PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Günün Z Raporu

Travelair
19.07.2009, 00:41
Bu başlıkta bir gün boyu o güne ait yaşayageldiğimiz acı, tatlı, yaşadığımız ve paylaşmak istediğimiz ne varsa onları birlikte paylaşalım isterim.

Bir doğum günü kutlaması, bir dişçi korkusu, bir ayrılık acısı, bir evlat sahibi olmanın heyecanı, bir patrona karşı haklı isyan, bir kalabalıkta rastladığınız eski bir dost, bir hazırlıksız yakalanılan yağmur, bir uzun zamandır dinlemediğiniz şarkı, bir mağazadaki hoş olmayan çalışan tavırları...

Ne isterseniz

agahozlu
19.07.2009, 01:25
Bir hafta yoğun bir çalışmanın ardından güzel bir uyku düşüncesi ile yattıktan sonra C.tesi sabahı Üsküdar Belediyesi traktörünün sesi ile uyanıp en azından güzel bir kahvaltı yaparım diyerek güne başladım. Bir alışveriş merkezinde t-shirt bakıp tam almaya kalkarken iki mağaza görevlisinin sırası ile 2. ürün %50 indirimli yani 15 tl ye geliyor açıklaması ile kendimi tuhaf hissettikten sonra (sanki okuma yazman yok ve hesaplıyamıyor babında) mağazadan çıktım. Akşamüstüne doğru online satış yapan açıka arttırma tabanlı bir site keşfederek oradan alışverişimi yaptım ve ürünlerimi bekliyorum bu iş çok kafama yattı. Maç izlemek için dışarı çıkıp Trabzonspor'u izlemek için bir "futbol işkencesi" çektim ve biraz okey oynayıp BMN de vakit geçirirken günün Z raporunu yazdım.

_SeRKaN_
19.07.2009, 11:18
Güzel bir başlık olmuş...İnşallah acı haber ve mutsuzluklarımızdan çok mutlu, sevinçli haberlerimizi burada paylaşırız...

LazAnisT
19.07.2009, 11:31
Sabah sabah maltepe belediyesinin çöp kamyonu sesiyle uyandım bende ama muhtemelen bir daha o saatte gelemeyecekler

ÖmerFarukYılmaz
19.07.2009, 11:46
Mükemmel bir başlık olmuş...

Zira her sabah 8 tane z raporu giriyorum..:D

Ne demek olduğunu iyi bilirim.

Mollasalihoğlu
19.07.2009, 12:25
Sabah sabah maltepe belediyesinin çöp kamyonu sesiyle uyandım bende ama muhtemelen bir daha o saatte gelemeyecekler

:D

elleme abi belediye çalışsın :)

Birtan Karaman
19.07.2009, 13:25
BuGün Çok Sevdiğim Faty Papy'nin Mvv Formalı Remsini Buldum Çok Mutluyum :D

Fatih Ersoy
20.07.2009, 02:10
Sırtımdaki güneş yanıkları artık acı vermiyor...
Sanırım iyileşiyorum.. :)

Engin Türkyılmaz
20.07.2009, 02:35
bugün tekrar iyiki bordomavi.nete üye olmuşum iiyiki Trabzonsporluyum iyiki Trabzonluyum İyiki Ofluyum dedim dedim dedim de durdum:D

Erkan
20.07.2009, 03:09
Bugun tam yagmura yakalandim kendimi mcdonalds'a (tok halimle) attiktan sonra yagmur kesti ve ben orda yemek yemek zorunda kaldim... :rolleyes:

hatice_61
20.07.2009, 17:20
günün z raporuna yazacağım şey tüm gün boyunca z raporlarıyla uğraşmam sanırım

LazAnisT
20.07.2009, 18:13
Bugün çocuğu okula yazdırmak için Maltepede okula gittim.Hayatımda bu kadar yüzsüz bir müdürle ilk kez tanıştım ama yemedi tabi:)

Fatih Ersoy
21.07.2009, 01:35
Bu gün büyük uğraşlar ve yalakalıklar sayesinde patoloji dersini geçtim.. Mutluyum :)

Mustafa
21.07.2009, 01:48
Bugun bir kez daha anladımki sigara insanları esir almış.

Ahmet Başkaya
21.07.2009, 03:50
Aşkımdan ayrıldım yetmez mi ??????????

Engin Türkyılmaz
22.07.2009, 00:49
hadi emirhan hadi :D:D

Emirhan Makul
22.07.2009, 01:11
Bu Akşamdan bir rapor vereceğim ;

Bu akşam Trabzonspor-Heerenveen maçını izlemek üzere Üsküdarda buluştuk BMN İstanbulla
Neyse Maçı izledik Playstation oynadık herşey bitti Üsküdardan Engin'le yola çıktık Kadıköye geldik son durağa doğru oradanda Kadıköy-Pendik arabalarına bineceğim için karşı yolda ki minibüslere göz attım gözüme sol yan camında peştemal olan bir minübüs çarptı Enginle vedalaştık Minübüse doğru yöneldim ;

Minübüs bekliyordu ancak içi bomboşdu şöförde sakin sakin oturuyordu...... ;

Emirhan - Abi Bu araba gidecek mi
Minibüscü - Yok gitt...... Ooooo Gel bakayım hemşerim gider ya gel bakayım

Dedi kokpite yanına oturdum önde atkılar bordomavi süsler havlular peştemaller tam takımdı araba. . . .

Minibüscü - Trabzon'un neresindensin
Emirhan - Merkes Ayasofya Mahallesi. Sen neresindensin Abi ?
Minibüscü - Akçabat Düzköylüyüm bende. İş güç nedir
Emirhan - Okuyorum Abi
Minibüscü - Nerede?
Emirhan - Üsküdarda ticaret üniversitesinde Abi.

Bu kısa özgeçmiş durum bilgisini birbirimiz verdik ama böyle bana Abiden yoğun yoğun Fıçı bira+Votka Karışımı bir koku gelmeye başladı. Abim bir güzel içmiş kafa çakır dedim işimiz var.

Minibüscü - Ben bi arkadaşı bekliyorumda kalkacam 10-20 dakka sonra istersen bekle hemşerimsin para almam senden ama acele gitmek istersen arkadakilere binebilirsin.
Emirhan - Yok abi beklerim
Minibüscü - Dur ben bi çağrı atayım ......... !
Telefon "Nerdesin olüm bekliyozzzz uzzzz uzzz burda yaaaahhasstaa etme adamı haraket ediyorum ben çık yola olüm"

Derken Nerden geliyorsun hayırdır boylee dedi dedim üsküdarda maç izledik arkadaşlarla hazırlık maçı vardı skor felan verdim. . .

Minibüscü - Nasssın sencee he he nasssıl sence durum takımı takımın durumuuu nasıl yani
Emirhan - Abi iyi gelişmeler var ama şampiyonluğa oynamak zor ya uç adamlarımız etkili değil transfer olmadı
Minibüscü - Transfer demişken he yaaaaa transfer evet transfer Fatih niye gelmiyor ya niye geldirmiyorlar da almıyorlar fatih neden ya

Dedi olayı geniş geniş anlattım para sorun değildi falan filan iç dinamikler isimler derin Trabzonspor derken bunun kafaya bir girdim Abide bilgisiz bu konuda mesela Faruk özak dedim o kim dedi özkan sümer dedim yeni transfer mi dedi olaylardan baya uzak bunları ona detaylı detaylı bir anlattım tabi bu devamlı "Vay anasını" diyip direksiyona vuruyor kızdı çıkarttı silecek kolundaki bordo mavi tesbihi sallamaya başladı Derken Eee eee anlat vallla bilmiyordum ben bunları diyor şaşırdım adam.

Derken çağrı geldi haraket ettik bu esnada. . .

Minibüscü - Vay be neler varmış ya hiç bişşşee bilmiyozz ya hemşerim şiii şiiii Bu pisliklerden nasıl temizleriz ki Trabzonu he he
Emirhan -Abi çok zor Trabzon iç dinamikleri güçlü bir şehir dengeleri onlar isterlerse kurar isterlerse bozarlar her sene siyasi isim değiştirdikleri gibi
Minibüscü - Atom bombası atalım o zaman temizlenir mi hehehe hühühü ama yok akrabalar var yaylada olmaaaazz temizleyemeyiz o zaman yaa (Ağlamaklı bir ifadeyle)

Bu arada kadıköyden yola çıktık ama ya bir müşteri alıyoruz arabaya aklınız hayaliniz durur gece saat 12 ayakta tıklım tıklımız yanımızdan aynı hattın minübüsleri geçiyor millet bize hayret ederek bakıyor korna çalıyorlar tıklım tıklımız arkadan paralar geliyor gidiyor ortalık curcuna.

Bu arada abinin kafa güzel ben anlatıyorum işte derinlere girmişim bu arada buna para uzatıyorlar.

Yolcu- Bir kişi Maltepe
Emirhan- Abi öyle işte para sorunu yok adam bedava alamıyorlar.
Minibüscü - Vay anasını yaaa....Nasıl oluyo yaa.....Abijimmmm burdan ne alıyorduk neresiydi burası abijimmmm

Yolcularda anladı millet kopuyor bu iyice kızdı bağırarak anlatıyor Hamii de oyle gitmişidiiiiiii oyle gitmişidiiiiii" millet gül gül ölüyor tıklım tıklımız.

Maltepeye doğru geldik hıncahınç doluyuz gören biniyor gören biniyor abinin keyfi yerine geldi

Minibüscü - Ya ayağın uğurluymuşş hemjerimmmm yaaaa Ben seniii çok sevdimmm bak ben hep bu hattayım gece gündüz bul beni istediğin yere bırakırımm tamam mı kardejjiimmm
Emirhan- Eyvallah abi benim işim gece düşer buralara maç dönüşü felan
Minübüscü- Oy senin Allah'ına gurbann ben seni istediğin yere götürürüm.

Dedi Köyden felan konu açtı kimse var mı dedi köyde felan var dedim bende ona sorunca ki sormaz olaydım bir başlattı anlatmaya.

Minibüscü- Annem 9 kardeşidi babam 3 kardeşidir annem bubamın dayısının kızıdır arazi yabancıya gitmesin diye akraba evliliği yapmış anlay mısın bizde arazi çok akçabattan şabaya kadar bizimmmm arazi gırla geçen dayıma dedim villa dikecem dayım tabi tornummmm dik tornum sen istersinde dikmez misin.....

Gerisini anlatmıyorum 10 dakka anlatıyor ama bağıra bağıra millet arkada yarılmak üzere.

Derken hepsi yetmezmiş gibi sen tut minibüse 2 si bayan 1i erkek gurbetçi bin Türkçe konuşmak yok her hauzın dıbaynden giriyorlar arada Türkçe sonra yine kayserslaterdavın felan konuşuyorlar erkekle diğer kız sevgili demek ki birbirlerine Ihl Bedih diyorlar yanlış yazmış olabilirim o önemli değil bak şimdi iş li bedihler havada uçuşuyor Abinin keyif yerinde ya bunları duyunca kendi kendine

Minibüscü- İşli Bedih Dişle benii ahuuuuuuhaaaa

Dedi başladı kendi kendine gülmeye ben kafamı camdan çıkartmaya çalışıyorum hem gülmekten yarıldım hem adamın kokusu bende kafa yaptı.

Neyse Kartala geldik müsait bir yerde ineyim abi dedim Hakkını helal et Dedi Helal olsun Hemşerim araba emrinde nerde görürsen bir el at istediğin yere bırakırım

Bu kadar :D

Engin Türkyılmaz
22.07.2009, 01:27
Minibüscü- İşli Bedih Dişle benii ahuuuuuuhaaaa

Dedi başladı kendi kendine gülmeye ben kafamı camdan çıkartmaya çalışıyorum hem gülmekten yarıldım hem adamın kokusu bende kafa yaptı.

işli Bedih Dişle beni ççç ççç ççç ççç ççç ççç öldüm ya kısmete bakarmısın. emirhan üsküdardan binecekti. dedim senle geleyım durağa kadar. baktık geç saat de geliyor otobus. dedik kadıkoye gidelim ben ordan eve kaçarım emirhanı da kartala yolcu ederım.baska mınubusler varken emirhan hemşerisini seçiyor.ve binmeden önce emirhan öen bin rahat rahat gidersin diyorum ççç rastlantının boylesi tebrik ediyorum emirhan :D:D

Serdar Ersoy
22.07.2009, 01:40
süpersin emirhan :D:D:D:D

Fatih Yücel
22.07.2009, 15:00
emirhan bi bi gün kadıköyde yakalıyalım bu adamı :D

Mehmet Fırat
22.07.2009, 17:09
Emirhan, çok dirayetli gördüm seni. Ha bu adamın minibüsüne binilir mi? Ben olsam inerdim hemen. :D

Gamze
22.07.2009, 20:40
Kapımızın önünde - apartmanın içinde yani daire kapısının önünde - doğalgaz kutusunun ve borularının yardımıyla bir adet Türk bayrağı ile bir adet Trabzonspor bayrağı çapraz vaziyette durmaktaydı aylardır.

Hali hazırda 7. yılımızı doldurduğumuz sokağımızda-apartmanımızda-evimizde herhangi bir hırsızlık olayı gerçekleşmemişti bugüne kadar.
Şu meşhur ayakkabı hırsızlarını daa unutalı yıllar oluyor. Gayet mutlu mesut güven içinde yaşıyoruz.

Lakin sabah kapıyı açtığımızda Trabzonspr bayrağının yerinde olmadğnı gördük.
Türk bayreağı olduğu yerde duruyor oysa ki...

Soruşturduk ama haber yok.
Bayrak kayıp!

Bayrağı bir Trabzonsporlu aldı desek, helal olsun diyemiyorsun, insan renktaşına bunu yapar mı? Ayıp.
Hadi Trabzonsporlu değil desek, ula napıcan TS bayrağını be adam? Ayıp.

Valla biz bu sırrı çözemedik.
Annemse olaya mistik bir hava katma gayretinde.
"Bu bir işaret olabilir" diyor.
Neyin işareti diyince ses yok.

Tuhafız.

Özetle;

Soyulduk!

Burçak
22.07.2009, 23:18
Bugün çocuğu okula yazdırmak için Maltepede okula gittim.Hayatımda bu kadar yüzsüz bir müdürle ilk kez tanıştım ama yemedi tabi:)
Negada istedi :):)

ÖmerFarukYılmaz
22.07.2009, 23:27
Bugün çalıştığım yerde,Kasiyerin izinli olmasından dolayı kasaya geçtim..

Arkamdada Hamsiköy posteri var..Zaten Trabzonlu olmadığımızı bilmeyen yok..Sanardık..Varmış..

Bir teyze geldi..Elindeki fiş 17,48..1 kuruş kimse kullanmadığından dolayı17,50 alıyorum,para üstünü ona göre veriyorum..Neyse teyze tutturdu nerde benim 2 kurusum..Anlatıyorum,yok anlamıyor..Ya teyze etma,yapma yok..Tutturdu 2 kurus ver bana.

Dedim al sana 5 kurus...Git artık daa:D.Dedi yok ben 2 kurus ıstıyorum,kul hakkına giremem..Ya al 10 kurus...Yok Al 250 kurus..Yok..Lan benden olsun..Yok..

Sonra kafasını çevirdi,resmi gördü..
-Haburasu nereyedur..
-Trabzon
-Dema
-Dedim bile
-Ula sana feda olsun 2 kurus hemserim benim:D

Yapma bunu..Yapma bunu..Yarım saattir ne diye uğraştırıyorsun beni:D

bordo61
22.07.2009, 23:45
Güzelmiş bu başlık ya belki ilerleyen günlerde bende yazarım bişeyler

bordo61
22.07.2009, 23:46
Emirhan gerçekten iyimiş ya

Muhammet
27.07.2009, 09:15
Gün daha yeni başladı. Ben daha yatmadım gerçi. Velhasıl, anlatacak çok garip bir olayım var.

Geçen hafta, okuldaydım. Pazar günü gezmeye gittik, sinemaya gittik, sonra yedik içtik hava aldık, derken odamıza döndük. Sonra ben internette takılırken facebook zımbırtısında "trabzonda acı kaza" diye bir video gördüm. Bilen bilir, Akçaabat'da yayaya çarpmamak için dengesini kaybeden bir araç karşı şeride uçuyor, bir minibüse, ucundan da bir taksiye çarpıyor, havada 3 4 takla atıp düşüyor, minibüsle taksi yalpalıyor duruyor vs. Feci bir kaza. Linkler;

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=40743 (http://www.uludagsozluk.com/disari/?b=hayata%20dair%20i%C3%A7%20burkan%20detaylar&u=http%3A%2F%2Fwww.haber61.net%2Fnews_detail.php%3 Fid%3D40743)
http://haber.frmtr.com/ex...unc-kaza-ani---video.html (http://www.uludagsozluk.com/disari/?b=hayata%20dair%20i%C3%A7%20burkan%20detaylar&u=http%3A%2F%2Fhaber.frmtr.com%2Fext.php%3Fref%3Dh ttp%3A%2F%2Fsamanyoluhaber.com%2Fh_307046_4-kisinin-oldugu-korkunc-kaza-ani---video.html)

Ben de izleyip tırsıyorum "oha ne kötüymüş" diyorum, sonra linklere tıklayıp yakın arkadaş aileden biri var mı falan diye bakıyorum. Yok çıkıyor, irdelemiyorum, devam ediyorum.

Dün sabah geldim eve. Sabah yemek yiyoruz ailecek. Ve babamın kaza geçirdiğini öğreniyorum. O kazada savrulan beyaz arabanın çarptığı minibüste, Vakfıkebir minibüsünde, babam da varmış. Ben sinemada fosur fosur filmimi izlerken babam kaza geçirmiş, gözleri kararmış korkmuş. Ben videoyu izlemişim, oha falan demişim, babam da o arabadaymış, bilmeden babamı izlemişim. Velhasıl, babam iyi. Bir sıyrık bile yokmuş üstünde. Arkada oturuyormuş çünkü, en arkada, solda. Bana söylememişler üzülmiyim telaş yapmıyım diye. Daha garip olan şu. Kazada 4 ölü var. Ölenler babamla aynı minibüste, savrulan arabanın çarptığı yerde, şiddetin en büyük olduğu yerde oturuyorlarmış, şöförün arkasında. Ama oraya ilk babam oturmuş, sonra şöför arkaya oturmasını rica etmiş "oraya bu aile otursun" demiş, babam da arkaya geçmiş. Ne garip, o söz sayesinde babam hayatta. Bizler üzülmedik, acı çekmedik o sözle. Ama o 4 canın ailesi yakınları şu an acı içinde. Hakkaten bu hayat çok garip.

Miraç Atalay Çiftçi
27.07.2009, 09:35
Güne arı sokması ile başladık. Felaket acı bir hisle yataktan beni kaldıran, ayrıca bir iğne daha yememe sebep olan o arıya teessüfe ediyorum.

ugur_52
27.07.2009, 11:28
Süper bir tatilin ardından işe başladım,ruhsal çöküntü içindeyim.Derdimi bir Allah bide çeken anlar :) Üstüne üstlük yığınla para

verdiğim güneş gözlüğümü kaybettim,isyanlardayım :@

Harun-61
27.07.2009, 11:35
Güne arı sokması ile başladık. Felaket acı bir hisle yataktan beni kaldıran, ayrıca bir iğne daha yememe sebep olan o arıya teessüfe ediyorum.

gecmis olsun Mirac :)
----
@ Ömer Faruk, :D güldürdün beni sabah sabah, süpermis yahu :)

----
@ Süleyman abim, konuyu merak ettim, detay'a girsen ;)
---
Muhammet, gecmis olsun Allah sifa versin kardesim
.

Mehmet Fırat
27.07.2009, 12:28
@ Muhammet

Geçmiş olsun aga.

Emirhan Makul
27.07.2009, 22:34
Bugün Para yatırmak için bankaya indim bir kalabalık bir kalabalık arkadaşlan beraberiz (Mert Marabaoğlu) Gümüşcüye girelim dedik taşlı yüzük bakacam bende hastalıktır neyse yüzüklere bakıyoruz böyle darda bir dükkan yüzüklere bakıyoruz derken içeriye 13-14 yaşlarında bir çocuk girdi

Yüzünde Utangaçlık, Şaşkınlık, Merak ifadeleri vardı ve elindeki kolyeyi gümüşcüye uzatarak aynen şu cümleleri sıraladı ;

Genç Çocuk ; Abi bir şey sorabilir miyim ?
Gümüşçü ; Buyur sor bakalım
Genç Çocuk ; Abi ben bu kolyeyi 14 Şubatta burdan aldım da
Gümüşçü ; Eeeee
Genç Çocuk ; Biz Ayrıldık Abi
Gümüşçü ; Halla halla Eeee
Genç Çocuk ; Bunu bana geri verdi bende satacam şimdi ne kadara alıyorsunuz?
Gümüşçü ; Kutusu Nerde buradan aldığına emin misin?
Genç Çocuk ; Abi Buradan aldım da ya kutusunu vermedi sadece bunu geri verdi gitti
Gümüşçü ; Bende böyle kolyeler yok yan dükkana bak oradan almış olabilirsin
Genç Çocuk ; Tamam Abi

Dedi ve boynu eğik dükkandan çıktı ama öyle bir ayrıldık demesi vardı ki herkes güldü bende dahil ama bence çok TrajiKomik bir olaydı. . . .

Sümeyye Şahin
27.07.2009, 23:10
Gözüm yanıyor. :(

2 dakikalık sağlık ocağı dururken yarım saate geliriz diye yola çıktığımız göz hastanesi.

Yarım saat mi dedim!;

1 saati randevuyla geçti 1 saat sonra gelin dediler. Babam durur mu yine tanıdıkları! 1 saat oyalanmak için gittik bi emicenin işyerine. Kapıdaki sekretere beni teslim eden babam sonunda hatırlayıp çıktığında aynı şekilde buldu sanırım.

Neyse etti 2 saat.

Tekrar hastaneye geçtik randevu saatini beklemeye, beklemek te ne bekleme. 'Çağıracaklar oturun lütfen şöyle'

1 saat de burada bekledikten sonra üste çıkmamız söylendi. Üst ün durumu bizden beter daha son basamağı çıkmadan boşver dercesine döndüm babama, aynı anda aldım cevabı, ileri!

Etti 3 saat. Ben dakikaları sayarken daha yeni başlıyormuş halbuki.

Hınca hınç doluydu kat, babam yine tanıdıkları kestirip gözüne daldı koyu sohbete bir köşede, bıraktı beni kalabalığın arasına. Geçmiyor zaman!

Elimdekilere saldırdım sıkıntıdan başladım karneleri incelemeye. En son 2004 de almışım reçetemi Allah'a şükür, yani alışık değilim pek hastane ortamlarına. Başımı kaldırdığımda saat 6!

12 de başladığım temponun yorgunluğunda muayenemi de olduktan sonra sonunda evde tek sağlam gözümle göz atayım dedim foruma.

'Hayko Cepkin' takılmaları da cabası yorgunluğuma...

Son olarak; İs-te-mi-yo-rum.:( Nedenini bilmesem de.

Muhammet
28.07.2009, 10:44
Muhammet, gecmis olsun Allah sifa versin kardesim
.

Sağolasın Harun Abi.

@ Muhammet

Geçmiş olsun aga.

Sağolasın Mehmet.

Semih
28.07.2009, 11:46
Muhammet'im geçmiş olsun.

Babana da ilet geçmiş olsun dileklerimi.

Bir an endişe ettim hikayenin sonundan, çok şükür iyiymiş baban.

(Bir otomobil düşünün, faraza Taksim'den geliyor olsun. Ve bir adam; Gülhane Parkı'nda...

Hatırlarsın...
İşte böyle dengesiz bir yaşam.)

Muhammet
28.07.2009, 11:50
Aynen öyle Semih. Sonu ona benzemedi ama şükür ki. İletirim.

Erbay
28.07.2009, 14:50
Muhammet, Allah babanı korumuş. Çok büyük geçmiş olsun.

Hüseyin Bağdat
28.07.2009, 15:11
Bu gün akşam olmak bilmiyor. İşyerinde yanlızım. İş arkadaşım yıllık izne çıktı,bütün işler bana kaldı. Bu gün gelen firmalarda hep zorluklar çıkardı. Mesai bitsede kafayı yemeden biran önce eve gidebilsem.

Berk Akçay
28.07.2009, 15:15
Bu başlık baya güzel..

Alper Beyazay
28.07.2009, 15:58
Muhammet @

Geçmiş olsun..

onur-ts
28.07.2009, 16:34
bugün köyden geldim.bi duş alıp rahatlayayım diye banyoya gittim sular kesik.olacak iş mi.şuan suların gelmesini bekleyerek zaman geçiriyorum.ve merak içindeyim acaba sadece bizde mi kesinti yoksa Trabzon genelinde mi.çünkü dejavu gibi bir şey bu.geçen sene de aynen geldiğimde su yoktu ve sonradan babam gelince vanayı birinin kapattığını anlamıştı:D:Do yüzden şüpheciyim köy dönüşü kesintilerde.ama vananın yerini bilmiyorum:)
herneyse güzel bir başlık olmuş.

Murat Hızal
28.07.2009, 17:35
Hayatımın son dört senesinin en önemli günüydü benim için,bu sene pek bir anlamı kalmadı.Onun burukluğuyla sabah kalktım,son bir kaç aydır işlerimin, ve bazı özel nedenlerin yardımıyla kevgire dönen beynim,en sonunda isyan bayrağını çekti.

Kadıköy Hasanpaşa'da adliyeye giden yolda,trafiğin o kadar ağır ağır akmasına rağmen,öndeki taksiye bodoslama bindirdim.Neredeyse benimle yaş, 83 model mercedesin ön takımını olduğu gibi dağıttım.Bir anlık dalgınlığımın (aslında bir anlık dalgınlık değildi) faturasını baya ağır ödeyeceğim.

Tek tesellimiz,kimsenin canına bir zarar gelmemiş olması.Siz siz olun,ara sıra beyninizi olduğu yerden çıkarın havalandırın rahatlasın gevşesin biraz:)

Orhan Aydın
28.07.2009, 17:39
geçmiş olsun abi:)zaten geçmişte

Murat Hızal
28.07.2009, 17:41
Geçti Orhan geçti bakalım acısı ne zaman geçecek:)

Mert67
28.07.2009, 19:21
Geçmiş olsun abi.

Bende dün ilk defa araba kullandım trafikte.Daha bu zamana kadar bu kadar heyecan yaşadığımı hatırlamıyorum.:)

Muhammet
30.07.2009, 08:56
Muhammet, Allah babanı korumuş. Çok büyük geçmiş olsun.

Muhammet @

Geçmiş olsun..

Sağolsun arkadaşlar.

magicyattara
30.07.2009, 09:15
Muhammet büyük geçmiş olsun.
Allah,babanızı sizlere bağışlamış.

Hodus sana da geçmiş olsun.:)Olur böyle vakalar...

hatice_61
30.07.2009, 13:08
sanırım dün güneşte fazla durdum ve bugüb bunun acısını yaşıyorum her terafım yanıyo ya ne kötü bişe güneş yanığı

AdemS
30.07.2009, 14:17
Muhammed kardeş geçmiş olsun, çok şükür bişey olmamış babana..

Ömer SEVİNÇ
31.07.2009, 17:54
Bugün burnuna piercing yaptırırken Hepatit B virusu kapan bir kızın taburculuk işlemlerini yaptım.

1 aydır hastanede yatıyor, 1 ay iş göremez raporu aldı, 1 ay boyunca hiç dışarı çıkmadan evde istirahat edecek, yine yeterli iyileşmeyi sağlayamazsa 1 sene daha istirahat planlanıyor.

Demek ki neymiş? Bu piercing, kulak, burun deldirme vb. işlemleri yaptıracağımız yerleri çok çok iyi seçmemiz gerekiyormuş.:rolleyes:

izzet
31.07.2009, 18:02
Blog gibi bir baslik sevdim :)

bi spor yapip geleyim size ask, izdirap, sinav ve vatan hasreti kokan raporumu sunayim:D

izzet
31.07.2009, 20:15
Arkadaslar öbür basliktada actim biraz konuyu ama burda gecen carsamba yasadigim olayi anlatayim...

2007 den beri aklimin bir kösesinde olan, ama fakültelerin degismesi sonucu Üniveritemizin ayri kampüsüne düsen bir kiz vardi... 2007 de bir iki ay ortak arkadaslar sayemizde "görüstük" (Merhaba-merhaba) SOnra zaten 2008 i görmeden yollarimiz ayrildi

2009 yilina kadar böyleydi taki bir kac ay öncesine kadar...Isim cikti ben öbür kampüse, bir Hemserimle karsilastim, iyi bir kiz, ne var ne yok, derken, bayagi koyulasti muhabbet, biz bununla gayet iyi arkadas olduk

Birgün saka ile karisik Feysbukundan kiz begencem dedim...

Aman allahim: Yine o Kiz...

benim konusmalarimdan anladi tabi bu kizdan hoslandigimi, sagolsun beni arkadas grubua dahil etti, biz yine öbür kizla muhabbeti kurduk(merhaba-merhaba :D)

neyse ortak arkadaslar durumu anladi, herkes beni desekliyo bana gaz veriyo, bende bir icraat yok, cekiniyorum kiza bir normal cümle kuramiyorum, umursamiyorum ayagina yatiyorum resmen,

Sonra msn den arkadaslarla konustuk, hepsi "senden iyisini mi bulcak" diye gaz verdi, bende gözümü kararttim, dedim yarin(gecen carsamba) bu kiza acilcam....

Sinavim vardi sabah sonra öbür kampüse gitcem, kizi bulcam güya...

heyecan dorukta, ama kendimden bayagi eminim

Sonra onu gördüm, aman allahim, ne oluyo orda: Kizin üstünde feneriumdan kanaryali bir t-shirt, benim üstümde turuncu 61 li kollu bir ts-club longsleeve...

benim konsantrasyon, motivasyon, moral tabi yerlerde, dagildim gitti resmen...

neyse kiz bana geldi nbr izzet felan.. sonra zaten gidiyormus, benden bir istegin var mi memleketten dedi, bende "caninin sagligi" dedim anca, o getti türkiyeye ben kaldim almanyalarda:(

Travelair
06.08.2009, 12:33
Öncelikle cümleten arkadaşlara geçmiş olsun diyerek başlamak istiyorum, dünya hali

Ben de bir tecrübemi anlatmak istiyorum.

Hiç adetim değildir; 3 gece kadar önce gecenin bir yarısı uyandım. Bir bardak su içerim diye mutfağa geçtim. Suyumu içtim. O sırada çukur kasede yaprak marulları arasında açık yeşil kocaman bir biber gözüme ilişti. Biraz marul yaprağından yedim, o iştahla biberin ortasından koca bir ısırık aldım. Almakla beraber uykulu gözlerim faltaşı gibi açıldı. Yanmaya başladım. Bir yandan "Nasıl olur?" diyordum, "Bu biberin rengi açık, tek de kalmış, bu biber nasıl bu kadar yakabilir?", bir yandan da bu yakan biberi giderebilmek için bol su ve sabır tüketmekle meşgul oldum. Uykuluydum ama biber sayesinde yarım saat yatamadım. En sonunda hafifledi. Oh şükür sonunda yatağıma kavuşabilecektim. Gittim yatmaya. Güzel bir esnedim. Şöyle bir gözlerimi avuşturayım dedim. Sonucu siz tahmin edin

Burçak
06.08.2009, 12:34
eyvah eyvahh :D sabahlar olmaz ki daha :rolleyes: geçmiş olsun

ÖmerFarukYılmaz
06.08.2009, 12:40
Şöyle bir gözlerimi avuşturayım dedim. Sonucu siz tahmin edin

Aynı hataya bende düşmüştüm abi zamanında:)

Sonuç sulu gözlerle etrafa gülümsemek..

ceserdar
06.08.2009, 12:53
Süpermiş. :D:D

61viya
06.08.2009, 14:50
Mektup yazamamaktansa,topçuları kendimden bıktırmayı göze alırım,felsefesiyle yola çıkarak,gene ve gene ve gene mektup yazıyorum.:D

Lakin,yaklaşık 60 mektup verdim ben bu takıma,diyecek lafım kamamış yahu...Gelmiyor ilham şeysi..Bakalım...Oysa tek bir mektup yazacağım,bir tanecik,Egemen'e...Yazamayirum..Ey ilham,geldiysen tıklat daa...

ÖmerFarukYılmaz
06.08.2009, 14:53
Ne ilhammış arkadaş:rolleyes:

61viya
06.08.2009, 15:04
Ne ilhammış arkadaş:rolleyes:

Laf atmayın lütfen :D Takım kaldığı oteli değiştirmiş gelmeyim diye :D Hassa bir denge var yani,sıkmamam gerek adamları :D

ÖmerFarukYılmaz
06.08.2009, 15:08
Laf atmayın lütfen :D Takım kaldığı oteli değiştirmiş gelmeyim diye :D Hassa bir denge var yani,sıkmamam gerek adamları :D

Yattara'dan günün Z raporu..

Gene o kız..Gene mektup yazmış..Isparta'da görmeyince aha kurtulduk demiştim ama..Neyse ben sakatım dedim kurtardım paçayı..

ÖmerFarukYılmaz
11.08.2009, 11:40
Benimki biraz X RAPORU olucak ama olsun..

Herşey geçen hafta kardeşimin elini plastik enjeksiyon makinasının ocağını avucunun içiyle kavramasıyla başladı..Ve eli 2. dereceden yandı..

Ardından pres makinasının pedalına taş koyan çok akıllı ve pratik zekalı işçimiz,elini makinaya şıkıştırdı..Ameliyat oldu..Şükür birşey yok..

Daha sonra şirketi taşıyoruz,Makinalar vinçle indirilirken,makinayı taşıyan halatlar koptu ve makinalar devrildi..Büyük hasar var makinalarda...

Ve en son..

Canım kardeşim ilk defa bindiği Gilera Runner tipi motorsikletten 5 metre gidemeden düştü..Çok atik olan bu motor tipini scooter zannedip gaza asılan kardeşim,ilk kaldırama sonrada kafasını duvara vurarak büyük çapta yaralandı..Kafasına içe 8 dışa 20 olmak üzere tam 28 dikiş atıldı..Rabbim korudu..Ölümden döndü..Şükürler olsun şuan iyi...

Benmi..Kendimi Son Durak filmlerinde gibi hissediyorum...Sıra bana gelicek korkusuyla,herşeyde bir şüphe arıyorum..Her an azraille burun buruna gelicekmişim gibi..

Neyse rabbim bir sinyal veriyor:)Her işte hayır vardır..

Hayırlısı bakalım..

Mehmet Fırat
11.08.2009, 11:55
Büyük geçmiş olsun Ömer. :S

Sadullah KAPICIOĞLU
11.08.2009, 12:15
Zippo'm bozuldu!..:mad:

Aslında sadece taşı bitti :D

hatice_61
11.08.2009, 12:34
ömer faruk çok geçmiş olsun

Travelair
11.08.2009, 16:30
Geçmiş olsun Ömer :(

Mert67
11.08.2009, 20:55
Geçmiş olsun Ömer Faruk.

Alper Beyazay
29.08.2009, 01:13
Öss sonuçları açıklandıktan sonra tercih zamanı geldiğinde arkadaşlarla beraber okula gittik..Hesapta sınıf öğretmeni yardım edecekmiş..Bende puanıma göre 24 tane tercih yapmak üzere kodları falan tercih formuna geçirdim..
Daha sonra eve doğru giderken ailecek yakın bir dostumuz var oraya uğrayayım dedim..Her neyse uğradım..Benden bir yaş büyük kimya mühendisliği bölümüne giden arkadaşımla konuşmaya başladık..İstemediğin bölümü okuma cart curt,kafamı karıştırdı baya bi..Ardından yazdığım bölümlerden birisinden mezun olan birisini bulup o bölüm(gazetecilik) hakkında kendisine sorular sordum..Kendisi pek de olumlu şeyler söylemeyince bende onu yazmaktan vazgeçtim..Daha sonra başka bir bölüm(radyo,sinema,tv)hakkında bir kaç kişiyle konuştum..Onlarda olumlu konuşmadı..Herkes aklıma girdi,bir yandan da şeytan girdi aklıma sen reklamcılık istiyorsun olmassa seneye hazırlanırsın diye..
Her neyse evde yalnız oluşumunda etkisiyle bir anlık salaklığımla 9 tercih yaptım,üstelik yüksekten uçarak..Sonuçlar açıklanmadan ben tutmayacağını biliyordum, 1 sene daha hazırlanırım diyordum, ama bu kadar pişman olacağımı düşünmüyordum..1 sene daha lanet olası sınava hazırlanmak,çok zor geliyor.1 senem boşa gidecek,sanki herkes mezun olduğu mesleği yapıyor da (!) yapmadım bana uygun tercihleri..
Yeterince detaya girdim daha da girmek istemiyorum..Tek çarem 2.tercihler kaldı..Yalvarıyorum Allah'ıma kafamdaki 3,4 üniversiteden birisine girebiliyim diye..Umutluyum ama pek şansım yok diye düşünüyorum..Ve bu aralar pişmanlıktan ne yapacağımı bilemiyorum,son olarakta bugün,düşünmekten kafayı yiyeceğim..
Ne yapacağım biri bana akıl versin n'olur..

ceserdar
29.08.2009, 02:54
Alper, ben de ilk sene tercih yapmamıştım. :) Sınava tekrar hazırlanmak vs. bunları boş boş oturup düşünürsen kafanda büyütürsün. Hele al eline bir soru bankası, başla çözmeye bak bakalım kafandaki o kuruntular gidiyor mu gitmiyor mu. İstemedeğin bölümde okuma, istediğin bölümü okumak için de her yere gitme. :) Senin yazında bahsettiğin bölümlere bakarsam, git Galatasaray Üniversitesi'nde vs oku. :) Hep şöyle düşün, cimlere yayılmışım, kızlar etrafımda, ortam süper. :) Üniversitemi adını söyleyince daha herkes saygı gösteriyor. Böyle düşün, cidden çok çalışılarak yapılmayacak birşey yok. Bunu herkesten duyarsın, bizzat görüp yaşanını bulamazsın ama o benim. :) Yaşamadım ama yakın arkadaşlarımdan gördüm.

Bu iletiyi gördükten sonra otur 250 tane soru çözmeden kalkma. O sorular arasından çözemediklerini düşünmekten, diğer kuruntu dolu düşüncelere yok tekrar çalışmamak vs. kafanda yer kalmayacaktır.

worldmaster
29.08.2009, 03:02
Alper,diyenler doğru demiş istemediğin bölümde okuma,istemediğin işi yapma.Unutma şu an sana çok büyük bir kayıp olarak geliyor farkındayım ama düşünsene şunu da ;istemediğin bir işte 30 yıl çalışmak mı yoksa 1 yıl harcayıp 29 yılı doya doya yaşamak mı?Ha yok ben daha iyisini yapamam diyorsan orası ayrı.Bundan daha fazlasını yapabilirim diyorsan durma çalış...