PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Forumdaki Yazim Hatalari

serdarhoca
07.07.2004, 02:48
Arkadaslar ben dahil yazilarimizda çok yazim hatasi yapiyoruz. Özellikle bazi arkadaslarin yazilarini anlamakda ve okumakda çok zorluk çekiyorum. O kadar kiziyorum ki o arkadasin baska yazisini gördügümde okumamayi bile düsünüyorum. Lütfen biraz daha dikkatli yazalim yazarken, atli kovalamiyor yasmileys/smiley1.gif

Efrasiyab
07.07.2004, 02:52
ama telekom kovaliyor babam faturayi gorunce senin adrese yolliyim hocam nasi olursmileys/smiley36.gif

serdarhoca
07.07.2004, 02:57
smileys/smiley1.gif

Akin-61
07.07.2004, 09:09
ewet basta ben olmak üzere smileys/smiley36.gifklavyeye bakmadan yazarsan oyle olur iste smileys/smiley36.gif

tigin
07.07.2004, 11:12
en yayginida v yerine w kullanmak.daha bi ayar ediyor adami

l-m
07.07.2004, 11:54
Yazim hatalari konusunda foruma yeni moderatör olduumda bütün günümü bununla geçiriyordum.Hatta imla ve noktalama hatalarini dahi düzeltiyordum fakat üye sayisi arttikça bu isle urasamaz hale geldim.Simdilik bütün mesajlari tek tek okumakla yetiniyorum,düzeltmeye vaktim kalmiyor.Hepimiz bu konuda daha dikkatli olmaliyiz...

murat
07.07.2004, 11:58
YAV Osman birak Allah askina yaaaa herkes istedigi gibi yazar nokta ve virgule dikkat etceksem(edeceksem) ozaman ben bisi yazamam idare edeceksin iste smileys/smiley2.gif

Osman otobusler nerden kalkiyor smileys/smiley36.gif

Guests
07.07.2004, 13:16
Arkadaslar ben dahil yazilarimizda çok yazim hatasi yapiyoruz. Özellikle bazi arkadaslarin yazilarini anlamakda ve okumakda çok zorluk çekiyorum. O kadar kiziyorum ki o arkadasin baska yazisini gördügümde okumamayi bile düsünüyorum. Lütfen biraz daha dikkatli yazalim yazarken, atli kovalamiyor yahttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley1.gif

Yazim hatalari konusunda foruma yeni moderatör olduumda bütün günümü bununla geçiriyordum.Hatta imla ve noktalama hatalarini dahi düzeltiyordum fakat üye sayisi arttikça bu isle urasamaz hale geldim.Simdilik bütün mesajlari tek tek okumakla yetiniyorum,düzeltmeye vaktim kalmiyor.Hepimiz bu konuda daha dikkatli olmaliyiz...

Hatasiz kul olmaz.. Lakin bilerek hata yapana karsiyim. "O" arkadasin da isteyerek böyle yazdigini sanmiyorumsmileys/smiley2.gif

PsYcHo_LaZ61
07.07.2004, 13:25
Arkadaslar ben dahil yazilarimizda çok yazim hatasi yapiyoruz. Özellikle bazi arkadaslarin yazilarini anlamakda ve okumakda çok zorluk çekiyorum. O kadar kiziyorum ki o arkadasin baska yazisini gördügümde okumamayi bile düsünüyorum. Lütfen biraz daha dikkatli yazalim yazarken, atli kovalamiyor yahttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley1.gif

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

grandiose
07.07.2004, 13:33
ula teli edmayin adamu.. tüsgün yazin yasdiklarinizi.. er tefasinta piz uyaramayruk.. ilma kurallarina tikat edun...

l-m
07.07.2004, 13:46
Yener abi kopardin beni.

ula usaklar su and staj yerindeyim klavye yumusak g yi basmiyor,delikanli adam delikanli klvye kullanir.Ula nasil yazasaniz yazin,yemisim imlayi...smileys/smiley4.gif

tigin
07.07.2004, 13:49
ula teli edmayin adamu.. tüsgün yazin yasdiklarinizi.. er tefasinta piz uyaramayruk.. ilma kurallarina tikat edun...

:):)
ben daha çok türkçenin içine ingilizce kelime yada harf sokanlara karsiyim.

Yağızhan Sağnak
07.07.2004, 14:57

Hatasiz kul olmaz.. Lakin bilerek hata yapana karsiyim. "O" arkadasin da isteyerek böyle yazdigini sanmiyorum.smileys/smiley2.gif

Uzatmaya gerek yok.Bende de hata çiksin istemiyorum.smileys/smiley17.gifsmileys/smiley36.gif

tsakrep61
07.07.2004, 18:13
yav abi bole yazinca daha kisa oluyo dunyadaki en degerli sey olan zamandan kazanc saglioz istesmileys/smiley1.gif

mesela bilmiyorum yerine bilmiom

Emorfo
07.07.2004, 18:59
Bende çok yaparim imla hatasi. Hizli yazacam diye saçmalar çikarim. :)

Efrasiyab
07.07.2004, 19:04

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

hahahahahahah hocam o d ler ne oyle atlimi kovaliyo haahahahahahsmileys/smiley36.gif

Kaya
07.07.2004, 20:19
Hizli yazinca baya yanlis ortaya çikiyor. Bu forum ortaminda idare edecegiz artik.

serdarhoca
07.07.2004, 23:18
Vallaha ( valahi mi deseydim yoksa?) Serkan gibi bir arkadasimizin çikip d leri yüzüme vuracagini tahmin etmistim. Yaziyi yazarken çok tereddüt geçirdim t mi d mi diye. Tesekkür ediyorum Serkan'cim, beni aydinlattin.( ula yazana kadar canim çikti bee...)

Kaya
08.07.2004, 10:18
Karadeniz'de bir okulda ;

Matematik hocasi yazili kagitlarini okumaktadir. Verdigi notlari yazili kagidina hem yazi ile hemde rakam ile yazar. Bir çocuk yazili kagidina göre 7 almistir.

Matematik hocasi notu rakam ile yazmistir ama yazi olarak ne yazacagina bir türlü karar verememistir.

- Ola bu kagida "yedi" mi yazacagum yoksa "yeti" mi ?...

- Ola "d" midur yoksa "t"midur.

Hoca karar verir. En iyisi Edebiyat hocasina sormaktur der. Kosar hocanin yanina ve sorar.

- Hocam sen edebiyatçisun habu "d"midur "t"midur

Edebiyat hocasi düsünür düsnür.

- Ola ver 8'i gitsun...

Emorfo
08.07.2004, 10:21
smileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gif

güzeldi.

Çakır
08.07.2004, 10:39
hahahahahahah hocam o d ler ne oyle atlimi kovaliyo haahahahahahsmileys/smiley36.gif

Serdarim ava giderken avlanmak böyle bisi heralde, Onur baba affeder mi bunlari smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

murat
08.07.2004, 12:09
poahaha Serdarla Osman yazdiklarina bin pisman olmusturlar, ula ben yalancuktan hep yanlus yazayrum nolcek simcik ?smileys/smiley36.gif

kurt61
08.07.2004, 13:11
slm arklar

turkceye dikkat plsss.

ok mu?

byeeessssmileys/smiley5.gif

PsYcHo_LaZ61
08.07.2004, 13:14
slm arklar

turkceye dikkat plsss.

ok mu?

byeeessssmileys/smiley5.gif

abi sende harikasin ya ok mu_? byeeeesss falansmileys/smiley2.gif

kuzey_lee
08.07.2004, 18:21
kaya ben anlatmistim bu fikrayi.......

bu turkcedeki hata olayini en çok yapanlardan biri de benim heralde.ama napalim..acele ile yaziyoruz..bsrbsrsmszs anliyoruz dsms

Kaya
08.07.2004, 18:23
walla heya salla ya.smileys/smiley36.gif

Magnolia
08.07.2004, 18:28
Bayanlarin bu konuda , beylere nazaran çok daha hassas olduklarini savunurum...

Yazdiklarinizi bir kez okursaniz , yazim hatalarinin da farkina varabilirsiniz...

Mesela ben yukarida yazdiklarimi bir kez okudum.Ayrica bu topicte hata yaparsam hiç hos olmaz...smileys/smiley1.gif

Kaya
08.07.2004, 18:30
"da" ayri...smileys/smiley32.gif

da'dan önce "n" harfi eksik eyvah eyvah...

kuzey_lee
08.07.2004, 18:30

Yazdiklarinizi bir kez okursaniz , yazim hatalarinin da farkina varabilirsiniz...

Mesela ben yukarida yazdiklarimi bir kez okudum.Hem de bu topicte hata yaparsam hiç hos olmaz...smileys/smiley1.gif esra hanim gördügünüz gibi orada bir n harfi olmasilazimdi ve hem de arasinda bosluk olmaliydi

Magnolia
08.07.2004, 18:33

Kaya nerede "n" eksik bulamadim vallasmileys/smiley1.gif

Hem gidip "düzeltme" yaptim smileys/smiley36.gif

Fatih kiskançlik yapma , bak yukari bir tane hata kalmis mi?Siz Trabzonspor'lu bayanlarin yazim hatalarini zor bulursunuz:)

kuzey_lee
08.07.2004, 18:36

Kaya nerede "n" eksik bulamadim vallasmileys/smiley1.gif

Hem gidip "düzeltme" yaptim smileys/smiley36.gif

Fatih kiskançlik yapma , bak yukari bir tane hata kalmis mi?Siz Trabzonspor'lu bayanlarin yazim hatalarini zor bulursunuz:)

yazini degistirdigimi sokaktaki çocuk bile anlar..senin gibi zeki birinden bole basit bisey beklemezdim

Kaya
08.07.2004, 18:37
Valla bende hatayi göremiyorum artik.

Yanlis görmüsüm.smileys/smiley2.gif

kuzey_lee
08.07.2004, 18:48
bu kizlar hep kendilerini zeki zannediyolar

PsYcHo_LaZ61
08.07.2004, 19:11
bu kizlar hep kendilerini zeki zannediyolar

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

kuzey_lee
08.07.2004, 19:12
ama sadece zannediyolar..aslinda günah isliyorlar..ayeti kerimede:zannin fazlasi haramdir deniliyor

Harun
09.07.2004, 08:44
FATIH SENIN GIRDIGIN HER TOPIÇ KONU DEGISIKLIGINE UGRUYOR.ANLAMADIM GITTI. smileys/smiley36.gif

murat
09.07.2004, 11:41
FATIH SENIN GIRDIGIN HER TOPIÇ KONU DEGISIKLIGINE UGRUYOR.ANLAMADIM GITTI. smileys/smiley36.gif

aman oyle deme Harunnnn simdi baslar egerbenim msglardan rahatsiz oluyorsaniz 2 hafta no post cezasi verdim kendime diyesoylenip durursmileys/smiley36.gif

PsYcHo_LaZ61
09.07.2004, 12:13
la etmeyin cocugun ustune fazla gitmeyin.biliyonuz o lazim bize smileys/smiley2.gif.bana lazim en azindan ayvaliga atinin yanina gidersem onun slm i ise yarayacak

anladin sen anladin smileys/smiley36.gifsmileys/smiley2.gif

Mehmet
09.07.2004, 12:46
Ben bakmadan yaziyorum.. Bakarsam dogrulari yanlis olmus diyerekten bu sefer yanlis yapmis olurumsmileys/smiley4.gif

kuzey_lee
09.07.2004, 14:17
haruuunnnnn çok konusma istersen

Emorfo
09.07.2004, 14:24
sakinn sakin yazinnn

harun güzel yakalamis dogrudur.. katiliyorum..

kuzey_lee
09.07.2004, 14:31
alla alla ustume gelmeyin bugünnn

PeeLyN
09.07.2004, 15:53

Yazdiklarinizi bir kez okursaniz , yazim hatalarinin da farkina varabilirsiniz..smileys/smiley1.gif

Açikça söylemek gerekirse ben de ara sira beylerin yazilarini

imla-noktalama, gereksiz sözcük kullanimi, anlatim bozuklugu, konu bütünlügünü bozucu vurgular nedeni ile anlamakta güçlük çekiyorum.Gerçekten bayanlar bu konuda daha hassas ve dikkatli!smileys/smiley32.gif

Emorfo
09.07.2004, 16:39
diyorsunn

bayan erkek ayrimi yapmayiniz :)

Harun
09.07.2004, 17:48
ben hep merak etmisimdir.neden a harfi bizim yazi dizinimizde kullandigimiz sekilde degilde,suan ki yazismalarimizda kullanilanan aharfi gibidir.yani normalde yazi yazarken a harfini yuvarlak yapip sag yanina bir çizgi atariz.ama tüm dergi, kitap, gazete,bilgisayar gibi her türlü yerde benim dedigim a harfi kullanilmamaktadir.

Emorfo
10.07.2004, 10:50
bende bunu hep merak etmisimdir rajon böyle herhalde.

PeeLyN
12.07.2004, 18:03
Haklisiniz adminim..

Bir anda biz yine kendi lehimize çevirdik durumusmileys/smiley17.gif

PeeLyN
12.07.2004, 18:07
ben hep merak etmisimdir.neden a harfi bizim yazi dizinimizde kullandigimiz sekilde degilde,suan ki yazismalarimizda kullanilanan aharfi gibidir.yani normalde yazi yazarken a harfini yuvarlak yapip sag yanina bir çizgi atariz.ama tüm dergi, kitap, gazete,bilgisayar gibi her türlü yerde benim dedigim a harfi kullanilmamaktadir.

El yazisinda farkli yazim tarzlari yüzünden"a" ile"o"karistiriliyor olabilir, dolayisiyla okumada yavaslatabilir bu.. Fakat kitap ve dergilerde rahat ve hizli okuyabilmek için bu basim harfleri kullanilmistir.

Harun
14.07.2004, 08:40

*El yazisinda farkli yazim tarzlari yüzünden*"a" ile*"o"*karistiriliyor olabilir, dolayisiyla okumada yavaslatabilir bu.. Fakat kitap ve dergilerde rahat ve hizli okuyabilmek için bu basim harfleri kullanilmistir.

Durum senin dedigin gibi ise peki ozaman okullarda aldigimiz egitimlerde niye benim dedigim tarzda gösteriliyor bu a harfi...

tigin
14.07.2004, 10:13

El yazisinda farkli yazim tarzlari yüzünden"a" ile"o"karistiriliyor olabilir, dolayisiyla okumada yavaslatabilir bu.. Fakat kitap ve dergilerde rahat ve hizli okuyabilmek için bu basim harfleri kullanilmistir.

Durum senin dedigin gibi ise peki ozaman okullarda aldigimiz egitimlerde niye benim dedigim tarzda gösteriliyor bu a harfi...

bunlar çok önemli konular tabi. evet evet öyle.

PeeLyN
15.07.2004, 09:39
çünkü "a" matbaa harfidir, yani basim harfi..

Bunu yazim egitiminde el yazisina geçirmezler müfredatlarda. Fakat el yazisindada kullanan kimseleri gördüm.

EmrahYalçınalp
15.07.2004, 09:49

Bunu yazim egitiminde el yazisina geçirmezler müfredatlarda. Fakat el yazisindada kullanan kimseleri gördüm.

Ben mesela... itiraf edeyim lisede sirf züppelik olsun diye öyle bi baslayayim dedim, sonra kaldi, çok ugrastim ama yok, düzelmiyorsmileys/smiley36.gif

l-m
15.07.2004, 10:24
Vay anasini sayin seyirciler,bu a harfi yüzünden bile böylesine ciddi tartisan bmn gözlerimi yasartti.gerçekten güzel.Bu Türkçe sevdalilarina Türkçe'nin Sirlari-Nihad Sami Banarli kitabini tavsiye ediyorum.Iddia ediyorum,çok begeneceksiniz.

Avazeyi bu aleme davud gibi sal
Baki kalan bu kubbede bir hos sada imis

Harun
15.07.2004, 12:43

Bilgi için tesekkür ederim Pelin.

Osman sende civima hemen ciddi bir konuyu tartisiyoruz.smileys/smiley2.gif

PsYcHo_LaZ61
15.07.2004, 12:50
....

Berk Akçay
15.07.2004, 17:13
yorum yok valla burada ilk olarak bay,bayan ayrimi yapmissiniz

tigin
01.03.2005, 14:11

Ben mesela... itiraf edeyim lisede sirf züppelik olsun diye öyle bi baslayayim dedim, sonra kaldi, çok ugrastim ama yok, düzelmiyorsmileys/smiley36.gif

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif