PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Michael Jackson vefat etti!

DaNGeR_BoY
26.06.2009, 01:22
Az önce Saba Tümerin programında söylediler.Son zamanlarda müslüman olduğu yönünde iddalar medyada sıkça yer almıştı .inşallah doğru yolu bulup öyle kavuşmuştur ölüme...

DKaraduman
26.06.2009, 01:23
Doğruysa ve müslümansa bir de regaib gecesi vefat etmiş ne mutlu ona. Allah rahmet eylesin.

Ahmet Başkaya
26.06.2009, 01:25
Mekanı cennet olsun varsa öyle birşey...

DaNGeR_BoY
26.06.2009, 01:35
http://www.internethaber.com/images/news/79078.jpg
Michael Jackson öldü iddiası
26 Haziran 2009 Cuma 01:18
Bild manşetten verdi TMZ ise iddianın arkasında. İddialara göre ünlü popstar Michael Jackson öldü.

İNTERNETHABER
Dünya bu haberin peşine düştü! İddialara göre solunum yetmezliği nedeniyle Los Angeles'te bulunan özel bir klinikte tedavi altında tutulan ünlü popstar Michael Jackson öldü.
23:00 tmz.com- Ünlü pop yıldız Michael Jackson öldü!
23:20- BBC, haberi izleyicilerine flash haber olarak duyururken, iddiaların doğrulanmadı. Bu arada Alman Bild ise internet sitelerine dayandırdığı haberinde Jakson'un öldüğü haberini verirken, haberin doğrulanması için ölüm raporlarının beklendiği bilgisini verdi.
00:12- Msnbc ise haberini L.A Times'e dayandırdı ve ünlü yıldızın 50 yaşında hayata veda ettiği haberini verdi.
01:30- Los Angales Times'in haberine göre Jackson, nefes darlığı şikayetiyle kaldırıldığı UCLA Tıp Merkezi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Gazetenin iddiasına göre Jackson'un kalbinin hastaneye getirilmeden durduğu ve hayata döndürmek için tüm tıbbi müdahalenin yapıldığı buna rağmen dönüşün olmadığı kaydedildi.

Uğur GEMİCİOĞLU
26.06.2009, 01:35
Evet öldüğü kesinleşmiş.Allah rahmet eylesin.Habertürk te öldü yazıyordu şimdi.

Gökhan KAN
26.06.2009, 01:39
Videolu haber...

http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/8119951.stm

28TS61
26.06.2009, 01:45
az once eve geldim ve tv yi actim sok oldum.
allah rahmet eylesin

Kaan
26.06.2009, 01:48
Allah rahmet eylesin..

SDanışmaz
26.06.2009, 01:48
Arkadaş Londra'daki konserine gitmek için bilet almıştı en büyük hayali bunun konserine gitmekti...

Büyük sanatçıydı, unutulmaz şarkıları, unutulmaz dans figürleri vardı.

Kazım Uzunboy
26.06.2009, 01:49
Allah rahmet eylesin...

Mayls
26.06.2009, 01:49
Müslüman olduğu iddiaları doğruysa Allah rahmet eylesin.

Büyük sanatçıydı her ne kadar sevmesem de.

Mustafa Önder
26.06.2009, 01:50
Elvis den sonra bir devir daha kapandı. Ne diyelim Allah günahlarını bağışlasın.

Gökhan KAN
26.06.2009, 01:50
Allah rahmet eylesin...O sanatçıdan öteydi...Müzik ve Dans ta çığır açtı...

headshot61
26.06.2009, 01:52
suan sokdayim..

Allah Rahmet Eylesin

Gökhan KAN
26.06.2009, 01:52
Michael Jackson

--------------------------------------------------------------------------------
Pop Müzik
Doğum Yeri : Indiana/USA
Doğum Tarihi : 29 Ağustos 1958

Michael Jackson müziğinin ötesinde dünya eğlence sektörünün ve onu besleyen batılı kitle kültürünün ortaya sürdüğü bir metadır.

Kariyeri : Babası Joseph, Michael Jackson’ın müzik ve dansa olan ilgisini fark edince, vaktini ve gücünü onun eğitimine ve gelişimine harcadı. Yoğun çalışmalar sonucunda 8 kardeş olan Jackson ailesinden Michael, Marlon, Tito, Jermaine, Jackie “Jackson 5” grubunu oluşturdular. 1964’de Jackson 5 profesyonel anlamda çalışmaya başladı. Bir yıl içinde Jackson kardeşler şarkılarını ve danslarını Harlem, New York’a taşıdılar. Harlem’in ünlü Apollo tiyatrosunda sahne alan Jackson 5 salonu doldurdu ve amatör şov yarışmasında birincilik ödülünü aldı. 1969 yılına kadar Jackson 5 konserlere ve gece şovlarına devam etti. Dönemin en başarılı r&b plak şirketi olan Motown’un kurucusu Berry Gordy’nin Jackson 5 grubunu dinlemesi ile grubun önü açıldı.Beatles’dan sonraki en hızlı çıkışı yakalayan Jackson 5 arka arkaya yaptıkları başarılı albümler ile kitlelerin ilgisini kazandı. Listelerde 1 numaraya çıkan hitler I Want You Back, ABC, The Love You Save ve I’ll Be There hala çalınan ve tanınan klasikler haline geldiler.

Artık tek başına
Motown kısa zaman içerisinde Michael Jackson’un solo yeteneklerini keşfetti. 1971-76 yılları arasında Got To Be There, Rockin’ Robin, I Wanna Be There, Ben single’ları yapıldı. Ardından Music&Me, Forever Michael ve The Best Of Michael Jackson solo albümleri piyasaya çıktı. Bu albümler ile Michael Jackson’un kariyerinin ne denli güçleneceği belli oldu.

Michael solo çalışmaları ile beraber Jackson 5 ile beraber çalışmaya devam etti. Grubun ilk üç albümleri Diana Ross Presents Jackson 5, ABC, Third Album piyasaya çıktı. Üçü de satış listelerinde ilk beşe kadar yükseldi. Albüm için çalışmadıkları dönemlerde kapalı gişe dünya turnelerine çıktılar. Alt grup olarak o sıralar tanınmayan Commodores isimli bir grup ile Lionel Richie eşlik ediyordu. Motown için 11 albüm yapan Jackson 5, 1976’da ilerleyen yıllarda Sony Müzik olacak olan CBS şirketi ile anlaştılar. Aynı yıl içine Motown, Jackson 5 Anthology karışık albümünü piyasaya çıkarttı. Jackson 5, Motown’dan ayrılana kadar 100 milyon albüm sattı.

The Jacksons Grup, ismini The Jacksons olarak değistirdi. Solo kariyerine başlamak için Jermain Jackson Motown’da kaldı ve yerine küçük kardeş Randy geçti. The Jacksons, daha önce olduğu gibi hit üretmeye devam etti. İlk albümleri The Jacksons’da yer alan Enjoy Yourself şarkısı single olarak bir milyondan fazla sattı. CBS televizyon kanalında yaptıkları bir gösteri ile kız kardeşleri Rebbie, La Toya, Janet ekranlarla tanıştılar.
Bu dönemde Michael Jackson kendini geliştirme imkanı buldu. Kariyerlerinde ilk kez kendi başına albüm yapma şansı yakaladı. Destiny albümü ile Michael Jackson hit bestecisi olarak da ün salmaya başladı. Albüm, iki milyondan fazla satıldı.

Off The Wall
1979’da Michael Jackson yetişkin bir sanatçı olarak ilk solo albümünü çıkarttı. Bu albüm ile pop müzik ve şov dünyasının öne çıkan bir tipi haline gelen Michael Jackson ilk Grammy ödülünü kazandı. Albümde yer alan single’lar Don’t Stop ‘till You Get Enough, She’s Out Of My Life ve Off The Wall, bütün listelerde 1 numaraya kadar yükseldiler ve milyonu aşan rakamlarda satıldılar. Off The Wall albümü Amerika Birleşik Devletlerinde 5; dünya genelinde 8 milyon dan fazla sattı. Solo kariyeri ile beraber The Jacksons ile çalışmaya devam eden Michael Jackson besteci ve yazar olarak gücünü platin albüm olan Triumph ile ıspatladı. Bu albümün dev turnesinde The Jacksons 34 şehirde konserler verdiler ve 5,5 milyon dolarlık bir turne cirosu elde etti. Atlanta Çocuk Vakfı için 100,000 dolar getiren bir konser verdiler. 1982’de Michael Jackson, Diana Ross için The Muscles şarkısını yazdı. E.T. (Extra-Terrestrial) albümü ile en iyi çocuk albümü olarak bir Grammy daha kazandı.

Thriller
1982’de yayınlanan Thriller albümünün ilk single şarkısı The Girls Is Mine (Paul McCartney ile düet), milyonu aşan satışları ile albümün yolunu açtı. Thriller, noel başında müzik mağazalarına girdi. Aynı günlerde radyo ve televizyonlara çıkan ikinci single Billy Jean ile albüm satışları birkaç hafta içinde bir milyonu aştı. Üçüncü single Beat It ile Michael Jackson ismi pop dünyasının dışına da taşındı. Rock müziğin efsane gitaristi Eddie Van Halen’in da çaldığı Beat It kısa zamanda rock radyolarında da boy gösterdi. The Jacksons, Motown’un 25 yıldönümü için hazırlanan özel televizyon şovu için tekrar bir araya geldi. Bu televizyon programında Michael Jackson tek başına Billy Jean şarkısını ve tarihe geçen Moonwalk dansını yaptı. Sadece Amerika içinde 50 milyon seyirciyi ekran başına toplayan şov, dünyada da milyonlarca televizyonda yayınlandı. 1983’de Thriller’ın satışları 10 milyonu geçti ve tarihte en çok satan albüm olarak rekorlar kitabına geçti. Bir başka rekor, Thriller klibi ile kırıldı. 14 dakikalık bu klip 900,000 adet satılarak en yakın takipçisini geride bıraktı. Albüm bir çok ödüle hak kazandı; 8 Grammy, 7 Amerikan Müzik Ödülü, 4 Siyah Altın Ödülü, 4 Amerikan Video Ödülü, 3 MTV Ödülü ve People’s Choice Award.

We Are The World
1984’de Michael Jackson ve kardeşleri Victory albümünü çıkarttılar. Thriller’ın sürmekte olan etkisi ile “Victory” çift platin oldu ve Jacksons’ın en çok satan albümü haline geldi. Uluslararası basının büyük ilgisi sayesinde Jacksons’ın Victory turnesi büyük ilgi gördü. Michael Jackson, bütün turne gelirinin bağışlanacağını ilan etti. Bunun üzerine Hollywood Ticaret Odası, yıldızlar geçidine Michael Jackson’un özel yıldızını ekledi. Kariyerinin bir başka başyapıtı olan We Are The World’u 1985’de Lionel Richie ile beraber besteledi. 40’dan fazla sanatçının katıldığı We Are The World, en çok satan single olma özelliğini hala koruyor. Single satışlarından elde edilen gelirin bir kısmı, Afrika’da hüküm süren açlık ile mücadele için harcandı. Michael ve Lionel, bu performanslarıyla Yılın Şarkısı Grammy Ödülü’nü kazandılar.

Bad
1987’de I Just Can’t Stop Loving You ile Michael Jackson tekrar dünya müziğinin gündemini belirledi. 31 Ağustos’da müzik mağazalarına giren albüm, müzik piyasasının gördüğü en büyük sipariş olarak tarihe geçti. Bir başka ilk: Albümde yer alan Man In The Mirror, The Way You Make Me Feel, Bad, I Just Cant Stop Loving You single’larının hepsi, listelerde 1 numarada kalmayı başardı. Michael, 127 konserlik dünya turnesine çıktı. Turne, 1989’un Ocak ayında 125 milyon dolarlık ciro ile Bad için üçüncü bir dünya rekoru kırmış oldu. Daha önce Thriller ile elinde tuttuğu En Çok Satan Klip rekorunu 94 dakikalık Moonwalker ile kıran Michael (1 milyon satış), 1989’da çıkan Michal Jackson…The Legend Continues ile (500,000 satış) eski rekorunu bir kere daha geçti. Bad ile Michael Jackson sayısız ödül ve ünvan kazandı. Dehasının bütün bu ödüllerden daha belirgin kanıtı, dünya çapında elde ettiği satış rakamlarıdır. Toplam 110 milyon albümü satılan Michael Jackson, Jackson 5, The Jacksons ve arada çıkarttığı solo albümleri de eklendiğinde, 210 milyonluk satış rakamlarına ulaşıyor.

Dangerous
1991’de MTV Video Vanguard ödülünün adı, sanatçının onuruna Michael Jackson Video Vanguard olarak değiştirildi. Bir ay sonra Black Or White yayınlandı ve 7 hafta boyunca 1 numarada kaldı. Albümünde yer alan single yine bütün listelerde en üst sıralara kadar yükseldi. In The Closet 6 numaraya, Jam 3 numaraya yükseldi. Albüm dünya genelinde 17 milyon adet sattı. Dangerous dünya turnesinde Michael Jackson, her gittiği ülkede bir numaralı gündem oldu. Sadece Japonya’da, 500,000 seyirci Michael Jackson’u izledi. 1993 yılında bütün dünya basını Michael Jackson’ın müziğini ve kliplerini yayınlıyordu. 27. Superbowl maçının devre arasında sahne alan Michael Jackson, 100 milyon Amerika’lıyı ekran başına toplayarak bir başka rekora imza attı.
Kitle kültürünün rantiyecileri 24 Şubat 1993’de 35. Grammy ödüllerinde Michael Jackson’un Yaşayan Efsane ödülünü verdi. 9 Mart’ta Soul Train Müzik ödüllerinde bir başka balon ödül olan Yılın Hümanisti ödülünü aldı.

Erkan
26.06.2009, 01:53
guzel sarkilari vardi.. yazik etti kendine, paranin her zaman mutluluk getirmedigi en buyuk kaniti.

Şahin_53
26.06.2009, 01:54
Onun üstüne dans eden tanımıyorum çocukluğumdan beri zevkle izlerim şu an gerçekten üzgünüm keşke haber gerçek olmasa.....
Allah'tan rahmet dilemekten başka bir şey denmez artık...

Mekanı cennet olsun.

SDanışmaz
26.06.2009, 01:59
http://www.youtube.com/watch?v=ex30DYwQlHU

Gelmiş geçmiş en iyi şarkısı. Klibindeki dans figürleri ise mükemmel.

esirgolge
26.06.2009, 01:59
bir devir daha kapandi ,müslüman olarak öldüyse Allah rahmet eylesin eger degilse topragi bol olsun

Mertcan
26.06.2009, 02:01
radyoda matrax die bi program dinliodum bende ordan duydum doğrusya allahrahmet eylesin

Emirhan Makul
26.06.2009, 02:03
radyoda matrax die bi program dinliodum bende ordan duydum doğrusya allahrahmet eylesin

Bende onu dinliyorum :)

erolizmts
26.06.2009, 02:05
http://www.youtube.com/watch?v=gHWKcC4qtXg

Son 100 yılda müzik tarihinin en büyük ismiydi bence. Özellikle günümüzde pop müzik adı altında saçma sapan şeyleri dinlerken değeri dahada çok anlaşılıyor. İlkokul 5'e giderken ilk kasetini almıştım. Gerçi korsandı ve her 2 yüzündede aynı şarkılar vardı ama yinede o kaset halâ dolabımda mevcuttur.

Allah rahmet eylesin..

Mertcan
26.06.2009, 02:11
Bende onu dinliyorum :)

şuan dinliomusun hala :D?

Cem Akyüz
26.06.2009, 02:12
Sevenlerinin başı sağolsun

Emirhan Makul
26.06.2009, 02:16

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=9127&page=5&highlight=matrax

Gel gel :D

DKaraduman
26.06.2009, 02:16

İnternetten dinleyebileceğim link verebilir misiniz?

Gürsoy61
26.06.2009, 02:17
Canı sağolsun :D

DaNGeR_BoY
26.06.2009, 02:18
şu matraxtan ne anlıyosunuz anlamıyorum.Programı sunan sunucu(!) insanlara bağırmanın marifet olduğunu düşünüyor.

Gürsoy61
26.06.2009, 02:22
şu matraxtan ne anlıyosunuz anlamıyorum.Programı sunan sunucu(!) insanlara bağırmanın marifet olduğunu düşünüyor.

Yanlış yerdesin xD

lazkızı6161
26.06.2009, 02:34
bende biraz önce twde gördüm alt yazı geçtiler öldü diye tuhaf oldum yaa kendimi bildim bileli michael jackson war :s

Zafer Fidan
26.06.2009, 03:22
Cok üzüldüm acikcasi, onun sarkilariyla büyüdük :(

Allah rahmet eylesin.

6Şafak Aydın1
26.06.2009, 03:58
gitti bizim mike

.....
26.06.2009, 06:56
inşallah Müslümanlığı seçerek Ölmüştür.

Alalh rahmet eylesin...

Cengiz Çubukcu
26.06.2009, 07:49
Toprağı bol olsun....çocukluğumun ve gençliğimin bir döneminin dünya starıydı ....

ilhan
26.06.2009, 07:52
O bir idoldü. Her ne kadar bana uzak bir müzik anlayışı ve tarzı olsada biz de Tarkan neyse dünyada o da öyleydi. Toprağı bol olsun, müzik dünyası o'nu asla unutmayacaktır.

Gökçebey
26.06.2009, 08:29
Herhalde dünyanın en tanınmış Amerikalısıydı. Resmen bir devir kapandı. Ne diyelim, Allah gönlüne göre versin.

Hüseyin Kurt
26.06.2009, 08:41
Eğer müslüman olarak öldüyse Allah rahmet eylesin.
Dünyanın en tanınmış insanıydı.
İnşallah müslüman olarak ölmüştür.

Nebiye
26.06.2009, 09:16
bende biraz önce twde gördüm alt yazı geçtiler öldü diye tuhaf oldum yaa kendimi bildim bileli michael jackson war :s

Aynen bende. :( Cidden üzüldüm.

Erdem Keser
26.06.2009, 09:19
Allah rahmet eylesin.

Cengiz Çubukcu
26.06.2009, 09:29
Ey gidi michael !!! sınıfta herkes onun ayda yürüyüşünü taklit etmeye çalışırdı...onu ilk tanıdığımda henüz çocuktum ve blendax reklamında bir genç billy jean şarkısıyla basketbol oynuyor ve daha sonra saçlarını yıkıyordu :)

Orhan Aydın
26.06.2009, 09:33
Allah rahmet eylesin

Emirhan Ömeroğlu
26.06.2009, 09:40
Müslüman veya değil Allah rahmet Eylesin.

Fatih Yücel
26.06.2009, 09:47
Allah af eylesin...

sümela61
26.06.2009, 09:49
Allah günahlarını bağışlasın... yaşlanıyor muyuz ne?...

Fasil: AF VE MAĞFİRET BÖLÜMÜ
Konu: Af Ve Mağfiret Hakkında
Ravi: Ümmü`d-Derda
Hadis: Ebu`d-Derda (ra)`yı işittim. Demişti ki: "Resulullah (sav)`ı işittim, şöyle buyurdu: "Müşrik olarak ölenle, bir müslümanı haksız yere öldüren hariç, Allah bütün günahları affedebilir."
HadisNo: 4148
Kaynak: Kütübü Sitte

Hekimoğlu
26.06.2009, 10:02
Çocukluk ve gençlik dönemimin efsanesiydi aldığım ilk yabancı kaset Michael Jackson'ındı şok oldum bu haberi duyunca Allah rahmet eylesin.

Berk
26.06.2009, 10:04
Vay be, şaşırdım gerçekten.Allah rahmet eylesin..

Volkan Taş
26.06.2009, 10:06
üüff yaaa çok üzüldüm gerçekten :( son konserini veremeden öldü :(

Osman Yavuz
26.06.2009, 10:08
Müzik dünyasının en büyük efsanelerindendi.Allah rahmet eylesin.

peker61
26.06.2009, 10:10
Bir aralar müslüman oldu dedikoduları yayıldı inşallah imanlı bir şekilde gitmiştir Allah rahmet eylesin..

Emre B.
26.06.2009, 10:20
Vayy be birr devir kapandı resmen.Allah rahmet eylesin.

Özge
26.06.2009, 10:26
Çok üzüldüm gerçekten.Sabah uzaktan gazetelere bakarken Michael öldü yazıyordu acaba Michael Jackson mı falan diye düşündüm sonra eve gelince öğrendim.Üzüldüm gerçekten.Müzik dünyasının efsanelerinden biriydi.

Murat'
26.06.2009, 10:28
Toprağı bol olsun.Şok bir ölüm gerçekten de.Bakalım nerde nasıl gömülecek.

Mehmet Zeki
26.06.2009, 10:30
Allah rahmet eylesin...

Napoli
26.06.2009, 10:48
gerçek bir stardı çok üzldüm..

Allah rahmet Eğlesin

Harun-61
26.06.2009, 10:55
Bir Mü'min olarak vefat etti ise ne mutlu ona...

Regaip Kandilinde Hakkin rahmetine kavusmak herkese nasip olmaz.

.

ÖmerFarukYılmaz
26.06.2009, 10:59
Elvis'ten sonra Amerika'da müzik dünyasının en büyük dalgasıda vefat etti..

Allah rahmet eylesin..

Zafer Fidan
26.06.2009, 11:05
Dün kardesi Jermaine Jackson basina konsutu ve konusmasini bu sözlerle kapatti: "may allah be with you"

Tayfun
26.06.2009, 11:08
Allah rahmet eylesin bildiğim kadarıyla sonradan müslüman olmuştu...

Bir yıldız kaydı üzüldüm sabah sabah...

deneme61
26.06.2009, 11:11
ıns. müslüman olarak olmustur.yoksa yazık olur

oguzhann
26.06.2009, 11:22
çok üzüldüm ben de.Müslüman olduğunu duymuştuk,Allah rahmet eylesin diyoruz.

Erbay
26.06.2009, 11:23
Bir efsane daha vefat etti. İnşallah müslüman olarak ölmüştür, Allah günahlarını affetsin.

Muhammet*
26.06.2009, 11:27
Allah rahmet eylesin...

Mehmet Fırat
26.06.2009, 11:52
Allah rahmet eylesin.

leavemealone
26.06.2009, 12:28
Kendi kendine etti..
Allah rahmet eylesin .

Travelair
26.06.2009, 12:34
Dün kardesi Jermaine Jackson basina konsutu ve konusmasini bu sözlerle kapatti: "may Allah be with you"

Allah rahmet eylesin

Halil Atalay
26.06.2009, 12:35
bir devir daha kapandı allah rahmet eylesin

La_vie_en_rose
26.06.2009, 12:37
Toprağı bol olsun..

Melek
26.06.2009, 12:45
Müslüman olarak vefat ettiyse hayırlı gecede ne mutlu ona...

Sencer Bulut
26.06.2009, 12:46
Müslüman olarak öldüyse ne mutlu ona mübarek bir gecede öldü topragı bol olsun...

Harun-61
26.06.2009, 12:49
Jermaine Jackson, kardeşi Micheal Jackson'ın kalp krizinden öldüğünü açıkladı. Kardeşinin ardından, "Allah her zaman onunla olsun" diye dua eden Jermaine Jackson'ın bu duasının, pop yıldızının Müslüman olduğu yönündeki iddiaları alevlendirmesi bekleniyor.

Jermaine Jackson, kardeşinin öldüğü UCLA Hastanesi'nde bir basın toplantısı düzenledi. Ölümün kalp krizinden kaynaklandığını, ancak kesin sebebinin otopsiden sonra belli olacağını ifade eden Jermaine Jackson, kardeşinin özel doktoru ve hastane doktorlarının çok uğraş verdiğini söyledi. Jackson, bir saatten fazla süren müdahalenin sonuç vermediği ve kardeşinin yerel saat ile 14.26'da (TSİ 24.26) hayatını kaybettiğini belirtti. Konuşmakta zorlanan Jermaine Jackson, basın mensuplarından özel yaşamlarına saygı göstermesini istedi.

1989 yılında Bahreyn'e yaptığı bir gezi sonrası Müslüman olan Jermaine Jackson, basın toplantısının sonunda kardeşinin ardından "Allah her zaman onunla olsun. Seni seviyorum" diye dua etti. Her ne kadar Jermaine Jackson kendi dinine göre dua etse de bu durum, yıldızın Müslüman olduğu iddialarını yeniden gündeme getirdi. Micheal Jackson da son yıllarda kardeşi gibi Bahreyn'e gitmiş ve bir süre orada yaşamıştı. Müslüman olduğu öne sürülen Jackson bu iddiayı ne yalanladı ne de doğruladı. (CİHAN)

..........

Napoli
26.06.2009, 12:54
amerikalı bir şarkıcının ölümü tüm dünyada bu kadar çok insanı derinden ekiliyorsa, orada bir tarih var demektir..

elvis 50 ler gençliği için neyse, 68 kuşağına beatles ne ifade ediyorsa, bizim sonundan yakaladığımız kuşak için de michael odur..

ve idollerin sonuncusudur mj, ondan sonra kimse tamamıyla kendine ait bir tarz bir biçim yaratamamıştır.. günün pop starlarının dönüp dolaşıp geldikleri nokta işinin ehli bir hip hop çı ile feat lere girişmek, döneme ayak uydurmaktır..

michael döneme ayak uydurmadı, koca bir dönemi kendisine uydurdu.. mesela aynı dönemin bir başka pop idolü madonna ile arasında böyle bir fark vardır.. madonna tüm zamanların starıdır, her döneme uyum sağlar.. yeri gelir justin ile düet yapar, yeri gelir müziğini tamamen değiştirir.. ama mj yıllara hükmede.. 80 ler devri kapandı dediğiniz anda 90 ların sonunda belirir ve sizi alıp yıllar öncesinde bıraktığınız ama aynı zamanda çok ta özlediğiniz o yıllara geri götürür.. bunun için çok bi çaba harcamaz, onu tüm zamanların en büyük müzik starı yapan da bu yeteneğidir zaten..

son yıllarındaki yalnızlığı, küskünlüğü, yenilmişliği de bu yüzdendi zaten.. o döneme ayak uyduramazdı , çünkü o michael jackson'dı..

Erdinç Barutçu
26.06.2009, 12:58
Zenci olarak dünyaya gelip beyaz olma yolunda çabalamasaydı daha çok yaşardı belki kim bilir...Sevenlerine sabır diliyorum...

Gökhan KAN
26.06.2009, 13:02
All I wanna say is that
They don't really care about us
All I wanna say is that
They don't really care about us

Engin Türkyılmaz
26.06.2009, 13:11
soyleycek tek sey Allah rahemt eylesın Toprağı bol olsun...

tuncay1984
26.06.2009, 13:13
yeni duydum soktayimmm

MehmetGÜRSOY61
26.06.2009, 13:13
Allah rahmet eylesin üzüldüm:(

Tayfun
26.06.2009, 13:15
http://1.bp.blogspot.com/_wO1SFAxj1jM/ShR0KggIgxI/AAAAAAAADxU/IboLpDsLq3U/s320/michael-jackson.jpg

Tekke
26.06.2009, 13:19
Yaw her müslüman olan adamı öldürüyorlar?

Bkn: Malcolm X - Diana - Michael Jackson

Hüseyin İlkin
26.06.2009, 13:26
Allah rahmet eylesin.

leavemealone
26.06.2009, 13:41
Yaw her müslüman olan adamı öldürüyorlar?

Bkn: Malcolm X - Diana - Michael Jackson

Digerlerini bilmemde Micaheal i kimse öldürmedi o kendi kendini öldürdü . Zaten en son cilt kanseriydi yakalanmadigi hastalik kalmamisti . Kalbi artik dayanamadi ve yeter artik dedi .

ApoCaN28
26.06.2009, 13:43
Allah Rahmet Eylesin...

macuka
26.06.2009, 13:52
vay be Break-dans in Babasi da Hakkin rahmetine kavustu, bir de zenci oldugunu kabul edip beyazlasmaya calismasa, daha da cok yasardi. Hala kulaklarim da "i am bad, i am good" sarkisini duyuyor gibiyim. Allah Ragmet eylesin. Hurafelere de inanmayin hemen, Anglosaxsonlar kendi toplumunda suc isleyen insanlara hemen "Musluman oldu" yaftasi yapistiriyorlar. Tip ki o.j simpson, tysen... vs... malcom x i ayri tutuyorum, o baska bir sey...

firidin61
26.06.2009, 13:59
O Efsaneydi Ve Hep Öyle Kalacak ... Müslüman oldu ise Allah Rahmet Eylesin Değil İse Toprağı Bol Olsun ...

Saygılarımla

Gökhan ÖZDEMİR
26.06.2009, 14:22
Adam mübarek günde ölmüş.:)

SDanışmaz
26.06.2009, 14:24
http://www.internethaber.com/images/other/u.20090626121355..jpg

http://www.internethaber.com/images/other/2.20090626133507..jpg

Son fotoğrafları :(

Atakan
26.06.2009, 14:26
Allah rahmet eylesin.:(Çok üzüldüm gerçekten.

Miraç Atalay Çiftçi
26.06.2009, 14:41
Güle güle efsane, kulağımızda ve gözümüzde bıraktığın o müthiş müzik ve dans tatları için sağol...

Gökhan ÖZDEMİR
26.06.2009, 14:45
Güle güle efsane, kulağımızda ve gözümüzde bıraktığın o müthiş müzik ve dans tatları için sağol...

Sağol derken :p

Miraç Atalay Çiftçi
26.06.2009, 14:47
Sağol derken :p

Hayat onun için yeni başlıyor...

61_Lazzzo_11
26.06.2009, 14:49
Allah rahmet eylesin :(:(:(

macka61
26.06.2009, 14:51
Allah rahmet eylesin

Gökhan KAN
26.06.2009, 14:54
Michael i tanımayan ve hakkında bilgi sahibi olmayanlar için...

Çok az insan ölürse tüm dünyada haber olur. Michael Jackson onlardan biriydi. Dün gece bir kalp krizi sonucu 50 yaşında hayata veda etti. Küçük yaşta başlayan şöhreti ölene kadar devam etti. 50 yıllık hayatına çok şey sığdırdı.

Elvis Presley, Beatles ve Frank Sinatra’nın ulaşabildiği olağanüstü şöhreti yakalayan nadir sanatçılardandı. “Tüm zamanların en çok satan sanatçısı”, “Dünyada şimdiye kadar en çok ödüllendirilen sanatçı”, ”Şov dünyası tarihindeki en popüler sanatçı” ve “dünyanın en ünlü insanı” ve tabii ki “The King of Pop” ilan edilmişti.

11 YAŞINDA SAHNEDEJackson'un dün gece bir hastane odasında sona eren hayatı 29 Ağustos 1958 tarihinde, Amerika'nın Indiana Eyaleti’nin, Gary şehrinde başlamıştı. 9 kardeşin yedincisiydi. Jackson'un inşaat işçisi babası tam bir müzik aşığıydı. Bu ilgisini çocuklarına da aşıladı. Ve sonunda baba Jackson 3 oğlu için bir müzik grubu kurdu. 60'lı yılların başlarında Michael'in abileri Jackie, Tito ve Jermaine, "The Jackson Brothers" adındaki gruplarıyla kulüplerde şarkı söylemeye ve yarışmalara katılmaya başladılar. Ardından aralarına Michael ve Marlon'un da katılmasıyla grubun adı Michael 5 olarak değiştirildi.

http://www.internethaber.com/images/other/1.20090626095021..jpg
JACKSON KARDEŞLER BİR NUMARA
Grubun çıkardığı dört single, "I Want You Back", "ABC", "The Love You Save", "I'll Be There" listelerde bir numaraya oturdu.
The Jackson 5, 70'lerin başında zenci pop ve soul vokal gruplarının dünya çapında bir numaralı temsilcisi haline gelmişti.

http://www.internethaber.com/images/other/kar.20090626095148..jpg
MİCHAEL TEK BAŞINA UÇUYOR
Michael Jackson'un içindeki 'yıldız' bir süre sonra onu tek başına çalışmaya itti. Jackson bu yeni müzik tarzını kendi içerisinde, dansıyla birlikte harmanlayarak, özgün bir tarza dönüştürdü ve kendi kulvarında yalnız koşmaya devam etti.
http://www.internethaber.com/images/other/tek.jpg
POPUN İDOLÜ MİCHAEL
70'lı yılların sonuna gelindiğinde Michael için farklı tecrübeler söz konusu olacaktı. Jackson, korkuluğu canlandırdığı "The Wiz" adlı müzikal filmde, aralarında aşk dedikodusunun çıktığı Diana Ross ile birlikte rol aldı ve 1979'da, ünlü şarkıcının ilk bağımsız solo albümü olan "Off the Wall"u çıkardı. Bu albüm onu pop müzik ve eğlence dünyasının idolü haline getirecek; sanatçıya ilk önemli ödüllerini kazandırmaya başlayacaktı
http://www.internethaber.com/images/other/6a.20090626095525..jpg
DANSLARI VE KLİPLERİ HEP BİR NUMARA
Ardından gelen Thriller albümü de çok ses yaptı. Şarkıların yanı sıra, dört hit parça için kısa film tadında çekilen, güçlü ve geniş bütçeli prodüksiyon gerektiren ilginç klipler de büyük yankı uyandırdı.
http://www.internethaber.com/images/other/6b.jpg

MTV İLK KEZ BİR ZENCİNİN KLİBİNİ YAYIMLADI
MTV, Billie Jean şarkısıyla, ilk defa zenci bir şarkıcının video klibini yayınlamış oldu. Billie Jean'i seslendirirken sergilediği moonwalk denilen ayak kaydırma hareketi, Jackson'ın imzasıyla tarihe geçti.
http://www.internethaber.com/images/other/aau.20090626095920..jpg
JAKSON BEYAZLADI
1987'de Bad şarsısına Martin Scorsese yönetmenliğinde 18 dakikalık, yine kısa film niteliğinde bir klip çekildi. Ancak klipteki yeni Michael Jackson görüntüsü, neredeyse şarkıdan daha çok konuşulur hale geldi.

Çünkü ünlü şarkıcının hem yüzünde, hem de ten renginde çok belirgin ve şaşırtıcı değişiklikler vardı.

http://www.internethaber.com/images/other/7a.20090626100126..jpg
UTANIYOR MU?
Medya, sanatçının, zenci olmaktan utandığı için ten rengini beyazlatmaya çalıştığı, burun estetiği, alın kaldırma ve dudak inceltme operasyonu gibi birçok ameliyat geçirdiği iddialarını ortaya attı. Ancak gerçekler farklıydı. Michael hastaydı.

http://www.internethaber.com/images/other/12.20090626100216..jpg
SADECE İKİ OPERASYON GEÇİRMİŞ
Ancak ünlü şarkıcı, 1988 yılında kendi yazmış olduğu Moonwalk adlı otobiyografisinde, sadece iki tane estetik operasyon yaptırdığını ve çenesindeki yaralardan dolayı da cildi için cerrahi işlem uygulandığını yazacaktı.
http://www.internethaber.com/images/other/18.20090626100349..jpg

Gökhan KAN
26.06.2009, 14:54
İKİ ÇOCUĞU VAR
Michael Elvis Presley'in kızı olan Lisa Marie Presley ile evlendi. Ancak evlilik 18 ay gibi kısa bir zaman sürdü. Albümün başarısı üzerine 1996'da yine dünya turnesine çıkan Michael, henüz konserler devam ederken Deborah Jeanne Rowe ile evlenerek; Michael Joseph Jackson, Jr. (Prens olarak da bilinir) adında bir erkek ve Paris Katherine Jackson adında bir de kız çocuk evlat edindi. Çocuklar büyüdüğünde onları maskeyle gezdirecekti.
http://www.internethaber.com/images/other/21.20090626100521..jpg
BU FOTOĞRAF OLAY OLDU
Ancak bu evliliğini de sürdüremeyen Jackson ile Rowe, 1999 yılında olaylı bir şekilde boşandı. Sansasyona neden olan şey, evlat edinilen çocukların velayet davasıydı. Oğlunu pencereden sarkıttığı sahne ise kimsenin hafızasından silinmedi.
http://www.internethaber.com/images/other/bebe.20090626100813..jpg
ÇOCUK İSTİSMARI İDDİALARI
Bu arada 'çocuk istismarı' iddiaları Michael Jackson'un peşini hiç bırakmadı. Ard arda mahkemelere çıktı. Mahkeme önlerinde verdiği görüntüler bile olay oldu. Mahkemeye pijamaya geldi. 2000 yılında yine çocuk istismarı iddiasıyla ikinci kez tutuklanan Jackson, masum bulunarak salıverildi.

http://www.internethaber.com/images/other/mahke.jpg
MÜSLÜMAN MI OLDU
Aynı yıl, basında Michael Jackson'ın dinini değiştirerek İslamiyet'i seçtiği ve Müslüman olduğu yönünde haberler çıktı. Sonrasında ise, 2005'te, bir cami yaptırdığı haberleri de çıktı.

http://www.internethaber.com/images/other/19.20090626100930..jpg
VİTİLİGO HASTALIĞI VARDI
Michael Jackson'da 1980'li yıllarda fiziksel değişiklikler görülür. Kahverengi olan teninin açılarak beyazlaşması gibi bazı değişiklikler olmuştu. Michael Jackson'da vitiligo hastalığı vardı. Bu hastalık Dünya üzerindeki zenciler arasında milyonda bir oranında görülmektedir. Bu hastalığa ilk yakalandığı dönemlerde beyaz lekelerin oluştuğu bölgeleri koyu renk makyajla kapatmıştır. Daha sonra hastalık sebebiyle vücudunun büyük bir kısmı beyazlayınca koyu bölgeleri de açık renk makyajla kapatmaya çalışmıştı. Bu hastalığın teşhisi kendisine ilk olarak 1981 yılında konmuştu.
Jakson'un son zamanlarında ilk günlerinden eser yoktu.
http://www.internethaber.com/images/other/aaaa.20090626101102..jpg

Erdem Keser
26.06.2009, 14:59
Hakkında çıkan her dedikoduya yalanlama getiren biri olarak İslam'ı seçtiği yönündeki haberlere tekzip getirmedi.

Müslümanlığını açıklayamadı.Neden açıklamadı yada açıklayamadı bilemiyorum ama açıklayabilseydi çok farklı şeyler olabilirdi.
Fırsat mı verilmedi yoksa kendisi mi istemedi , tartışılır.Ama Micheal Jackson gibi bir idolün inanç değiştirmesi bir çok kitleyi etkileyebilirdi.
Allah rahmet eylesin...

seyyah61
26.06.2009, 16:12
Allah rahmet eylesin.

macuka
26.06.2009, 16:21
Yakinda anlasilir musluman mi degil mi merak etmeyin, Tabut la veya kefenle gomulecektir...

Bayramm61
26.06.2009, 16:54
Michael degil Mikaeel .....

Ingiliz SUN dergisinin aciklamalarina göre M. Jackson Los Angeles de müslüman oldu ve müslüman olmak icin gereken tüm sartlari yerine getirdi. Isminide Mikaeel olarak degistirdi...Bu kararinda ona Yusuf Islam ( Cat Stevens) de cok yardimci oldu..

O halde Allah rahmet etsin...Topragi bol mekani cennet olsun...

Cocukluk ve genclik yillarimin unutulmaz renkli simasi da artik aramizda yok....

Sabri Kurban
26.06.2009, 22:29
Kendi adını taşıyan dans stili bile çıkarmıştı. Ay Yürüşü "Moon Walk" Michael Jackson Dansı. Smooth Criminal şarkısını da sevemeyecek insan yoktur heralde. Kardeşi Allah lafıyla ölümünün üzüntüsünü belirtti. Demek ki Müslüman olarak ölmüş...

Kaya
26.06.2009, 22:42
We are the world hiç bir zaman unutulmayacak bir eserdir... Tabi Michael Jackson'da... Güzellikleriyle hatırlayacağım...

Kasım Hilal
26.06.2009, 22:50
Tam da "İşte bu sefer tamam" denilen "yeniden diriliş" turnesinin arefesinde..
Gerçekten çok üzüldüm..
Daha dün facebook sayfama iki videosunu eklemiştim (eart song ve we've had enough), sabaha hayatının son bulduğunu öğrendim..

Alibeyoglu
26.06.2009, 22:56
eger müslüman olarak öldüyse ne mutlu ona öbür dürlü vay haline vay haline

Bayramm61
27.06.2009, 04:54
Kelimelerin bogaza takilip kaldigi anlardan biri...

En son rahmetli Baris Manco, Kemal Sunal ve Kazim Koyuncunun vefatinda bu kadar üzülmüstüm...

O kücük siyah cocuk büyüyordu, devlesiyordu..biz (http://devlesiyordu..biz/)de onun sarkilariyla showlariyla büyüdük...Gencligimizin bir parcasi idi Mikaeel...Michael yazmiyorum, benim icin o Mikael olarak dünyaya gözlerini yumdu...

Allah günahlarini affetsin,

müslüman olduguna inandigim icin: Mekani cennet topragi bol olsun..

Huzur icinde yat ASI COCUK... http://www.kesmeseker.de/images/empty.gifhttp://www.kesmeseker.de/images/empty.gifhttp://www.kesmeseker.de/images/empty.gif

hüseyin1975
27.06.2009, 20:49
Gecnligimin bir Parcasiydin.
Bana yasattigin onca Mutlu an icin sana Tesekkür ediyorum.
Sen öldün ama Müzigin her zaman yasayacak.

RIP Michael!

oflu_hamsi_61
27.06.2009, 21:22
ALLAH rahnet etsın ula.ıyı usak ıdı

Adem Erdoğan
27.06.2009, 21:28
Allah rahmet eylesin.

Emirhan Makul
28.06.2009, 13:13
http://www.solarnavigator.net/music/music_images/Michael_Jackson_1971_got_to_be_there.jpg[/URL][URL="http://forum.bordomavi.net/gallery.php?id=4147&no=3"] (http://forum.bordomavi.net/gallery.php?id=4147&no=5)

Fatih
28.06.2009, 13:20
Allah rahmet eylesin.

ÖmerFarukYılmaz
28.06.2009, 13:29
Evet...

Gene öldükten sonra değere bindi..

Sanat dünyası hep böyle olucak....

Bayramm61
28.06.2009, 14:40
Hatirlayalim:

Tarih: 23. Eylül 1993
Yer Istanbul Inönu stadyumu..48.000 taraftar...

http://www.youtube.com/watch?v=pw6XWMgg-5k&feature=related

İsmail ALİOĞLU
28.06.2009, 17:14
Siyah Doğdu Beyaz Öldü..

Resmen siyah-beyaz bir cizgide yaşadı adam.

Allah rahmet eylesin diyelim..

Yavuz Hasan
28.06.2009, 17:23
muhtemelen yakında albümü çıkar ve bayaa satar

SDanışmaz
29.06.2009, 00:09
Michael Jackson, bilindik lakabıyla "King of the Pop".

Elvis'ten sonra gelmiş el büyük sanatçı. Ünü şanı Elvis'i bile geçmiştir. Kendimden örnek vereyim, yabancı popla müzikle alakası olmayan annem bile öldükten sonra gün bana "Michael Jackson" öldü dedi. Rivayetlere göre daha kılık kıyafetin girmediği kabileler bile Michael Jackson'u tanıyormuş. Bir araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre de Cola Cola'dan sonra en çok tanınan kişi.

Michael müziğe 5 yaşında başladı. Babalarının evlerine kurduğu mini sütudyoda abileri çalışırken bu da onlara dahil oldu. Kısa süre sonra annesi Michael'in sesinin kalitesini fark ediyor ve solistin o olmasını istiyor. Artık solist Michael'dir.

Michael 11 yaşındayken gruplarının ilk parçası hit olur. Bu sayede Michael en genç hit olan kişi rekorunu kırar.

Daha sonra Michael gruptan ayrılır. 1979'da ilk solo albümünü çıkarır. Ardından 1982'de çıkardığı Thriller albümü Michael'i ünün ve pop'un zirvesine çıkarır. Albüm tüm dünyada 108 milyon satmıştır. Thriller albümü Grammy ödül gecesinde 8 dalda ödül alarak rekor kırmıştır. (Bu rekor daha sonra Carlos Santana tarafından egale edilmiştir.)

1985 yılında kardeşlerine vefa için onlarla birlikte turneye çıktı. 1988’de Bad albümünü çıkardı. Bu albümden sonra 2 yıl 123 konserden oluşan dünya turnesine dahil. 85 yılında ayriyeten bir çok ünlü sanatçıyı bir araya getirdi ve kendi yazmış olduğu “We are the world” şarkısını söylediler ve gelirlerini Afrikaya yolladılar.

1991 yılında Dangerous albümünü çıkardı. Ardından Dangerous Tour adındaki turnesine çıktı. 72 konserden oluşuyordu, bu konserlerden birini de Türkiye’de vermiştir. Bu turnenin tüm gelirlerini de bağışlamıştır.

1995 yılında History adı albümünü çıkarttı. Bu albümde bulunan “You are not alone” şarkısı bilboard listelerine 1 numaradan girdi ve rekor kırdı. Daha önce de “Scream” şarkısı 5 numaradan girip rekor kırmıştı. “You are not alone” şarkısı kendi rekorunu kırmış oldu.

2001 yılı Michael Jackson için engellemelerle karşılaştığı yıl desek yanlış demiş olmayız. Bu yılda çıkardığı “İnvincible” albümü Sony Music’in başında bulunan kişi sayesinde (adını şu an anımsayamadım) prodüksiyon ve klip çekimi sadece 3 ay sürdü. Bu kişi tarafından konserler vermesi de engellendi. Tüm bu engellemelere rağmen “Invicible” albümü 10 milyon sattı. Bu adam daha sonra bunlar anlaşılında Sony Music’den gönderildi.

Michael Jackson son dönemlerde müziğinden çok çocuk tacizi davalarıyla, servetiyle, zenciliğinden utandığı hakkındaki haberlerle anılır olmuştu.
İlk çocuk taciz davası 1994 yılında açıldı. Michael bu davada haklı olmasına karşın dava düşsün diye karşı tarafa para ödemeyi kabul ediyor ve dava düşüyor. MJ’ye toplam 10 dava açılıyor ve 10 davanın hepsinden de alnının akıyla çıkıyor. Davalar sürdüğü süreçte öyle bir hal almış ki davayı açanlar dava süresince komik hale düşer olmuşlar.

Zaten bu davaların arkasında Sony Music olabilir deniliyor. Çünkü Michael Sony Music’in yüzde 50’sine sahipti. Bu davaları kaybetseydi karşı tarafa tazminat ödemesi için bunu satmak zorunda kalabilirdi.

Mj’nin el çok haber malzemesi yapıldığı konu ise ten rengi. Michael Virtiligo hastasıydı. Bu hastalık derideki pigmentlerin ölmesine sebep oluyor ve deri rengi değişiyor. Bunu bilmeyenler veya çarptırmak isteyenler Mj zenciliğinden utandığı için ten rengini değiştirdi dediler. Halbuki gerçek böyle değildi, gerçek hastalığı için deri renginin beyaz olduğuydu. Michael Jackson ayriyeten zengiliğinden gurur duyardı ve bunu her fırsatta dile getirirdi.

Michael’in haberlere çıktığı diğer bir konu ise borç batağında olduğu. Michael daha önce de söylediğim gibi Sony Music’in %50’sine sahip. Ayriyeten aralarında Beadles’in de bulunduğu bir çok grup ve sanatçının telif haklarına sahipti. Borç batağında olsa sırf bunları satarak borçlarını öderdi. Diğer servetini söylemeye bile gerek yok.

Hem Michael Jackson çok da hayır sever biriydi. Yaptığı bağışların haddi hesabı yok. Kendisi bu rakamların açıklanmasını kesinlikle istememiştir.

Michael’i tanıyanlar kendisinin çok iyi biri olduğundan bahsederler. Bir gün stüdyoda çalışırken hademesinden habersin iğnesini almış. Oraya not bırakmış “Burdan bir iğne aldım. Michael” Bu olayı hademenin kendisi anlatmıştır. Kötü olan biri olsa bir iğne için not bırakır mıydı?

Michael’in ölüm sebebi de kuşkulu. Ölüm sebebi olarak aşırı dozda ilaç kullanmaktan bahsediliyor. Özel doktoru da bunu doğrularcasına ölüm haberinden hemen sonra kaçmış ama yakalanmış. Ölümünden belki özel doktoru, belki de bir başkası sorumlu. Bunu kim bilebilir...

Size ufak bir not daha vereyim. Jackson'un ölüm haberlerinin çıktığı zaman Cnn'nin internet sitesi 20 milyon kez tıklanmış. Çoğu büyük site (Google dahil) çöktü.

SDanışmaz :)

seyyah61
29.06.2009, 00:37
Kendisi hakkinda genel olarak yanlis bilinen bir bilgi var, o da siyah olmayi kabullenemedigi icin estetikle beyaz oldugu.
Micheal Jackson'da, zencilerde milyonda bir görülen bir deri hastaligi vardi.
Vücudunda beyaz noktalar cikiyordu.
Bu noktalar tüm vücudunu kaplayinca, son care olarak derisini beyaza cevirdi.
Baska bir yanlis kani ise, bir cok estetik ameliyat gecirdigi.
Hayati boyunca sadece iki kez estetik ameliyat gecirmis.

Celâl Emre Samancı
29.06.2009, 01:03
yakın zamanda çocukları taciz ettiği haberlerini duymuştuk. ben hiç inanmadım. adamın o kadar parası var gücü var. istese kimsenin ruhu duymaz..

müslüman olduktan sonra ona atılan bir iftiraydı bence..

çocuğunu balkondan sarkıtması ise cinnet geçiren biri için normal bişey.. kimse içinde bulunduğu durumu bilemez..

gizli müslüman olduğu söyleniyor.. haberlerden okuduğumuz kadarı ile cenaze namazı kılınabilirmiş.. bunun doğruluğunu hep birlikte görecez.. şimdilik söylememiz gereken şey;

Allah rahmet eylesin..

Can basten
29.06.2009, 01:10
eger müslüman olarak öldüyse ne mutlu ona öbür dürlü vay haline vay haline

Müslüman olması tüm günahlarını affettirecek mi? Bilmediğimden soruyorum.

Kasım Hilal
29.06.2009, 09:03

Eğer islam olduysa evet.
Tabi samimiyet de önemli.
Ama sanırım buradaki konumuz o olmasa gerek..

Tuğba ÖZTÜRK
29.06.2009, 10:27
allah rahmet eylesin herşeyi allah bilir.

ama dünyaya değişik bir müzik tarzı ve giyim tarzıı kattığı bir kesin.

KDRDYN
29.06.2009, 13:21
müslüman olarak öldüyse Allah rahmet eylesin.

müslüman olarak ölmediyse o zaman R.İ.P MJ

SDanışmaz
29.06.2009, 15:07
Popun kralı Michael Jackson'ın ölümünden bir gün önce çekilen fotoğraflarında çok dinç görünüyor. Ayrıca otopsi raporunun ayrıntıları da dikkat çekici. Zaten polis de "bu bir cinayet soruşturması" diyor.

Michael Jackson'un otopsi raporu henüz açıklanmadı. Ancak bugün, ilk otopsinin detayları medyaya sızdı. Amerikan internet sitelerinde ve bazı televizyon kanallarında bu ilginç ayrıntılar tartışılmaya başlandı.

SAÇLARI TAMAMEN DÖKÜLMÜŞTÜ, PERUK TAKIYORDU

İşte otopsi raporundan sızan şok edici detaylar:

- Michael Jackson sadece 50 kiloydu ve bir deri bir kemik görünümündeydi.

- Saçları tamamen dökülmüş. Peruk takıyordu.

- Midesinde bir dizi ilaçtan başka bir şey yoktu. Jackson'ın en son 6 saat önce bir meyva yemiş olabileceği saptandı. Midesinde bulunan ilaçlardan örnekler toksikoloji incelemesi için laboratuvara gönderildi.

SIRTINDA 10 SANTİMETRELİK BİR KESİK VAR

- Dizlerinde ve baldırlarında açıklanamayan morluklar mevcut.

- Sırtında 10 santimetrelik bir kesik izi mevcut. Bu da kısa süre önce düştüğünü ve bir şeye çarptığını gösteriyor.

VÜCUDUNDA SAYISIZ İĞNE İZİ

- Kollarında, kalçasında ve bacaklarında sayısız iğne izi bulundu. Uzun süreden beri iğne yapıldığını gösteren izler.

- Kalbinin üzerinde ve yakınında 4 iğne izi bulundu. Bunlar Jackson'ın kalbini yeniden çalıştırmak amacıyla yapılmış adrenalin iğnelerinin izleri. Ancak bu iğnelerden üçü kalp duvarına zarar vermiş.

BURUN KÖPRÜSÜ KEMİĞİ YOK OLMUŞ

- Kalp masajı sırasında iki kaburgası zedelenmiş.

- Tekrarlanmış estetik ameliyatlar nedeniyle burun köprüsü kemiği tamamen yok olmuş, yüzünün sağ tarafı çökmüş durumda.

Otopsi raporuna göre Michael Jackson cilt kanserini tamamen yenmiş görünüyor. Göğüs kısmında bulunan kanserli hücrelerin başarılı bir ameliyatla tamamen temizlendiği ve gördüğü tedavi sonucunda yeni hücrelerin oluşmadığı belirlendi.

BU HALE GELMESİNE NASIL GÖZ YUMDULAR?

Şimdi ise uzun süredir günde bir defa ve çok az yemek yediği bilinen, ama bol miktarda ilaç alan, ağrı kesici iğneler yapılan Michael Jackson'ın bu durumuna neden doktorunun, yakın çevresinin ve ailesinin göz yumduğu cevap arayan en önemli sorulardan biri haline geldi.

Jackson’a son ağrı kesici iğneyi yapan özel doktoru ve kalp uzmanı Dr. Conrad Murray’ın, starın ölümdeki rolünün daha iyi incelenmesi istiyor.

Dün bir kez daha sorgulanan Dr. Murray, hâlâ zanlı olarak görülmese de, avukat tuttu. Los Angeles polisi de Jackson ölürken yanında bulunan tek kişi olan Dr. Murray’ın şüpheli değil, tanık olduğunu üzerine basa basa bir kez daha yineledi. Ancak, polis Murray’ın otomobiline de arama yapmak için el koydu.

POLİS: BU ASLINDA BİR CİNAYET SORUŞTURMASI

Bu arada Dr. Murray'ın sadece 11 gün önce Jackson'ın özel doktoru olarak AEG Live sigorta şirketi tarafından kiralandığı ve göreve başladığı belirtiliyor. Firma, Jackson'ın Londra konserlerinin de planlayıcısı olduğu ileri sürüldü.

Olayı inceleyen Los Angeles polisi "Bu bir cinayet soruşturması" açıklamasını yaptı ve aynen cinayet olaylarındaki soruşturma prosedürünün uygulandığını bildirdi.

SON PROVA VE ÇEKİLEN SON FOTOĞRAFLAR

Bu arada, Jackson'ın ölüm haberini veren ilk gazete olan Los Angeles Times, Jackson'ın ölmeden önce, Londra'da vereceği konserlere hazırlanmak için genel bir prova yaptığını ve onu görenlerin Jackson'ın “tam formda” olduğunu söylediğini yazdı.

Haberde, konserlerin sorumlusu Randy Phillips'in de genel provada hazır bulunduğu ve Michael Jackson'ın “mükemmel” olduğunu ve provanın, yıldızın laranjit sorununa rağmen gece yarısını geçtiğini söylediği ifade edildi.

Gazete, Jackson'ın menajeri Frank Dileo'nun, “Bir bardak su bile içmedi ya da dinlenmedi, şarkıdan şarkıya geçiyordu. Bana ne kadar mutlu olduğunu ve işlerin tam istediği gibi gittiğini söylemişti” dediğine de yer verdi.

İŞTE O FOTOĞRAFLAR

http://www.internethaber.com/images/other/1.20090629133326..jpg

http://www.internethaber.com/images/other/2.20090629133350..jpg

http://www.internethaber.com/images/other/3.20090629133414..jpg

Can basten
29.06.2009, 20:26
Eğer islam olduysa evet.
Tabi samimiyet de önemli.
Ama sanırım buradaki konumuz o olmasa gerek..

Ne ki buradaki konumuz, müslümansa Allah rahmet eylesin, değilse toprağı bol olsun demekten başka şeyler de konuşabiliriz bence...

Bilgi için teşekkür ederim...

Kasım Hilal
29.06.2009, 20:41
Ne ki buradaki konumuz, müslümansa Allah rahmet eylesin, değilse toprağı bol olsun demekten başka şeyler de konuşabiliriz bence...

Bilgi için teşekkür ederim...

Yok üstadım şimdi müzlüman olması ya da olmaması çok spekülatif bir konu..
Na bileyim, ne zaman Allah ile başlayan bir cümle kursak (burada hiç rastlamadım Allah için) özellikle sanal alemde birden cereyan yükseliyor..
Onun için ben internette pek muhabbetini etmiyorum, dinin diyanetin..
Daha doğrusu bahsini etmeye korkuyorum...

Bak saptırdın beni konudan işte..

Cafer KILIÇSOY
29.06.2009, 21:23
Bir insan ister müslüman olsun ister başka bir din mensubu günahlarının cezasını mutlaka çeker. Ötesi berisi yok bunun.

albatros
29.06.2009, 22:18
Allah rahmet eylesin

Birtan Karaman
21.07.2009, 17:03
Kendisini Hiç Sevmiyordum .

Allah Rahmey Eylesin Genede .