PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cep Telefonu Dolandırıcısına Dikkat !

halil ibo
18.06.2009, 14:59
Arkadaşlar,
bugün öğle yemeğini yediğim sırada ......57 nolu telefondan arandım.
Çanakkale Mrkz.Karakol Komutanı olduğunu söyleyen şahıs benim numaramdan bir Albay'a tehdit ve küfür mesajları geçildiğini hatta bunu yapan kişinin faturamı 1600 TL'ye kadar yükselttiğini şu anda benim numaram üzerinden internette olduğunu ve şifreyi sakladığı için kendisine ulaşamadıklarını bildirdi.Benim bu bilgileri kimseyle paylaşmamam gerektiğini tembihledi.Hatta ben hemen Turkcell'i arayıp öğreneyim dedim.Fakat lütfen tel.i kapatmayın şifre alacağınız yere gidene kadar açık kalsın dedi.
Bu arada inandırıcı olması açısından fonda telsiz sesleri var ve TC kimlik,yaka ve sicil nolarınıda bana söyledi ! (Ben nasıl ve nereden doğrulayacaksam ???)
Fakat ben telefonumu kapatıp önce Turkcell'den faturamdan onun dediği saatlerde mesaj geçilmediğini ve faturamında dediği rakamda olmadığını öğrendim.Sonra sırasıyla 155 ve dolandırıcılık masasını aradım.Yarında savcılıktan şikayetimi bildireceğim.Maalesef ülkemizde adalet geç tecelli ettiğinden (geç gerçekleşen adalet adalet değildir) rahatsızım.
Bir de bunun üstüne adam aramaya devam ediyor.Ve hatta haklıymış gibi küfürde etti.Bende gerekeni yaptığımı söyledim.Doğu şivesine yakın bir şiveyle konuşan bu mahluka ise terbiyemi bozmadım açıkçası.

sümela61
18.06.2009, 15:07
Uzungöl başlığında da belirttiğim gibi insanlar para için her şeyi yapabilir hale gelmiş durumda... kim bilir kaç kişiyi böyle dolandırmışlardır...

Allah'ım bizi iyilerle karşılaştır...

a f s
18.06.2009, 15:08
Geçmiş olsun.

halil ibo
18.06.2009, 15:33
@afs
Teşekkür ederim.
@sümela61
Mehmetciğim o dua hiç dilimden düşmez.Sadece kendim için değil tüm sevdiklerim içinde ederim.Ancak insan diyemeyeceğim bu en adi suçu işleyecek kadar alçalmış olan mahluklarla karşılaşmamak çok büyük şans.

Terbiyesiz adam cep telefonumu kapattığım halde hala aramaya devam ediyor.Ahlaksızca mesajlar çekmiş.Sizde telefonu silmişsiziniz oldu mu şimdi ? Ya sizide ararsa...

FANATIK61
18.06.2009, 15:39
Gecmis olsun. Aman dikkat edin haberlerde izledim gecen Organ Mafyalari yine isbasinda onlarin oyunu olabilir.

Çetin Can
18.06.2009, 15:45
Geçenlerde bir yakınımın başına buna benzer bir olay geldi. Onu arayanlar bir para ödülü kazandığını, x bankasına giderek ödülünü alabileceğini ama gitmeden önce 500 kontör alıp şifresini göndermesi gerektiğini söylediler.

Bu ve buna benzer olaylar artarak devam ediyor ve cok acıdır ki bunları yapanlar çoğunlukla cezasız kalıyor.

halil ibo
18.06.2009, 15:47
Teşekkür ederim.
Mizansen iyi hazırlandığı için gerçekten çok tereddüt yaşadım,telefonu kapatıp kapatmamakta.Ancak o riski almak zorundaydım daha önce yaşanmış dolandırıcılık olaylarından dolayı.
İşin kötü tarafı adama seni 155'e doladırıcılık masasına bildirdim yarında savcılığa dilekçe vereceğim dediğim halde bana:
Hala komiser pozlarında ''Komiserim sana güvenmiyorum'' niye demedin diyor ve şu saat itibarıyla hala aramaya devam ediyor.

Bu arada 155,dolandırıcılık masası ve muhtemelen yarında savcılık birşey yapmayacak/yapamayacak.İt ürür kervan yürür...

macka61
18.06.2009, 15:48
geçmiş olsun abi iyi yapmışsın küfürde etseydin şerefsize

halil ibo
18.06.2009, 15:51
@macka61

Teşekkür ederim kardeşim,
kendimi kontrol altında tutmaya çalışıyorum.Eğer bugün aramaya devam ederse...

Halil Atalay
18.06.2009, 16:58
arkadaşlar herkes gözünü kulağını iyi açsın bu gibi şe.... para kazandırmayalım ve bizimde canımız yanmasın

ugurTS1989
18.06.2009, 18:49
gecmıs olsun abı yazdıklarının aynısı bır arkadasımın basınada gelmıstı ...cok cakal ve kurnaz bırı oldugu ıcın adamı ters koseye yatırmıstı ve adam aradıgına pısman olmustu

Fatih BALTA
18.06.2009, 19:20
Bu hikayeyi bir çok kişiden dinledim.Sıkça yapılan bir numara dolandırıcılar için.

hatice_61
18.06.2009, 19:24
geçmiş olsun artık insanların hiç birine güven olmuyor bilgileriniz için teşekkür ederim çok dikkatlı olmaya çalışıcam

Sinan SARI
18.06.2009, 21:37
Öncelikle geçmiş olsun.
Özellikle adaletin geç tecelli ettiğini güzel vurgulamışsınız.Aslında bunların hakkından başkaları iyi gelir hemde hemen gelir ama Adalet çözer nasıl olsa diye ancak kendimizi avutuyoruz.

Manu61
18.06.2009, 21:44
Geçmiş olsun abi..
Bizim ülkemizde Dolandırıcılık ve Kalpazanlık o kadar ilerlemiş durumdaki hergün başka bir numara buluyorlar..Kim bilir kaç kişinin canını yakmıştır o sana denk gelenler..

OLCAY ÇAKIR
18.06.2009, 21:53
Geçmiş olsun.

Aman dikkat arkadaşlar.

Gamze
18.06.2009, 23:17
Geçmiş olsun.

Daha bu sabah kahvaltıda bu konuyu konuşuyorduk. Babam hepimizi uyarıyordu.
Geçenlerde tanıdık bir avukatın başına gelmiş böyle bir iş, maalesef kandırılmış.
Ne yapacağını şaşırmış durumda millet.
Dikkat etmek gerek.

Murat'
18.06.2009, 23:27
Aynısı babamın başına gelmişti.Telefonundan bir albaya küfür falan ettiğini söylüyorlardı.

OLCAY ÇAKIR
19.06.2009, 09:46
Birde,çaldırıp kapayan bir uluslarası arama var.

Tam taciz yani.

Beni birgün baya bi aradı adam.

Geri arama yapmamı bekledi.

Ararsanız anında kazanmaya başlıyor herifler.

Aman dikkat arkadaşlar.

Numarayı hatırlamıyorum ama saçma sapan bir arama olduğunu anında anlayacaksınız.
Aman dikkat.

Burçak
19.06.2009, 09:50
Birde,çaldırıp kapayan bir uluslarası arama var.

Aman dikkat.

evet aynı şey benim başımada geldi ve geliyor.
en son çarşamba günü çağrı geldi bana.
bir kaç ay önce başlamıştı bu yurt dışından gelen çağrı.
önemsememiştim. aradan bir zaman geçtikden sonra tekrar etti.
budefa numarayı kaydettim . birdahaolursa aynı no dan mı olacak diye.
işte en son 2 gün önce yine geldi çağrı.

bi arkadaşımda sizin söylediğiniz gibi geri arandığında tuzağa düşmüş olacağımızı söyledi. ama mantığını anlamadım. faturaya yazması dışında nasıl bi tuzak olabiliyor ki.

eğer yine çağrı gelirse gidip jetonla arayıp güzel dileklerimi ingilizce olarak iletmeyi düşünüyoum gerekirse:)

EMiRHAN61
19.06.2009, 09:57
Geçmiş olsun , milletçe halimiz ne olacak bilmiyorum. Dolandırıcılık ve çeşitli aldatmacalarla insanlarımız birbiri üstünden çıkar sağlaya sağlaya milletin birbirine olan güveni ve bağı kalmadı gibi. Birliğe en çok ihtiyacımız olan zamanlarda böyle şeylerin hortlaması da manidar. " Önümüzdeki maçlara bakacaz " der gibi olacak ama umarım bu vak'aların son bulması için bişeyler yapılır.

EMiRHAN61
19.06.2009, 09:58
bi arkadaşımda sizin söylediğiniz gibi geri arandığında tuzağa düşmüş olacağımızı söyledi. ama mantığını anlamadım. faturaya yazması dışında nasıl bi tuzak olabiliyor ki.

sanırım aranma sürelerine göre ücret alan bazı numaralar gibi bunlar da.

Gökçebey
19.06.2009, 10:00
Bir kez de bana rastlasa yahu :D Senaryom bile hazır :D Şahıs: Ben Çanakkale merkez karakolundan Komutan XXX Ben: Buyurun komutanım Trabzon Gülbahar karakolu başkomser Ahmet Sencer, nasıl yardımcı olabilirim. Hadi devam etsin bakalım o zaman yalanlarına :D

Bir keresinde ev telefonunu arayıp, konuşmayıp kapatan küçük bir kız çocuğu musallat olmuştu. Bir kez daha aradığında telefonun bir tuşuna basıp (tuşa basınca biiip diye ses gidiyor karşıya) al hadi konuş savcılık telefonu dinlemeye aldı dedim, karşıdan gelen ses şuydu:

Kapat kapat çabuk kapat :D

Yalnız öyle bir şartlanmışım ki gerçek birileri arasa hiç muhatap almayacağım sanırım :D

Hilal, bak bu numarayı yemem ona göre ççç

TheCrow
19.06.2009, 10:06

" Ara beni boya beni " tarzı bir numaraysa arama ücretinin bir kısmını alırlar.

Bana hiç rastlamıyor ki böyle densizler alayım façalarını aşağı :D

esirgolge
19.06.2009, 10:18
gecmis olsun renktas
banada turkcelliler arasinda yapilan secimde 1000 ytl kazandigimi ve belirtilen numarayi aramami gerektigi seklinde bir mesaj iletmislerdi. orali bile olmadim ama kac kisinin bu sekilde kanini emmislerdir.

A.Hilal Çakıroğlu
19.06.2009, 10:19
Bana da arasıra yurtdışından çağrı geliyor, önemsemiyordum. Demek böyle birşeymiş.

Hilal, bak bu numarayı yemem ona göre ççç
Çalışmadığın yerden sorarız biz de:) Hem ben senin komiser olmadığını biliyorum ya. Devam ettiğimde ters köşe olma:p

Adil ÖZGÜR
19.06.2009, 10:22
Geçen günleri telefonum çaldı,
Alo dedim,
Şehmuz oradamı dedi...

Fe Subhanallah, Şeyhmuz nere, benim telefon nere?

halil ibo
19.06.2009, 11:08
Bu sabah itibarıyla savcılığa dilekçemi verip şikayetimi yaptım.Dilerim adalet yerini bulur.Bir kişi bile bu işten dolayı ceza alsa kimse kayıtsız kalıp Allah'ından bulsun demez ve herkes Cumhuriyetin savcısından bulsun der.
Bu arada tüm geçmiş olsun dileklerinize teşekkürler.Bir anlık tereddütüm pahalıya malolacaktı.
Aman dikkat !

A.Hilal Çakıroğlu
19.06.2009, 11:13
Bu sabah itibarıyla savcılığa dilekçemi verip şikayetimi yaptım.Dilerim adalet yerini bulur.Bir kişi bile bu işten dolayı ceza alsa kimse kayıtsız kalıp Allah'ından bulsun demez ve herkes Cumhuriyetin savcısından bulsun der.
Bu arada tüm geçmiş olsun dileklerinize teşekkürler.Bir anlık tereddütüm pahalıya malolacaktı.
Aman dikkat !
Tekrar geçmiş olsun, inşallah kısa zamanda cezalandırılırlar.

Gökçebey
19.06.2009, 11:14
Geçen günleri telefonum çaldı,
Alo dedim,
Şehmuz oradamı dedi...

Fe Subhanallah, Şeyhmuz nere, benim telefon nere?

Abi bu yine iyimiş, bir defasında beni Bursa'dan bir bayan aramıştı (numaramın 532'li olanı bir doktorunmuş onu arıyormuş) bana orası neresi diye sordu, koridor demiştim :D

Selman
19.06.2009, 15:16
Bu numara suçu işleyenlerin üstüne kayıtlı değildir büyük ihtimal, kimbilir hangi garibandan çalmışlardır veya başka bir yöntemini bulmuşlardır.Yani ne bileyim kendi üstlerine kayıtlı olan bir numarayla böyle dolandırıcılık yapacak kadar cesaretli olacaklarını sanmıyorum, yine de savcılığa vermeniz iyi olmuş Halil abi.

Bundan yaklaşık 35-40 gün önce ben sizin kadar akl-ı selim davranamamıştım.Aynı yöntemle öyle şeyler söylüyordu ki.Durdum, düşündüm, atalarımız boşuna konuşmamışlar diyerek; "El elden üstündür" ve "Dinsizin hakkından imansız gelir"atasözlerini uygulamaya soktum:)

Daha ağır cevap alınca sustu:)

Geçmiş olsun.

Selami Gürpınar
19.06.2009, 15:21
Bu numara suçu işleyenlerin üstüne kayıtlı değildir büyük ihtimal, kimbilir hangi garibandan çalmışlardır veya başka bir yöntemini bulmuşlardır.Yani ne bileyim kendi üstlerine kayıtlı olan bir numarayla böyle dolandırıcılık yapacak kadar cesaretli olacaklarını sanmıyorum, yine de savcılığa vermeniz iyi olmuş Halil abi.

Bundan yaklaşık 35-40 gün önce ben sizin kadar akl-ı selim davranamamıştım.Aynı yöntemle öyle şeyler söylüyordu ki.Durdum, düşündüm, atalarımız boşuna konuşmamışlar diyerek; "El elden üstündür" ve "Dinsizin hakkından imansız gelir"atasözlerini uygulamaya soktum:)

Daha ağır cevap alınca sustu:)

Geçmiş olsun.

Vallaha en kralı olsa sen kanmazsın abi. :D

Gamze
19.06.2009, 18:58
Yurtdışından arayan numara bir kere beni de çaldırdı.
+ 30 lu bir numara.
Tikkat eyleyin.

Dipnot: Bu numara beni aradığında BMN'den arkadaşlarla okey oynuyorduk bir yerde. :) Arandığımı sonradan gördüm. "Acep Mısır'da bir ekrebam vardı bilmediğim, öldü de mirasa mı kondum" dye korkunç bir espri yapmışlığım da var üzerinize afiyet. :)

Emrullah
19.06.2009, 19:39
Arkadaşlar,
bugün öğle yemeğini yediğim sırada ......57 nolu telefondan arandım.
Çanakkale Mrkz.Karakol Komutanı olduğunu söyleyen şahıs benim numaramdan bir Albay'a tehdit ve küfür mesajları geçildiğini hatta bunu yapan kişinin faturamı 1600 TL'ye kadar yükselttiğini şu anda benim numaram üzerinden internette olduğunu ve şifreyi sakladığı için kendisine ulaşamadıklarını bildirdi.Benim bu bilgileri kimseyle paylaşmamam gerektiğini tembihledi.Hatta ben hemen Turkcell'i arayıp öğreneyim dedim.Fakat lütfen tel.i kapatmayın şifre alacağınız yere gidene kadar açık kalsın dedi.
Bu arada inandırıcı olması açısından fonda telsiz sesleri var ve TC kimlik,yaka ve sicil nolarınıda bana söyledi ! (Ben nasıl ve nereden doğrulayacaksam ???)
Fakat ben telefonumu kapatıp önce Turkcell'den faturamdan onun dediği saatlerde mesaj geçilmediğini ve faturamında dediği rakamda olmadığını öğrendim.Sonra sırasıyla 155 ve dolandırıcılık masasını aradım.Yarında savcılıktan şikayetimi bildireceğim.Maalesef ülkemizde adalet geç tecelli ettiğinden (geç gerçekleşen adalet adalet değildir) rahatsızım.
Bir de bunun üstüne adam aramaya devam ediyor.Ve hatta haklıymış gibi küfürde etti.Bende gerekeni yaptığımı söyledim.Doğu şivesine yakın bir şiveyle konuşan bu mahluka ise terbiyemi bozmadım açıkçası.

Tıpkısının aynısı benim de başıma geldi. Yalnız arayanlar Adana'dan aradıklarını söylemişlerdi. Aynı senaryo, yemedim tabi. Sicil numarasını istedim verdi ama telefonu kapatma dedi en yakın karakola giderken. Ben kapattım istihbaratta tanıdığım vardı, anlattım o da bunların şebeke olduklarını ve kontör kazanmak için yaptıklarını söylediler. Numaralarını verdim, bir iki ay sonra aynı tarz bir şebeke çökertildi haberlerini işittim. Umarım onlardır.