PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eskişehirspor

Sayfa : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Mira_61
24.10.2009, 17:24
Başarılar Es-Es.:)
Başarılar Mehmet'im.Goller bekliyorum senden.:)

macka61
24.10.2009, 17:41
aynen başarılar es-es puan ve puanlar bekliyoruz senden

ugurTS1989
24.10.2009, 18:20
yenın şu ezikleriii.........

Mustafa ÖZDEMİR
24.10.2009, 18:45
bugün eses in bjk yi yeneceğini düşünüyorum...

Kazım Uzunboy
25.10.2009, 01:05
Çok yazık ettin es es çookk..

Kazım Uzunboy
25.10.2009, 09:12
Eskişehir'de seyirci susmadı!

Ev sahibinin taraftarları, Beşiktaş'a kaybetmelerine rağmen 90 dakika takımlarına tezahüratlarla tam destek verdi. Atatürk Stadı'nın tribünlerinde renkli görüntüler oluştu.

http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm755488.jpg

Süper Lig’de Eskişehirspor’un, Beşiktaş’ı konuk ettiği mücadelede tribünlerde renkli görüntüler vardı. Özellikle ev sahibinin taraftarları, Atatürk Stadı’nı dün akşam karnaval yerine çevirdi... 90 dakika boyunca neredeyse hiç susmayan Es Es’te seyirciler, bandonun eşliğinde takıma büyük destek verdi. Açık tribündeki Eskişehirspor taraftarları cep telefonları ve çakmaklarla gösteri yaptı. Aynı tribünün altında bezden yapılmış ortasında güneş şeklinde ‘Es Es’ yazısının olduğu büyük bir Türkiye haritası açıldı. Seyirciler maç başlarken açık tribünde dev bir Türk Bayrağı da açıp, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” diye tezahüratta bulundu.

Morallerini bozmadılar
Bir ara statta ışıkların kesilmesi bile dünkü futbol gecesinin bozulmasına engel olamadı. Tribünlerde renkli görüntüler oluşturan Kırmızı-Siyahlı seyirciler, yenilgiye rağmen karşılaşmanın ardından oyuncuları tribünlere çağırarak alkışlarla destek verdi.

www.fanatik.com.tr (http://www.fanatik.com.tr)

murat26
25.10.2009, 12:25
şu taraftara yazık oldu başka bi şeye değil

http://www.eskisehirspor.biz/play/Taraftar/Eskisehirspor___Besiktas_KoreoESES

Ömer Kaya
25.10.2009, 12:30
Gerçekten yazık oldu..

Sinem Yılmaz61
25.10.2009, 13:06
Vallah yazik oldu, su maci alabilirdiler ya, cünkü bjk hic iyi degildi dün...

ugurTS1989
26.10.2009, 16:23
ne yazık olması yaa bjk ye yatıyolar...gs ye karşı oynadığın gibi oynasana....

yaranozlu
27.10.2009, 16:59
rızanın bugüne kadar yaptığı maçlarda BJKye karşı hiç galibiyeti bulunmuyormuş. Enteresan bir istatistik

Kazım Uzunboy
28.10.2009, 18:38
Eskişehirspor Yalovaspor'u 3-1 ile geçmiş.

Normal süresi 1-1 biten maçın uzatmalarında 2 gol atmışlar.

Kazım Uzunboy
30.10.2009, 09:46
İşte Es Es'in gerçek gücü

Sezona oldukça iyi başlayan Eskişehirspor'da, Başkan Halil Ünal çarpıcı açıklamalarda bulundu.

http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm760915.jpg

Beşiktaş mağlubiyetini artık geride bıraktıklarını belirten Ünal, Kırmızı-Siyahlı taraftarlara övgü yağdırdı. Kırmızı Şimşekler’in Başkanı, “Eskişehirspor olarak bu sezon hedeflerimizi büyüttük, ancak haddimizi de biliyorum. Taraftarımızla birlikte aşamayacağımız engel yok. Bu takım en büyük gücü taraftarıdır” açıklamasında bulundu. Bunun yanı sıra Es Es’te sakat olan Ümit Karan’ın, hafta sonunda Kasımpaşa karşısında forma giyebileceği ifade edildi. Youla’nın durumu ise maç saatinde belli olacak.

Süleyman50
02.11.2009, 11:12
''E.Şehirspor'u kurtaran adam olacak!''

"Eskişehirspor'un efsane kaptanı" diye anılan ve yeşil sahalardan sonra akademisyenliği seçip profesör olan Fethi Heper, takımın yeni kaptanı Ümit Karan'a "Gelecekte Eskişehirspor'u kurtaran adam olacak" övgüsünde bulundu.
AB Komisyonunun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn'nin yaklaşık 4 yıl önce ülkeye geldiğinde "Türkiye'yi 1971 yılında Finlandiya'nın FC Mikkelin Palloilijat ile Eskişehirspor karşılaşmasında 4 gol birden atan Fethi Heper sayesinde tanıdım" yönündeki sözleriyle genç kuşak tarafından da bilinen "Profesör" unvanına sahip Türkiye'deki tek profesyonel futbolcu olan Fethi Heper, Eskişehirspor Kaptanı Ümit Karan için övgü dolu sözler sarf etti.

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu'nu kurup 9 yıl kurucu müdür olarak görev yapan ve 2003 yılından beri Maliye Bölüm Başkanlığı görevini yürüten Prof. Dr. Heper, Eskişehirspor'un günden güne daha iyi bir performans sergileyeceğini belirterek, takımın taraftar desteğiyle iyi yerlere geleceğini kaydetti.

Eskişehirspor'un Süper Lig'deki çıkışının sürmesi gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Heper, şöyle konuştu:
"Şu anda takım gayet iyi. İyi bir teknik direktörümüz, iyi bir takımımız var. Yakın zamanda Eskişehirspor patlama yaşayıp gerçek gücünü gösterecek. Takımın kaptanı Ümit Karan da gelecekte Eskişehirspor'u kurtaran adam olacak. Ümit'e çok güveniyorum. Ümit, Eskişehirspor'un başarısına imzalar atacak. Ümit, takıma alışma döneminde olduğu için biraz sıkıntı yaşıyor. Kaptana biraz zaman tanımak lazım."

"FETHİ HEPER ÜLKENİN EN İYİ GOLCÜLERİNDEN BİRİSİ"
Eskişehirspor'un takım kaptanı Karan da, Eskişehirspor'un büyük bir takım ve camia olduğunu belirterek, bütün futbolcu arkadaşlarının takımın başarısı için çalıştığını bildirdi.

Fethi Heper'in ülkedeki bütün forvet oyuncularının örnek aldığı bir kişi olduğunu anlatan Karan, şöyle devam etti:
"Fethi Heper, ülkenin en iyi golcülerinden birisi. Eskişehirspor'un unutamadığı, dillere slogan olmuş bir isim. Türkiye liglerinde iki kere gol kralı olan bir forvetin örnek alınması gerekir. Ben de Eskişehirspor'daki efsane isimler arasına girmek istiyorum. Es-Es taraftarının gönlünde yer yapmak için elimden geleni yapıyorum. Şu anda gol atamadığım için eleştiriliyorum, ancak benim gol atmam değil takımın kazanması daha önemlidir."

Süleyman50
02.11.2009, 11:14
Eskişehir'e Paşa engeli! 1-1

İstanbul'a galibiyet hedefiyle gelen Eskişehir, hayal kırıklığı yaşadı. Beraberlikle sonuçlanan 90 dakikada Kırmızı-Siyahlılar, bir penaltı kaçırırken net pozisyonları da harcadı.
http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm764676.jpg
Yılmaz Vural’la çıkış yakalayan Kasımpaşa ile son haftaların suskun takımı Eskişehir’in maçında dostluk kazandı: 1-1. Vural, Denizli maçının kahramanlarından Yekta’ya ilk 11’de yer verirken, Rıza Çalımbay ise Youla’nın yokluğunda Burak-Ümit-Mehmet üçlüsünü sahaya sürdü. 2 ve 5’te Bülent Kocabey, Kasımpaşa kalesini yokladı, Tolga başarı ile çeldi. Kasımpaşa bu ataklara 9’da karşılık verdi. Moritz’in pasında Murat Erdoğan, topu üst direğe nişanladı.

18’de Yekta şutladı, top auta çıktı. 20’de, Denizli maçında olduğu gibi Bursa başkanı, arz-ı endam etti. 23’te Mehmet Yılmaz’ın “alda at” dediği pası, Bülent Kocabey kaleci Tolga’ya nişanladı. 27’de Ali Güneş ortaladı, Azar’ın kafası dışarı gitti. 32’de Mehmet Yılmaz çaprazdan şutladı, top yan direkten sahaya döndü. Ardından gelişen Kasımpaşa atağında Cenk’in Murat Erdoğan’a çıkardığı pası, tecrübeli futbolcu kaleye şutladı, Azar topuğu ile dokundu: 1-0. İlk yarı ev sahibinin 1-0 üstünlüğü ile kapandı.

Çalımbay’dan yerinde müdahaleler
Rıza hoca, “gol kaçırma rekoru” kıran Bülent Kocabey’in yerine Adem’i oyuna, Kasımpaşa ise rüzgarı arkasına alarak 2. yarıya başladı. 54’te Murat şutladı, İvesa çıkardı. 56’dan itibaren sinirler gerildi, sarı kartlar peşpeşe geldi. 63’te Koray, Adem’i ceza sahası içinde düşürdü, kazanılan penaltıda Ümit, topu Tolga’ya teslim etti. Çalımbay, son kurşununu 84’te Vuçko’nun yerine Koray’ı atarak attı. 85’te Ümit Karan’ın ortasını Burak, bu kez affetmeyip, kafa ile eşitliği sağladı: 1-1. Eskişehir deplasmanda aldığı 1 puanla yara sararken, Kasımpaşa sergilediği futbolla gelecek haftalara “selam” yolladı.

‘Galibiyeti kaçırdık’
3 puan hedefledikleri maçtan beraberlikle ayrılan Eskişehir’de teknik direktör Rıza Çalımbay, bir hayli üzgündü... Galibiyeti kaçırdıklarını belirten Çalımbay, “Özellikle ikinci yarıda oyunun hakimi bizdik. Yine basit hatalardan kazanamadık” dedi.
Hüseyin Sakarya
KASIMPAŞA: 1 - ESKİŞEHİRSPOR: 1
Stat: Recep Tayyip Erdoğan
Hakemler: Kuddusi Müftüoğlu, Serdar Akçer, Hakan Atilla Gökbilgin
Kasımpaşa: Tolga xxx, Ali Güneş xx, Barış xx, Koray xx, Ergün xx, Yekta xx (Dk. 88 Murat Akın x), Murat Erdoğan, Emre xx, Moritz xx, Cenk xx (Dk. 86 Keller x), Azar xx
Eskişehirspor: Ivesa xx, Sezgin xx, Vuçko xx (Dk. 84 Koray x), Nadareviç xx, Volkan xx, Burak xx, Bülent Ertuğral xx (Dk. 73 El Saka x), Ragıp xx, Bülent Kocabey xx (Dk. 46 Adem xx), Mehmet xx, Ümit xx
Goller: Dk. 33 Azar (Kasımpaşa), Dk. 86 Burak (Eskişehirspor)
Sarı Kartlar: Dk. 28 Bülent Ertuğral, Dk. 59 Nadareviç, Dk. 63 Burak, Dk. 66 Ragıp (Eskişehirspor), Dk. 42 Emre, Dk. 56 Yekta, Dk. 61 Azar, Dk. 79 Ali Güneş (Kasımpaşa)

Kazım Uzunboy
19.11.2009, 11:51
Baba-Oğul karşı karşıya!

Süper Lig'de bu hafta Ankaragücü ile Eskişehirspor'u karşı karşıya getirecek maç aynı zamanda bir baba-oğul mücadelesine de sahne olacak.

http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm783367.jpg

Ankaragücü yardımcı anrenörlüğüne getirilen Fikret Yılmaz, Eskişehirspor forması giyen oğlu Burak Yılmaz'a karşı galibiyet arayacak.
Eskişehirspor-Ankaragücü maçında sarı lacivertli takımla sahaya çıkacak olan Fikret Yılmaz, kendisi için Eskişehirspor karşılaşmasının ayrı bir önem taşıdığını belirterek, "Eskişehirspor foması giyen oğlum Burak'la gurur duyuyorum. Onun iyi bir futbolcu olması için elimden geleni yaptım. İyi de futbolcu oldu. Ancak şimdi rakip olduk" diye konuştu.
Oğlu Burak Yılmaz'a karşı çıktığı hiçbir maçı kazanamadığını belirten Yılmaz, "İkimiz de kazanmak için mücadele edeceğiz" dedi.
Fikret Yılmaz, Gençlerbirliği ve Kayseri Erciyesspor'da yardımcı antrenörken oğlu Burak Yılmaz ile 3 kez karşı karşıya geldiklerini belirterek, "Bu kez ben kazanacağım. Takımın havası iyi. Bu maçı kazanıp, 3 maçın intikamını alacağım" ifadesini kullandı.

musty_06
23.11.2009, 21:51
eseslileride gördük yalakalar !

ANADOLU!
23.11.2009, 22:11
eseslileride gördük yalakalar !

Forumun seviyesini düşürme lütfen kardeşim :)

Kazım Uzunboy
23.11.2009, 22:20
Böyle bir durumda cevap vermek yerine raporlamak daha doru olacaktır.

Berat
23.11.2009, 22:35
Eskişehir'in yeri her zaman ayrıdır bizde. Ancak her ne kadar geçen yıl Eskişehir'de 5-2 kazandığımız maçta bize yönelik edilen küfürleri (maçta değildim ancak durumun bu olduğunu üzülerek öğrendim) çoğu aklı başında ve anti-bizans zihniyetindeki Eskişehirspor taraftarına mal edemeyecek olsak ta ordan kalma bir kırgınlığımız var..

musty_06
23.11.2009, 22:39
Eskişehir'in yeri her zaman ayrıdır bizde. Ancak her ne kadar geçen yıl Eskişehir'de 5-2 kazandığımız maçta bize yönelik edilen küfürleri (maçta değildim ancak durumun bu olduğunu üzülerek öğrendim) çoğu aklı başında ve anti-bizans zihniyetindeki Eskişehirspor taraftarına mal edemeyecek olsak ta ordan kalma bir kırgınlığımız var..
katılıyorum sana o konuda anti-bizans olabılırler ama nese konusmak ıstemıyorum onlar hakkında

Koray
23.11.2009, 22:42
Berat abi kırgındır, benim gibiler kızgın, hala kızgın, geçen sene Trabzon'da görüdkleri güzelliği göremeyecekler, mümkünse uzun sokakta kırmızı-siyah anahtarlıkla bile gezmeye kalkmasın kimse...

Kazım Uzunboy
23.11.2009, 22:46
Bence de gezmesinler. Gezemezlerde zaten. O yağan taşları unutmuş değiliz!

Canpolat Demirhan
23.11.2009, 22:56
06-16-26-41-34/50 bozüyük ooo daha daha :)..

Neyse Davanzda başrlılar...

danger00
23.11.2009, 22:57
eskişehirde olanlar üzücüydü ancak fazla da büyütmemek lazım.
ordaki olayların baş sorumlu bizim taraftarımıza yakın kesimde bulunan eskişehirlilerdi.
yani gerçek manada tribün insanı değil.
eskişehir tribünlerindeki gerçek taraftarlarda üzülmüştür olanlardan

örneğin bizim iyi ilişkiler içerisinde olduğumuz ankaragücüyle geçen sene oynadığımız karşılaşmada maraton tribünün belli kesimlerinden ankara kümeye tezaüratları yükseliyordu. ne kadar kısa süreli ve hemen susturulmaya çalışılmış(susturmaya yönelik bende epey çapa göstermiştim) olsalarda sesleri tvye bile yansımıştı.

ancak güçlülerde biliyorlardı bu insanların tribünle fazla içli dışlı insanlar olmadıklarını onlarda fazla dert etmediler.

Canpolat Demirhan
23.11.2009, 22:59
eskişehirde olanlar üzücüydü ancak fazla da büyütmemek lazım.
ordaki olayların baş sorumlu bizim taraftarımıza yakın kesimde bulunan eskişehirlilerdi.
yani gerçek manada tribün insanı değil.
eskişehir tribünlerindeki gerçek taraftarlarda üzülmüştür olanlardan

örneğin bizim iyi ilişkiler içerisinde olduğumuz ankaragücüyle geçen sene oynadığımız karşılaşmada maraton tribünün belli kesimlerinden ankara kümeye tezaüratları yükseliyordu. ne kadar kısa süreli ve hemen susturulmaya çalışılmış(susturmaya yönelik bende epey çapa göstermiştim) olsalarda sesleri tvye bile yansımıştı.

ancak güçlülerde biliyorlardı bu insanların tribünle fazla içli dışlı insanlar olmadıklarını onlarda fazla dert etmediler.

o stadda bir grup bağırıyorsa o Taraflar herkez o yoldadır..:)

Anıl Caner
24.11.2009, 01:33
maç başlığında da belirttiğim şekilde tekrar buraya yazayım;

Ben eskişehirde yaşıyorum. Eskişehirspor taraftarının Trabzonspor taraftarına karşı tutumunu çok iyi bilirim. Geçen sene dostluk naraları atılırken buralarda gayet geniş şekilde ifade etmiştim nasıl karşılanacağımızı.

Ancak her şeye rağmen Eskişehirspor taraftarına karşı olumsuz bir harekette bulunmak bize yakışmaz. Konuşma şansı bulursak da geçen sene yanlış yaptıklarını ifade edip, eyvallahlaşalım.

Yoksa Trabzon'da biz kovalayalım. Eskişehir'de onlar taşlasınlarla bir yere varılmaz.

Trabzonspor'un büyüklüğüne yaklaşamayacak düzeyde de olsa Trabzonspor'dan sonra Anadolu'nun en büyük takımı Eskişehirspor'dur. Gayesi aynı olan 2 takım. Düşmanlığa gerek yok.

Zaten yaşça ileri gelen Eskişehirspor taraftarları geçen sezon yaptıkları için özür içerikli yazıları yayınlamışlardı. Olaylar tatlıya bağlanmıştı. Gerek yok.

ben sizin bir kez taşlanmanızı senede 6-7 kere yaşıyorum şehirde formayla gezdiğim için. sözlü tacize de uğradım, fiziksel tacize de. Ama bunu kini dönüştürmedim asla. Gerek yok. 13-20 yaş arası çocukların sanal gerilimlerini, taşlamalarını olaya çevirip iki büyük takımın iki büyük taraftarını karşı karşıya getirmenin alemi yok.

Hepinizden çok zararı dokundu bana Eskişehirspor taraftarının. Ama hazır geldiler analarını belleyin demektense dostluk olsun. Dostluk olmasa da centilmenlik olsun diyorum.

şahsi fikrimdir. eyleme dökecek olan sizsiniz.

Cem Akyüz
24.11.2009, 01:46
Seyircisi ile bu ligde olmayı hakediyorlar..Bu sene fena gitmiyolar ligde her zaman olmalılar

Süleyman50
03.12.2009, 15:55
"F.Bahçe'yi eli boş göndereceğiz!"

Eskişehirspor Basın Sözcüsü Rıza Zeydan, Fenerbahçe'yi Eskişehir'den eli boş göndereceklerini savundu.
Zeydan, yaptığı yazılı açıklamada, Turkcell Süper Lig'in 14. haftasında sahalarında yapacakları Fenerbahçe maçında galip gelen tarafın kendileri olacağına inandıklarını kaydetti.

Her maç olduğu gibi Fenerbahçe maçına da kazanmak için hazırlandıklarını ifade eden Zeydan, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
''Büyük taraftarımızın bu maçta da takımlarını yalnız bırakmayacağından ve tüm Türkiye'yi bir kez daha kendilerine hayran bırakacağından eminiz. Ligin 7. haftasında İstanbul'da Galatasaray'ı liderlik koltuğundan indiren Eskişehirspor, bu hafta da Fenerbahçe'yi eli boş gönderecektir. Sakatlıklar ve cezalar nedeniyle eksiklerimizin olduğu doğrudur. Ancak, bunların hiçbiri bizim için mazeret değil. Taraftarımızın önünde çıktığımız her maça önemli eksiklerimiz olsa da 3 puan almak için çıkıyoruz. Son dönemde oynadığımız maçlarda birtakım talihsizlikler yaşasak da lig sıralamasındaki konumumuz çok kötü değil. Hedefimiz olan ilk 5'i sonuna kadar kovalayacağız.''

Zeydan, yönetim olarak teknik ekibe ve kadrolarına duydukları güvenin tam olduğunu belirterek, sakatlıklar ve cezalıların mutlaka olacağını, ama sahaya tüm futbolcuların kazanmak için çıkacağını kaydetti.

TS-FAN
06.12.2009, 00:15
Bandoları ve ona eşlikleri çok güzel.Tebrikler ES ES...

pReN@_61
06.12.2009, 00:22
ezikleri yenmeleri iyi oldu

macka61
06.12.2009, 00:26
tebrikler eskişehir

Gamze
06.12.2009, 00:33
Ahh o tribün...

yukarıda Cem de söylemiş:
Seversin sevmezsin de, sadece o tribün bile bu ligde olmayı hak ettiklerinin ispatıdır.

Bandosu ve ona eşlik eden taraftarıyla coştuk izlerken. Eee Fenerciğe de sallayınca iki tane, değme keyfimize.. :)
Tebrikler Eskişehir.

Dipnot: Çarşı çarşı çarşı diyip duranlara, Ultra ultra ultra diyip duranlara, Es es es es es es diye yanıt veriyorum. :) Ligin en keyifli tribünü bence kesinlikle Eskişehirde.

talsuv61
06.12.2009, 00:38
En sinir olduğum özellikle son iki sezondur nerdeyse bütün anadolu takımları istanbul takımları yeniyor da,bırakın yenmeyi, berabere bile kalamıyoruz.:mad:Lig sonuncusu olsalar bile gene yenemiyeceğiz:mad:

İskender66
06.12.2009, 00:43
Tebrikler Eskişehir :alkış:
es es es ki ki ki eski eski es

ESESESKİKİKİ
06.12.2009, 00:48
Arkadaşlar güzel yazılarınız için teşekkürler.Maç içinde ve sonundan bir kaç fotoğraf ve video paylaşıyorum sizlerle.

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/61665F62635F6361616A5163626B64616B63619399669795.j pg (http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/galeri/2681/18.html#galeri)

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/61665F62635F6361616A5163626B64616B63616588808982.j pg (http://www.ajansspor.com/galeri/)

http://img709.imageshack.us/img709/7861/eskiehirfenermabalamanc.jpg

ESkişehir taraftarı birbaşka: http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=64857

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1201798199288&ref=nf (http://www.facebook.com/video/video.php?v=1201798199288&ref=nf)

http://www.facebook.com/home.php?#/video/video.php?v=190785929522&ref=mf (http://www.facebook.com/home.php?#/video/video.php?v=190785929522&ref=mf)

Yarınki Ag maçında Trabzonspora başarılar dilerim.

İskender66
06.12.2009, 00:53
Hem maçı tvden izlerken hemde fotoğraflardan bakarken fark ettimki Eskişehir tribünleri gerçekten de Türkiyedeki en müthiş taraftar toplululuklarından. İnsan imreniyor. Helal olsun size :alkış:

LazAnisT
06.12.2009, 00:55
Bende Eskişehir taraftarlarını canı gönüden kutluyorum.Tek kelimeyle inanılmazdılar.

Berat
06.12.2009, 01:01
Avni Aker'i bakıma falan alırsak maçlarımızı Eskişehir'de oynayalım :D

Yasin Altuntas
06.12.2009, 02:40
Su Mactan sonraki Ciftetelliyi hep mi oynuyorlar yoksa bu bir Istisna´mi ???

61. Dakikadan sonra buda bizden bir Calinti olur o zaman ( ve üclü ama onu cok kisi yapiyor )

Hüseyin İlkin
06.12.2009, 07:00
Tebrikler..

mehmetali61_55
06.12.2009, 09:51
dün maçı izledim eskişehir gerçekten çok güzel oynadı ve haklı bir galbiyet aldı taraftarları ise her zamanki gibi güzeldi

Koray
06.12.2009, 10:17
O kadroya rağmen iyi iş çıkardılar...

Orhan Aydın
06.12.2009, 10:43
Tebrikler...

ESESESKİKİKİ
06.12.2009, 18:47
Su Mactan sonraki Ciftetelliyi hep mi oynuyorlar yoksa bu bir Istisna´mi ???

61. Dakikadan sonra buda bizden bir Calinti olur o zaman ( ve üclü ama onu cok kisi yapiyor )

Maçtan sonra çiftetelli oynama durumu 2004-2005 sezonunda 2. lig B kategorside bir maçta galip gelindikten sonra taraftarın isteği üzerine başladı.O gün bugündür çoğu galibiyet sonrası oynanıyor.

61 . dakikadan sonra buda bizden bir çalıntı olurmu demişssin ama biz hiçbir maçın 26. dakikasında herhangi bir şey yapmadık.Maçların 34. dakikasında kasım-paşa diye bağırıyoruz.Acaba onu mu kasteddin anlamadım.

Üçlüyü seninde dediğin gibi herkes yapıyor.Artık anonim olmuş birşey.

Bugün aldığınız üç puandan dolayı sizleri kutlarım.

Sefa
06.12.2009, 18:51
Eskişehir'in stadına dün kafam takıldı. Kale arkası yok adeta..

Şu ülkede stat yapılması gereken yerler bellidir. Trabzon, Eskişehir, Bursa..

Ama gidip olmadık yerlere stat yapmada üstüne yok siyasetçilerin.

Özge
06.12.2009, 19:14
Taraftarları dün gerçekten çok iyiydi.Tebrik etmek lazım.Özellikle bando takımı:D

M.S.SOFU
07.12.2009, 02:40
bravo es-es
özellikle bravo bando takımı
espana olayı çok güzel oluyor
bu taraftarlar artık stad istiyor
gör hükümet gör
seçimde şamar geliyor

Bir_Bilen
07.12.2009, 02:47
Kayserililer biletler 1-2 liraya düşünce Stadyum'a gidiyor. Bu taraftar 50-80 TL'lik biletlerle stadyumu full dolduruyor. 3.Ligde bile 20 bin taraftara oynamış bir takım Eskişehirspor... Bu taraftarı bu stadı hakketmiyor. İnanılmaz rezil bir stad.. Üzüldüğümüz kısım ise verdiğimiz paraya değmemesidir. Fenerbahçe stadı hakkediyor ama bu stad hakketmiyor. Giriş-Çıkış eziyet, koltuklar berbat, tuvaletler iğrenç (Bayan Tuvaleti Yok) vs.. binbir sorunu var. Ölüyü diriltecek taraftara sahibiz. Gerekli potansiyelde var. İyi bir stad yapılsın. Eskişehirspor başlattığı ihtilali şampiyonluk ile süsleyecektir. Ama bu stadı yapacak Belediye, Kulüp Başkanı, Hükümet nerede ??? :confused:

Bir_Bilen
07.12.2009, 02:58
İzniniz ile birkaç video eklemek istiyorum.

Şinanari - Kırmızı Şimşekler (Tavsiye edilir)

http://eskisehirspor.biz/play/Taraftar/Eskisehirspor___Ankaragucu_6dk_Sinanari

Maraton Programı - Şansal ve Erman'dan Eskişehir yorumu

http://www.facebook.com/video/video.php?v=188613958499&ref=mf

İskender66
07.12.2009, 23:45
Kayserililer biletler 1-2 liraya düşünce Stadyum'a gidiyor. Bu taraftar 50-80 TL'lik biletlerle stadyumu full dolduruyor. 3.Ligde bile 20 bin taraftara oynamış bir takım Eskişehirspor... Bu taraftarı bu stadı hakketmiyor. İnanılmaz rezil bir stad.. Üzüldüğümüz kısım ise verdiğimiz paraya değmemesidir. Fenerbahçe stadı hakkediyor ama bu stad hakketmiyor. Giriş-Çıkış eziyet, koltuklar berbat, tuvaletler iğrenç (Bayan Tuvaleti Yok) vs.. binbir sorunu var. Ölüyü diriltecek taraftara sahibiz. Gerekli potansiyelde var. İyi bir stad yapılsın. Eskişehirspor başlattığı ihtilali şampiyonluk ile süsleyecektir. Ama bu stadı yapacak Belediye, Kulüp Başkanı, Hükümet nerede ??? :confused:
Eskişehir belediyeden kaybediyor. Değiştirseydiniz yeni stad yapılırdı :)

anadoluyıldızı
08.12.2009, 00:18
Öncelikle Şenol hocayla başlamış olduğunu yeni dönem için başarılar diler ve Ankaragücü galibiyeti için tebrik ederiz.

BandoESES' in Facebook grup sayfasıdır.
http://www.facebook.com/group.php?gid=131228140301 (http://www.facebook.com/group.php?gid=131228140301)

Bu haftaki Fenerbahçe maçından görüntüler;

1- Maç öncesi ligtv çekimi;
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=64857 (http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=64857)

2- Maraton programı yorumlar;
http://www.facebook.com/group.php?v=app_...1228140301 (http://www.facebook.com/group.php?v=app_2392950137&gid=131228140301#/video/video.php?v=188613958499&oid=131228140301)

İzzet26
09.12.2009, 13:28
(Uygun bir başlık bulamadığım için buraya yazdım kusura bakmayın)

Bayrağımızın, Milletimizin ve Türkiyemizin tek olduğunu her karanlık zihniyetin o kapkara sayfasına elimize aldığımız bembeyaz tebeşirle yazarak öğreteceğimiz bu günlerde, yaşanılası Cumhuriyetimizin büyük bir insanlık suçu olan terör karşısındaki haklı mücadelemiz için, 13 Aralık 2009 Pazar saat 16:00'da İstiklal Caddesi Tünel girişinde Şehitlerimiz için kırmızı bayrağımızın altında buluşuyoruz...
Hain saldırıları Tokatta şehit edilen askerleri unutmayalım...

Haydi KASIMPAŞA, Haydi Fenerbahçeli, haydi Beşiktaş' lı, Galatasaray' lı, Trabzon'lu, Rize' li, Sivas' lı, haydi yurdumun güzel insanı, gerçekleştireceğimiz yürüyüşte tek bilek, tek ses, tek beden olalım. Şehitlerimizi bütün sporseverler olarak anacağımız ve tek bayrak altında kol kola omuz omuza yürüyeceğimiz günde, bende varım diyorsan Türk Bayrağınla Tünel girişinde senide bekliyoruz.

(Bütün taraftar forumlarına ve taraftar gruplarına elimizden geldiğince fazla çağrı yapalım...)

Sesimizin sitenizde tüm kamu oyuna duyurulmasını arz ediyoruz...

13 ARALIK 2009 PAZAR
SAAT 16:00
Yer: Tünel Meydanı

Arkadaşlar burada kimin hangi taraftan olacağı değil herkesin tuttuğu takımın atkısıyla formasıyla TÜRK BAYRAĞI altında omuz omuza yürüyebilmesi ve terörü lanetlemesidir amaç.İstanbuldaki Trabzonsporlu abilerimizi kardeşlerimizi davet edin lütfen.

Hüseyin Bağdat
09.12.2009, 13:46
Eskişehir belediyeden kaybediyor. Değiştirseydiniz yeni stad yapılırdı :)

Biz değiştirdik ertesi ay stadımız bitti hemen. Sizde değiştirirseniz en kısa zamanda bitecektir emin olablirsiniz... Hem sizin daha kolay nede olsa plakanız 26 stad projeside 26. olarak yapılır.

Anadolu'da yeni stadı hak eden taraftarladan birisi Eskişehirdir. Onlarında acilen stada ihtiyacı var.

Sefa
09.12.2009, 14:25
Biz değiştirdikte ne oldu ? :)

ANADOLU!
09.12.2009, 17:58
Biz değiştirdik ertesi ay stadımız bitti hemen. Sizde değiştirirseniz en kısa zamanda bitecektir emin olablirsiniz... Hem sizin daha kolay nede olsa plakanız 26 stad projeside 26. olarak yapılır.

Anadolu'da yeni stadı hak eden taraftarladan birisi Eskişehirdir. Onlarında acilen stada ihtiyacı var.

yok biz belediyemizden memlunuz şehri de nerden nereye getirdi ama bizde artık nasıl bir sorun varsa o olay birtürlü gelişmiyor lanetlimidir nedir :D kim gelirse gelsin önemli bi değişiklik yapamıyor.

sdat gerçekden çok kötü diğer arkadaşımızda belirtmiş bayan wc yok ve wc ler pis diğe o wc varda oraya gidiş yok ben o sdatta son 2 yıldır girebildiğimi hatırlamıyorum devre arası hareket bile edemiyoruzki koltuklar arası birbirine yakın

uzatmak istemiyorum berbat bir sdatımız var bu sdatta böyle taraftar başka yerde yok diyorum bjk diyorlar ama bjknin sdat 30 bin kişilikse bizimde 18 bin civarı bizde 18 binin 10 bini bağrsa (genellikle karşılıklı bestelerde böyle olur) iyi ses çıkar ama bjk 30 bin kişilik sdat dan 6 bin kişi bağırıyo üstte mükemmel derecede kapalı bizim 2 katımız sesleri çıkıyor o sdattan birde eses de olsa ne olur bilemiyorum

oflubektas
09.12.2009, 18:51
Çalınan şampiyonluğu sonrası gerisini getiremeyen ve "Futbolda Anadolu Devrimi" bayrağını bize devredip sahneden çekilen Eskişehirspor'un atması gereken adım, şanlı geçmişiyle bugünü birleştirmektir.

Efsane futbolcusu, gol kralı ve kaptanlığını yapmış, sonrasında Anadolu Üniversitesi'nde adeta tırnaklarıyla kazıyarak akademik çalışmalarını sürdürmüş olan Prof.Dr.Fethi Heper'e iyi bir yönetimle başkanlık koltuğunun verilmesi bu anlamda çok faydalı olabilir. Ne dersiniz?

Bir_Bilen
12.12.2009, 00:54
Pazar günü Sivasspor ile mücadele edeceğiz. Her zaman olduğu gibi galibiyet bekliyoruz. Burnu havalarda gezen Sivas'ın küme düşmesini istiyorum. Ama başlarında Bülent Uygun ile küme düşmelerini isterdim. Şimdi Eskişehirli Muhsin Ertuğral'a yazık olacak. Herneyse...

Yine birçok eksiğimiz var. Başta Mehmet yılmaz olmak üzere Burak Yılmaz, Ümit Karan, El Saka, Serdar Özbayraktar, Doğa kaya oynamayacak. Bu kadar ciddi eksiğe rağmen kazanacağız...

Kazım Uzunboy
13.12.2009, 12:55
Bence Sivasspor bu maçta Eskişehirspor'a puan vermeyecek.

Hüseyin İlkin
13.12.2009, 13:16
Yine birçok eksiğimiz var. Başta Mehmet yılmaz olmak üzere Burak Yılmaz, Ümit Karan, El Saka, Serdar Özbayraktar, Doğa kaya oynamayacak. Bu kadar ciddi eksiğe rağmen kazanacağız...

Çok ciddi eksikler. Ama, bu eksiklere rağmen kazanan taraf Es-Es olur inşallah.

Murat'
13.12.2009, 13:22
Yukardaki arkadaş Eskişehir'in stad sorununa değinmiş.Gerçekten de çok güzel bir noktaya temas etmiş arkadaşımız.Eskişehir gibi bir şehre ve bu şehrin güzide takımına bu stadyum yakışmıyor.Kayseri belediyesi arkasına her türlü iktidar desteğini alarak yeni bir stadyum yaptı.Ama Eskişehir de burdan kaybediyor galiba.

İskender66
13.12.2009, 13:23
İnşallah bu hafta Es-Es Sivas'ı yener. Sivas kümeye :)

Murat'
13.12.2009, 14:02
Sivas 1-0 öne geçti ama Eskişehirspor 14. dakikada Volkan Yaman'la karşılık verdi gole.

Bir_Bilen
13.12.2009, 15:34
Bıktık ya. Puana ihtiyacı olan takımlara puan dağıtmaktan bıktık. Yeter ya:mad:

Adam gibi transfer yapılsın. Artık Sivas'a vs.. yenilmek istemiyoruz...

Mustafa ÖZDEMİR
13.12.2009, 20:17
olmadı eses ...

Bir_Bilen
17.12.2009, 01:11
Salı günü Antalyaspor deplasmanında, Türkiye Kupası grup mücadelesine çıkacağız. Bu müsabaka ile Türkiye Kupası grup maçları başlamış olacak.

Maç 17:30'da TRT 1'den naklen yayınlanacaktır.

Murat'
19.12.2009, 15:57
Son iki maçta olmayacak puan kayıpları yaptı Eskişehirspor.

Bir_Bilen
19.12.2009, 18:55
Gerçekten inanılmaz puanlar kaybettik. Maçı 90 dakika tek kale oynadık. 10'a yakın gol fırsatı yakaladık. Özellikle Youla inanılmaz kaçırdı... Burak Yılmaz'a da inanılmaz tepki verdik. Felaket oynadı. Rıza Hoca onu oyundan alacak diye beklerken 3 oyuncu değiştirdi.3 değişiklikte de tepki verdik. Maç sonu ise "Rıza Gol Gol Gol" "Rıza Ortaya 3'lü çektir tayfaya" "S......ş Beşiktaş" vs.. gibi tezahüratlar ile tepki verildi.

Bakalım Salı günü Antalyaspor ile deplasmanda oynayacağız. Acaba ders almışlar mıdır? Göreceğiz.

Bu arada maçın özet görüntüleri (İzleyin ve karar verin)

http://www.facebook.com/video/video.php?v=209783879019&ref=nf

Özge
19.12.2009, 19:27
Youla çok net 2 tane kaçırdı.Bomboş kale desem yeridir yani.Bu kadarı da kaçmazdı.

Ömer Kaya
19.12.2009, 19:31
Gerçekten inanılmaz puanlar kaybettik. Maçı 90 dakika tek kale oynadık. 10'a yakın gol fırsatı yakaladık. Özellikle Youla inanılmaz kaçırdı... Burak Yılmaz'a da inanılmaz tepki verdik. Felaket oynadı. Rıza Hoca onu oyundan alacak diye beklerken 3 oyuncu değiştirdi.3 değişiklikte de tepki verdik. Maç sonu ise "Rıza Gol Gol Gol" "Rıza Ortaya 3'lü çektir tayfaya" "S......ş Beşiktaş" vs.. gibi tezahüratlar ile tepki verildi.

Bakalım Salı günü Antalyaspor ile deplasmanda oynayacağız. Acaba ders almışlar mıdır? Göreceğiz.

Bu arada maçın özet görüntüleri (İzleyin ve karar verin)

http://www.facebook.com/video/video.php?v=209783879019&ref=nf
Rıza neyapsın be Allahtan korkunuzdamı yok.

Koray
19.12.2009, 19:47
Sanki Rıza Hoca atamadı boş kaleye golleri...

Bir_Bilen
20.12.2009, 00:47
Kişisel olarak Rıza Hoca'ya tepkim olmadı. Söylenen tezahüratlara da katılmadım.Ancak; Burak Yılmaz'ın oyundan alınmayışı, bütün taraftarlar gibi beni de kızdırdı. Ben de oyuncu değişikliklerinde tepkimi(Islık) ortaya koydum. Siz nasıl ki Engin Baytar'ı yuhaladıysanız, biz de aynı tepkiyi Burak Yılmaz'a verdik.

Burak Yılmaz beyefendi FB maçından sonra "Fenerbahçe galibiyetine sevinemedim" diye açıklama yapmış. Böyle bir açıklamayı Eskişehir'de yapamaz. Eskişehirspor ne bir Antalyaspor'dur, ne Manisaspor ne de Kayserispor vs... Bu formanın ağırlığı vardır. Taraftar bu açıklamalar ile maça gergin geldi. Ve Burak'ın olağanüstü kötü performansı nedeniyle birleştirilince, tepki kaçınılmaz oldu... Ayrıca Engin Baytar gibi oyundan çıkınca armasını öpmedi ve taraftarın önünde formayı çıkarıp yere attı.

Futbolcular çok poh pohlanıyordu. Özellikle Youla'ya gösterilen ilgi ile adam şımardı. Umursamaz bir top oynuyor. Bazı futbolcular içinde geçerli. Bu tepki ile umarım gerekli dersi almışlardır. Maçın son dakikasını alkışlayarak protesto ettik. Bu gayet medeni bir protesto idi. İki yıl önce küme düşecek İstanbulspor ile 1-1 berabere kalınınca taraftarın tepkisi çok daha ağır olmuştu.Bir an aynı tepkinin verileceğinden korktum. Neyse ki verilmedi...

Devre arası iyi transferler ile en azından Türkiye Kupası'nda ilerleriz.

Fatih BALTA
20.12.2009, 01:33
Youla bugün gol kaçırma rekoru kırdı galiba.Adnan ın son dk da kaçırdığı net pozisyon gol olsa maçı kaybediyordu Eskişehir.
Burak Yılmaz a verilen tepkiyi haketmiş eğer öyle bir açıklama yapmışsa.

Bir_Bilen
20.12.2009, 01:43
Maalesef İstanbul takımlarından gelen oyuncularla sorunlar yaşanıyor. Batuhan'da geçen sene kamptan kaçmıştı. Taraftarın çok büyük tepkisi vardı. Sonra defalarca özür diledi. Türkiye de sadece "Eskişehirspor'da oynarım" dedi. Şimdi bile Eskişehir'de geziyor. Büyük ihtimalle devre arası transfer olacak.

Ama Burak Yılmaz! Adam "Fenerbahçe galibiyetine sevinemedim" diyor. Çıkıpta ne bir özür nede bir açıklama getiriyor. Birde bunun üstüne maçta lakayıt davranışlar ile taraftarı sinirlendiriyor. İstanbul takımlarından futbolcu gelmesini istemiyorum. Özellikle Fenerbahçe'den :yumruk:
Mesala Galatasaray'dan Volkan Yaman geldi. Muhteşem mücadele ediyor. En azından maç kazanmayı arzuluyor. Ağzından taraftarı rencide edecek tek bir açıklama çıkmıyor. Çok efendi ve dürüst bir insan... Gelecekse, böyle adamlar gelsin. Burak gibi gece kuşları gelmesin...

Kaan
20.12.2009, 02:03
Maalesef İstanbul takımlarından gelen oyuncularla sorunlar yaşanıyor. Batuhan'da geçen sene kamptan kaçmıştı. Taraftarın çok büyük tepkisi vardı. Sonra defalarca özür diledi. Türkiye de sadece "Eskişehirspor'da oynarım" dedi. Şimdi bile Eskişehir'de geziyor. Büyük ihtimalle devre arası transfer olacak.

Ama Burak Yılmaz! Adam "Fenerbahçe galibiyetine sevinemedim" diyor. Çıkıpta ne bir özür nede bir açıklama getiriyor. Birde bunun üstüne maçta lakayıt davranışlar ile taraftarı sinirlendiriyor. İstanbul takımlarından futbolcu gelmesini istemiyorum. Özellikle Fenerbahçe'den :yumruk:
Mesala Galatasaray'dan Volkan Yaman geldi. Muhteşem mücadele ediyor. En azından maç kazanmayı arzuluyor. Ağzından taraftarı rencide edecek tek bir açıklama çıkmıyor. Çok efendi ve dürüst bir insan... Gelecekse, böyle adamlar gelsin. Burak gibi gece kuşları gelmesin...

Batuhan Trabzonlu. Öyle davranışlar sergilemesinin Beşiktaş'ta oynamasıyla alakaı yoktur bence.

Kişilik olarak beğenmiyorum kendisini ama.

Murat Erdem
20.12.2009, 13:23
Youla'nı kaçırdığı iki pozisyon, gerçekten akıllara zarar. Zaten şu anda internetde geyikleri dönüyor, özellikle ekşi'ye bir bakın. Alkışlarla yaşıyorum'a bakın.

Alibeyoglu
20.12.2009, 14:28

eskisehir taraftari bize ne kadar benziyor sanki ayni seyleri düsünüyoruz

Alibeyoglu
20.12.2009, 14:30
Eskisehir kardes takimimiz olsun

Hüdai Pervaneli
20.12.2009, 14:31
Youla Ülkesine gitmis Izin almadan

Eskisehir FIFA ya gidicekmis

Bir_Bilen
20.12.2009, 14:52
Youla, Herhangi bir sebep göstermeden kampa katılmayacağını açıkladı.Hem teknik kadronun hemde yönetimin çağrılarına olumsuz cevap verdiği için süresiz kadro dışı bırakılma durumuyla karşı karşıya...

İpler kopmak üzere...

Bir_Bilen
20.12.2009, 14:55
Geçen sene kiralık gelmişti. Bu sezon ise bonservisi ile birlikte aldık. Hemi de 3 yıllığına... Ama sürekli şuraya gidecek, buraya gidecek vs.. haberleri çıktı. Yaklaşık 110 gündür gol atamıyor. Sanki gol atmamak için direniyor. Böyle bir olay gerçekleşmesinden sonra Diyarbakır maçında kaçırdığı pozisyonlar düşündürücü...

Youla'nın imza töreni

http://www.youtube.com/watch?v=57IIp6DRDLQ

sametaydin
20.12.2009, 14:57
Youla, Herhangi bir sebep göstermeden kampa katılmayacağını açıkladı.Hem teknik kadronun hemde yönetimin çağrılarına olumsuz cevap verdiği için süresiz kadro dışı bırakılma durumuyla karşı karşıya...

İpler kopmak üzere...

Niye böyle bişey yaptıki? Bir sorun mu vardı kulüple aralarında? Alacak meselesi gibi?

Bir_Bilen
20.12.2009, 15:03
Niye böyle bişey yaptıki? Bir sorun mu vardı kulüple aralarında? Alacak meselesi gibi?

Takımda garanti para alan iki isim var. Birisi Ümit Karan diğeri ise Youla... Diğer oyuncular para alamazken bunlar kuruşu kuruşuna paralarını alıyorlar. Yani alacak meselesi yok...

Mustafa ÖZDEMİR
20.12.2009, 16:51
dün yazık oldu esese .hakkı olan maçı kazanamadı...

Bir_Bilen
20.12.2009, 19:27
Youla kadro dışı!

Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal, Antalyaspor maçı kampına katılmayan ve kenti terk eden Souleymane Youla'nın, süresiz kadro dışı bırakıldığını açıkladı..

Ünal, Youla'nın kulübün iç disiplin talimatlarına ve geleneklerine yakışmayan hal ve hareketlerde bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:
''Youla, camiamıza, büyük taraftarımıza, formasına, etik değerlere saygı göstermediği için yönetim kurulu kararıyla, gerekli cezalar verilerek süresiz kadro dışı bırakılmıştır. Youla, Ziraat Türkiye Kupası'nda yapacağımız Antalyaspor maçının kadrosundaydı. Buna rağmen kampa katılmayıp, kenti terk etti. Daha önce de disiplinsiz hareketleri nedeniyle kendisini uyarmıştık. Bu yaptığı hareket de bardağı taşıran son damla oldu. Yönetim kurulu olarak yaptığımız toplantıda Youla'nın süresiz kadro dışı bırakılmasına karar verdik.''

Ajansspor

Süleyman50
21.12.2009, 09:39
''İsteyen olsa da versek''

Eskişehirspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, Diyarbakır maçında beceriksizlik nedeniyle gol pozisyonlarını değerlendiremediklerini söylerken, "Youla ve Nadareviç'i isteyen takım bulunmuyor. Keşke isteyen olsa da versek. Batuhan transferi bu hafta yüzde 99 netlik kazanacak" dedi!

Eskişehirspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, sakatlanan oyuncularının takıma katılmasıyla ve gerekli transferlerin yapılmasıyla Turkcell Süper Lig'in ikinci yarısında özlenen Eskişehirspor'u seyrettireceklerini söyledi.

Çalımbay, Atatürk Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, Diyarbakırspor maçının Eskişehirspor'un oynadığı en iyi maçlardan birisi olduğunu belirterek, maçta çok fazla pozisyona girdiklerini fakat bu pozisyonları değerlendiremediklerini kaydetti.

''Diyarbakırspor maçında şansızlık ve beceriksizlik nedeniyle gol pozisyonlarını değerlendiremedik'' diyen Çalımbay, şöyle konuştu:
''Maçta Volkan'ı hasta olması nedeniyle mecburiyetten oyundan aldık. Taraftarın Burak'a olan tepkisini büyütmeye gerek yok. Taraftarımızın Burak'a destek çıkması gerekiyor. Burak'ın maçta çok hatası oldu. Kulübeye bakıyorum, değiştirecek oyuncum yok. Forvet oyuncusu sokacağım, baktım kimse yok. Vucko'yu forvete koymak zorunda kaldım. Vucko, yine bizi yanılttı. İstediğimizi veremedi. Taraftarımızla gurur duyuyorum. Onlara çok teşekkür ediyorum. Eskişehirspor'un başarısı isteyen taraftar çok haklı. Ancak, taraftar bizi desteklemeye devam etsin. Ligin ikinci yarısında taraftarımıza daha çok ihtiyacımız olacak.''

-''LİGİN İKİNCİ YARISI ÇOK DAHA ZOR OLACAK''-
Çalımbay, Turkcell Süper Lig'in ilk yarısında hiçbir takımın Eskişehirspor'a karşı ezici üstünlük kuramadığını belirterek, Eskişehirspor'un her zaman galibiyet için oynadığını bildirdi.

Ligin ikinci yarısında herkesin bambaşka bir Eskişehirspor izleyeceğini anlatan Çalımbay, şöyle devam etti:
''Eksik oyuncularımızın fazlalığı ligin ilk yarısında bizi çok sıkıntıya soktu. Sakat oyuncularımızın takıma katılmasıyla ve gerekli transferleri yaptığımızda ligin ikinci yarısında taraftarımıza özlediği Eskişehirspor'u seyrettireceğiz. Ligin ikinci yarısı çok daha zor olacak. Ziraat Türkiye Kupası'nda yapacağımız Antalyaspor maçı önemli ve kritik bir maç. Oradan en iyi sonuçla dönmeliyiz. Antalyaspor maçına elimizdeki mevcut kadroyla çıkacağız. Ancak, kupadaki ikinci maçımız Fenerbahçe maçına kadromuza kattığımız yeni oyuncularla çıkacağız.''

-''YOULA, HAKKINDA YÖNETİME RAPOR VERDİK''-
Çalımbay, Eskişehirspor'un ligin ikinci yarısı için transferler yapacağını kaydederek, ''Youla, hakkında yönetime bir rapor verdik. Oyuncu hakkındaki kararı yönetim verecek. Youla'nın Antalyaspor maçında oynayıp oynamayacağı kesin değil. Youla ve Nadareviç'i isteyen takım bulunmuyor. Çıkan haberler söylenti. Keşke isteyen olsa da versek. Onları veririz başka adamlar alırız. Şu anda transfer çalışmalarımız sürüyor. Batuhan transferi bu hafta yüzde 99 netlik kazanacak. Yurt dışında da izlediğimiz oyuncular var. Kadromuzu 25-26 futbolcuya çıkartacağız. Bir forvet, bir orta saha ve bir de sol tarafa kesin transfer istiyorum. Genç futbolcularımızı da oynayabilecekleri takımlara vereceğiz'' diye konuştu.

Cengiz Çubukcu
21.12.2009, 09:53
Youla bu kaçırdığı gollerden sonra bir de ülkesine gitmiş, helal olsun...!!! Ülkemize gelen afrikalılardan düzgün karakterli ve disiplinli oyuncu bir elin parmaklarını geçmez..

Sefa
21.12.2009, 14:03
Dün akşam kaçırdığı golleri gördüm de birde utanmadan konuşuyor.

Hüseyin İlkin
21.12.2009, 14:42
Eskişehir'in yapması gereken birinci iş, gençlere önem verip gelecek senelerin takımını kurmaktır.
O zaman yanına, iki-üç tecrübeyi ekleyebilirsin.
Başa böyle oynanır.
Üst sıralara oynamasını canı gönülden istediğim Es-Es'in, bu düzen ile gidebileceği en yüksek yer altıncılık, yedinciliktir. Zevk verir iç saha maçlarında. Ama daha yukarısı olmaz.
Benim dışarıdan gördüğüm bu şekilde.

Bir_Bilen
24.12.2009, 20:16
Batuhan Karadeniz ile %99 oranında anlaşıldı diyebilirim. Büyük ihtimalle 1.5 yıllığına Es Es'e gelecek. Romanya ve Portekiz'de iki yabancı oyuncu izleniyor. 10 ocak'ta oynacağımız Fenerbahçe maçına yetişecek diye ümit ediyoruz. 2 tane forvet transferi yapılacak. Birisi Batuhan olur. Diğeri ise yabancı bir futbolcu... Ayrıca oyunu yönlendirecek tabir-i caizse 10 numara oynayacak futbolcu alınacak...

Bir_Bilen
25.12.2009, 21:12
Eskişehirspor sevgisi Afrika'da...

Gana'da çalışmakta olan bir taraftarımızın müthiş özverisini sizinle paylaşmak istiyorum.

Biz Eskisehirspor taraftarıyız.3 yildir Afrika'nin Gana ülkesinde Telecommunication sektöründe faliyet'teyiz. Ekim 2009'den itibaren de "ES-ES ACCRA" adinda bir futbol külübü kurduk.
Bütün ülkede yogun calismadan sonra suan 50 yetenekli futbolcumuz var (15-21 yas arasi).
Hocalarimiz 3 tane ve hepsi de eski meshur profesyonel futbolcular ve antrenör lisansina sahip. Bizim tabii ki ticari amacimiz var, fakat biz Eskisehirspor'umuza begenecekleri futbolcularimi 6ayligina bedelsiz kiralayacagiz.
Ondan sonra Teknik ekip ve yönetime oyuncumuzun transfer haklarini anlasirsak devredecegiz.
Amacimiz, Eskisehirspora uygun kaliteli yabanci oyuncular kazandirmak.
Daha sonra da büyük paraya baska kulüplere devam satilabilir.
Taraftar sitesi olarak faliyetlerimizden sizi bilgilendirmek istedim.

Saygilarimla http://img178.imagevenue.com/loc178/36046_11_123_178lo.jpeghttp://img253.imagevenue.com/loc449/36049_15_122_449lo.jpeghttp://img258.imagevenue.com/loc405/36064_DSC00596_122_405lo.JPGhttp://img121.imagevenue.com/loc543/36074_DSC00632_122_543lo.JPG
http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs024.snc3/11143_1155282404869_1311988181_30349472_152087_n.j pg

Kazım Uzunboy
25.12.2009, 21:28
Vayy helal olsun onlara. Çok güzel düşünce ve çalışma. :)

Bir_Bilen
28.12.2009, 19:06
Batuhan Karadeniz ve Fahri Tatan ile söz kesildiği söyleniyor. AyrıcaBelçika’nın birinci lig takımlarından Mouscron takımında forma giyen Bahreynli Jaycee John Okwunwanne’ yi yakın takibe almışız. 16 maçta 8 golü varmış. Youla'nın yerine düşünülüyormuş.

Şu video'da ki hareketleri yapan futbolcuyu izliyormuşuz (İzleyin, güzel. Rakip ile dalga geçiyor)

http://www.youtube.com/watch?v=z08t1O6dNvQ

Bir yerel gazetemizde yer alan habere göre de ilgilendiğimiz oyuncular;

Hügo ( Sao Poulo )
Maxi Lopez ( Gremio ) :confused::eek:ççç
Henri Camara ( S.United )
Steve Gohauri ( M.Gladbach )

Gazete yerel olunca böyle oluyor :))

Murat'
28.12.2009, 19:10
Batuhan Karadeniz ve Fahri Tatan ile söz kesildiği söyleniyor. AyrıcaBelçika’nın birinci lig takımlarından Mouscron takımında forma giyen Bahreynli Jaycee John Okwunwanne’ yi yakın takibe almışız. 16 maçta 8 golü varmış. Youla'nın yerine düşünülüyormuş.

Şu video'da ki hareketleri yapan futbolcuyu izliyormuşuz (İzleyin, güzel. Rakip ile dalga geçiyor)

Bir yerel gazetemizde yer alan habere göre de ilgilendiğimiz oyuncular;

Hügo ( Sao Poulo )
Maxi Lopez ( Gremio ) :confused::eek:ççç
Henri Camara ( S.United )
Steve Gohauri ( M.Gladbach )

Gazete yerel olunca böyle oluyor :))

Aynı bizim yerek gazeteler gibi desene.İnanır mısın bir keresinde bir hafta boyunca Gilberto Silva Ç.Rizespor'da diye yazmışlardı.

Bir_Bilen
03.01.2010, 23:46
Eskişehirspor, Belçika 1.lig takımlarından Gent'te forma giyen Milos Maric ile anlaşmış. Haber bir yerel gazete de yayınlanmış. Bir renktaşım oyuncunun kariyerini ve videolarını araştırmış. Mükemmel goller atan ve iyi bir kariyere sahip bir oyuncu: Milos Maric. İnşallah transferi gerçekleşir...

Oyuncunun adı Milos Maric. Belçika'nın Gent takımında forma giyiyor. 7 defa Sırp milli takımında forma giymiş. *Kontratı bu sezon bitiyor. Transfermarkt.de'ye göre bonservisi 2.750.000 €'dur. Daha önce Olimpiakos'a 1.000.000 €karşılığında Sırbistan'dan transfer olmuş. Yunan ekibinde 58 maçta 3 gol atmış. 2007/2008 sezonunda Gent'e transfer olmuş. Belçika ekibinde 76 maçta 17 gol 10 asist 10 sarı kart görmüş. Bu sezon ise 16 maçta 6 gol ve 2 asist ile oynamış (Bir önceki rakamlara dahil) Yine bu sezon 4 Avrupa ligi maçı oynamış ve 1 de gol atmış. Lovrek ve Poljac'ın aksine iyi bir oyuncuya benziyor.

Aşağıda ki videoyu izleyin. Gollerin hepsi mükemmelhttp://www.eskisehirspor.com/forum/smileys/smiley1.gif Umarım Lovrek işine dönmez...

Oyuncunun 07/08 sezonlarında attığı muhteşem goller

http://www.youtube.com/watch?v=eIgOnGrBOJc

Bu da Olimpiakos'ta ike attığı muhteşem gol

http://www.youtube.com/watch?v=YRs-Mn-_sbI

Yine Gent forması ile attığı muhteşem gol

http://www.youtube.com/watch?v=Zue0srkMRQM

Anderlecht'e attığı harika frikik golü

http://www.youtube.com/watch?v=94CmLRk2hkE

Eren Karaahmetoğlu
03.01.2010, 23:57
İyi oyuncuya benziyor. Eğer alırsanız umarım başarılı olur.

Bir_Bilen
04.01.2010, 23:40
Sevgili arkadaşlar,

http://www.eskisehirspor.com/forum/default.asp Normalde kapalı olan üyelik alımlarını bir süreliğine açtı. Aynı BMN gibi sayılı birkaç siteden biri olan Eskisehirspor.com'da değerli görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...

Murat'
05.01.2010, 12:35
Sevgili arkadaşlar,

http://www.eskisehirspor.com/forum/default.asp Normalde kapalı olan üyelik alımlarını bir süreliğine açtı. Aynı BMN gibi sayılı birkaç siteden biri olan Eskisehirspor.com'da değerli görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...

Ben üye oldum.:)

Bir_Bilen
06.01.2010, 11:16
SIRADIŞI BİR TARAFTAR GRUBU; UNİESES

http://www.klasspor.com/uploads/haber/1262765870.jpg
Türk futbolunda İstanbul hegamonyasına başkaldıran ilk kulüp Eskişehirspor'un bir taraftar grubu söylemleri, duruşu ve uygulamaları ile yeni bir başkaldırının işaretini veriyor.

http://reklam.agb.net.tr/www/delivery/lg.php?bannerid=4&campaignid=3&zoneid=5&loc=http%3A%2F%2Fwww.klasspor.com%2Ftr%2Fhaber%2F1 1491-Siradisi_bir_taraftar_grubu%3B_UNIESES.html%2520&referer=http%3A%2F%2Fwww.eskisehirspor.com%2Fforum %2Fforum_posts.asp%3FTID%3D2726&cb=39d4707ac9
http://reklam.agb.net.tr/www/delivery/lg.php?bannerid=4&campaignid=3&zoneid=5&loc=http%3A%2F%2Fwww.klasspor.com%2Ftr%2Fhaber%2F1 1491-Siradisi_bir_taraftar_grubu%3B_UNIESES.html%2520&referer=http%3A%2F%2Fwww.eskisehirspor.com%2Fforum %2Fforum_posts.asp%3FTID%3D2726&oxfb=1&cb=39d4707ac9
http://reklam.agb.net.tr/www/delivery/avw.php?zoneid=5&cb=INSERT_RANDOM_NUMBER_HERE&n=a673d8b9 (http://reklam.agb.net.tr/www/delivery/ck.php?n=a673d8b9&cb=INSERT_RANDOM_NUMBER_HERE)
Türk futbolunda İstanbul hegamonyasına başkaldıran ilk kulüp Eskişehirspor'un bir taraftar grubu söylemleri, duruşu ve uygulamaları ile yeni bir başkaldırının işaretini veriyor.

Yazarımız Necdet Mansız Unieses'i Yrd. Doç. Dr. Semih BİLGE ve Yrd. Doç. Dr. Murat KİRACI ile konuştu
Üniversiteli Eskişehirsporlular (ÜNİESES) birliğinin en başından beri varsınız hangi sebepler sizi böyle bir oluşumu kurmaya itti? Ve ÜNİESES nasıl kurulmuştur kısaca anlatır mısınız?
Murat Kiracı: Bizler üniversitede okurken Eskişehirspor camiasının büyüklüğünü ve geçmişteki başarılarını, Türkiye’de ilklere imza atan bir camia olduğunu daha iyi öğrendik. Üniversite öğrencilik yıllarımızdaki bu bilinçlenme zihnimizde önemli bir yer etti. Bir oluşum düşüncesi vardı ama imkân yoktu. Sonrasında üniversitede araştırma görevlisi olduk ve bu yıllarda elimize bir fırsatta geçmiş oldu. Lig B’lerde geçen günlerimiz, tribünlerin giderek hem görsellik hem de ahlaki seviye olarak düşmesi, eskiden örnek alınan AYDER grubunun dağılması ve de üniversitemizde İstanbul takımlarının ÜNİ oluşumlarının boşluktan istifade organizasyonları, bizleri bu oluşumu kurmaya mecbur etmiştir. Erdin hocamın, Semih hocamın, benim ve Erkan Töre arkadaşımızın (ismini unuttuğum kişiler olabilir) www.eskisehirspor.com isimli taraftar sitesinde bu konuyu tartışması üzerine, Erdin hocamın davetiyle, Anadolu Üniversitesi İİBF kantininde 9–10 kişi toplandık ve Prof. Dr. Fethi Heper hocamızın da bize destek vermesi ile resmi olarak bu işe başlamış olduk.

Semih Bilge: Kasım 2005 yılında Prof. Dr. Fethi Heper’inde katılımı ve teşvikiyle Anadolu Üniversitesi İİBF Kantininde atılan ilk adımdan sonra her geçen gün büyüyerek bugün binden fazla üyesi olan bir oluşum haline geldik. Özellikle belirtmek isterim ki milli futbolcumuz ve gol kralımız Fethi Heper hocamızın desteği, oluşumumuza ayrı bir güç katmaktadır. Ayrıca bu oluşumu başlatarak, bugün bile efsane diye anılan, Anadolu’nun futboldaki uyanışını gerçekleştiren Eskişehirspor’u başta kendi taraftarlarımıza daha sonra tüm ülkeye daha iyi nasıl anlatabiliriz, takımımızı nasıl daha iyi temsil edebiliriz sorularına da cevap vermeye hedefledik.
Profesyonel Spor Kulüplerinin Üniversitelerde Örgütlenme gibi tarzları yoktur, Eskişehirspor Kulübü dışındaki fakat bu kulübü destekleyen bir örgütlenme görüyoruz bu kaç üniversitede mevcuttur.

Semih Bilge: ÜNİESES (Üniversiteli Eskişehirsporlular), bağımsız bir taraftar oluşumudur. Eskişehirspor Futbol Kulübüyle hiçbir organik/ inorganik bağı yoktur. Tabi Eskişehirspor’u sevmek açısından bakacak olursak çok kuvvetli bir bağımız olduğu şüphe götürmez bir gerçektir. ÜNİESES’in amacı, Yüksek Eskişehirsporluluk bilinciyle başta Eskişehir’de daha sonra Türkiye’de spor kültürünü yerleştirecek, örnek taraftar kitlesi oluşturmak ve üniversitelerde Eskişehirspor‘u tanıtıcı ve sevdirici faaliyetlerde bulunmaktır.

Murat Kiracı: Üniversiteli Eskişehirsporlular bir tribün grubu değildir, bunun da ötesinde Eskişehirspor’a hizmet eden, ancak hizmeti saha içindeki doksan dakikayla sınırlı olmayan sadece üniversiteli genç beyinleri bir arada toplayan ve bunların Eskişehirspor’a hizmet etmesini sağlayan bir oluşumdur. Bu oluşum 7 gün 24 saat Eskişehirspor Kulübüne hizmet edebilmek ve tüm Türkiye’ye Eskişehirsporun futbolumuzda çok saygın bir Marka olduğunu hatırlatmak amacındadır. Hiçbir tribün grubuna bağlı değildir her tribün grubunda üyeleri bulunmaktadır.

Murat Kiracı: Üyelerimizin sahip olması gereken bazı olmazsa olmaz değerlerimiz vardır. Bu değerleri özümsemiş tüm kişiler ÜNİESES birliğine katılabilirler. Tabii ki öncelik bu değerlere sahip ve bir üniversitede okuyan Eskişehirsporlu öğrenci arkadaşlar, üniversiteden mezun olan arkadaşlar ve öğretim elemanlarınındır. Türkiye’de üniversiteli oluşumlar içinde öğretim üyesi ve mezunlarında yer aldığı ilk ve tek oluşumdur.

ÜNİESESin Değerleri:
• Üniversiteli Eskişehirsporlu Eskişehirspor Kulübüne karşılık beklemeden destek olur ve hizmet eder
• Üniversiteli Eskişehirsporlu girişimcidir, üretkendir
• Üniversiteli Eskişehirsporlu kendinden beklenen üniversiteli olma sıfatına yakışan davranışlar gösterir
• Üniversiteli Eskişehirsporlu içinde yaşadığı şehre karşı duyarlı ve bağlıdır
• Üniversiteli Eskişehirsporlu desteklediği ve hizmet ettiği Eskişehirspor’un mazisi hakkında bilgi sahibidir
• Üniversiteli Eskişehirsporlu Eskişehirspor’u her yerde tanıtır ve temsil eder
• Üniversiteli Eskişehirsporlu tüm tribün gruplarına karşı eşit mesafededir
• Üniversiteli Eskişehirsporlu hayatın her alanında üyesi olduğu birliğimizi temsil ettiğinin bilincindedir
ÜNİESES’in organizasyon şekli nasıldır?

Semih Bilge: ÜNİESES’in merkezi ESKİŞEHİR’dir. Eskişehir’de ise Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eskişehirsporlular Kulübü bu birliğin yönetimini yürütmektedir. Öğrenci arkadaşlar bu oluşumun temelidir ve Yönetim Kurulu öğrencilerimizin kendi aralarında yaptıkları genel kuruldaki seçim sonucunda oluşturulmuştur. Öğretim üyeleri de Danışma Kurulu olarak ÜNİESES yönetimine destek vermektedir. Ayrıca her üniversitede ÜNİESES Temsilcilikleri aracılığıyla ÜNİESES ilgili üniversitede faaliyetlerini planlama, koordine etme ve yürütme işlerini gerçekleştirmektedir. Şu an itibariyle 31 üniversitede ÜNİESES Temsilcisi arkadaşımız gönüllülük esası çerçevesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Bunun yanı sıra, Organizasyonlar Sorumlusu, İletişim sorumlusu, Üniversiteler Temsilci Sorumlusu ve ÜNİESES Web sitesi sorumlusu, ÜNİESES Proje ve Ürün Sorumlusu, ÜNİESES Basınla İletişim sorumlusu ve ÜNİESES Tasarım sorumluları şeklinde örgütlenmiş alt komitelerle faaliyetlerimiz sürdürülmektedir.
ÜNİESES'in şu ana kadar yapmış olduğu ve ileride yapacağı projelerden bahseder misiniz?

Murat Kiracı: Ocak 2006’da Türkiye’deki üniversitelerdeki Eskişehirsporluların da katılımıyla bir Genel Kurul yapılmış ve oluşum, yeni yönetimini belirlemiş ve ÜNİESES ismini almıştır. Ayrıca Ocak 2006’da web sitemiz http://www.unieses.org faaliyete geçmiştir. ÜNİESES, kurulduğu yıldan itibaren üniversitelerde stantlar açarak şehrimizi ve takımımız buralarda temsil etmeye çalışmaktadır. Özellikle bahar şenliklerinde açtığımız stantlar büyük ilgi görmektedir. Mayıs 2006’da Anadolu üniversitesi İletişim Fakültesinden hazırlanan 240 km Belgeselinde rol alınmıştır. Nisan 2007’de Eskişehir Minikler Halı Saha Turnuvasında dereceye giren ilköğretim öğrencilerine hediye verilmiştir. Kasım 2007’de Kitap Toplama Kampanyası çerçevesinde Eskişehir’in Mihallıçık ilçesi ve Kayı beldesindeki okullara toplanan 2000’ e yakın kitap teslim edilmiştir.

Semih Bilge: 2008 yılında taraftarlarımıza ve özellikle yeni nesil gençlerimize Eskişehirspor tarihini, kültürünü öğretmek ve sevgisini aşılamak amacıyla Belgesel Gösterimleri gerçekleştirilmiştir. İlköğretim çağındaki öğrencilere, 40.Yılında Eskişehirspor Kitapları hediye edilmiştir. Spor lisesinde okuyan liseliler, bu bağlamda stadyumda maçlara ücretsiz götürülmüştür.
2009 yılında Stadyumlarda küfürün önlenmesi konusunda Örnek Taraftar Oluşumunun (ÖTO) faaliyetlerine destek verilmiştir ve küfürün önlenmesi konusunda bilinçlendirme faaliyetleri devam etmektedir. Bunların yanı sıra şehir-takım-taraftar bütünleşmesi anlayışı çerçevesinde Bilişim Günleri Etkinliklerinde Eskişehirspor Teknik direktörü Rıza Çalımbay ve Kulüp Menajeri ile söyleşiler gerçekleştirilmiş, rahmetli kalecimiz Sinan Alaağaç’ı anma törenlerine iştirak edilmiştir.

Semih Bilge: ÜNİESES geçen bu süreçte gerçekleştirdiği deplasman organizasyonları ile de adından övgü ile söz ettirmiştir. Alkol ve sigaranın yer almadığı birbirinden kaliteli bu deplasman organizasyonlarına bayan taraftarlarımız, yabancı uyruklu vatandaşlar ve her yaştan Eskişehirspor taraftarı büyük ilgi göstermiştir. Ayrıca bu süreçte maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimizi düşünerek, http://www.eskisehirspor.com ve http://www.unieses.org sitelerinde, “"Bir Öğrenciyi de Sen Deplasmana Götür Kampanyası” açılmış olup, taraftarlarımızın yaptığı katkılarla 50’den fazla öğrencinin deplasmanlara götürülmesine yardımcı olunmuştur.

Semih Bilge: Her zaman gururla bahsettiğimiz bir etkinliğimiz ise, bu yıl basında da oldukça yer bulan Koreoeses isimli yapılanmanın yaptığı faaliyetlerdeki payımızdır. Koreoeses, birbirinden güzel birçok etkinlik gerçekleştirmiştir ve bu oluşumun üyelerinin %75’ni üniversitelerde okuyan arkadaşlarımız oluşturmaktadır. Özellikle tüm taraftarlarımıza bu oluşuma 2010 yılında daha çok destek vermelerini rica ediyorum.

Murat Kiracı: Bundan sonraki süreçte özellikle gençlerimize yönelik, Eskişehirspor sevgisini aşılayıcı, yaşadığı kentin değerlerini sahiplenmesi gerektiğini kavratıcı, sporun bir kültür işi olduğunu öğretici ve bilinçlendirici etkinliklere ağırlık verilecektir. Yakın zaman hazırlıkları hemen hemen tamamlanan “Spor’da Şiddet ve Tribün Terörü” konulu bir panel gerçekleştirilecektir. Ayrıca 2010 yılında sosyal içerikli birçok proje de gündemimize alınmış ve hazırlıklarına başlanmıştır.
-İnternet ortamındaki çalışmalarınız var mıdır?
Semih Bilge: İnternet ortamında, www.unieses.org sitesi üzerinden iletişimimizi sürdürüyoruz. Ayrıca facebook ağı ortamında da “Üniversiteli Eskişehirsporlular” başlığı altında örgütlenmemizi sürdürüyor ve her geçen gün yeni katılımlarla birçok taraftarımıza ulaşma imkânı buluyoruz.
-Eskişehirspor kökeninde Üniversitelilerin takımı Akademi Gençlik vardır fakat kulüp yönetiminde sessiz kaldıklarını görüyoruz. Oysaki örneğin Galatasaray kulübü Başkan ve yöneticileri genelde Galatasaray Lisesi mezunlarıdır Eskişehirspor’da da bu tip çalışma yapmayı düşünüyor musunuz?

Murat Kiracı: Eskişehir’de bu bağlamda böyle bir lise yok. Eskişehirspor’da ki durum biraz farklı, Eskişehirspor’un 70’li yıllardaki başarısında o zamanlar şimdiki Anadolu üniversitesine ait Akademi Gençlikspor’daki üniversiteli öğrenci futbolcular rol oynamaktaydı. Galatasaray’da yönetici pozisyonlarında bir lise geleneği hâkim. ÜNİESES olarak biz öğrenci arkadaşlara futbolcu olun demiyoruz, daha da önemlisi sizler bir gün Eskişehirspor’un yönetiminde yer alacak nitelikli insanlar olacaksınız diyoruz. Onları manevi olarak destekliyor, onlara böyle bir ufuk kazandırmaya çalışıyoruz.
ÜNİESES olarak Gençliğin Futbol dışında Basketbol, voleybol gibi spor dallarına da ihtiyacı vardır bu konudaki görüşleriniz?

Murat Kiracı: Sporla uğraşmak ayrı bir şey, sporla ilgilenmek ayrı bir şey. Bu açıdan baktığımızda bizlerin çoğu sporla özellikle de futbolla ilgileniyoruz. Tabi ki herkesin sporla doğrudan uğraşması, hangi spor dalı olursa olsun kendi sağlığı için çok önemlidir. ÜNİESES olarak biz öğrenci arkadaşlarımızı spor yapmaya da teşvik ediyoruz. Üyelerimizin kendi aralarında halı saha maçları yapmalarını sağladık. Uzunca bir dönem halı saha maçlarımız devam etti. Gurbetteki arkadaşlarla Eskişehir’deki arkadaşlar, Eskişehir’deki arkadaşlar da ESOGÜ – Anadolu üniversitesi takımları halı saha maçları yaptılar. Şunu da belirtmeden geçmeyelim; Eskişehir halkı spor’a yatkın bir halktır. Teşvik edilmesi halinde sporun her branşında önemli başarılar yakalayabileceğimizi düşünüyorum.

Semih Bilge: Eskişehirspor’un sadece futbol alanında faaliyette bulunmamasını, diğer branşlarda da şubeler açmasını istiyor ve bekliyoruz. Spor sadece futboldan ibaret değildir. Ve şehrimizin, Eskişehirspor markasının bahsettiğiniz alanlarda da adının anılmasını arzuluyoruz. Taraftarlar olarak bu alanlarda da desteğimizin takımlarımıza sonsuz olacağının bilinmesini isteriz.
Teşekkür ederiz.

Yrd. Doç. Dr. Semih BİLGE: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İİBF Maliye Bölümü
Yrd. Doç. Dr. Murat KİRACI: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü

Kaynak : Klasspor

mehmetali61_55
06.01.2010, 11:39
eskişehirin mevcut seyirciside gayet renkli kesinlikle lige renk katıyor ilerleyen günlerde daha farklı şeyler bekliyoruz :)

pazarkapılı
06.01.2010, 11:56
oynadıgı oyun,teknik direktörü ve seyircisiyle vs... bana epey antipatik gelen ancak seyirci potansiyeli olan bir sehir olması nedeniyle süper ligin diger taraftarsız ekiplerinden farklı kaategoride tutulması lazım gelen süper lig takımı....

Bir_Bilen
06.01.2010, 19:55
oynadıgı oyun,teknik direktörü ve seyircisiyle vs... bana epey antipatik gelen ancak seyirci potansiyeli olan bir sehir olması nedeniyle süper ligin diger taraftarsız ekiplerinden farklı kaategoride tutulması lazım gelen süper lig takımı....

Seyirci yerine taraftar diyelim, pazarkapalı:) İlla birilerine seyirci demek istiyorsan Fblilere, Kayserililere, Sivaslılara de. Ama Eskişehirsporlular seyirci değildir taraftardır. Bu ayrımı iyi yapmak lazım:cool:

Lige iki senedir renk getirdiğimiz; aşikardır. Yaklaşık (96'yı saymazsak) 20 yıla yakın 1.ligden uzaktık. Tabi bu kadar uzun süre ayrı kalmamız takımımıza olan sevgimizi azaltmadı. 3.lige düştüğümüzde bile 20 bin taraftara oynadık. Takımın hep bir üst basamağı hedeflemesiyle heyecan yaptık, inad yaptık. Bu yüzden alt liglerde iken şimdikinden daha iyiydik. Süper ligde şuan için hedefimiz olmadığı için çok fazla heyacan yaşıyamıyoruz. Ama mükemmel kareografilerimiz, muhteşem "ESPANA"mız ve Bandomuz ile rengimizi belli ettik. Belki önümüzde ki seneler için yüksek hedefler belirlendiğinde yine eskisi gibi çoşacağız. Şuan sadece lige alışma aşamasındayız...

Bir_Bilen
06.01.2010, 19:58
Ben üye oldum.:)

Merhaba,

Üye olmanıza sevindim.Bir sorun olursa bana mesaj atabilirsiniz:)

Mustafa Çolak
06.01.2010, 19:59
Ligde Hep Olması Gereken Türkiye'nin Güzide Takımlarından.

Koray
06.01.2010, 20:03
Geçen seneden dolayı Eskişehir taraftarından soğudum, geçen sene kendi evlerinde yaptıkları yanlışı bakalım oraya gittiğimizde düzeltecekler mi...

Atılay
06.01.2010, 20:05
Geçen seneden dolayı Eskişehir taraftarından soğudum, geçen sene kendi evlerinde yaptıkları yanlışı bakalım oraya gittiğimizde düzeltecekler mi...

Kimle gidecen Koray bende geliyorum

Samet Türkmen
06.01.2010, 20:09
Bir Valencia taraftarı olarak Espana'larından çok hoşlanıyorum izlerken. (Ts'nin ikinci takımım olduğu duyulmasın ban yerim ççç )

Koray
06.01.2010, 20:09
Kimle gidecen Koray bende geliyorum

Maç zamanı askerde olmazsam yaparız bi organizasyon Ati :)

Bir_Bilen
06.01.2010, 20:11

Maalesef iki tarafından birbirini yanlış anlamalarından dolayı tatsızlıklar yaşandı. Bu sene ve bundan sonra yaşanacağını düşünmüyorum. İki tarafında sağduyulu olmasıyla birşeyler yaşanmaz. Aslında Trabzonspor Eskişehir'de Eskişehirspor'da Trabzon'da sevilir. Çünkü; iki takımda Türkiye'de ki diğer takımlardan farklıdır. Birbirine benzeyen iki camiâız.

Atılay
06.01.2010, 20:11

Maç zamanı askerde olmazsam yaparız bi organizasyon Ati :)

Nisan gibi olur maç sen 2 aylık askersin Nisan'da seneye inşallah :) ben de seni karşılamaya bi org yapacam

Koray
06.01.2010, 20:19
Maalesef iki tarafından birbirini yanlış anlamalarından dolayı tatsızlıklar yaşandı. Bu sene ve bundan sonra yaşanacağını düşünmüyorum. İki tarafında sağduyulu olmasıyla birşeyler yaşanmaz. Aslında Trabzonspor Eskişehir'de Eskişehirspor'da Trabzon'da sevilir. Çünkü; iki takımda Türkiye'de ki diğer takımlardan farklıdır. Birbirine benzeyen iki camiâız.

Söylediklerinde genel manada haklısın ve tespitlerinde tamamen doğrusun, fakat Eskişehir tribünlerinde bi başı boşluluk var arkadaşım...

Herkese sözünü geçirebilen bi tribün lideriniz yok galiba eğer öyle olsaydı Eskişehir'de o sıkıntılar yaşanmazdı.

Kendi tribünlerimizdeki abilerimizin arkadaşlarımızın demesine göre Trabzon'da karşılanan Eskişehirspor'lulardan birisi açık tribününüzde Trabzonspor atkısı yakmış...

---

Eyvallah Ati :)

Samet Türkmen
06.01.2010, 20:23
Söylediklerinde genel manada haklısın ve tespitlerinde tamamen doğrusun, fakat Eskişehir tribünlerinde bi başı boşluluk var arkadaşım...

Herkese sözünü geçirebilen bi tribün lideriniz yok galiba eğer öyle olsaydı Eskişehir'de o sıkıntılar yaşanmazdı.

Kendi tribünlerimizdeki abilerimizin arkadaşlarımızın demesine göre Trabzon'da karşılanan Eskişehirspor'lulardan birisi açık tribününüzde Trabzonspor atkısı yakmış...

---

Eyvallah Ati :)

Böyle olaylar çok sıkı dost takımlar arasında bile olur. Bence çok fazla gündeme getirmemek lazım. Bizim taraftarımız çok mu temiz bu konuda sanki.

Koray
06.01.2010, 20:28
Böyle olaylar çok sıkı dost takımlar arasında bile olur. Bence çok fazla gündeme getirmemek lazım. Bizim taraftarımız çok mu temiz bu konuda sanki.

Böyle cevaplar geliyor da adımız Asi üyeye çıkıyor işte :D

Sen nerde gördün duydun Trabzonspor taraftarı bi yerde krallar gibi karşılanıp aynı takımın tarfatarı Trabzon'a geldiğinde, o takımın atkılarının yakıldığını rakip taraftarın otolarının camlarını indirildiğini ?

Samet Türkmen
06.01.2010, 20:32
Böyle cevaplar geliyor da adımız Asi üyeye çıkıyor işte :D

Sen nerde gördün duydun Trabzonspor taraftarı bi yerde krallar gibi karşılanıp aynı takımın tarfatarı Trabzon'a geldiğinde, o takımın atkılarının yakıldığını rakip taraftarın otolarının camlarını indirildiğini ?

O kadarını bilmiyordum şimdi duydum ama ben sadece atkı yakma ve benzeri gibi olayları kasdetmiştim.

İskender66
06.01.2010, 20:32
En asi dalında oyumu kesinlikle Koray'a verecem :D Şuanla alakası yok. Bugüne kadarli yazılarından dolayı. Bence asi ödülünün en büyük adayı Koraydır :)

Bir_Bilen
06.01.2010, 20:35

Dediğin gibi tribünlerde bir başı boşluk var. Sözünü geçirmeye çalışanlar ise sadece Bursaspor/Ankaragücü maçları olunca ortaya çıkıyor ve dostluk naraları atıyor. Onların dışında da pek bir isim yok zaten...

Özellikle deplasman tribünene yakın olan kişiler rakip taraftarı ve açık tribünü galeyana getirip istenmeyen olayların yaşanması için çaba sarf ediyorlar. Bu adamlar sadece Eskişehir'de ki maçlara geliyorlar. 3 kuruş para verince de kendilerinde herşeyi yaparım gibi lükse sahip olduklarını düşünüyorlar. Bu adamlar deplasmana gitmiyorlar. Trabzon'da nasıl ağırlandığımızı bilmiyorlar. Sırf bu adamların yaptıklarını deplasmana giden gerçek taraftar çekiyor. Onlar ise sıcacık evlerinde bir sonraki maçta ne yapalım? diye düşünüyorlar. Bir şunları temizleyebilsek, sorun çözülür.

Trabzon atkısı yakıldığına ihtimal vermek istemiyorum. Üstelik bunu Trabzon'da iyi ağırlanan bir taraftarmızın yapacağına ise hiç inanmıyorum. Dediğim gibi birkaç "kendilerine taraftar diyemeyeceğimiz" kişiler bu tür eylemlerin içine giriyorlar. Bir daha böyle olayların yaşanabileceğini sanmıyorum. Bu iki camia ittifak bile yapmalıdır.

İskender66
06.01.2010, 20:46
Eskişehir'i severim. Biraz agresiflik seziyorum taraftar profilinde. Es-es - A.Gücü maçında neden saldırıldı A.Güçlülere onu bilmiyorum. Güçlü arkadaşlarımın bana anlattıklarına göre maçtan önce dostca konuşulmuş. Onlarda her zaman emanetle gittikleri deplasmana size güvenerek hazırlıksız gitmişler. Orda kavga ve yaralama olmuş. Hatta hastanelik olmuşlar bazı A.Güçlü taraftarlar. Güçlüler 2. yarıdaki A.Gücü - Es-es maçını iple çekiyorlar. Malesef ortam biraz gergin. Dostlarımın bana anlattıkları bu şekilde. Halbuki geçen senelerde 0616-26 diye bir oluşum falan kuruluyordu. Ortam sakindi. Bu sene ne oldu anlamıyorum es-es taraftarlarına.

Bir_Bilen
06.01.2010, 21:08
Ankaragüçlü dostlarınız sizi yanıltmış, kandırmış.

1) Ligin 2.haftasında Bursaspor ile maç yapıyoruz, Eskişehir'de... Bursalılar her zaman ki gibi geldiler. Eskişehir'i rahat rahat gezdiler. Stadyum'dan içeri girince de başladılar küfüre. Şu işe bak. Sen geleceksin Eskişehir'e. Yiyeceksin, içeceksin, gezeceksin sonra gelip Eskişehir'e küfür edeceksin. E biz ne yapacaz? Böyle adamları bir de alkışlayacak mıyız? Maçı bir de 3-2 alınca hem Bursa hem de A.gücü ile husumet başladı.

2) Gençlerbirliği ile Ankara'da maç yaparken ve taraftarlarımız stadyumda iken sen (Ankaragüçlüler) git 26 plakalı araçların lastiklerini patlat ve camlarını kır.Sonra da Gençlerbirliği tribününe girip, Eskişehir'e küfret.

3) Bu yaşananlar üzerine sinirler gerildi. Daha önceki mesajlarımda da dediğim gibi bazı Bursaspor/Ankaragücü hayranı tribün lideri çıkıp : Biz hatalıyız. Ankaragücü'nü en iyi şekilde ağırlayacaz. Ankara ve Bursalılara birşey diye olursa karşısında bizi bulur gibi bir açıklama yaptılar. Ardından Ankaragücü taraftarlar liderleri de "Eskişehir tribün lideri bizi 10 defa aradı. Özür diledi. Bir daha böyle olaylar yaşanmayacakmış vs.." gibi açıklamalar yaptı. Bu açıklamalardan sonra taraftarımız iyice sinirlendi. Maç günü Eskişehir'e gelmeye başladılar. Yaklaşık 20 kişilik içmiş-haplanmış A.gücü taraftarı "Eskişehiri s..... .z" vs şehrin caddelerinde kolkola girerek gezneye ve küfür etmeye başlamışlar. Bizimkiler de müdahale etmiş. Bıçaklama olayına da gelince. Bıçaklanan kişi ne Ankaragücü taraftarıdır.Ne de Ankaralıdır. Hatta bu adam Bjklidir. Kişisel meseleden dolayı çıkmış olayı duyan A.G'liler hemen olaya sahip çıktılar. Bıçaklanan kişiyi A.G'li yaptılar. bunu da Türkiye'ye böyle duyurdular. Maalesef taraftar dernekleri açıklama yapmayınca da ihale Eskişehirspor taraftarına kaldı.

Ayrıca A.G taraftarı emanetsiz gelmiş diyorsunuz. Diyorum size sizi kandırmışlar. Adamlar tribüne satır sokmuşlar. bunu da söyledi mi? Bir de şu habere bakın!

Maça değil, savaşa gelmişler

http://www.kenthaber.com/Resimler/2009/11/23/AY252002_detay.jpg
Ankaragücü taraftarlarının olaylı geçen Eskişehirspor maçına gelirken yanlarında getirdiği çok sayıda bıçak, kürek ve sopa sergilendi. Döner bıçaklarının üzerine işlenen Ankaragücü yazısı ve takım amblemi şaşırttı.
Alınan bilgiye göre, Turkcell Süper Lig'in 13. haftasında dün Eskişehir Atatürk Stadı'nda oynanan ve golsüz beraberlikle sona eren Eskişehirspor ile Ankaragücü maçından önce İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şubesi görevlileri, şehir girişinde Ankaragücü taraftarlarının kontrol noktasına gelmeden otobüslerden yola attığı 4 döner bıçağı, 3 ekmek bıçağı, 2 kürek, çok sayıda demir ve ahşap sopaya el koydu. Döner bıçaklarının ikisindeki Ankaragücü yazısı ve takım amblemi dikkati çekti.

Maç öncesi ve sonrası çıkan olaylarda, 1'i ağır 4 taraftar bıçaklanmış, 2 kişi de darp neticesinde yaralanmıştı.
http://www.kenthaber.com/Resimler/2009/11/23/AY252002_01_detay.jpg http://www.kenthaber.com/Resimler/2009/11/23/AY252002_02_detay.jpg http://www.kenthaber.com/Resimler/2009/11/23/AY252002_03_detay.jpg
İHA

Yayın Tarihi : 24 Kasım 2009 Salı 13:03:01

Bir_Bilen
06.01.2010, 21:17
Beşiktaş Taraftarı ESPANA'yı Ağzı Açık İzliyor

http://www.facebook.com/#/video/video.php?v=166507458515&ref=nf

Gecekondu_Erkan
06.01.2010, 23:13
@ Bir_Bilen

sizi kandırmışlar diyosunda asıl seni kandırmışlar...

1. Bursa Bizi bağlamaz ben ankaragüçlüyüm beni sadece ankaragücü bağlar..

Bursa maçınızda ankaragücüne küfür edeceksin atkı yakacaksın ondan sonrada gençler maçında bize küfür ettiler.. bi kere şunu bi ayırt edelim biz öyle falandan filandan bi tribün değiliz öyle araba lastiği patlatacak boş otobüs taşlayacak bi tribünde değiliz yapan çoluk çocuktur.. onlarda her şehirde vardır.. ankarada yaşayanlar bilir ki Ulus Semti Kalemizdir bizim her metrekaresi ankaragüçlüdür o semtin emin olun eskişehire karşı bi düşmanlık vs vs beslenmiş olsaydı o zaman harp çıkardı o gün ankarada..

2. tatar mustafayla ankaragücü tribünlerinin arası her zaman iyi olmuştur ankaraya her geldiğinde kendisi karşılanmıştır ağırlanmıştır.. bu seneki maçtan önce 10 gün boyunca tribün liderlerimizi arayarak olay çıkmasını istemediğini dostluğun zedelenmesini istemediğini söylemiştir.. bizim de tribün olarak son 5 senedir duruşumuz bellidir bizim liderlerimizde aynı duyguları paylaşmış ve karşılıklı açıklamalar yapılmıştır..

vurulan arkadaş beşiktaşlı falan değildir öz be öz ankara çocuğudur ankaragüçlüdür tribünde omuz omuza bağırdığımız insan biliyoruz..

maç günü eskişehire sabahtan gelmiş bilmediği bi şehir olduğu için birilerine sormuş bişeyler yiyebileceğimiz bi yer varmı diye kahpelik yapacak şahıs da sölemiş şuraya git die o gittikten sonra toplamış arkasına insanları basmışlar cafeyi.. 1e 20 1e 30 artık kaç kişilerse barış abinin sölediği 20 30 civarı adam vardı.. yani öyle beşiktaşlı falan değil bu adam yapılan kahpeliği temizlemeye çalışmayın sizle alakası yoksa bireylerin yaptığı bizi bağlamaz diyin ama böle saçma sapan bi savunma yapmayın..

gelelim en önemli hususa barış abiye saldıran adam açıklamayı yapanlardan, altına imza atanlardan biri hem maçtan önce dostluk mesajları vereceksin insanlar sana güvenip tedariksiz gelecek.. sonra açıklama yapan adam tribün lideri gidecek tek yakaladığı bi adama saldıracak göğsüne satır vuracak Buna Anadoluda KAHPELİK diyolar... dediğim gibi seni bağlamaz bu sölediklerim eskişehir camiasına da bişey demiyorum....

bu yakalanan emanetler mevzusuna gelince hiç kusura bakmayın ya deplasman otobüsünde yolculuk yapmadınız ya da deplasman yapmadınız bilmediğin şehir yollar sende dımdızlak yola çıkacaksın bide yakalananlara bak 2 tane döner bıçağı vay yavrum vay harbiden ordu mühimmatı gibi....

son olarak da bu haplanmışlar lafına ayar oluyorum şehircek ayar oluyoruz hapın ne olduğunu biliyomusunuz da insanlarda haplanmış diyosunuz haplanmış adam dünyayla ilişiğini keser 3 kere yara aldıysa 3 kere yara verir.. delinin biri kuyuya taş atmış herkes peşinden koşuyo... İkinci yarıdaki maçla ilgili bişey sölemicem herşey olacağına varır

İskender66
06.01.2010, 23:17
Ankaragüçlü dostlarınız sizi yanıltmış, kandırmış.

1) Ligin 2.haftasında Bursaspor ile maç yapıyoruz, Eskişehir'de... Bursalılar her zaman ki gibi geldiler. Eskişehir'i rahat rahat gezdiler. Stadyum'dan içeri girince de başladılar küfüre. Şu işe bak. Sen geleceksin Eskişehir'e. Yiyeceksin, içeceksin, gezeceksin sonra gelip Eskişehir'e küfür edeceksin. E biz ne yapacaz? Böyle adamları bir de alkışlayacak mıyız? Maçı bir de 3-2 alınca hem Bursa hem de A.gücü ile husumet başladı.

2) Gençlerbirliği ile Ankara'da maç yaparken ve taraftarlarımız stadyumda iken sen (Ankaragüçlüler) git 26 plakalı araçların lastiklerini patlat ve camlarını kır.Sonra da Gençlerbirliği tribününe girip, Eskişehir'e küfret.

3) Bu yaşananlar üzerine sinirler gerildi. Daha önceki mesajlarımda da dediğim gibi bazı Bursaspor/Ankaragücü hayranı tribün lideri çıkıp : Biz hatalıyız. Ankaragücü'nü en iyi şekilde ağırlayacaz. Ankara ve Bursalılara birşey diye olursa karşısında bizi bulur gibi bir açıklama yaptılar. Ardından Ankaragücü taraftarlar liderleri de "Eskişehir tribün lideri bizi 10 defa aradı. Özür diledi. Bir daha böyle olaylar yaşanmayacakmış vs.." gibi açıklamalar yaptı. Bu açıklamalardan sonra taraftarımız iyice sinirlendi. Maç günü Eskişehir'e gelmeye başladılar. Yaklaşık 20 kişilik içmiş-haplanmış A.gücü taraftarı "Eskişehiri s..... .z" vs şehrin caddelerinde kolkola girerek gezneye ve küfür etmeye başlamışlar. Bizimkiler de müdahale etmiş. Bıçaklama olayına da gelince. Bıçaklanan kişi ne Ankaragücü taraftarıdır.Ne de Ankaralıdır. Hatta bu adam Bjklidir. Kişisel meseleden dolayı çıkmış olayı duyan A.G'liler hemen olaya sahip çıktılar. Bıçaklanan kişiyi A.G'li yaptılar. bunu da Türkiye'ye böyle duyurdular. Maalesef taraftar dernekleri açıklama yapmayınca da ihale Eskişehirspor taraftarına kaldı.

Ayrıca A.G taraftarı emanetsiz gelmiş diyorsunuz. Diyorum size sizi kandırmışlar. Adamlar tribüne satır sokmuşlar. bunu da söyledi mi? Bir de şu habere bakın!

Maça değil, savaşa gelmişler

http://www.kenthaber.com/Resimler/2009/11/23/AY252002_detay.jpg
Ankaragücü taraftarlarının olaylı geçen Eskişehirspor maçına gelirken yanlarında getirdiği çok sayıda bıçak, kürek ve sopa sergilendi. Döner bıçaklarının üzerine işlenen Ankaragücü yazısı ve takım amblemi şaşırttı.
Alınan bilgiye göre, Turkcell Süper Lig'in 13. haftasında dün Eskişehir Atatürk Stadı'nda oynanan ve golsüz beraberlikle sona eren Eskişehirspor ile Ankaragücü maçından önce İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şubesi görevlileri, şehir girişinde Ankaragücü taraftarlarının kontrol noktasına gelmeden otobüslerden yola attığı 4 döner bıçağı, 3 ekmek bıçağı, 2 kürek, çok sayıda demir ve ahşap sopaya el koydu. Döner bıçaklarının ikisindeki Ankaragücü yazısı ve takım amblemi dikkati çekti.

Maç öncesi ve sonrası çıkan olaylarda, 1'i ağır 4 taraftar bıçaklanmış, 2 kişi de darp neticesinde yaralanmıştı.

http://www.kenthaber.com/Resimler/2009/11/23/AY252002_01_detay.jpg http://www.kenthaber.com/Resimler/2009/11/23/AY252002_02_detay.jpg http://www.kenthaber.com/Resimler/2009/11/23/AY252002_03_detay.jpg
İHA

Yayın Tarihi : 24 Kasım 2009 Salı 13:03:01

Bilgilendirmeniz için teşekkürler. Bunları bilmiyordum. İnşallah bu tür olaylar ve bu tür görüntüler birdaha hiç bir şehirde ve hiç bir stadda yaşanmaz. Spor; barış, dostluk ve kardeşliktir.

MuratJ
07.01.2010, 00:05
Bir numaradır Eses taraftarı.

Bir_Bilen
07.01.2010, 00:59
@ Gecekondu_Erkan

1. Bursa seni kişisel olarak bağlamayabilir.Ancak Bursa'ya veya Ankaragücü'ne bir laf vs. oldu mu iki tarafta kendine yapılmış gibi davranır ve karşılık vermek ister, verir. Yani seni bağlamayabilir ama tribününü bağlar. Bursa'nın olduğu yerde A.Gücü diye bağırılır. A.Gücü'nün olduğu yerde Bursa diye bağırılır. Bursalılar bile A.Gücü maçından sonra bizi beklediklerini söylüyorlar. Gerisini sen anla artık...

2. Adamınızı bıçaklayan, atkınızı yakan Eskişehirsporlu oluyorda, Eskişehirsporluların arabalarının camlarını kıran, lastiklerini patlatanlar, TSYD turnuvasında bile küfredenler Ankaragüçlü değilde birkaç çocuk mu oluyor? İşinize geleni kabul edip işinize gelmeyeni kabul etmiyorsunuz. Dimi?

3. Bıçaklama olayını hiçbir gerçek Eskişehirsporlu tasvip etmiyor. Etmez de. Bir futbol maçı için bir insanın canına kastetmek ne demek? Bırakın taraftarlığı insanlığa aykırı birşey bu... Bu bir münferit olaydır. Bunu tüm Eskişehirspor camiasına ve topluluğuna mal edemezsiniz. O taraftara Stadyum'da ki 15 bin taraftar saldırsın. tamam bunu Eskişehirsporlular yaptı diyebilirsiniz. Ama münferit bir olayı saptırarak tüm Eskişehirspor camiasını hedef alamazsınız.

4. Böyle kara bir olayı asla savunmayız. Ortada olan bir insan canıdır. Bu A.Güçlü olsun, Esesli olsun, Bursalı olsun, Tsli olsun, Bjkli olsun vs... insandır İnsan. Sanmayın ki Eskişehirspor taraftarı bu bıçaklama olayı ile övünüyor. Caka satıyor. Böyle birşey yok. Suçlu kişi yakalanmıştır. Adam öldürmekten yargılanacaktır. Allah'ta belasını versin. Bir insanın canına kastederek koca bir şehre düşman kazandırdı ya kendi canıda aynı ıstırabı yaşasın.

5. Beşiktaş olayına da gelince : tanıdık bir arkadaş, bıçaklanan kişinin kuzeni olduğunu ve koyu bir beşiktaşlı ve orada tesadüfen bulunduğunu söyledi. Ancak daha fazlasını araştıramadık.

6. Ben daha önce birkaç deplasmana gittim. Bir önceki sayfaya bakarsan orada bir oluşum var. ÜniESES oluşumu.. Deplasmanlara ÜniESES ile gittim. Bu organizasyonlarda alkol sigara yasaktır. Bırakın bıçağı, çakmak bile bulunmaz (kimi durumlarda) Türkiye'nin en temiz deplasman yolculuğunu ÜniESES yapar. Ben bunlarla gittim. Ama birkere de taraftar otobüsü ile gittiğimde bazı şeylere rastladım. bunu da kesinlikle tasvip etmiyorum. Sen(siz) her deplasmana o aletler ile gidiyorsanız asıl amacınızın maç olmadığını gösteriyorsunuz..

7. İkinci yarıda ki maçı bende merak ediyorum. Şimdi Ankaragüçlüler ilk maçtaki olaylardan dolayi bir intikam duygusuna kapıldılar. İkinci maçta kendilerinde bir hak görüyorlar. Şimdi o maçta da olay çıkacağı kesin. Birisine birşey olsa mutlu mu olunacak? Birisi ölse zafer mi kazanılmış olacak? Neyin faydası sağlanacak? Bir Güçlü'ye yada Esesli'ye birşey olsa hiçkimse ağlamaz. Yalnız analar ağlar. İnşallah üzücü bir olay yaşanmaz da Analar ağlamaz. İnsan hayatının rövanşı olmaz...

Bir_Bilen
07.01.2010, 18:48
Eskişehir’e Yapılacak Olan 33 Bin Kişilik Yeni Stadyumun Protokolü İmzalandı.

2016 Avrupa Futbol Şampiyonasına aday olan ülkemiz ve bu şampiyonada ev sahipliği yapacak olan illerden olan Eskişehir’e yapılacak olan 33 bin kişilik yeni stadyum ve ev sahibi şehir anlaşması Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen ve Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal tarafından valilik makam odasında imzalandı. Eskişehir’e yeni yapılacak olan stadyumun sevindirici bir haber olduğunu belirten Vali Mehmet Kılıçlar, Avrupa 2016 Futbol Şampiyonası’nın yapılacağı iller arasında Eskişehir’in de bulunmasının hepimize çok büyük bir sorumluluk yüklediğini söyledi. Vali Mehmet Kılıçlar, bu organizasyon için valilik olarak üzerlerine düşen her konuda desteği vereceklerini ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ise Muttalip bölgesinde yapılması planlanan yeni stadyumun kentte büyük bir hareketlilik getireceğini söyledi. Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, 33 bin kişilik ve yaklaşık 80 Milyon Euro’ya mal olacak yeni stadyumun yapılacak olmasının bütün Eskişehirspor taraftarını heyecanlandırdığını söyledi. Başkan Ünal, “Bu projeye destek veren Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Sayın Faruk Nafız Özak’a, TFF Başkanımıza, Sayın Valimize ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederim.” dedi.

http://www.eskisehir.gov.tr/images/stories/haberler/931-t/0.JPG

Kaynak : Eskisehir.gov.tr

Koray
07.01.2010, 21:14
Bir_Bilen(adını bilmiyorum) biz sizin şuanki durumunuzdan geçeli 4-5 sene oldu Allah sabır versin diyorum şimdiden :)

Daha çok böyle masa başında fotolar, Yöneticilerin elinde stad resimleri göreceksiniz :)

Emre B.
07.01.2010, 22:02
Bir_Bilen(adını bilmiyorum) biz sizin şuanki durumunuzdan geçeli 4-5 sene oldu Allah sabır versin diyorum şimdiden :)

Daha çok böyle masa başında fotolar, Yöneticilerin elinde stad resimleri göreceksiniz :)

Daha bunun fizibilite çalışmaları var :D.Allah'tan sizin orda deniz yokta balıkçı teknesiyle fizibilite çalışmasına çıkmıyolar.

Bir_Bilen
08.01.2010, 00:09
Arkadaşlar,

Bu işin içinde Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen var. Eskişehir Büyükşehir Belediye başkanıdır kendisi :) Stadyum'u da içine alacak bir spor köyü kuracaktır. Projesi bile hazır. Yani hali hazırda böyle bir projesi vardı. Büyükerşen'i tanımadığınız için böyle konuşuyorsunuz. Bu adam yapar. Bizde onun için bu projeye inanıyoruz. Yoksa bizim başkan her ara transfer döneminde Eskişehirspor'a dünya yıldızı getireceğini söylüyor:D Ama Büyükerşen başka birisi... Eskişehir'de 1999 yılından itibaren başkanlık yapıyor. Bu 3.dönemi... Adam Eskişehir'e deniz getirdi. Ayrıca yaptığı gölet ile Eskişehir'in su sıkıntısı olmamasını sağladı. Bu gölet ayrıca Türkiye ve Dünya Kano şampiyonalarına ev sahipliği yapıyor. Açık Öğretim'i kurdu. TRT'nin kurulmasında ve büyümesinde büyük pay sahibi... Arkadaşları ile birlikte kanlarını satarak Eskişehir'de Tiyatro kurdu. Yani bu adamın elinden birşey kaçmaz :cool:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Y%C4%B1lmaz_B%C3%BCy%C3%BCker%C5%9Fen

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalHaberDetay&Date=&ArticleID=946952

http://www.eskisehir-bld.gov.tr/bilimparki.php
http://www.eskisehir-bld.gov.tr/odunpazarievleri.php
http://www.eskisehir-bld.gov.tr/kentpark.php

Erkin
08.01.2010, 01:38
Buyukersen'in bu projenin yapilmasi icin elinden geleni yapacagina inaniyorum, ne kadar aktif bir baskan oldugunu zaten bilmekteyiz ;)
Bizde o kadar tablolarla bilmem nelerle gezdiler guya sirketlerle anlastilar sonra olimpiyat olayi cikti ortaya devletten sahil yasasi, odenek, karar cart curt derken is tam yalana dondu.. Eskiden ayda 1 falan aciklama yaparlardi simdi onu da yapmiyorlar :)

Burçak
10.01.2010, 02:28
geçen tv de zaping yaparken febe tv de eskişehir lafları geçiyordu.
nediyorlar diye baktım.
Fb tv Eskişehirde bir okulda çocukları fenerbahçe diye tezahurat yaptırıp forma hediye ediyordu.
hadi onlar çocuk anlamadı.
böyle birşeye yetkililer nasıl izin verdiler şaşırdım..

Bir_Bilen
10.01.2010, 12:50
nediyorlar diye baktım.
Fb tv Eskişehirde bir okulda çocukları fenerbahçe diye tezahurat yaptırıp forma hediye ediyordu.

Evet. Bizim forumlara da aynı dakikalarda düştü. Eskişehir'in Mahmudiye ilçesine gitmişler. Amaçları belli : bir feneriumlarının bile bulunmadığı ve şampiyonluk kutlamalarının yapılamadığı Eskişehir'de kaleyi içten fethetmek...

Bunları Eskişehir merkezde yapabilmeleri mümkün değil.. O yüzden bir ilçeyi seçmişler. Maalesef merkez ile ilçe arasında ki bağ zayıf kalıyor. Bundan da yararlanarak böyle bir işe kalkışmışlar. ama çok yakında bu kişilere yaptırım olacaktır. Mesela Eskişehir'de fbliler derneği yok sanıyorduk. Adam eczanesinden bu işi yürütüyormuş. Yani eczaneyi işletiyor aynı zamanda fbliler derneğini yönetiyormuş. Hiçbir yerde tabeladır veya bayrak vs.. yok. O yüzden farkedilmesi zor oluyor. Bunlar da böyle saklanarak yaşayan bir tür :) Tasvip etmiyorum ama iki ay önce fb-gs maçının veren bir işletme caddeye fb bayrağını astığı için birkaç kişi tarafından bıçaklandı. Durum o yani ...

Yani şuan Eskişehir uyanmış durumda... Kaleyi fethettirmeyeceğiz...

Hemen bu olayın üzerine "O Köy Bizim Köyümüzdür" kampanyası başlatıldı.
http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=2745

Malum olayın duyurulması
http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=2744

Bir_Bilen
10.01.2010, 13:07
Maç saat 20:30'da TRT 1'de:) Yayın 19:50'da başlayacaktır

Muhtemel maç kadromuz;

http://img254.imageshack.us/img254/5363/esesh.jpg http://img710.imageshack.us/img710/9310/ssad.jpg

Bir_Bilen
10.01.2010, 22:42
Fener mağlubiyeti ile yine 0 çektik. Bundan sonra yapacağımız Altay ve Tokatspor maçlarını kazanmamız gerekiyor. Fenerbahçe'nin de Antalya'yı yenmesi ve Antalya'nın Altay maçında takılması gerekiyor.

İşimiz mucizeye kaldı...

M.S.SOFU
10.01.2010, 23:56
yapma es-es yahu.
fener yattı es-es oynadı
penaltı olmasaydı fener yenemezdi.

Harun-61
11.01.2010, 00:31
ahhh Ivesa ahhh !

T.B_1461
11.01.2010, 00:37
Fener top oynamadan 3 puan aldı. Yazık oldu Eskişehir'e.

28TS61
11.01.2010, 00:56
burak yilmazda futbolcu diye geciniyor. ilk yari atsaydi birini yeterdi.
fener top oynamadan maci kazandi.

Fatih BALTA
11.01.2010, 04:09
Burak evlere şenlik.
Kaleci çok acemice bir penaltıya sebebiyet verdi.
İşi zora soktu Es Es.Bu saatten sonra gruptan zor çıkarlar.

Emirhan Çorumlu
11.01.2010, 04:24
Burak evlere şenlik.
Kaleci çok acemice bir penaltıya sebebiyet verdi.
İşi zora soktu Es Es.Bu saatten sonra gruptan zor çıkarlar.

Evet bende katiliyorum...
FB nin cikmasi yüksek ihtimaldi 2. olarakda Antalya / Eses di ama Antalya esesi yendigi icin 6 puanlik macta gruptan cikmaya daha yakin... eger bir aksilik olmazsa ozaman fb ve antalya cikar...

bizim gruptada öyle... denizli bld ve ordu cikamaz... gsin cikmasi büyük ihtimal cünkü neyazikki 6 puanlik macta yenildik... geriye birtek ankaragücü kaliyor ve biz kaliyoruz... ankaragücünü mutlak yenersek insallah bir problem olacagini zannedmiyorum... =) yani carsamba dananin kuyrugu kopacak bizim grupta büyük ihtimal... =) ankaragücünün kadrosu iyi olabilir nede olsa 2 takim birden :P ama yine biz rahat 2 veya 3 gol atarak yeneriz diye düsünüyorum... =) özellikle bmn ankaranin destegilye diye düsünüyorum... =)

Faik Yılmaz
11.01.2010, 08:19
Burak ilk yarıda işi bitirebilirdi....

Hakem maç boyu yumruk diresek çalışan Bilicayı görmrzden geldi....

İveşanın da hatası gelince yenilgi kaçınılmaz oldu....

Eskişehirin iyi bir forvete ihtiyacı var......

bordo-mavii
11.01.2010, 17:57
eskişehir başkanının yerinde olsam burak yılmaz'ı bir saniye daha o kulüpte tutmazdım. kaleci volkan demirel'i efsane yaptı adam resmen.ama tabi durmadan kalecinin üstüne atarsa topu volkanıda efsane yapar,bende kalede olsaydım benimde üstüme doğru atsaydı topu bende tutardım ekstra birşey yapmana gerek yok böyle kazma bir futbolcu varsa karşında.yazık cidden...

Bir_Bilen
12.01.2010, 16:36
Taraftarımız Fenerbahçe maçında yönetime manalı bir tepki verdi.

Biz taraftar değilmiyiz?
Sagılacak inekmiyiz?
5 ay kaldı kongreye
Çeki düzen ver kendıne..

http://www.youtube.com/watch?v=7iHDRS0aPBQ

M.S.SOFU
12.01.2010, 19:14
Taraftarımız Fenerbahçe maçında yönetime manalı bir tepki verdi.

Biz taraftar değilmiyiz?
Sagılacak inekmiyiz?
5 ay kaldı kongreye
Çeki düzen ver kendıne..

http://www.youtube.com/watch?v=7iHDRS0aPBQ
iyi koymuşlar lafı....

kongre yaklaşınca biz de kullanalım bunu :)

Bir_Bilen
13.01.2010, 00:00
iyi koymuşlar lafı....

kongre yaklaşınca biz de kullanalım bunu :)

Evet. Gerçekten çok orjinal bir tezahürat olmuş. Artık maçlarımızda sıkça duyacağız :)

Tezahüratta takım ismi geçmediği için kullanılabilir.

Bir_Bilen
13.01.2010, 16:40
Fırtına Es-Es: 0-5

Ziraat Türkiye Kupası A Grubu 3. hafta maçında Eskişehirspor deplasmanda, Altay'ı 5-0 mağlup etti. İzmir Alsancak Stadı'nda oynanan ve ilk yarısı da konuk ekibin 3-0'lık üstünlüğü ile sona eren karşılaşmada Es-Es'in golleri 44 ve 63. dakikalarda Koray, 32. dakikada Volkan Yaman, 41. dakikada Bülent Kocabey ile 54. dakikada Ümit Karan'dan geldi. Gruptaki ilk iki maçını kaybeden Eskişehirspor bu galibiyetle 3 puanı hanesine yazdırırken gruptan çıkma şansını az da olsa sürdürdü. Altay ise ikinci maçı sonrasında da puanla tanışamadı.
MAÇTAN DAKİKALAR (İLK YARI)
32. dakikada gelişen Eskişehirspor atağında, Bülent'in ara pasında, süratle rakip ceza alanına giren Volkan Yaman, sol çapraz pozisyonda yaptığı sert vuruşla topu ağlara yolladı: 0-1.
41. dakikada fark ikiye çıktı. Bülent Ertuğrul'un sağ kanattan ceza alanı önüne gönderdiği topu, ileri çıkan kaleci Kılıçarslan uzaklaştırmak istedi. Kılıçarslan'ın dokunamadığı topu önünde bulan Bülent Kocabey, plase bir vuruşla meşin yuvarlağı boş kaleye gönderdi: 0-2.
44. dakikada Altaylı savunma oyuncularının ofsayt beklentisiyle duraklamasından yararlanan Koray, kale önünde buluştuğu topu dönerek yaptığı sert vuruşla ağlarla buluşturdu: 0-3.
İlk yarı Eskişehirspor'un 3-0 üstünlüğü ile sona erdi.
MAÇTAN DAKİKALAR (İKİNCİ YARI)
54. dakikada Altay ceza alanı içinde oluşan karambolde Kılıçarslan'dan seken topu, kale önündeki Ümit Karan ağlara gönderdi: 0-4
63. dakikada Bülent Kocabey'in sağdan getirip ceza alanına gönderdiği topa dokunan kale önündeki Koray, kendisinin ikinci, takımının beşinci golünü kaydetti: 0-5
68. dakikada Altay'dan Musa Çağıran'ın ceza alanı dışından attığı sert şutta, kaleci Ivesa topu kontrol etti.
75. dakikada süratle rakip ceza alanına giren Burak'ın yerden attığı şutta top direkten döndü.
Karşılaşma Eskişehirspor'un 5-0 üstünlüğü ile sona erdi.
Stat: Altay Alsancak
Hakemler: Gökhan Güneşer, Muhittin Gürses, Mehmet Şahan Yılmaz
Altay: Kılıçarslan, Ercan, Mehmet Budak, Yiğitcan, Mesut, Alp (Dk. 46 Musa Sinan ), Eyyüp Hasan, Cenk Ahmet, Musa Çağıran, Şehmus (Dk. 57 Burak ), Molina (Dk. 72 Metin )
Eskişehirspor: Ivesa, Bülent Ertuğrul (Dk. 46 Veysel ), Nadareviç, Sezgin (Dk. 76 Vucko ), Volkan Yaman, Ragıp, Alper, Koray (Dk. 71 Murat Önür ), Bülent Kocabey, Adem, Ümit Karan
Goller: Dk. 32 Volkan Yaman, Dk. 41 Bülent Kocabey, Dk. 44 ve Dk. 63 Koray, Dk. 54 Ümit Karan (Eskişehirspor)
Sarı Kart: Dk. 37 Volkan Yaman (Eskişehirspor)

13.01.2010

Kaynak : Sporx.com ve Ajanslar

Bir_Bilen
15.01.2010, 09:37
Yeni transferimiz :

Jaycee John Akwani Okwunwanne

Bu sezon ki performansı : Ligde 16 maçta 8 golü var.

Takımı Mouscron finansal kriz nedeniyle iflas etti. Ve oyuncu boşa çıktı. 43 defa da Bahreyn forması giydi. Oyuncu şuan Eskişehir'de ve her konuda anlaşıldı...

http://img85.imageshack.us/img85/1289/jaycee.jpg

Hüseyin İlkin
15.01.2010, 09:44
Hayırlı olsun.

futbalski60
15.01.2010, 15:35
Jaycee Belçika'da iyi işler yapmıştı buraya da ayak uydurursa yararlı olur Eskişehirspor'a.

Ali Tunahan Güllü
15.01.2010, 16:11
Hayırlı olsun...

Serdar Şahin
15.01.2010, 16:13
hayırlı olsun es es e

Anıl Caner
15.01.2010, 16:14
Bir Bilen transfer kesinleşti mi emin misin?

Şuayip Aydın
15.01.2010, 16:21
hayırlı olsun es es

Bir_Bilen
15.01.2010, 16:40
Bir Bilen transfer kesinleşti mi emin misin?

Evet kesinleşti. Bugün protokol imzalandı. Resmi imza ise yarın :)

danger00
15.01.2010, 16:43
Hayırlı olsun ESES e.
Tipi Youlayı anımsattı, inşallah huyu benzemez diyelim :)

Bir_Bilen
15.01.2010, 21:06
Sezer Öztürk ile de anlaşmışız.

Kaynak : Lig TV

Mira_61
15.01.2010, 21:06
Hayırlı olsun.:)

Koray
15.01.2010, 21:36
İyi transferler yapıyor Eskişehir Sezer haberide doğruysa...

Yanlız belirtmeden geçemeyeceğim febe'den Gökhan'a karşılık aldığımız 3.500 milyn euro + Burak transferi için, Burak'a karşılık Engin'i istemiş Rıza Çalımbay baya komiğime gitti, biz istemiyoruz Burak falan sizde kalsada olur :)

Ayrıca bu transferler yetmez özellikle defansa takviye yapması lazım Eskişehir'in, çok yetersiz kadrosu var bence, bunu şimdi mi yaparlar sezon sonu mu yaparlar bilemeyeceğim...

Cengiz Çubukcu
15.01.2010, 21:37
Sezer Öztürk ile de anlaşmışız.

Kaynak : Lig TV

eğer gelirse size ilaç olur ...yoksa 2. devre işiniz zor...

OLCAY ÇAKIR
15.01.2010, 21:46
Burak kalsın ESES de...

En az 1 milyon euro..

Yada 2 diyelim..

Kalsın faydalı olsun...

MuratJ
15.01.2010, 22:46
Rıza hoca yavaş ol biraz. Engin falan olmazsa beklermişiz bilmem ne!

Bir_Bilen
15.01.2010, 23:02
Rıza hoca yavaş ol biraz. Engin falan olmazsa beklermişiz bilmem ne!

Rıza Hoca Engin'i devre arası istiyor.Yani TS Burak'ı devre arası isterse, bizde Engin'i istiyoruz diyor. Eskişehirspor'un izni olmadan devre arası gitmesi mümkün değil :cool:

Hüdai Pervaneli
15.01.2010, 23:14
Rıza Hoca Engin'i devre arası istiyor.Yani TS Burak'ı devre arası isterse, bizde Engin'i istiyoruz diyor. Eskişehirspor'un izni olmadan devre arası gitmesi mümkün değil :cool:

Bizimde Acelemiz yok

Bir_Bilen
15.01.2010, 23:19
Yarın Jaycee John ve Sezer Öztürk ile sözleşme imzalayacağız. Yarın ki imza sayısı 4'e çıkabilir. Yani iki oyuncu ile daha imzalayabilirz.. Bekliyoruz...

Sefa
15.01.2010, 23:30
Bizimde Acelemiz yok
Hiçç :)

Mümkünse sizde kalsın ebediyen :D Mehmet Yılmaz'ı alırım daha iyi :cool:

Bir_Bilen
15.01.2010, 23:38
Mehmet Yılmaz'ı alırım daha iyi :cool:

Burak Yılmaz + Ümit Karan'ı veririz, Mehmet Yılmaz'ı asla:cool: Siz bu adamı nasıl yolladınız? Böyle mücadele eden adam görmedim ( Bülent Ertuğrul var birde)

/_!mmortalTs_\
15.01.2010, 23:45
Burak Yılmaz + Ümit Karan'ı veririz, Mehmet Yılmaz'ı asla:cool: Siz bu adamı nasıl yolladınız? Böyle mücadele eden adam görmedim ( Bülent Ertuğrul var birde)
Umut ne işe yarıyo ? :cool: :)

Sefa
16.01.2010, 00:25
Mehmet Yılmaz kendi ayrılmak istedi.. Forma şansı pek bulamıyordu ama oynadığında elinden geleni yapıyordu..

Yinede Mehmet Yılmaz çok sevdiğim bir futbolcu.. Hayranıyım yani.. :)

Bir_Bilen
16.01.2010, 11:30
Sezer Öztürk Eskişehirspor'da..... :alkış::alkış::alkış:

Oyuncu ile 2.5 yıllık anlaşma yaptık:cool:

Eren Karaahmetoğlu
16.01.2010, 11:59
Hayırlı olsun Eskişehir'e. Umarım yeni transferleriniz hepsi kolayca uyum sağlar ve zirveye oynayacak duruma gelirsiniz. Sezer Öztürk iyi transfer. Diğer aldığınız oyuncuyu tanımıyorum ama oldukça teknik bir oyuncu galiba. Disiplin problemi yoksa faydalı olacaktır. Tekrar hayırlı olsun.:)

Enes Başkaya60
16.01.2010, 13:58
Sezer hayırlı olsun Es Es'e...

yozgatlı1910
16.01.2010, 15:18
eskişehire messi gelse bildiğimiz eskişehir işte

Bir_Bilen
16.01.2010, 15:33
eskişehire messi gelse bildiğimiz eskişehir işte

Ankaragücü'ne messi gelse başka Ankaragücü mü olacak?

Koray
16.01.2010, 15:36
Ankaragücü-Eskişehir tartışmalarınızı başka sitede yapın...

Bir_bilen cevap verdiğin kişi Trabzonspor'lu değil Ankaragüçlü.

Cengiz Çubukcu
16.01.2010, 15:37
sevgili bir_bilen es es forması netten satılıyor mu ve kaç para?

Bir_Bilen
16.01.2010, 15:45
Ankaragücü-Eskişehir tartışmalarınızı başka sitede yapın...

Bir_bilen cevap verdiğin kişi Trabzonspor'lu değil Ankaragüçlü.

Sadece Eskişehirspor'a yöneltilen sorulara cevap verdim. Tartışma söz konusu değil:ok

OLCAY ÇAKIR
16.01.2010, 15:47
Bir Bilen, bence o mesajını düzelt.!

Bir_Bilen
16.01.2010, 15:47
sevgili bir_bilen es es forması netten satılıyor mu ve kaç para?

Maalesef netten satış yok. Ama http://esstore.blogspot.com/ sitede ki arkadaşlar hayrına şehir dışından isteyenlere store'dan alıp, kargo ile gönderiyorlar...

Bir_Bilen
16.01.2010, 15:48
Bir Bilen, bence o mesajını düzelt.!

Hangi mesajı mı?

Mustafa Yüksek
16.01.2010, 15:51
http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=2924564&postcount=671

bu mesajını mesela..

Koray
16.01.2010, 15:52
Orda örnek verdiğin takım Trabzonspor değil Ankaragücü olmalıydı, onu demek istiyor Olcay abi...

Bizi niye araya katıyorsun ki ?

Bir_Bilen
16.01.2010, 15:56
Orda örnek verdiğin takım Trabzonspor değil Ankaragücü olmalıydı, onu demek istiyor Olcay abi...

Bizi niye araya katıyorsun ki ?

Pardon. Ben mesajı yazan kişinin Trabzonsporlu olduğunu sandım. Profiline de dikkat etmemiştim. Şimdi düzeltiyorum:)

OLCAY ÇAKIR
16.01.2010, 16:03
Bu arada Bir Bilen; Trabzonspor'a Messi gelmez... ,de hadi geldi diyelim, o başka bişey olur..

Farklı olur..

Bunuda unutmadan, burdaki hoşgörü ve kendini ifade etme özgürlüğünün de farkına varmanı tavsiye ediyorum..!

Şimdi, diğer yozgatlı10 ile tartışmanıza kaldığınız yerden ve seviyeden devam edebilirsiniz.

Anlatabildim umarım..?

yozgatlı1910
16.01.2010, 16:10
Bu arada Bir Bilen; Trabzonspor'a Messi gelmez... ,de hadi geldi diyelim, o başka bişey olur..

Farklı olur..

Bunuda unutmadan, burdaki hoşgörü ve kendini ifade etme özgürlüğünün de farkına varmanı tavsiye ediyorum..!

Şimdi, diğer yozgatlı10 ile tartışmanıza kaldığınız yerden ve seviyeden devam edebilirsiniz.

Anlatabildim umarım..?
boşver abi karşımda tartışacak birini göremiyom,

Bir_Bilen
16.01.2010, 16:26
Bu arada Bir Bilen; Trabzonspor'a Messi gelmez... ,de hadi geldi diyelim, o başka bişey olur..Farklı olur..

Anlatabildim umarım..?

Burada ki mesajlarımın hiçbirisinde hoşgörü veya saygı kurallarının dışına çıkmadım. Açıkçası tavsiyenizi Ankaragüçlü arkadaşa yapmanız, daha doğru olurdu!

Messi olayına da gelince; TS'ye gelse farklı olur. Es Es'e gelirse, olmaz.Sizin yorumunuza göre Eskişehirspor sıradan bir kulüp... Messi'de gelse farketmez dimi? Bunu hangi gerekçeye dayandırarak yapıyorsunuz?

Cengiz Çubukcu
16.01.2010, 16:39
Sevgili kardeşim Bir_bilen Eskişehirde nerde oturuyorsun? bir haftasonu gelsem beni maça götürür müsün?

Bir_Bilen
16.01.2010, 16:44
Sevgili kardeşim Bir_bilen Eskişehirde nerde oturuyorsun? bir haftasonu gelsem beni maça götürür müsün?

Cengiz abi,

Merkez'e yakın sayılırım. Ben şuan KPSS'ye hazırlanıyorum. Bu yüzden fazla boş zamanım yok. Ancak siz geleceğiniz zaman haber verin. O gün boş olursam beraber gidebiliriz. Yada arkadaşlarıma söylerim. Bir şekilde hallederiz. Geleceğiniz zaman haber verin:)

Koray
16.01.2010, 16:47
Bir_Bilen kardeşim sen zaten seviyeli olmasan bu sitede olamazdın, saygılı bi kişi olmasan mesela ben bu başlığa girip senin mesajlarını takip etmem...

Ne demek istediğimi anlamışsındır sanırım :)

İki takım taraftarıda karşı takımın başlığına girmesin bi zahmet, bu AG içinde geçerli ES ES içinde :)

Bir_Bilen
16.01.2010, 16:50
boşver abi karşımda tartışacak birini göremiyom,

Hadi ya! Bak üzüldüm şimdi. 1- 1.5 TL'lik biletleri dahi protesto eden bir takımın taraftarları(!) ile tartışma şansını kaybettim.

Karşında tabiki tartışacak birisini göremezsin. Çünkü sikletlerimiz farklı...

Bir_Bilen
16.01.2010, 17:00
Bir_Bilen kardeşim sen zaten seviyeli olmasan bu sitede olamazdın, saygılı bi kişi olmasan mesela ben bu başlığa girip senin mesajlarını takip etmem...

Ne demek istediğimi anlamışsındır sanırım :)

İki takım taraftarıda karşı takımın başlığına girmesin bi zahmet, bu AG içinde geçerli ES ES içinde :)

Mesajını aldım, Koray kardeşim:) Teşekkür ederim...

Olcay Çakır abimiz "hoşgörü ve kendini ifade etme özgürlüğünün de farkına var" demiş. Ona istinaden söylemiştim. Sen de yazılarımı takip ettiğin için beni biliyorsun.

Başka bir takımın sayfasına giripte tahrik edici bir mesaj yazmadım, yazmam da! Sadece Eskişehirspor sayfasına yazılmış olan cevaba karşılık verdim.

Bir_Bilen
16.01.2010, 17:27
Sezer Öztürk ve Jaycee John'un karşılama töreni...

http://www.facebook.com/profile.php?v=wall&id=745862621#/video/video.php?v=255507197621&ref=mf

Karşılama töreninde futbolcuların açıklamaları....

Karşılama töreninde Sezer'in açıklamaları...

Sezer Öztürk : Öncelikle buraya geldiğim için çok mutluyum. Bu büyük taraftara bu büyük camiaya inşallah layık olurum. Başkanımıza da çok teşekkür etmek istiyorum. Kendini çok fazla çaba sarfetti. Zaten başkan biliyor "Eskişehir" benim ilk tercihimdi.

Jaycee John : Bugün geldiğim ilkgün ve çok mutuluyum. Bütün taraftarları en kısa süre içerisinde mutlu edeceğim, bütün taraftarları... Teşekkür ederim.

Ben gidemedim. Gerçi 5 dakikalık mesafedeydi ama ... Arkadaşlarımın çektikleri fotoğrafları ekliyorum...

http://img43.imageshack.us/img43/7458/dsc03424k.jpg

http://img130.imageshack.us/img130/5214/dsc03398m.jpg

http://img218.imageshack.us/img218/7493/dsc03428u.jpg

http://img101.imageshack.us/img101/3189/grnt021k.jpg (http://img101.imageshack.us/i/grnt021k.jpg/)

VEEE KARAmelaaa
http://img168.imageshack.us/img168/4825/grnt018v.jpg (http://img168.imageshack.us/i/grnt018v.jpg/)

Burçak
16.01.2010, 17:44
yanlız video da başkana sordular ki yabancı için kaç numara giyecek
21 numara dedi. biriside ama 21 i kocabey giyiyor diyince,
haa öylemi diyerek başka bir numara ayarlarız gibi bişiler dedi :D

Bir_Bilen
16.01.2010, 17:49
yanlız video da başkana sordular ki yabancı için kaç numara giyecek
21 numara dedi. biriside ama 21 i kocabey giyiyor diyince,
haa öylemi diyerek başka bir numara ayarlarız gibi bişiler dedi :D

Evet. 21 numarayı Bülent Kocabey giyiyor dediler. Başkan da "Onu hallederiz" dedi. Sezer de kendini tutamadı, güldü.

Bizim başkan böyle işte:D Kurumsal bir başkan değil:eek: Ümit Karan'ın imza töreninde de "Ümit'le balık resturantına gittik. Balık yedik, orada anlaştık" demişti:D

esirgolge
16.01.2010, 17:57
Kardes takim Eskisehirspora yeni oyuncular hayirli olsun.Özellikle Sezer mac eksikligini giderdigi taktirde Eskisehirspora cok katkilari olacagini düsünüyorum ,keske biz alsaydik ama en azindan yabanciya gitmedi :)

Miraç Atalay Çiftçi
16.01.2010, 17:59
Eskişehir Sezer'i alarak güzel bir iş yaptı. Ama lütfen Burak'ı da göndermeyin olur mu? Lütfen.

Bir_Bilen
16.01.2010, 18:11
Kardes takim Eskisehirspora yeni oyuncular hayirli olsun.Özellikle Sezer mac eksikligini giderdigi taktirde Eskisehirspora cok katkilari olacagini düsünüyorum ,keske biz alsaydik ama en azindan yabanciya gitmedi :)

Teşekkürler:) İlk yarı fazla oynama şansı bulamadı. Umarım kendisini hazırlamıştır (Antremanlar ile) İyi işler yapacağına ben de inaniyorum.

Bir_Bilen
16.01.2010, 18:11
Eskişehir Sezer'i alarak güzel bir iş yaptı. Ama lütfen Burak'ı da göndermeyin olur mu? Lütfen.

Valla o size bağlı. Verirsiniz Engin'a alırsınız Burak Yılmaz'ı :D

Emre B.
16.01.2010, 18:30
Valla o size bağlı. Verirsiniz Engin'a alırsınız Burak Yılmaz'ı :D

Aman Burak bizden uzak dursun.

M.S.SOFU
16.01.2010, 19:21
es-es iyi transfer yaptı
özellikle sezer transferi ilaç gibi gelir
ama sezerin attığı toplara kim koşacak
mevcut forvetlerle olmaz gibi geliyor bana
ben ümit karanı beğenmiyorum bir izleyici olarak
youla problem yaşadı
zor düzelmesi
burak yılmaz konusuna girmiyorum
alsın batuhanı es-es
iyi oluyordu es-es--batuhan işbirliği
hem türk futbolu kazanmış olur.
hem es-es
zannedersem taraftarda batuhanı seviyor

Özkan
16.01.2010, 19:33
Burası Trabzonspor taraftârına âit ve siz de misâfirsiniz. İki kişi sizin evde birden bire kavgaya tutuşsa ne yaparsınız?

Bir_Bilen
17.01.2010, 00:30
nediyorlar diye baktım.

Fb'lilerin forma dağıttı o okulda karne günü ünlü sanatçi Mithat Körler ve taraftarlarımızın katılımı ile bütün öğrencilere forma dağıtalacak.

Kampanyamız ile ilgili bilgi aşağıdadır

http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=2745

Bu dağıtımdan sonra hareketimizi Eskişehir geneline yayacağız....

Ahmet Başkaya
17.01.2010, 01:39
Arkadaşlar sakin olun yahu :)

Bakın buraya Eskişehir haberleri için giriyorum ve Bir Bilen kardeşimiz de gayet güzel ve seviyeli mesajlar yazıyor ..( Adını söylersen sevinirim ..)

Ankaragücü başlığı da öyle ikisi de ayrı ayrı güzel ... Yok Messi gelse ne olur yok şu gelse ne olur ... Ne olacak güzel olur :)

Yapmayın yahu ...

ilhan
17.01.2010, 01:44
yozgatlı1910 ve Bir_Bilen;

Eğer bir daha herhangi bir sebeple tartışacaksanız bizim sizlere tanıdığımız iyi niyetli yaklaşımı da gözden geçirirseniz seviniriz. Biz Anadolu takımları taraftarlarının üyeliklerine izin verirken, gelip BMN'de birbirlerine papaz olsun diye düşünmedik. Aklımızdan geçmedi.

Elimizden geldiğince insiyatifliyiz ve müsamaha gösteriyoruz. Lütfen artık kişisel tartışmalarınızı "en azından" bizim göreceğimiz şekilde yapmayınız.

Teşekkürler...

Hüseyin İlkin
17.01.2010, 01:58
Eskişehir'in yapması gereken birinci iş, gençlere önem verip gelecek senelerin takımını kurmaktır.

Sezer çok doğru bir hamle.

ESESESKİKİKİ
17.01.2010, 14:44
Yeni transferlerimizle ikinci yarıya iyi bir giriş yapacağız inşallah.

Hafta içinde Sezer'le 2,5 yıllık , Jaycee John ile 3 yıllık anlaşma imzalanacak.(Protokoller imzalandı)

Resmi imza atılmasının beklenilmesinin sebebi tüm transferlere aynı gün stadda bir organizasyonla imza atılmak istenilmesi.

Youla'nın karşılığında Denizlispor ile Roberts+ Caner konusunda anlaşıldı.Yönetim şuanda Youlanın bir dahaki satışından pay almak için sözleşmesine madde koydurmaya çalışıyor.Bu olduğu an İki futbolcuda ESkişehire gelecekler.

Ve bütün futbolcular stadda taraftar önünde imza törenine katılacak.

Burak konusuna gelecek olursakta şunları söyleyebilirim: Hayatımda izlediğim en vurdum duymaz futbolcu.Ligte Febe maçını kazandığımız günün ertesinde röportajında yendiğimize sevinemedim deyip taraftarın tepkisinden sonra tükürdüğünü yalayıp özür dileyen bir karaktere sahip.

İnanılmaz derecede bencil oynuyor.Pas verse golo olacak pozisyonlarda arkadaşına pas vermediği için bir dolu gol kaçırdık onun yüzünden.

Herşeyden önemlisi taraftarla çok polemiğe giriyor.Taraftar ıslıkladığında tribüne sitemkar bir şekilde alkış filan yapıyor.

Eğer bunları düzeltebilirse iyi futbolcu olur.Böyle devam ederse bir kaç yıl sonra kendisini ikinci lig futbolcusu olarak bulur.

Ne yazıkki bunları görmeyen bir teknik direktöre sahip olduğumuz için yarım sezon daha sabredeceğiz kendisine.

Trabzonsporda başarılar dilerim kendisine.

Murat'
17.01.2010, 14:46
Sezer transferi gerçekten de çok iyi.Ben başarılı olacağına inanıyorum.

Emirhan Makul
18.01.2010, 13:32
http://foto.fanatik.com.tr/test/GaleriHaber/fft11_mf848291.Jpeg

Bu kimdir hangi mevkiye alındı ?

Bir_Bilen
18.01.2010, 18:46
http://foto.fanatik.com.tr/test/GaleriHaber/fft11_mf848291.Jpeg

Bu kimdir hangi mevkiye alındı ?

Jaycee John Akwani Okwunwanne

Bu sezon ki performansı : Ligde 16 maçta 8 golü var.

Takımı Mouscron finansal kriz nedeniyle iflas etti. Ve oyuncu boşa çıktı. 43 defa da Bahreyn forması giydi. 3 yıllık sözleşme imzalandı

Ali Tunahan Güllü
18.01.2010, 21:34
Çalımbay'dan Burak açıklaması
18 Ocak 2010 / 21:30
Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Burak Yılmaz transferi ile ilgili açıklama yaptı.

Çalımbay, Burak Yılmaz'ın durumu bizim de kendisinin de başını ağrıtıyor. Bu haftta yüzde yüz çözeceğiz ama Burak kesinlikle Manisa maçında oynayacak. Transfer söylentileri çıkınca bizim futbolcularımız kafası karışıyor. Zararı kimseye değil bize oluyor. Bizim şimdi transferlerden öte Manisaspor maçına kilitlenmemiz gerekiyor. Çok zor bir maç olacak. Bunun farkındayız. Kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Burak gittiği zaman yerine kesinlikle transfer yapacağız. Gündemimiz de Denizlisporlu Fahri var. Bizi çok istiyor. Ayrıca kendisi bizden para talep etmiyor. Büyük ihtimal yarın Fahri ile anlaşacağız. Fahri oynadığı maç başına para alacak. Denizlispor ile Youla'nın takası konusu ise tam netlik kazanmadı. Denizlispor bizim istediğimiz oyuncuları vermedi. Güray'ı ve Roberts'i istedik vermediler. Sadece Caner'i vermeyi düşünüyorlar. Şu anda kesin bir şey yok."

Ali Tunahan Güllü
19.01.2010, 11:45
Burak için Aziz Yıldırım devreye girdi

Başkan Sadri Şener'in yakın dostu olduğu bilinen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın da Burak Yılmaz işinde devreye girdiği ileri sürüldü.
http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm850012.jpg

Gökhan Ünal transferi paralelinde bonservisi Trabzonspor’a verilen Burak Yılmaz’ın sezon sonundan önce Bordo-Mavili renklere bağlanması için imkanlar zorlanıyor. Yıldırım’ın Sadri Şener’e verdiği sözü tutmak için bu oyuncunun kiralık olarak forma giydiği Eskişehirspor’a kendi cebinden ödeme yapmayı dahi göze aldığı öğrenildi. Eskişehirspor cephesinde ise paradan çok Burak’ın alternatifinin bulunmaması sıkıntı yaratıyor. Hatırlanacağı gibi Kırmızı-Siyahlılar da Trabzonspor’dan Engin Baytar’ı istemiş, olumsuz yanıt almıştı.

TolgaTopçu61
19.01.2010, 14:08
Fahri Tatan Eskişehir'de

Turkcell Süper Lig takımlarından Eskişehirspor, Fahri Tatan ile 1.5 yıllık sözleşme imzaladı. Eskişehirspor, bonservisi elinde olan Fahri Tatan ile maç başına anlaşma yaptı.Beşiktaş ve Rizespor'dan eski öğrencisi olan Fahri Tatan'ı Rıza Çalımbay ısrarla istemişti.
Fahri geçtiğimiz sezon Konyaspor, bu sezon ise ligin ilk yarısında Denizlispor'da forma giydi.

Bir_Bilen
21.01.2010, 20:33
Fenerbahçelilerin Mahmudiye ilköğretim Okulu’na giderek,yardım adı altında yaptıkları ‘’Reklam’’ aktivitesine karşı tepkiler verildi.Ancak tepkilerin çoğu gidelim basalım,kırıp dökelim,dağıtılanları geri toplayalım şeklinde yazılıp çizilen söylemlerdi.

Eğer böyle bir şey yapılmış olsaydı Fenerbahçe’nin yaptığından bir farkımız kalmayacağı gibi daha çok antipati toplayacak ve ESKİŞEHİRSPOR adını lekelemekten başka bir şey yapmış olmayacaktık.

Yapmamız gereken o okula gidip öğrencilere Eskişehirspor sevgisini aşılamaktı ve www.eskisehirspor.com (http://www.eskisehirspor.com) ‘da organizasyona ‘’O köy bizim köyümüz’’ diyerek adım attık.

Eskişehir dışında,Hakkari Dağlıca’dan Avrupa’nın çeşitli yerlerine kadar katılımın gösterildiği organizasyon kapsamında 1.844,26 TL toplandı.Ayrıca deplasmanda 5-0 kazandığımız Altay maçında 2 gol atan futbolcumuz Koray’ın forması www.eskisehirspor.com (http://www.eskisehirspor.com) da açık artırma yoluyla 1.000 TL’ye Faruk Işık isimli bir renkdaşımız tarafından alındı.Böylece toplamda 2.844,26 TL’ye ulaştık.

Aldığımız formalarda ETİ reklamının olup olmaması konusunda tereddüt ettik.Bunun sebebi ETİ’den para alıp yaptırmışlar düşüncelerinin ortaya atılabileceğiydi.Ancak klübümüze verdiği desteklerle formalarda yer almayı hak ettiklerini ve formamızın önünde bulunan ETİ reklamıyla güzel olduğunu düşünerek bu şekilde temin ettik.

Mahmudiye İlköğretim Okulu’nda 318 öğrenciye, yine aynı ilçede bulunan Atatürk İlköğretim Okulu’ndaki ilk ve ikinci kademede başarılı olan 40 öğrenciye taraftarların kendi imkanlarıyla aldığı Eskişehirspor formalarını hediye ettik.Ayrıca EskişehirsporEskişehirspor Dergisi ve Esstore’un katkılarıyla tüm öğrencilere Dergilerini hediye ettik.

Gerçekten herkesin görmesi gereken bir ortam vardı okullarda.Okulun bahçesine girerken daha ESESES KİKİKİ ESKİ ESKİ ES diye inliyordu ortalık.

Forma ve dergilerini alan çocuklar okullarına gelen ES-ESli ağabeylerine dergilerini,defterlerini imzalattılar.

Okul müdürü, forumdaki yazıları okuyunca okula gelecek taraftarların sağduyulu ve ılımlı olacağını tahmin etmemiş ve memnuniyetini dile getirdi.

Başlangıçta toplanacak para miktarının fazla olması ‘’Sabancı’nın torunu değiliz’’ gibi düşüncelere yol açmış olsa da damlaya damlaya göl olacağını bir kez daha ispatlamış olduk.

Basından SADECE Anadolu Gazetesi’nden Osman CEMOĞLU ve Ersen UZUNTUNA ağabeylerimiz ile şehrimizin ülkeye mal olmuş sanatçısı Mithat Körler de vardı.Eskişehirsporluluk bilinciyle yanımızda yer oldukları için kendilerine ve organizasyonun başından sonuna kadar maddi-manevi emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

Başlatılan bu güzel kampanyanın Eskişehirspor yönetimi,iş adamları ve firmaların desteğiyle devamının gelmesi dileğiyle…

O Köy Bizim Köyümüz…
Emre ANGI

Mahmudiye Atatürk İlköğretim Okulu'ndaki öğrencilerin hazırladığı pano ;
http://img260.imageshack.us/img260/415/rencilerinhazrladklarpa.jpg (http://img260.imageshack.us/i/rencilerinhazrladklarpa.jpg/)
Mahmudiye Atatürk İlköğretim Okulu'nda 1-2-3-4-5. sınıflar arasındaki en başarılı sınıfla ;
http://img710.imageshack.us/img710/4623/snfretmiyle.jpg (http://img710.imageshack.us/i/snfretmiyle.jpg/)
Sınıflarda dergi-forma dağıtımı yapılırken ;
http://img651.imageshack.us/img651/5876/datmyaparken.jpg (http://img651.imageshack.us/i/datmyaparken.jpg/)

Mahmudiye İlköğretim Okulu'nun siyah-kırmızı'ya boyanmış hali ;

http://img264.imageshack.us/img264/4940/img0078pkm.jpg

Hüseyin İlkin
23.01.2010, 12:07
Yukarıdaki görüntüler çok güzel. :ok

Ahmet Başkaya
23.01.2010, 14:48
John kadroda var mı ?

Bir_Bilen
23.01.2010, 15:54
Manisaspor'u Adem Sarı'nın attığı gol ile 1-0 mağlup ettik. Ligde 6.sıraya yükseldik. Yeni transferlerden sadece Erkan Zengin 60 dakika forma giydi. Diğer transferlerinde katılmasıyla ilk 6'ya oynayacağız....

Dursun Kaplan
23.01.2010, 15:55
Adem Sarı bu alamancı adam değil mi ? :)

Cengiz Çubukcu
23.01.2010, 15:57
Manisaspor'u Adem Sarı'nın attığı gol ile 1-0 mağlup ettik. Ligde 6.sıraya yükseldik. Yeni transferlerden sadece Erkan Zengin 60 dakika forma giydi. Diğer transferlerinde katılmasıyla ilk 6'ya oynayacağız....

yeni transferler ne zaman katılacak da takıma uyum sağlayacak...

Bir_Bilen
23.01.2010, 15:57
Adem Sarı bu alamancı adam değil mi ? :)

Evet O :) Parlamaya devam ediyor...

Bir_Bilen
23.01.2010, 16:04
Haftaya bir Anadolu derbisi yaşanacak. Bursaspor-Eskişehirspor... Heyecanı yüksek bir maç olacak... Umarım Lig TV maçı ekranlara taşır..

M.Kılıç50
23.01.2010, 16:13

Erkan Zengin Nasil oynadi ??? bjk´de birtürlü izleyemedik kendisini...
iyi oyuncu deniyordu... sizde is yapar diye düsünmüstüm ???
ilk izlemin neler ???

Bir_Bilen
23.01.2010, 16:25
Erkan Zengin Nasil oynadi ??? bjk´de birtürlü izleyemedik kendisini...
iyi oyuncu deniyordu... sizde is yapar diye düsünmüstüm ???
ilk izlemin neler ???

Vasat bir performans sergiledi. Zatan ikinci yarı oyundan alındı. Uzun süredir forma giymediği için alışması gerekiyor. Burak Yılmaz olmadığı için ilk 11'de çıktı. Burak dönünce tekrar kulübeye transfer olur...

Taş gibi bir Adem Sarı'mız var. Altyapıdan gelen Alper'imiz var. Bunlar Eskişehirspor'un geleceği... Daha dün iki altyapı oyuncumuz professyonel yapıldı. Geleceğin yıldız adaylarından sadece ikisi:rolleyes: Altyapı hocalarımızı Almanya, İngiltere gibi ülkelere staj için göndereceğiz. Eskişehirspor en geç üç sene sonra şampiyonluk için hazır hale gelecek. Belki de 50. kurulul yılımız olan 2015'te bu hedefe yürürüz...

Bir_Bilen
23.01.2010, 16:30
İki Trabzonlu karşı karşıya gelmiş:)

http://img251.imageshack.us/img251/3198/1262877.jpg

Mehmet Yılmaz 22 Kasım'dan beri ilk defa forma giydi. Umarım çabuk form tutar. Zorlu maçlar bizi bekliyor...

Ahmet Başkaya
23.01.2010, 16:44
Bir bilen , öncelikle ismini söyle :) Kaç kere sordum ama: )...

2. si John ve Burak kadroda mı idi ?

Birde golün asistini kim yaptı ?

Ali Tunahan Güllü
23.01.2010, 16:51
Burakı artık bekliyoruz:D

ilhan
23.01.2010, 16:54
Serkan, sizin şu 06-16-26 dostluğu ne oldu?

Fatih BALTA
23.01.2010, 17:23
06-16-26 yalan oldu benim bildiğim kadarıyla.

Bir_Bilen
23.01.2010, 17:44
Bir bilen , öncelikle ismini söyle :) Kaç kere sordum ama: )... 2. si John ve Burak kadroda mı idi ? Birde golün asistini kim yaptı ?

İsmim Serkan:) Burak sakatlığı dolayısı ile John ise lisans problemi nedeniyle kadroda değildiler. Golün asistinin Caner Celep (YT) yaptı.

Serkan, sizin şu 06-16-26 dostluğu ne oldu?

Bu oluşumu Eskişehirspor'da azınlık bir kesim destekliyordu. Özellikle birkaç tribün lideri bu oluşumu taraftara dikte ettirmeye çalıştılar. Ama başarılı olamadılar. Bursa veya A.gücü Eskişehir'e geldiklerinde, Eskişehirspor taraftarı bu takımları tribüne çağırıp, alkışlıyordu. Sonuç: Bu iki takımla yaptığımız 5 maçın 4'nü kaybedip, birinde berabere kaldık. Bizim takımımız bu deplasmanlara gittiğinde ise ne tribüne çağırılıyordu, nede alkışlanıyordu. Boyuna küfür yedik... Ama bu sezon taraftar uyandı. Ligin 2.haftasında ki Bursaspor maçında, ne alkışladık nede seslerini çıkarttık. Bursasporlular şehirde istedikleri gibi gezdiler. İçeri girince de küfüre başladılar. Ne olduklarını gösterdiler..

Maçı 3-2 kazandık. Ankaragücü maçıda bildiğiniz olaylara sahne oldu.O maçtada berabere kaldık. Çünkü; bu kardeş/dost olaylarında hep kaybeden Eskişehir oldu.

Önümüzde ki hafta oynanacak maç hem takımlar arasında hem de taraftalar arasında ciddi gerilimlere sahne olabilir...

Bu arada bu 061626 oluşumunu destekleyenlerin sayısı bir elin parmaklarını geçmez, Eskişehir'de:cool:

Bir_Bilen
23.01.2010, 19:12
Eskişehirspor - Manisaspor maçının özeti

http://ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=66976

Özellikle Adem Sarı attığı ol ile ne kadar iyi takipçi bir oyuncu olduğunu göstermiş. Kendini geliştirmeye devam eder, inşallah..:rolleyes:

macka61
23.01.2010, 20:04
Tebrikler Eskişehir

Eren Karaahmetoğlu
24.01.2010, 00:19
Tebrikler.. Burak'ı bırakırsanız bir de tam olacak.. Hem siz kurtulun, hem biz önümüze bakalım..:)

Bir_Bilen
24.01.2010, 01:02
Tebriklerini ileten arkadaşlara teşekkür ederim:)

Burak için bizim yönetim TS'den 400 bin TL istemiş. Bu parayı verirseniz, size gelir... Aksi halde takımda kalacaktır... Taraftar Burak'ı takımda istemiyor zaten... Yani canımıza minnet:D Keşke gitse:rolleyes:

bordo-mavii
24.01.2010, 01:07
Serkan kardeşim Ümit Karan nasıl oynuyor eskişehirsporda,yani faydası olabiliyor mu? en son sakattı gerçi kupa maçında oynadı ama verimli olabiliyormu bilmiyorum.Formda bir ümit karan çok yarar sağlar es-es'e..

Reşit
24.01.2010, 01:07
Tebriklerini ileten arkadaşlara teşekkür ederim:)

Burak için bizim yönetim TS'den 400 bin TL istemiş. Bu parayı verirseniz, size gelir... Aksi halde takımda kalacaktır... Taraftar Burak'ı takımda istemiyor zaten... Yani canımıza minnet:D Keşke gitse:rolleyes:
taraftar olaak biz toplanalım 200 verelim . sizde kalsın ne olur :D

Bir_Bilen
24.01.2010, 01:14
Bal yapamayan arı misali gibi oynuyor, Ümit Karan:) Savunmaya kadar gelip yardım ediyor. Sürekli diğer forvetlere pas atıyor (Mehmet Yılmaz'a, Adem Sarı'ya) Kendisi çok fazla pozisyonlara giremiyor. Girdiği zaman ise biraz laubalilik birazda şansızlık yüzünden gol atamıyor. Ama genel olarak iyi bir futbol sergiliyor. Daha doğrusu tecrübesini konuşturuyor desek, yeridir... Dediğiniz gibi formunu bir yakalasa, çok canlar yakacaktır. Bir de yeni transfer Jaycee ile uyum sağlarsa, her maçta gol şov yaparız...

Valla taraftar olarak 400 bin'i biz toplayıp, Yönetim' vereceğiz. O derece istemiyoruz yani :D

Anıl Caner
24.01.2010, 01:24
Karşılıklı 200 er bin toplayıp fener'e geri yollayalım. herkes rahat etsin.

Bir_Bilen
24.01.2010, 01:26
Karşılıklı 200 er bin toplayıp fener'e geri yollayalım. herkes rahat etsin.

Bu daha mantıklıymış:D Böyle adamlardan Anadolu takımlarına hayır gelmez;)

Reşit
24.01.2010, 01:27
yok yok en iyisi 200 er verelim eline bıraksın futbolu felan :D

Paksoy
24.01.2010, 01:28
taraftar olaak biz toplanalım 200 verelim . sizde kalsın ne olur :D
ççççççççç.

Bir_Bilen
26.01.2010, 19:34
Eskişehirspor-Tokatspor maçı ile ilgili görüşlerim;

Bugün iki hedefsiz takımın maçı vardı. Bir tarafta Süper Lig takımı Eskişehirspor ile diğer taraftar Yükselme grubu takımlarından Tokatspor vardı. Eskişehirspor'un amacı yeni transferlerin uyum sürecini atlatmak ve maç eksiklerinin kapatmak açısından bir hazırlık sınavı niteliğindeydi. Tokatspor içinse bir gelire sahip olmak için önemli bir müsabakaydı. Zira Tokatspor'un asıl hedefi Bankasya'ya yükselmekti ve grup maçları daha önemliydi.

Yeni transferlerimiz Jaycee, Sezer Öztürk, Erkan Zengin ve Caner Celep ilk 11'de başladı. Maça Eskişehirspor daha etkili başladı. İlk yarım saatte 4-5 net gol pozisyonuna girdik. Biraz beceriksizlik biraz da şansızlık nedeniyle kısa süre içerisine farka gidecek maçın ilk yarısı golsüz tamamlandı. İkinci yarı Sezgin'in yerine Fahri Tatan oyuna girdi. Bu bölüme kadar Tokatspor'un belki bir tane pozisyonu vardı. Eskişehirspor biraz da şans ile 1-0 öne çarptı. Adem Sarı'nın şutunda rakipten seken top Jaycee'nin kafasına çarptı. Soğuk Eskişehir'in havası birden ısındı. Golden hemen sonra net bir gol daha kaçırdık. Biz sırtımızı saha dönmüş "şinanari" yaparken arkamızı bir döndük, Tokatspor beraberliği yakalmış. Bu dakikadan sonra oyuncularımızın yorgunluk belirtileri ortaya çıktı ve maçı rölantiye aldılar. Tam da bu dakikalarda Tokatsporlu Serkan muhteşem bir golle takımını 2-1 öne geçirdi. Bütün stad bu golü ve futbolcuyu ayakta alkışladı. Bu golden sonra da fazla pozisyon yaşanmadı. Oyuna Mikail ve Sefa adlı iki genç oyuncumuz girdi. Daha birkaç gün önce professyonel sözleşme imzalamışlardı. Özellikle Mikail'in ismini gelecekte sıkça duyacaksınız. Müthiş bir yeteneğe sahip... Maçın son dakikalarında net bir beraberlik şansını da kalecinin kurtarışı sayesinde kaybettik. Ve mücadele bu şekilde bitti.

Eskişehirspor için futbolcuların hazırlanması yönünden iyi bir müsabaka oldu. Jaycee John ilk kez 90 dakika forma giydi. İyi bir fiziğe ve mükemmel bir yeteneği var. Uyum sorununu atlattığı zaman ligi sarsacak bir golcü olacak. Sezer Öztürk'te ilk maçta klasını konuşturdu. Çok iyi top saklıyor ve orta açıyor. Akıl dolusu paslar ile takımı atağa kaldırıyor. Maç eksiğini kapatınca faydalı olacaktır. Erkan Zengin ise maç oynaya oynaya eksiklerini kapatacak. Eğer Burak Yılmaz giderse ve Erkan Zengin kendini bulursa sağ kanat problemimiz yaşanmaz. Caner Celep ise vasat ama etkili bir oyun sergiledi. Bu adam da nerede diyebiliyorsunuz? Çünkü asıl mevkisi olan sol kanattan sağ kanada dahil her yere yardım ediyor. Sezon başı Beylerbeyi'nden aldığımız Veysel Sarı ise ilk 11'de sahaya çıktı.

Tokatspor ise bu oyununu devam ettirirse Bankasya hayal değil:) Tekrar başarılar Tokatspor :alkış:

Bir_Bilen
26.01.2010, 19:43
Maçın özet görüntüsü

http://www.trt.net.tr/turkiyekupasi/videogaleridetay.aspx?GaleriKodu=74a0914f-1493-472f-8502-c4118a3467a6

Bir_Bilen
28.01.2010, 20:11
İddaa, haftasonu oynanacak olan Bursaspor-Eskişehirspor maçına handikap açmış. Eskişehirspor bu sezon oynadığı hiçbir maçta handikaplı yenilmediği halde İddaa'nın handikap açması düşündürücü:mad: Biz ondan bundan fark yemezken Bursa'dan mı yiyeceğiz? Haftasonu görelim bakalım. Bir dahaya Eskişehirspor'a handikap açıyorlar mı? :rolleyes:

TSigalko
28.01.2010, 21:31
İddaa, haftasonu oynanacak olan Bursaspor-Eskişehirspor maçına handikap açmış. Eskişehirspor bu sezon oynadığı hiçbir maçta handikaplı yenilmediği halde İddaa'nın handikap açması düşündürücü:mad: Biz ondan bundan fark yemezken Bursa'dan mı yiyeceğiz? Haftasonu görelim bakalım. Bir dahaya Eskişehirspor'a handikap açıyorlar mı? :rolleyes:

Fenamı.Açmışken değerlendirmek lazım işte.Bursa tek farklı alır.Handikaplı 0 olur..

EROS87
28.01.2010, 21:44
EsEs çakacak Bursaya.

Ali Tunahan Güllü
29.01.2010, 18:06
Ayrıntılar...

Burak Trabzonspor'da!

Trabzonspor, daha önce Gökhan Ünal'a karşılık Fenerbahçe'den bonservisini aldığı Burak Yılmaz'ı kadrosuna kattı.
Eskişehirspor'da kiralık olarak forma giyen futbolcu için Kırmızı - siyahlı ekibin başkanı Halil Ünal ile Kulüpler Birliği Toplantısı'nda bir araya gelen Başkan Sadri Şener, 100 bin Euro karşılığında futbolcunun transferini gerçekleştirdi. Daha önce Trabzonspor'la 3.5 yıllık sözleşme imzalayan Burak Yılmaz'ın, gelecek hafta başında Trabzon'a geleceği ve basın önünde sözleşme imzaladıktan sonra takımla birlikte çalışmalara başlayacağı belirtildi.
Eskişehirspor kulübü daha önce sezon sonuna kadar kendisiyle kiralık olarak sözleşmesi bulunan Burak Yılmaz için Trabzonspor'dan Engin Baytar'ı transfer ettiği için görüşmeler tıkanmıştı.

29.01.2010

Kaynak : DHA

Bir_Bilen
30.01.2010, 14:52
Bursa'ya "sağlam" gidiyoruz. Taraftarımız yarın Bursa'ya akın edecek. 3 puan Eskişehirspor'umuzun olacak:ok Haftanın en kaliteli maçını vermeyen LİG TV'ye yazıklar olsun:mad:

Cengiz Çubukcu
30.01.2010, 15:13
Bursa'ya "sağlam" gidiyoruz. Taraftarımız yarın Bursa'ya akın edecek. 3 puan Eskişehirspor'umuzun olacak:ok Haftanın en kaliteli maçını vermeyen LİG TV'ye yazıklar olsun:mad:

Kaliteli belki ama zevkli ve çekişmeli olacağı kesin...lig tv böyle bir maçı vermeyecek de hangi maçı verecek ben de merak ediyorum, favori Bursaspor !!! gönlüm Es-es'den yana :)

pReN@_61
31.01.2010, 02:38
Güzel maç olacak.

Sefa
31.01.2010, 03:01
Eskişehirspor'a Bursaspor maçında canı gönülden başarılar..

Mehmet Yılmaz atar golünü ;)

Bir_Bilen
31.01.2010, 10:34
Teşekkürler arkadaşlar:) İnşallah kazanıp, yolumuza devam edeceğiz...

Koray
31.01.2010, 10:41
Bu Lig Tv'yi Allaha havale ediyorum, böyle bi maç yayınlanmaz mı yahu...

Es Es'e başarılar.

Bir_Bilen
31.01.2010, 11:20
Eskişehirspor, bugün saat 14.00´da Bursaspor ile deplasmanda oynayacağı zorlu maçın hazırlıklarını, dün sabah yaptığı çalışma ile tamamlayarak Bursa ya gitti. Teknik Direktör Rıza Çalımbay nezaretinde puan parolası ile maç saatini beklemeye başlayan Eskişehirspor´da, sportif sakatlar Doğa, Veysel, Serdar ve Mısır milli takımında olan Elsaka kadroda yer almadı. Çalımbay 18 kişilik kafileye İveşa, Atilla, Safet, Sezgin, Vucko, Koray, Volkan, B. Ertuğrul, Ragıp, Alper, Erkan, Bülent Kocabey, Mehmet Yılmaz, Ümit Karan, Jaycee, Adem, Caner ve Sezer´i aldı.
ANADOLU DERBİSİ
Bugün Bursaspor ile oynanacak maçın Anadolu Derbisi olacağını ve zorlu geçeceğini belirten Kulüp 2. Başkanı Mesut Hoşcan ise, ´´Çok iyi bir kadromuz var. Ligin ikinci yarısında en iyi ve anlamlı transferleri yapan takımlar arasındayız. Forma rekabetini hızlandıracak futbolcuları transfer ettik. Ülkede ses getiren transferleri yaptık. Manisaspor´dan transfer ettiğimiz Sezer Öztürk çok iyi bir oyun kurucu. Sezer, ülkede kendinden ve Eskişehirspor´dan çok söz ettirecek. Eskişehirspor, Avrupa kupalarına gitmek istiyor. Bunun öneminin farkındayız. Taraftarımızın ve camiamızın gücünü arkamıza alarak ligde ilk altıda olma hedefini koyduk. Ligin ilk yarısı beklediğimiz çizginin altında kapattık. Ancak, hedefimizden uzaklaşmadık. Bursa´da yapacağımız Bursaspor maçını kazanarak yolumuza devam etmek istiyoruz. Futbolcularımız, teknik kadromuzun hedefi Bursaspor maçını kazanmak yönünde. Ancak, Bursaspor maçında her türlü sonuç da çıkabilir. Bursaspor, Eskişehirspor maçı bir Anadolu derbisidir. Zor ve güzel bir maç olacak.´´
TARAFTAR GÖREV
BAŞINDA
Eskişehirspor taraftarları ise bugün oynanacak kritik maçta takımın yanında olacak. Kendilerine ayrılan Bin kişilik tribünü tıka basa doldurmayı hedefleyen taraftarlar, temin edilen otobüs ve araçlarla bugün sabah Bursa seferine çıkacak. Taraftar otobüsleri saat 09.00´dan itibaren Atatürk Stadı yanından yola çıkacak. Bursaspor yönetimi, Eskişehirspor taraftarları için bilet fiyatlarını ise 10 TL. olarak belirledi.

http://www.sakaryagazetesi.com.tr/haber_detay.asp?gorus=104643&hab=ANADOLU%20DERBiSi#gor

Kul
31.01.2010, 11:51

Maçta hakem katliamı olması olası neden versin ki? İnşallah bugün sahada hakemi de yenen bir takım olur..