PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TFF Kabul Etmedi. Yattara 3 Sene Daha Bekleyecek !

Rasim YILMAZ
10.07.2009, 11:09
Bu konu iyice uzadı. Tam olarak bilmiyorum ama Yönetimimizin bu konuda hiçbir girişimi yok gözüküyor.
Bu iş için herkes üstüne düşeni yapmalı ve bu bir aylık kısa sürede Yattara Türk statüsüne alınmalıdır.
Bu konu hakkında kamuoyu baskısı yaratmalıyız...

Yattara'nın Kimliğini Verin! başlığı ile birleşmemesi ricası ile:)

Mehmet Fırat
10.07.2009, 11:14

Niye birleştirilmesin ki? Konular aynı. :)

Rasim YILMAZ
10.07.2009, 11:18
Niye birleştirilmesin ki? Konular aynı. :)

Kimlik işi başka birşey.. Yattara kimliğini alsa bile Türk statüsünde oynayabilmesi için özel çalışma lazım...

KDRDYN
10.07.2009, 11:24
Yattara gibi Türk'ten daha Türk bir oyuncu var mı bu ligde yaa??

Muhammed KOÇ
10.07.2009, 11:35
ne türkü trabzonlu oldu adam hala kimliğini vermediler ayıp valla başka bişey değil..

Sercan Yaylı
10.07.2009, 11:37
bu yönetimin neyini seviyorsunuz anlamıs değilim...

Kadir
10.07.2009, 11:48

Bu zamana kadar anlayamadıysan , bundan sonra anlayamazsın .

Zorlama .

fish_bone
10.07.2009, 11:50
6. sezonunu oynuyacak ve 5 sene bi üLkede ikamet eden herkes vatandaşLık aLabiLir. Nie başvurumuz yok acaba? Bizim biLmediğimiz ne var? BöyLe bi fırsat varsa değerLendirmemek saçmaLık çünkü...

KDRDYN
10.07.2009, 11:53
ne türkü trabzonlu oldu adam hala kimliğini vermediler ayıp valla başka bişey değil..

alt kimlik üst kimlik bocalamasına düştün sen de sanırım.

EyüpKILIÇ61
10.07.2009, 11:57
Isparta kampına gittiğimizde antremandayken bize dönüp "Seviyorum sizi" dedi Yattara. İşte o an bir kez daha şu kimlik olayında sorun yaratanlar geldi aklıma nedense!

tzercin61
10.07.2009, 11:59
6. sezonunu oynuyacak ve 5 sene bi üLkede ikamet eden herkes vatandaşLık aLabiLir. Nie başvurumuz yok acaba? Bizim biLmediğimiz ne var? BöyLe bi fırsat varsa değerLendirmemek saçmaLık çünkü...

yattara'nın türk statüsünde oynamama sebebi Türkiye ile Gine arasında çifte vatandaşlık protokolü olmaması. yani ya orayı ya burayı tercih etmek zorunda. adam Gine milli takımında oynuyor sevilen de biri o yüzden orayı bırakmak da istemiyor doğal olarak. ailesi filan da var tabi.

fakat en son çözüm belki böyle istisna olarak ülke tanıtımında rol oynaması zımbırtısı olursa türk olabilir. nobre için öyle yapmışlar mesela.

Serdar Ersoy
10.07.2009, 12:03
Daha TC kimliği verilmemiş bir oyuncunun türk statüsünde oynamasını istemek :D:p

ayrıca konular birleşir demedi demeyin :D

alpozan61
10.07.2009, 19:25
Allah aşkına nobre ile vederson Türkiyede kaç yıl oynadı da hemen Türk statüsüne geçtiler 5 yılı geçen Yattarayı geçirtmiyorlar??

lazkopatfaroz
10.07.2009, 19:36
İstanbul takımı olsaydık 2 gunde Türk statusundeydı. onlar gibi medyamız yok,onlar kadar paramız yok,onlar gibi federasyonda adamımız yok ...

lazkopatfaroz
10.07.2009, 19:37

usta o konuya hiç girme istersen. beğendiğin yönetim söyle

Sadullah KAPICIOĞLU
10.07.2009, 19:47
Bu konu iyice uzadı. Tam olarak bilmiyorum ama Yönetimimizin bu konuda hiçbir girişimi yok gözüküyor.
Bu iş için herkes üstüne düşeni yapmalı ve bu bir aylık kısa sürede Yattara Türk statüsüne alınmalıdır.
Bu konu hakkında kamuoyu baskısı yaratmalıyız...

İsabetsiz olmuş...

ugurTS1989
10.07.2009, 20:33
sole bısey duymustum;gıne cumhurıyetı cıft vatandaslıgı kabul etmıyor

Colakoglu
10.07.2009, 20:36
Bencede bu konuda artik biseyler yapilmali

el_conquistador
10.07.2009, 21:24
Türk vatandasligini alsa bile türk statüsünde oynayamiyor diye biliyordum, en azindan öyle okumustum. Türk vatandasi olduktan 5 sene daha gecmesi lazimmis! Yoksa yanlismi biliyorum?

Onu hatta burda bir kac kere yazip tartismstik, simdi konu yine niye isindi anlamadim?

el_conquistador
10.07.2009, 21:26

Sen ilk önce neyini sevmiyorsun onu anlat, sonra biz neyi sevdigimizi anlatalim!!!

Yukarida yazdigim aynen senin icinde gecerli!!

lazkopatfaroz
10.07.2009, 22:05
Sen ilk önce neyini sevmiyorsun onu anlat, sonra biz neyi sevdigimizi anlatalim!!!

Yukarida yazdigim aynen senin icinde gecerli!!

ben aklıma gelenlerı anlatayım.. ben hayatımda hiç bu kadar heyecan yaşamadım.. bu kadar transfer görmedım. bu kadar beyefendı bır adam ve yonetımı görmedım. yapılan transferlerde bu kadar beyefendı oyuncular gormedım..bu kadar kalıtelı oyuncuları bır arada gormedım.. bu kadar taraftarı trıbune çeken yonetım gormedım.. takımı bu kadar havaya sokan yönetım gormedım.. çok borcun oldugu soylenıyor ama bu kadar yatırımı yapabılen riski göze alabılen ve riskten bılgı ve tecrubelerle karlı çıkan yonetım gormedım.. ben hiç takıma geçen senekı kadar güvenmemıstım.. ben senelerdir 1-2 oyuncuya bağlı oldugumuzu gordum ama gecen sene yattara varmı yokmu hiç fark bıle etmedım.. transferlerı öncekı senelerde hep son gun yapardık ve yanlıs adamları alırdık bu yonetımde ben böyle bır seyle karşılasmadım.. o kadar oyuncuyu bir araya toplayıp aynı sene şampıyonluga oynayan bır Trabzonspor ve yonetım gormedım.. aklıma gelenler bunlar.. sen neyı begenmıyorsun ???

SDinc
10.07.2009, 23:24
Zaten milli takımda Hoca'yla sorunları vardı sanırsam. Sadece Türk olsa bilene sorun yaratacağını düşünmüyorum.

Ali Yerlikaya
10.07.2009, 23:28
Kesinlikle bu is ligler baslamadan hal edilmeli.

Orhan Aydın
10.07.2009, 23:48
istanbul takımı olsaydık gelmeden türk vatandaşı olurdu adam:))

el_conquistador
11.07.2009, 17:25
ben aklıma gelenlerı anlatayım.. ben hayatımda hiç bu kadar heyecan yaşamadım.. bu kadar transfer görmedım. bu kadar beyefendı bır adam ve yonetımı görmedım. yapılan transferlerde bu kadar beyefendı oyuncular gormedım..bu kadar kalıtelı oyuncuları bır arada gormedım.. bu kadar taraftarı trıbune çeken yonetım gormedım.. takımı bu kadar havaya sokan yönetım gormedım.. çok borcun oldugu soylenıyor ama bu kadar yatırımı yapabılen riski göze alabılen ve riskten bılgı ve tecrubelerle karlı çıkan yonetım gormedım.. ben hiç takıma geçen senekı kadar güvenmemıstım.. ben senelerdir 1-2 oyuncuya bağlı oldugumuzu gordum ama gecen sene yattara varmı yokmu hiç fark bıle etmedım.. transferlerı öncekı senelerde hep son gun yapardık ve yanlıs adamları alırdık bu yonetımde ben böyle bır seyle karşılasmadım.. o kadar oyuncuyu bir araya toplayıp aynı sene şampıyonluga oynayan bır Trabzonspor ve yonetım gormedım.. aklıma gelenler bunlar.. sen neyı begenmıyorsun ???

Pardon, yanlis anlasilma olmus. Seni yönetime muhalif birisi olarak okumustum. Demek bir dahaki sefere okurken, gözlüklerimi takmam lazim:cool:

Rahim.K
12.07.2009, 01:56
Bu konuda bakanımız faruk özak devreye girmeli.Yattaranın başvurusunu hemen sonuçlandırmalı.Çok ayıp ediyorlar yattaraya.Yönetimde artık bu konuda birşey yapsın.

Rasim YILMAZ
15.07.2009, 12:55
Yönetimden bir açıklama:)
İlgileniyoruz veya ilgilenmiyoruz?
Ne kadar gündem oluşturamadıysak bile önemli bir konu!!!

Orhan Aydın
15.07.2009, 12:56
yönetim bizim bu kadar ciddiye almıyor ha bu konuya:))

Burak Aksoy
15.07.2009, 12:56
olsun artık yattaramız TÜRK!!
kontenjan da açılır :D:D

Ahmet Karadeniz
15.07.2009, 13:12
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=13875&page=8 konu zaten forum içerisinde mevcut bu konuya burdan devam edelim.

Hamravat
15.07.2009, 16:40
selam, bencede artık türk statüsünde oynamalı, kriter olarakta kolbastı oynaması yeterli olsa gerek :) şaka bir yana beşiktaş nobreyi bi kaç günde türk yaptı hiç anlamadım o olayı,

ayrıca yattara niye bir türlü kendini aşamıyor onuda anlamış değilim, dönem dönem iyi oynasada bunu sezona yayıp lider oyuncu vazifesini bir türlü alamadı..

belkide trabzonsporun tekke'den sonra en büyük sorunu budur. lider oyuncu eksikliği.

28TS61
15.07.2009, 16:45
bu konuyu pazar günü kampta baskanimiza soracagim. sorun nedir diye

Ali İhsan
15.07.2009, 16:46

:alkış::alkış::alkış:

Çok balık tükettiğimizden olsa gerek çoğumuz balık hafızalıyız maalesef...

Sinem Yılmaz61
15.07.2009, 17:06
Tabiki türk olsun Yattar, türkceyi de gayet iyi konusuyor, onu hakki dir o. Baskalari da türk oldu, oda olur tabiki....

peker61
15.07.2009, 17:12
Yattara fenerde olsaydı şimdi türk olmuş belediye başkan adayı bile olmuştu :)

Ömer1967
15.07.2009, 18:51
boşu boşuna yabancı kontenjanından gidiyor

Mustafa Ayazoğlu
16.07.2009, 06:41
Tabiki türk olsun Yattar, türkceyi de gayet iyi konusuyor, onu hakki dir o. Baskalari da türk oldu, oda olur tabiki....

Türk ! Türkçe

Her zaman büyük yazılır!

.....
16.07.2009, 06:42
türk ! türkçe

her zaman büyük yazılır!

Trabzonspor!!!! ;)

28TS61
23.10.2009, 18:07
Tita - Sidney Cristiano Dos Santos - Melih Gökcek

http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_jf_Tita01.jpg

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=62964

hani yattaraninki ?

Murat Hızal
23.10.2009, 18:55
Yattara yeter ki oynasın, Mustafa Topaloğlu statüsünde bile olabilir.

gökçay61
24.10.2009, 01:11
yattara futboldan uzaklaştı bu saatten sonra türk olsa nolur olmasa nolur.bence bu seneden sonra zaten yollanmalı :/

İleli
24.10.2009, 04:02
yattara GITMELI!

Ertan1982
24.10.2009, 10:38
Yattara kimlik alsa bile statü geregi 5Yil daha beklemeli Türk statüsünde oynamak icin.Gine Milli Takiminda oynadi diye beklemeli.

Illa Kontenjan acilsin diyorsaniz.Alanzinho ile Colman üzerinden deneyebiliriz.Bakanimiz onlar icin de Nobrenin uygulandigi Formül denene bilinir cünkü kend milli takimlari icin hicbir maca cikmadilar.

Travelair
24.10.2009, 10:54
Colman Türk Milli Takımı'na katkı sağlayabilir bence de

Celil Köse
24.10.2009, 11:04
Yattara mümkünse artık Trabzon da oynamasın..

Yiğit SARI
24.10.2009, 11:07
Ya bırakın bu işleri iyi paraya gitmesine bakın

Zafer Keskin
24.10.2009, 13:08
yattara artık gitmeli....

Cemil Çubukçu
24.10.2009, 13:11
Yattara Türk statüsünde oynamalı ki bizim akıllı(!) bazı taraftarlarımız onu sahiplenmekten vazgeçsin ve diğer futbolculara ettiği küfürleri ona da etsin.)))D

KERİM
24.10.2009, 13:13
devre arası mutlaka gitmeli ..

Cem Zırıh
24.10.2009, 13:13
yattara artik bu takimdan gitmeli ... kor topal her mac .. bu kadar cani kiymetli adam bize lazim degil ... katar a zamaninda satmadigimiza cok pisman olucaz cok ... ben umuyorum ki fener yada gayse ye gider ...

Hayriye Ayan
24.10.2009, 17:19
bence gideceği için ısrar etmiyor bu konuda

Orhan Aydın
24.10.2009, 17:20
önce bir oynasın da sonra statüsünü düşünürüz

Gökhan KAN
24.10.2009, 17:25
Kamboçya vatandaşı olsun bu saatten sonra..

Serdar A
24.10.2009, 17:30
Bir istanbul takımı Yattara'nın Türk statüsünde oynayabilmesi için uğraş veriyormuş .

Dün maçı izleyemedim . Ancak anlatılana göre taraftar Yattara'yı defterden silmiş . O halde Yattara'nın başka bir süper lig ekibine transfer olmasında sakınca yok .

Mustafa Çolak
24.10.2009, 17:30
Oynamadığı İçin Bir Sorun Yok Şimdilik (!)

mashal61
24.10.2009, 17:35
Başlık yanlış. Ya "Yattara artık oynamalı!!!" olmalı ya da "Yattara artık Türk statüsüne geçirilip satılmalı!!!" olmalı.

Mustafa ÖZDEMİR
24.10.2009, 19:30
[QUOTE=Orhan Aydın;2445089]istanbul takımı olsaydık gelmeden türk vatandaşı olurdu adam:))[/QUOTE
artık kurallar değişti...

Erdal DİLEK
24.10.2009, 19:38
yattara defolup gitmeli, gittiği yerde hangi statüde oynarsa oynasın, tabi oynatırlarsa kim se onun nazını bizim gibi cekmez. .

hüseyin1975
24.10.2009, 19:57
Insallah oynamaya baslar, ama Türk olarak ama Gineli olarak.

Bence bize aydasi yok ve bosuna tutuluyor.

Sinem Yılmaz61
24.10.2009, 20:14
Yattararin fazla kalmak istedi yok ve bu konuya da fazla önem vermiyordur bence. Gitme zamani gelmistir malesef...

EmrahYalçınalp
24.10.2009, 21:10
Yattara futbolcu statüsünde oynamalı.

Misina
24.10.2009, 21:21
Bitmiş bir Yattara Türk olmuş Yabancı olmuş ne fark eder

Furkan
24.10.2009, 21:22
Yattara futbolcu statüsünde oynamalı.

:alkış::alkış::alkış:

Barış Çebi
24.10.2009, 22:25
Bence yattara kolbastı team de oynasın orada daha iyi oynuyor yada diskolarda oynasın.

Sinem Yılmaz61
24.10.2009, 22:26
Bence yattara kolbastı team de oynasın orada daha iyi oynuyor yada diskolarda oynasın.

Bu iyi olur galiba :cool:

Reha
24.10.2009, 23:16
VEFA yalnızca bir semt veya boza markasıdır;Trabzon taraftarı için!

iso_4939
25.10.2009, 00:11
bende hıc kımlık verılmeden yollanmalı bı ıse yaradıgı yok zaten...

salihismet
25.10.2009, 02:06
Beni sinir eden basliklardan biriside, " Yattaradan sogutuluyor muyuz?" basligiydi, alt yapisi ve sürekliligi olmayan bir futbolcunun
ne zaman ne yapacagini kestiremezsiniz. Yattarada bu futbolculardan birisidir, hatta bu adamin bana göre, futbolun icindeki sahtekarliklarin
asagi yukari tümünü bilen bir özelligide var. Mesela, bir hocayi taraftarin önüne atmasini cok iyi biliyor, Senol Günes ve ondan sonra gelen tüm hocalar onu oyundan cikaretirken devamli seyirci tarafindan yuhalanmistirlar. Ve ben bu adamin hicbir büyük maci aldiginida hatirlamiyorum ayrica.

Kayseri macindan sonra, hocanin Yattara hakkindaki konusmasinida pek anlayamadim, körlere bazan yol göstermek gerek, cümlesi;
1. Yattara icin, sakat deyil numara yapiyor diyenlere; buyurun iste, Yattarayi sakat oldugu icin oynatmiyordum.
2. Yattaranin oynamasi icin baski yapanlarada, iste sizin istediginiz Yattara, sahada yürüyemiyor.
Neresinden bakilirsa bakilsin, tam Yattaralik bir durum.

Samet Türkmen
25.10.2009, 21:44
Buradan ne çıkıyor ? Cevap : Araplar senden bir futbolcuyu istediyse düşünmeden hemen sat. Çünkü başkaları o paraları vermez.

Rammstein
26.10.2009, 03:17
ARkadaşlar işte medya gücümüz sıfır....Yattara Türk statüsünü resmi olarak girme hakkını alalı neredeyse iki sene oldu...Ama neden hala türk değil trabzonda oynuyor çünkü...Ya buna biz taraftarlar olarak ne yapabiliriz ki...Yani Kocaman Trabzonsporlu Sevgili Bakanımız...Bu adamın Türk olması hususunda hiç bir şey yapamıyormu...O zaman bıraksın ya Trabzonluluğu falan ben inanmıyorum...Ben spor bakanı olacağım...Bu hususta hiç bir şey yapamayacağım....

r9emre
26.10.2009, 03:49
olmuş olmamış ne farkeder gerçek içinde barındırdığı futbolcu kimliğini o yeteneklerini göstermedikçe..

demir
26.10.2009, 05:52
yattara sen yeterkı oyna ..! statunu ben verecem sana serefsızım veremezsem gel yuzume tukur ..! bu ulkeyı ayaga kaldırırım acılımlı acılımsız bu vatandaslıgını sana verırım ..! ben turkıye cumhuriyetiyim ben vatandasım ben halkım ..! ama bakıyorum sahalara yoksun arıyorum yoksun nerdesın yattara nerdesın ????

avniaker
26.10.2009, 09:49
yattara tribünden tepki alınca türk olmamaya karar vermiş vah vah vahh

UğuR
26.10.2009, 10:05
Zaman ve futbol çok nankör.Çok değil 3 ay önce Yattara hakkında olumsuz eleştiri yapıldığı zaman sen ne anlarsın deniliyordu... Ya şimdi....

Emirhan Makul
29.10.2009, 12:54
Yattara'dan İstiklal Marşlı tepki

http://kralspor.ensonhaber.com/images/news/18153.jpg

Yattara, başvurduğu Türk vatandaşlığına geçiş işlemlerinin uzatılmasına İstiklal Marşı'nı seslendirerek tepki gösterdi.

Gineli oyuncu dün akşam yapılan antrenman öncesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Türk bayraklarıyla poz verilmesi sırasında da, İstiklal Marşı'nı okuyarak yetkililere ikinci kez mesaj gönderdi. İstiklal Marşı'nın ilk mısrasını eksiksiz okuyan Yattara, takımdan ayrılmasının gündemde olduğu dönemde vatandaşlığa geçiş işlemlerini dondurmuş, ancak sonra yeniden başlatma kararı almıştı. Gineli oyuncu daha önce de, "Artık Türkçe konuşmayacağım. Türk vatandaşlığım kabul görene kadar röportajlarımı Fransızca vereceğim" diyerek Türk vatandaşlığına geçmek istediğini vurgulamıştı. Trabzon Valiliği'nde Türk vatandaşlığına geçiş işlemleri öncesi yapılan Türkçe mülakatta, hem okuma, hem de konuşma sırasında çok başarılı bulunan Yattara, ülkesinin milli takımında oynadığı için Nobre ve Aurelio'nun yararlandığı imkanlardan faydalanamıyor. Gineli oyuncunun Türk vatandaşlığına geçmesi için başvuru tarihinden itibaren 5 yıl geçmesi gerektiği açıklandı.

macuka
29.10.2009, 13:00
Türk olsan ne olacak alışmışsın Afrika tembelliğine bir kez...

ESER
29.10.2009, 15:16
yeter ki oynasin da ne statusunde oynarsa oynasin...

MehmetGÜRSOY61
29.10.2009, 15:55
Yattara artık özüne dönmeli biz güzel estetik hareketler yapan iyi oyun oynayan Yattarayı istiyoruz ;)

Serdær
29.10.2009, 21:30
Yattara'dan İstiklal Marşı'lı tepki

Trabzonspor (http://www.cnnturk.com/guncel.konular/trabzonspor/69/index.html)'un Gineli futbolcusu Ibrahima Yattara, bir buçuk yıl önce başvurduğu Türk vatandaşlığına geçiş işlemlerinin uzatılmasına İstiklal Marşı'nı seslendirerek tepki gösterdi.

Yattara, dün akşamki antrenman öncesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı (http://www.cnnturk.com/guncel.konular/cumhuriyet.bayrami/573/index.html) nedeniyle Türk bayraklarıyla poz verilmesi sırasında İstiklal Marşı'nı okuyarak yetkililere mesaj gönderdi.

İstiklal Marşı'nın ilk mısrasını eksiksiz okuyan Yattara, takımdan ayrılmasının gündemde olduğu dönemde vatandaşlığa geçiş işlemlerini dondurmuş, ancak sonra yeniden başlatma kararı almıştı.

Gineli oyuncu daha önce de, "artık Türkçe konuşmayacağım. Türk vatandaşlığım kabul görene kadar röportajlarımı Fransızca vereceğim" diyerek Türk vatandaşlığına geçmek istediğini vurgulamıştı.

Trabzon Valiliği'nde Türk vatandaşlığına geçiş işlemleri öncesi yapılan Türkçe mülakatta, hem okuma, hem de konuşma sırasında çok başarılı bulunan Yattara, ülkesinin milli takımında oynadığı için Nobre ve Aurelio'nun yararlandığı imkanlardan faydalanamıyor.

Gineli oyuncunun Türk vatandaşlığına geçmesi için başvuru tarihinden itibaren beş yıl geçmesi gerektiği açıklandı.

CNNTürk

Cihan
29.10.2009, 21:31
türk olup yatmak daha hoş geliyor değilmi .. yabancı yatınca çok kızıyorlar

Kazım Uzunboy
30.10.2009, 10:06
Yattara'dan milli tepki!

http://www.fotomac.com.tr/2009/10/30/im/F8B19AFFF6244143A2C75AB0x.jpg

Trabzon'un yıldız futbolcusu İbrahima Yattara, yaklaşık 1.5 yıl önce başvurduğu Türk vatandaşlığına geçiş işlemlerinin uzatılmasına İstiklal Marşı'nı seslendirerek tepki gösterdi. Daha önce "Artık Türkçe konuşmayacağım. vatandaş olana kadar Fransızca konuşacağım" diyen Yattara'nın, Nobre ve Aurelio'nun yararlandığı imkanlardan yararlanmak istediği bildirildi.

www.fotomac.com.tr (http://www.fotomac.com.tr)

28TS61
02.12.2009, 18:53
Beşiktaş Bobo'yu Türk vatandaşı yapmaya çalışıyor

Övünç Özdem - İSTANBUL / DHA

Beşiktaş, devre arası transfer döneminde sezon başı sözleşmesini askıya aldığı Delgado'yu yeniden takıma dahil etmeyi düşünüyor.

Sezon başında sakatlığı sebebiyle mukavelesi altı ay askıya alınan Arjantinli futbolcunun yeniden takıma dönmesiyle şu anda yabancı kontenjanı dolu olan Siyah-beyazlı ekibin bir yabancı futbolcusuyla yollarını ayırması durumu söz konusu oldu. Ancak Siyah-beyazlı takımda forma giyen sekiz yabancı oyuncudan hangisinin takımdan gönderileceği konusu henüz netlik kazanmadı. Siyah-beyazlı teknik heyet ve yönetim, bu konuyla ilgili olarak henüz kesin bir karar veremedi. Bu durumda Beşiktaş yönetiminin 4 yıldır Siyah-beyazlı formayı giyen Brezilyalı oyuncu Bobo'yu Türk vatandaşı yapması gündeme geldi. 2006 Ocak ayında Brezilya'nın Corinthians kulübünden önce kiralanan, sonra da bonservisi alınan Bobo'nun Türk olabilmesi için bir yıl daha Türkiye'de oynaması gerekiyor. Bu durumda da Bobo'nun Brezilya A Milli Takımı'nda da oynamaması gerekiyor.

Ayrıca bu süreyi doldurmayan oyuncular için Bakanlar Kurulu'nun vereceği bir kararla Bobo'nun Türk futbolcu statüsünde oynanması sağlanabilecek.

Eğer şartlar Bobo'nun Türk vatandaşı olmasını sağlarsa, Brezilyalı oyuncunun devre arasından itiraber Türk oyuncu statüsünde oynaması sağlanacak. Bobo'nun da bu durumu kabul edip etmeyeceği Beşiktaş Kulübü yönetimiyle yaptığı görüşme sonrası belli olacak.

Bobo, Brezilya U-21 takımında forma giymiş, 2008 Şubat ayında da Brezilya ile İrlanda arasında oynanan A Milli Takım maçına çağırılmıştı. Ancak Bobo bu maçta forma giymemişti.

http://www.milliyet.com.tr/Spor/SonD...009&b=Besiktas Boboyu Turk vatandasi yapmaya calisiyor

Kaan
02.12.2009, 19:00
Beşiktaş Bobo'yu Türk vatandaşı yapmaya çalışıyor

Övünç Özdem - İSTANBUL / DHA

Beşiktaş, devre arası transfer döneminde sezon başı sözleşmesini askıya aldığı Delgado'yu yeniden takıma dahil etmeyi düşünüyor.

Sezon başında sakatlığı sebebiyle mukavelesi altı ay askıya alınan Arjantinli futbolcunun yeniden takıma dönmesiyle şu anda yabancı kontenjanı dolu olan Siyah-beyazlı ekibin bir yabancı futbolcusuyla yollarını ayırması durumu söz konusu oldu. Ancak Siyah-beyazlı takımda forma giyen sekiz yabancı oyuncudan hangisinin takımdan gönderileceği konusu henüz netlik kazanmadı. Siyah-beyazlı teknik heyet ve yönetim, bu konuyla ilgili olarak henüz kesin bir karar veremedi. Bu durumda Beşiktaş yönetiminin 4 yıldır Siyah-beyazlı formayı giyen Brezilyalı oyuncu Bobo'yu Türk vatandaşı yapması gündeme geldi. 2006 Ocak ayında Brezilya'nın Corinthians kulübünden önce kiralanan, sonra da bonservisi alınan Bobo'nun Türk olabilmesi için bir yıl daha Türkiye'de oynaması gerekiyor. Bu durumda da Bobo'nun Brezilya A Milli Takımı'nda da oynamaması gerekiyor.

Ayrıca bu süreyi doldurmayan oyuncular için Bakanlar Kurulu'nun vereceği bir kararla Bobo'nun Türk futbolcu statüsünde oynanması sağlanabilecek.

Eğer şartlar Bobo'nun Türk vatandaşı olmasını sağlarsa, Brezilyalı oyuncunun devre arasından itiraber Türk oyuncu statüsünde oynaması sağlanacak. Bobo'nun da bu durumu kabul edip etmeyeceği Beşiktaş Kulübü yönetimiyle yaptığı görüşme sonrası belli olacak.

Bobo, Brezilya U-21 takımında forma giymiş, 2008 Şubat ayında da Brezilya ile İrlanda arasında oynanan A Milli Takım maçına çağırılmıştı. Ancak Bobo bu maçta forma giymemişti.

http://www.milliyet.com.tr/Spor/SonD...009&b=Besiktas Boboyu Turk vatandasi yapmaya calisiyor

Maşallah.

Konu Trabzonspor olunca bu süre 5 değil, 10 yıl oluyor nedense. :alkış:

Kazım Uzunboy
02.12.2009, 19:08
Roberto Carlos'u bile yaparlar, ama Yattara'yı yapmazlar!

Hürgün Aygün
02.12.2009, 19:57
bu başlık açılalı 3 sene oldu hala bir tık yok yattara bi türk olamadı gitti (buarada 1000. mesajımı yazıyorum :) )

uemit
02.12.2009, 22:44
ben anlamiyorum dünyada heryerde 5 yil bir ligde oynadinda yabanci olmuosun...

o yüzden bizde song yattara ve isac türk statüsünde oynamali.. ha bunlar milli oldu diye olmuosa.. bunlarin inadina alanzhinho colman faty paty brüls türk olsun!!!

hAtes
02.12.2009, 23:14
Bu ve bunun gibi yattara'nın TÜRK olması ile ilgili başlıkları gördükçe deli oluyorum...

Bu aşlığa en az 10 mesaj yazmışımdır bunu açıklayan tekrar yazıyorum.

Bir oyuncu eğer kendi ülkesinin milli takımında oynamışsa 10 yılda, eğer hiç oynamamışsa 5 yılda TÜRK statüsünde oynama hakkı elde eder.

Örn: TİTA: Kendi ülkesi Brezilya milli takımında hiç oynamadı.5 yıl sonra TÜRK statüsünde oynamaya başladı.
ÖRN:YATTARA: Kendi ülkesi Gine milli takımında oynadı, TÜRK VATANDAŞI OLMASI İÇİN; 10 YILINI DOLDURMASI GEREKİR!!!

Not:Her an her kuralın değişşebildiği ülkemizde üstte yazan ve şu anda geçerli olan kural değişirse bu yazdıklarımdan sorumlu değilim...

BDiler61
03.12.2009, 00:19
Bu ve bunun gibi yattara'nın TÜRK olması ile ilgili başlıkları gördükçe deli oluyorum...

Bu aşlığa en az 10 mesaj yazmışımdır bunu açıklayan tekrar yazıyorum.

Bir oyuncu eğer kendi ülkesinin milli takımında oynamışsa 10 yılda, eğer hiç oynamamışsa 5 yılda TÜRK statüsünde oynama hakkı elde eder.

Örn: NOBRE: Kendi ülkesi Brezilya milli takımında hiç oynamadı.5 yıl sonra TÜRK statüsünde oynamaya başladı.
ÖRN:YATTARA: Kendi ülkesi Gine milli takımında oynadı, TÜRK VATANDAŞI OLMASI İÇİN; 10 YILINI DOLDURMASI GEREKİR!!!

Not:Her an her kuralın değişşebildiği ülkemizde üstte yazan ve şu anda geçerli olan kural değişirse bu yazdıklarımdan sorumlu değilim...

Nobre 5 yil beklemedi bakanlar kurulunun karariyla turk oldu.

hAtes
03.12.2009, 01:05
Nobre 5 yil beklemedi bakanlar kurulunun karariyla turk oldu.
Nobre'nin durumu bira değişik evt, şimdi ben de hatırladım.Ömer Rıza için yapılan bu yasanın açığından faydalandı, dediğin şekilde.Örneğimi değiştiriyorum o zaman..

BURAK DOGU
03.12.2009, 08:32
Yattara Afrikalı olarak oynasın bize yeter... yeter ki oynasın... Türk olunca Yattarayla yaşadığımız sorunlar çözülecek mi sanki?

pazarkapılı
03.12.2009, 10:42
yani hala türk olmamasına sasırıyorum yaw...nasıl bir beceriksizliktir bu kardesim anlamak mümkün degil..

Süleyman50
03.12.2009, 11:48
yeter ki oynasin da ne statusunde oynarsa oynasin...

aynen katılıyorum....

Mollasalihoğlu
03.12.2009, 12:04
Gel, ne olursan ol gel...

_SeRKaN_
03.12.2009, 12:06
Eski Yattara gibi oynasında statü farketmez...

Dip.Ing.Mag.
03.12.2009, 12:06
Bobo bile 3 senede türk oluyorda hemde bir gram türkce bilmeden , nasil oluyorda Yattara gibi adam (sürmeneli,türkce konusan, horon tepen, kolbasti oynayan) türk vatandasi olamiyor... pes dogrusu bunu aklim aklim almiyor?

Dip.Ing.Mag.
03.12.2009, 12:08
ee bobo da oynadi brezilya U21 de nasil olacak bu is , adam catir catir oluyormus turk vatandasi

tuncay1984
ellere varda bize yok mu
ist takimlari isterse oluyoda bizimki niye kac seneder ugrasiyor
benim sahsi fikrim yabanacilarin türklesmesine karsiyim bize fayda yok bunlardan

Mollasalihoğlu
-[ooD;2803736']ee bobo da oynadi brezilya U21 de nasil olacak bu is , adam catir catir oluyormus turk vatandasi

u-21 kriter değil.. A milli olup olmamak önemli..

Dip.Ing.Mag.
03.12.2009, 12:09
Maşallah.

Konu Trabzonspor olunca bu süre 5 değil, 10 yıl oluyor nedense. :alkış:

senin yöneticilerin beceriksiz olmasin ozaman,.. elaleminki yaparken bizimkiler armut mu topluyor

Selim Turan
03.12.2009, 12:11
Aurelio'ya 2 günde çıkan kimlik Yattara'ya neden bu kadar sürede halen çıkmadı?

zafercalikoglu
03.12.2009, 12:21
yattara iyi paraya satılmalı şu anki düşüncem,2.yarı ne olur bilmem ,form tutarsa iyi oynarsa kalsın işe yarar..

_SeRKaN_
03.12.2009, 12:25
Aurelio'ya 2 günde çıkan kimlik Yattara'ya neden bu kadar sürede halen çıkmadı?

Aurelio hala bizde kalsaydı emin ol o da hala yabancı statüsündeydi...

28TS61
03.12.2009, 12:31
Aurelio hala bizde kalsaydı emin ol o da hala yabancı statüsündeydi...

evet katiliyorum.

Serdar A
03.12.2009, 13:23
Bobo da Türk vatandaşlığına geçmek üzere .

Biz yanlış yapıyoruz , Yattara'yı önce Brezilya vatandaşlığına geçirip , oradan müracat etmemiz gerekiyor .

Daha kısa bir yöntem ; Yattara'yı bjk ye kiralayalım .

.....
03.12.2009, 19:07
Valla ya Bobo iki günde Türk olacak bizim Yattara yıllarca bekleyecek olamayacak. Ne iş ?

mkmoglu
03.12.2009, 19:12
yattara form tutup hemen satılmalı,onda trabzonspor ruhu yok

Ömer Kaya
03.12.2009, 19:13
yattara önce top oynasın bırakın statüyü

demir
03.12.2009, 19:16
statüsünden once oynamaya baslasın daha iyi olur ayrıca bobo da ulesınde miili taımda oynamıyor

Murat Erdem
03.12.2009, 19:45
Bu saatden sonra bir önemi yok bence. Geç kaldık Yattara, Yattara'lıktan geçti.

Mustafa Çolak
03.12.2009, 19:50
Yattara Önce Kendine Bi Gelsin, Sonra Düşünürüz Statüyü.

ESER
03.12.2009, 19:56
gine ile ulkemiz arasinda cifte vatandaslik protokolunun olmamasindan kaynaklaniyor sorun galiba. yattara nin TC vatandasi olabilmesi icin ulkesinin vatandasligindan cikmasi gerekiyo diye aciklanmisti.. sadece yattara icin iki devletin kanun cikarmasi olasiligi dusuk olduguna gore yattara biraz zor TC vatandasi olur,, adami da suclayamayiz neden ulkenin vatandasligindan cikmiyorsun diye..

yigits
03.12.2009, 20:54
Bobo bile 4. yılında Türk vatandaşlığına geçiyor Yattara 6 seneyi aştı hala yabancı bu ne çifte standarttır...

SüRMeNe_6161
03.12.2009, 23:14
Yattarayı Ne Zaman Tur Satatusunde Oynıcak Acaba..

Y-DRMS
03.12.2009, 23:31
Oynadığı zaman :)

İlker ToSun
04.12.2009, 00:36
isterse japon statüsünde oynasın,

oynasın o bana yeter :)

r9emre
04.12.2009, 00:39
önemli değil oynamasın Türk statüsünde trabzonsporda en fazla para alan futbolcularından biri belkide en fazla alanı olarak onu hakedecek derecede takıma katkıda bulunsun yeter bir kişilik yabancı kontenjanını ayırırız ona farketmez daha bu sene ligde maçı yok diyebiliriz neredeyse

Travelair
04.12.2009, 00:45
Benim bir fikrim var. Türki Cumhuriyetlerden gelenler yabancı sayılmıyordu. Bank Asya ligi için mi o? Değilse oralardan vatandaşlık alabilir. Olmadı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden alabilir. Kimsenin yok mu Gine ile çifte vatandaşlık anlaşması? Bunu yakında yapar takımlar yabancıları için

HAYRETTİN
04.12.2009, 00:48
Bırakın su adamdan bir cacık olmaz kendine faydasıyok hala neyi konusuyosunuz kendine hayrı yok adamın nedirbu yeter

erolizmts
04.12.2009, 01:08
Yattara'nın Türk statüsünde oynayabilmesi için "Gine vatandaşlığından çıkması" gerekiyor. Çünkü Türkiye ile Gine arasında 'çifte vatandaşlık protokolü' yok.

İleli
04.12.2009, 01:58
yattara artik gitmeli!

Külünkoğlu
10.12.2010, 08:51
TFF Yönetim Kurulu, bordo-mavili kulübün, Yattara’nın Türk vatandaşı statüsünde oynayabilmesi için yaptığı başvuruyu kabul etmedi. Önceki gün yapılan yönetim toplantısında, Yattara’nın durumunu görüşen hukukçular, Türk vatandaşlığına geçen Gine asıllı oyuncunun talimatlar gereği 3 yıl daha beklemesi gerektiği görüşüne vardı.

Yabancı oyuncuların Türk statüsünde sayılmalarıyla ilgili talimata göre vatandaşlık başvurusu yaptıktan sonra beş yıl aralıksız Türkiye’de oynaması zorunlu olan Yattara’nın söz konusu başvuruyu 2008 yılında gerçekleştirdiği bildirildi. Bilindiği gibi Trabzonsporlu oyuncu, geçtiğimiz aylarda Türk vatandaşlığına kabul edilmiş ve İbrahim Üçüncü adını almıştı.

toksoy61
10.12.2010, 09:12
Bu saatten sonra herşey Yattaraya bağlı artık. Kaldı yarım sezonu. İyi oynarsa tekrardan sözleşme yapılır kendisiyle ama 10 hafta yaptığı gibi yatarsa sözleşme falan yapılmaz gönderilir. Şenol Hoca yabancı kontenjanını yılda 3 kez oynayacak birisi için doldurmaz. üstelik aldığı para tavan ücret iken.

leleuk87
10.12.2010, 09:22
statü benim de çok umurumda değil ama şu Süleyman ATAL diye federrasyondaki yetkili vardı geçen bi aralaar konuşuyodu ben Trabzonun hakkını savunuyorum yaptıklarımı görmüyorlar falan diyordu acaba bu konuda ne yaptı merak ediyorum

Emrullah
10.12.2010, 09:37
Çok önemli değil Türk statüsünde olup olmaması. Seneye takımda kalacağını zannetmiyorum. Bize bir faydası olmadı, faydasını görecek olan alsın hayrını görsün.

SEDAT
10.12.2010, 09:41
- Aurelio dahamı Milliyetçiydi acaba şak diye Türk oldu...

- Yahu resmen dalga geçiliyor adamla , 3 sene sonra başka bişey çıkar herhalde...

Mayls
10.12.2010, 09:52
Kurallar böyleyse eyvallah ama Aurelio veya Nobre başvurdu da ardından 5 sene bekledi mi?

Not: Kurallar da epeyi saçma geliyor bana.

Badaloğlu
10.12.2010, 09:56
3 sene sonra Yattara, jübilesini yapar, Türk vatandaşı olarak Federasyon başkanlığına adaylığını koyar:D

Yiğit Gayretli
10.12.2010, 10:02
Kurallar böyleyse eyvallah ama Aurelio veya Nobre başvurdu da ardından 5 sene bekledi mi?

Not: Kurallar da epeyi saçma geliyor bana.

Onlar milli takıma uygunluk durumundan yararlandılar. Yattara'da böyle bir durum yok. He haketti mi sonuna kadar haketti ama yapabilecek bür şey yok.

maxim
10.12.2010, 10:55
Milli takımımızda oynama gibi bir durumu, ihtimali olmayıp da Türk statüsünde oynayan bir yabancı oldu mu bu ligde daha önce?

Mesut
10.12.2010, 10:56
Milli takımımızda oynama gibi bir durumu, ihtimali olmayıp da Türk statüsünde oynayan bir yabancı oldu mu bu ligde daha önce?

bebbe de oldu

Fatih YAZICI
10.12.2010, 11:23
Yattara da bu ülkenin vatandaşı olmayı yavaş yavaş öğrenecek işte..
Öldükten sonra emekli olmayı, futbolu bıraktıktan sonra Türk statüsünde oynamayı vs.
Şaşırmadım.

Kazım Uzunboy
10.12.2010, 11:51
Dalga mı geçiyorlar anlamak mümkün değil!

muratt
10.12.2010, 11:57
Vatandaslarin esitlik ilkesine aykiri bu durum. Yonetimden bir akilli federasyonu anayasa mahkemesine versin, Yattara hakli cikar.. Yattara hepimiz kadar Turk vatandasidir, bizim nasil Turk statusunde oynama hakkimiz varsa onun da var, boyle sacma sey olmaz.. Turk statusunde oynamanin kriteri nedir ? Turk pasaportu sahibi olmak mi ? Yoksa baska milli takimda oynamis olmak mi ?

mda61
10.12.2010, 12:17

Kingson. Gs dahil bir çok takımda forma giydi. Gana milli takımında oynuyordu adam ama ayrıca Türk pasaportu vardı.

Emrullah
10.12.2010, 12:27
Yasalar böyleyse yapacak bir şey yok. TFF'nin elinde bir şey olsa yapardı her halde. Artı yasalar Yattara'dan yana olsa kulüp icabına bakardı. Çifte standart durumundan ziyade meseleyi bilmeme durumu var bizlerde. Herşeyi de bilmeyelim kardeşim.

Emirhan Uludüz
10.12.2010, 13:32
Zaten böyle olacağı belliydi ne zamandır.Şimdi niye kızıyorsunuzki..

Özge
10.12.2010, 13:34
Başka takımda olsa çoktan kabul ederlerdi.

Gökhan KAN
10.12.2010, 13:40
O zaman yolcudur Abbas..

volkan_627
10.12.2010, 13:42
zamanında bosman diye bir oyuncu vardı. ve bosman yasaları adında bir karar çıkmıştı. yattara da başvursun bizim de yattara kanunlarımız olur...

sametaydin
10.12.2010, 13:55
Vatandaslarin esitlik ilkesine aykiri bu durum. Yonetimden bir akilli federasyonu anayasa mahkemesine versin, Yattara hakli cikar.. Yattara hepimiz kadar Turk vatandasidir, bizim nasil Turk statusunde oynama hakkimiz varsa onun da var, boyle sacma sey olmaz.. Turk statusunde oynamanin kriteri nedir ? Turk pasaportu sahibi olmak mi ? Yoksa baska milli takimda oynamis olmak mi ?

Evet çok mantıklı.

Sefa
10.12.2010, 15:29
Vay be adam Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve Türk statüsünde oynayamıyor ne güzel memleket be..

Şahinoğlu
10.12.2010, 15:29
Boşver Yattara türk vatandaşı olup başına sıkıntımı alacaksın biz seni Gineli sevdik ,Sürmene'li olunca kardeşimiz belledik varsın kafa kağıdın olmasın çokta mühim değil.

sifuni
10.12.2010, 15:34
vedersonda oldu ne alaka yattara niye bi türlü olamiyor 8 senedir burada.

Samet Yildirim
10.12.2010, 15:34
Ah ah herzamanki gibi...

mashal61
10.12.2010, 15:36
Türk vatandaşı oldu, Türk statüsünde oynayamıyor öyle mi? :) Zaten bu ülkede Türkçe konuşmayı bilmeyenleri hemen vatandaş yapıp Türk statüsünde oynatırlar, Türkçe konuşan ve 8 yıldır bu ülkede yaşayan Yattara'yı Türk statüsüne kabul etmezler. Şaşırmadım.

Yattara Türk vatandaşı olmak için uğraştığı kadar sahada futbol oynamak için uğraşsaydı şimdi Türkiye'de olmazdı bence, orası da ayrı bir muamma...

ESER
10.12.2010, 15:40
nobre 2004 ocak ayinda geldi ve sak diye 2006 da turk vatandasi oldu. bu kriterleri kim nasil belirliyor.? nobre brezilya da fahri Turk konsolosu muydu ..

Murat Altun
10.12.2010, 16:14
Aurello türk vatandaşı yapılınca Tüpçüyede sus payı olarak nobre yi Türk yaptılar
Yönetimn bu işin üzerine gitmesi lazım Yasalar tamam böyledir ve uygulanmalı ama ya herkese adam gibi uygulasınlar yada sesi çıkmayanı ezmesinler Bizim yönetimde yasaları bilmiyormuymuş araştırmamışlarmı Yoksa biliyorlardı da taraftrımı yanlış yönlendirmişler orasıda ayrı bir soru işareti

Reha
10.12.2010, 16:22

Biri yönetime bir şey demeye görsün,hemen katl-i vacip!

only ts
10.12.2010, 16:32
yattara diyordur heralde kendi kendine : ulan ne zor ülkeymiş bu böyle : ))

Fatih
10.12.2010, 16:42
Türk vatandaşı olsaydı kalması yönünde baskı olacaktı belki de böylesi daha iyi...

peker61
10.12.2010, 16:43
Yattara 3 yıl daha bekleyecekte bakalım biz nasıl bekleyecez onu 3 yıl daha kanser eder bizi ama yinede bu çifte standart uygulamalardan bıktık artık ..

Mustafa ÖZDEMİR
10.12.2010, 20:23
yuh artık...

Enes Ünal Kaya
10.12.2010, 20:27
Millete Gelince Şapur Şupur Bizim 10 Yıllık Adamımıza Kimlik Yok

Samet BuLut
10.12.2010, 20:30
3 sene sonra zaten YaTTaRa denen bi şey kaLmaz jubiLesini yapar adam o zamana.. Çifte standart her zaman karşımıza çıkıyor arkadaş ne yaparsan yap..

Ömer Yüce
10.12.2010, 20:33
Ya Nobre nası türk statüsünde oynuyo ya. Bu nasıl bi saçmalık???

Fatih Öztürk
10.12.2010, 20:43
8 senedir çalım atmaktan başka işe yaramayan sürekli gündemi fuzuli yere meşgul eden yattarayı bence şenol güneş ilk fırsatta yollasın.alanzinhoyuda beraberinde.

Cem Zırıh
10.12.2010, 21:03
arkadaslar 2009 un haberine yorum yazdiginizin farkindamisiniz :) benmi yanlis goruyorum acaba :)))

Uğur Ö.
10.12.2010, 21:22
Bende 1 saattir ona bakıyorum bu kadar eski konuyu kim çıkardı durduk yere

bordoylamavi
10.12.2010, 23:07
2009 un konusu hortlamış millet de atlamış yöneticiler de izlemiş

Kereşenli
10.12.2010, 23:14
TFF Yönetim Kurulu, bordo-mavili kulübün, Yattara’nın Türk vatandaşı statüsünde oynayabilmesi için yaptığı başvuruyu kabul etmedi. Önceki gün yapılan yönetim toplantısında, Yattara’nın durumunu görüşen hukukçular, Türk vatandaşlığına geçen Gine asıllı oyuncunun talimatlar gereği 3 yıl daha beklemesi gerektiği görüşüne vardı.

Yabancı oyuncuların Türk statüsünde sayılmalarıyla ilgili talimata göre vatandaşlık başvurusu yaptıktan sonra beş yıl aralıksız Türkiye’de oynaması zorunlu olan Yattara’nın söz konusu başvuruyu 2008 yılında gerçekleştirdiği bildirildi. Bilindiği gibi Trabzonsporlu oyuncu, geçtiğimiz aylarda Türk vatandaşlığına kabul edilmiş ve İbrahim Üçüncü adını almıştı.

Bu haber hakkında yorum yapılıyor. Yeni haber yani, 2009 ile alakası yok.

macka61
10.12.2010, 23:16
nobre vedersona veriyorsunuz bir Türkçe kelime bile bilmiyolar ama Yattaraya gelince çifte standart

Uğurtan
10.12.2010, 23:24
Ben bunu ilk gün söylemiştim..

Normal durum..