PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 23 Trabzonlu fislendi...

Badaloğlu
20.05.2005, 18:25
ISTANBUL (A.A) - 20.05.2005 - Istanbul Valisi Muammer Guler, Il
Spor Guvenlik Kurulu'nun Nisan ve Mayis aylarinda Istanbul'da yapilan
3 macta meydana gelen olaylar nedeniyle toplam 37 kisiye 1'er milyar
lira para cezasi ve 6 ay musabakalara girmekten men cezasi verdigini
acikladi.

Vali Guler, Fenerbahce-Galatasaray derbisi icin yapilan Kurul
toplantisinin ardindan aciklamalarda bulundu. Guler, 17 Nisan'da
Fenerbahce Sukru Saracoglu Stadi'ndaki Fenerbahce-Besiktas, 30
Nisan'da ayni statdaki Fenerbahce-Trabzonspor ve 11 Mayis'ta
Galatasaray-Fenerbahce arasinda Ataturk Olimpiyat Stadi'nda yapilan
macta meydana gelen olaylar nedeniyle 37 kisinin cezalandirildigini
bildirdi.

Fenerbahce-Besiktas macinda, sari-lacivertli tribunlerde Besiktas
Teknik Direktoru Riza Calimbay aleyhine pankart actigi tespit edilen 2
taraftarin da aralarinda bulundugu 37 kisiye ceza verildigini belirten
Vali Guler, ''Fenerbahce-Trabzonspor macinda sahaya koltuk atilmasina
sebep olan 23 kisi, Galatasaray-Fenerbahce macinda kufur olayina
karisan 7 kisi ve ayni karsilasmada mesale yaktigi tespit edilen 2
kisi de bu sayinin icerisinde vardir'' diye konustu.

Guler, ceza verilenlerin maclardan 2 saat once bulunduklari yerin
karakoluna giderek, musabaka bitimine kadar orada bulunma
zorunluluklari oldugunu acikladi.

Arkadaslar, yukardaki açiklamalara göre içimizden çok yakinen tanidigimiz kardeslerimiz Kadiköydeki maçta koltuk kirdi diye 1'er milyar ceza aldilar.Tebligatlar edreslere gönderilmis!...Oysa bazi arkadaslar alakasiz yere ceza almislardir.Bu konuda herkes tepkisini versin,bu kadar rezalet bir durum olamaz.

Kadiköyde, nerdeyse canli yayinda Fener-Besiktas maçi öncesi Besiktasli taraftarlarin yoldan geçen taksilere,özel araçlara yaptiklari saldirilara ragmen;yol ortasinda sirtinda Fener formasi oldugu için kafasinda Besiktaslilar tarafindan sopa kiranlara ceza veremeyen emniyet,nasil oluyorda maçtan çikip evine giden adamlari,hattastada girme basarisi gösteremedigi halde emniyette ifade verdigi sirada; koltuklari kirdigi bahanesi ile nasil ceza kesiliyor?Bunun açiklamasini kim yapacak?Besiktaslilara yöneticileri sahip çikarken,Besiktas taraftarinin bir tanesi dahi o kadar olaya ragmen ceza almazken; nasil oluyorda bizim taraftarimiz futbol teroristi ilan ediliyor?Yokmu bu arkadaslara yardim edecek kimse?Bu konuda gündem yapmaliyiz ve hakkimiz aramaliyiz.Karakolda tutulan ifadelerde ben koltuk kirmadim dendigi halde görüntülerdede böyle bir sey olmadigi halde nasil oluyorda bu arkadaslarimiza ceza kesiliyor?Nasil oluyorda emniyet bu damgayi alninin ortasina çakiyor?

Vali bey, konusurken kendisinin bu kadar komik oldugunu acaba kendisine hatirlatan olmusmudur?

Bu usaklar bizimdir,herkes sahip çiksin...

yattara11
20.05.2005, 18:32
geçen sene Avni Aker'de tribünde koltuk birakmayan fenerli TERÖRISTLERI BASBAKAN KORUYOR NE DE OLSA... Trabzonlu'yu koruyan yok verin bakalim cezalari nereye kadar?

TSelif
20.05.2005, 18:34
geçen sene Avni Aker'de tribünde koltuk birakmayan fenerli TERÖRISTLERI BASBAKAN KORUYOR NE DE OLSA... Trabzonlu'yu koruyan yok verin bakalim cezalari nereye kadar?

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

ahmetturk
20.05.2005, 18:43
Aramizda avukat arkadaslar varsa dava açmak suretiyle birseyler yapabilirmiyiz.

shipbroker61
20.05.2005, 18:45
ceza almasi muhtemel olan arkadaslardan bir tanesinden aldim bende haberi. valla mac oncesi cikan olaylar sirasinda icerde oldugum icin ne oldu ne bitti gormedim ama icerde oyle toplu olarak koltuk kirma olayina falan sahit olmadim. belki mac sonunda bir kac koltuk kirilmis olabilir ama toplu bir hareket mac sirasinda kesinlikle olmadi.

badaloglunada katilmamak elde degil. adamlar yol ustunde gordukleri herseye saldirirlar bir sey olmaz bizden arkadaslar ne yaptiklari daha belli degil hemen cezayi aliveriyorlar. bakin eger yanlis yapan varsa ceza almasi gerekir o konuda belki herkes bana tepki gosterebilir ama suna eminimki fenerbahce stadinda koltuk kirma olayi olmadi. olduysa bile bunlar polis mudahelesi sonucu zabit tutulan olaylar degildi.

arkadaslar sitemize uye olan bazi arkadaslardanda cezaya carptirilimis olanlar olabilir ve maddi olarak bu cezayi odeyemeyecek olanlar olabilir. onun icin site genelinde birbirimize destek cikarak bu arkadaslarin maddi cezalari odemelerinde yardimci olalim derim ben.

ShadoW
20.05.2005, 18:53
Bu konu gerçekten çok mühim bir konu. Yarin, öbür gün bizim basimiza da gelebilecek bir hadise. Olmaz ya, oldu diyelim... Bu arkadaslara her türlü yardimi etmemiz gerekiyor. Taraftarlik, birlik ve beraberlik böyle günlerde Lazim. Yattara11 çok güzel bir noktaya temas etmis. Bu olaydan hareketle aslinda trabzon kamuoyunu yanimiza alabiliriz. Ne dersiniz? Bu olay yalniz basimiza içinden çikabilecegimiz bir olay degil.

ShadoW
20.05.2005, 18:54
en kötü ihtimalle eger bu cezalar ödenecekse shipbroker'in dedigi gibi bir birlik olusturulabilir.

Eddy
20.05.2005, 19:05
...Edited by: Eddy

Eddy
20.05.2005, 19:07

gerisiyalan
20.05.2005, 19:08
kanit olmadan nasil, kime ceza kesiyorlar?

37 kisiden 23'ü bizden, 13'ü istanbul takimlarindan.
eh tabii siddetin bas müsebbibi Trabzonsporlular zaten,futbol terörü diyorlar, fb-gs maçiyla ilgili tirsik tirsik konusuyorlar, 5 bin polis gönderiyorlar, ödleri kopuyor, cezaya geldi mi Trabzonsporlulara ceza kesiyorlar smileys/smiley7.gif

Akin-61
20.05.2005, 19:08
ewet bende Fenermaçinda idim ve kimse koltuk kirmadi kim koltuk kirip sahaya atmis ulan sahaya nasil atacaz hem 15mt tel örgü var kirdigimiz ve sahaya attigimiz koltuklari göstersinler bunlar kafasina estigi gibi ceza veriyorlar..

Eddy
20.05.2005, 19:10

Crazy_OfLu61_
20.05.2005, 19:11
Onlarin babalari basbakan bise olmaz.

Eddy
20.05.2005, 19:20

shipbroker61
20.05.2005, 19:33
Eddy kardesim telefon numarani sil istersen sadece mail adresinin olmasi yeterli. su anda bizimde fazla bir bilgimiz yok ama buyuk bir ihtimalle bu kararin bir temyizide vardir hadi o olmadi burda hep beraber elimizden gelen yardimi yapmaya calisiriz.

sakin olmakta fayda var. ben senin ve diger arkadaslarin sucsuz oldugunu bilmesem emin ol boyle bir teklifte bulunmazdim. buyuk bir ihtimalle koltuk kirmadan dolayi ceza almazsiniz cunku oyle bir sey olmadi.

belkizamani degil su anda ama maclarda bu tip olaylara giren arkadaslarda artik akillarini baslarina toplasinlar. dusunun bi sey yapmadigimiz halde bu kadar ceza yiyorsak bi sey yapsak allah bilir ne olacak...

TheRapZoNe
20.05.2005, 19:43
Resmen Türkiye'de Anti-Karadeniz politikasi uygulaniyor.Hergün ayri bir sahtekarlik her gün aleyhimize ayri bir çirkeflik..

Besiktas fener maçindan önce besiktaslilar, agizlarindan salya akan kuduz köpekler gibi ortaliga saldirmis, ortaligi darmadagan etmis,kaldirim taslarini yerlerinden sökmüs,sivil insanlara saldirmis, fenerlilerin bazilarinin kafalarini yarmislar ama nedense bunlar ceza almiyor da Istanbul Valiligi çikip da TRabzonspora ceza veriyor.

madem 23 kisi koltuk atmis sahaya o görüntüleri neden digitürk göstermedi? digitürk bizi çokmu seviyorda bu olay hiç gündeme bile gelmedi fenerliler tarafindan bile böyle sey gündeme gelmedi ama valilik gerçek disi bir seyden gelmis TRabzonlulara ceza vermis.

kameralar karsisinda konusmayi bilmeyen, arpa kadar boyuyla siyaset yapan bir valinin yaptigi ise bakin..

Bravo vali sana kahraman oldun sen ...

Eddy
20.05.2005, 19:47

Guests
20.05.2005, 19:57
burasi türkiye hiç sasirmadim

perfectstorm
20.05.2005, 20:55
aziz yildirima helal olsun herif deplasmanda bir mevzu oldumu solugu seyircisinin yaninda aliyor.bizde taraftari düsünen yönetimden kimse varmidir acaba..terorist diye suçlayan baskanimiz bie oldu bize müstehak..!

A.Hilal Çakıroğlu
20.05.2005, 21:00
gerçekten suçlu olanlara lafim yok ama bu tür konularda yönetimimizin trb.lu millet vekillerinin trabzonspor taraftarina sahip çikmasi lazim. basbakan tamamen haksiz olduklari durumda eziklere yardim etti de bizim yönetimimiz bu durumda taraftarina sahip çikamiyor mu?

shipbroker61
20.05.2005, 21:16
aziz yildirima helal olsun herif deplasmanda bir mevzu oldumu solugu seyircisinin yaninda aliyor.bizde taraftari düsünen yönetimden kimse varmidir acaba..terorist diye suçlayan baskanimiz bie oldu bize müstehak..!

ya arkadasim birsey olmadiki macta yonetim gelsin solugu yanibasimizda alsin. hatta mactan sonra senol gunes ve yanilmiyorsam bizim oldugumuz tribune gelip taraftarlarla sohbet bile ettiler.

dedigim gibi sakin olarak dusunup tasinmali ve sucsuz olan kardeslerimiz icin ne yapabiliriz onu dusunmemiz lazim. gercekten soyluyorum size o gun macta koltuk kirma hadisesi falan yasanmadi!!!!

perfectstorm
20.05.2005, 21:24
senol günesin bir yaptirimi olabilirmi ki. baskan bir alo dese emniyet amirine olay kapanirdi.fislenenler arasinda 15 yildir arkadaslarimiz ,grubumuzun en kafa adamlari var,bende sinirleniyorum napiyim,elimizden bisey gelmiyor

perfectstorm
20.05.2005, 21:27
bu sene1.lig maçlarinda 50 kisi fislenmis diye duydum ,bize bir maçta hiç yoktan yere 20-30 kisi paket yapip götürüyolar.

Beytullah
20.05.2005, 21:49
abi normaldir yaa böyle serefsizler olduktan sonra adalet beklemiyorum acikcasi...smileys/smiley7.gif

ftunsal
20.05.2005, 22:00
23 koltuk sökülüp sahaya atilsaydi tefe koyarladi.serefsiz digitürk tüm kameralariyla olayi çeker,medya defalarca gösterirdi.bu iste bi is var.

eger ceza gerçeklesirse 23*1000 ytl nasil toplariz?

serkanisp
20.05.2005, 22:03
23 trabzonluyu fislerler ancak. kadiköyü savas yerine çeviren BJK lilari degil. ALLAHIN Itt kürtlerinin diyarbakirda yaptiklarina bisi diyemez. çünküü adamin kafasini kirarlar. Korkuyorlar. PKK li itlerden alsana parayi.. kessene cezayi. kaç kisiye diyarbakirda para cezasi verildi...

ozcilingir
20.05.2005, 22:06
23 koltuk sökülüp sahaya atilsaydi tefe koyarladi.serefsiz digitürk tüm kameralariyla olayi çeker,medya defalarca gösterirdi.bu iste bi is var.

eger ceza gerçeklesirse 23*1000 ytl nasil toplariz?

Federasyon MAVI BAYRAK adi altinda TRABZONSPORa verdigi para ödülü, taraftar davranisindan dolayiydi, simdide taraftar davranisindan dolayi ,taraftara bireysel ceza verilmis, kulüp taraftari sayesinde federasyondan aldigi bu para ödülü ile bu taraftarlarinin cezalarini finanse etmelidir görüsündeyim.

Saygilarimla

SKY-GUARD
20.05.2005, 22:18
Benim anlamadigim, nasil oluyorda herhangi bir yargilama olmadan, ceza verilirkenkullanilan deliller bilinmeden ve en önemliside savunma hakki olmadan böyle bir ceza verildigi söylenebiliyor....

Valinin böyle bir yetkisi var mi....O zaman Istanbul'da o kadar savci ve hakim ne is yapar..........

Maden bu konuda böyle bir yetki valiye taninmis, adeletteki tikanmayi valiliklere yetki devri ile çözelim...Bosu bosuna savciydi, polisti, hakimdi, mahkemeydi, avukatti, savunma idi ugrasmayalim....

Garip...Asil eger içimizde buislerden anlayan varsa biraz arastirip bu baslik altinda bizleri bilgilendirsin....

Belkibu konulari bilen (mesela avukat) bir arkadas diyecek ki " Kanunen tebligati kabul etme.." veyamahkemeye itiraz edip yürütmeyi durdurma iste veya baska bir sey....

BMN üyesi veya üye olanlarin tanidiklarindan birisinden konu hakkinda yardim almamiz gerek....

imported_erdogdulu61
20.05.2005, 22:37
bu kadar rezillik olmaz ist.takimlarinin maçlarinda kirilmayan koltuk kalmiyor hiç bir sey yok o zaman diyarbakirsporu ligden ihraç etsinler çünkü taraftari kalmaz terbiyesizlik bakalim bu hafta ne olacak adamlarin sahasinda adam öldürdüler de üç maç ceza aldi bu avrupada olsa o takim küme düsürülür yaziklar olsun normalde besiktasin küme düsürülmesi lazim çünkü bildigim kadariyla yillar önce ayni olay olmus stadda bir mühendis öldürülmüs fakat stad disinda göstermisler bunlar katil bunlardan her sey beklenir

SKY-GUARD
20.05.2005, 23:01
Arkadaslar,

Cezalar 5340 ve 5149 numarali kanunlara göre verilmis herhalde....Internetten bu kanunlari bulup böyle bir durum sözkonusu olabilir mionu bir inceleyelim.......

SKY-GUARD
20.05.2005, 23:05
Arkadaslar,

Cezalar 5340 ve 5149 numarali kanunlara göre verilmis herhalde....Internetten bu kanunlari bulup böyle bir durum sözkonusu olabilir mionu bir inceleyelim.......

Linkler asagidadir........

http://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k5149.html

http://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k5340.html

Mollasalihoğlu
20.05.2005, 23:11
abi kanunlar iyi de yorum yapma yetkisi var adam kafasina koymussa çekiyo cezayi direk.ee burasi türkiye maalesef..

SKY-GUARD
20.05.2005, 23:14
<H1>5149'dan buldugum........</H1>
<H1>Cezalarin uygulanmasi</H1>
MADDE 28. - Bu Kanuna aykiri eylemlerde bulunanlar hakkinda spor güvenlik kurulunun re?sen veya kendisine gelen sikâyet ve ihbarlar üzerine yapacagi inceleme sonucunda mahallin en büyük mülkî idare amiri tarafindan ilgili hakkinda bu Kanundaki idarî para cezalari veya tedbirlerin uygulanmasina karar verilir.<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
Bu Kanunda yazili olan idarî para cezalarina dair kararlar ilgililere 11.2.1959 tarihli ve 7201 sayili Tebligat Kanunu hükümlerine göre teblig edilir. Bu cezalara karsi teblig tarihinden itibaren yedi gün içinde idare mahkemesine itiraz edilebilir. Itiraz cezanin yerine getirilmesini durdurmaz. Itiraz üzerine verilen karar kesindir. Itiraz zaruret görülmeyen hallerde evrak üzerinde inceleme yapilarak en kisa sürede sonuçlandirilir. Idarî para cezalari 21.7.1953 tarihli ve 6183 sayili Amme Alacaklarinin Tahsil Usulü Hakkinda Kanun hükümlerine göre tahsil olunur.
Bu Kanunun uygulanmasindan dogan para cezalari Gençlik ve Spor Genel Müdürlügü bünyesinde açilacak bir hesaba özel ödenek kaydedilir. Toplanan bu paralar Gençlik ve Spor Genel Müdürlügü tarafindan çikarilacak yönetmelik esaslarina göre % 50?si Engelliler Spor Federasyonu ile engelliler kulüp ve faaliyetlerine, % 50?si ise fair play kurallarina uygun hareket eden amatör spor kulüpleri ile okul sporlarinin gelistirilmesine ayrilir.
Bu Kanunda belirtilen yasaklara uymayan kisilerin kimlik bilgileri, müsabakanin veya eylemin yapildigi mahallin emniyet birimlerince fotografli olarak kaydedilir ve bu kayitlardaki kisiler takibe alinir.
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Yargilama usulü[/B]
MADDE 29. - Bu Kanun kapsaminda konusu suç teskil eden eylemlerin takibi ve yargilamasi 8.6.1936 tarihli ve 3005 sayili Meshud Suçlarin Muhakeme Usulü Kanunu hükümlerine göre yapilir.
Bu Kanunda yer alan para cezalarinin artirilmasinda 765 sayili Türk Ceza Kanununun ek 2 nci maddesi hükümleri uygulanir.
=========================================
Incelenmesi gereken herhalde su asagidaki yargilama ile ilgili kanun....
"...8.6.1936 tarihli ve 3005 sayili Meshud Suçlarin Muhakeme Usulü Kanunu hükümlerine....."

Guests
20.05.2005, 23:14
Arkadaslar,

SevgiliBahadir, bu iside hayirlisiyla sonuçlandirirsan var ya...! BMN'nin itibari tavan olur...

Arastirmalarin sirasinda,danismak istedigin hukuki bir durumolursa"marna"nickli üyemizle irtibata geçebilirsin.bildigim kadariyla kendisi bir hukukçudur...

ftunsal
20.05.2005, 23:23
bu tür cezalarda hakim tadiri ,tecili affi daima söz konusu olur .ama amaç günah keçisi yaratmaksa is ozaman degisir

SKY-GUARD
20.05.2005, 23:31
Asagidaki linke bir göz atin isterseniz....

http://www.ortasekerli.com/index.cfm?edition_id=37&amp;categ (http://www.ortasekerli.com/index.cfm?editi&#111;n_id=37&amp;category_id=40) ory_id=40

Osman ERUSTA diye bir avukat....Mail adreside osmanusta@yahoo.com

Sanki bu yasayla ilgili sorulara cevap verebilecek bir geçmisi var....

Sevgi
20.05.2005, 23:45
gerçekten suçlu olanlara lafim yok ama bu tür konularda yönetimimizin trb.lu millet vekillerinin trabzonspor taraftarina sahip çikmasi lazim. basbakan tamamen haksiz olduklari durumda eziklere yardim etti de bizim yönetimimiz bu durumda taraftarina sahip çikamiyor mu?

çikamiyorlar canim maalesef çikamiyorlar.Özkan Sümer istifa ettiginde milletvekillerimiz sahip çiktimi.Herkes kendi çikarlari pesinde milletvekillerimizin çokta umrunday di TRABZONSPOR. onlarkendi dogrularinin pesindeler senin benim dogrularim pekte umurlarin da degil...Yönetimimize de bisey demiycem görünen köy kilavuz istemiyor ....

SKY-GUARD
21.05.2005, 00:00
çikamiyorlar canim maalesef çikamiyorlar.Özkan Sümer istifa ettiginde milletvekillerimiz sahip çiktimi.Herkes kendi çikarlari pesinde milletvekillerimizin çokta umrunday di TRABZONSPOR. onlarkendi dogrularinin pesindeler senin benim dogrularim pekte umurlarin da degil...Yönetimimize de bisey demiycem görünen köy kilavuz istemiyor ....

Bence Milletvekilleri dogrulara göre degilde tabandan gelen tepkiye göre meclisteki çalismalarinin önceligini belirliyorlar....20.000 kisi Trabzon'da yürüdü...Ama ben hiç mecliste bir aktivasyon göremedim...

Bu konuda da acaba kaç kisi tepkili olmali ki, ortada keyfe keder bir cezalandirma varsa valiligin yapmis olabilecegi yalnislik milletvekilleri tarafindan düzeltilsin...

Eddy
21.05.2005, 00:05

baris_aykan
21.05.2005, 00:07
Onlarin babalari basbakan bise olmaz.

smileys/smiley32.gifbudursmileys/smiley32.gif

ftunsal
21.05.2005, 00:20
KARSI DAVA AÇALIM "TARAFTARIN ASABINI BOZMAK TOPLUMU GALEYANA GETIRMEKTEN"UZAR GIDER..

Eddy
21.05.2005, 00:42

zinos_zon
21.05.2005, 01:54
eddy;

yavrum ne bu telas? savci senin dosyana "takipsizlik" karari verip kapatti zaten. panik yapma, bisiy olmayacak sana, bu bir.

ama, ceza verilen 23 kisi de trabzonsporlu madem, elbette sesimizi çikaracagiz. istanbul'un samsun'dan devsirme kukla ve fenerli valisi; basbakanina ve azize ye yaranmak için küçülmüs, aslinda kendisine dönüsmüstür. ama çok yüzlü medyamizdan bu iki yüzlülüge sesini çikarmasini beklemek; istanbul sülüklerinin sadece sahada ve mertçe sampiyonluk kazanmalarini ummak kadar safça olur.

böylesi "küçülmelere" alisacagiz, yolu yok. ama, basimizi inadina daha da diklestirecegiz. onlar bizden korkuyorlar, bu çok açik..ve daha da önemlisi, bunda haklilar.

Eddy
21.05.2005, 02:03

oflubektas
21.05.2005, 12:00
Bu ceza savci veya diger adli yargi mercilerini baglamayan idari nitelikte para cezasi oldugundan yanlizca idari yargi merciilerini baglar.Itiraz niteliginde dava açilacaksa davanin Istanbul Idare Mahkemesi'nde açilmasi gerekir.Bu davayi açacak kisinin15-20 ytl civarinda maktu dava harci + 40 Ytl'den asagi olmayacak posta ve yargilama masrafi + yol vs.olmak üzere 70 ytl civarinda masrafi olur.Davayi 23 kisi birlikte açinca toplamda asagi yukari ayni masraflar yapilacagindan birlikte açilmasi faydali olacaktir.Dava açma süresi ise tebligatin alinmasindan itibaren 7 GÜNDÜR.

Su anda okulu bitirmis bir stajyer avukat oldugumdan bu davayi açamam.Ancak önceki yazilarda ismi geçen avukatlar birsey yap(a)mazsa kulüp aranarak avukati ile görüsülür ve mesele halledilebilir.Eger avukat Trabzon'da ise Davayi Trabzon Idare Mahkemesi kanaliyla Istanbul'a gönderme sansi vardir.Trabzon'daki mahkemeye dilekçenin verilmesiyle 7 günlük süre duracagindan herhangi bir kayip olmaz.Idari davalar durusmasiz yapildigindan da mahkemeye gitme durumu da sözkonusu degildir.Eger bunlardan bir sonuç alamazsaniz harhangi bir avukata dilekçeyi yazdirip davayi kendiniz açabilirsiniz.Kulubün resmi sitesine E-mail yagmuru ile dilekçe formu yayinlatmak ta mümkündür.Bir avukata vekalet çikarilacaksa yine bunun 23 kisi tarafindan birlikte çikarilmasini tavsiye ederim.Bmn üyesi bir avukat ta mutlaka vardir.Ona dilekçe hazirlatilabilir.

Anlatilanlar a göre koltuklarin kirildigina dair herhangi bir delil olmadigindan davayi kazanma sansi oldukça yüksek olmakla birlikte yeni bir uygulama sözkonusu oldugu,ve idari hakimler de ''aman basima bir sey gelmesin,müfettisler puanimi düsürmesin''anlayisiylahareket edebileceginden ve daha önce bu konuda alinmis herhangi bir Danistay karari olmadigindandavanin reddi ihtimali de gözardi edilmemelidir.Fakat reddedilse bile idari davalarin temyiz yeri olan Danistay'dan dönebilecektir çok büyük ihtimalle.

Eger bu dava açilmaz ve bahsedilen para ödenmezse Vatandaslik ve (varsa) vergi numaralariniza ceza islenir ve devletle herhangi bir mali isiniz oldugunda veya birkaç ay sonra tebligat geldiginde faiziyle ödemek zorunda kalirsiniz.

Biraz da kabahat karakolda tebligat adresini dogru veren ve tebligati alan arkadaslarda:Hem cezayi kesinlesme sürecine soktunuz hem de polis isin pesini birakmadigi takdirde maç saatlerinde karakol köselerinde bekleme ihtimaliniz dogdu.Inanin göstermelik olarak sadece sahipsiz Trabzonspor taraftarini alirlar.''Trabzon'da bile suçsuz olundugu halde cop yenildikten sonra Istanbul'da gariplik diz boyu''

BENIM ADIM HIDIR,ELIMDENGELEN BUDUR

Badaloğlu
21.05.2005, 12:04
Beyler, bu konu çok önemli bir konudur.aksam acele ile yazip çikmak zorunda kalmistim.Yarin öbür gün Istanbul'da maça gidecek adam kalmayacaktir.ilk etapta bildigim kadari ile Metin Külünk,Fatih UNI-TS-YTU,Gökhan(Gurbetçigençlerden),Edyy, v.s...Arkadaslarimiza bu uygulama yapilacakmis...O gün karakola gidipte kim ifade vermisse ona ceza kesilmis...Isin ilginç yani bu cezalarsöylendigi gibi koltuk kirilmasi ile ilgilidir ama enterasan olan bu arkadaslarimizin koltuklari kirmamasidir.Tamamen keyfiye kesilmiscezalardir.Yani kisacasi birileri çikip tv'den yasa var ama uygulayan yok dedikten sonra ve derbiler öncesi göz boyamadir.Bu konuda çikan bir yasa vardir vebakin biz bu yasayi uyguluyoruz YALANIDIR...Eger bu yasa uygulanmis olsaydi Kadiköyde Besiktaslilarin yaptiklari yanlarina kar kalmazdi.O görüntülere ragmen,sokaktaki adamin kafasinda sopa kiran adam ceza almazken,arabalarin aynalarini kirip,evinin balkonunda çayini içen insanlara tas sopa ne bularsa atan adamlar ceza almazken, Vali bey nasil oluyrda gözümüzün içine baka baka koltuk kiranlarin 23 tanesinin Trabzonlu oldugunu iddia edebiliyor?

Bu Tarabzonspora yapilan büyük bir haksizliktir.Trabzonspor nasilki haksizliga ugradiysa yaninda taraftarlarini istiyorsa simdi Trabzonspo yönetimininde taraftarlarinin yaninda olma zamanidir.Bu adamlarin hiçbiri söylendigi gibi koltuk kirmamistir.Külliyen yalandir.Bu konuda Metin Külünk kardesim konussa daha iyi olur.Bu isleri organize eden çevik kuvvet emniyet amirinden o size bahsetsin...Nasil fenerli oldugunu...

Benim demek istedigi sudur.Karakolda ifadeler aliniyor,anlat deniliyor,sende anlatiyorsun ''içeri girme kuyrugundayken, alin bunlari denen bir sesle kendimizi burda bulduk'' ya da ''maç çikisi evimize giderkencep telefonu ile konusurken alin bunlari''ifadesine ragmen,içeri dahi girmeyi basaramayan Fatih kardesim nasil oluyorda koltuk kiriyor?Bunun bana biri izahatini yapsin...Bu kadar saçmalik olurmu?Vali bey de futbol teroristlerini (inkalari yok eden komutan nidasi) ile anlatirken,çikipta biri demiyorki ''sayin valim, bu saydiginiz listede bir tane bile Besiktasli yok!...Kadiklöy'de yasananlarda malum nasil ouyor bu is?''Ama diyemezler çünkü o dakika bunu söyleyen adam isinden olur.Diyarbakirda yasananlar malum,kimse ceza almiyor,Fenerli aslen Diyarbakirli Nihat Özdemirde suçu Galatasaraylilara atiyor,içisleri zaten Diyarbakirli,oglu Besiktasta 2.baskan bunlar nasil ceza alacakki?Trbzonspor yönetimi uyumasin!...Bu Trabzona yapilmis bir olaydir.Yönetimi taraftarlarinin yaninda görmek istiyoruz.Biz artik sahipsiz olmak istemiyoruz.Sahipsizsen kafani eziyiorlar.Hiçbir suçun yokken...

Bu arada oflubektas kardes, o günkarakolda resimlerin felan çekiliyor,kimlik numaralarindan herseyin tespit ediliyor,yalan adres versen belkide bu sefer emniyeti yalandan oyaladigin için bu sefer basina baska çorap örerler...O gün karakoldaki memurlar bundan bir sey çikmaz denmesine ragmen,ifadelere ragmenVali bey ne olduysa futbol teroristlerini çikip açiklamak zorunda kaldi...Edited by: BADALOGLU

Eddy
21.05.2005, 12:22

oflubektas
21.05.2005, 12:32
Gelir gelir,mümkünse almamaya bak,aileni de tembihle.Ancak muhtarlikta adresin varsa oraya gider ve eve kagit birakilir,muhtarliga gitmesiyle de sen onu almis sayilirsin ve 7 günlük süre baslamis olur.

Eddy
21.05.2005, 12:34

Emir BAYRAK
21.05.2005, 12:50
cok sacma maca gidipte emniyete alinan okuldan arkadaslarimda var.Bunlarda bana olayi anlattiklarinda "durduk yere maca girerken alindik!" dediler.Böyle saçma ve disiplinsiz cezayi nasil veriyorlar...Amaçlari Istanbuldaki Trabzonsporlularin önünü kesmek sanirim...

murat
21.05.2005, 13:58
merak ediyorum Diyarbakir - Fener macinda kac kisi ceza almis ? Adeletsizlik bu hakkimizi ariyalim arkadaslar! Klubumuzun avukatina ulasip bu konuyu konusmamiz lazim.

Emorfo
21.05.2005, 14:12
Böyle saçmalik olmaz. Aptal bir vali ne yapacagini sasirmis istanbul takimlarinin taraftarlarinin çikardigi olaylari seyrederken hiç bir olaya karismayan taraftarlarimiza ceza verilmesi çaresizliktir. Adaleti dagitiminda çifte standart olursa asil bundan sonra olacaklarin hesabini veremezler. Vali efendi taraftarlarimiza verilen haksiz cezalari böbürlene böbürlene anlatacagina emniyet ve diger kamu kuruluslarindaki yolsuzlukve rüsvetin hesabini sorsun. Ancak vali böyle olunca diger kurumlar ne yapsin. Siracinin sahidi bozaci. Aptal vali seni vali yapaninda senin de... yalakalik yaptigin kulüplerinde Allah belasini versin. Malesef istanbulun valisi bir kolpa...

Salih61
21.05.2005, 14:17
Bunlarin alayi SEREFSIZ yaaa...Bir tane dogru dürüst insan yok mu?...smileys/smiley7.gifsmileys/smiley19.gif

Saygilarimla...

POYRAZ
21.05.2005, 14:56
Acaba Kaduköy'de yoldan gecen ve mac ile hic bir alaksi olmayan taksilere tekma atan zarar veren Besiktas'li itlere ne kadar ceza verildi merak ediyorum, belki de hic verilmedi. Eee ne de olsa orasi Türkiye.

Karari kiniyorum....Siddet ve esef ile.

yattara11
21.05.2005, 15:05
bunu bir sekilde kulübe bildirmemiz lazim... Yönetim, tam adeletsizlige karsi isyan günlerini yasarken bu olaya da tepkisini en sert sekilde koymali...

bu olayin febe maçinda bize karsi sahada yapilan haksizliktan hiç bir farki yoktur...Edited by: yattara11

andrei07
21.05.2005, 15:17
Bize bizden baska sahip çikacak yok.Bizim arkamizda duracak birilerinede ihtiyacimiz yok.Hakliysak sonuna kadar ugrasiriz.Bu konu bu sekilde kapanmaz sanirim.Birlik olalim.

A.Hilal Çakıroğlu
21.05.2005, 15:32
bence de hep birlikte neler yapabilecegimizi en kisa zamanda görüsüp bu meselenin üzerine gitmeliyiz.

ts_fan
21.05.2005, 15:48
bence buraya sunu yapalim, bunu yapalim yazmaya gerek bile yok...çünkü biz demokratik bir sekilde ne yaparsak yapalim hiçbir sekilde kaale bile alinmiyoruz...yaptigimiz fikir cimnastiklerine, kaybettigimiz zamanlara yazik olmasin...

askerden döndügüm ilk gün fanatik gazetesinden necip ülgen diye bir satilik kalemin fenerasyon ve cempapa aleyhine yapilmis hakli ve demokratik tepkimizle dahi dalga geçebilicek bir yazi yazaiyorsabosuna çirpinmayalim ve artik onlarin anladigi dilden konusalim...o kadar yapilan kallesliklerden sonra ceza verilenlerden yarisindan çogu Trabzonspor'luysa bunun adina çifte standart bile demek yanlis olur...

yaaw bari eski taraftarmoduna girelimde aldigimiz cezalari hakedelim, o zaman içimiz daharahat eder...zaten biz ne yaparsak yapalim bize olan artniyeti ve önyargiyiyok etmeye muaffak olamayacagiz, bu iki iki dört eder kadar açik...

Hünkar
21.05.2005, 16:31
bu kadar da olmaz ya valiyi bile isin icine soktular bize zarar vermek icin .gerci basabakanin bilefebe yi aleni destekledigibi ulkede validen ne beklenir yaziklare olsun ALLAHIMa coksukur oyumu onlara vermedim

kuzey_lee
21.05.2005, 17:46
arkadaslar kime neyi anlatiyorsunuz..giydigi üniformaya güvenip de serefsizlere köpeklik yaparak bir yerlere gelmeye çalisan devlet memurlari ülkemizde olduktan sonra bos konusuyoruz...

ben hiç bir olaya karismadigim,tlfnla arkadasima msj atarken içeri alindigim,maçi izleyemedigim halde nasil olur da koltuk kirmadan dolayi ceza aliyorum..kimse bana hikaye anlatmasin...

sorun cezamizi nasil çekecegimiz yönünde

Oruç
21.05.2005, 18:35

bize sözmü kaldi ki!

FATIH SULTAN TEKKE !http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

SKY-GUARD
21.05.2005, 21:27
Bence 23 arkadasimizin durumunu ortak olusturulacak bir metinle milletvekilinden klüp yönetimine, Istanbul'daki taraftarlar birligi dernegine kadar ne kadar gönderilebilecek yer varsa olayi ayrintilariyla anlatalim....

Ayrica hazirlanacak metinde, KEYFIYET üzerinde durarak hangi amaçla olursa olsun kanuna karsi geleni savunmak degil, hiç bir sekilde olaylarla ilgisi olmayanlarin bu KEYFI muamele ile karsilastiklari üzerinde duralim....

3 ncü sayfada stajyer olan avukat arkadasin yazdiklarinin dikkate alinmasinin faydali olacagini düsünüyorum....

Ayrica EDDY veya diger arkadaslarinaklina gelipte bizim düsünemedigimiz herhangi yapilabilecek bir sey varsa bu baslik altinda bizlere iletilsin....

Eddy
21.05.2005, 22:19

MrbLack
21.05.2005, 22:47
abi bilinki o gün sizlerle o atmosferi yasamayi her ne kadar da içinden çiklmaz bi hal almaz bi duruma gelmis olsa bile çok isterdim ...ama davanizda kendi adima soyliyim yaninizdayim

samway
21.05.2005, 23:22
ya arkadaslar bende fener macindan sonra gozaltina alindim ama bizi alma nedenleri mactan cikinca trabzon diye bagrilmasiydi.ben mactaydim ne koltuk kirildi ne taskinlik oldu hatta disaridan stada tas atildi.polisler ordaydi ceza kime kesilcek simdi bize mi anlamiyorum yaaaaaa bu fenerasyon oyunlari daha ne kadar surcek

SKY-GUARD
21.05.2005, 23:30
valla bahadir abi,karsi dava açmak yada temyize gitmek en akilci yol gibi...tabii sizler daha iyisini bilirsiniz...ama böyle bisey yapilacaksa kesinlikle ortaklasa yapilmalidir sanirim...

Burakcim,

Simdi benim anladigim kadariyla (bu islerden pek fazla anlamayiz ama), bir kere bu tebligat isini olabildigince geciktirip zaman kazanmakta fayda var....Çünkü zamana her zaman her olayda ihtiyaç vardir....

Ikincisi, tebligattan sonraki olayi düsünmek....Gerek bu site gerekse de yakin çevremizdeki bu isten anlayanlara danisarak bir itiraz dilekçesi ile mahkemeye gitmek en azindan cezanin durmasina yol açacaktir....

Stajyer arkadasin, bu uygulamanin ilk olmasi nedeniyle verilecek karar üzerinde çok degisik sonuç olacagini söylerken ki görüsleri banada mantikli geldi....

Mahkeme açmanin en mantikli yönü ise, öyle vali veya bilmem emniyet müdürü yok polis "Alin bunu içeriye"gibi keyfi tutumlarinin hukuki olarak bir yerlerden dönecegidir....Eger mahkemeye gidilirse, en azindan hangiDELILE göre ceza verdiklerini ISPATLAMAK zorunda kalacaklardir....

Zaten su AB'ye birazcik sempatim varsa o da onun sayesinde böyle KEYFI tutumlarin tamamen olmasa da dünden daha iyi olacak sekilde gelisim göstererek azalma göstermesi....Bunu Vali'de bende sende herkesanlayacak.....DÜZEN dünkü DÜZENDEN farkli....

Sözün kisasi 1:Tebligat geciktirme 2: Eger mümkünse toplu hareket etmek 3: Olayi bütün yönleriyle, açik bir sekilde açiklayan ve uygulamanin herhangi bir delile dayamayarak KEYFIYET'le alindigi mesajini veren bir dilekçe ile mahkemeye gitmek....(tabi bu durum mevcutsa-anladigim kadariyla da öyle)

Ihtiyaç olmasi durumunda konunun maddi tarafi BMN çatisi altinda halledilir düsüncesindeyim...O yüzden o tarafi pek düsünme....

MrbLack
22.05.2005, 11:59
bisey söyliycem kulüp yöneticilerinin bu olaylardan haberi var MI?

Emir BAYRAK
22.05.2005, 12:01
Tabii vardir önce onlara gitmistir karar sanirim...

Gökhan Kutlu
22.05.2005, 12:04
serefsizler ulan geçen sene gelip avniakerde koltuk bikarmayanlara ceza yok bizim usaklara ceza var ha serefsizler ulan var ya bu politakada fenerli serefsizlersmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Eddy
22.05.2005, 12:42

MrbLack
22.05.2005, 13:29
girer belki bi sekilde sesimizi duyuralim..ne bileyim resmi siteye hep birlikte yönetim kismina mail atalim

Eddy
22.05.2005, 14:20

SKY-GUARD
22.05.2005, 14:48
klüp acaba bi girisimde bulunur mu???

Bu olayda klübü devreye sokmak klüp açisindan dogru olacagini sanmiyorum...Sikinti belki iletilir ve gayri resmi bir yardim talep edilebilir...

Ama daha ötesinde bir yardim talep edilmesi yarin BIZANS MEDYASINDA farkligündeme getirilir...Mesela yarin öbür gün bir olay oldugunda "Iste zamaninda FeBe maçinda böyle bir ceza verilmisti. Trabzonspor taraftarinin kurtarmak için klüp böyle böyle yapti..Popülist yaklasimlar sonucunda bu isler büyüdü..." gibi....

Klübüde zor durumda birakmadan kendilerini bilgilendirme yapilabilir...

POYRAZ
22.05.2005, 14:52
Topunun cani cehenneme, Trabzon'da koltuk birakmayan itlere ne ceza verildi?...Hic.

Eddy
22.05.2005, 15:05

Emir BAYRAK
22.05.2005, 15:05
Kagit filan geldimi olay kesinlestimi 1 milyar ödeyin diye acaba?

Eddy
22.05.2005, 15:06

Eddy
22.05.2005, 15:57

MrbLack
22.05.2005, 16:09
girer belki bi sekilde sesimizi duyuralim..ne bileyim resmi siteye hep birlikte yönetim kismina mail atalim

hadi arkadaslar bu is için girisimde bulunalim hep birlikte atalim mail.dogru belki gayriresmi bi yardim olur ama o bize yeter ...zaten yapilan bu dava ne kadar gerçekçiki..
bi buyugümüz bi metin yazsin..herkes göndersin

MrbLack
22.05.2005, 16:16
klüp acaba bi girisimde bulunur mu???

Bu olayda klübü devreye sokmak klüp açisindan dogru olacagini sanmiyorum...Sikinti belki iletilir ve gayri resmi bir yardim talep edilebilir...

Ama daha ötesinde bir yardim talep edilmesi yarin BIZANS MEDYASINDA farkligündeme getirilir...Mesela yarin öbür gün bir olay oldugunda "Iste zamaninda FeBe maçinda böyle bir ceza verilmisti. Trabzonspor taraftarinin kurtarmak için klüp böyle böyle yapti..Popülist yaklasimlar sonucunda bu isler büyüdü..." gibi....

Klübüde zor durumda birakmadan kendilerini bilgilendirme yapilabilir...

ya abi iyi hos güzel anlatmissin da azize yildivim neler neler yapti.taraftarlarini ipten aldi.geçen sene basbakan(imiz) stadin kapanmasina olmaz dedi..bunlar ne kadar resmi isler..daum hesapta bizim maçta cezali idi..hani ne oldu.çikti her zamanki gibi köpek kulübesinde takimini yönetti..bunlar ne kadar resmi islerdi.

Trapzone
22.05.2005, 19:03
Febenin o maçinda bende avni akerdeydim ve golden sonra mesaleler yakip koltuklari kiran febe taraftarina çok sayin basbakanimiz cezayi uygun görmedi ne yazikki...Herhalde trabzonlu bi basbakan gelene kadar bu isler böyle sürecek.

Eddy
22.05.2005, 22:23

SKY-GUARD
22.05.2005, 22:26
peki gayriresmi nasil bir yardim olabilir ki???herhalde kulüpten para isteyemeyiz...

Bunun çesitli yollari vardir...Mesela senin benim bilmedigimiz ama bu islerden çok iyi anlayan çok iyi bir avukat vardir...Bize önerir...Avukata da derki (gayri resmi) "Bizim elemanlarla ilgilen..." gibi....

Ama bunun için kalkip da klüp kendi maas ödedigi avukatini bu is için görevlendiremez....

Biraz da bizim ihtiyacimizin ne oldugunu netlestirmemiz gerekir...Yoksa klübe gidip bize yardim edin demektense klübe bize su su su konularda yardiminiz olur mu veya su bilgiyi kimden nasil alabiliriz gibi gayri resmi (sempati kanali dedigimiz) kanalla talepte bulunmak daha dogru olur düsüncesindeyim...........

Bunlar tabi ki benim sahsi düsüncelerim...Sadece farkli bir bakis açisi yaratmaya çalisiyorum....

Klüpten tabi ki para istenmez....Zaten daha öncede belirttigim gibi parayi burada da toplariz...Asil mesele burada 6 ay boyunca karakola gitmek ve belirli bir saat orada kalma zorunlulugu....Isin en kolay tarafi 1 milyari ödemek.......

Eddy
22.05.2005, 22:45

SKY-GUARD
22.05.2005, 22:54
abi burada para toplanmasi hayal çünkü mesele 23 bin ama kulübe mail atarsak çok sayida belki senin dedigin gibi bi yardimlari dokunur...

Dogru......Mail'de de olayi ve ihtiyaci iyi tanimlamak gerekir......

MrbLack
22.05.2005, 23:07
abi burada para toplanmasi hayal çünkü mesele 23 bin ama kulübe mail atarsak çok sayida belki senin dedigin gibi bi yardimlari dokunur...

Dogru......Mail'de de olayi ve ihtiyaci iyi tanimlamak gerekir......

hadi o zaman ne duruyoruz basligi bi adminimiz ki uygun görürse degistirsin ...baslayalim bir bir atmaya.görsün cümle alem dayanismamizi,kardasligimizi

Eddy
22.05.2005, 23:11

imported_Suha
23.05.2005, 11:34
Aramizda avukat arkadaslar varsa dava açmak suretiyle birseyler yapabilirmiyiz.

Eddy
23.05.2005, 19:33

kuzey_lee
23.05.2005, 21:18
eddy bekle ve gör..bu forumdan baskalari da var ceza almis olabilecek..kimse senin kadar konusuyo mu..bekle..cezan gelsin..bakarsin sonra

ftunsal
23.05.2005, 22:05
bu isten bisey çikmaz. biraz uzar ama sonuç sifira varir.

Eddy
23.05.2005, 23:35

Eddy
23.05.2005, 23:38
dogru dedigin gibi neden bu kadar çok konusuyom ki benden baska konusan varmi bu konuda???zaten karakolda da tek bagiran çagiran bendim polislere...ben bu konuda bida yazmicam trabzonum için bi ceza verilmisse de çekerim onu kimseden yardim istemem...ama yardim etmeye çalisan ve eden herkese de tesekkürler...hadi eyvallah...Edited by: Eddy

mahir_kuzey
24.05.2005, 00:33
ARKADASLAR BU OLAYIN TOPARLANMASI LAZIM. ÖNCELIKLE HUKUKI OLARAK HAKLI OLDUGUMUZDAN EMIN OLMAMIZ GEREK, YANI BU ISMI GEÇEN ARKADASLARIN SUÇSUZLUGUNDAN EMIN OLMAMIZ GEREK. BU DURUMDA AVUKATLARLA GÖRÜSMEMIZ GEREK. GÖRDÜGÜM KADARIYLA AVUKATLARA HENÜZ DANISILMAMIS. IKINCISI BIZIM ARKADASLAR GERÇEKTEN SÖYLENEN SUÇLARI ISLEDILERSE DIGER KULÜPLERIN AYNI OLAYI ISLEYIP CEZA ALMADIGI MAÇ GÖRÜNTÜLERI DELIL OLARAK KULLANILIP SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMAK GEREK. ARAMIZDA AVUKAT YOKSA BEN BU KONUYU AYRINTILI BIR SEKILDE DANISABILIRIM AVUKAT ARKADASLARIMA...

ftunsal
24.05.2005, 01:44
YA ARKADASLAR 1 SAAT IÇIN DE BU TÜR OLAYLARIN GEÇTIGI TÜM MAÇLARI TARAMA YAPILIR .

EMSAL TESKIL EDECEK BIR SÜRÜ OLAY ORTAYA KONUR .
O OLAYLARIN CEZALANDIRILMADIGI, BU SEKIL BIR CEZALANDIRILMANIN "ANAYASAL ESITLIK" ILKESINE AYKIRI OLDUGU SAVUNULUR.

ISE HUKUKÇULAR GIRER TV LERDE SABAHLARA KADAR TARTISIRLAR BI SONUCADA VARAMAZLAR.
DOLUYA KOYARLAR ALMAZ.BOSA KONUR DOLMAZ.SONRA ADAM AKILLI BI KANUN YAPALIM DERLER.

IS MECLISE DÜSER 1 SENE SONRA TASLAK ÇIKAR.KOMISYONDAN GEÇER.MECLIS EKSIKLER GÖRÜR YENIDEN GÖRÜSÜLMESI IÇIN GERI GÖNDERIR.
SONRA TEKRAR KABUL EDILEBILIR SEKLE GIRER ,MEDYA DA DESTEK VERIR, CUMHURBASKANINA GIDER O BISEY BULUR VETO EDER.

O ARADA SEÇIMLER GIRER .

BURA TÜRKIYE UZAR GIDER.VALI BU TASI ATTIGINA PISMAN OLARAK EMEKLI OLUR

E YETER BEN BIKTIMEdited by: ftunsal

shipbroker61
24.05.2005, 14:14
bu konuyla ilgili ceza alan veya eline tebligat gecen arkadaslarimiz varsa lutfen bizimle paylassinlar ve neler yapabilecegimizi dusunelim...

sinirlenip birbirimizi kirip uzmeyelim lutfen.

zanoylu
24.05.2005, 14:19
VURUN ABALIYA POLITIKASI BU BÖYLE NEREYE KADAR GIDECEK YAA.

Zafer Keskin
24.05.2005, 14:59
yaw nerede ceza alanlar en azindan ufakta olsa yardim toplanabilir.....

kuzey_lee
24.05.2005, 18:34
dogru dedigin gibi neden bu kadar çok konusuyom ki benden baska konusan varmi bu konuda???zaten karakolda da tek bagiran çagiran bendim polislere...ben bu konuda bida yazmicam trabzonum için bi ceza verilmisse de çekerim onu kimseden yardim istemem...ama yardim etmeye çalisan ve eden herkese de tesekkürler...hadi eyvallah...

eddy polise bagirip çagirdin mi?ne yapmaya çalisiyosun anlamadim..yasin 14-15 ne söyledigini ne yaptigini bilmiyosun..maçtan sonra forumda ''6 saat karakolda bekledim'' falan dedin.biz geldigimizde saat 6 idi..10.15de çiktik..senin ordas 6 saat beklemis olman imkansizdi sesimi çikarmadim...

ayrica sen muhtemelen ceza almadin..ceza alanlarin sayisi 23...biz 9 kisi geldik..maçtan sonra gelenler 14 kisi....9+14=23...ne fazla ne eksik..

gaza gelme..bekle ve gör diyorum..

Eddy
24.05.2005, 23:44
yasim 18...karakola geldigimde saat 16.30 du çiktigimda 22.30 du...bisey yapmaya çalismiyorum ama sen devamli bana laf sokmaya çalisiyosun ben sana bisey bile demeden...bir anlasam ne yapmaya çalistigini???bi yanlisim filan mi oldu???

Eddy
24.05.2005, 23:49
zaten ben bu cezayi kesin aldim demedim ki sanirim bende ceza alanlardanim dedim...ondan sonraki her mesajim konuya getirilecek ortak bir çözüm aramakla ilgiliydi...

kuzey_lee
25.05.2005, 00:01
yasim 18...karakola geldigimde saat 16.30 du çiktigimda 22.30 du...bisey yapmaya çalismiyorum ama sen devamli bana laf sokmaya çalisiyosun ben sana bisey bile demeden...bir anlasam ne yapmaya çalistigini???bi yanlisim filan mi oldu???

22.30a kadar neredeydin?ayni karakoldaydik diye biliyorum..22.30a kadar ben ordaydim..sen neredeydin??

sana laf sokmaya fln çalistigim yok..cezalar belli olsun gereken yapilir diyorum..fazla gocunmana gerek yok

Eddy
25.05.2005, 00:55
valla ben oradaydim ama sizi görmedim...neyse tamam kapatalim konuyu...

kuzey_lee
25.05.2005, 00:58
bizi görmedin he...biz arama odasina girerken sen son kagitlari imzaliyordun hatirladin mi???

neyse girmeyelim diyorsan girmeyelim..

Eddy
25.05.2005, 01:02
abi yanlisin var biz ayni yerde bile degildik ben çocuk büro amirligindeydim ben resit degilim...yok yaa kapatmayalim farketmez...