PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RadyoTS

Adem Hotaman
14.06.2009, 20:32
Arkadaşlar madem tv projemiz baya zaman alacak daha kolay kurulabilen daha az zaman alan çok profesyonelliğe gerek olmayan radyo yu neden kurmuyoruz.hem yerele yayın yapar hemde hemde uydudan yayın yapar.kendi yağında kavrulur reklam felan...yayın saatleri içinde içerik anlamında yapılabiliyosa diğer spor radyolarıyla ortak yayına geçer.maç saatlerinde gene ortak yayın olabilir.içerik arttırabilir.tv den daha az maliyetlidir.(temenni:tv de kurulur yakında inşallah)

zafer6161
14.06.2009, 20:34
güzel fikir,heleki akşama kadar arabesk çalsa kralı sollar valla

Cihad Varlı
14.06.2009, 20:35
Mantıklı . Televizyon olana kadar radyo yeter zaten . Televizyondan sonrada yayına devam eder . Yolda orda burda haberimiz olur takımımızdan. Hem sağa sola inanmak zorunda kalmayız . Yerel medyanın olumsuz havasından da kurtulabiliriz .

Serdar A
14.06.2009, 20:38
Karasal yayında olan ulusal bir radyonun çok ucuza kurulabileceğini söylemek zor .

En azından bir kaç milyon dolarlık bütçe gerek .

Adem Hotaman
14.06.2009, 20:39
Karasal yayında olan ulusal bir radyonun çok ucuza kurulabildiği düşüncesi var herhalde .

En azından bir kaç milyon dolarlık bütçe gerek .
ulusala şimdilik gerek yokki yerel olsun.uydudan yayın yapsın yeter.fazla maliyet gerektirmeyeceğini tahmin ediyorum.

Mehmet Zeki
14.06.2009, 20:41
Guzel fikir bence...

Serap
14.06.2009, 20:42
güzel fikir,heleki akşama kadar arabesk çalsa kralı sollar valla

yuuuuuuu zafer :D

güzel fikir..beni de eleman alsınlar :)

zafer6161
14.06.2009, 20:43
diiijjjiiiii serap :D

ÜNAL
14.06.2009, 20:44
Maçları da canlı yayınlasınlar Tüm Türkiye'ye.

61.00 Radyo TS :rolleyes:

Cihad Varlı
14.06.2009, 20:45

Radyo'dan yayın hakkı gibi bişey yok dimi Ünal abi ? :)

ÜNAL
14.06.2009, 20:46
Radyo'dan yayın hakkı gibi bişey yok dimi Ünal abi ? :)
Bilgim yok.:)

Volkan
14.06.2009, 20:46

61 yok ünal bildigim kadırnla 87 den başlıyor frakanslar

Cihad Varlı
14.06.2009, 20:47
Bilgim yok.:)

Benim bildiğim kadarıyla var .

Neyse gündemde olmayan bişey üzerinde tartışıyoruz . Ama olsa çok da güzel olur .

zafer6161
14.06.2009, 20:48
Benim bildiğim kadarıyla var .

Neyse gündemde olmayan bişey üzerinde tartışıyoruz . Ama olsa çok da güzel olur .

radyo bordo mavi var, ;)

Serdar A
14.06.2009, 20:50
ulusala şimdilik gerek yokki yerel olsun.uydudan yayın yapsın yeter.fazla maliyet gerektirmeyeceğini tahmin ediyorum.

Anlıyorum , yinede yerel düzeyde 10'dan fazla radyo televizyon varken Trabzonspor'un bunların arasında olmasını ve ticari olarak bu kuruluşlarla rekabete girmesini de pek faydalı görmem .

Kasım ayıyla beraber IpTV örneklerini Türkiyede de görmeye başlayacağız , özellikle ana sponsorumuz TTnetin bu konuda sonuçlanan ihaleleri var . Yakında Uydunetinde bir atağı olacak . Şimdiden kutu ihalelerin takvimleri belirlenmeye başladı . Yayın akışını ve formatını izleyinin belirlediği yayıncılık anlayışı ile bu Tv anlayışının çok parlak bir geleceğe sahip olduğunu söyleyebiliriz . Çeşitli teknolojik handikaplar büyük ölçüde aşıldı , Türkiye'de bu formata geçiş için pek engel kalmadı .

Trabzonspor bu anlamda bir yatırım yaparsa ve örneğin TTnet ile ortak çalışırsa düşük maliyetli , geleceğe dönük ve profesyonel bir iş çıkmış olabilir . Ts Tv ttnet faturalarına ( misal) 2 tl farkederse , 1 milyon Trabzonlu TTnet hattı ayda 2 milyon tl yapar , reklam gelirleri hariç . Reklam gelirleride TTnet ile paylaşılır . Böyle bir yatırımda pahalı uplink encode decoding cihazları olmayacağı için , özelliklede ( maliyeti arttıran en önemli faktör) devletten freakans kiralanmayacağı için maliyet çok makul seviyelere iniyor .

Sözün özü Radyo gibi , karasal yayın gibi eski teknolojilerden ziyade trendleri ve bilişim sektörünün nereye doğru gittiğini doğru saptayıp yatırım yapmak çok daha akıllıca olacaktır .

Adem Hotaman
14.06.2009, 21:27
eminimki istanbulda daha fazla radyo ve kanal vardır.tv de radyo da açılmalı bence onlarca kanal radyo var diye ts nin geri kalmaması bu işlere bulaşmaması gibi birşey olamaz diye düşünüyorum.seni tenzih ederek bu tip söylemlere de karşıyım.teknolojik açıdan ne nedir bilemem maliyet ne kadar bilemem sadece bir öneridir taraftar sahiplenir ve yönetimde her açıdan uygun görürse neden açılmasın yani

Adil ÖZGÜR
14.06.2009, 21:58
Trabzon'a;
Spor,
Tv,
Radyo,
Belgesel,
Yemek,
Yayla,
Kemençe,
Horon,
Kolbastı,
.....
Ne yazarsan yaz, mutlaka arkasından bir yığın sorun, nedense bir yığın çözümsüzlük kaderi oluyor.

Bence öz eleştirimizi yaparak, hazmederek kültürümüzü medeni boyutlara taşımamız lazım.

Yoksa bütün kültürel olaylar bize birkaç fersah büyük gelecek.

İnşallah yanılmamışımdır.

Anıl Caner
14.06.2009, 22:24
gamze'yi geçirelim başına o zaman.