PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alanzinho'dan Bir Yattara Daha Yaratmayalım!

cellchook
20.07.2009, 01:11
Dünyanın en yetenekli oyuncularından biri yattara.Trabzonspor için şuan sembol bir futbolcudur!
Alanzinho'da yetenek itibarı ile yattara ile kıyas kabul edebilecek düzeydedir.
İlk sezonu bu sezon diyebiliriz.

Yattaranın takım içindeki dalgalanmalarında taraftarın etkisi oldugunu düşünerek bu denli bir yanlışın alanzinhoda yapılmaması taraftarıyım.

Ne yattara ne alanzinho ne de bir başkası trabzonsporla eş değer değildir.Yıldız futbolcu BAŞARILI,İSTİKRARLI futbolcudur.

Muhammed KOÇ
20.07.2009, 01:19
alanzinhonun bu istikrar anlamında yattaradan daha profesyönel ve ciddi olduğunu düşünüyorum. yattaranın zaman zaman gevşekliği veya şımarıklığı olmadı değil ama alanzinho nun karekteri düzgün azar değmesin. taraftar desteği ile gevşeyen değil sivrilen bir futbolcumuz alanzinho.

[KAPLAN]
20.07.2009, 02:03
Yattara gibi şov yönü yüksek oyuncular bir zaman sonra mevcut takımlarında performans düşüklüğü yaşıyor. Tam bu dönemde Yattara'yı satacaktık. Bizler yani taraftar ise o yatsa da, onu baş tacı etmeyi tercih etti ve olan oldu. Gözler kör, Yattara ne yapsa daha doğrusu ne yapamasa da iyi artık...

Alanzinho'nun ise giderek performansını arttıracağını umuyorum ancak o da her maçın adamı değil.

Faik Yılmaz
20.07.2009, 08:33
bence bu birazda oyuncunun karakteriyle ilgili...

Şotayıda en az Yttara kadar sevdik sahiplendik ama o sahada istenileni yaptı her zaman

Bilâl ÇOBAN
20.07.2009, 09:49
çok güzel bir konuya değinmiş arkadaş. yattara'daki performans düşüklüğü ortada, sebepleri de ortada...

( konu ismini : Alanzinho'dan Bir Yattara Daha Yapmayalım! olarak değiştirmeyi öneriyorum. )

seyyah61
20.07.2009, 10:09
Karaktere bagli bir sey.
Alanzinho da Norvec'te en az bizim Yattara'yi sevdigimiz kadar seviliyordu.
Bu tür bir problem olacagini zannetmiyorum.

Ali İhsan
20.07.2009, 10:33
Alan - Yattara karşılaştırmasını daha önce yapmıştım.

Yattara hayatımda gördüğüm en yetenekli oyunculardan biridir, ilginç bir şekilde asla bencil değildir ama profesyonellikle uzaktan yakından alakası yoktur.

Alanzinho da kısa bir süre içinde yetenek olarak en az Yattara klasında olduğunu gösterdi, profesyonellikle Yattara'dan dağlar kadar önde, tek korkum özellikle son fb maçındaki gibi takım içi paylaşımda sorun yaşaması. İlk senesi olduğu içindir umarım, bu tarz oyuncuyu takım oyununa adapte etmeyi başardığınız vakit müthiş kazanım olur.

İşte problemin tek noktası burası, Alan'ı çok şımartıp daha bencil yaparsak sorun olur, ama futbol dışı işlerle kendini futboldan uzaklaştıracağını sanmıyorum....

Birtan Karaman
24.10.2009, 20:13
Hele Bi Oynasında , Ne Edeceğimizi Biliyoruz.

EmrahYalçınalp
24.10.2009, 21:07
Alanzinho'yu demode buluyorum açık konuşmak gerekirse. Ama, mesela Gökdeniz de bence modern futbolla alakası olmayan bir futbolcu prototipi. Fakat adam hem biz de oynuyordu, hem de gitti Kazan'da oynuyor. O yüzden, kesinlikle Alanzinho'ya başında Demokles'in kılıcı olmadan, sabırla ve sürekli bir biçimde şans verilmesi taraftarıyım. Belki topu ayağına yapıştırıp aradan dikine gitmenin takıma yapacağı katkıyı kestiremiyoruzdur. Ben olsam oynatırım...

Enes Ünal Kaya
24.10.2009, 22:09
Yattara ProfesyoneL deil..
Ben Alanzinho nun şımaracağını sanmıyorum.. norvecde de fanları vardı ama istikrarlı bir oyuncuydu

Kazım Uzunboy
24.10.2009, 22:10
Yapmak istesekte yapamayız. Alanzinho kendini bizde bulmadı.

magicyattara
24.10.2009, 22:11
Korktuğun şeye bak.
Taraftarın umurunda mı sanki Alanzinho.

Mayls
25.10.2009, 01:36
Alanzinho'yu demode buluyorum açık konuşmak gerekirse. Ama, mesela Gökdeniz de bence modern futbolla alakası olmayan bir futbolcu prototipi. Fakat adam hem biz de oynuyordu, hem de gitti Kazan'da oynuyor. O yüzden, kesinlikle Alanzinho'ya başında Demokles'in kılıcı olmadan, sabırla ve sürekli bir biçimde şans verilmesi taraftarıyım. Belki topu ayağına yapıştırıp aradan dikine gitmenin takıma yapacağı katkıyı kestiremiyoruzdur. Ben olsam oynatırım...
Rusya'yı bilmem de, Süper Lig'de modern futbolla alakasız olması pek mühim değil bence. Ligimizin modern futbolla alakası yok zaten :p

Konuya gelirsek, bence Alanzinho şımaracak bir karakterde değil. Yattara Trabzonspor'a geldiğinde oldukça gençti ve bizden önce bu kadar aşırı ilgi gördüğünü sanmıyorum. Ama Alanzinho ilgiye ve hayranlığa alışık bildiğim kadarıyla.

sametaydin
25.10.2009, 02:47
Alanzinho zaten yattara gibi olamaz öyle top oynayamaz. Bir de gözüme takıldı gökdeniz modern futbolla alakası olmayan bir oyuncu prototipi denildi. Evet alanzinho tam sizin dediğiniz gibi modern futbolla alakası olmayan br oyuncu, fakat gökdeniz tam da modern futbola uyan bi oyuncu. Kontraatak futbolunun vazgeçilmeyecek bir oyuncusudur gökdeniz süratiyle ve gücüyle. Alanzinho ise daha çok şova dönük, topu aliyim de bişeyler yapabilirsem yaparım tarzında bir oyun stili var. İşte gödenizle alanzinho arasındaki fark bu.

mete61bordomavi
25.10.2009, 03:48
Valla ben Trabzonspor'un kanatlarında hem ofansif anlamda hem de defansif anlamda 90 dk boyunca koşabilecek, oyunu takip edip,şak diye adrese teslim orta yapabilecek KANAT ELEMANLARI istiyorum.
Yoksa ne Yattara ne de Alanzinho (futbola estetik katsalar bile) babamın oğlu değil!
Oynamadıkları müddetçe tekine andolsun ki hayranlığım olamaz!
Benim DUYDUĞUM HEYECANI duymuyorlarsa, burada duygusal melankoliklik yapıp da arkalarından cırlayacak da değilim!

Sinan_Ts61
25.10.2009, 23:50
ben Alanzinho hic sevmiyorum heleki bir macda formayi yere atti bross onu cikadir diye cok ayip etti ProfesyoneL bir futbolcu asla olamaz benim gözümde ...

Hotaman
25.10.2009, 23:52
ben Alanzinho hic sevmiyorum heleki bir macda formayi yere atti bross onu cikadir diye cok ayip etti ProfesyoneL bir futbolcu asla olamaz benim gözümde ...
Ben maçtaydım, formayı yere değil kapalı tribünde ki taraftarlarımıza attı.

Sinan_Ts61
25.10.2009, 23:58
onu bunu bilmem ben lig tv gösterdiiiii ben gördüme inanirim benim gibi maci izleyin arkadaslarim bile gördü ordaki serici bilmem ben. sevmiyorum bu futbolcuyu sahaya giriyor ne yapti beli degil zaten koca da cikariyor hemen birsey biliryorki cikariyor senede birgün dogru dürüst birsey yapti bross:D:D.. kendi fikirim tabiki ozaman lig tv dogru göstersin maci ve macin arkadaki olaylari bizde de yazik dogru dürüst görmüyoruz sonra da yazdimiz yorumlari siliyorsunuz ....gördümüzü ve duydumuzu yaziyoruz sucmu günah mi isliyoruz anlamadim ben....?????????

Sinan_Ts61
26.10.2009, 00:37
Alanzinho 40 firin ekmek yemesi lazim iyi oynamasi icin....;);)bross giderse yaninda lütfen bu futbolcuyu alsin...;)

Rammstein
26.10.2009, 03:10
Sevgili Rıdvan Dilmen'in bir yorumu var bir futbolcu 34 haftanın tamamında oynayamaz. maksimum 30 hafta falan oynar...bu 30 hafta içinde 13-14 maç iyi oynayabilir diğer kalan maçlarda da vasat bir görüntü sevgilemesi doğaldır...Ama vasat oynaması demek asla mücadele etmemesi lakayit davranması vs deildir...Biz trabzonspor taraftarları yattarayı gereğinden fazla abarttık aşırı sevgi gösterdik..Bugün trabzonspor'un en iyi ve en verimli oyuncusu Colmandır...herşeyin aşırısı zarardır diye düşünüyorum

demir
26.10.2009, 06:10
yattaraya verılen sevgının yarısını colmana verın 2 sene sonra real madrid kapımıza gelsın hadi bakalım hodri meydan

askemo_garleli
26.10.2009, 06:15
galatasaray maçında alanzinho ilk 11'de olsaydı sonuç kesinlikle farklı olurdu.

Enavkrad
26.10.2009, 09:24
Yattara düzelecektir biraz zaman ama Adam gece hayatına düşkün :D

Ama kötü oynuyo diede ıslıklanarak cıkartılıyo adamın kalbi kırılmıs oynamaz daha sittin sene daha :D

hakankutlu
26.10.2009, 14:21
Alanzinho'dan bir Yattara daha yaratamayız çünkü adamın boyu yetmiyor.:P
Şaka bir yana zaten Alanzinho bu devre arası yada en geç sezon sonu ayrılacaktır.Onu Yattara yapma şansımız kalmadı galiba.Ayrıca Alanzinho şımarık bir futbolcuya benzemiyor.Öyle olsa Norveçte şımarırdı.Ha çok duygusal ilk 11 den kesildiği zaman futbola küsüyor.Keşke öyle olmasa...

Semih
26.10.2009, 14:31
onu bunu bilmem ben lig tv gösterdiiiii ben gördüme inanirim benim gibi maci izleyin arkadaslarim bile gördü ordaki serici bilmem ben.

Bravo sana.

Sakın çizgini bozma. Onu bunu bilme.

Daha ne yazdığın anlaşılmıyorken...

Gökhan ARSLAN
26.10.2009, 14:34
Yattara'ya verilen destek neden bu adama verilmiyor ki ?
Geçen sezon attığı ince golleri unuttuk mu yoksa ?