PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eskişehirspor

Sayfa : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Terzioğlu
08.07.2008, 19:12
Süper Lig'de sevdigim 2 takimdan biri. EsEs'e Süper Lig'de basarilar.

eskisehirli
09.07.2008, 21:27
kısır çekişmelerin arasına girmeyin.(lafım herkese değil bizim hakkımızda olumsuz konuşanlara) kendilerini büyük sanıp bize saldırmaya kalkmasınlar demişsin. bu lafınla sanırsam iki takımı kıyaslamışsın... Trabzon'un yaptığı çok büyük bi başarıdır.İstanbul takımları onun önüne taş koyamamıştır.Ama Eskişehir'e öyle bi taş koydular ki o taş olmasaydı belki şuan medya sadece 3 cücükten değil bütün takımlardan bahsediyo olacaktı.Ayrıca ben o mesajında bi ark niyet ararım arkadaşım ne demek büyük görüpte saldırmaya kalkmasınlar Eskişehir küçük takımmı ??? şahıslarla uğraşırmı ??? tabiki kavgadan yana değilim ama seçmiş olduğun üslub çok yalnış

Tunga
09.07.2008, 21:44
selamun aleykum arkadaşlar...
ESKİŞEHİRimizden size kucak dolusu sevgi getirdim...
yeni sezonda başarılar

Bizden de Eskişehir'e sevgiler, selamlar.

Es Es'e de başarılar.

iyi dilekleriniz için çok teşekkürler arkadaşlar. rivaldonun peşini bıraktılar herhalde hiç ses soluk çıkmıyo. ayrıca ek bi bilgi olarak BÜYÜK ESKİŞEHİRSPOR taraftarı 29 haziran pazar günü kombine bilet fiyatlarını,yönetimimizin içine sızan bi bizanslıyı ve en önemlisi ESKİŞEHİRSPORumuzun üstünden oy kapmaya çalışan birisini (herkes çok iyi biliyor) protesto etmek için adalar migros önünde buluşacaktır...

Bu protesto olayına çok çok sevindim. Es Es, tıpkı Trabzonspor gibi şehirde siyaset üstüdür. Aslında Eskişehir'de herşeyin üstündeydi. Bir dönem Eskişehir dışındaki Eskişehirliler unuttular Es Es'i ama taraftarı onu hiç yalnız bırakmadı. Şimdi üstüne düşen siyaset gölgesini kaldırırsa, eski inatçı ve başarılı çizgisine kavuşacaktır. Önemli olan Süper Lig'de yer almak değil, takımın kimliğini koruyarak, taşıdığı değerlere sahip çıkmak.

Galatasaray'ın Es Es'in elinden şampiyonluğu ÇALDIĞI senenin sonundaki Cumhurbaşkanlığı kupası sonunda Es Es taraftarlarının Ankara tribünlerinde hep birlikte söylediği Eskişehir Marşı ise tek başına bir fenomen.

Kırmızı Şimşekler evine döndü. Kimliğini de yakaladı mı, vay Fener'in, Cincon'un haline.

Sefalar getirdiniz...

Eskişehir, Eskişehir yalçın kaya, sarp yeri
Kalelerden çok kuvvetli içindeki askerleri...

Trabzonli_61
09.07.2008, 21:53
Bende Eskisehiri cok severim. Umarim basarili olurlar ve beraber Istanbul takimlarini dagitiriz.

Ozan
10.07.2008, 16:19
Eskişehirspor'un Süper Lig'e çıkmasına kendi adımıza sevindim yani BMN Ankara adına sevindim :) Takımımız Eskişehir'e gittiğinde bizim de şehir yakınlığından dolayı gitmemiz kolay olacak ve BMN Ankara'nın organizasyon düzenleyeceğini düşünüyorum . İnşallah sezon içinde bu düşüncem gerçekleşir :)

eskisehirli
10.07.2008, 19:37
Tunga arkadaşım dediğim gibi bu siyaset işinden sizin kadar bizde şikayetçiyiz. boşuna EFSANE GERİ DÖNDÜ demiyoruz. Eskişehir 70lerdeki duruşunu yeniden sergileyecektir.hiç kuşkunuz olmasın

CAFER ÖZER
11.07.2008, 09:27
Eskişehir Orduspor arasında bir kaç sene önce Cavcavın Asaş ı yüzünden sorun yaşanmış olsada,Eskişehir Sevdiğim ve 1.ligde olmasını istediğim takımlardan birisidir.
Eskişehire başarılar dilerim,Ve 1.ligde kalıcı olmasını temenni ederim.
En fazla maçını canlı izlediğim takım Eskişehirspordur.Üniversiteyi Eskişehirde izledim.
Her hafta sonu maça giderdim.Eskişehirin güzel seyircisi vardır.Es es ki ki eski eski es Tezahüratı ile Tribünlere damga vuran seyircisi ile lige renk katacaklarına eminim.
Eskişehire başarılar dilerim.
Belkide Trabzonspor maçına giderek eski günlerimi yad ederim.

eskisehirli
15.07.2008, 01:15
ordusporada yeni sezonda başarılar dilerim

futbalski60
15.07.2008, 01:23
en çok Dahmane'yi merak ediyorum Belçika'da çok iyi bir sezon geçirdi umarım burada da aynı performansı devam ettirir.

Kadir
15.07.2008, 01:44
Dahmane transferi daha netlik kazanmadı .

TsClub41
15.07.2008, 02:26
Eskişehirspor bizim Yusuf Kurtuluşla ilgileniyor galiba.Ben bu haberi medyadan değilde Eskişehirli ve eskişehirspor taraftarı olan bi arkadaştan duydum.

macka61
15.07.2008, 03:40
versinler o zaman yusuf eskişehire bende severim eskişehir nede olsa hedefimiz aynı bizansı yıkmak

Emirhan Makul
15.07.2008, 10:42
eses hiç transfer yapmadı ya neden acaba maddi durum mu yok

eskisehirli
15.07.2008, 11:39
Vanja Ivesa (http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=1168)
Safet Nadarevic (http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=1156)
Anderson Ricardo (http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=1144)
Tayfun Türkmen (http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=1169)
Oğuz Sabankay (http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=1186) (K)
Ahmet Sağlam (http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=1194)
Murat Önür (http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=1202)
Luka Vucko (http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=1210)
Özgür Öçal (http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=1216)
Abdullah Halman (http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=1217)
Mohamed Dahmane (http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=1150)(kulubü sorun çıkarıyor)
şu ana kadar bu transferler yapıldı.

Emirhan Makul
15.07.2008, 11:45
tayfun türkmen iyi transfer beğendiğim efendi topçulardan ya birde şey sorayım rizeli serkan varya kısa boyllu o duruyor değil mi

eskisehirli
15.07.2008, 12:17
serkan özdemir evet duruyo. takım kaptanlığı görevine getirildi.

Emirhan Makul
15.07.2008, 12:22
güzel hayırlı olur inşallah eskişehirden iyi bir performans ve süper ligde uzun süre kalmasını bekliyoruz

eskisehirli
15.07.2008, 12:43
Allah nasip eder inşaallah

TsClub41
15.07.2008, 14:05
Allah nasip eder inşaallah

Üstad Eskişehirspor Trabzonsporlu Yusuf Kurtuluşla ilgileniyor mu?Ben öyle bir duyum aldımda sen daha iyi bilirsin diye soruyorum?

eskisehirli
15.07.2008, 17:43
yok kardeşim ben duymadım ama olabilir yönetim çok gizli tutuyo bu işleri.. açıkcası burda da bir belirsizlik var

Mayls
15.07.2008, 18:25
Oguz Sabankay kaliteli futbolcu. Faydasi olacaktir Es-Es'e. Diger transferleri tanimiyorum :)

Berk
15.07.2008, 18:27
Evet Oğuz çok iyi oyuncu olacak ilerde sabredilmesi gerek.Bu arada Ronaldinho nerde?:)

OKANIZM
16.07.2008, 00:35
Yaa Lİg Baslayacak Daha EskİŞehİrİn Bİ Tane Dogru Durust Adam Aldigini Gormedİk.bu Sene Asansor Takim Olmaya Adaylar.dÜŞmezlerse BÜyÜk SÜprİz Olur.ayrica Riza Calimbaydanda Bİ Cacik Olmaz..eskİŞehİr Metİn Dİyadİn İle Devam Etmelİydİ.yanlis Yapti

eskisehirli
16.07.2008, 01:54
okanizm kardeşim çoook duyduk biz o sözleri yok ESES metin diyadini bırakmasaydı şöyle olurdu böyle olurdu , yok play offtan çıkamaz diyenler bile oldu.. şimdi onu diyinler nerdeler neden hiç ağızlarını açmıyolar bilmiyorum.Rıza ÇALIMBAY'danda bi cacık olmaz demişsin metin diyadinden olurmuydu ??? madem olacaktı neden rize'ye gitti???? Ayrıca aldığımız futbolcular yürekleriyle oynayan adamlar istersen videolarını izlersin internetten.ben işkembeden sallamıyorum bildiğim için söylüyorum.Birde süper lige yeni çıkmış bi ekipten çokta kaliteli futbolcuları alması beklenemez.bu ligte antalya denizli konya varken biz küme düşmeyiz.. tabi hiç bi zaman büyük konuşmamak gerek ama şuan onların durumu bizden daha vahim

futbalski60
16.07.2008, 02:00
bu sene destekleyeceği takımların başında geliyor azcık ts'ye de benzetiyorum.Spor sitelerindeki yorumlarda bize destek verdikleri için onları da kutlarım:)

eskisehirli
16.07.2008, 13:48
inşaallah bu sene şampiyonluğa ulaşırsınız seneyede biz :D

Emirhan Makul
16.07.2008, 17:32
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_ox_RizaCalimbay001.jpg
Es Es'in gözü transferde

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, 6 transfer daha yapmak istediklerini söyledi.
Bolu'nun Gerede ilçesinde kamp yapan Turkcell Süper Lig'in yeni takımlarından Eskişehirspor, Avusturya'ya gitmeye hazırlanıyor.

Gerede kampını değerlendiren teknik direktör Rıza Çalımbay, kampın her açıdan çok iyi geçtiğini ifade ederek, "Çalışma şartları her açıdan mükemmel. Ancak dezavantajımız, kamp sezonunu biraz erken açmamız oldu. Ligin en çok transfer yapan takımlarından biri sayılırız ama halen 6 eksiğimiz var. Bu transferleri de gerçekleştirmeye çalışacağız. Maç bölümlerine Avusturya'da hazırlanacağız. Hem lige hazırlık açısından hem de uyum sağlanması açısından Avusturya kampının çok iyi olacağını düşünüyorum. Oynayacağımız özel maçların hiç önemi yok. Sonuçlarının da önemi yok. Bizim için önemli olan lige kadar hazırlanmaktır. Avusturya'da 4, Türkiye'de ise 2 hazırlık maçı yapacağız. Bu sayede lige hazır bir hale geleceğiz" ifadelerine yer verdi.
Kampta 4 yabancı futbolcunun bulunduğunu ifade eden Çalımbay, "4'ü de seyredip aldığımız oyuncular. Hepsinden de memnunuz. Biz transferlerimizi yaparken hem bugünü hem de yarını düşünerek yaptık. Ama 2 tane orta sahaya, 1 tane sol tarafa oyuncu almamız lazım ve forvete çok iyi bir oyuncu almamız gerekiyor. 6 tane daha oyuncu alıp transferi kapatmayı düşünüyoruz" diye konuştu.

street_wolf41
16.07.2008, 17:45
kardeş takım eskişehire başarılar

körf es_es

eskisehirli
17.07.2008, 14:05
sağolasın sizede

Umut ÖZTÜRK
17.07.2008, 14:34
Aslen Trabzon'luyum ancak, Eskişehir'de doğdum büyüdüm. İkametim istanbul. Trabzon'nun ve EsEs in İstanbul'daki maçlarını kaçırmam. Kalbimin diğer yarısında her zaman Eskişehirspor vardır. 96 dan beri çekilen özlem nihayet bitti. Şükürler olsun ESES süper ligde. Ancak şu saatten sonra çok dikkat edilmelidir. Eğer ESES ligde tutunabilirse ne ala ancak tutunamaz da düşerse süper lig yolu çok uzaklaşır.

Takımın taraftar kaygısı yok hermaç 20.000 kişiye oynayacak ve deplasmanlara en az 2000-3000 kişi gidecek. ESES taraftarını zaten kimse tartışamaz. Lakin şu bilinmelidir ki yönetimin ince eleyip sık dokuması lazım. Akıllı adımlar atılması lazım. Bu sezon ESES için çok önemlidir.

Yakışanda ESES in süper ligde kalıcı olmasıdır.

İstabul saltanatına ancak Trabzon ve EsEs gibi bünyesinde kolay kolay 3 istabul takımını barındırmayan şehir takımları yıkar.

Ne mutluki bana İstanbul'a kök söktüren 2 takımım var.

eskisehirli
17.07.2008, 17:08
valla yönetim pekte akıllı adımlar atmıyo gibi

Cafer Bulur
17.07.2008, 21:25
eskisehirspor bu ligde kalici olmalidir.
türk futbolunun eskisehir gibi sehir takimlarina ihtiyaci var.
ama es esin transferde simdiye kadar olumlu adimlar attigini söyleyemem.
bu gidisle isleri cok zor olacak.

Trkz61
17.07.2008, 21:32
Eskişehirspor ligde asansör takım olacak gibi görünüyor.Yalnız seyirci avantajını çok iyi kullanırsa işler değişir.

Emirhan Makul
21.07.2008, 00:51
http://www.esesfutbol.com/resim/serkanozdemir.jpg

serkan adamım ya çok hırslı bir adamdır inşallah başarılı sezon geçirir eses'de

Gökhan Cebecioğlu
21.07.2008, 03:05
ne oldu Dahmane kesin olarak bitti mi?

Kadir
22.07.2008, 21:40
EsEs Hırvat Slevan Belupo takımından Poljak'ı kadrosuna katmış. 83 doğumlu bir orta saha oyuncusu .

macka61
22.07.2008, 23:09
hayırlı olsun o zaman es ese

İskender
23.07.2008, 09:45
Kendi şehrinin takımını tutanlara karşı her zaman saygım var...

es es başarılar...

futbalski60
23.07.2008, 14:26
ESKISEHIRSPOR, Interest for Youla
23.07.2008 05.10 by Marco Gori (http://www.transfermarketweb.com/?action=contacts&idsel=4) read 203
Eskisehirspor are tracking Lille 25 year old striker Souleymane Youla
www.transfermarketweb.com

KemalEROĞLU5961
01.08.2008, 14:13
Eskişehirspor'un Süper Lig'e çıkmasına en az bir Es-es taraftarı kadar sevindiğimi belirtmek isterim öncelikle. Kardeşimiz Tatangalar alınmasınlar, geçen sene Sakaryaspor maçında da yerinde, statta destekledim Es-es'i! Ne yapabilirim yahu, kuzenim Eskişehirli, birçok Eskişehirli arkadaşım var, şehri, insanını, tribünlerini, anti-Bizans duruşlarını çok seviyorum. Ve bu ülkede Trabzonspor'dan sonraki en büyük şehir takımının Eskişehirspor olduğuna inanıyorum (Şehirdeki Eskişehirspor taraftarı/Bizans taraftarı oranının yüksekliğine dayanarak, nitekim açılan Fenerium şubesi her Allah'ın günü zarar verilmek suretiyle kapattırılmıştı). Ayrıca taraftarı Bursaspor'a yakın olsa da bir o kadar da bize yakın... Son olarak; Ankara'daki Es-es maçlarına ve Es-es'in 3 eziklerle kendi evinde oynayacağı maçlara üzerimde Trabzonspor formasıyla gideceğim günleri dört gözle beklediğimi de eklemek isterim.

Fatih Ersoy
01.08.2008, 14:18
Eskişehirin süperlig'e çıkması sevindirici :D

Osman Yavuz
01.08.2008, 14:23
Bırakın artık bence Eskişehir'i.Onlar kardeşlerini bulmuşlar çoktan.Bu başlığın da kapatılmasını rica ediyorum.

eskisehirli
03.08.2008, 19:20
Sayın Osman yavuz... Bu başlık kapatılsın demişsin ama neye dayanarak söyliyorsun anlamadım :D bu sayfalarda illeki kardeşlik olacak diye bişey yok. Burda Eskişehirimin transferleri tartışılır konuşulur sevmeyen sevmez ama senin konuyu kapatma gibi istekler söz konusu olmaması lazım. Kişiler düşünür, topluluklar FİKİR ÜRETİR.....;)
ayrıca bi arkadaşımız sormuş dahmane kesin bittimi diye. evet kardeşim umut kesildi artık :D

Manu61
03.08.2008, 19:32
geldigi gibi düser diyenler yanılır sanırım iyi adamlar aldılar zaten düsmesinler düsmeyi hakeden o kadar takım varken..es es iyidir

karargah26
18.08.2008, 19:30
Eskişehirden herkese selam, inşallah aramızdaki maçlar iyi bir havada geçer, bazı arkadaşlar demişki Eskişehir asansör takım olur diye, biz varken bu takım düşmeyecek. ayrıca kadromuzda gayet ama gayet iyi . takıma yıldız almakla takım olunmuyor, geçen sene oftaşta ve belediyedede yıldız yoktu ama adamlar cayır cayır top oynadı. bu takımda böyle oynayacak. burdan yine yineliyorum bizim amacımız ligde tutunmak değil iyi bir yerde ligi bitirmek. sağlıcakla kalın

Hotaman
18.08.2008, 20:26
Sayın Osman yavuz... Bu başlık kapatılsın demişsin ama neye dayanarak söyliyorsun anlamadım :D bu sayfalarda illeki kardeşlik olacak diye bişey yok. Burda Eskişehirimin transferleri tartışılır konuşulur sevmeyen sevmez ama senin konuyu kapatma gibi istekler söz konusu olmaması lazım. Kişiler düşünür, topluluklar FİKİR ÜRETİR.....;)
ayrıca bi arkadaşımız sormuş dahmane kesin bittimi diye. evet kardeşim umut kesildi artık :D

Başlık neden kapanacak ki yeterince seviyeli ki seviyeli olduğu taktirde her başlık yürür.
Şimdi alıntının nedenine gelelim, arkadaş sen Eskişehir'lisin ama mizah duygun aynı bizim memleketin ki gibi:)
Kombineleriniz çok pahalıymış duyduğuma göre, umarım herşey gönlünüzce olsun seviyorum sizi:)

mustafaction
18.08.2008, 21:17
eskısehırın kardeslerı 061626 ankaragucu ve bursadır kapatın bu baslıgı lutfen gereksız

Manu61
18.08.2008, 21:22
eskisehir bize her zaman yürekten destek vermistir...96 daki son macımızda eskisehirsporluların sahaya cıkarken actıkları pankart meshurdur...benim tanıdıgımm es-es lilerde trabzonsporu cok sever bende 2.ligde es-esin süper lige cıkmasını isterdim...yasadıgım yerin takımı samsunla bile mac yaptıklarında es-es i tuttum...sakarya icinde aynı seyleri hissediyorum keske onlarda cıksa....ben bu baslıktan rahatsız olmuyorum...en azından şimdilik...

karargah26
18.08.2008, 21:31
eskısehırın kardeslerı 061626 ankaragucu ve bursadır kapatın bu baslıgı lutfen gereksız

onların bizim kardeşimiz olmasıyla bu başlığın olması ne alaka ki? Türk futbolu adı altında açılmış, kardeşlerimiz vs altında değil. ayrıca diğer 3 malum takımında başlıkları varda( onlarla alakalı) o zaman onlarda olmasın. bu nasıl anlayıştır. bizde de bütün takımların başlıkları forumumuzda ama sonuçta kardeş vs olmamıza gerek yok

Hotaman
18.08.2008, 22:05
2003-2004 sezonuydu sanırım. Maça zorlan şerlen yetiştim. Daha önce almış olduğum biletle stada girdim. Ağzı alışkanlığı ev sahibi maraton diyerek biletimi almıştım. Bir baktım etraf sarı lacivert benim üzerimde bordo mavi forma. Oturdum maçımı seyrettim maçı 0-2 kazandık. Emre Toraman güzel bir gol atmıştı o maçta Ankaragücü taraftarı bu sene şampiyon anadoludan diye bağırdı...Yorumsuz...

Murat GENEL
18.08.2008, 23:01
Eskişehir taraftar forumununda Trabzonspor başlıgını okudumda üzüldüm gerçektende..bazı yorumlar gerçekten üzücü..Sempati duyan bir çogunlukta var tabi..ama son yıllarda ist'e benziyor yorumu beni çok şaşırttı..saçmada bulmadım değil..96'da 7-0 lık maçtan bahsediyorlar ama bilmiyorlarki taraftarların hiçbiri o gün Es-Es'e 7 atmasını istemezdi..bence biz onları daha çok seviyoruz(forumda bize duyulan ilgi ve yorumlara baktıgımda..) okuduklarım şaşırttı ve içimdeki ilgi ve sempatiyi azalttı açıkcası..

TSezgin61
19.10.2008, 12:38
aynen bende üzüldüm. eskisehirlilerin bukadar bize kin duyacagini tahmin etmiyordum.

her hafta eskisehirin ne yaptigini merak ederim, seftalileri yendiler diye bu hafta cok sevinmistim, cikisa gectiler diye, gerisi gelecek diye...

Trabzonspora kardes gördügüm tek takimdi eskisehir, ama bukadar beklemiyordum sok oldum gercekten.

biz Anadolu kulübü degilmisiz. istanbul abileri falan gibi sacma sapan laflar. böyle birsey olabilirmi ya. su ligde en fazla cikmasina sevindigim kulüp eskisehirdi forumlarini okudukca üzülüyorum....

olsun yinede üzülsemde, bir Trabzonsporlu olarak insallah hak ettigi yerlere gelir eskisehir...

Oğuzhan Fidan
19.10.2008, 14:24
bu hafta 6 küsür oran verdi bastım eskişehire denizli yaktı benı :mad:

macka61
19.10.2008, 14:30
süpriz oldu eskişehirin kazanması bu hafta

Enes Ünal Kaya
19.10.2008, 14:36
tro bursaya bu hafta iyi koydular ama iddaa yattı :D

unique
19.10.2008, 16:21
Helal Es Es, Bursa'nın havasını bir çırpıda söndürdüler:)

Burçak
19.10.2008, 16:59
ayyyyyyyyyy ayollllllllllll bursasp0r bursasp0r

Berk
19.10.2008, 18:20
Eskişehir toparlanmış gözüküyor.İlk haftalarda iyi oynayıp baya gol kaçırıyorlardı.Son 2 hafta yendiler bu talihsizliklerini.Umarım böyle devam ederler.İlk sene için ilk 10 Eskişehir için iyi sıra olur..

Murat'
01.11.2008, 21:04
Bravo eskişehir bu akşamki 10 kişik mücadelen takdire şayandı....

Tayfun
01.11.2008, 21:05
Es es ikinci ezik tende puan aldı helal be! :)

pReN@_61
01.11.2008, 21:07
Es es ikinci ezik tende puan aldı helal be! :)Yenebilseydi daha iyi olacaktı ama olsun..

macka61
01.11.2008, 21:35
evet galibiyet daha iyi olurdu ama bunada şükür

Bahattin Aydın
01.11.2008, 22:07
helal olsun es ese hakem yine febeyi kurtardı

Delhorno
01.11.2008, 22:51
Arkadaşlar sayıları çok fazla olmayan tsyi sevmeyenler yüzünden tüm es es taraftarını aynı kategoriye sokmak doğru değil. Bu durum her takım için geçerlidir. Bizim candost olduğumuz takımların taraftar forumlarına girin bakın, orada da bu tür yorumlara rastlayacaksınız. Örnek mi? dost bildiğimiz rize taraftarları arasında bizden nefret eden hala birçok kişi olduğunu hepimiz biliyoruz. Ama, pireye kızıp yorgan yakma misali, biz bu hataya düşmeden, genele bakmayı öğrenmeliyiz. Şahsi kanaatim, es es taraftarının ezici çoğunluğunun bizimle aynı dostane görüşü paylaştığı aşikardır. Ne de olsa aynı kategoride, yani Anadolu kulübü satatüsündeyiz ve aynı amacı taşıyoruz. Söylemlerimizde aynı değilmi : HER ZAMAN HER YERDE ANTİİSTANBUL.

Onlarda biliyorlarki, bugün bize yapılanlar ( üç kıskardeş tarafından) yarın onlar da şampiyonluğa oynayacakları zaman ( inşallah oynar) es es'e yapılacaktır. Demem o ki, nasıl ki İstanbul kulüpleri kendi içinde rakip, ama anadolu işin içine girdiği zaman biranda kanka oluveriyorlarsa; biz de onlar gibi olmasa da birbirimizi tutmalıyız. Es es i başarısından ötürü kutluyorum. Tebrikler.

POYRAZ
02.11.2008, 03:34
Eskisehirspor'u tebrik ederim. Fenerbahce yine hakeme dua etsin. Eskisehirspor bugün galip gelecekti ama topun cizgiyi gecmedigi gerekce gösterilerek verilmedi gol. Türkiye'de malesef her zaman hak yeniyor. Eskisehir gibi köklü, mazisi basarili ve tribünleri dolu olan bir kulübü her zaman bu ligde görmek isterim. Süper lige ciktigi zaman da sevinmistim.

POYRAZ
02.11.2008, 03:48
Eskişehir taraftar forumununda Trabzonspor başlıgını okudumda üzüldüm gerçektende..bazı yorumlar gerçekten üzücü..Sempati duyan bir çogunlukta var tabi..ama son yıllarda ist'e benziyor yorumu beni çok şaşırttı..saçmada bulmadım değil..96'da 7-0 lık maçtan bahsediyorlar ama bilmiyorlarki taraftarların hiçbiri o gün Es-Es'e 7 atmasını istemezdi..bence biz onları daha çok seviyoruz(forumda bize duyulan ilgi ve yorumlara baktıgımda..) okuduklarım şaşırttı ve içimdeki ilgi ve sempatiyi azalttı açıkcası..
Ben de gördüm o yazilari. Eskisehirspor'u bir cok Trabzonspor taraftari gibi ben de severim ama tabi öyle bir kac cürük elmayi görünce insanin cani da SIKILMIYOR degil. Bunun yaninda Trabzonspor icin iyi dileklerde bulunan ve sampiyon olmasini isteyen Eskisehirsporlularin oldugunu da göz ardi etmemek gerekiyor.

Misina
02.11.2008, 10:24
Maçı 90 dakika canlı izledim.İsim misim demeden canla başla mücadele ediyor eskişehir.10 kişi oynayan sanki fenerdi.Tebirkler es es

Gamze
02.11.2008, 10:32
Eskişehir taraftarıyla ilgili hislerim dün duyduğum birkaç şey sonrası değişmiş durumda, en azından şimdilik.
Şehirde Trabzonspor formalı, atkılı insanları dövmeyi kendilerine yakıştırıyorlarsa bir Anadolu kulübü olarak, daha da bir şey demiyorum.

Alibeyoglu
02.11.2008, 12:25
Eskişehir taraftarıyla ilgili hislerim dün duyduğum birkaç şey sonrası değişmiş durumda, en azından şimdilik.
Şehirde Trabzonspor formalı, atkılı insanları dövmeyi kendilerine yakıştırıyorlarsa bir Anadolu kulübü olarak, daha da bir şey demiyorum.

buna benzer olaylar kardes olarak gördügümüz rize dede yasaniyor

TSezgin61
02.11.2008, 12:30

:eek::eek::eek:

bu haber dogruysa yaziklar olsun...

bizi anadolu takimindan bile saymayan, bunu forumlarinda dile getiren bazi eskisehirliler... Siz bide Eskisehirspor formanizi giyip Trabzona gelin, bakalim sizin bize davrandiginiz gibimi davranilacak size...

Trabzonda hertürlü Anadolu kulübü formasini herkes giyebilir... Trabzonda giyemeyecekte baska nerde giyecek... heleki Eskisehir. istanbul ezikleri haric...

TRABZON ve TRABZONSPOR degismez, misyonu bellidir... 1967den beri...

yazik ediyorlar... Bizim onlara dost oldugumuz kadar onlarda bize olsalar, degil küme düsmeye el ele her sene sampiyonluga oynariz beraber...

böyle yapdikca kaybeden onlar olur. bizde kaybederiz, neyimi? simdiye kadar süper ligde zaten azinlikta olan acik dost takimlarimizdan birisini...

Burçak
02.11.2008, 12:33
ufacık istisnalara bakıpta koca camialara yanlış gözle bakmamak gerekir.
Eskişehir dik duran süperligi gerçekten hak eden bir camiadır.

Eskişehirdeki Rizedeki anti Trabzonluları örnek veriyoruzya hani, siz biliyormusunuz Sebatsporluyum diyipde Trabzonspor Sebata futbolcu vermiyor diye Trabzonspora cephe alan Sebatsporluları...
işte numunelikde olsa böyle tipler var . ciddiye almamak gerek. zaten psikolojileri incelendiğinde normal olmadıkları görülüyor . çok ciddiyim.

Sebatsporun Süper Lige çıktığı sezon TS- Sebat maçı var Avni Akerde.
Maratondayız. bitane dangalak Sebatsporlu olduğunu iddaa eden bi denyo çıldırıyo. niye Trabzonsporun golüne tribünler daha fazla bağırmış. niye Sebatspor gol attığında ses okadar çıkmamış. tribünlere kıza kıza çıktı stattan :D
herkes bu manyak ne diyo diye peşinden güldü adama. böylede rahatsızlar var yani. düşünün. :)

Tolpaş61
02.11.2008, 12:53
eskişehirsporun ortaya koyduğu mücadelenin maalesef takımımız yarısını dahi gerçekleştiremiyor.son üç maçlarını izledim ve oynadıkları futbolu kıskandım!!

TSezgin61
02.11.2008, 12:59
eskişehirsporun ortaya koyduğu mücadelenin maalesef takımımız yarısını dahi gerçekleştiremiyor.son üç maçlarını izledim ve oynadıkları futbolu kıskandım!!

renkdas iki takimi ayni tutamazsin...

eskisehirspor kapali takimlara karsi oynamiyor. fener eskisehire kapali oynamaz, futbolcular motve olmaz... cinconda ayni sekilde...

ama biz öyle degiliz. herzaman kapali defanslari acmamiz gerekiyor. öyleki jimnastikciler ve cincon maclarini gördük... jimnastikciler bize karsi atak yapmaya cekindi, cincon belesten gol bulana kadar istanbulda saldiramadi, sistem bile degistirdi...

mücadele konusunda haklisin... bizde bazi futbolcular isteksiz davraniyor...

LazAnisT
02.11.2008, 13:07
Eskişehirsporun taraftar forumlarını epey bir süredir takip ederim.Genel anlamda Trabzonspor hakkında olumlu düşüncelere sahiplerdir.Yukarıda murat_1461 arkadaşımızın yazısında bahsettiği ve şaşırdığı ''git gide İstanbul takımlarına benziyorlar'' lafında kısmende olsa doğruluk payı vardır.

Devlet desteğiyle şampiyon oldular deyip burda tepki koyan bizlerken Gökhan Ünalın imza töreninde bakanların olmasına ses çıkarmadık.

Eskişehir taraftarı bence Süper ligin en kaliteli taraftarıdır.Aralarında bizleri sevmeyenlerinde olması gayet normaldir.Fakat bilip bilmeden tek bir kişinin yazdığı yazıya bakıp iki takım arasında bir şey varmış gibi göstermek yanlış bir davranıştır..Son haftalarda aldıkları sonuçlarıda göz önüne alırsak Eskişehir bu lig için bir renktir lafının ötesine geçmişlerdir.

h@msi61
02.11.2008, 18:18
Eskişehirsporun taraftar forumlarını epey bir süredir takip ederim.Genel anlamda Trabzonspor hakkında olumlu düşüncelere sahiplerdir.Yukarıda murat_1461 arkadaşımızın yazısında bahsettiği ve şaşırdığı ''git gide İstanbul takımlarına benziyorlar'' lafında kısmende olsa doğruluk payı vardır.

Devlet desteğiyle şampiyon oldular deyip burda tepki koyan bizlerken Gökhan Ünalın imza töreninde bakanların olmasına ses çıkarmadık.

Eskişehir taraftarı bence Süper ligin en kaliteli taraftarıdır.Aralarında bizleri sevmeyenlerinde olması gayet normaldir.Fakat bilip bilmeden tek bir kişinin yazdığı yazıya bakıp iki takım arasında bir şey varmış gibi göstermek yanlış bir davranıştır..Son haftalarda aldıkları sonuçlarıda göz önüne alırsak Eskişehir bu lig için bir renktir lafının ötesine geçmişlerdir.

Devlet destegi olayina kizacak kadar kafalarinin calistigini sanmiyorum, nitekim Eskisehirli bile olmayan maliye bakani bu heriflere sunu alicaz, bunu aliriz tarzi sov yaparken hepsi saksakliyordu. Onlarin bizi sevmemesi tavsan daga kusmus dagin hesabi olmamistan baska birsey degil.
Ciktiklarina ben de sevindim ve ligde suana kadar yaptiklari da takdire sayan. Tavirlarini ise oynadigimiz macta goruruz, ona gore "kardes" olup olmadiklarini anlariz.

İskender66
02.11.2008, 22:57
es-es'in golü verilmemiş. fb yöneticisi Ali Koç bile maçtan sonra "yazık oldu Eskişehir'e" dedi.

Zafer BİLGİN
02.11.2008, 22:59
Eskişehirspora haramilerin karşısındaki dik duruşlarından dolayı her zaman sevgi beslemişimdir

İskender66
02.11.2008, 22:59
Eskişehirlilerin maç sonu şovu görülmeye değerdi. Futbolcu amigo gibi taraftarı yönlendirip bağırttırdı. Türkiyenin en müthiş taraftar topluluğu Eskişehirde. İstanbul takımlarının atkısıyla dolaşmak neredeyse imkansız.
Mehmet Demirkol az önce Stadyum programında "tribün kültürünü Türkiye'ye getiren Eskişehir'dir" dedi.

Ümit Tekşan
06.11.2008, 17:15
Helal olsun valla adamlar oynuyor takır takır önüne geleni deviriyorlar. Taraftarlarda arkalarında süper...

ÖmerFarukYılmaz
06.11.2008, 17:26
Herzaman ligde görmek istediğim anadolu klüplerinden..

Bir kaç sene sonra,Kendilerini toparlayıp yukarılara oynayacaklarından eminim...

Cengiz Çubukcu
06.11.2008, 17:32
Yıllarca Es es tribünlerinde maç seyretmiş biri olarak rahatlıkla söyleyebileceğim en önemli şey tıpatıp bize benzemeleridir...bize karşı hiç şansları yok iki maçta da yeneceğiz onları :)

Hamdi Karamahmutoğlu
06.11.2008, 18:36
http://img394.imageshack.us/img394/1302/forzanadolurq3.jpg (http://imageshack.us/)

Es es tribunlerinden.

Anıl Caner
06.11.2008, 18:55
kocaeli ve trabzonspor armalarını çıkarsalarmış keşke.

POYRAZ
09.11.2008, 01:55
kocaeli ve trabzonspor armalarını çıkarsalarmış keşke.
........Neden?

Anıl Caner
09.11.2008, 02:01
Daha 2-3 hafta önce bir arkadaşımızı hatta siteye üyeliği olan bir arkadaşımızı yolda çevirip, formasını çıkartıp yakıp üstüne tokatladılar.

İnanlmaz bir Trabzonspor düşmanlığı hakim tribünlerinde.Lige çıktıklarında plaket yapıp kendilerine götürmemize rağmen. Olumsuz bir şey yaşanmayacağına söz vermelerine rağmen.

Kocaelispor'a yaptıklarını zaten yaz yaz bitiremem.

Eskişehir'de yaşıyorum, Eskişehirspor'un her zerresinden nefret ediyorum.

Anadolu destekçisi falan değil, asla da olmadı Eskişehirspor. En azından taraftarları olmadı.

Alibeyoglu
09.11.2008, 02:08
biz bize yeteriz bize eskisehirin sempatisine filan ihtiyacimiz yok biz kendi aramizda kenetlenelim kendi aramizda birligi bütünlügü saglayalim gerisi hava civa bu sitede benim elestirdigim hani karadeniz takimlarini anliyorumda eskisehir gibi takimlarin sitemizde basligi olmasi onlarin taraftar sitelerinde trabzonspor basligi var mi?

sametaydin
09.11.2008, 02:25
Fb maçından sonra eskişehir coştu sanki yenmişler gibi ve bazı taraftar grupları şehrin en işlek yerlerinde taşkınlık çıkarttılar Kalabalık bir türlü dağılmak bilmedi en sonunda çevik kuvvet geldi bütün taraftarları dağıttı. Benim en ufak bi alakam olmamasına rağmen bende nasibimi aldım joplardan. Yalnız eskişehir taraftarı işi abarttı burada. Sokaklarda küfürlü tezahüratlar yaptılar. Halkın arasında teyzelerimizin bacılarımızın geçtiği yerlerde küfür ede ede bağırdılar. Bu olayı gördüm ya artık eskişehir taraftarı benim gözümde sıfırı tüketti. Gerçekten çok irenç görüntülerdi.

Enes
09.11.2008, 02:46
Ben süper lig de hiç bir takımın bize samimi olarak sempati duyduğuna inanmıyorum eskişehirde bunlardan biri,kaldıki kimsenin bize sempati duymasına ihtiyacımızda yok.Üst üste 3 maç kazanan takımlar bu ligde hemen kendini 4. büyük diye ilan ediyor bu ligden eskişehirler bursasporlar,sivassporlar gelip geçer baki olan biziz.Varsın sözde 4. büyükler bize karşı tavır alsın çokda önemli değil.Yanlız eskişehirspor bu lig için bi renktir ve bu lige lazımdır tıpkı kocaelispor gibi

POYRAZ
09.11.2008, 19:03
Daha 2-3 hafta önce bir arkadaşımızı hatta siteye üyeliği olan bir arkadaşımızı yolda çevirip, formasını çıkartıp yakıp üstüne tokatladılar.

İnanlmaz bir Trabzonspor düşmanlığı hakim tribünlerinde.Lige çıktıklarında plaket yapıp kendilerine götürmemize rağmen. Olumsuz bir şey yaşanmayacağına söz vermelerine rağmen.

Kocaelispor'a yaptıklarını zaten yaz yaz bitiremem.

Eskişehir'de yaşıyorum, Eskişehirspor'un her zerresinden nefret ediyorum.

Anadolu destekçisi falan değil, asla da olmadı Eskişehirspor. En azından taraftarları olmadı.
Hmmm oldukca ilginc. Sasirdim dogrusu. Cok ayip etmisler o zaman.

POYRAZ
09.11.2008, 19:05
........................

sametaydin
10.11.2008, 01:13
Walla ben de eskişehirde yaşıyorum. bir kere gs formasıyla gezen birini fena hırpaladıklarını gördüm. bir keresinde de fb formasıyla gezen birini gördüm ona bişey yuapmadılar.
bir kere de üç tane sanırım uni öğrencisi bayan gördüm . üçünde de trabzonspor forması vardı üstlerinde çarşıda geziyordular. çok hoşuma gitti. :)

Birtan Karaman
24.11.2008, 13:31
Eskişehirsporu severim umarım bu sene düşmezler hatta düşmeyecekler iyi kadro yapıları var kalecileri ivesa ve forvet youlaya hayranım:)

POYRAZ
30.11.2008, 22:18
Eskisehirspor bugün 0 - 3 yeniliyorken 4 - 3 maci kazandi. Oyunun 90 dakika oldugunun en güzel örnegini verdi. Vallahi helal olsun. Biraz istikrar gösterebilseler daha üst siralara tirmanacaklar. Eskisehirspor'a basarilar dilerim. Bu ligin böyle köklü ve kulübüne sahip cikan taraftari olan kulüplere ihtiyaci var. Gayserispor gibi süperligin kalitesini ve seyirci ortalamasini düsüren, kendi sehirinde bile 2. takim olan kiytirik kulüplere degil. Eskisehirspor'a basarilar dilerim.

macka61
01.12.2008, 23:46
helal eskişehir bu sene kalıcak gibi

Muhammet
02.12.2008, 01:08
Eskişehir kendi evinde bir başka oynuyor.

33. hafta Eskişehir deplasmanında oynayacağız.

Eğer o süreçte hala yarışta olursak, çok zor bir maç olacak çok.

aztek26
03.12.2008, 19:05
Slm. Trabzonspora başarlar dilerim. Foruma baktığımda Eses taraftarının trabzonspora gıcık olduğunu yazan arkadaşlar olduğunu gördüm. Bu biraz abartılmış bence. ESES taraftarı öyle denildiğiği gibi trabzonsporla düşman değildir. Ki Anadolu takımı olarak sempatide duyar. Ben devamlı maçlara giden birsi olarak daha aleyhinde sövüldüğünü duymadım.ESES taraftarı 3 ezik takım haricindeki tüm Anadolu takımlarına saygı duyar hepsinede aynı mesafededir. Tabiki birkaç takım haricinde. Bunu belirtmek istedim. En ufak örenk vereyim. 12 sene önce Trabzonspor ESEsimizi yenmiş takım küme düşmüştü.ama buna rağmen hiçbir tarfatra öyle denildiği gibi size tepkili eğildir. Ama Eziktaşın 38 sene önce olaylı maçta ESESimi yenip şampiyon olup Esesimi de ligten düşürünce jimnastiğe karşı büyük tepki vardır. Umarım az çok anlatabilmişimdir.

İsmail ALİOĞLU
03.12.2008, 21:27
Eskişehir sevdiğim klüptür. anadolu beyi denildiğinde bence ilk akla gelmesi gereken esesdir. çünkü anadolu ihtilalini ilk başlatan takımdır eskişehir. biz ise devamını getirdik. Eses taraftarıyla büütünleşmiş bir takım. kaç takım varki ligde böylesi.

3-5 kendini bilmez taraftar yüzünden bu kini tüm camiaya mal etmemek lazım. bu 3-5 kişi bizim içimizde yokmu sanki.. Anadoluda En çok sevdiğim 2 güzide takım Eses ve Kocaelidir. Gerisi teferruat. Bu takıma kin duymamak lazım bence..

POYRAZ
03.12.2008, 21:33
Öncelikle hosgeldin. Eskisehirspor süper lige ciktigi zaman en cok sevinenlerden birisi bendim. Eskisehirspor'u severim. Bir kac arkadasimizin yazdigi yazilar bende antipati uyandirir gibi olsada istisna diye düsünüp Eskisehirspor'a olan sempatimi devam ettiyorum.Her ne kadar Eskisehirspor taraftarlarinin icinde istisnalar oldugu gibi Trabzonspor taraftarlarinin da icinde istisnalar olsa bile, Trabzonspor taraftarlarinin cogu Eskisehirspor'u severler. Ben de severim. Umarim bu karsilikli sempati duyma bozulmaz ve hep böyle devam eder. Yanilmiyorsam 2 yada 3 yil önce kupa maci miydi neydi karsi karsiya gelmistik Eskisehirspor ile ve o zaman Eskisehirspor taraftarlarindan bir kac kisi buraya üye olmuslardi. Cok iyi anlasmistik. Neyse, lafi cok uzatmayayim. Sizlere süper ligde basarilar dilerim.

POYRAZ
03.12.2008, 21:36
Eskişehir sevdiğim klüptür. anadolu beyi denildiğinde bence ilk akla gelmesi gereken esesdir. çünkü anadolu ihtilalini ilk başlatan takımdır eskişehir. biz ise devamını getirdik. Eses taraftarıyla büütünleşmiş bir takım. kaç takım varki ligde böylesi.

3-5 kendini bilmez taraftar yüzünden bu kini tüm camiaya mal etmemek lazım. bu 3-5 kişi bizim içimizde yokmu sanki.. Anadoluda En çok sevdiğim 2 güzide takım Eses ve Kocaelidir. Gerisi teferruat. Bu takıma kin duymamak lazım bence..
Renktas, öylesine bir yazi yazmissin ki, görende Eskisehirspor ile Trabzonspor taraftarlari arasinda büyük bir kin ve nefret var sanacak. Bilakis, iki takim taraftari arasinda genel olarak sevgi vardir. Ne kini, ne nefreti? :rolleyes:

İsmail ALİOĞLU
03.12.2008, 22:23
Renktas, öylesine bir yazi yazmissin ki, görende Eskisehirspor ile Trabzonspor taraftarlari arasinda büyük bir kin ve nefret var sanacak. Bilakis, iki takim taraftari arasinda genel olarak sevgi vardir. Ne kini, ne nefreti? :rolleyes:

eskişehir resmi sitesinde foruma bakarsan bu kanıya sende varırsın. ayıca esesli olan arkadaşlarda diyor fazla olmasada aralarında 1-2 çürük elma var diye. Ama yanlız ben 3-5 kişi dedim genelleme yapmadımki :) Hem 3-5 kişi olsada kendilerini alenen belli ettiklerinden bir kaç taraftarımızın antipatisini kazanıyor. yanlış hareket.

Eskişehir sevdiğim takım. bunu 3-5 kendini bilmez taraftar değiştiremez. eseslerin gerek ajansspor olsun gerekse internetspor olsun, oradaki tüm yorumları Trabzonun şampiyonluğu için. ne olursa olsun seviyorum esesi POYRAZ :)

POYRAZ
03.12.2008, 22:29
Hmmm o zaman bana genelde Trabzonspor'u seven Eskisehirsporlular denk gelmis. ;)

İsmail ALİOĞLU
03.12.2008, 22:47
Hmmm o zaman bana genelde Trabzonspor'u seven Eskisehirsporlular denk gelmis. ;)

heee güzel laf ettin şimdi :D

aztek26
04.12.2008, 09:51
Trabzonspor 3 eziklerie başkaldırının takipçisidir ve İstanbul dükalığını yıkan Anadolu takımıdır. Eskişehirsporum da bunu başaracakken elinden türlü hile ve oyunlarla alınmıştır. Yani amaç aynı, ideal aynı. Amaçları aynı olan iki camianın arasında kin ve husumet oluğunu ima etmek bence gereksiz saçma bir düşüncedir.

Dursun Kaplan
04.12.2008, 10:02
Aztek26 ;

Bunu ima eden sizin kendini bilmez taraftarlarınız.. Asla genelleme yapmıyorum yanlış anlaşılmasın..

Evet bizimde aramızda gerçekten bu takıma gönül vermemiş sahte kişilikler var. Forum içinde demiyorum,trübün içerisinde..

Ama sizin forumlarda nedense bize karşı bir kinci yaklaşım var. Tabi o kini besleyenler futbolun kardeşlik olduğunu hiç bir zaman anlamayacak derecede olan cahil taraftar kesimidir..

İstanbul takımlarının egemenliğine son vermek için, anadolu takımlarının bir olması gerek ama işte böyle cahil kesimler olduğu sürece bu zor.

En son örneğini Kayseri maçında yaşadık.. Lider anadolu takımına yapılan tezahuratı duyduk değilmi.? İşte o cahil taraftar topluluğundan hiçbir halt olmaz.. Onlar ve onlar gibi taraftarlardan bırakın destek, anca köstek olurlar..

lazooo28
01.02.2009, 23:17
anadolunun bir diger devrimci takimi Eskisehirsporu yürekten tebrik ediyorum plakamizi yazdilar ;)

insallah kendilerini ligin daha üst siralarinda görürüz

Mert67
06.02.2009, 15:56
33.Hafta bizi şampiyonluktan etmekten bahsediyorlar.Dikkat etsinler biz onları küme düşürmeyelim.Gerçekten Eskişehir bildiğim gibi değilmiş.

POYRAZ
08.02.2009, 23:57
33.Hafta bizi şampiyonluktan etmekten bahsediyorlar.Dikkat etsinler biz onları küme düşürmeyelim.Gerçekten Eskişehir bildiğim gibi değilmiş.
Adamlar haklilar. Bizi sampiyonluktan ederlerse Istanbullu abileri alt taraflarina kina sürecek onlarin. Istanbul karsitligindan bahsederler ama Istanbul'a hizmet etmeten de geri kalmazlar.
Eskisehirspor'u severdim ama böyle yapmaya devam ederlerse nefretimi kazanacaklar. Onlarla bir alip veremedigimiz yok. Bu topikte bir cok insan onlara sevgilerini sundu ama ayni adamligi onlardan göremedik. Adamlik herkesin harci degildir. Trabzonspor'un düsmanligi iyi degildir, dostlugu iyidir. Dostugumuza karsilik vermeliler. Böyle düsmanca yazilar onlara hic bir sey kazandirmaz.

Tansu Onur Erdoğan
09.02.2009, 00:09
Bizde zaten 33. hafta eskisehirbize yatsa macı güle oynaya alsak demiyoruz.çıksınlar adam gibi oynasınlar.gıkımız cıkmaz ama kin ve nefret duygularıyla sampiyonluktan edelim derlerse orda durdururuz o arkadasları.

ilk önce kendi çıkarlarına hareket etsinler.

başkasının şeyiyle gerdeğe girmesinler...

oguzlu
09.02.2009, 03:27
Adamlar haklilar. Bizi sampiyonluktan ederlerse Istanbullu abileri alt taraflarina kina sürecek onlarin. Istanbul karsitligindan bahsederler ama Istanbul'a hizmet etmeten de geri kalmazlar.
Eskisehirspor'u severdim ama böyle yapmaya devam ederlerse nefretimi kazanacaklar. Onlarla bir alip veremedigimiz yok. Bu topikte bir cok insan onlara sevgilerini sundu ama ayni adamligi onlardan göremedik. Adamlik herkesin harci degildir. Trabzonspor'un düsmanligi iyi degildir, dostlugu iyidir. Dostugumuza karsilik vermeliler. Böyle düsmanca yazilar onlara hic bir sey kazandirmaz.

kusura bakma ama neden kizdigini anlayamadim, eskisehirsporun maci bize satmasinimi istiyorsun? eger oysa istegin fener taraftariyla paralel bir dusunceye sahipsin.
her takim her maca kazanmak icin cikmali aksi halde emek hirsizligi boy gosterir.

POYRAZ
09.02.2009, 04:11
kusura bakma ama neden kizdigini anlayamadim, eskisehirsporun maci bize satmasinimi istiyorsun? eger oysa istegin fener taraftariyla paralel bir dusunceye sahipsin.
her takim her maca kazanmak icin cikmali aksi halde emek hirsizligi boy gosterir.
Yazimdan cikardigin anlam bu mudur yani? Beni anlamadin yada anlamak istemedin. Anlamana lüzum da yok. Sen bu anlami cikardiysan öyle bilmeye devam et kardesim..
Selamlarimi sunarim.

Koray
14.03.2009, 23:14
Eskişehir kümeye...

Emirhan Makul
22.03.2009, 22:24
Bu lige renk kattıkları kesin çirkef değiller.

Emirhan Makul
22.03.2009, 22:26
C9v896WjhKE

İskender66
22.03.2009, 23:46
Eskişehir gerçektende tam bir Anadolu takımı. Bu takımı çok seviyorum. İnşallah kümye düşmezler ve seneye zirveye oynarlar.

POYRAZ
22.03.2009, 23:48
Eskisehirspor'u tebrik ederim. Bizim bile kendi evimizde yenemedigimiz
Cimbok'u deplasmanda yendiler. Adamlar köklü kulüp olduklarini belli ediyorlar.
Bir Trabzonspor taraftari olarak,
Eskisehirspor gibi güzide kulüplerin bu ligde her zaman kalmalarini isterim.
Insallah gidisatlarini bozmazlar ve daha üst siralara tirmanirlar.
Basarilar Es Es.

murat26
23.03.2009, 15:37
poyraz çok güzel benzetme yapmışsın gülmekten öldüm yaa

Mollasalihoğlu
23.03.2009, 16:06
Bu ligde bize benzeyebilecek nadir takımlardan birisi..

POYRAZ
25.03.2009, 00:27
poyraz çok güzel benzetme yapmışsın gülmekten öldüm yaa
Nedense benim o söylemime herkes güler.:D

Seyfi_B
16.04.2009, 00:34
Sadri Baskan' in Eses i kücümser aciklamalarindan dolayi bize nefret etmeye baslayanlar cok varmis

POYRAZ
16.04.2009, 03:59
Dam üstünde saksagan, vur beline kazmayi oldu seninkisi.
Söyle ilk sayfadan itibaren okumaya basla. Sevginin agir bastigni görecesin.
Eskisehirspor daha süper lige cikmadan biz cikmasini istiyorduk. Mesajlari okuyabilirsin.
Konuyu fazla irdelemeyelim. Biz Eskisehirspor'u severiz.
Yani taraftarimizin cogu sever. Baskan onu demis bunu demis. Böyle seylere takilip kalma.
Eskisehirspor'u seviyoruz.

Yalçın Ulusoy
16.04.2009, 04:09
ben bu takımı sevmediğim gibi taraftarlarınıda sevmem çevremde de çok eskişehirsporlu var bir tanesi olsun Trabzon'u desteklemez ve sanıldığı gibide hepsi eskişehiri tutmaz 3 eziklerden birinin fanatik taraftarıdır işlerine geldimi eskişehirspor gelmedimi 3 ezikler ligdeki pozisyonuna göre tabi sadece benim çevremdekiler böyle genelleme değil

Kazım Uzunboy
16.04.2009, 12:53
Eskişehirspor'u ve Ankaragücü'nü ayırın bir kenara.

Sevdiğim diğer iki takımdır bunlar.

tuncay1984
16.04.2009, 12:54
anadolunun ikinci büyügü es es dir

Napoli
16.04.2009, 14:39
Zerre sevmem... es es kümeye...

POYRAZ
16.04.2009, 15:04
Ben seviyorum. Insallah daha yukarilara tirmanip ismine yakisir yerlere gelecektir Es es.
Süperligin seyirci yüzdesini düsürmekten baska bir ise yaramayan zirtapoz kiytirik takimlari görmektense Eskisehirspor'u görmeyi her zaman tercih ederim.

Hüseyin Bağdat
16.04.2009, 15:04
Anadolu'da istanbul eziklerine karşı birkaç sağlam kale varsa onlarda Eskişehir,Ankaragücü,Kocaelispor ve birazda Konyaspor'dur.

Eskişehir'i her anlamda beğenirim...

Volkan Sarı
16.04.2009, 15:16
aLeyküm seLam

Hüseyin İlkin
16.04.2009, 15:30
Eskişehirspor'u severim, bu ligde olması gereken takımlardandır, bence.

Anıl Caner
16.04.2009, 15:50
33. haftaya kadar yorum yapmayın bence, pişman olacaksınız :)

Muhammet
16.04.2009, 16:02
Bence de.. :)

Dursun Kaplan
16.04.2009, 16:04
Al birini vur ötekine.

Koray
16.04.2009, 16:57

Kesinlikle :))
Eskişehir her zaman süper ligde var olmalı bence,ama sevmiyorum o ayrı dava tabiki...

Fatih BALTA
16.04.2009, 22:37
Son oynadığımız maçtan sonra sitelerinde çok salladılar bize.Ama
bu ligde olması gereken takımlardan birisidir bencede Es Es.

Enes
17.04.2009, 00:40
Bende severdim eskiden ama bizim maçtan sonra söylenenlerden sonra fikrim değişti..
Fakat istanbula karşı takındıkları tavır güzel...

Burçak
23.05.2009, 22:16
Potansiyel var ama bunu hayata geçiremiyorlar ne yazıkki. sadece es es değpil bi çok takım var taraftarı iyi olan. izmir takımları örneğin. ama büyük düşünen yöneticiler olmadıktan sonra hiçbir gelişme olamıyor.

Kazım Uzunboy
23.05.2009, 22:21

Anıl geleceği görmüş gibi konuşmuş. Çok doğru yazmışsın be Anıl. :)

bmfırtına
23.05.2009, 23:08
Anadolu'da istanbul eziklerine karşı birkaç sağlam kale varsa onlarda Eskişehir,Ankaragücü,Kocaelispor ve birazda Konyaspor'dur.

Eskişehir'i her anlamda beğenirim...
bursa-izmir(göztepe-karsıyaka-altay)

Mayls
24.05.2009, 22:04
Taraftar nasıl olur?
Bu soruyu cevapladı Es-Es taraftarları. Umarım ilerleyen yıllarda takım da onlara layık olur :)

Hüseyin İlkin
24.05.2009, 22:06
Ligde kalmalarına "sevindim".

Mehmet Fırat
24.05.2009, 22:08
Bu tip başlıkların kapatılmasını talep ediyorum.

TSezgin61
24.05.2009, 22:09
ligde kalmalarina sevindim... esesi severdim ama taraftarlari yanlis davraniyor... simdi seneye kalkip "Trabzon bize 5 atti" diyip ortami gerecekler

Mehmet Dinç
24.05.2009, 22:16
Eskişehir taraftarının bugün yaptığı tezahüratları anlayamadım. Ne zorları vardı bizlerle anlam veremedim.

ilhan
24.05.2009, 22:18
Valla bize karşı yaptıkları olumsuz tezahüratları ilk maç nedenine veriyorum. Çok kızdım, yakışmadı. Ama maç 3-0 olmuş adamlar atkı sallayarak tempo tutuyor, maç 3-2 oldu aynı şekilde devam ediyorlar. O yaptıkları keyifliydi. :)

Muhammet
24.05.2009, 22:36
Küfürler hiç hoş değildi.

O ikinci yarıdaki şov ve jaz havaları güzeldi. Dedim kafayı buldular herhalde..

Mustafa K. Demirbaş
24.05.2009, 22:42
maç öncesı dostluk maş sırasında ise terbiyesizlik yakışmadı es es yakışmadı
bu işlerin seneside var biz burda sizi ve takımınızı alkışlarlarla uğurladık hatta dışarda takım otobüsünüzün yanına gidip alkışladık lehinize tezahürat yaptık ama sizn yaptıklarınıza bakın yakışmadı

tuncay1984
24.05.2009, 22:44
iyi yi kaldilar ligte
seneye lig sarmaz böyle 5ist 3 ankara takimi
d.bakir bes para etmez 3 ezikler oynamadan kazanacaklar
bu sene has sardi

Selman
24.05.2009, 22:44
Bunlar değil miydi bizle sorunu olmayan göya sadece Sadri Başkan'ı protesto edecek olan.

Maçtan önce böyle diyorlardı.Ben de şimdi şöyle diyorum;

Gördünüz mü kolbastıyı? Nasıl koyduk ?

Fatih BALTA
25.05.2009, 17:22
Dostluk,kardeşlik,anadolu....hepsi hikayeymiş.
Bu sene bunun bolca örneklerini gördük.
Taraftarımızın Eskişehir lehine yaptığı her tezahürata küfürle karşılık verdiniz,maç sonundada araçları taşladınız.
...Trabzon olamazsın şampiyon diye bağıran içinizdeki BJK lıları susturamadınız mı.Hani Eskişehirliler başka takım tutmazdı.Şimdi siz bu masalları kendinize anlatın.
Teşekkürler Eskişehir taraftarı,kaybeden kim oldu.Bu kafayla yerinizde saymaya devam edersiniz.Bizde her seferinde 5 atar geçeriz.Şimdi bakın dalganıza.

Dursun Kaplan
25.05.2009, 18:02
Boşversene ya. Umurumda değiller. :)

Biz kolbastıyı oynadık geldik. Koydumu koydu. :p

sessizkral_1
25.05.2009, 23:21
Taraftar forumlarında Özür (http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=2073&PN=1)başlığı açılmış.Eyvallah diyorum.Üye olabilseydim birşeyler yazacaktım.Değerli eskişehir taraftarları Sadece şu başlığa girip eskişehirspor ve taraftarı hakkında yazılan 100 lerce güzel yorumu okusanız bile Trabzonspor ve taraftarının size bakış açısını özetler.Herşeye rağmen yaşananlara rağmen ben kendi adıma Eskişehiri seviyorum taraftarınıda seviyorum.Bu ligde bulunmasını istediğim 2-3 takımdan biridir.

Çagman
25.05.2009, 23:50
Konunun kapatılmasından yanayım es es e bir sıcaklıgım yok artık.

İskender66
26.05.2009, 01:07
Son olaylar hepimizi üzdü. Sitelerinde aklı başında makul çoğunluk yanlış yaptıklarını kabul ediyorlar ve özür diliyorlar. Bu konuyla ilgili başlık açmışlar. Yüzlerce mesaj yazmışlar. 13 sayfanın hepsini okudum. Maç başlığını da okudum. Ayrıca bizimle ilgili özel başlıkları bile var "Trabzonspor" diye. Ben okurken duygulandım.
Bu siteyi takip eden es-esliler kendi sitelerinde özeleştiri yapıyorlar. Olayı provake edenlerin azınlık bir grup oldığunu söylüyorlar. Ben herşeye rağmen Es-es'i seviyorum. Onlarda bizim gibi anti-istanbuldan yana ve gerçek bir Anadolu takımı. Bu ligde her zaman olması gereken takımların başında geliyor. İşte sitelerinde bizlerle ilgili yazdıkları yüzlerce mesajdan bazıları şöyle: Lüften baştan sonra hepsini okuyun.

Bizi süper lige çıkışımızda ilk kutlayan trabzonlu arkadaşlardı oraya gittik güzel ağırlandık burda da başta herşey normaldi ama maç esnasında yaşanmasını istemediğimiz ufak çaplı atışmalar oldu biz kendi adımıza sizlerden ÖZÜR DİLERİZ YAŞASIN ANADOLU....

Benim taraftarım, gönüldaşım 2-1 mağlup olduğumuz maçın öncesi ve sonrasında nasıl karşalanıp uğurlandı? Son derece medeni bir biçimde... Öyle ki sevgi ve ilgiden boğulacak kadar sıcak karşılandı.
Trabzonspor'u yenip ilk maçın rövanşını alamadığımız için acayip üzgünüm ama evime gelen birçoğu benim taraftar profilimle aynı yani gariban, emekçi, kentine aşık Trabzon taraftarının taşlanması mağlup olmak kadar üzdü, rahatsız etti beni.Bize bence hiç yakışmadı. Ama foruma şu başlığı açma erdemini gösteren kardeşim helal olsun sana. Başkalarının cehaletini aydınlığın ve uygar bakışınla hem kapatmaya çalışıyorsun hem de büyük olmanın gereği özür dileyebiliyorsun. "Evime gelen Karadeniz uşaklaru... Siz bizi kucakladunuz ama bizim uşaklar sizi daşladu. Ayup ettik, özür dileyrum. Benim acum bana yeter bi şey demeyun, siz bizden büyük çıktunuz. Helal olsun size, selametle..."

Şu ligde bize samimi saygı duyan belki de tek takım ve taraftar Trabzonspor taraftarıydı.Aylar önce bir forumlarında gezinmiştim de,şaşırmıştım,adamlar bizim kardeş bildiklerimizden,dost bildiklerimizden fazla seviyordu (sevmesini bırakın saygı duyuyordu bize)
Kardeşlik,dostluk ayrı şeyler,bizim taraftara gitmez.Ancak karşılıklı saygı duymamız gereken bir camiaya ayıp ettik.
Ömrü hayatımda,okulda,yurtta,onca Trabzonlu tanıdım,istisnasız hepsi Trabzonsporluydu.Aynı bizler gibi ki biz de bile tek tük çıkıyor arada.
Bu camia,hele de bize sırf bu duruşumuz sebebiyle,bu kadar saygı duyanyakınlık hisseden bir camia,saygıyı fazlasıyla hakediyor.Çok ayıp edildi.

Anaları babaları tarafından terbiye, ahlak verilmeyen kişilere başka biri nasıl terbiye öğretsin usta...Tribün kültürü, tribün terbiyesi öğrenebilmek için önce genel kültür sahibi toplum terbiyesi almış kişi olmak gerekir..
Orda gelip millete küfür edenler psikolojik sorunları olan insanlardır.Toplum içinde ezilen gelip millete küfredince kendini birey zannediyor işte..2 hafta boyunca şamar oğlanı olan, adam gibi konuşmasını bilmeyen, maç günleri de küfrede küfrede sağa sola tükürerek stada doğru yürüyen çok adam gördüm.. onlardaki amaç Eskişehirspor'u desteklemek değil.
Arkadaşın birinin dediği gibi paf takımla A takım maç yapsa gidip deplasman tarafına otursak bize sövecek insanlar bunlar.

ilk o "leş gibi hamsi" denen iğrenç muhabbet Nefer&Kızılcıklı'dan çıktı doğrudur.ama inanın o söylenirken tayfa daha gelmemişti ve grupların liseli oluşumları tarafından söylendi.işte kendilerince iş yaptığını sanan,delikanlılıkları kapıdan girince kabaran gençler tarafından yapıldı.bilmiyorum nasıl yapılır ama bir şekilde bu çocuklara tribün kültürü,tribün terbiyesi,abi-kardeş ilişkileri öğretilmeli.

bu kadar terbiyesizlik olmaz..orda taraftarcılık oynayan yüzlerce kolpanın özrünü bizler dileyelim..i...ne trabzon olamassın şampiyon diye bağırmak ne demek ya?beşiktaş mı olsun yani bu mudur ???sokayım sizin gibi taftara..beşiktaşlımısınız sivaslımısınız bir açıklayın hele!!..açık tribünün en can alıcı yeri ve her zaman ortalığı karıştıran kısmı hava hastanesi tarafıdır.90 dakika boyunca hiç bir besteye eşlik etmeyip sadece küfürlerde cosan ve maç boyunca rakip taraftarla uğraşan taraftar müsvetterini bir an önce ordan uzaklaştırmalıyız..yoksa bu gidişle bizde ne bütünlük kalır nede karizma..bu sitede faal olarak yazı yazan okuyan herkez o kısımda konuşlanmalı,altesin yaptığı bestelere,espanalara,kapalıdan gelen bestelere iştirak etmeli ve orayı ıslah etmelidir diye düşünüyorum..

valla maç sonucundan çok edilen küfürlere çok ama çok üzüldüm.bize yakışmayan davranışlar sergiledik.kendimizi trabzonun yerine koyalım bakalım? neler yaparız.kimse bu durumlara düşmek istemez tabiki.bu sezon sövmediğimiz bir takım taraftar hatırlamıyorum.seyircisi olmayan ankaraya bile melih gökçeke sövdük.bataklıkta batmaya başladık.eriyoruz adeta.onlarda şimdi bize orada taşlıcak sövecek sonra biz burda onlara sövecez böyle sürüp gidecek.toparlanalım artık bıraktık esesli olmayıda bir insana yakışmayan davranışlar bunlar.artık gitgide düşman topluyoruz.Allah sonumuzu hayır eylesin

Umarın Trabzonlular bize kırılmamışlardır . Zaten yeterince düşmanımız var bi de onlarla aramız bozulmasın . Seversin sevmezsin ama en azından saygı duy . Trabzon bize çok benzer onların şehirinde de bizans kutlama yapamaz . Onlarda takımlarına sahip çıkan bir topluluk . Dün Daimi abi çiçek verirken açıkta yuhalayan EsEs çeken ve Anadolu diye bağıran Trabzonlulara küfür edenler vardı . Ayıp oldu gerçekten umarım Trabzonlular olayı büyütmez .

Bu sene taraftar olara oldukça iyiydik ama eleştirilecek bir kaç yönümüz de yok değil . Bunlaran biri de her gelen rakip seyirci ile uğraşan taraftarımıza bunun yanlış olduğunu anlatmaktır . Bu kolay birşey değil ama bunu yapmalıyız .

adamlar eses diye bağırıp alkışladılar maç başlamadan önce. bikaç kendini bilmez anlamadan adamlara doğru küfür sarfetmeye başladı. bizim taraftarımızda küfüre gelince hemen havalara zıpladığı için karşılıklı küfürleşmeler başladı. bence çok ayıp yaptık EsEs seyircisine bu tarz olaylar hiç yakışmıyor ama bunları sürekli olarak yapıyoruz. biz süper lige çıktığımızda bizi ilk tebrik eden taraftardır ts taraftarı. onlara yaptığımız bize hiç yakışmadı utandım..

Trabzonspor taraftarlarından özür dilerim.Eğitim kenti olmakla övünen Eskişehir'e yakışmadı.Üstelik, Trabzonspor taraftarına karşı...

Trabzon tarafında daha önce bizim bir çok maçımıza gelmiş arkadaşlarım vardı onlar olduğu için değil benim içimdeki burukluk ama bu sene gelen hangi rakip ESES çekti....rakip tribün ESES çekerken küfürle karşılık vermek ne akla hizmettir. Kardeşilk dostluk muhabbetiyle alakalı değil ama benim Trabzon taraftıra saygım var İstanbul karşısındaki duruşlarından ve şehirlerine sahip çıkmalarından dolayı ayrıca rakip tribündekilerinde insan olduğunu bizim vatandaşımız olduğunu unutmamalıyız.Tribünde atışmalar illaki olacaktır ama her maç böyle olmasıda normal değildir. Taraftarımızın daha bilinçi hareket etmesi lazım tribünlerimizde sözü geçen birilerinin olması lazım artık bunlar için neler yapabiliriz

dün akşam olayları kim başlattı dersek emin olun ki biz başlattık trabzonlular es es sökerken biz ıslıkladık haa derseniz eses kümeye dediler bence onlara edilen küfürlerin vede el hareketlerinin üzerine az bile dediler

küfür, madde atmalar elbette istenmeyen şeyler, özellikle k.eli deplasmanından camı kırık bir otobüsle dönen biri olarak camları kırılan otobüsteki arkadaşların durumunuda çok iyi anlıyorum. ama gerek bizim forumda gerek trabzonluların forumlarında hayatlarında deplasmana gitmemiş kişilerde atar gider yapmasınlar.
sonuçta bunlar tribünlerde görmek istemediğimiz hareketler
insan olanda özür diler.

ben 41 yaşımdayım kendimi bildim bileli de tribünlerdeyim, ilk kez bu kadar utandığımı hatırlıyorum.. TRABZONLU KARDEŞLERİMDEN KENDİ ADIMA ÖZÜR DİLİYORUM.. bize gerçekten yakışmadı..adamlar dakikalarca ağza alınmayacak küfürlere alkışlarla karşılık vererek iyi niyetlerini sonuna kadar sürdürdüler aynı şey biz yapılsa tribünde tek koltuk kalmazdı.maç öncesi tüm forum ve spor sitelerinde adamlar bizden hep kardeşimiz diye bahsedip destek oldular..

Tum sagduyulu EsEs'lilere. Yurt disinda calisiyorum ve EsEs'imin maclarina firsat yaratip geliyorum. Arkadaslar inanin ozur dilememiz gereken durumlar var. Biz cok atesli taraftariz. Ya kendi icimizde kendimizle, ya da rakip takim taraftari ile kapisiriz ama kapisiriz yani kapismak zorundayiz. Bu mudur? Surekli kavga modunda mi olmaliyiz? Rakip tribun EsEs cekiyor sen kufur ediyorsun. Daha ne olsun. Ozur dilenmez de ne yapilir? Ben Konya taraftarindan bile ozur diliyorum. 2. Gol sevinci sonrasi Konya yonetiminden olan hirsimizi taraftarindan cikarmaya calismaktan oturu. Baskanlarina kizdik Konya kumeye diye bagirdik. Ben sahsen istemiyorum dussunler, Konya'lilar efendi adamlar, tama yonetimleri yamuk yapti ama Konyalilar efendi. Antalya dussun. IBB dussun. Gencler dussun ama niye Konya kumeye diye bagirdik. Onlarin kalplerini de kirdik. Isimiz gucumuz kalp kirmak, EsEs taraftar imajini zedelemek.Trabzon'lularinda. Halbuki super lige cikinca ilk pozitif mesajlar onlardan gelmedi mi? Sevinmediler mi? Bence gercekten sevindiler ve yil boyu bizi desteklediler. Tamam ilk mac yanlislar vardi ama bazen hosgorulu olmak lazim. Ben esimle deplasmana gittigimde gogsumu gere gere EsEs tribunune girerken kendini bilmezler yuzunden kazanilan dusmanliklardan oturu kendimi tehlike altinda hissetmek istemiyorum. Eskisehir'e gelen rakip taraftarlarinda ayni sekilde hissetmesini istemiyorum. Kultur ve medeniyet sehri diye avundugumuz, gurbette burnumuzda tuten Eskisehir ve Eskisehirlilik sevdasiyla yanan insanlarin sehri Eskisehir'e bunlar yakismiyor.Ne olur ozur dilediysek, ne kaybederiz........ Hala eski gunlere donme ozlemimiz var. Ama unutmayin o zamanlarda EsEs taraftari centilmenligi ile TUM TURKIYE'nin sempatisini toplamisti. Cocuklari ve torunlari olarak bu mirasi korumak ve yuceltmek baslica gorevimiz olmalidir......LUTFEN, ozur dileseniz ne kaybedersiniz..... Unutmayin ilk onlar EsEs cekti biz karsilik vermedik....... Ne kadar ayip degil mi??????? Umarim sagduyu kazanir....Ben OZUR diliyorum. Gercek EsEs taraftarinin yapmamasi gereken seyler yasandigi icin. Yalnizca Trabzon dan mi? Yok Hayir tum Turkiye den....... Onlarin umudunu bosa cikaran bazi taraftarlarimiz yuzunden...........Siz dilemeyin...... Ben diliyorum........ Ama bu EsEs'imi ve EsEs'liligim kucultmez.........

Konuk takimin oyunculari ve seyrcisi Eskisehir il siniri girisi ile mactan sonra il siniri cikisina kadar istesenizde ,istemesenizde ,sevsenizde sevmesenizde misafirimizdir.Misafirin yapabilecegi bazi taskinliklar belki affedilir fakat siz ev sahibi olarak misafirperverliginizi göstermek mecburiyetindesinizdir .Onun icindirki ben buradan akli selim davranip bazilarinin yaptigi hatalari kendi yapmis gibi kabullenip sorumluluk geregi karsi takimin misafir seyircisinden özür dileme büyüklügü gösteren büyük Eskisehirspor taraftarini bir kez daha alkisliyorum

Gereksiz yere ortamı geren bizdik. Kolbastıya salladık,leş gibi hamsi kokuttuk,adamlar da biryere kadar alkışladı daha sonra onlar da alkışı kesip sallamaya başlayınca iyice sarpasardı.Trabzonlularla ilk atışma başladığında açığın 5te 1i anca dolmuştu ki bunların çoğu da provakasyon için gelmişlerdi adeta.

trabzon taraftarından ben de özür diliyorum. küfür eden herkes adına. ortada hiçbir şey yokken küfürü başlatan bizdik maalesef. her şeyin ötesinde tribün lideri seviyesine gelmiş biri, maçın sonunda trabzon atkısı yakıyorsa, yanarım yanarım ona yanarım. hadi başka biri yapsa, oradaki 13-15 yaşında çocuk yapsa anlarım ama bir tribün liderine, hele ki bir eskişehirspor tribünü liderine hiç mi hiç yakışmadı o hareket.
hoşunuza gidecek herhalde gelecek sene trabzonda bizm atkımızı yakmaları, bize küfür etmeleri, taşlamaları

İsmail ALİOĞLU
26.05.2009, 02:07
Yukardaki yazıyı sonuna kadar okudum. Helal olsun. Bize böyle taraftar potansiyeli(Türkiyede) lazım.
Bu yazının sahipleri her kimse, o kişiler 'Asil' ve 'Asıl' Eskişehirspor taraftarıdır.

Mustafa Yüksek
26.05.2009, 03:53
yazıyı görünce ben de merak edip siteye girdim...30 yaş üstü taraftarın sağduyusu ortada...ama 30 yaş altı bolca sallamış bize...

POYRAZ
26.05.2009, 04:52
Yukaridaki yazilari yazan Eskisehirspor taraftarlarinin hala var oldugunu bilmek güzel.
Kani iki para etmeyen bir takim insanlarin yüzünden Eskisehirspor'a kin beslenilmemeli.

Uğurtan
26.05.2009, 05:31
Es-Es 'in taraftarı beni zerre kadar ilgilendirmiyor..Ben Es-Es'in duruşuna, kulübün yaptıklarına, tarihine saygı duyuyordum.. O noktadan sapmadım hâlâ saygı duyuyorum..

Anadolu muhabbeti bu sene baygınlık verici, mide kaldırıcı duruma getirildi.. Getirenler malum zatende.. Ben kardeşlik, abilik falan beklemiyorum.. Ben Eskişehir'e saygı duyuyorum sadece karşılık beklemiyorum..

Aralarında bize saygı duyanlara şapka çıkarırım sadece.. Ama beklenti içerisinde değilim kendi takımım ilgilendirir beni..

Kısaca; Nasıl bizim içimizdeki 3-5 deli koskoca Trabzonspor'un tarihine gölge düşüremeyecek kadar küçük ise kendini Eskişehirspor taraftarı adlandırıp iğrenç şeyler yapanlarda Es-Es'e olan saygıyı alamaz benden.. ;)

Anıl Caner
26.05.2009, 08:25

Madem sezonu da bitirdik, Eskişehir macerası da bu sezon için noktalandı ben ufak bir durum özeti yapayım.

Ne kadar maça aylar varken bu başlıkta methiyeler düzüp, maç akşamında hemen herkes yelkenleri suya indirmiş olsa da bazı şeyleri açıklığa kavuşturalım.

Eskişehir'de yaşamama rağmen, Eskişehirspor'u ve tribünlerini çok iyi tanımama rağmen bir Allah'ın kulu demedi ki "bu uşak ne anlatıyor"

Dün yoğun bir gece geçirdik.

Galip gelip üzülen olduk belki de diğer sonuçlar neticesinde. Eskişehirspor ise aksine mağlup olmasına rağmen kümede kalmayı garantiledi, hem de Eskişehirspor camiasını küçük düşürecek, küçük gözüken ancak başımıza gelse sanırım canlı bomba olup, patlatmak isteyeceğiz tarzda icraatlar yapan bir iki yönetici bahanesiyle yönetimlerini protesto etme şansı yakaladılar. Onlar açısından üzülecek bir şey yok skorda. Olsa olsa "ulan çiftetelli dedik gene kolbastıyı oynattık" olur üzülecekleri.Ama bilmiyorlar ki biz orada kazansalardı ve çiftetelli oynasalardı tribünden küfür etmek yerine tempo tutardık.

Benim Eskişehir'deki 4. yılım.Küçüklükten kalma sempatim vardır Eskişehirspor'a.Daha 7-8 yaşlarındayken televizyonda Hügo programını izlerdim :), yayına katılan çocukların tuttuğu takımları sorardı Tolga Abimiz :D.Trabzonlular hariç kendi şehrinin takımını söyleyen bir tek onlar vardı.Zaten 96'da 7-0lık maçla beraber veda ettiler.Sonra yollarımın kesişeceğini pek tahmin etmiyordum.Kocaeli tribünlerine gittikçe öğrendim Eskişehirspor ile kardeş olduğumuzu, olduklarını...

Eskişehir'de okula başladığım sene Eses 2.lig b kategorisindeydi. Avni Aker'de biletlerin 3 ile 5 lira arası değiştiği dönemlerde, 7.5 liradan full stad oynuyorlardı. Öğrenciliğin acemiliği de üstümüzde, harçlığımızdan arttırıp Eskişehirspor tribününe girerdim.Bazen Kocaelispor atkımla, bazen Trabzonspor atkımla.Bana bakıp bir şeyler konuşurlardı, rahatsız olurdum.Ama sesimi çıkarmaz, Eskişehir'i desteklemeye devam ederdim.

Sonra Eses 2.lig A'ya yükselme hakkı kazandı. Yurttan izin alıp, çarşıya gittik.Hasretlik işte. Ben öyle ya da böyle hiç şampiyonluk yaşamadım, 3-5 türkiye kupası hariç sokaklara dökülerek kutlayacak hiç bir başarım olmadı benim.Trabzonspor formamı ve Eskişehir atkımı giyinip saatlerce kutladım 2.lig A'ya yükselişi. Benzer zamanlarda GaySe şampiyonluğu geldi ve kesinlikle kutlatılmadı bu şampiyonluk. Daha çok sevdim.

Sonraları 2.lig A kategorisi macerası başladı.Kocaeli'ye ailemin yanına ziyaretlerimi maçlara göre ayarlamıştım. Bir hafta Kocaeli stadına, bir hafta Eskişehir stadına.İçinizden de söyleyenler oluyor, ulan ne işin var bunlarla sen Trabzonsporlusun diye.Ben Bursa hariç hiç bir anadolu takımının karşısında olmadım bugüne kadar.Varsın i.ne trabzon diye bağırsınlar,varsın şampiyonluğumuzu istemesinler ama istanbul takımını tutmaktansa, kendi şehrinin takımına sahip çıkıp, destekleyen her taraftar benim futbol görüşüme göre değerlidir.

Elbetteki sokakta 10-20 tane salağın yaptığını Eskişehirspor tarihi ve camiasına bağlamam. Daha önce de anlattım gene anlatayım madem bu kadar Eskişehirspor yazdık.2 sene evvel annem ve dayımın kızı Eskişehir'e ziyaretime geldi.Onları uğurlamak için tren garına götürüyordum.Havanın soğukluğu ile evden çıkarken annem boynuma kaşkolumu attı.Aynı gün esesin maçı var, ben annemleri götürürken sürekli arkadaşıma maçın skorunu soruyorum stadyumdaki, eses kaybediyor.Biz gara gidene kadar da taraftarlar şehir merkezine doğru gelmişler tabiki.Moralimin bozukluğu esesin yenilmesine ama annem onu gönderiyorum diye üzülüyorum sanıyor.Bozuntuya vermiyorum.Derken kızılcıklı da 50-60 kişilik başlarında 2-3 tane abileri olan liseli tayfası geliyor Esesin."Bu şehirde o atkıya dolaşamazsın ulan" diye bağırıyor.Annem kolumu morartırcasına sıkıyor,"oğlum ne olur cevap verme" diye, annem öğretmendir benim, öğrencileri kavga ederken korkar ve ağlar.Sesimi çıkarmıyorum.Yürüyorum, arkadan bir ses daha duyuyorum mutlu oluyorum "Oğlum annesi var adamın yanında, saçmalama", sonra duyduğum cümle ise "... annesini lan" tadında oluyor.Ne annemin kavga korkusu, ne eses sempatim hiç bir şey kalmıyor bende artık. Dönüp burnunun ortasına kafa atıyorum arkadaşa.Diğer arkadaşları da tabiki haklı haksız ayıracak konumda değiller ve bana saldırıyorlar.Sağdan soldan iteleseler de vursalar da yerde yatan o şerefsizden gözlerimi ayıramıyorum.Çünkü benim kavgamın esesle olmadığı aşikar.Abileri kavgayı ayırıyor "birader annen yanında diye uzatmıyoruz olayı, şansını zorlama istersen" diyor.Ben o gün annemi trene bindiremiyorum.Ağlıyor, sarılıyor, "g,tmem de gitmem".Atkımı alması koşuluyla ikna ediyorum.O gün evime nasıl döndüğümü ben biliyorum.

Şanssız bir tesadüf, ergen bir çocuğun saçmalığından ibaret olmadığını görüyorum durumun.Zira 2.lige çıkış kutlamalarına da katılıyorum takımın geçen sene. Trabzonspor forması ve eses atkısı ile çıktığım için hoş olmayan cümleler duuyorum civardan.Sevsinler sevmesinler adamlar sadık ulan boşver caner diyorum kendi kendime.

Üniversitede okuyan Trabzonsporlu arkadaşlarla beraber izlemeye başlıyoruz maçları. Herkesin ayrı bir hikayesi olduğunu öğreniyorum. Şehrin ortasında forması yakılan da var, forması çıkarılıp şehrin merkezinde tokat yiyeni de.Daha fazlası da.

Sonra ufaktan mevzu açılınca Eskişehirsporlu arkadaşlarla futbol konuşmaya başlıyoruz. Bir kin bir nefret dinliyoruz.Kocaelispor ile olan dostluklarının bitişini de canlandırınca gözümde, kardeşim sen bu şehirde yaşıyorsun, bu takımı da çocukluğundan beri seviyorsun ama malesef saflarınız ayrı demek zorunda kalıyorum kendi kendime.

Ben burada bir şeyleri anlatırken, Eskişehirspor taraftarı açısından çok da pozitif yaklaşmamak gerektiğini söylerken bunu kastetmiştim. Ben her şeye rağmen stadyumdaydım, her şeye rağmen gene "eses" diye bağırdım.Trabzon'da krallar gibi karşılanıp, krallar gibi uğurlandılar. Skor farklı olsaydı da bu böyle olacaktı, bunu bilemediler.Karşılığında "i.ne trabzon olamazsın şampiyon"u gene bir anadolu takımı tribününde içim acıya acıya dinledim.Yukarıda Eskişehirsporlu bir abimizin mesajını okudum, içim ısındı.Keşke yeni yetişen gençleri de kendileri gibi yetiştirebilseler.

Ben burada Eskişehirspor taraftarının bizi sıcak karşılamayacağını daha sezon başından beri en az 50 kez yazdım, yahu Anıl abartıyorsun, yok canerim yanlışın var, caner hayırdır senin sıkıntın ne diye bıy bıy bıy mesaj yağdı kutuma.Şimdi kimse kusura bakmasın.Ben dün gece yaşadıklarımızdan fazlasını bekliyordum, dışarıdan gelen taraftarlımız, hele ki olası bir tersliğe hazırlıklı olmayan taraftarlarımız ucuz bile atlattı.

Eskişehirspor camiası haftaiçi çok kötü olaylar yaşadı, bunlar futbolcuların parasının ödenmemesi gibi basit yönetimsel zaaflar değildi.Çok daha ters muhabbetler vardı.Bu sebeple onların tribünlerinde olan gerginliğe çok da sinirlenmemek lazımdı ama işte Trabzonsporluluk sabırsızlıkla aşırı sabırın kesişiminde garip bir kavram olduğu için, önce eses çekip, sonra karşıdan tepki gelince eses kümeye diye bağırmaya sebep olabiliyor :).

Bizim yapmamız gereken eses çekip, devamında onlara hiç bulaşmadan takımımızı desteklemekti. Benim şaşırdığım ve üzüldüğüm tek nokta Eskişehirspor tribününde Beşiktaş'ın attığı golün kutlanmasıydı.İçimi acıtan bu oldu.

Kızıp lanetler okuduğunuz Kocaelispor stadında Kocaelispor'a yapılan saygısızlıkların hiç birisini yapmadı taraftarımız bu deplasmanda.Aldığımız karşılığı gördünüz.

Ben Allah ömür verirse, 1 sene daha Eskişehirdeyim.Geldiğim ve tanıştığım zamanki Eskişehirspor sempatimi malesef yitirme noktasındayım.Bu tarihine, geçmişine saygı duymadığım anlamına gelmez.Sadece şunu hatırlatmak isterim, genel bakış olarak bizim onlara duyduğumuz saygı ve sevginin 1000de 1ini duymazlar bize. Duymayacaklar da.Ama Eskişehir bizim kardeş takımımızdır, Eskişehir'de bizi çok severler zırvalarını artık bana okutmayın kardeşim.

Sempatisi olanlar elbette ki sempatilerini devam ettirebilirler.Ettirsinler de zaten.Anadolu takımı bu, şehrine sahip çıkarken yanlışlara düşse de aslanlar gibi Anadolunun kalelerinden birisi. Ancak bir şeyleri yazarken de Eskişehirspor'da sadece maç günü yaşadığımız 3-5 taş olayını değil de bu şehirde yaşayan Trabzonsporluları da düşünün.

Kocaeli-Antalya, 061626, Göztepe-Sakarya,Bursankara gibi fuzuli kelime oyunları ve tribün dostlukları ile geçirecek zamanımız yok.Bu mesajı okuyan Bursa hariç tüm anadolu takımlarının taraftarları da bilsin bunu.Hepsini çok seviyoruz, ne halt ederlerse etsinler sevmeye de devam edeceğiz.Devamında tutumumuzu belirleyecek olan sizlersiniz. Allah'a çok şükür , "bize her yer trabzon" olmaya devam edecek.

Külünkoğlu
26.05.2009, 08:33
Eskişehir taraftarı benim için bitmiştir.

Ben değil kendi taraftarı söylüyor bunlar öyle bir Eskişehirli ki maç içerisinde 500 kişi 500 sefer Beşiktaş - Galatasaray / Sivassspor -Gençlerbirliği maçını soruyor. Bilmem ne Trabzon olmazsın şampiyon diye bağaran taraftar müsvetteleri.. peki kim olsun Beşiktaş mı ? yarın öbür gün biz yine İstanbul takımları ile çekiştiğimizde yine onların tarafına geçmeyeceğinin garantisini kim verebilir ? Hani dik duruşun ? hani o diline doladığın anti bizans söylemi ?
Gördük.. ilk fırsatta nasıl bütün bu duruşların nasıl ayaklar altına alındığını...
O kadar saygı duyduğumuz hatta onlar için maçlarına gittiğim taraftar profili benim için bitmiştir.

Muhammet
26.05.2009, 08:36
Bizim için bitmelerine sebep olan olaylar, genç taraftarlardan kaynaklanıyor. Akıl 5 karış havada misali. Çoğunun ilk takımı falan değildir Eskişehirspor. Basit haftasonu eğlencesidir o stad onlar için.

ilhan
26.05.2009, 08:38
Ben yine de seviyorum Es Es'i. :)

Mehdi
26.05.2009, 09:00
Küçüklüğümden beri hayran olduğum kulüplerden biriydi.Hatta unutmuyorum geçen sezon lige çıktıklarında az sevinmemiştim seneye renkli tribünler göreceğiz diye.Mizaçımızdan mıdır,doğamızdan mıdır nedir bunu hala çözemedim Anadolu'nun alev alev yanan o coşkulu tribünlerini hep kendi takımımın kardeşi gibi görmüşümdür nedense,duruşu itibariyle de ''işte aynı benim gibi düşünüyor'' diyebildiğim tek takımdı Es-Es.İlk maçta bile ''oyuna gelmeyin'',''bize yaranmak için Eskişehir'i ezmeyin'' diyecek kadar kendimizden görüyorduk ve feragat etmeyi göze alıyorduk bazı şeylerden.Bu sene istisnasız bütün deplasmanlarda duyduğum ''olamazsın şampiyon'' tezahüratını duymayacağımız tek deplasman bu olacak diyordum ama yanıldım.Yaşadığım sadece hayal kırıklığı oldu BMN Ankara'nın kırık camlı arabasını görünce.Yakışmadı size.Harbiden olmadı.

Hüseyin Bağdat
26.05.2009, 09:45
Eskişehir taraftarını bende çok beğenirdim. İstanbul eziklerine karşı dik duran tek taraftar olarak görürdüm. Bu maçtan sonra onlara karşı sempatim epey azaldı...

Hüseyin İlkin
26.05.2009, 09:56
Ben yine de seviyorum Es Es'i. :)

Ben de, ben de. :)

Gelecek sene daha bir iddaalı takım çıkarırlar inşallah. ;)

halil ibo
26.05.2009, 10:38
Özeleştiri yapıp gereken dersi alabilirler,hadlerini bilip ona göre davranırlarsa birçok takım taraftarından iyi olduğunu ispatlarlar.
Aksi takdirde asansör bir takımın haddini bilmeyen üfürükten teyyare taraftarı olarak kalırlar.

Kazım Uzunboy
26.05.2009, 10:49
2 hafta öncesine kadar kardeş takımımız dediğim Kocaelispor, ve bu hafta da aynı durumda ki Eskişehirspor benim için farksızdır artık Bursaspor'dan.

Gelin gerisini siz düşünün artık. Camı kırık arabanın içinde buz gibi bir hava da Ankara'ya nasıl geliniyormuş, öğrettiler bize. Ondan da geçtim, attıkları o taş bizden birine gelseydi, neler olurdu tahmin etmek istemiyorum bile. Tribünde yaralanan 7 yaşındaki çocuktan bahsetmiyorum bile !

Kaya
26.05.2009, 10:50
Yaşananlardan rahatsız olan epey Eskişehirspor'lu taraftarlar var. Forumlarında durumu eleştirmenin yanında "özür diliyoruz" adlı başlık bile açmışlar...

Yine kendi tribün grupları ile alakalı sıkıntılardan da bahsetmişler...

Açıkçası Kocaelispor taraftarlarından maç sonrası böyle bir tutum görmemiştik...

Özür dilemekten çekinmeyen bir taraftar kesimi olduğunu görmüş olduk Eskişehirspor'un...

Emirhan Makul
26.05.2009, 10:52
Bizim kareşimiz yok biz tek çocuğuz bu alemde'de

Es Es'e Sempati duyuyorum ama normal şartlarda bizi satıcağı,küfür edeceği,minimum her türlü çirkefliği yapacağından adım gibi eminim yani kocaeli balonu gibi patladı eses bu sene bizim gözümüzde ama ben emindim Trabzonsporlular'luları kimse sevmez sevmeyecekte.

Anıl Caner
26.05.2009, 16:08
Yaşananlardan rahatsız olan epey Eskişehirspor'lu taraftarlar var. Forumlarında durumu eleştirmenin yanında "özür diliyoruz" adlı başlık bile açmışlar...

Yine kendi tribün grupları ile alakalı sıkıntılardan da bahsetmişler...

Açıkçası Kocaelispor taraftarlarından maç sonrası böyle bir tutum görmemiştik...

Özür dilemekten çekinmeyen bir taraftar kesimi olduğunu görmüş olduk Eskişehirspor'un...

Kocaelispor taraftarı tepeden tırnağa haklıydı. Arada böyle bir fark olmasın sakın?

Hüseyin Kurt
26.05.2009, 16:27
Eskişehirde doğup büyümeme ve Eskişehir'i çok sevmeme rağmen artık Eskişehirspor taraftarı benim için küçülmüştür.Es-Es'i hala seviyorum ama taraftarını değil.

Eskişehir'de yine formamla dolaşacağım,eve bayrağımı asacağım,sorunu olan varsa gelir yanıma...

Külünkoğlu
26.05.2009, 16:28
Kocaelispor taraftarı tepeden tırnağa haklıydı. Arada böyle bir fark olmasın sakın?
Anıl "tepeden tırnağa" demişsin de, haklı oldukları yön nedir ?

Koray
26.05.2009, 16:36
Bundan sonra kimse Anadolu muhabbeti falan yapmasın, bi Ankaragücü kaldı bize yamuk yapmayan...

Biz ne kadar güçlendikçe Anadolu takımı diye İstanbul'lulardan kayırdığımız bu kulüpler bize bi o kadar düşman oluyor...

Neden mi ?.. Tabiki kıskançlık/çekememezlik...

Çünkü Anadolu'da en çok bizden bahsediliyor, gazetelerde en çok bize sayfalar ayrılıyor, spor sitelerinde bize ayrılan bölümlerimiz var, ulusal kanallarda bizim takımımız konuşuluyor...

Bu onlarda kıskançlık peşinden ise nefrete dönüşüyor otomatikmen...

Yıllardır Anadolu takımı diye kayırıp Trabzon'a gelenlere sıcak davranmamızı yanlış idrak etmiş olacaklar ki her gittiğimiz yerde bize kin kusuyorlar, bizi zorla özümüze döndürecekler böyle yaparak...

Galiba istiyorlarki İstanbul'lulara davrandığımız gibi onlarada davranalım, davranalım anasını satayım benim için hava hoş.

LazAnisT
26.05.2009, 16:48
Herşeyi anlarım ama Tribün liderlerinin Trabzonspor atkısını yakma olayını bana kimse izah edemez.

Kaya
26.05.2009, 18:29

Oradaydım, haklı olduklarını düşünmüyorum...

En az 5-6 kez Kocaelispor'a yönelik tezahürat yapıldı fakat tek bir tepki bile vermediler...

Bizim o maç esnasında tek yanlışımız bir kendini bilmezin tribünün çatısına çıkmasıydı ki benim bölümden o taraftarı herkes yuhaladı...

Bu bakımdan Kocaelispor taraftarı hiçbir şekilde haklı değildir...

Eskişehirspor taraftarlarından özür dileyenler azımsanmayacak kadar çoktur. Bir taraf özür diliyorsa ona göre tutum sergilememiz gerekir...

tsliyim
26.05.2009, 18:54
es ese şu son maçımıza kadar saygı duyuyordum, sempati duyuyordum çünkü ülkede taraftarının sahip çıktığı takımların başında geliyordu, es es kazanınca arkadaşlarla balkonda es es çektik onlar maç kazanınca sevindik çünkü kardeş kulüptü, istanbula baş kaldırmış bir kulüptü ama malesef son maç gerçek yüzlerini gösterdiler, biz avni akerde es es çekip tezahürat ettik onlar otobüs taşladı ...trabzon olamazsın şampiyon diye bağırdılar şimdi bjk şampiyon oluyor istediğiniz oldu kına yakın o sevdiğiniz istanbul takımları size zerre kadar saygı duyuyormudur acaba?

yazıklar olsun es ese onlarında artık gözümde diğer istanbul uşakları gibiler helal olsun

Anıl Caner
26.05.2009, 20:41
Anıl "tepeden tırnağa" demişsin de, haklı oldukları yön nedir ?

Şehirin nüfusunun çoğunluğu karadenizli ve trabzonsporlu iken küçük bir azınlık dışında kimsenin şehire ve takıma sahip çıkmaması. Adamlar "sizleri seviyoruz lakin zaten canımız burnumuzda ne olur bizim tribünümüzden bilet almayın" diye bin kere uyarmalarına rağmen bütün biletlerin Trabzonsporlularca alınması. Küme düşmeyi garantiledikleri maçta tribünün çatısına çıkıp, gerizekalılığın doruklarını bizlere göstermiş arkadaş daha neler neler.Her şeye rağmen sıfır olayla döndük evimize. Orada oldu, orada bitti.Hiç birisi de ne atkımızı yaktı, ne otobüsümüzü taşladı.Ben maç sonu halk otobüsünde, ts atkısıyla döndüm.Hodrimeydan'dan arkadaşlar vardı.Yakışmadı be lazoğlu diye de takıldılar hatta bana.

Allah düşürmesin. Gün gelir de Trabzonlu hiç bir iş adamı, zengin takıma sahip çıkmasa, çok kötü bir sezon geçirsek ve bir şekilde birisi avni aker'in çatısında benzer bir şeyi yapsa, aslında onlar Trabzon'u severler ama işte bir tane kendini bilmez diye mi düşünürsünüz.

Haberiniz var mıdır bilmiyorum ama o gün Kocaeli tribününde yanan meşaleler aslında 61. dakika kutlaması içindi.Maç öncesi tüm kocaelispor açık tribününün Trabzonspor tarafına koşup, "bize her yer trabzon" sloganıyla ortamı germesiyle başladı. O saatten sonra körfez sen bizim her şeyimizsin desen ne olur, başka bir şey desen ne olur.

Mustafa Önal
26.05.2009, 20:59
ANIL a şu noktada katılacağım AVNİ AKERDE kale arkasında camlara bile dokunamazken kocaelide bizim taraftarımız saha içine alındı. karşı tribünden karşıya alındı. bunlar hiç bir yerde yapılmazdı. bide bize kim dedi kocaeli diye bağır diye. bunlara gerek yok ki. ne es es diye bağırmaya ne de kocaeli diye bağırmaya gerek yok.

Külünkoğlu
27.05.2009, 08:17
Anıl yazın diyor ki "maçtan iki gün önce, tribune girmeden ve maç öncesi tribunde yaşananlar hakkında pek bilgim yok"
diyor. Onun için bu kadar kesin konuşma. Biz ilk defa Kocaeli ile maç yapmadık. Nerden bakarsan bak,
Kocaeli taraftarı ayıp etmiştir ! Detayını yazdırma bana şimdi.

Hekimoğlu
27.05.2009, 15:01
Hakem hataları ile liderlikten düşürülmemizin sonrasında ilk maçın Eskişehirspor maçı olması büyük talihsizlikti.Sahada olanları biz tasvip etmedik zaten tribünde dostluk vardı.Bir tepki oluşmasını bekliyordum ama Eskişehir'de bize karşı takındıkları tavır abartılıydı, yine de seneye eskisi gibi dostluğumuz sürer umarım.

Kazım Uzunboy
04.06.2009, 10:27
Eskişehir'de son dakika

Süper Lig´de kalmayı son haftalarda garantileyen Eskişehirspor, gelecek yıl için çalışmalarını hızlandırdı.

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/6/18_257101_04FAN05POLJAK.jpg

Kırmızı-Siyahlılar’ın İkinci Başkanı Mesut Hoşcan, teknik direktör Rıza Çalımbay’la devam kararının netleştiğini belirterek, “Kadromuzdaki Lovrek, Poljak ve Serkan ile yollarımızı ayırıyoruz. Kiralık olarak oynayan Youla’da mutlu sona ulaştık. Şu an bir sorun yok. Diğer futbolcularla ilgili de son değerlendirmeleri yarınki yönetim kurulu toplantısında yapacağız. Türkiye ve Avrupa liglerinden transferlerimiz olacak. Yakında bunlar kesinleşir. Artık biz bu ligde kalıcıyız” diye konuştu.

www.fanatik.com.tr (http://www.fanatik.com.tr)

Hüseyin Bağdat
04.06.2009, 10:47
Şehirin nüfusunun çoğunluğu karadenizli ve trabzonsporlu iken küçük bir azınlık dışında kimsenin şehire ve takıma sahip çıkmaması. Adamlar "sizleri seviyoruz lakin zaten canımız burnumuzda ne olur bizim tribünümüzden bilet almayın" diye bin kere uyarmalarına rağmen bütün biletlerin Trabzonsporlularca alınması. Küme düşmeyi garantiledikleri maçta tribünün çatısına çıkıp, gerizekalılığın doruklarını bizlere göstermiş arkadaş daha neler neler.Her şeye rağmen sıfır olayla döndük evimize. Orada oldu, orada bitti.Hiç birisi de ne atkımızı yaktı, ne otobüsümüzü taşladı.Ben maç sonu halk otobüsünde, ts atkısıyla döndüm.Hodrimeydan'dan arkadaşlar vardı.Yakışmadı be lazoğlu diye de takıldılar hatta bana.

Allah düşürmesin. Gün gelir de Trabzonlu hiç bir iş adamı, zengin takıma sahip çıkmasa, çok kötü bir sezon geçirsek ve bir şekilde birisi avni aker'in çatısında benzer bir şeyi yapsa, aslında onlar Trabzon'u severler ama işte bir tane kendini bilmez diye mi düşünürsünüz.

Haberiniz var mıdır bilmiyorum ama o gün Kocaeli tribününde yanan meşaleler aslında 61. dakika kutlaması içindi.Maç öncesi tüm kocaelispor açık tribününün Trabzonspor tarafına koşup, "bize her yer trabzon" sloganıyla ortamı germesiyle başladı. O saatten sonra körfez sen bizim her şeyimizsin desen ne olur, başka bir şey desen ne olur.

Anıl sen o maçı nerde seyrettin acaba merak ediyorum...
Maçtan önce dakikalarca biz Körfez diye bağırdık, küfür yedik...
Yeşil siyah çektik küfür yedik...
Körfez sen bzim kardeşimizsin dedik küfür yedik...
Kocaelispor saha çıkarken herkes alkışladı...
Bizim takım sahaya çıkarken bile körfez dedik ama yine küfür yedik...
Biz maçtan önce elimizden geldiği kadar onlaı destekledik onlardan hiç sevgi görmedik ne hikmetse...

Tribünlerin büyük çoğunluğu bizim taramızdan dolacağı günler öncesinden belliydi.Kendileri takımlarına sahip çıkamıyorlar biz kendi aşkımızın peşinden gidiyoruz diye kıskanmasınlar...

Eziklerle oynadıkları her maçta tribünler doluyor neden acaba? Çünkü çoğu ya o ezik taraftarı yada diğer takımları tutan taraftalar...

Ben Kocaelispor'un çoğu maçına gitmişimdir,hatta onlarla Bursa,İstanbul deplasmanlarına bile gitmişliğim vardır.Kaldıki çoğu Trabzonspor taraftarı Kocaelispor maçlarını BİLET PARASI izlemiştir...

Maçın ortasında bir dengesizin yaptığını tüm tribüne mal edemezsin onu bizde tasvip etmiyoruz ama Kocaelispor taraftarı maç başlamadan bize küfürler yağdırdı bunu duymamazlık görmemezlik edemezsin...

Maçtan sonra birşey omadı diyorsun.Ben şans eseri kurtuldum.Bindiğim dolmuştan bir önceki dolmuştan bizim formalı bir genci alıp dövmüşler.Sen çensuyu kaşık tarafındaki olayları görmedinse bilemem...

mustafadinç
04.06.2009, 14:02
Doğma büyüme Eskişehirliyim Eskişehirsporu günahım kadar sevmem buradakiyani Eskişehirdeki maçta tabiiki Trabzonspor taraftarlarının arasındaydım edilen küfürler hakaretler şimdi bile kulağımda bırakın net sitelerindeki kardeşlik masallarını maçtan aylar öncesinden hatta Trabzondaki ilk maç henüz oynanmamışken burada Kolbastıyı göstereceğiz onlara çiftetelli oynayacağız Trabzon inşaAllah buraya lider gelirde onları şampiyonlukdan ederiz gibi söylemler başlamışdı maçtan 2 gün önce Eskişehirspor idari menejeri Rıza ZEYDAN ulusal gazetelere Kolbastı nasıl oynanırmış onlara göstereceğiz diye demeçler vermişti,Eskişehirdeki Eskişehirspor-Trabzonspor maçına 13 yaşındaki fanatik Trabzonsporlu oğlumla giderken Trabzonsporlu kaşkollarımızı görünce bizi kovalamaya başladılar arkamızdan ağıza alınmayacak küfürler ettiler kendimizi stda zor attık maçtan sonrası ise tam bir skandal en karanlık köşelerden evimize varıncaya kadar ter içinde kaldık...
Kimse bana Eses demesin dostluk vs yok,vurup düşüreceğiz Trabzonun kendinden başka dostu yok.

İHSAN
07.06.2009, 21:33
Sivasspordan bahis açıldığı zaman, " Hadi canım, kocaeli yahut es es olsun ama sivas asla!" diyenlerin en önemli argümanları, sivasın bizim büyüklüğümüzü tartışmasıydı. Kocaeli ve eses gibi takımlar ise, Trabzonsporluları sevip sayan, hatta sivasın durumunda olsalar aynı şekilde 4. büyük olduklarını iddia etmeyecek, büyüklüğümüzü tartışmayacak olan takımlar olarak biliniyor ve bu platformda sıkça dile getiriliyordu.

Şimdi, geldiğimiz noktaya bakalım: "Ulan bu eses de çirkef çıktı; Körfezliler umarız amatöre düşerler; ya da sessiz sessiz en iyisimi hiç yazmayayım, yanıldığımız ortaya çıkmasın." halini alan mesajlar ya da üye profillerine rastlıyoruz. Hatta ve hatta, kemale eren bazı üyelerimiz olmalı ki, lafı uzatmadan, "Bizim bizden başka dostumuz yokmuş!" deyiveriyor.

Sivas bu takımlardan farklı olarak, başarılı bir grafik çiziyordu, bizden bile iyiydiler. Şampiyonluğu kılpayı kaçırdılar. Bu durumda, bizim büyüklüğümüzü tartışmalarını bu sebeple (doğru olmasa da) makul karşılayabilirsiniz. Kabul edilemez bir durum ama en azından bunu söylemeleri için onlara göre zaman ve mekan uygun. Şunu demeye getiriyorum; Sivas haddini aştı ama bunu başarısına paralel olarak yaptı...Başarılı oldukça sesi daha gür çıkmaya başladı, vs. Ama şimdi bizimle aşık atmanın bedelini şampiyonluktan koparak verdi ve elemelerde hezeyana uğrayarak da verecekler, o ayrı tabi...Ya diğerleri?

İşin enteresan yanı, bizle dost ilan edilen ancak bizce sivastan farkları olmayan bazı kulüpler yine bazılarımızca el üstünde tutuluyor, onların yerinin farklı olduğu belirtiliyordu forumlarda. Ancak bu takımlarla yaptığımız maçlardan sonra gördük ki, herhangi bir iddiası olmamalarına ve bizlerden sevgi dolu karşılık görmelerine karşın bizle kendilerini bir tutup, bize ezeli rakip muamelesi gösterdiler. Taşladılar, küfür ettiler, kovaladılar. Halbuki, bunun için herhangi bir nedenleri yoktu. Ne şampiyonluk için iddialılardı ve dolayısıyla bizim rakiplerimizlerdi ne de bize diklenecek halleri vardı. Hiç bir sebep yokken karşılaştığımız muameleydi bize reva görülen. "Ama onlar sivastan farklılar!", tezinin çuvalladığı yer tam da burası: Hiçbir makul gerekçeleri yokken neden böyle davrandılar o halde?

Konuyla ilgili bir şarkı sözü; bize uygun gibi.

meydana cıkalı asıl cehreler
aydınlanmaz oldu artık geceler
yalanlar tükendi düştü maskeler
..................... dost bildiklerim (boşluğu siz doldurun, sattı deyin, bırakıp gitti deyin ne derseniz deyin...)

Esesliler kızmıyorum, yanlış anlaşılmasın. Körfezlilere de öyle. Hepsi bir değil, ama biri hepsine bedel işler yapabiliyor bazen. Şimdi de öyle oldu. Dileriz, hep dile getirilen Anadolu Kardeşliği, yerini güven kaybına bırakmaz.

Kazım Uzunboy
17.06.2009, 18:35
Ragıp imzayı attı!

Eskişehirspor, Kayserispor'da forma giyen Trabzonlu futbolcu Ragıp Başdağ ile 2 yıllık sözleşme imzaladı...

Eskişehirspor 2. Başkanı Mesut Hoşcan, imza töreninde yaptığı konuşmada, zorlu geçen sezonun ardından yönetim kurulu ve transfer komitesinin iyi hazırlıklar yaptığını belirterek, transfer komitesinin birçok iyi futbolcuyla görüştüğünü kaydetti.

Kayserisporlu futbolcu Ragıp'ı transfer etmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Hoşcan, ''Ragıp, defansif orta saha özelliği olan bir futbolcu. Ragıp orta sahanın beyni olarak takımımıza güç katacak. Eskişehirspor'a hayırlı olsun. Takımımız gelecek senelerde başarıdan başarıya koşacaktır'' dedi.

Ragıp Başdağ ise törende yaptığı konuşmada da ne kadar büyük bir camiaya geldiğinin farkında olduğunu belirterek, Eskişehirspor'a faydalı olmak için elinden gelen çabayı göstereceğini bildirdi.

Konuşmaların ardından Ragıp, kendisini iki yıllığına Eskişehirsporlu yapan imzayı attı. Daha sonra Ragıp, Eskişehirspor bayrağıyla poz verdi.

www.spor61.net (http://www.spor61.net)

Kazım Uzunboy
20.06.2009, 09:12
Eskişehir takipte!

Yeni sezon kadrosu için kolları sıvayan Eskişehirspor, transfer harekatını Tunus´ta yürütüyor.

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/6/18_259027_calimbayy4233.jpg

Kırmızı-Siyahlılar’ın teknik direktörü Rıza Çalımbay, listesine aldığı futbolcuları izlemek üzere önceki gün Tunus’a gitti. Bu ülkede oynanacak olan Tunus-Nijerya karşılaşmasını izleyecek olan Çalımbay’ın listeye aldığı isimler için son kararını vereceği belirtildi. Bu arada Batuhan için görüşmelerin gelecek haftaya kaldığı kaydedildi.

alan
20.06.2009, 10:44
Ümit Karan Eskişehir'de..

krdnz
28.06.2009, 10:12
Yok böyle tören !..

Eskişehirspor’un Galatasaray’dan transfer ettiği yıldız golcü Ümit Karan, muhteşem bir törenle kendisini Eskişehirspor kulübüne bağlayan sözleşmeye imza attı. İmza törenine kırmızı-siyahlı taraftarlar yoğun ilgi gösterdi.

http://ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=58140

Çagman
28.06.2009, 19:04
Yazik bir taraftar es es taraftari yapilanlari asla unutmam

Tayfun
28.06.2009, 19:07
Nasıl 5 attık ama,acısı hala üzerlerinde :D

Kazım Uzunboy
11.07.2009, 20:06
İki kez Eskişehirspor maçına gittim. İkisinde de 5-2 kazandık. :)

Yunus Güneş
11.07.2009, 21:26
AdamlarÜMiti aldı tören yapıyorlar COLMANI falan alsalr ne yaparlardı acaba??

ugurTS1989
17.07.2009, 21:31
Eskişehirspor Asbaşkanı Ayhan Can, Ankaragücü'nden Mehmet Yılmaz ile anlaşmaya vardıklarını söyledi.

Hüseyin İlkin
17.07.2009, 21:56
Manchester City vari bir şekilde forvet pozisyonu zenginlikten geçilmiyor... :) Youla, Anderson, Ümit Karan, Burak Yılmaz ve Mehmet Yılmaz...

Harun-61
18.07.2009, 00:03
Öte yandan, Türkiye'de bulunan Kulüp Basın Sözcüsü Rıza Zeydan, Ankaragücü'nden Mehmet Yılmaz'ı transfer etmeleri sonucu 10 numara sorununu giderdiklerini söyledi.

:)

Süleyman50
23.07.2009, 08:59
Es-Es'ten 2. galibiyet

Yeni sezon hazırlıklarını İsviçre'de sürdüren Eskişehirspor, 2. hazırlık maçında Almanya takımlarından Eintracht-Trier 1905'i 2-1 yendi. Eskişehirspor ilk hazırlık maçında da Antalyaspor'u mağlup etmişti
Konstanz Hilzingen Şehir Stadı'nda yapılan maça Eskişehirspor, Atilla, Koray, Murat, Vucko, Saffet, Burak, Bülent Kocabey, Bülent Ertuğrul, Mehmet Yılmaz, Ragıp ve Özgür 11'iyle çıktı.
Karşılaşmada Eskişehirspor'un gollerini 44. dakikada Bülent Kocabey ve 60. dakikada Özgür kaydederken, Alman ekibinin tek golünü 46. dakikada Sensiene attı. Maçı, yaklaşık 1500 gurbetçi taraftar izledi. Taraftarlar maçın ardından Eskişehirsporlu futbolculardan imza alıp hatıra fotoğrafı çektirdiler.
Eskişehirspor Kulübü İkinci Başkanı Mesut Hoşcan, mali asbaşkan Ayhan Can ve genel menajer Kerem Atılmaz da maçı yedek kulübesinden izledi. Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, iyi bir hazırlık maçı yaptıklarını belirterek, takımın oyunundan memnun olduğunu kaydetti.

ligtv...

Mustafa ÖZDEMİR
23.07.2009, 15:23
esese başarılar...

Emre ÖZTÜRK
23.07.2009, 15:25
es esten gerçekten nefret ediyorum

Murat'
24.07.2009, 19:22
Forumumuza artık Anadolu takımlarının taraftarları da üye olabiliyor duyrulur.

Uğurtan
24.07.2009, 22:53
Manchester City vari bir şekilde forvet pozisyonu zenginlikten geçilmiyor... :) Youla, Anderson, Ümit Karan, Burak Yılmaz ve Mehmet Yılmaz...

Bence Burak oynarsa kanat oynar.. Tabi kafasını futbola verir ve kendini süperstar zannetmezse eski formuna belki ulaşabilir..

İleri ikilileri ise Youla-Ümit Karan olacaktır.. Mehmet ve Anderson yedek kalır.

Badaloğlu
24.07.2009, 23:33
Ümit Karan, eğer Eskişehir'de oynayıpta, aklı İstanbul'da kalırsa o zaman tribünler çok saç baş yolar.Futbolunun son demlerini yaşayan Ümit Karan'ın eski günlerine döneceğine inanmıyorum.1 maçta gol atarsa 5 maç yatar diye düşünüyorum.Kolay değil adamın tüm işleri ve ailesi İstanbul'da...

Eskişehir taraftarı iyidir hoşturda yahu alt tarfı Ümit Karan'ı aldınız, nedir bu abartı? Ümit bitmişte okeye dönüyor.Ne verecek Eskişehire? Ben bu şehrin kendi alt yapısından yetişen gençlere bu şekilde sahip çıkmasını beklerdim.Devşirme futbolcularla Eskişehirin ülke futboluna bir şey vereceğini düşünmüyorum.Gene son haftalara kadar küme düşmeme mücadelesi verirler.Oysa iskelet bir kadro kurup geleceğin efsane Eskişehirini kurmalılar.Böyle taklit vari şov imza törenleri ile ancak kendilerini kandırırlar.

Hüdai Pervaneli
24.07.2009, 23:39
Ümit Cok cirkesf bir futbolcu Insallah Eskisehirde son bulur bu halleri

Kazım Uzunboy
27.07.2009, 12:39
Es-Es Yıldıray'dan umutlu!

Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal'dan Yıldıray Baştürk transferiyle ilgili umut dolu bir açıklama geldi !.. Bu sene kadrosuna Ümit Karan başta olmak üzere bir çok önemli ismi katan Es-Es'te herkes Yıldıray Baştürk'ün transferini bekliyor !..

Başkan Halil Ünal, yurtdışı kampından dönüşte yaptığı açıklamada Yıldıray'ın transferini de gerçekleştireceklerine olan inancını dile getirdi. Almanya'da bulunduğu sırada Yıldıray Baştürk ile transfer konusunda görüşme yaptıklarına değinen Ünal "Yıldıray Baştürk'e 3 yıllık anlaşma imzalamak için önerimizi sunduk" dedi. Kendilerinin tekliflerini sunduğunu ve artık son sözün Yıldıray'da olduğunu ifade eden Başkan Ünal, "Bu transferin olumlu sonuçlanacağını düşünüyorum. Bu konuda üç gün süre istendi. Gelecek cevaba göre bu transferi noktalayacağız" diye konuştu.

Bu arada Başkan Ünal Almanya ve İsviçre'de iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini de söyledi. Takımla birlikte Türkiye'ye dönen Ünal, bu yıl transfer ettikleri Ümit Karan, Ragıp Başbağ, Atilla Koca, Adem ve Veysel Sarı ile Mehmet Yılmaz'ın kamp döneminde takıma çok çabuk uyum sağladıklarını kaydetti.

Ünal, Ankara'da düzenlenecek TSYD Ankara Şubesi 4'lü Futbol Turnuvası-TBMM 90. Yıl Kupası maçlarına katılacaklarını ifade ederek, Turkcell Süper Lig'de karşılaşacakları Vestel Manisaspor ile de lige ''merhaba'' diyeceklerini söyledi.

Öte yandan, futbolcuların bir günlük iznin ardından yarın Eskişehir'de bir araya gelecekleri bildirildi.

ww.ligtv.com.tr

mustafadinç
27.07.2009, 13:28
Eskişehirliyim ama Eses i günahım kadar sevmem her türlü numara var bunlarda tek gerçek Trabzonspor.

Murat TÜRKAY
27.07.2009, 14:40
abi kardeş kulüp es es yok diğer anadolu takımları bunlar hepsi yalan... bizim bizden başka dostumuz yok.. olsaydı bir önceki sene çok kötü durumnda idik bütün anadolu kulüpleri bizi yuhaladı kümeye diye bağırdı... o kadar sinirlendim ki anlatamam resmen beni kan boğuyordu.. şimdi es es öyledir bu böyledir benim umurumda değil... isterse anadolunun 2. şampiyonu olsun.. hiçbiri umurumda değil... sen sevgi gösterip el açacaksın adamlara onlar ise köstek olacaklar sana.. böyle bir şey yok.. biraz kötü durumda olsan herkes sırtından vuruyor..o yüzden anadolu takımları onlar bunlar yalan...ha buda demek değildir rakip takımlara küfür edelim kırıp geçirelim.. ama bizden uzak dursunlar... başka bişey istemiyorum..

Mira_61
27.07.2009, 14:41
Ahhh ahhh 2 senedir Yıldıray diye diye dilimde tüy bitti.:)
Eskişehirspor'u severim.Sanırım Yıldırayın Türkiyede bir tek Eskişehire gitmesini hazmedebilirim.
Hayırlısı olsun bakalım.

tuncay1984
27.07.2009, 14:46
yildirayi almanyada gören mi var ki
adam leverkusende biraz top oynadi
ondan sonra gittigi takimlarin hic birine faydasi yok
hep sakat

ÖmerFarukYılmaz
27.07.2009, 14:50
yildirayi almanyada gören mi var ki
adam leverkusende biraz top oynadi
ondan sonra gittigi takimlarin hic birine faydasi yok
hep sakat

Yuh artık..:)

Uğurtan
27.07.2009, 15:06
Eskişehirli Anderson Seule gitmiş.. Şenol hoca süper lig'den bir transfer daha yaptı.. :)

Kaynak:haber61.com

Çagman
29.07.2009, 18:46
Es es i gıdım sevmem kardes mardes aya bos ayak. bes para etmez taraftarları var

Murat GENEL
20.08.2009, 15:40
Ey gidi Es-Es..Bu hafta Bursa maçında taraftarlar birbrine girmiş forumlarda,maçta..Es atkıları ,Bursa Ankaragücü atkıları yakılmış..nerde 06-16-26:)

Hüseyin Kurt
20.08.2009, 15:48
Bursa taraftarları Eskişehir sokaklarında gayet rahat geziyorlardı,bi sorun yoktu maçtan önce.

Murat GENEL
20.08.2009, 16:00
Bursa taraftarları Eskişehir sokaklarında gayet rahat geziyorlardı,bi sorun yoktu maçtan önce.

forumlarını bi gez istersen:)

Bizimd.bakır yenilgisinden büyük sevinç duymuş esesliler..tabi sen 5-6 dan aşagı atmazsan bir takıma nefretini kazanmış oluyorsun dogal olarak...:)

OYılmaz
20.08.2009, 16:01
Anadolu birliğinden bahsederler Trabzonspor'a ana avrat küfür ederler Bursa , Ankaragücü çoğu böyle hepsi için demiyorum arada delikanlı mert takımlar var geçen sene Kocaeli'yi kardeş ilan etmiştik yaptıkları kepazeliği herkes gördü sanırım bu tür takımların aralarında hep kavga var Trabzonspor taraftarına fiziksel olarak saldıran grup gördünüzmü çünkü bize sataşanların sonlarının ne beklediğini biliyorlar kimseyle kardeş değiliz gerektiği zaman öyle İstanbul yalakalığı yapıyorlar ki anlatamam yok Bursa çakısı yok Ankaragücü satır yok Eskişehir sopası klavye erkekliği bunlar nefret ediyorum hepsinden

Murat GENEL
20.08.2009, 16:08
Sürmene bıçagı var mı ötesi :D öyle taraftar uydurması değil bu bıçaklar bir de:)

Es-Es Trabzon'da çogu kişi sever hele 25-30 yaş üstü kesim..Saygı duyarlar onlara..Ama gelin görünki 12-13 yıl Tsl'nin uzagında kalan Es - Es 'te taraftar profili çok değişmiş nesil kayması olmuş..Yazık olmuş..Es Es kesinlikle eski Es Es değil

Samet Türkmen
20.08.2009, 16:32
Bu takımların taraftarları kendilerini seve seve bize oyuncak ediyor. Başarıları yok ama bize rakip hepsi :D Hersene onlarla şampiyonluk yolunda mücadele veriyoruz.

T.B_1461
20.08.2009, 16:48
Bu hafta atkıları almışlar falan tribün şovları baya güzeldi.

Kazım Uzunboy
22.08.2009, 12:40
Eskişehirspor durmayacak

Anadolu derbisinde Bursa'yı deviren Eskişehirspor, Belediye karşısında da gözünü zafere dikti. Kırmızı Şimşekler'in hocası Çalımbay iddialı konuştu: “3 puan yine bizim olacak”.

http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm688831.jpg

Sezon öncesinde hedefini ilk 5 olarak belirleyen Eskişehirspor, Bursaspor’un ardından rotayı İstanbul Büyükşehir Belediyespor’a çevirdi. Geçtiğimiz hafta Anadolu derbisinde Timsah’ı deviren Kırmızı Şimşekler, Belediye’yi mağlup edip galibiyet serisine başlamak istiyor. Kırmızı-Siyahlılar, dün karayoluyla İstanbul’a gelirken, teknik direktör Rıza Çalımbay oldukça iddialı açıklamalarda bulundu. Oyuncularının oldukça formda olduğunu belirten başarılı çalıştırıcı, “Kazanmayı alışkanlık haline getirmeliyiz. Rakibimiz de bizim gibi formda, ancak futbolcularıma güveniyorum. Evimize 3 puanla döneceğiz” dedi.
Volkan Yaman zirvesi
Eskişehirspor, Belediye maçının hazırlıklarını tamamlarken transferde de hareketli saatler yaşıyor. Uzun süredir Galatasaraylı Volkan Yaman’ı transfer etmek için görüşmelerini sürdüren Kırmızı Şimşekler, bu oyuncuyu renklerine bağlamak için Galatasaraylı yöneticilerle görüşecek. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Halil Ünal, “Bu transferde sona geldik. Ufak tefek pürüzleri çözeceğiz” dedi.
M.Ali Sabuncu

bangkook_61
08.09.2009, 03:30
19 sayfayıda okudum. seneye eskişehir de okuyacam. ve orda ts formamla dolaşmak istiyorum. es es ede büyük saygım sempatim vardır. çünkü anadolu daki ilk kıvılcımı çakmışlardır. olaylardan sonraki özür benim için yeterlidir. belki bundan sonra aradaki bağı kuvvetlendirmek için bişeler yaparız.

Emirhan Ömeroğlu
09.09.2009, 09:31
Bu takımı severdim şimdileri sevmiyorum.

Kazım Uzunboy
09.09.2009, 11:12
Karan görüşme odasına...

4 haftada 8 puan toplayan Eskişehirspor'da, teknik direktör Rıza Çalımbay'ın henüz golle tanışamayan Ümit Karan'la dün özel bir görüşme yaptığı belirtildi

http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm706981.jpg

Tecrübeli hocanın, yıldız golcüye, “Futbolundan memnunum, ancak ben de taraftarlar da senden gol bekliyor. Sana güveniyoruz” dediği öğrenildi.

Kazım Uzunboy
09.09.2009, 11:13
19 sayfayıda okudum. seneye eskişehir de okuyacam. ve orda ts formamla dolaşmak istiyorum. es es ede büyük saygım sempatim vardır. çünkü anadolu daki ilk kıvılcımı çakmışlardır. olaylardan sonraki özür benim için yeterlidir. belki bundan sonra aradaki bağı kuvvetlendirmek için bişeler yaparız.

Sen yine de dikkatli ol bence. Geçen sene çıkan olayların tam ortasındaydık desem yeridir. Yine içlerinden çıkacaktır aynıları.

bangkook_61
13.09.2009, 03:59
eyvallah. dikkatli olurum.

emre1965
16.09.2009, 16:30
Öncelikle herkese merhaba.Ben ankara da yaşayan bir ESES taraftarıyım.Yaşım genç olduğundan ESES-TS taraftarı arasında yaşanmış olayları pek bilmem.Bildiğim bir şey varsa o da TS'nin kazanmaya ihtiyacı olmadığı bir maçta bizi gol yağmuruna tuttuğudur.Ama duyduğum kadarıyla TS taraftarı o maçta futbolcularını ıslıklamış ve gollere sevinmemiştir.Yani benim bu maç yüzünden Trabzonspora bir nefretim yok.Geçen sene Trabzonla oynadığımız ilk maç deplasmandaydı.TS futbolcuları ve hakem bütün ESES'lileri çileden çıkarttı.Hakkımızın yendiğini düşünüyorum.İkinci maç Eskişehirdeydi ve bende maçtaydım.Taraftarımızda hem Trabzondaki maçın gerginliği hemde geçmişin intikamı düşüncesi vardı(malesef).Trabzonlular bize sevgi gösterisinde bulundu ama ne yazık ki bizden aynı yönde bir karşılık gelmedi.
Ben Trabzonluların Eskişehire sempati duyduğunu yeni yeni öğreniyorum ve bende aynı hedefte olduğumuz için TS'ye sempati duymaya başladım.Anadolunun iki büyük takımı arasında dostluk olmasını tabiki isterim ama bazı Trabzonlu ve Eskişehirli insanlar kıyaslama yapıyorlar.İki takımda anadolunun en büyük kulüpleridir.Aradaki fark ise ESESin önü pis oyunlarla kesilmiştir Trabzon ise amacına ulaşmıştır.
Trabzonspora başarılar
Saygılar...

danger00
16.09.2009, 16:52
Hoşgeldin.
O bahsettiğin, sizi farklı mağlup ettiğimiz maçta bizim küçükte olsa şampiyonluk durumumuz vardı.(avarej devreye giriyordu yanılmıyorsam)
Ancak fb nin oynadığı karşılaşmayı önde götürdüğü ve bütün umutların tükendiği andan sonra bizim attığımız gollere tepki gösterilmiştir, doğrudur.

Söylediğin gibi belli bi çoğunluk sempatiyle bakar Eskişehire.
Geçen seneki Trabzondaki karşılaşmada da gelen taraftarınız en iyi şekilde karşılanmış ve misafir edimiştir.
Maçtaki hakem hataları sizin tepkinize neden olmuş olabilir, çok doğal karşılıyorum.
Eskişehirdeki maçta da bu nedenden ötürü istenmeyen şeyler yaşanmış olabilir.
Bundan sonra böyle nahoş olayların yaşanmayacağını düşünüyorum, Eskişehirspora da bizimle oynadıkları karşılaşmalar dışında başarılar diliyorum :)

28TS61
16.09.2009, 18:29
her maca kazanmak icin cikilir sahaya. atabildigin kadarda atarsin.
bundan sonra o zaman iddaasi olmayan takimlar maclara cikmasin bari

emre1965
17.09.2009, 01:54
her maca kazanmak icin cikilir sahaya. atabildigin kadarda atarsin.
bundan sonra o zaman iddaasi olmayan takimlar maclara cikmasin bari
Ben zaten Ts kazanmamalıydı demedim, kazanmaya ihtiyacı yokmuş ve bu nedenle bazı ESES taraftarları intikam düşüncesinde dedim

Sefa
17.09.2009, 02:16
Eskişehirspor'a bir sempatim vardır. Mehmet Yılmaz'ı da çok severim. Mehmet Yılmaz da Eskişehir'e gittikten sonra baya sempatim oldu Eskişehir'e .

Cem Akyüz
17.09.2009, 02:18
EsEs iyidir..Seyircisi ile lige renk katarlar

Ali Tunahan Güllü
17.09.2009, 03:05
Öncelikle herkese merhaba.Ben ankara da yaşayan bir ESES taraftarıyım.Yaşım genç olduğundan ESES-TS taraftarı arasında yaşanmış olayları pek bilmem.Bildiğim bir şey varsa o da TS'nin kazanmaya ihtiyacı olmadığı bir maçta bizi gol yağmuruna tuttuğudur.Ama duyduğum kadarıyla TS taraftarı o maçta futbolcularını ıslıklamış ve gollere sevinmemiştir.Yani benim bu maç yüzünden Trabzonspora bir nefretim yok.Geçen sene Trabzonla oynadığımız ilk maç deplasmandaydı.TS futbolcuları ve hakem bütün ESES'lileri çileden çıkarttı.Hakkımızın yendiğini düşünüyorum.İkinci maç Eskişehirdeydi ve bende maçtaydım.Taraftarımızda hem Trabzondaki maçın gerginliği hemde geçmişin intikamı düşüncesi vardı(malesef).Trabzonlular bize sevgi gösterisinde bulundu ama ne yazık ki bizden aynı yönde bir karşılık gelmedi.
Ben Trabzonluların Eskişehire sempati duyduğunu yeni yeni öğreniyorum ve bende aynı hedefte olduğumuz için TS'ye sempati duymaya başladım.Anadolunun iki büyük takımı arasında dostluk olmasını tabiki isterim ama bazı Trabzonlu ve Eskişehirli insanlar kıyaslama yapıyorlar.İki takımda anadolunun en büyük kulüpleridir.Aradaki fark ise ESESin önü pis oyunlarla kesilmiştir Trabzon ise amacına ulaşmıştır.
Trabzonspora başarılar
Saygılar...

Öncelikle hoşgeldin ama sizin forumlarınıza şöyle biir göz attım yaşı kaç olursa olsun nefret duyan taraftarlar var evet önceden benimde eskişehire karşı sempatim vardı ama okuduklarımdan sonra görüşüm değişti...

28TS61
17.09.2009, 03:08
Ben zaten Ts kazanmamalıydı demedim, kazanmaya ihtiyacı yokmuş ve bu nedenle bazı ESES taraftarları intikam düşüncesinde dedim

lafim sana degildi. yanlis anlasilma olmasin.
genel icin konustum. öyle diyenleri cok gördümde ondan

Kazım Uzunboy
17.09.2009, 12:37
Es Es'ten gözdağı

Bu sezon sahasında oynadığı iki maçı da kazanan Eskişehirspor'dan Gaziantep'e gözdağı...

http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm715279.jpg

Kırmızı-Siyahlılar’ın hocası Rıza Çalımbay, taraftarlarının da desteğiyle rakiplerini yeneceklerini iddia ederek, “İç saha ya da deplasman ayırımı yapmadan her maça galibiyet için çıkıyoruz. Sahamızdaki galibiyet serisine Gaziantep’i de yenerek devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

bangkook_61
18.09.2009, 13:29
Trabzonspora başarılar
Saygılar...

geçen sene burdaki eskişehir maçında eskişehir taraftarına oldukça yakındım. maç öncesi ve maç sırasında tribünler arasında bi olay yaşanmıyordu. hatta ordaki biriyle bizim tribünler arasında küçük selamlaşmalar oluyordu. neyse maç başladı dakikalar ilerlemeye başladı derken eskişehirin golü geldi. 2-3 taraftar sevinçlerini çok fazla abartıp tellerin en tepesine doğru tırmandılar ve sallamaya başladılar. ondan sora bizim tribünlerin gerildiğni söleyebilirim. bizim taraftar o tırmanan şaklabanlara sinirlenip ayaklandı. ve evet yakınımdaki bi taraftar da oraya ya taş ya torpil attı. çünkü bi patlama oldu attıktan sora. neyse o şaklabanlar aşağı indi ve yazının başında bahsettiğim taraftarla selamlaşan o eskişehirli arkadaş el hareketleriyle bizden özür diledi, heralde o tırmananlarada kızmıştır belki. maçın geri kalanında ve maçtan sora da bir olay olmadı.

Cemalettin Taşkın
18.09.2009, 13:39
adamlar burak yılmazı aldı, mehmet yılmazı, aldı ümit karanı aldı ve hepsini de beraber oynatıyorlar sanırım.

_SeRKaN_
18.09.2009, 18:29
adamlar burak yılmazı aldı, mehmet yılmazı, aldı ümit karanı aldı ve hepsini de beraber oynatıyorlar sanırım.

Evet bunların yanında birde Youla oynuyor...

ANADOLU!
21.09.2009, 21:27
mrb kardeşler öncelikle ben anne ve ve baba tarafından trabzonluyum eses de doğdum büyüdüm yaşlanıyorum:)

tabikide eskişehirspor taraftarlarınında(kendini bilmezlerin) yanlışlıkları vardı.. neyse bu dostluk bitmiş oldu noldu ( esk den rahatça çıktınız evlerinize vardınız 2-3 kendini bilmez 1-2 şey yapmış olabilir onlarda olaylardan sayılmaz) eyvallah dedik yolladık..

trabzonsporda buraya geldi maç öncesi trabzonlu hemşerilerim geldi ben esesimin formasıyla hemşerilerimde trabzonsporumuzun formasıyla dolaştık gezdik sdata geldik ben polislerin orda yolcu ettim ve maç başladı bizim deplasman tribününe yakın taraftaki taraftarlarımız 1-2 el hareketi küfür fln etmişler ama trabzonspor yeniyodu o anki piskolojiyle yapılmış birşeydir trabzon buraya süper dost takım olarak gelmedi sonuçda onlar trabzonda jestler yaptı maç öncesi de bizde hemşerilerime yaptık içerde maç esnasında olaylar olmuş olabilir ama onlar orda kalmalı sonuçda istanbul a karşı kaç takım var (taraftarı olan) ben yaşadıkça eskişehirsporlu oldum ve esesli oldugum kadarda tsliyim forumlarda fln yazılanları okudukça hemşerilerimle birkez daha gurur duyuyorum şunu söyliyim eses taraftarı na en yakın olan taraftar trabzonsporlulardır tsliler eseslileri çok sever eseslilerde sever orda burda 2-3 laf atan internet üzerinden 1-2 sallayanlara bakmayın biz anadoluyu temsil ediyoruz hadi uşaklar zaman birlik zamanıdır...

Erdal
21.09.2009, 23:41
Severim ben Es Es i...

Haber Analiz - ERDAL HOŞ] Tutunamayanların takımı bu yıl fırtına gibi 'Es'iyorhttp://medya.zaman.com.tr/2009/09/21/analiz.jpg1970'li yılların "Anadolu yıldızı" Eskişehirspor, Süper Lig'de 6. hafta sonunda topladığı 12 puanla Fenerbahçe ve Galatasaray'ın ardından 3. sıraya yerleşti.
Bir zamanlar merhum Abdullah Gegiç yönetiminde Türk futbolunda fırtına gibi esen Es Es'ler uzun bir aradan sonra geçen yıl döndükleri Süper Lig'de ilk sezon tutunma mücadelesi vermişti. Bu sezona özellikle Süper Lig'in tecrübeli isimlerini toplayarak başlayan Kırmızı-Siyahlılar Lig'in henüz mağlubiyet tatmamış takımlarından biri olmayı başardılar. Kadro yapısına bakıldığında tam bir "tutunamayanlar" takımı Eskişehirspor. Başta yaşadığı kötü Beşiktaş macerası ile Rıza Çalımbay olmak üzere Ümit Karan, Mehmet Yılmaz, Burak, Ragıp, Youla ve Volkan Yaman gibi isimler şanslarını "dört büyüklerde" denemiş olmak gibi ortak bir özelliğe sahip. Diğer yandan Süper Lig'in tecrübeli stoperi El Saka'ya Bosna milli takımının oyuncusu Nadareviç ve ligin en uzun stoperi Vucko eşlik ediyor. Kalede Ivesha keza ligin kalburüstü kalecilerinden olarak nitelendirilebilir. Hemen her mevki için bol alternatifli bir kadro var Rıza hocanın elinde. İlk 6 haftanın ardından Es Es'ler için tipik bir Rıza Çalımbay'ın mücadeleci takımı demek mümkün. Mağlup duruma düşmek onları daha da hırslandırıyor. Diğer yandan 4-3-3 ile 4-2-4 arasında değişen ve "cesur" olarak nitelendirilebilecek bir oyun kurgusu ile oynaması kayda değer bir durum olarak çarpıyor göze. Buna bağlı olarak her ne kadar 3 deplasman beraberliği olsa da bol pozisyon bulup bol pozisyon veren bir görüntüleri var Kırmızı Şimşekler'in. Orta sahanın rakipler tarafından kolay geçilmesi ve savunmadaki yerleşim hataları acil halledilmesi gereken sorunlar olarak vurgulanabilir Eskişehirspor için. Bütün bunların yanında vurgulanması gereken en önemli özellik ise Eskişehir tribünleri. Alt liglerde mücadele ederken bile önemli bir taraftar potansiyeline sahip olan Eskişehirspor tribünleri bilhassa Antep maçında binlerce kişilik bir koro halinde yaptıkları küfürsüz tezahüratla Anadolu takımlarına örnek olacak bir tribün desteği sağladılar takımlarına. Bir zamanlar sahadaki futbol kadar Amigo Orhan önderliğindeki tribün şovunu seyretmek için Eskişehir maçlarına gidenler olduğu hatırlanacak olursa Türk tribün kültürü adına Eskişehir'den ümitvar olmak mümkün. Önümüzdeki hafta zorlu Galatasaray deplasmanına gidecek olan Es Es'lerin bu maçta alacakları skor ve daha önemlisi ortaya koyacakları futbol, takımın bu seneki hedefi açısından önemli bir gösterge olacak. Bundan 39 sene önce ülke futboluna Sevilla zaferi hediye eden Eskişehirspor, yıllar sonra "yeniden" demek için çalışıyor. Ne denir ki: "Allah samimiyetle 'yeniden' diyenlerin yardımcısıdır"... ZAMAN (http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=894673&title=haber-analiz-erdal-hos-tutunamayanlarin-takimi-bu-yil-firtina-gibi-esiyor)

gerenimo
22.09.2009, 01:36
eskişehir benim üniversite okuduğum şehirdir, bu nedenle sempatim vardır. ama bununla birlikte istanbul hegamonyasına karşı ilk mücadele eden, hatta şampiyonluğu ayak oyunlarıyla engellenen bir takımdır eskişehir. bu mücadelesi ve onurlu duruşu nedeniyle, birkaç kendini bilmez kim ne yaparsa yapsın -bizim aramızda da böyleleri mevcut- eskişehire sempatim azalmaz.

ilhan
22.09.2009, 23:17
Karşılıklı tartışma mesajları silinmiştir. Gerek yok bu tip sataşmalara.

ANADOLU!
22.09.2009, 23:19
Karşılıklı tartışma mesajları silinmiştir. Gerek yok bu tip sataşmalara.

teşekkürler özel mesajdada belirtmiştim zaten burdaki mesajımdada yazmıştım umarım tekrar yaşanmaz

Kazım Uzunboy
26.09.2009, 14:00
Es Es'te Youla sevinci

Galatasaray ile karşılaşacak olan Eskişehirspor'da Youla sevinci yaşanıyor.

http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm723667.jpg

Dizindeki ağrılardan dolayı hafta içinde bazı idmanlara katılamayan yıldız futbolcunun iyileştiği ve zorlu 90 dakikada forma giyebileceği öğrenildi. Öte yandan diğer bir sakat Mehmet Yılmaz’ın da oynayabilecek duruma geldiği bildirildi.

Kazım Uzunboy
29.09.2009, 08:04
Kim tutar Es Es'i!

Ligin namağlup 4 takımından biri olan Eskişehir'de Galatasaray'dan alınan bir puanın sevinci yaşanırken, Kırmızı-Siyahlılar'ın başkanı, hocası ve golcüsü, FANATİK'e konuştu.

http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm726969.jpg

Sezona süper bir başlangıç yapan Eskişehirspor’da yüzler gülüyor... Son olarak Galatasaray’la İstanbul’da berabere kalmayı başaran Kırmızı-Siyahlılar’da büyük sevinç yaşanırken, kulübün önemli üç ismi FANATİK’e önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Halil Ünal, cesur bir kadroyla lige başladıklarını belirterek, “Düşüncelerimize uygun olan teknik heyetimiz de cesurluğunu Galatasaray maçında gösterdi. Eskişehirspor öyle bir hale geldi ki, büyük-küçük maç farketmeden 1 puana üzülür durumda...” dedi. “Galatasaray karşısına gol atmak için çıktık” diyen teknik direktör Rıza Çalımbay, “Kazanmak istiyorsanız, çok forvetle sahaya çıkmalısınız. Rakibimizi iyi bir şekilde ekarte ettiğimiz yönler oldu, hatalarımız da... Ancak sonuç itibariyle ligin seyrini değiştiren bir takım olduk. İyi bir ekibiz, ama hatalarımız olduğu da doğru. Bunları düzeltip, Eskişehirspor’a eski güzel günlerini yaşatacağız” ifadelerini kullandı.

Mehmet’in itirazı var!
Takımına beraberliği getiren golü atan Mehmet Yılmaz ise şunları söyledi: “Golüme herkes ‘şans’ diyor. Pozisyonu takip etmeseydim, o top kaleye gider miydi? Bu sene Eskişehirspor olarak öyle iyi bir takımız ki, herkes gol atmayı düşünüyor. Güzel futbolu, kazanmayı düşünüyor.”

M.Ali Sabuncu

www.fanatik.com.tr

Badaloğlu
29.09.2009, 15:19
Mehmet Yılmaz'ın söylediğinde haklılık payı var.Maçta 5 dakika durmadan koştu, takımı için çalıştı durdu.Ben Galatasaray maçında Mehmet Yılmaz'ı çok beğendim.Ayrıca Rıza çalımbay'ın golden sonraki Ümit Karan ve Youla'yı çıkarıp orta sahaya Bülent ve Serdar'ı oyuna almasını çok yerinde buldum.Bir hocanın böyle bir maçtan nasıl puan çıkaracağına en güzel örnek bu olsa gerek... Gerçi son dakikada Keita'nın yarım volesi golde olabilirdi ama sonuçta futbol bu, Haticeye değil neticeye bakıyorsunuz.Gol olsada Rıza hocanın dahiyane taktiğine şapka çıkardım.Maçı izlerken keşke bu maç bizim maçtan evvel oynansaydıda, Hugo Bross'da bu maçtan ilham alsaydı diyede düşünmeden edemedim...

Rıza hocanın Burak Yılmaz-Mehmet Yılmaz-Youla ve Ümit Karan'la maça başamasını ayakta alkışlıyorum.Belki bu isimmlerin aynı anda maça başlamak riskti ama futbol zaten risk almadan oynanırsa zevki çıkmıyor.Ne diyor kurtlar vadisinde eleman? Sonunu düşünen kahraman olamaz.Rıza hoca Çanakkale geçilmezi oynasaydı, perişen olmuştu.

Rıza hoca Galatasaray'ı iyi çalışmış.Maça Serdar ve Bülent Kocabey ile de başlayabilirdi ama o zaman abartmıyorum Es Es en az 5 tane yerdi.İstanbul'da Galatasaray'dan puan almak istiyorsan rakibe ilerde kendi sahasında basacaksın.Es Es'de bunu gerçekleştirdi.Sabri ve sol tarafta oynayan Uğur'un kanatlardan gelip orta yapmalarına engel oldu...

Bunu es es yaptıysa 2 hafta sonra bizde yapabiliriz...

aktan61
30.09.2009, 15:35
eskişehiri ben de severim
bu yıl bizi geçerler diye düşünüyorum...

Özgür60
30.09.2009, 20:30
eskişehiri ben de severim
bu yıl bizi geçerler diye düşünüyorum...
sanmıyorum aktan birsüre sonra düşüşe geçerler biz yine bu ligi ilk üçte tamamlarız.

arimseli
30.09.2009, 21:38
Gs-Eskişehir maçı kimseyi yanıltmasın. Normalde 6-1 Gs'nin kazanacağı bir maç gitti 1-1 bitti.
Eskişehir sadece defans yapıyor ve şansı var. Şansı her zaman yaver gitmeyebilir ve birisi Es-Es'e 5 tane sallarsa şaşırmaMAk lazım...

Badaloğlu
01.10.2009, 09:01
Gs-Eskişehir maçı kimseyi yanıltmasın. Normalde 6-1 Gs'nin kazanacağı bir maç gitti 1-1 bitti.
Eskişehir sadece defans yapıyor ve şansı var. Şansı her zaman yaver gitmeyebilir ve birisi Es-Es'e 5 tane sallarsa şaşırmaMAk lazım...

Maça Burak Yılmaz-Youla-Ümit Karan ve Mehmet Yılmazla başlayan takım defans mı yaparmış? Birisi belki Es-Es'e 5 tane atar ama bu kurgu ile Es-Es'te karşı takıma en az onun kadar atar.Atmasa bile atacak pozisyonlara girer.Atamamasının tek nedeni Ümit Karan ve Burak Yılmaz'ın kazma vuruşları olur...

Hami_41
01.10.2009, 10:08
Anadolunun en büyük takımı belli.Trabzonspor
Diğerleri 2-3-4-5 diye gider ondada belli birşey yok çünki hiç bir anadolu takımının istikrarlı bir başarı grafiği yada sabit bir yeri yok...

arimseli
01.10.2009, 11:36
Maça Burak Yılmaz-Youla-Ümit Karan ve Mehmet Yılmazla başlayan takım defans mı yaparmış? Birisi belki Es-Es'e 5 tane atar ama bu kurgu ile Es-Es'te karşı takıma en az onun kadar atar.Atmasa bile atacak pozisyonlara girer.Atamamasının tek nedeni Ümit Karan ve Burak Yılmaz'ın kazma vuruşları olur...
Ben maçı izlememiştim, TRT de verilen özet pozisyonlara göre bir değerlendirme yapmıştım Üstad.
Haklı olabilirsin...
Ama yine de içimde birisinin Es-Es 'i fena haşlayacağı yönünde bir his var. Temennimiz Es-Es 'in üst sıraları zorlaması yönündedir elbette..

Badaloğlu
01.10.2009, 12:00
Ben maçı izlememiştim, TRT de verilen özet pozisyonlara göre bir değerlendirme yapmıştım Üstad.
Haklı olabilirsin...
Ama yine de içimde birisinin Es-Es 'i fena haşlayacağı yönünde bir his var. Temennimiz Es-Es 'in üst sıraları zorlaması yönündedir elbette..

Ben maçı izledim, ve maçın adamı olarakta Mehmet Yılmaz'ı seçmiştim.O kadar beğendimki bu Mehmet Yılmaz bu kadar koşarmıydı? defansa yardım edermiydi? diye de kendi kendime sordum...

Yukarda yazdığım 4 oyuncu Galatasaray gol attıktan sonra bile sahadaydı.Ne zamanki Es Es beraberlik golünü attı 5 dakika içinde oyundan Burak Yılmaz ve yanılmıyorsam Ümit Karan çıktı.Yerlerine Bülent kocabey(orta saha) ile Serdar (orta saha). Bu hamleyi görür görmez Aksal Yavuz'u aradım, o da maçı izliyormuş ve bizim Gençlerbirliği maçındaki oyuncu değişikleri ile bu maçtaki taksel değişikleri değerlendirdik.Ve Rıza hocanın bu hamlesinin maçtan 1 puan çıkardığını düşündüm.Gerçi futbol bu, son dakikada Keita golü atsaydı maç gidiyordu ama Rıza hocanın bu maça hazırlıklı olduğunu, kafasındaki taktiği daha önce planladığını farkettim.

Sonra kimse deplasmanda Burak Yılmaz-Youla-Mehmet Yılmaz ve Ümit Karan'la maça başlayacağını hayatta tahmin edemezdi.İşte bence maçtan puan çıkarmanın sırrı bu... Rakibe savunma yapacağına rakip sana savunma yapsın.

Sabri ve bu maçta sol bek oynayan Uğur ileri çıkamadılar, bir kaç cılız girişim ise sağlıklı orta yapmalarına engel oldu.Sağda Burak Yılmaz'ın, Solda Youla'nın sahada olması bu adamların ileri çıkmasını engel oldu.Bunlar çıkamayınca ileri olan destek azaldı.

Ayrıca Es Es'in yediği golü gördün değil mi? Vucko'nun inanılmaz hatasından kaynaklanan çok basit bir gol... Aslında Es Es'e yazık oldu da diyebiliriz... Bu lig'e güçlü bir Eskişehir, Bursa her zaman lazım...

Kazım Uzunboy
18.10.2009, 15:42
Eskişehirspor Tita'nın peşinde

Youla ve Ümit Karan'ın sakatlanmasının ardından forvet sıkıntısı yaşayan Eskişehirspor, gözünü Ankarasporlu Tita'ya çevirdi.

http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm747718.jpg

Ankaraspor’un küme düşürülmesinin ardından oyuncularına verilen 15 günlük ek transfer süresini değerlendirmek isteyen Es Es, Brezilyalı futbolcu için Başkent ekibine teklif yaptı. Ancak Ankaraspor’un 1 milyon Euro istemesi üzerine Kırmızı Şimşekler bu transferi şimdilik askıya aldı.
http://adtext.adnet.com.tr/counthighlight.ashx?t=1255869689921&ids=(7615,23381,100199)

Süleyman50
23.10.2009, 13:51
Beşiktaş ile Eskişehirspor, Turkcell Süper Lig'de yarın yapacakları maçta, lig tarihinde 47. kez karşılaşacak.

İki takım ligde daha önce 46 maç yaptı. Beşiktaş, Eskişehirspor'a galibiyet sayısında 21-12, gol sayısında da 56-36 üstünlük kurarken, iki ekip arasındaki 13 maç da berabere sonuçlandı.

Geçen sezon yapılan maçları Beşiktaş, İstanbul ve Eskişehir'de aynı skorla 2-0 kazandı.

-ESKİŞEHİR'DEKİ MAÇLAR-

Beşiktaş ile Eskişehirspor takımları lig tarihinde daha önce Eskişehir'de 23 kez karşılaştı.

Eskişehir Atatürk Stadı'ndaki maçlarda konuk Beşiktaş 9, ev sahibi Eskişehirspor 8 galibiyet alırken, 6 maçta da taraflar eşitliği bozamadı.

Eskişehir'deki maçlarda gol sayısında ise Beşiktaş'ın 27-20 üstünlüğü bulunuyor.

Bu arada, iki takım arasında 1981-82 sezonunun son haftasında Eskişehir'de yapılan maç, Beşiktaş'ın oyunda 2-1 öne geçmesinin ardından yaşanan olaylar nedeniyle hakem tarafından tatil edilirken, Futbol Federasyonu daha sonra maçın sonucunu hükmen 3-0 olarak Beşiktaş lehine tescil etti.

Eskişehirspor, kendi sahasında Beşiktaş karşısında son galibiyetini 1978-79 sezonunda 2-0'lık skorla aldı.

-ESKİŞEHİRSPOR 17 MAÇTIR KAZANAMIYOR-

Beşiktaş, Eskişehirspor karşısında son 17 lig maçını yitirmedi.

İki takım arasında 3 Ocak 1981 tarihinde, BJK İnönü Stadı'nda yapılan maçı 1-0 kazanan Eskişehirspor, rakibiyle daha sonra oynadığı 17 müsabakadan da galibiyet alamadı.

İki takım arasındaki son 17 lig maçından 14'ünü Beşiktaş kazanırken, 3'ü berabere bitti.

Bu arada Beşiktaş, rekabetteki son 9 lig maçını da kazanmayı bildi.

-SON 10 MAÇ-

İki takım arasında ligde yapılan son 10 maçta alınan sonuçlar şöyle:

Sezon Maç Sonuç

------- ---------------------- -----

1986-87 Beşiktaş-Eskişehirspor 0 - 0

Eskişehirspor-Beşiktaş 2 - 3

1987-88 Eskişehirspor-Beşiktaş 0 - 1

Beşiktaş-Eskişehirspor 2 - 1

1988-89 Beşiktaş-Eskişehirspor 3 - 0

Eskişehirspor-Beşiktaş 0 - 1

1995-96 Eskişehirspor-Beşiktaş 2 - 3

Beşiktaş-Eskişehirspor 2 - 0