PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2008-2009 Sadri Şener Yönetimi Değerlendirmesi

Serdar A
05.07.2009, 21:42
Neden böyle bir başlığa ihtiyacımız var ?

Trabzonspor taraftarının büyük bölümü , yöneticileri değerlendirirken tek kriter olarak yapılan transfer yatırımlarını gözetiyor . Bu sorumluluk verilmiş insanların asli görevleri arasında , önem derecesi de daha yüksek olan ; kulübün ekonomik olarak stabil bir yapıya kavuşturulması , bunun için yeni yatırımlar yaparak kulübün gelir kalemlerini arttırması konusuda vardır . Kulübün uzman ekibi ile sürekli olarak düşük yatırım maliyeti ile maksimum kazanım alanlarını araştırmalı , projelendirilen yatırım fikirleri zaman kaybetmeden hayata geçirmelidir . Kulübün prestij ve marka değeri arttırılarak daha iyi ekonomik şartlarla pazarlanması sağlanmalıdır . Yönetimde yer alan yöneticilerin beşeri ilişkileriyle ve derinliği ile ileri seviyede olmalı , rakiplerin kazanımlarını vakit kaybetmeden kulübüne taşıyabilmeli . Reklam-sponsorluk anlaşmalarında deneyimli olmalı ve kulübün maddi kayba uğratmamalı .

Yönetimlerin önemli sorumluluklarından biride birleştirici , paylaştırıcı olması gerektiğidir . Kulübümüz onu seven milyonları sayesinde varlığını sürdürmektedir , yönetimlerin mümkün olduğunca ailenin tamamını içine alması , küskünleri barıştırması , art niyetlileri pasivize etmesi gerekir ki güçlü bir aile görüntüsü verilmeli . Yönetimler , vizyonu ve saygınlığı ileTrabzonspor kulübünün ağırlığını taşıyabilmeli , rakip kulüplerin saygısını sunacağı , iyi ilişkiler içinde kalmalarını gerektirecek caydırıcılıkta taşımalı . Yürüttükleri plan ve programın dışarıdan müdehalelere karşı dirençli olmalı ve kukla yönetim fonksiyonu taşımamalıdır . Bölge insanları ve sivil toplum örgütlerine tesir edebilmel, . Tüm Anadolu'ya etrafında toplayabilecek bir çekim merkezi oluşturabilmeli .

Kulüp varlığını yegane sabeplerinden biri sportif başarıdır . Yönetimlerin bu alanda kısa ve uzun vadeli yatırım planları olmalı , kulüp geçmişine uygun bir çizginin altına düşmemek koşuluyla daha yukarı çıkabilmenin araştırmasını yapmalı ve altyapısını kurmalı . Trabzonspor konumu ve içinde olduğu toplumun şartları gereği yarışmacı bir takım olduğu kadar , yetiştirici bir kulüpte olarak varlığını sürdürmek zorundadır . Bu sebeple yatırımları arasında takımına nitelikli oyuncular yetiştirmek kadar , Türkiye liginde ve çeşitli Avrupa liglerinde mücadele edebilecek düzeyde ahlaklı , zeki ve başarılı sporcular yetiştirmeli , bu alanlarda görev yapan çalışanlarınıda bu nitelikleri üretebilecek insanlar arasından seçmelidir .

Bir yönetimin taşıması gereken belli başlı pek çok daha sorumluluk var. Sizlerin değerli katkılarıyla , bu konuda ilk defa manipülasyonları engellemeye yardımcı olacak , sağlıklı bir değerleme sistemi ortaya çıkacağını umuyorum .

Böyle bir başlığa ihtiyaç var , çünkü madem bu yönetimleri biz seçiyoruz , o halde onları yine bizlerin özgür iradesi değerlendirmeli . Başlığı genel Sadri Şener başlığından ayıran fark ; burada 2008 ve 2009 başkanlığı süresince bir genel değerlendirme yaparak , belkide bir performnas düzeyi belirleyerek taraftarın görüşünü çok net şekilde ilgili yerelere ulaştırmak olmalı .

http://www.haber61.net/images/news/2190.jpg

Bu kriterlerimin hemen altına sayın Sadri Şener'in 15 yıl aradan sonra bir yönetim ekibi kurarak , 15 ayda yaptığı icraatların toplu bir değerlendirmesini yaparak , başlığın asıl amacından farklı yerlere çekilmesini istemedim , o yazıyı ayrıca yazacağım . Bu değerlendirmeyi hep beraber yapalım istedim . Forumun bu konudaki fikirleri nelerdir , ayrıca merak içindeyim .

Ricam ; başlığa ilgi duyanların parça parça değil , genel bir değerleme yapması ya da konulardan herhangi birini kapsamlı ele almasıdır .

Not : Lütfen transfer polemiklerini bu başlığa taşırmayalım .

MİSSE_MİSSE
05.07.2009, 22:06
sadece hes projelerini halletsin aday olduğu bütün kongrelerde oyum onundur

Ertuğrul ATALAY
06.07.2009, 23:34
tartışılması gereken konular veya farklı düşüncelerin sergilenmesi için uygun bir başlık...gerçek taraftarlığın,başarı kriterlerinin,değerlendirmelerin objektif bir şeklde olası beimde enbüyük isteğim....

ama...
ama bu başlık maalesef reyting almaz...
heran kapanabilir veya sonlara düşebilir...

çünkü biz kolay olanı seçiyoruz...
göreve gelen birinin yerine hemen başkasını baştan hazırlıyoruz...
tepkiseliz...
öz değil biçime önem veriyoruz...vs.vs...

ama ben yine de yönetim hakkında birşeyler söylemek istiyorum.

S.Ş yönetimi bence bireysel menfaatlerden arınmış,yalnızca kulübü için çalışan,kulübün gelirlerini artırmayı dolayısıyla takımı daha güçlü kılmayı görev edinmiş bir anlayışa sahiptir...

İhaleleri kendileri için değil takım için almak istemeleri....
TSclupları kapatmak için değil artırmak için çalışmaları...
Belediyeile fuar alanı konusundaki polemikler bunun göstergesidir...

Ersun Yanalın gönderilmesi konusu dışında pek bir tutarsızlık görmüyorum.Bunun yanında F.tekke konusunda net bir duruş sergilememeleri zayıflık olarak değerlendirilebilir.

sonuç olarak bu yönetimin güçlü ve başarılı bir Trabzonspor için grekli olduğunu düşünüyorum.

Keleşoğlu
07.07.2009, 00:30
yönetim ve başkandan tek isteğim açıklamalarında tutarlı olmaları, tek bir ağızdan konuşmaları. birbirinin zıttı söylemler bizi komik duruma düşürüyor. bu sene birçok konuda bunu yaşadık;teknik direktör aranırken, hüseyinin gidip gitmeyeceği konusunda, fatih tekke konusunda, şimdide songun durumunda

cellchook
07.07.2009, 00:55
Neden böyle bir başlığa ihtiyacımız var ?

Trabzonspor taraftarının büyük bölümü , yöneticileri değerlendirirken tek kriter olarak yapılan transfer yatırımlarını gözetiyor . Bu sorumluluk verilmiş insanların asli görevleri arasında , önem derecesi de daha yüksek olan ; kulübün ekonomik olarak stabil bir yapıya kavuşturulması , bunun için yeni yatırımlar yaparak kulübün gelir kalemlerini arttırması konusuda vardır . Kulübün uzman ekibi ile sürekli olarak düşük yatırım maliyeti ile maksimum kazanım alanlarını araştırmalı , projelendirilen yatırım fikirleri zaman kaybetmeden hayata geçirmelidir . Kulübün prestij ve marka değeri arttırılarak daha iyi ekonomik şartlarla pazarlanması sağlanmalıdır . Yönetimde yer alan yöneticilerin beşeri ilişkileriyle ve derinliği ile ileri seviyede olmalı , rakiplerin kazanımlarını vakit kaybetmeden kulübüne taşıyabilmeli . Reklam-sponsorluk anlaşmalarında deneyimli olmalı ve kulübün maddi kayba uğratmamalı .

Yönetimlerin önemli sorumluluklarından biride birleştirici , paylaştırıcı olması gerektiğidir . Kulübümüz onu seven milyonları sayesinde varlığını sürdürmektedir , yönetimlerin mümkün olduğunca ailenin tamamını içine alması , küskünleri barıştırması , art niyetlileri pasivize etmesi gerekir ki güçlü bir aile görüntüsü verilmeli . Yönetimler , vizyonu ve saygınlığı ileTrabzonspor kulübünün ağırlığını taşıyabilmeli , rakip kulüplerin saygısını sunacağı , iyi ilişkiler içinde kalmalarını gerektirecek caydırıcılıkta taşımalı . Yürüttükleri plan ve programın dışarıdan müdehalelere karşı dirençli olmalı ve kukla yönetim fonksiyonu taşımamalıdır . Bölge insanları ve sivil toplum örgütlerine tesir edebilmel, . Tüm Anadolu'ya etrafında toplayabilecek bir çekim merkezi oluşturabilmeli .

Kulüp varlığını yegane sabeplerinden biri sportif başarıdır . Yönetimlerin bu alanda kısa ve uzun vadeli yatırım planları olmalı , kulüp geçmişine uygun bir çizginin altına düşmemek koşuluyla daha yukarı çıkabilmenin araştırmasını yapmalı ve altyapısını kurmalı . Trabzonspor konumu ve içinde olduğu toplumun şartları gereği yarışmacı bir takım olduğu kadar , yetiştirici bir kulüpte olarak varlığını sürdürmek zorundadır . Bu sebeple yatırımları arasında takımına nitelikli oyuncular yetiştirmek kadar , Türkiye liginde ve çeşitli Avrupa liglerinde mücadele edebilecek düzeyde ahlaklı , zeki ve başarılı sporcular yetiştirmeli , bu alanlarda görev yapan çalışanlarınıda bu nitelikleri üretebilecek insanlar arasından seçmelidir .

Bir yönetimin taşıması gereken belli başlı pek çok daha sorumluluk var. Sizlerin değerli katkılarıyla , bu konuda ilk defa manipülasyonları engellemeye yardımcı olacak , sağlıklı bir değerleme sistemi ortaya çıkacağını umuyorum .

Böyle bir başlığa ihtiyaç var , çünkü madem bu yönetimleri biz seçiyoruz , o halde onları yine bizlerin özgür iradesi değerlendirmeli . Başlığı genel Sadri Şener başlığından ayıran fark ; burada 2008 ve 2009 başkanlığı süresince bir genel değerlendirme yaparak , belkide bir performnas düzeyi belirleyerek taraftarın görüşünü çok net şekilde ilgili yerelere ulaştırmak olmalı .

http://www.haber61.net/images/news/2190.jpg

Bu kriterlerimin hemen altına sayın Sadri Şener'in 15 yıl aradan sonra bir yönetim ekibi kurarak , 15 ayda yaptığı icraatların toplu bir değerlendirmesini yaparak , başlığın asıl amacından farklı yerlere çekilmesini istemedim , o yazıyı ayrıca yazacağım . Bu değerlendirmeyi hep beraber yapalım istedim . Forumun bu konudaki fikirleri nelerdir , ayrıca merak içindeyim .

Ricam ; başlığa ilgi duyanların parça parça değil , genel bir değerleme yapması ya da konulardan herhangi birini kapsamlı ele almasıdır .

Not : Lütfen transfer polemiklerini bu başlığa taşırmayalım .

bu başlıgın bu dönemde açılması,"Not : Lütfen transfer polemiklerini bu başlığa taşırmayalım" cümlesinin bilinç altıdır.

daha önce neden açılmadığını sorarlar?şimdi açılıyorsa bu başlık,açılma gereği Fatih Tekke GÜNDEMİDİR.

Paradoksun içinde bu sezona giren taraftarları görmek heyecan verici.

Serdar A
07.07.2009, 03:04
bu başlıgın bu dönemde açılması,"Not : Lütfen transfer polemiklerini bu başlığa taşırmayalım" cümlesinin bilinç altıdır.

daha önce neden açılmadığını sorarlar?şimdi açılıyorsa bu başlık,açılma gereği Fatih Tekke GÜNDEMİDİR.

Paradoksun içinde bu sezona giren taraftarları görmek heyecan verici.

Yazımdan da anlaşılacağı gibi başlığın temel amacı , sağlıklı yönetici değerlendirme kriterleri ortaya koyabilmek , yönetim fonksiyonu hakkında biraz derinlemesine inebilmek . Transfer rüzgarlarına dirençli , kapsamlı değerlendirme yapabilecek bir irade koyabiliyor muyuz , bunu görmek istiyorum , açıkça da belirtiyorum .

Bu bir paradokstan ziyade , transfer yatırımlarına bağlı olarak yönetimi başarısız bulan değerlendirmelerin sığ tezlerine , daha kapsamlı bir alternatif ortaya koyabilmektir .

Başlığın Fatih Tekke başlığı ile doğrudan ilişkisi vardır elbette , bunu inkar etmiyorum . Aksine , not düşerek burada daha farklı yaklaşımlar deneyelim diyorum .

"TAM OLARAK BU KONU İLE İLGİLİ" geçmişten bu güne pek çok mesajım mevcut , fırsat buldukça da tartışmaya açarım . Bu defa kendisine ait bir başlığı olsun istedim . Başlığı açma hakkına sahip olmam için hepsini toparlayıp alt alta alıntılamam mı gerekirdi .

Asıl heyecan verici olan iki farklı karakterde farklı değerlendirme sistemi olan fikri "taraftar" paydası altında birleştirerek paradoks ilişkisi kurulmaya çalışılmasıdır . Bu düşünce sistemi kulübe uzun yıllardır heyecan vermeye devam etmekte .

el_conquistador
07.07.2009, 04:28
pozitif:

Stadin restorasyonu ve yenilenmesi
HES projeleri
pilot takim uygulamasi
izleme komitesi kurulmasi
TS Club'un büyütülüp, genisletilmesi
sponsorluk anlasmalari (Nike, Türk Telekom)
kombine satislarindaki ciddiyet artisi
taraftar kart uygulamasi
internet sitesinin daha ciddilesmesi
basketbol subesi kurulmasi
amatör branslara verilen ciddiyet
bayan futbol takimi kurulmasi
taraftar dernekleri ve üye tüzüklerindeki degisiklik (her noktasini degil ama genelde dogru buluyorum)

negatif:

basin sözcüsü yok, herkes basin sözcülügü yapiyor (cokseslilik), görev dagilimi konusundaki uyusmazlik (futbol icin kim görevli ve kim ne karar aliyor? Ihsan Alioglu'nun görevi ne, Özkan Sümer'in görevi ne, Sadri Sener'in görevi ne, Caner Cuvalcioglu'nun görevi ne?)
gereksiz yere aciklamalar, celiskili aciklamalar (örnekler: Gökdeniz transferi, Yattara transferi, Ersun Yanal sözlesmesi, yeni hoca, Song vs.)
federasyon'u hakem hatasi yüzünden protesto etmek (bu görüsümde gayet ciddiyim)
kurumsallasmayi ve profesyonellesmeyi yeterince ilerletmemek
bazi kararlari, sonucunu tam olarak düsünmeden almak (hoca, kongre, belediye vs.)

Genelde disa olan komünikasyon, komünikasyon sekli elestiri konulari. Yapilan icraatlar ise gecen yönetimlerle karsilastirilinca, cok cok iyi. Ama su siralar tempoda düsüklük, bikkinlik var gibi gözüküyor. Trabzonspor'un cok ciddi projelere daha el atmasi lazim, stadyum, Akyazi, tesis veya hisse senetlerinin bir firma'da birikmis olmasi gibi.

kalavara
07.07.2009, 06:23
Klüp denen şey nedir sorusunu doğru bir şekilde cevaplayabilirsek yönetimleri değerlendirmede çok daha sağlıklı çıkarımlar elde ederiz bence...
Eğer klüp, sadece yönetime konu olan bir tüzel kişilik ise yönetimlerin başarısının ölçüsü başkadır ama eğer klüp ona gönül veren taraftarları olmadan anlamsız bir yapı haline geliyorsa başarının tarifini o gönül verenler yapabilir ancak.
Buradan yola çıkarak Trabzonspor özelinde Sadri Şener yönetiminin başarı değerlendirmesi için çok erkendir. Zira Trabzonspor, yönetimlerini 3 yıl için seçer ve başarı değerlendirmesi bu üç yılın sonunda yapılır. Taraftarlar başarıyı nerede arıyorsa orada başarılı olmak yönetimlerin başlı başına hedefidir zaten. Taraftarların başarı algılaması da düşünüldüğü gibi çok dar bir çerçeve değildir bence. Yani taraftar her alanda başarı bekler ve başarılı olduğu düşüncesiyle tatmin olur ya da tam tersi. Bügun gelinen noktada ise Sadri Şener yönetimi olağanüstü genel kurul ile şimdilik başarılı olduğuna dair güven oyu almıştır. Dolayısıyla bunu tartışmanın zamanı 1,5 yıl sonraki olağan genel kuruldur.
İçinde bulunduğumuz süreçde taraftarların haklı olarak yoğunlaştıkları başlık futbol takımının saha başarısıdır(ki Trabzonsporu yaratan şey budur). Henüz gelinen noktada başarı ya da başarısızlığın kararı verilemeyeceğine göre beklemek bence en doğru olanıdır. Futbol takımı için taraftarların istediği transfer yapılır ya da yapılmaz o yönetimin bileceği iştir. Taraftar kendi elleriyle seçtiği yönetime genel kurula dek sahip çıkmalı ve eleştirilerini yapıcı zeminde dile getirmelidir. Aksi halde yönetim üzerinde oluşturulan baskı umut edilenin aksine olumsuz sonuçlar doğurur ve hesap sorulması gereken hedef flulaşır.
Yönetimin gerçekleştirdiği iyi ya da kötü eylemler burada fazlasıyla dile getirilecektir zaten, ben de bir genel çerçeve çizmek istedim. Herkesi son derece dikkatli olmaya çağırıyorum!

sarman61
07.07.2009, 08:51
d-Smart anlaşması bir önceki dönem de yapılmış bir anlaşmadır.

el_conquistador
07.07.2009, 10:21
d-Smart anlaşması bir önceki dönem de yapılmış bir anlaşmadır.

Evet haklisin. Düzelttim.

Ertuğrul ATALAY
07.07.2009, 11:46
Ersunu gönderdik....bence hataydı...önümüzdeki sezonu bekleyip o zaman değerlendirmek gerekirdi...
Aynı şey Sadri şener yönetimi içinde geçerli...yönetin önümüzdeki sezon sonunda değerlendirilmeli...aşarı

değerlendirme: başarı /başarısızlık

KUTADGU
07.07.2009, 12:56
Yerinde ve gerekli bir başlık olmuş diye düşünüyorum.

Bu değerlendirme iki açıdan da yapılabilir kanımca.
Olayın nicelik boyutu ve olayın nitelik boyutu.

Yönetim işinin ve yönetebilme fonksiyonunun en önemi destekçisi istikrardır.
Yapılan işlerde, söylemlerde ve duruşta istikrar.

Olayın nitelik boyutuna baktığımda yönetimsel olarak sıkıntıların, hataların şu ana kadar yapılmış olduğu gerçeğini gözardı edemeyiz lakin doğruların, ileri görüşlü projelerin, heyecanın ve fedakarlığın toplamının da meydana çıkan sıkıntıların toplamında çok daha büyük olduğunu kabul etmemiz lazım.

ÖmerFarukYılmaz
07.07.2009, 13:11
Yönetimimiz bence 10 numaradır... Her yönetim gibi eksiklikleri vardır,Tabi bunların sebepleride..

1)Ersun hoca'nın gönderilmesi hata idi...Ama gerekli idide..
2)Hoca transferinde bir sürü ismi ortaya atmaları büyük hataydı..Bross'u bu yüzden dezaavantajla getirdiler takımın başına..
3)Klüpte herkes konuşuyor..Başkan bunu engellemeli..2 kişiyle sınırlamalı bunu..
4)Transfere çok pis alıştırdı:)bağımlılık yapıyor...

Aklıma gelmeyenlerde illaki vardır ama geri kalan herşeyde(genel olarak) başkanın arkasındayım..Haklıda..

Cafer Bulur
07.07.2009, 14:48
Genelde basarili buluyorum yönetimimizi.

Hatalar elbette yapilmistir ama bu da dogaldir.

Insan hata yapmaya meyillidir,bu yüzden hos görmek lazim.

2008-2009 sezonu itibariyle basarili buldugum yönetim 2009-2010 sezonuna ise kanimca hatalarla baslamistir.

Hoca arayisindaki sürec ve su ana transferde izlenen yolun cok da dogru oldugunu düsünmüyorum.

Devamini bekleyip görecegiz...

Travelair
07.07.2009, 16:36
Bence Sadri Şener yönetimi başarılı

Bu dönemde birçok yatırım ve iyileştirme/geliştirme yapıldı (Kartal tesislerinin sözleşmesinin iyileştirilmesi, HES ihalelerinin kazanımı, yat marinasının devri, Trabzonspor müze binasının taşınması, TFF Trabzon tesislerinin devri, basketbol şubesinin açılması, Karadenizspor Trabzon'un açılması, Hüseyin Avni Aker stadyumunun yenilenmesi, kapasite arttırımı, antreman tesislerin yenilenmesi, yeni stad konusunda verilen mücadele, diğer kulüp başkanlarıyla daha yakın ilişkiler, MVV ile ortaklık ilişkisi, futbolcu kadrosunun kapsamlı değişimden geçirilmesi, taraftarın aktif hale getirilmesi vs vs)

Ama bu kadar proje, yatırım, yenilik, geliştirme bir anda olunca bu, yöneticileri yordu. Gerekli desteği gösteremeyenler yüzünden patlak verdi ve yenilenen yönetim işbaşı yaptı. Bu kadar gelişme, 3-5 kişinin sırtında ancak bu kadar başarılı olabilirdi. Bu işler deneyimli, tecrübeli ve nüfuslu kadrolar istiyor. En önemlisi sahip çıkan, bu bilince varmış bir camia istiyor. Bu yönetimle daha etkin olacağımıza inanıyorum

Hata konusunda ise, yukarda belirttiğim kadro noksanlığından işlerin baskı yaratmasını, Ersun Yanal'la devam etmedeki isteksizliği, bu dönem transferlerinde biraz ağır kalmalarını ve taraftarı cesaretlendirme konusunda pasif kalmalarını söyleyebilirim. Çok büyük eksiklerini göremiyorum

Önemli sorunu ise, "Kurumsal kültür" şemsiyesi altında kendilerini Trabzonspor'da etkin hale getirmeye çalışan kesim. Bu kesimin iyi niyetlileri de var. Kötü niyetlileri de. Bu ayırımı iyi yapıp kötü niyetlileri pasifize haline getirmemizi kulübün huzuru açısından önemli buluyorum. Biliyorsunuz huzur olmadan hiçbirşey olmaz

Bana göre 100 üzerinden 90'lık iş yaptılar, başta başkan Sadri Şener olmak üzere yönetim kurulunu tebrik ediyorum, saygılar sunuyorum

ÖmerFarukYılmaz
07.07.2009, 16:42
Bence Sadri Şener yönetimi başarılı

Bu dönemde birçok yatırım ve iyileştirme/geliştirme yapıldı (Kartal tesislerinin sözleşmesinin iyileştirilmesi, HES ihalelerinin kazanımı, yat marinasının devri, Trabzonspor müze binasının taşınması, TFF Trabzon tesislerinin devri, basketbol şubesinin açılması, Karadenizspor Trabzon'un açılması, Hüseyin Avni Aker stadyumunun yenilenmesi, kapasite arttırımı, antreman tesislerin yenilenmesi, yeni stad konusunda verilen mücadele, diğer kulüp başkanlarıyla daha yakın ilişkiler, MVV ile ortaklık ilişkisi, futbolcu kadrosunun kapsamlı değişimden geçirilmesi, taraftarın aktif hale getirilmesi vs vs)

Şu yapılanları bir senede kimse yapamazdı..Dahasınıda yapacaklardır..

LazAnisT
07.07.2009, 17:04
Hepsini anladımda İhsan Alioğlu songla ilişiği kestik diyor adam akşama kampa katılıyor bu nasıl iş :)

el_conquistador
07.07.2009, 17:26
Hepsini anladımda İhsan Alioğlu songla ilişiği kestik diyor adam akşama kampa katılıyor bu nasıl iş :)

Trabzonsporvari bir is:)!!

İskender
07.07.2009, 17:34
[QUOTE=el_conquistador;2432653]pozitif:

Stadin restorasyonu ve yenilenmesi
HES projeleri
pilot takim uygulamasi
izleme komitesi kurulmasi
TS Club'un büyütülüp, genisletilmesi
sponsorluk anlasmalari (Nike, Türk Telekom)
kombine satislarindaki ciddiyet artisi
taraftar kart uygulamasi
internet sitesinin daha ciddilesmesi
basketbol subesi kurulmasi
amatör branslara verilen ciddiyet
bayan futbol takimi kurulmasi
taraftar dernekleri ve üye tüzüklerindeki degisiklik (her noktasini degil ama genelde dogru buluyorum)
negatif:

basin sözcüsü yok, herkes basin sözcülügü yapiyor (cokseslilik), görev dagilimi konusundaki uyusmazlik (futbol icin kim görevli ve kim ne karar aliyor? Ihsan Alioglu'nun görevi ne, Özkan Sümer'in görevi ne, Sadri Sener'in görevi ne, Caner Cuvalcioglu'nun görevi ne?)
gereksiz yere aciklamalar, celiskili aciklamalar (örnekler: Gökdeniz transferi, Yattara transferi, Ersun Yanal sözlesmesi, yeni hoca, Song vs.)
federasyon'u hakem hatasi yüzünden protesto etmek (bu görüsümde gayet ciddiyim)
kurumsallasmayi ve profesyonellesmeyi yeterince ilerletmemek
bazi kararlari, sonucunu tam olarak düsünmeden almak (hoca, kongre, belediye vs.)
Aslında kendi görüşlerimi yazmak istiyordum ama sonra eklerim,

Yukarıda alıntıladığım yazıyı okuyunca yorum yapmadan geçemedim,

Pozitif olanların hepsi somut şeyler ve kulübe artı olarak eklenen değerler,

Negatif olarak yazılanlara bakıyorum kişisel görüşler,

Sadece bu kısmı bile Sadri Şenerin ne kadar doğru işler yaptığının bir göstergesi,

Alıntı yaptığım arkadaş sakın yanlış anlamasın göüşlerinin çoğuna katılıyorum sadece bir tespit yapmak istedim...

Ali İhsan
07.07.2009, 17:48
Artısıyla eksisiyle gayet başarılı buluyorum.

Muhammed
07.07.2009, 17:52
Yönetim önceki ve sonraki kadroya bakın. Dahasına gerek var mı?

Cafer Bulur
07.07.2009, 18:16
Song un kadroda düsünülmedigi gayte acik bir sekilde ortada.

Kendisine kulüp bulunamadigi icin ister istemez kampa katilmak zorunda kalmistir.

Zaten song un bu asamadan sonra bu takima faydasi olmaz,uygun bir zaman bekleniyordur elbet.