PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ağlayan Din: "İslam"

Vkgz
11.07.2009, 13:27
Önce Türkiye güneydoğusunda başladı yakın tarih müslümanlarının çektiği cefalar, dünyaya petrolsüz doğalgazsız başkaldıran üstelik dergilerle gazetelerle tvlerle fırtına gibi devam eden her türlü asimilasyon projelerine rağmen başkaldıran güzel ülkenin evlatları canice ve aşağılıkça katledilmeye başlandı, srebrenicaydı daha sonra gözyaşlarının duyulduğu coğrafya, avrupanın göbeğinde dünyanın dözü önünde katlediyordu çetnikler ellerinde kuran okumaktan ve dua etmekten başka savunma imkanı bulunmayan güzel avrupa boşnaklarını.

Ama daha bitmemişti dünyanın müslümanlara olan hıncı öfkesi ırakla afganistanla, filistinle devam edecekti. Dünyanın bi ucundaki bi ülke ona buna saldıyordu pervasızca ve nedense hepte müslüman analar babalar çocuklar oluyordu saldırılan. Çocuklarının poposunda donu bile olmayan bi ülkeye sende nükleer silah var diye alakasızca saldırıyordu.

Bugünde devam ediyor kıyım ve nedense gene hedef müslüman çocuklar. Türkmenlerin Cuma namazı kılmalarını yasaklayacak kadar pervasızlaşmış bir ülke kıyıyor müslüman soydaşlara bu sefer...

Biz ağlayan bir diniz ama biliyoruzki;
"Allah nurunu tamamlayacaktır." ve bütün müslümanların yüzü gülecektir.

steelturkTS
11.07.2009, 13:31
Bugün Srebrenitsa katliamının 14. yılı.

Zalimler için yaşasın cehennem..

Kasım Hilal
11.07.2009, 14:34
Bunları biz unuturuz, tarih de unutur (unutturulur) ama Allah unutmaz. Elbet cezalarını görecekler. Elbet bu kalleşlikler iade edilecektir kendilerine. Ama bu dünyada ama ötekinde.

İHSAN
11.07.2009, 14:44
Yerinde bir başlık olmuş. Haydi bakalım, ne kadar ilgiliyiz bu ehemmiyetli konuya görelim.

Harun-61
11.07.2009, 15:57
Yerinde bir başlık olmuş. Haydi bakalım, ne kadar ilgiliyiz bu ehemmiyetli konuya görelim.

öncelikle her Müslüman kendini bir sorgulamali.

hepimizin, Ehl-i bil Maruf nehiy anil münker sorumlulugu var, yani
iyiligi emretmek kötülüklere karsi gelmek.

fakat günümüz Müslümanlari (yani biz) malesef apacik gaflet icindeyiz !
Allah'a karsi olan vazifelerimizi hafife aliyoruz.
Kulluk borcunu ifa etmiyoruz, oysa Cenab-i hakk bize hertürlü nimet'i veriyor.
24 saat icinde 5 kere Namaz Kilmak nefsimize agir geliyor, oysa Efendimiz sav. Namaz icin Gözümün nuru buyuruyor.

su bi gercek, biz Allah'a ne kadar güzel kulluk edersek, o kadar güzellik görürüz.
--> Kula bela gelmez Hak yazmadikca, Hak bela yazmaz Kul azmadikca !!!

onun disin da, Gaflet uykusundayiz.
Filistinde, Irak'da, Türkmenistan'da Müslümanlar zor durumda,
bacilarimiz zorla Genel evde calistiriliyor, Irak'da 1 milyon askin dul bayan var, hergün onca müslüman öldürülüyor.

kimin umrun da ???

hani birlik ve beraberlik, biz kardes degilmi idik ?
Mümin, Mümin'in kardesidir buyuruyor Allah cc. Hucurat suresinde.

kacimiz gece kalkip onlar icin dua ettik, kacimiz ???

öyle bir fitne sokuldu ki Mümin'ler arasina, birbirimize sevgimiz, saygimiz kalmadi. Ahlakimiz yok olmak üzere, genc erkek ve kizlar okul gezisinde beraber Sauna'ya giriyor ve bu dogal karsilaniyor.

Ahlak ve Edep kalmayinca orada herzaman Müsibet olur !

.

Serdar A
11.07.2009, 16:06
Bu başlıkta ne kadar özgür konuşabiliriz ?

Allah'ın kullarına yapmaya farz kıldıklarını ve İslam dininin şu an içinde olduğu bazı oyunları açıkça konuşmak ne yazık ki yasal özgürlük sınırlarının dışında kalıyor .

Bilâl ÇOBAN
11.07.2009, 16:12
Dört bir yandan İslam dinine ve bu mübarek dinin son devirlerdeki yegane savunucları Türk milletine saldırılar sürmekte.

Kâfir görevini yapıyor, ya biz müslümanlar?

Dinimizi ne kadar tanıyoruz, ne kadar yaşıyoruz ? giyimimiz davranışlarımız konuşmamız adabımız ne kadar İslam adabıyla uyuşuyor? sahte tarikatlar* vesilesiyle; değiştirilmiş, ılımlaştırılma adı altında özünden saptırılan dinimize ne kadar sahip çıkıyoruz?

Allah (c.c) muhakkak ki dinine sahip çıkacaktır, fakat biz; O'nun Son Elçisi ( s.a.v) vasıtasıyla gönderdiği Kuran'ı Kerim'i sadece okuyoruz. Sadece ve sadece okuyoruz, anlıyor muyuz ?

Konu buraların yetmeyeceği kadar uzun ve çatallı.

Kâfir elbet görevini yapacaktır, öyle ya da böyle İslam dinini yıkmaya çalışacaktır, bize düşen ise, sahtelere kapılmadan, Kur'an-ı Kerim ve Sünnetleri düstur alarak yolumuzda yürümeliyiz.

konuyu açan arkadaştan da Allah (c.c) razı olsun.

*asla ve asla tüm tarikatlari suçlamıyorum, suçlayamam haddime değil, sözüm dışa bağlı tarikatlara.

Nurbanu
11.07.2009, 17:17
öncelikle her Müslüman kendini bir sorgulamali.

hepimizin, Ehl-i bil Maruf nehiy anil münker sorumlulugu var, yani
iyiligi emretmek kötülüklere karsi gelmek.

fakat günümüz Müslümanlari (yani biz) malesef apacik gaflet icindeyiz !
Allah'a karsi olan vazifelerimizi hafife aliyoruz.
Kulluk borcunu ifa etmiyoruz, oysa Cenab-i hakk bize hertürlü nimet'i veriyor.
24 saat icinde 5 kere Namaz Kilmak nefsimize agir geliyor, oysa Efendimiz sav. Namaz icin Gözümün nuru buyuruyor.

su bi gercek, biz Allah'a ne kadar güzel kulluk edersek, o kadar güzellik görürüz.
--> Kula bela gelmez Hak yazmadikca, Hak bela yazmaz Kul azmadikca !!!

onun disin da, Gaflet uykusundayiz.
Filistinde, Irak'da, Türkmenistan'da Müslümanlar zor durumda,
bacilarimiz zorla Genel evde calistiriliyor, Irak'da 1 milyon askin dul bayan var, hergün onca müslüman öldürülüyor.

kimin umrun da ???

hani birlik ve beraberlik, biz kardes degilmi idik ?
Mümin, Mümin'in kardesidir buyuruyor Allah cc. Hucurat suresinde.

kacimiz gece kalkip onlar icin dua ettik, kacimiz ???

öyle bir fitne sokuldu ki Mümin'ler arasina, birbirimize sevgimiz, saygimiz kalmadi. Ahlakimiz yok olmak üzere, genc erkek ve kizlar okul gezisinde beraber Sauna'ya giriyor ve bu dogal karsilaniyor.

Ahlak ve Edep kalmayinca orada herzaman Müsibet olur !

.

tek bir söz bile bulamıyorum. insan içinde yaşadıklarını bazen dökemez ya diline. işte şuan o durumdayım :(

Halil Atalay
11.07.2009, 17:23
allahım inşallah onlara en iyi şekilde cezalandıracak

ensar6161
11.07.2009, 23:03
Allahim Üzerİmİze sabir yaĞdir ayaklarimizi yere saĞlam bastir.vİzİ dÜŞmanlarimiza karŞi galİp eyle...

Fatih Kuloğlu
11.07.2009, 23:14
Hiç ama hiç iyi tanıtılmıyo dinimiz özellikle ülkemizde ki siyasetciler ve ortadoğudaki müslüman ülkeler yüzünden

Özkan
11.07.2009, 23:16
İslâm'ın en büyük düşmanı Müslümânlardır. Yahudîler bu kadar zarar veremedi İslâm'a.

Alibeyoglu
12.07.2009, 00:53
her olayda bir hayir vardir
müsrikler inadina müslümanlari bir cati aldina toplamak icin gayret ediyor ama
Allahin bize emretdigi gibi biz müslümanlarda inadina bir cati aldinda toplanamiyoruz

Harun-61
12.07.2009, 22:25
1 tane Hristiyan/ Yahudi ölse, dünya karisiyor....günlerce bu konusuluyor.

hergün yüzlerce MÜSLÜMAN katlediliyor, kimse agzina acmiyor.
----

kusura bakmayin, elin gavuru Davasini en güzel sekilde savunuyor, gayret ediyor.

--> Müslümanlar birbirlerini sevmedikce, birlik ve beraberlik göstermedikce bu böyle gider.....!!

=> Mehdi as. gelene kadar bu böyle gidecek.......

.

AdemS
12.07.2009, 22:46
1 tane Hristiyan/ Yahudi ölse, dünya karisiyor....günlerce bu konusuluyor.

hergün yüzlerce MÜSLÜMAN katlediliyor, kimse agzina acmiyor.
----

Sorun da bu zaten.. İslam karşıtlarının verdiği mücadelenin biz yarısını bile versek onları ezeriz.. Ama hiç kimsede ses seda yok..

Peygamber Efendimiz (Aleyhis-selatu wes-selam)'in bu dava uğruna nelerden vazgeçtiğini, nelere katlandığını, ne eziyetler çektiğini ama bütün bunlara rağmen O Kutlu Davası'ndan vazgeçmediğini bi idrak edebilseydik Müslümanlar olarak, işte o zaman kimse karşımızda duramazdı..

Ama nerde.. Bizler önce kendi rahatımızı düşünüyoruz.. (Kendi Nefsim adına söylüyorum)

Rabbim (celle celaluhu) ıslah eylesin...

boztepeliyasin
13.07.2009, 00:40
niye hep biz eziliyoruz acaba? aglamak yerine baska seyler yapmaliyiz galiba.

28TS61
13.07.2009, 01:42
11 eylül den sonra okulda sinifta saygi durusu yapacagiz dedi ögretmen.
herkes ayaga kalkti. bir tek ben kalkmadim. ögretmen niye kalkmiyon deyince "kalkmak zorunda degilim, bizimde depremlerde o kadar kisi hayatlarini kaybetti veya sehitlerimiz icin o zaman neden saygi durusu yapmadin" deyince ögretmen "o dogal afetti" dedi.
bende buda dogal afettir ne ekersen obu bicersin dedim.

AdemS
13.07.2009, 09:54
11 eylül den sonra okulda sinifta saygi durusu yapacagiz dedi ögretmen.
herkes ayaga kalkti. bir tek ben kalkmadim. ögretmen niye kalkmiyon deyince "kalkmak zorunda degilim, bizimde depremlerde o kadar kisi hayatlarini kaybetti veya sehitlerimiz icin o zaman neden saygi durusu yapmadin" deyince ögretmen "o dogal afetti" dedi.
bende buda dogal afettir ne ekersen obu bicersin dedim.

Çok iyi yapmışsın abi, harika vermişssin cevabını..Tebrikler... :alkış:

atlantis61
13.07.2009, 14:00
Osmanlı döneminde Bursa`da bir vatandas çeşme yaptırır ve çeşmenin üzerine "Müslümana Haram, Gayri Müslime Helal" diye yazdırır. Padisah bu adamı yanına cagirtir ve sorar :

- Sen Müslüman degil misin? Müslümanım der osmanlı vatandası, pekala bu çeşmenin üstüne Müslüman bir ülkede müslüman bir vatandas olarak neden böyle yazdırdın diye sorar padişah.. Adamda bunu ispatlamk icin padisahtan dediklerini yapmasını ister.

Padisaha derki : Sultanım, askerlerinize emredin kiliseden bir papaz alip gelsinler.. Askerler papazi alip getirir, hristiyanlar sarayın kapısına dayanır papaz efendi niye alındı diye.. ne kusuru var diye.. Adam, papazi biraz beklettikten sonra padisaha derki, bir şey sormak için aldık diyip papazı bırakabilirsiniz padisahim..

Adam daha sonra bir tane hahamın alınmasını ister sinagogtan, padisah hahami aldirtir askerlerine.. yahudiler kapiya dayanır sarayı yıkacaklar hahamları alındı diye.. neyse hahamıda bırakırlar papaz gibi aynı sekilde..

En son adam derki, padisahim bursanın en ünlü Camiisinin İmamını alın Cuma vaktinde.. İmami askerler cemaatin icinden alir saraya gotururler.. haftalar gecer, bir Allah`ın kulu gelmez sormaya İmam neden alındı diye kusuru nedir diye?

Adam Padişaha derki:

- Şimdi o çeşmeye o yazıyı neden öyle yazdırdığımı anladınız mı?

Bu da benim yorumum:

Biz kendi aramızda kardeşçe yasamayı öğrenemedik ki olaylara hep beraber müdahale edelim.. En basiti bir haber sitesine girip Dinle alakalı ve laiklikle alakalı iki haber okuyun... Bakın millet birbirini nasıl yiyor.. Sizi bilmem ama ben o adamların yorumlarını nereye gidiyoruz diyip korkarak okuyorum.

Ben hala hrant dink olayında verilen tepkiyi 15-20 sehit cenazesi birden kalkarken göremedim.. Bu olayda yukarıda anlattıgım hikayeyle baglantılı gibi. Kimse yanlıs anlamasın keske hrant dinkte vurulmasaydı.. ben adamın öldürülmesını savunmuyorum.. Sadece bu ölümlü olay bize bazı gercekleri de gösterdi.. Hiç yoktan ben böyle düşünüyorum.

Harun-61
13.07.2009, 16:46
Paylaşım sitelerinde dolaşan Katolik fanatik bir grup tarafından hazırlandığı belli olan bir video "Bu kadarına pes" dedirtiyor. Batı ülkelerinde rakam rakam, hıristiyan ve Müslüman nüfustaki artışa dikkat çekilen videoda, Avrupa kültürünün yok olduğu öne sürülüyor ve Müslümanlar adeta hedef gösteriliyor.

http://www.8sutun.com/video/?id=325

KÜLTÜRÜN DEVAMI İÇİN 2.11 NÜFUS ARTIŞI OLMALI

Bir kültürün devamı için asgari 2.11'lik nüfus artışı olması gerektiğine dikkat çekilen görüntüde, doğurganlık oranının 1.9'un altına düştüğü hiç bir kültürün kendini yenileyemeyeceğinin altı çiziliyor. 2007 yılı verilerine göre Fransa'da doğurganlık oranının 1.8 olduğunun hatırlatıldığı videoda, bu oranın İngiltere'de 1.6, Yunanistan ve Almanya'da 1.3, İtalya'da 1.2 ve İspanya'da 1.1 olduğuna işaret ediliyor. Avrupa Birliği'nin bütün ülkelerindeki ortalamanın 1.38 olduğu bilgisinin verildiği video görüntüde Müslüman nüfus oranındaki artışa da dikkat çekiliyor.

39 YIL SONRA FRANSA, İSLAM CUMHURİYETİ OLACAK
1990 yılından bu yana Avrupa'da meydana gelen nüfus artışının yüzde 90'ını Müslüman göçünün oluşturduğunun belirtildiği videoda, Fransa'da Müslüman ailelerde doğurganlık oranının 8.1 olduğuna değiniliyor. Görüntüde ayrıca dünyanın en yüksek nüfuslu kilise bölgelerinden biri olan Güney Fransa'da artık kiliseden fazla cami olduğunun da altı çiziliyor. 20 yaş ve altındaki çocukların yüzde 30'unun Müslüman olduğunun vurgulandığı videoda, Nice, Marsilya ve Parsi gibi daha büyük şehirlerde bu oranın yüzde 45'i bulduğuna değiniliyor. Videoda sadece 39 yıl içinde Fransa'nın bir İslam Cumhuriyeti olacağı savunuluyor.

Son 30 yılda İngiltere'de Müslüman nüfusunun 82 binden 2 buçuk milyona çıktığı ifade edilen görüntüde 15 yıl içerisinde Hollanda nüfusunun yüzde 50'sinin Müslüman olacağı da belirtiliyor.

ALMANYA 2050'DE MÜSLÜMAN DEVLETİ OLACAK

Almanya Federal İstatistik Ofisi'nden yapılan açıklamaya yer verilen video görüntüde, Almanya'nın 2050 yılında bir Müslüman Devleti olacağı vurgulanıyor. Şuanda Avrupa'da 52 milyon Müslüman nüfusun varlığına dikkat çekilen videoda, 20 yıl içinde bu rakamın yüzde yüzlük bir artışla 104 milyona ulaşacağı kaydediliyor.
Videoda Kanada, ABD ve Rusya'nın da Müslüman nüfusun tehdidi altında olduğu savunuluyor ve istatistiki veriler veriliyor...

kaynak: 8 SUTUN/ÖZEL

samet aslan
13.07.2009, 17:47
muslumaniz die gecindigimiz ulkemizde oldurulen ermeni yazar icin binlerce insan sokaklara akti ama maalesef uygur kardeslerimize yapilanlari herkez gozardi ediyo bizki zor durumda olan muslumanlarin aninda yaninda olan onlari kotulukden koruyan osmanli torunlarinin yaptiklarina bakin

gel fatih gel suleyman gelde gor bizi misyonerler neylediii

irfanb
14.07.2009, 00:52
Sarı Öküzün Öyküsü

Eski zamanlarin birinde bir otlakta öküz sürüsü yasarmis. Yasarmis yasamalarina ama civardaki aslanlar bir türlü rahat birakmazmis onlari. Hemen her gün saldirirlarmis bu sürüye. Öküz dedigin öyle yabana atilir bir hayvan degil ki, bir araya toplandilar mu kolayca defetmesini bilirlermis o koca aslanlari. Gerçi bir iki siyrik alirlarmis ama... Yine de boyun egmezlermis aslanlarin zorbaligina.

Gün geçtikçe aslanlari almis bir kaygi. Ancak tavsan, fare gibi küçük hayvanciklarla beslenir olmuslar. Gitgide güçten düsmüsler. Eee, aslan bu,hiç fareyle doyar mi?

- 'Herhalde bize bu otlagi terk etmek düsüyor' demis aslanlardan birisi.
- 'Evet' diye tasdik etmis digerleri.
Nereye gideriz diye düsünürlerken 'bir dakika' diye bir ses duymuslar gerilerden. Herkes dönüp bakmis sesin geldigi tarafa. Sürünün en çelimsiz, ama kurnaz mi kurnaz bir ferdi olan Topal Aslan'mis söze atilan.
- 'Hayir' demis, 'hiç bir yere gitmiyoruz. Siz bana birakin, ben hallederim bu isi.'
Inanmamis kimse ona ama haydi bir sans verelim ne çikar diye düsünmüsler. O da almis yanina bir iki aslan gitmis öküzlerin yanina. Beyaz bayrak çekmeyi de unutmamis. Öküzlerin lideri olan Boz Öküz basta olmak üzere bes iri öküz yaklasmis onlara. Sormuslar ne istediklerini. Topal aslan baslamis konusmaya. Bir yandan da Boz Öküz'ün sivri ve kocaman boynuzlarina bakip ürperiyormus.
- 'Saygideger öküz efendiler' diye baslamis lafa. 'Bugün buraya sizden özür dilemek için geldik. Biliyorum sizleri çok defa incittik, kimbilir kaçinizda su pençemin izi vardir. Ama inaniniz bunlarin hiç birini isteyerek yapmadik. Biliniz ki biz aslanlar barrisçi bir milletiz.Hele öküzlerle hiç bir alip vermedigimiz olamaz. Ancak evet size defalarca saldirdik, ama niye biliyor musunuz? Hep o sizin aranizdaki Sari Öküz yüzünden. Onun rengi öyle sizinkiler gibi degil ki. Gözümüzü kamastiriyor, aklimizi basimizdan aliyor. Onu gördük mü ne kadar barissever oldugumuzu unutup size saldiriyoruz, ve sürünüze zarar veriyoruz. Yoksa bizim sizinle hiç bir alip veremedigimiz yok. Onun yüzünden hepiniz zarar görüyorsunuz. Bir türlü hayatinizdan emin rahat rahat otlayamiyorsunuz, belki geceleri bile bizim kükrememiz sizin uykunuzu kaçiriyor. Bunlarin hepsi Sari Öküz'ün suçu. Verin onu bize,siz de kurtulun, biz de baris içinde yasayalim' demis.
Boz Öküz, diger önde gelenlerle görüsmek üzere geri çekilmis. Hepsi de sicak bakmislar bu teklife. Bir tek yasli Benekli Öküz olmaz demis ama kimseye dinletememis sesini. Zavalli Sari Öküz kurban edilmis aslanlara. Hepsi birden saldirmislar zavalli öküzün üzerine. Bir ikisini firlatmis üstünden ama bitkin düsmüs az sonra. Çirpinmis, haykirmis, yardim istemis, yalvarmis, ama yokmus onu isiten. Digerleri üzülmüsler üzülmesine ama elden ne gelir ki. Bütün sürünün selameti için bir öküz...gerekliymis bu.
Gerçekten de günlerce sürüye hiç bir saldiran olmamis. Huzur içinde geçer olmus günleri. Ama aslan milleti bu, ne kadar sabreder ki. Hele öküz etinin tadini aldiktan sonra. Aciktik demisler Topal Aslan'a daha bir kaç hafta bile geçmemisken. O da yine almis yanina bir kaçini, bir defa daha gitmis Boz Öküz'ün yanina.
- 'Selam' diye girmis söze. ' Gördünüz ya biz aslanlar ne denli uysal milletiz. Dogru karariniz için sizi bir daha kutlamak isterim. Siz de huzur içindesiniz, biz de. Ne mutlu. Yalniz buraya bunlari söylemek için gelmedim. Büyük bir problemimiz var.'
- 'Nedir?' demis Boz Öküz merakla..
- 'Su sizin Uzun Kuyruk' demis Topal Aslan. Öyle uzun bir kuyrugu var ki nereden baksak görünüyor. O kuyrugunu salladikça bizim de aklimiz basimizdan gidiyor. Gözümüz dönüyor, sürüye saldirmamak için kendimizi zor tutuyoruz. Halbuki siz öyle mi ya, hepiniz normal kuyruklusunuz. Bir onun suçu yüzünden korkarim hepiniz zarar göreceksiniz. Gelin verin onu bize bu mevzuyu burada kapatalim. Eskisi gibi baris ve sevgi içinde iki taraf da hayatini sürdürsün. Boz Öküz yine istisare yapmis sürünün
ululariyla. Yine sadece Benekli Öküz olmus karsi çikan. Hepsi de verelim gitsin demisler. Istisare daha da kisa sürmüs bu defa.Dislamislar Uzun Kuyruk'u sürüden. Saatler sürmüs zavallinin çirpinislari ama sonunda o da yenik düsmüs aslanlara. Tekrar tekrar yinelenmis bu olanlar. Her geçen gün daha da semirmis aslanlar. Alabildigince güçlenmisler. Öküzlerse her geçen gün daha da zayiflamislar, seyreldikçe seyrelmisler. Aslanlar küstahlastskça küstahlasiyorlarmis. Artik bir sebeb bile söyleme geregi duymuyorlarmis. 'Verin bize su öküzü yoksa karismayiz' derlermis sadece. Zavalli öküzlerin hayir diyebilecek güçleri kalmamis. Hepsi birer birer can veriyorlarmis aslanlarin pençesinde. Boz Öküz de aralarinda olmak üzere
bir kaçi kalmis en sona. Ne oldu bize, ne zaman kaybettik bu harbi aslanlara karsi, oysa ne kadar da güçlüydük? diye sormus biri, Boz Öküz'e.
- 'Biz' demis Boz Öküz gözleri nemli ve sesi pismanlikla titreyerek:'Sari Öküzü verdigimiz gün kaybettik bu harbi...'

Bu öykü bügünkü Müslümanlarin halini birebir anlatiyor ne yazik ki.

Dogudaki bir müslümanin ayagina batan bir diken batidaki bir müslümani üzmüyorsa,bedeninde onun acisini hissetemiyorsa o müslüman inancindan süphe etsin! buyruguna ragmen öylesine vurdumduymaz olmusuz ,öylesine zevkü sefaya dalmisiz ki siranin asla bize gelmeyeceginin gafleti icindeyiz.

Cezayir,Irak,Afganistan,Somali birerbirer elden giderken gikimizi cikarmadik.
Sanki sira bize gelmeyecek...

"Türkiye,Türklere birakilamayacak kadar zengin bir ülkedir "! diyenler gün sayiyorlar üzerimize cullanmak icin.
Sen,ben kavgalariyla biz birbirimizi yemeye devam edelim.Adamlara fazla is birakmadan...