PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eskişehirspor

Sayfa : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12

Emirhan Makul
01.05.2010, 03:18
Milan'la anlaşma yapıldı

http://www.eses.org.tr/haber_resimler/2010/4/1676_milaneses5-640.jpg
Kulübümüzle AC Milan kulübü arasında iş birliği anlaşması yapılmış bulunmaktadır.

Kulübümüzün gelecek hedefleri doğrultusunda, 50. Yılını kutlayacağı
2015 yılı Eskişehirspor için çok büyük önem arz etmektedir. Aynı
zamanda 2016 yılında Avrupa Futbol Şampiyonasına aday olan ülkemizin
aday şehirlerinden birinin de Eskişehir olması ve yeni bir stadyuma
sahip olacak olmamız sebebiyle 50. yılımızda sağlam bir altyapı,
altyapısından oyuncu yetiştirip A takım hizmetine sunan, oyuncularını
sadece Türkiye içerisine değil yurtdışı kulüplerine de pazarlayarak
sağlam bütçelere sahip bir kulüp olarak gelecekte Avrupa Kupalarında
yeni stadımızda mücadele etmek istiyoruz.

Bu amaçla temelleri sağlam oluşturmak ve dünyanın en önemli
kulüplerinden renktaşımız AC Milan kulübü’nün tecrübelerinden
yararlanmak için Kulüp başkanımız Halil Ünal ve AC Milan Kulübü Sportif
direktörü Sinyor Ariedo Braida’nın katılımlarıyla işbirliği anlaşması
yapılmıştır .

Bu işbirliği anlaşması çerçevesinde;

- Eskişehirspor Kulübü A takım ve altyapı teknik direktörlerimiz AC
Milan kulübü tesislerinde kalarak onların tecrübelerinden
faydalanacaklar

- Eskişehirspor Kulüp doktoru dünyanın en önemli sporcu sağlık merkezi Milan Lab’de eğitim alacaklar

- Eskişehirspor Altyapı oyuncuları AC Milan kulübü altyapısında eğitim alabilecek

- AC Milan altyapı teknik direktörleri Eskişehirspor Kulübü’ne gelerek gerekli eğitimleri verecekler

- AC Milan, Eskişehirspor Kulübü A takımına iki kulübün üzerinde anlaştığı oyuncuları verebilecek

- İki kulüp programları doğrultusunda belirlenecek şehirde dostluk maçı yapacak ve geliri hayır kuruluşlarına bağışlanacak

- İki kulüp bu işbirliğini sembolize eden ürünler üretecek ve taraftar mağazalarında satışa sunulacak

- AC Milan kulübü Eskişehirde ortak bir futbol okulu açacaktır.

Tüm taraftar ve camiamıza hayırlı olsun dileklerimizle.

Eskişehirspor Kulübü

http://img121.imageshack.us/img121/1723/milan.gif

TSezgin61
01.05.2010, 05:14
hayirli olsun eskisehire... cok iyi bir adim

M.S.SOFU
01.05.2010, 11:39
hazırlık maçı yaparlarsa gider izleriz milanı :D
gidelim bi yıldız görelim ya

EsEsli_yeltin
01.05.2010, 12:38
Bugün Fenerbahçe'yi de yenerek yolumuza devam etmek istiyoruz.. Herhangi bir söylentiye sebebiyet vermemek için.. Eskişehirspor'umuza sonsuz başarılar.. Trabzonspor'a da Ankaragücü karşısında sonsuz başarılar..

İskender66
01.05.2010, 12:41
Bugün Fenerbahçe'yi de yenerek yolumuza devam etmek istiyoruz.. Herhangi bir söylentiye sebebiyet vermemek için.. Eskişehirspor'umuza sonsuz başarılar.. Trabzonspor'a da Ankaragücü karşısında sonsuz başarılar..
Teşekkürler EsEsli_yeltin kardeşim. İnşallah sizde, bizde yeneriz bu hafta.

Oğuzhan İnce
01.05.2010, 13:08
zamanında buna benzer bir antlaşmayı barcelona ile yapacaktık.reddetmiştik sanıyorum

tetsusabri
01.05.2010, 16:34

Kalbimiz Sizinle Es Es im Bizim Yapamadığımızı İnş Bu Akşam Siz Yaparsanız İnş.İnadına Paşa Es Es!!!

Mustafa ÖZDEMİR
01.05.2010, 21:02
fener ezdi esesi...

unique
01.05.2010, 21:07
Şu an Fenerbahçe maçında sahada Eskişehirspor diye bir takım yok.

Fatih26
09.05.2010, 04:12
öncelikle hepinize selamlar arkadaşlar. Bir Eskişehirspor'lu olarak tam 41 sayfayı baştan sonu okudum. 95-96 sezonu 7 yediğimiz maçtan, 2008-2009 sezonu Eskişehirspor'u izleyen (annesiyle birlikte tren garına giderken yaşadığı olumsuzlukları anlatan arkadaşım ) arkadaş dahil. Öncelikle 17.sayfada geçen olayı anlatan arkadaşıma kendi adıma çok özür diliyorum. Gerçi olayla hiçbir alakam yok ama yazdıklarına inanılmaz derecede üzüldüm. Keşke böyle bir şey başınıza gelmeseydi. Ben kendi adıma söyleyeyim, Trabzonspor'u her zaman sever ve İstanbul takımlarına karşı olan duruşunu samimi bulduğum tek takımdır. Burada Eskişehirspor adına olumsuz yazılar yazan her arkadaş şunu iyi bilsin ki; Gerçek Eskişehirspor taraftarı asla Trabzonspor'dan nefret etmez. Tabi başka bir renkdaşım çıkıp sen kendi adına konuş falan derse de şaşırmam :) Çünkü bizim taraftar acayip bir taraftardır. Anlatılmaz , yaşanır diye bir laf vardır ya, gerçekten de öyledir. Anlık duygularla verilen tepkiler mantıklı düşünmemizi engelleyebilir, tıpkı siz Karadeniz insanları gibi.
Neyse ilk mesajım da böyle oldu. Foruma iyi bir giriş yaptım mı bilmiyorum yalnız :)
Son olarak Türkiye Kupası ve basketbol takımınız üst lige çıkmasını tebrik eder, başarınız devamınız dilerim.
Saygılar

Keramettin
09.05.2010, 10:32
Seneye lige damgasını vuracak takımlardan biri.

İşte Anadolu'dan şampiyon çıkcaksa Es-Es olsun.

Taraftarı harika zaten,geçen bizim maçta onlar bando biz kemençeyle karşılık vermiştik güzel görüntülerdi.

Emirhan Makul
09.05.2010, 11:00
Rıza çalımbayla şampiyon felan olamaz başka bir Türk teknik direktör birde yabancı orta saha ve forvet ile ligi sallar eskişehir.

Zaten bu sene sakatlıklardan dolayı böyle durdu yoksa bir 8-9 puan daha alabilirdi bu sene ki ligden.

Mustafa ÖZDEMİR
09.05.2010, 16:15
rıza çalımbay her kaybettikleri maçtan sonra breysel hatalardan gol yedik bahanesini uyduruyor.önce bunu bırakması lazım...

Eren Karaahmetoğlu
11.05.2010, 19:34
Batuhan, hayırlı uğurlu olsun. Yaklaşık 1.5 milyon euroya bonservisini almış Eskişehirspor. Uyum sorunu da olmayacak. Geçen sene kiralık olarak çok iyi bir performans sergilemişti Eskişehirspor'da. Hem Batuhan adına hem de Eskişehir adına çok sevindim. Bir kaç sezon içinde, oynadıkça Türkiye'nin en iyi forveti olacağını düşünüyorum. Milli takım da santrafor kazanabilir. Erkan Zengin'in de bonservisini almış Eskişehir. Bu da iyi transfer. Başarılar.

:)

Ba®ış
11.05.2010, 19:42
Zapoyu'da bugün yarın bitirirler,haberi düşer yakında.

bangkook_61
12.05.2010, 02:14
Kupayı aldıktan sonraki gün formamla rahat rahat dolaştım. Açıkçası salça olacak biri çıkacak mı diye çok meraklıydım ama bişe diyen olmadı hiç.

Ha sadece arkadaşımla vedalaşırken 3 kişi vardı bankta oturan. Tam yoluma gidiyordum "Ya Eses te Trabzon a ne koymuştu dimi" diyerek arkadaşıyla bir konuşma sergiledi.:) Güldüm yoluma devam ettim öyle hakaret falan değildi dokundurdu lafı sadece. E normal oda:)

Cengiz Çubukcu
12.05.2010, 08:09
Herkesin aksine ben Batuhan'ın anlatılanlara göre bu kafa yapısıyla Es-es'de de başarılı olamayacağını düşünüyorum, ayrıca Rıza Çalımbay'ın da hoca olarak pek oyuncu idare eden bir yapısı olmadığı düşünüldüğünde oldukça olaylı bir sezon geçecek gibi....

M.S.SOFU
12.05.2010, 11:51
batu hayırlı olsun valla
baba transfer :)
şu milan işinede bakmak lazım
ikidir sarkıp duruyolar
hayır değil bak bu işler

izzet
22.05.2010, 10:38
EsEs Emreyi almis. Hayirli olsun. Istikrarli ve israrli sekilde oynatilirsa, hala önemli yerlere gelebilecegini düsünüyorum.

olumune_eses
23.05.2010, 01:04
m" şeklinde konuştu.

[QUOTE]Eskişehirspor, Burhan Eşer'i kadrosuna kattı

Eskişehirspor, Gençlerbirliği'nden Burhan Eşer'i transfer etti. Burhan Eşer, "Eskişehirspor gibi büyük bir camiada forma giymekten mutlu olacağım" dedi.
22 Mayıs 2010 Cumartesi

SAADET KEFAL - ESKİŞEHİR / DHA

Kırmızı-Siyahlı takımla anlaşan Burhan Eşer, kulüp başkanı Halil Ünal'ın katıldığı törende 3 yıllık sözleşmeye imza attı. Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, transferde İlhan Cavcav'ın büyük katkılarının olduğunu söyledi. Ünal şöyle devam etti:
"İlhan Cavcav abimizin bu transferde çok büyük destekleri oldu. Eskişehirspor kulübü olarak, yönetimi olarak, taraftarı olarak kendisine teşekkür ediyoruz. Çünkü transfer ücreti olarak vereceğimiz ücreti en ekonomik seviyeye çekmemize destek oldu. Burhan, Eskişehirspor'un önümüzdeki sezon hedeflerini kovalayabilecek bir arkadaşımız."
Kulüp Başkanı Halil Ünal, Beşiktaş'tan Batuhan Karadeniz'i transfer etmelerinin ardından sözleşmesi biten Mehmet Yılmaz'ı gönderdiklerini söyledi. Kiralık olarak gelen Aydın Yılmaz'ı da Galatasaray'a geri vereceklerini ifade eden Ünal, "Yeni transferlerimiz var. Ankaragücü'nden Emre arkadaşımızla konuşma işini çözmüş durumdayız, önümüzdeki günlerde bu formayı ona da giydireceğiz. Bunun dışında çok ama çok özel görüştüğümüz ama çok sır tuttuğumuz bir bomba transferimiz var. Onun ismini vermem söz konusu değil. Önümüzdeki günlerde yabancı oyuncu transferimizi de yapmış olacağız" dedi.
Burhan Eşer de Eskişehirspor'a gelmekten dolayı mutlu olduğunu söyledi. Takımın başarılı olmasına çalışacağını ifade eden Burhan Eşen, "Rıza hocama bu transfer için teşekkür ediyorum. Geçen sezon Eskişehirspor'a böyle bir geçmişimiz vardı. Ama bu yıla nasipmiş. Eskişehirspor gibi büyük bir camiada forma giymekten, top koşturmaktan mutlu olacağım. Önümüzdeki sezon takıma olsun taraftara olsun, yönetime olsun kendimi sevdirip Eskişehirspor'da yoluma devam edeceğim. Ben bu kulübe katkı sağlamak için geldim. Bana güvenenleri hiçbir zaman mahcup etmeyeceğim. Önümüzdeki sezon ligi ilk 5 içinde bitireceğimizi düşünüyorum şeklinde konuştu...

olumune_eses
23.05.2010, 01:06
son dakika haberi vereyim milan dan 1 futbolcu geliyor kesin ve net haber ama ismi sır şuan için

Cem Akyüz
23.05.2010, 01:09
Burhan Eşer beğendiğim bir oyuncu..Es Es'e katkı sağlayacaktır

Sefa
23.05.2010, 01:10
Başkan'ın söylediği bomba transfer yabancı mı ?

olumune_eses
23.05.2010, 01:11
Evet yabancı transfer elimizde patlamasında başkanımız herzaman böyle bomba diyor ama nedense bombalar elimizde patlıyor :)

Sefa
23.05.2010, 01:14
Hayırlısı olsun..

Eskişehirspor iyi hazırlanıyor önümüzdeki sezona.

Yeni sezonda başarılar. Eskişehir'den de iyi şeyler bekliyoruz..

izzet
23.05.2010, 01:55
Mehmeti yollayip Ikinci Fatihi aldiniz ;)

Reşit
23.05.2010, 02:29
seneye eskişehir ilk 5 içinde gibi görünüyor tek zayıf halkaları var oda rıza çalımbay.
en çok beğendim futbolcuları sezer öztürk . oyunu çok iyi yönlendiriyor.inş batuhanda artık adam olur da artık anadoludan şampiyon sayısı artması lazım. o kupa 3-5 sene gitmesin istanbula inş.

ES ES Baba
23.05.2010, 13:27
Yeni sezonda kentindeki ilk takım olma kimliğini koruyan Trabzonspor camiasına başarılar dileriz.:alkış:
Boğazın Kırmızı Şimşekleri (BKŞ) / EStanbul

http://www.dailymotion.com/video/xc35ea_boazn-krmz-imekleri-2010-ozel-video_lifestyle
(Meraklısına:)

bonora
23.05.2010, 14:15
Trabzonspor için ne desek boş kalır. Fenerbahçe maçı ve Bursaspor'un şampiyonluğundan sonra başkanları, yönetimleri ve taraftarlarının takındığı tavır, kendisine kötü gözler bakan Bursa'nın şampiyonluğunu kutlamaları, Bursa'yı şampiyon yapmaları (istese Trabzonspor çokta önemsemezdi bu maçı, kimselerde bir şey diyemezdi bu yüzden) mütevazi tavırları, başkan Sadri Şener'in Eskişehirspor ismini de vererek daha başka Anadolu takımlarınında şampiyon olmasını gerektiğini söylemesi gözümde Trabzonspor'u çok daha büyükleştirdi. Helal olsun diyorum sizlere, başka da bir şey demiyorum.

Eskişehirspor-Trabzonspor maçında Trabzonspor taraftarına herhangi kötü bir söz söylenmeyecek dememe rağmen yine burada oynanan maçta Trabzonspor taraftarına haksızlık yaptığımızı gördükten sonra buraya yazmak için yüzüm kalmamıştı açıkçası. Sadece içimde kalanları söylemek istedim. Tebrikler Trabzonspor camiası.

ESER
23.05.2010, 15:17
Yeni sezonda kentindeki ilk takım olma kimliğini koruyan Trabzonspor camiasına başarılar dileriz.:alkış:
Boğazın Kırmızı Şimşekleri (BKŞ) / EStanbul

http://www.dailymotion.com/video/xc35ea_boazn-krmz-imekleri-2010-ozel-video_lifestyle
(Meraklısına:)

sadece ilk degil ayni zamanda tek:) bizim icin ilk takim ikinci takim yedek takim olmaz. bir gonule iki takim sigdirmaya calisanlarin ya sevgileri sahtedir ya kisilikleri;)

es es taraftari icin de bildigim kadar sadece es es vardir.. boyle olmasi da gerekir..

bu ulkede 90 dakika dumenden memleketci 7-24 istanbul saksakcisi zihniyetler azalmadikca malesef bir futbol kimligi olusmayacak..

Turk insani futbolu seviyor soylemleri ise sadece safsata.. Turk insanu bir kac sehir haric hazir olani , parali olani saksaklamayi taraftarlik saniyor, kendi degerini yaratamayan kitler sadece somurulen kucuk insanlar olmaya da mahkumdur..

bu elinde uzaktan kumandayla taraftarcilik oynayan, tuttu takimin semtini , stadinin yerini bile bilmeyen adamlarin ayricalikli insanlar gibi takilmalarina da aciyorum dogrusu..

bu istanbul propagandasina yenilmeyip nereli olursa olsun , kimlikli takimlari destekleyen insanlar bu ulkede futbol taraftari,TS li, ksk li eses li bursali ankaraguclu , gerisi komplekslerinden siyrilmak icin istanbula yamanan zavallilar sadece..

bangkook_61
23.05.2010, 17:15
Trabzonspor için ne desek boş kalır. Fenerbahçe maçı ve Bursaspor'un şampiyonluğundan sonra başkanları, yönetimleri ve taraftarlarının takındığı tavır, kendisine kötü gözler bakan Bursa'nın şampiyonluğunu kutlamaları, Bursa'yı şampiyon yapmaları (istese Trabzonspor çokta önemsemezdi bu maçı, kimselerde bir şey diyemezdi bu yüzden) mütevazi tavırları, başkan Sadri Şener'in Eskişehirspor ismini de vererek daha başka Anadolu takımlarınında şampiyon olmasını gerektiğini söylemesi gözümde Trabzonspor'u çok daha büyükleştirdi. Helal olsun diyorum sizlere, başka da bir şey demiyorum.

Eskişehirspor-Trabzonspor maçında Trabzonspor taraftarına herhangi kötü bir söz söylenmeyecek dememe rağmen yine burada oynanan maçta Trabzonspor taraftarına haksızlık yaptığımızı gördükten sonra buraya yazmak için yüzüm kalmamıştı açıkçası. Sadece içimde kalanları söylemek istedim. Tebrikler Trabzonspor camiası.

Eskişehirspor da sizin gibi taraftarlar olduğunu bilmek insanı mutlu ediyor. Açıkçası 2 sene üst üste tribünlerde yaşananlardan dolayı sempatimi yitirmiştim. Büyük bir kulübünüz var, özlerinize dönersiniz umarım tribün anlamında.

Trabzonspor çok büyük hakkaten. Büyük olduğunu biliyordumda Urfa da olanlardan önce, Bursa yı tepeye çıkarmadan önce büyüklüğümüzü az da olsa unutmuşum diyordum. Yeniden fark ettim. Sandığımızdan büyük.

Eskişehirspor tribünsel anlamda gitgide Bursaspor a benzemekte. Antipatiklik tavan yapmış durumda. Umarım değişir bu durum.

olumune_eses
23.05.2010, 17:30
Ben her eses maçına giden biri olarak şunları belirtmek isterim. ben açık türbünden maç izleyen bir taraftarım. Bu olanları tüm eses lilere mal etmek yanlış olur deplasman türbünün yan tarafında işi futbol ile değil böle deplasman türbünü ile uğraşan bir kaç kişidir. mesela benim izlediğim yerdeki taraftarlarmız bu olanları hep kınadı herkez çok kızdı ordaki kişilere ayrıca biz ve bizm gibiler herzaman anadoluda bizim olmadığımız zamanlarda süperligte hep trabzonu destekledi hep sizin şampiyom olmanızı istedi hala halkdada aynı kanı vardır biz olmazisek şampiyon herzaman trabzon olsun demişizdir. Ben trabzonu herzaman destekledim eskileride iyi bilirim yaş olarak. bizim olmadığımız yerde herzaman trabzonun olmasını istedik ve istiyoruz da. sizleri seviyoruz trabzon...

mehmetali61_55
23.05.2010, 18:28
Bu sene Eskişehir'den daha iyi bir performans bekliyorum.Yolunuz açık olsun arkadaşlar,seneye daha güçlü anadolu umuyorum.

ES ES Baba
28.05.2010, 13:07
Emin olun, içerde oynanan son Trabzon maçından önce yuvadaki tüm liderlerimizle görüşüldü. Tatar Mustafamızdan(1965LİLER), Muratımıza(NEFER), Kürt Yavuz'dan(ETD), Daimi Dayıya(KIZILCIKLI) tüm candaşlarımızla içerde oynanan maçta "Trabzon camiasının saygı ve sevgisine, aynı güzellikte yanıt vermemiz, Eskişehirsporluluk bilincinin gereğidir..." denildi.

Sağolsunlar yuvadaki gönüldaşlarımız, ağabeylerimiz, dostlarımız en güzel ifadelerle bunun haklılığını dile getirdiler. Ancak sizin de belirttiğiniz gibi yine küfürleşmeler olmadı mı, maalesef oldu. Bunların da önüne geçilecek ama Allah'ın izniyle. Bu ara ev karışık, Sivas maçında hem açık hem kapalı karıştı. Neyse... Su akar yatağını bulur, bulacaktır da...

İnönü'de oynadığımız 1607 kişiyle 33 bin Beşiktaşlıyı 30 dakika maymun ettiğimiz:D maçta, Trabzonspor formasıyla bir kardeşimiz vardı. Bizle omuz omuza gelen o kardeş, şayet şu satırları okuyorsa lütfen özelden msj atsın. Ve EStanbul'daysa bizimle irtibata geçsin. EStanbul'da, kahpe bizansın bağrında onu kucaklayacak yüzlerce ES ES var, o kardeşle tanışmaktan mutluluk duyarız.

"EStanbul bizimdir, bedeli İnönü Ovası'nda yatan şehitlerdir..."
Saygıyla, sevgiyle, sağlıcakla Bordo Mavi camiası...
Boğazın Kırmızı Şimşekleri (BKŞ / Baba)

ES ES Baba
28.05.2010, 13:21
Bir de hangi sayfa bilmiyorum NEFER'in size karşı olumsuz bir tutumu olduğu ifade edilmiş bir kardeşimiz tarafından...
Sevgili, değerli kardeşim NEFER bizim canımızdır ve inan güzel kardeşim onların duruşu 8850 metrelik Everest'te yoktur.
O kadar diktir, sağlamdır, onurludur. NEFER kimseyle uğraşmaz ve dileğim de duam da tüm grupların o çatı altında birliğidir.

Salih Kara
28.05.2010, 18:44
Benim gözümde takıma bağlılık ve tribündeki taraftar çeşitliliği bakımından Eskişehir Trabzon Trabzon Eskişehir gibidir.Son maçlardaki küfürler de biraz da bu çeşitliliğin handikapından kaynaklanıyor.Kendimize bakınca sevilen bir takımın taraftar grubuna genel olarak iyi davranılıyor ama hakeza maçta yenik duruma düşsek özellikle deplasman tarafına yakın olan kesimden bazı kişiler hemen küfürlere ve hareket çekmeye başlıyor.Ha bizde hakımızı yemeyelim toplu olmuyor genelde münferit oluyor.Demek istediğim bu tür şeyler bizde de var.Ama ne olursa olsun böyle şeyleri Eskişehir gibi bir camiadan duymak beni üzse de şampiyonluklarımızdan önceki mücadelesinden ve bir nevi bu yolu bize açmalarından ötürü ayrıca Eskişehir'i futbol ve taraftarlık konusunda bize çok benzettiğimden dolayı Eskişehir'e çok büyük saygı duyuyorum ve kızamıyorum.

Harun-61
28.05.2010, 19:43
Bomba Transfer büyük ihtimal: Yildiray Bastürk.

Emre Aygün'e basarilar dilerim.

EsEsliyim
20.06.2010, 11:18
Eskişehirspor 45. Yılını Porsukta Bir Dizi Etkinlikle Kutladı. Güneydoğudaki Hain Saldırı Ve Şehitlerimiz Sebebiyle Kutlamanın Bir Çok Bölümü İptal Edildi Ve Etkinlik Kısa Tutuldu. İşte Dün Geceden Görüntüler...

http://www.facebook.com/Eskisehirsporfan#!/video/video.php?v=407955883515&ref=mf (http://www.facebook.com/Eskisehirsporfan#%21/video/video.php?v=407955883515&ref=mf)

ES ES Baba
29.06.2010, 13:22
Ordu'nun Kabadüz ilçesine bağlı Derinçay köyündeki bir ilköğretim okuluna dostumuz M.Yücel'in öncülüğü UNIESESLERİMİZ'in ilgi ve desteğiyle 50 koli, 4 bin kitap gönderilmiştir.
Ordu'da dostlarımızı kucaklayan ve bu güzel adıma sahip çıkan tüm Ordululara teşekkürler. EStanbul'dan selamlar

Birtan Karaman
10.07.2010, 10:58
İyi bir ön libero alındı hakkında olumlu düşünceler var yani. Dikkatle izleyeceğim bu sene.

Orhan Aydın
11.07.2010, 00:13
Umarım transferlerinden verim alırlar.

Enes
11.07.2010, 00:41
Ümit Karan kadro dışı

10.07.2010 16:34:37

Eskişehir'de Ümit Karan devri bitti. Rıza Çalımbay "Ümit'i bu sezon kadroda düşünmüyorum. Bugün itibariyle kadro dışı bırakıldı" dedi.

Ümit Karan'ın disiplinsiz ve sorumsuz hareketleri sebebiyle dün itibariyle teknik heyet tarafından süresiz olarak kadro dışı bırakıldığı öne sürülürken, haber Rıza Çalımbay tarafından da doğrulandı.

Çalımbay, "Ümit'i bu sezon kadroda düşünmüyorum. Bugün itibariyle kadro dışı bırakıldı. Ümit'in kaptanlık görevini layıkıyla yerine getiremeyeceğini düşündüğüm için böyle bir karar aldım. Resmi açıklamayı daha sonra yapacağım" dedi.

Bu arada Ümit Karan'ın ise alınan kararı olgunlukla karşıladığı ifade edildi.
Mynet

Mustafa ÖZDEMİR
11.07.2010, 13:28
menejerler bize önerir şimdi ümit karanı...

Kazım Uzunboy
12.07.2010, 11:54
..Ve Ümit Karan Eskişehir'den ayrıldı

Eskişepirspor'da şok bir şekilde kadro dışı bırakılan ve Bolu kampından ayrılıp, Başkan Halil Ünal ile görüşmek üzere Eskişehir'e giden Ümit Karan kulüp tesislerindeki eşyalarını topladı.

http://foto.fanatik.com.tr/news/423x238/2010/7/12/fft1mm1075720.jpg

Disiplinsiz hareketleri nedeniyle teknik direktör Rıza Çalımbay’ın gözden çıkardığı tecrübeli futbolcunun durumu yönetim kurulunun vereceği kararın ardından belli olacak. Konuyla ilgili konuşan Çalımbay, “Kendisinin kamptaki performansını beğenmedik. Bazı şeylerden dolayı da Ümit’i gönderdik. Konuşacak zaman gelecek, ama şu an değil. Net kararı başkanımız açıklayacak” ifadesini kullandı. Öte yandan Ümit Karan’ın takıma uygulanan laktat testine katılmadığı için kadro dışı bırakıldığı öne sürüldü.

www.fanatik.com.tr (http://www.fanatik.com.tr)

Misina
12.07.2010, 11:57
ümit bitmiş.Geçen sezon eskişehirde ne yapmış ki

Emirhan Makul
12.07.2010, 12:05
Sorunun artık rıza çalımbayda olduğunu düşünüyorum , eskişehire yakışmayan bir teknik adam.

Külünkoğlu
12.07.2010, 12:10
ümit bitmiş.Geçen sezon eskişehirde ne yapmış kiDaha ne yapsın ? bütün sezon durdu durdu son dakika da bize gol atıp çılgınca sevinmişti. :) Artık emeklilik zamanı geldi. Zaten ticaretle uğraşıyor. Başka da meşguliyeti olmasın.

Eskişehir'e gelince inşallah iyi yerde olurlar ama bizimle olan münasebetlerini ne zaman düzeltecekler bilmiyorum. Ne kadar bekleyeceğiz bilmiyorum ama sabırla bekliyoruz.

ES ES Baba
14.07.2010, 15:32
Trabzon'a karşı maalesef sergilenen olumsuz tavır inşallah Nefer'in ''Temiz tribün'' girişimiyle daha da azalır, biter. Anadolu'da sevdiğimiz nadir kulüplerdendir Trabzonspor. Yani karşılıklı sevgi ve saygı var bence. Camiaların büyük bölümünde bunun olması da geleceğe umutla bakmamız için yeterli değil mi:) EStanbul'dan selam olsun şehrine ihanet etmeyenlere, üç büzüklere gönül vermeyenlere.

Fener'i kupadan elediğiniz gün, EStanbul'da Mecidiyeköy'de sizden birini yakaladım, forma sırtında...
''Abim Trabzonsporlu musun sen?''
''Evet ağabey...'' (Hafif şaşkınlıkla)
''Aferin tebrik etmek için durdurdum seni, ben de Es Esliyim, sizden bir kardeş formasıyla İnönü'ye gelmişti. 1607 ES ESLE sağlam bağırmıştı, ilk 30 dakika o susmayan çarşı izlemişti.. Neyse, tekrar kupanız hayırlı olsun..''
''Ağabey ben burada öğrenciyim, bu formayı da son paramla aldım...''
''Doğrudur abim, o yüzden saygıyı hakediyorsunuz...''
Demem o ki, seveniniz de sayanınız da var sizi Karadeniz'in uşakları... Allah'a emanet...

bonora
20.07.2010, 02:37
Rodrigo Tello 3 yilligina Eskisehirspor'da.

Sefa
20.07.2010, 11:59
Rodrigo Tello 3 yilligina Eskisehirspor'da.
Ankaragücü'ne gideceği söyleniyordu. Böyle bir habere de rastlamadım. Eğer bu haber doğru ise Hayırlı olsun Eskişehirspor'a..

Alihan Ertürk
20.07.2010, 13:22
Ankaragücü ile anlaşmıştı.. :rolleyes:

Eskişehir araya girmiş herhalde.

bonora
20.07.2010, 13:30
Ankaragücü ile anlaşmıştı.. :rolleyes:

Eskişehir araya girmiş herhalde.

Öyle bir durum hiçbir zaman olmadı. 10 gün önce anlaşmıştık fakat Tello'nun Beşiktaş'tan alacakları sorun yaratıyordu o da halledildi. Gökçeğin sözüyle kuyuya inilmez :)

Alihan Ertürk
20.07.2010, 13:35
Öyle bir durum hiçbir zaman olmadı. 10 gün önce anlaşmıştık fakat Tello'nun Beşiktaş'tan alacakları sorun yaratıyordu o da halledildi. Gökçeğin sözüyle kuyuya inilmez :)

Dün kesin olarak Ankaragücü'yle anlaşıldığı söylenmişti.
Holosko ( Kiralık ) Tello bonservisiyle.

Neyse hayırlı olsun.

Tayfun
20.07.2010, 15:58
Es es iyi hamle yaptı Tello'yu alarak...

ES ES Baba
26.07.2010, 22:10
13 Haziran 1982'yi bilir misiniz? Bu tarihin bizim ve sizin için ne ifade ettiğini hiç düşündünüz mü? Bu tarih bizim ve sizin şah damarına bıçağın indiği gündür... Bilen Trabzonlu varsa yazmasını isterim, yoksa ben yazarım 13 Haziran 82'yi...

Burçak
26.07.2010, 22:44
sondan bir önceki haftada oynanan maçta beşiktaş ile Trabzonspor istanbulda karşılaştı.
bu maç öncesi beşiktaşın 41, Trabzonspor ise 40 puandaydı.
maç berabere bitince 42-41 gene beşiktaş önde oldu.

son hafta beşiktaş es es karşısında 2-1 öndeyken maç yarıda kaldı. sonradan beşiktaş 3-0 hükmen galip ilan edildi ve şampiyon oldu.
Trabzonspor ise son hafta Adanasporu 1-0 yenmesine rağmen 1 puan farkla 2.oldu.
es es o mağlubiyetle küme düştü. ?

EmreYavuz61
26.07.2010, 23:04
vay be bu olayı bilmiyordum abiler.peki neden yarıda kaldı?neden daha sonra devam edilmedi??

bangkook_61
26.07.2010, 23:16
Noldu hakkaten merak ettim

Burçak
26.07.2010, 23:20
eskişehirsporlular bir pozisyona 'ofsayt' diye yoğun şekilde itiraz etmişti ama hakem dinlememişti. sonra da olaylar başladı" tribünden bir taş yan hakem hüseyin karaca'yı başından vurdu. karaca, kanlar içinde yere yığılmıştı.
orta hakem talat tokat yan hakemini soyunma odasına götürürken eskişehirli yönetici ekrem neyci yerinden fırladı ve tek yumrukla bu kez tokat'ı yere yıktı. beden terbiyesi genel müdürü yücel seçkiner ve merkez hakem komitesi başkanı mustafa çakar da hakem odasına gittiler ve tokat'ın maçı eskişehir'in aleyhine tatil ettiğini açıkladılar. es es'ler küme düşmüş, beşiktaş şampiyon olmuştu. bizde bir puan farkla 2. olmuştuk.. Adanasporu yenmemize rağmen..

İskender66
27.07.2010, 18:16
O maç gerçektende çok ilginçti. 14 sene şampiyon olamayan bjk 15. sene son hafta hükmen galibiyetle şampiyonluğa uzanırken es-es küme düşüyordu. bjk şampiyonluk kupasını aslen eskişehirli olan kaptan Rasim Kara'nın elleriyle kaldırıyordu. eskisehir kaptani ismail mac bittikten sonra sahanin ortasinda hungur hungur aglamisti.

Eskişehir futbol yaşamında böyle kritik bir maç anımsamıyorum. bir taraf küme düşme korkusu ile kahrolurken diğer taraf yıllardır süren suskunluğun öfkesi içindeydi. oyun genellikle orta alandaki kısa paslarla geçerken dakikalar beşiktaş lehine işledi. ömer ileri ucun ortasında tek başınaydı. orta alanda kimse kendisine yardımcı olmadı. kanat adamlarından da yeterince orta gelmedi. eskişehirspor'un en büyük yanlışı savunmasından bilinçsizce çıkmasıydı. nitekim böyle gaflet anında golü de ağlarında buldular.

ikinci yarının başında beşiktaş savunmasının ceza alanlarının üzerinde demir atması affedilmeyecek büyük bir hataydı. 8 kişilik bir savunma ordusu 45 dakikayı gol yemeden kapamayı düşünmek delilikti ve eskişehirspor'un golü kısa sürede geldi. ancak beşiktaş hemen toparlandı kontra atak denemeleri yapmaya başladı. bir uzun top ve ziya'nın ikinci golü maçın sonu oldu. oyun durdu. sahada taş ve yumruklar konuştu. yan hakemin kafası taşla yarıldı ve hakemler soyunma odasına güçlükle gittiler. eskişehirspor'un 3-0 mağlup olduğu kararı verildi. beşiktaş şampiyonluk turu atmadan taş yağmuru altında sahayı terk etti.

ES ES Baba
27.07.2010, 21:26
13 Haziran 1982 tarihi her iki camia için de önemli olduğu için paylaştım sevgili Trabzonsporlular. ES ES'in 17 yıllık 1. Lig serüveni bu maç ile nihayetlendi, Trabzon ise o sezon kılpayı şampiyonluktan oldu. Maç 1-1'ken Ziya bariz ofsayttan attığı golle BJK'yi 2-1 öne geçirdi.

Maçın bitmesine 12-13 dakika vardı. Saha bir anda karıştı ve hakem soyunma odasına yürüdü. Ardından da Beşiktaşlılar, 10-15 dakika sonra maçın iptal edildiği açıklandı. ES ES küme düştü, sizin şampiyonluk çalındı, BJK yukarıda bir kardeşimin ifade ettiği gibi 14 yıl sonra şampiyon oldu.

Yani... 13 Haziran 1982'nin bir yanı bizi öte yanı sizi yakar... EStanbul'dan selamlar, sevgiler... ((O maçta korkak oynayan onlardı. Biz kendimizden çok daha emindik. Bilinçsizce soldan gelen bir akınla attılar. Ama ofsayttı...))

EmreYavuz61
27.07.2010, 21:49
bende bir şey ekleyeyim es-es hakkında.geçen sene maratonda erman toroğlu demişti hangi yıl olduğunu hatırlamıyorum ama şöyle bişeyler demişti.'eskişehir eskiden müthiş takımdı şampiyon olamadılar ama nasıl olamadılar galatasaray doğradı eskişehiri'şeklinde şeyler söyledi burdan benim anladığım gs es-esin bi şampiyonluğunu yemiş.bu konuda bilgisi olan varmı?

ES ES Baba
27.07.2010, 22:57
Türkiye'de üç büzük dışında Anadolu'dan bir takım şampiyon olabilir mi sorusunu düşündüren Es Es, isyan ateşini "Devrim" ile nihayetlendiren Trabzonspor'dur Emrecim. Toroğlu'nun bahsettiği dönem; 1968-69, 1969-70 ve 1971-72 sezonudur güzel kardeşim.

EmreYavuz61
27.07.2010, 23:25
yani toroğlunun dediği doğru esesin bi şampiyonluğunu doğradı gs?

bonora
29.07.2010, 14:18
yani toroğlunun dediği doğru esesin bi şampiyonluğunu doğradı gs?

Evet çok açık şekilde çalınmıştır şampiyonluğumuz o günleri yaşayanların anlattıklarına göre. Bu yüzden Anti Bizans diyoruz her daim.

EsEsliyim
02.08.2010, 13:48
Eskişehir'den Trabzonspor'un doğum gününü kutluyor. Başarılarla dolu bir sezon diliyoruz.. :alkış:

Emirhan Makul
02.08.2010, 13:50
Eskişehir'den Trabzonspor'un doğum gününü kutluyor. Başarılarla dolu bir sezon diliyoruz.. :alkış:

Teşekkür ediyoruz :) Eses'de başarılı bir sezon geçirir inşallah.

Uğurtan
02.08.2010, 14:11
Es-Es'e başarılar diliyorum..

Bu sene yukarılarda görebilmek dileğiyle onları..

ES ES Baba
02.08.2010, 14:33
Anadolu'nun bağrında yaktığımız isyan ateşini devrimle sonuçlandıran Trabzonspor camiasının en mutlu gününü kutluyoruz...
Boğazın Kırmızı Şimşekleri / (BKŞ-EStanbul bizim)

http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=2123&PN=38

Mehdi
02.08.2010, 15:11
Teşekkür ederiz arkadaşlar.Var olun.

Yürekten başarılar.

bahadır2561
02.08.2010, 19:35
Eyvallah es-es'li arkadaşlar. .

başarılar ;)

bonora
02.08.2010, 23:46
Doğum günün kutlu olsun Trabzonspor. Umarım bu sene bari gerektiği gibi ağırlayabiliriz sizleri.

http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=2123&PN=38

EsEsliyim
03.08.2010, 00:03
114.000 Kişilik eskisehirspor.com'un resmi facebook sayfası olan www.facebook.com/Eskisehirsporfan sayfamızdaki kutlama mesajı..

http://www.facebook.com/Eskisehirsporfan

İskender66
03.08.2010, 00:37
Eyvallah ES-ES'li arkadaşlar seviyoruz sizi. Eğer bu sene biz şampiyon olamazsak sizin şampiyon olmanızı can-ı gönülden isterim. Bunu çoktan hak ettiniz.

eses_aşkı
03.08.2010, 00:42
42 Dk geç kalsamda Trabzonspor'un Doğum Gününü kutlarım.

İyi ki varsın Trabzonspor..

mr.tunga
03.08.2010, 01:19
TS li dostlarin bu guzel gununu tebrik ederim!

Enes
03.08.2010, 01:21
Sevindim Eskişehirli arkadaşların mesajlarına ,iyi dilekleriniz için teşekkürler.
İnşallah sizde hakkettiğiniz başarıları yakalarsaınız tez zamanda...

ES ES Baba
03.08.2010, 01:42
Sizin doğum gününüz ama bizim forum sallandı valla:D

http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=2123&PN=39

Facebook'ta 114 bin üyeli sayfamızda da resmi kutlama var.

Karşılıklı saygımız ve sevgimiz daim olsun Trabzonspor camiası....

bordo61
03.08.2010, 10:44
Eskişehirli arkadaşlara iyi dileklerinden dolayı çok teşekkürler.

MuratJ
03.08.2010, 11:10
Eskişehirspor'u gerçekten seviyorum. Bu ligde sempati duyduğum tek takım diğerleri arasında. Umarım bu sene şampiyon biz olacağız, Eses ise 2. :)

Samet Yildirim
03.08.2010, 13:41
ES ES iyi takviyeler yapti eger takim olarakda oynayabilirlerse yukarlarda oynamalari yüksek bir ihtimal.

Birtan Karaman
04.08.2010, 09:57
İyi takım oldu Eskişehirspor.

Diledikleri yerlere gelecekler umarım. Tek sorunları Teknik direktör Rıza Çalımbay bence.

Sefa
04.08.2010, 14:17
İyi dilekleriniz için teşekkürler. İnşallah sizin adınıza da iyi bir yıl olur..

Harun-61
04.08.2010, 14:18
İyi takım oldu Eskişehirspor.

Diledikleri yerlere gelecekler umarım. Tek sorunları Teknik direktör Rıza Çalımbay bence.

Zapo'yu da aldilarmi daha da iyi olacaklar.

bence de tek sorun, Riza Calimbay.

Orhan Aydın
04.08.2010, 14:36
Eskişehirsporlulara teşekkürler. İnşallah bu sezon hem lig hem de kupada ilk 2 sırayı alırız:)

SDinc
04.08.2010, 16:53
Hep burda güzel dilekler var ama maçın olduğu günler ve ertesi günleri terör esiyor tribünlerde yada sanal alemde.
Bu durumu garipsiyorum.

ESESESKİKİKİ
04.08.2010, 20:52
Uzun zamandır yazmıyordum buraya SDinc nickli arkadaşımıza cevap vermek istedim.

Eğer Eskişehire geldiyseniz bizim tribün yapımızı ve stadımızı görmüşsünüzdür.Kapalının sağ tarafında 2 grup (Nefer ve Kızılcıklı) , Açık tribünde ortada yukarıda bandoESES onun sağ tarafında Altes ve geriye kalan yerlerde gruplara bağlı olmayan taraftarlarımız mevcuttur.

Bundan önceki yıllarda Eskişehire gelen taraftarların %80-85'ine küfür edilmiştir.(Türkiyede çoğu stadda olduğu gibi)Bunların içinde Trabzon maçıda vardır.Küfür edilmedi dersek yalan söylemiş oluruz.

Yalnız bu küfürü başlatanlar hep deplasman tribününe yakın taraftaki taraftarlarımızdır , sonra stadın büyük bir kısmına yayılıyor.Şuanki bölünmüş taraftar grupları bu küfürün önüne ne yazıkki geçemiyorlar.Zaten engellemeleride imkansız.Çünkü açık tribün 12.000 kişilik bir tribün.Bir tribün ucundaki taraftar ile diğer tribün ucundaki taraftarlar birbirini duymakta zorlanıyorlar.

Bu tribünde küfürün son bulması için bütün tribün gruplarının tek bir çatı altında birleşmesi ve tek vücüt olmaları gerekmektedir.

7 Ağustosta Eskişehirspor tribünleri için tarihi bir adım atılıyor.Hem Eskişehirdeki taraftar grupları , oluşumlar hemde şehir dışındaki ve yurt dışındaki taraftarlarımız tek çatı altında toplanması için ilk adım atılacağı bir toplantı yapılacak.Eğerki bizler bunu başarabilirsek , eskiden olduğu gibi tek yumruk bir Eskişehirspor taraftarı ortaya çıkacak.

VE tribünlerimizdeki bütün olumsuzlukların , bunun içinde küfürde var , çözümü daha kolay olacaktır.

Bunu daha öncede yazdım yine tekrarlamak istiyorum.Eskişehir ve Trabzon insanları birbirine inanılmaz derecede benzerlik gösteriyorlar.Her iki şehirde hep ilkleri başarmış.Her iki şehirde hem sevincini hemde üzüntüsünü çok büyük bir şekilde yaşıyor.
Canı yanarsa bazen hiçbirşeyi gözü görmüyor.Her iki şehir insanıda şehir milliyetçisi.Şehirlerini ve kendi insanlarını herşeyden çok seviyor.VE herşeyden önemlisi takımlarına deli gibi bağlılar.

O yüzden her iki şehir ve taraftarlar birbirlerini son derece iyi anlarlar.

Demem odur ki , bazı sorunlar var bu doğru.Fakat kısa süre içinde bu sorunlar çözülecektir.Sadece yaptığı tribünle değil efendiliği ile de saygı duyulan bir Eskişehirspor taraftarı tekrar var olacaktır.Eskişehirspor taraftarı özüne dönecektir.

İnşallah 7 Ağustos günü yapılacak olan toplantı olumlu geçer ve tribünlerimiz için milat olur.

Unutmayın ki Eskişehirlilerin büyük bir bölümü Trabzon insanını ve Trabzonsporu seviyor.Aynı şekilde sizlerinde bizleri sevdiğini biliyoruz.

Selam olsun Trabzon'a...

bangkook_61
05.08.2010, 01:29
Eskişehirli arkadaşım;
Ben bu seneki maçta tribündeydim. Takımınızı tribüne çağırdık hadi onlar duymadı ama siz duydunuz. Neden duymamazlıktan geldiniz? Biz orada kırıldık size en çok. Maç sonu yaşananları falan katmıyorum hiç.

Ben her sene içinde Eses e büyük sempati toplayan ama deplasmandan sonra sempatimi kaybeden birisiyim. Hani bende de biraz sıkıntı varki bir tek Eskişehirspor için böyle oluyorum. Başka takımlar umrumda değil.

Akın Tunç
05.08.2010, 01:41
Herkese merhaba. Foruma yeni üye oldum. Zaman zaman bilgi paylaşımında bulunmaya çalışacağım takımımla alakalı olarak.

Eskişehir'de Trabzonspor'a saygı, sevgi duyanların sayısı azımsanamayacak kadar fazla. Birkaç kendini bilmezin takındığı tavır, bütün camiayı temsil edemez. Tribünlerimiz bu sene büyük bir değişime gidecek ve çürük yumurtaları aramızdan temizleyeceğiz. Trabzonspor taraftarına bir saygısızlığımız olduysa, kendimizi affettirmeyi de iyi biliriz zamanı geldiğinde. Yeter ki aradaki saygı hiç kaybolmasın.

Trabzonspor'a önümüzdeki sezon başarılar dilerim. İstanbul saltanatına kafa tutmaya devam!

ES ES Baba
08.08.2010, 15:50
Süper Kupa'yı hakettiniz tebrikler Trabzon. Biz de dün Bayrampaşa Stadı'ndaydık. (İBB) Seyirci alınmayacak dendiği için 150-200 kişi izledik. Liverpool'u elemenizi canı gönülden isterim. İnanırsanız yapacağınızı biıiyorsunuz. Ama içerde 2 fark yapmanız lazım. Siz BJK değilsiniz eleyebilirsiniz.

Yeni sezon size de bize de yaşayamadığımız başarıları getirsin. Bizim foruma üye olsanıza... Kardeşlerime de buraya üye olmaları ricasında bulunuyorum. www.eskisehirspor.com (http://www.eskisehirspor.com) 7 bin 150 üyesiyle ve niteliğiyle inanın güzel bir sitedir. Sağlıcakla kalın Trabzonlular...

ilhan
08.08.2010, 15:53
Yeni sezon öncesi Eskişehirspor ve büyük Es Es taraftarına başarılar diliyorum.

Orhan Aydın
08.08.2010, 15:57
İlhan Reyiz gibi ben de Eskişehirspor'a başarılar diliyorum. :)

deserts61
08.08.2010, 17:35
Süper Kupa'yı hakettiniz tebrikler Trabzon. Biz de dün Bayrampaşa Stadı'ndaydık. (İBB) Seyirci alınmayacak dendiği için 150-200 kişi izledik. Liverpool'u elemenizi canı gönülden isterim. İnanırsanız yapacağınızı biıiyorsunuz. Ama içerde 2 fark yapmanız lazım. Siz BJK değilsiniz eleyebilirsiniz.

Yeni sezon size de bize de yaşayamadığımız başarıları getirsin. Bizim foruma üye olsanıza... Kardeşlerime de buraya üye olmaları ricasında bulunuyorum. www.eskisehirspor.com (http://www.eskisehirspor.com) 7 bin 150 üyesiyle ve niteliğiyle inanın güzel bir sitedir. Sağlıcakla kalın Trabzonlular...

kardeşim kayıt kapalıdır diyor....

Akın Tunç
08.08.2010, 19:16
Dün hem sahada hem tribünde Bursaspor'u adeta ezdiniz. Bursasporlular kendi takımına sahip çıkmayı başaramadı ama sizler büyüklüğünüzü gösterip, maç sonunda Bursaspor'u ve Ertuğrul Hoca'yı kutlamayı ihmal etmediniz. Bir kez daha saygı duydum Karadeniz Fırtınası'na. Tebrik ediyorum...

Başarı dilekleri için de teşekkürler.

Hüseyin İlkin
08.08.2010, 19:23
Eskişehirspor'a yeni sezonda başarılar dilerim.

lord of eses
08.08.2010, 22:42
bizlerde esesliler olarak hem yeni sezonda hemde avrupa liginde liverpool macında trabzonspora basarılar diliyoruz ve süper kupa içinde tebrik ediyorum

burdan trabzon sayesinde sampiyon olan ve kupa macında bunu unutup liverpool diye bagıran bursalılarıda kınıyorum

lord of eses
08.08.2010, 22:44
kardeşim kayıt kapalıdır diyor....

eskişehirspor.com sadece belirli dönemlerde üye kabul etmektedir sürekli bir alım söz konusu degildir yakın zaman içerisinde eger bir alım olursa burdan duyurmaya calısırım

EmreYavuz61
08.08.2010, 23:18
helal olsun be eskişehir taraftarına.çok ciddi cöylüyorum bu konuşmalar için değil.sevdiğim tek anadolu takımı vardı yıllardan beri es-esi severim..neden bilmiyorum ama severim.belki zamanında şampiyonluğa oynadıklarından belki gsnin şampiyonluklarını erman toroğlunun deyimiyle gsnin es-esi doğradığından belkide bizden sonra futbol kültürü en gelişmiş şehir olmalarından inşallah bu sene avrupa vizesi alırlar...başarılar

EmreYavuz61
08.08.2010, 23:20
ben es-esi severim de forumda okuduklarımdan anladım taraftarlarda birbirini fazlaca seviyor ama diğer takımlarca bilinen bi dostluğumuz yok niye ya :) hani bi fbli gsli bilsin bizim dost olduğumuzu sesimizi başka platformlardada duyuralım...

Peleray
08.08.2010, 23:53
iyi niyetleri ve dilekleri için esesli arkadaşlara sonsuz tşkler. yeni sezonda başarılar.

aztek26
09.08.2010, 02:53
Süper Kupayı kazanan Karadenizin hırçın takımı Anadolunun sempatik taraftarına bir eses sevdalısı olarak başarılar dilerim. Ben severim Trabzonu sahamızda üç beş kendini bilmez dengeszilik yapsada bunuda sizlerin mazur görmesi tüm eses tarftarına mal etmemelerini dilerim. İnşallah bu sene 3 İstanbul eziğine ve Bursaspor yalakalrının defterini beraber yani Anadolunun futbol ihtilalini yapan 2 yıkılmaz kale ESES ve Trabzonspor yapacaktır. Yeni sezonda başarılar dilerim. Haa bu arada Ayıdan post Bursaspordan dost olmaz anlamışsınızdır artık Trabzonsporlu arkadaşlar.

TAHSİN 61
09.08.2010, 12:13
Diyarbakır Maçında Milliyetçilikden bahseden Bursaspor taraftarlarına Bizim maçımızda Liverpool diye bağırarak milliyetçiliklerini göstermişlerdir.

Napoli
09.08.2010, 13:10
Yeni sezonda canı gönülden Başarılar dilıyorum Eskişehirspor..(Tek başarı dileğinde bulunacım 2 takım Bir tanesi Kocaeli Birtanesi Eskişehir)

Bir dönem Bursasporla yakınlık içindeydiniz,yamukmu yaptılar ?

Alihan Ertürk
09.08.2010, 13:22
Yeni sezonda canı gönülden Başarılar dilıyorum Eskişehirspor..(Tek başarı dileğinde bulunacım 2 takım Bir tanesi Kocaeli Birtanesi Eskişehir)

O olay benim duyduğuma göre palavraymış.. Yani 5-10 tane Eskişehir'li Bursa'lı Ankara'lı bir araya gelmiş 061626.com / .net sitesini kurmuşlar kendi kendilerine..

Eskişehir'in kardeş kulübü Kasımpaşa'dır.. Bursa ile alakaları yoktur.. En azından ben böyle biliyorum :)

Akın Tunç
09.08.2010, 13:30

Bank Asya'dayken bize yakınlık kurdular, karşılıklı bir samimiyet ortamı oluştu. İki taraf da Anadolu takımı olduğu için, samimiyet sempatiye dönüştü. Süper Lig'e çıktığımız ilk sezon, her iki maçta da karşılıklı güzel şeyler yaşandı. Fakat Ankaragücü ile aramızın bozulmaya başlamış olmasından sonra, Bursaspor ile de o eski samimiyet ortamı kalmadı. Geçtiğimiz sezon Eskişehir'de oynanan karşılaşmada, karşılıklı tatsızlıklar oldu. Bursa'daki maçta da ipler iyice koptu. Şuan Bursa ile aramızda dostluk, kardeşlik yok. Aksine, sürekli aradaki gerginlik artıyor, düşmanlık boyutlarına varmak üzere aradaki muhabbet. Bursa'dan ziyade Ankaragücü ile aramız çok bozuk.

MuratJ
09.08.2010, 13:33
Gönlümdeki kardeş camiam Eskişehirspor camiasıdır. Güya Anti İstanbul takılan Bursa gibi yalakaları, ezikleri, basitleri gördükçe büyük Eses camiasının değeri gözümde her an artmakta. İnşallah bu sene şampiyon biz olacağız. İkinci ise Eses olacaktır. Ve inşallah kupada da final oynarız Eses ile.

ES ES Baba
09.08.2010, 14:05
Diyarbakır Maçında Milliyetçilikden bahseden Bursaspor taraftarlarına Bizim maçımızda Liverpool diye bağırarak milliyetçiliklerini göstermişlerdir.

Beyler gerçekten böyle bir şey oldu mu? Bunu bizim forumda da yazdılar orada daha rahat sorardım. Ama spekülatif olur, ıncık boncuk arıyor diye algılanır kaygısıyla sormadım. Kupa maçında böyle bağırıldı mı? Maça giden bir Trabzonsporlu aydınlatırsa sevinirim.

Sefa
09.08.2010, 14:09
Evet Liverpool diye bağırdılar..

ES ES Baba
09.08.2010, 14:16
İnşallah Liverpool ile EStanbul'da oynarsınız maçınızı...
Kasımpaşalı kardeşlerimizle gelip İnönü'yü başlarına yıkarız İngilizlerin.
O zaman görürler ANADOLU'NUN BİRLİĞİ NASIL OLUR...;)

MuratJ
09.08.2010, 14:17
Beyler gerçekten böyle bir şey oldu mu? Bunu bizim forumda da yazdılar orada daha rahat sorardım. Ama spekülatif olur, ıncık boncuk arıyor diye algılanır kaygısıyla sormadım. Kupa maçında böyle bağırıldı mı? Maça giden bir Trabzonsporlu aydınlatırsa sevinirim.
Evet hep bir ağızdan bağırdılar hemde. Basit, yalaka ve ezikler.

asker26
09.08.2010, 18:24
Liverpool'u yenmemiş takım değilsiniz,siz.Bu kezde aynısının olacağına ve eleyeceğinize inanıyoruz.Avrupa'da başarılar Trabzon...
Arkadaşlar sitemizde üyelikler 1.ci ve 6.cı aylarda açılıyor,yeri gelmişken söyleyim..

Napoli
09.08.2010, 19:25
O olay benim duyduğuma göre palavraymış.. Yani 5-10 tane Eskişehir'li Bursa'lı Ankara'lı bir araya gelmiş 061626.com / .net sitesini kurmuşlar kendi kendilerine..

Eskişehir'in kardeş kulübü Kasımpaşa'dır.. Bursa ile alakaları yoktur.. En azından ben böyle biliyorum :)

İki sene önce canım sıkıldı napayım ne edeyım dedim..Gazeteyi açtım İzmitte kocaeli-eskişehir maçı var kaçmaz bu maç dedim her ikisinide çok severim... bastm gittim,Guzel maç olur diye. Eskişehir Tribünunde dev bursa bayrağı vardı

Zaten arkadas açıklamıs yukarda =)

Napoli
09.08.2010, 19:27
Bank Asya'dayken bize yakınlık kurdular, karşılıklı bir samimiyet ortamı oluştu. İki taraf da Anadolu takımı olduğu için, samimiyet sempatiye dönüştü. Süper Lig'e çıktığımız ilk sezon, her iki maçta da karşılıklı güzel şeyler yaşandı. Fakat Ankaragücü ile aramızın bozulmaya başlamış olmasından sonra, Bursaspor ile de o eski samimiyet ortamı kalmadı. Geçtiğimiz sezon Eskişehir'de oynanan karşılaşmada, karşılıklı tatsızlıklar oldu. Bursa'daki maçta da ipler iyice koptu. Şuan Bursa ile aramızda dostluk, kardeşlik yok. Aksine, sürekli aradaki gerginlik artıyor, düşmanlık boyutlarına varmak üzere aradaki muhabbet. Bursa'dan ziyade Ankaragücü ile aramız çok bozuk.

Ankaragucu ile biliıyorum sıkıntıları..Yaralamlar falan olmuş....Açıklama için Teşekkürler...insallah bu yıl siz ve biz kopar gideriz

Napoli
09.08.2010, 19:33
Ayrıca Türkiyede bizden sonra en sağlam Deplasman yapan takım Eskişehirdir..Her zaman paket..

Gorduk Bursayı,Bu işler atkı sallamakla olmuyor,90 dakika otur 20 dakkika atkı salla sonra süperiz=)

EsEsliyiz
09.08.2010, 20:38
Selamünaleyküm Trabzonlu kardeşlerim kupanız hayırlı olsun.Kupa size yakışacaktı ve öyle de oldu.Sahada ve tirübünde bursa çocuklarını resmen eze eze kupayı aldınız:alkış:muhteşem bir akşamdı.Başarılarınızın devamını ligde ve Avrupada artarak sürmesini isterim.2 yıldır sizleri hak ettiğiniz şekilde ağırlayamadık ama bu sene herşey çok güzel olacak ve çok iyi ağırlamaya çalışacağız.Hepinize EsEsden kucak dolusu sevgiler.

Bu arada Napoli,ajansspordaki Napolimisin yorumlarını beğenerek takip etmekteyim.Oldcitykingcity den saygılar.:D

Hüseyin İlkin
13.08.2010, 12:56
Eskişehir yerinde transferler yaptı. Son gelen savunmacıdan sonra pek bir sıkıntıları kalmadı. Geçen sene yedinci olan takımın üstüne koydular ve sezon sonu yerleri buradan yukarı olmazsa başarısızlıktır.

Daniele
13.08.2010, 19:47
Trabzonspor taraftarlarına selam olsun.
Anadolu'nun abisi Trabzonspor, umarım bu sene güzel işler yapacak.
Bizde bu sezona iddialı giriyoruz. İyi transferler yaptığımızı düşünüyorum. Umarım hakettiğimiz yerlere geliriz.

Mustafa ÖZDEMİR
13.08.2010, 20:04
aleyküm selam .inşallah bu sene anadolunun senesi olacak geçen seneki gibi...

Mustafa
13.08.2010, 20:59
Bu sene Eskişehir deplasmanı çok güzel olacak gibi ;)

M.S.SOFU
13.08.2010, 21:42
şu es es li arkadaşlar takıma yapılan transferleri -özellikle pele ve kiralık gelen genoadan- bir anlatıversin

nedir ne değildir bu adamlar

eskişehir bu sene ne yapar?

Zafer BİLGİN
14.08.2010, 15:51
2 taraftar arasında ne yaşanırsa yaşansın,es es benim her zaman favorimdir.Nedendir bilmiyorum ama,içimden hep bir sevgi beslediğim klüptür.

Lütfen sizlerde,size olan sevgimize uygun bir şekilde karşılık verin.

Sizi gerçekten seviyoruz Es ES

Mustafa ÖZDEMİR
14.08.2010, 22:10
başarılar eses...

Bıyıklıoğlu
14.08.2010, 22:18
Başarılar Eskişehir.

ccd6167
16.08.2010, 16:18
ankaragücü konusunda eses haksız ama sonuct 2-3 kişinin yaptığını herkese mal edemezsın..
esesi her zaman severim ama anti ,ist olp kasımpaşayla kardeşik ne dir bilmiyorum ama bence yakışmaz tabı onların kararı...
takımları cok iyi bence..cok iyi bi açıkları olsa burhanın yerıne tam takım olacaklardır dıye dusnuyorum..

Alihan Ertürk
16.08.2010, 16:33
Pele çok iyi transfer .. İlerleyen haftalarda daha göz önünde olacaktır .. :)

Daniele
16.08.2010, 19:09
@ccd6167

Anti Bizans felsefesi düzenbazlığa, Bizans oyunlarına karşı bir felsefedir. Kasımpaşa'nın bugüne kadar Bizans oyunu yaptığı şahsen görmedim. Kasımpaşa'ya karşı benim bir sempatim de yoktur mesela.
Bizans oyunu yapan takımları en iyi bizler yani Trabzonsporlular ve Eskişehirsporlular bilir. Kim bu Bizans oyunu yapanlar? Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray. Karşı duruşumuz bu takımlaradır.

Ankaragücü olayı ise çok derin bir mevzu. Ancak ben hatalı taraf olduğumuzu düşünmüyorum.

Peleray
17.08.2010, 00:44
ankaragücü olaylarını detaylarını fazla bilmiyrm ama sonuçta 2 can gitti a.gücülü dostlarımızdan bunun savunulacak bir tarafı yok ki bnm bildiğim kadarıyla eskişehir ayıp etmiştir (yine de bu konuda bilgilendirilmeye açığım.) neyse anti-bizans,istanbul derken istanbul tüm istanbul takımlarına cephe alınmaz alengirli işler cevirenler bunları da hepimiz biliyrz ve kasımpaşa da bu oyunlardan nasibini almıştr istanbulspor da sarıyer de...
ayrıca eskişehiri de severim gerçekten başarılar dilerim.

POYRAZ
17.08.2010, 05:08
Yeni sezonda Eskisehirspor'a basarilar dilerim.

ES ES Baba
17.08.2010, 12:35
esesi her zaman severim ama anti ,ist olp kasımpaşayla kardeşik ne dir bilmiyorum ama bence yakışmaz tabı onların kararı...
takımları cok iyi bence..cok iyi bi açıkları olsa burhanın yerıne tam takım olacaklardır dıye dusnuyorum..

Kasımpaşa Bizans değildir
Sevgili kardeşim Anti-Bizans demek top yekün Estanbul'daki takımlara "Tu Ka Ka" demek değildir bize göre. Vefa'yı düşün... Üsküdar Anadolu'yu... Feriköy'ü, Kurtuluş'u ya da Karagümrük'ü... Ve üç büzüklerin timsah misali önce kendi yavrularını, kardeşlerini yediklerini... Yukarda dile getirdiğim kulüplerin bugün Anadolu'daki Afyonspor'dan, Kütahyaspor'dan farkı yoktur bize göre. Hatta birçok kent takımına oranla daha fazla yokluk, yoksunluk içindedir.

Bu takımlar Estanbul'da diye bu mazlum kulüpleri "Bizans" olarak kabul etmek birçok ES ESLİ gibi benim de mantığımın kabul etmediğidir. Bizans bellidir. Kendi kardeşlerini ve Anadolu futbolunun liderliği için emek verenleri yok sayan, tüketmeye kalkan, yutmaya çalışan üç büzüktür.

Kasımpaşa ile kurulan dostluk, kardeşlik de bu çizginin devamıdır. Kasımpaşa ile omuz omuza gelmek(Allah daim etsin) Anadolu'nun Bizans'ın bağrında gedik açmasıdır güzel kardeşim. Keşke Trabzon da benzer ilişkiyi Vefa ile Üsküdar Anadolu ile kursa.. Parça parça yıksak ve bağrında on binlerce sevenimiz olsa... Kaybolan yıllarına rağmen "Varım" diyen Paşalılar'ı üç büzükle bir tutmak ve "Bizans" demek haksızlıktır sevgili kardeşim.

Eskişehir'de Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesi'nde, Estanbul'da Estiklal Caddesi'nde "Ne Fener ne inbe Kartal ne de yavkaş Galatasaray" diye bizle omuz omuza gelenler Bizans olamaz, olsa olsa Anadolu'nun ateşini yüreklerine attığımız ve bunu en güzel biçimde taşıyan KASIMPAŞALILAR olur. Sağlıcakla güzel kardeşim.
Semt Aşk-ı & Aşk-ı Şehir
Semtimiz Paşa, şehrimiz Eski:)
(Boğazın Kırmızı Şimşekleri)

Daniele
17.08.2010, 22:32
ankaragücü olaylarını detaylarını fazla bilmiyrm ama sonuçta 2 can gitti a.gücülü dostlarımızdan

Ölen kalan yok.

Anıl Caner
17.08.2010, 23:54
http://img265.imageshack.us/img265/4484/dsc0288f.jpg

en sağda olan abimizin forumda takıldığını düşünüyorum. kullanıcı adını hatırlamasam da :). fotoğrafları ulaştırmak kısmet olmamıştı belki bu sayede ulaştırabiliriz.

p.s: fotoğraf adalarda çekilmiştir. geçen sezon Eskişehirsporun kazandığı maçtan 1-2 saat önce. Zaten Eskişehirspor'un kazandığı maç diyince anlaşılıyor hangi maç olduğu, malum bize şansları tutmaz pek :)

Peleray
17.08.2010, 23:55
Ölen kalan yok.
ben 2 kişi öldü biliyrm ozmn yaralama var tam da bilmiyrm neyse artık.

KIZILCIKLI
18.08.2010, 21:18
Cümleten Selamun Aleyküm.
Hayırlı Ramazanlar olsun...
Trabzondan çok arkadaşım var..Sevdiğim bir takımdır Trabzon. Taraftarıda öyle...
Trabzona 2 sene önce gelmiştim. 41. Yıl şenlikleri vardı. Ona katılmıştım. Hatta gazetenin birinde fotoğrafım bile çıktı. :D Çılgınlar tribünüyle oldukça zaman geçirdim.

Yarın Liverpool karşısında yürekten başarılar dilerim arkadaşlar. İnşallah Anadolu Avrupayı yarın bir kez daha fetheder..

Ankaragücü mevzusuna gelince, eminimki o kadar çok kişi yanlış bilgilendirildiki, olayları bende o şekilde duysam kendimizi suçlu bulurdum.
Şöyle düşünün. Aramız zaten limoni...

Maç günü sabah 12 civarı Trabzon'a 10-15 kişilik A.gücü taraftarı geliyor tekten...
Ellerde biralar kızlara salça oluyorlar.
Sonra birde Uzun Sokakta İşte Meydaney...Delikanlı Trabzon, Nerdesin vs. ve bunun yanında birçok küfürlü beste.
Kendinizde böyle olduğunu düşünün. Bakalım kim suçlu çıkacak?
Bu elemanlar hemen Adalar'da bir cafeye kaçtı. Daha sonrasında Adalardaki Cafeden zorla çıkartılıp gereken yapıldı.
Olay bundan ibaret.
Fakat biz bunu anlata anlata dilimizde tüy bitti inanın. O gün basında saçma sapan bir haber çıkınca bütün Türkiye bize düşman oldu zaten.

Neyse derin mevzular bunlar. Olay çok yakında patlak verir zaten A.gücüyle...

Bursaspor mevzusunu açıklarsak;
2.Lig dönemimizin son yılında Eskişehir'deki maclara Bursa'dan 10-15 kişilik taraftar gelmeye başladı. Biz sandıkki misafir, sonradan farkına vardım. Meğer kardeşlik kurma peşindelermiş. 06-16-26 falan filan.

Geçmişte babalarımızın yaptığı gibi 16 plakaları Porsuk'a atmak yerine hadi eyvallah dedik. Tamam. Bursa'ya gittik, birde kareografi yaptık. Yeşil-Beyaz Siyah-Kırmızı kartonlarla hemde. Dakika 16da Bursa çektik. Geldik dakika 26 ya...Onlar çevikle papaz ediyorlardı. O dakikalarda sadece küfür sesleri yükseldi Teksastan. Sonrasındada hiç EsEs falan çıkmadı.
Derken geçen sezonki maç geldi çattı. Ankaragücü taraftarları ortamı bi hayli gerdi. Buna katılan bursada Tek kardeş A.g dedi.

Hatta birbirleri arasındaki maçta,

Ankara Ankara Bursankara
Eskişehir Yalaka
Bursankara

dediler...
Onada Eyvallah dedik. Bursalılar geldi, yine saldırmadık. Sercan skoru 2-2 ye getirince bizim Tribüne hareket çekti. 1 dakika sonra Mehmet Yılmaz(Trabzonlu) :) gol atınca ortalık yine düğün yerine döndü. O sevinçle unuttuk hareketi falan.
Bursaya gittik. Gidiş o gidiş...Şehre girdiğimizdeki el kol hareketleri belli etti zaten. Tribünde de Nede güzel oluyor Esesede koyması vs. dediler. En baştan beri istemediğim sevmediğim yuvarlaklarla kardeşlik hayalleri okyanusa açılmış oldu. Çokta sevindim doğrusu bu olayın kardeşlikle sonuçlanmamasına...

Ayrıca Kasımpaşa olayınıda açıklayayım.
Felsefemiz Anti Bizans...
Kasımpaşa semt takımıdır. İçlerindeki ezik takım hayranlarını temizleye temizleye az kaldılar ama ÖZ oldular. Eskişehir'i kendi şehirleri gibi görüyorlar. Bizimte semtimiz Kasımpaşa oldu...Sizin aranız her ne kadar olaylıda olsa burda yanlış anlaşılcağımı düşünmüyorum. Çünkü sadece bizim durumları anlatıyorum.

Kardeşlik konusuna gelince, boşverin kardeş olmayalım. Eninde sonunda biryerden patlak verin emin olun.

Ne kardeş olalım ne düşman.
Bizim büyüklüğümüzün aradaki Saygısı alayına yeter...

Eskişehir'den sevgilerle arkadaşlar...

Özel soru sormak isteyen özelime yazabilir...

Atılay
18.08.2010, 21:33
Bilgilendirme için teşekkürler Kızılcıklı forumda kalıcı olmanı isteriz

Nizam
18.08.2010, 21:37
Yeni Sezonda Başarılar Eskişehir ..

Mustafa
18.08.2010, 21:41
Kızılcıklı hoşgeldin.Burdaki birçok arkadaş Eskişehirspor'a ve taraftarlarına son derece saygı duyuyor buna emin olabilirsin.Kardeşlik işleri palavra aynı ligteki iki takımın kardeş olması çok daha fazla söylentiyi peşinde getirir.Bu sene şehrinizi ziyerete geldiğimiz zaman güzel ve enlenceli bir karşılaşma izleyeceğimize eminim.Yolunuzda başarılar dilerim.Dik duruşunuzdan hiç vazgeçmeyin ;)

ES ES Baba
18.08.2010, 22:24
Bizim forumda Trabzonspor başlığına bir gözatın...;) 56-57-58. sayfalar...
http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=2123&PN=56

EsEsliyiz
18.08.2010, 23:02
Anfeld de yüreğimiz sizinle olacak Trabzon gönülden başarılar diliyorum.

Burçak
18.08.2010, 23:09
Çok teşekkürler .
Sizlerin bu manevi desteği üzerimizdeki sorumluluğu dahada artırıyor . aynı zamanda hısrlandırıyorda.
Çok teşekkürler.
Bu arada bir kaç deneme yaptım ama forumunuza üye olamadım. kapalı galiba alımlar.

EsEsliyiz
18.08.2010, 23:17
Çok teşekkürler .
Sizlerin bu manevi desteği üzerimizdeki sorumluluğu dahada artırıyor . aynı zamanda hısrlandırıyorda.
Çok teşekkürler.
Bu arada bir kaç deneme yaptım ama forumunuza üye olamadım. kapalı galiba alımlar.
Evet,eskişehirspor.com belirli dönemlerde üyelik alımlarını açmaktadır.Forumumuza üye alımları başladığında buradan duyurmaya çalışacağız sizlere arkadaşlar.

Anıl Caner
18.08.2010, 23:18
5 yıl yaşadığım Eskişehir'den ayrılınca anladım kıymetini :)

Arkadaşın dediği gibi ne dost olmak lazım ne düşman.

İki takım da birbirine ihtiyaç duyacak, anadolunun önemli 2 takımı. Efsaneyi başlatan takımlar.

Yaşı kemale ermiş Eskişehirspor taraftarı ile zaten özel bir bağımız var, genç nesilden de bilinçli arkadaşlar olduğunu görmek çok güzel.

p.s: 2 sezondur üye olmaya çalıştığım eskisehirspor.com a da kırgınım :). insan bi 15 dakikalığına açar da haber verir. arkadaşlar aracılığı ile iletiyoruz iyi dileklerimizi.

bangkook_61
19.08.2010, 00:51
Şahsen açtıkları kısa anda üye olmuş birisiyim kendimi çok şanslı hissediyorum :)

KIZILCIKLI
19.08.2010, 01:44
Eskişehirspor Anadoluda ayaklanmayı başlatan kenttir. Bunu tüm Trabzonsporlular kabul ediyor zaten. Trabzonsporumuz bayrağı bizden alıp zirveye ulaştırdı. Bu onlar kadar bizide mutlu etti. Hedefimiz Anti Bizans felsefesiydi. Bunuda başardık. Çok uzun süre yer alamadık belki 1. ligde. Ama taraftar ve inançlık yönünden hiçbirşey kaybetmedik.
İşte yine buradayız. Sapasağlamız. Ayrıca bu seneki takımımız gerçekten çok iyi. Süper ligdeki çoğu takımdan kaliteli bir kadromuz var.

Bu arada arkadaşlardan biri yeni transferlerimizi sormuş. Hepsini tek tek anlatayım ben.

Tello : Bildiğimiz Tello. Sol ayağı muhteşem. Uzun zamandır aradığımız sol açığı bulduk. İnşallah ilerleyen haftalarda daha iyi olur.
Batuhan : Anlatmaya gerek yok sanırım. Zaten ne kadar kaliteli bir futbolcu olduğunu herkes biliyor. Beşiktaşta yaptığı disiplinsizliği burada yapmıyor. Neden? Çünkü burayı istiyordu. İstediği oldu. Son röportajlarından birinde yaptığı açıklama:
Soru: Batuhan iyi futbolcusun. Avrupa vardır elbet hayallerinde. Bunun için ne söylemek istersin?
Batuhan: Abi ben avrupa falan istemiyorum. Eskişehirsporun efsane oyuncuları arasında yer almak istiyorum. İnşallah uzun seneler burada oynayıp kaptanlık yapıp burada jübileyide yapıp formayı bırakırım..!
Zaten özellikle 26 numaralı formayı istedi. Oda artık Eskişehir'li. Sadece basın durduk yere ortalığı sulandırıyor. Aslında Batugolün pek bi yanlışı yok. Yanlışı oldu evet ama zaten bunu oda kabul ediyor. Geçmişte oldu diyor. Artık olmayacak diyor.

Oliviera : Henüz izleme fırsatı bulamadık fakat duyduklarımıza göre kesiciliği çok iyi. Çok soğukkanlı ve topu oyuna iyi sokabiliyor. Henüz 24 yaşında.

Pele : Bu ismi abartısız söylüyorum sezon sonu transfer piyasasında çok duyacaksınız. Türkiyede futbol oynayan en kaliteli 5 futbolcu arasına girer. İlk maçta muhteşemdi. Hayran kaldık hepimiz. Açıklamasında ise, henüz hazır değilim, ilerleyen haftalarda gerçek Pele oynayacak diyor. Sabırsızlıkla bekliyoruz. Kaliteli olduğunu zaten biliyorduk. Adam henüz 24 yaşında ve Inter ile Porto'da oynadı. Ön libero oynuyor ama hem top kesiyor hemde forvet arkasında muhteşem oynuyor. Sahada yapabileceği herşeyi yapıyor. Ayrıca toplara çok ama çok acımasızca vuruyor...

Burhan : Çok çalışkan, savaşçı bir futbolcu. Ben beğendim onu. Ama ilk 11de olması için çok çalışması lazım. Çünkü kadro çok kaliteli...

Ayrıca bu sene yeni bir Jaycee geliyor. Geçen sene alışma sürecini atlatamamıştı. Bu sene oda fırtınalar estirecek. Muhteşem bir top tekniği var. Sezer Öztürk'ü söylemeye gerek yok. Milli takıma gidememesini hala anlayamıyorum. Harika bir 10 numara...

Kısaca bu sene istediğimiz takıma kavuştuk. İlk birkaç hafta uyum süreci olarak görüyorum. Ama daha sonrasında bu takım tozunu attıracak ligin.

Saldır Eskişehirrr Oleyyyy

Mustafa ÖZDEMİR
19.08.2010, 03:16
başarılar dileyen arkadaşlara teşekkürler...

Peleray
19.08.2010, 04:20
kızılcıklı güzel msjların için tşkler tüm eses camiasına gönülden başarılar ve tşkler.

Külünkoğlu
19.08.2010, 08:24
Eskişehirspor Anadoluda ayaklanmayı başlatan kenttir. Bunu tüm Trabzonsporlular kabul ediyor zaten. Trabzonsporumuz bayrağı bizden alıp zirveye ulaştırdı.
Trabzon'un futbol köklerinden tarihinden bi haber bu cümleleri kesinlikle kabul etmiyorum.

Aksini idda edenler zahmet edip bir kaç dakikalık araştırma yapsınlar.

pazarkapılı
19.08.2010, 09:32
arkadasımızın yukardaki acıklamaları tarafımızca kabul görmez....anadoluda ayaklanmayı baslatan terimiini biz hiçbir zaman kabul etmiyoruz....baskalarıyla anadolu ihtilali diye kısır bir döngünün savası içinde hiç olmadık....

tarihte belirtilenler oldugu kadar birde belirtilmeyenler var ki....bu belirtilmeyenler zaten trabzonsporu yaratır....sampiyonluk dedigimiz kupa yada apoletler bu gecmişin sonucudur....futbolun kökleri belki istanbuldan bile önce olan bu kente....ama neyazıkki böyle bir haksızlığa dilimiz döndügünce yanıtlar vermeye ugrasıyoruz....futbol kültürünün varlıgının yaratılısı kimsenin önayak olması ile ortaya cıkmaz karadenizde yetişen ormanlar gibidir...kültür için çaba sarfeden kişiler bile kurumun yasamsal savasında geri planda kalmayı tercih ederlerken(hayri gür,s.kundupoğlu,s.akcay vb..)bu tür yakıstırmalrı tarihten yoksun acıklamalar olarak görüyoruz...

isteyen istedigi yerde yerini alır biz tarihten yanayız...bilimden yanayız....

KIZILCIKLI
19.08.2010, 09:48
Amacım tartışma değildir. Fakat isteyen kabul eder isteyen etmez. Eskişehirspor'umuz Anadoluda ayaklanmayı başlatmıştır. Biz olmasaydık belki o başarılarınızın hiçbiri olmayacaktı. Bunu görmezden gelmeyin. Eskişehirspor'un tek başına Bizansa saldırma oyunları hep kıl payı kaçtı. 3 defa 2.lik yaşadık. Fakat istediğimizi başaramadık. Yeri geldi çevrilen bizans oyunlarıyla hedefimizden UZAKLAŞTIRILDIK.
Trabzonsporun başarılarına gelince, farkındaysanız bizim başarılarımızdan hemen sonra geldi. Biz sersemlettik bizansı, Trabzon yıktı.

Trabzonspor Anadolu'nun abisidir. Her zaman kabul ederim. Ama bazı gerçekleride görelim. :)

Neyse hadi eyvallah..

Külünkoğlu abicim, istersen araştırmayı beraber yapalım :)

Anıl Caner
19.08.2010, 10:02
Çok tartışılacak bir konu değil zaten. Eskişehirspor yanılmıyorsam 2 kez ligde 2. olarak, şampiyonluğu son haftalara kadar kovalayarak daha Trabzonspor'un ligde dahi olmadığı bir dönemde ilk baş kaldırıyı yapmıştır.

Trabzonspor da daha lige ilk çıkışıyla beraber devrimi gerçekleştiriyor.

Eskişehirspor takımı Trabzonspor taraftarınca haddinden fazla seviliyor ve destekleniyor aslında.Bu noktada duygular karşılıksız genel olarak, seven ve paylaşımda bulunmaya çalışan arkadaşlar fikirlerini söyleyince de anında terslememek lazım.

Ben 2005 yılından bir iki ay öncesine kadar Eskişehir'de yaşadım. Şehri de, takımı da, taraftarı da az çok camiayı da biliyorum.

Anadolu standartları için çok büyükler,
Trabzonspor ile ise kızmasınlar alınmasınlar ama (genelde kabul etmezler) pek kıyaslanabilecek düzeyde değiller.

Ama açık söylüyorum şampiyonluğuna rağmen Bursaspor'dan en az 2 kat daha büyük camia Eses camiası.

Kayıp yılları ise telafi etmesi kısa vadede olacak gibi gözükmüyor. Çok ciddi değişiklikler olmadıkça Eses bir kaç yıl daha ilk 5i zorlayan takım pozisyonunda olur.

Bir takımın taraftarını tribünüyle değerlendirmek yanlış. Nasıl bir tribün işini hiç beceremiyorsak, Eses-Bursa-Karşıyaka gibi takımlar da bir o kadar iyi tribün yapar. Ancak Eskişehir taraftarı, taraftarlık anlamında Bursa ve Karşıyaka'nın çok üstündedir, tribün değil taraftarlık.

Eskişehir benim gözlemlediğim ve yaşadığım şehirler içerisinde şehrinin takımını tutma özelliği en fazla olan 2. şehir Trabzon'dan sonra. Özellikle takım alt liglerde geçirdiği onca senede çok kişiyi çift takımlı hale getirmiş, ancak bu şekilde ilerledikleri ve büyük takımları devirdikleri sürece bu zamanla tekrar aşılır.

Külünkoğlu
19.08.2010, 11:06
Amacım tartışma değildir. Fakat isteyen kabul eder isteyen etmez. Eskişehirspor'umuz Anadoluda ayaklanmayı başlatmıştır. Biz olmasaydık belki o başarılarınızın hiçbiri olmayacaktı. Bunu görmezden gelmeyin. Eskişehirspor'un tek başına Bizansa saldırma oyunları hep kıl payı kaçtı. 3 defa 2.lik yaşadık. Fakat istediğimizi başaramadık. Yeri geldi çevrilen bizans oyunlarıyla hedefimizden UZAKLAŞTIRILDIK.
Trabzonsporun başarılarına gelince, farkındaysanız bizim başarılarımızdan hemen sonra geldi. Biz sersemlettik bizansı, Trabzon yıktı.

Trabzonspor Anadolu'nun abisidir. Her zaman kabul ederim. Ama bazı gerçekleride görelim. :)

Neyse hadi eyvallah..

Külünkoğlu abicim, istersen araştırmayı beraber yapalım :)
Yapalım kardeşim.

Trabzon'da futbol kulüplerinin kurulması 1913 yılına denk geliyor.

Türkiye'de ilk futbol kitabını "Asosyeşın Futbol" Trabzon'da yazıldı. Ve Kazım Karabekir paşa tarafından 100'ün üzerinde kopyası Anadolu şehirlerine gönderildi.

İdman Ocağı - İdman Gücü rekabeti Türkiye'de bir çok takımı aştığını o günleri yaşayanların ağzından kaleminden defalarca söylendi.

Trabzon'un futbol şehri olmasının Eskişehir ile uzaktan yakından alakası yok.

Keza 30 tane futbol kitabının yazarı duayen yazar Halit Kıvanç'ı bir dinleyin. Abisini de dinleyin. Neler diyormuş Trabzon hakkında ve o zamanlar Eskişehir mi varmış ?

İsterseniz dökeriz ortaya da değer mi ?

Bence yol yakınken geri dön Kızılcıklı, daha fazla mahçup olmazsın böylece.

KIZILCIKLI
19.08.2010, 12:33
Yapalım kardeşim.

Türkiye'de ilk futbol kitabını "Asosyeşın Futbol" Trabzon'da yazıldı. Ve Kazım Karabekir paşa tarafından 100'ün üzerinde kopyası Anadolu şehirlerine gönderildi.

İdman Ocağı - İdman Gücü rekabeti Türkiye'de bir çok takımı aştığını o günleri yaşayanların ağzından kaleminden defalarca söylendi.

Keza 30 tane futbol kitabının yazarı duayen yazar Halit Kıvanç'ı bir dinleyin. Abisini de dinleyin. Neler diyormuş Trabzon hakkında ve o zamanlar Eskişehir mi varmış ?

Benim dediğimle senin dediğini bir ortaya koy bakalım. Ne kadar benzerlik var arada. :)
Eskişehirspor ve Trabzonspor konusundayız.
Kuruluş tarihleri ise 1965 - 1967

Diğer konulara girmek istemiyorum.

Ben kendi savunduğum sözleri, neredeyse tanıdığım tüm Trabzonsporlu arkadaşlarımdan duydum. Onlarda aynı şeyi söylüyor :)
Eskişehir başlattı Trabzon tamamladı.

Neyse konu pek uzamasın...Bugün Liverpool karşısında bütün Eskişehir olarak yanınızdayız. İnşallah güzel bir sonuçla dönersiniz Türkiye'ye.

Gerçi Burak Yılmaz oynadığı sürece pek sanmıyorum ama :D
Teo bu ara formda. Bugün ondan ve Yattara'dan bişeyler bekliyorum...
Hadi hayırlısı...

İlker Akçay
19.08.2010, 12:47
Eskişehirli arkadaşlar hoşgelmiş,sefa gelmişler ve iyi dilekleri için teşekkürler :)

Bizde en azından ben tribünde kardeşlik laflarının boş laflar olduğu düşünüyorum ama iyi geçinmek ve karşılıklı saygı olması her iki takım için iyi olacaktır ki Es-Es'e ciddi bir sempatim var en azından bursalılar gibi şampiyon olunca bizi sırtlarında gezdirip süper kupa finalinde yöresel oyunumuza sırt çevirecek ve liverpool nidalarıyla stadı inletecek kadar karaktersiz bir topluluk değiller.

Yapılan transferlerde gayet başarılı ve Es-Es'in bu sene en azından ilk 4 ü zorlayacağını düşünüyorum bu uzun lig maratonunda başarılar.(Trabzonspor maçları hariç :) )

bangkook_61
19.08.2010, 14:47
1 sene olsa da sadece Eskişehir de okuyan biri olarak Eskişehirspor Bursa dan çok daha büyük bir camia bunu katılıyorum. Şehrin sahiplenmesi konusunda ise kendileri 1. olduklarını iddia ediyorlar. Aslında oldukça iyiler ama bu konuda bizim arkamızdalar. Tribüncülük konusunda ise belki de en iyiler zaten. Deplasman takım taraftarlarını her ne kadar ağırlayamasalar da.

Trabzon da anlatıldığı gibi 100 yıllık bir futbol tarihi var evet ama ulusal olarak arenaya çıkmadan önce İstanbul u sallamış bir Eskişehir var. Belki biz o tarihlerde 1.ligde olsaydık 2-3 şampiyonluğumuz olabilirdi ama bunlar çok farazi. Eskişehir o zamanlar nihayete erdiremese de oldukça başarılı bir iş çıkarttı. Kızılcıklı ya katılıyorum bu konuda.

pazarkapılı
19.08.2010, 16:22
1 sene olsa da sadece Eskişehir de okuyan biri olarak Eskişehirspor Bursa dan çok daha büyük bir camia bunu katılıyorum. Şehrin sahiplenmesi konusunda ise kendileri 1. olduklarını iddia ediyorlar. Aslında oldukça iyiler ama bu konuda bizim arkamızdalar. Tribüncülük konusunda ise belki de en iyiler zaten. Deplasman takım taraftarlarını her ne kadar ağırlayamasalar da.

Trabzon da anlatıldığı gibi 100 yıllık bir futbol tarihi var evet ama ulusal olarak arenaya çıkmadan önce İstanbul u sallamış bir Eskişehir var. Belki biz o tarihlerde 1.ligde olsaydık 2-3 şampiyonluğumuz olabilirdi ama bunlar çok farazi. Eskişehir o zamanlar nihayete erdiremese de oldukça başarılı bir iş çıkarttı. Kızılcıklı ya katılıyorum bu konuda.tamam güzel söylüyorsun da....idmanocagının besiktası türkiye kupasında yenmesi??....ha birde amatör bir takım idmanocagı....golüde yasar kömürcü atmıstır....trabzon lisesi futbol takımı....idmanocaklı olan fb de oynayan sonraları yutdısına giden ilk futbolculardan olan cenap gencler bunlar kim?....

trabzon futbolu trabzonsporla baslar diyen arkadaslar bilgilerinizi yenileyin bizleri kandıramıyorsunuz....

Mustafa ÖZDEMİR
19.08.2010, 16:26
trabzon futbolu trabzonsporla başlamaz 20.yüzyılın başlarına dayanır...

Külünkoğlu
19.08.2010, 16:35
İlk önce şu fotografa bir bakın 1950'li li yıllar...

http://www.haber61.net/images/news/hantal_ibrahim1.jpg

Gördünüz mü kimlerle kim maç yapıyor. Öyle nalettayn da değil.

O zamanlar deplasmanlara gitmek gerçek anlamda ölümdü. Otobüsle Ordu'ya kadar giderdik. Ordu'da bir gece kalıp, sabah tekrar yola çıkardık. Çünkü Ordu'dan öteye Koç Boynuzu denilen bir yer vardı. Arabalar gece orayı geçemezdi. Bu nedenle Ordu'da sabahlamak zorunda kalırdık. Buradan Ordu'ya gitmek 8-10 saati alırdı. Şimdiki gibi 2 saatte gidilmezdi. Trabzon'un takımlarının milli kümelere katılamamalarının nedeni de ulaşım zorluğundan kaynaklanıyordu.

“ULAŞIM OLSAYDI 1967 BEKLENMEZDİ”
Ulaşım kolay olsaydı Trabzon'un liglere katılması daha erken olacaktı o zaman.

Tabi. 1958 yılında rahmetli Kundupoğlu'na (Sebahattin) yalvardık ki milli lige katılalım. Adanaspor da o sene lige dahil edilmişti. Biz de katılalım, para istemiyoruz, atalım imzaları da bizi de lige alsınlar dedik. Ulaşım nedeniyle cesaret edilemedi. Çünkü ulaşımın zorluğu bir kenara aynı zamanda da masraflı bir işti. Gemiyle gidiliyordu İstanbul'a ancak o da tamı tamına 2 gün alıyordu. Dönüşü ve orada oynayacağınız maçı düşünürseniz 1 hafta sürüyor. Buradan Rize'ye bile 6 saatte gidebiliyorduk.

Hantal İbrahim

Külünkoğlu
19.08.2010, 16:42
Trabzon'da futbolun ne olduğunu mu anlatacağız şimdi ?

Eskişehirliler kusura bakmasın. Ama onların dedikleri çok uzaktan şuna benzer. Bir Fenerbahçeli biz Beşiktaşlıları gördük ondan böyle olduk. Bir Galatasaraylı biz Fenerbahçelileri gördük bize bir şevk geldi" demelerine benzer ki bu idda bile saçmadır.

Dediğim gibi Trabzon Eskişehir'den zerre kadar etkilenmemiştir.

Şükür ki o dönem top oynayan efsane futbolcuların ağzından inançlarının hangi boyutta olduğuna dair cümleleri bire bir duymuşluğumuz vardır. Öyle bir rekabetten geliyorlardı ki herşey Trabzon'a göre Trabzon tarafından düşünüyor ve uyguluyorlardı.

Ve en belirgin farkları belki de onları efsane yapan farkları şuydu.

Türkiye'de hiçbir takımı ne emsal alıyorlar ne de rakip olarak görüyorlardı.

bangkook_61
19.08.2010, 18:09
Trabzon daki futbola laf eden mi oldu Allah aşkına? Ben de biliyorum Ocak-Gücü rekabetini, Beşiktaş galibiyetini. Eskişehir in İstanbul a kafa tutan ilk şehir olduğunu söyledik sadece. Belki ulaşımdan belki kurulumdaki sıkıntılardan İstanbulla rekabetimiz gecikti. Dediğimiz budur. Eskişehir i örnek aldık filan denmedi evet ama Eskişehir in başardıkları inkar edilmedi.

bonora
19.08.2010, 18:31
Anıl Caner ve bangkook_61'in söylediklerinin kelimesi kelimesine katılıyorum diyeyim sadece olaya objektif bakan biri olarak. 1989-2008 arası 20 yıla yakın bir süre Süper ligden uzak olmakla ( 95-96 sezonu 1 sene kalabildik o arada Süper ligde sadece) bazı şeyleri yitirdik doğrudur. Mesela İstanbul takımlarını tutan sayısı artmıştır bu da doğrudur ama şehirdeki en büyük güç her zaman Eskişehirspor olmuştur. Kolay değil arkadaşlar 20 sene ikinci, üçüncü liglerde sürünmek. Bunu yaşayanlar bilir. Koskoca Eskişehirspor ismi cismi belli olmayan kasabalarda top oynamıştır. Trabzonspor ve taraftarını ayırmakla birlikte bu durumu Anadolu'da bizden başka hangi takım ve taraftar yaşasa ne hallere düşeceklerini merak ediyorum. Anadolu'yu geçtim, İstanbul takımlarını tutan sahte taraftarlar acaba takımları alt liglere düşseler yine aynı canı gönülden sevebilirler mi?

Son 3-4 senedir ise kimse İstanbul takımları şampiyonluklarında kutlamaya dahi kalkışmıyor mesela artık, önceden bu duruma kalkılışılıyordu ama ona dahi izin verilmiyordu. Eskişehirspor ve taraftarına biraz daha sabır vermek lazım bence. Hem takımımız hem de taraftarımız Süper ligde oldukça giderek daha da toparlanacağız. Ama üstüne basa basa belirtmek istediğim konu biz takımımızı çok içten, candan seviyoruz Trabzon ile birlikte. Bu konuda kendimizi mütevazi gösteremeyeceğim. Bu iki takım dışındaki Anadolu takımı taraftarlarının takımlarını Eskişehir ve Trabzon gibi candan sevdiğine inanmıyorum ben şahsen.

Mustafa ÖZDEMİR
19.08.2010, 20:12
bursasporun başardığını esesinde başarmasını istiyorum...

ES ES Baba
19.08.2010, 21:54
Allah yardımcınız olsun inşallah 2-2 olsun şu maç... Taksim'de bir dolu Trabzonlu vardı bu akşam. Formalı 3 delikanlı önümde yürürken elimi bir kardeşinizin omzuna attım. İki cümleme Estiklal Caddesi ile Allah tanık oldu 3 bordo mavili de duydu...
''Ben Eskişehirsporluyum ve umarım iyi bir sonuçla dönersiniz...''
Teşekkür ettiler... Sitenize yazdığımı söyledim... Gülümseyerek vedalaştık.

Külünkoğlu
20.08.2010, 12:36
2. lige hangi amaçla dem vurdunuz anlamadım ama Nihat Genç'in şu paragrafı yararlı olur umarım.

" Haksızlığın asıl acımasız tarafı, Trabzonspor'un ikinci ligde çektikleridir. Üç büyükler hiçbir zaman ikinci lig trajedisi yaşamadı. 1967'den şampiyon olduğumuz yıla kadar her yıl, otobüsle iki gün süren, iki gün de dönüşü süren deplasmanlar. Bandırma, Balıkesir, Düzce, Adanademirspor deplasmanlarında, yollarında Trabzonspor'un futbol aşkıyla, parasız, yoksul, tertemiz bu çocukların Anadolu yollarında çektikleri, hangi imkansız, inanılmaz, şartlarda futbol oynadıkları bugün bile dile getirilemez. İkinci ligde uzun yıllar kalmamızın sebebi bu uzun yollardır, o günlerin otobüsleri Ankara-Trabzon arasını dahi iki günde, üstelik gece konaklaması yapılarak gidiliyordu. Lige geldiğimizde dahi, üç büyükler, Sarıyer, Bakırköy, İstanbulspor her yerde, 13-14 maçı İstanbul sınırından hiç çıkmadan yapıyordu. Trabzon ise bu kadar yolu, yılda 8-10 defa İstanbul'a gidip geliyordu."

ES ES Baba
20.08.2010, 13:54
THE END! Sizle polemiğe girmeyeceğim... Size dün ESKİŞEHİRSPOR için açtığınız sayfada yanıt verdim ve bunu forum silmiş, öncelikle bunu kınıyorum ve gercekten ayıp ettiniz diyorum. Hakaret, küfür, saygısızlık içermeyen bir yazıyı silmenizi de düşünceye saygınız olarak değerlendiriyorum.

Cefayı çekenler bilir ve bizim çektiğimiz cefayı kimse çekmedi dedim, diyorum, diyeceğim. Nihat Genç, Eskişehirli olsa emin ol yazacağı cümleler acıya dair daha şiddetli olurdu. Sonuçta sevdiğim bir yazarın sizin çektiğiniz çileye ilişkin anlatımını alıntılamışsın zevkle okudum. Kal bakalım sağlıcakla. (Hadi bu yazıyı da silin:)

Külünkoğlu
20.08.2010, 14:03
"Asosyeşın Futbol" kitabından ve Anadolu'ya dağıtımından haberdar olanlar zaten bizle polemiğe girmek gibi yanlış içinde olmazlar.

Sende kal sağlıcakla.

ES ES Baba
20.08.2010, 14:07
Ben size dün yanıt verdim sevgili Külünkoğlu... Ama tahammülün düşünceme yetmedi sevgili kardeşim ve bu yıl EStanbul'da 10larca ES ES Kadıköy'de sizle omuz omuza olmayacaksa bunun nedeni ben değilim.;) Allahısmarladık.:alkış: Ne güzel bir atmosfer var dı değil mi, bak senin eserin...

Külünkoğlu
20.08.2010, 14:12
Ya bırakın Allah aşkına saçmalamayın artık.

Biz kadıköy'e 1974'den beri aralıksız gidiyoruz. Kimselere güvenerek gitmedik. "bizle gelin" de demedik hiçbir zaman...

Arkadaşlarımız olabilir dostluklarımız da bu münferittir. Bunu burda yazarak bir paye edinilmeye çalışılması zihniyetin ne kadar küçük olduğunu gösterir. İnşallah bütün Eskişehirliler senin gibi düşünmüyordur.

ES ES Baba
20.08.2010, 14:17
Kimin küçük kimin büyük olduğuna ikimizin de yazılarını okuyanlar karar versin bence... Ama yazdığımı silme/sildirme güzel kardeşim. Ben bizim forumda limoni olduğumuz Bursasporlu kardeşlere "Elbette yazacaksınız bu sayfa sizin için açılmış" derken; yaptığın ve yazdığın ne kadar büyük olduğunu gösteriyor.
Kapatın o zaman ES ES sayfasını!
Beyler(ES ESLER) yazmayın...!

Cengiz Çubukcu
20.08.2010, 14:29
o kadar da alıngan olmayın ... ben Eskişehirde 7 sene kalmış biri olarak güncel bir şekilde burada Eskişsehirsporun konuşulmasını memnuniyetle karşılıyorum... :)

Hekimoğlu
20.08.2010, 14:33
Estanbul ve Estiklal caddesi diye yazmış Eskişehirli arkadaş her yeri Eskişehir görme gibi bir hastalığı var sanırım kendisine acil şifalar diliyorum.

Bülent Günal
20.08.2010, 15:18
Sanırım bu çok sevdiğim forumda gereksiz bir Eskişehirspor-Trabzonspor tartışmasına girilmiş...Tarihler ortaya konuyor; secereler çıkartılıyor.. Trabzon'da futbol kültürü Trabzonspor'la başlamadı, çok daha öncesinden başladı. Sevgili Külünkoğlu'nun da belirttiği gibi Trabzon'da İdman Ocağı'nın kurulması Cumhuriyet'ten bile eski, 1913. Ama sanırım anlatılmak istenen başka...Milli Lig kurulduktan sonra, Trabzonspor'un devriminden önce Eskişehirspor'un 1965-75 yılları arasında yaptığı Anadolu İhtilali'ni hiç kimse görmemezlikten gelmesin. Küçümsemeye de kalkmasın... Ki görmemezlikten gelmeyecek, küçümsemeyeceklerin başında da Trabzonsporlular vardır. Sevgili Külünkoğlu'nun sadece şu ifadesine biraz takıldım... ''Keza 30 tane futbol kitabının yazarı duayen yazar Halit Kıvanç'ı bir dinleyin. Abisini de dinleyin. Neler diyormuş Trabzon hakkında ve o zamanlar Eskişehir mi varmış ?İsterseniz dökeriz ortaya da değer mi ? Bence yol yakınken geri dön Kızılcıklı, daha fazla mahçup olmazsın böylece.''
Bu yaklaşımı doğru kabul edersek, o zaman 1903 kuruluşlu (futbol takımının kuruluşu 1909), Galatasaray'ı(1905), Fenerbahçe'yi (1907) ne yapacağız? Her şeyi, büyüklüğü kuruluş yıllarına mı endeksleyeceğiz? O zaman Beşiktaşlıların, Fenerliler'in, Galatasaraylılar'ın önünde hepimiz susalım...Sevgili Külünkoğlu, ben yol yakınken geri dönmüyorum ve madem söz tarihten açıldı, bir tarihi gerçeği hatırlatmak istiyorum. ''Kuruluşu 1930 olan, Eskişehir Demirspor, 1940 yılında Gruplar Şampiyonu olarak Milli Küme Şampiyonu Fenerbahçe takımı Türkiye Şampiyonluğu için karşı karşıya geldi. 22-Eylül–1940 tarihinde Ankara 19-Mayıs stadında oynanan 0-0’lık maçın rövanşında Eskişehir Demirspor Fenerbahçe’yi 3-1 yenerek Türkiye Şampiyonu oldu. Bu maçın tarihi bir önemi ise, Anadolu’ya şampiyonluk kupasını getiren ilk ilin Eskişehir olmasıydı.'' Buyrun buradan yakın... Anadolu'ya ilk kupa kazandırmış olmak mı, Eskişehir'den 17 yıl önce futbol kulübü kurmak mı? Hangisi daha anlamlı? Sabaha kadar tartışalım. Sevgili Külünkoğlu, forum yöneticisi arkadaşım; burada yazdığım diğer yazılara da bakarsan, Trabzonspor'a büyük sempati duyan, Trabzon'u gerçek büyük ve asil bir takım kabul eden bir kardeşinim. Eskişehir tribünlerden çatlak sesler yükselince ilk bu forumda yazmaya başladım, özür mahiyetinde... Amacım, Trabzonspor'la Eses'in dost-kardeş kulüp olması değildi; ama birbirlerine hak ettiği saygıları göstermesiydi. Bu saygıyı önce biz gösterelim ki, sonra peşimizden başkaları da gelsin...

Kalın sağlıcakla...

Yapalım kardeşim.

Külünkoğlu
20.08.2010, 15:46
Çok net bir şey söylüyorum ve ister beğenirsiniz ister beğenmezsiniz. Trabzonspor'un başarılarını ben ne başka bir camiaya ne de başka kulübe bağlıyorum.

Benim ve bence de hiçbir Trabzonsporlunun kabul edemeyeceği şeyler yazılıyor arkadaşlarınız tarafından. Onlardan biri de şudur :
"Biz olmasaydık belki o başarılarınızın hiçbiri olmayacaktı"

İşte bu tabiri asla kabul etmiyorum.

Trabzonspor sahneye geçde olsa çıktı bunun sebeblerini yazdık bir önceki mesajlarımızda. Sahneye çıkar çıkmaz da vurdu aldı şampiyonlukları, kupaları. Çünkü mayasında vardı zaten, geçmişten gelen bir kültürü birikimi vardı yahu bunu kim nasıl inkar edebilir ? "biz olmasak siz olmazdınız" demek basbayağı inkardır.

İşin bir başka boyutu da " madem böyle bir kudretiniz vardı e siz yapsaydınız o zaman" derler adama.

Onun için gerek yok herkes kendine göre büyük zaten. Mesele kavramların içini doldurabilmek.

bangkook_61
20.08.2010, 15:51
Estanbul ve Estiklal caddesi diye yazmış Eskişehirli arkadaş her yeri Eskişehir görme gibi bir hastalığı var sanırım kendisine acil şifalar diliyorum.

Bize her yer Trabzon ? Acil şifalar sana dilerim. Trabzonsporlu olmak böyle bir şey değil.

Bülent Günal
20.08.2010, 15:55
Biraz önce Eskişehir Demirspor'la ilgili söylediklerime bir şey söylememişsiniz...Ama Kızılcıklı nickiyle yazan arkadaşı epey bir sözlerinizle hırpalamışsınız, ''Bence yol yakınken geri dön'' diyerek..Buradakiler sizin misafiriniz...Ben üslupla ilgili sıkıntımı dile getirdim ve büyüklük ölçütlerinize Eskişehir Demirspor örneğiyle bir nebze olsun cevap vermeye çalıştım. Ama öte taraftan söylediğiniz ''Biz olmasak siz olmazdınız'', ''Biz sarstık siz yıktınız'' söylemlerine ben de katılmıyorum. Ne yaptıysa Trabzonspor yapmıştır, alnının teriyle kazanmıştır bütün başarıları. Bu başarısında hiçbir takımın etkisi, desteği yoktur. Dualarından ve iyi dileklerinden başka...
Bizim kudretimiz vardı o şampiyonluğu kazanmaya ama maalesef bizden 'daha kudretli' bazı Bizans oyunlarına yenemedik. Bırak bu da bizim eksikliğimiz olsun...Biz Eses'i eksiklikleriyle, yaptıkları kadar yapamadıklarıyla da seviyoruz zaten. Allah kimseyi 3. liglere düşürmesin...

Burçak
20.08.2010, 16:02
Eskişehirli arkadaşların burda olmasından onlarla sohbet etmekten son derece keyif alan birisiyim.
Şimdi aslında herkes aynı şeyi düşünüyor .

Öncelikle EsEs Baba' nın samimiyetine kesinlikle inanıyorum. yorumlarınıda beğenerek takip ediyorum.
Metin abinin demek istediğinide çok iyi anlıyorum.
Es Esli arkadaşların biz olmasaydık bunu başaramazdınız gibi söylemlerine tepkisi Onun.

Bu gibi başarılar herkesin bakış açısına göre değişir.
Önemli olan kuruluş yılı ve sonrası mı , yoksa şehrin köklerinin nerelere kadar uzandığımı..

Es Esli dostlarım sakın yanlış anlamasın.
tamam 2. likleriniz oldu saygı duyuyoruz hepimiz.
Ama bunun yanında biz ikincilikler almasaydık Trabzonspor birincilik alamazdı gibi söylenmesi tuhaf duruyor bencede.

bazı yorumlarda da biz yıllarca 2. olduk istanbulu yorduk Trabzonspor Şampiyon oldu diyen bile vardı. Böyle bişi olabilirmi hiç. Güreş mi yapıyoruz sanki.:rolleyes:

Es Es Baba mesajlarını keyifle takip ediyoruz ona göre.

Külünkoğlu
20.08.2010, 16:03
öte taraftan söylediğiniz ''Biz olmasak siz olmazdınız'', ''Biz sarstık siz yıktınız'' söylemlerine ben de katılmıyorum. Ne yaptıysa Trabzonspor yapmıştır, alnının teriyle kazanmıştır bütün başarıları. Bu başarısında hiçbir takımın etkisi, desteği yoktur. Dualarından ve iyi dileklerinden başka...
Bizim kudretimiz vardı o şampiyonluğu kazanmaya ama maalesef bizden 'daha kudretli' bazı Bizans oyunlarına yenemedik. Bırak bu da bizim eksikliğimiz olsun...Biz Eses'i eksiklikleriyle, yaptıkları kadar yapamadıklarıyla da seviyoruz zaten. Allah kimseyi 3. liglere düşürmesin...
İşte bu kadar, eyvallah.. amin...

Hekimoğlu
20.08.2010, 16:32
Bize her yer Trabzon ? Acil şifalar sana dilerim. Trabzonsporlu olmak böyle bir şey değil.Hadi ya bir öğretsene nasıl birşeymiş Trabzonsporlu olmak senden öğrenecek çok şeyimiz var anlaşılan Bize Her Yer Trabzon ile Estanbul aynı şey mi , biz heryerdeyiz ile Estanbul Estiklal aynı şey mi şifa dileklerimi tekrarlıyorum.

Hekimoğlu
20.08.2010, 16:36
EsEs Baba rumuzlu arkadaş bu adresi özel mesajla bana göndermiş Trabzonspor başlığının son sayfasına bir bakın diyor.Foruma yeni mesaj yazmayacakmış.

http://www.eskisehirspor.com/

http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=2123&PID=686063#686063

lord of eses
20.08.2010, 17:12
trabzonu liverpool karsısındaki oyunundan dolayı tebrik ederim ve inanıyorumki avi akerde trabzon bir tarih yazıp liverpoolu eleyecektir bu güce sahip oldugunu dün akşam göstermiştir

lord of eses
20.08.2010, 17:18
biz cok yaklastık ancak olmadı bizden sonra trabzon bunu basardı aslında uzatmaya büyütmeye gerek olmayan bir konu tabiki trabzon anasnın ak sütü gibi helal ve kendi emekleriyle kazandı o sampiyonlukları kimsede bunu inkar edemez zaten anadolunun abisi sözüylede trabzona karsı bakısımız herzaman nettir

lord of eses
20.08.2010, 17:23
bu ifade biraz sizin bize heryer trabzon benzetmesi gibidir sadece mesela EStanbul ESparta EStalya vs vs vs hani tartısacak veya hakkında yorum yapılacak bişey degildir

saygılar

Külünkoğlu
20.08.2010, 17:29
EsEs Baba rumuzlu arkadaş bu adresi özel mesajla bana göndermiş Trabzonspor başlığının son sayfasına bir bakın diyor.Foruma yeni mesaj yazmayacakmış.

http://www.eskisehirspor.com/

http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=2123&PID=686063#686063
Lütfetmiş etmesine de, ne yazık ki orda bile karşılık bulamıyor söyledikleri.. Acınası bir durum.

Şunu da belirteyim Eskişehir'e karşı en ufak bir düşmanlığım zıtlığım yoktur.
Bu ve her olayda olduğu gibi Trabzonsporluluk penceresinden bakıyorum.
Söz düşerse yine söz hakkımızı kullanırız.

lord of eses

Eyvallah kardeşim, sevgiler saygılar.

pazarkapılı
20.08.2010, 17:40
eskisehirsporlu arkadaslarımızın söylemleri hiçbir sekilde kabul edilebilir düzeyde degil....tarihten yoksun....bilimsel degil....ancak yinede silinmesi agır olmus yazıların....hakaret yoksa insanlar istedigi gibi yazabilmeli konusabilmeli....kücük çaplı sansürlere herzaman karsı cıktık....

bu forumda hernekadar trabzon tarihinden bi haber yazılar görmek canımızı acıtsa yüregimizi sızlatsada yazı silinmesi yanlıstır....

Külünkoğlu
20.08.2010, 17:42
pazarkapılı silinen mesajları görmediğine göre ne biliyorsun ne yazdıklarını ? görmediğin bilmediğin şeye nasıl yanlış diyebiliyorsun ?

ES ES Baba
20.08.2010, 17:45
Karşılık bulur sen telaşesine düşme Metin... Acınacak durumda olan ben miyim sen misin?
Özeline cebimi atacağım beni ara konuşalım artık yazma bence.

pazarkapılı
20.08.2010, 17:50
şöyle yanlıs diyorum;

hakaret olmadı ise yanlıs dedigimizi zaten bir önceki yazımızda belirtmişiz....

yazıları silinen arkadasların hakaret içermeyen yazılar yazdıklarını yorumlarında (eskişehirli olanlarının ki) okudum....ama içerik olarak evet okumadım yazıları....sadece bir durus ortaya koymaya calıstım....

bangkook_61
20.08.2010, 19:11
Hadi ya bir öğretsene nasıl birşeymiş Trabzonsporlu olmak senden öğrenecek çok şeyimiz var anlaşılan Bize Her Yer Trabzon ile Estanbul aynı şey mi , biz heryerdeyiz ile Estanbul Estiklal aynı şey mi şifa dileklerimi tekrarlıyorum.

Bize her yer Trabzonla Estanbul gayette aynı şey. Adamlar sevdalarını gayet güzel belirtecek bir kelime oyunu yapmışlar. Tıpkı bizim sloganımız gibi. Ne var bunda ? Mantıklı bir sebep söyle de öğreneyim.

Anadolu da Sivas ve Bursa dışında bize öyle düşmanlık besleyen yok. Evet hep kötü ağırlanıyoruz Eskişehir de ama sonrasında hep bir özür geliyor. Bu içlerinde sağ duyulu insanlar olduğunu gösteriyor. Şu forumda neredeyse 10 tane Eses li var ve gayette güzel anlaşıyoruz. Zorla düşman yaratmayın.

Sefa
21.08.2010, 01:04
Eskişehirspor lige kötü başladı. Ben en büyük dezavantajlarının Rıza Çalımbay olduğunu düşünüyorum. Rıza Çalımbay kafaya oynatacak Hoca değil bana göre.

Bir de dikkatimi çeken Eti Eskişehirspor'un formasına ambargo koymuş tüm reklam alanlarını kapatmış. Yıllık ne kadar ödüyorlar merak ediyorum.. :)

Enes
21.08.2010, 01:16
İyi takım kurdular aslında ama kötü sonuçlar ile başladılar lige..

Paksoy
21.08.2010, 01:29
rıza ile olmayacak gibi ,inş en kısa zamanda çıkışa geçerler,

KIZILCIKLI
21.08.2010, 01:47
Böyle bir oyunla mağlubiyet çok yazık oldu. Neyse bir kaç hafta içinde herkes görecek Eskişehirsporu...
İnadına söylüyorumki Pele gibi bir futbolcu Türkiye'ye çok az gelir. Bizim takıma göre 3 gömlek üstün bir oyuncu şu anda. Bunu kabul etmemek imkansız...

Bu arada saçma sapan tartışmalar oluyor. Admin bu sayfanın açık kalmasını istemiyor gibi bir izlenim yaratıyor. Gerçekten istemiyorsa sorun değil. Kapatabilirsiniz.

Trabzonspor'a öncelikle Liverpool karşısında ve bu sezon ligte gönülden başarılar diliyorum. İnşallah istediğinizi alırsınız. Foruma son mesajım bu.

Allah'a emanet olun arkadaşlar. Hoşçakalın...

Sefa
21.08.2010, 01:54
Pele'ye değinmeyi unuttum. İyi futbolcu kalitesini belli ediyor. Uzaktan şutları etkili ki golünü de attı. Nokta transfer Eskişehir adına..

Bu maçta Eskişehir forvet hattında etkisiz kaldı biraz. Batuhan hazır değil mi sakat mı bilmiyorum. Formunu yakalarsa Eskişehir'i götürür.

eses2626
21.08.2010, 02:51
Hayırlı Ramazanlar bu ilk mesajın daha önce üye olacaktım nasip bugüneymiş.
Bu sene Trabzon gerçekten göze hoş gelen oyunlar sergiliyor umarım liverpoolu yenecek...

İkili tartışmalara girmeye hiç gerek yok Anadolunun iki büyük takımı Trabzon ve Eskişehir

İlker Akçay
21.08.2010, 11:35
Es-Es kesinlikle Rıza Çalımbay'dan daha iyisini hakediyor.

Yazık oluyor şu kadroya.

Harun-61
21.08.2010, 11:50
EsEs dünki mac'da pek varlik gösteremedi.

Riza Calimbay ile bu is olmaz, bu kesin...

Cengiz Çubukcu
21.08.2010, 11:55
ben de bu işin Rıza Hocayla olmayacağını düşünenlerdenim , esas şaşırdığım konu ise Ziya Doğan bizi yine mahcup edecek galiba :)

Napoli
21.08.2010, 12:00
Ligdeki Süpriz yapacak adayım Eskişehirdi..Neler oluyor anlamadım...Rıza Şu takımı çalıştırmadımı ne yaptı...

Eskisehirn yerinde olsam ne yapar ne eder,Abdullah Avcıyı takımın başına getiririm,Ondan sonra Eskişehiri izleyın keyıfle.

bonora
21.08.2010, 12:51
EsEs dünki mac'da pek varlik gösteremedi.

Riza Calimbay ile bu is olmaz, bu kesin...

Maçı seyrettiniz mi gerçekten? Varlık gösteremedi ilginç olmuş. Tek kale oynana bir maç, tuhaf şrkilde yenen 2 gol bireysel hatalardan. Resmen ezdik ama olmayınca olmuyor.

Endişeye gerek yok iyi yoldayız, bu takım çok iyi yerlere gelecek.

Harun-61
21.08.2010, 12:59
Maçı seyrettiniz mi gerçekten? Varlık gösteremedi ilginç olmuş. Tek kale oynana bir maç, tuhaf şrkilde yenen 2 gol bireysel hatalardan. Resmen ezdik ama olmayınca olmuyor.

Endişeye gerek yok iyi yoldayız, bu takım çok iyi yerlere gelecek.

ben EsEs'den daha iyisini bekliyorum.
bu kadro ile kesinlikle daha iyi olabilirler.

Hekimoğlu
21.08.2010, 13:06
Rıza Çalımbay 2 numara ufak geliyor Eskişehir'e.

Erdal
21.08.2010, 13:45
Dün Konya ya göre çok daha iyi idi Eskişehir....Ama yine de o kadronun daha bir takım gibi oynaması lazım artık....Rıza hoca aşama yapamadı diyenlerdenim bende...Hakkınızda hayırlısı ne ise o olsun kırmızı şimşekler :)

Ali Can
21.08.2010, 13:47
eskişehir daha iyiydi..ama sonuca yansımadı..

Cemalettin Taşkın
21.08.2010, 14:02
büyük sürpriz oldu ben eskişehirin yenilmeyeceğini düşünüyordum.

bangkook_61
21.08.2010, 15:20
Maçı izlemedim ama Rıza Çalımbay ı bildiğimden ben de Eskişehir den o beklenen hamleyi yaptıracak hoca olduğuna inanmıyorum. Çalımbay misyonunu tamamladı bence. Neyse bizi ilgilendiren bir konu değil. Eskişehir o kadroyla illaki düzelir zaten. Önemli olan acaba 3. 4. falan olabilir mi? Hedef bu olmalı onlar açısından. Yoksa her sene 6-7 olur o camia.

Berk
21.08.2010, 15:26
Eskişehir'den bu sene performans anlamında büyük bir çıkış bekliyordum ama ilk 2 hafta itibariyle bu gerçeleşmedi.
Konya maçının geniş özetini izledim ve üstün olan taraf Eskişehir'di.Konyaspor'un maç boyunca pozisyonu yok.Yenilen ilk golde Eskişehir defansı hata üstüne hata yaptı, çok basit bir goldü.İkinci gol zaten ayrı komedi, Adnan o topa 150 kere vursa o top omzuna çarpıp kaleye girmezdi ama işte şans bu sefer yanında oldu.

Inter'den transfer edilen Pele oldukça etkili gözüktü.Nitekim güzel de bir gol attı.Bu sene çok faydalı olacak bana göre.

Eskişehir haftaya da Galatasaray ile oynuyor.Kolu kanadı kırık, kötü futbol oynayan Galatasaray maçı çıkışa geçmek için büyük fırsat.Bu maçla birlikte toparlanmalarını ve üst sıralara doğru tırmanmalarını diliyorum.

Orhan Aydın
21.08.2010, 15:29
Konya maçı özetinde kadro olarak iyi bir takım oldukları belli ama Erdal abinin de deiği gibi bu kadronun takım olma meselesi durumu belirler.

ozturk
21.08.2010, 15:59
Başarılar Eskişehir...

Sefa
23.08.2010, 13:41
Haftaya Galatasaraya bitirici darbeyi vurup toparlanırsınız inşallah.. :)

Mustafa ÖZDEMİR
23.08.2010, 15:39
kötü gsyi yenersiniz inşallah...

İlker Akçay
24.08.2010, 16:56
Es-Es'ten güzel futbolunun yanında gs maçında bol gollü galibiyet bekliyorum...

Haydi kedicikleri son sıraya gönderelim :)

ES ES Baba
24.08.2010, 22:44
Bu ne biçim isim cin con, sanki şeker jelibon... :)
Hakem adam olsun yeter... Orası İnönü Ovası!
(Külünkoğlu ile özelden görüştük, birbirimize daha anlayışlı olalım dedik. Sıkıntı yok.)
Liverpool'u E LE YİN...

h@msi61
24.08.2010, 22:46
Eskisehir iki sezondur gsyi samarliyor cok fena, darisi onumuzdeki haftaya...

Mustafa
24.08.2010, 22:46
ğs iyi olduğu dönemlerde bile Es-Es affetmiyordu.Bu haliyle rahat bir galibiyet alır.Bu sezonki ilk 3 puanınız hayırlı olsun şimdiden.

ES ES Baba
24.08.2010, 22:53
İnşallah sevgili Trabzonsporlular, bu arada Kanarya'yı nasıl öttürdüyseniz şakımasını EStanbul'dan dinledik.:D Atlamadık da, unutmadık da biraz uzak kaldık forumunuzdan yeri gelmişken tebrikler...:alkış:
Cin con maçında Kırmızı giyileceğini duydum.. Eee kan kızılın sahipleri Kırmızı giymeyecek de kim giyecek... Sağlıcakla, geceniz güzel olsun dostlar...

Nizam
24.08.2010, 23:50
Es Es bu hafta bizi zengin edecek :)

Murat GENEL
25.08.2010, 01:34
gs 3/0 la başlarsa of of of..Haydi EsEs sıra sende senden sonra Antep'te eli boş dönmez İstanbuldan

AKSOY_61
25.08.2010, 01:55
inşallah sağlam kitlersiniz şu gs ye.

POYRAZ
25.08.2010, 05:09
Eskisehirspor Cimbok'u tokatlar.

lord of eses
26.08.2010, 16:21
bu akşam ki liverpooll macında yüregimiz sizin yanınızda HAYDİ TRABZON BİTİR ŞU İŞİ tur atlamasnızı canı gönülden istiyoruz

ES ES Baba
26.08.2010, 22:38
Öyle idealler vardır ki; o uğurda alınan mağlubiyet bile zafer sayılır... Helal olsun Trabzon... Onuru ve direnci gösterdiniz, tebrikler.

http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=2123&PN=84
Büyük Anadolu ruhuna sahip Türk futbolsever üzüldü...

M.S.SOFU
27.08.2010, 00:08
es-es al şu cimbomun façasını yahu

Mustafa ÖZDEMİR
27.08.2010, 00:10
destekleriniz için teşekkürler.inşallah gsyi yenersiniz...

Erkin
27.08.2010, 00:18
Samimi mesajlariniz icin tesekkurler EsEsli arkadaslar ama malesef olmadi.. GS'de bir cacik yok yeneceginize inaniyorum.. Insallah bu sene Eskisehir kafaya oynayacaktir.

controller26
27.08.2010, 11:22
Ah be Trabzon. Çok istedik ama olmadı. Tebrikler sizlere, tebrikler Trabzonlu 11 yüreğe. Bir ülke nasıl temsil edilirmiş gösterdiniz herkese. Turu hakeden bizdik ama adamlar tecrübesiyle götürdü. İnşallah bundan sonraki yıllarda Trabzon ve EsEs rüzgarı esecek avrupada.

EsEsliyiz
27.08.2010, 19:30
Her daim yanınızdayız üzülme Trabzon ligde üstün başarılar:alkış:

Paksoy
27.08.2010, 19:40
Her daim yanınızdayız üzülme Trabzon ligde üstün başarılar:alkış:
milli takımaday kadrosu hakkında ne düşünüyorsun :D

Anıl Caner
27.08.2010, 21:04
Sezer Öztürk'ü milli takıma almayan zihniyiyete, istanbulspor tadında milli takım yaratma çabasında olan zihniyete Eskişehirspor taraftarının da isyanını bekliyoruz.

Samet Berber
27.08.2010, 21:17
Yarın en kötü 1 puan alır Eses :) ..

Zafer BİLGİN
27.08.2010, 21:55
Kısmet sanaymış es -es.

Yen şu gs yi,darmaduman olsunlar.

Taraftarıyla en kötü beraberlik alırlar ama,bu takıma 3 haftada 2 puan az gelir.

Rıza Çalımbay konusuna gelirsek,bir takımım olsa ,süper lige yeni çıkmış olsam,(mesela buca)maddi imkanlarımda kısıtlı olsa(mesela konya) gözümü kırpmadan Rıza Çalımbay a teslim ederim ytakımı.

Ama bu şehre,bu beklentilere ve bu taraftara Rıza hoca bir beden ufak geliyor.

Bizim Ziya Doğan da yaşadığıız sıkıntıyı,es-es camiasıda Rıza hocayla yaşıyor

M.S.SOFU
27.08.2010, 23:43
es esliler neden milli takım olayına ses çıkarmıyorlar

ülkemizin en büyük sıkıntılarında pivot santrofor bi batuhan biliyorum ben

onu bile almıyorlar

sezer öztürkü bilmem
ama batuhan olacaktı o kadroda

bana göre kadro

kale:onur,cenk,volkan d.

defans:egemen,giray,ömer erd.,servet,sabri,serkan balcı,hakan balta,bir sol bek daha-çağlar sakat,

orta saha:nuri,selçuk inan,ceyhun g.,sezer,volkan,ozan

forvet:batu,umut,tuncay,sercan

Enes
28.08.2010, 00:34
es esliler neden milli takım olayına ses çıkarmıyorlar

ülkemizin en büyük sıkıntılarında pivot santrofor bi batuhan biliyorum ben

onu bile almıyorlar

sezer öztürkü bilmem
ama batuhan olacaktı o kadroda

bana göre kadro

kale:onur,cenk,volkan d.

defans:egemen,giray,ömer erd.,servet,sabri,serkan balcı,hakan balta,bir sol bek daha-çağlar sakat,

orta saha:nuri,selçuk inan,ceyhun g.,sezer,volkan,ozan

forvet:batu,umut,tuncay,sercan

Sende Trabzonspordan kurmuşsun takımı :)
Eskişehir galatasarayı yenerse kolay kolay kendini toparlayamaz gs.
İnşallah yenersiniz ..

Samet Yildirim
28.08.2010, 01:22
Bu hafta kazanacaklar gibi 1 puani var kadro cok kaliteli...

dikkatle pele yi izlemek lazim herkes iyi diyor...

Harun-61
28.08.2010, 02:27
bir celme de sen tak su gs'a EsEs;)

.

Hazar_
28.08.2010, 03:35
Rjikardı yolla bu ülkeden Eses

ES ES Baba
28.08.2010, 14:06
Bizde de aynı şeyi söylüyorum hakem inbelik yapmazsa en kötü 1 puan, bu da gs'nin yarıştan kopması demek.

bahadır2561
28.08.2010, 15:52
çakın şu cinconlara..

başarılar ESES

28TS61
28.08.2010, 15:59
bu hafta 3´bekliyorum es-es´ten

hamucera
28.08.2010, 18:36
gs nin bu maçta puan kaybetmesi ligden kopması demek değil, ama Es Es'işn bu maçtan puan alması ki ben rahat alır diyorum onlar için büyük moral olacaktır, başarılar

ileri_libero
28.08.2010, 19:00
Rjikardı yolla bu ülkeden Eses

Eskişehir yensin ama Rijkard kalsın, o bize lazım...

Mustafa ÖZDEMİR
28.08.2010, 21:49
yarın kalbimiz sizinle...

AKSOY_61
28.08.2010, 22:04
Ricardı kim gönderirse karşısında beni bulur.:)
Bırakın kalsın adam yahu

Mustafa ÖZDEMİR
28.08.2010, 22:07
bizim maça kadar kalmaz orda ...

ES ES Baba
29.08.2010, 15:36
İyi dilekleriniz için sağolun inşallah alırız şu maçı...

Mert Oğuzlu61
29.08.2010, 16:02
bu akşam çok zevkli geçecek, es es bu gs yi darmadağın eder, edecekte ! :D

olası mağlubiyette inşallah rıjkaard istifa etmez, gs zaten onu kovamaz tazminat fena girer :D:D

ee rıjkaard da bitiyor iş, inat et bırakma görevi, gs yi böyle görmek beni çok mutlu ediyor(:

Mustafa Yüksek
29.08.2010, 16:19
Reykard bu ülke için şans, sabredilmeli,gönderilmemeli..Hatta küme düşürse bile bir bildiği var demeli:D

Alibeyoglu
29.08.2010, 16:23
esssss esssss bi tokatda siz adin su nankör kediye

Mert Oğuzlu61
29.08.2010, 16:40
acımaaa, acımaaaak yoooook !

düşene birde sen vurr ESSS ESSSSSS !

gs hazır alıştı kucağa, devam ettirmek gerek

ççççççççç

Hüdai Pervaneli
29.08.2010, 16:49
Es Es ki Istanbul Anadolunun Gücünü Anlasin

Sefa
29.08.2010, 16:55
Eskişehirspor rehavete kapılmaz umarım küme düşmeme mücadelesi veren güçsüz rakibi karşısında.. :)

Orhan Aydın
29.08.2010, 17:54
Es Es Es ki ki ki Es ki Es ki Es:)

Nizam
29.08.2010, 18:37
http://ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=77367

Helal OLsun .. :alkış: