PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracla Türkiye ye (izine) gidecek Renkdaslarin dikkatine!

Vural Kuyumcu
11.07.2009, 02:00
Degerli Renkdaslar

Aracla izine gidecek arkadaslarin dikkatine!

Berlin Büyükelciligimiz Bulgar makamlarinin Domuz giribi asisinin gerekmedigine iliskin belge ekte sunulmaktadir.
Yola cikacaklarin yaninda götürmesi iyi olur.

Ayrica, Bulgaristan daki Polis ve Gümrük memurlarinin sonsuz cingenelikleri ve hirsizliyla ilgili bir not daha vermek istiyorum.
Bir Bulgar-Polisi / Memuru sizden herhangi bir nedenle, nakit para olarak (yani soymak) istedigi taktirde o memurun GÖREV-NUMARASINI (Dienstnummer) mutlaka NOT edin!!! Genel olarak bir memurun nakit para almasi yasal degildir! Paracezalari nakit olarak ancak karakolarda alinir!

Tekrar hayirli yolculuklar ve lütfen dikkatli gidip gelin.

http://img198.imageshack.us/img198/7386/domuzgiribibuscheinigun.jpg

Hüdai Pervaneli
11.07.2009, 02:11
Vural Bubam bu yuzde Busene Yunandan gidicez diyor bende istemiyorum

Vural Kuyumcu
11.07.2009, 02:13
söyle babana hic bisey olmaz bizde bulgardan gitcez sıkıyosa yapsinlar

Hüdai Pervaneli
11.07.2009, 02:19
söyle babana hic bisey olmaz bizde bulgardan gitcez sikiosa yapsinlar

Sizdemi Arabayla gidiyorsunuz:D

Hmm Am a biz cok gec 14 agustosda cikicaz burdan size göre

Vural Kuyumcu
11.07.2009, 02:21
biz ayin 1 cikioruz :D

Halil Atalay
11.07.2009, 17:36
uşaklar dikkatli olun bu şerefsizlere karşı para vermeyin hıyarlara

vatanına gelecek tüm gurbetcilerin allah yolunu açık etsin allah kazadan beladan uzak eylesin

TSezgin61
11.07.2009, 18:26
babamda bulgardan gitti. birsey yasamadi bildigim kadariyla... yollar hersey güzel. ama cok cok cok dikkatli olun. dua etmeden yola cikmayin... herkese kanmayin!

Vural Kuyumcu
11.07.2009, 19:07
uşaklar dikkatli olun bu şerefsizlere karşı para vermeyin hıyarlara

vatanına gelecek tüm gurbetcilerin allah yolunu açık etsin allah kazadan beladan uzak eylesin

Halil abi verme diyonda öyle serefsizleri var ki aralarinda arabayi yana cekio indir hepsini bakalim diyor ....gecen sene bulgarda bi polis pasaport kontrolunda 2 avro topliodu düsünsene kac araba gecio ordan ve o avrolarla ne para kirio serefsizler

Herrkeze hayirli yolculuklar

Seda
11.07.2009, 19:26
Vural domuz gribi asisinin belgesi mi o, yani asi olduguna dair.. Yoksa domuz gribi olmadigina dair mi bir belge?
Ben ikincisi diye biliyorum :S Ayrica ucak yolculuklarinda da gerekmiyor diye biliyorum, dogru mudur?

OLCAY ÇAKIR
11.07.2009, 19:30
Aman dikkat arkadaşlar.

Herkese hayırlı yolculuklar.

Güzel tatiller olsun.

Vural Kuyumcu
11.07.2009, 19:33
Vural domuz gribi asisinin belgesi mi o, yani asi olduguna dair.. Yoksa domuz gribi olmadigina dair mi bir belge?
Ben ikincisi diye biliyorum :S Ayrica ucak yolculuklarinda da gerekmiyor diye biliyorum, dogru mudur?
Seda yukarda belgede de yazdi gibi asi olman gerekmior :) bulgar konzoloslundan gelen resmi aciklamaya göre ....ve ucakta sorun yok sirf form dolduriosun galiba :D

Seda
11.07.2009, 19:38
Seda yukarda belgede de yazdi gibi asi olman gerekmior :) bulgar konzoloslundan gelen resmi aciklamaya göre ....ve ucakta sorun yok sirf form dolduriosun galiba :D
Gecen seneki gibi vizede sorun cikarip beni Trabzon'a almak istemeyen olursa yakarim ama orayi :D

Hüdai Pervaneli
11.07.2009, 19:43
Gecen seneki gibi vizede sorun cikarip beni Trabzon'a almak istemeyen olursa yakarim ama orayi :D

Ah genclik Ahhhhh
Sen nereyi Yakiyorsun

Seda
11.07.2009, 19:45
Bagalum duruma göre :D Begi da gerek kalmaz :D

Hüdai Pervaneli
11.07.2009, 19:47
Ya gerek kalirsa

Seda
11.07.2009, 19:47
Oturur aglarim :)

Hüdai Pervaneli
11.07.2009, 19:50
Oturur aglarim :)

Hep beraber Aglariz

birkaN61
11.07.2009, 21:44
Ben istanbula geldim Haziranin baslarinda Trabzona gitmeden önce bulgar üzeri geldik.
Bulgaristandaki polis dayilar bizi her zamanki gibi durdurdu :)

Polis ; komsi 160la gidiysin ceza yaziyorum.
Babam : 160 km/h ile gidecek yol vardi da ben mi basmadim ?
Polis : Domuz asisi oldugunuza dair belgeniz var mi ?
Babam : Yok , ne kadar ücret istiyorsun söyle.
Polis : 250 € cezasi ama 200 € olur.
Babam : Bekleyin Bulgaristan Türk konsoloslugunu ariyorum onlar bana söyler böyle bir ceza varmi diye. ( Telefonla konusuyo gibi yapip aslinda telefonun bir tusuna bile basmamistir :D )
Polis : Iyi günler.
Babam : Kolay gelsin canim

:D

Arkadaslar eger birde gercekten ceza yiyecek birsey yaptiysaniz ceza makbuzunu alin en yakin polis merkezinde ödeyin , yoldaki polisler normal ceza miktarinin üstüne haracta koyup öyle aliyor parayi. Bilginize.

Alibeyoglu
12.07.2009, 01:00
cok sacma bir uygulama bulgar akli bu kadar olur

birkaN61
12.07.2009, 01:41
cok sacma bir uygulama bulgar akli bu kadar olur

Akil mi vardi bulgarlar da ? :D