PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Avrupa SOKU... Bizi ilgilendiriyor

Punisher-61
05.06.2005, 14:20
Kocaelispor'un 2.2 trilyonluk borcu yüzünden Türk takimlarinin Avrupa kupalarinda oynamasi tehlikeye girdi. FIFA, "Son kez uyariyoruz; 20 Haziran'a kadar bu para ödenmezse, Avrupa'da hiçbir Türk takimi oynayamaz" diye yazi gönderdi, ayrica Kocaeli'nin 6 puanini sildi.

Lazarov'a 270 bin YTL borcu nedeniyle 6 puani silinen Kocaeli, 20 Haziran'a kadar ödeme yapmazsa Türk takimlari Avrupa'da yer alamayacak. Körfez ekibi ise küme düsürülecek.

Kocaelispor'da deprem yasandi. Körfez ekibinin eski futbolculari Bulgar Lazarov'a olan 174 bin dolar ile 30 bin Isviçre Frangi (Yaklasik 270 bin YTL) borcu yüzünden gelecek sezon Türk takimlarinin Avrupa kupalarinda oynamasi tehlikeye girdi. Kocaelispor'u FIFA'nin uyarmasi üzerine durum Futbol Federasyonu'na bildirildi.FIFA 20 Haziran'a kadar Kocaelispor'dan borcun ödenmesini istedi.

SON KEZ UYARACAK
Futbol Federasyonu ise Kocaelispor'a bu borcun ödenmesi için yazi yazdi ve FIFA talimatlari geregi 6 puanini sildi. Futbol Federasyonu 20 Haziran'a kadar borcunu ödemedigi takdirde Kocaelispor'u son kez uyaracak ve verdigi süre içinde borcunu ödemezse Körfez ekibini 2. Lig B Kategorisi'ne düsürecek. Kocaelispor'un toplam borcunun 2.2 milyon YTL oldugu bildirildi.

TAKIMLAR TEHLIKEDE
Futbol Federasyonu'nun, Kocaelispor'a yaptirim uygulamamasi halinde FIFA tüm Türk takimlarina Avrupa kupalari kapisini kapayacak. Ancak FIFA'nin bu konuda çok kati davranmayacagi ve makul bir süre içinde Kocaelispor'un borcunu ödemesi için yesil-siyahli kulübe zaman taniyacagi ifade ediliyor.

Abi bu ne yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasmileys/smiley7.gif

Bizim Futbol federasyon bisey yapmiyor sadece Kocaelisporu uyariyor...ulan bicakci serefsizi federasyon parayi neden ödemiyor???

Kocaeli bu parayi nerden bulsunsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifBICAKCI CANIN CEHENNEME

Zafer Keskin
05.06.2005, 14:22
eger türk takimlarinin avrupada oynamasi tehlikede olsa idi senes erzik açiklama yapardi bu sadece kocaelispor için geöerli olmali....

Önder28
05.06.2005, 14:24
O zaman fb-gs-bjk da oynayamaz. Hallederler merak etmeyin...

kol_ay
05.06.2005, 14:25
saçma ve abarti bu olaya sadece smileys/smiley1.gifsmileys/smiley1.gifsmileys/smiley1.gif

http://img17.echo.cx/img17/3685/raca19aj.gif ts addict http://img17.echo.cx/img17/3685/raca19aj.gif

baris_aykan
05.06.2005, 14:26

BENCEDE BICAKCI ISTANBUL EZIKLERI ICIN HERSEYI GOZE ALIR

zisinoli
05.06.2005, 14:35
Birakin da hatirlayin geçmisi. Sevgili!!! Kocaelispor üçbes maç alinca bir zamanlar pes pese Trabzonsporuma bile dil uzatmaya kalkmislardi. Türkiyenin 4. büyügü biziz, Trabzonun basarilari geride kaldi diye. Gülmüstüm ve bir o kadarda sinirlenmistim o zaman. Bakin Trabzonsporuma va taraftarima. Projelerimize, gelecek planlarimiza. Bakin Kocaelispora. Simdi utaniyorlardir herhalde.

Sevgili!!!Kocaeli Trabzonlu unutmaz. Üstelik o bataktan sizi kurtarmaya çalisan yine bir Trabzonluydu. Onun bile degerini bilemediniz. Daha ne yapalim...

Bir not da Ankaraspora- Gaziantepe ve yarin üç bes maç alip sonradan görme bir baska anadolu takimina. Yorganinizi ayaginiza göre uzatin. Sonra Kocaelinden beter olursunuz. Sonrada basimiza bela. Bak Avrupa liglerine katilmamiz bile zora girmis.

NE MUTLU TRABZONSPORLUYUM DIYENE...

Mollasalihoğlu
05.06.2005, 14:54
Birakin da hatirlayin geçmisi. Sevgili!!! Kocaelispor üçbes maç alinca bir zamanlar pes pese Trabzonsporuma bile dil uzatmaya kalkmislardi. Türkiyenin 4. büyügü biziz, Trabzonun basarilari geride kaldi diye. Gülmüstüm ve bir o kadarda sinirlenmistim o zaman. Bakin Trabzonsporuma va taraftarima. Projelerimize, gelecek planlarimiza. Bakin Kocaelispora. Simdi utaniyorlardir herhalde.

Sevgili!!!Kocaeli Trabzonlu unutmaz. Üstelik o bataktan sizi kurtarmaya çalisan yine bir Trabzonluydu. Onun bile degerini bilemediniz. Daha ne yapalim...

Bir not da Ankaraspora- Gaziantepe ve yarin üç bes maç alip sonradan görme bir baska anadolu takimina. Yorganinizi ayaginiza göre uzatin. Sonra Kocaelinden beter olursunuz. Sonrada basimiza bela. Bak Avrupa liglerine katilmamiz bile zora girmis.

smileys/smiley32.gif

herkes haddini bilecek

Berat
05.06.2005, 15:01
GS ye UEFA kriterlerine uygunluk lisansi veren Federasyon için bu isi halletmek çok kolay olur heralde...Edited by: Berat Tekke

AtalaY_BuğrA
05.06.2005, 15:03
GS ye UEFA kriterlerine uygunluk lisansi veren Federasyon için bu isi halletmek çok kolay olur heralde...

Dogru diyorsun Berat. GS nin borclarini ne yaptilar acaba ustunu nasil gizlediler.

Emiroğlu
05.06.2005, 15:09
AAA olur mu öle sey ! Adam(adam degil tabi lafin gelisi)zamanin da Gayse Kongre üyeligi yapmis onlarin boçlarini ört pas etmicekte Kocaelininkini mi edicek.Ayip ediyonusss smileys/smiley7.gif

mahir_kuzey
05.06.2005, 15:26
Fener ödesin iste borçlari. Belesten samp. ligine girecekler. O parayla ödesin. Çok degilmis zaten. problem olmaz..

POYRAZ
05.06.2005, 17:46
kOCAELI BU PARAYI NASIL ÖDESIN:

Mayls
05.06.2005, 17:52
<DIV>merak etmeyin</DIV>
<DIV>Kocaeli ödeyemesse eziklerde avrupaya cikamaz. kesin öderler parayi</DIV>

Crazy_OfLu61_
05.06.2005, 18:17
Eger böyle bir tehlike gerçekyen ortada varsa federasyon bu borcu ödemeli sonuçta bu cezadan büyük sekilde yara alacaklardan bir taneside federasyon.

Oda olmazsa avrupaya giden takimlar bu parayi aralarinda esit miktarda toplayip ödemeyi yapacaklar ve problem ortadan kalkacak.

tigin
05.06.2005, 19:10

Imza!

Hüseyin Çümen
05.06.2005, 19:19
bu çok gereksiz bi haber bence meddyamiz her biseyi abartmayi sever okadar para yüzünden sanki avrupaya gidemicez birakin abi bu isleri bunlar insanlari aptal zannedio heralde

ftunsal
05.06.2005, 19:25

Birakin da hatirlayin geçmisi. Sevgili!!! Kocaelispor üçbes maç alinca bir zamanlar pes pese Trabzonsporuma bile dil uzatmaya kalkmislardi. Türkiyenin 4. büyügü biziz, Trabzonun basarilari geride kaldi diye. Gülmüstüm ve bir o kadarda sinirlenmistim o zaman. Bakin Trabzonsporuma va taraftarima. Projelerimize, gelecek planlarimiza. P]NE MUTLU TRABZONSPORLUYUM DIYENE...

her kulüp
zaman zaman iyi takim kurabilir.ama büyük takim olmak büyük camia olabilmekten geçer..

kocaeli bir eskisehir veya göztepe nin 1/10 basariyi bile yakalayamadi.neyine havalara girdiler ki...bu takimlarin durumuna bakmamislar ki simdi onlar gibiler..

My
05.06.2005, 19:44

NE MUTLU TRABZONSPORLUYUM DIYENE...Imza!

Buradaki Trabzon maçlari çok farkli geçerdi. Karsilikli sevgi gösterileri felan Anadolu birliktelii çok güzeldi. Ama n'olduysa bizim düsüs dönemine geçmemizle basladi. Bir ki kötü tezahürat olunca bizdenverilen tepki tezahüratlari... Ve sonrasinda kötüye gitti hep.Küfürleri bugün gibi hatirliyorum. Içlerinde ki eziklere alet olmayacaklardi. Büyük yanlis yaptilar bize karsi. Simdi ise ilahi adalet (!) zamani. 2. Lig B'ye attaaa!...Edited by: Gölge Oyunu

Beytullah
05.06.2005, 20:08
yaa gerekirse fedarasyon verir bu riski göze almazlar ..

hakantpl
05.06.2005, 20:15
bence diger takimlari ilgilendirmez bu durum. sorun kocaelinin sorunu..

$FIRTINA61$
05.06.2005, 20:33
ördeler ya

Recep Alkan
05.06.2005, 20:37
bugun bu haberi bende gazetede okudum.gazete haberin tum takimlari ilgilendirdigini yaziyordu.

bence ne yapip ypip bu sorunu gidermeliler.

BDiler61
05.06.2005, 20:55
Avrupaya sadece biz gidecek olsak korkun derdim ama istanbul takimlarida oldugu için fenerasyon halleder

SDanışmaz
05.06.2005, 21:12
Kesin öderLer.Kafaniza takmayin.

Ya seve seve ya da ... smileys/smiley36.gif

#10 Fietra
05.06.2005, 21:25
Büyütmeye gerek yok 4 tane takimi çöpe atamazlar yani muhakkak ödenir

ftunsal
05.06.2005, 22:42
EALALEMLE GELEN DÜGÜN BAYRAMMIS AMA,BÖYLE BIR SORUN OLMAZ.HADI OLDU DIYELIM BIÇAKCI DAVARINI BOGAZ KÖPRÜSÜNDE ASAGI ATARLAR...

grandiose
05.06.2005, 22:43
arkadaslar kriterler artik federasyonlardan ziyade kulüpleri baglayan ve yaptirim gücü salt kulüplerle ilintili bir durum..bu yüzden bizi baglayan bir durum yok.. ayni zamanda istanbul eziklerini de.. zaten su ana kadar 2004 te bu kriterler devreye girecek diye basbas bagiran uefa,hala o istanbul kerkenezlerine bisey yapamadi ki,tüm türk takimlarinin avrupaya çikamamasi için böyle bir tehditvari yaklasimda bulunsun..zannetmiyorum...salt ilgili kulübü baglar bu olay... yazik ama..uefa da ayni bizim federasyon gibi.. küçük balik büyük balik ayrimi yapiyor.. vakti zamaninda bizanslilardan böyle mahkemelik olan onlarca topçu var..ama hiçbirinden bi ses çikmadi bildigim kadariyla..yaniliyor da olabilirim..herneyse.. Trabzonsporumun büyüklügüne göz dikenler,endüstriyel futbolda çok küçük bir mebla sayilabilecek 270 bin ytl yüzünden bu duruma düsüyorlarsa oturup bi düsünmelidirler.. saygilar.. Edited by: grandiose

Emir BAYRAK
06.06.2005, 01:54
küçük bi haber 4 tane takim var bunlar turkiyenin en buyuk takimlari..oderler elbet..smileys/smiley2.gif

toshiba
06.06.2005, 09:48

Onlar zaten ilk turdan oteye gidemeyecekleri icin onlari o kadar enterasan etmez bu olay. Konu ile bizim ilgilenmemiz gerek. Bu yarisi sonuna kadar kovalayacak olan biziz.

zanoylu
06.06.2005, 14:45
Alin size iste bir anadolu gerçegi adamlarin geliri yok habire çepten yiyorlar olacagi buydu bu durumda olan belkide yüzlerce takim vardir. Bu durumda olan bir anadolu takimi nasil sampiyonluk mücadelesine girebilir smileys/smiley36.gifKOMIKsmileys/smiley36.gif

TSunami
06.06.2005, 17:03
onlara da bi seyrantepe versinler kurtarsinlar

Ozan
06.06.2005, 21:55
ben pek kuskulu degilim.eger öyle bir tehlike olsa bizanslilar hemen atilirlar ise ve bir türlü kocaeliye yardim ederler .onun için pek kuskum yok.

TSlimetin08
06.06.2005, 22:34
bence bu olaydan birsey cikmaz

#10 Fietra
06.06.2005, 23:05
onlara da bi seyrantepe versinler kurtarsinlar

Federasyonun aklina gelir yakinda.Bi Kocatepe falan ayarlarlar

imported_erdogdulu61
07.06.2005, 23:14
rezilbahçeyi sampiyon yapanlar duyurulur herseyi iyi biliyorsunuz bunuda çözün artik eeeeeee çünkü siz iyi bilirsiniz çok iyi çalisirsiniz devam edinsmileys/smiley32.gif

Sabri Kurban
08.06.2005, 13:31
Fener ödesin bu parayi. O kadar zenginiz diye hava atiyorlar...

Beytullah
08.06.2005, 22:56
Fener ödesin bu parayi. O kadar zenginiz diye hava atiyorlar...

fedarasyon babalari varken onlar ödemez

murat
08.06.2005, 23:00
boyle birseyin olacagini tahmin etmiyorum, basligi tasiyorum..