PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hugo Broos | Teknik Direktör

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Ali Tunahan Güllü
24.06.2009, 14:48
fatih sultan tekke için tıklayalım oyumuzu atalım;

http://www.bordomavi.net/index.php?p...ular&d_id=2092 (http://www.bordomavi.net/index.php?page=duyurular&d_id=2092)

cihatöztürk
24.06.2009, 14:50
hakkında edindiğim bilgileri tazeledikçe umutlanıyorum....işllah güzel transferlerde yapılırda

geçen seneki gibi umutlu oluruz herkez

Jester
24.06.2009, 14:53
Broos tartışmaya açık bir isim ama ekibi değil.

Metin Diyadin'in ne kadar doğru bir isim olduğunu bu işlerden biraz anlayanlar zaten çok iyi biliyorlar, burada da yazıldı çizildi.

Turgut Kural da yakın geçmişi bilen, faydalı olacak bir isim.

Halil Yazıcıoğlu'nun devam etmesi başlı başına bir güvence.

Ben hocanın diğer yardımcısı Jacky Munaron'un, ki aynı zamanda kaleci antrenörümüz olacak, müthiş bir isim olduğunu eklemek istiyorum. Sezon başlayınca herkes görecek katkılarını.

Eğer bir de tüm ekibin işini kolaylaştıracak, sağlam bir menajer getirilebilirse gerçekten tahminlerin çok ötesinde bir teknik ekip kurmuş olabiliriz.

Onur Liman
24.06.2009, 14:53
Faty Papi Rizespora Gidiorduu Ama Hocamız Bross Gondermedı Genc Die Kampa Aldı Onu Denıycek Genclere Onem Veren Teknık Adam Takımımız Adına Hayırlı Olsun

Adil ÖZGÜR
24.06.2009, 14:54
Adil abi, Broos pek tanınmayan bir hoca olduğu için özellikle kendisine ve ekibine güvendiğimi belirttim. Zira Metin Diyadin ilkelerinden taviz vermeyen, en önemlisi de birilerine eyvallahı olmayacağını ümit ettiğim bir isim. Bu bağlamda Giray Bulak Serdar Bali vb karşı hocamızın yanında durması önemli. Turgut Kural kulübün içinden çıkmış, gerek camiayı gerekse Trabzon'u iyi bilen bir isim. Ben en çok da yeni kaleci antrenörümüz Jacky Munaron'u beğendim. 23 sene Anderlecht'te çalışmak muazzam bir iş. Hocamızın gençlere önem veren bir anlayışta olması, Karadenizspor'un başına geçen Ahmet Özen ile de iyi çalışacağı anlamına geliyor benim için. Zira paf takımı en iyi bilen isim Ahmet hoca. Şimdi de Karadenizspor'u iyice öğrendikten sonra alt yapının da meyvelerini yiyebileceğiz.

Brüls gibi henüz işlenmemiş bir cevheri de hemşerisi Broos'a teslim etmek, yeme de yanında yat gibi bir şey :)

Kesinlikle haklısınız, katılıyorum, ancak YANAL'dan daha fazla muhalefet tarafı olduğu izlemi veriliyor, bu da beni rahatsız ediyor. Esasen bu hususta Trabzondaki yerel medya ve görsel medya konuya makul ve mantıklı yaklaşması lazım. Zira bu gibi beyanatlardan en fazla T.S. zarar görecektir. Kişiler kişisel açıklamaları ile sadece ara bozucu olacaktır.

Samet Yildirim
24.06.2009, 14:55
Samet alternatif golcü lazim diyorsun,bana göre ise as bir golcü lazim.

Gökhan ve umut un gecen sezon bazi maclardaki hallerini cabuk unuttuk galiba...

Bu takima hava toplarinda etkili,güclü ve bitirci bir forvet lazim,fatih tekke gibi.

Atanin cok iyi olmazsa gecen sezon gibi bir yerde tikanir kalirsin...

Benim görüsüm.

GS da baros 20 golün 5 tanesi penalti. ilk 5 te 2 tane futbolcumuz var. sivasin yok, bjk nin yok, gs da bir baros var...ayrica gökhan seneye 20 golü asar umut yine 15 atsa yeterli...önemli olan arkadan gelen süpriz futbolcular orda sikinti var. arkadan gelip gol atan futbolcumuz az...sikinti burda...ve sonradan sokacak golcumuz yok...onun icin böyle bir golcu lazim.

Hava toplarinda sikinti yok bence.

benim görüsüm...

Adil ÖZGÜR
24.06.2009, 14:58
Şimdi ise Kombineleri Trübüne çekebilmek için en az 3 tane klas transfer yapılması lazım. Eğer bu gerçekleşirse Trübünler geçen sezondan daha etkili olacağı kesindir.

Metin DİYADİN ve yeni Kaleci Antröneri içinde, Metin'i hep beraber göreceğiz, zaten biliniyor.

Kaleci antroneri eğer bu işi iyi biliyorsa, Onur ve Tolga arasındaki ustalığı bakalım nasıl lanse edecek, ben en çok bu konuya değinmek istiyorum.

Zira görüşüm, Tolganın güven ve istikrar vermediğini, Onur'un ise Trabzonun ŞENOL'u olabileceğini düşünüyorum.

Cafer Bulur
24.06.2009, 15:06
Broos tartışmaya açık bir isim ama ekibi değil.

Metin Diyadin'in ne kadar doğru bir isim olduğunu bu işlerden biraz anlayanlar zaten çok iyi biliyorlar, burada da yazıldı çizildi.

Turgut Kural da yakın geçmişi bilen, faydalı olacak bir isim.

Halil Yazıcıoğlu'nun devam etmesi başlı başına bir güvence.

Ben hocanın diğer yardımcısı Jacky Munaron'un, ki aynı zamanda kaleci antrenörümüz olacak, müthiş bir isim olduğunu eklemek istiyorum. Sezon başlayınca herkes görecek katkılarını.

Eğer bir de tüm ekibin işini kolaylaştıracak, sağlam bir menajer getirilebilirse gerçekten tahminlerin çok ötesinde bir teknik ekip kurmuş olabiliriz.
Yerinde tespitler.

Ama sunu bilmek lazim,yönetimin aklindan bir sportif direktör geciyor mu?

Geciyorsa eyvallah ama gecmiyorsa bazi sikintilar devam edecektir.

kudu_61
24.06.2009, 15:17
metin diyadin çok önemli faktör en çok ona sevindim

RaİSTLİN610
24.06.2009, 15:22
hayırlı olsun insallah beklentilerimizi fazlasıyla verir

demirel
24.06.2009, 15:25
Benim görüsüm.

GS da baros 20 golün 5 tanesi penalti. ilk 5 te 2 tane futbolcumuz var. sivasin yok, bjk nin yok, gs da bir baros var...ayrica gökhan seneye 20 golü asar umut yine 15 atsa yeterli...önemli olan arkadan gelen süpriz futbolcular orda sikinti var. arkadan gelip gol atan futbolcumuz az...sikinti burda...ve sonradan sokacak golcumuz yok...onun icin böyle bir golcu lazim.

Hava toplarinda sikinti yok bence.

benim görüsüm...
Bende katılıyorum,ilk haftalar selçuk ve colman uzaktan sutlarla gol buldu, kazandık,sonra durdular ama,gökhan ligin en cok pozisyona giren adamıydı,ancak bunları sonuca cewiremediğinde orta saha dewreye girebilmeli, yada yedek golcüyü sokabilmeliydik

Samet Yildirim
24.06.2009, 15:25
Yerinde tespitler.

Ama sunu bilmek lazim,yönetimin aklindan bir sportif direktör geciyor mu?

Geciyorsa eyvallah ama gecmiyorsa bazi sikintilar devam edecektir.

Sportif Direktör su an gerekli mi bilemem ama Sportif Direktör birkac lisans bilmeli, Yurt disiyla iyi iliskileri olmali, dünyayi bilmeli,Yurt ici ve yurt disi kulüplerle kontaga gecebilecek kalitede olmali, Avrupa-Dünya futbolunda önemli tanidigi futbola adamlari olmali vs. benim gördügüm kadariyla su an böyle bir isim yok...

Samet Yildirim
24.06.2009, 15:28
Bende katılıyorum,ilk haftalar selçuk ve colman uzaktan sutlarla gol buldu, kazandık,sonra durdular ama,gökhan ligin en cok pozisyona giren adamıydı,ancak bunları sonuca cewiremediğinde orta saha dewreye girebilmeli, yada yedek golcüyü sokabilmeliydik

Yattara assist yapan birisi, colman-selcuk 2.yari 1-2 gol atabildiler, hüseyin hic yok, alanzinho atabiliyor süpriz adam olarak, baris hic yok,

Orta Sahada eksiklik var, Gökhanda bu sene bukadar pozisoyn kacirmaz, sonradan sokacak iyi bir golcumuz olmali isaac gibi degil.

aurora
24.06.2009, 15:28
Darağaçları kuruldu Broos daha öreve başlamadan kellesi isteniyor.İnsan Broos hoşunuza gitmese bile İnşaallah hayırlısı olsun der bari. Bu zihniyet en büyük düşman kendi olan zihniyet. Şimdi bu arkadaşlar bu mantıkla takım başarısız olursa mutlu olacaklar. Taraftarımıza bak başarısız olursak mutlu olacak. Broos ismini bende tanımadığım için tereddütle karşılamıştım ama Broos artık Nüfüs Cüzdanında İsim hanesinde Hugo Broos yazan biri değil takımımın teknik direktörü ve güvendiğim yönetimin getirdiği bir TD. Bu yüzden saygı duymalıyım vede sonuna kadar destek vermeliyim.

Cafer Bulur
24.06.2009, 15:39
Sportif Direktör su an gerekli mi bilemem ama Sportif Direktör birkac lisans bilmeli, Yurt disiyla iyi iliskileri olmali, dünyayi bilmeli,Yurt ici ve yurt disi kulüplerle kontaga gecebilecek kalitede olmali, Avrupa-Dünya futbolunda önemli tanidigi futbola adamlari olmali vs. benim gördügüm kadariyla su an böyle bir isim yok...
Can cobanoglu saydigin kriterlere uyuyor bence.

Kanimca bize faydali olabilir...

Vural Kuyumcu
24.06.2009, 15:46
http://img194.imageshack.us/img194/8769/0101f.jpg

Burak Akçay
24.06.2009, 15:47
başkana güveniyorum. bu nedenle aldığı teknik direktöre de güveniyorum. daha önce şampiyon yaptığı takımın iyi bir takım olduğunu bu nedenle de başarısının önemli bir başarı olduğunu düşünüyorum. inşallah taraftar ve medya tarafından görevini rahat bir şekilde yapmasına izin verilir. artık bir yıl boyunca destek zamanı... umarım herkes üzerine düşeni yapar...

theo
TS'nin Teknik Direktörü nasıl?

Trabzonspor uzun uğraşlar sonucu nihayet Teknik Direktörüne kavuştu.
Başından beri benim görüşüm yerlinin yerlisinden yana idi.
Ama eğer bu mümkün değilse, Alman veya Hollandalı Teknik adam alınmasını tercih ederdim.

Çünkü, bunlar bir ekolün mimarlarıdır.

Galatasaray efsanesinin arkasında da Alman ekolü vardır.
Fenerbahçe, bir sezonluk İspanyol macerasına son verip Daum"u alarak tekrar Alman ekolüne geçti.
Beşiktaş, İspanya ve Fransalı Teknik adamlardan kurtulduktan sonra şampiyonluğu yakaladı.
Trabzonspor da keşke ya yerlinin yerlisi, ya da bu ekolün Teknik direktörleriyle çalışabilseydi.
Şimdi Belçikalı bir Teknik adam alındı.
Bana göre daha önce ismi geçen diğer yabancı Teknik adamlara göre çok da kötü olmadı.
Belçikalılar da Almanlar ve Hollandalılar kadar olmasa da disiplinli ve sistemlidirler.
Türkiye"ye ve Türklere karşı uyumludurlar.
Fransız, İspanyol, İngiliz, İskoç gibi Teknik adamlarından daha iyidir gibi geliyor bana.
Neden mi?
Çünkü, yabancı bir teknik direktör için gittiği ülke ve kente uyum sağlaması başarının birinci ve en önemli etkenidir.
Bakıyorum da yeni Teknik Direktör Hugo Bross ismi taraftarlar ve bazı medya organlarını hiç mi hiç tatmin etmemiş.
Bir takım için kurtuluşu sadece Teknik Direktörde aramamak gerekiyor.
Teknik Direktör sistemin içerisinde bir parçadır.
Bir makinenin dişlisi gibi..
Eğer bu dişlilerden birinde yalama olursa, bu diğer dişlilere de sirayet eder ve makinede ciddi arızalar yaratır.
Bir Teknik direktörün başarısını veya başarısızlığını küme düşme ile şampiyonluk çizgisinde aramamak gerekir.
En iyi Teknik Direktör takımların hedeflerine göre elindeki kadroyu en uyumlu ve rantabl kullanandır.
Geçen sezon buna en iyi örnek Sivasspor"un hocası Bülent Uygun, Bursaspor"un hocası Ertuğrul Sağlam ve Beşiktaş"ın hocası Mustafa Denizli"dir.
Nice teknik direktörler vardır takımları şampiyon yaptığı gibi küme de düşürmüştür.
Onun için Teknik direktörün kariyerli olmasından çok, uyumlu, sistemli ve disiplinli olması önemlidir.
Elindeki malzemeyi en iyi kullanabilmelidir.
Eğer başarı kariyerli Tenlik Direktörle gelseydi, o kadar güçlü kadrolar kuran ve en kariyerli teknik direktörler getiren Fenerbahçe (Aragones) ve Beşiktaş (Del bosgue, Tıgana ve Scolari) şampiyonluklar kazanırdı.
Hugo Bross"e karşı olup, Ericson"u, Fernandez"i, Santini"yi Zacceroni gibi kariyerli hoca arzu edenler Aragones, Del Bosgeu, Tıgana, Scolari örneklerini unutmasınlar
Onun için Hugo Bross ismi kariyersiz diye kimse endişeye kapılmasın.
Bu saatten sonra O neden olmadı?, Bu neden gelmedi? Başkan böyle demişti? gibi söylemleri bırakıp, yeni hocaya destek verip güvenmeliyiz.

Metin Diyadin doğru seçim

Metin Diyadin"i Trabzonspor Paff takımından beri tanırım.
Daha sonra Gençlerbirliği ve Fenerbahçe"de üst seviyede futbol oynadı.
Fenerbahçe"de kaptanlığa kadar yükselme başarısını göstermiş öz be öz Trabzon çocuğu..
Teknik Direktörlük başarısını ilk olarak Gençlerbirliği Oftaş"ı Süper lige çıkararak gösterdi..
Ama bana göre asıl başarısı Eskişehirspor ve Rizespor takımlarındaki disiplini ve dik duruşu idi..
Eskişehir"de Sergen Yalçın"ı, Rizespor"da da Kürşat"ı disiplinsiz davranışları nedeniyle kadro dışı bırakmıştı.
Daha sonra yönetimlerin dayatması sonucu, Ya onlar ya ben diyerek istifa etmişti.
Her iki kulüp yönetimleri Diyadin"den sonra getirdikleri teknik direktörlerin önerisiyle bu futbolcuları uzaklaştırarak Metin Diyadin"i haklı çıkardı.
İşte o Metin Diyadin Trabzonspor"un yardımcı antrenörü oldu. Doğru seçim buna denir.
Hayırlı olsun.

Kaynak:haber61 Cevat Ocak

çok güzel bir yazı :alkış::alkış::alkış::alkış:

işte muhteşem ve de herkesin içine sindirmesi gereken bir yazı...çok doğru tespitler...sanki benim duygularıma tercüman olmuş...

Ali Tunahan Güllü
oy atmayan kalmasın hadi arkadaşlar;

http://www.bordomavi.net/index.php?p...ular&d_id=2092 (http://www.bordomavi.net/index.php?page=duyurular&d_id=2092)

Erkan
24.06.2009, 15:55
Belckikali bir arkadasima sorduM Hugo Broos hakkinda, ve oRda cok buyuk bir ismi oldugunu soyledi.. Iyi bir teknik direktor mus:)

arifberkay
24.06.2009, 15:56
http://img194.imageshack.us/img194/8769/0101f.jpg

süper olmuş

crazyman_61
24.06.2009, 16:00
hoca geldi kaliteli transferler olmadıkça bişey yapması çok zor
hayırlısı olsun

Muhalif
24.06.2009, 16:02
Hayatımda ilk duydum bu adamı. Hugo Boss diye bir eşofman markası mı ne vardı çocukken bir onu bilirdim. Neyse bekleyip görelim ama Erikson'dan sonra Hugo Bross ismi bana Adriana Lima hayal ederken Gülriz Sururi'yle nikah masasına oturmak gibi geldi:D
Hayırlısı olsun

Şenol Altunsoy
24.06.2009, 16:08
Hey gidi hey geçen sene bu vakitler forumun halini hatırlıyorumda

theo
24.06.2009, 16:12
Hayatımda ilk duydum bu adamı. Hugo Boss diye bir eşofman markası mı ne vardı çocukken bir onu bilirdim. Neyse bekleyip görelim ama Erikson'dan sonra Hugo Bross ismi bana Adriana Lima hayal ederken Gülriz Sururi'yle nikah masasına oturmak gibi geldi:D
Hayırlısı olsun

süper espri renktaş... :alkış::alkış::alkış::alkış:

Adem Erdoğan
24.06.2009, 16:15
Hayırlısı olsun

Dış güzellik geçicidir abi.:)

Keleşoğlu
24.06.2009, 16:22
ericsonda iyiydi ama nokiadan şaşmamak lazım

AyhanPe
24.06.2009, 16:22
yahu eriksson iyiki olmadi..böyle paparazzi tipli adamlara ihtiyacimiz yok sanirim..
ya ben adi gecen gross ve gordon strachenle bu adamin arasinda kariye olarak ne fark var onu merak ediyorum..birisi cevaplarsa cok sevinirim
bunun disinda anderlecht gs ile eslestiginde her iki mactada 5-1 yenmisti onun yönetiminde.bunun iyi referans mi olur:D

Cafer Bulur
24.06.2009, 16:26
yahu eriksson iyiki olmadi..böyle paparazzi tipli adamlara ihtiyacimiz yok sanirim..
ya ben adi gecen gross ve gordon strachenle bu adamin arasinda kariye olarak ne fark var onu merak ediyorum..birisi cevaplarsa cok sevinirim
bunun disinda anderlecht gs ile eslestiginde her iki mactada 5-1 yenmisti onun yönetiminde.bunun iyi referans mi olur:D
Strachan ve gross hicbir kulüple küme düsmediler.

Broos yunanistan macerasi ile kariyerine leke sürdü,ayrica daha önce de genkten kovulmustu.

Celticten kovulmak ayri,genk gibi belcikanin siradan kulübünden kovulmak ayri seylerdir bence...

aurora
24.06.2009, 16:33
Hugo Bross un özellikle BJK maçlarında başarılı olmasını diliyorum.Jimnastikçiler forumlarında çizgi film kahramanı Hugoyla özdeşleştirip dalga geçmişler.

sametaydin
24.06.2009, 16:35
hoca geldi kaliteli transferler olmadıkça bişey yapması çok zor
hayırlısı olsun

Doğru söylüyorsun. Şimdi birkaç nokta transferle iyi takım oluşturursak her şekilde başarılı oluruz bence. Transfer olmazsa tabiki de takımın başında kim olursa olsun başarı gelmez.

AyhanPe
24.06.2009, 16:37
Strachan ve gross hicbir kulüple küme düsmediler.

Broos yunanistan macerasi ile kariyerine leke sürdü,ayrica daha önce de genkten kovulmustu.

Celticten kovulmak ayri,genk gibi belcikanin siradan kulübünden kovulmak ayri seylerdir bence...

erikssonda ingiltereden kovuldu..mustafa denizli de fb den kovuldu..kovulmayan kim var..senol günes..onuda biz 3 kez kovduk:D
yunanistan macerasini ünal karamanin konya macerasina benzetebiliriz..cok samimi arkadasimdi ricasini kiramadim diye bir demeci var broosun..simdi ünal de tarihe konyasporu küme düsüren teknik direktör olarak gecti öyle degilmi?
simdi bir soru..hacettepenin basina kim gelse ligte kalabilirdi bu sene?? ersun yanalla kalabilirmiydi mesela..

Adem Erdoğan
24.06.2009, 16:39
Şu kovulma ve istifa etmeyi birbirinden ayırtedebilsek ne güzel olur.

Faruk BERBER
24.06.2009, 16:39
erikssonda ingiltereden kovuldu..mustafa denizli de fb den kovuldu..kovulmayan kim var..senol günes..onuda biz 3 kez kovduk:D
yunanistan macerasini ünal karamanin konya macerasina benzetebiliriz..cok samimi arkadasimdi ricasini kiramadim diye bir demeci var broosun..simdi ünal de tarihe konyasporu küme düsüren teknik direktör olarak gecti öyle degilmi?
simdi bir soru..hacettepenin basina kim gelse ligte kalabilirdi bu sene?? ersun yanalla kalabilirmiydi mesela..

Katılmadğım cümle yok burda yawww :)

aurora
24.06.2009, 16:40
Transferler konusunda çpk fazla sayıda transfer yapılması gerekmiyor. Geçtiğimiz sezon Barış,Ceyhun,Papy,Göksu,Alanzniho nun kadroda şans bulamamaını eleştirmiyormuyduk. Al sana 5 tane yeni transfer. Sırf transfer yapmak için yapılacak 6-7 transferdense üç tane çok iyi transfer yeterli olur sanırım. Bir Sağ kanat Bir orta saha bir iyi golcü.....

AyhanPe
24.06.2009, 16:41
Katılmadğım cümle yok burda yawww :)

ek olarak ekleyelim:D

bülent korkmaz erciyessporu küme düsürmedimi..gecen sene kimin basindaydi ? küme düsürmesine ragmen bu adam basarili diye lanse edilmedi???

turkish0061
24.06.2009, 16:43
Belckikali bir arkadasima sorduM Hugo Broos hakkinda, ve oRda cok buyuk bir ismi oldugunu soyledi.. Iyi bir teknik direktor mus:)

Bende beklcikadanim, Bu adam burda cok mesur gercekten, Ben burdaki ligi takip etmiyorum. ama fransiz arkadaslarim soylerken duydum. Cok iyi bir t.d

aurora
24.06.2009, 16:44
Bu başlık adı altında şu ana kadar yeterince mesaj yazılmadığı belli oluyor. Sanırım Taraftarımız çok da fazla memnun olmadı ama başarı dediğimiz şey isim dediğimiz şey zaten hep bir başlangıç yapmaya mecburdur. Buraya şu ana kadar yeterince mesaj yazmayan taraftarlarımızın yarınlarda kazanılacak başarılarda yazmaları dileğiyle

Haluk Ongan
24.06.2009, 16:45
Cevat Ocak bu Scolari gerçeğini nerden uydurmuş acaba. Merak ediyorum.

Yazının çoğu noktalarına katılmakla beraber, bir spor yazarı bu tip hatalara düşmemeli diye düşünüyorum.

Düşerse güvenilirliğini zedeler.

Chelsea de başarılı olamadığı için söylemiştir onu, başarısız olan kariyerli hoca sadece Türkiye de yok.

bordobluex
24.06.2009, 16:46
Hugo Broos İmzaladı haber videosu.

cyg6KZ69KAI

aurora
24.06.2009, 16:55
Hugo Broos un Yunanistanda son çalıştırdığı takımı küme düşürdü haberine sarılanları eskilerin deyimiyle "Mal bulmuş magribi" gibi sevindiklerini görüyoruz. Takımın başına gelmeden öncekiyle geldikten sonraki aldığı puanı karşılaştırmadan. Aslında bu iyi oldu. Kim objektif eleştiriyor. Kim bir açığını yakalasakda yerden yere vursak diye düşünüyor aslında çok belli ediyor.

AyhanPe
24.06.2009, 17:03
Hugo Broos un Yunanistanda son çalıştırdığı takımı küme düşürdü haberine sarılanları eskilerin deyimiyle "Mal bulmuş magribi" gibi sevindiklerini görüyoruz. Takımın başına gelmeden öncekiyle geldikten sonraki aldığı puanı karşılaştırmadan. Aslında bu iyi oldu. Kim objektif eleştiriyor. Kim bir açığını yakalasakda yerden yere vursak diye düşünüyor aslında çok belli ediyor.

bülent korkmaz erciyessporu düsürmedimi..gs onu basarili oldugunu icin aldi ama..nasil olsa ünal karaman konyasporu düsürdü..artik trabzonsporun basinada gelmesin..giray bulak konyasporu uefa kupasinami götürdü ki bu adami elestirirken onu övüyor yerel basin..
insanlar ancak bu kadar ahmak yerine konur...ama burdaki bazilarinin yazdiklarini görünce ahmak yerine konulmayi fazlasiyla hak ediyorlar

cihatöztürk
24.06.2009, 17:26
Başkan Şener artık ‘olabilir’ diyor

Gol bölgesindeki sorunu çözmek için düşünülen isimlerin el yakması üzerine taraftarın da çağrısına kulak veren Şener’in, Fatih Tekke konusunu yönetimde değerlendirilmesine karar verdiği, yeni teknik adam Bross’un da görüşü alınarak, bu transferde nokta konulması amaçlanıyor.

Zenit’in 1 yıllık sözleşmesi kalması nedeniyle 2 milyon EURO’luk bir bonservis miktarı belirlediği Fatih, şuanda Trabzon’da bulunurken yönetim tecrübeli golcü ile birkaç gün içerisinde bir görüşme yapacağı ve transfer için düğmeye basacağı belirtildi.

MedyaTrabzon

melihkuzey
24.06.2009, 17:27
yapacak birşey yok. sineye çekeceğiz artık. bu sene bu takımdan zaten başarı beklemiyorum. yine orta sıralara oyanayacağız. umarım ertuğrul sağlam sezon ortasında bursaspor'dan ayrılır ve trabzonspor'a gelir. çünkü bross en fazla ligin ilk yarısını çıkarabilir. ikinci bir werner lorant olayı bekliyor bizi...

KDRDYN
24.06.2009, 17:29
Ersun Yanal takımın başına geçtiksen sonra ikinci yarı biz onu eleştiremiyorduk fazla. Neden? Çünkü her olumsuz sonuçtan sonra "bu takımı Ersun kurmadı, o yüzden yapabilecekleri kısıtlı" diyorduk. Öyleydi de... Bross da yunan takımına ikinci yarı gitmiş, üstelik başkanı arkaşımdı, ricasını kıramadım diyor. Daha ne yapsın adam.

Murat Keçeci
24.06.2009, 17:52
sakatlık konularına duyarlı bir hocadır inşallah şampiyonluğa oynamak istiyorsak en az hasarla ilerlemeliyiz

altar61
24.06.2009, 17:54
yapacak birşey yok. sineye çekeceğiz artık. bu sene bu takımdan zaten başarı beklemiyorum. yine orta sıralara oyanayacağız. umarım ertuğrul sağlam sezon ortasında bursaspor'dan ayrılır ve trabzonspor'a gelir. çünkü bross en fazla ligin ilk yarısını çıkarabilir. ikinci bir werner lorant olayı bekliyor bizi...

Trabzonspor ne zaman orta sıralara oynamış ki yine orta sıralara oynayacağız diyorsun?

ARAGORN01
24.06.2009, 17:55

Bu nasıl bir mantık anlayamadığım için yazıyorum. Yazı yazmandan önce konu hakkında bilgi sahibi değilsen bile bilenlenlere bir sorarsın . Yine orta sıralara oynamak? Bu takım ne zaman orta sıralara oynamış. Werner Lorant ne alaka?

neyse işimiz zor bu mantıkla....

Ali Tunahan Güllü
24.06.2009, 18:01
oy atmayan kalmasın arkadaşlar;

Erkan
24.06.2009, 18:09
Ben bu adam hakkinda cok umutlandim, futbol bilgisine guvendigim bir belcikali arkadasim iyi bir TD oldugunu soyledi o oyle soylediyse oyledir:)...

salihismet
24.06.2009, 18:15
Az veya cok sampiyon olma ihtimalimiz var, eger sampiyon olursak, acaba kafasini vurmak icin tas arayacak, medya mensubu
veya taraftar cikar mi, eger cikarsa ben kafa atinca kirilmayacak taslar biliyorum?

AdemS
24.06.2009, 18:28
Darağaçları kuruldu Broos daha öreve başlamadan kellesi isteniyor.İnsan Broos hoşunuza gitmese bile İnşaallah hayırlısı olsun der bari. Bu zihniyet en büyük düşman kendi olan zihniyet. Şimdi bu arkadaşlar bu mantıkla takım başarısız olursa mutlu olacaklar. Taraftarımıza bak başarısız olursak mutlu olacak. Broos ismini bende tanımadığım için tereddütle karşılamıştım ama Broos artık Nüfüs Cüzdanında İsim hanesinde Hugo Broos yazan biri değil takımımın teknik direktörü ve güvendiğim yönetimin getirdiği bir TD. Bu yüzden saygı duymalıyım vede sonuna kadar destek vermeliyim.

Düşüncelerimin en güzel özeti..Tebrikler eline sağlık..:alkış:

cem arin
24.06.2009, 18:29
Sizlerle bir örnegi paylasmak istiyorum ki kimi arkadaslarin sürekli olarak sanki fenerbahce ya da gs taraftariymis gibi yeni hocamiza atip tutmasina bir son verebilelim!
Erick gerets gs ye gelmeden önce almanyada K´lautern tkaimini calisitiriyordu ve takim onun ayrildigi yil bilmem kac mac kazanamadi ve o da gitmek zorunda kaldi lautern sonra düstü ve ikinci ligde su an da ve geretsin de o ana kadar futbolculuk kariyerinin disinda öyle ele dokunur bir basarisi yoktu ancak gsden gittikten sonra fransada kalburüstü takim calistirabildi.
bross da geretsin millitakimdan oynadiklari dönemden arkadasi. belki onun kadar medyatik degildi ancak sorarim size senol günes kaleciyken senol günesin yerine kaleci yasari aliyorlardi milli tkaima! bilmeyenlerinize söyleyeyim yasarin takma adi kovaydi!
diyecegim odur ki gazetelere televizyon yorumcularina bakarak kafaniza göre yorum yazmayin. kendi mantiginizla düsüncelerinizle yazdiklarinizi paylasin bizimle.

Yavuz Hasan
24.06.2009, 18:45
benim canımı sıkan neden 1+1 yıllık bir anlaşma yapıldı

neden 3-5 senelik imza attırtmadılar

kendilerine mi güvenmiyorlar hocaya mı

salihismet
24.06.2009, 18:53
benim canımı sıkan neden 1+1 yıllık bir anlaşma yapıldı

neden 3-5 senelik imza attırtmadılar

kendilerine mi güvenmiyorlar hocaya mı

Bence ne hocaya nede kendilerine, taraftara güvenmiyorlar. Dünyanin hicbir yerinde böyle bir seyin görüldügüne inanmiyorum;
taraftar, daha göreve baslamayan hocanin ne zaman gider veya kovulurun hesaplarini yapiyor.
Bazi taraftar imzali mühürlü sampiyonluk garantisi istiyor.

Tolga Okumuş
24.06.2009, 20:06

Gerçekten çok güzel bir tespit.

Maalesef forumda "ben demiştimci" adamdan fazlasıyla var.

Çokta merak ediyorum ayrıca,Yunan takımını ligde tutsaydı bu adamlar gerçekten de Broos'un Trabzonspor'a layık olduğunu düşüneceklermiydi?

Demek ki Panseriakos ligde kalsaydı bu adamın eleştirilecek bir yanıda olmayacaktı:)

miaksoy
24.06.2009, 20:27
Broos’un ilk yorumları
24 Haziran 2009 / 11:27
Colman’ı Sahadaki Liderim Yapacağım

Trabzonspor’un yeni hocası Hugo Broos, Belçika’da CD’leri izlemeye başlarken, ilk dikkatini çeken ismin Gustavo Colman olduğu belirtildi.

Daha önceden tanıdığı Arjantinli oyuncunun, kendini fazlasıyla geliştirdiği ve takımın lideri olma özellikleri taşıdığı ifade ederek, “Colman benim sahadaki liderim olacak. Teklif varsa, hiç değerlendirmeyin” dediği belirtildi. Belçikalı hoca, Alanzinho’nun da çok değişik bir oyuncu olduğunu ifade ederken, en büyük şaşkınlığını ise Yattara’nın çoğu önemli maçta oynamaması ve oynadıklarında etkisiz kalmasında yaşadı.

KUTADGU
24.06.2009, 20:37
Chelsea de başarılı olamadığı için söylemiştir onu, başarısız olan kariyerli hoca sadece Türkiye de yok.

Yahu yazıyı dikkatlice okudum.
Açık açık Scolari ismini Beşiktaş ile özdeşleştirmiş.
Hem de bunu iki kere yapmış.
Tutup Cevat Ocak'ı bu hatasından ötürü asacak değilim.
Hata yaptığını söylüyorum
Cevat Ocak'ın hatasıdır bu. Ve Bunu yapmaması gerekir.

Üstelik yazısının bir çok noktasına katıldığımı da belirttim.

Gökhan ÖZDEMİR
24.06.2009, 20:42
Broos’un ilk yorumları
24 Haziran 2009 / 11:27
Colman’ı Sahadaki Liderim Yapacağım

Trabzonspor’un yeni hocası Hugo Broos, Belçika’da CD’leri izlemeye başlarken, ilk dikkatini çeken ismin Gustavo Colman olduğu belirtildi.

Daha önceden tanıdığı Arjantinli oyuncunun, kendini fazlasıyla geliştirdiği ve takımın lideri olma özellikleri taşıdığı ifade ederek, “Colman benim sahadaki liderim olacak. Teklif varsa, hiç değerlendirmeyin” dediği belirtildi. Belçikalı hoca, Alanzinho’nun da çok değişik bir oyuncu olduğunu ifade ederken, en büyük şaşkınlığını ise Yattara’nın çoğu önemli maçta oynamaması ve oynadıklarında etkisiz kalmasında yaşadı.

Yattara'ya bizde şaşıyoruz tabi.Hocam bi çeki düzen ver şu adama beaa
:rolleyes:

bordo61
24.06.2009, 21:11
Kombine başlığına da bekleriz

slmnrl
24.06.2009, 21:24
TD hayırlı olsun,yönetimin şu anda hami,ünal gibi bir futbolcumuzu başa getirmeyeceği kesin,geriye bence 4 seçenek kalıyor.
1.)Her zamanki gibi akla gelen ilk kişi: Şenol Güneş (OLMADI)
2.)Her zaman Fırsat kollayan: Giray Bulak,Sadi Tekelioğlu (iyi ki bunlar olmadı,Allah Korudu bizi)
3.)Türkiye'yi bilen yabancı TD: Brigel,Lazaroni ( ne kadar büyük iş başardıkları ortada sanırım)
4.)Tamamen tanımadığımız bir yabancı TD : HUGO BROOS

Yönetimin yapabileceği tek şey buydu zaten, Eriksonn u,Zacceroni yi beklemek hayaldi bizim için
Bence bu hocadan daha başarılı olmuş birini düşünmek gereksiz
Aslan hocamız,hoş geldin sefa geldin,
Elinden gelenin en iyisini yapacağına eminim
Elinde ligdeki bütün takımların imrendiği oyuncuların var
Umarım herkes hocamızın yanında olur

güneyli
24.06.2009, 21:43
Yeni teknik direktörü bilmem ama Metin Diyadin gibi karekterli bir şahsiyetin yardımcı hoca olması beni çok umutlandırdı.Ben Trabzonsporu tutuyorum.Marka meraklısı olanlar şahıslara endeksli olabilir.Benim şampiyonlukları kazanan takımım istanbul dükalığını ezerken ve bana bu zevki yaşatırken takımımın oyuncuları marka ve kariyerli değillerdi.Kendilerini markalaştırdılar.Kendileri kariyerlerini oluşturdular.Trabzonda kariyerin hiçbir anlam ifade edeceğini zannetmiyorum.Kariyer koleksiyonuyla gelenin kibri Trabzonda iş yapmaz.Trabzonsporu sevmemizin en büyük nedeni kariyerini Trabzonsporda kazanan, mücadeleci ve hırslı oyuncuların ,iyi bir organizasyonla başarılı olmaları.İş başarılı olabilecek bir ekip ruhu ortaya koyabilmekte.Bunu yönetecek sevilen bir şef te bulduk mu gerisi gelir.Yemişim kariyerini...

tzercin61
24.06.2009, 22:18
hugo boos'un gelmesi en çok forumu etkiledi galiba...artık üyeler farklı başlıklara da yöneliyorlar :D..

Murat'
24.06.2009, 22:49
Muhtemelen Hugo Bross birkaç maç sonra bırakır gider sonra da takım Metin Diyadin'e kalır.Metin Diyadin'den umutluyum ama bu adamdan umutlu değilim.

Erdem Koltuk
24.06.2009, 23:21
Muhtemelen Hugo Bross birkaç maç sonra bırakır gider sonra da takım Metin Diyadin'e kalır.Metin Diyadin'den umutluyum ama bu adamdan umutlu değilim.

Ne oldu hocanın tipini mi beğenmedin?Bu nasıl bir önyargı anlamak mümkün değil.Ayrıca Metin Diyadin kimdir tek başına Trabzonsporu ona emanet edeceksin.

Cafer KILIÇSOY
24.06.2009, 23:53
Burada Bross'u beğenmeyen arkadaşlara yüklenen arkadaşlar. Biraz daha sağduyulu olamazmıyız. Nedir bu karşınızdaki insanların fikirlerini çürütme merakınız? Herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil malesef. Forum burası, tartışmak için var zaten.

Ne dersiniz?

Tevfik Kılıç
24.06.2009, 23:54
Yeni teknik direktörü bilmem ama Metin Diyadin gibi karekterli bir şahsiyetin yardımcı hoca olması beni çok umutlandırdı.Ben Trabzonsporu tutuyorum.Marka meraklısı olanlar şahıslara endeksli olabilir.Benim şampiyonlukları kazanan takımım istanbul dükalığını ezerken ve bana bu zevki yaşatırken takımımın oyuncuları marka ve kariyerli değillerdi.Kendilerini markalaştırdılar.Kendileri kariyerlerini oluşturdular.Trabzonda kariyerin hiçbir anlam ifade edeceğini zannetmiyorum.Kariyer koleksiyonuyla gelenin kibri Trabzonda iş yapmaz.Trabzonsporu sevmemizin en büyük nedeni kariyerini Trabzonsporda kazanan, mücadeleci ve hırslı oyuncuların ,iyi bir organizasyonla başarılı olmaları.İş başarılı olabilecek bir ekip ruhu ortaya koyabilmekte.Bunu yönetecek sevilen bir şef te bulduk mu gerisi gelir.Yemişim kariyerini...
İşte budur!

Tevfik Kılıç
24.06.2009, 23:58

İşte budur!Bu mükemmel yorumunuz için sizi tebrik ediyorum.

Mustafa Gegüç
24.06.2009, 23:59
Burada Bross'u beğenmeyen arkadaşlara yüklenen arkadaşlar. Biraz daha sağduyulu olamazmıyız. Nedir bu karşınızdaki insanların fikirlerini çürütme merakınız? Herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil malesef. Forum burası, tartışmak için var zaten.

Ne dersiniz?

onlar da tam olarak bunu yapıyor üstad :)

SiNo
ben umutluyum açıkçası beklemek gerekli

Mustafa Ayazoğlu
Hugo Bross hiç kimsenin takip ettiğini sanmıyorum geçmişte. İlk 5 maçta belli olur netice. Tabi ilk derbide önemli.

Eleştirmek için tıpkı benim yaptığım gibi bazıları beklesinler ;)
Başarısızlık halinde Hugo Bross gönderileceği garanti. Buna yönetim bile dahil olabilir.

Erdem Koltuk
25.06.2009, 00:04

Ne dersiniz?

Ortada tartışıcak bir eser yokken ne düşünülerek bu beğenmeme durumu ortaya çıkıyor?Sağduyulu olması gerekenler desteksiz eleştirenler.Forum tartışmak için varsa biraz beklesin insanlar bari bir antreman geçsin.Böyle saçma taraftarlık olmaz.Eriksonn gelse herkez gözü kapalı alkış tutacaktı.

DNA-TS
25.06.2009, 00:13
eleştirenleri eleştirmeyin gibi istekler var....ne olduda böyle düşündünüz birden...geçen sene biz zıt düşünüyorduk adımız dinazora çıkmıştı..ama çoğunluk olduğunuz için sesimizi bastırmıştınız...eleştiremezsiniz...çünkü ortada yapılmış bir maç bile yok...anca imza töreninde giydiği elbiseyi kolundaki saati eleştiebilirsiniz...

Tevfik Kılıç
25.06.2009, 00:14
[QUOTE=CAFER KILIÇSOY;2393305]Burada Bross'u beğenmeyen arkadaşlara yüklenen arkadaşlar. Biraz daha sağduyulu olamazmıyız. Nedir bu karşınızdaki insanların fikirlerini çürütme merakınız? Herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil malesef. Forum burası, tartışmak için var zaten.

Ne dersiniz?[/QUOTE

Okuduğum yorumlardan anladığım kadarıyla fikir çürütme çabası fazla olmadığıdır.Fakat ön yargıların da takımımıza faydadan çok zarar vereceğini söyleyebilirim.

İlker ToSun
25.06.2009, 01:04
teknik direktörümüz Hugo oldu mağdem, sportif direktörlüğe de Tolga Abi gelsin nostalji olsun :)

hiç tanımıyorum kendisini, hatta çok kalacağını da düşünmüyorum ilk zamanda dediğim gibi şenol güneş gelene kadar vakit geçirme arayışı olarak görüyorum kendisini ama inşallah yanılırım.

lig başlasın maçlarla beraber anlıcam kendisinin nasıl bir hoca olduğunu. kriterlerim belli :

1) hüseyini eğer takımda kalırsa devamlı oynatacak mı ? ( oynatmaması lazım )
2) umut bulutu oynatacak mı ? ( oynatmaması lazım )
3) yattarayı oyundan çıkaracak mı ? ( sakatlık dışında yattara maç bitene kadar sahada kalmalı )
4) gençlere ne kadar şans verecek ? ( barış memiş ve faty papy nin mutlaka şans bulması gerektiğine inanıyorum )

bu 4 kriterden 3 ünü ( ama 3. sü mutlaka olması şartıyla ) yaparsa benim gözümde iyi hoca olur :)

jako13
25.06.2009, 01:05
Hoca,kadro seçimi ile (kalanlar,gidenler,gelenler) rengini belli edecektir....hemen infaz etmeyelim...! Başkana düşmanlık üzerinden hocayı öfke kusanlara dikkat!!! .....Trabzonspor büyük bir camiadır, yerel ulemaların "istemezuk" demeleri tek belirleyici faktör değildir...!! Hep destek tam destek!! Takım tutalım adam tutmayalım...!!!
.

AdemS
25.06.2009, 01:42

Ne dersiniz?

Sonuna kadar katılıyorum.. Tam ben bu sözleri yazıcakken sizin yazınızı gördüm..

Herkes istediği gibi düşünebilir..Bu kimseyi ilgilendirmez, kimisi çok sever Broos'u kimisi de sevmez.. Sevenler kendi kriterlerine göre seviyosa, sevmeyenler de kendi kriterlerine göre sevmiyor demektir..(Belki yanlış bir düşüncedir ama sonuçta renkler ve zevkler tartışılmaz..Adam istediği gibi düşünür bu sizi ilgilendirmez)

Kimin haklı olduğu lig basladıgında ortaya çıkacak zaten.. Herkes birbirinin görüşüne saygılı olsun ve en önemlisi de kimse kimsenin Trabzonsporluluğunu sorgulamaya kalkmasın..

Foruma katıldığım günden beri özellikle bazı kişiler, sürekli başkalarının Trabzonsporluluğunu tartışıyor ve ortaya atıyor.. Sana ne kardeşim, sana mı kalmış başkasının takım sevgisi..Herkes kendi işine baksın, kendi sevgisini sorgulasın..

Başkasının Trabzonsporu ne kadar sevip sevmediği beni ilgilendirmez, ben kendi sevgime bakarım, kendi sevgimi ölçerim..

Adam bir forma almış diye kendisini Trabzonsporun sahibi görüyor sanki.. Yani bir taraftar forma veya başka bir ürün almamışsa, o takımı tutmuyor, sevmiyor demek midir bu?
Herkesin imkanı mı var kardeşim, adam ailesine nasıl bakacağını düşünüyor, çoluğumu çocuğumu aç bırakmayayım diye onun derdine düşmüş, sen burda milleti, " Sen önce git forma veya lisanslı ürün al da ondan sonra konus Trabzonspor hakkında" diyerek eleştiriyorsun.. Sen öyle dersen eğer, ben de sana Hadi len ordan derim..
Adamın çebinde yemek parası bile yokken nasıl gitsin senin gibi 50 - 100 liralık forma alsın..Allah'tan korkun be kardeşim.. İnsan olun biraz.. Ne bu ya, sanki sadece siz seviyorsunuz Trabzonsporu, sanki siz sahibisiniz bu takımın..

Biraz sanal alemden çıkın da gerçek hayata bi göz atın..Burda klavye sallamakla herşey bitmiyor..

Ayıptır yazıktır..

(Bu yazıyı herkes için değil, sadece birkaç ürün aldı diye havalanıp da başkalarının taraftarlığını sorgulayanlar için yazdım..Kimse üstüne alınmasın lütfen..
Bu sözlerimden sonra eleştirenler de olacaktır, ama hiç umrumda değil..Gözlerinizi açın ve gerçekleri görün..)

Boş Sözlerin maskaralığını yapmaktansa güzel sözlerin hamallığını yapmayı tercih ederim..

Sürç-ü Lisan ettiysek Affola..Allah'a emanet olun..

ali+61+26
25.06.2009, 01:43
peki takım ilk maçlarda çok iyi futbo ortay koyarsa ama galibiyet alamzsa mesela 3 hafta için 2 mağlubiyet 1 berebarlik am çok iyi futbol sahada... gitsin mi kalsınmı.. yada bunun tam tersi çok kötü futbol şanstan 1 gol atarak maç kazanarak 3 haftayı geçirsek... hangisini tercih ederdiniz.. bn 1. olanı demek istiyorum ama 2. olanda olsa olur:)

TSezgin61
25.06.2009, 01:45
bu adamla basarili olacagimizi pek sanmiyorum... Allahim insallah yanilirim!

Ahmet KESKİN
25.06.2009, 02:15
hala boş şeyler tartısıyor bazı arkadaşlar yok baarılıolamayacak felan ersun yanal kariyeri olan bir teknik adamıydı ama bakın cok güzel takım kurdu takımımızın tamamını su an itabariyle sistemi oturtdu ona bu konuda cok teşekkür ederim kendi adıma ama kariyeri olan bir teknik adam deildi ama faydalı oldu... şimdi bizim gecen seneye göre daha oturmuş bir kadromuz var yani gelen teknik adam bir enkaz devralmıyor toparlanma süreci yaşamayacagız ilerleme süreciyle devam edecegimizi analiz etmememek körlükdür....

takım olarak sadece hucumda sorunlarımızın oldugunu ve şanşsızlıgımız yüzünden mac verdiğimizi düşünüyorum birde derbilerde iyi motive olamama olayı yasadık onun haricinde ahmet özen hocayla daha farklı bi oyun gördük takımımızda nedir o fark

ersun yanal taktiğinde genelde hep defansdan doldurma toplarla etkili olmaya pozisyon bulmaya calışmamızdı buda bizi zor pozisyona sokuyordu gününmüz futbolunda etkili bir taktik ama bu oyuncunun fizik yapısına baglı bir taktik malesef bizim oyuncularımız fizik olarak cok üst düzeyde deiller ama teknik olarak bence liğin en iyi takımıdır...

bu sezon yeni teknik adamlarımızla yerli ve yabancı antronerlerle daha başarılı bir sezon gecirecegimizi düşünüyorum...

güneyli kardeşimin dediği gibi bizler marka adam bulmakdansa marka adamlar yaratanlar olmalıyız... yazısından dolayı kendisine ayrıca tesekkür ederim...

şimdi bize düşen gecen sezon basındaki sinerjiyi yaymak ve bunu avrupa kupalarında ve liğde takımımıza hissedtirmekdir...

AdemS
25.06.2009, 02:30
şimdi bize düşen gecen sezon basındaki sinerjiyi yaymak ve bunu avrupa kupalarında ve liğde takımımıza hissedtirmekdir...

inşAllah hocam inşAllah..Tüm isteğimiz de bu zaten..

Vural Kuyumcu
25.06.2009, 02:37
insallah sampionluk yasatcak bize

AdemS
25.06.2009, 02:39
insallah sampionluk yasatcak bize

İnşAllah..En çok istediğimiz şey bu..

Hem Ligde hem de Avrupa'da taraftarlarını coşturan bir Trabzonspor olsun istiyoruz..

Erdem Koltuk
25.06.2009, 02:49
Sonuna kadar katılıyorum.. Tam ben bu sözleri yazıcakken sizin yazınızı gördüm..

Herkes istediği gibi düşünebilir..Bu kimseyi ilgilendirmez, kimisi çok sever Broos'u kimisi de sevmez.. Sevenler kendi kriterlerine göre seviyosa, sevmeyenler de kendi kriterlerine göre sevmiyor demektir..(Belki yanlış bir düşüncedir ama sonuçta renkler ve zevkler tartışılmaz..Adam istediği gibi düşünür bu sizi ilgilendirmez)

Kimin haklı olduğu lig basladıgında ortaya çıkacak zaten.. Herkes birbirinin görüşüne saygılı olsun ve en önemlisi de kimse kimsenin Trabzonsporluluğunu sorgulamaya kalkmasın..

Foruma katıldığım günden beri özellikle bazı kişiler, sürekli başkalarının Trabzonsporluluğunu tartışıyor ve ortaya atıyor.. Sana ne kardeşim, sana mı kalmış başkasının takım sevgisi..Herkes kendi işine baksın, kendi sevgisini sorgulasın..

Başkasının Trabzonsporu ne kadar sevip sevmediği beni ilgilendirmez, ben kendi sevgime bakarım, kendi sevgimi ölçerim..

Adam bir forma almış diye kendisini Trabzonsporun sahibi görüyor sanki.. Yani bir taraftar forma veya başka bir ürün almamışsa, o takımı tutmuyor, sevmiyor demek midir bu?
Herkesin imkanı mı var kardeşim, adam ailesine nasıl bakacağını düşünüyor, çoluğumu çocuğumu aç bırakmayayım diye onun derdine düşmüş, sen burda milleti, " Sen önce git forma veya lisanslı ürün al da ondan sonra konus Trabzonspor hakkında" diyerek eleştiriyorsun.. Sen öyle dersen eğer, ben de sana Hadi len ordan derim..
Adamın çebinde yemek parası bile yokken nasıl gitsin senin gibi 50 - 100 liralık forma alsın..Allah'tan korkun be kardeşim.. İnsan olun biraz.. Ne bu ya, sanki sadece siz seviyorsunuz Trabzonsporu, sanki siz sahibisiniz bu takımın..

Biraz sanal alemden çıkın da gerçek hayata bi göz atın..Burda klavye sallamakla herşey bitmiyor..

Ayıptır yazıktır..

(Bu yazıyı herkes için değil, sadece birkaç ürün aldı diye havalanıp da başkalarının taraftarlığını sorgulayanlar için yazdım..Kimse üstüne alınmasın lütfen..
Bu sözlerimden sonra eleştirenler de olacaktır, ama hiç umrumda değil..Gözlerinizi açın ve gerçekleri görün..)

Boş Sözlerin maskaralığını yapmaktansa güzel sözlerin hamallığını yapmayı tercih ederim..

Sürç-ü Lisan ettiysek Affola..Allah'a emanet olun..

Daha takımın başında maça çıkmayı bırak antemana bile çıkmayan bir hocayı eleştirmenin hiç bir gerekçesi olamaz.Maç kaybeder gelir burda eleştirirsin.Başkan 2 aydır çalışıyor.Siz adamın tipine bakıp yorum yapın diye getirmedi onu.Çok merak ediyorum ne biliyorsun Bross hakkında?

AdemS
25.06.2009, 02:59
Daha takımın başında maça çıkmayı bırak antemana bile çıkmayan bir hocayı eleştirmenin hiç bir gerekçesi olamaz.Maç kaybeder gelir burda eleştirirsin.Başkan 2 aydır çalışıyor.Siz adamın tipine bakıp yorum yapın diye getirmedi onu.Çok merak ediyorum ne biliyorsun Bross hakkında?

Yazımı bi daha oku istersen, Broos hakkında birtek kötü söz söylemiş miyim diye..
Ben bazı üyeler hakkında konuştum..Başkanın haline en çok üzülenlerden biriyim ayrıca..ama lafla değil yürekten...

Ayrıca bu konu açıldığından beri de en az 5 mesajımda Broos'un başarılı olmasını istediğimi söyledim, kanımın bu hocaya daha çok ısındığını söyledim ve asla eleştirmedim de..

Ben üstteki yazımı niye yazdığımı belirttim, gerisi teferruattır benim için..

Erdem Koltuk
25.06.2009, 03:06
CAFER KILIÇSOY'un mesajına katıldığını belirterek mesaja başlamışsın.Ama sen de ne demek istediğini bilmiyorsun sanırım.Demek bomboş bir yazı yazmışsın.

Yaram falan yok senle ilgili.Senin Trabzonsporluluğuna bir sözüm yok.Brossu eleştirenleri "eleştiren" bir mesaja destek verdin diye senden alıntı yaptım.

Ayrıca Felsefik felsefik konuşacam diye kendini zorlama beceremiyorsun benden söylemesi.

AyhanPe
25.06.2009, 03:13

Ne dersiniz?

begenilmeyecek pek bisey yok..adi gecen diger teknik direktörlerden kariyer olarak hicbir eksigi yok adamin.israrla 10 yildir basarisi yok diyenler var.veriler gösteriliyor onlara..daha 3 sene önce sampiyon yapmis gittigi takimi..bunu hic dikkate bile almayip baska sacma sapan elestiriler yapiliyor..bilmem küme düsürmüs gittigi takimi..iyide bülent korkmaz örnegi var.erciyesi düsürdü ama adam kahraman oldu. o basarisi onu belkide gs basina getirdi ama o küme düsürmüstü takimini:D giray bulak hatta son iki haftada da olsa basinda oldugu konyayi ''düsüren'' ünal degilmiydi..yerel basin adami elestiriyor en son gittigi takimi küme düsürdü gerekcesiyle sonrada giray bulak alinmadi diye ates püskürüyor..yahu trajikomik bir olay..sanki giray bulak konyayi uefaya götürdü:D
kovuldu deniliyorda..dünyada kovulmayan teknik direktör varmi? senol günesi biz 3 kez kovduk:D
deniliyorki geldigi lig bank asya birinci ligi ayarinda..ayni seyi iskoc ligi icinde söylediler..iyide bence türkiye ligi almanyanin 2.ligi ayarinda bile degil..bizim bunu söyleyebilecek lüksümüz varmi? takimlarimiz ücüncü sinif takimlara eleniyorlar eleme turlarinda..bizde dahil..

bu adam basarisizda olabilir sonucta 25 senede gelen sayamayacagiz kadar teknik direktörde bizi sampiyon yapamadi..aslinda briegel gibi bir teknik direktör lazimdi bize:D

Gürsoy61
25.06.2009, 03:16
Broos bence beklentilere karşılık veremiyecek.Belçika'da Lig şampiyonlukları var ama şampiyon yaptığı takımlarda Belçika'nın en büyük kulüpleri.Ayrıca geçen sene çalıştırdığı Panserraikos'un son 10 maçına baktım.Bu 10 maçtasadece Panathinaikos yenmişler.Demek isteğim;adam gibi transferler yapmazsak hocadan da birşey beklemeyelim.Zira Türk futbolu yabancı teknik adamlara ters gelmekte.

AdemS
25.06.2009, 03:17

Ne dersiniz?

CAFER KILIÇSOY'un mesajına katıldığını belirterek mesaja başlamışsın.Ama sen de ne demek istediğini bilmiyorsun sanırım.Demek bomboş bir yazı yazmışsın.

Yaram falan yok senle ilgili.Senin Trabzonsporluluğuna bir sözüm yok.Brossu eleştirenleri "eleştiren" bir mesaja destek verdin diye senden alıntı yaptım.

Ayrıca Felsefik felsefik konuşacam diye kendini zorlama beceremiyorsun benden söylemesi.

Cafer KILIÇSOY ne yazmış bi oku bakalım..Sağduyuya davet ediyor, ve herkesin görüşüne saygılı olması gerektigini söylüyor..Buranın forum olduğunu ve tartışmanın doğal olduğunu söylüyor demi..O zaman demek ki Broosla felan alakası yok benim yazımın..

Ben zaten o yazıda kendi Trabzonsporlulugumdan bahsetmedim, başka arkadaşların diğer arkadaşların taraftarlılığını sorguladığından bahsettim..Yoksa zaten kimse benim taraftarlılığımı sorgulayamaz zaten izin vermem buna da..

Allah'a şükür şimdiye kadar Felsefik konuşma gibi bi derdim olmadı, felsefe yapmayı sevmem.. Doğruları konuşmak felsefe yapmak oluyosa sonuna kadar arkasındayım :)

Mustafa Gegüç
25.06.2009, 03:21
Artık anlık çözümlerden ziyade yönetimin öncelikli amacının geleceğe yatırım yapmak olması gerektiği kanaatindeyim, benim gibi birçok taraftar, birçok taraftar gibi yönetimin de bu bilinçte olduğunu düşünüyorum fakat bu ve bu gibi atılımların önünde büyük engeller var ve biz oturduğumuz yerden kendimize göre herşeyin iyisini-kötüsünü tartışırken gösterdiğimiz 'tutarsızlık' gelen yönetimlerin tümünün ancak bir noktaya kadar takıma katkı sağlamasına neden oluyor.

Geleceğe yatırım yapmak birçok farklı şekilde olabilir;
bu konuda taraftar arasında dahi birçok 'fikir mühendisimizin' olduğu aşikardır
fakat işler sadece istemekle değil, ancak biryerden başlamakla gerçeğe dönüşüyor. Evvela yukarıda bahsettiğim olumsuzlukların yönetim üzerinde oluşturduğu baskıyı Taraftar olarak bizim kaldırmamız gerek.

Hepsi dönüp dolaşıp "İstikrar" konusuna geliyor ki, bu birçoğumuzun dert yandığı (ama sadece dert yandığı) konuların başında geliyor.
Başarı için öncelikle:
-Taraftarın istikrarlı bir şekilde takımın arkasında yer alması
-Yönetimde istikrar sağlanması
-Zaman zaman inişli-çıkışlı çizilen grafiklere rağmen teknik kadroya sabır gösterilmesi gerekiyor.

çoğu zaman kendimizi şampiyonluk hırsına kaptırarak olmayacak zamanlarda olmayacak tepkileri ortaya koyuyor ve takıma zarar veriyoruz, verdiğimiz zararın maddi ve manevi boyutları da en az hırsımız kadar büyük: bu hırsdır ki bizi vicdan muhasebesinden mahrum bırakıyor, herşeyin bir kısırdöngü içine girmesine neden oluyor..

Sezon kapanıyor, bir sonraki sezon için yeni bir teknik direktör, yeni bir yönetim ve vaadedilenlerle paralel giden yeni 'büyük' transferler..
(herkesin umutları tazeleniyor elbette)
*Tabi Taraftarın beklentisi herzaman olduğu gibi ilk sezonda şampiyonluk !

Bu beklentinin futbolcular, teknik kadro ve yönetim üzerinde oluşturduğu baskı kimsenin umrunda değil tabiki, biz sadece istemesini biliyoruz, iş birşeyler yapmaya, yani sabretmeye geldiğinde ise türlü bahanelerle işin içinden çıkıyoruz ve çuvaldızı hep başkasına batırıyoruz!!..

Arkadaşlar içimizde zaten bu takıma köstek olmaya çalışan birçok hain varken(yerel medya gibi, serdar bâli gibi..), birde biz kaş yapalım derken göz çıkarmayalım !

Tohumu toprağa ektiğimiz zaman ondan hemen hasat vermesini beklemek gerçeklerle ne kadar örtüşüyor ise yeni bir oluşumdan ilk senesinde yüksek başarı beklemek de gerçeklerle aynı orantıda bağdaşır!

sizce de beklentilerimizin bu kadar yüksek olması, muhataplarımızın da insan olması dolayısıyla üzerlerinde psikolojik bir baskı unsuru olmuyor mudur?

misyonumuz ile çelişen öyle garip örnekler var ki karşımız da, düşünüp de hayret içinde kalmamak mümkün değil.
Bizler kendimize 'Taraftar' diyoruz ve:
*takım birkaç maç yenildiğinde futbolcuya sövüyoruz
*teknik kadroyu ve aynı şekilde yönetimi istifaya davet ediyoruz

bu takımın futbolcusu ve teknik kadrosu takımdan her ne kadar hayatlarını idame ettirecek şekilde kazanç sağlıyorlarsa da, hiçbir insanın hiçbir insana yapmadığı/yapamadığı bir iş için sövmeye hakkı yoktur! Bu, olayın etik kısmı, hadi ben onu geçiyorum, yahu bunlar insan, sen nasıl ki 25 sene şampiyon olamamanın getirdiği bir buhranın içindeysen, bu buhranı o futbolcuya yansıtman onu da aynı psikoloji içine sokmuyor mu?

Bizler takım kazandığı zaman böyle yapar
Kaybettiği zaman böyle yaparsak
Hayat da bize böyle yapar

bütün bunların üstüne birde yüzsüz yüzsüz başarı bekliyoruz !
kusura bakmayın ama insana gülerler ya, böylesine kendiyle çelişen insana gülerler gerçekten !

Başarının anahtarı Bizlerin gerçek anlamda (iyi ve kötü günde takımın arkasından desteğini eksik etmeyen) Taraftar olabilmesinden ve bu konuda istikrar sağlayabilmesinden geçiyor!
Gerisi yalan beyler, bu takıma Alex Ferguson'u getirin, isterseniz Josep Guardiola'yı getirin, başına da Abramovich'i koyun, eğer taraftar istikrar sağlayamıyorsa, böyle bir takım için başarı sadece ütopya olur !

Daha da özetlemek gerekiyorsa: Biraz Empati+Sabır+İstikrar= Başarı

Erdem Koltuk
25.06.2009, 03:22
Cafer KILIÇSOY ne yazmış bi oku bakalım..Sağduyuya davet ediyor, ve herkesin görüşüne saygılı olması gerektigini söylüyor..Buranın forum olduğunu ve tartışmanın doğal olduğunu söylüyor demi..O zaman demek ki Broosla felan alakası yok benim yazımın..

Ben zaten o yazıda kendi Trabzonsporlulugumdan bahsetmedim, başka arkadaşların diğer arkadaşların taraftarlılığını sorguladığından bahsettim..Yoksa zaten kimse benim taraftarlılığımı sorgulayamaz zaten izin vermem buna da..

Allah'a şükür şimdiye kadar Felsefik konuşma gibi bi derdim olmadı, felsefe yapmayı sevmem.. Doğruları konuşmak felsefe yapmak oluyosa sonuna kadar arkasındayım :)

Başlık Bross başlığı, Cafer de Bross olayından bahsetmiş.Senin başka bir problemin varsa onunla ilgili bir başlık bul veya sen aç.Çok saçmalamışsın kardeşim.Sağduyulu olmak başka, Bross u eleştirenlere sağduyulu olmak başka.Sen bu konunun dışındasın şu an.

Ben istersem de senin taraftarlığını sorgularım, izin veririm buna.:).Hadi sana iyi geceler.

AdemS
25.06.2009, 03:30
Başlık Bross başlığı, Cafer de Bross olayından bahsetmiş.Senin başka bir problemin varsa onunla ilgili bir başlık bul veya sen aç.Çok saçmalamışsın kardeşim.Sağduyulu olmak başka, Bross u eleştirenlere sağduyulu olmak başka.Sen bu konunun dışındasın şu an.

Ben istersem de senin taraftarlığını sorgularım, izin veririm buna.:).Hadi sana iyi geceler.

Hiçbir şekilde sorgulayamazsın..Ne Benim taraftarlılığımı ne de başkasının taraftarlılığını tartmak kimsenin haddine değildir...Aynı şekilde ben de kimsenin taraftarlılığını sorgulamam..

Saçmaladıysam o benim saçmalığımdır.. Siz de o saçmalığı okuyup cevap yazacak kadar saçmalamasaydınız keşke..

Ben neyden bahsettiğimi çok iyi biliyorum..Herkes kendi görüşünü kabul ettirmeye çalışıyor ben de Cafer Abinin dediği gibi kimse başkasının istediği gibi düşünmek zorunda değil diyorum.. Basit bu kadar yanii..

İyi geceler..

Harun
25.06.2009, 08:01

Bence eleştiriler direkt hocaya değil," Neden bu hoca getirildi" soruna yapılıyor.
Bu soruya cevap vermek içinde hocanın bizden önceki kariyeri ortaya döküp ilk izlenimleri ele alarak eleştiride bulunmakta gayet normal aslında.
Mesela bende kafamda eleştiri olmasa bile bir olumsuzluk tablosu oluşturabiliyorum.Nedenlerini sayacak olursam;

1-Hugo kariyerindeki tüm başarıları kendi üklesinde ve en az 3 yıl çalıştığtı takımlarda almış
2-İlk yurtdışı deneyimini sıradan bir takımda yaşamış.Ve takım kendi etkisi olsun ya da olmasın küme düşürmüş.(Küme düşürmeyi değil neden bu kadar basit bir takıma gittiği beni ilgilendiriyor)
3-Şampiyonluk yaşadığı takımlar bulundukları ligin sürekli şampiyon olan takımları.Fakat buna rağmen avrupada hiç bir başarısı olmayan biri.

Bu saydıklarım kendisinin özgeçmişi ile ilgili olan kısmıdır.Yani ilk izlenimdir.Ha! biz de belki başarılı olur, şampiyonluklar yaşatır orasını hep beraber göreceğiz.Fakat ilk izlenimim Türkiye süper ligi potansiyelini kaldıracak biri olmadığıdır.

Doğan Şahin
25.06.2009, 09:32
Bence eleştiriler direkt hocaya değil," Neden bu hoca getirildi" soruna yapılıyor.
Bu soruya cevap vermek içinde hocanın bizden önceki kariyeri ortaya döküp ilk izlenimleri ele alarak eleştiride bulunmakta gayet normal aslında.
Mesela bende kafamda eleştiri olmasa bile bir olumsuzluk tablosu oluşturabiliyorum.Nedenlerini sayacak olursam;

1-Hugo kariyerindeki tüm başarıları kendi üklesinde ve en az 3 yıl çalıştığtı takımlarda almış
2-İlk yurtdışı deneyimini sıradan bir takımda yaşamış.Ve takım kendi etkisi olsun ya da olmasın küme düşürmüş.(Küme düşürmeyi değil neden bu kadar basit bir takıma gittiği beni ilgilendiriyor)
3-Şampiyonluk yaşadığı takımlar bulundukları ligin sürekli şampiyon olan takımları.Fakat buna rağmen avrupada hiç bir başarısı olmayan biri.

Bu saydıklarım kendisinin özgeçmişi ile ilgili olan kısmıdır.Yani ilk izlenimdir.Ha! biz de belki başarılı olur, şampiyonluklar yaşatır orasını hep beraber göreceğiz.Fakat ilk izlenimim Türkiye süper ligi potansiyelini kaldıracak biri olmadığıdır.

2- Yunanistandaki başkan yakın arkadaşıymış, kıramamış. Skorsal başarıda ise ilk yarı puanı 8 iken 25e çıkartmış ve kupada başarılı sonuçlar elde etmiş. (Laf aramızda gerçi bizde de görücü usulü bir durum var(Braems, Leekens) ama Yunanistanda kümeye oynayan bir takımla bizim takımı kıyaslamak pek mantıklı gelmiyor. Hatta hocanın şampiyon takım hocası olduğu tezini uyandırıyor bende :) )

Ben gençlere önem vermesini ve hatlar arası kopukluğu giderecek olmasını çok olumlu buluyorum. Takımımızın transferden önce böylesi bir mantalite değişikliğine ihtiyacı vardı. Söylenenlere göre oyunu da iyi okuması ile tanınan bir hocaymış kendisi.

1-Sabır konusuna katılıyorum. Sabretmeyi öğrenmemiz lazım.

Teknik direktör niye şöyle? niye böyle? niye bu oldu? demekten ziyade, camia olarak sezon boyu üzülmemek için pozitif bir hava yaratıp bu saatten sonra destek olmakla hiçbir şey kaybetmeyiz aksine kazanan Trabzonsporumuz ve bizler oluruz.

Harun
25.06.2009, 09:49
2- Yunanistandaki başkan yakın arkadaşıymış, kıramamış. Skorsal başarıda ise ilk yarı puanı 8 iken 25e çıkartmış ve kupada başarılı sonuçlar elde etmiş. (Laf aramızda gerçi bizde de görücü usulü bir durum var(Braems, Leekens) ama Yunanistanda kümeye oynayan bir takımla bizim takımı kıyaslamak pek mantıklı gelmiyor. Hatta hocanın şampiyon takım hocası olduğu tezini uyandırıyor bende :) )

Ben gençlere önem vermesini ve hatlar arası kopukluğu giderecek olmasını çok olumlu buluyorum. Takımımızın transferden önce böylesi bir mantalite değişikliğine ihtiyacı vardı. Söylenenlere göre oyunu da iyi okuması ile tanınan bir hocaymış kendisi.

1-Sabır konusuna katılıyorum. Sabretmeyi öğrenmemiz lazım.

Teknik direktör niye şöyle? niye böyle? niye bu oldu? demekten ziyade, camia olarak sezon boyu üzülmemek için pozitif bir hava yaratıp bu saatten sonra destek olmakla hiçbir şey kaybetmeyiz aksine kazanan Trabzonsporumuz ve bizler oluruz.

Yakın arkadaşı dahi olsa şampiyonluk kovalayan ve şampiyon olan takımlarda görev alıp ayrılıyorsan sıradan bir takıma gitmek bana pek mantıklı gelmiyor.Kaldıki dediğin gibi ısrar sonucu gitmiş olsa bile bu ben de " demekki hiç teklif almamış boşta kaldığından kabul etmiş" kuşkusu uyandırıyor.
Yoksa kimse böyle bir enkazı alıp riske girmek istemez.

Doğan Şahin
25.06.2009, 10:06
Yakın arkadaşı dahi olsa şampiyonluk kovalayan ve şampiyon olan takımlarda görev alıp ayrılıyorsan sıradan bir takıma gitmek bana pek mantıklı gelmiyor.Kaldıki dediğin gibi ısrar sonucu gitmiş olsa bile bu ben de " demekki hiç teklif almamış boşta kaldığından kabul etmiş" kuşkusu uyandırıyor.
Yoksa kimse böyle bir enkazı alıp riske girmek istemez.

6 ay boşluktan sonra belki de bize gelmesinde de büyük rol oynayan eşini kıramaması durumu orada da söz konusu olmuş olabilir(yani taşfırın erkeki olmayabilir). Ailece belirli bir yaştan sonra farklı lezzetler tadıp farklı kültürleri tanımak istiyor da olabilirler, orasını da bilemeyiz. Belki de maceraperest bir ruha da sahip birisidir. Ancak hangi sebepten olursa olsun insanların beyanlarına da inanmak ve saygı göstermek durumundayız.

Ayrıca küme düşüren teknik direktör bir daha şampiyon yapamaz gibi bir yargıya da varmamamız gerekir. Her takımın farklılıklar göstereceği gibi, kültür, ortam, şartlar, sinerji, sabır, motivasyon, günlük form durumları ve bunun gibi milyonlarca faktörün bir araya gelmesi ile bir anda gaz alıp şampiyonda olabilirsin ya da olumsuz koşullarda küme düşme hattında da kendini bulabilirsin. Burada önemli olan uzun vadede değerlendirme yapmak ve sabretme hoşgörüsüne sahip olabilmek diye düşünüyorum.

Travelair
25.06.2009, 10:56
Şüpheciliğin yerini güven almalı

Emirhan Makul
25.06.2009, 11:07
İşte ilk tespitler

Hugo Broos, ülkesine gitti, takımı ezberliyor. Trabzon´un hocası, takım konsantrasyonunun düşük ve bloklar arası bağlantının kopuk olduğunu belirledi

İşte Beşiktaşın ve Sivassporun ligi bizim üstümüzde bitirmelerinin nedeni !

yorumsuz6117
25.06.2009, 11:09
İşte ilk tespitler

Hugo Broos, ülkesine gitti, takımı ezberliyor. Trabzon´un hocası, takım konsantrasyonunun düşük ve bloklar arası bağlantının kopuk olduğunu belirledi

sorunu hemen anlamış :alkış::D

Gökhan KAN
25.06.2009, 11:11
İşte ilk tespitler

Doğru tespit..Adam köfteyi hemen çakmış..:)

Adem Erdoğan
25.06.2009, 11:12
İşte ilk tespitler

Helal olsun adama.Daha kaç gün oldu geleli reçeteyi çıkartıp koymuş önümüze.

bloklar arası bağlantının kopuk olduğunu belirledi

Hoca 10 numara getirtecek büyük ihtimalle bu cümleden anlaşıldığı üzere.

Gökçebey
25.06.2009, 11:15

Hoca Brugge'den güzel bir 10 numaraya teklif götürmüş. Başkana da haber vermiş gelin alın bu adamı diye. Mahmut Aksu yola çıkacakmış.

Gökhan KAN
25.06.2009, 11:16

Adem abi bence ordaki ilk kasıt Hüseyinin orta saha ve hücuma sıfır olması..:) Defansla Hüseyin arasında bağlantı süper..Hüseyinden ötesi kopuk..

Onur Civelek61
25.06.2009, 11:17
Hoca Brugge'den güzel bir 10 numaraya teklif götürmüş. Başkana da haber vermiş gelin alın bu adamı diye. Mahmut Aksu yola çıkacakmış.

Belçika dan toplar adam yandık desenize :D

Emirhan Makul
25.06.2009, 11:18
Adem abi bence ordaki ilk kasıt Hüseyinin orta saha ve hücuma sıfır olması..:) Defansla Hüseyin arasında bağlantı süper..Hüseyinden ötesi kopuk..

Zaten tayfunun orta sahanın gerisinden rakip 18 in içine orta açmasınıda gördüyse tamamiyle tav olmuşdur.

Gökhan KAN
25.06.2009, 11:21
Zaten tayfunun orta sahanın gerisinden rakip 18 in içine orta açmasınıda gördüyse tamamiyle tav olmuşdur.
Hele ortayı açarken 2 adım geri gelmesine hayran kalmıştır..

Emirhan Makul
25.06.2009, 11:24
Hele ortayı açarken 2 adım geri gelmesine hayran kalmıştır..

Isaacın da ofsayt denilen kural'ın olmadığnı düşündüğünü görünce videoyu felan kapattığını düşünüyorum.

Onur Civelek61
25.06.2009, 11:26
Isaacın da ofsayt denilen kural'ın olmadığnı düşündüğünü görünce videoyu felan kapattığını düşünüyorum.

Umut'un da sadece gol atarken görünmesi onun dışında sahada bi atlet misali topa deymeden koşmasını da hayranlıkla izlediğini düşünüyorum:D

gustavo_colman
25.06.2009, 11:28
iyisin hoşsunda şu yabancı futbolcuları bi say sayın broos hala yabancı transfer arıyoruz

Cafer KILIÇSOY
25.06.2009, 11:29
Erdem bey ne acıdır ki ben sizin bu görüşünüze de saygı duyuyorum. Mesajımı bilip bilmeden yorumlayınca böyle durumlara düşüyorsunuz. ''Bross eleştirilemez'' diyorsun. Yok yaa... O benim bileceğim bir iş. Ben senin yorumlarına nasıl saygı duyuyorsam sende benim yorumlarıma saygı duyacaksın. Adem ne güzel anlatmış işte. Ondanda birşey anlamıyorsan yapabilecek birşeyim yok, üzgünüm.

Trabzonspor tarihine baktığımda benim açımdan unutamayacağım 2 teknik direktör vardır. Biri Urbain diğeri ise Samet Hocadır. İkiside zor şartlarda ve kısıtlı kadroyla kalıcı eserler bırakmıştır bu takımda. İkisinin zamanında da Trabzonspor Trabzonspor gibi takır takır futbol oynamıştır. Tarih orda, gidin bakın. Buna rağmen Samet hoca burada yerden yere vurulurken dahi herkesin görüşüne saygı duydum ben. Olabilir insanların görüşünü değiştiremezsin. Kurallar çercevesindeki her yorum değerlidir benim için. Kendi yorumuna saygı bekliyorsan karşı tarafa da saygılı olmak zorundasın. Bu kadar net. Bross'un Trabzonsporda kısa vadede başarılı olacağını sanmıyorum. Zaman alır bu. Peki biz sabredebilirmiyiz? Malesef hayır. İnşallah yanılırım. Zoruma gitmez yanılmak merak etmeyin.

Hayatında belkide bir defa olsun lisanslı forma almayıp pazar mallarıyla Trabzonsporluluk taslayanlar (herkes üstüne alınmasın) gelmiş burada ''Sen ne yaptın Trabzonspor için'' diyorlar. Kimse kimsenin Trabzonsporluluğunu sorgulayamaz, evet sorgulayamaz. Burada herkes Trabzonsporludur. Son 10 milyon harcarsın kulüp için başkası ise 100 lira. Bu senin üstün bir taraftar olduğun anlamına gelmez. Özellikle Almanya gibi uzak diyarlardan yazan arkadaşlarımız ''Ya böyle Trabzonsporluluk mu olur? Biz olsak bitirirdik kombineleri'' diyor. Lafla peynir gemisi yürümüyor. İcraat gerekli. Madem o kadar durumun var al bileti gönder bana yada başka bir yakınına. Herkes sizin gibi değil.

Konuşurken de yorum yaparken de sevgiyi saygıyı ve seviyeyi elden bırakmamak gerekiyor. Sonuçta herkes bu takımın daha iyi bir yerlere gelmesi için çabalıyor. Ayrı kulvarlardan hareket etsek de varış noktamız aynı..

Sevgiyle kalın... Hepinizi seviyor, herkesin görüşüne de saygı duyuyorum.

Ekleme;

Erdem bey hadi bir deneyin isterseniz. Benim Trabzonsporluluğumu da sorgulayın isterseniz. Bakalım nası oluyormuş Trabzonsporluluk!

Gökhan KAN
25.06.2009, 11:31
İlk antrenmanda İsaac e Ofsayt nedir oğlum söylermisin diye sorar..

Emirhan Makul
25.06.2009, 11:33
İlk antrenmanda İsaac e Ofsayt nedir oğlum söylermisin diye sorar..

Adam bari yeni gideceği klübe bunu bilmeden gitmesin dimi Trabzında oynadı ofsaytı biel bilmiyor demesinler :)

İbrahim CİHAN
25.06.2009, 11:47
teknik adamımız hayırlı olur inşallah

Sefa Murat Dokuz
25.06.2009, 11:55
Hayırlı olsun diyorum,
Ama önümüzdeki yıla bu kadroyla girersek bence geçen seneki başarılı başlangıcın yarısını yapamayabiliriz. 3 bizans çok güçlendiler. Bu sene her şey daha kolay olacak derken şampiyonluk deyip hüsran olmayız umarım bu takıma çok sağlam bir ön libero 1 de Fatih tekke ayarında golcü lazım. Yada direk Fatih tekke.

komdere
25.06.2009, 11:57
Kardeşim Isaacı o kadar az oynattılar ki bırakın ofsaytı, futbolu unuttu.
Geçen hafta bana "amca, ben Trabzon'a köfte yemeye mi geldim?" dedi.
:)

karatasof
25.06.2009, 11:59
Td'ümüz kaçıncı DVD' ye kadar geldi acaba?Tamamını izlemesi kaç gününü alacak?Ya da insan doğası gereği bir günde en fazla kaç dvd izlenebilir ki?Ben iki maçtan fazlasını bünye kaldırmaz diye tahmin ediyorum.Günde iki maçı seyretse sezonu ancak iki haftada tamamlayabilir.Demek ki en erken üç hafta sonra td'ümüz takımı canlı seyredebilir.

komdere
25.06.2009, 12:01
İşin şakası, hoca kaset mi izler artık, dvd mi bilmem. Ama takının geçen seneki eksiklerini saptamasına gerek yok. Onlar zaten gün gibi ortada. Hangi mevkilerin eksik olduğunu herkes biliyor. O yerlere o formanın hakkını verecek adamları alırsın. Hoca'ya da yemeği yapmak kalır. Yoksa hala aynı eksiklikler ve karşında abartmış kadrosuyla fener.
Hayal kurmayalım, hocadan da şapkadan tavşan çıkarmasını beklemeyelim.
Yok bekleyen varsa, gitsin o şapkaya önce tavşanı koysun...

halil ibo
25.06.2009, 12:07
İşin şakası, hoca kaset mi izler artık, dvd mi bilmem. Ama takının geçen seneki eksiklerini saptamasına gerek yok. Onlar zaten gün gibi ortada. Hangi mevkilerin eksik olduğunu herkes biliyor. O yerlere o formanın hakkını verecek adamları alırsın. Hoca'ya da yemeği yapmak kalır. Yoksa hala aynı eksiklikler ve karşında abartmış kadrosuyla fener.
Hayal kurmayalım, hocadan da şapkadan tavşan çıkarmasını beklemeyelim.
Yok bekleyen varsa, gitsin o şapkaya önce tavşanı koysun...

Banada çok saçma geliyor bu kasetten takım izleme işi.Bu takımın bundan öncede bir t.d.vardı.Ahmet Özen hatta Ersun Yanal'dan bile bilgi alabilir.Eski hocaların raporları önemli rol oynar yapılacak transferlerde.Ama ben illede izleyeceğim diyorsan o başka.
O zaman hazırlık maçlarında da izlersin takımı.Sezon açılırken gerekli gördüğün yerlere transferleri yaparsın.Bu da bir bakış açısı...

Emirhan Makul
25.06.2009, 12:07
Ya doktor gibi düşünün Doktor var hasta var ama doktor hastasının ne hastası olduğunu başka bir dokturun onu muayne ettiği videodan izliyor sonrada kendi muayne ediyor ama kendi muayne etmeden tam hastalığı anlayamaz bence. Kamp başladığında herşeyi anlayacaktır hocamız.

karatasof
25.06.2009, 12:11

Deme ki en iyi yaptığı iş o ki sadece köfte yemiş.Oyuna bir katkısı olsa idi bu taraftar onu tutardı.Adam oyuna girerken bile koşamaz mı canım?Bu adamın ofsaytta beklemek dışında bi meziyetini göremedik ki.Bi de kendi itiraf etmiş,çok iyi köfte yermiş KÖFTEHOR:D:D:D

özçelik61
25.06.2009, 12:11
6 ay boşluktan sonra belki de bize gelmesinde de büyük rol oynayan eşini kıramaması durumu orada da söz konusu olmuş olabilir(yani taşfırın erkeki olmayabilir). Ailece belirli bir yaştan sonra farklı lezzetler tadıp farklı kültürleri tanımak istiyor da olabilirler, orasını da bilemeyiz. Belki de maceraperest bir ruha da sahip birisidir. Ancak hangi sebepten olursa olsun insanların beyanlarına da inanmak ve saygı göstermek durumundayız.

Ayrıca küme düşüren teknik direktör bir daha şampiyon yapamaz gibi bir yargıya da varmamamız gerekir. Her takımın farklılıklar göstereceği gibi, kültür, ortam, şartlar, sinerji, sabır, motivasyon, günlük form durumları ve bunun gibi milyonlarca faktörün bir araya gelmesi ile bir anda gaz alıp şampiyonda olabilirsin ya da olumsuz koşullarda küme düşme hattında da kendini bulabilirsin. Burada önemli olan uzun vadede değerlendirme yapmak ve sabretme hoşgörüsüne sahip olabilmek diye düşünüyorum.

çaykaralı değilmisn abi hepiniz aynısınız tıpkı ben gibi:D...aynen katılıyorum

İHTİLALL
25.06.2009, 12:23
Td'ümüz kaçıncı DVD' ye kadar geldi acaba?Tamamını izlemesi kaç gününü alacak?Ya da insan doğası gereği bir günde en fazla kaç dvd izlenebilir ki?Ben iki maçtan fazlasını bünye kaldırmaz diye tahmin ediyorum.Günde iki maçı seyretse sezonu ancak iki haftada tamamlayabilir.Demek ki en erken üç hafta sonra td'ümüz takımı canlı seyredebilir.
Hocam elinden ince bir toplu iğne hiç düşmüyor yani..:D
Ama şaka bir yana ben olsam mağlup olunan ve berabere kalınan maçları izlerdim..
Hepsini izlemezdim yani..
Birde bu maçlara ayar çekiyorlar;30 dk. filan kısalıyor.Fauller,taçlar,sakatlıklar...
Aslına bakarsanız bir maçı çözmek için 10 dk. bence yeterde artar bile..

Travelair
25.06.2009, 12:25
Her yol 4-4-2'ye çıkar. Onun için hocanın mevkisinin uzmanı oyuncular üzerinde durmasını istiyorum. Değişik "Modern" anlayışlar için fantaziye kaçacak lüksümüz olmamalı. Barcelona yapıyor biz de yapalım modayı takip edelim... Olmaz. Mevkisiz adamlarımız bol: Yattara, Alanzinho, gelirse muhtemelen Brüls, Gökhan Ünal, Umut Bulut... Yetersiz ayrı şey mevkisiz ayrı şey. Bu elbette yetersizliğe de yol açıyor. Sahaya 11 kişi çıkıyoruz. Hüseyin defansta iyi ofansta kötü. 1 futbolcu yerine yarım. Yattara ve Alanzinho ofansta iyi defansta kötü 2 futbolcu yerine 1 futbolcu. Ama bunlar skoru değiştiriyor. Günündelerse evet. Değillerse mevki uzmanı olmadıkları için bu takımın aleyhine dönüyor kollektif vasat yetenekte takımlar karşısında mahkum oynuyoruz. Dağılıyoruz. Gökhan Umut geriden gelip atan futbolcular. E Trabzonspor kapanan takımlara karşı ne yapacak? Önce gol yemesi lazım ki karşıdaki takım enayilik yapıp açılsın, Gökhan Umut aşırtma toplarla gol arasın. Ben lüksünden vazgeçtim. Kendi mevkisinde uzmanlaşsın şu an için yeterli. Golcüyse gol atsın. Güçlü olsun top saklasın. Sol sağ orta ise hızlı olsun top sürsün, isabetli orta açsın, kuvvetli olsun, geri gelmesini bilsin. Defanssa rakibe 2 ayağı üzerinde cepheden yakalanmasın kademeyi bilsin. Ortasaha ise paslaşmayı bilsin, prese boyun eğmesin... İş çevrelerinde birkaç dalda uzmanlaşmış eleman daha değerlidir derler yükselmesi için çok şeyden anlar çünkü yönetirken fakat bizde uzmanlaşacak elemanlardan çok yarım yamalak yapabilecek elemanlar var. Üstelik bu futbolcuların liderlik özellikleri de yok. Bir Ünal var mı? İngiltere'de Blackburn'de Hakan Ünsal ilk zamanlarında mevkisinde ekstra hareketler yapınca hocası tarafından azarlanmış ve bir süre kadroya girememiş. Sen mevkinin gereğini yap ne azı ne fazlası demişler. Aynı şekilde Tugay burda futbolcu bırakacakken İskoçya'da İngiltere'de futbolunu yeniden sentezledi ve futbol ömrünü 10 sene uzattı

karatasof
25.06.2009, 12:34
Hocam elinden ince bir toplu iğne hiç düşmüyor yani..:D
Ama şaka bir yana ben olsam mağlup olunan ve berabere kalınan maçları izlerdim..
Hepsini izlemezdim yani..
Birde bu maçlara ayar çekiyorlar;30 dk. filan kısalıyor.Fauller,taçlar,sakatlıklar...
Aslına bakarsanız bir maçı çözmek için 10 dk. bence yeterde artar bile..

Çuvaldızı kendimize sakladığımızı açık ettirmeyin ama sizde.Bilemiyorum eleştiri kabul etmez arkadaşlar ne derler ancak ben de Hoca'nın sezon açılışında eşofmanlarını üstüne çekip takımın başında olması gerektiğini düşünenlerdenim.İdman dediğiniz de neticede günün belli saatlerinde yapılıyor.Arta kalan zamanlarda istediğiniz DVD'yi seyretmeye vaktiniz kalır diye düşünüyorum.Ama belki de bana öyle geliyordur.Ne bileyim hiç kampa katılmadım ki? Tabi sizin önerileriniz de fena değil.Üstelik eğer yönetim Broos'a geçen sezon TRT'nin spor programı kasetlerini ayarlamış olsaydı bizim maç görüntülerine ayrılan zamanda bir bilemedin iki dvd ancak doldururlurdu.Hem zamandan da tasarruf etmiş olurduk fena mı?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Doğan Şahin
25.06.2009, 12:40
Bundan sonraki yıllarda bize gelecek teknik direktörlerin şehrimizi tanımaya çalışmasına veya kaset izlemesine çok fazla gerek kalmayacak.
Bir sürü teknik adam halihazırda takımımızı izleyip bizim hakkımızda az çok bilgi sahibi olmuştur artık :)

Yavuz Hasan
25.06.2009, 13:20
öyle bir şey yok idman da mı yaptırmıyorlar bu adama

az oynamış falan bunlar kabul edilebilir bahaneler değil

semih nasıl 80 den sonra oyuna girerek gol kralı oldu

futbolcuda iş varsa kendini her durumda belli eder 90+ da oyuna girse bile

Travelair
25.06.2009, 13:48
1 hafta da takımı dvdlerden izlemesi sürer. O sürede de kim öle kim kala. Gidenler gitmeye devam eder. 1 haftada da olası gidecek kalacak transferlerin yeniden organizasyonu yapılır... Mehmet Topuz, Özer Hurmacı, Sercan Yıldırım, İsmail Köybaşı, Uğur Kavuk, Gençlerbirliği'nin sağ beki, Elyasa Süme, Altay'lı Rıdvan.. Hepsi liglerin gözdeleri hepsi gitti gidiyor... 2 hafta bekleyecek halimiz kalmadı. İç piyasada oyuncu kalmadı, tamam zaten pahalılar desek, dış piyasada gurbetçi takviyesi olabilir. Yabancı kontenjanı full sayılır zaten. Buranın boşaltılması doldurulması gerek. Çok yol var vakit kısa

aurora
25.06.2009, 13:59
İşte ilk tespitler

Bu Laflar bana, (Bloklar arası bağlantı, takım konsantrasyonu) Sakallı gıcık bir yorumcuyu anımsaatı. Fos haber olmasın. Bilin bakalım kim bu yorumcu
evet Ömer Ürün düldül

AdemS
25.06.2009, 14:33
Erdem bey ne acıdır ki ben sizin bu görüşünüze de saygı duyuyorum. Mesajımı bilip bilmeden yorumlayınca böyle durumlara düşüyorsunuz. ''Bross eleştirilemez'' diyorsun. Yok yaa... O benim bileceğim bir iş. Ben senin yorumlarına nasıl saygı duyuyorsam sende benim yorumlarıma saygı duyacaksın. Adem ne güzel anlatmış işte. Ondanda birşey anlamıyorsan yapabilecek birşeyim yok, üzgünüm.

Trabzonspor tarihine baktığımda benim açımdan unutamayacağım 2 teknik direktör vardır. Biri Urbain diğeri ise Samet Hocadır. İkiside zor şartlarda ve kısıtlı kadroyla kalıcı eserler bırakmıştır bu takımda. İkisinin zamanında da Trabzonspor Trabzonspor gibi takır takır futbol oynamıştır. Tarih orda, gidin bakın. Buna rağmen Samet hoca burada yerden yere vurulurken dahi herkesin görüşüne saygı duydum ben. Olabilir insanların görüşünü değiştiremezsin. Kurallar çercevesindeki her yorum değerlidir benim için. Kendi yorumuna saygı bekliyorsan karşı tarafa da saygılı olmak zorundasın. Bu kadar net. Bross'un Trabzonsporda kısa vadede başarılı olacağını sanmıyorum. Zaman alır bu. Peki biz sabredebilirmiyiz? Malesef hayır. İnşallah yanılırım. Zoruma gitmez yanılmak merak etmeyin.

Hayatında belkide bir defa olsun lisanslı forma almayıp pazar mallarıyla Trabzonsporluluk taslayanlar (herkes üstüne alınmasın) gelmiş burada ''Sen ne yaptın Trabzonspor için'' diyorlar. Kimse kimsenin Trabzonsporluluğunu sorgulayamaz, evet sorgulayamaz. Burada herkes Trabzonsporludur. Son 10 milyon harcarsın kulüp için başkası ise 100 lira. Bu senin üstün bir taraftar olduğun anlamına gelmez. Özellikle Almanya gibi uzak diyarlardan yazan arkadaşlarımız ''Ya böyle Trabzonsporluluk mu olur? Biz olsak bitirirdik kombineleri'' diyor. Lafla peynir gemisi yürümüyor. İcraat gerekli. Madem o kadar durumun var al bileti gönder bana yada başka bir yakınına. Herkes sizin gibi değil.

Konuşurken de yorum yaparken de sevgiyi saygıyı ve seviyeyi elden bırakmamak gerekiyor. Sonuçta herkes bu takımın daha iyi bir yerlere gelmesi için çabalıyor. Ayrı kulvarlardan hareket etsek de varış noktamız aynı..

Sevgiyle kalın... Hepinizi seviyor, herkesin görüşüne de saygı duyuyorum.

Ekleme;

Erdem bey hadi bir deneyin isterseniz. Benim Trabzonsporluluğumu da sorgulayın isterseniz. Bakalım nası oluyormuş Trabzonsporluluk!

Ellerine sağlık Abi.. Çok Güzel belirtmişsin :alkış:

aurora
25.06.2009, 14:52
TD'ümüz Broos 12 tane DVD yi almış memlektine gitmiş galiba. Bu bile eleştiri konusu olmuş. Şimdi ömründe hiç stada gidip maç seyretmeyen Tv den maç seyredenlerin bu eleştiiyi getirenler içinde çok sayıda olduğunu zannediyorum. Tv den izlenen maçlardan bile yeterince fikir sahibi olunabileceğini biliyoruz. Bu eleştiiyi getirenlei futbol yorumlarnın bile Tv görüntülerinden oluştuğunu varsayarak tüm ömrü futbol maçlarıyla geçmiş bir Teknik Direktörün bu DVD lerden bizim anladığımızdan çok daha fazla sonuçlar çıkaracağına eminim. Sonuçta zamanda geriye giderek takımımızın maçlarını canlı seyretme imkanı da olmadığına göre takımın geçmiş maçlarını DVD den izlemekten daha doğal ne olabilirki.

muratt
25.06.2009, 15:57
Nerdeyse bmn'e uye oldugumdan beri savundugum ve anlatmaya calistigim sey hep istikrar oldu.. (Ziya donemi haric)

Baktiginiz zaman Bulent Uygun gibi birisi bile, sinirli kadroyla (iki yildir kafaya oynayan bir takim, ve su oyuncusu 4 buyuklerde ilk 11 oynar demek zor) yaptiklari ortada.. Neden ??? Yonetim-Kadro-Teknik Heyet istikrari, ortak calismasi... Bu kadar basit bir formul..

Bulent Uygun'la bu basariyi yakaliyorsa Sivasspor, Trabzonspor Hugo Broos'la neden sampiyon olmasin.. Ersun Yanal'la kacirdik bir firsati, umariz bu hocaya gereken destek ve sabir gosterebiliriz.. Burda Baskan'a cok buyuk gorev dusuyor.. Ozellikle yerel medyaya karsi siper olabilmeli.. Maglubiyeti gidin hocaya sorun dememeli..

not : Sivasspor'un seneye havasini sonecegini saniyorsaniz yaniliyorsunuz derim bu arada, cunku su anda cok nokta transferler yapiyorlar. Eger 4 buyukler gene hayal kirikligi yaratirsa, son iki yilin tecrubesiyle Sivasspor sampiyon olur, hicte sasirmam..

karim@benzema10
25.06.2009, 15:59
hoca'nın tespitlerine katılıyorum ama bloklar arasındaki kopukluğun ve konsantrasyon eksikliğinin giderilmesi için

zeki,yetenekli,dinamik ve oyun disiplinine bağlı oyuncular alarak ancak kollektif bir futbol anlayaşını yakalarız.

K@HrY
25.06.2009, 16:03
Serhat DEMİRTAş denilen bir şovmen var Fanatik yazarı Trabzonspor yönetimi çuvalladı diyor. Dünkü uşağın Trabzonspor için yaptığı yakıştırmaya bak daha neler göreceğiz kimbilir...

Serdar A
25.06.2009, 16:06
Serhat DEMİRTAş denilen bir şovmen var Fanatik yazarı Trabzonspor yönetimi çuvalladı diyor. Dünkü uşağın Trabzonspor için yaptığı yakıştırmaya bak daha neler göreceğiz kimbilir...

O gazete şu an 350.000 tiraj yapıyor . Bu tirajın en az 80.000'i Trabzonspor taraftarlarınca sağlanıyor . Aynı şekilde sitesi günde milyonlarca defa klikleniyor ki yine bunun yüz binleri Trabzon taraftarına ait .

Yani o adamın ağzına Trabzonsporu sakız edende yine taraftarın kendisi .

komdere
25.06.2009, 16:16
öyle bir şey yok idman da mı yaptırmıyorlar bu adama

Daha taraftar olarak çok öğrenecek şeylerimiz var.
Önce espri yapmayı, yapılan espiriyi öğreneceğiz.
Tahammül etmeyi, gülümsemeyi...
Sonra bir de derelerde bazı balıklar var o konuyu irdeleyeceğiz...

M.S.SOFU
25.06.2009, 16:37
hoca türkçe biliyorsan bu adamlara değer ver
1)onur
2)ferhat öztorun
3)barış
4)ceyhun
5)göksu
6)giray
7)faty
8)altyapıdan gelen mehmet ve ...-hatırlamadım defans oyuncusuydu
10)karadeniz spor.....

cavenaghi
25.06.2009, 17:03
buraya yazıyorum cok da ıddıalıyım. 6ncı haftaya kalmaz gıder.Lazaroni vakası yasanır.

Mustafa Ayazoğlu
25.06.2009, 17:12
Fatih Tekke’nin adının Fenerbahçe’de geçmesinin ardından gelen tepkilerin farkında olduğunu belirten Sadri Şener, “Trabzonspor’un hocası Hugo Broos’tur. O isteyecek. O isterse alırız. Ben kulüp başkanıyım. Transfer işi Hugo Broos’a aittir bu saatten sonra” dedi.

İnşallah öyledir.

Transfer işi Hugo'ya aitse önce ki alınanlar Tjikuzu, Zafer Yelen, Ferhat ne olacak ;)

Emirhan Makul
25.06.2009, 17:15
Hugo Hocanın e-mail adresi felan var mı acaba ya ?

Birtan Karaman
25.06.2009, 17:18
Brüls Şanslı Uşakmış :)

komdere
25.06.2009, 17:26
buraya yazıyorum cok da ıddıalıyım. 6ncı haftaya kalmaz gıder.Lazaroni vakası yasanır.

Nasıl bu kadar iddialı oluyorsun?
Bildiğin bir şey varsa bize de söyle, öğrenelim..
Neden ille de 6 bir de, 5 veya 7 olmaz mı?
;)

Harun
25.06.2009, 17:40

Hocanın kariyeri benide endişelendiriyor.Fakat bu demek değildir ki bizde başarısız olsun.Bu saatten sonra destek verip bekleyeceğiz.Umarım beklentilerimizi karşılayacak biri olur.

yusufyilmaz
25.06.2009, 17:42
yeni hocaya destek.
adam tabiki maçları izleyecek elinde ne malzeme var bilecek.dvdleri alıp gitti diye eleştirenlere soruyorum şimdi siz televizyondan izleyipte 50 kez teknik direktör oluyorsunuz bu takıma ,adamın işi hocalık o okuyamıyacakmı takımı?
hoş senol hoca üç sezon kulubeden izledi de ne oldu.birakın bu deli saçmalıklarını da yeni hocaya destek verin..

yusufyilmaz
25.06.2009, 17:44
o 6 hafta senol hocanın vize tarihine denk geliyorsa olabilir bir sey diyemem..:)
ah ah içimizdeki şengünekoncular...

OLCAY ÇAKIR
25.06.2009, 18:01
Hem şampiyonluk hem küme düşme yaşamış.

Bundan ala tecrübemi arıyorduk ki?

Tecrübe için küfür yemişlikte kriterdir mesela.

Ben güveniyorum hocanın kariyerine.

Daha fazlası abartılı olurdu.

Olur bu hoca olur.

Neden bu beğenmemezlik anlamadım?

Mehmet Fırat
25.06.2009, 18:03
Ben hocaya güveniyorum ama başkan sanki güvenmiyormuş gibi geldi bana.

1+1'i geçtim, imza töreninde yaptığı konuşma çok inançlı birinin yapacağı konuşma değildi.

Fatih
25.06.2009, 18:05
Yunan takımını küme düşürmek kötü kariyer olmadığı gibi Belçika'da Anderlecht ve Brugge'u şampiyon yapmak da iyi kariyer değildir.

Kabul edelimki beklentileri karşılayan bir isim olmadı.

İnşallah başarılı olur.

OLCAY ÇAKIR
25.06.2009, 18:07
1 + 1

İdeal bir Trabzonspor sözleşmesidir.
Bunda gariplik yokki.

Ve hatta,

1 + 1 'ler bu ülke için bence dayatmalı sözleşmeler olmalı.

Ülkeyi yönetenlerin Sadri Başkanı arayıp teşekkür etmesi ve açtığın yolda diğerlerininde yürümesi için neler yapabilirizi sorgulaması gerekmiyormu artık?

Ben Sadri Başkanın bu hamlesini çok mantıklı buluyorum..

Kimse İstikrar kelimeleri ile kendini kandırmasın.

Hocada,yöneticide,taraftarda...

Yaşasın 1 + 1 .

Hotaman
25.06.2009, 18:16
Avrupadan hoca alacaksak ancak bu ayarda olurdu. Yerliyede tahamül edemiyoruz. Sonuç Hugo Broos bizim teknik direktörümüz. Herzaman ki gibi desteğimiz onunla.

Napoli
25.06.2009, 18:31
benim kişisel tahmınım ilk 10 hafta içersinde hoca gider,ahmet özenle devam eder sonra,senol güneş gelir...he tabi liederle puan farkı 15-17 kadar çıkmıs olur.

Mustafa ÖZDEMİR
25.06.2009, 19:35
ey teknik direktör .başkan diyorki teknik direktör isterse fatih tekkeyi alacağız..

Atmaca
25.06.2009, 19:41
Bazilari sasirabilir, ama; ben bu hocanin cok basarili olacagina bütün kalbimle inaniyorum.

Adulyan7
25.06.2009, 19:57
Bazilari sasirabilir, ama; ben bu hocanin cok basarili olacagina bütün kalbimle inaniyorum.
ben de sana katılıyorum!!

voldamirin
25.06.2009, 20:09
İstikrarın olmadığı trabzonsporum da başarı süprizdir. İstikrarı sağlayabilecek sabır varmı bu camida, açık konuşmak gerekirse yok. Hani olsa da bizde bir sonraki hoca kim olacak diye düşünmesek.

Onur Akyüz
25.06.2009, 20:19
Bizim hoca kacinci bölümde kaldi acaba?

Usaklar tesislerde bizimki Heroes izliyor:)

kudu_61
25.06.2009, 20:26
bütün arkadaşlarımın regaib kandili hayırlara vesile olsun inşallah
inşallah yeni hocamız başarılı olur ve bizi istediğimiz yere taşır belçikada yakaladığı başarıyı yakalamasını çok isterim ama ben belçika ligini bizden iyi olarak gören birisi değilim neyse hayırlısı Allah utandırmsasın keşke demek istemiyorum sonunda çünkü ben aybabayı çok istiyordum ben o varken futbol izlemiştim inşallah keşke demem

Tolga Okumuş
25.06.2009, 20:26
Bazı Yunan taraftarlardan Hugo Broos hakkında bilgi aldım.Açıkcası Panserraikos taraftarı kendisinden pekte memnun değil. Ama bence bunda küme düşmelerininde etkisi var.Aralarında gerçekten Türkiye Futbolu ile ilgilinen adamlar var. Daha sonra Anderlecht ve Brugge taraftarları ile de iletişime geçip Hugo hakkında bilgi almayı düşünüyorum...

ok look he was a good manafer but iin my opinion his skills arent enough for a so big club like trabzospor!!!!/
i am fun of football he is a good trainer for a team who would like to stay in the same category!!! furthermore
he dident like to change players while the game is going on generally he is good in game reading and tactics but
not sth special thanks for question if you have any other do not hesitate to ask!
ok look he tried many systems in Panserraikos not stm special but Panserraikos from Trabzospor
are different you have a very good attack team. in comparison panserraikos was very bad in deffense and not
so good in attack!so we play more defense 4-4-2 system diffense!he dont like to change playlist! and yes for a
small team he is a good trainer his transfer was good our team hasnt got good deffense and for that reason we
go to the second leage

diyo ki iyi bi menajerdi ama bence yetenekleri trabzonspor gibi büyük bi klüp için yeterli değil
aynı seviyede kalmak isteyen bi takım için iyi bi hocadır
genelde oyun okumada ve taktiklerde iyidir ama oyun sürerken oyuncu değiştirmekten hoşlanmaz ve öyle çok da bi
özelliği yoktur
Panserraikos'da biçok sistem denedi ama farklı bişey yakalayamadı.
Fakat trabzonsporla Panserraikos çok farklılar. sizin takım iyi bi atak takımı.
kıyaslamak gerekirse Panserraikos'in çok kötü bi defansı vardı ve atakta da öyle iyi değillerdi.
daha çok 4-4-2 defansif oynuyorduk. oyuncu kadrosunu da değiştirmekten hoşlanmaz. ve evet küçük
bi takım için iyi bi antrenör. transeferi bizim gibi iyi defansı olmayan bi takım için iyi olmuştu.

ok my friend.i see all games off panserraikos this year.hugo work with young players very much.
it doesnt matter if panseraaikos fall to the second league.its not hugos false.the onnly faalse that
he did was that when he come to our team in jenuary bring some players that he know like boule,moutavtzits etc
who they dont help the team,they were not good.exactly they make terrible mistakes and you think they play
football for first time.although hugo has a big history around his name like aderlext etc.he plays aggressive
and work with talents,young players.you can look the panserraikos in the cup.semifinals.win teamz like
panathinaikos with big scores.i know about trabzonspor.with some good players he can do well things.

bu sene panserraikos'ın bütün maçlarını izledim. hugo genç oyuncularla çok fazla çalışır. panserraikos'un ikinci lige düşmüş olması farketmez hugo'nun hatası değildi. yaptığı tek hata ocakta takıma geldiğinde boule,moutavtzits vs gibi bikaç tanıdığı oyuncuyu getirmiş olması
takıma hiçbi faydaları olmadı çok da iyi oyuncular değillerdi. çok hata yaptılar sanki ilk kez futbol oynuyorlardı gibi. ama hugo'nun iyi bi tarihi var. saldırgan oynar ve genç yeteneklerle çalışır
panserraikos'ın kupa maçlarına bakabilirsin. panathinaikos gibi takımları iyi skorlarla geçti. trabzonsporu biliyorum iyi oyuncularla iyi işler çıkarabilir

My friend, unfortunately I have bad news for you. Hugo Broos is probably one of the worst ever managers of
Panserraikos F.C. In my opinion he is the major error of the president of the team that relagated the team.
The players he bring for transfer was all awfoul..

üzgünüm ama sana kötü haberlerim var. hugo bross Panserraikos ın gördüğü en kötü hocalardan biridir.
bence klüp başkanının yaptığı en büyük hataydı küme düşmeye sebep oldu. getirdiği oyuncularda çok kötüydü

Hallo...No problem...
Hugo Broos is a very good coach,generally...exept tactical skils.
He can read the game,very good manager,communucation with the players and with the goung players,communucation with the peoples.
I can tell you also to be carefull with the players he will sugest.
Good luck.

hugo bross taktik yetenekleri dışında iyi bi antrenördü. oyunu okuyabilir, oyuncularıyla iletişimi iyidir özelllikle genç oyuncularla, insanlarla iletişimi iyidir.
önereceği oyuncular konusunda dikkatli olmanızı öneririm aynı zamanda
iyi şanslar

Ve bütün bunlara ek olarak;

Well, he has of course a lot of experience (he had success as a trainer of Anderlecht and Club Brugge in the past). We had one good year with Broos (we ended up second after Anderlecht) but the 2 other years under Broos were terrible (but that was not only his fault). Many fans were happy that Genk decided to put an end to his contract. There was no other solution possible.
I'm not a football analyst nor a tactical specialist, but many fans say that his management/tactical skills and his communication with young players are not so good.
He did not actively manage the team during a game. He only looked at the game without giving much instructions to the players. Therefore, the Genk fans called him "Broozzzzzz" (as if he was sleeping during the game).
I wish Trabzon and Broos all the best.

çok deneyimli tabiki ( anderlecht ve brugge le başarıları var) Broosla iyi bi sene geçirdik ( anderlechtin ardından ikinci olduk) ama sonraki iki sene korkunçtu. ( ama sadece onun suçu değildi bu) biçok kişi gent sözleşmesini feshedince memnun olmuştu. başka bi çözüm yoktu.

futbol analisti yada taktik uzmanı değilim ama biçok kişi taktik yetenekleri ve genç oyuncularla iletişiminin iyi olmadığını söylüyor. oyun sırasında takımı yönetmiyor. oyunculara taktik vermeden sadece oyunu izliyor. bu yüzden de fanlar onu broozzzz olarak çağırırdı ( oyun içinde uyuduğu için)

broos la trabzona şans diliyorum

Hi Tolga. Hugo Broos is one of the best tactical trainers in Belgium and he can read a game very well. His comunication with younger players is good, but they must have an extraordinary talent of playing, because Hugo has his favourits among the players. That can be working against him sometimes. In my eyes, he's also a little to weak about the discipline; In one or two years isn't that a problem but after that second year, he looses his grip on the players. That's what has going wrong here in Genk.
Hugo is a good manager for Trabsonspor, i think. At least for a copple of years. He's better than Georges Leekens, also manager of Trabsonspor in the past. Yes, Trabsonspor made a good choise and i hope they will play back to the top again. I shall watch it closely. ;-) Greetings, Ronny

hugo bross belçikanın en iyi antrenörlerinden biridir oyunu çok iyi okur. genç oyuncularla iletişimi iyidir fakat çok yetenekli olmaları gerek çünkü hugonun favori oyuncuları vardır. bu bazen onun zararına olabiliyor. bence disiplin konusunda da biraz zayıf. bir veya iki yılda sorun olmuyor fakat ikinci yıldan sonra oyuncular üstündeki etkisini yitiriyor. Genkteki problem buydu. trabzonsporu da yönetmiş olan georges leekensten iyidir. trabzonspor iyi bi seçim yaptı ve umarım yükselmelerini sağlayacak. yakından takip edecem. selamlar ronny

hi,
Well he is a good trainer according to me. The only problem we had with him is that whole Belgium knew his tactics and he didn't want to change it. So we lost a lot of points..
Some players had difficulties with Broos but i think that was because of the attitude of the player. I hope he does well and wish you the best of luck in the oncomming season;)

bence iyi bi antrenör. tek problem bütün belçika taktiklerini bildiği halde değiştirmek istememesiydi. o yüzden de birçok puan kaybettik. bazı oyuncuların broosla sorunları vardı ama bence bu oyuncunun davranışından kaynaklanıyordu. gelecek sezonda başarılar diliyorum umarım faydalı olur.

ts_tuncay_ts
25.06.2009, 20:31
ey teknik direktör .başkan diyorki teknik direktör isterse fatih tekkeyi alacağız..

zafer yelen-ferhat ve tjikuzu yuda teknik direktörmü istemişki alıyosunuz...

Mehmet Fırat
25.06.2009, 21:03
Ersun Yanal 2 almışız o zaman. Sevindim. :)

NuDGeRR
25.06.2009, 21:05
hoca inş basarılı olur da basın toplantısında yaptıgı açıklama cok komigime gitmişti:d buyuk takımların baskısını kaldırabilirm :D Trabzonun nasıl bir yer oldugunu bilmiyor bu adam =)

Erdem Keser
25.06.2009, 21:14
Bu lig kıyaslaması teknik adamı değerlendirmek için hangi mantıkla yapılır anlamıyorum.Belçika ligi bizden kaliteli değilmiş ; olmasın.Sonuçta bu ligde olduğu gibi orada da Brugge , Anderlecht , Genk takımlarının diğer takımlara üstünlüğü yok mu.Bizdeki Fenerbahçe , G.Saray ,Beşiktaş gibi...Sonuçta takımlar kendi liginde , aynı bizim standartlarımıza göre yarışıyorlar.Ne amaçla iki lig kıyaslanabilir , bu kıyaslamada teknik adamın kalitesi veya teknik , taktik kapasitesi ölçülebilir.Hadi kıyaslandı diyelim , görende bizim ligimizi Premier lig sanacak.Üç tane pası peşpeşe yapamayan 15 takımın olduğu lig kaliteli olsa ne olacak olmasa ne olacak.Çamur atmak için Yunanistan macerasından başka alternatiflerde üretilmeli.

Muhammed
25.06.2009, 21:20
Belçika Şampiyonu bizim ligimizin şampiyonunu deler geçer. Ayrı etende Belçika Ligindeki oyuncu kalitesi çok iyi. En sıradan takımlarında bile gelecek vaad eden oyuncular var. Rasgele transfer yapmıyor ordaki kulüpler. Veysel,el saka gibi tüm ligi dolasan oyuncular yerine 19-20 yaşında afrika kökenli gençler var.

fatih28
25.06.2009, 21:33
kendisi iyi hoca oldugunu henuz trabzona gelmesinden iki gun sonra takimda bloklar arasi kopukluk oldugunu tespit ederek gostermistir. cozmek icin once problemi tespit etmek gerekir tabii.

Samet Yildirim
25.06.2009, 21:37
Bu lig kıyaslaması teknik adamı değerlendirmek için hangi mantıkla yapılır anlamıyorum.Belçika ligi bizden kaliteli değilmiş ; olmasın.Sonuçta bu ligde olduğu gibi orada da Brugge , Anderlecht , Genk takımlarının diğer takımlara üstünlüğü yok mu.Bizdeki Fenerbahçe , G.Saray ,Beşiktaş gibi...Sonuçta takımlar kendi liginde , aynı bizim standartlarımıza göre yarışıyorlar.Ne amaçla iki lig kıyaslanabilir , bu kıyaslamada teknik adamın kalitesi veya teknik , taktik kapasitesi ölçülebilir.Hadi kıyaslandı diyelim , görende bizim ligimizi Premier lig sanacak.Üç tane pası peşpeşe yapamayan 15 takımın olduğu lig kaliteli olsa ne olacak olmasa ne olacak.Çamur atmak için Yunanistan macerasından başka alternatiflerde üretilmeli.

Ayne öyle erdem abi...

lazzz61
25.06.2009, 22:03
hadii bross kes şu umutu bu takımdann yollayın larissaya gitsinn bu adam bu takımda oldugu sürece söluyorum sampıyonluk hayal huseyınden kurtulduk takımın geri vitesiydii .... umutta gıttımı tmm dır..

ApoCaN28
25.06.2009, 23:08
Broos bize Tekke yi alsana alsana =)

Semih58
25.06.2009, 23:20
Belçika ligi yabana atılacak lig değil.

tonyali_61
25.06.2009, 23:55
Hayırlı olsun inşallah iyi cıkar.

jako13
26.06.2009, 00:14
Hem şampiyonluk hem küme düşme yaşamış.

Bundan ala tecrübemi arıyorduk ki?

Tecrübe için küfür yemişlikte kriterdir mesela.

Ben güveniyorum hocanın kariyerine.

Daha fazlası abartılı olurdu.

Olur bu hoca olur.

Neden bu beğenmemezlik anlamadım?

Tecrübe için küfür yemişliği bir kriter olarak kabul ediyorum..Ersun Yanal gibi umarım tecrübe arsızı olmaz..! Allah Belçikalıya sabır versin.. (Türkçe bilmemesi avantaj sayılabilir)

6Şafak Aydın1
26.06.2009, 02:56
hayirli olsun ne diyelim allah sabirlar versin.. hugo boss mu hugo broosmu belli olur... oy fadimem

Serdar A
26.06.2009, 03:00
Tecrübe için küfür yemişliği bir kriter olarak kabul ediyorum..Ersun Yanal gibi umarım tecrübe arsızı olmaz..! Allah Belçikalıya sabır versin.. (Türkçe bilmemesi avantaj sayılabilir)

Kırmızı suratlı adamlarla takım otobüsüne saldırıldığında hangi dili bilip bilmediği pek önem arz etmiyor .

Şahin_53
26.06.2009, 03:05
Belçika ligi bizim ligimiz kadar önemli bir lig olmadığını düşünüyorum...

Ancak hocamızın bizi başarıya giden yolda tecrübesini konuşturup yeni sistem ve disiplini takıma lanse etme becerisini merakla ve destekliyerek bekliyorum...

Sanki bu hocada aradığımız nitelikler olabileceğini hissediyorum...

ALLAH yar ve yardımcısı olsun.....

Unutmayalım....

Hep destek tam destek.

Mehmet Sarigül
26.06.2009, 03:13
Komedi sona erdi...

Trabzonspor'un Teknik Direktörü kim oldu?

Hugo Broos...hayirli olsun, baska ne diyelim.

Erkan
26.06.2009, 03:40
Bu adami taniyan kisiler iyi seyden baska birsey soylemiyor.. Biz begenemedik bir turlu.. niye? Ismini daha once duymadik... Komik oluyoruz gibi geliyor bana:) Hayirli olur insallah, bu is olacak olacak!

CAFER ÖZER
26.06.2009, 08:59
Sadece BJK ve FB yi şampiyon yapmış Daum,(Bu gün o kadroları Kime verseniz Şampiyon yapar yada şampiyonluğa oynatır.)o Daum bu gün FB nin başına geçiyor,Çokmu kariyerli,Çokmu başarılı daha 2 sene önce Daum İstifa diye FB stadı inliyordu,Adamı kovdular,Onlar tartışmıyor Hocamı kötü diye bize ne oluyor.
Eğer Urbain Tavsiye ettiyse O hoca kötü değildir.

bkandil
26.06.2009, 09:35
...
Eğer Urbain Tavsiye ettiyse O hoca kötü değildir.
Katılıyorum...

theo
26.06.2009, 09:40
ya niye takıldınız adamın ismine...swen gelseydi ilk 4 hafta takım hüsranlarda olsaydı ne diyecektiniz?
hocanın ismi veya geçmişi değil takımla uyumu önemlidir...del bosque geldi aragones geldi peki bu isimler takımlarına ne verdi???
daum türkiyeye ilk geldiğinde kim biliyordu adını???ama şampiyonluklar verdi ve de her takım sıkışınca koşa koşa dauma gitti!!!
bi lig başlasın sonra kararınızı verin...ismine değil takıma verdiklerine bakıp yorum yapın!!!
isme takılcaksanız sizin istanbul takımlarının ezik taraftarlarından ne farkınız kaldı???

Rasim YILMAZ
26.06.2009, 09:42
Hocayı sıkıştırmayı , hele daha hiç bir özelliğini bilmez iken , bıraksak ; Hem Hocanın , hemde bizim psikolojimiz açısından menfaatimize olacaktır:) Ki yanında Türk futbolunu tanıyan ve hırslı kişiliği ile Metin Hoca var. Bu hoca tutar:)

Murat'
26.06.2009, 10:03
Arkasında Metin Diyadin gibi birisi var.Bu beni umutlandırıyor.

İHSAN
26.06.2009, 10:15
Hocayla 1+1 yıllık sözleşme yapılmış olması beni tedirgin ediyor açıkçası. Hatırlayalalım, Ersun Hocayla doğrudan 3 yıllık imzalanmıştı. Bu, deneyelim, bakalım; tutarsa ne âlâ, tutmazsa bari tazminat sorunu yaşamayalım demek oluyor.

Gerçi ben istikrardan yana olan bir yönetim göremiyorum; ama umarız istikrarı yakalarız.

lazanya61
26.06.2009, 10:39
avrupanın en iyi hocası, göreceksiniz bu yıl takım fırtına gibi esecek, ama hüseyin gibi birön liberoyu elimizde tutmamız şart, herkes çok eleştiriyor ama takımın temeli hüseyindir.

Ömür Karadeniz
26.06.2009, 10:45
Nasıl bu kadar iddialı oluyorsun?
Bildiğin bir şey varsa bize de söyle, öğrenelim..
Neden ille de 6 bir de, 5 veya 7 olmaz mı?
;)
kanka o bizden 1 sene onde gitiyo bilmiyonmu.

Ömür Karadeniz
26.06.2009, 10:46
beyler hocamız egemenı kaptan yapmıs buyuk bır ıhtımalle yeni sezonda

oguzhann
26.06.2009, 10:59
geldiği zaman düşüncelerim aşırı derecede olumsuz olsa da şu anda rahatlamış durumdayım.düzgün sistemle bu hocayla başarıya ulaşabiliriz belki de.neden olmasın?

Travelair
26.06.2009, 11:44
Yakışır :alkış:

Halil Atalay
26.06.2009, 12:04
Sadece BJK ve FB yi şampiyon yapmış Daum,(Bu gün o kadroları Kime verseniz Şampiyon yapar yada şampiyonluğa oynatır.)o Daum bu gün FB nin başına geçiyor,Çokmu kariyerli,Çokmu başarılı daha 2 sene önce Daum İstifa diye FB stadı inliyordu,Adamı kovdular,Onlar tartışmıyor Hocamı kötü diye bize ne oluyor.
Eğer Urbain Tavsiye ettiyse O hoca kötü değildir. :alkış::alkış::alkış:

Dursun Kaplan
26.06.2009, 12:05
Bu adamı sevdim.

Güler yüzlü baba adama benziyor. :)

Mayls
26.06.2009, 12:10
Hocayla 1+1 yıllık sözleşme yapılmış olması beni tedirgin ediyor açıkçası. Hatırlayalalım, Ersun Hocayla doğrudan 3 yıllık imzalanmıştı. Bu, deneyelim, bakalım; tutarsa ne âlâ, tutmazsa bari tazminat sorunu yaşamayalım demek oluyor.

Gerçi ben istikrardan yana olan bir yönetim göremiyorum; ama umarız istikrarı yakalarız.
Tutmazsa istikrarın bir anlamı yok. İstikrarlı bir başarısızlığı kim ister :)
Bence 1+1 doğru bir karar.

Bu yıl başarılı olursa (ki ben inanıyorum) sözleşmesi uzatılacaktır. Olamazsa tazminat sorunu olmayacak :)

Onur Civelek61
26.06.2009, 12:11
Bu adamı sevdim.

Güler yüzlü baba adama benziyor. :)

Bizim yüzümüzüde güldürür inşallah:)

Tayfun
26.06.2009, 12:29
Çıldırt bizi "Broos"... :)

Harun-61
26.06.2009, 12:46
Yeni TD herkes destek vermeli, bize yakisanda budur.

bu yüzden bu baslik altinda hala negatif cümleler yazmaya gerek yok.

daha fazla tartismalara girmeden bu basligin kapatilmasini arzu ediyorum.

Hocamiz icin zaten bir baslik acilmis.

.

sessizkral_1
26.06.2009, 13:10
http://www.medyatrabzon.com/images/news/5387.jpg
Broos Bakın Ne Karar Verdi ?
26 Haziran 2009 / 10:28
Takımın Kaptanını Belirledi

Trabzonspor teknik direktörü Broos, Belçika’da izlediği kasetlerden sonra edindiği izlenimlerin ardından bir karara vardı. O da takımın kaptanı Egemen olmalı kararıydı.
Hüseyin’le yolların ayrıldığını Song konusunda ise henüz tam karara varılmadığını bilen Broos, takımın kaptanlığı için Egemen’in biçilmiş kaftan olduğu kanaatine vardı.
Egemen’in hırslı, azimli, etkili olduğunu gören Broos, bu özellikteki oyuncuların kaptan olmasının takım için faydalı olacağı görüşünde..

Erdinç Barutçu
26.06.2009, 13:12
Yeni TD herkes destek vermeli, bize yakisanda budur.

bu yüzden bu baslik altinda hala negatif cümleler yazmaya gerek yok.

daha fazla tartismalara girmeden bu basligin kapatilmasini arzu ediyorum.

Hocamiz icin zaten bir baslik acilmis.

.
Herkesin huyu işte....Sanki hocanın kalitesini test ettik onayladık "uygun değildir" raporu verdik.....Sonuna kadar hocamızın arkasındayız....

Bera B.
26.06.2009, 14:07
Medyatrabzonun haberlerine inanmıyorum asla. Ama hoca da arada bir açıklama yapmalı bitirdiyse maçları izlemeyi.

BALKAN 06
26.06.2009, 14:22
bugün cuma namazında bi baktım bizim broos camide,
şaşırdım bir daha baktım o kadar benziyor ki dumur oldum valla
namazıda fesada verecektim o kadar bir adam bir adama benzer,ettiğini bul hocam:)

Paksoy
26.06.2009, 15:18
yunan ligin de aldığı takımda bişeyler yapmaya çalışmış .yunan kupasında panatınaıkos ve larıssa yı elemiş fena değil gibi

Sefa
26.06.2009, 15:34
Her ne kadar çoğu kişi gibi yeni Hoca'mızı beğenmesemde başarılı olacağını pek düşünmesemde,

Destek vermek Hayırlısını dilemek görevimiz..

Hayırlı olsun...

oflu engin
26.06.2009, 16:16
başarılı olacak.fatih tekke'yide onaylarsa şampiyon olacak

ozayarda
26.06.2009, 16:26
karizma dersen karizma var adam da çünkü beyaz saçlı..kendimden biliyorum:) lakin fakat ama zira amma binaenaleyh mamafi sezonun ikinci yarısına Şenol hocayla başayacağımızdan eminim....saygılarımla forumun resmi şairi....

mehmets61
26.06.2009, 22:17
bu saatten sonra yapacak tek şey destek olmak...

kalavara
27.06.2009, 01:42
"Broos'u iyi tanimiyorum, o yuzden bu konuda bana güvenme:)
Ama kalibresi trabzondan düsük gibi geldi bana.
Sevgiler."
uğur meleke'ye atılan broos sizce doğru isim mi sorusuna u. meleke tarafından gönderilen cevap...
forumdaki saygın isimlerden biri olarak anılan u. meleke'nin görüşleri böyle...

Sadullah KAPICIOĞLU
27.06.2009, 01:48
broos'un biraz aklı varsa Fatih Tekke'yi ister.

jako13
27.06.2009, 01:56
Hocayı daha hazırlık kampı bile başlamadan darma duman etmeyelim arkadaşlar...! Hele bir bakalım, nasıl bir takım kuracak,kimi nerde kimle oynatacak...! O zaman geldiğinde tartışalım.... Adama hemen dar ağacı kurmayalım....

salihismet
27.06.2009, 02:27
Eskisehir macini tribünde hemen Ersun Yanalin arkasinda izleyen bir taraftar, ara merdivenlerden asagi kosarak
hocanin duyacagi sekilde bagirip; Ersun hoca daha neyi bekliyorsun, adam degistirsene bagirirken hocayla göz
göze gelir, (muhtemelen ben buraya nereden düsdüm? diye düsünüp garip garip taraftarin gözünün icine bakti
Ersun hoca) ve cok gecmeden degisikligi hoca yapar, ve bu giren kisinin gayretleriyle Trabzon maci alir.

Bu sevgili taraftar kendisini öyle inandirmis ki, o, hocaya bagirmasa maci alamiyacagiz noktasina geldi. Kendisine
Ericssonu alacagiz dedigim zaman, bu konuyu bana anlatti, Yerim dedi senin Ericssonunu, feristahi gelsin bu isi
bizden daha iyi yapamaz.

Bunlari düsünerek, Hugo Broosun Türkce bilmemesi ve hic ögrenmemesi kendisine bir avantaj sagliyacagini
ve ömrünün biraz daha fazla olacagoni tahmin ediyorum.

ÜNAL
27.06.2009, 08:28
Bugünkü Fanatik internet sayfasındaki röportajında oldukça iddialı.Bakalım . . .

http://fanatik.ekolay.net/fanatik/-Bekleyin-ve-g%C3%B6r%C3%BCn_3_HDetail_35_137147.htm

Emirhan Ömeroğlu
27.06.2009, 08:50
Fanatik gazetesinde haber sallamasyon :)

Nereden mi bu kanıya vardım. İmza töreninde yaptığı konuşmaların aynıları yazıyor YAZARda biraz allayıp pullamış süslemiş salmış piyasaya demedi demeyin biraz dikkat edin anlarsınız ;)

ÜNAL
27.06.2009, 09:00
Fanatik gazetesinde haber sallamasyon :)

Nereden mi bu kanıya vardım. İmza töreninde yaptığı konuşmaların aynıları yazıyor YAZARda biraz allayıp pullamış süslemiş salmış piyasaya demedi demeyin biraz dikkat edin anlarsınız ;)
'Broos ile spor basınındaki ilk röportajı yaptık. Belçika’da olduğu için mail yoluyla gerçekleştirdiğimiz söyleşimiz'

Olabilir.;)

kudu_61
27.06.2009, 09:02
destek olma zamanı diye birşey icat edildi ve sürekli bizim üstümüzde kullanılıyor hoca bross da olsa aybaba da olsa biz zaten desteğimizi verdik bizim aşkımız bordo mavi destek olmaktan başka alternatifimiz yok zaten olamazda ama fikrini söyleyenin de lütfen fikrine saygılı olalım

Emirhan Ömeroğlu
27.06.2009, 09:02
Bana imza töreninde yaptığı açıklamaların aynısı geldi ne yalan söyliyim hatta bu cümle 'Broos ile spor basınındaki ilk röportajı yaptık. Belçika’da olduğu için mail yoluyla gerçekleştirdiğimiz söyleşimiz' olayı bitirdi zaten :)

Olumsuz oy kullandım ben buna :p

Ustaalioğlu
27.06.2009, 09:48
Bugünkü Fanatik internet sayfasındaki röportajında oldukça iddialı.Bakalım . . .

http://fanatik.ekolay.net/fanatik/-Bekleyin-ve-g%C3%B6r%C3%BCn_3_HDetail_35_137147.htm

bu ropörtajın daha detaylısını geçen başka yerde okumuştum ben...

Serhat
27.06.2009, 10:35
Fatih TEKKE'yi onaylamassa olacak olanları tahmin edemiyorum ...

Sadri Başkan Hoca gelir gelmez yeni hedefimi gösterdi ne? Bişey anlamadım bu işten ya ...

Neyse... Hayırlısı Olur inşallah...

Muhammet*
27.06.2009, 11:02
Fatih'i aldırırsa szonu tamamlayabilir...:)

Fatih Öztürk
27.06.2009, 11:06
çok gerilere gitmeyelim!

alttaki maçın ruhunu geri getirin bize,başkada bir şey dilenen namerttir...

http://www.youtube.com/watch?v=YbY1ewNm2xc

Napoli
27.06.2009, 11:30
Trabzonsporu sampiyon yapmadan gitmem-Trabzon İnsanı çok sıcak kanlı-Trabzonspora Sampiyonluk özlemini sona erdirmeye geldim-bir devi uyandırmaya geldim - son 25 senedir her sezon başı duydumuz klasık kılıse laflar..

Vahid hoca bu yuzden sevildi bu kilişe lafların hiç birisini demedi...gerçeklerle yüzleştik.

Adil ÖZGÜR
27.06.2009, 11:54
"Broos'u iyi tanimiyorum, o yuzden bu konuda bana güvenme:)
Ama kalibresi trabzondan düsük gibi geldi bana.
Sevgiler."
uğur meleke'ye atılan broos sizce doğru isim mi sorusuna u. meleke tarafından gönderilen cevap...
forumdaki saygın isimlerden biri olarak anılan u. meleke'nin görüşleri böyle...

KALAVARA kardeşimin Uğur MELEKE'nin yorumunu yukarıya alması kayda değer.

Çünkü örneklerle Uğur MELEKE'yi aydınlatmak istiyorum.

Futbolculardan örnek verirsek;

1. M.Aurello Trabzona geldiğinde ismini kimse bilmiyordu, tanınmıyordu, geldiğinde kapalı kutu şeklinde değilmiydi?

2. Zaymek de tavsiye üzerine geldiğinde izlenildi fakat adam bir bomba çıkmadımı?

3.Daha dün Egemen'i Bursa'dan aldığımızda bazılarının kaşları yukarı kalkmamışmıydı?

4. Bir türlü hazmediğimiz Şenol GÜNEŞ hocanın gelecek haberinde ise TRABZON'daki kaynayan kazanın dibi sanki sarhoş mermi manyağı gibi delik deşik olmamışmıydı? Halbuki Şenol Hoca'mız hala Dünya üzerinde mesleğini en üstün şekilde yapmaya devam ediyor. Kimine göre karizmatik değil, kimine göre okumasını bilmiyor, kimine göre ....

Şimdi Sn.Broos'un adı duyulmamış olabilir, ancak o da rüştünü ispat edecektir, onun için teveccüh göstermiş gelmiş, bizler bir karadenizli olarak ne kadar müşvik, ne kadar misafir perver olduğumuzu BREMS'e ve LKENSE gösterildiği göstermemiz lazım.

Çünkü; Bross bu ikilinin tazyiki ile hiç tereddüt etmeden Trabzonsporun teklifini kabul etmiştir. Kendisi bu kararı ile alçak gönüllük ve tevazu göstermiştir. Bizler işte bu görüşe, bu karara karşılık vermek zorundayız. İster tanıyın, isterseniz tanımayın, ancak gelen hocamızın kariyeri bence YANAL'dan kat kat yukarıda, bilgisi ve kurgusu fersah fersah yüksekte olduğunu görürseniz işte o zaman bu yazılan yazılardan burukluk duyulur.

Ben şahsi görüşüm olarak Sn YANAL'dan çok daha iyi bir hoca, Trabzonsporu ŞAMPİYON yapacak bir kadrosu olduğuna inanıyorum. Sadri Başkanımızıda hocamız Broos'uda tebrik ediyorum.

Herkesin içi rahat olsun, bu yıl hedefimize bu hocamızla inşallah ulaşırız, ulaşamazsak seneye ulaşırız.

Bu iki yıl çok önemli bir süreçtir. Zira Sevgili Aksal YAVUZ da en az 3 yıl içinde şampiyonluk gelecektir yazmıştı. Bunun için 2 de olmazsa 3.yılda mutlaka olacaktır.

Hadi hayırlısı.

gustavo_colman
27.06.2009, 11:55
Fatihe evet de hocam

Ahmet Faruk
27.06.2009, 11:57
çok gerilere gitmeyelim!

alttaki maçın ruhunu geri getirin bize,başkada bir şey dilenen namerttir...

http://www.youtube.com/watch?v=YbY1ewNm2xc

Yalnız ilk golün arapasını Hüseyin vermiş :)

Umutun 2. golü de tam Umut golü...

Hey gidi günler, ne bağırdıydık...

İskender YILMAZ
27.06.2009, 12:25
Herşey, herkes için hayırlı olur inşallah ..

muratt
27.06.2009, 13:00
Onemli olan destek ve uzun vadede calisabilmek.. Sampiyon yaptigi takimlari en az 3 yil calistirmista sampiyon yapmis.. Yoksa iki kotu sonucta hoca istifa diyceksek hic bi anlami yok..

demiahme
27.06.2009, 13:36
Eskisehir macini tribünde hemen Ersun Yanalin arkasinda izleyen bir taraftar, ara merdivenlerden asagi kosarak
hocanin duyacagi sekilde bagirip; Ersun hoca daha neyi bekliyorsun, adam degistirsene bagirirken hocayla göz
göze gelir, (muhtemelen ben buraya nereden düsdüm? diye düsünüp garip garip taraftarin gözünün icine bakti
Ersun hoca) ve cok gecmeden degisikligi hoca yapar, ve bu giren kisinin gayretleriyle Trabzon maci alir.

Bu sevgili taraftar kendisini öyle inandirmis ki, o, hocaya bagirmasa maci alamiyacagiz noktasina geldi. Kendisine
Ericssonu alacagiz dedigim zaman, bu konuyu bana anlatti, Yerim dedi senin Ericssonunu, feristahi gelsin bu isi
bizden daha iyi yapamaz.

Bunlari düsünerek, Hugo Broosun Türkce bilmemesi ve hic ögrenmemesi kendisine bir avantaj sagliyacagini
ve ömrünün biraz daha fazla olacagoni tahmin ediyorum.

fikralara konu olacak kadar variz yani

Adem CAKIR
27.06.2009, 15:16
'Broos ile spor basınındaki ilk röportajı yaptık. Belçika’da olduğu için mail yoluyla gerçekleştirdiğimiz söyleşimiz'

Olabilir.;)

İmza törenindeki konuşmalar alınır,
Allanır pullanır, editoryalı düzeltilir,
Sonra Broos'a gönderilir (Sayın Broos, Efenim Sizin hakkınızda bir yazı kaleme aldık, OK'mi?) "OK"
Hadi o zaman ilk röportaj hayırlı olsuuuuun...
:rolleyes:

karatasof
27.06.2009, 15:26
YeniTD Hugo Broos'a şimdiden Allah sabır versin.Başkan eline DVD'leri verip memleketine yolladığı td'ün ardından transferleri soran gazetecilere ;
''Acelemiz yok.Üstelik TD'ümüz de var, transferler teknik heyetin işi.Bundan sonra td'ümüz isteyecek biz transferi yapacağız'' gibi açıklamalarının mürekkebi kurumadan takıma tranfer çalışmaları yıldırım hızına erişti.Evvelden kızıyordum şimdi artık acıyorum adamcağıza.Türkiye'ye döndüğünde seyrettiği dvd'ler ile bambaşka bir takımla karşı karşıya kalırsa ne yapacak acaba?

Karasoy
27.06.2009, 16:39
Bu sene de başarısız olurlarsa bahaneleri hazır daha ilk yılı.25 yıldır aynı hikayeleri duyuyoruz.Bence bu adam Trabzon'da başarılı olamaz.Şenol Güneş devre arasında takımın başına getirilmeli.

Oktay AKKUŞ
27.06.2009, 16:49
http://www.medyatrabzon.com/images/icon_bck.gifAnasayfaya Dön (http://www.medyatrabzon.com/index.php)
Karakter boyutu : http://www.medyatrabzon.com/images/font_01.gif http://www.medyatrabzon.com/images/font_02.gif http://www.medyatrabzon.com/images/font_03.gif http://www.medyatrabzon.com/images/font_04.gif

http://www.medyatrabzon.com/images/news/5382.jpg
Sümer’in Neyine Hayran Kaldı ?
26 Haziran 2009 / 10:00
Trabzonspor’un futbolcu izleme komitesinin başkanı Özkan Sümer’in izlenen futbolcularla ilgili raporunu okuyan Broos, çok isabetli güzel düzgün ve harika tespitler dediği öğrenildi.

Sümer’in özellikle Belçika’da izleyip rapor ettiği futbolcuları kendisinin de beğendiğini transfer listesinde olduğunu belirten Broos, Trabzonspor’un konu ile ilgili biriminin ciddi çalışmasından memnun kaldığını ifade etti.
Broos’un Özkan Sümer’e bu konuda teşekkür ettiği de öğrenildi.
Broos’un övgü ile bahsettiği Özkan Sümer’e ait raporlarda, Belçika futbol pazarında beğenilen ve Hugo Broos’un da, ‘alınabilirler’ raporu verdiği isimlerden 3’nün Bryan Ruiz Gonzales, İvan Perisic ve Tom de Mul oldukları ortaya çıktı. Kosta Rikalı 23 yaşında ve 1.87 boyundaki forvet oyuncusu Bryan Ruiz Gonzales, Racing Genk takımının formasını giyiyor. Bu futbolcunun Hugo Broos’un öğrencisi olduğu ortaya çıktı. Broos’un, “Bryan Ruiz Gonzales alınabilirse, Türkiye’yi ayağa kaldırır, Avrupa’nın en önemli yıldızlarından biri olur” dediği ileri sürüldü.

Birtan Karaman
27.06.2009, 18:11
Bu Bryan Ruiz'i Alabiliriz , Yabancı Sorununu Çözersek ;)

gustavo_colman
27.06.2009, 18:13
----edit---

ccd6167
27.06.2009, 18:16
gazetelerde nerden bılıyorlar bu sylerı anlaamam bu akdar sallanamzkı yahu.sen nerde gordun de anladın begendıgını anlamıyorum bu gaztcılerı

shenka61
27.06.2009, 19:58
ya arkadaslar yunan liginde panatinaikosu yendi diye ii teknik adammı o zaman feneri yenen pendik spor teknik drektörü nü kaçırmayalım

Oğuzhan Akyıldız
27.06.2009, 21:40
yazılacak pankartlar şimdiden belli oldu HUGO BURADA ALPER ABİ NEREDE???

lazooo28
27.06.2009, 21:42
bu herif ten hic umudum yok en fazla 7 hafta dayanir

en iyi ihtimalle 4. veya 5. oluruz bu sezon

Erkan
27.06.2009, 21:43

Niye umudun yok? Daha once takip ettigin bir hocamiydi?

Gökhan KAN
27.06.2009, 21:48
Broos bu bu kadrodan güzel bir yemek yapar..

Erkan
27.06.2009, 21:49
Gokhan abi, yapar, yapar... Ben bu adama cok guveniyorum en gercekci isim gibi geliyor bana.

lazooo28
27.06.2009, 21:50
Niye umudun yok? Daha once takip ettigin bir hocamiydi?

degildi

türk futbolunu tanimiyor takimimizda sadece üc oyuncuyu biliyomus
öyle ahim sahim bi basarisida yok belcikada brügge ve anderlechtle sampiyon olmus ama zaten belcikanin iki takimi var onlarin basina ben gecsem 3 sene dursam en az bi kere sampiyon olurum..

lazooo28
27.06.2009, 21:50
ayriyeten madem ersun yanal dan iyisi alinmicakti neden gönderildi gerci gönderilmedi kendi istifa etti ama pekte destek olunmadi ersuna

Erkan
27.06.2009, 21:55
degildi

türk futbolunu tanimiyor takimimizda sadece üc oyuncuyu biliyomus
öyle ahim sahim bi basarisida yok belcikada brügge ve anderlechtle sampiyon olmus ama zaten belcikanin iki takimi var onlarin basina ben gecsem 3 sene dursam en az bi kere sampiyon olurum..
Peki bir soru daha, Eric gerets gelseydi ayni seyleri dusunecekmiydin? Bu adam hakkinda cok ama cok iyi seyler soyluyor belcikali arkadaslarim Eric gerets den daha ustun bir teknik direktor oldugunu soyluyorlar. Belcikanin en iyi teknik direktorlerindenmis.. Fenerbahce'de de Turkiyenin en iyi kadrolarindan var (Galatasaray'da oyle) ama neden bu sene basari yakalayamadilar? Okadar kolay degil bence bu seyler.. Broos hoca sans'i hak eden birisi olduguna inaniyorum ben, olumsuzlugu ustumuzden atip bir sans versek en azindan ona? Turkiye'yi bilmek pek onemli degil zaten takimi oynatsin yeter yaninda metin hoca var onemli seyleri zaten anlatir ona..

lazooo28
27.06.2009, 22:09
Peki bir soru daha, Eric gerets gelseydi ayni seyleri dusunecekmiydin? Bu adam hakkinda cok ama cok iyi seyler soyluyor belcikali arkadaslarim Eric gerets den daha ustun bir teknik direktor oldugunu soyluyorlar. Belcikanin en iyi teknik direktorlerindenmis.. Fenerbahce'de de Turkiyenin en iyi kadrolarindan var (Galatasaray'da oyle) ama neden bu sene basari yakalayamadilar? Okadar kolay degil bence bu seyler.. Broos hoca sans'i hak eden birisi olduguna inaniyorum ben, olumsuzlugu ustumuzden atip bir sans versek en azindan ona? Turkiye'yi bilmek pek onemli degil zaten takimi oynatsin yeter yaninda metin hoca var onemli seyleri zaten anlatir ona..

gerets gelseydi böyle düsünmicektim bidefa gs de calismis türkiye yi biliyor + kendini avrupada ispatlamis kaiserslautern, wolfsburg özelliklede marseille deki basarisi göz ardi edilemez

Erkan
27.06.2009, 22:22
gerets gelseydi böyle düsünmicektim bidefa gs de calismis türkiye yi biliyor + kendini avrupada ispatlamis kaiserslautern, wolfsburg özelliklede marseille deki basarisi göz ardi edilemez

Galatasaray'a gelmeden marseille yi calistirmismiydi? Yok.. Turkiye bilgisi varmiydi? oda yok.. Basarili oldu mu? oldu.. Bana oyle geliyor ki Broos ta en az onun kadar basarili olacak.

KDRDYN
27.06.2009, 22:24

gerets geldiğinde türkiyeyi tanıyor muydu peki? nasıl ilk senesinde şampiyon oldu tanımadan?

Ömür Karadeniz
27.06.2009, 22:31

arkadasım takımımızın hocasında lutfen bu herif diye bahsetmeyelım

Etem Güner
27.06.2009, 22:32
ben şahsen inanıyorum bu hocaya iyi olacak

KDRDYN
27.06.2009, 22:41
koçum benim. adamsın sen. ;)

ONUR BEKAR
27.06.2009, 23:02
Allah aşkına aarkadaşlar şimdiye kadar bize gelen td lerin hangisi şampiyonluk yaşamış hangisi hangi takımı şampiyon yapmış hugo broos en azından iki takımı şampiyon yapmış.. bu zaman kadar kimler getirilmediki bu takımın başına bundan daha mı iyiydiler de bu kadar eleştiri var bir lig başlasın görelim iyi olacak belki . iyi olursa yere göğe sığdıramayız.. bu gün eleştirenler ne der acaba ozaman

Acar Altan
27.06.2009, 23:46
Arkadaslar,hemen elestirilere baslamissiniz.Adam belcikanin önde gelen teknik drektörlerinden bitanesi.brügge ve anderlehtte güzel isler basardi.Bence bizi sampiyon yapabilecek kapasitede .En büyük özelligide genclere cok firsat veriyor.Bizim Baris ve Göksu gibi oyuncularimiz bu adamin elinde bir müchevere donüsür.

hodlu
28.06.2009, 00:32
Sılyva
? Song Egemen Cale
Yattara Tjıkuzu Colman Engin
Gökhan ?

Bence kadro idare eder ama ? olan yerlere iyi adamlar şart...

Emrah KabuL
28.06.2009, 00:36
Allah aşkına aarkadaşlar şimdiye kadar bize gelen td lerin hangisi şampiyonluk yaşamış hangisi hangi takımı şampiyon yapmış hugo broos en azından iki takımı şampiyon yapmış.. bu zaman kadar kimler getirilmediki bu takımın başına bundan daha mı iyiydiler de bu kadar eleştiri var bir lig başlasın görelim iyi olacak belki . iyi olursa yere göğe sığdıramayız.. bu gün eleştirenler ne der acaba ozaman

Briegel,G.Bulak,S.Tekelioğlu,Z.Doğan,S.Aybaba,E.Ya nal vs yeterli mi :)

sessizkral_1
28.06.2009, 01:26
Bryan Ruiz Gonzales gelirse fatih işi yatar.Yönetim yabancı forvet konusunda ısrarlı gibi baksana Perisic Gonzales vs.Bence yabancı kontenjanı Sağ bekte kullanmalıyız forvette fatih alınmalı.

Erdem Keser
28.06.2009, 11:27
Hugo Broos da FANATİK'e konuştu

Oyunculuk ve teknik adamlık kariyerime laf söyletmem. İddialıyım, hep kazanmak üzerine taktik kurarım. Takım için duyduklarım heyecanımı bir kat daha artırdı

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/6/18_259866_27FAN5COKBUYUK-C-B.jpg

Gelenek bozulmadı, Trabzon’un yeni hocası Hugo Broos da ilk kez FANATİK’e konuştu
Öyle çok isim yazıldı ki, Hugo Broos kısa bir ön görüşmeden sonra imza atınca, spor kamuoyu şaşırdı. Bilinenlerden sonra ‘tanınmayan’ teknik adam durumuna düşen Hugo Broos’u önce yönetim tanıttı, sıra FANATİK’te... Belçika’da hem Anderlecht hem de milli takımın tavan yaptığı dönemlerde başarıyla forma giyen ve teknik adamlık kariyerinde de ülkesinde önemli işler çıkaran Broos ile spor basınındaki ilk röportajı yaptık. Belçika’da olduğu için mail yoluyla gerçekleştirdiğimiz söyleşimiz, eminim ki kafalardaki birçok soru işaretini de giderecektir. Sözü uzatmıyor, Belçika’dan gelen birbirinden önemli mesajlarla sizleri başbaşa bırakıyorum...
‘Yunanistan’a rica ile gittim’
Kötü bir yurtdışı deneyimi yaşamış olmanıza rağmen bir sezon sonra yine neden ülkeniz yerine başka bir ligde çalışmak istediniz?
- Yunanistan’daki tecrübemin kariyerimi olumsuz etkilediğini düşünmüyorum. Öncelikle oraya çok yakın arkadaşım olan kulüp başkanının ricasıyla gittim. Çünkü takıma devre arasında gittiğimde sadece 8 puanı vardı. Olumlu sonuçlar almamıza rağmen kümede kalamadık. Sezon sonunda 25 puan topladık. Kupada Panathinaikos ve Larissa gibi takımları eledik. Gençleri A takıma kazandırdım. Son derece zorlu bir görevdi. Buna rağmen iyi işler yaptığımı düşünüyorum. Trabzonspor’a gelince... Daha önce de Trabzonspor’u biliyordum ancak son günlerde Trabzonspor’u daha iyi tanıma fırsatı buldum. Oldukça profesyonel bir kulübe geldim. Gerçekten etkilenmiş durumdayım.

‘Kamerun ve Brugge’ü kabul etmedim’
Soru: Bir tercih yaparken öncelikleriniz neler oldu kariyerinizde? Para, kulüp yapısı, hedefler ya da diğerleri...
Hedefleri her zaman önemsedim. Profesyonelliğe hep dikkat ettim. Trabzonspor’a geldiğim andan itibaren de son derece iyi bir profesyonel yapının içerisine girdiğimi fark ettim. Örneğin buraya gelmeden önce Kamerun Milli Takımı Teknik Direktörlüğü ve Brugge Sportif Direktörlüğü teklifleri aldım. Şampiyonlar Ligi tecrübeleri yaşadım. Baştan beri bahsettiğim faktörler tercihimde önemli rol oynadılar.

‘Ülkeyi Cim Bom ile tanıdım’
Türkiye Ligi’ni ne kadar tanıyorsunuz? Çünkü Trabzon kadar rakiplerin durumu da önemli.
- Türk futboluyla ilk temasım futbol oynarken oldu. Anderlecht’te forma giyerken Avrupa kupasında Galatasaray ile eşleşmiştik. Oynadığımız her 2 müsabakada da rakibimizi 5-1 mağlup ettik. Türkiye’de çekişmeli bir lig yaşandığını biliyorum. Trabzonspor’un Breams ile Türkiye Kupası kazandığını da. Ayrıca 2002 Dünya Kupası’nda Türkiye’nin yarı finalde Brezilya’ya kaybettiği 1-0’lık maçı yerinde izlemiştim. Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş’i oradan biliyorum. Ama o zaman Trabzonsporlu eski futbolcu ve teknik adam olduğundan haberdar değildim. Türkiye’ye çok iyi futbol oynatan böyle bir değeri olduğu için de tüm Trabzonlular gurur duymalı. Rakipleri elbette daha yakından izleyeceğiz. Mücadelenin içerisine girdiğimizde her şey daha net bir şekilde ortaya çıkacak.

‘Cd’den izlemek yetmez sahada görmeliyim’
Kasetleri izlediniz? Ne izlenim uyandı içinizde? Tanımayıp ismini en çabuk ezberlediğiniz oyuncu ya da oyuncular kim oldu? Bugüne kadar çalıştırdığınız takımlar içinde nereye koydunuz Trabzonspor’u?
- Öncelikle Trabzonspor’da olduğum için çok memnun ve mutluyum. Bugüne kadar yapılanlardan daha iyisini yapmaya çalışacağım. Yaptığım her işi önemseyen bir yapıya sahibim. Dolayısıyla Trabzonspor’daki işime de o gözle bakıyorum. Aldığım olumlu hava beni etkiliyor. Zaten buraya gelmeden tanıdığım oyuncular vardı. Song, Yattara, Colman gibi. Burada önem vermemiz gereken bir nokta da taraftarların durumu. Onlar bizi destekleyecekler biz de onlara layık olmaya çalışacağız. Şu anda neye ihtiyacımızın olduğunu tespit ediyoruz. Kamp sürecinde de yeteri kadar zamanımız olacak. Ayrıca altyapı yetkilileriyle de konuşacağım. Bugüne kadar genç ve yetenekli oyunculara hep şans verdim. Eğer böyle oyuncu varsa kadroya katmak için hiç tereddüt etmem. Tüm bu tespitlerimizin ardından şampiyonluğa oynayan takım nasıl oynayacaksa biz de öyle oynayacağız. Ama tüm futbolcuları sahada, benim istediklerimi yaparken görmeliyim. Çünkü ona göre bir sistemimiz olacak. Tabii hazırlık maçları da olacak. Ben ancak bu kamp süreci bittiğinde takımı tanımaktan bahsedebilirim.
‘İşte futbol felsefem...’
Hugo Broos, Türkiye’de tanınan bir isim değil. Trabzon taraftarı da merak içinde. Üçüncü bir şahıs olsanız Hugo Broos’u nasıl anlatırsınız ki gönüller rahatlasın?
- Elbette kendimle ilgili yargıda bulunmam fazla doğru olmaz. Özellikle zor koşullarda ve büyük takımlarda çalışmaya alışık birisiyim. Futbolda gerek oyunculuk gerekse de teknik adamlık anlamında gereken tecrübeye sahip olduğumu düşünüyorum. Hedefleri olan takımlarda çalışmayı severim. Trabzonspor da hedefleri olan bir ekip. Kollektif anlayışı yüksek, hep kazanmak isteyen takımlar yaratmayı isterim. Bu benim futbol felsefem.
Gerets’ten ‘kral’ bir yorum
Soru: Teklifi sunan yönetim dışında görüştüğünüz kimseler oldu mu Türkiye ve Trabzonspor ile ilgili?
- Elbette oldu. Trabzonspor’u tercih etmemde Breams’ın büyük rolü oldu. Leekens ve Gerets’le de konuştum. Trabzon insanının sıcaklığından ve misafirperverliğinden sürekli övgüyle bahsedildi. Şehirde futbol için büyük imkanlar bulunduğundan ancak zirve için mücadele edilen diğer takımlardan fazla çalışmak gerektiği söylendi. Bana taraftarların istediği başarıların gelmesi halinde krallardan daha üstün seviyede tutulabileceğimi ifade ettiler. Ayrıca George Leekens’in eşiyle eşim çok samimi arkadaştır. Hatta eşim Leekens Trabzonspor’u çalıştırırken, yani 16 sene önce Trabzon’a gitmiştir.
FANATİK ÇOK ÖZEL
Serhat Demirtaş

Mehmet Fırat
28.06.2009, 12:10
Ayrıca 2002 Dünya Kupası’nda Türkiye’nin yarı finalde Brezilya’ya kaybettiği 1-0’lık maçı yerinde izlemiştim. Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş’i oradan biliyorum. Ama o zaman Trabzonsporlu eski futbolcu ve teknik adam olduğundan haberdar değildim. Türkiye’ye çok iyi futbol oynatan böyle bir değeri olduğu için de tüm Trabzonlular gurur duymalı.

Aman hocam. Hakkında konuştuğun kişi 6 ay sonra seni koltuğundan edebilir. :)

Atakan
28.06.2009, 12:54
Güveniyorum ben Broos'a.:)