PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ilginç bir ittifak Sivas - Trabzonspor

Tunga
27.05.2005, 23:58
Evet Sevgili Arladaslar,

Yillarca ikinci ligde, üçüncü ligde ne enteresanliklar olduguna iliskin pek çok olay hatirliyorum, ama bir tanesi var ki bunu unutmam imkansiz..

Hangi yildi tam hatirlamiyorum. Üçüncü ligde Trabzonspor'un ve Bursaspor'un amatör takimlari yer aliyordu. Ikisi de oldukça güçlüydü. Trabzonspor 3.Ligde sampiyon oldu ve ikinci de Sivasspor'du (hani bu yil süper lige çikan). Trabzonspor 2.lige çikmayi reddetti ve onun yerine de Sivasspor'u ikinci lige aldilar.

O sene Bursaspor'un ikinci takimi çok basarili olup da çok sükse yapinca, bizimkiler de karar verip takimi ertesi sene sampiyon olursa ikinci lige çikarmaya karar verdiler.

O sene 3.ligde çok çetin bir mücadele vardi ve Ünyespor ile Trabzonspor ciddi bir yaris içine girdiler. Ikisi de hemen hemen her hafta kazaniyorlardi. Sonunda son haftaya gelindi. Trabzonspor maçini yapti ve Ünyespor'un son maçini beklemeye basladi. Ünyespor son maçinda 4 farkli galip gelirse 2.lige çikacakti. O zamanlarda ikili averaj sistemi degil, genel averaj sistemi uygulaniyordu.

Son maçta Ünyespor'un rakibi; Sivas Demirspor'du, SDS orta siralarin altlarinda yer aliyordu. Çok kolay da gol yiyen bir takimdi. Tüm otoriteler son maçta SDS'nin 4-5 farkla kaybedecegini ve Trabzonspor'un sampiyon olamayacagini söylüyordu.

Ünye - SDS maçi basladi. Daha ilk on dakika içinde Ünyespor 2-0 öne geçmisti. Belliydi ki maçi Ünye istediginin üstünde bir skorla kazanacakti. Tam o sirada, bal gibi golü bahane eden SDS, hakeme itiraz ederek maçtan çekildi. smileys/smiley36.gif

Maçi Federasyon 3-0 tescil etmek zorunda kaldi. Böylece Trabzonspor 2.lige çikmis oldu. Daha sonra bu duruma itiraz eden Ünyespor'da Federasyon karariyla 2.lige terfi ettirildi.

Sivasspor'un önünü açtigi için SDS'de bir sonraki yil diyetini, agir bir ceza almak pahasina böyle ödemisti.

Gün geldi simdi Sivasspor Süper Lige çikti...smileys/smiley2.gif

61viya
28.05.2005, 13:59
Abicim adini bilmiyorum,ama yazini ilgiyle okudum,çünkü sivasta okuyorum.Ve açikçasi bütün Sivasspora gicik olluyorum.Çünkü saçma sapan pankartlar açiyorular.Mafyalaron destekledigi bir takim çünkü,fenerliler gibi diyeyim size.Saçma sapan konusup adami sinir etmekten baska bisey yaptiklari yok.Yok efendim neymis,Trabzonspor ne yapmis ki,4 büyükler arasina giriyormus.Yok 3 büyük devri bitmis,tek büyük devri baslamis.Yani sözün özü,ben hepsine gicigimsmileys/smiley7.gif

Tunga
28.05.2005, 14:20
Selam Begüm,

Ne hissettigini anlayabiliyorum. Zaten buradan çikacak sonuç aman Sivas ne iyi takimdir degil. Çünkü ben ne Sivasspor'u ne de Sivassporlulari tanimiyorum. Istanbul'da etrafimizda yüzlerce Sivasli var ama maalesef hepsi de Fb, GS ve BJK taraftarlari. Hiçbirinin umrunda degil Sivasspor süper lige çikmis çikmamis.

Bu gibi Anadolu takimlari kendilerine iyilik yapan tüm takimlara dönem dönem yakinlik duyuyorlar, bu nedenle de hiçbir zaman gerçek büyük olamiyorlar. Sanki bastan kabulleniyorlar, ikinci sinif olduklarini.

Benim büyüklügün reçetesi için hep kullandigim Atatürk'ün bir sözü vardir:
"Büyük olmak için;
Hiç kimseye iltifat etmeyeceksin. ,
Hiç kimseyi aldatmayacaksin,
Ülke için gerek amaç ne ise onu görecek, o hedefe yürüyeceksin.
Herkes senin aleyhinde bulunacaktir.
Herkes seni yolundan çevirmeye çalisacaktir;
Fakat sen buna karsi direneceksin.
Önüne sonsuz engeller de yigacaklardir.
Kendini büyük degil, küçük, zayif, araçsiz, hiç sayarak, kimseden yardim gelmeyecegine inanarak bu engelleri asacaksin.
Bundan sonra sana büyük derlerse;
BUNU SÖYLEYENLERE GÜLECEKSIN!

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Iste bence büyüklügün tarifi bu. Biz kendi kendimize büyügüz diyerek büyük olmadik. Kimseden yardim görmeden, tirnaklarimizla kaziyarak aldik bu ünvani. Tam 6 kere kazanilmis Türkiye Sampiyonlugu, defalarca kazanilmis Türkiye Kupalari, tam 5 kez üst üste olmak üzere 6 kez kazanilmis Cumhurbaskanligi kupalari, lafa, pankarta verilmiyor. Ise ve sonuca veriliyor.

Gerçi ben bunlari kime anlatiyorum ki, sen hepimizin gururusun. Sanirim su aralar sinav zamanidir. Sana sinavlarinda basarilar dilerim. Takma kafana bunlari. Zaten biz de kabul ediyoruz Istanbul'da 3 büyükler oldugunu.

Üç Büyükler var,
Bir de EN BÜYÜK, TEK BÜYÜK var, o da TRABZONSPOR.

Sevgiler...

61viya
28.05.2005, 14:27
Haklisin sanirim.Büyüklük kavramini birilerinin anlatmasi gerekiyor,ve sanirim en yiy anlatan da Atatürk olmus.Haberleri yok böyle bir yazidan ki,emekle biseyleri kazanmanin ne oldugunu bilmiyorlar henüz.Bekara kari bosamak kolay derler ya hani,lafta büyük olmak kolay.Icraate gelince tikaniyorlar zaten.

Ayrica sözlerin için tesekkür ederim.Sinav zamanim evet,ama onalrin buraya gelecegini düsünürken çalismak zor oluyorsmileys/smiley2.gif

Burçak
25.06.2005, 14:17
yaww süperlige çikmislar . RÜYALARI gerçek olmus . simdi en büyük oldular smileys/smiley1.gif( sivas spor) yarin baska bi takim çiksin büyük ihtimal onlarda en büyük biziz der. birakin bu tiplerle muhatap olmayin. seviyelerine inmeyin. öyle diyenlerin % 95 i istanbul takimlarini destekleyen kisiler. bosveriiiin...

Mollasalihoğlu
25.06.2005, 14:48
gerçekten herseyiyle sivasspor'u destekleyenlere kimse bise diyemez.zaten öyle olanlar trabzon'un büyüklügüne laf etmez ancak aynisini elde etmek isterler.trabzon'un büyüklügüne laf eden güzel kardeslerimi arastirin bakin bakalim sivas iddiali duruma gelmeden önce destekliyolar miymis?yoksa kahve köselerinde hiç gitmedigi kadiköy'ün ya da mecidiyeköy'ün çocuklari için mi çirpiniyorlarmis.

ya sivas'i tutun ya baska bi takimi.iyi gününde sivas'i tutup kötü gününde istanbul'a çevirmeyin yüzünüzü.

Trabzon'un önünde de egilin,saygi duyun,adam oldugunuzu anlayalim...

U.Sadıkoğlu
28.06.2005, 12:47
yaww süperlige çikmislar . RÜYALARI gerçek olmus . simdi en büyük oldular smileys/smiley1.gif( sivas spor) yarin baska bi takim çiksin büyük ihtimal onlarda en büyük biziz der. birakin bu tiplerle muhatap olmayin. seviyelerine inmeyin. öyle diyenlerin % 95 i istanbul takimlarini destekleyen kisiler. bosveriiiin...

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

zanoylu
30.06.2005, 15:44
Ya bunlar zavalli beeeeeeee

Tarihlerinde ki en büyük basarilari 1.lige çikmis olmaksmileys/smiley36.gif

Önder28
30.06.2005, 21:04
gerçekten herseyiyle sivasspor'u destekleyenlere kimse bise diyemez.zaten öyle olanlar trabzon'un büyüklügüne laf etmez ancak aynisini elde etmek isterler.trabzon'un büyüklügüne laf eden güzel kardeslerimi arastirin bakin bakalim sivas iddiali duruma gelmeden önce destekliyolar miymis?yoksa kahve köselerinde hiç gitmedigi kadiköy'ün ya da mecidiyeköy'ün çocuklari için mi çirpiniyorlarmis.

ya sivas'i tutun ya baska bi takimi.iyi gününde sivas'i tutup kötü gününde istanbul'a çevirmeyin yüzünüzü.

Trabzon'un önünde de egilin,saygi duyun,adam oldugunuzu anlayalim...

smileys/smiley32.gif

Barış
30.06.2005, 21:06
yoksa kahve köselerinde hiç gitmedigi kadiköy'ün ya da mecidiyeköy'ün çocuklari için mi çirpiniyorlarmis."

Kötü yapar adami bu laf.smileys/smiley32.gifsmileys/smiley2.gif

hamimandirali
30.07.2005, 12:36
ya ben bi sivasli olarak söylediklerinize katilmiyorum

ama gercekten de tam bi trabzonspor(hami) hayraniyim

baget55
30.07.2005, 12:42
onlarin bizim seviyemize gelebilmeleri icin birakin kirk firin ekmegi yemeyi; kirk tane firin yaptirsalar yine olmaz :)smileys/smiley36.gif

Keleşoğlu
31.07.2005, 00:36
sivaslilarin cogu fenerli dolayisiyla sevmem mumkun degil sivaslilari

immortal_TS
31.07.2005, 10:58
Arkadaslar bizim bizden baska dostumuz yok biz herseye her kötülüge her pislige bas kaldiracak güçteyiz çünkü bizim adimiz (besmele çekelim) TRABZONSPOR.

Tmac61
31.07.2005, 14:28
Sivasta bi 61 numara var kimdir o bilen var mi???

bizimkoylu61
05.08.2005, 11:07
Dogrudur

hamimandirali
07.08.2005, 11:34
ya saçmalamayin evlatlar olurmu ya tüm türk takimlari kardestir gavurlara karsi birlik olalim öyle degilmi hami abiiiiiiiiiiii bu nasil bi gençliktir yahu

Çagman
08.08.2005, 12:09
ya saçmalamayin evlatlar olurmu ya tüm türk takimlari kardestir gavurlara karsi birlik olalim öyle degilmi hami abiiiiiiiiiiii bu nasil bi gençliktir yahu

1.si88Lisin evLatLar gibi keLimeLeri kullanma

2.si Bu Genc yasta Trabzonsporu Tutman beni Mutlu etti Gercekten gururlandim aiLende baska TsLi varmi?

Tufan_61
08.08.2005, 13:22
arkadaslar öncelikle yorumlari okudum gercekten cok uzuldum sunu belitmek isterim sivaslilarin yaridan cogu fb yi bjk yi gs yi tutar ama sunu bilesinizki bu sivaslilarin hepsinin istanbul takimlarini tutacagi degilder ismimden de anlasiliyorki bu siteye girdigimden anlasiliyor degilmi 3 buyuk yoktur tek buyuk vardir oda TRABZONSPOR dur SIVASSPOR benim kalbimdedir insaallah onlarda buyuk basarilar elde edecektir yeni 1.lige cikti arkadaslar sivaslilara gicik oluyarlarmis neden bunu herkeze söyluyorsunuz ben birincisi fanatik TRABZONSPORLUYUMDUR hic bir zaman 3 takim tanimadim insaallah bu sene sampiyon olacagiz.amagercekten cok uzuldum cunku trabzonu sevmeyen okadar trabzon lu varfb yi tutan.

Hünkar
08.08.2005, 16:04
basarilar dileyelim onumuze bakalim tartismaya gerek yok

Tufan_61
09.08.2005, 12:37
yusuf peken 61 numara kardesim

Tunga
09.08.2005, 15:02
Bu konuyu ben açmistim; sebebi de sivaslilar'i rencide etmek ya da biz onlardan üstünüz demek için degildi. Inanin ben de çok üzüldüm. Herkes Trabzon'lu olmak zorunda degil, ama Trabzonspor taraftari TÜM ANADOLU SEHIRLERINE (bence Van hariç) esit mesafede durmali.

Unutmayalim; bizim gibi Trabzonlu, Karadenizliolunca Trabzonspor'u tutmak dogal reflekstir; ama diger Anadolu sehirlerinden kalkip Trabzonspor'u tutmak bir seçimdir ve bu arkadaslar bu seçimi ÇOK DOGRU yaptiklari için bugün hepberaber çok güçlüyüzdür.

Unutmayin:

Trabzonspor bir bölge takimi degil, bir kimliktir.

TheRapZoNe
12.08.2005, 16:49
Sahadan çekilip de maçi3-0 kaybetmelerigerçekten ilginçhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley1.gif

Sivaslilara felan lafim yok ama Sivasspor benim gözümde hala 3.ligde Sebatsporla ayni grupta olan bir takim görünümünde.Kimbilir belkide nostaljiye fazla takildimsmileys/smiley1.gif

61viya
29.08.2005, 12:41
Ya bileniniz varsa,çk rica ediyorum açiklayin...Sivasin yöneticisi,"6. haftada stadimiz hazir olacak" diyor...Sivastan yeni gelen arkadaslar,"daha stada bisey yapilmamis ki "diyorlar...6. Haftaya yetisecek mi bu stad??

Utku061
29.08.2005, 13:24
Sivas 6.haftada Trabzonsporumuz ile oynayacagi maçi Olimpiyat Stadinda oynayacak..

Bizde ne ümtlerle yeni sezona baslamistik,Sivasa maça gidecektik,Ünyelimetin abilerle..Kismet degilmis demek sivasa gitmek..

61viya
29.08.2005, 15:50
Inanmiyorum ya...Ciddi olamazsin Utku abicim....smileys/smiley5.gifKesin mi simdi bu??

Utku061
29.08.2005, 17:18
Kesin gibi..bende sok oldum..smileys/smiley18.gif

Mehmet
29.08.2005, 21:16
Iyi daha desenize bize gene eglence çikti.
Olimpiyat stadini severiz biz. Güzel.

61viya
30.08.2005, 14:31
Sagol be Mehmet abicim,içimi açtin...smileys/smiley4.gifBen Sivasta okuyorum...Anliyor musun??smileys/smiley5.gif Edited by: 61viya

Badaloğlu
31.08.2005, 09:38
Ya bileniniz varsa,çk rica ediyorum açiklayin...Sivasin yöneticisi,"6. haftada stadimiz hazir olacak" diyor...Sivastan yeni gelen arkadaslar,"daha stada bisey yapilmamis ki "diyorlar...6. Haftaya yetisecek mi bu stad??

Begüm kardes, bence sen sinavlarina çalismaya devam et...smileys/smiley1.gifEger Sivas'in stadi maç gününe yetisirse o zaman sana piyango çikmis gibi sevinebilirsin amabiz bu maçi Istanbulda oynanacak diyebiliyoruz.

tonyali_61
31.08.2005, 11:12
HAVAYA HAVAYA ELLER ELLER HAVAYAhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

61viya
31.08.2005, 13:33

Begüm kardes, bence sen sinavlarina çalismaya devam et...smileys/smiley1.gifEger Sivas'in stadi maç gününe yetisirse o zaman sana piyango çikmis gibi sevinebilirsin amabiz bu maçi Istanbulda oynanacak diyebiliyoruz.

Abicim haklisin...da,sinaw minav yok ki su an hayatimda,kendimi oyalayimsmileys/smiley4.gifBir de,malumunuz ben kitleniyorum onlari karsimda bulunca...Mektuplarim yine evimin baskösesinde...Eger Sivastaysa,mektup çalismalarima hiz verecem,ona göre okula erken gidicem...vs.Bir stada bagli,biçok sey var yanismileys/smiley17.gifEdited by: 61viya

Mollasalihoğlu
31.08.2005, 13:56
Sivas 6.haftada Trabzonsporumuz ile oynayacagi maçi Olimpiyat Stadinda oynayacak..

Bizde ne ümtlerle yeni sezona baslamistik,Sivasa maça gidecektik,Ünyelimetin abilerle..Kismet degilmis demek sivasa gitmek..

neyse bu durumda maça biz gideriz.

hem zaten caddebostan-ikitelli trabzon-sivas kadar var neredeyse smileys/smiley36.gif

halil ibo
31.08.2005, 15:57
Basina açiklanan programda Sivas-Trabzon (4 Eylül) yaziyor.Sanirim Olimpiyat hevesimiz kursagimizda kalacak.Tek tesellimiz Begüm Sivas'ta tek basina bile olsa bizi aratmaz.

61viya
01.09.2005, 12:54
Gerçekten öyle mi yaziyor?? Haydi bakalim...Hayirlisi!!! Tesekkür ederim abicim,maçta tezahüratim Olimpiyattaki gibi asla çikmz ama,dualrim ve maç öncesi sonrasi,onlari çk seven insanlr oldugunu anlatabilirim umarim..Tabi mç Sivasta olursa...Ben devam edeyim abri mektuplarimasmileys/smiley4.gif

Tufan_61
12.09.2005, 23:46
arkadaslar sivassspor baskani mecnun otyakmaz acikladi mac istanbulda oynanacak ama biz sivasta oynamak istiyoruz dedi stat bitti sadece isiklandirma sistemi kaldi onun icin hafta ici cumartesi veya pazar gunu günduz saatlerde oynamk istiuyoruz dedi.

sevgiler.

Ayşe Aygün
13.09.2005, 09:22
Arkadsalr biz bölge takimi olmaktan çiktik artik evrensel bir takimiz ve bizi tutan herkese bizdenir. zaten emimim onlarin içinde biraz karadenzilik vardir. çünkü trabzonsporu tutan herkeste mutlaka vardir. 2 anadolu takimi sdadati doldursun ezikler taraftar görsün.

agahozlu
13.09.2005, 13:26
bugün bir ezigi kizdirmisim hemde harbi ezik ezik bahçeli deli ettim büyükmüssünüz dedim olimpiyata çok gittininz eziklerin kupa finalinde teli kapali zaten simdismileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Recluse61
15.09.2005, 01:52
Arkadaslar Sivasspor sitelerinde biz Trabzonsporlulara karsi büyük bir misafirperverlik gösterildi.Biz de lütfen onalri rencide edecek kelimeler kullanmaktan kaçinalim.Anadolu takimlarinin forumlarini dolasiyorum bazen Rize,Samsun takimlarinin taraftar sitelrinde bize karsi açik düsmanlik var hemserimiz olan takimlar bize böyle bakarken 1. Lige yeni çikmis bir takimin misafirperverlik göstermesi çok güzeldi.Yalniz su da bir gerçek ben Üniversiteyi Erzurum'da okudugumdan sahidim yeni çikan Anadolu takimlari ilk sene bize abi gözüyle bakip ikinci sene tas yagdiriyor tribünlerde.Ve nedense her ligden düsen bizden biliyo bunu :)

farozlu79
15.09.2005, 02:05
Degerli arkadasim sunu iyi bilmeliyiz Trabzonumuzun bizden baska dostu yok.Simdiye kadar bize dost görünüp arkamizdan oyunlar oynayanlar çok.Anadoluda hala bizi çekemeyenler çogunlukta,nedenide bizim basarilarimizi kiskanmalari ve bizim inadimiza istanbul takimlarina yalakalik yaparak ayagimizi kaydirmaya çalismalari.Örnek olarak geçen yilki 3-2 yenildigimiz G.Antep maçi o maça kadar G.Antep'in gücü belli idi o maçta ne olduda birden saha kalktilar amaç bizim sampiyonlugumuzu engellemek Istanbul'dan kaç para aldilar acaba.....

farozlu79
15.09.2005, 02:07
Az önce yazdigim mailde Sivaslilar allinmasin alinacaklar kendilerini bilirler.

Recluse61
16.09.2005, 01:35
Farozlu arkadasim sana kesinlikle katiliyorum.Özellikele transfer dönemlerinde Anadolu'daki Trabzonspor düsmanligi iyice ayyuka çikiyor.Ama bize sempati duyanlarda var elbette.Ama bildigim en bariz Trabzon düsmani Cavcavdir.Seneler önce Ümit Karan'a talip oldugumuz'da 10 milyon dolar dedikten 2 hafta sonra Besiktas versin 2,5 mliyon dolari alsin demisti.Bir sezon sonra da Galatasaray'a 1,5 milyon küsüre satmisti.Ayni zamanda bu sahis Istanbul takimlarinin havuz paylarini onaylarken Trabzonsporumuzun payinin Anadolu takimlari arasinda bölüsülmesini talep etmisti.Artik delikanli bir baskan oldugundan mi yoksa G.Birligi Ankaragücü çekismesinden mi bilinmez o zamanki Klüplerbirligi baskani Cemal Aydin ''Siz de önce Trabzonspor gibi 6 kez sampiyon olun sonra Trabzonspor'u tartisin''demisti.

Sacit
16.09.2005, 12:38
Farozlu arkadasim sana kesinlikle katiliyorum.Özellikele transfer dönemlerinde Anadolu'daki Trabzonspor düsmanligi iyice ayyuka çikiyor.Ama bize sempati duyanlarda var elbette.Ama bildigim en bariz Trabzon düsmani Cavcavdir.Seneler önce Ümit Karan'a talip oldugumuz'da 10 milyon dolar dedikten 2 hafta sonra Besiktas versin 2,5 mliyon dolari alsin demisti.Bir sezon sonra da Galatasaray'a 1,5 milyon küsüre satmisti.Ayni zamanda bu sahis Istanbul takimlarinin havuz paylarini onaylarken Trabzonsporumuzun payinin Anadolu takimlari arasinda bölüsülmesini talep etmisti.Artik delikanli bir baskan oldugundan mi yoksa G.Birligi Ankaragücü çekismesinden mi bilinmez o zamanki Klüplerbirligi baskani Cemal Aydin ''Siz de önce Trabzonspor gibi 6 kez sampiyon olun sonra Trabzonspor'u tartisin''demisti.

Hünkar
18.09.2005, 16:51
ewet gercekten de ilginc bir ittifak oldu cuma aksami

Kimi
19.09.2005, 13:55
ben böyle bir ittifak daha önce görmedim.

burdan yetkililere sesleniyorum;Kaybolmayan ittifak istiyoruzsmileys/smiley4.gif

Tunga
19.09.2005, 16:50
Biraksalar Gökdeniz'i onlarla bir ittifak da o kurabilirdismileys/smiley9.gif

Oruç
11.11.2005, 12:28
Arkadas sen ne diyorsun ya.Ayrica imzan da hiç hos degil.

Külünkoğlu
11.11.2005, 13:13
Forza_sivas Forumdan atilmis IP adresi banlanmistir.

sivasspor.com
11.11.2005, 14:20
bu topicte yazilanlari okudum çok üzücü seyler...neyseki sivaslilar sizin gibi düsünmüyor...

http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=2613

Külünkoğlu
11.11.2005, 14:26
Bizim forumumuz burasi.. ve burasi bizi ilgilendirir sizin forumunuz da sizi..

Sivasspor.com artik yok...

Burçak
11.11.2005, 14:41
gelip efendice yazanlari atmamak gerekli diye düsünüyorum. ama haddini asan olursa o ayri. forza sivas nikli kisi biraz provakasyon yapiyo gibiydi. onun gibilerin atilmasi normal tabi.

Kimi
11.11.2005, 14:49
bu topicte yazilanlari okudum çok üzücü seyler...neyseki sivaslilar sizin gibi düsünmüyor...

http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=2613

Adam siteden sutlandi.Utanmadan yeniden üye oldu.Hey Allah'im Ya Rabbim ne cins insanlar var su memlekette!

Külünkoğlu
11.11.2005, 16:00
gelip efendice yazanlari atmamak gerekli diye düsünüyorum. ama haddini asan olursa o ayri. forza sivas nikli kisi biraz provakasyon yapiyo gibiydi. onun gibilerin atilmasi normal tabi.

Hatirlatayim dedim ; burasi "Trabzonsporlular birligi" Burasi "Trabzonspor Taraftarlarinin" forumu. ilgilendikleri alan bizim sahamiza hiç mi hiç girmiyor. O konu ile ilgili bir sürü forumlar var.

Bu forumda sadeceve sadece TRABZONSPORLULAR olacak..

Bu bize yeter... Edited by: Külünkoglu

eys_61
12.11.2005, 03:52
ne diyo bu yaaw???

unyelimetin
25.12.2005, 03:25
Evet Sevgili Arladaslar,

Yillarca ikinci ligde, üçüncü ligde ne enteresanliklar olduguna iliskin pek çok olay hatirliyorum, ama bir tanesi var ki bunu unutmam imkansiz..

Hangi yildi tam hatirlamiyorum. Üçüncü ligde Trabzonspor'un ve Bursaspor'un amatör takimlari yer aliyordu. Ikisi de oldukça güçlüydü. Trabzonspor 3.Ligde sampiyon oldu ve ikinci de Sivasspor'du (hani bu yil süper lige çikan). Trabzonspor 2.lige çikmayi reddetti ve onun yerine de Sivasspor'u ikinci lige aldilar.

O sene Bursaspor'un ikinci takimi çok basarili olup da çok sükse yapinca, bizimkiler de karar verip takimi ertesi sene sampiyon olursa ikinci lige çikarmaya karar verdiler.

O sene 3.ligde çok çetin bir mücadele vardi ve Ünyespor ile Trabzonspor ciddi bir yaris içine girdiler. Ikisi de hemen hemen her hafta kazaniyorlardi. Sonunda son haftaya gelindi. Trabzonspor maçini yapti ve Ünyespor'un son maçini beklemeye basladi. Ünyespor son maçinda 4 farkli galip gelirse 2.lige çikacakti. O zamanlarda ikili averaj sistemi degil, genel averaj sistemi uygulaniyordu.

Son maçta Ünyespor'un rakibi; Sivas Demirspor'du, SDS orta siralarin altlarinda yer aliyordu. Çok kolay da gol yiyen bir takimdi. Tüm otoriteler son maçta SDS'nin 4-5 farkla kaybedecegini ve Trabzonspor'un sampiyon olamayacagini söylüyordu.

Ünye - SDS maçi basladi. Daha ilk on dakika içinde Ünyespor 2-0 öne geçmisti. Belliydi ki maçi Ünye istediginin üstünde bir skorla kazanacakti. Tam o sirada, bal gibi golü bahane eden SDS, hakeme itiraz ederek maçtan çekildi. smileys/smiley36.gif

Maçi Federasyon 3-0 tescil etmek zorunda kaldi. Böylece Trabzonspor 2.lige çikmis oldu. Daha sonra bu duruma itiraz eden Ünyespor'da Federasyon karariyla 2.lige terfi ettirildi.

Sivasspor'un önünü açtigi için SDS'de bir sonraki yil diyetini, agir bir ceza almak pahasina böyle ödemisti.

Gün geldi simdi Sivasspor Süper Lige çikti...smileys/smiley2.gif

Ve ne yazikki Sivas Demirspor o maçi Trabzonspor'dan aldigi direktif ile yaridan birakti.Yani dört fark elde edilmeden.Bu da isin baska bir boyutu.

Yoksa Sivas Demirspor ha 3-0 yenilmis ha 4-0.Onlar için fark etmiyordu.Ama Trabzonspor için fark ediyordu ve ne yazik ki böyle bir olay yasandi.Ben de maçtaydim.Maçtan önce böyle bir olay yasanacagina dair duyumlar da alinmisti.

61-firtina
25.12.2005, 11:57
sivassporu kayda bile almiyorum en fazla 2 sene kalirlarlar zaten sonra gidecekleri yer yine 2 veya 3 lig olacaktir

61_dnc_TS
25.12.2005, 12:38
ortami germeyelii

hepimiz anadolu çocuguyuz...

(34) düsmanimin düsmani benim dostumdur.

TSezgin61
25.12.2005, 15:43
iyide fener kardes takim sivas diye bir pankartla cikmadimi... eee bu durumda 34 ün kardesi bizim düsmanimiz degilmi

Hasan Nasrallah
25.12.2005, 15:54
trabzonlu olunmaz trabzonlu dogulur trabzonlu olmayanin ayricaligi yoktur

bence itle köpekle muhattap olmayalim

61_dnc_TS
25.12.2005, 23:51
iyide fener kardes takim sivas diye bir pankartla cikmadimi... eee bu durumda 34 ün kardesi bizim düsmanimiz degilmi

o fenerin yalakalikligi ama 34 inkardesi debizim düsmanimizdir

deli_hamsi
06.11.2006, 17:13
kardeş böyle birşey bilmiyordum Trabzon spor tarihini o kadar araştırmış olmama rağmen şimdi bize düşen takımımızı sivasta desteklemektir. Taraftar olarak sivasta örgütlenmeliyiz diye düşünüyorum da varsa sivasta herhangi bir trabzonspor traftar örgütünden haberim yok bana bildirirmisiniz

sweetrose
06.11.2006, 18:06
Şaşırmış...Düşmüş kayıp buralara... Trabzonsporun kendinden başka dostu yoktur... Herkesin aklına işlensin..

Kobalas61
07.11.2006, 11:44
sadece memleketine bakarak kimseyi dışlamayalım ark.

Mustafa AYDIN
07.11.2006, 13:55
arkadaslar öncelikle yorumlari okudum gercekten cok uzuldum sunu belitmek isterim sivaslilarin yaridan cogu fb yi bjk yi gs yi tutar ama sunu bilesinizki bu sivaslilarin hepsinin istanbul takimlarini tutacagi degilder ismimden de anlasiliyorki bu siteye girdigimden anlasiliyor degilmi 3 buyuk yoktur tek buyuk vardir oda TRABZONSPOR dur SIVASSPOR benim kalbimdedir insaallah onlarda buyuk basarilar elde edecektir yeni 1.lige cikti arkadaslar sivaslilara gicik oluyarlarmis neden bunu herkeze söyluyorsunuz ben birincisi fanatik TRABZONSPORLUYUMDUR hic bir zaman 3 takim tanimadim insaallah bu sene sampiyon olacagiz.amagercekten cok uzuldum cunku trabzonu sevmeyen okadar trabzon lu varfb yi tutan.

Biz sizi kendimizden görüyoruz,onun için üzerinize alınmayın,lafımız yalakalara,satılmışlara.

Tufan_61
24.11.2006, 23:54
Biz sizi kendimizden görüyoruz,onun için üzerinize alınmayın,lafımız yalakalara,satılmışlara.
ben de onu söylemek istiyorum butun sivaslilar istanbul yalkasidir dendimi insan aliniyor genelleme yapilmasin lutfen
saygilar

oguzhann
18.01.2009, 20:41
yok böyle bir olay silin kafanızdan benim gözümde fenerliden bir farkları yok

sakaryalı.61
18.01.2009, 23:53
s.a. arkadaşlar t.s.yi tutan nice yabancı şehirlerde doğmuş insanlar var ve inanınki bu bir gönül dostluğudur kalben dir yani ..

şimdi ben sakaryada doğdum ve sakaryasporuda seviyorum ayriyeten...
ama trabzonspor aşığıyım ..ne olacak şimdi . mümkünse şu olsun ..

T.S. BİR TÜRKİYE TAKIMIDIR BENİM SAKARYADA DOĞMAM T.S.Yİ SEVMEMEME ENGEL OLAMADI YANİ VE İNANIN DOĞUDA VE TÜRKİYENİN HER YANINDA T.S. AŞIĞI VAR BUNLARIN HİÇ BİRİ ORADA DOĞMADI...trabzonda yani

YORUM YAPARKEN MÜMKÜNSE SEN SİVASLISIN BURASI T.S. FORMU GİBİ SÖYLEMLER İNSANLARDA ACABA SORUSUNU GÜNDEME OTURTABİLİR ..YANİ KİMSE T.S Yİ TRABZON ŞEHRİNE MALETMESİN ZİRA T.S. TÜM TÜRKİYENİNDİR VE HER ŞEHİRDE ÖZEL TARAFTARLARI OLAN BİR TAKIMDIR .
BU MEYANDA BENİM BU YORUMUMDAN ÖTÜRÜ KIRILANLAR VARSA EĞER LÜTFEN BANA KIRILMASINLAR ZİRA YORUMUMU DİKKATLİ OKURLARSA EĞER.., BENİ ANLAYACAKLARINI ÜMİT EDİYOR SELAM EDİYORUM..SAKARYALI.61

Öztürk Adem
19.01.2009, 00:11
Ilgınc bır durum aslında :D Dogruluk derecesını bılmıyorum ama :D IYı bır hıkaye

iso_4939
19.01.2009, 14:38
arkadaslar okadarda cok gormeyelım onlara bu sevıncı cunku ıkı defa ıyı bır sezon gecırıyolar sevınsınler ne olacak kücükler mutlu olacakki babalarıda sevınsın türkiyenin abisinden sevgılerle...TS......

seyyah61
19.01.2009, 15:00
s.a. arkadaşlar t.s.yi tutan nice yabancı şehirlerde doğmuş insanlar var ve inanınki bu bir gönül dostluğudur kalben dir yani ..

şimdi ben sakaryada doğdum ve sakaryasporuda seviyorum ayriyeten...
ama trabzonspor aşığıyım ..ne olacak şimdi . mümkünse şu olsun ..

T.S. BİR TÜRKİYE TAKIMIDIR BENİM SAKARYADA DOĞMAM T.S.Yİ SEVMEMEME ENGEL OLAMADI YANİ VE İNANIN DOĞUDA VE TÜRKİYENİN HER YANINDA T.S. AŞIĞI VAR BUNLARIN HİÇ BİRİ ORADA DOĞMADI...trabzonda yani

YORUM YAPARKEN MÜMKÜNSE SEN SİVASLISIN BURASI T.S. FORMU GİBİ SÖYLEMLER İNSANLARDA ACABA SORUSUNU GÜNDEME OTURTABİLİR ..YANİ KİMSE T.S Yİ TRABZON ŞEHRİNE MALETMESİN ZİRA T.S. TÜM TÜRKİYENİNDİR VE HER ŞEHİRDE ÖZEL TARAFTARLARI OLAN BİR TAKIMDIR .
BU MEYANDA BENİM BU YORUMUMDAN ÖTÜRÜ KIRILANLAR VARSA EĞER LÜTFEN BANA KIRILMASINLAR ZİRA YORUMUMU DİKKATLİ OKURLARSA EĞER.., BENİ ANLAYACAKLARINI ÜMİT EDİYOR SELAM EDİYORUM..SAKARYALI.61
Sanirim bir yanlis anlasilma var.
Forumumuzda Sivasli olup Trabzonsporlu olan renkdaslarmiza hicbir zaman öyle muamele edilmedi.
Sadece diger takim taraftarlarinin foruma üye olmasi yasaktir ve bunlar da farkedilince uzaklastiriliyorlar.

Şahin_53
19.01.2009, 17:45
Sivastan bize dost olmaz alayı istanbuldaki üç kızkardeşin peşinde....

Sivasla işi olanla benim işim olmaz..:cool:

Mustafa ÖZDEMİR
01.03.2009, 13:48
gençlerbirliğinin de böyle bir oyunu var dı trabzonspor a