PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hugo Broos | Teknik Direktör

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21

zahido
04.07.2009, 13:12
Broos'un ilk 11'de düşündüğü futbolcular şu şekilde:
Cale
Giray
Egemen
Tayfun
Jikuzu
Zafer Yelen
Göksu
Colman
Umut
Gökhan Ünal

--

Bu kadroya baktığımızda Alanzinho ve enginin olmadığını görüyoruz.(yattara yeni geldi song sa yok)

Göksuyu tam olarak hangi mevkide oynatacak onu anlamadım.Birde çift forvet olduğunu gördüm.takıma 4-4-2 oynatacağı belli.Gökhan neysede Umut yetersiz.Fatih yada o ayarda bir forvet şart.

Ben iddaa ediyorum bizim kadro 4-4-2 oynayamazzzz.. Acilen 4-5-1 varyasyonlarini denememiz lazim.. Alanzinho ve yattarayi bir arada sadece 4-5-1 versiyonlu bir oyun sistemiyle biarada oynatabiliriz.. Veya 3lu defans anlayisi getirmemiz lazim ki bu sistemlerdfe tarih olmus durumda..

Tolunay Abdioğlu
04.07.2009, 13:16
Bence çok başarılı olucak..

cihatöztürk
04.07.2009, 13:23
bence kadromuz iyi bir forver ve bir sağ stoperle

rahat şampiyonluğu zorlarız olurmuyuz bilmem ama :)

izzet
04.07.2009, 13:25
Fatih gelirse arti Orhan sam:
--------------Tony-------------
--Sam-----Song_Ego-----Cale---
-----------Tjikuzu--------------
---Yattara---Colman-----Alan--
-------fatih---Gökhan/umut----

Abow kadroya bak

AKSOY_61
04.07.2009, 15:10
Gökhan kayseride tek forvet oynamıyor muydu ya?
Bizde de tek forvet oynar belki.

Gerçi tek forvet olacaksa kanat adamları olucak, forvetin kafa hakimiyeti yoksa bu sistem de pek ii değil sanırım.

Ahmet KESKİN
04.07.2009, 18:26
hugo trabzonspor u iyi degerlendirmeli kariyeri için yurt dışı tecrubesinde yunan liğinde kalitesiz bi takımda calıştı ama burda kaliteli bir takım var farkını görecegiz ... İnşallah barşalı olur....

serdar
04.07.2009, 21:10

Abow kadroya bak

7 Yabanci hakkimizmi var bizim :)

Tolunay Abdioğlu
04.07.2009, 23:01
Şu şekilde olabilir.

------------Tony Sylva------------

Tayfun---- Giray ----- Egemen ----- Cale
----------------Tjikuzu---------------
Yattara------Selçuk--------Colman-------Engin
--------------Gökhan(yada umut)-------------------

seydisehir1
05.07.2009, 00:37
Lutfen artik ne kadar sevsek de TAYFUNU OLK 11 E KOYMAYIN LUTFENNNNNN...

KADRO YOU VERIYORUM... DIREKT SAMPIYON OLUR BU KADRO

SLYVA

GOKSU EGEMEN GIRAY CALE

KUZUKUZU

YATTARA ZAFER COLMAN ALANZINHO

F.S. TEKKE

BU KADRO ILE GENEL OLARAK CIKILIRSA... KESIN ACIK ARA ALIRIZ LIGI...

Samet İslamoğlu
05.07.2009, 01:53
Arkadaşlar geçen yıl tek forvet Gökhanla oynadığımız maçlarda rakiplerin üstümüze ne kadar kolay geldiklerini gördük.
Bu yıl 4-5-1 oynayabilirz ama şöyle olur.Göksu'yu oynatırsın enerjisiyle presiyle umutun yerinide doldurur.Bu şekilde 4-5-1 denenebilir.Faydalı olacağını düşünüyorum.

AdemS
05.07.2009, 01:55
Lutfen artik ne kadar sevsek de TAYFUNU OLK 11 E KOYMAYIN LUTFENNNNNN...

KADRO YOU VERIYORUM... DIREKT SAMPIYON OLUR BU KADRO

SLYVA

GOKSU EGEMEN GIRAY CALE

KUZUKUZU

YATTARA ZAFER COLMAN ALANZINHO

F.S. TEKKE

BU KADRO ILE GENEL OLARAK CIKILIRSA... KESIN ACIK ARA ALIRIZ LIGI...

Abicim her şey güzel de Göksu'nun sağ bekte ne işi var onu anlamadım :)

seydisehir1
05.07.2009, 04:04
Goksu pafda iken Col sefer sag ben oynadi. Cok basarili olur bence denenirse. Olmadi serkan..

violentia
05.07.2009, 10:32
http://www.milliyet.com.tr/Yazar.aspx?aType=YazarDetay&KategoriID=6&ArticleID=1114214&AuthorID=112&a=Ugur Meleke&b=Hugo%20Broos:%20Senol%20Gunesin%20Flamancasi

Uğur Meleke'nin yazısını sonuna kadar okumanızı öneririm..

Onur Civelek61
05.07.2009, 11:08
Goksu pafda iken Col sefer sag ben oynadi. Cok basarili olur bence denenirse. Olmadi serkan..

Evet bende izledim fb paf maçı sağ bekte oynadı geçen sene hayran kaldım hiç yorulmak nedir bilmiyor sürekli atağa çıkıyor müthiş mücadeleci.
Göksu sağ bekte yarım sezonda Gökhan Gönül ü milli takımdan keser :)

kml61ts
05.07.2009, 11:31
HUGO BROOS: ŞENOL GÜNEŞ'iN FLAMANCASI!..
05.07.2009 10:27

Bazı teknik adamlar daha göreve başlamadan yıpranabiliyorlar bu ülkede. Hugo Broos da böyle şanssız bir başlangıç yaptı aslında... Trabzonspor yönetimi, Broos’la anlaşmadan önce 4-5 (kimilerine göre 7-8) teknik adamdan ret cevabı aldı ve Belçikalı hoca, şehre “dokuzuncu tercih” algısı dezavantajıyla geldi.
Broos’un önündeki hocalar, çok üst düzey teknik adamlar olsa, ne gam... Ama yazık ki, teklif götürülen antrenörler, genelde Broos’u değersizleştirmeye de değmeyecek isimler: Son 5 yılda sadece yarım sezon bir Avrupa birinci liginde görev yapmış, 7 yıldır da Avrupa kupalarını evinden izleyen Luis Fernandez... 8 yıldır bir kulüp takımını çalıştırmamış, son 4 işinden üçü Kuveyt, Nijerya ve Azerbaycan olan Berti Vogts... Son 5 yılın dört buçuğunu işsiz geçirmiş, yalnızca 6 ay Torino’da çalışmış Zaccheroni... İnsan ister istemez şöyle düşünmeden edemiyor: Bu denli düşüşte olan hocalara gidip ret cevabı almaktansa, Ahmet Özen’le devam edilseydi; ya da hiç olmazsa ilk tercih olarak Broos’a gidilip, hemen onunla başlansaydı, en azından taptaze yıpranmamış/yıpratılmamış bir hocası olurdu Trabzon’un...
Neyse ki Broos, bu detayları dert etmeyen, hayatı boyunca da dert etmemiş, mesleğinden başka meselesi olmayan işkolik bir adam... 1986 Dünya Kupası’nın Schifo’lu Ceulemans’lı Gerets’li efsane Belçikasında da yetenekli, ama mütevazı bir savunma oyuncusu olarak yer almış Broos... Antrenörlüğünde de tırnaklarıyla kazıyarak yükselmiş, önce 6 sezon çalıştığı Brugge’a 2 şampiyonluk, 3 Belçika Kupası kazandırmış. Sonra 2 yıllık Anderlecht döneminde bir birincilik, bir ikincilik almış. Sonra mütevazı Genk’i de, Belçika Ligi’nde ikinci yapmayı ve Şampiyonlar Ligi ön elemelerine taşımayı başarmış. 4 kez de ülkesinde yılın antrenörü seçilmiş Broos...
Bu noktada ister istemez akla gelen soru şu: Belçika’daki 18 yıl kesintisiz futbol oynamış, 20 yıl da aralıksız antrenörlük yapmış, çalıştığı her takımda da iyi izler bırakmış bu adam neden sessiz sedasız Yunanistan’da kümede kalma savaşı veren bir takıma gitmiş?
Bu soruyu Belçikalı değerli meslektaşım Dirk Vermeiren’e sorduğumda aldığım cevap şaşırtıcıydı. Onun kişiliğini tarif ettiği Hugo Broos, neredeyse bire bir bizim Şenol Güneş’in Belçika’da doğmuş, Flamanca konuşanıydı!
“Çok düzenli bir sporcu, çok başarılı bir antrenördür Hugo Broos... Ama sakindir, medya ile lüzumundan fazla ilişki kurmaz, gazeteciler de bu renksiz adama çok fazla ilgi göstermez. Şov yönü eksiktir, çizgi kenarından çok kulübede zaman geçirir, gazeteciler onun karizmasını eksik bulmaktadır. Mesela bir Vandereycken gibi her gün malzeme vermez medyaya... Kibirli değildir, ama çok sıcak bir duruşu da yoktur; iyi niyetlidir, eğitimlidir lâkin ağırbaşlıdır. Belçika basınına da 20 yıl boyunca bu özellikleri ile konu olması çok zordur doğal olarak”.
Genk’te görevine son verildiğinde canı yanar, deyim yerindeyse ülkesindeki sportif algıya “küser” ve Belçika’nın dışında bir ülkede çalışmaya karar verir. Karşısına ilk çıkan iki teklif de Rumen Vaslui ile Yunan Panserraikos’tur. Tercihini komşudan yana kullanır. Sonrasını biliyorsunuz zaten...
Geçen sezonki Panserraikos macerasına kadar Broos’un kariyerinde 2 yıldan az çalıştığı takım yok. Eğer Türkiye’de de bu şansı yakalayabilirse, Trabzonlular Şenol Güneş’i getiremedik diye üzülmesinler; kente çalışkan, adaletli ve kariyerli bir hoca daha geldi. Sadece sabıra ihtiyacı var. Umarız Trabzonspor yönetimi, Yanal’a çok gördüğü sabrı Broos’a çok görmez, ona ihtiyacı olan zamanı tanır.

Broos ve Belçika kanalı
Broos, ülkesinde yetenekli/yeteneksiz, genç/yaşlı ayrımı yapmadan, antrenman performansını birinci ölçü kabul ederek takım seçen bir hoca olarak tanınıyor. Bu anlamda geçen sezon neredeyse bütün bir yılı aynı 11’le bitirmeye çalışan, oyuncu değişikliklerini bile hemen hemen aynı dakikalarda aynı oyuncularla yapan Yanal’dan farklı bir profil... Belli ki bu sezon Giray, Ceyhun, Barış, Göksu gibi genç ve çalışkan isimler daha fazla forma şansı bulabilir.
Burada Trabzon’un muhtemel dezavantajıysa şu: Gerek sezon içinde, gerekse maç içinde kopuk kopuk performanslar sergileyen Yattara, Broos’la sorun yaşayabilir. Oysa Yanal, (Katar serüvenine kadar) Yattara’dan belki de Trabzon döneminin en iyi verimini almıştı.
* * *
Broos’un Trabzon’da bir başka avantajı da Belçika kökenli futbolcuların çokluğu... Yattara, Antwerp’te oynadığı 3 yıl boyunca Broos’un Mouscron’u ve Anderlecht’iyle karşılaştı. Colman Germinal’deyken, Broos Genk’teydi. Geleceğe yatırım amaçlı düşünülen iki Belçikalı Boffin ve Brüls de muhtemelen Broos’un kapsama alanındadır. Belki de Trabzon’un 90’lı yıllarda Gürcistan’la kurduğu başarılı kanal, Ersun Yanal-Hugo Broos eliyle bu kez Belçika’yla kurulabilir.

UĞUR MELEKE/ MİLLİYET

Çetin Can
05.07.2009, 11:48
Uğur meleke çok güzel açıklamış olayı...

leleuk87
05.07.2009, 12:02
ugur melek guzel ayrintilar yakalamis

Paksoy
05.07.2009, 12:16
evet içimi rahatlatan yazı

Fatih
05.07.2009, 12:19
Uğur Meleke'ye bizi aydınlattığı için teşekkürler.Bu adamın gazeteciliğine hayranım zaten.

Oyum boşa gitmemiş.:)

Engin Türkyılmaz
05.07.2009, 12:22

Abow kadroya bak

orta alan da sadece tıjıkuzya bırakmak ınfaz olur bence

Muhammet*
05.07.2009, 12:28
Ugur Meleke'nin yazısı çok güzel ve aydınlatıcı olmuş...
Her geçen gün hoca'yı daha çok seviyorum...

Muhammed
05.07.2009, 13:03
Bu yazı banada derin bir oh çektirdi...

OLCAY ÇAKIR
05.07.2009, 14:58
Al benden de o kadar.

Uğur Meleke'ye bizi aydınlattığı için teşekkürler.Bu adamın gazeteciliğine hayranım zaten.

Oyum boşa gitmemiş.:)

ARAF
05.07.2009, 21:14
uğur melekeyi futbolcu izleme komitesinin başına getirmek lazım adam heryeri takip ediyor ve iyi tespitleri var

Onur Civelek61
05.07.2009, 21:38
ÇİFT KALE MAÇ YAPILDI
Broos, futbolcularını yakından tanımak için akşam idmanlarında çift kale maç yaptırıyor, bu akşam da çift kale maç yapıldı.

En iyi idman maçtır :)

asimetrik
05.07.2009, 21:49
http://www.milliyet.com.tr/Yazar.aspx?aType=YazarDetay&KategoriID=6&ArticleID=1114214&AuthorID=112&a=Ugur Meleke&b=Hugo%20Broos:%20Senol%20Gunesin%20Flamancasi

Uğur Meleke'nin yazısını sonuna kadar okumanızı öneririm..

Her şey iyi güzelde, şu Belçika ilişkisini kaç kezdir Ersun Yanal'a bağlaması, Trabzonspor'u dışarıdan izleyen her yorumcunun yaptığı hatalar gibi. Öyle olunca Trabzonspor yorumu yaparken saha dışına çıkmasa iyi olacak diyeceğim ama Uğur Meleke'nin değer verdiğim görüşleri de saha dışı ile ilgili olanlar.

Belçika ilişkimiz Ersun Yanal'a değil çok daha eskilere dayanır. Bunu her Trabzonspor'lu bilir ama her Trabzonspor yorumu yapan bilmez. Bu yüzden kendi adıma forum yazarlarının görüşlerini daha değerli buluyorum.
Küçük bir not: Yıllardır Belçika'da en çok tanınan Türk takımı Trabzonspor'dur. Nedenlerini J. M. Pfaff dışında yazmayacağım. Her Trabzonspor'lu bilir.

erkankoc
05.07.2009, 22:27
ben hocamiza acaip isindim..harbiden adam...fiziki olarak sozunu gecirecegi cok belli zaten

ucubergin
05.07.2009, 22:42
Belçikalı birsürü arkadaşım hatta arkadaşıjmın ailesiyle yemek yedik geçen gün. Doğal olarak Hugo Broosu sordum hepsi çok meth etti, hep artı şeyler konuştular. Hatta bir kişi diyaloğun iyi olması için keşke asistan menejer Türk olsaymış dedi bende zaten öyle dedim. O zaman sizi şampiyon yapar dedim. Bende inşallah dedim ve bunun şerefine şarabımızı tokuşturduk :) Kaliteli bir hoca aldık hepimizin içi rahat olsun

Pro-TS
05.07.2009, 23:22
ben hocamiza acaip isindim..harbiden adam...fiziki olarak sozunu gecirecegi cok belli zaten
bende çok ısındım harbiden

innocence
06.07.2009, 01:41
Hugo Broos: Şenol Güneş’in Flamancası

5 Temmuz Pazar 2009

Bazı teknik adamlar daha göreve başlamadan yıpranabiliyorlar bu ülkede. Hugo Broos da böyle şanssız bir başlangıç yaptı aslında... Trabzonspor yönetimi, Broos’la anlaşmadan önce 4-5 (kimilerine göre 7-8) teknik adamdan ret cevabı aldı ve Belçikalı hoca, şehre “dokuzuncu tercih” algısı dezavantajıyla geldi.

Broos’un önündeki hocalar, çok üst düzey teknik adamlar olsa, ne gam... Ama yazık ki, teklif götürülen antrenörler, genelde Broos’u değersizleştirmeye de değmeyecek isimler: Son 5 yılda sadece yarım sezon bir Avrupa birinci liginde görev yapmış, 7 yıldır da Avrupa kupalarını evinden izleyen Luis Fernandez... 8 yıldır bir kulüp takımını çalıştırmamış, son 4 işinden üçü Kuveyt, Nijerya ve Azerbaycan olan Berti Vogts... Son 5 yılın dört buçuğunu işsiz geçirmiş, yalnızca 6 ay Torino’da çalışmış Zaccheroni... İnsan ister istemez şöyle düşünmeden edemiyor: Bu denli düşüşte olan hocalara gidip ret cevabı almaktansa, Ahmet Özen’le devam edilseydi; ya da hiç olmazsa ilk tercih olarak Broos’a gidilip, hemen onunla başlansaydı, en azından taptaze yıpranmamış/yıpratılmamış bir hocası olurdu Trabzon’un...

Neyse ki Broos, bu detayları dert etmeyen, hayatı boyunca da dert etmemiş, mesleğinden başka meselesi olmayan işkolik bir adam... 1986 Dünya Kupası’nın Schifo’lu Ceulemans’lı Gerets’li efsane Belçikasında da yetenekli, ama mütevazı bir savunma oyuncusu olarak yer almış Broos... Antrenörlüğünde de tırnaklarıyla kazıyarak yükselmiş, önce 6 sezon çalıştığı Brugge’a 2 şampiyonluk, 3 Belçika Kupası kazandırmış. Sonra 2 yıllık Anderlecht döneminde bir birincilik, bir ikincilik almış. Sonra mütevazı Genk’i de, Belçika Ligi’nde ikinci yapmayı ve Şampiyonlar Ligi ön elemelerine taşımayı başarmış. 4 kez de ülkesinde yılın antrenörü seçilmiş Broos...
Bu noktada ister istemez akla gelen soru şu: Belçika’daki 18 yıl kesintisiz futbol oynamış, 20 yıl da aralıksız antrenörlük yapmış, çalıştığı her takımda da iyi izler bırakmış bu adam neden sessiz sedasız Yunanistan’da kümede kalma savaşı veren bir takıma gitmiş?

Bu soruyu Belçikalı değerli meslektaşım Dirk Vermeiren’e sorduğumda aldığım cevap şaşırtıcıydı. Onun kişiliğini tarif ettiği Hugo Broos, neredeyse bire bir bizim Şenol Güneş’in Belçika’da doğmuş, Flamanca konuşanıydı!
“Çok düzenli bir sporcu, çok başarılı bir antrenördür Hugo Broos... Ama sakindir, medya ile lüzumundan fazla ilişki kurmaz, gazeteciler de bu renksiz adama çok fazla ilgi göstermez. Şov yönü eksiktir, çizgi kenarından çok kulübede zaman geçirir, gazeteciler onun karizmasını eksik bulmaktadır. Mesela bir Vandereycken gibi her gün malzeme vermez medyaya... Kibirli değildir, ama çok sıcak bir duruşu da yoktur; iyi niyetlidir, eğitimlidir lâkin ağırbaşlıdır. Belçika basınına da 20 yıl boyunca bu özellikleri ile konu olması çok zordur doğal olarak”.

Genk’te görevine son verildiğinde canı yanar, deyim yerindeyse ülkesindeki sportif algıya “küser” ve Belçika’nın dışında bir ülkede çalışmaya karar verir. Karşısına ilk çıkan iki teklif de Rumen Vaslui ile Yunan Panserraikos’tur. Tercihini komşudan yana kullanır. Sonrasını biliyorsunuz zaten...
Geçen sezonki Panserraikos macerasına kadar Broos’un kariyerinde 2 yıldan az çalıştığı takım yok. Eğer Türkiye’de de bu şansı yakalayabilirse, Trabzonlular Şenol Güneş’i getiremedik diye üzülmesinler; kente çalışkan, adaletli ve kariyerli bir hoca daha geldi. Sadece sabıra ihtiyacı var. Umarız Trabzonspor yönetimi, Yanal’a çok gördüğü sabrı Broos’a çok görmez, ona ihtiyacı olan zamanı tanır.

Broos ve Belçika kanalı
Broos, ülkesinde yetenekli/yeteneksiz, genç/yaşlı ayrımı yapmadan, antrenman performansını birinci ölçü kabul ederek takım seçen bir hoca olarak tanınıyor. Bu anlamda geçen sezon neredeyse bütün bir yılı aynı 11’le bitirmeye çalışan, oyuncu değişikliklerini bile hemen hemen aynı dakikalarda aynı oyuncularla yapan Yanal’dan farklı bir profil... Belli ki bu sezon Giray, Ceyhun, Barış, Göksu gibi genç ve çalışkan isimler daha fazla forma şansı bulabilir.
Burada Trabzon’un muhtemel dezavantajıysa şu: Gerek sezon içinde, gerekse maç içinde kopuk kopuk performanslar sergileyen Yattara, Broos’la sorun yaşayabilir. Oysa Yanal, (Katar serüvenine kadar) Yattara’dan belki de Trabzon döneminin en iyi verimini almıştı.
* * *
Broos’un Trabzon’da bir başka avantajı da Belçika kökenli futbolcuların çokluğu... Yattara, Antwerp’te oynadığı 3 yıl boyunca Broos’un Mouscron’u ve Anderlecht’iyle karşılaştı. Colman Germinal’deyken, Broos Genk’teydi. Geleceğe yatırım amaçlı düşünülen iki Belçikalı Boffin ve Brüls de muhtemelen Broos’un kapsama alanındadır. Belki de Trabzon’un 90’lı yıllarda Gürcistan’la kurduğu başarılı kanal, Ersun Yanal-Hugo Broos eliyle bu kez Belçika’yla kurulabilir.

alıntıdır (http://forum.bordomavi.net/Uğur Meleke)

mehmets61
06.07.2009, 02:28
ugur meleke'nin yazısını okuyunca sempatim arttı çünkü görüşlerine deger verdigim bir yorumcudur.

EyüpKILIÇ61
06.07.2009, 02:31
Bugün idmanda hocayla görüşme fırsatı yakaladık. Taraftara karşı olan tutumu, yaklaşıma oldukça cana yakındı.

Antremandaki hal ve tavırları itibariyle ilk izlenimlerim gayet olumlu fakat her şey sahada belli olur :)

Bir arkadaşımızın takımımıza yeni sezonda şampiyonluk yakıştırması için şunu söyledi. "Bunu söylemek için henüz erken :)"

Emre Dumangöz
06.07.2009, 02:32
http://tbn0.google.com/images?q=tbn:SsGUt_ehizej4M:http://3.bp.blogspot.com/_gbfHGB71eZs/R_ojesJw6DI/AAAAAAAAAzA/E0wMtvwWbWo/s320/hugo2800x6009fm.jpg (http://images.google.com.tr/imgres?imgurl=http://3.bp.blogspot.com/_gbfHGB71eZs/R_ojesJw6DI/AAAAAAAAAzA/E0wMtvwWbWo/s320/hugo2800x6009fm.jpg&imgrefurl=http://karahannblog.blogspot.com/2008/04/hugo-kfr-yedi.html&usg=__uggeCTwkT1dhJMPU_WVH-li5yEo=&h=240&w=320&sz=16&hl=tr&start=36&um=1&tbnid=SsGUt_ehizej4M:&tbnh=89&tbnw=118&prev=/images%3Fq%3Dhugo%26ndsp%3D18%26hl%3Dtr%26sa%3DN%2 6start%3D18%26um%3D1) BROOS

YAP BİZİ ŞAMPİYON

alin size pankart ^^

Samet Metin
06.07.2009, 09:58
7 Yabanci hakkimizmi var bizim :)

yattaraya hala kimliği verilmedi mi? nobreyi bile 10 günde türk yaptılar yattara gibi adamı süründürüyolar yaw

[KAPLAN]
06.07.2009, 12:09
Başarılı olacağını hissediyorum. Umarım şimdiye kadar yakalayamadığımız istikrarı Broos ile yakalarız.

Muhammet*
06.07.2009, 13:35
Broos'un neşesi yerinde

06 Temmuz 2009 / 13:14

Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos, Sylva ile sakalaşması dikkatlerden kaçmadı

Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos, sabah idmanında kaleci Tolga Zengin ile uzun süre konuştu.
http://www.haber61.net/images/news/1.20090706131712..jpg

Broos ve kaleci antrenörü Jacky Munaron, sabah idmanında kaleci Tolga Zengin ile toplantı yaptı., Broos, Tolga ile uzun süre konuştu ve kendisine bir şeyler anlattı.
http://www.haber61.net/images/news/4.20090706131737..jpg

Kaleci antrenörü Jacky Munaron da Broos yanında Tolga Zengin'e bir şeyler söyledi, toplantının sonunda bugün ilk idmanına çıkan Sylva'da da sohbete katıldı. Kaleci hocası Jacky Munaron ve Broos'un Slyva ile şakalaşması dikkatlerden kaçmadı.
http://www.haber61.net/images/news/7.20090706131801..jpg

Selahattin Aydınlı / Isparta Davraz

Kaynak: http://www.haber61.net/images/news_source/10.jpg

LazAnisT
06.07.2009, 13:43
Ortada olan zannerdesem bizim Tercüman.Adam daha yeni evlendi gördüğüm kadarıyla hepten bitik bir hali var:o

Kazım Uzunboy
06.07.2009, 13:44
Bu adam ne kadar cana yakınmış yahu.

Ben çok sevdim bu adamı. :)

KUTADGU
06.07.2009, 13:53
http://img9.imageshack.us/img9/6015/1003125k.jpg

Teknik Direktörümüzün yanındayız!

muratt
06.07.2009, 14:12
Ugur Meleke'nin yazisinin en onemli noktasi ;

"Umarim Ersun Yanal'a cok gorulen sabir Broos'a gosterilir.. "

Emirhan Çorumlu
06.07.2009, 14:18
bence kadromuz iyi bir forver ve bir sağ stoperle

rahat şampiyonluğu zorlarız olurmuyuz bilmem ama :)

Katilmamak elde degil...
Sadece 2 Transfer Baskanim... En önemlisi Sag Bek ondan sonrada Golcü...
Al bir Sag Bek o bile yeter ya =)

Muhammed KOÇ
06.07.2009, 14:23
o saçları değirmende ağartmamış belli :) çok seviyorum hocamızı. başarılı olacağına yürekten inanıyorum.

Cyzio
06.07.2009, 21:37
Enteresandır, teknik direktör meselesi tam da olmasını istediğim şekilde çözüldü. Ama yöntemde olumsuz giden bazı taraflar oldu.

"Teknik Direktörümüz Kim Olmalı?" başlığında

-"Eğer hâlâ aklî melekeleri yerindeyse Breams'e sorulsun. Ben onun tavsiye edeceği adamdan Trabzonspor'a zarar gelmeyeceğinden eminim."

mealinde birşeylet yazmıştım. Gerçekten de inanılmaz bir şekilde hocamızı bu şekilde bulduk. Ama evvelâ maalesef hem çok vakit kaybederek, hem de beklentileri yüksek tutup, hayal kırıklığı yaşayarak.

Ersun Yanal'ın istifasından sonra, olmayacağı baştan belli Sayın Saygıdeğer Şenol Güneş Hazretleri ile kaybedilen beş hafta ve daha sonra bir takım çok meşhur isimlerle geçirilen bir üç-dört hafta daha. Bu arada Galatasaray Reickard'ı, Fenerbahçe de Daum'u alınca forumda haliyle, bir burun kıvırma oldu.

Halbuki Ersun Yanal istifa eder etmez, başkan soluğu Breams'in yanında alıp, kısa sürede Broos'u alıp gelseydi, hem beklentilerimize uygun bir hoca bulmuş hem de diğer takımlar hoca ararken biz transferlerimizi yapıyor olacaktık. Eh o'na değer. Ne de olsa öz evlât.

Neyse, zararın neresinden dönülse kârdır. İnşaallah bundan sonraki süreç tahmin ve temennilerimiz doğrultusunda gelişir.

MuratJ
06.07.2009, 21:39
Ben hocamızı çok sevdim ya inşallah kendisiyle çok başarılı olacağız.

krdnz
06.07.2009, 21:40
Bu adam bizi şampiyon yapacak...

Güven veren bir duruşu var..

ilhan
06.07.2009, 21:41
Cyzio hocam,

Medyaya yansıdığı kadarıyla hocamız hakkında neler düşünüyorsunuz? Demeçleri, görüşleri, futbolcular ile olan diyaloglarını hakkında neler düşündüğünüzü merak ediyorum.

Cyzio
06.07.2009, 21:53
Cyzio hocam,

Medyaya yansıdığı kadarıyla hocamız hakkında neler düşünüyorsunuz? Demeçleri, görüşleri, futbolcular ile olan diyaloglarını hakkında neler düşündüğünüzü merak ediyorum.

Şu ana kadar intibalarım çok olumlu. Korkum, yukarıda yazan sebeplerden bir olumsuzluk çıkmaması. Bu sene futbolumuzda gözle görülür bir ilerleme bekliyorum.

İnşaallah Play-off'u da geçersek (ki rakiplere bakınca hiç de kolay olmadığını görüyoruz), havamız çok iyi olacak.

Bekleyelim, görelim.

yorumsuz6117
06.07.2009, 21:55
bu takıma kesinlikle gerçek bir santrafor lazım gökhan umutla şampiyon olunmaz gökhan umutla şampiyon olunmaz gökhan umutla şampiyon olunmaz gökhan umutla şampiyon olunmaz gökhan umutla şampiyon olunmaz gökhan umutla şampiyon olunmaz gökhan umutla şampiyon olunmaz gökhan umutla şampiyon olunmaz gökhan umutla şampiyon olunmaz gökhan umutla şampiyon olunmaz gökhan umutla şampiyon olunmaz gökhan umutla şampiyon olunmaz gökhan umutla şampiyon olunmaz gökhan umutla şampiyon olunmaz gökhan umutla şampiyon olunmaz gökhan umutla şampiyon olunmaz gökhan umutla şampiyon olunmaz gökhan umutla şampiyon olunmaz..........................

Fatih
06.07.2009, 22:02
Şu ana kadar intibalarım çok olumlu. Korkum, yukarıda yazan sebeplerden bir olumsuzluk çıkmaması. Bu sene futbolumuzda gözle görülür bir ilerleme bekliyorum.

İnşaallah Play-off'u da geçersek (ki rakiplere bakınca hiç de kolay olmadığını görüyoruz), havamız çok iyi olacak.

Bekleyelim, görelim.

Cyzio Hocam,

Uğur Meleke Broos için ''Şenol Güneş'in Flamancası'' diyor.Sizin için bir sakınca oluşturuyor mu?:)

Cyzio
06.07.2009, 22:30
Cyzio Hocam,

Uğur Meleke Broos için ''Şenol Güneş'in Flamancası'' diyor.Sizin için bir sakınca oluşturuyor mu?:)

Yarı yarıya... "Flamancası" kısmına itirazım yok :D.

Alihan Ertürk
07.07.2009, 12:28
Hugo Broos Barış'ı savunmanın sağında deniyormuş.

Bu mevkide oynayabilir mi acaba Barış ? :S

Halmanli
07.07.2009, 13:18
İnşallah başarılı olacaktır. Gerçi ben Trabzonspor'un son dönemdeki başarı yada başarısızlıklarının hiçbirinde hocaya pay çıkaramıyorum ama bakalım bu ne yapacak?

Cafer Bulur
07.07.2009, 14:41

Yönetimin gözüne sagbek ihtiyacini sokmak icin barisi o mevkiide oynatmak istiyordur.;)

Dogan
07.07.2009, 14:43
Yönetimin gözüne sagbek ihtiyacini sokmak icin baris o mevkiide oynatmak istiyordur.;)
Barış'ın savunmasını geliştirmek için de oynatıyor olabilir.

Hasan61
07.07.2009, 14:44

olmayacağını yakında anlar...........

Cafer Bulur
07.07.2009, 14:49
Barış'ın savunmasını geliştirmek için de oynatıyor olabilir.
Baris hücum yapmayi ögrendimi de artik savunma yapmaya baslayacak?:rolleyes:

Alihan Ertürk
07.07.2009, 14:50
Bu sezon sağbekte Göksu'yu izleyebiliriz.

Onur Civelek61
07.07.2009, 15:08
Bu sezon sağbekte Göksu'yu izleyebiliriz.

İnşallah:)

Murat Keçeci
07.07.2009, 15:17
geçen sene yapamadığımız şeyler;

1 kanatları etkili kullanmak
2 duran topları etkili kullanmak
3 sahaya iyi yayılmak

hocanın bu üç şeye ağırlık vermesi gerek biran önce sistemi oturtmalıyız.

My
07.07.2009, 15:47
Kanatları etkili kullanmak ve Yattara'yı göndermek bana çok tezat geldi :)

Cafer Bulur
07.07.2009, 15:55
Kanatları etkili kullanmak ve Yattara'yı göndermek bana çok tezat geldi :)
Dünya futbolunda kanat oyuncusu olarak bir tek yattarami var?:)

Emo91
07.07.2009, 15:58
TARAFTARA MESAJ
Açıklamalarının son bölümünde taraftarlarımıza mesaj veren tecrübeli teknik adam sözlerini şöyle tamamladı: “İç sahadaki taraftarımızın ve oradaki atmosferin ne kadar fantastik olduğunu biliyorum. Bunu hem kendim izlediğim maçlarda gözlemledim hem de sürekli olarak böyle anlatılıyor. Taraftarlardan tek ricam özellikle bu sezon, zorluk yaşadığımız anlarda takıma mümkün olan en büyük desteği vermeleri ve bunu sürekli etkin hale getirmeleri. Eğer zor anlarda bu desteği arkamızda hissedebilirsek takım tüm baskıyı ve zorluğu üzerinden atabilecektir.”

fazla lafa gerek yok, budur iste!
insallah bu sezonda adam bir gol kacirdi diye herkez ortaligi yikmaz ve destek olur!
aksi takdirde bizden bi tursu olmaz!

Vkgz
07.07.2009, 16:37
fantastikmi:) ses çıkmıyor yahu stadda ne fantastiği

Ali İhsan
07.07.2009, 16:39
Teknik Direktörümüz Hugo Broos, Medya Merkezimiz aracılığıyla Davras kampında yaptığı açıklamada bugün belirlenen 2009-2010 sezonu fikstürü ve hazırlık çalışmalarını değerlendirdi.

Herkesin bildiği gibi lige zor bir deplasman karşılaşmasıyla başlanacağına dikkati çeken Broos, “Ancak Sivas’ta zoru kolaya çevirip kazandığımız taktirde bizim için müthiş bir başlangıç olur. Sezona büyük bir özgüvenle gireriz” diye konuştu.
Broos şunları söyledi: “Ligin ilk haftasında son iki yılda şampiyonluğun eşiğine gelmiş, geçen sezon buna çok yaklaşmış bir takıma karşı deplasmanda oynayacağız. Onun için bu maçın zor olduğunu gizlemeye gerek yok . Ancak biz zoru kolaya çevirip kazandığımız taktirde sezona büyük bir özgüvenle gireriz ve bu da bizim için iyi bir başlangıç olur. Sivasspor’un ardından 9. haftada Galatasaray’la oynayacağımız maça kadar olan sürede nispeten daha düşük seviyedeki takımlara karşı çok iyi bir seri yakalama şansımız var. Bu da bizim için önemli bir fırsat. Yine memnuniyet verici olan 4 büyük maç arasında zaman olması. Bu durum işimizi kolaylaştıracaktır. Dolayısıyla lige çok zor bir maçla başlayıp, çok zor bir maçla bitireceğiz. Elbette her maç zor ama yine de takımlar arasında belirli bir seviye farkı olduğu gerçek”
HAZIRLIK PROGRAMI
Davras kampını başlı başına bu sezonki başarımızın alameti olarak gördüğüne de dikkati çeken Broos, şöyle devam etti: “Çünkü oyuncuların hem fiziksel performansları çok iyi hem de disiplin konusunda çok sorunsuz bir kamp geçiriyoruz. Burada özellikle fiziksel yüklenme üzerinde duruyorum. Hollanda da işin taktik tarafına eğilmeye başlayacağız. Orada oynayacağımız 4 hazırlık maçının ardından takımın taktiksel durumu ortaya çıkacak ve daha sonra da Sivasspor maçı bizim için başlangıcın ilk basamağı olacak.”
GEÇ GELEN OYUNCULAR
Kampa geç katılan oyuncuların durumunu da değerlendiren Hugo Broos, “Elbette ideal olan takım halinde toplu bir şekilde çalışmalara başlamaktır. Ama 22-23 hazirana kadar milli takımlarıyla kampta olan oyuncular için bu toleransı göstermek zorundayız. Çünkü dinlenmeleri de benim açımdan çalışmaları kadar önemli. Dinlenmiş olarak buraya geldikleri için de şu anda bizim açımızdan bu durum çok büyük bir sorun teşkil etmiyor. Ayrıca her biri çok deneyimli oyuncular oldukları için bu açığı da çok rahatlıkla kapatabiliyorlar. Bugünden itibaren sezon başına kadar 4 haftalık bir zaman dilimi var. Bu zaman bize fazlasıyla yetecek. Bu yüzden fazlasıyla bir sorun yaşmayacağız” diye konuştu.
TARAFTARA MESAJ
Açıklamalarının son bölümünde taraftarlarımıza mesaj veren tecrübeli teknik adam sözlerini şöyle tamamladı: “İç sahadaki taraftarımızın ve oradaki atmosferin ne kadar fantastik olduğunu biliyorum. Bunu hem kendim izlediğim maçlarda gözlemledim hem de sürekli olarak böyle anlatılıyor. Taraftarlardan tek ricam özellikle bu sezon, zorluk yaşadığımız anlarda takıma mümkün olan en büyük desteği vermeleri ve bunu sürekli etkin hale getirmeleri. Eğer zor anlarda bu desteği arkamızda hissedebilirsek takım tüm baskıyı ve zorluğu üzerinden atabilecektir.”

Kaynak: Resmi site.

Alihan Ertürk
07.07.2009, 16:41

O bizim içimizdeki sesleri duymuştur.

:D

özçelik61
07.07.2009, 16:46
Belçikalı birsürü arkadaşım hatta arkadaşıjmın ailesiyle yemek yedik geçen gün. Doğal olarak Hugo Broosu sordum hepsi çok meth etti, hep artı şeyler konuştular. Hatta bir kişi diyaloğun iyi olması için keşke asistan menejer Türk olsaymış dedi bende zaten öyle dedim. O zaman sizi şampiyon yapar dedim."" Bende inşallah dedim ve bunun şerefine şarabımızı tokuşturduk :) ""Kaliteli bir hoca aldık hepimizin içi rahat olsun

çok onemli bi ayrıntı değil kanımca

karatasof
07.07.2009, 17:00
Uzun zamandır eksikliğini beyan etmekten dilimizin kürke dönmesine inad bu senede ısrarla o mevkilere transfer yapılmaması ne kadar acaip.Şimdi bu eksiklere yeni TD Hugo Broos'ta parmak basmış.Bu takımın 3 eksik mevkii neresidir diye yoldan adam çevirip sorsan
1.Sağ bek
2.Sol açık
3.İyi bir Golcü
diye sayabilecek iken bu sezon yapılan transferlerin hiç birinin bu mevkilere olmamasını akılla izaha kalkışmanın anlamı yok?Şimdi Hoca bunlardan Sağ Bek ile Sol açık ihtiyacını yönetime bildirmiş.O da güzel bir gelişme en azından.Tabi forvette iyi bir gol atan adam ihtiyacını neden itiraf etmemiş bilemiyorum.Zannederim çok yakında özellikle Hollanda kampında yapılacak olan hazırlık maçları ile bu eksikte Hoca tarafından açık bir şekilde görülecektir.Bu eksikleri görebilmek için Hugo Broos olmaya da gerek yok aslında ancak Başkanın bir taraftan ''Her sezon öncesi yirmi transfer yapamadığımız için üzgünüz'' diyerek ironik eleştiriler yaparken yapılan 4 transferinde herkesin bildiği mevkilere olmaması ya da daha doğru deyişle derde deva olmamasına ne demeli?

Hasan61
07.07.2009, 17:04
O bizim içimizdeki sesleri duymuştur.

:D
işler kötü giderkenki sesi duymamıştır inşallah:p

halil ibo
07.07.2009, 17:07
işler kötü giderkenki sesi duymamıştır inşallah:p

Onları zaten alenen ifade eden gurup var.Maalesef onları duyacak.:)

yorumsuz6117
07.07.2009, 17:07
“İç sahadaki taraftarımızın ve oradaki atmosferin ne kadar fantastik olduğunu biliyorum. Bunu hem kendim izlediğim maçlarda gözlemledim hem de sürekli olarak böyle anlatılıyor''.....
broos acaba hangi maçı izledi..geçen sene tribünlerin hiç sesi çıkmadı..o kadar sessizdiki oyuncuların sesleri duyuluyordu..:D

İHTİLALL
07.07.2009, 17:18
Uzun zamandır eksikliğini beyan etmekten dilimizin kürke dönmesine inad bu senede ısrarla o mevkilere transfer yapılmaması ne kadar acaip.Şimdi bu eksiklere yeni TD Hugo Broos'ta parmak basmış.Bu takımın 3 eksik mevkii neresidir diye yoldan adam çevirip sorsan
1.Sağ bek
2.Sol açık
3.İyi bir Golcü
diye sayabilecek iken bu sezon yapılan transferlerin hiç birinin bu mevkilere olmamasını akılla izaha kalkışmanın anlamı yok?Şimdi Hoca bunlardan Sağ Bek ile Sol açık ihtiyacını yönetime bildirmiş.O da güzel bir gelişme en azından.Tabi forvette iyi bir gol atan adam ihtiyacını neden itiraf etmemiş bilemiyorum.Zannederim çok yakında özellikle Hollanda kampında yapılacak olan hazırlık maçları ile bu eksikte Hoca tarafından açık bir şekilde görülecektir.Bu eksikleri görebilmek için Hugo Broos olmaya da gerek yok aslında ancak Başkanın bir taraftan ''Her sezon öncesi yirmi transfer yapamadığımız için üzgünüz'' diyerek ironik eleştiriler yaparken yapılan 4 transferinde herkesin bildiği mevkilere olmaması ya da daha doğru deyişle derde deva olmamasına ne demeli?
Yau Tekke olayındaki gavur inadını anladıkta hadi...
Hakikatten şu eksik mevkiler kravat,ceketin altında don gibi..
Bu senede unuturlarsa tüm zamanların en komik fıkralarından birini üreteceğiz..
İki sezon ve tam 29 oyuncu transfer eden kulüp yine sağbek almayı unuttu!:):)

My
07.07.2009, 17:33
Dünya futbolunda kanat oyuncusu olarak bir tek yattarami var?:)Cafer ona bakarsan dünyada yığınla sağ bekte var sol açıkta. Sonuç? :)

Süleyman Baykan
07.07.2009, 18:04
“İç sahadaki taraftarımızın ve oradaki atmosferin ne kadar fantastik olduğunu biliyorum. Bunu hem kendim izlediğim maçlarda gözlemledim hem de sürekli olarak böyle anlatılıyor''.....
broos acaba hangi maçı izledi..geçen sene tribünlerin hiç sesi çıkmadı..o kadar sessizdiki oyuncuların sesleri duyuluyordu..:D

ankaragücü maçı olabilir son dakikada umutun golü ile 2-1 aldığımız maç havai fişek filan bir de sezonun en iyi tezahurat olan maçıydı bizim için baya renkli idi o maç; o maçı izlemişse böyle düşünmüştür ama genel olarak renkli ateşli bir stadımız var maçlarda ne kadar çekirdek çitlesekte:D

Alihan Ertürk
07.07.2009, 19:46
http://ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_z1_broos001.jpg

"Müthiş bir başlangıç olur"

Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos, Turkcell Süper Lig'in ilk haftasında Sivasspor ile yapacakları zorlu maçı kolaya çevirerek kazanmaları halinde, müthiş bir başlangıç yapacaklarını söyledi.

Broos, kulübün internet sitesinde yaptığı açıklamada, Turkcell Süper Lig fikstürü ile bordo-mavili takımın Isparta'da yaptığı hazırlık çalışmalarını değerlendirdi. Lige zor bir deplasman karşılaşmasıyla başlayacaklarını vurgulayan Broos, ''Ancak Sivas'ta zoru kolaya çevirip kazandığımız takdirde, bizim için müthiş bir başlangıç olur. Sezona büyük bir öz güvenle gireriz'' dedi. Broos, ligin ilk haftasında son iki yılda şampiyonluğun eşiğine gelmiş, geçen sezon ise buna çok yaklaşmış bir takıma karşı deplasmanda oynayacaklarını kaydederek, şöyle devam etti:
''Onun için bu maçın zor olduğunu gizlemeye gerek yok. Ancak biz zoru kolaya çevirip kazandığımız takdirde, sezona büyük bir öz güvenle gireriz ve bu da bizim için iyi bir başlangıç olur. Sivasspor'un ardından 9. haftada Galatasaray ile oynayacağımız maça kadar olan sürede nispeten daha düşük seviyedeki takımlara karşı çok iyi bir seri yakalama şansımız var. Bu da bizim için önemli bir fırsat. Yine memnuniyet verici olan, 4 büyük maç arasında zaman olması. Bu durum işimizi kolaylaştıracaktır. Dolayısıyla lige çok zor bir maçla başlayıp, çok zor bir maçla bitireceğiz. Elbette her maç zor ama yine de takımlar arasında belirli bir seviye farkı olduğu gerçek.''

HAZIRLIK PROGRAMI
Oyuncuların fiziksel performanslarının çok iyi olduğunu, disiplin konusunda ise sorunsuz bir kamp geçirdiklerini anlatan Broos, ''Burada özellikle fiziksel yüklenme üzerinde duruyorum. Hollanda'da işin taktik tarafına eğilmeye başlayacağız. Orada oynayacağımız 4 hazırlık maçının ardından, takımın taktiksel durumu ortaya çıkacak ve daha sonra da Sivasspor maçı bizim için başlangıcın ilk basamağı olacak'' dedi.

Kampa geç katılan oyuncuların durumunu da değerlendiren Broos, şöyle devam etti:
''Elbette ideal olan takım halinde, toplu bir şekilde çalışmalara başlamaktır. Ama 22 ile 23 Haziran'a kadar milli takımlarıyla kampta olan oyuncular için bu toleransı göstermek zorundayız. Çünkü dinlenmeleri benim açımdan çalışmaları kadar önemli. Dinlenmiş olarak buraya geldikleri için de şu anda bizim açımızdan bu durum çok büyük bir sorun teşkil etmiyor. Ayrıca her biri çok deneyimli oyuncular oldukları için bu açığı da çok rahatlıkla kapatabiliyorlar. Bugünden itibaren sezon başına kadar 4 haftalık bir zaman dilimi var. Bu zaman bize fazlasıyla yetecek. Bu yüzden fazlasıyla bir sorun yaşamayacağız.''

TARAFTARA MESAJ
İç saha maçlarındaki taraftarların coşkusunu ve stadyumdaki atmosferin ne kadar fantastik olduğunu bildiğini ifade eden Broos, açıklamasını şöyle tamamladı:
''Bunu hem kendim izlediğim maçlarda gözlemledim hem de sürekli olarak böyle anlatılıyor. Taraftarlardan tek ricam, özellikle bu sezon, zorluk yaşadığımız anlarda takıma mümkün olan en büyük desteği vermeleri ve bunu sürekli etkin hale getirmeleri. Eğer zor anlarda bu desteği arkamızda hissedebilirsek takım tüm baskıyı ve zorluğu üzerinden atabilecektir.''

www.ligtv.com.tr

KemaL_Ts
08.07.2009, 01:14
1.Sağ bek
2.Sol açık
3.İyi bir Golcü

abi kaliteli forvet zaten alinacak.. ja perisic gelecekmis yada fatih tekke. belki forvet transferi garanti oldugu icin adam bu istegini belirtmemistir.

bocek
08.07.2009, 01:50
bu hoca inşallah güzel günler gösterir bize. benim güvenim tam. tek düşüncem fikstür. ilk maç sivasla son maç fenerle... çok kritik çok... bide "iyi bir golcü" değil "iyi 2 golcü" lazım. şampiyonluk isteniyorsa lafla değil garantiye alınmalı iş.

aurora
08.07.2009, 11:21
Uğur Meleke / Milliyet

Broos ve Belçika kanalı
* * *
Broos’un Trabzon’da bir başka avantajı da Belçika kökenli futbolcuların çokluğu... Yattara, Antwerp’te oynadığı 3 yıl boyunca Broos’un Mouscron’u ve Anderlecht’iyle karşılaştı. Colman Germinal’deyken, Broos Genk’teydi. Geleceğe yatırım amaçlı düşünülen iki Belçikalı Boffin ve Brüls de muhtemelen Broos’un kapsama alanındadır. Belki de Trabzon’un 90’lı yıllarda Gürcistan’la kurduğu başarılı kanal, Ersun Yanal-Hugo Broos eliyle bu kez Belçika’yla kurulabilir

aurora
08.07.2009, 11:24
YORUMLAR

1
hugo cok ıyı bır transfer, ama trabzon taraftarı hakkında yorum yapanlar; trabzonda dogmayım buyumeden bu tafartarı anlayamazlar Son olarak; ersun yanala bıraz daha sabır gosterılseydı 5. ancak olurduk.(senol gunese gosterılen sabrın cok ustunde sabır gosterılmıstır.) maniax61 (http://tumspor.doksanartibir.com/yorumcu-maniax61.html) trabzonspor (http://tumspor.doksanartibir.com/ara-trabzonspor-29.html)[/URL]

2
adam sizin iyiliğinize yazmış kardeşim ve bross uda övmüş trabzonlular niye tepki veriyonuz bence yönetimden çok trabzonun taraftarına sabır ve her şeye burnunu sokmaması öğretilmeli adam ne güzel yazmış bross iyi olur diye yazıyı nerden okuyonuz bilmemki [URL="http://tumspor.doksanartibir.com/yorumcu-gyam.html"]gyam (http://tumspor.doksanartibir.com/ara--111.html) adam (http://tumspor.doksanartibir.com/ara-adam-371.html)güzel (http://tumspor.doksanartibir.com/ara-guzel-2.html)yazmış (http://tumspor.doksanartibir.com/ara-yazmis-2999.html)

3
biz senın ney pamya calıstıgınıda bılıyoruz mıllıyet yazarı kımın ıcın neye calısıtgınıza anlarız istanbul medyası oyle ola orta heryerde konusma kımlere tas attıgının farkında degılsın galıba lazusagı (http://tumspor.doksanartibir.com/yorumcu-lazusag%FD.html) istanbul (http://tumspor.doksanartibir.com/ara-istanbul-609.html)medyası (http://tumspor.doksanartibir.com/ara-medyasi-8853.html)

4
ne alaka ya sen olayı kendi algılama kapasitenle anlamışsın ve kendi düşünceni yazmışsın hügo çok iyi bir transfer anlayana tabi Burak (http://tumspor.doksanartibir.com/yorumcu-Burak.html) alakaya (http://tumspor.doksanartibir.com/ara-alakaya-7077.html)maydanoz (http://tumspor.doksanartibir.com/ara-maydanoz-21482.html)işte (http://tumspor.doksanartibir.com/ara-iste-1143.html)

---------------------------
Buda taraftarımızın yorumu :) yukardaki yazıya

61imhotep61
08.07.2009, 11:28

ya nezamandır bunu anlatmaya çalışıyorum.biz trabzonda baskı kuramazsak o cehennemi yaratamazsak kimi alırsak alalım unutun şampionluğu.taraftarın işi klubü coşturmaktır.itici güç olmaktır.bırakalım transferi filan.yönetim uğraşsın onunla.biz cehennemi nasıl oluşturacaz onu konuşalım...

Halmanli
08.07.2009, 11:32
gelen giden hocalar hep diyor şuraya transfer lazım buraya lazım diye transferler ilgisiz yerlere yapılırken üstüne üstlük futbolcu satılıyor ama başarısızlıkta yine faturayı hocaya kesiyorlar. ne güzel alem

28TS61
08.07.2009, 11:47
almanca ve flamence bilmesi takim icin iyi oldu diye düsünüyorum.
uyum sorununu cabuk atlatir ve futbolcular ile irtibatini daha kolay saglayabilir.
mesela fransizca bilen ile fransizca. almanca bile ile almanca konusabilir.
bu bir avantaj olarak görülmeli

serdar
08.07.2009, 13:21
Sevdim Hocamizi, insallah sabir gösterilir... Insallah Yönetimimiz 6 ay sonra Senol Hocayi getiririz hesaplari yapmiyordur...

hasannuhoglu
09.07.2009, 00:00
takımdaki bazı oyncular hakkında felaket bi belirsizlik var.su anki durumu yorumlarsak : hüseyinin gitmesi cok yerinde oldu.takımın el freni artık yok.songun yerine gelcek alternatif transfer yok.alamazlarda.3 kulvarda yarıscagımızı düşünürsek kesinlikle takımda kalması lazım.isaac'in kiralık deil direk elden cıkarılması gerektigini düşünüyorum.ondan trabzonspora fayda gelmez.yattaranın da satılıp isim yapmış sag kanat ve forvet alınması taraftarıyım..broos artık gidecek oyucuları netleştirmesi lazım.bu belirsizlik ortamı hic hoş deil

Sümeyye Şahin
09.07.2009, 13:29
Hazır mısınız?

Teknik direktör Hugo Broos, Isparta Davraz'da dün sabah yapılan idman sonrasında muhabirimiz Cevat Kol'a özel açıklamalarda bulundu. Isparta'nın Davraz bölgesine hayran kaldığını ifade eden Belçikalı teknik adam, "Burası kondisyon yüklemek içhttp://www.fotomac.com.tr/2009/07/09/im/35472E97B3F22D438004BB04x.jpgin hazırlanmış sanki. Çalışmalarımız çok verimli geçiyor" ifadesini kullandı.

Trabzon'a geldiği için
http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/click.ads?n=af578454)
mutlu olduğunu kaydeden Broos, "Futbolcularla çabuk uyum sağladık. Zaten benim gittiğim her yerde bu böyle olmuştur. Oyuncularımla yakın bir diyalog kurmalıyım ki çıktığımız yolda başarıyı yakalayalım. Bu sezon çok iyi işlere imza atacağız. Trabzonspor taraftarı şov yapmaya hazır olsun" diye konuştu.
Cevat Kol

oguzhann
09.07.2009, 13:30
günden güne ısınıyorum bu adama.sonunda gerçekten koşan bir takım izleyeceğiz.

salihismet
09.07.2009, 13:57
günden güne ısınıyorum bu adama.sonunda gerçekten koşan bir takım izleyeceğiz.

Evet, Trabzonspor gecen sezondan cok daha kaliteli futbol oynayacaktir, fakat bu sampiyonlukmicin yeterli olacakmidir onuda,
zaman gösterecek?

Emre B.
09.07.2009, 14:06
Acaba hocamız idmanlarda hangi sistemi deniyor?

Timur Öztürk
09.07.2009, 14:15
kesinlikle 4-6-0:D

tuncay1984
09.07.2009, 14:17
hayret bugun f.tekke basligi yok forumda

TrabzOnLy
09.07.2009, 14:25

sanırsam tek forvetı denıodu 4-5-1 ve 4-2-3-1 olması lazım yanlıs hatırlamıosam

Mert Oğuzlu61
09.07.2009, 14:33
Kesinlikle tek forvetli sistemi uygulamalıdır hugo broos, ŞUANKİ kadromuza göre bize en uygun sistem bence:

__________tony sylva__________

__tayfun__song____egemen_____cale

_______tjikuzu_____selçuk________

____yattara____colman_____alanzinho

__________gökhan ünal_________

işte budur, yani 4-2-3-1... ama bu durumdada şöyle bir problem ortaya çıkıyor, sahada 7 yabancımız olmuş oluyor, hepside kaliteli adam hangisini çıkaracaksın gelde düşün? :)

TrabzOnLy
09.07.2009, 14:35
Kesinlikle tek forvetli sistemi uygulamalıdır hugo broos, ŞUANKİ kadromuza göre bize en uygun sistem bence:

işte budur, yani 4-2-3-1... ama bu durumdada şöyle bir problem ortaya çıkıyor, sahada 7 yabancımız olmuş oluyor, hepside kaliteli adam hangisini çıkaracaksın gelde düşün? :)

song gıdıcı zaten ama kaldıgınıda dusunursek bence yattara kesılebılır ıkısınıde aynı anda degılde yarı yarı kullanmak daha ıyı olabılır bence

TrabzOnLy
09.07.2009, 14:37
song gıdıcı zaten ama kaldıgınıda dusunursek bence yattara kesılebılır ıkısınıde aynı anda degılde yarı yarı kullanmak daha ıyı olabılır bence

yattara alanzınho ıkılısınden bahsedıorum

yorumsuz6117
09.07.2009, 14:37

yattara,alanzinho,colman,gökhan ilerde gerçekten çok iyi bir dörtlü gökhanın yerine fatih olsa zaten muhteçeş olur..deplasmanlarda mahvederiz rakibi..

Timur Öztürk
09.07.2009, 19:29
tony

tayfun giray egemen cale

tjikuzu

selçuk
colman

yattara alanzinho

gökhan

ozturk
10.07.2009, 09:58
teknik direktör şu an iyi ama pratikte ne olacak görmek gerek..

benim için şu ana kadar tek olumsuz şey sol kanata adam istemesi..

zaten 2 tane sol kanat var daha neden istiyor??

İskender YILMAZ
10.07.2009, 10:04

Sylva'nın yerine Onur geçsin kaleye, pek bişey değişmez bence .. :)

En iyi diziliş kesinlikle, inşallah Broos da böyle düşünüyordur .. Ama Fatih Tekke transferi bu en iyiyi, muhteşeme, mükemmele çevirir .. Hadi yönetim .. :)

toksoy61
10.07.2009, 10:16

Avrupalı bir hoca koşmayan, pres yapmayan, mücadele etmeyen, defansif anlamda sıfır olan Alanzinho, Yattara ve Gökhanı aynı anda oynatmaz bana göre. Gökhan forvet olur yedeği Umut. Alanzinho oynadığı zaman Yattara yedek bekler. Yattaranın yerine takım defansının aksamaması için Engini solda oynatabilir yada sağda serkanı.

karatasof
10.07.2009, 10:21
Hoca'nın tespitleri benim açımdan önemli.İlk olarak Sağ Bek istiyor ki bu iki sezondur yapılan onlarca transfere rağmen hala giderilememiş olan ve artık müzminleşen bir sorun halini aldı.Umarım bu defa Hoca bu eksiği giderebilmek için iyi bir transfer yaptırabilir.İkincisi Sol Açık.Kimi arkadaşların bu mevkiide Alanziinho ve Baytar'ın var olduğunu beyanla anlamsız bulsalar bile bence de transfer gereken bir mevkii diye düşünüyorum.Alan geçen sene gerek uyum sorunu gerekse TD takdiri sebebiyle çok az forma giysede oynadığı futbolla sol kanattan çok forvet arkasında ve serbest oynamayı benimsiyor.Daha doğru bir söylemle Alan tipik bir kanat oyuncusu değil.Baytar'ı çok izlemedim dolayısıyla yorum yapmam doğru olmaz ancak tipik bir kanat oyuncusu olsa bile avrupa ve lig maçları oynayacağımızı düşünerek iyi bir alternatifi olması gerekir diye düşünüyorum.Zaten TS'umuz uzun zamandır alternatifsiz futbolcuların kendilerini ''tek adam'' olarak vehmetmelerinin ceremesini de çok çekti.Bu sebeple ben hocanın bu iki tespitinin fazla değil aksine forvete iyi bir golcü istememesinden dolayı eksik bile buluyorum.Sanırım Hoca bu eksiği Hollanda kampında yapılacak hazırlık maçlarının seyrine göre dile getirecektir.Bu sebeple daha şimdiden forvet için bol alternatifli bir listenine de hazırda tutulması gerekir diyorum.Bugün itibarı ile Davraz'da kampın sona ereceği için Hollanda kampına kadar futbolcu ve teknik heyete iyi istirahatler diliyorum....

Erdem Keser
10.07.2009, 10:25
10 Temmuz 2009
Broos’tan ‘U’ dönüşü

Belçikalı teknik adam, orta alandaki kalabalık nedeniyle 4-4-2 olan klasik sistemini tekrar gözden geçirme kararı aldı. Deneyimli hoca, orta alanı beşleyip forveti teke düşürmeyi planlıyor.

Karadeniz temsilcisinde Isparta kampı teknik direktör Hugo Broos’un takımı tanımadan önceki planlarının değişmesine neden oldu... İlk açıklamalarında sürekli olarak, “Ben 4-4-2 sistemini benimsemiş bir teknik adamım. Trabzonspor’da da bunu uygulatmak için çalışacağız” ifadelerini kullanan Belçikalı, orta alandaki oyuncu kalabalığını çözmek için düğmeye bastı. Bu paralelde savunmayı Cale, Giray, Egemen ve Serkan Balcı dörtlüsünden kurup, orta alanı ise beşleyen deneyimli antrenör, genelde Selçuk, Tjikuzu, Yattara, Colman ve Alanzinho üzerinde durdu. Broos, bu gelişmeler doğrultusunda forvette ise tek bir ismi tercih edecek.
Son karar Hollanda’da
Çift kalelerde Gökhan Ünal ve Umut Bulut’u yakından izleyen Trabzonspor’un hocasının, son kararı Hollanda’da yapılacak olan hazırlık karşılaşmalarından sonra netleşecek. Ancak Broos’un 4-5-1 sistemine takılıp kalmayacağı, rakibi ve performanslara göre yine 4-4-2’ye de geçiş yapabileceği kaydedildi.

champions
10.07.2009, 11:05
Maarten Martens'i 19 yaşında, Vanden Borre'yi 15 yaşında, Vincent Kompany'yi 17 yaşında Andelecht A takımına çıkaran ismin Hugo Broos olduğunu biliyor muydunuz?:)

Yıllardır genç oyuncular konusunda sıkıntılı olduğumuz düşünülürse Hugo Broos bu anlamda tam isabet gibi duruyor.Kadromuzda kendilerine ispatlamak için şans bekleyen birçok genç ve yetenekli futbolcumuz var.Geriden başlayarak;Onur-Göksu-Ceyhun-Ferhat-Barış-Zafer ve son olarak bazı mevkilerde yaşanan sayısal eksiklik farkedilmiş olacak ki Eren ve Mustafa'da yeni sezonda kadromuzda olacak isimlere eklenmiş.Stoperde yaşadığımız belirsizlik ve boy ortalamasına baktığımıza Mustafa'nın, ileride Gökhan ve Umut'a alternatif bir ismin olmamasına baktığımızda Eren'in kağıt üzerinde oldukça doğru tercihler olduğunu söyleyebiliriz.

Ben hocadan genç oyuncular konusunda ümitliyim.Bilhassa Göksu şans verildiği taktirde kısa zamanda çok iyi yerlere gelebilecek potansiyele sahip.Sezon sonunda bu genç oyunculardan en azından 1-2'sinin takımın önemli isimlerinden biri haline getirebilirsek, bu bile başlı başına bir TD başarısı olarak Hugo Broos'un karnesine yazılır.

Cafer Bulur
10.07.2009, 12:40
Gökhan veya umutla tek forvet oynanamayacagini broos yakinda görecektir bence.

Sistemini de 4-5-1 olarak oturtmak istiyorsa forvet transferi de isteyecektir kanimca.

Yönetimin bu durumda hocanin isteklerini karsilayip karsilamayacagini merak ediyorum.

Samet Yildirim
10.07.2009, 13:09
Gökhan veya umutla tek forvet oynanamayacagini broos yakinda görecektir bence.

Sistemini de 4-5-1 olarak oturtmak istiyorsa forvet transferi de isteyecektir kanimca.

Yönetimin bu durumda hocanin isteklerini karsilayip karsilamayacagini merak ediyorum.

4-4-2 icin orta sahamiz uygun oldugunu düsünmüyorum ve dahada önemlisi umut-gökhan oynadigi zaman yedek yok(sonradan oyuna koyacak)

bakalim nolacak...belki atiba gelirse orta sahamiz uygu olabili 4-4-2 icin..

Mehmet Ç.
10.07.2009, 19:38

Kadro böyle olabilir mis? Song yerine Giray bu kesin!!

-----------------TONY----------------
SERKAN--GIRAY--EGEMEN--CALE
---------------TJIKUZU---------------
---------SELCUK--COLMAN---------
YATTARA----------------ALANZINHO
---------------GÖKHAN---------------

Yavuz Hasan
10.07.2009, 19:40
hoca ya umut u tercih ederse forvette ki bu gidişle öyle olacak gibi ya çift forvet olur ya umut tek oynar

a d bacan
10.07.2009, 23:38
şu yattarayla ilgili gazetelerde çıkan ,dikine oynalarını istemesi eğer ki doğru ise ben tuttum bu hocayı

bize dikine oynayacak futbolcu yoktu alan geldi birazcık fark etti
herkes dikine oynasın bu sene bu iş tamamdır inşallah

Hoca nın yan top istememesi çoook hoşuma gitti...

son zamanlarda duyduğum en iyi haber olma özelliğini taşıyor.

jako13
11.07.2009, 00:14
Hoca çalışkanlığını,disiplini olumlu izlenim bırakıyor..öte yandan oyunu hızlandırma gayreti önemli bir tercih olarak değerlendirilmelidir. Futbolcular biraz daha hocaya uysa,söylenenleri yapsa daha hızlı bir oyunu,baskılı oynayabiliriz. Ama kesinlikle sağlam ve ileri iyi deplase olabilen bir sağ bek şart...!!!

Özkan
11.07.2009, 02:26
şu yattarayla ilgili gazetelerde çıkan ,dikine oynalarını istemesi eğer ki doğru ise ben tuttum bu hocayı

bize dikine oynayacak futbolcu yoktu alan geldi birazcık fark etti
herkes dikine oynasın bu sene bu iş tamamdır inşallah

Hoca nın yan top istememesi çoook hoşuma gitti...

son zamanlarda duyduğum en iyi haber olma özelliğini taşıyor.Bu olay hocayı pek tanımadığımızı da ortaya çıkardı. Broos'un kanatlara çok önem verdiğini sanardım. Hem kaldı ki, Yattara çizgi oyuncusudur ve çizgide kalmadı hâlinde daha verimli olacağını düşünüyorum.

Takımın asıl kanayan yarası ise rakip savunmadan dönen toplar. Selçuk ve Ceyhun gibi sert ve isâbetli şutla çekebilen orta saha elemanlarına rağmen ersun Yanal döneminde bu topları kullanamamız düşündürücüydü.

yorumsuz6117
11.07.2009, 02:27
Bu olay hocayı pek tanımadığımızı da ortaya çıkardı. Broos'un kanatlara çok önem verdiğini sanardım. Hem kaldı ki, Yattara çizgi oyuncusudur ve çizgide kalmadı hâlinde daha verimli olacağını düşünüyorum.

Takımın asıl kanayan yarası ise rakip savunmadan dönen toplar. Selçuk ve Ceyhun gibi sert ve isâbetli şutla çekebilen orta saha elemanlarına rağmen ersun Yanal döneminde bu topları kullanamamız düşündürücüydü.
ceyhun zaten kaç maç oynadıki selçukta ligin ilk 5 maçından sonra etkili olamadı...

Paksoy
11.07.2009, 13:53
abimin çalıştığı yerde müdürlük yapan trabzonsporlu ,aynı zamanda metin diyadin le çok sıkı arkadaşmış.. ve metin hocayı aramış broos u öve öve bitirememiş,gördüğüm en iyi hoca demiş,:

bordo8mavi
12.07.2009, 14:45
http://www.milliyet.com.tr/Yazar.aspx?aType=YazarDetay&Date=12.07.2009&ArticleID=1114214&AuthorID=112&b=Hugo%20Broos:%20Senol%20Gunesin%20Flamancasi&a=U%C4%9Fur%20Meleke&ver=74

Bross hakkinda guzel bir yazi okumadan gecmeyin.Bence Bross basarili olacaktir.Guzel olacak guzel...

yorumsuz6117
12.07.2009, 23:52
Broos: Taşlar giderek oturuyor
'Her şey güzel gidiyor' diyen Broos, taşların giderek oturduğunu söyledi
Güzel bir kamp dönemi geçirdik. Futbolcuların çalışma temposundan ve yeni sisteme uyumundan memnunum” diyen Broos, lige kadar hazır duruma geleceklerini belirtti

MOTİVE OLUNCA
Trabzonspor Teknik Patronu Hugo Broos, takımda taşların yavaş yavaş yerine oturacağını belirterek, “Sisteme uyum konusunda futbolcuların istek ve arzusu mutluluk verici. Isparta kampı çok yararlı geçti.Futbolcuların çalışma temposundan gayet memnunum” dedi. Broos, Hollanda kampında düşündükleri sistemin oturması için yapacakları hazırlık maçlarının önemli olduğunu ifade ederek, “Takım Hollanda kampı sonrası çok daha iyi bir seviyeye geleceğine inanıyorum. Isparta'da ön hazırlık niteliğinde bir kamp dönemi geçirdik. Şimdi asıl çalışma Hollanda'da olacak” dedi.
TRANSFER KONUSU
Belçikalı hoca, transfer konusunda yönetim ile görüştüklerini, belli çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, “Şuanda belli noktalarda eksiklerimiz var ama hazırlık maçlarında gerçek ihtiyacımız olan bölgeyi tespit edip, ona göre hareket etmek istiyoruz. Bunun için transferde biraz daha beklemeyi planlıyoruz” dedi. Isparta kampında kendisini en çok etkilen olayın taraftarın böylesi bir yere dahi her gün gelip bizlere destek vermesi olduğunu dile getiren Broos, “Teknik adamlık hayatımda böyle bir ilgi görmedim. Bu sorumluluğumuzun ne kadar büyük olduğunu gösteriyor” diye konuştu.
MOTİVE OLURSA
Türk oyuncuların mantalitesinde motivasyonun rolünün büyük olduğunu ifade ederek, “Motive olmazlarsa yıkılıyorlar. Motive edildiklerin de her şeyi yapabilecek yetenek ve güç var. Sahada mücadeleci bir ekip yapmak için uğraşıyoruz. Bu düşünceye takımın adaptasyonu iyi düzeyde. Genç ve başarıyı isteyen bir ekibe sahibiz. Takımın iç dayanışması uyumlu. Böyle bir ekip ile başarı yolunda tabiî ki bir teknik adam olarak mutluyum. Taktiksel uyumu da yakaladığımız da farklı bir Trabzonspor izlettireceğiz” dedi.

sana güveniyoruz hocam..

Şenol Altunsoy
12.07.2009, 23:57
Seviyorum ben bu adamı ya

Mellih
13.07.2009, 00:18
Bu adam Trabzonsporumuza hakkaten yakışıyor.. Şimdiden kaliteli T.Direktör farkı ortaya çıkmaya başladı, ileri daha güzel olacak

Oktay AKKUŞ
13.07.2009, 07:06
13 Temmuz 2009
'90 dakika savaşacağız'

Trabzonspor´un hocası Hugo Broos, Isparta kampını değerlendirdi: “Mücadeleci bir takımın temellerini attık. Çalışmalarımız çok verimli geçti. Saldıran, çok koşan bir ekip olacağız”

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/7/18_262056_broos.jpg
Bordo-Mavililer’in Isparta kampının tamamlanmasının ardından, Belçikalı teknik adam Hugo Broos ülkesinin yolunu tuttu. Gitmeden önce ilk etap hazırlıklarını değerlendiren deneyimli çalıştırıcı, Hollanda kampının ardından çok daha iyi seviyeye geleceklerini belirtti. Broos, “Davraz’da ön hazırlık yaptık ve oldukça verimli geçti. Genel anlamda kondisyon ağırlıklı çalıştık. Şimdi taktiksel anlamda idmanlar yapacağız. Savaşan takımın temellerini attık, 90 dakika koşacağız, mücadele edeceğiz” ifadesini kullandı.
‘Takviye yapabiliriz’
Hollanda kampında yapacakları hazırlık maçları için konuşan Belçikalı hoca, “Tüm futbolcularımın sergileyeceği performans, benim için oldukça önemli. Takımın durumunu gördükten sonra, belki bir kaç takviyeye daha ihtiyaç duyabiliriz. Yurt dışı kampı sonrasında istediğimiz seviyeye ulaşacağımıza inanıyorum. Yeni sezon öncesi camiayı ve taraftarı umutlandıracağız” açıklamasında bulundu.
fanatik

matalar
13.07.2009, 08:18
hocam sağ bek eksiğini görmek için hazırlık maçına gerek yok.emrah eren den beri sağ bekimiz yok. bari biraz erken alında takıma uyum sağlasın.

gökçay61
13.07.2009, 17:20
hoca olarak bu takıma 2 transferi kesinlikle şart koşmalı birisi sağ bek birisi forvet ki aslında oda dedi bu kadro şampiyon olamaz diye..iş aslında yönetime düşüyor bize derhal forvet ve sağ bek almaları lazım..yoksa saç baş yolmaya devam edeceğiz..hocaya da fazla güvenmek istemiyorum ilk maçlar belli edecek çünkü ersuna gerçekten güvendim ama geldiğimiz nokta ortada şu dünyadan şampiyonluk görmeden gitmek istemiyorum :S

Tolunay Abdioğlu
17.07.2009, 20:12
Ntv Spor'dan okuduklarım.

Hugo Broos:Alanzinho ile Yattara takım oyunu oynarlarsa birlikte oynayabilirler.

Hugo Broos:Ben kariyerimde hiç bu kadar taraftar kitlesi görmedim.

Hugo Broos:Şuan da Song'un takımdan gitmesi gündemde değil ilerde ne olur bilemeyiz.

aldkmn
17.07.2009, 21:02
bu hoca çok dürüst....

şahinler61
18.07.2009, 01:20
hocamızın kariyerine baktıgımızda istikrarlı bir hoca oldugunu görüyoruz

RWD Molenbeek (http://www.transfermarkt.co.uk/en/verein/2973/rwd-molenbeek/uebersicht/startseite.html) takımında 3 sene FC Brügge (http://www.transfermarkt.co.uk/en/verein/2282/fc-bruegge/uebersicht/startseite.html) takımında 6 sene Excelsior Mouscron (http://www.transfermarkt.co.uk/en/verein/1433/excelsior-mouscron/uebersicht/startseite.html) takımıda 5 sene RSC Anderlecht (http://www.transfermarkt.co.uk/en/verein/58/rsc-anderlecht/uebersicht/startseite.html) takımında 3 sene KRC Genk (http://www.transfermarkt.co.uk/en/verein/1184/krc-genk/uebersicht/startseite.html) takımında 3 sene ve malum Panserraikos Serres (http://www.transfermarkt.co.uk/en/verein/3385/panserraikos-serres/uebersicht/startseite.html) takımında yarım dönem çalışmış...bu bilgilere bakıldıgında bence hocanın başarısı ortaya çıkıyor.

Suayb
18.07.2009, 01:42
Laf degil, icraat var.. iste ben bunu severim... :)

My
18.07.2009, 12:28
Biraz kötü git hocam seni liğme liğme yaparız haberin ola :)

Erdem Keser
18.07.2009, 12:35
Samimiyetine ve açıksözlülüğüne inanıyorum hocamızın.Allah kendisine kolaylıklar versin bu forvetlerle.

ilhan
18.07.2009, 12:38
Her geçen gün biraz daha kanım kaynıyor adama :) Bizim forum sayfalarında yazdıklarımızı kameralar karşısında çekinmeden söyleyebilen bir hocamız var. Realist insanları her zaman seviyorum.

Osman Yavuz
18.07.2009, 12:59
Ünal ile ilgili yaptığı açıklamaları dinlendikten sonra bu adamın kıvırmayacağı apaçık ortaya çıkmıştır.Babacan adam.Hocamıza sonsuz başarılar.Kanımız ısındı gerçekten.

Emirhan Makul
18.07.2009, 13:08
Dün dedi ki ;

"Hollanda da bütün stad bizim tarftarlarımızla doluydu anladım ki bizi çok seviyorlar bunu bırakın ıspartaya sırf bizi görmek için otobüse binip 9 saat yolculuk yapıp gelen vardı bu bana çok garip geldi gerçekten çok şaşkınım"

lazkerem
18.07.2009, 13:13
yahu biriside eleştirsin şu adamı yakışmıyor bize Trabzonspor taraftarı değilmiyiz biz yoksa kendinize gelin:)

Muhammet Kurt
18.07.2009, 13:23
Vanavond oefent Hugo Broos met Trabzonspor tegen Standard. De 57-jarige coach begint bj de Turkse club mogelijk aan zijn laatste uitdaging. "Op mijn zestigste stop ik zeker. Maar hier zit iemand die kampioen wil worden", aldus Broos.
"Er is hier duidelijk respect voor mij", vertelt Broos in Het Laatste Nieuws. "Ik voel in alles en nog wat dat ik hier de baas ben."

"Ze doen niets zonder er eerst met mij over te spreken. Er zal hier niet plots een speler staan waarvan ik me afvraag: waar hebben ze die nu gehaald?"

Broos blijft alvast geen jaren meer trainer. "Ik ga dit geen tien jaar meer doen. Op mijn zestigste stop ik als trainer. Je mag me er binnen drie jaar op afrekenen Ik zeg niet dat ik stop met werken maar als trainer is het dan gedaan."

Vanavond oefent Trabzonspor tegen Standard. "Standard staat al verder", zegt Broos."Het is een goede graadmeter, Standard zou in Turkije ook voor de titel meedoen. Het kan verrijkend zijn om te weten wat we nog nodig hebben."

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu aksam Hugo Broos Trabzonsporla Standard'a karsi hazirlik maci var. 57 yasindaki teknik direktor belki de son gorevinde,bir demecinde 60 yasinda kesin teknik direktorlugu birakacagim aciklamasi olmustu. Ama burada sampiyon olmak isteyen bir takim var ve bana karsi inanilmaz saygilari var. Herseyiyle beraber kendimi burada tek patron hissediyorum.

Bana danismada hicbirsey yapiyorlar. Burada birden karsima bu nerden geldi diye bir oyuncu cikmiyacagina eminim. Ama ben teknik direktorluklugu bir 10 sene daha yapmiyacagim. 60 yasimda kesinlikle birakacagim. daha 3 senem var. Calismayi degil teknik direktorlugu birakacagim.

Bu aksam Tabzonspor bir hazirlik maci oyniyacak. Standard bizden daha hazir bir takim. Oyleki superlige katilsa sampiyonluga oyniyabilecek kapasitede. Bizim icin iyi bir olcu olacak bu mac. Eksik yerleri gorup ona gore transfer ihtiyacini netlestirebiliriz.

a d bacan
19.07.2009, 21:33
hocamız kandilimizi kutlamışlaR

BİZDE KENDİLERİNE BU BAŞLIKLA TEŞEKKÜRLERİMİZİ İLETİYORUZ
ALLAH cc kendilerine hidayet nasip etsin.

Emre EFENDİOGLU
19.07.2009, 21:48
İnşallah hocam 2 yenilgi alınca bizim traftar ve değerli Trabzon basınımız sizi linç etmez.

Alihan Ertürk
19.07.2009, 21:48
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/7/18_262056_broos.jpg

Güiza'yla da dalga geçen bir hocamız var ..:D

Helal sana Broos !!

Cafer Bulur
19.07.2009, 21:57
hocamız kandilimizi kutlamışlaR

BİZDE KENDİLERİNE BU BAŞLIKLA TEŞEKKÜRLERİMİZİ İLETİYORUZ
ALLAH cc kendilerine hidayet nasip etsin.
Ben de amin diyorum ve bu hocaya insan olarak gitgide isindigimi belirtmek istiyorum.:)

kenan_nr1
20.07.2009, 02:12
her sezon basinda seviyoruz, 3-5 mac yenilince kötü oluyor. bu sefer degisir herhalde.

el_conquistador
20.07.2009, 02:58
her sezon basinda seviyoruz, 3-5 mac yenilince kötü oluyor. bu sefer degisir herhalde.

zor degisir:D

Ali İhsan
20.07.2009, 11:27
Şimdi herkes hocaya karşı mesafeli, bekliyor. Ama eminim çoğu kişinin kafasında hazır cümleler var. Sivas maçına hatta Heerenveen,Bochum maçlarına sakladıkları...

Umarım daha önceki başarılı hocalarımıza bile yazılan iğrenç yazıları bu sayfada göremeyiz. Bunun için hiç tökezlememesi lazım hocanın ve takımın... Gerisi yalan, Trabzonspor'un hocasıysa ilk yenilgide "hoca deuldur" yorumu gelir...

leleuk87
20.07.2009, 11:54
hoca gercekten oturakli agirbasli ve bir o kadar da samimi gozukuyor tabi bunlari soylemek icin belki erken ama ilk izlenimlerim boyle

Selçuk Çetin
20.07.2009, 14:16
Arkadaşlar sabahtan beridir izlemediğim video bakmadığım site kalmadı hoca ile ilgili kararım Westham videosunu izleyince az çok oluşmuştu fakat biraz daha bakmaya başladım bordeux ve totenham maçlarınıda izledim kendi sahalarındaki,
ayrıca genk takımının başındaki 2,5 sezonunada tabiri caizse ince rapor çıkardım.
İşte Raporun ayrıntıları kendi açımdan,
2005 - 2006 genk takımı 5 olmuş fakat şampiyon takımdan daha az yenilmiş sıkıntıları gol atmakmış, HUGO Goran diye bir adam aldırmış sıkıntı çözülmüş, 2006 - 2007 2 ci olmuşlar yine şampiyon takımdan daha az yenilmişler son oynadıkları 10 maçta aldıkları 1 beraberlik 4 mağlubiyet onları şampiyonluk yolunda engellemiş (özelikle anderletch beraberliği ve bergen yenilgisi 4 mağlubiyetin ikisi son iki hafta)

2007 - 2008 sezonuna girerken takımın en önemli oyuncusu Kevin Vandenbergh (2005-2006 / 2006 - 2007 takımın en gölcüsü) satılınca yerine Barda Elianiv (16 Gol) diye bir oyuncu almış Hugo Broos İlk sezonunda takım en çok gol atan oyuncusu olmuş. fakat avrupada kötü giden maçlar Broos'un gönderilmesine neden olmuş.

Takımı daha çok hücüm futbolu özelikleri sergiliyor çok pas yapmadan hücum bölgesine geçip 4-5 kişi gol atmaya çalışıyorlar duran top organizasyonlarına tam yorum getiremedim golde bulabiliyorlar karambol oluşturmayada çalışabiliyorlar ama kontra atak yemeyen bir takım oluşturmaya çalışıyor, Kaleci Sinan Bolat onun zamanında A takıma yükselmiş ve 2 sezon 2. kaleci olarak değerlendirilmiş ve bu sezon forma şansı bulmaya başlamış.

Ayrıca ligimizden Malatya sporlu Toth balazs'ı Genk kulubüne aldıran kişi olarakta ligimizi takip ettiğini düşünüyorum, Toth balazs hala Genk klubünde.

Düşüncem odurki futbol yapımıza uyacak bir teknik adam 26 kişilik kadroda her yıl revizyona giden futbolcudan anlayan bir TD olduğunu düşünüyorum ve eğer iyi bir çalışma ortamı sağlayabilirsek iyi transferleri yapacak kapasitede avrupayı özelikle belçikayı bilen biri olması en son aldığı golcüsünün israilden alınmış olması dünya futbolunuda takip ettiğine işaret ediyor.

Daha uzundu biraz kırptım :D

Yanılmadığıma sevindim hocaya kanım gazetelerde çıkna haberleri gördükçe dahada ısınıyor antreman sahasına ilk gelip malzemeleri yerleştirmesi antranman alnını en son terk etmesi bence hoş hareketler. umarım skora bağlı yorumcuların eline düşmeden yükselen bir forma yakalayan bir takım oluşturu bizde her sene oturup adam gibi maç izleriz.
seney 34 maçta 26 galibiyet alırsak (şampiyon olamadığımız her yıl için galibiyet) 6 beraberlik (şampiyon olduğumuz yıllar için) ondan sonra ver elini şampiyonlar ligi

karatasof
20.07.2009, 14:27
Hoca konusunda taraftarda genel bir iyimserlik oluşmuş olması çok iyi.Ancak henüz işin çoook başındayız.Bu takım iki hazırlık maçı oynadı ve alınan sonuçlara bakarak fazla da iyimser olunmamalı diye düşünüyorum.Bizim ülkemiz gibi hele hele Trabzon gibi neticenin her zaman primer önemde olduğu yerlerde çalışmak zordur.Bu takımın Başkan'ı bile ''Hocamızın arkasındayız'' deyip cümlesini ''Mağlup oluncaya kadar'' diye tamamlıyor ise varın gerisini siz hesap edin.Aslında hesap kitapla kafanızı yormanıza da gerek yok biraz hafızanızı kurcalarsanız hatırlarsınız.( Bakınız TD Ersun Yanal'ın gönderilişi.....)

SDinc
20.07.2009, 14:41
Ben taktiğini çok beğendim , Ancak takımda tam olarak uygulayamadığını gördüm. Yeni hoca tabi , belli bir zaman bekliyeceğiz. Eğer sistemi oturtursa başarılı olacağına inanıyorum.

Atmaca
20.07.2009, 14:57
Ben bu hocanin iyi bir teknik adam olduguna inaniyorum.
Bu yönetimle en fazla yilbasina kadar dayanir.

seyyah61
20.07.2009, 17:05
Hoca konusunda taraftarda genel bir iyimserlik oluşmuş olması çok iyi.Ancak henüz işin çoook başındayız.Bu takım iki hazırlık maçı oynadı ve alınan sonuçlara bakarak fazla da iyimser olunmamalı diye düşünüyorum.Bizim ülkemiz gibi hele hele Trabzon gibi neticenin her zaman primer önemde olduğu yerlerde çalışmak zordur.Bu takımın Başkan'ı bile ''Hocamızın arkasındayız'' deyip cümlesini ''Mağlup oluncaya kadar'' diye tamamlıyor ise varın gerisini siz hesap edin.Aslında hesap kitapla kafanızı yormanıza da gerek yok biraz hafızanızı kurcalarsanız hatırlarsınız.( Bakınız TD Ersun Yanal'ın gönderilişi.....)
Baskan, "Maglup oluncaya kadar teknik direktörün arkasindayiz" demedi.
Saka yollu da olsa Türkiye'deki düzeni anlatmaya calisti.
Baskan da ikide bir teknik direktör degistirme yanlisi degil.
Benim tahminim Ersun Yanal'i da göndermek istemiyordu.
Baskilara dayanamadi ki kendisi de zaten "Kovmayacagim diye kendinize yemin bile etseniz baskiya dayanamiyorsunuz" dedi.
Broos da 3-4 mac yenilsin, baskan haricinde yönetimden bazilari hemen baslayacaktir Sadri Sener'i zorlamaya.
Bu anlayis degismedikce islerin düzelmesini ve istikrar saglamamizi beklemek sadece Polyannacilik olacaktir.

Emirhan Makul
20.07.2009, 18:58
Adım gibi biliyorum ezilerek hüsranla gideceksin bu klüpten ama ben seni hep iyi hatırlayacağım.

Çünkü sen delikanlı gibi çıktın özür dileyerek "Bu Takım Şampiyon Olamaz" dedin.

Açık sözlülüğün ve Yönetimden korkmayışın Dik duruşun için sana teşekkür ediyoruz.

Başarısız olsanda hep seni destekleyeceğim o sözün bence senin adamlığını belli etti Hugo.

Mehmet Zeki
20.07.2009, 19:09
Adım gibi biliyorum ezilerek hüsranla gideceksin bu klüpten ama ben seni hep iyi hatırlayacağım.

Çünkü sen delikanlı gibi çıktın özür dileyerek "Bu Takım Şampiyon Olamaz" dedin.

Açık sözlülüğün ve Yönetimden korkmayışın Dik duruşun için sana teşekkür ediyoruz.

Başarısız olsanda hep seni destekleyeceğim o sözün bence senin adamlığını belli etti Hugo.

Yuh abi. Ne oluyor? Daha sezon baslamadi. Önce transfer donemi bitsin bakalim. Gereki bolgelere takviye yapilmassa elbette sampiyon olamayiz. Ama ya yapilirsa?

Ilelioglu
20.07.2009, 19:10
Yuh abi. Ne oluyor? Daha sezon baslamadi. Önce transfer donemi bitsin bakalim. Gereki bolgelere takviye yapilmassa elbette sampiyon olamayiz. Ama ya yapilirsa?

Yani nedir bu sabirsizlik anlamiyorum...:rolleyes:

Sümeyye Şahin
20.07.2009, 19:11
Bu sefer yazık olmasın. Kulübümüze bir çok kazanım getirecek bir hoca. Her şeyin uzunu dileğiyle.

Emirhan Makul
20.07.2009, 19:12

Sadri Şener : 4 Transfer yapacağız dedik yaptık bizce gerek yok ama hoca istiyormuş araştırıyoruz.

Düz mantık Fatih tekkeye o kadar para veremem diyen yönetim o paranın üstünde transfer yapılırsa kendini son kez imha etmiş olacak o paranın altında da ne sağ bek nede forvet oyuncusu olduğuna göre burdan transferin zor olacağı maddesi çıkıyor.

İnşallah sizin dediğiniz gibi olur ve Transferler olur.

Ahmet Karadeniz
21.07.2009, 22:51
4-5-1 genellikle bu sistemle oynadık ama tüm sezon böle ara toplar felan olmaz acaba 4-4-2 geçen sene oynadığından bu sistemi mi oturtmaya çalışıyor geçen seneden oturmuş 4-4-2 ile güzel olacak bu sene hadi hayılısı

ilhan
21.07.2009, 23:06
Takımın pas grafiği her geçen büyüyor. Teşekkürler hocam.

Miraç Atalay Çiftçi
21.07.2009, 23:18
Bir kıvılcım çaktı, büyütmek yine kıvılcımı çaktıranda... Hade görelim seni, inanıyoruz!

Sefa Murat Dokuz
21.07.2009, 23:26
İlk yarıda alanzinho oyundayken çok güzel paslaşmalar gördük. Tek topu da fena yapmadık. 2. yarı kondisyon eksikliğimiz biraz vardı gibi ama takımı genel olarak beğendik.

Ilelioglu
22.07.2009, 00:12
Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos, oyundan memnun olduğunu söyledi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos, maçtan sonra yaptığı açıklamada 3. hazırlık maçımız oynadık, çok zor bir maç yaptık. Özellikle oyunun başında çok ciddi sorunlar yaşadık. 25 dakikaya kadar sorunları gideremedik. Bundan uzun bir yolculuk yapmamız, gerekse de yorgunluğun etkisi oldu. Fakat 25 dakikadan sonra kendimiz bulduk. Oyuna döndük ve daha sonra oldukça iyi bir oyun çıkardık. Oyunun başını bir kenara koyarsak, geri kalan bölümden oldukça memnunum" dedi.

Broos, "Sol kanatta sorun yaşıyoruz oraya bir takviye yapmalıyız Alan sol kanat oyuncusu değil şuan en büyük sorunumuz bu" diye konuştu.

Selahattin Aydınlı / Hollanda

Kaynak: haber61.net

oguzhann
22.07.2009, 00:35
geldiğinde aklımda soru işaretleri vardı ama şu an için memnunum.takıma belirli bir düzen,savaşçılık,mentalite hakim olmuş gibi geliyor.istikrardan yanayız,broosla istikrar diyelim :D

Mehmet Zeki
22.07.2009, 01:10
Bugun mactan sonra kosa kosa otobuse gitti ama yakalandi :D

Fatih Özkan
22.07.2009, 07:38
Maç esnasında not tutması beni çok sevindirdi...
Bence hoca dediğin not tutmalı...
Geldiği zamanlarda içimde bi şüphe vardı ama her maç sonrası yerini güvene bıraktı...
Takımda değişimler ortada...
Allah bozmasın!

Ahmet Karadeniz
22.07.2009, 08:45
erikson gelmedigine ilk başlarda uzulmustum ama hugo broos'u tanıdıkça kaliteli bi teknik adam oldugunu herkese gosterdi içimden bi ses bu hocayla sampiyonluga ulasır diyo.

İdris Toksoy
22.07.2009, 11:49
Trabzonsporun hiçbir hazırlık maçını izleme fırsatım olmadı ama yapılan yorumlara bakarak bi yorumlama yapmam gerekirse Hoca hakkında herkesin ilk intiba ı gayet olumlu yönde.inşallah istikrarlı başarı grafiği çizeriz.

Murat Acar
22.07.2009, 11:52
İki hazırlık maçınıda izledim ve ben her geçen gün bu hocaya çok daha fazla ısınmaya ve takdir etmeye başladım bizm en iyi transferimiz hocamız bence gerçekten takım kadroalrındakı ve oyuncu değişikliklerindeki seçimleri ve gençlerede şans vermesiyle takdire şayan bir hoca umarımki bizi şampiyon yapacaktır gerekli gördüğü takviyeleride yaparsa yönetim

Osman Pervaneli
22.07.2009, 12:01
hocaya cok isindim dogrusu
kampta görüstüm kendisiyle cok sempatik cok cana yakindi

Vkgz
22.07.2009, 12:04
sanki biraz huzursuz gibi geliyor bana. tv nin sırp oyuncunun transferi olmamış demesine tv benden daha iyi biliyor dedi.

ApoCaN28
22.07.2009, 12:06
Hocamız gayet iyi yahu...:D

Harun-61
22.07.2009, 12:09
seviyoruz seni Hugo :)

Erdem Keser
22.07.2009, 12:30
Alanzinho'ya ilk yarıda kaptırdığı top sonrasında bağırdı , ardından kanadını değiştirdi , sonrasında da oyundan aldı.Taviz yok.

oguzhann
22.07.2009, 12:36
Alanzinho'ya ilk yarıda kaptırdığı top sonrasında bağırdı , ardından kanadını değiştirdi , sonrasında da oyundan aldı.Taviz yok.
işte istediğim hoca tipi,acıma yok.

Emrullah
22.07.2009, 13:26
Hocaya çok güveniyorum, uzun yıllar bize faydalı olabilir. Fakat forvet alınmaması durumu O'nun da başını yer malesef. Bu yüzden yönetim çok acil koduyla iyi bir forvet transfer etmeli. Bu iyi kadroyu kimsenin heba etmeye hakkı yok, yüzdük yüzdek kuyruğuna geldik artık son hamleyi yapmaya yani iyi bir forveti almaya sıra geldi. Tüm camianın iyiliği için üçe beşe bakmadan çok iyi bir forvet alınmalı artık. Yalvarmamız gerekiyorsa yalvaralım, yönetimin ayaklarına mı kapanmamız gerekiyor kapanalım, ne gerekiyorsa yapalım, yeterki iyi bir forvet alınsın.

Ilelioglu
22.07.2009, 14:34
BROOS: "ALANZİNHO SOL KANAT OYUNCUSU DEĞİL"
Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos, Heerenveen maçında sergilenen performansın kendisini memnun ettiğini söyledi. Broos, oyunun başında istedikleri futbolu sahaya yansıtmada ciddi sıkıntılar çektiklerini belirterek, "Futbolcularım onlardan istediklerimi yapmak için yoğun çaba harcadı. Yattara'nın sakatlığı bizi biraz korkutsa da Barış Memiş'in performansı beni memnun etti. Ancak orta sahanın soluna bir takviye yapmamız gerekiyor. Bu mevkide ciddi sıkıntı yaşıyoruz. Alanzinho bir sol kanat oyuncusu değil. Orta sahadan o açığı kapatmaya çalışıyor. Mümkün olan en kısa zamanda buraya bir takviye yapmamız gerekiyor" dedi.

Kaynak : DHA

Samet Yildirim
22.07.2009, 15:07
Ilk geldiginde herkes hocaya salliyordu simdi ise herkes seviyor:)

Sabirziz, ön yargilar vs. birgün biter insallah.:)

KERİM
22.07.2009, 18:51
Bu arada Bizim istediğimiz ama şehir nedeniyle Gelmeyen Erikson İngiltere 4.Lig takımlarından Notts County Kulübü'nün Sportif Direktörü oldu.

:D T.D Bile değil :)

Sinem Yılmaz61
22.07.2009, 18:54
hocamiz gayet basarili, ve ona sonsuza kadar güveniyoruz!!!

Murat TONBUL
22.07.2009, 19:22
hocam iyi yoldasın böyle devam et.disiplinden taviz yok !!!

bordo61
22.07.2009, 20:23
sanki biraz huzursuz gibi geliyor bana. tv nin sırp oyuncunun transferi olmamış demesine tv benden daha iyi biliyor dedi.

Bunu bende yazacaktım foruma

bordo61
22.07.2009, 20:23
Bu arada Bizim istediğimiz ama şehir nedeniyle Gelmeyen Erikson İngiltere 4.Lig takımlarından Notts County Kulübü'nün Sportif Direktörü oldu.

4. lig mi ?

Özkan
22.07.2009, 20:41

Stad yapımından, futbolcu ve teknik direktör transferine birçok konuda tam yetkili oldu.

Bu arada, Coca Cola 2. liginde oynadığı için dalga geçtiğimiz bu takım dünyânın yaşayan en eski profesyonel futbol takımıdır.

Mustafa ÖZDEMİR
22.07.2009, 22:30
inşalkah sistemi oturtur ve ligi sallarız...

bordo61
22.07.2009, 22:35
Stad yapımından, futbolcu ve teknik direktör transferine birçok konuda tam yetkili oldu.

Bu arada, Coca Cola 2. liginde oynadığı için dalga geçtiğimiz bu takım dünyânın yaşayan en eski profesyonel futbol takımıdır.

Çok köklü takımmış bilmiyorduk

Alihan Ertürk
22.07.2009, 23:29
Broos'u çok seviyorum inşallah uzun yıllar takımın başında olur.

Olası bir beraberlikten sonra dimdik ayakta olman dileğiyle .. :)

Emirhan Makul
23.07.2009, 10:06
Broos'u arı da durduramadı

Çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Trabzonspor, Heerenveen maçının ardından dünü hafif tempoda geçen sabah idmanıyla tamamladı.

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/7/18_263416_23FAN4ARI-B.jpg

Önceki günkü maçta onbirde oynayan futbolcular antrenmanı düz koşunun ardından tamamlarken, diğer grup yarı sahada şut ve pas çalışması yaptı. Teknik direktör Hugo Broos, akşam antrenmanını iptal ederek oyuncularına yarım gün izin verdi. Öte yandan idman sırasında ayağını arı sokan Broos’a, sağlık ekibi hemen müdahale etti. Belçikalı hiçbir şey olmamış gibi çalışmasına devam etti.
Bugün rakip Maastricht
Bordo-Mavililer, dördüncü hazırlık maçını bugün teknik direktörlüğünü Fuat Çapa’nın yaptığı ve kadrosunda Faty Papy’nin bulunduğu Hollanda temsilcisi Maastricht’le yapacak. TSİ saat 20.30’da başlayacak olan karşılaşmanın naklen yayını ise bulunmuyor. Hugo Broos, Heerenveen maçında şans tanımadığı isimlere mücadelede görev verecek

Erbay
23.07.2009, 10:27
Hugo Broos'un başarılı olacağına olan inancım gün geçtikçe artıyor. Liverpool'da Torres'in gerektiğinde solbekin kademesine girmesi gibi bizde de bir şeyler oluyor sanki.

KUTADGU
23.07.2009, 10:46

Burada bir sıkıntısını dile getirmemiş Hugo Broos.

Medyaya gayet oturaklı ve de gayet nazik bir şekilde giydirmiş.

"Siz herşeyi biliyorsunuz" demenin nedeni de bu.

theo
23.07.2009, 10:56
BROOS: "ALANZİNHO SOL KANAT OYUNCUSU DEĞİL"
Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos, Heerenveen maçında sergilenen performansın kendisini memnun ettiğini söyledi. Broos, oyunun başında istedikleri futbolu sahaya yansıtmada ciddi sıkıntılar çektiklerini belirterek, "Futbolcularım onlardan istediklerimi yapmak için yoğun çaba harcadı. Yattara'nın sakatlığı bizi biraz korkutsa da Barış Memiş'in performansı beni memnun etti. Ancak orta sahanın soluna bir takviye yapmamız gerekiyor. Bu mevkide ciddi sıkıntı yaşıyoruz. Alanzinho bir sol kanat oyuncusu değil. Orta sahadan o açığı kapatmaya çalışıyor. Mümkün olan en kısa zamanda buraya bir takviye yapmamız gerekiyor" dedi.

Kaynak : DHA

alazinho ilk alınacağı zaman ben bi yorum yapmıştım alanzinho sol kanat oyuncusu değil diye...sağ kanattan daha etkili bindirmeler yapıyor demiştim ve de videolarını izlerseniz hep topu sağdan alıyor...benimle bazı renktaşlarım dalga geçer gibi konuşmuştu...bak dediğimi hoca da gördü... :)

aurora
23.07.2009, 12:14
Teknik Direktörümüz şu ana kadar gerek taktiksel anlamda gerekse genel tavır anlamında çok iyi izlenimler verdi. Alanzinho sol kanat oyuncusu değil açıklamasıda çok doğru bir tespit. (Tabi bizim onun bu tesbiti hakkında çokbilmişlik yaptığımız algılanmasın). Ancak Sanki adam çok sade. Herşeyi ile olması gerektiği kadar ne eksik ne fazla. Adamda biraz karizmatik ve rakiplere gıcık verecek Fatih Terim tarzı olmalı :) Espri tabi bu. Broos sana güveniyoruz....

Trabzonizm
23.07.2009, 15:28
Hocam sana gÜveniyorum ama bu yÖnetim senin istedigin takviyeleri yapmayacak ve sen gÜnah kecisi olcaksin maalesef allah korusun yinede tabiki

Hüseyin İlkin
23.07.2009, 15:34
İlk izlenimlerim gayet olumlu.

Broos'un başarılı olacağına yürekten inanıyorum.

Hele hocanın istediği mevkiler bir doldurulsun.

O zaman daha iyi olacak her şey.

Süleyman50
23.07.2009, 15:43
hoca forvette ki sorunu görmüyormu acaba merak ediyorum, ısrarla sol kanada oyuncu istiyor maç kasetlerini izlemiştir sanırım, en çok pozisyona giripte atamayan forvetlerimiz olduğunu görmüştür...

karatasof
23.07.2009, 16:49
TD Broos Mahmut Aksu adlı vatandaşın takım hakkındaki söylediklerinden haberdar mı?
-Örneğin Hocamız Sağ Bek yok derken MA; sağ bekte Tayfun ve Serkan var ya?Daha iyisini mi bulacağız? dediğinden.Ya da
-Forvet isteğine MA; sağdan soldan desteklerle o sorunu gidereceğiz! söyleminden.
-Alanzinho Sol Açık değil derken MA; nun Alan ve Engin ile idare edilecek kararından....

Doğan BULAT
23.07.2009, 16:54
İlk başarısız sonuçta bu hocayıda yerden yere vuracaklar.. Yapımız bu.. Bizim gerçeğimiz bu :(

Fatih Özkan
23.07.2009, 16:55
Hocam sana güveniyoruz!

T.B_1461
23.07.2009, 17:07
Güzel araştırma olmuş, tebrik ederim.
Biz desteğimizi en iyi şekilde verelim bakalım bizi kaçıncı yapacak :)

a.fındıkoğlu
24.07.2009, 01:48
Hugo Broos: Şenol Güneş'in Flamancası

Bazı teknik adamlar daha göreve başlamadan yıpranabiliyorlar bu ülkede. Hugo Broos da böyle şanssız bir başlangıç yaptı aslında... Trabzonspor yönetimi, Broos’la anlaşmadan önce 4-5 (kimilerine göre 7-8 ) teknik adamdan ret cevabı aldı ve Belçikalı hoca, şehre “dokuzuncu tercih” algısı dezavantajıyla geldi.

----
Broos ve Belçika kanalı
* * *

Uğur Meleke

www.meleke.com'dan (http://www.meleke.com'dan) alıntıdır.

Fatih Özkan
24.07.2009, 04:43
Maç sonlarında yaptığı açıklamalar beni son derece mutlu etti!
Olaylara gerçekçi yaklaşıyor...
Maçlarda not tutması ise bir teknik adamda istediğim özellik...
Kimseyi de kayırmayacağına inanıyorum!

Ilelioglu
24.07.2009, 09:42
Broos'dan Aciklamalar

Teknik Direktörümüz Hugo Broos MVV maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Müsabakada oynadıkları hazırlık maçları içerisinde ilk defa farklı bir sistem denediklerini kaydeden Broos, “Fakat bunun çok başarılı bir deneme olduğunu söyleyemem. Oynadığımız 4 hazırlık maçı içerisinde belki de en vasat oyunumuzu bu karşılaşmada oynadık. 4-4-2’yi oynayabilmemiz için daha çok yol kat etmemiz gerekiyor. Bunu çok açık bir şekilde gördük. Fakat bunlar tabii ki denemeler. Deneyerek, bazen yanılarak, bazen başarılı olarak bu sistemleri tutturacağız ya da tutturamayacağız. Deneme anlamında iyi bir denemeydi ve bir çok faydası da oldu bizim için” diye konuştu.

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/2225-0F7Q9A0C.JPG

Ilelioglu
24.07.2009, 09:44
Ben bu Hocayi cok sevdim gercekten...Aciklamalari dört dörtlük....

Cok dürüst. Insallah böyle devam eder.:alkış:

ozturk
24.07.2009, 10:20
şampiyonluk sözü vermemesinden iyi hoca olduğunu zaten anlayabiliriz..

maç sonu açıklamaları ise süper

mustafakaya
24.07.2009, 10:31
hakikaten adamın yaptığı her maç sonrası açıklamada ben bu işi biliyorum havası var, ota .oka konuşmuyor. umarım başarılı olur.

ÇAĞDAŞ AYDIN
24.07.2009, 10:35
Ben hoca dan çok umutluyum.
Gerçi Ersun Hoca dan da umutluydum, eller aldı.

karatasof
24.07.2009, 10:35
İstediği mevkilerin hiç birine transfer yapılamaması Hoca'nın yüzünü asmış.
Adamın Sağ Bek isteğine,''Tayfun ve Serkan varya böyle topçuları para versen alamazsın'' şeklinde gayet veciz bir karşılık aldı.
Defansa Attiba'yı getireceğiz dediler adam attaya gitti,artık esamesi bile okunmuyor..
Forvet isterim dedi;''sen ne yapıyon Hoca yahu,bak Gökhan ile Umut'u incittin.Onlar varken forvet istenir mi hiç?'' dediler.
Takımın Sol açığı yok dedi Babiç'i önerdi.''O çok yaşlı bea.Biz sana daha genç ve yakışıklısını alacağız.'' dediler.Ortada kimse yok.
Eeee şunun şurasında liglerin başlamasına bir şey kalmadı.Hoca'nın hiç bir istediğini yapamayan yönetim Hoca'ya ''Çok iyi kadromuz var.Bu sene Şampiyonluk bekliyoruz senden.'' demesini biliyorlar ama....

Cyzio
24.07.2009, 10:51
...
Adamın Sağ Bek isteğine,''Tayfun ve Serkan varya böyle topçuları para versen alamazsın'' şeklinde gayet veciz bir karşılık aldı.
....

Üstadım, sabah sabah güldürdünüz ya beni; Allah da sizi güldürsün.

karatasof
24.07.2009, 11:10
Üstadım, sabah sabah güldürdünüz ya beni; Allah da sizi güldürsün.

Allah cümle ümmet-i muhammedin üzerinden merhamet nazârını eksik etmesin.İnşaallah hep beraber gülmeyi nasip ve daim etsin...

İHTİLALL
24.07.2009, 11:18
Allah cümle ümmet-i muhammedin üzerinden merhamet nazârını eksik etmesin.İnşaallah hep beraber gülmeyi nasip ve daim etsin...
Gülmek iyidirde..
Ağlanacak halimize olmasa...

mustafakaya
24.07.2009, 11:26
ayrıyeten sol açık isteğine alanzinho cevap vermiş. hocam ben oynarım hatta yetmedi, sağdan topu alır sola giderim demiş. hoca da sağol, çok iyisin düşünmen yeter demiş.

magicyattara
24.07.2009, 12:05
Kaç yıldan beri 4-4-2 oynuyoruz.İlk kez bu yıl 4-5-1'i denedik.
Takımın 4-5-1 de başarılı,yıllardır oynadığı 4-4-2 de başarısız olması tuhaf.
Hakkaten de öyle.MVV maçını izleyemedim haliyle ama diğer 2 maçı izledim ve 4-5-1 de takımı başarılı buldum.MVV maçında eski sistemimiz olan 4-4-2 de söylenenlere göre döküldük.Uyumsuzluk had safhadaymış.
Enteresan olan diğer nokta ise 4-5-1 ile geçen yıl sivasta dağılmıştık.

Artık hoca oyuncuları sisteme uydurmak yerine,elindeki oyuncu profiline göre bir sistem belirlemeli.

gustavo_colman
24.07.2009, 12:44
tüm oynculara şans veriyor helal olsun hocam sana güveniyoruz

Emre ÖZTÜRK
24.07.2009, 12:48
hocam sana sonsuz güveniyoruz

Tayfun
24.07.2009, 14:50
Broos bizim futbolcuları adam ediyor kampta :)

Enes Ünal Kaya
24.07.2009, 14:55
Brosun bıraktığı izlenimler çok iyide .. Alanzinho ile zıtlaşıyorlar sanki kızmasa ona ya :D

Mustafa Önder
24.07.2009, 15:18
Brosun bıraktığı izlenimler çok iyide .. Alanzinho ile zıtlaşıyorlar sanki kızmasa ona ya :D

Niye Alanzinho daha çocuk dimi:D

Aker
24.07.2009, 16:10
Haberleri okudukça hocaya daha fazla ısınıyorum. Mesela:
http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=2486411&postcount=32047

Enes Ünal Kaya
24.07.2009, 17:20
Niye Alanzinho daha çocuk dimi:D
abi çok sempatik duruo ne bilim çocuk gibi :D

Ahmet Karadeniz
24.07.2009, 17:42
geçen senelerde fenerbahçe cogu gol alex orta açıyordu öle gol oluyordu bu sefer trabzon bunu yapacak gibi en önemli artımız bu olacak gibi hocanın sölediklerini bakarsak
Broos, idmanda futbolcularını uyardı
24 Temmuz 2009 / 15:00
Yan Toplar Bizim Silahımız Olacak

Trabzonspor’da Teknik Patron Hugo Broos, sabah idmanında kanatlardan ortalara gol çalışması yaptırırken, oyuncularının isteksiz hallerini görünce oldukça sinirlendi. İdmanı durduran Broos, “Yan toplar bizim yeni sezonda en önemli gol silahlarımızdan olacak. Bunun için sürekli tekrar yapıyoruz. Ama böyle isteksiz olursanız, hiçbir yol alamayız. Kendinizi idmanlara verin. Bakın Maasctriht maçında iki golü böyle bulduk” diyerek oyuncularını uyardı.

Ilelioglu
24.07.2009, 17:54
geçen senelerde fenerbahçe cogu gol alex orta açıyordu öle gol oluyordu bu sefer trabzon bunu yapacak gibi en önemli artımız bu olacak gibi hocanın sölediklerini bakarsak
Broos, idmanda futbolcularını uyardı
24 Temmuz 2009 / 15:00
Yan Toplar Bizim Silahımız Olacak

Trabzonspor’da Teknik Patron Hugo Broos, sabah idmanında kanatlardan ortalara gol çalışması yaptırırken, oyuncularının isteksiz hallerini görünce oldukça sinirlendi. İdmanı durduran Broos, “Yan toplar bizim yeni sezonda en önemli gol silahlarımızdan olacak. Bunun için sürekli tekrar yapıyoruz. Ama böyle isteksiz olursanız, hiçbir yol alamayız. Kendinizi idmanlara verin. Bakın Maasctriht maçında iki golü böyle bulduk” diyerek oyuncularını uyardı.

Bu Futbolcular neden bu kadar isteksiz...?:cool:

INSTINCT61
24.07.2009, 17:59
hemen Türk yapalım adı da Barbaros olsun :D

ISTS
24.07.2009, 19:05

Amin......

oguzhann
24.07.2009, 19:09
kafamdaki zıt düşünceler kayboldu.broos aradığımız nitelikte biri gibi bana göre,sezon başlamadan net konuşamayız ama.

Ömer SEVİNÇ
24.07.2009, 19:44
Hocayı sevmeye başladım vallahi. Umarım en az 3 sene kalır başımızda.

Sinem Yılmaz61
24.07.2009, 19:57
Sana Güvenimiz sonsuza kadar, devam et böyle Hoca!Seviyoruz Seni!

Muhammed
24.07.2009, 19:58
Oyuncuları çok kısa sürede tanıdı. Rotasyonu çok iyi yapıyor. Görev almayan oyuncumuz yok sanırım.

Oruç
24.07.2009, 20:29
Hocayı sevmeye başladım vallahi. Umarım en az 3 sene kalır başımızda.

Mahsul-ü Hayal:)

Cafer Bulur
24.07.2009, 21:52
Bu kadro bu hocayi yer,hoca da israrla sagbek ve forvet istemiyorsa bunu hakediyor demektir...;)

Travelair
24.07.2009, 21:57
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/2233-0U7G9P0S.JPG

Bu fotoğraf hoşuma gitti

Serdar Ersoy
24.07.2009, 21:58
forvet yeter sağ bek'e güveniyorum

Ilelioglu
24.07.2009, 22:04
Bu kadro bu hocayi yer,hoca da israrla sagbek ve forvet istemiyorsa bunu hakediyor demektir...;)

Forvet alinsa Adam birsey demez ama kesin paramiz yok falan demislerdir adama oda Sol Acik yeter diyor...:rolleyes:

Vkgz
24.07.2009, 22:05

Bu fotoğraf hoşuma gitti

Katılıyorum, çok şey anlatıyor.

Vkgz
24.07.2009, 22:07
Ben hoca dan çok umutluyum.
Gerçi Ersun Hoca dan da umutluydum, eller aldı.

Eller almadı sadri başkan görevden aldı :)
Broos ta delikanlı bi hoca gidi duruyor.

albatros
24.07.2009, 22:27

Bu fotoğraf hoşuma gitti

cidden çok güzel bir fotoğraf.futbolcuların yüzündeki hırsa bakın.

Muhalif
24.07.2009, 22:41
2 hazırlık maçında izlediğim kadarıyla oyuncuları ve takımı çok çabuk analiz etmiş hoca. Adını bize gelene kadar hiç duymama rağmen oynatmaya çalıştığı sistem ve bu sisteme uygun doğru adamları doğru yerde kullanmasıyla beni geleceğe dair umutlandırdı. Yalnız şunu söylemeliyim ki bu adam Alanzinho konusunda benim kafadan gibi görünüyor. İyi bir teklif gelirse şimdi, olmadı en kötü devre arasında Alanzinho'nun satılmasını isteyebilir bence. Zira oynattığı sistemde sol açık da olmuyor diyorsa Alanzinho'ya yer kalmayacak gibi. Hele ki Yattara gibi bir sol açık alırsak Alanzinho'yu forvet arkası bile düşünseniz ortasahada geriye koşmayan 3 oyuncuyla bu iş yürümez. Onun yerine Tjikuzu-Colman-Selçuk(Engin,Zafer,Ceyhun v.b) adamlardan orta 3 lüyü oluşturup sağ ve sol kanatları fm tabiriyle aml-amr oynatacaktır diye düşünüyorum. Nitekim Rothen gelmiş olsa mesela sol kanada bu sistem çok iyi iş görebilir. Ama ileride topu tutup geriden gelenlere pozisyon hazırlayacak ve sağdan-soldan gelen ortalara iyi yükselip kafa vurabilecek bir adam lazım. Bence Alanzinho satılıp pivot santrafor ve Rothen tarzı bir sol açık alınırsa sağ bek bir şekilde gider Serkan-Song-Tayfun v.b ile ve ço kda iyi olur. Bakalım Bross Alanzinho konusunda nasıl bir tutum sergileyecek, merakla bekliyorum.

magicyattara
24.07.2009, 22:48

Cafer,seni imzana sadık kalmaya davet ediyorum:)

Cafer Bulur
24.07.2009, 22:54
Cafer,seni imzana sadık kalmaya davet ediyorum:)
Ben hazirlik maclarini baz alarak konusmuyorum.

Takimin eksikleri gecen sezondan beri belliydi,buralara takviyeler yapilmadi.

Sagbek,merkezi bir orta saha ve forvete gereksinim duydugumuzu gecen sezondan beri bilmiyormuyduk?

Imzama sadigim,hazirlik maclarinda takimin eksikleri kabak gibi ortaya cikmasina ragmen(yönetime göre) onlari sözlerinde durmaya davet ediyorum.

Sen de bunu yapmalisin.:)

ilhan
24.07.2009, 22:57
- Çok iyi bir kadromuz var.
H. Broos : Bu takım şampiyon olamaz.

O günü reçeteyi yönetime vermişti. Hoca ile beraber hâlen bir forvet, bir sağ bek ve bir sol açık bekliyoruz.

mehmetali61_55
24.07.2009, 22:57
ben hocadan umutluyum gerçi 1-2 maçla yorum yapmak ne kadar doğru tartışılır ama sahada olumlu bir izlenim yarattı bana takım

magicyattara
24.07.2009, 23:33
Ben hazirlik maclarini baz alarak konusmuyorum.

Takimin eksikleri gecen sezondan beri belliydi,buralara takviyeler yapilmadi.

Sagbek,merkezi bir orta saha ve forvete gereksinim duydugumuzu gecen sezondan beri bilmiyormuyduk?

Imzama sadigim,hazirlik maclarinda takimin eksikleri kabak gibi ortaya cikmasina ragmen(yönetime göre) onlari sözlerinde durmaya davet ediyorum.

Sen de bunu yapmalisin.:)

Liege ve Herenveen maçlarında seyrettiğim takım bu ligde iyi işler yapar.MVV maçı hem araya gimesinden hem de rakibin hafife alınmasından dolayı kötü geçmiş olabilir.
Böyle yarım yamalak takımla çıktığımız basit bir maçı baz alarak,kötümser konuşman bence doğru değil.
Yine de senin gözlemlerindir.

Bu sezonu böyle çıkarırsın artık:)

Hüdai Pervaneli
24.07.2009, 23:37
Trabzondaki Arkadaslar Hocamiz Hamsi yememiz Yedirirseniz sevniruk:D

Buarada Sicak kanli iyi Bir hoca Seviyorum kendisini ya

Cafer Bulur
24.07.2009, 23:37
Liege ve Herenveen maçlarında seyrettiğim takım bu ligde iyi işler yapar.MVV maçı hem araya gimesinden hem de rakibin hafife alınmasından dolayı kötü geçmiş olabilir.
Böyle yarım yamalak takımla çıktığımız basit bir maçı baz alarak,kötümser konuşman bence doğru değil.
Yine de senin gözlemlerindir.

Bu sezonu böyle çıkarırsın artık:)
Sen sagbek,orta saha ve forvet transferi olmaksizin bu takimin basarili olacagini düsünüyorsan,cok iyimsersin demektir.

Hadi bakalim,umarim dedigin gibi olur.

Bence ilk fire avrupa play-off da yasanir,bu kadroyla hoca degil broos mourinho olsa bile o lige girecegimizi sanmiyorum.

yorumsuz6117
24.07.2009, 23:59

Bu fotoğraf hoşuma gitti

zafere bak verin lan topu bana:D

magicyattara
24.07.2009, 23:59
Sen sagbek,orta saha ve forvet transferi olmaksizin bu takimin basarili olacagini düsünüyorsan,cok iyimsersin demektir.

Bence ilk fire avrupa play-off da yasanir,bu kadroyla hoca degil broos mourinho olsa bile o lige girecegimizi sanmiyorum.

Sağ bek ve iyi bir ön libero transferi bekliyorum ve hatta stoper ama stoper o kadar önemli değil.
Forvet alınmayacak görüldüğü kadarıyla.
Hoca sol kanattan kaleye inebilecek tarzda bir orta saha istiyor.
Du bakalım Garbiç transferi olur mu.
Sağ bek konusunda bir gelişme olmayacak gibi duruyor.
Zaten yabancı kontenjanımız dolu.1 tane transfer hakkımız var o da sol kanat için kullanılacak gibi.

Serdar Ersoy
25.07.2009, 00:03

çok iddaa'lı açıklamalar yapıyorsun abi,
mourinho gelse bile avrupa ligi'ne giremeyiz öyle mi !
Sağbek alınırsa olur ama alınmazsada bizi yarı yolda bırakmaz...
Elimizde ortasahadan bol ne var söylermisin abicim daha ne ortasahası istiyorsun...
Forvet lazım ama tek forvet gökhan 5 li ortasaha gol yollarında pek sıkıntı yaşamayız gibime geliyor...

Bekleyip görücez bence şanslı bir kura ile o lige kalabiliriz...

Engin Türkyılmaz
25.07.2009, 00:04
hocanın israrla sağbek ve forvet istemediğini nereden biliyorsun :cool:

b_m_61
25.07.2009, 00:37
Zafer çok komik çıkmış ya :D

KDRDYN
25.07.2009, 00:49
korkuyorum.

ziya doğan ın ilk zamanları taraftarımız aynen bu şekilde efsaneleştirmişti adamı.

miaksoy
25.07.2009, 01:06
2 hazırlık maçında izlediğim kadarıyla oyuncuları ve takımı çok çabuk analiz etmiş hoca. Adını bize gelene kadar hiç duymama rağmen oynatmaya çalıştığı sistem ve bu sisteme uygun doğru adamları doğru yerde kullanmasıyla beni geleceğe dair umutlandırdı. Yalnız şunu söylemeliyim ki bu adam Alanzinho konusunda benim kafadan gibi görünüyor. İyi bir teklif gelirse şimdi, olmadı en kötü devre arasında Alanzinho'nun satılmasını isteyebilir bence. Zira oynattığı sistemde sol açık da olmuyor diyorsa Alanzinho'ya yer kalmayacak gibi. Hele ki Yattara gibi bir sol açık alırsak Alanzinho'yu forvet arkası bile düşünseniz ortasahada geriye koşmayan 3 oyuncuyla bu iş yürümez. Onun yerine Tjikuzu-Colman-Selçuk(Engin,Zafer,Ceyhun v.b) adamlardan orta 3 lüyü oluşturup sağ ve sol kanatları fm tabiriyle aml-amr oynatacaktır diye düşünüyorum. Nitekim Rothen gelmiş olsa mesela sol kanada bu sistem çok iyi iş görebilir. Ama ileride topu tutup geriden gelenlere pozisyon hazırlayacak ve sağdan-soldan gelen ortalara iyi yükselip kafa vurabilecek bir adam lazım. Bence Alanzinho satılıp pivot santrafor ve Rothen tarzı bir sol açık alınırsa sağ bek bir şekilde gider Serkan-Song-Tayfun v.b ile ve ço kda iyi olur. Bakalım Bross Alanzinho konusunda nasıl bir tutum sergileyecek, merakla bekliyorum.

Umarim senin gibi dusunmuyordur.

TheRapZoNe
25.07.2009, 01:18
Hugo Broos takıma forvet aldır.
Umutla,Gökhan'ın gol kaçırma şovlarını izleme lüksümüz yok bu sene

Erdem Keser
25.07.2009, 21:16
Teşekkürler hocam ; 3 haftada böyle bir takım ortaya çıkardığın için.

cınar#7
25.07.2009, 22:05
Hızlı ve organize takım..işte Broosun takıma getirdikleri.

Birde forvet lazım hocam..

The Legend
25.07.2009, 22:24
hocanın takımdaki eksikleri tesbiti ve kimi hangi sistem ve bölgede oynatacağını bilmesi şuan için artıları olarak gözüküyor ama benden söylemesi bu forvetlerle yürümez hocam.

oguzhann
25.07.2009, 22:49
Hızlı ve organize takım..işte Broosun takıma getirdikleri.

Birde forvet lazım hocam..
gerçekten,broos takım kimyasını değiştirmiş gibi gözüküyor.zaten kaliteli bir kadromuz var,iş kafada bitiyor.

Emrah Akcagöz
25.07.2009, 22:50
Bu hoca işi biliyo helal olsun valla çok yerinde bi seçim oldu...

Emrah Akcagöz
25.07.2009, 22:57

Bu fotoğraf hoşuma gitti
Evet bencee çok güzel futbolcular baya hırslı gözüküyolar Umut zaten hırslı bi oyuncu psikopata bağlanmış :D

Hasan Ayvenli
25.07.2009, 23:16
hocadan çok umutluyum. ersun yanal'ın bıraktığı takım oyunuyla bugün ikinci yarıda izlediğim takım oyunu arasında dağlar kadar fark var.

Ilelioglu
26.07.2009, 00:29
Hocam Forvet'te bir sorun var, lütfen bunu Yönetime iletin...!:)

Mellih
26.07.2009, 00:54
Hoca'nın futbolu bildiği her halinden belli Takım çok rahat top oynuyor.. HATLAR ARASI bağlantı kopuk dedi. Tjikuzu defansla orta saha bağlantısını çok iyi kurdu. Ancak Forvete top aktarma da Selçuk-Colman-Engin-Barış yetersiz Tabiki Gökhan-Umut'un pasifliği de var.. O hattı da kurmak için Yattara-Anlanzinho'nun artık devreye girmesi gerekir.

MDanışmaz
26.07.2009, 00:56
Hocam bir forvet aldır bu takıma :)

demir
26.07.2009, 00:56
hoca daha gelmeden bu takıma sol kanat lazım dedı ucakta ıken :D ama duyan kım 2 ay oldu sol kanat beklıyor bırde forvet ıstese ohoooooo :D