PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ölü Kedi Zıplayışı...

Murat Erdem
04.06.2009, 19:32
Bu terimi borsa ile ilgilenenler iyi bilirler, ''ölü kedi zıplayışı'' kriz zamanlarında
borsa endexleri veya kötü yönetilen, zarar eden şirketler ''şelale düşüşü'' tabir edilen büyük değer kayıplarıyla düşüş yaşaşlar. İlk şok dalgasından sonra düşüş durur ve kısa soluklu hızlı bir yükseliş görülür.
İşte bu kısa ve yalancı yükselişin ardından esas büyük ve yıkıcı düşüş dalgası gelir.

Şimdi koyu ile vurguladığım kelimeler bizim camiamıza göndermedir.
Bizde kötü yönetiliyoruz, kendi içsel çekişmelerimiz devam ederken, zaten aleyhimize işleyen konjektörel şartlarla hızla rakiplerimiz karşısında saf kaybediyoruz.

Tam umutların kırıldığı anda Sadri Şener liderliğinde bir silkiniş yaşayıp, müthiş bir sinerji ile bir sezonluk parlama yapıyoruz ama hayaller tam manasıyla gerçekleşmiyor.

Tam bu sene iskeleti kurduk, eşiğe geldik. Bu sefer eşikten içeri adım atıp, son hamleyi yapıcaz derken...

Derken son bir ayda yaşananlar ve yatırımımızın meyvesini almayı umduğumuz sezonda, plansızlık, vizyonsuzluk kokan teknik direktör kaosu ve infial içinde isyan eden taraftar...

Korkarım çıktığımız sezondaki silkinişimiz bir ''ölü kedi zıplayışı'' ymış...:(

My
04.06.2009, 19:34
Maalesef benim de hevesim bayağı bir kırıldı.

Ömer ERKAN
04.06.2009, 19:36
Silbaştan Olmaz İnşallah

Emrullah
04.06.2009, 19:39
Sil baştan başlamak gerek bazen,
Hayatı sıfırlamak.

Zehir ettiler bize dünyamızı.

hodlu
04.06.2009, 19:42
Ben bu taraftarın bu kadar bölündüğünü epeydir görmemiştim.Bu olay yeni sezon öncesi kötü oldu bence...

Murat Erdem
04.06.2009, 19:46
Ben bu taraftarın bu kadar bölündüğünü epeydir görmemiştim.Bu olay yeni sezon öncesi kötü oldu bence...

benim bahsettiğim de tam bu...kısa bir kıpırdanma, yapılan yatırımlar...ardından bu kadar sığ bir hoca tercihi...bu yatırımda boşa giderse yaşayacağımız düşüş çok yıkıcı olacak...malesef ''ölü kedi zıplayışı'' teorim doğru gibi...

Lancet_61
04.06.2009, 19:47
güzel benzetme hocam tam bunu gerçekleştirmeye yönelik muhteşem bi hamle yaptık...ama inş. olmaz

Murat Erdem
04.06.2009, 20:03
Başkanın NTV ye, Samet Aybaba tercihi için yaptığı ''yarım bıraktığı işi tamamlar diye düşünüyoruz'' açıklaması tam anlamıyla skandaldır.
Bu büyük camianın geleceğine ipotek koyarak yaptığı yatırımı, bir ''temenni'' ye teslim edilmiştir...bu seferde tökezlersek hiç bir temenni bizi kurtaramaz. Ayağa kalkmak çok zor olur artık.

M.S.SOFU
04.06.2009, 20:15
murat erdem abime benzetmesinden dolayı teşekkür ediyorum
bazı şeyleri açıklayıcı nitelikte olmuş
ve ömer erkan renkdaş galiba yazdığın gibi olacak çünkü gelen teknik adam ligin son maçında yenilecek olursa düşmemesi mucize olan bir takımın başından mucize ile geldi ve sonra suçu topçulara attı..
işte böyle bir adam geliyor...
yorum sizindir...

oguzhann
04.06.2009, 20:23
benim bahsettiğim de tam bu...kısa bir kıpırdanma, yapılan yatırımlar...ardından bu kadar sığ bir hoca tercihi...bu yatırımda boşa giderse yaşayacağımız düşüş çok yıkıcı olacak...malesef ''ölü kedi zıplayışı'' teorim doğru gibi...
hocam gerçekten doğru konuşmuşsunuz.inşallah kötü günler bizi beklemiyordur.

Kazım Uzunboy
04.06.2009, 20:41
Samet Aybaba'dan Vazgeçildi... (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=15282)

Samet Aybaba'dan Vazgeçildi... (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=15282)

Sönmez Özlü
04.06.2009, 20:43
Bu terimi borsa ile ilgilenenler iyi bilirler, ''ölü kedi zıplayışı'' kriz zamanlarında
borsa endexleri veya kötü yönetilen, zarar eden şirketler ''şelale düşüşü'' tabir edilen büyük değer kayıplarıyla düşüş yaşaşlar. İlk şok dalgasından sonra düşüş durur ve kısa soluklu hızlı bir yükseliş görülür.
İşte bu kısa ve yalancı yükselişin ardından esas büyük ve yıkıcı düşüş dalgası gelir.

Şimdi koyu ile vurguladığım kelimeler bizim camiamıza göndermedir.
Bizde kötü yönetiliyoruz, kendi içsel çekişmelerimiz devam ederken, zaten aleyhimize işleyen konjektörel şartlarla hızla rakiplerimiz karşısında saf kaybediyoruz.

Tam umutların kırıldığı anda Sadri Şener liderliğinde bir silkiniş yaşayıp, müthiş bir sinerji ile bir sezonluk parlama yapıyoruz ama hayaller tam manasıyla gerçekleşmiyor.

Tam bu sene iskeleti kurduk, eşiğe geldik. Bu sefer eşikten içeri adım atıp, son hamleyi yapıcaz derken...

Derken son bir ayda yaşananlar ve yatırımımızın meyvesini almayı umduğumuz sezonda, plansızlık, vizyonsuzluk kokan teknik direktör kaosu ve infial içinde isyan eden taraftar...

Korkarım çıktığımız sezondaki silkinişimiz bir ''ölü kedi zıplayışı'' ymış...:(

Geçen sezon diye bir şey yoktu.

Ersun Yanal önderliğinde geçen boşa harcanmış 8 ay vardı. O kadar.

M.S.SOFU
04.06.2009, 20:49
bizim kedi biraz daha beklesin usta... :D

Murat Erdem
04.06.2009, 20:57
bizim kedi biraz daha beklesin usta... :D
İsimlerin değişmesi bu teoriyi çürütmez. Esas sorun gidilen yol. İzlenen kısır politikalardır.
''Ölü kedi zıplayışı'' teorisine arguman arayanlar, başkanın Sedat Tunalı'ya verdiği Samet Aybaba tercihi ile ilgili açıklamanın satır aralarına baksın...
teklif götürdümüz her 3 yerli hocadan 2 si bizi reddetmiş...yabancı hoca maddi imkanlar yüzünden düşünülmemiş bile...

M.S.SOFU
04.06.2009, 21:00
İsimlerin değişmesi bu teoriyi çürütmez. Esas sorun gidilen yol. İzlenen kısır politikalardır.
''Ölü kedi zıplayışı'' teorisine arguman arayanlar, başkanın Sedat Tunalı'ya verdiği Samet Aybaba tercihi ile ilgili açıklamanın satır aralarına baksın...
teklif götürdümüz her 3 yerli hocadan 2 si bizi reddetmiş...yabancı hoca maddi imkanlar yüzünden düşünülmemiş bile...
olsun ümitlerimizle oynanmayışının verdiği mutluluk bile güzel...
biz takımın başına gelecek kaliteli yabancı hoca ihtimalini sevdik...

İlyas Özdemir
04.06.2009, 21:06
Taraftarın samete tepki koyacağı bir gerçektir bunu bilmek için kahin olmaya da gerek yok şahsen sameti bende istemem

Jetaime
04.06.2009, 21:21
Gerçekten bu kadar kötümser bi tablo varda bizmi göremiyoruz?

ileri_libero
04.06.2009, 21:39
samet'e kendi camiası tepki koyuyor.samet geleceğine ahmet özen devam etsin.

b_m_61
04.06.2009, 21:43
Murat Erdem, sayfayı şişirmemek için yazını alıntılamadan söylüyorum, çok karamsar bir yazı olmuş abi.

Halil Atalay
05.06.2009, 09:12
kalemin yardığını silgi siler

komdere
05.06.2009, 09:32
kalemin yardığını silgi siler

"R" ile "Z" arasında klavyede ciddi fark var ama acaba bunu bilerek mi yazdınız?

Gerçi böyle de güzel olmuş.
:D:D

Murat Erdem
05.06.2009, 10:46
Murat Erdem, sayfayı şişirmemek için yazını alıntılamadan söylüyorum, çok karamsar bir yazı olmuş abi.
Ben sadece bir durum tespiti yaptım. Malesef gerçeklerimiz bu.
Gerçekleri görmezden gelmek bize bir şey kazandırmaz. Gidişat iyi değil, uyanık olmamız lazım.
Başlığı açtığım dakikalar ile gece ilerleyen olayların kronolojisi teoriyi haklı kılıyor sanki.

İHTİLALL
05.06.2009, 10:59
Maalesef ...
Oysa yıllardır rally beklerken,hayalini kurarken..
Kendi kendimi şöyle kandırıyordum;
Bir mucize gibi görünsede şampiyonlar ligine gidecektik..
Oradan 10-15 milyon euro ve sinerjisi yaşam suyumuz olacaktı..
Enerji projelerinden gelecek gelirlere kadar idare edebilirsek,o projelerden gelecek paralarla yıllık 30-35 milyon dolar sabit gelire ulaşıp bu bütçeylede İstanbul'a kafa tutabilirdik..
Ama yobazlar her zamanki gibi devreye girdi,yakınlarıda buldukları ilk pozitif şeyi yokettiler..
Ersun'u gönderdiklerini değil çalışamaz ,iş göremez hale getirdiklerini kastediyorum tabii(Fener maçından Antep maçına kadar olan süreç)
Vee bugün....

Murat Erdem
05.06.2009, 11:00
Fenerbahçe maçında atılan gole tebessüm bile etmeyen başkan...

Bugün yerel gazetelere yansıyan, Belediyede destek görmeyen taleplerin geri çekilmesi haberleri...

Hoca arayışları başlarken Başkanımızın belirttiği standartlardan, Hacısalihoğlu önderliğinde gelinen Samet Aybaba noktası...

Kronolojiye bakıyorum da...

Sırada ''Sadri Şener istifa etti'' haberi olabilir mi ?

yukardaki mesajı dün akşam üstü saat beş gibi Başkanımız Sadri Şener başlığına yazmıştım...
kaos geliyorum diyordu zaten.

İHTİLALL
05.06.2009, 11:08
Kendisini sadece forumdan tanıyorum bir Erdal kardeş var,sürekli derin Trabzon'un varlığını inkar ediyor..
Oysa ben okadar çok tanımlama yapabilirimki ve tanımlamalar toplandığında Trabzon yerelinden o kadar geniş bir platform çıkarki,geri kalana dudak bükmemek nerdeyse imkansız hale gelir..