PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kdz. Ereğli Uluslararası 16. Sevgi Barış Dostluk Festivali

SDanışmaz
29.06.2009, 15:27
Her yaz olduğu gibi bu yaz da festivalimiz yapılmaktadır. yazın Ereğli'de bulunanların en çok eğlendiği zamanlardır. Festival zamanı çevre il ve ilçelerden bir çok kişi gelmektedir. Bu sene de yakın olanları bekleriz ;)

http://www.kdzeregli.bel.tr/images/stories/haberler/festival.jpg

Bu seneki sanatçıları beğenmedim. Ama yine de idare edeceğiz :)

Adem Erdoğan
29.06.2009, 15:46
6 tane şarkıcı geldiğine göre Ereğli krizden baya etkilenmiş.Ben en az 10 tane bekliyordum.:rolleyes:

Cem Akyüz
29.06.2009, 15:48
Selda Bağcan'ı dinlemek isterdim

Mert67
29.06.2009, 16:01
Yine ses getirecek bir festival olacağa benziyor.

Bir de bu festival kortejine eziklerin tarftarları katılıyor bizde organize olup katılsak nasıl olur?

SDanışmaz
29.06.2009, 16:03
6 tane şarkıcı geldiğine göre Ereğli krizden baya etkilenmiş.Ben en az 10 tane bekliyordum.:rolleyes:

Aynen öyle ortak. Kriz çok etkilemiş...

Geçen seneler neydi be. En az 10 sanatçı gelirdi hepsi de birbirinden ünlüydü :)

Nihal Ayvaz
29.06.2009, 16:16
Akçakoca'ya Volkan Konak gelcekmiş,siz bunları mı getiriyorsunuz:rolleyes:

Adem Erdoğan
29.06.2009, 16:29
Bir zamanlar İbo'dan midemiz bulamıştı her sene her sene, şimdide Tarkan'a dadandı bizim Posbıyık.:rolleyes:

Sahneye kukla koysan Ereğli'nin milleti kundaktaki bebekle bile sahile doluşur.:rolleyes:

Alihan Ertürk
29.06.2009, 16:29
Akçakoca'ya Volkan Konak gelcekmiş,siz bunları mı getiriyorsunuz

Zonguldak / Kilimli'ye de geliyor Volkan KONAK ..;)

2 Temmuz'daydı galiba.

Mert67
29.06.2009, 16:34
Bir zamanlar İbo'dan midemiz bulamıştı her sene her sene, şimdide Tarkan'a dadandı bizim Posbıyık.:rolleyes:

Sahneye kukla koysan Ereğli'nin milleti kundaktaki bebekle bile sahile doluşur.:rolleyes:

Geçen sene öyle olmadı.:cool:(Malum kişi yüzünden)

SDanışmaz
29.06.2009, 17:09

Aynen öyle olur...

Bu senekiler benimde hoşuma gitmedi ama geçmişte gelenleri Türkiyede hiç bir yer aynı anda getirememiştir. Bu kadar da iddialı konuşuyorum :)

hatice_61
29.06.2009, 19:17
bende gelmek isterdim ama 11de gekeceğim için bu tarihlerde orda olamıycam

İskender66
29.06.2009, 19:23
Ortaokulu Kdz. Ereğli'de okudum 20 yıl önce. Ne günlerdi ya :) Çok güzeldi oralar. Tahmin ediyorum şimdi eskisinden de güzeldir. Festivalde Tarkan ve Hadise kaçmazdı. Gidenler iyi eğlenecek desenize.

Erkan
29.06.2009, 19:25
Gecen sene kimler geldiydi ki?

SDanışmaz
29.06.2009, 19:32
Gecen sene kimler geldiydi ki?

Geçen sene gelenler:

4 Temmuz Cuma:
Fuat Saka, Hepsi Grubu ve Sezen Aksu,

5 Temmuz Cumartesi:
Sibel Bilgiç, İsmail YK, Demet Akalın, İbrahim Tatlıses,

6 Temmuz Pazar:
Teoman, Nükhet Duru ve Gülben Ergen.

---

Bu sanatçılar daha önce de geldiler. Gelenler artık 2. 3. kez geliyorlar. Tabi bunlara her sene dünyanın parasını vermek yerine başka şeyler yapılsa daha iy olurdu.

Can basten
29.06.2009, 19:38
Aynen öyle ortak. Kriz çok etkilemiş...

Geçen seneler neydi be. En az 10 sanatçı gelirdi hepsi de birbirinden ünlüydü :)

Tarkan ve Hadise'yi getirince diğerlerine para kalmamış olmalı. :)

Miraç Atalay Çiftçi
29.06.2009, 19:53
ilk gün konuklarının alakasızlığı da on numara olmuş yani :D

Nihal Ayvaz
29.06.2009, 21:21
Bu senekiler benimde hoşuma gitmedi ama geçmişte gelenleri Türkiyede hiç bir yer aynı anda getirememiştir. Bu kadar da iddialı konuşuyorum :)

Sizdeki para kimde var,olsun o kadar :)

ÖmerFarukYılmaz
29.06.2009, 21:43
Selami karadeniz diyorsun..Karadenizli yok:D

Adem Erdoğan
29.06.2009, 21:46
Bildim bileli ne İsmail Türüt ne de Volkan Konak'ı getirtmiştir sn. bld. başkanımız.Getirdiysede hatırlamıyorum.

Son yıllarda festivalden ziyade kepazelik olmaya başladı ya neyse...

UmutBaykan
02.07.2009, 11:51
Aynen öyle olur...

haklısın toprağım kimse çıkamaz ereğlinin festivalinin üstüne..ama bunda bir sebep daha var,erdemir in özelleşmesi.

bordo61
02.07.2009, 11:56
Ereğli Festivali Çok büyüktür hiçbir festivalde bu kadar ünlü kişiyi bir arada göremezsiniz :)

Bu sene gelenlerde

Tarkan,Hadise gelince diğerlerine para kalmamış gözüküyor

bordo61
02.07.2009, 11:57

Valla mı :) ne zaman geliyor ordaysam kesin giderim

Badaloğlu
02.07.2009, 15:28
Her yaz olduğu gibi bu yaz da festivalimiz yapılmaktadır. yazın Ereğli'de bulunanların en çok eğlendiği zamanlardır. Festival zamanı çevre il ve ilçelerden bir çok kişi gelmektedir. Bu sene de yakın olanları bekleriz ;)

http://www.kdzeregli.bel.tr/images/stories/haberler/festival.jpg

Bu seneki sanatçıları beğenmedim. Ama yine de idare edeceğiz :)

Dalga mı geçiyorsun Selami? Birde tertip komitesine sor bakalım Tarkan'a kaç bin dolar vermişler?:D

Adil ÖZGÜR
02.07.2009, 17:11
Hayırlı uğurlu olsun, gelmeyi isterdim, düğünler fazla, yoksa Kzd.Ereğlideydim.

SDanışmaz
02.07.2009, 18:34
haklısın toprağım kimse çıkamaz ereğlinin festivalinin üstüne..ama bunda bir sebep daha var,erdemir in özelleşmesi.

Son zamanlarda Erdemir'le Belediyenin arası açık.

Dalga mı geçiyorsun Selami? Birde tertip komitesine sor bakalım Tarkan'a kaç bin dolar vermişler?:D

Geçen sene 750 milyar almıştı. Bu seneyi bilmiyorum.

UmutBaykan
02.07.2009, 19:04
Selami ben cumartesi kesin geliyorum,belki pazar günü de gelirim :) belli olmaz

Alihan Ertürk
02.07.2009, 22:47
Volkan Konak Zonguldak Konseri

http://www.demirmedya.net/programlar/canliyayin.html

SDanışmaz
02.07.2009, 23:51
Selami ben cumartesi kesin geliyorum,belki pazar günü de gelirim :) belli olmaz

Gel gel ;) Benim ekip toplanırsa yine kafayı bulursun sen :))

Badaloğlu
03.07.2009, 08:48
Son zamanlarda Erdemir'le Belediyenin arası açık.

Geçen sene 750 milyar almıştı. Bu seneyi bilmiyorum.

Vay anam vaaaay... Paraya bak! Bu ne deli para böyle? Olum delirdiniz mi? Nerden buluyorlar bu kadar paraları? Bu festivalin eskiden adı Çilek festivali değilmiydi? Eskiden festival zamanı Ereğli'den bize çilek gönderirlerdi, festivalin adı dostluk, kardeşlik olunca, çilek gönderende kalmadı:D

MehmetGÜRSOY61
03.07.2009, 10:28
Ah zaman olsada keşke gelsem of of :(

SDanışmaz
03.07.2009, 10:41
Vay anam vaaaay... Paraya bak! Bu ne deli para böyle? Olum delirdiniz mi? Nerden buluyorlar bu kadar paraları? Bu festivalin eskiden adı Çilek festivali değilmiydi? Eskiden festival zamanı Ereğli'den bize çilek gönderirlerdi, festivalin adı dostluk, kardeşlik olunca, çilek gönderende kalmadı:D

Öyle oldu Ahmet Abi :)

Aslında çilek festivali'de var ayriyetten ama o tek günlük ona pek rağbet yok artık.

Parayı bulmaya gelince önceden Erdemir çok destek olurdu, yanında da bir dünya sponsorlar vardı. Ama bu seneyi bilmiyorum...

Mert67
03.07.2009, 10:57

Esnaf veya bankalar ya zorla sponsor oluyolar.Olmazlarsa müşterinin dükkana giremeyeceği şekilde dükkanın önünde kazı başlıyo.:D

hatice_61
03.07.2009, 18:30
http://www.kdzeregli.bel.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=147

bu linkle canlı yayınla ereğliye bağlanıyor arkadaşlar

UmutBaykan
03.07.2009, 19:34
Gel gel ;) Benim ekip toplanırsa yine kafayı bulursun sen :))

yok kanka arabayla geliyorum ayrıca üç aylardayız :)

SDanışmaz
03.07.2009, 20:09
Gözlemlediğim kadarıyla bu sene efstival çok sönük, sebebini çözemedim gitti.

yok kanka arabayla geliyorum ayrıca üç aylardayız :)

Doğru diyorsun :)

Mert67
04.07.2009, 11:05
Festivalin ilk günü hem kulağa hem göze(:p) hitap ediyordu.:)

Cuma olduğundan dolayı fazla kalabalık olmadığını düşünüyorum.Bugün ve yarın eski havasına döner.

ccd6167
04.07.2009, 12:22
Zonguldak / Kilimli'ye de geliyor Volkan KONAK ..;)

2 Temmuz'daydı galiba.
ıkı gun once burdaydı evet kılımlıde.guzeldı konserı ben dınlemedım pek aslında.bugun oyku berk gelıyor.kılımlının tum ıs adamları vede halkının cgu trabzonlu oldugu ıcın mı getıryorlar bunları anlamdım..

ccd6167
04.07.2009, 12:29
ereglının fstıvallerının ustune ben festıval tanımam acıkcası.mukemmel bı atmosfer olusyor anlamdım neden ama.
tarkanın o ılk konserınde kı kalabalık hala gozumun onunde..posbıyık gecen acıklama yaptı zaten dedıde erdemır destek vermıyor dıye.beledıyenın de 20-30 trılyon borcu varmıs herhlade oncekı donemden kalma.
ama acıkcası ben sneye ereglıye unlu bı yabancı sanatcı beklıyorum.tarkana odenen paranın 2 katı verılsede farketmez cunku ck buyuk reklam yapabılıyr ereglı.bende aksam ordayım herhalde bakalım hayırlısı..

İskender66
04.07.2009, 19:04
http://www.ekolay.net/haber/images/hadiseolaypoz2.jpg
Eurovision Şarkı Yarışması'nda bu yıl Türkiye'yi temsil eden Hadise, Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde konser verdi. Konserinde balerin kıyafetini andıran bir kostüm de giyen güzel (http://www.ekolay.net/haber/haber_ara/?q=g%FCzel&c=haber) sanatçı, performansı sırasında elbisesinin azizliğine uğradı.
http://www.ekolay.net/haber/images/hadisefotogaleri-47.jpg
“16. Uluslararası Sevgi Barış Dostluk Kültür ve Sanat Festivali” etkinlikleri kapsamında Atatürk (http://www.ekolay.net/haber/haber_ara/?q=Atat%FCrk&c=haber) Anıtı önünde kurulan sahnede Hadise (http://www.ekolay.net/haber/haber_ara/?q=Hadise&c=haber) sevilen şarkılarını seslendirdi.

Kıyafetleri ve danslarıyla izleyenlerin beğenisini kazanan Hadise (http://www.ekolay.net/haber/haber_ara/?q=Hadise&c=haber)'nin özellikle “Düm Tek Tek” şarkısı alkış aldı. Hadise, dünyanın çok önemli bir yıldızı olan Micheal Jackson'ın hayatını kaybetmesinin üzüntüsünü her sanatçı gibi yaşadığını söyledi.

Yeni albümün çıktığını anlatan Hadise, albümün ardından ilk büyük çaplı konser (http://www.ekolay.net/haber/haber_ara/?q=konser&c=haber) verdiğini kaydetti. Yeni albümünden de şarkılar seslendiren Hadise (http://www.ekolay.net/haber/haber_ara/?q=Hadise&c=haber)'ye, Ereğli Belediye (http://www.ekolay.net/haber/haber_ara/?q=Belediye&c=haber) Başkanı Halil Posbıyık, elpek bezinden yapılmış şal ve çeşitli hediyeler verdi.

Kaynak: http://msnyasam.ekolay.net/index.asp?url=http://www.ekolay.net/haber/haber.asp?pid=65&haberid=628688&reklam=msn

SDanışmaz
04.07.2009, 22:46
Bu sene festivale hiç rağbet yok. Gözlemlediğim kadarıyla halk festivale doymuş.

Her sene adım atılmayacak kadar dolu olan yerler bu sene bomboş. Mesela bugün akşama doğru konser alanının tam karşısındaki kavşakta çimenlere oturup arkadaşlarla batak oynadık :D

UmutBaykan
05.07.2009, 11:13
Bırak selami yaa benide kullandınız,ne zevk alıyonuz şu oyundan bilmiyorum hey yarabbim :)

Mert67
05.07.2009, 12:16
Sahil'in eskiye göre daha büyük olması ve ekran sayısının artması insanların daha dağınık durmasına sebep oluyor.Tenha görünmesinin sebeplerinden biri bu.

Bir de Vakfikebirliler diye bir grup Trabzon'un yöresel kıyafetlerinin satıldığı bir stand açmış fakat çakma forma satıyolar.:mad:

SDanışmaz
05.07.2009, 14:10
Sahil'in eskiye göre daha büyük olması ve ekran sayısının artması insanların daha dağınık durmasına sebep oluyor.Tenha görünmesinin sebeplerinden biri bu.

Bir de Vakfikebirliler diye bir grup Trabzon'un yöresel kıyafetlerinin satıldığı bir stand açmış fakat çakma forma satıyolar.:mad:

Mert ekranlar bu sene daha az, ben o sahil boyu ekran olduğu halde oraların tıklım tıklım doluğu zamanları hatırlıyorum. Düşün artık çınar altına kadar her yer dolu olurdu.

Forma olayına gelince ben görsem konuşurdum adamlarla, siz ne yapıyorsunuz diye :mad:

Mert67
05.07.2009, 15:56
Mert ekranlar bu sene daha az, ben o sahil boyu ekran olduğu halde oraların tıklım tıklım doluğu zamanları hatırlıyorum. Düşün artık çınar altına kadar her yer dolu olurdu.

Forma olayına gelince ben görsem konuşurdum adamlarla, siz ne yapıyorsunuz diye :mad:

Doğrudur.Belki Tarkan gelince dolar diyecemde onada alıştık artık.:p

UmutBaykan
05.07.2009, 16:09
Kimse yok olm ereğli artık fısss

Mert67
05.07.2009, 16:15
Kimse yok olm ereğli artık fısss

Umut abi Zonguldak'ın ne zaman oraya da geliriz.:)

SDanışmaz
06.07.2009, 01:30
Festivalin son günü baya kalabalıktı. Tarkan bile konserde itiraf etti: "Türkiye'nin hiç bir yerinde bu kadar kalabalığa konser vermedim" dedi.

Kalabalık olayını bizim belediye başkanı iyice salladı "720 bin kişi var" dedi :D Bu kadar yoktu ama 100 bini kesin geçmiştir. Bu konserde salih ve yolun tek şeriti doluydu...

Mert67
06.07.2009, 08:35
Evet Ereğli halkı gerçekten Tarkan'ı özlemiş.Zaten sahne performansına bakarsak 3 gün içinde en başarılı olanda oydu bana göre.

Sevgi Barış Dostluk ödülü Türkan Saylan'a verildi.:alkış:

UmutBaykan
06.07.2009, 20:36
Selami orada 100 bin kişi yoktur kardeşim..Tarkanın ilk konserini biliyorum öyle bi kalabalık görmemiştim millet istanbuldan ankaradan sırf tarkanı görmek için gelmişti abartısız,çevre illerden birsürü insan vardı..son bikaç yıldır raabet görmüyor ereğli, eskisi gibide zevk vermiyor oralar nedendir bilmem..tarkan şimdi çıksın yine giderim :) sadece tarkan için gidilir.

UmutBaykan
06.07.2009, 20:37
Umut abi Zonguldak'ın ne zaman oraya da geliriz.:)

Zonguldak Belediyesi krizden dolayı işçilerine maaş veremiyo bide konser mi yapsın..İşçisine para veremeyen belediye konser yapar,millet aç gezer..en güzelini bizim belediye yaptı.

SDanışmaz
07.07.2009, 00:08
Selami orada 100 bin kişi yoktur kardeşim..Tarkanın ilk konserini biliyorum öyle bi kalabalık görmemiştim millet istanbuldan ankaradan sırf tarkanı görmek için gelmişti abartısız,çevre illerden birsürü insan vardı..son bikaç yıldır raabet görmüyor ereğli, eskisi gibide zevk vermiyor oralar nedendir bilmem..tarkan şimdi çıksın yine giderim :) sadece tarkan için gidilir.

İlk geldiği konser'in yeri ayrı. Ama şunu unutma bu konserde millet sahili doldurmuştu ;)

OLCAY ÇAKIR
07.07.2009, 00:09
Başkan kolbastı oynuyordu.

SDanışmaz
07.07.2009, 00:11
Sadace başkan mı? Konser bittikten sonra orda olanların yarısı oynamaya çalışıyordu. Yaptıkları hareketler kolbastıdan başka herşeye benziyordu :)

Miraç Atalay Çiftçi
13.07.2009, 10:55
"Michael Jackson gelemedi ama Madonna gelecek!

"Ereğli Belediye Başkanı 'Halilciğim' Posbıyık yine çok iddialı...

PARİS'te görüştüğü Michael Jackson'un, 2010'da Ereğli'ye konser için geleceğine dair söz verdiğini söyleyerek gündeme gelen Zonguldak'ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı CHP'li Halil Posbıyık, şimdi de 2010'da Madonna'nın ilçede konser vereceğini söyledi.

Başkan Posbıyık, 1 hafta önceki Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk, Kültür ve Sanat Festivali'nde, pop kralı Michael Jackson ile 2008 yılında Paris'te görüştüklerini ve kendisinden 2010'da Ereğli'ye gelmek için söz aldığını ileri sürmüştü. Hadise ve Tarkan'ın sahne aldığı festivalde renkli kişiliği ile dikkat çeken ve Jackson'un kendisine, "Halilciğim" diye hitap ettiğini belirten Başkan Posbıyık, bu sefer de Madonna'nın Ereğli'ye geleceğini iddia etti.

Dün akşam Kemer Mahallesi'nde oturan Selin ve Altan Hasçelik çiftinin nikahını kıyarken mikrofonu eline alan Başkan Posbıyık, festivalin her geçen yıl daha da geniş kitlelere ulaştığını anlatarak, şöyle dedi: "Mustafa Erdoğan ile görüştük. Anadolu Ateşi'ni burada da oynatmıştık hatırlarsınız. Bana dedi ki: 'Amerika'da 12 turneye gidiyorum. Bir organizasyon şirketiyle anlaştık. Karşılığında para almayacağım. Madonna Türkiye'ye gelecek ve 3 sahne alacak, o şekilde ödeşmiş olacağız. 1 konserini Ereğli'de yapabilir mi?' dedi. Biz de 'memnuniyetle' dedik. Daha bunu basına açıklamadım, açıkladığımda bu da bomba olacak. Ama Kemerliler'e açıklıyorum."

Mert67
13.07.2009, 11:27
Başkan iyi reklam yapıyor.:D
Helal olsun.