PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Suçları Şampiyonluk

35deniz
22.07.2009, 13:14
Trabzon futbol kenti... 1900 yılların başından itibaren futbol topu peşinde koşan Trabzon insanı nice büyük değerler üretti. Türk Milli takımına sayısız oyuncu yetiştirdi. Ve Trabzonspor kurulduktan sonra da Trabzon insanına biraz değer verildiğinde ne kadar büyük başarılara imza atılabileceği görüldü. Bordo-Mavililer tümü kendi öz evlatlarıyla, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray’ı silindir gibi ezerken, 10 yılda 6 şampiyonluğu, sayısız Türkiye Kupası, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık Kupalarını da müzesine götürdü. Avrupa’da fırtına gibi ezip, nice devleri dize getirdi. Ama daha sonra büyük bir değişim, başkalaşım başladı. Son 25 yılda yüz milyonlarca dolar adeta sokağa atıldı. Şampiyonluk hevesi her defasında kursağımızda kaldı. Ama yine de milyonlarca dolar yatırımdan vazgeçilmedi. Nice yıldız oyuncular alındı ama yine de beklenen sonuçlar bir türlü gelmek bilmedi. Taraftarlar yıllarca büyük hayal kırıklıkları yaşadı, intihar edenler, büyük acılar çekenler oldu.

Bayanlar Özleme Nokta Koydu
İşte Profesyonel erkek futbol takımının şampiyonluğu için bir kentin tüm insanları seferber olmasına, dünyanın dört bir yanındaki Trabzonspor sevdalılarının çabalarına rağmen bir türlü beklenen başarı, o şampiyonluk kupası gelmedi. Geçen sezon da sadece transfere 40 milyon Euro’ya yakın bir yatırım yapıldı. Buna rağmen çok kötü geçen bir ligde ancak üçüncü olunabildi. Büyük hayal bir başka bahara kaldı. Ya Bayan Futbol Takımı ne yaptı? Henüz kurulalı iki yıl olmasına rağmen inanılmazı gerçekleştirdi ve rakiplerine büyük fark atarak ipi göğüsledi. Kuruluşunun ikinci yılında Bordo-Mavili camiaya şampiyonluk kupasını hediye etti. Hem de 2 yabancı dışında tümü Trabzonlulardan oluşan bir takımla... Ve sadece 150-200 bin liralık bir yatırımla... Bordo-Mavili kulübün bayan takımının bu büyük başarısı herkese örnek olurken, Trabzonspor için de gurur olarak kabul edildi.

Kapatılması İçin Uğraşılıyor
Birkaç gönüllü yönetici ve teknik adamın çabaları, Trabzon’da futbolla yatıp kalkan ailelerin büyük özverileriyle kurulan bayan futbol takımı, neredeyse erkek takımının binde biri masrafla şampiyonluğa ulaşmanın ödülünü beklerken, haftalarda kapatılması gündemde tutuldu. Trabzon’un bir futbol kenti olduğunun, bayanlar aracılığıyla da tüm Türkiye’ye anlatılmasına yardım edecek olan Trabzonspor bayan takımının ipi çekilmek isteniyor. Bir kent tüm enerjisini harcadığı erkek takımını 25 yılda zirveye taşıyamazken, birkaç gönüllünün şampiyon yaptığı bayan takımının kapatılması için bazı kesimlerin ve yönetim içinde etkin bir takım güçlerin mücadele verdiği belirtildi. Takımın ayakta kalması gerektiğini savunanlar, bu konuda direnişini sürdürürken, önümüzdeki sezon Şampiyonlar Liginde mücadele edecek olan takımın akıbetinin ne olacağı ise şimdiden merak edilmeye başlandı.

28TS61
22.07.2009, 13:17
bu haberin kaynaginida belirtirmisin lütfen

ozturk
22.07.2009, 13:19
kaynak nedir kardeş?

Adem Hotaman
22.07.2009, 13:21
eğer doğruysa her branşı kapatın

Samet Türkmen
22.07.2009, 13:21
Google'a yazdım Günebakış çıktı.

Hasan ZAİMOĞLU
22.07.2009, 13:25
onlarla gurur duyuyoruz ne kapatılması

Sümeyye Şahin
22.07.2009, 13:26
Doğru olmamasını umuyorum.

Kaya
22.07.2009, 13:31
İçeriğinde kesin olarak kapatılacağına dair husus yok. Kapalı ifadelerle bazı kesimler denilmiş. Açıkçası şu an itibariyle net bir şey söylemek söz konusu değil.

Hekimoğlu
22.07.2009, 13:36
Bu branşın herhangi bir geliri olmadığı için kapatmak istiyorlar sanırım yanlış bir düşünce Trabzonspor kulübü bu branşları kapatmamalı aksine çoğaltmalıdır.

Ali Can
22.07.2009, 13:36
inş. doğru değildir

Ilelioglu
22.07.2009, 13:48
Ne kapatilmasi ya onlarla gurur duyuyoruz ve bizi Sampiyonlar Liginde en iyi sekilde temsil edeceklerdir...:)

Zafer BİLGİN
22.07.2009, 13:54
Bu başlığı kapatın.olmayan bir konunun tartışmasını yapmayalım

ulvicebi61
22.07.2009, 14:00
benim sınıf arkadaşlarım oynuyor o takımda beden eğitimi bölümünden..bundan ziyade benim bildiğim tff şampiyonlar ligi için trabzonspor bayan takımına para verecek ki yurt dışında ki maçlara gidebilsin..para vermelerini bekliyorlardı..

hodlu
22.07.2009, 14:02
Benim şahsi fikrim bayanların futbol oynaması taraftarı değilim.İsteyen kızabilir fakat yakışmıyor onlara futbol...

DKaraduman
22.07.2009, 14:04
20 milyar ile üst lige çıkan masa tenisi takımını kapatıyorlarsa bunu da kapatmaları beklenebilir ancak bana kalırsa doğru değil.

Ilelioglu
22.07.2009, 14:05
Benim şahsi fikrim bayanların futbol oynaması taraftarı değilim.İsteyen kızabilir fakat yakışmıyor onlara futbol...

Ben öyle düsünmüyorum...

Ayrica bu basligin kapatilmasi gerek cünkü bu isin asli bile yok...:rolleyes:

Hüseyin İlkin
22.07.2009, 14:10
Kesin, net bir bilgi içermeyen başlığı izninizle kapatıyorum. Bayan futbolcularımızı, tekrar elde ettikleri başarıdan dolayı da tebrik ederim.

Bayan futbolcularımızla ilgili başlık;

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=15873&page=37