ciddi olarak düşünülmesi gereken bi konu. yeni stadada taşınıp monte edilebilir çöpe atılacak para olarak bakmamaları lazım

Adem Hotaman
24.07.2009, 02:05
Bugün futbol sahalarında görülen sabit ve dönerli reklam panoları, ulaştıkları kişi sayısı ve gösterdikleri etkiyle, günümüzde çok tercih edilen reklam mecraları arasında sayılmaktadırlar.Ancak her stadyumdaki dönerli panolarda yer alan firma sayısının 16-20 arasında değişmesi nedeniyle, herhangi bir reklamın maç boyunca görünme süresi, en çok 5,5 dakikaya düşmüştür.
Reklam bedeli ile kıyaslanırsa makul gibi görünen bu süre, aslında reklam verenler açısından çok da memnunluk verici değildir. Öte yandan “halı reklam” olarak kabul edilen ve sıkça kullanılmaya başlanan stadyum reklamları, diğer türlerden çok daha etkilidir.

http://www.imajmedya.net/images/spor_r7_c6.jpg
Infield halı reklamları, kale yanlarına yerleştirilen, çim üzerinde kaymayan özel bir malzemeden üretilmiş yer reklamlarıdır.
Bir kez üretildikten sonra bir futbol sezonu boyunca kullanılabilirler. Kamera açısına göre çime serilen ve her stadyum için özel olarak üretilen halı reklamlar, reklamın üç boyutlu olarak görünmesini sağlar. Özellikle Avrupa’daki stadlarda çok kullanılan bu reklam yöntemi ülkemizde de kısa bir süre önce tercih edilmeye başlanmıştır. Halı reklamlarımızın üretimi İngiltere’de yapılmaktadır. Dünya çapında patenti Infield Advertising Ltd. firmasına aittir. http://www.imajmedya.net/images/spacer.gif
En etkili saha reklamı Halı reklamları gerçekten en etkili saha reklamlarıdır.
15 adet reklam frekansı taşıyan bir döner panoya reklam verildiğinde, firma reklamı maç boyunca sadece 6 dakika görünecek demektir. Bu da reklamın, her biri 30 saniye olmak üzere, toplam 12 kez dönmesi anlamına gelir.
Oysa istatistiklere göre, her iki kalenin yanlarına yerleştirilen halı reklamlar, ortalama olarak maç boyunca 50-55 dakika görünürlüğe sahiptir.
Halı reklamlarımızın 3 türü mevcuttur. Hangi tür reklamın kullanılacağı, logo ya da kullanılacak görselin şekline göre yapılabilir.
Halı reklamların türlere ayrılmasının sebebi çeşitlilik yaratmak ve görsel açıdan en etkili sunumu yapmaktır.
Halı reklamlarımızın türleri:
Kare
Torpido
Çim Arkalı
http://www.imajmedya.net/images/spor_r9_c2.jpg
Halı reklamların üretimi için izlenmesi gereken prosedür şöyledir:
. Hangi stadlara reklam verileceğinin tespiti.
. İngiltere’den görevli ekibin gelip stad ölçümlerini yapması ve istenilen logoyu alması.
. Halı reklam için gerekli modellemenin yapılması.
. Halı reklamların üretimi.
. Ürünlerin Türkiye’ye gelmesi.
Tüm bu işlemler 16 iş günü içerisinde bitmektedir.

Adem Hotaman
24.07.2009, 02:06
Saha Kenarı Reklam Panoları

http://img183.imageshack.us/img183/185/88437976wu8.jpg (http://imageshack.us/)

Panolar, Tv izlenme oranları çok yüksek olan maç görüntüleri vasıtasıyla hedef kitlelerine ulaşmayı düşünen markalar tarafından etkili bir reklam aracı olarak görülmektedir.Futbol sahası kenarlarında sürekli devinen dikkat çekici video ekranlara olan bu büyük ilgi sayesinde kulüpler için geri dönüşü çok hızlı bir yatırım ve aynı zamanda büyük prestij kaynağı olan "saha kenarı reklam panoları" modern stadyumların vazgeçilmez parçalarıdır.

Genel Özellikler

http://www.6t1s.com/forum/highslide/graphics/warning.gif
http://img440.imageshack.us/img440/3964/26590693an7.jpg (http://imageshack.us/)

Stadyumların farklılık gösteren ölçülerine 80x250cm.lik modülleri sayesinde kolaylıkla uyum sağlar.Modüler yapı, kullanıcılara kullanım, servis ve yedek parça sağlama kolaylıkları sunar.
Gerçek renk gösterimi:Kırmızı,yeşil ve mavi LED'lerin farklı tonlamalarının karışımı ile 16 milyon renk gösterebilir.
Kullanıcı dostu bilgisayar yazılımı ile kısa sürede istediğiniz mesajları, resimleri,hareketli logoları ve gerçek zamanlı videoları gösterecek şekilde kolayca programlanabilir.
Darbelerden etkilenmez.
Montaj ve servis için sisteme erişim kolaydır.
Her türlü üretim hatasına karşı 2 yıl garantilidir. Garanti süresi 10 yıla kadar çıkarılabilir.

http://img440.imageshack.us/img440/2149/89634859rs8.jpg (http://imageshack.us/)

Yazılım ve Donanım Özellikleri

IP 65 koruma
Dekoratif, estetik, hafif, ince tasarım(alüminyum/sac, elektrostatik toz boya)
Dış mekan için yüksek parlaklıkta LED özellikleri
Mikroişlemci kontrollü
Bilgisayar ekranında görüntü similasyonu
Her türlü kaynaktan gelen video sinyalini alarak gerçek zamanlı olarak ekrana ileten kontrol sistemi
İstenen dilde gösterim (Krill ve Latin alfabesi gibi)

[/URL][URL="http://img520.imageshack.us/img520/5728/71960151hm4.jpg"]http://img520.imageshack.us/img520/5728/71960151hm4.jpg (http://imageshack.us/)

Alıntı.

Adem Hotaman
24.07.2009, 02:26
Led board

Kale arkalarında bulunan led ışıklı panolarda, üç ya da beş dakikalık görsel paketler şeklinde hazırlanmış, animasyonlu reklamlar yer alabilir.

Boyut: 192 x 0.8 m 90 dk. maç süresince; 3 dk. görsel paketi ve 5 dk. görsel paketi

Rulopan

Rulopan reklam alanları toplam 20 adet olup kale arkalarında bulunmaktadır. Bu alanlardaki reklamlar kısa peryodlarla değişerek toplam 22.5 dakika yayınlanmaktadır. Rulopanlarda en fazla 4 firmanın reklamı yer alabilmektedir.

Halı reklamları ve orta saha reklamları

Orta saha yuvarlağı içinde bulunan reklamlar, maç öncesinde ve devre arasında kalmaktadır. Kalelerin iki yanında ve Maraton tribünün önünde bulunan halı reklamları ise, maç süresince sabittir.

Mixedzone

Sporcuların maç sonrası röportaj yaptığı tek yer mixedzonedur. Burada yer alan reklamlar, çekimlerde görülmekte, basına yansımaktadır. Bu nedenle mixedzoneda bulunan mecralar reklamlarınız için
oldukça etkilidir. (Bizim takımınki acilen yenilenmesi lazım yeni sezonda )

Badaloğlu
24.07.2009, 22:18
100 bin dolar bizim yönetim vermez, ;)

1/10 kazanma ihtimaline karşıda vermez mi? :eek:

Süleyman Baykan
24.07.2009, 22:49
bu konu hakkında kulübe sene başında mail atmıştım kapsamlı bir açıklama ile 2 gün sonra önümüzdeki sezon için ilgileneceğiz diye mesaj geldi bilmiyorum bende çok istiyorum değiştirsinler reklam panolarını artık avrupada 2.lig stadlarında bile kullanılıyor artık

Ahmet Karadeniz
24.07.2009, 23:49
bu konu hakkında kulübe sene başında mail atmıştım kapsamlı bir açıklama ile 2 gün sonra önümüzdeki sezon için ilgileneceğiz diye mesaj geldi bilmiyorum bende çok istiyorum değiştirsinler reklam panolarını artık avrupada 2.lig stadlarında bile kullanılıyor artık

bu işin üstünde duralım mail atalım bakalım ne haber die

cınar#7
25.07.2009, 00:06
bu işin üstünde duralım mail atalım bakalım ne haber die
evet ısrarcı olunmalı,bu proje çok gelir sağlar bize ayrıca çok daha modern olur.

şahinler61
25.07.2009, 00:35
ya bizim stada bakınca içim acıyor yazık bu kadroya taraftara resmen gecekonduda maç yapıyoruz avrupada en dandik takımın bile stadı bizden iyi..

61baron61
27.07.2009, 17:47
görsel acidanda derli toplu gösterir

elif dikmen
27.07.2009, 21:39
güzel fikir ama maliyeti fazla sanırım.

only ts
30.07.2009, 01:18
para var da ellerini cebine sokmuyolar anlaşılan.. hala daha 30 sene önceki hoparlörler kullanılıyo statta daha ne bekliyosunuz ..

Ahmet Karadeniz
03.08.2009, 00:28
arkadaşlar ben email attım sizler atarsanız biraz ilgi gösterlim bu işi detaylı bi şekilde gönderirsek daha etkili olur

Sefa
07.08.2009, 04:18
Daha Skorboard ve Kolonları yenileyemiyen bunu mu yapacak mantığınıza sığıyor mu ?

Skorboard beni yenileyin yazıyo kolonlar bağırıyo.

28TS61
02.09.2009, 03:23
gecen sezon bjk kullaniyordu ama bu sezon kaldirmislar nedense

calypso
20.09.2009, 22:56
http://www.digiboard.tv/images/case-study/shot3.jpg
bu panolari digiboard üretiyor

http://www.digiboard.tv/index.html bu adresten tüm bilgileri edinebilirsiniz.

Mucahid Erdogan
20.09.2009, 23:44
ama birimiz bir yazı hazırlasın ikna edici hepimiz o yaziyi yonetime mail atalım bunun nedeni taraftarın hepbir ahızdan isteğini soylediğini anlasınlar

Ilelioglu
06.11.2009, 22:53
Evet cok güzel olur ama ya parasi?:cool:

Emorfo_55
06.11.2009, 22:55
Evet cok güzel olur ama ya parasi?:cool:

Bu bi yatırım kaynagı parası herhalde cok sorun olmaz cunku reklamlardan katlarını cıkarcaklar

Ilelioglu
06.11.2009, 22:55
Bu bi yatırım kaynagı parası herhalde cok sorun olmaz cunku reklamlardan katlarını cıkarcaklar

Aslinda Bilet Fiyatlarindan da cikarta bilirler...:)

Emorfo_55
06.11.2009, 22:57
Aslinda Bilet Fiyatlarindan da cikarta bilirler...:)

Yanı Cok Ahım Sahım Bı Parada tutmaz arkadaslara katılıyorum ıyı bı gelır kaynagı olur hemde stadyumda gorsellık olur

Halil Atalay
06.11.2009, 23:37
adamlara mail attım trabzonspor için ne yapabilirsiniz diye

Ilelioglu
06.11.2009, 23:43
adamlara mail attım trabzonspor için ne yapabilirsiniz diye

Geri yazmazlar bence...:cool:

Hasan ZAİMOĞLU
06.11.2009, 23:44
modern bir görünüm için şart

only ts
06.11.2009, 23:50
sukru saracoglu harıka oluyor o ısıklı reklam panolarıyla

Ali Tunahan Güllü
07.11.2009, 00:00
Lazım Avni Akere çok güzel gözüküyor..

macka61
07.11.2009, 00:03
bencede lazım modren bir stad görünümü istiyorsak şart vede çok geç kalındı bu konu için

POYRAZ
09.11.2009, 02:56
Kesinlikle olmali.
Modern bir görünüme kavusur stadimiz.

Adem Hotaman
09.11.2009, 23:24
Modern bir görünümden çok reklamdan ne kadar çok para kazanabiliriz diye bakmamız lazım yani yatırım amaçlı yapmakta fayda var.Artık salonlarda bile ışıklı reklam tabelası var.Bizim stadımızda neden olmasın.Sadece kendi maliyetini çıkaracak yıl hesaplanır ondan sonra kulube hep karı var.kendinin amorti eder.

Adem Hotaman
15.12.2009, 01:12
Bizim sponsorlarımızla ek bir anlaşma yaparak veya başka sponsorlarla anlaşma sağlanırsa idman günlüğü yada raporu kamp dönemlerinde kamp günlüğü yada raporu gibi internet sitemizde yer alan hazırlıklarımız XXX İdman günlüğü diye başlıklandırılır buna artı olarak da dergimizdede böyle bir sayfa açılabilir.bjk-fb-gs bunu yapıyorlar bizde bunu pazarlamalıyız.gs nin uygulaması güzel örnek olması açısından buraya yazıyorum. Cola Turka İdman Raporu: 14 Aralık 2009 Pazartesi diye başlamış habere içerik bizimki gibi 2-3 satır değil bilgiler fazla 25 adet fotoğraf eklemişler fotoğrafların kalitesi güzel cep telefonu ile çekilmiş gibi durmuyorlar gs dergisi fotoğrafcısı tarafından çekilmiş.Bunu neden bizde pazarlamıyoruz.Destek verin arkadaşlar yönetim bu çağrıyı duysun ve kulubumze gelir getrici bir sponsorluk anlaşması daha kazandırılsın.

EMiRHAN61
15.12.2009, 01:39
çok büyük bi kâr getirebilcek bi uygulama olduğunu düşünmüyorum ama reklamımızın vizyonumuzun genişlemesi için yayınsal atılımlar yapmamızın gerektiği kanısındayım bende

meksikali
15.12.2009, 23:08
bence ufak büyük demeden bu projeyide yapmalıyız çünkü biz anadolu kulupleri arasında en güçlüsüyüz anadolu takımları arasında tek taraftarı olan takım biziz ( forma satısı vs... olarak söylüyorum) ve takımıza her türlü geliri saglamamız lazım nasıl ben okumaya fırsat bulamadıgım trabzonspor dergisine her ay 5 ytl vermem gibi ufak ama destek o derginin her zaman cıkması lazım okumasamda yaşatmaya çalışıyorum böyle düşünürsek daha güzel olacagına inanıyorum

Mustafa ÖZDEMİR
16.12.2009, 17:52
damlaya damlaya göl olur .bunun gibi 4-5 ptoje yaparsın yılda 1 trilyon alırsın...

Adem Hotaman
23.02.2010, 02:42
Arkadaşlar gs den sonra bursa da bilyonerle anlaştı.Artık kulüplerin kısaltmalarıyla girilen sayfalarda iddaa oynayacaklar kulüblerine gelir sağlayacaklar.Neden bizim yöneticiler böyle gelir getirici ve bence prestijli işlerle uğraşmıyorlar.bakın bursaya tv lerini kurdular.yeni stadları yapılacak.online satış sitesini hayata geçirdiler.dergileri satılıyor.gelir getirici işlere de başladılar.Anlamakta güçlük çekiyorum.Yayın gelirini 3-5 sene sat ondan sonra para ara sağdan soldan yapın böyle anlaşmalar gelir kazandırın.Gene önerisini sunduğum idman günlükleri ya da kamp günlükleri sponsorlukları.stad için dijital reklam tabelaları.bunlar kısa vadede külfetli görünsede orta ve uzun vadede gelir getirici işler.Gerçi hangi işimiz düzgün ki bunlarda düzgün olsun.resmi siteler bi alem.tsclub ayrı bi alem.dergi ayrı bi alem.tırı ayrı bi alem otobüsleri ayrı bi alem.tesisleri ayrı bir alem.borsa apayrı bi alem.düzgün reklam yok.banka ile anlaşıp kredi kartı çıkartıyorsun sitende görünürde hiç bir reklamı yok.anlaş başka bankalarla yapsınlar senin reklamını sende yap onların reklamını fena mı olur.formaların ayrı sıkıntı taraftarın beklentisine cevap verememişsin..giyim sponsorlugu anlaşması yapıyorsun daha ben futbolcuların takım elbiseyle deplasmana gittiklerini görmedim.düğünlk mü anlaşma yapılmış.ama firma adını kullanıp ürünlerini satıyor.anlaşın sağlam bir ajansla yaptırın her işinizi taraftar size hesap sormadan siz onlara hesap sorun.farkındaysanız daha sportif bir şeyden söz etmedim branşlarla ilgi bir şey yazmadım..Azz kendi malınız gibi sahip çıkın bunlar basit işler yöneticiler için ...Trabzonspor diğerlerinden aşağı kalırsa sonra herkes altında kalır..Dikkat!..bir çok yazılacak şey varda neyse.

mehmetali61_55
23.02.2010, 09:20
bu dediklerini bizim yönetimin yapması çok zor :(

Ömer Kibar
23.02.2010, 09:33
yönetim nedense tv ve bu tarz sponsorluklar konusunda geri kaldı..en kısa sürede bu tarz sponsor anlaşmaları yapılmalı ve ek gelirler arttırılmalı..ekonomi olmadan bazı şeyler olmuyor

macka61
23.02.2010, 12:01
helal olsun renkdaşım yönetimin düşüneceğini sen düşünüyorsun

hsnkrcdg
25.02.2010, 03:25
ya bu bursa kimdir bu kadar atılıma kalkışıyo da biz hala duruyoruz?!?

Mucahid Erdogan
25.02.2010, 08:52
bu yonetım le ne suandakı projeler nede cıkacak projelerden hayır gelmez

Onur
25.02.2010, 10:27
Ahmet Ağaoğlu'nun "Kurumsallaşma Şart" sözlerinin havaya savrulan boş bir kelâm olmadığı ortada. 2010 Yılında kulüp yönetmek ile 1995 yılındaki kulüp yönetimi arasında kapasiterli zorlayacak farklar var. Anlayabilene...

Adem Hotaman
26.02.2010, 13:09
Başlığı açalı 3 gün oldu ama sadece 6 cevap var...Demek erken bunları söylemek için...derken dün..
bugün antalya maçını izlediğimde reklam tabelalarında dikkatimi çekti as bilyoner.com diye helal olsun...

Ceyhun Öncü
27.02.2010, 03:44
Karsiyim aga haram para gelmesin kulübe..istemem

SDanışmaz
27.02.2010, 03:54
Başlığı görünce dedim herhalde bizde anlaştık ama nerde...

Adem Hotaman
28.02.2010, 17:47
ibb-fb maçında olimpiyat stadında ön reklam panoları dijitaldi yanlış hatırlamıyorsam bizim maçlarda dijital tabelalar kullanılmamıştı.Demekki bu tabelalar taşınabiliyor mesajımın içeriğinde ek gelir olarak sunduğum ve ayrı bir konu açtığım dijital tabelalar ne zaman avni akerde yerini alacak çok merak ediyorum..

Adem Hotaman
28.02.2010, 17:48
ibb-fb maçında olimpiyat stadında ön reklam panoları dijitaldi yanlış hatırlamıyorsam bizim maçlarda dijital tabelalar kullanılmamıştı.Demekki bu tabelalar taşınabiliyor mesajımın içeriğinde ek gelir olarak sunduğum ve ayrı bir konu açtığım dijital tabelalar ne zaman avni akerde yerini alacak çok merak ediyorum..

Murat'
28.02.2010, 17:50
Galiba çok masraflı bir iş Galatasaray ve Beşiktaş bile kullanmıyor uşuklı tabelaları.

Mucahid Erdogan
28.02.2010, 17:59
galatasaray o gecece konduda gecıcı duruyor neden masraf yapsınkı daha stadlarında duzgun scorboard bıle yok stadın 4de1 rı scoru gorebiliyor:)

Adem Hotaman
28.02.2010, 19:55
Galiba çok masraflı bir iş Galatasaray ve Beşiktaş bile kullanmıyor uşuklı tabelaları.

Sürekli onların peşinden gitmemize gerek yok...

ÜNAL
28.02.2010, 20:22
Şuanki stada parça parça birşeyler yapmaktansa yeni satadyumda bunlar en ince ayrıntısına kadar uygulanması daha mantıklı.

Uzun süre yapılmayacağına göre bunun için de hayal kurmayalım.:)

Murat'
28.02.2010, 20:34
Sürekli onların peşinden gitmemize gerek yok...

Hangi işimizi onlardan önce yaptık biz söyleyebilir misin ?

Beşiktaş'ın mı reklam geliri daha fazladır bizim ki mi ?

Fatih Yücel
28.02.2010, 21:29
Uygulanırsa çok güzel olur ama geçen hafta engin in tekme atıp yırttıgı reklam panosunu unutmamak gerekebilir ççç

playa
28.02.2010, 21:30
seneye olursa çok güzel olur

krdnz
28.02.2010, 21:56

Elektrikli değilde tüplü olsaydı bjk kullanırdı :)

thehell61
01.03.2010, 12:21
Man utd gibi dünya devleri bu bahis siteleri araçılığla müthiş paralar kaldırıyor gerçi oradaki yasalrla burası bir olmaz ama yinedeböyle porjelerle de ek gelir sağlanabilir.

EMiRHAN61
01.03.2010, 13:23
Karsiyim aga haram para gelmesin kulübe..istemem

kesinlikle

ayrıca bahisin iddianın olduğu yerde şike de olur. sonra da temiz lig temiz lig diye protestolar ederiz. ne perhiz ne lahana turşusu

Mustafa ÖZDEMİR
01.03.2010, 20:00
maliyeti nedir acaba...

Ömer Kibar
02.03.2010, 01:50
şimdiye kadar yapmadılar artık yen istadımız olursa orda yaparlar !

Mustafa ÖZDEMİR
29.03.2010, 23:33
bunun maliyeti ne kada acaba .birçok reklam alınabilir bu şekilde.şimdiki sistemde fazla reklam alamıyoruz...

Tolga Kurt
29.03.2010, 23:45
1 milyon olmasın :cool:

Harun CAN
29.03.2010, 23:51
bu konuda alman kluplerinden çok rahat bilgi alınabilir ya da hollandadan ! en iyi onlar yapıyorlar.kadir has stadına- saraçoğluna gider ama bizim stadın onlarca eksiği varken çok da gerekli birşey değil şuan için.

bekir61
30.03.2010, 00:09
1,5 milyon diye bi rakam duymustum bi yerde

Yavuz Hasan
30.03.2010, 02:01
aman aman bi ihtiyaç değil bence

şampiyonlar ligi maçlarında bile normal panolar kullanılıyor

yüksek bi bedeli varsa masrafa hiç gerek yok bence

daha öncelikli işler var yapıllması gereken

Rockwaryum
30.03.2010, 02:05
Stadımıza Muhteşem olur bu ışıklı tabelalar en azından görsellik zenginlik katar Fener stadında tv den izleyince sanki avrupa maçı izliyorsun Stadyumun ışıklandırması ve ışıklı tabelalarla birlikte ingilteredeki stadlarda maç izliyomuşsun izlenimi veriyor biçok kişi sempati duyuyor butür olaylara Taraftar bazende görsellikle kazanılır önce sempati duyarsın sonra ilgi alakan artar

Bizim stadımızda küçük kalearkaları bitişik ambiyans süper ışıklı tabelada olunca biçok anadolu şehrinin sempatisini kazanırız Trabzonsporumuza zengilik prestij katar bence

Emirhan Çorumlu
31.03.2010, 00:10
Tek sefer için 100.000 dolar fazla bişey gibi gözükmüyor hem stat reklam gelirlerimizde artmaz mı

Evet Panolarda Resimler ve Isimler yer kapliyor belirli bir Kapasite var... =) Böylece daha cok Sponsor ile anlasip cok Para ödeyenleri daha sik Gösterime koyariz... =)

Emirhan Çorumlu
31.03.2010, 00:11
Aslinda bu digital Panolari üreten Firma ile anlasacaksin... bedava verecekler bizde onlarin reklamini yapacagiz cogunluk olarak... hem masraf etmeyiz... =)

Kaya
31.03.2010, 00:22
Önce stadyum... :) Olsa...

Rockwaryum
01.04.2010, 21:36
1,5 milyon diye bi rakam duymustum bi yerde

Işıklı panoların bu kadar yüksek bi fiyat olduğunu düşünmüyorum çünkü Olimpiyat stadında kullanılan digital reklam panoları, Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nda kullanılan eski reklam panoları.

Fenerbahçe daha kalitelisini kullanmaya başlayınca, eskileri federasyona satmış.

Bizim stada çok yakışacağına eminim

Mustafa ÖZDEMİR
01.04.2010, 21:40
Önce stadyum... :) Olsa...
yeni statta olur heralde...

Bıyıklıoğlu
01.04.2010, 21:49
bencede yeni statta olur büyük ihtimal

Adem Hotaman
02.04.2010, 00:36
trt3 te ispanya ligi baketbol maçlarına arasıra bakma fırsatım oluyor seyrettiğim maçların hepsinde dijital panolar var.bakalım bizim pelitlide yapılan salonda da olacak mı bunlardan...(bence olmayacak)..ayrıca yeni stat ne zaman yapılacak (bence yen stada da koyulmayacak) en az oda en iyi ihtimalle 2 sezon daha avni akerdeyiz ve bu panolar taşınabiliyor.bence gelecek sezona bu yapılırsa büyük iş yapılmış olur.

Burçak
02.04.2010, 00:39
başlıkta belirtildiği gibi ek gelir olurmu bu.
reklam öyle yada böyle zaten alınıyor.
ışıklı olması daha fazla gelir demek mi? :)

Egemen
02.04.2010, 00:43

alevli meyve gibi düşün Burçaam :)

sırf meyve ucuz, alevlisi pahalı :D

Burçak
02.04.2010, 01:10
:):) Sorsana hiç Alevli meyve yedinmi.
Biz sen miyiz cix mekanlarda meyve yiyelim :cool:

Egemen
02.04.2010, 02:06
:):) Sorsana hiç Alevli meyve yedinmi.
Biz sen miyiz cix mekanlarda meyve yiyelim :cool:

la yediğimden değil.. yiyemediğimden :D

Emirhan Çorumlu
02.04.2010, 02:12

Aslinda Analoglarda Panolar doluyor dönüyor bandrol hep ayni ama digital olursa eger sinirsiz yap... istedigin displayda istedigin sponsoru istedigin kadar göster... yeni sponsorlar al onlari göster... bence bize daha fazla sponsor saglar diye düsünüyorum arti görsellik olarakda cekici olur... =)

EMiRHAN61
02.04.2010, 02:36
Işıklı panoların bu kadar yüksek bi fiyat olduğunu düşünmüyorum çünkü Olimpiyat stadında kullanılan digital reklam panoları, Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nda kullanılan eski reklam panoları.

Fenerbahçe daha kalitelisini kullanmaya başlayınca, eskileri federasyona satmış.

Bizim stada çok yakışacağına eminim

eskileri satmış değil , snaırım onlar , klübün çalıştığı reklam ajansının malı ve o ajansın başka bir klüple anlaştığında aynı ürünü kullanması normaldir bence.

ayrıca , dikkat dağıtıcı , birde ısındığından dolayı futbolculara olumsuz etki yapabiliyor olası bi fiziki temasta.

bence iyi bi stad yokken ışıklı reklam tabelası istemek mantık dışı

POYRAZ
02.04.2010, 04:09
Bence mükemmel olurdu.

Guroni
02.04.2010, 11:00
Fikir güzel ama 2 hafta bir gözükecek bir reklam ve belediye yasalarına göre bu işlerden çok vergi alınıyor. Bunun yerine stat kapasitesi arttırılır veya büyük bir stad yapılırsa stad dışına ışıklı panolar 7/24 gözükeceği için daha kazançlı olacaktır

Mucahid Erdogan
02.04.2010, 11:09
bole bısıyı bu yonetımın yapması IMKANSIZ :)

Süleyman Eruyar
02.04.2010, 11:51
herhalde stad projesinin gerçekleşeceği düşünülerek yapılmıyor

Galatasaray bu yüzden yapmıyor mesela,

Melek
02.04.2010, 11:56
Güzel görüntü için tabiki isteriz ama yenisi yapılıcaksa gerek yok,çıkıp desinler yahu size stad felan yok yeni bizde elimizdekine bakalım.

Zambak
11.05.2010, 14:45
İyi bi Işılı tabela iyi olur...

M.S.SOFU
11.05.2010, 15:32
urfada ki tabela çok kaliteliydi
öyle bir tabela lazım bize de

Adem Hotaman
20.05.2010, 02:12
bu sponsorluk neden hayata geçirilmez anlamadım.gerçi forumu takip eden arkadaşlarımızında pek ilgisi yok buna.

Adem Hotaman
20.05.2010, 02:19
bildiğim kadarıyla bu 3 kulüp galatasaray bursaspor antalyaspor ile anlaşması var bizde böyle bir anlaşma yapabilir yeni bir markamız daha olur.zaten bunu oynayanlar gene oynayacaklar hiç olmazsa oynarken kulubüde katkı sağlasınlar.

Miraç Atalay Çiftçi
20.05.2010, 02:28
Daha önce Avni Aker'e ışıklı reklam tabelası olan başlığın adı "Sponsorluk ve Ek Gelir Önerileriniz" olarak değiştirildi. Burada aklınıza gelecek projeleri paylaşabilir, beyin fırtınası yaparak yeni ek gelir kaynakları üzerinde konuşabiliriz.

SEDAT
20.05.2010, 02:42
- Yeni stad yeni isim...Ama avni aker isminide güzel bi şekilde yaşatmalıyız..mesela oda kapalı spor salonu olabilir..

Trapezunda
28.06.2010, 20:34
Ayriyetten Takimin Idman T-Shirtlerinde, Polo Shirtlerde, Esofmanlarinda Kolda reklam yapilabilir yada koskoca Türk telekom yerine, sag gögüs Tarafina 2 daha nazik sekilde 2. Sponsor alinir TT nin altina. Milli Takimda gibi. Ayriyetten kalkip Statta Köfte ekmek satilmasi yerine 3-4 Tane Modern Yemek Standi kurarsin ve bunlarla birlikte ayriyetten Sponsorlara (Cola Turka, Ülker) pazarlarsin. Sirf onlarin mamülleri satilir. Büyük bir Skorbord onunla bile dünyanin reklami yapilir, yada Düz renk Koltuklar yerine Avrupada oldugu gibi uzaktan görünecek sekilde Sponsor Logosu Koltuklara ayarlanir, say say bitmez. Basit seyler. Ben burda stuttgarta bizim Diyanet Camii ne cok sey uygulamaya bakiyorum olmuyor, yöneticiler anlamiyor. Ama koskoca TS yönetimi anlamayip kendiliginden yapmiyorsa bunu camii yönetiminden beklemem yanslis oldugunu simdi anladim :)

shooter61
17.07.2010, 17:08
Sponsor olacak firma profesyonel branşlar için oluyorsa %50'sini,amatör branşlar için oluyorsa tamamını vergiden düşebiliyor.Firmanın bunda pek bir zararı olmuyor zaten.Sponsor bulmak ciddi bir iştir.Ahbab çavuş ilişkisiyle olmaz,hele hacısalihoğlunun getirdiği adamlarla hiç olmaz.Bu işte profesyonel birilerine ihtiyaç vardır.Reklam panolarının getirdiği gelirde kimseyi tatmin etmez...

Adem Hotaman
22.07.2010, 14:48
bursaspor da digital reklam panolarina geciyor ve 42 m lik skorboard da yapiliyor.bakalim bizimkiler ne zaman yapacaklar

Adem Hotaman
30.11.2010, 15:13
Eskişehirspor kulübünün resmi sitesinde led reklam panolarında reklamların dakikasının 3000-TL + KDV olduğunu gördüm.Eğer bizimde böyle bir reklam panomuz olsaydı daha yüksek fyata ve daha çok reklamla gelir elde edeceğimiz bariz ortada.Ligde birçok kulüp bu led reklam panolarını kullanıyor artık.Kulüp yöneticilerinin anlaşma yapılan şirketle görüşme yapmalı.Yeni stadı beklemek gibi bir şey söz konusu ise eğer büyük bir maddi kayıp olacağı kesin.Sonuçta stad yapımı 3-4 yılı bulacak.

Adem Hotaman
30.11.2010, 15:16
Beşiktaş ve Galatasaray'ın sigorta şirketleriyle sponsorluk anlaşması var(Bjk sigorta,GsHdi sigorta).Bizimde bu sektörü değerlendirmemiz lazım.

hyasin61
30.11.2010, 15:35
Bence Sadri Şener' in kardeşi TAV' ın sahibi özel maçlarda BARCELONA uçağını ayarlıyan kişidir.Bu kişi biz bir uçak şirketiye anlaşma yapabilir.
Mesala THY sponsorluğu bu takıma iyi gider.Tabii bizi kabul edermi THY bilmem.Çünkü türkiyede hiç bir sponsorluk vermiyor sadece reklam veriyor.
Alırsak sponsorluğu o zaman transferlerin kralı gelir........

Sefa
30.11.2010, 16:42
THY Sponsorumuz zaten.. Ana Sponsorumuz değil sadece..

Tolga
03.06.2012, 19:58
Hortlasın başlık.

Hasan Cubukcu
30.12.2012, 02:17
ayda 5 milyon trabzonspor taraftari tsnin banka hesabina 1 € projesi olsa bizim belimizi türkiyede degil avrupada bükemezler cok zor mu aslinda degil ama ,,,,,,,,,,,,

Murat'
30.12.2012, 10:18
Şortumuza klam vereek birini bulamıyorlar mı acaba?

Hamdi Karamahmutoğlu
30.12.2012, 12:27
ayda 5 milyon trabzonspor taraftari tsnin banka hesabina 1 € projesi olsa bizim belimizi türkiyede degil avrupada bükemezler cok zor mu aslinda degil ama ,,,,,,,,,,,,

Esasen ayda bir olmaz ama bir transfer dönemine özgün bir kampanya yapılabilir.
Trabzonspor taraftarı transferi kendi yapıyor gibi bir motto kullanılabilir pekala.
Her taraftar 10 TL bağış yapsa, en kötü 20 milyon civarı para toplanır, fazla verenler mutlaka olacaktır.

EMiRHAN61
31.03.2013, 19:10
İstanbul 2020 yorumsuz...

.....
10.07.2013, 23:48
Ben TS YANDEX projesinin bir an önce hayat geçirilmesini istiyorum yıllık 500bin dolar+KDV 5 Yıllık 2500000 dolar bunu GS,FB,BJK yaptı biz de yaparız.Bu konu üzerinde yöneticiler eğilmeli..Yandex CEO su 30 NİSAN 2013 te açıklması var Trabzonspor'a ts yandex adı altında browser kuracağız diye hala bekliyoruz...
İlgililere duyrulur..Özellikle..
TRABZONSPOR
Mehmet Uğur BOZOĞLU
YATIRIM, PROJELER VE TESİSLER SOR.

Ali Can
11.07.2013, 00:50
Esasen ayda bir olmaz ama bir transfer dönemine özgün bir kampanya yapılabilir.
Trabzonspor taraftarı transferi kendi yapıyor gibi bir motto kullanılabilir pekala.
Her taraftar 10 TL bağış yapsa, en kötü 20 milyon civarı para toplanır, fazla verenler mutlaka olacaktır.

bencede yapılabilir böle birsey

Yiğit Gayretli
11.07.2013, 01:49
"Trabzonsporlu İşadamları Derneği"

Çaplarına göre her sezon bir futbolcu transferi ortaklaşa yapsalar, hiçbirine koymaz.

Belimizi doğrultup tam anlamıyla kurumsallaşınca buna da ihtiyaç kalmaz zaten.

Yavuz Bektaş
15.08.2013, 23:41
bu sene forma arkası sponsporumuz yok ÜLKERle olan sözleşme bitti bence tanıtım olması maksatıyla tıpkı 2009-2010 sezonu başında olduğu gibi trabzoncell , trabzonnet veya tsclub arkaya yazılmalı

omondoles
15.08.2013, 23:57
Ts club'ta daha çok çeşit ve daha ucuz ürün satılmalı.

UğurB
16.08.2013, 07:12
Ben Forma Arkasina Medical Park - LIV Hospital gibi birsey bekliyorum...

Enisc
16.08.2013, 10:21
Bu herkesin para vermesi fikri çok iyi. Çoğu kişi zaten büyük paralar verecektir. 500 bin kişi 1 tl bağışladı diyelim, 1.5 milyon kişi 5 tl, 1 milyon kişi de 10 tl.

18 milyon tl buda 7 milyon € yapar.

7 milyon € çok büyük bir rakam. Hadi 5 m € olsun. Malouda ve Bosingwa'ya verdiğimiz yıllık para 4.5 milyon €

Enisc
22.08.2013, 14:41
Büyük kulüp olmak

Dortmund, 2012/13 sezonunda gelirler

Reklam | 121 milyon €
Maç Günü | 45 milyon €
TV | 87 milyon €
Transfer | 52 milyon €
Toplam 305 milyon €
(via @sporx (https://twitter.com/sporx))

Kombine gelirleri olmadan

Yavuz Bektaş
22.08.2013, 15:26
Forma arkası-sort-kol yakalari reklamsiz su an bu bile maddi kayıp acilen sponspor bulunmalı

byhaluk61
25.08.2013, 12:34
ya dıyorlar kı takım madddı sıkıntı cekıyor formanın sırtına,sortuna koluna reklam alamıyorlar mı ,,,o kadar trabzonlu var alsınlar yardım amaclı avrupada oynayacagız sonucda.....mesela medıcal park sırta versın ne oalcak sorta bulunsun kola bulunsun bence bunlar onemlı gelır kaynakları......

Travelair
26.08.2013, 14:32
İyi futbolcu transfer edersin. Hem futbolundan yararlanırsın. Hem de vakti gelince satar kârına bakarsın. Yenisini alırsın...

Harun-61
26.08.2013, 16:49
Forma arkası-sort-kol yakalari reklamsiz su an bu bile maddi kayıp acilen sponspor bulunmalı

Trabzon'lu isadamlari istanbul takimlarina destek versin :(

Cemal Sağlam
26.09.2013, 20:44
Halen sırt reklamı alamamamızın nedeni ne olabilir çok merak ediyorum

Paraya bu kadar ihtiyaç varken sponsor bulamamak garip geliyor

Yönetimin forma sırtına sponsor arayışı var mıdır çok merak ediyorum ?

cakalkerem
26.09.2013, 20:56
akyazı projesi hali hazırda devam ederken mevcut stada yatırım yapmazlar

drose61
26.09.2013, 21:40

Yıllardır her takım taraftarının konuştuğu,ama imkansız bir proje.

Cidden 5 milyon kişi bulabileceğinize mi inanıyorsunuz para verecek?

Bu ülkede Trabzonspor'u gece-gündüz takip eden ,gerektiğinde çıkarıp çat diye para verecek en en fazla 200-300 bin kişi bulabilirsin.

Para toplama olayı kolay bir şey olsa, İstanbul takımları uygulardı bugüne kadar.

mehmetgenc
27.09.2013, 19:14
Yeni reklam anlaşmamız

Kulübümüz ile Emay İnşaat Taahhüt Sanayi Ticaret A.Ş. arasında 2013-14 futbol sezonu için reklam anlaşması yapılmıştır. Anlaşmaya göre kulübümüz, 1.150.000.-TL+KDV reklam bedeli alacaktır.

Enisc
29.09.2013, 14:56
Reklam anlaşmaları artmaya başladı. Led reklam panolarının faydası :)

Kulübümüz, Royal Denizcilik ile 2013-14 futbol sezonu için, 1.000.000.-EUR+KDV bedelli reklam anlaşması yapılmıştır. Anlaşma, ayrıca, kulübümüzün Süper Ligi, Türkiye Kupası ve UEFA Avrupa Ligi'ndeki başarı derecelerine göre ekstra bonuslar içermektedir.

sessizkral_1
29.09.2013, 14:57
yapılacak stad için bjk-vodafone anlaşması gibi büyük bir sponsorluk anlaşması mümkünmü ?

Oruç
29.09.2013, 15:22
Kaç senedir söylüyoruz reklam panoları led olsun diye.

Çok şükür gördük bu günleri.

byhaluk61
26.11.2013, 17:06
bız sımdı gelrı kaynagı arıyoruz nerden gelrılerımzı olabılrı sponsporluklardan,stadın ısmı,trubunlerın ısmı,formada ıse 4 yer var.....on taraf sırt kol sort,bunları degerlendırmek lazım ,kaldı kı eger bızım tesıslerımzı akyazıya gecekse kı öle gozukuyor suan kı tesıslerımızı pesges cekemeyız bıze degerını vermeelrı gerekır,havaalanı buyutecekelr versınelr parayı alsınlar bunlar bızler ıcın cok buyuk gelrı kaynkaları......
--stad ısmı
--turubun ısımlerı
--tesıslerden para
--forma gogus
--forma sırt
--forma kol
--forma sort

bunlar cok buyuk gelrı saglayabılırız.....o kadar zengınımız var dıyorlar yapsınlar yardım ıllakı bı sıyasetcının dayatmasımı lazım,,,

alı agaoglu-ahmet agaoglu-muhammer usta-m.a.yılmaz vs vs vs....böle cok adamımız var cok zengınımız var bu yerlere saglam saglamda kasıtım degerınden fazla verılsın ne olacak bırazda gonul bagı ııcn fazla versınler,bu gelırlerle cok rahatlarızz,ne borc kalır ne tasa ne sıkıntı cok saglam bı kadro kurulur 10 yıllık ıyı bır yapılnama ıyı bır planlamayla
cok mu hayal peresım bılmıyorum ama...

cakalkerem
26.11.2013, 19:36
adını doğru pazarlayın yeter.....

byhaluk61
07.04.2014, 00:06
Ya anlayabilmis değilim kulüp borc yüzünden hicbirsey yapamıyor, hamle yapamıyor, transfer yapamıyor gelecegin planlamasını yapamiyor, ama bir cozumde bulamıyor bu duruma .kulup nasil ayakta kalir kalici gelirlerinle eh bunlarda sponsorlarla olacak is eh bizde de pazarlama isi sıfır, nasil ceo muz var anlamis deilim...stad yapıyorlar herseyi ni pazarla sponsor bul...stad isim hakki, 4 tribün isim hakkı, localar, forma gogus, sirt, kol, sort, eh havaalani yerimizi alacak, bunlar ilk basda yapulmasi gereken projeler olmasi gerekir, baska sponsorlarda tabi bulunabilir.....tabi bu dediklerimi yapacak bir yönetim göremiyorum. ..bu isleri yaptin mi ne borcun kalir ne birseyin....

Enisc
16.04.2014, 16:44
Beşiktaş, Kalde ile olan sponsorluğunu 2019 yılına kadar uzattı. Kalde bu sponsorluktan Beşiktaş futbol takımına 10M$, erkek basket takımına 1.55M$ verecek. Kalde sponsorluğu Beşiktaş futbol takımında "Forma Kol", Erkek basket takımında "Forma Sırt" olarak uygulanacak.

Adamlar sadece kol reklamından 10 Milyon dolar alıyor..

byhaluk61
17.04.2014, 14:32
Yazdım gene yazıyorum,o kadar buyuk gelır saglayıcı sponsorluklara ımza atmamız gerekıyor kı ,takım duzluge cıksın kı böle bır ımkan elımzıde var,ama bunu kullanabılmek,degerlendırebılmek bır vızyonun olsa gerek ama ne yazık kı bu yonetımde ben böle bır vızyon goremıyorum.......

Bunları yazdım gene yazacagım her seferınde gene belırtecegım;

--stad ısmı
--stad trıbun ısmı 4 adet
--loca
--tesıslerın arsası
--forma gögüs
--forma sırt
-- forma kol
--forma sort

bunlar cok buyuk sponsporluklar bence bunların harıcınde de yapılabılır ama bunlar en onemlılerı,bunları yapabıldıkden sonra yonetıcı olursun vızyon sahıbı olursun bunun netıcesınde de takımı du<zluge cıkmsı olur borcsuz kalıtelı bı kadro ıle mucadele edersın.......

R.KAKISIM
10.05.2014, 11:26
300 bin tl ye madem sponsorluk anlaşması yapılabiliniyor kulüple bizde tıpkı gazete ilanı kampanyasında yapılan gibi bir kampanya başlatıp takım şortuna bordomavi.net yazdıralım bu bir tepki-destek kampanyası olur.. diye düşünüyorum ne dersiniz olurmu? olur...

Yavuz Bektaş
20.05.2014, 21:58
Bu başlığı genele almamiz mümkün mu bir süreliğine
Şu anda formamizin on göğüs , arka , kol ve şort bölümündeki sponsporluklarin hepsi boş
Kulübün ekonomik durumunu goz önüne aldığımızda önemli olduğunu düşünüyorum
Ayrıca bir an once akyazi kulübe devredilmeli ve stadin isim hakkı satılmali

Fatih Çelik
23.05.2014, 15:09
http://www.fanatik.com.tr/2014/05/23/yok-mu-arttiran-370719 böyle bir şey varsa biz çok bekleriz yıldızları şampiyonlukları gençler. Köfteci Ramiz Akhisarı ligde tutmuştu acaba bizde onlarla mı imzalasak hem belki tarftara indirim yaparlar.

TSezgin61
24.05.2014, 12:37
1 sezon boyunca sirt reklami alamadi beyfendi hazretleri koskoca kulübe... Millet dünyanin parasini aliyor sponsorlardan...

Eriyoruz, elimizdekini kabediyoruz...

F. Yıldırım
24.05.2014, 13:31
Gs'nin adı gazprom, samsung ve lukoil ile anılırken, biz de icraat dahi yok. Ayrıca Türk firması ile anlaşma yapılacaksa 1 yıllık en fazla 2 yıllık anlaşma yapılsın. Bu gidişle Türk Telekom'u arıyacağız.

EgeKum
28.05.2014, 00:38
medical park olabilirmi acaba ? :D yıldı 10-15 milyon euroluk bir fiyata göğüs ve sırt ve şort sponsorluğunu alabilirler kol içinde yıllık 3-4 milyon eouro yeterli olurdu :D
edit: kol için başka bir firma demek istedim anladınız herhalde :D :D

EgeKum
28.05.2014, 00:42
kaliteli bir forvet alsak biraz ismi ünü olan birde savunma yada orta sahaya bir takviye (yabancı) avni akerdede son senemiz en az 15 bin kombine gider :) :)

byhaluk61
10.06.2014, 19:22
sezon başlıyacak,hala göğüs-sırt-şort-kol reklamı sponsorlarımzı bellı deıl.....umarım görşmeler yapılıyordur......

Yavuz Bektaş
20.06.2014, 16:52
sezon başlıyacak,hala göğüs-sırt-şort-kol reklamı sponsorlarımzı bellı deıl.....umarım görşmeler yapılıyordur......
forum yöneticilerine soylesek de bir sureligine genele tasisalar başlığı temmuza geldik hala hepsi boş yıllık en az 10-11 milyon euroluk kayip demek bu

Koray Böyük
20.06.2014, 17:07
forum yöneticilerine soylesek de bir sureligine genele tasisalar başlığı temmuza geldik hala hepsi boş yıllık en az 10-11 milyon euroluk kayip demek bu

gercekten yıllık 10 m€ alınıyormuu

Yavuz Bektaş
20.06.2014, 17:19
gercekten yıllık 10 m� alınıyormuu
iyi bir pazarlamayla göğüs sirt kol sort hepsi 10 milyon eder

28TS61
20.06.2014, 19:11
bakalim ne olacak

byhaluk61
24.06.2014, 13:48
Sezon açılıyor bizim sponsorlukişinden hale ses yok......bjk sezonu açmış ,adamların formalrında :vodafone-beko-kalde....göğüs-sırt-kol 3nude sponsor almış.....

Yavuz Bektaş
24.06.2014, 18:37
Sezon açılıyor bizim sponsorlukişinden hale ses yok......bjk sezonu açmış ,adamların formalrında :vodafone-beko-kalde....göğüs-sırt-kol 3nude sponsor almış.....
ben şahsen ihonun bu isi de beceremeyecegini düşünüyorum formalar bos olur veya en iyi ihtimal siradan firmalara düşuk fiyattan 4-5 yillik verir cok bise beklemeyelim

irfan61
24.06.2014, 23:42
Fadıl Akgündüz o kadar Trabzonspor'luysa takımın isim hakkını almaya çalışıcağına aynı parayı versin formaya göğüs reklamı olsun.

F. Yıldırım
24.06.2014, 23:45
Çok önemli bir konuda hala gelişme yok. Acaba hiç görüşme yapıldı mı? İHO ile konuşma imkanı olan biri biraz bilgi edinebilirmi?

Murat'
04.07.2014, 17:55
Göğüs reklamı konusunda yaprak bile sallanmıyor maalesef.

Yiğit SARI
04.07.2014, 17:59
Bu nedir ya? Koskoca(!) Trabzonspor bir sponsor bulamıyor kendine

E. Cumur61
05.07.2014, 03:21
gs ve febesde de ayni sorun var galiba onlar da ariyorlar bildigim kadariyla

drose61
05.07.2014, 03:50
formadan 11 milyon euro alamayız, toplam 6 milyon iyidir.

3 göğüs, 2 sırt, 1 kol gibi.

Galaxy Nexus cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Kadir
05.07.2014, 03:53
göğüs Citroen
kol HTC
sırt HP

İstiyorum yönetimden :)

Transfer başlığına çevirelim :)

Enisc
05.07.2014, 11:47
şikeciler farklı bir yöntem deneyecekmiş.

https://pbs.twimg.com/media/BrxFFu8CMAAmXMT.jpg:large

drose61
05.07.2014, 15:30
şikeciler farklı bir yöntem deneyecekmiş.

https://pbs.twimg.com/media/BrxFFu8CMAAmXMT.jpg:large

fena değil, en azından reklamsiz forma almak güzel olurdu.

Galaxy Nexus cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

selcuk
14.07.2014, 06:17
tamamda bi özet gecip link koysaniz yeter
su meymenetsiz formayi görünce orucum bozulacakti

Kubilay ŞAHİN
15.07.2014, 10:20
Göğüs Samsung güzel durur gibi.

Ama herşey paraya bakar.

Parası iyi olduktan sonra isterlerse Kebir Süt Ürünleri koysunlar.

Sefa
27.07.2014, 17:02
https://pbs.twimg.com/media/BtjkTAnIcAATUwg.png

Sponroslarımızdan 5 tanesinin patronu Fenerli. Trabzonsporlu tek sponsor Legato o da bu yıl geldi.

Lafta Trabzonsporlu ey zenginlerimiz neden utanmaz anlamam.. Bu zor zamanda değil de iyi zamanda yemeye gelmeyi bekliyorlar sanırım..

Ertan1982
27.07.2014, 17:36
https://pbs.twimg.com/media/BtjkTAnIcAATUwg.png

Sponroslarımızdan 5 tanesinin patronu Fenerli. Trabzonsporlu tek sponsor Legato o da bu yıl geldi.

Lafta Trabzonsporlu ey zenginlerimiz neden utanmaz anlamam.. Bu zor zamanda değil de iyi zamanda yemeye gelmeyi bekliyorlar sanırım..

insaat sirketi haric baska sirketleri var mi? usta hastaneleri ama satti onlari.liv aldi sanirim.Senol günes zamaninda kuracaktik baglari kore ile hic problem kalmazdi.

oxman
27.07.2014, 22:50
göğüs sponsoru: yıldız futbolcu sözü verip cayan Ağaoğlu "Yaşam Mimarı" olabilir.yakın olan varsa iletsin
ayrıca TV kanalı açılırsa ek gelir elde edilir ama youtube kanalı bile yok

cyberentalpi
28.07.2014, 04:35
en cok yakısan

forma reklamı : limak
sırt reklamı: acunmedya
sort reklamı: kiğılı

ön adımızda milangaz TS :((

Harun-61
06.08.2014, 15:44
Müthis bir kadro kuruluyor, iyi para getirecek bir gögüs reklami gelmeli.

Harun-61
09.08.2014, 10:48
Gögüs, Kol, Sort ve Sirt alanlari hala bos.

YOk mu sponsor olan arkadas ???

UğurB
22.08.2014, 10:46
Su anda 1 sezonluk anlasma yolu aranmali ve bu sezon yasayacagimiz iyi bir sezon gelecek sezonlarin anlasmalari icin elimizi guclendirir.
Haydi Zorlu, bu formaya VESTEL yakisir...

Harun-61
22.08.2014, 11:03
Gögüs, Kol, Sort ve Sirt alanlari hala bos.

YOk mu sponsor olan arkadas ???

:cool: Nerede Trabzon lu milyarderler ???

SametKumbasar
25.08.2014, 23:47
G.Saray ve Fenevbahçe formalarında Ülker hala sponsor.

Bizde neden böyle bir durum yok?

Acaba lig maçlarında mı olacak?

Sefa
26.08.2014, 00:26
G.Saray ve Fenevbahçe formalarında Ülker hala sponsor.

Bizde neden böyle bir durum yok?

Acaba lig maçlarında mı olacak?

Ülker futboldan elini çekti. Anlaşmaları devam ettiği için Fenerbahçe ve Galatasaray reklamları devam ediyor onların da son seneleri.

saracennegative
02.09.2014, 19:14
Sponsorluk değilde farklı alanlara yatırım yapıp kulübü bir holdinge çevirirsek hep ayakta kalırız.Bu inşaat ve gıda olabilir veya karadenizde petrol aramak baraj yapmak.Türkiye değil komşular ve dünya genelinde olabilir.20 Milyona futbolcu aldık.10 milyonluk yatırım yapsaydık çok iyi olurdu.özellikle karadenizde bir silah sanayi bile kurulabilir.veya başka yerde.Bence artık reklam geliri için başkasından para bekleyeceğimize kendi gelir kaynaklarımızı oluşturmanın zamanı geldi.Dışardan güç toplayıp futbola aktarmamız lazım.Sizce nasıl olur?

Yiğit SARI
04.09.2014, 00:45
Eveet ligimizin kalitesinin geldiği nokta fenerasyon sağolsun

.....Suat Altın İnşaat, Erciyesspor kulübüne yıllık 1 Milyon 750 Bin TL. ödeme yapacak. Erciyesspor'un da adı "Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor" olacak.....

http://spor.internethaber.com/spor/super-lig/erciyessporun-ismi-degisiyor-202229.html

Rezalet değil de ne?

E. Cumur61
09.09.2014, 21:12
http://voetbalturks.nl/rabobank-sponsor-van-turkse-trabzonspor/ şöyle bir haber var Türkçe'ye çevirebilecek arkadaşlar bir el atsın

cakalkerem
09.09.2014, 21:34
bunuda yönetim düşünsün....

gitsin ağaoğlun dan ışıklı tabelalı reklam alsın...

gögüs reklamımız vodofone olmalı bence

TUNCAY HİÇYILMAZ
10.09.2014, 01:12
http://voetbalturks.nl/rabobank-sponsor-van-turkse-trabzonspor/ şöyle bir haber var Türkçe'ye çevirebilecek arkadaşlar bir el atsın

Rabobank Bankacılık Düzenleme ve Denetim Kurulundan Türkiyede faaliyet izni almış. Haberin doğru olma ihtimali olabilir diye düşünüyorum..

Yavuz Bektaş
10.09.2014, 01:32
rabobank izni dun almış.
hem stad hem forma sponsorlugunu verebiliriz Inşallah haber doğrudur
Türkiyede kendini tanitmak isteyecektir

Tahir61
10.09.2014, 11:09
aynı haber http://www.turksvoetbal.net/trabzonspor/rabobank-ziet-iets-in-sponsorschap-trabzonspor-090926094

E. Cumur61
10.09.2014, 12:10
5-7 milyon € iyi para gs bile 7.5 milyona bulamıyorken. İnşallah doğruluk payı vardır.

Yiğit SARI
10.09.2014, 12:15
Eğer haber doğruysa

http://www.soprabanking.com/images/librariesprovider17/soprabankingsoftware/rabobank9e561194e93c64d785faff0000851219.jpg?sfvrs n=0

Logoları fena değil ama tabiki bu renk düzeninde kulanılmamalı

Oğuz ZEYTİN
10.09.2014, 13:34
Rabobank; daha önce binicilik, bisiklet ve hokey sporlarına destek olmuş.

Ülkemizdeki yatırımları uzun vadeli ise yine spor üzerinden bir sponsorluk stratejisi planlayabilirler. Türkiye'de futbolun sporun ötesinde artık bir çılgınlık olduğu düşünülürse Trabzonspor onlar açısından iyi partner.

selcuk
10.09.2014, 13:57
http://www.konhcvv.nl/userfiles/3_ln_archief/4323_hvv_shirt_rabobank_27aug2010_2.jpg
bi bu reklami bulabildim forma üstünde
bisiklet sporunda bayaga yüksek faliytliler sanirim
gercekden olursa 1. sinif sponsor olur

Oğuz ZEYTİN
10.09.2014, 14:22
Kaliforniya'da stadyum ve spor salonları varmış.

selcuk
10.09.2014, 14:44
bisikletten 2012deki doping skandallari sonrasinda kulüplerini geri cekmisler

temiz spor severler diyebiliriz

borsada oynadiklari oyunlar zamaninda devlet tarafindan arastirilmamasi icin 750milyon avro ödemisler

hollandanin en büyük bankasi
dünyanin en saglam 10. bankasi

daha iyi sponsor zor bulunur, bence

Yiğit SARI
10.09.2014, 18:23
Bu sponsorluk olayı ne düzeyde acaba? Olsa çok iyi olur

selcuk
10.09.2014, 18:37
Bu sponsorluk olayı ne düzeyde acaba? Olsa çok iyi olur

5-7 milyon arasi konusuldugundan daha cok stadin ismidir diye düsünüyorum

bizim forma sponsorundan bukadar ücret alabilmemizin pek mümkün oldugunu sanmiyorum

Bera B.
10.09.2014, 18:38
Mesela yani.

http://i.imgur.com/k8DPNmp.jpg

SüRMeNe_6161
10.09.2014, 18:43
Yakışır :)

bordomavi1
10.09.2014, 18:50
Forma almak için sponsoru bekliyordum. Bu iyi oldu. Formanın üzerine güzel yerleştirirlerse sponsorlu alırım, forma üstünde kötü durursa acele edip sponsorsuz alırım.

http://haber.stargazete.com/ekonomi/dunya-devi-banka-turkiyede/haber-937721

http://www.cnnturk.com/haber/ekonomi/sirketler/bddkdan-rabobanka-faaliyet-izni

http://ekonomi.haberturk.com/para/haber/988238-bir-hollandali-daha-turkiyede

Böyle haberler var.

Tahir61
10.09.2014, 21:16
Mesela yani.

http://i.imgur.com/k8DPNmp.jpg

güzel duruyo ama konuşulan rakamlara ve şirketin büyüklüğüne bakılırsa logoları ve renklerinden vazgeçeceklerini sanmıyorum ne yazık ki

haberin geçtiği yabancı kaynakların güvenilirliği nedir acaba

yukarda bu şekilde kullanılmış yeni fark ettim :(

umitkaragoz1988
10.09.2014, 21:17
Bu mudur acep sponsor

Furkan
11.09.2014, 00:43
gs de bu hafta sponsor açıklayacakmış. Umarım iyi bir anlaşma yaparız ve ekonomik problem yaşamayız..

umitkaragoz1988
11.09.2014, 01:26
Gazprom diye söyleniyor gs taraftar forumunda. ama kesinleşen bir şey yok.

UğurB
11.09.2014, 08:53
GS mevzusunda sanirim bu sezon ligde farkli, Avrupa'da farkli sponsor kullanacaklar.
Gazprom Avrupa icin TTnet turkiye icn olabilir.
Bizim icin ise Rabobank gibi uluslararasi bir markanin sponsor olmasi beni cok mutlu etti. Boyle bir sponsorluk diger cok uluslu firmalar icin farkindalik yaratacaktir...

umitkaragoz1988
11.09.2014, 17:31
Görüşmeler yapiliyor mus hadi hayirlisi

Oğuz ZEYTİN
12.09.2014, 08:49
Bugünkü Milli Gazete'de Robobank ile ilgili bir haber var:

http://www.milligazete.com.tr/haber/Rabobankta_Rothschild_izi/334288#.VBKI7pR_t14

OrkHun
12.09.2014, 08:58
Böyle O.Ç. bir banka ile çalışılmasını istemem. Esasında banka ile çalışılmasını istemem.

Tayfun
12.09.2014, 09:01
Rabobank için kasamıza girecek para tahmini ne kadar olur ?

selcuk
12.09.2014, 10:44
Böyle O.Ç. bir banka ile çalışılmasını istemem. Esasında banka ile çalışılmasını istemem.

vallah yazida hic bir delil yok
tam tersi rothschildlerin bankasi denilen bankalarin en büyük rakiplerinden biri rabo (goldman sachs, hsbc, diba....)

sonra 2012 de dopinglen pislenmis bisikletsporunda cekilmis bir banka, sponsor olarak degil direk kendi kulüpleri vardi

ve su an sikebahce ve gayse gibi kitleler varken bizlen masaya oturmalarida siradan bi adim degil

stad diyorsaniz, bence sikeciler saracogulunun ismini verirdiler

aci gercek rakiplerimiz hayatta rothschild gibi bi gücün bizim arkamizda olmasina izin vermezdi

Rabobank için kasamıza girecek para tahmini ne kadar olur ?
anlasmaya bagli
ama türkiyede adamlar sifirdan ayak basacaksalar gercekden, inanilmaz p.r.yapmalilar
forma+stad min. yillik 10 milyon euro getirir diye düsünüyorum
arti pano reklamlari ,taraftar kredi karti gibi uygulamalar vs vs
yani yönetimin adamlara sunacaklari imkanlara bagli bir konu

benim bildigim türkiyede bir bankanin faaliyet izni almasi icin sadece merkez bankasindan 350 milyon dolarlik sigorta fonu acmasi gerek, yani adamlar para harcamayi göze aldi, sen artik onlara harcamaya yer göster

fincher
12.09.2014, 11:05
Habere göre Türkiye'de bankacılık iznini almış,yani Türk pazarına gireceği kesinleşti,bu durumda forma sponsoru olma olasılığı yüksek,belki stad ismi de bu bankayla görüşülüyordur.Rabobank Arena vs gibi...

bordomavi1
12.09.2014, 13:30
Stat hariç 10 milyon euro alsak çok güzel olurdu. Stadı seneye pazarlamak bizim için daha iyi olur.

bordomavi1
12.09.2014, 16:15
Şirketimiz ile Huawei Telekomünikasyon Dış Ticaret Ltd. Şti. ve Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı ile sponsorluk görüşmelerine başlanmış olup, kamuoyu gelişmelerden haberdar edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

gs kendine sponsor bulmuş. türk hava yolları bize de sponsor olsun.

Beypba
12.09.2014, 16:26
Şirketimiz ile Huawei Telekomünikasyon Dış Ticaret Ltd. Şti. ve Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı ile sponsorluk görüşmelerine başlanmış olup, kamuoyu gelişmelerden haberdar edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

gs kendine sponsor bulmuş. türk hava yolları bize de sponsor olsun.

THY Bizim avrupa maçlarımız içinde sponsor olmalıdır en azından..omuz yada sırt reklamı almalıyız..borumu bizde avrupada temsil ediyoruz Ülkeyii her nekadar bizi kabul etmeseşerde :)

DeAgLeMaNyAq
12.09.2014, 16:37
THY Bizim avrupa maçlarımız içinde sponsor olmalıdır en azından..omuz yada sırt reklamı almalıyız..borumu bizde avrupada temsil ediyoruz Ülkeyii her nekadar bizi kabul etmeseşerde :)

UEFA sırt ve kol reklamlarına izin vermiyor...

Tayfun
12.09.2014, 16:43
galatasaray, Huawei ve THY ile yapılan anlaşmadan 1 yılda toplam 7 milyon Euro kazanacak.

Sefa
12.09.2014, 16:47
THY Şampiyon takımlarla standart anlaşmamız var dışına çıkmayacağız demişti bu laflarını yediler..

Devler kurumu olarak diğer takımlara da aynı imkanı sunmaz zorundalar..

Ama ben işin diğer kısmıyla ilgileniyorum.. Şike sürecinin en kârlı takımına bir sus payı daha verildi..

bordomavi1
12.09.2014, 16:49
Biz de 2 yıllık anlaşma imzalasak, toplam 10 milyon euro'dan iyi olucak.

Murat'
12.09.2014, 16:51

UEFA sırt ve kol reklamına izin vermiyor yalnız, Avrupa maçlarında sadece göğüs reklamı kullanılıyor.

Bu arada Galatasaray turnayı gözünden vurmuş gibi.

Semih AYDIN
12.09.2014, 16:55
THY bize de reklam versin.

dekker61
12.09.2014, 16:59
Hollanda basınından Trabzonsporumuza Sponsor iddiası...

>>> http://bit.ly/1wmocyf

Deniz Tosunoğlu
12.09.2014, 16:59
THY bizim sponsor olsa keske

cem1990
12.09.2014, 17:47
CL de oynayacak Türk takımına sponsor olmak gayet mantıklı
Valla bende THY genel müdürü olsam şansımı Gs den yana kullanırım tabii ki de

Hakan
12.09.2014, 18:37
Gs Huawei ve THY'den toplam 7 milyon dolar alacakmış

Veysel
12.09.2014, 18:52
Daha Thy reklamlarına like basmıyorum thy benim için bitmiştir

cınar#7
12.09.2014, 23:08
http://www.velowire.com/images/blog/maillots/2009/Rabobank.jpg

61_ts
13.09.2014, 10:40
Galatasaray iyi cözüm buldu ve 7milyon $ kasaya....
Ic saha Huawei Avrupa maclari THY

http://www.fotomac.com.tr/galatasaray/2014/09/13/para-babasi-gsaray

Tayfun
13.09.2014, 13:55
Onur İNCEHASAN ‏@oincehasan şimdi
Sponsorluk haberleri doğru değil!

Diyor yöneticimiz...

umitkaragoz1988
13.09.2014, 17:29
bu sene herhalde sponsorsuz kalıcaz.

cakalkerem
13.09.2014, 18:04
Dun bir ara sanki bir hollanda bankasi folan okumustum

bordomavi1
13.09.2014, 18:20
http://www.tarafsizbolge.com/spor/trabzonspor-da-thy-ile-avrupada-h10848.html

Tuğrul
13.09.2014, 18:56
http://www.tarafsizbolge.com/spor/trabzonspor-da-thy-ile-avrupada-h10848.html

THY bize sponsor olmakta zorunda.

Çünkü millet'in parası ile haksız kazanç, haksız rekabet sağlanmamalı.

Madem ki THY böyle bir yola çıktı.

Ülke'nin 4 büyük takımından birine aynı kaynakları sunmalı.

bordomavi1
13.09.2014, 19:06
THY bize sponsor olmakta zorunda.

Çünkü millet'in parası ile haksız kazanç, haksız rekabet sağlanmamalı.

Madem ki THY böyle bir yola çıktı.

Ülke'nin 4 büyük takımından birine aynı kaynakları sunmalı.

büyük şikeciler sponsor almayacaklarını açıkladılar. küçük şikecilerin sponsoru var. gs ve bizim sponsorumuz yoktu. THY ise gitti gs'ye sponsor oldu. Adaletli davranmak istiyorlarsa bize de gs ile aynı tarifeyi uygulamak zorundalar.

saracennegative
13.09.2014, 19:20
Thy özelleştirildi adam istediğine sponsor olur

bordomavi1
13.09.2014, 19:26

yarısı özel, yarısı devletmiş.

selcuk
13.09.2014, 20:21
Onur İNCEHASAN ‏@oincehasan şimdi
Sponsorluk haberleri doğru değil!

Diyor yöneticimiz...

hangisi
hollandami, thy mi yoksa hepsimi

Sefa
13.09.2014, 21:48

Özellik durumu yok Halka açık ancak kontrolü devlet elinde..

umitkaragoz1988
14.09.2014, 16:26
thy ile anlaştıkmı avrupa maçları için. söylentiler var ama gerçekmi. kulüp açıklama yapmadı yalan haber sanırım.

Sefa
14.09.2014, 22:10
Galatasaray'ın Babasının malı olan stadı Devlet alıp dağa yolladı haklı adam..

Galatasaray'ın kiralama süresi 2008'de doldu Devlet isterse Ali Sami Yen'i alıp kapı dışarı atardı seni ama sana Türkiye'nin en iyi stadını yaptılar..

Tayfun
16.09.2014, 13:27
Skorer ‏@SkorerCom (https://twitter.com/SkorerCom) 13 sn. (https://twitter.com/SkorerCom/status/511823597611286530) Trabzonspor, Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı ile sponsorluk görüşmelerine başlandığını borsaya bildirdi.

Mesut
16.09.2014, 13:28
Thy sponsporu çok iyi oldu

Kazım Bostan
16.09.2014, 13:39
bu thy meselesi bildiğimiz forma sponsorluğu değil mi? nasıl olacak sadece avrupa maçları için mi?