PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kardeş Kulüpler

ugurTS1989
12.07.2009, 10:40
boyle bır baslık varmıydı bılmıyorum ... turkıyedekı ve dunyadakı kardes kulüplerı paylasabılırız...guzel olacagını dusunuyorum ;

Trabzonspor-Drogheda United
Fenerbahçe-Siirtspor,kasımpaşa,Rizespor
Bursaspor-Ankaragücü----(bursankara)
Gençlerbirliği-Hacettepe
Göztepe-Sakaryaspor
V.Manisaspor-Sakaryaspor----(manisakarya)
Boluspor-Giresunspor----(girebolu)

Ankaraspor-W.Bremen
F.C Zenit-Schalke 04
Diyarbakırspor-Livorno
Adanaspor-Sheffield United
Karşıyaka-Athletic Bilbao
Kocaelispor-Antalyaspor
Kayserispor-Erciyesspor
Kasımpaşa-Eskişehirspor

Dardenelspor -Trabzon Karadeniz
Konyaspor-Adanademirspor
Karşıyaka-Karagümrük
Karabükspor-Mersin idman yurdu
Roma-Juventus
Kartalspor-Sakaryaspor
Adanaspor-Malatyaspor
Düzcespor-Boluspor

Mehmet Fırat
12.07.2009, 10:43

Bu kardeşliği kesinlikle ilerletmemiz lazım.

Muhammet*
12.07.2009, 11:20
Ankaraspor-W.Bremen
Diyarbakırspor-Livorno

İlk kez duydum...

_SeRKaN_
12.07.2009, 12:00
Febenin yanına Rize'yide yazabiliriz...:)

Enes
12.07.2009, 12:02
Kocaeli Antalya

tuncay1984
12.07.2009, 12:06
nasil kardes takim olmuslar ki

Ankaraspor-W.Bremen
F.C Zenit-Schalke 04
Diyarbakırspor-Livorno

Orhan Aydın
12.07.2009, 12:09
valla o üsttekileri ben de ilk defa duydum:)

Mesut
12.07.2009, 12:33
rize fb kesinlikle :D fbye diyarbakırda diyebiliriz

28TS61
12.07.2009, 12:36
nasil kardes takim olmuslar ki

Ankaraspor-W.Bremen
F.C Zenit-Schalke 04
Diyarbakırspor-Livorno

bende merak ettim bunlarin nasil kardes takim olduklari.
kaynaklarida belirtilirse güzel bir baslik olur aslinda.
gazprom sirketi zenit ve schalkeya sponsor oldu diye kardes kulüp sayilmazki

ugurTS1989
12.07.2009, 12:37
ılk defa duymus olabılırsınız arastırınız ıstersenız zenitle schalke arasında gazprom sırketınden ortak bır bag var...lıvorno ılk kendı belırttı kardes klub oldugunu,sonra dıyar taraftarları onları maclarına davet ettı ,zaten sıyası gosuslerıde bunu belırtıyodu...........kocaelı yı unutmusum bu arada....fenerın bı tane yazdım ama onlara yatan butun takımları yazmaya kalkarsak....bu arada;
Galatasaray-eziktaş

Şuayip Aydın
12.07.2009, 12:37
bence TrAbZ0nSpR = K.S.K = SaKaRyA = Barcelona

ugurTS1989
12.07.2009, 12:38
bende merak ettim bunlarin nasil kardes takim olduklari.
kaynaklarida belirtilirse güzel bir baslik olur aslinda.
gazprom sirketi zenit ve schalkeya sponsor oldu diye kardes kulüp sayilmazki
ınternet sıtesınden arastırdım hatta almanyada dostluk macıda yapmıslardı

28TS61
12.07.2009, 12:49
linkleri bizlerle burda paylasirsan daha iyi olur

ugurTS1989
12.07.2009, 12:52
linkleri bizlerle burda paylasirsan daha iyi olur
ne lınkı arkadasım sadece kucuk bır arastırma , ıcınde belkı hatalarım olabılır sızde arastırında duzeltelım:)

Orhan Aydın
12.07.2009, 12:54
liverpool bjk:))

28TS61
12.07.2009, 13:00
ne lınkı arkadasım sadece kucuk bır arastırma , ıcınde belkı hatalarım olabılır sızde arastırında duzeltelım:)

hatalisin veya hatan var demiyorumki. benimde elbet hatalarim var.
neye göra nasil arastirdin nerden arastirdin diye soruyorum sadece

ugurTS1989
12.07.2009, 13:03
hatalisin veya hatan var demiyorumki. benimde elbet hatalarim var.
neye göra nasil arastirdin nerden arastirdin diye soruyorum sadece
taraftar sıtelerınden baktım ve dogruladım

SDinc
12.07.2009, 14:42
liverpool bjk:))

Ehehehhehe Liverpool kardeşlikten men eder :)

Paksoy
12.07.2009, 14:44
sivasspor-kangalspor

danger00
12.07.2009, 14:47
Ankaraspor-W.Bremen

ankaraspor kurulalı ne zaman olduki bremenle kardeş klüp oldurlar
almanyada ankarasporu tanıyan var mıdır acaba

yorumsuz6117
12.07.2009, 14:52
drogheda united nası bizim kardeş kulüp oldu.

öztürk_61
12.07.2009, 14:56
bi yanlışlık yok mu bu işte şimdiye kadar böyle bişey hiç duyulmadı söylenmedi yanlış mıyım?

Can basten
12.07.2009, 14:57
Fenerbahçe Siirt kardeşliğini de ilk defa duydum. :confused:

Kayseri-Erciyes de var bu arada. ;)

öztürk_61
12.07.2009, 15:01
Drogheda’nın ay-yıldız hikâyesi

Geçtiğimiz haftalarda Portsmouth‘un amblemindeki ay-yıldızın değişik bir hikayesini Abdülhamid Han‘ın “Sırdaş”ının kayıtlarından yazmıştık...

Bu defaki, 2007’nin İrlanda şampiyonu Drogheda United‘ın amblemindeki ay-yıldızın hikayesi...

Kentin ve kulübün sembolünün ay-yıldız olması sadece bir rastlantıdan ibaret değildir.
1845 yılında özellikle yaygın olarak yetiştirilen patates tarlalarında baş gösteren bir virüs kısa zamanda bölgeyi kıtlığa sürükler.
“Patates kıtlığı” olarak bilinen bu olay 1847 yılına dek sürer ve İrlanda halkının yaşadığı trajik olaylardan biri olarak tarihteki yerini alır.
Açlık ve beraberindeki salgın hastalıklar sebebiyle 1 milyona yakın İrlandalı ölür. Bir o kadarı da çaresizlikten ülkeyi terk eder.
Bugün Amerika ve Avustralya’daki İrlandalıların önemli bir kısmını o dönemde göç edenler oluşturur.

Dönemin Osmanlı padişahı Sultan Abdülmecid Han, İrlanda’ya 10 bin sterlin yardım taahhüdünde bulunur.
Ancak İngiltere Kraliçesi Victoria, bizzat kendi topraklarındaki bu felakete sadece 2 bin sterlin yardımda bulunduğu için İstanbul’daki İngiliz elçisi aracılığı ile rakamın düşürülmesi talebinde bulunur.
Bunun üzerine padişahın yardımı bin sterline düşürülmekle birlikte 3 gemi, tahıl yüklü halde yola çıkarılır.
Ne gariptir ki gemilerin yardım malzemelerinin boşaltılmasına İngiliz yetkililer izin vermez.
Yani İngiliz hükümeti kendi hükümranlıkları altındaki topraklarda yaşayan halkın kırılmasına göz yumar.
Yardım ekibi yılmamıştır, çareyi gemileri gizlice kuzeydeki Drogheda limanına boşaltmakta bulurlar.
İşte o günden beri kent halkının gönlünde Osmanlı ve Türkler ayrıcalıklı yere sahiptir.
İşte, bu olayın anısına 2006 Mayıs ayında 800. kuruluş yıldönümünü kutlayan Drogheda Belediyesi’nce yaptırılan “Şükran Plâketi”150 yıl önce Türk Gemicilerin misafir edildiği eski belediye sarayının duvarına (şimdiki Westcourt Oteli’ne) törenle çakıldı.

Ve o günlerde Abdülmecid Han‘a yazılan şükran mektubunun metni:

“Aşağıda imzaları bulunan biz İrlanda Asilzâdeleri, Beyefendileri ve Sâkinleri, Majesteleri tarafından acı çeken kederli İrlanda Halkı’na gösterilen cömert hayırseverlik ve alâkaya en derin minnetlerimizi saygıyla takdim eder ve onlar adına Majesteleri tarafından İrlanda Halkı’nın ihtiyaçlarını karşılamak ve acısını dindirmek üzere cömertçe yapılan 1.000 Sterlinlik bağış için teşekkürlerimizi arz ederiz...”

Şimdilerde ise renkleri bordo-mavi olan Drogheda United ile Trabzonspor birbirlerini “kardeş kulüp”ilan etti.
Taraftarlar, internetteki forumlar sayesinde birbirlerine forma-atkı gönderiyor...

http://www.turkiyegazetesi.com/images/PDF/haber/30.05.2009tra.jpg

Trabzonspor’un “kardeş kulüp” ilan ettiği Drogheda United’lı uşaklar!..

doğruluk payı varmış evet :)

http://img.frmtr.com/images/statusicon/user_offline.gif http://img.frmtr.com/images/buttons/quote.gif (http://www.frmtr.com/newreply.php?do=newreply&p=26678097)

ugurTS1989
12.07.2009, 15:02
Fenerbahçe Siirt kardeşliğini de ilk defa duydum. :confused:

Kayseri-Erciyes de var bu arada. ;)
aziz yıldırım bızzat kendı soledı....kayserıyı bılıyodumda yazma gereksımı duymadım;)

28TS61
12.07.2009, 15:05
Drogheda’nın ay-yıldız hikâyesi

Geçtiğimiz haftalarda Portsmouth‘un amblemindeki ay-yıldızın değişik bir hikayesini Abdülhamid Han‘ın “Sırdaş”ının kayıtlarından yazmıştık...

Bu defaki, 2007’nin İrlanda şampiyonu Drogheda United‘ın amblemindeki ay-yıldızın hikayesi...

Kentin ve kulübün sembolünün ay-yıldız olması sadece bir rastlantıdan ibaret değildir.
1845 yılında özellikle yaygın olarak yetiştirilen patates tarlalarında baş gösteren bir virüs kısa zamanda bölgeyi kıtlığa sürükler.
“Patates kıtlığı” olarak bilinen bu olay 1847 yılına dek sürer ve İrlanda halkının yaşadığı trajik olaylardan biri olarak tarihteki yerini alır.
Açlık ve beraberindeki salgın hastalıklar sebebiyle 1 milyona yakın İrlandalı ölür. Bir o kadarı da çaresizlikten ülkeyi terk eder.
Bugün Amerika ve Avustralya’daki İrlandalıların önemli bir kısmını o dönemde göç edenler oluşturur.

Dönemin Osmanlı padişahı Sultan Abdülmecid Han, İrlanda’ya 10 bin sterlin yardım taahhüdünde bulunur.
Ancak İngiltere Kraliçesi Victoria, bizzat kendi topraklarındaki bu felakete sadece 2 bin sterlin yardımda bulunduğu için İstanbul’daki İngiliz elçisi aracılığı ile rakamın düşürülmesi talebinde bulunur.
Bunun üzerine padişahın yardımı bin sterline düşürülmekle birlikte 3 gemi, tahıl yüklü halde yola çıkarılır.
Ne gariptir ki gemilerin yardım malzemelerinin boşaltılmasına İngiliz yetkililer izin vermez.
Yani İngiliz hükümeti kendi hükümranlıkları altındaki topraklarda yaşayan halkın kırılmasına göz yumar.
Yardım ekibi yılmamıştır, çareyi gemileri gizlice kuzeydeki Drogheda limanına boşaltmakta bulurlar.
İşte o günden beri kent halkının gönlünde Osmanlı ve Türkler ayrıcalıklı yere sahiptir.
İşte, bu olayın anısına 2006 Mayıs ayında 800. kuruluş yıldönümünü kutlayan Drogheda Belediyesi’nce yaptırılan “Şükran Plâketi”150 yıl önce Türk Gemicilerin misafir edildiği eski belediye sarayının duvarına (şimdiki Westcourt Oteli’ne) törenle çakıldı.

Ve o günlerde Abdülmecid Han‘a yazılan şükran mektubunun metni:

“Aşağıda imzaları bulunan biz İrlanda Asilzâdeleri, Beyefendileri ve Sâkinleri, Majesteleri tarafından acı çeken kederli İrlanda Halkı’na gösterilen cömert hayırseverlik ve alâkaya en derin minnetlerimizi saygıyla takdim eder ve onlar adına Majesteleri tarafından İrlanda Halkı’nın ihtiyaçlarını karşılamak ve acısını dindirmek üzere cömertçe yapılan 1.000 Sterlinlik bağış için teşekkürlerimizi arz ederiz...”

Şimdilerde ise renkleri bordo-mavi olan Drogheda United ile Trabzonspor birbirlerini “kardeş kulüp”ilan etti.
Taraftarlar, internetteki forumlar sayesinde birbirlerine forma-atkı gönderiyor...

http://www.turkiyegazetesi.com/images/PDF/haber/30.05.2009tra.jpg

Trabzonspor’un “kardeş kulüp” ilan ettiği Drogheda United’lı uşaklar!..

doğruluk payı varmış evet :)

http://img.frmtr.com/images/statusicon/user_offline.gif http://img.frmtr.com/images/buttons/quote.gif (http://www.frmtr.com/newreply.php?do=newreply&p=26678097)

ben böyle bir aciklama yapildigini yönetim tarafindan bu zamana kadar duymadim ne yazikki. hem öyle bisey olsa idi resmi sitemizde drogheda united icin bir yazi olurdu üstüne tiklayip onlarin sitesine girebilmemiz icin.
resmi birsey yok bence ortada

ugurTS1989
12.07.2009, 15:06
bu arada fenere bı kardes daha geldı bu 2. sahıtlıgım:kasımpasa

ugurTS1989
12.07.2009, 15:07
ben böyle bir aciklama yapildigini yönetim tarafindan bu zamana kadar duymadim ne yazikki. hem öyle bisey olsa idi resmi sitemizde drogheda united icin bir yazi olurdu üstüne tiklayip onlarin sitesine girebilmemiz icin.
resmi birsey yok bence ortada
arkadasım bole seyler genellıkle taraftarlar arasında olup bıter

Can basten
12.07.2009, 21:29
bu arada fenere bı kardes daha geldı bu 2. sahıtlıgım:kasımpasa

Kasımpaşa Fener kardeş mi bilmiyorum da, Kasımpaşa-Eskişehir'in kardeş takılmaya çalıştıklarını iyi biliyorum, listeye ekleyebilirsin Uğur.

Bu arada, bu kardeşlikler de bana saçma gelmiştir hep. Aynı ligde yer alan iki takımın kardeş olmaya çalışması ne gibi sonuçlar doğuruyor bunu bu sezonki Bursa-Ankaragücü maçında görmüştük. Bir maçta bile değişebiliyor her şey...

Bu kardeş kulüp muhabbeti sanal dünyanın tribünlerde etkin olmaya başlamasıyla güç kazandı sanırım. Biri atıyor ortaya "Şu takım kardeşimizdir" diye, sonra bu düşünce destek buluyor falan. :)

pReN@_61
12.07.2009, 22:51
febe-siirt

güzelmiş :)

Yunus Güneş
12.07.2009, 23:41
Dardenel -trabzon karadeniz...

Miraç Atalay Çiftçi
12.07.2009, 23:46
Şu kardeş okul, kardeş kulüp, kardeş il.
Ne gereksiz şeyler diye aklımdan geçirmiyorum değil.
İlla ki yakınlığı herhangi bir isimle tescillemek mi gerekli...

Hüseyin Sahtiyan
13.07.2009, 00:12
bir çoğunu hiç duymadım, benim bildiklerim;

Bursaspor-Ankaragücü - bursAnkara..
Kocaelispor-Antalyaspor - hodrimeydAntalya..
Sakaryaspor-Göztepe - SakarYalı
Kasımpaşa-Eskişehir..
Konyaspor-Adanademirspor..
Karşıyaka-Karagümrük..

bunların alt dalı ufak anlaşabilen camialarda vardır tabi.. fakat bunların arasında ekstra bi bağ var.. bi Antalya tribünlerinde her hafta 200-300 kadar kocaeli atkısı görülebilir.. veya Bursa tribününde Ankaragücü atkısı..

Oruç
13.07.2009, 01:10
Cahilliğime verin ama Livorno-Diyarbakırspor kardeşliğini de ilk defa duyuyorum doğrusu. Neler oluyor hayatta.:) Yalnız Liverpool-Bjk kardeşliğini çok begendim:D

yorumsuz6117
13.07.2009, 01:35
barcelona-trabzonspor kardeşliği varmı..:D

İslam Sezer
13.07.2009, 02:06
Karabükspor-mersin idman yurdu

krdnz
13.07.2009, 02:19
Trabzonspor-Drogheda kardeşliği mantıklı.
Türkiye liglerinde kardeş veya düşman kulüp istemiyoruz.
Karışık konular bunlar,ayrı duralım.81 İlimizin hepsinde Trabzonsporlu vardır ve hepsi kardeşimizdir.

Napoli
13.07.2009, 13:51
lazio-inter-real madrid.

Napoli
13.07.2009, 13:52
roma-juventus (heysele dayanır)

Hüseyin Bağdat
13.07.2009, 14:15
Kardeş takım sözleri boş. Tamam ülkemizde kardeş takım geçinenler var ama en ufak bir meseled ebu kardeşlik bitebiliyor.
Mesela Kocaelispor-Eskişehirspor kardeş takım olarak geçiniyorlardı ama iki sene öncek maçta birbirlerine girdiler şu an azılı düşman gibiler...

.....
15.07.2009, 02:19
Gönlümün kardeşleri

Trabzonspor-Sakaryaspor :) :)

OYılmaz
15.07.2009, 18:18
Haydi hepsini anladım Ankaraspor - W.Bremen kardeşliği nedir ?

Emre ÖZTÜRK
15.07.2009, 18:27
Cahilliğime verin ama Livorno-Diyarbakırspor kardeşliğini de ilk defa duyuyorum doğrusu. Neler oluyor hayatta.:) Yalnız Liverpool-Bjk kardeşliğini çok begendim:D

renktaş o kardeşliğin altında başka işler dönüyor.Eğer birazcık livorno yu araştırırsan diyarbakırspor un neden onları kardeş kulüp olarak gördüğünü anlarsın

28TS61
15.07.2009, 18:50

bende merak ettim neymis diye

Muhammet*
15.07.2009, 19:04
Bir ara Erciyes ile İnter arasında bir dostluk kurulmak istenmişti renklerden dolayı...

sakaryalı.61
15.07.2009, 19:05
Gönlümün kardeşleri

Trabzonspor-Sakaryaspor :) :)

benim gönlümden geçende aynen böyle :)

ceserdar
15.07.2009, 20:05
Benim gönlümden geçen de Trabzonspor - Diyarbakır.

Kasımpaşalı
16.07.2009, 03:51
:-) Rizespor ıle maçlarımızı,Fener ile maçlarımızı izlemeyen bırı soyler ancak KASIMPAŞANIN fenerle,rizeyle :-) kardeş takım oldugunu...
Başlıgı açan arkadaşım lütfen bı öğren Kasımpaşa taraftarı kardeş dıye yazdıgın takımlarla olan maçlarda ne tezahurat yapmış malum takımlara, sonra o başlıgı aç. Senin yuzunden belkı bınlerce kişi KASIMPAŞAmızı yanlış tanıyacak.
al sana KASIMPAŞA taraftarının malum takımlara bakış açısını özetleyecek bişey
*taraftar sitesınden kısayolu http://www.kasimpasaliyiz.biz/upload/showthread.php/3-unuz-ucumuz-d-gir-bak-14617.html

Bızım ESES ten başka kardeşimiz yok..
Bellı takımlar harıcınde düşmanımızda yok

Birtan Karaman
16.07.2009, 16:09
Çaykur Rizespor - Fenerbahçe :cool:

Cem Akyüz
16.07.2009, 16:26
Trabzonspor-Roma:)

Paksoy
16.07.2009, 16:28
lazio-inter-real madrid.

anaları kim bunların

Murat GENEL
16.07.2009, 16:44
Kasımpaşa taraftarı arkadaştan yaratıcı çalışma :D

ugurTS1989
16.07.2009, 18:11
kasımpasalı arkadasım ben bu baslıgı kasımpasanın kardes takımları ıcın acmadım bu 1 ,rızeyı kasımpasayla kardes demedım bu 2,ınternet forumlarında herkes ıstedıgı takıma kardes veya dusman takım yazıp cızebılır bumu senın ıspatın , ben sadece fenerın kardeslerı dedım orda ,kasımpasa taraftarına laf etmek bana dusmez hıc ortamlarında bulunmadıgım ıcın...bunlarda resımlerle ıspat;

http://www.fenerbahceliyiz.biz/album/0708/20080321kasimpasa/kasimpasa%20084.jpg

budA 2;
http://img89.imageshack.us/img89/9827/apailer8kj.jpg

BUDA 3;

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/4/7_205952_yensmpn280.jpg

BUDA 4;

http://img364.imageshack.us/img364/3750/s5000416vh5.jpg

ugurTS1989
16.07.2009, 18:47
Ankara - Ankaraspor, Werder Bremen ile kardeş kulüp oluyor.
Turkcell Süper Lig'deki üçüncü sezonunu tamamlayan Ankaraspor, Alman Birinci Ligi Bundesliga ekiplerinden Werder Bremen ile işbirliğine gitme kararı aldı.
Konuya ilişkin hazırlanan ve iki kulüp yöneticileri tarafından da kabul gören protokol gereğince, öncelikli olarak alt yapılarda işbirliğine gidilmesi, alt yapı çalışmalarının karşılıklı olarak yapılması ve alt yapı hocalarının karşılıklı olarak staj yapması kararlaştırıldı.
Kulüplerin idari çalışmaları hakkında her türlü alışverişin yapılmasının da bulunduğu protokolde, takımların karşılıklı kamplar yapmak üzere Ankara ve Bremen'deki tesisleri kullanmasının yanı sıra hazırlık maçları organizasyonları da yer aldı.
Hazırlanan protokol uyarınca, Werder Bremen kulübü alt yapısında bulunan Türk futbolcuların transferlerinde de öncelik Ankaraspor'da olacak.
Başkent ekibinin menajeri Mehmet Şen'in, Ankaraspor ile Werder Bremen kulüpleri arasında protokole son şeklini vermek üzere Bremen'e gittiği de öğrenildi.

Paksoy
16.07.2009, 18:50
bizde barcelona ile olsak yada lyon la yada aston villa ile

Kazım Uzunboy
16.07.2009, 19:12
06-16-26

Ankaragücü - Bursaspor - Eskişehirspor

Faruk BERBER
16.07.2009, 21:55
TOBOL - gs

ozturk
24.07.2009, 15:23
TOBOL - gs

yanlış yazmışsın

trömsö - gs olacak o:)

Emirhan Makul
24.07.2009, 15:29
Kartalspor ile sakarya kardeş oldu ondan sonra Kocaeli ile ölümüne düşman oldular.

Kocaeli 2. ligdeyken komalık ediyorlardu birbirlerini bu sene kartal yine dağılacak.

Sami Kuk
24.07.2009, 20:07
ugurTS1989 (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=22222)

aRkadasın koydugu resımler paşalılara kapak olsun..:)

Paşalılarrın tam febe sevdalısı oldugunu bılıyorum cogu febelı maclara bıle febe atkısı ıle gıdıyorlar..taraftar degıl Yonetımıde öylee..Zaten Yönetim Komple RizELİ ne yazıkkı..

Rize ıle Paşa arasında dostluk falanda olamaz paşa kım ya:)..Rize febe gese vb kardes falan degıl..Ama Ne yazıkki febe sevdası kısıler var yonetımde..sonucta ist takımı paşa

İsmail ALİOĞLU
24.07.2009, 20:12
Kartalspor ile sakarya kardeş oldu ondan sonra Kocaeli ile ölümüne düşman oldular.

Kocaeli 2. ligdeyken komalık ediyorlardu birbirlerini bu sene kartal yine dağılacak.

nasıl kardeş yaw. en son istanbuldayken yanlış hatırlamıyosam sakaryalılar kartalda yol güzergahlarındaki arabalarda kırılmadık cam bırakmamışlardı. bunun üzerine bide kardeş oldular he :)

Sinem Yılmaz61
24.07.2009, 20:15
Trabzonspor-Aston villa belki :D
Renkler iyi uyuyor da...

Paksoy
24.07.2009, 20:24
lyon nun renkleride uyuyor

Mollasalihoğlu
24.07.2009, 20:48
Trabzon'un ilçe takımları..
Gerisi fasa fiso..
Canlı canlı görüyoruz her defasında..

iskenderunlu
24.07.2009, 22:25

sakarya ile göztepe kardeşlerdir

iskenderunlu
24.07.2009, 22:25
trabzonspor--iskenderun demirçelik spor :D

ugurTS1989
25.07.2009, 12:25
Trabzonspor-Aston villa belki :D
Renkler iyi uyuyor da...
trabzonspor bı ara ıngıltereden gelen aston vılla formalarıyla maca cıkmıs dıye duymustum:rolleyes:

bu arada hıc bır zaman rızeyle -kasımpasayı kardes demedım sakın yanlıs anlasılmasın...gecen sene kasımpasa da rızeye edılen kufurlerı unutmadık

Sinem Yılmaz61
25.07.2009, 12:54
Trabzon'un ilçe takımları..
Gerisi fasa fiso..
Canlı canlı görüyoruz her defasında..

Vallah öyle, ne yazikki, aslinda hos birsey degil ama neyse...
Biz bize yeteriz, az ve öz olsun iste ;)

Trabzonspor 61
25.07.2009, 14:07
ılk defa duymus olabılırsınız arastırınız ıstersenız zenitle schalke arasında gazprom sırketınden ortak bır bag var...lıvorno ılk kendı belırttı kardes klub oldugunu,sonra dıyar taraftarları onları maclarına davet ettı ,zaten sıyası gosuslerıde bunu belırtıyodu...........kocaelı yı unutmusum bu arada....fenerın bı tane yazdım ama onlara yatan butun takımları yazmaya kalkarsak....bu arada;
Galatasaray-eziktaş

Galatasaray ile Beşiktaş mı kardeş? Güldürmeyin adamı yahu.:)

ugurTS1989
25.07.2009, 23:46
Galatasaray ile Beşiktaş mı kardeş? Güldürmeyin adamı yahu.:)
hanı derın devlet dıye bısey vardır hıc duydunmu?bu da derın kardeslık ıste bı sezon hangısı ıyı gıderse o oburune yatıyo...son ornegını de bu sene yasadık...taraftarlarıda kabullendı benım gorusumu gore:rolleyes:

demir
25.07.2009, 23:50
bu baslık suyu cıkm ıs serısınden uzaklasayım hemen :D

Trabzonspor 61
26.07.2009, 02:01
hanı derın devlet dıye bısey vardır hıc duydunmu?bu da derın kardeslık ıste bı sezon hangısı ıyı gıderse o oburune yatıyo...son ornegını de bu sene yasadık...taraftarlarıda kabullendı benım gorusumu gore:rolleyes:

Yahu şimdi sana detaylı ve kanıtlarla donatılmış bir yazı yazardım ama iki eziğin savunucusu olmak istemem. Beter olsunlar.

Aslında ben bu yatış ithamlarından hiç hoşlanmam. Hangi takım olursa olsun. Kanıtlar varsa tamam ama içi boş ve gerçeklikten uzak iddialar ile camiaların hedef alınması hiç hoş değil.

2006 yılındaki Beşiktaş- Galatasaray maçında, Hasan Kabze'nin volesi dışarı gitse maç bitmiş ve Fenerbahçe şampiyon olmuş olacaktı. Beşiktaş'ın hiçbir iddiası yokken deli gibi top oynamıştı Galatasaray'a karşı.

Tabi bu ithamları yapanlar genel olarak 3 İstanbul takımının taraftarlarıdır. Bu işi onlar çıkardı, şimdi temizleyemiyorlar. Trabzonspor olarak bu işlerin her zaman dışında kalmayı istiyorum. Çünkü midem bulanıyor. Nereyi açsam, o buna yattı, şu buna yatıyor, bu şuna yatmıştı. Sıktı artık.

M.Kılıç50
26.07.2009, 09:37
Ankara - Werder Bremen: Sadece BIR kez fikir alisverisi yapildi tesisler icin
Zenit - Schalke: Gazprom... bu dogru ;)
diyarbakir - livorno: Dogru... Livorno Resmi sitesinde bile duyurmus
Adanaspor- Sheffield United: Adanaspor Resmi Sitesi
Karsiyaka - Atheletic Bilbao: Bilbao Resmi Dergisi ;)

renkdas´a hemen yüklenmeyin.. .alin size kaynak :)

daha cok var... adana - malatya, kayseri - erciyes, vs. vs.

ugurTS1989
26.07.2009, 11:58
Ankara - Werder Bremen: Sadece BIR kez fikir alisverisi yapildi tesisler icin
Zenit - Schalke: Gazprom... bu dogru ;)
diyarbakir - livorno: Dogru... Livorno Resmi sitesinde bile duyurmus
Adanaspor- Sheffield United: Adanaspor Resmi Sitesi
Karsiyaka - Atheletic Bilbao: Bilbao Resmi Dergisi ;)

renkdas´a hemen yüklenmeyin.. .alin size kaynak :)

daha cok var... adana - malatya, kayseri - erciyes, vs. vs.
saol ya renkdas aynen sende benım gıbı arastırmısın sımdı ben burda her yazdıgımın kaynagını belırterek zman kaybetmek ıstemıyorum tessekkur

Orhan Aydın
26.07.2009, 12:11
erciyes inter muhabbeti vardı maç felan düşünülüyordu,net bilgim yok:)

setbykral
26.07.2009, 18:09
Neye göre kardeş kime göre kardeş bunlarıda göz önüne almak gerekli diye düşünüyorum..

BursAnkara ön plana çıkıyor..

Murat GENEL
26.07.2009, 23:50
Neye göre kardeş kime göre kardeş bunlarıda göz önüne almak gerekli diye düşünüyorum..

BursAnkara ön plana çıkıyor..

peki sen şeftali kurdunun sempatizanımısın ? yoksa Ankaragücü taraftarı mı?

Umarım 2.seçenektir çünkü yuvarlak cisimlerden pek hazetmiyorum..:)

Emirhan Makul
27.07.2009, 00:01
kasımpasalı arkadasım ben bu baslıgı kasımpasanın kardes takımları ıcın acmadım bu 1 ,rızeyı kasımpasayla kardes demedım bu 2,ınternet forumlarında herkes ıstedıgı takıma kardes veya dusman takım yazıp cızebılır bumu senın ıspatın , ben sadece fenerın kardeslerı dedım orda ,kasımpasa taraftarına laf etmek bana dusmez hıc ortamlarında bulunmadıgım ıcın...bunlarda resımlerle ıspat;

http://www.fenerbahceliyiz.biz/album/0708/20080321kasimpasa/kasimpasa%20084.jpg

budA 2;
http://img89.imageshack.us/img89/9827/apailer8kj.jpg

BUDA 3;

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/4/7_205952_yensmpn280.jpg

BUDA 4;

http://img364.imageshack.us/img364/3750/s5000416vh5.jpg

Resim alıntılayarak mesaj yazmam ama bunu alıntılayım arkada kalmış

Bu arada küçük bir not Kasımpaşanın Stadının koltukları ve telleri sarı laciverttir !

Emrah Akcagöz
27.07.2009, 00:32
boyle bır baslık varmıydı bılmıyorum ... turkıyedekı ve dunyadakı kardes kulüplerı paylasabılırız...guzel olacagını dusunuyorum ;

Ankaraspor-W.Bremen
Diyarbakırspor-Livorno
Bunlar nasıl kardeşlik bi anlam veremedim mesela bu forumda hiç Drogheda United taraftarına rastlamadım madem kardeşiz ara sıra ziyaret etsinler ayıptır yahu :D

Ayrıca
Ankaraspor-W.Bremen
Diyarbakırspor-Livorno

Bu takımlar nasıl kardeş olmuş tabi birde biz bilen varsa yazabilirmi merak ettim valla...:)

Hüseyin Sahtiyan
27.07.2009, 00:40
Kasımpaşa olayı aslında biraz farklı gibi.. Sonuçta burası İstanbul ve bu şehrin yüzde 80 e yakını malum üç camiayı destekliyo.. Kasımpaşa'da Fenerbahçeli de vardır, Beşiktaşlı da Galatasaraylı da.. doğalda karşılanabilir aslında.. Fakat takım yükseliş aşamasına geçtikten sonra tamamen kendini semte verenlerde var.. "Üç Malum takımı herkes destekler fakat biz olmadık mı Kasımpaşa'yı kimse desteklemez" gibi düşünceler çoğalıyo zamanla.. Belki 10 sene önce Öz Kasımpaşasporlu insanlar yoktu fakat günümüzde var ve zamanla artıyo.. Ha Kasımpaşalı olup Fenerbahçeyi destekleyenlerde maçta pankart asmıştır veya kendi maçlarıyla rastlaşmadığı bi gün Kasımpaşa maçına fenerbahçe atkısıyla gitmiştir, olabilir.. Bende Üsküdar Anadolu Maçlarına Trabzon atkımla gidiyorum kendi maçlarımızla çakışmadığı zaman.. kasımpaşa iki parça düşünüyo.. biri "madem semt var biz semtçiyiz arkadaş", birde "ben xx takımlıyım fakat semtiminde arkasındayım ikinci planda" gibi.. Koyulan resimlerle, buraya yazan kasımpaşalı arkadaşların yazdıkları da iki örneğin göstergesi bence.. Şahsım adına Kasımpaşalı arkadaşlara anlayış gösteriyorum..

Ümit Küçük
27.07.2009, 00:49
bu aston villa trabzonsporun kardes takım oldugunu duymusdum....hatta bunlar bize ilk yıllarımızda formada yollamıslardı diye...bilen abilerimiz varsa yazarmı bu olayı buraya

Şenol Altunsoy
27.07.2009, 01:13
Drogheda United, 1919 yılında İrlanda'nın Drogheda kasabasında kurulmuş olan spor kulübüdür. Bayrağında ay-yıldız bulunan ve renkleri bordo-mavi olan takım Trabzonspor ile kardeş takımdır. Kulübün bayrağındaki ay-yıldızın sebebi kurulduğu kasabanın tarihte Osmanlı ile kurduğu iyi ilişki ve kıtlık dönemindeki Türk desteğidir.

Takım 12 takımlı İrlanda Birinci Ligi'nde rekabet etmektedir.

Fatih BALTA
27.07.2009, 01:30
2 sene önce kardeşiz diyenler şimdi kanlı bıcaklı.Bu kardeş edinme modası son yıllarda revaçta.Bana göre gereksiz bir durum.Sempati duyduğun tribünler olabilir ama eninde sonunda kardeş dediğin takımla bir şekilde ters düşüyorsun.

setbykral
27.07.2009, 02:50
peki sen şeftali kurdunun sempatizanımısın ? yoksa Ankaragücü taraftarı mı?

Umarım 2.seçenektir çünkü yuvarlak cisimlerden pek hazetmiyorum..:)
Foruma üye oldum ilk mesajımda böyle bir olayla karşılaşmak olmadı.Bu konuşma tarzıda yakışmıyor kimseye.
Sempatizan ?:confused: bizler taraftarız Ankaragücü taraftarı gerektiği yerdede holigan.Bursayla kardeşliğimizde öyle moda reklam vs.. degildir.Bizimkisi şehit abdülkerim abimizin bıraktığı emanettir. sehit-abdulkerim-bayraktar-anisina/ (http://www.forumoy.net/forum/anilar/12035-sehit-abdulkerim-bayraktar-anisina/)

Murat GENEL
27.07.2009, 04:14
Foruma üye oldum ilk mesajımda böyle bir olayla karşılaşmak olmadı.Bu konuşma tarzıda yakışmıyor kimseye.
Sempatizan ?:confused: bizler taraftarız Ankaragücü taraftarı gerektiği yerdede holigan.Bursayla kardeşliğimizde öyle moda reklam vs.. degildir.Bizimkisi şehit abdülkerim abimizin bıraktığı emanettir. sehit-abdulkerim-bayraktar-anisina/ (http://www.forumoy.net/forum/anilar/12035-sehit-abdulkerim-bayraktar-anisina/)

Ankaragücü taraftarı olman sevindirici..bursa ile kardeşliğiniz hakkında yorum yapmadım zaten..sadece bursayı sevmediğimi belirttim dogru yada yanlış..bunun kıstasınıda yöneticiler belirler zaten bu forumda..kaldıki burası Trabzonspor taraftar forumu..:) Hoşgeldin sefa getirdin sende:) umarım burada iyi vakit geçirirsin bazılarının yaptıgı gibi provakasyonluk yapmazsın..

setbykral
27.07.2009, 09:52
Yinede sevmediğini belirtmişsin ama yanlış şekilde diye düşünüyorum.Provakasyonluk yapmaya degil haberdar olmaya gezinmeye tozunmaya yazdıklarınızı okumaya geldim :) .Ucundanda olsa karadenizli olmam bunda büyük etken sanırım birde trabzonsporlu arkadaş(lar) tabi :)

ugurTS1989
27.07.2009, 18:33
Bunlar nasıl kardeşlik bi anlam veremedim mesela bu forumda hiç Drogheda United taraftarına rastlamadım madem kardeşiz ara sıra ziyaret etsinler ayıptır yahu :D

Ayrıca
Ankaraspor-W.Bremen
Diyarbakırspor-Livorno

Bu takımlar nasıl kardeş olmuş tabi birde biz bilen varsa yazabilirmi merak ettim valla...:)
sayfaların tumunu okudun mu?:)

Mehmet Fırat
27.07.2009, 19:43

BMN in English forumunda Hi From Drogheda in Ireland başlığına bir göz at istersen. Bak bakalım kaç tane Drogheda taraftarı üye bu foruma. :)

ugurTS1989
27.07.2009, 20:36
Kasımpaşa olayı aslında biraz farklı gibi.. Sonuçta burası İstanbul ve bu şehrin yüzde 80 e yakını malum üç camiayı destekliyo.. Kasımpaşa'da Fenerbahçeli de vardır, Beşiktaşlı da Galatasaraylı da.. doğalda karşılanabilir aslında.. Fakat takım yükseliş aşamasına geçtikten sonra tamamen kendini semte verenlerde var.. "Üç Malum takımı herkes destekler fakat biz olmadık mı Kasımpaşa'yı kimse desteklemez" gibi düşünceler çoğalıyo zamanla.. Belki 10 sene önce Öz Kasımpaşasporlu insanlar yoktu fakat günümüzde var ve zamanla artıyo.. Ha Kasımpaşalı olup Fenerbahçeyi destekleyenlerde maçta pankart asmıştır veya kendi maçlarıyla rastlaşmadığı bi gün Kasımpaşa maçına fenerbahçe atkısıyla gitmiştir, olabilir.. Bende Üsküdar Anadolu Maçlarına Trabzon atkımla gidiyorum kendi maçlarımızla çakışmadığı zaman.. kasımpaşa iki parça düşünüyo.. biri "madem semt var biz semtçiyiz arkadaş", birde "ben xx takımlıyım fakat semtiminde arkasındayım ikinci planda" gibi.. Koyulan resimlerle, buraya yazan kasımpaşalı arkadaşların yazdıkları da iki örneğin göstergesi bence.. Şahsım adına Kasımpaşalı arkadaşlara anlayış gösteriyorum..
arkadasım cok guzel acıklamıssın,zaten ben kasımpasa taraftarına laf attıgım felan yok sozum fenerlılere....ayrıca anadolu uskudar gıbı unutulmus ancak buyuk bır klubu desteklemenden dolayı bır vefaspor hayranı olarak senı kutluyorum:alkış:.....(konuyla alakası yok ama) zaten 1965 lere kadar ıstanbulun en buyuk ve en cok taraftarı olan takımları anadolu uskudar,vefaspor,beykoz,beylerbeyı....gıbı klublerdı....

iskenderunlu
01.08.2009, 00:01
İskenderun Demirçelik spor--Trabzonspor :D

Paksoy
01.08.2009, 00:50
bence anderlect ve sivas çok iyi kanka

omer61
04.08.2009, 23:19
karşıyaka-karagümrük athletico madridden öte bu kardeşlik daha ileri seviyede :)

lazanya61
05.08.2009, 09:34
düzcespor-boluspor kardeşliği atlanmamalı

Muhammed
05.08.2009, 22:58
Siirtliyimde ben. Siirtspor-Fb kardeşliği nerden çıktı ilk defa duyuyorum.

ugurTS1989
06.08.2009, 18:52
Siirtliyimde ben. Siirtspor-Fb kardeşliği nerden çıktı ilk defa duyuyorum.
bunu azız yıldırım bızzat kendı soledı:)

Erdal DİLEK
07.08.2009, 09:32
bize kardeşi bırakın arkadaş olacak bile takım yok. .

Uğur GEMİCİOĞLU
07.08.2009, 12:04
bence anderlect ve sivas çok iyi kanka

:D:D:D:D HeLaL.

iskenderunlu
11.08.2009, 00:40
Galatasaray-Fenerbahçe bunların yedikleri içtikleri ayrı gitmez :D

asimetrik
11.08.2009, 18:56
karşıyaka-karagümrük athletico madridden öte bu kardeşlik daha ileri seviyede :)

Bir Karagümrük'lü olarak bizzat şahidim. Karşıyaka'ya sık işim düşer, üstelik semtten ayrılalı yıllar oldu. Karagümrük'lüyüm dedim mi hala otele bile bırakmazlar. Müthiş misafir ederler.
Karşıyaka-Karagümrük dostluğu çok derindir. Karagümrük'te (ne yazık ki) tek rahat maç seyredenler Karşıyaka'dır. Sonuç ne olursa değişmez bu durum.

İHSAN
11.08.2009, 19:39
Kardeş takımımızın olmayışında bize düşenler neler, bence biz buna kafa yormalıyız.

Badaloğlu
12.08.2009, 10:20
Kardeş takımımızın olmayışında bize düşenler neler, bence biz buna kafa yormalıyız.

Kardeş takımımız gibi bir saçmalık olmasın zaten İhsan.Neyine kafa yoracakmışım? Ya Trabzonspor ya Trabzonspor... Gerisi tırı vırı, zaman kaybı...

ugurTS1989
12.08.2009, 13:47
Lİstemiz 1. Sayfada sizlerinde katkisiyla guncellenmistir.......

Murat GENEL
12.08.2009, 14:06
Rize-Fener..

Bu akşam nikah tazeleyecekler..

Emirhan Makul
12.08.2009, 14:46
Rize-Fener..

Bu akşam nikah tazeleyecekler..

Allah Mesut etsin Böylece kardeşlik perçinlenecek işte futbolun güzellikleri.

ugurTS1989
21.09.2009, 14:27
Akhisarspor-Sarıyer __AKHİSARIYER__

Üsküdar-Beykoz __ÜsKBykZ 1908__

Altay-Aydın __ALTAYDIN__

Eyüp-Pendik __EyüPendiK__

İnegöl-Gebze __İneGebze__

Zonguldak-Maltepe __KaraelmASİdrama__

Yalova-Lüleburgaz

Muhammed
21.09.2009, 16:03
Komedi yahu kelimeler uygunsa kardeş olunuyor ççç Altay ve Aydın kardeş olmasaydı ayıp olurdu zaten. Akhisar ve Sarıyerde aynı şekilde. Bizde Zonguldak ile kardeşiz TrabZonguldak. Napalım başka takımla uymuyorççç

Hakan Kazdal
27.09.2009, 00:13
Hepsiyle Düşmanız .. Ne Alaka ??

Cem Akyüz
27.09.2009, 00:26

Bireysel olarak düşman olabilirsiniz..ama genel anlamda rize'de bir fener düşmanlığı olduğuna inanmıyorum

ugurTS1989
27.09.2009, 11:05
hepsıyle dusmanız derken sen fenerlımısın???onlar fenerın kardeslerı 4 ü bır arada kardes degıl:)

Hakan Kazdal
27.09.2009, 12:47
Yönetim'le İlqiliyse Bilemem .. Ama Rize-Fener Maclarındaki Olaylar Buna Enqell Oluyordur Heralde ..

Lavezzi
10.11.2010, 12:58
Juventus-ADO Den Haag
Panatinhaikos-Rapid Wien

ayrıca Paok'un Gate 4 grubu ile Partizan'ın Grobari grubunu araları çok iyidir.iki takım hem aynı renktedir hem de aralarında Ortodoks olmalarından dolayı da çok sıkı bir bağ vardır.

Hamdi Karamahmutoğlu
12.11.2010, 16:02
Komedi yahu kelimeler uygunsa kardeş olunuyor ççç Altay ve Aydın kardeş olmasaydı ayıp olurdu zaten. Akhisar ve Sarıyerde aynı şekilde. Bizde Zonguldak ile kardeşiz TrabZonguldak. Napalım başka takımla uymuyorççç

Çok güldüm buna, haklısın.

iskenderunlu
12.11.2010, 20:32
İskenderun demirçelik--Kardemirçelik Karabükspor

Oğuzhan Turhan
13.11.2010, 05:41
Akhisarspor-Sarıyer __AKHİSARIYER__

Üsküdar-Beykoz __ÜsKBykZ 1908__

Altay-Aydın __ALTAYDIN__

Eyüp-Pendik __EyüPendiK__

İnegöl-Gebze __İneGebze__

Zonguldak-Maltepe __KaraelmASİdrama__

Yalova-Lüleburgaz

Eyup Pendik derken, bu iki takimin kardes oldugunu demek istemediniz herhalde..
Dogdugumdan beri bir Pendikli olarak, ve 1999 dan beri siklikla olmasada Pendikspor maclarina giden biri olarak, bu iki takim arasinda birakin kardesligi. Pendiksporun stadini bilenler icin diyecegim, misafir tribununden seref tribunude dahil olmak uzere ne taslar atmisligi vardir Eyupspor taraftarinin.
Digerlerini bilemem ama Pendik Eyup kardes degildir, tabi kardeslik olgusu son 1,5 sene icersinde gerceklesmediyse :)

cyberentalpi
28.11.2010, 12:36
Beni bizimkiler ilgilendirir.
Ama Ts ye karsi en sempatik takımları ve kardes olacaksa onlar olmalı.

Birincisi kesinlikle Eskisehirspor. Hala Tum eskisehirliler Ts - ES ES maci haric Trabzonu destekler.
İkincisi Karabuk. Kardenizden ve renk benzerliginib verdigi bir sempati var.

O yuzden ben Eskisehir i severim. Umarim tez zamanda su Bulent UYgUN dan kurtulur Tolunay ile felan calisirlar.

sessizkral_1
28.11.2010, 12:48
kardeş klüp olayına aynı lig çerçevesinde karşıyım ama birtek eskişehire karşı sempatim var .Birde Kayserisporun yapılanma olarak saygınlığı hakettiğini düşünüyorum.Tüm anadolu klüpleri kayserispor gibi küçük bütçelerle iyi kadrolar ve yapılar oluşturursa türk futbolcu çok iyi noktalara gelir.(özellikle almanyadan getirdikleri türk oyuncular)

boztepeli61
28.11.2010, 12:48
Eskişehire bi deplasman yaptıktan sonra da bunları diyebilecek misin acaba abi?

Kaan
28.11.2010, 12:49
Tek kardeş Drogheda. :cool:

DNA-TS
28.11.2010, 12:53
a.gücü-şeftalispor biliyordum ama şeftalispor-gantep kardeşliğinden haberim yoktu bunuda dün gece gördük. daha 2 ay önce sahanda kühmen kaybettiği adamlar lehine kendi stadında tezahürat yapmak kareşliğin esas kuralı herhalde:D