PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Sezon TARAFTAR Hazirliklari, hemen..

Tunga
31.05.2005, 02:03
Selam Dostlar,

Önümüzdeki sene, adim gibi eminim ki bu sene içinde yasadigimiz rezillikler gene tekrarlanacak. Ama simdi önümüzdeki sene için daha 1 ay kadar bir süremiz var. Bu arada karsilikli beyin firtinasi yaparak, bu defa haksizliga ugramadan, gücümüzü basinin ve ilgili kurumlarin ensesinde hissettirmeliyiz.

Burada lafi fazla uzatmayacagim. Benim birkaç önerim ile baslayalim...

1-Defalarca gönderdigimiz protesto e-mail'leriyerine bu sefer klübümüze bir yigin halinde mesaj göndererek, TRT'yeadaletsizliklerini düzeltene kadar, ne futbolcularimizin, neteknik heyetimizin ne de yönetimimizin demeç ve röportaj vermemesini saglayalim. Bunun tek haber kaynagi olarak TRT'yi kullanan taraftarlarimiz için zor olabilecegini biliyorum; fakat biraz fedakarlik gerekiyor. bordomavi.net sitemizi hepimiz muhabir gibi çalisarak, Trabzonspor için haber kaynagi haline getirebiliriz.

Not: Bununla ilgili protesto poster önerim asagidadir.

http://img193.echo.cx/img193/4867/trtprotesto021fp.jpg

2- Atatürk'ün, bu sitede defalarca yazmaktan yorulmadigim su sözlerini klüp posterimizle beraber bastirabiliriz, ya da klüple bu konu ile ilgili görüsebiliriz, ne yapabiliriz diye..

http://img256.echo.cx/img256/2302/buyukolmakicin4ay.jpg

3- Cem Papila'yi bizler unutmayacagiz ancak onlarin bize unutturmaya çalisacaklari açik. Önümüzdeki sene "emegin baskentinden gelen bu yaratiga" gene maç verecekler. Ne maçi olursa olsun (yani Trabzonspor maçi olmasi sart degil) ortaligi ayaga kaldiralim. Böylece unutmadigimiz gösterelim ve Türkiye'ye de bu sene neler oldugunu ve gücümüzü hatirlatalim.

4- Bu belki de bizi asan bir konu ama bence önümüzdeki sezon hazirliklari sirasinda Trabzonspor'umuzun Istanbul'da bir hazirlik maçi yapmasi için çesitli girisimlerde bulunalim. Böylece sezon baslamadan bir gövde gösterisi yapma sansimiz da olabilir. Hem de bu sefer klübümüz bu organizasyondan maddi gelir saglayabilir.

5- TRT'nin protestomuza ilk dalasmasi sonrasi (ki hemen tepki vereceklerini tahmin ediyorum) es zamanli olarak bu sefer TRT'nin Trabzon, Ankara ve Istanbul'daki merkezlerine protesto düzenleyelim.

Simdilik aklima gelenler bunlar.

Hadi arkadaslar biraz kafa patlatalim. Önümüzde plan yapmak için koca 1 ay var...

http://img256.echo.cx/img256/596/dur017yx.jpgEdited by: simal yildizi

NoPain-NoGain
31.05.2005, 02:20
kardes projeler ve hakkaten kaliteli afisler icin tebrik ederim ama bir tek trt degil ki bizim tavir almamiz gereken. kaldi o pisligin icinde en kolay oynatilan piyon oldugunu saniyorum trtnin. en son trtde yapilan federasyon baskani sezon boyunca trabzonspor`un maclarini göstermemize mani oldu aciklamasini hatirlatirim.

yine de dedigin gibi organize; taraftar gruplariyla isbirligi icinde gücümüzü cümle aleme kanitlayan, hatta kiskandiran stad showlarina ve protestolarimiza sonuna kadar katilmali destek olmaliyiz.

Tunga
31.05.2005, 02:33
Elbette tek kurum TRT degil. Bu aksam futbolvizyon programini seyrettin mi bilmiyorum. Ama bu programa bu hafta Senol Günes'in katilacagi ve uzun uzun Trabzonspor'u konusacaklarini bahane ederek, geçen hafta neredeyse hiç konusmadan atladilar.

Bu hafta bir toplantim vardi geç saatlere kadar süren, yabanci misafirlerimle. Toplantiyi birakip kosa kosa televizyonun karsisina geçtim ve sunlar oldu.

1- Senol Günes programa "Telefonla" katilacak dediler. Ama benim seyrettigim 1,5 saat boyunca maalesef sadece Fener'i konustular. Senol'un telefonunda bir problem var dediler. Benim anladigim kadariyla Senol Hocanin da kafasi bozulmus ve saat 01:30'da çikmak istemedigi için bir çesit protesto yapmisti. Çünkü daha önce sene içinde bu programi kastederek "Oyuncularimi rating unsuru yapmayacagim" demisti.

2- Ben hasretle Senol Hocayi ve Trabzonspor yorumlarini beklerken Anelka röportajlari mi istersin, Hooijdonk haberi mi istersin, daha neler neler, tam 1 saat sürdü bu fasil. Sonunda 5 dakika Trabzonspor ve hemen Galatasaray. Burada bozuldugum iki husus var. Birincisi oraya 3 tane yorumcu çikararak (biri BJK, biri FB digeri de Gs olmak üzere) bu ayrimi çok net olarak göstermek istiyorlar insanlarin kafasina kaziyarak, bence biraz da Trabzonspor'a inat. Ikincisi ve daha da önemlisi ise TRT'ninDEVLET televizyonu olusudur. Yani NTV, CNN Turk ya da bir baska özel kanala da böyle bir protesto yapilabilir; ancak bence öncelik TRT'nin olmali. Bu sezon Trabzonsporlularin yogun protestosu nedeniyle iyice "KILLIK" yapmaya basladilar. Anlayacagin özel kanallari menfi olarak çoktan geçtiler..

Tabi ki diger kanallar için de bence böyle bir protesto yapilabilir. Ama benim verdigim paralari haber yapacagim diye toplayip da FB, BJK ve GS'ye rant saglamalarina göz yummamaliyiz.Edited by: simal yildizi

Guests
31.05.2005, 02:42
Bu güzel olmadi, su olmadi gibi degil...Artik herkes elini tasin altina koyacak. Bir seyler üretecek...

Ligin son haftasinda maçin naklen yayinlanmasina ragmen, Olimpiyat stadinin bos birakilmamasi gerektigine hep birlikte karar vermistik... Konfeti yagmuru ve mesale sovuna içimizden birileri karar verdive uyguladik...

Taraftarinin takiminaolan katkisi açisindan,istanbul takimlari ve avrupanin çok gerisinde oldugumuz bir gerçek... Bunun maddi,sosyal ve ekonomik boyutlarinin da hepimiz farkindayiz. Bu yüzden; Ilk önce iletisim gücümüzü,sonradaüretken beyingücümüzü ön plana çikararak harekte geçmeliyiz... Basligi açan Simal yildizi arkadasimiz, hiç acele etmemis,tam zamaninda konuya deginmistir bence.

herkese kolay gelsin...

Emiroğlu
31.05.2005, 03:58
Arkadaslar ben bilgsrda yapilacak her türlü tasarim grafik dizaynlari için gönüllüyüm.Eger elinize veya akliniza ilginç tasarim,fikir,resim öneri her ne olursa olsun haberlerinizi beklerim.Bende bos durmiim bu arrada bisyler düsünim :)

Ulasmak için Lazoliii@hotmail.comMsn i olanlar listeye ekleyebilirler arkadaslar,ortak bisyler üretiriz.

Emiroğlu
31.05.2005, 04:24
Ya yapalim iste bisyler.En ufak bi haksizlikta saralim mail'i topluca.Sesimizi duyuralim.Yeri geldimi gündem olusturalim

Arkadaslar ! ÖNEMLI ! ! !

1 Ay önce felan TRT 1 de her zaman ki gibi bizim aleyhimize bi konusma oldu.Kardesim de deli TS'li ve Bilg uzmani.Bi prog yazmisti.Program mynet,yahoo,hotmail den otomatik mail aliyodu.Bu programi kullanarak canli yayina 3000 tane mail attik.Faik çetiner Yalamasi,bi soraki programda 1 saat Trabzonspordan konustu.Canli baglantilar felan.Ve yayinda mail olayini da dile getirdi.Diger yorumcular bazi konular hakkinda bizanslilar dan örnek verirken bile " Trabzonspordan konusuyoruz " Diye laflarini kesti.

Bu tür seylr organize etmeliyiz diye düsünüyüorum ayrica

Guests
31.05.2005, 07:47
afisler güzel olmus ellerine saglik

trapezus61
31.05.2005, 08:25
Atladigimiz çok önemli bir konu var. Her yil sampiyonluga oynayan bir camia olarak maçlarimizin diger 3 istanbul klübü gibi digitürkde yayinlanmasi için bütün baski unsurlarini kullanmaliyiz bence. Tutturmuslar digitürk haftada 3 maç yayinlayabiliyor diye... 4 Maç yayinlarsa kiyamet mi kopar??? Bunun için gerek federasyon gerekse de yayinci kurulus üzerinde bütün baski unsurlarini kullanmaliyiz. Taki hakkimizi söke söke alana kadar... Bize yapilan bu ikinci sinif takim muamelesi ve sindirme organizasyonlarina dur demenin zamani geldi de geçiyor artik. Bunu basarabilirsek devletin televizyonu da artik Trabzonsporun maçi naklen yayinlanmadigi için görüntüler henüz elimize ulasmadi gibi çagdisi mazeretlerin arkasina saklanamaz artik...Yanlis mi düsünüyorum???

grandiose
31.05.2005, 08:31
naklen yayin adaletsizligi ile baslanmali herseye.. digiturke olaganüstü bir baski olusturmaliyiz haftalik maç yayinini dörde çikarmasi için....bunu saglarsak trt yalakalarina da söyleyecek söz kalmaz..onlarla dalasmamiz için de gerekçelerimiz farkli olur...

gultekinsurul
31.05.2005, 08:34
evet arkadaslar trapezus 61 kardesim çok hakli öncelikli hedefimiz bu digitürkün maçlarimizi yayinlamasi için organize olmak. 4 maç yayini hiçte zor degil bunu vurgulayip üzerine gidelim. birde simal yildizi kardesime, baba sen bu isten baya anliyosun emeklerine saglik bu digitürk içinde bisey ler üretelim. gerçekten afislerin çok hosuma gitti. tebrik ediyorum seni.smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

engineer
31.05.2005, 08:45
herkese katiliyorum ya trt diger takimlarinda maçlarini vermeli yada trabzonsporumuzunda maçlari lig tv den verilmeli..

Guests
31.05.2005, 09:08
arkadaslar federasyon seneye maçlarimizi sifreli kanaldan yayinlatmaya basliyacak, trt asla yayinlayamayacak maçlari.

agahozlu
31.05.2005, 09:08
trt TRABZONUMUZUN SEYIRCI SAYISINI AZALTMAK IÇIN SON HIZ ÇALISIYOR AMA BUNU BASARAMADI VE BASARAMAYACAK TRABZONSPOR TARAFTARI GERÇEKTEN TAKIMINA EN SADIK TARAFTAR ÖZELLIKLE CEM PAPILAYA MAÇ VERILDIGINDE ORTALIGI AYAGA KALDIRALIM YINE MAILLER ATALIM O S....... HIÇ SEVMIYORUM SEVMIYORUZ PROJELER MUHTESEM AMA BUNLARI BANA GÖRE KLUBE BILDIRMEK GEREK DUYDUGUMA GÖRE AVEA TRABZON YÖNETIMINE SÖYLE TEKLIFTE BULUNMUS"STADI YIKALIM 30.000 KISILIK STAD YAPALIM AMA STADIN ADI 10 YIL AVEA OLSUN "BU DOGRUMUDUR BILGISI OLAN VAR MI VE SIZE GÖRE NASIL BIR PROJE

mr.fa
31.05.2005, 09:09
Sevgili Engineer,

Trabzonluyum, Trabzonsporluyum bence dogru bir yazi degil... Bende Trabzonluyum ama Trabzonlu olmayan bir Trabzonsporlu olsam gücüme gidebilir.Edited by: mr.fa

Burhan61
31.05.2005, 09:09
bence de öncelikli hedefimiz maçlarimizin digiturk'ten yayinlanmasini saglamak olmali.

aradigimizda bize verilen cevaplar tatmin edici degil. ''federasyon izin vermiyor'' koca bir yalan. sen yüzmilyonlarca dolar vereceksin ve 4 maç yayinlayamayacaksin. kargalar güler.

klübümüzü de bu konuda uyararak artik bu kepazelige bir son vermemiz gerekir.

Guests
31.05.2005, 09:24
Sevgili Engineer,

Trabzonluyum, Trabzonsporluyum bence dogru bir yazi degil... Bende Trabzonluyum ama Trabzonlu olmayan bir Trabzonsporlu olsam gücüme gidebilir.

trabzonluyum trabzonsporluyum bunun t-shirtleri bile yapildi.trabzonlu olmayanarkadaslarimizin gücenmesini aklimiza getirmeye bile gerek yok. trabzonlu olupta trabzonu tutmayanlar gücenicek bu yaziyla t-shirtlerle. konuyu dagitmaya gerek yok.

mr.fa
31.05.2005, 09:30
Sevgili Engineer,

Trabzonluyum, Trabzonsporluyum bence dogru bir yazi degil... Bende Trabzonluyum ama Trabzonlu olmayan bir Trabzonsporlu olsam gücüme gidebilir.

trabzonluyum trabzonsporluyum bunun t-shirtleri bile yapildi.trabzonlu olmayanarkadaslarimizin gücenmesini aklimiza getirmeye bile gerek yok. trabzonlu olupta trabzonu tutmayanlar gücenicek bu yaziyla t-shirtlerle. konuyu dagitmaya gerek yok. Trabzon'lu olupta Trabzonspor'u tutmayanlar çok azinliktadir. Yani bunlari dikkate alip t-shirt bastirmak ne derece dogru bilmiyorum. Ama dedigim gibi umarim tuttugunuz balik, korkuttugunuz kurbagaya deger.. Ben yinede iddia ediyorum. Trabzon'luyum Trabzonspor'luyum gibi bir slogan çok dogru gelmiyor banaEdited by: mr.fa

Guests
31.05.2005, 09:32
çok azinlikta degil bence önemli bir sayi bunlar, ayrica bunlar azinlikta olsa bir çok isadamida var bunlardan. ve t-shirtleri onlara hitaben yapildi demedim sadece onlarin gocunmasi gerektigini belirttim.

Tunga
31.05.2005, 10:12
Arkadaslar konuyu dagitmayalim. BEyin firtinasina devam. Sizlerde yeni fikirlerinizi buraya yazin.

Su Istanbul'daki maç isini de unutmayalim...

andrei07
31.05.2005, 10:26
ANTALYALIYIM TRABZONSPORLUYUM!!!

Emorfo
31.05.2005, 10:38
Anlasildigi üzere ilk yapilmasi gereken Digi Türk denen saksakci yayin kurulusunun Trabzonspor'un bütün maçlarini yayinlamasini saglamak. Bunun içinde yönetim destegi gerekiyor. Trabzonspor'umuzun güzel futbolunu izlemek hakkimiz ve Digi Türk bu hakkimizi gasp edemez...

mr.fa
31.05.2005, 10:39
Konuyu ben açmistim ve ben kapatiyorum. Zarar vermesini istemem

DÜNYALIYIM TRABZONSPOR'LUYUM...

mr.fa
31.05.2005, 10:41
Anlasildigi üzere ilk yapilmasi gereken Digi Türk denen saksakci yayin kurulusunun Trabzonspor'un bütün maçlarini yayinlamasini saglamak. Bunun içinde yönetim destegi gerekiyor. Trabzonspor'umuzun güzel futbolunu izlemek hakkimiz ve Digi Türk bu hakkimizi gasp edemez...

Bunun içinde sezon öncesi ses getirmesi için bir imza kampanyasi baslatilabilir. Ama havuz sistemi gündeme gelmeden önce olursa Trabzonspor'umuzun bundan menfaati olur..

Gargamel
31.05.2005, 10:55
ne söylenirse uyacaz organizasyonlari söyleyin yeter.

$FIRTINA61$
31.05.2005, 11:02
karar alinmis trabzonumuzun maclari yeni sezonda sifreli göstereceklermis yani ligv demek istiyorlr her halde

Tunga
31.05.2005, 11:03
ne söylenirse uyacaz organizasyonlari söyleyin yeter.

Nasil olsa organizasyonlari yerine getirmek için zaman var. Biz arada hep beraber fikir üretelim. Sizler de fikir üretin sonra bunlari derleyerek harekete geçebiliriz...

Hüseyin Çümen
31.05.2005, 11:05
Sevgili Engineer,

trabzonluyum trabzonsporluyum bunun t-shirtleri bile yapildi.trabzonlu olmayanarkadaslarimizin gücenmesini aklimiza getirmeye bile gerek yok. trabzonlu olupta trabzonu tutmayanlar gücenicek bu yaziyla t-shirtlerle. konuyu dagitmaya gerek yok.

burda bencede trabzonlu olupta traboznu tutmayan lar gücenecektir trabzonlu olmayipta trabzxonu tutanlar da burda hakli bi gurur yasayabilece3klerdir bence

Burhan61
31.05.2005, 11:26
arkadaslar lütfen konuyu dagitmayalim. konu disi yazilarimizi da silersek bütünlük bozulmamis olur.

$FIRTINA61$
31.05.2005, 11:30
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=400>
<T>
<TR bgColor=#ffffff>
<TD vAlign=top align=left width=124 rowSpan=2>http://www.trabz&#111;nhaber.com/images/guncel/sevinc_ts1812.jpg </TD>
<TD vAlign=top align=left width=276>TRABZONSPOR'UN NAKLEN YAYINI ILE ILGILI YENI KARAR ALINDI
</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top align=left width=276>Sezon bitti federasyon karar aldi. Bundan sonra yeni sezonda Trabzon'un maçlarinin açik kanaldan verilmesi federasyonca yasaklanacak. Yeni sezonda maçlar sifreli kanala verilecek. Karar sonrasi Trabzonsporlu taraftarlar "Lig bitince uyandilar. Tebrikler yani, inanamiyoruz. Zirveye oynayan takimlar arasinda tek açik kanaldan yayin bizimkiydi" dediler.
</TD></TR></T></TABLE>

gerisiyalan
31.05.2005, 11:32
bravo, süper bir girisim, illa ki bir sonuç alinir sonunda, sustukça daha kötü bile olur yoksa.

kaç maçimiz 90 dakika verildi, kaç maçimiz 3 dakika verildi? Onu hesaplayalim, orada çarpici rakamlar çikabilir. Yazilarda bunlar da konursa çarpici olur.

faraza 34 maçtan 10u 90 dakika verilmisse, bu demek oluyor ki, 3060 dakika futbolumuzdan, 972 dakika (24*3 + 10*90) tvden verilmis, bu da demek ki maçlarimizin yaklasik yüzde 32si verilmis oluyor.

Dünyanin hangi ülkesinde, ülkenin göze en hos gelen futbolunu oynayan ekibinin maçlarinin sadece %32si verilir? Milli takimin iskeletini olusturan bir takimin ancak %32sinin gösterilmesi normal midir? gibi rakamlar da konarak yazilirsa daha çarpici oluyor.

Tunga
31.05.2005, 11:40
Ben TRT demistim ama o zaman sanirim UYARI MESAJLARINA LIG TV'den baslamak en mantiklisi.

Tekrar hatirlatiyorum. Cem Papila ve yeni sezonda maç yönetmesi durumunda verilecek tepki?

Mollasalihoğlu
31.05.2005, 12:48
trabzonlu trabzonspor'lu muhabbetine deginmek istiyorum.her trabzonspor'lu artik trabzonlu'dur bizdendir,bunu uzatmanin,kurcalamanin bence manasi yok.hepimiz ayni gemideyiz.

yapilacaklara gelirsek herseyden önce çuvaldizi kendimize batirmamiz lazim.avni aker'de rakibe baski kurulmasi gerekiyor.Deplasmanda en basarili takim biziz bunu dikkate aldigimizda bunun ne denli önemli oldugu ortaya çikiyor.Istanbulspor maçina da bakarsak öyle bir taraftar önünde bu takimin kaybetmesine ben ihtimal veremiyorum.

Ayrica digiturk konusuna deginilmis zaten,ben de katiliyorum,türk insani bu futboldan mahrum edilemez,tüm maçlarimiz yayinlanmali...

olimpus
31.05.2005, 19:13
Yönetimimizin yeni sezona baslamadan; TRABZONSPOR
yorumcusu olmayan hiçbir spor programina canli, tlf ya da diger
iletisim araçlari ile yorum yapilmayacagini açiklamasini öneriyorum.

Bu konuyu detaylandirarark Yönetim'e iletmemizde fayda oldugu kanaatindeyim...

Beytullah
31.05.2005, 20:35
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=400><T>
<T>
<TR bgColor=#ffffff>
<TD vAlign=top align=left width=124 rowSpan=2>http://www.trabz&#111;nhaber.com/images/guncel/sevinc_ts1812.jpg </TD>
<TD vAlign=top align=left width=276>TRABZONSPOR'UN NAKLEN YAYINI ILE ILGILI YENI KARAR ALINDI
</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top align=left width=276>Sezon bitti federasyon karar aldi. Bundan sonra yeni sezonda Trabzon'un maçlarinin açik kanaldan verilmesi federasyonca yasaklanacak. Yeni sezonda maçlar sifreli kanala verilecek. Karar sonrasi Trabzonsporlu taraftarlar "Lig bitince uyandilar. Tebrikler yani, inanamiyoruz. Zirveye oynayan takimlar arasinda tek açik kanaldan yayin bizimkiydi" dediler.
</TD></TR></T></T></TABLE>

sifreli kanallar verecek diyor.insallah serefsizler gene köpeklik yapmaz.cünkü digitürk serefsizleri trabzon maci kolay kolar vermiyor .

andrei07
31.05.2005, 20:39
Deplasmanlarda aldigimiz puanlari kendi sahamizda alsaydik hakem hatalari,federasyon vb. konusmaya gerek kalmadan güle oynaya 10 puan farkla sampiyonduk.Asil üzerinde durulmasi gereken knu budur.Nedenleri niçinleri sorumlulari arastirilmalidir.

Emir BAYRAK
31.05.2005, 20:51
arkadaslar federasyon seneye maçlarimizi sifreli kanaldan yayinlatmaya basliyacak, trt asla yayinlayamayacak maçlari.

Bu kesinmi yaw?

Hünkar
31.05.2005, 21:20
bence deonce gorsel medya da hakettigimiz yeri almak icin gerekli olan her turlu fedekarligi gostermeliyiz daha sonra hakemleri psikolojik baski altinda tutmali ortami ve hakemin kafasini karisdtircak beyanatlar verilmeli ve AVNIAKER de puan kaybetmemeliyiz

Utku061
31.05.2005, 21:25
Bu konuda LüFTen vekillerimizi göreve çagiralim..

Harun-61
31.05.2005, 23:38

Bu kesinmi yaw?

???

sanatik
01.06.2005, 01:38
Ben TRT demistim ama o zaman sanirim UYARI MESAJLARINA LIG TV'den baslamak en mantiklisi.

Tekrar hatirlatiyorum. Cem Papila ve yeni sezonda maç yönetmesi durumunda verilecek tepki?

Sadece Cem Papila degil o yardimcilarida hic bir macimizi yönetemez. Kesinlikle yönetemez.

yattara11
01.06.2005, 01:58

Bu kesinmi yaw?

???

evet açik kanaldan yani TRT'den verilemeyecek maçlarimiz...

ozcilingir
01.06.2005, 04:40

Bu konuyla ilgili, baskanimiz ATAY AKTUG, HABERTÜRK kanalinda katildigi spor programinda açikladi, daha çok seyler söyledi, bugünkü gazetelerde baskanimizin açiklamalarinin yer almasi gerekir, görüsleri ve dilekleri ,istanbul kulüpleri ve federasyon tarafindan kabul görmesi için diger 14 takimin yöneticilerininde baskanimizin fikirlerine katilmalari gerekir. Kulüplerin naklen yayin gelirlerinden elde ettikleri paralarla ayakta durmalarinin mümkün olmadigini ,stat gelirlerinin artmasi gerektigini, güzel futbol oynayan TRABZONSPOR'un maçlarini kimsenin bedava seyredemeyecegini , deplasman takimlarina koyulan seyirci kotasinin kaldirilmasini, isteyen herkeSin maça gitmesi gerektigini , seyircihasilatin ise eskiden oldugu gibi %60 %40 oraninda bölünmesini ,galip takima ve maglup takima verilecek oranlarin belirlenmesini ,federasyonun ve kurullarinin ÖZERK olarak yönetilmesini ,kimsenin talebi ile hareket etmemesinidile getirdi. SONUNDADA FEDERASYONUN ÖZERK OLMADIGINI BELIRTTI.

Izlemeyenlere üzüldüm.

Saygilarimla

GolaMTuRi
01.06.2005, 05:21
simdi arkadaslar yeni sezonda butun maclarimiz sifrelimi yayinlanacak ??ya bence en onemli konu bu, butun maclarimizi yayinlamalari lazim..gecen sezon gs'nin hicbir iddiasi olmamasina ragmen butun maclari yayinlandi, bu sezon keza besiktas ayni...bu konuda yonetim taraftar olarak herkes ayaklanmali...gelecek sezonda ayni seyleri yasamiyalim..trabzonspor birinci lige ciktiktan sonra bir iki sezon haric hep zirvededir..her sene en iyi futbolu trabzonspor oynuyor denir ama maci yayinlayan yok..bu nasil bir ezikliktir, anlamak mumkun degil..umarim gelecek sezon bunlari yasamayiz..

baris_aykan
01.06.2005, 06:10
aman valla sikildim artik ya arkadaslar bir mail saldiri grubu olusturalim

(buna boyle bir ad vermek lazim) baktin aksam programda bizden az bahsetmisler yok sole yapmislar yok boyle yapmislar acin foruma bir kinama bolumu hangi kanali ise onun mail adresini yazsin seyreden arkadas direkt mail atalim bu sitenin binlerce kullanicisi var direkt kiniyalim maille en basit yol olarak

Tunga
01.06.2005, 12:17
Maalesef fenerasyon, Aydin Dogan ve onun güdümlü çamur mermileri bizden erken davrandi. Bu is öyle e-maille falan olacak is degil. Bu is sadece bordomavi.net ile olacak is de degil. Tüm taraftar birlikleri ve SEREFLI KLÜBÜMÜZ ile birlikte ortak hareket etmemiz ve gerekli koordinasyonu saglamamiz gerekiyor.

HAYDE HAYDE....

Reha
01.06.2005, 17:22
Arnavutum Trabzonsporluyum...Ve bana Farozlu REHA derler!!

halil ibo
01.06.2005, 17:56
Arkadaslar Açik Kanaldan Yayinlanmayacak diyorlar.Fakat tüm maçlarimizi yayinlamayacaklari kesin.Geçen sene,bu sene sampiyonluga oynayan takimimizi görmezden gelen kör gözlere ; yeni sezonda ayni seyi yapmamalari için :

Mail bombardimani,imza kampanyasive protesto yürüyüsü yapilabilir.

Bir baska konu tribün rengi konusunda gerekli adimlar atilmali.Avrupa'dada rengimizi göstermeliyiz.SL.veya UEFAmaçlarinda herkese göstermeliyiz.

Trabzon'daki tribünlerde Fatih'imizin de dedigi gibi birlik saglanmali.Takimimizin 90 dakika durmaksizin desteklenmesi için marslar,besteler hep bir agizdan söylenmeli... Simdilik bu kadar.

TSunami
01.06.2005, 18:49
bu yayin olayi çok önemli. maçlarin trtden yayinlanmamasi çözüm degil ligtv nin hermaçimizi yayinlamasi lazim. en azindan haftalik maç yayinini 4 maça çikartilmasi için federasyon ve ligtv ye girisimler yapilabilir.çünkü bu serefsizler sampiyon da olsak bizimmaçlari yayinlamaz.bunlarin amaçlari farkli buna girmeyelim simdi.sürekli ligtv aranip ts maçlari ile ilgili talep yapilabilir. örnek: abone olmak istiyorum bu sene ts maçlarini verecekmisiniz diye sorulabilir. talep olusturulabilir. hatta maçlarimiz yayinlanmayacaksa gelecek para ne olursa olsun bence havuzdanda çikabiliriz.
maçlarimiz yayinlanmaz ise her dogan çocuk mahallede top oynarken alex-anela-ribery-carew gibi eziklerin adini anarak top oynamaya devam eder. okullarda eziklerin ofsaytlardan uydurma gollerini övecekler.

Mayls
01.06.2005, 18:54
Sevgili Engineer,

<DIV> </DIV>
<DIV>ben trabzonlu degilim (isimdende anlasilir heralde) ama böyle bi T-shirtü giyerim. gücümede gitmez ama baskalarinin adina konusmim</DIV>

Tunga
02.06.2005, 02:44
Yani bir konu bu kadar dagitilabilir..

Arkadaslar zaman akip geçiyor. Yeni sezon için fikir üretelim biraz.

Sorunlarimizin, sikayetlerimizin ne oldugunu hepimiz az çok biliyoruz. Ama tek bildigimiz e-mail bombardimanina tutmak. Tamam bu da birsey de bunun disinda, etkili, Trabzonspor'umuzu ön plana çikaran ne yapmaliyiz, onu sorgulayalim.

Maalesef tek bildigimiz protesto. Burada hepimizin kivrak zekasini çalistirmasi gerekiyor.

Biz de diger rakiplerimiz gibi, protesto edilecek bir olay olmadan, hakkimiz gaspedilmeden sahip çikalim konularimiza ve gücümüzü hissettirelim.

HAYDE HAYDE...

sanatik
02.06.2005, 03:22
SPOR MÜSABAKALARINDA SIDDET VE DÜZENSIZLIGIN ÖNLENMESINE DAIR KANUN GECERLI DEGILMI ARTIK ?

Önceden savcilik tehlike unsuru gorurse aleyhte dava aciyordu,fakat bundan sonra kulupler sikayet edebilecek. Sikayet edilen gazete bunun ispatini sunmak zorunda.Yani resmi ispat cercevesinde sunmak zorunda. Surec soyle: Gazete aleyhte yayin yapar,kulup savciliga suc duyurusunda bulunur,savci asliye mahkemeye duyuruyu dilekce ile gonderir, asliye mahkemesi hemen davayi acar, sikayetci kisi/kisiler tezlerini savunmak uzere mahkemeye gelir, sahit ahmet mehmet seklinde degil, resmi ispat cercevesinde ispat etti etti edemedi kulube yuklu bir tazminat odemeye mahkum olur.

Bizim yapmamiz gereken bu saatten sonra gördügümüz yanlis yorumladigimiz, zarara ugrayacagimizi düsündügümüz haberleri kulübe mail yoluyla bildirip uyarmak. Artik önöne gelen yazamiyacak, cizemeyecek.

MADDE 16.
Basin ve yayin organlari; söz, yazi veya davranislarla spor kulüplerini, taraftarlarini, spor adamlarini siddete, kulüpler arasi husumete veya suça tesvik edici eylem ve davranislarda bulunamaz, elestiri amaci disinda asagilayici yorum veya haber yayinlayamaz.

---------------------------------------------------------

MADDE 22.
16 nci maddeye aykiri davranan görsel yayin kuruluslari hakkinda 13.4.1994 tarihli ve 3984 sayili Radyo ve Televizyonlarin Kurulus ve Yayinlari Hakkinda Kanun; basin mensuplari hakkinda da 15.7.1950 tarihli ve 5680 sayili Basin Kanunu hükümleri saklidir.

16 nci maddede yazili eylemlerde bulunan gerçek kisilere her yayin için onmilyar lira, tüzel kisilere ise; ellimilyar lira para cezasi verilir.

Tunga
03.06.2005, 14:57
Fikir üretelim fikir...

Kavga, kargasa degil...

Daha yeni sezon gelmeden iste gene basladilar.

1- Fatih Deportivo'da

(Ha..xxtrin oradan... DOGAN'in çocuklari)

2- Trabzonsporlu milli futbolcu sike yapti...

(Ha..xxtrin oradan... DOGAN'in çocuklari)

3- Emrah GAYSE'de

Yolu açik olsun. Bize verdigi hizmetlere tesekkürler. GaySe'de basarilar...

Düzenli, planli, iyi yönetilen bir saldirilar bulutu ile karsi karsiyayiz. SIZSE FIKIR ÜRETMEK ve YARATICI OLMAK YERINE UGRASIN takimimizin en siradan oyuncusunun gitmesine.

Kardesim, geçen sezon TRT ve Star Grubu, bu sene de öyle belli oluyor ki Sahin görünümlü DOGAN Grubu tekrar ediyorum, düzenli, planli ve iyi koordineli bir saldiri plani ile geliyorlar. Anladilar bu is ciddi.

Bunlar tespitler ve bu tespitler hepimiz paylasiyoruz. Simdi sirada bu tespitlerden yola çikarak yapacaklarimiz var, ne oldu zor mu geldi de sustunuz.....

zafercalikoglu
03.06.2005, 15:16
Hepsinin kökünü kaziyacagiz,

lazboy_oflu
03.06.2005, 18:20
bu takim gerekli transferleri yaparsa eger hiç dert tasa etmemize gerek yoQ nasil ki 6 lig sampiyonlugumuzda eze eze sampiyon olduysak seneyede insallah her türlü engellere karsiklup takim taraftar el ele vererek yine eze eze sampiyon olacagiz

ShadoW
03.06.2005, 18:22
Hepsinin kökünü kaziyacagiz,

bu iyimser dilegine katiliyorum ama nasil? Bahsettigimiz
insanlarin hepsi koruduklari takimlardan destek aliyorlar. Bizse kendi
yonetimimiz tarafindan bile sahipsiz birakilirken mi gerceklesecek tum
bunlar? hah..

gerisiyalan
03.06.2005, 19:03
ismail Uyanik açiklama yapti. Samsun-Diyarbakir maçi için Aziz yildirim ve bjkli bir yönetici Uyanik'a maçi diyarbakira vermeleri konusunda ricada bulunmuslar.

Bu haberin takipçisi olalim, sike komisyonu futbolcularin cep telefon trafigini tutuyor ama Samsunspor baskaninin beyanatini görmezden mi gelecek? Büyük ihtimalle öyle olacak, basinimizin ne oldugu belli.

taraftar ne yapabilir böyle bir konuda? bir kere aramiza nifak sokulmaya çalisilan karadeniz takimlariyla aramizda saglam bir bag olusturmak için, su zor günlerde Samsunun yaninda olmaliyiz. Onlar diyarbakir için size maç vermenizi söylüyorlar, ey samsundaki fenerliler, görün tuttugunuz takimin yaptigini. Biz ise sizin yaninizdayiz bu zor günlerinizde gibisinden. yöneticilere is düsüyor, taraftar olarak bu mesaj nasil verilir? iste mesele burada zaten smileys/smiley5.gif

ayni sekilde orduspora yapilanlar akilalmaz, onlara da destek verilmeli, TFF degil mübarek T(karadeniz hariç)FF.

Crazy_OfLu61_
03.06.2005, 19:59
Gerçekten çok güzel olmus evet medyada en etkili sekilde tepkisini ortaya koyan taraftar grubu biziz. Biz gerekeni yapalim ama istedigimiz olur ama olmaz önemli olan bizim bunlara karsi bas kaldirmamiz. Ben hertürlü protestoda varim ne gerekiyorsa yapalim.

Crazy_OfLu61_
03.06.2005, 20:01

Bu kesinmi yaw?

???

evet açik kanaldan yani TRT'den verilemeyecek maçlarimiz...

Tamam sifreli kanaldan verilecek ama sadece derbilerdemi bizim maçlarimiz yayinlanacak geçmisteki gibi. Böyle olacaksa birakalim trt versin bu hiç yayinlanmamasindan daha iyidir.

Burçak
03.06.2005, 21:02
bunlarin sözlerine güvenmeyin. onlar busene trt her takimin maçini verecek demislerdi hani nerde. niye vermediler. benim kesinlikle güvenim yok onlarin laflarina.

isko61
04.06.2005, 16:08
Arkadaslar trt1 degil sadece o ilker yasin serefsizi varya o da 3.devre diye bir programi var onun onuda protesto edelim hepsi serefsiz almayalim evimize istanbul gazetelerini bizm gazetemiz yeter mesela günebakis hadi eyvallah

Emir BAYRAK
04.06.2005, 18:03
Tüm maçlarimizi Ligtv verirse ben yeniden eskisi gibi üye olurum...

Crazy_OfLu61_
04.06.2005, 19:03
Lig Tv nin haftada 3 maç verme hakki var 1 tanede Trt nin demekki Lig Tv nin hakkini 4 e çikaracaklar iste o zaman lig tv ye bende üye olurum yok ama aksi olacaksa kalsin.

Beytullah
04.06.2005, 20:13
bu lig tv cok serefsiz yaa ben dogru dürüst trabozonun macini verdigini görmedim

Harun
04.06.2005, 20:28
Tepkimizi verirken bilinçli ve organize hareket etmemiz gerekir.Kopukluk oldugu zamn maalesef alay konusu oluyoruz.Enson örnegini yürüyüste gördük.Her dernek kendi belirledigi tarihte yürüyüs yapti bi anlami kalmadi.O yüzden öncelikle organize olmayi ögrenmeliyiz.Sitede hazir protesto metinleri ve resimleri bulunan bir arsiv olusturalim.Gerekli oldugunda zaman kaybi olmadan sicagi sicagina tepkilerimizi iletelim.

Emir BAYRAK
05.06.2005, 02:02
Tepkimizi verirken bilinçli ve organize hareket etmemiz gerekir.Kopukluk oldugu zamn maalesef alay konusu oluyoruz.Enson örnegini yürüyüste gördük.Her dernek kendi belirledigi tarihte yürüyüs yapti bi anlami kalmadi.O yüzden öncelikle organize olmayi ögrenmeliyiz.Sitede hazir protesto metinleri ve resimleri bulunan bir arsiv olusturalim.Gerekli oldugunda zaman kaybi olmadan sicagi sicagina tepkilerimizi iletelim.

katiliyorum arsiv yapalim...

mahir_kuzey
05.06.2005, 03:24
Ben bu sene lig tv üyesiydim-gerçi hala üyeligim devam ediyor. Lig tv üyeligi alirken doldurulan formda hangi takim taraftarisiniz diye soruluyor zaten. Ben sezon içinde defalarca mail ve tv den mesaj attim maçlarin yayinlanmasi konusunda. Iste özet olarak bjk nin hiç iddiasi yokken tüm maçlari verildi falan dedim. Simdi sezon bitti. Uzunca bi mesaj yazmayi düsünüyorum. Su su sebeplerden dolayi ligtv aboneligimin iptalini istiyorum diye. Bu bireysel olacak ama napayim . Toplu bisey yapilacaksa beklerim...

shipbroker61
05.06.2005, 03:34
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

arkadaslar bu topicte yazilanlari cok fazla takip edemedim belki alakasiz veya takrar yazmis olabilirim ama bir dahaki sezon taraftar hazirliklarina baslamadan evvel ben herkesin Hakan Kulacoglu'nun kitabini alip okumasini oneririm...

Niye derseniz once okuyun sonra soylerim derimsmileys/smiley2.gif</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

baris_aykan
05.06.2005, 14:17
BEN GECEN SENE IPTAL ETTIM YAYINLASARDA ALMAM DAHA LANET OLSUN ONLARA

Hasan Cubukcu
05.06.2005, 15:42
arkadaslar siz bakin bundan sonra ki oyunlara , adamlar görüyor karadeniz firtinasi estigini ve bundan sonra da daha siddetli esecegini de biliyorlar ,onagöre kendilerini ayarliyacakdirlar.

ben organizeyi almanyadan yapabilrim , büyük bir ihtimal ts almanyaya kampa gelecek .

MrbLack
05.06.2005, 21:15
afislerin ikincisi çok hosuma gittii..ellerinize saglik

Burçak
06.06.2005, 14:18
bazen avrupa tribünlerini görünce imreniyorum. adamlar hem maça hem eglenceye gitmis gibi. bizde neden bu yok. tribünlere gelenler eglenmeli. taraftar costurulmali. müziklerle organizasyonlarla.

zanoylu
06.06.2005, 14:29
Bize düsen görev dün oldugundan fazla yarinda kulübümüze maddi ve manevi destegimizi esirgememek

zanoylu
06.06.2005, 14:31

katiliyorum arsiv yapalim...

Çok iyi fikirsmileys/smiley32.gif

Külünkoğlu
07.06.2005, 08:16
protesto metinleri olusturmanin hiçbir faydasi yok. Protesto metni olusturuyorsunuz bütün mailler ayni kalemden çikmis gibi karsi tarafa gitmesi hiçbir anlam ifade etmiyor.

Tek satir yazi yazmayi kendimize zul gördügümüz sürece bu maillerin karsi tarafa etkisi ne olabilir ? Adamlar bunlar tek kalemden çikmis bir mail bomb hadisesi diye bakiyor olaya böyle mi olmasi lazim ?

Farkimizi burda ortaya koymamiz lazim. Maili atan herkes kendinden bir seyler yazmali...Böylelikle birakin binlerce maili 400-500 mail atsak çok daha etkili olur.

Tunga
07.06.2005, 08:39
protesto metinleri olusturmanin hiçbir faydasi yok. Protesto metni olusturuyorsunuz bütün mailler ayni kalemden çikmis gibi karsi tarafa gitmesi hiçbir anlam ifade etmiyor.

Tek satir yazi yazmayi kendimize zul gördügümüz sürece bu maillerin karsi tarafa etkisi ne olabilir ? Adamlar bunlar tek kalemden çikmis bir mail bomb hadisesi diye bakiyor olaya böyle mi olmasi lazim ?

Farkimizi burda ortaya koymamiz lazim. Maili atan herkes kendinden bir seyler yazmali...Böylelikle birakin binlerce maili 400-500 mail atsak çok daha etkili olur.

Katiliyorum.

Ayrica uzun uzun destan gibi mailler atmak yerine iki satir yazi bile yeterli. Hatta bence daha etkili...

Bununla beraber, tüm maillerin altina ortak bir imza olusturabiliriz. Herkesin mesaji kendince olur, alttaki mesaj bir olur.

CaMoKa
07.06.2005, 09:37
Biz bIrlik beraberlik içinde olursak kimse bilegimizi bükemez

unutmayin asil güç içimizde(off bea tam felsefe oldu)

Nytre
07.06.2005, 23:14
bizimde ligtv.miz vardi ama iptal ettirdik iki sene önce..

3takimin samatasina milyonlar verecek kadar enayi degildir hiçbir trabzonlui

Tunga
08.06.2005, 01:20
Arkadaslar,

Tam da havuz ihalelerinin tekrar gündeme geldigi bu dönemde, mutlaka ama mutlaka klübümüze en iyi hareket imkanini yaratacak hamleler yapmaliyiz.

Zaten Istanbul klüpleri bizim payimiza göz dikiyorlardi. Simdi de Anadolu Klüpleri çikti karsimiza.

Bu konuda ne tavir sergilemeliyiz bunu tartisalim.

Berat
08.06.2005, 01:26
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n"><T>
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

arkadaslar bu topicte yazilanlari cok fazla takip edemedim belki alakasiz veya takrar yazmis olabilirim ama bir dahaki sezon taraftar hazirliklarina baslamadan evvel ben herkesin Hakan Kulacoglu'nun kitabini alip okumasini oneririm...

Niye derseniz once okuyun sonra soylerim derimsmileys/smiley2.gif</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></T></TABLE>

Ibrahim Abime her konuda oldugu gibi bu konuda da siddetle katiliyorum... O kitabi ne kadar çok kisi okursa sorunlarimiz o kadar azalir.. Emin olun.. Okuyun okutturun...

delihamsi
09.06.2005, 19:18
Afisler hos olmus.

Sacit
09.06.2005, 19:45
bu yildan itibaren verecekmis bizim maclarismileys/smiley2.gif .oyle yapsa iyi olur smileys/smiley7.gif

Nytre
09.06.2005, 21:35
verirlermi ki? iki maç yenilirsek ya da durum kötüye gidersede verecekler mi ya da bjk gibi iddiamiz olmasa bile?..

nankördür bunlar nankör!

zafercalikoglu
10.06.2005, 11:19
afis süper,

Burçak
10.06.2005, 18:09
aslinda trt ye hayir degilde, trt de o sekilde program yapanlara hayir. o zihniyete hayir. faik geldi trt ye orayida batirdi. rezillik diz boyu . hangi maç oldugunu hatirlamiyorum ama bu faik yine demistiki ;henüz trabzonun kasetleri elimize ulasmadi.( klasik lafi bu) programin sonuna dogru yetistirmeye çalisacaz görüntüleri. bu faik bu sekilde tv de konusuyodu. ama nasil oluyosa bu konusmalari yapmadan yaklasik 5 dakka öncesinde ben NTV de maçin özetini izlemisstim. o andan sonra bu faike iice kil oldum. NTV bu görüntüleri yetistirdide sen nasil oluyo yetistiremiyosun ha. iste bunlarin gerçek yüzü bu. utanma yok sikilma yok. göz göre göre yalan konusmaya alismislar. kesinlikle hiç bi laflarina inanmayin. ANTI EZIK faik

Tunga
07.07.2005, 03:04
Yeni sezon baslamadan organize olalim, neyi ne zaman nasil protesto edecegiz tartisalim deduk deduk durduk:

NE OLDI?