PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ordusporlular’da yürüdü....

Emorfo
08.06.2005, 17:31
Türkiye 2. Lig B Kategorisi B Grubu'nda 15 Mayis'ta Orduspor-Eskisehirspor maçinda çikan olaylarla ilgili Eskisehirspor'un 2. yariya çikmasi üzerine, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) maçin yeniden oynanmasina karar vermesi üzerine Ordulular sokaga döküldü.
Dün gece saatlerinde TFF'nin maçin yeniden oynanmasina iliskin kararinin Ordu'ya ulasmasi üzerine yerel TV'ler yayinlarini keserek canli yayinlara geçti. Yapilan canli yayinlarda miting yapilmasi karari alindi. Bugün ögle saatlerinde Ordu Belediye Meydani'nda yapilan mitinge yaklasik 20 bin Ordulu katildi. Belediye Meydani'nda yapilmasi beklenen miting bir anda karayoluna kaydi. Binlerce taraftar ellerinde Mor-beyazli bayraklarla Samsun-Trabzon karayolunu 2 saat trafige kapatti. Bu sirada karayolunda kilometrelerce uzunlukta araç kuyrugu olustu. Güvenlik güçleri, yolu ulasima kapatan taraftarlara güçlükle müdahale etti.
Orduspor'lu taraftarlar ellerindeki pankartlarla TFF yönetimini ve Gençlerbirligi Baskani Ilhan Cavcav'i istifaya çagirdi. Özellikle Ilhan Cavcav'i hedef alan Ordulular, yol kapatma ve yürüyüsleri boyunca 'Cavcavcavcavcavcav' seklinde slogan atti. Taraftarlar ellerinde "Federasyon istifa", "Eskisehir Samsun'a gelme, çikisin yok", "Tahkim Rezalati", "Tahkim Cinayeti", "Biçakci istifa", "Masabasi Cavcav ekibi" yazili pankartlar tasidi.
------------------------------------------------------------ ----

Emorfo
09.06.2005, 10:01
ORDUSPORLU TARAFTARLARDAN FEDERASYONA SIYAH ÇELENK...
- ORDUSPOR KULÜP BASKANI SÜKRÜ BODUR:
- "ORDUSPOR SAHADA SAMPIYON OLMUSTUR ANCAK TAHKIM KURULU VE TFF YÖNETIM KURULU TARAFINDAN HAK ETTIGI SAMPIYONLUK ELINDEN ALINMAYA ÇALISILMAKTADIR"
- ''TAHKIM KURULU'NUN KARARI HUKUKA AYKIRIDIR, TAKDIR YETKISI HAKEMDEYKEN, GÖZLEMCININ KASITLI RAPORUNA DAYANILARAK KARAR VERILMISTIR''
- ''FUTBOL FEDERASYONU YÖNETIM KURULU, HUKUKA UYGUN KARARININ ARKASINDA DURMAYARAK YENI BIR KAOSA YOL AÇMISTIR''
- ''BU MAÇIN YENIDEN OYNANMA IMKANI YOKTUR, 8 HAZIRAN ITIBARIYLE LISANSLI OYUNCU SAYIMIZ 3'TÜR VE TEKNIK DIREKTÖRÜMÜZ MEVCUT DEGILDIR''

Ikinci Futbol Ligi (B) Kategorisi (B) Grubu'nda 15 Mayis'ta Ordu'da yapilan ve saha olaylari nedeniyle Eskisehirspor'un ikinci yariya çikmadigi maçla ilgili, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) maçin yeniden oynanmasina karar vermesinin tepkileri sürüyor.
TFF'nin Levent'teki binasina yürüyen yaklasik 150 kisilik Orduspor taraftari Federasyon'a üstünde 'LÜTFEN' yazan siyah çelenk birakti. Federasyon önünde slogan atan taraftarlar Tahkim Kurulu'nu ve Levent Biçakçi'yi istifaya davet etti. Ayrica taraftarlar Ilhan Cavcav aleyhine tezahürat yapti. Grup daha sonra sessizce dagildi.
Tahkim Kurulu'nun 18 Haziran'da Samsun'da yeniden oynanmasina karar verdigi Orduspor-Eskisehirspor maçi ile ilgili Türkiye Spor Yazarlari Dernegi'nin Levent'teki tesislerinde bir basin toplantisi düzenleyen Orduspor Kulübü Baskani Sükrü Bodur ve yönetici Nedim Türkmen, Tahkim Kurulu kararinin hukuka aykiri oldugunu öne sürerek, Federasyon Yönetim Kurulu'nu da ''aldigi hukuka uygun kararinin arkasinda durmayarak kaosa yol açmakla'' suçladi.
Federasyon'un, Eskisehirspor'un 3-0 hükmen yenik sayilmasina iliskin kararinin dogru, ancak eksik oldugunu, Eskisehirspor'un 3 puaninin da silinmesi gerektigini ifade eden Bodur, ''Tahkim Kurulu'nun karari da hukuka aykiridir. Maçin oynanmasi için gerekli emniyet tedbirinin varligini takdir yetkisi sadece hakemdeyken, seyirci olaylarini rapor etme yetki ve görevi bulunmayan gözlemcinin kasitli raporuna dayanilarak karar verilmesi hukuka aykiridir. Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu ile arasindaki çekismeye Orduspor'u mu kurban etmistir?'' dedi.
Orduspor Kulübü Baskani Sükrü Bodur, Eskisehir maçini tekrar oynamalarinin kendileri için çok zor olacagini ifade ederek, "Su anda Orduspor'un 3 futbolcusunun lisansi bulunmakta. Sporcu sagligi ve güvenliginin sikça gündeme getirildigi bir dönemde, futbolculari plajdan toplayip sahaya çikarmanin risklerini kim üstlenecek?'' seklinde konustu.
Eskisehirspor Kulübü Baskani'nin, televizyon kanallarinda yaptigi açiklamalarda takimini kampa aldiklarini ifade ettigine dikkat çeken Bodur, ''Kulüp baskanina, sonucun garantisini kim vermistir?'' diye sordu.
Sükrü Bodur, 'Bu olaylara 'Dur' diyecek bir merciyi Türkiye'de bulmakta güçlük çekiyoruz. Taraftarimizin ve Türk sporseverlerin de sabrini tasiran bu hukuksuzluklara 'Dur' demek için Türkiye'de Yargitay, yurtdisinda da FIFA, UEFA ve Avrupa Insan Haklari Mahkemesi'nde hakkimizi arayacagimizdan kimsenin kuskusu olmasin'' ifadelerini kullandi.

Ordu
http://www.pasfotomac.com.tr/2005/06/09/im/56154698A1533B43915D22F5a.jpg

Istanbul
http://www.pasfotomac.com.tr/2005/06/09/im/8DDACA52BE1ABB45AAB8BB24a.jpg

Ts52
09.06.2005, 10:14
LÜTFEN güçleri sadece karadeniz takimlarinami yetiyo ne

kardelen__
09.06.2005, 19:33
arkadaslar tahkimin aldigi karardan dolayi kutlamak gerekir.cünkü cesaret gerektiren karardi.siyasi cabalara ragmen aldilar karari.bu karar türk futbolunda temiz sayfa acilmasina neden olmustur.ordulular federasyonla ugrastiklari kadar futbolcularina destek olsalar sampiyon olurlar

Utku061
09.06.2005, 19:36
Kardelen zaten sampiyon oldular nediyorsun sen! Bu ülkede sampiyon olmak için Dis güçleri de yenmek gerek! Orduspor'da bu durum ile karsi karsiya insallah 18 haziranda bu is bitecek.Ama hangi kadrolarla mücadele edilecek? Eskisehirden 3 futbolcu ile anlasma imzalamis bir orduspor var!

Bu TFF artik uzatmalari oynuyor hadi bakalim.

CeSS
09.06.2005, 19:58
arkadaslar tahkimin aldigi karardan dolayi kutlamak gerekir.cünkü cesaret gerektiren karardi.siyasi cabalara ragmen aldilar karari.bu karar türk futbolunda temiz sayfa acilmasina neden olmustur.ordulular federasyonla ugrastiklari kadar futbolcularina destek olsalar sampiyon olurlar

Arkadasim Cavcav'in adamimisin ? siteye yeni üye olmusssun ve sadece Orduspor hakkinda yapmissin bütün yorumlarini , sencede garip degilmi ? Önce kimligini söyle ben suyum de bari , ortaligi bulandirma.

kardelen__
09.06.2005, 19:58
arkadasim sampiyon olmalari için önce sahaya cikma cesaretini göstermeleri gerekir.futbolcum kalmadi diye veryansin edilcegine.

zamaninda delikanlica ben sampiyon takimim sahada yener sampiyon olurum deyip masa basi olaylara karismasalar is simdiiden bitecekti.simdi acinacak durumlari var.

mac 0 0daan baslayacak esesin attigi 2 gol iptal daha ne olsun.

yen sampiyon ol.bu kadar büyütmeye gerek yokki.hükmen galibiyet islerine geliyor tabi.kim ugrascak samsunda 90 dakika.

CeSS
09.06.2005, 20:01
Sen neden bahsediyorsunn yaww

önce Rengini söyle hele sen ? sari lacivertmi ? kirmizi siyahmi ?

CeSS
09.06.2005, 20:04
Biri çikiyor konuyu sabote ediyor söylemek istediklerimizi unutuyoruz.

Orduspor yapmasi gerekeni yapti. Yürekten tebrik ediyorum hepsini. Ama bu yürüyüslerini anlayacak adam neredeeee ?

kardelen__
09.06.2005, 20:06
kardes beni cavcav ordu ilgilendirmez.ben futbolcularina soyunma odasinda silah cekilen tartaklanan tehdit edilen bir takimin tarftariyim.

orduda takimima yapilanlari içime sindiremiyorum.sunu söylüyorum ordu esesi sahada yensin .sampiyon olsun.tebrik ederim.

ama sadece sahada

kardelen__
09.06.2005, 20:07
orda yasananlarida kiniyorum

CeSS
09.06.2005, 20:17
Tamam söyle, kim oldugunu bilelim önce,

bir taraftarsan soyunma odasinda neler yasandigini nereden biliyorsun?

Es-es in can güvenligi yoksa hakem neden sahaya cikmasinda israr ediyor ?

2-1 önde takimin neden senin deyiminle delikanlica sahaya cikip maçini bitirmiyor ?

Orduspor çiksin sahaya es esi yensin palavralarinida geç, sahadan çekilmenin cezasi hükmen yenilgidir. Bence bu karari degistirenler kimler sen onlari arastir.

kardelen__
09.06.2005, 20:24
soyunma odasinda olupta kimsenin bilmedigi okadar cok sey varki.ulusal basin olayi bicakli sahsa bagliyor.kim takar o deliyi.önemli olan ordu yönetiminin koridorlarda eses futbolcular yaptigidir.

bu olaylar hakemim raporunda olmayip gözlemci raporunda olanlardir.tahkimde gözlemci raporunu atlamyip dogru karar vermistir.

bu israr niyie 1 aydir ordu sahaya cikmayi kabül etseydi bunlar olmazdi.

yoksa ordu asas farketmez.benim acimdan olay takimima yapilan adiliktir.

Utku061
10.06.2005, 02:12
Kardes,adamin futbolcularinin sözlesmesi bitmis çogu takimdan ayrildi hangi takimla çikacagiz derken korkma niyetinde bunu söylememistirler! Ve asil garip olani Orduspor bütün sözlesmesi biten topçularini bu maçta oynatsa,ve maçi alsa veya kaybetse sözlesmesi bitmis oyuncu oynatti diye TFF,denen küçülmüs yerin dibine girmis bir kurum, Orduspora ceza vermez mi!

Neyse bu is çok uzadi bu kadar rezillik de zaten ancak bu sözde hukukçu! adamin federasyonunda yasanirdi. 18 haziranda es es bakalim ne yapcak. Iddia ediyorlar maçi alacaz diye,basinda baskanlari yöneticiler konusuyor ortami geriyor,yok vahset yasanirmis da vs vs. sen zaten bu sözlerinle milleti gerdin yeterince! Bir de Es es in seneye Türkiye Kupasina katilma iddiasi var! Neredeydin es es simdiye kadar!

CAFER ÖZER
10.06.2005, 08:29

KARDELEN ajanmisin provokötürmü nesin bilmiyorum yazdigin 15-16 yazinin hepsi ASAS YALAKASI ESKISEHIRLE ilgili git kardesim sen o yalakalar arasinda yazi yaz burasi Trabzonspor ve karadenizlileri oldugu yer burda senin gibi yalakalara yer yok

Neyin mücadelesi neyin onuru sizde onur olsa yalakalik yapmazdiniz yattigininz takimin haklarini savunmazdiniz neden ESKISEHIR ASAS LILARIN AVUKATLARI SAVUNUYOR CAVCAVIN KÖPEKLERI SAVUNUYOR

git sen ESKISEHIRLILER arasina orda mücadele et FEDARASYONUN ALDIGI kararlarin yanlis oldugunu burda herkes savunburken sen edepsizce TÜRK futbolunun lekeden kurtuldugunu yaziyorsun leke sizsinin sizin gibi yalaklar

CAFER ÖZER
10.06.2005, 08:34
soyunma odasinda olupta kimsenin bilmedigi okadar cok sey varki.ulusal basin olayi bicakli sahsa bagliyor.kim takar o deliyi.önemli olan ordu yönetiminin koridorlarda eses futbolcular yaptigidir.

bu olaylar hakemim raporunda olmayip gözlemci raporunda olanlardir.tahkimde gözlemci raporunu atlamyip dogru karar vermistir.

bu israr niyie 1 aydir ordu sahaya cikmayi kabül etseydi bunlar olmazdi.

yoksa ordu asas farketmez.benim acimdan olay takimima yapilan adiliktir.

ulan o kadar delikanli idiniz neden yöneticileriniz maça gelmedi eskisehirden havliyorlar delikanli idiniz neden çikip oynamadiniz hakem raporu var ortada CAVCAVIN köpekligini birakin da kendi hakkinizi savunun.SImdi belli oluyor ESKISEHIR in neden 2.lig b katagorisinde süründügü. bir zamanlar 1.ligde ES simdi ASAS a yalakalik yapacagim diye Ligi 5.bitir

kardelen__
10.06.2005, 19:36
kardes asas yalakasiyiz diyonuz.bunu kanitlamak için ne yapmak lazim.orduya yenimemizmi gerekir.sen gec bu isleri.cikin sahaya adam gibi oynayin.yukarida yazdiklarinla hakaretlerinle ne mal oldugun ortaya cikti.olaflarin hepsini aynen iade ediyorum.samsunda orduda yapilanlarin hesabi 11 aslan tarafindan verilecektir.asil ortami geren adamda sensin.

Oruç
17.06.2005, 17:09
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=5 width=490>
<T>
<TR>
<TD =titsBaslik-little bgColor=#f9f9f0>Orduspor'a Trabzonspor deste?i</TD></TR>
<TR>
<TD =titsBasliklar bgColor=#f9f9f0>Trabzonspor Taraftarlar Derne?i, Samsun'da oynanacak olan Orduspor-Eski?ehirspor maç?na otobüs kald?racak.</TD></TR>
<TR>
<TD =stdSmall align=right bgColor=#f9f9f0 height=10>17 Haziran 200516:54</TD></TR>
<TR>
<TD>http://image.haber7.com/haber/10217.jpg
Taraftarlar Derne?i Ba?kan? Özgür Özal, yapt??? aç?klamada, amaçlar?n?n Karadeniz Bölgesi'ndeki tak?mlar aras?nda birliktelik olu?turmak oldu?unu ifade ederek, ''Taraftarlar olarak Orduspor'a destek verece?iz. Tavan?n yapamad???n? taban yapacak. Böylelikle karde? kulüpler aras?nda dayan??ma ve birliktelik üst düzeye ç?kacak'' dedi.

Taraftarlar derne?i taraf?ndan Orduspor-Eski?ehirspor maç?na 2-3 otobüs kald?r?laca?? bildirildi.

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Ordu'da 15 May?s'ta oynanan ve can güvenli?i olmad???n? gerekçe gösteren Eski?ehirspor'un ikinci yar?ya ç?kmad??? maçta, Eski?ehirspor'u 3-0 hükmen yenik ilan etmi?ti.

Tahkim Kurulu, itiraz üzerine hükmen yenilgi karar?n? kald?rm??t?.

Federasyon, bunun üzerine maç?n 18 Haziran'da Samsun'da yeniden oynanmas?n? kararla?t?rm??t?.
</TD></TR></T></TABLE>

FATIH SULTAN TEKKE

Crazy_OfLu61_
17.06.2005, 19:25
Ordu bu maç? rahat olur ?üphem yok.