PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mardin / Kızıltepe - İlköğretim Okuluna Yardım

OnurKul
05.06.2009, 01:51
Sevgili ve duyarlı BMN üyeleri ve yöneticileri...

Zaman zaman buralarda yardım kampanyaları görüyorum.

İyi niyetinize sığınarak bir yardım kampanyasından sizleri haberdar etmek istiyorum. Duyarsız kalmayacağınızı tahmin ediyorum.

İlk elden düzenlenen hiç bir dernek, aracı veya kuruluşun parmağı olmayan bir yardım kampanyasıdır. Bizzat katılımcısıyım. Şahsi katılım sebebim bir derneğin veya kuruluşun reklamı ve desteği olmadan neler yapabileceğimizi göstermektir.

Bu anlamda bireysel olarak desteğinizi istiyorum.

Konu Mardin'de bir ilköğretim okuluna yardım kampanyası.

Milli Eğitim Bakanlığı Müfettişi Sayın Mehmet Beyaztaş tarafından belirlenecek bir okula aktarılacak bu yardımlar. Öncelikle yardımlar toplanacak, Kızıltepe Öğretmenevi'nde tasnif edilecek akabinde bölgenin bu yardıma en çok ihtiyacı olan okulu seçilecek. Birinci elden yardım götürülecek.

Yardım olarak ne gönderebiliriz ?

İlk ihtiyaç tabi ki kitap. İnternet ve bilgisayarın oralara ulaşmadığını hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla bir kütüphane en büyük bilgi kaynağı olacak bu çocuklara. Bu sebeple öncelik kitap.

Akabinde bu çocuklara yararı olabileceğini düşündüğünüz her şeyi yollayabilirsiniz. Kırtasiye malzemesi, oyuncak, giysi vb...

Yardımları Nereye Göndereceğim ?

Çok basit :

10 Haziran 2009 Tarihine kadar

Mehmet Beyaztaş adına Kızıltepe Öğretmenevi - Kızıltepe / Mardin

Benim diyeceklerim bu kadar arkadaşlar. Söz sizde, yetki sizde...

Saygılarımla.

Dursun Kaplan
05.06.2009, 09:21
Onur abi tarih çok kısa değil mi ? :S Elimizden geleni yapmaya çalışırız gene.

OnurKul
05.06.2009, 12:09
5 günlük bir süre var. Bu süre zarfında ufak tefek bir şeylerde olsa gönderebiliriz sanırım. Kimsede 3-5 koli yardım beklenmiyor :)

Cumhuriyet, insanların devlet katında birey olması demektir. Haklara sahip olması demektir. Ülkemizin yeni bireylere ihtiyacı var. Cumhuriyet ve Atatürk'ü tanıyan bilen bireylere. Bu bireyleri yetiştirmek, onlara yardım etmek yine bizlere düşüyor.

A.Hilal Çakıroğlu
05.06.2009, 13:56
Zaman çok kısa ama elimden geleni yapacağım.

Dursun Kaplan
05.06.2009, 14:08
Onur abi pazar günü halısahada görüşürüz bu konuyu. :)

OnurKul
05.06.2009, 22:55
Onur abi pazar günü halısahada görüşürüz bu konuyu. :)

Konuşurz ve umarım en azından bizlerden yardımcı olacak birileri çıkar.

Yoksa bu tepkisizlik ve duyarsızlıkla hiç bir şey yapılamaz.

OnurKul
08.06.2009, 20:19
150 kurşun kalem,
50 kırmızı kalem,
100 defter,
50 kalemtraş,
60 silgi yolluyorum.

bu cumhuriyetin çocuklarına kendi çapımda kırtasiye yardımı yolluyorum... sadece madde yollamıyorum, araya sevgimi sıkıştırdım...

cumhuriyet fikrini özümsesinler, benimsesinler diye... çocuklar imkan bulsun, öğretmenleri cumhuriyet fikrini benimsetsinler diye...

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler BMN (!)