PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neden ve Nasıl Trabzonspor'lu oldular?

Mehmet
02.06.2009, 12:03
http://www.internetspor.com/data/news/240x180/1233831635-tekke.jpg
Tekke'nin golüyle Trabzonlu oldu
02 Haziran 2009 Salı 11:21
Uzak Doğu'da küçük bir ada ülkesinin vatandaşı Shahir Naga, 2005'te Fatih Tekke'nin F.Bahçe'ye attığı kafa golünün etkisiyle Trabzonspor taraftarı oldu...

Hint Okyanusu’nda yer alan küçük bir ada ülkesi olan Mauritius’da doğup büyüyen Shahir Naga, 2005 yılında geldiği İstanbul’da izlediği Fenerbahçe-Trabzonspor maçında Fatih Tekke’nin attığı kafa gölünden etkilenerek, Trabzonspor taraftarı oldu.

Türkiye’de özel bir kolejde 7 ay İngilizce öğretmenliği yaptıktan sonra Avustralya’ya dönen Shahir, 22 saatlik uçak yolculuğunun ardından İstanbul’a, daha sonra da yine uçak ile Trabzon’a gelerek geçen hafta Hüseyin Avni Aker Stadı’nda oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçını izledi.

Fransızca, İngilizce, Hintçe ve Türkçe bilen Shahir Naga, yaptığı açıklamada, Türkiye’ye daha önce birkaç kez geldiğini belirterek, "İlk olarak tatil için geldim. Daha sonra özel bir kolejde 7 ay İngilizce öğretmenliği yaptım. Çevremde herkes Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarıydı" dedi.

Bir gün Fenerbahçe taraftarı arkadaşıyla Fenarbahçe-Trabzonspor maçını televizyondan izlemek için kahvehaneye gittiklerini anlatan Shahir Naga, "2005 yılında Cem Papila’nın yönettiği Fenerbahçe-Trabzonspor maçıydı. O maçta Trabzonspor’u izledim ve sonrasında Trabzonsporlu oldum. Fatih Tekke’nin attığı kafa golü bende büyük etki yaptı. O golün Trabzonspor taraftarı olmamda büyük etkisi var" dedi.

İstanbul’da Fenerbahçe-Trabzonspor maçını stattan izlemeye gittiğini de kaydeden Shahir Naga, şöyle devam etti: "Arkadaşlarım bana Fenerbahçe taraftarının içinde maçı izle, diğer bölüm tehlikeli olabilir demişlerdi. Ancak ben Trabzonspor taraftarının bulunduğu yerde maçı izledim. Bundan büyük keyif aldım ve Trabzonspor’u destekledim. Maç sonunda da gece olduğu için eve dönerken bir süre kaybolmuştum." Avustralya’nın Melbourne kentinde yaşadığını ve Trabzonspor’un maçlarını internetten hiç kaçırmadığını kaydeden Shahir Naga, şöyle devam etti: "Trabzonspor’un Trabzon’da da maçını izlemek istiyordum. Hüseyin Avni Aker Stadı’ndaki atmosferi ve takımı gözle görmek istiyordum. Avustralya’dan Kore’ye, oradan da yine uçakla İstanbul’a 22 saatlik bir yolculuğun ardından geldim. Daha sonrada uçakla Trabzon’a ulaştım. Trabzonspor’un maçını izlemek büyük bir keyifti. Stadın büyük bir atmosferi var."

"KEMENÇEYİ ÇOK SEVİYORUM
Avustralya’da DJ’lik yapan Shahir Naga, "Karadeniz bölgesini çok seviyorum. Uzungöl, Ayasofya, Sümela Manastırı gibi turistik yerleri de gezdim. Karadeniz’e özgü müzikler dinlemeyi çok seviyorum. Davut Güloğlu, Volkan Konak gibi sanatçıları çok dinliyorum. Avustralya’daki evimde kemençe var. Odam Trabzonspor ürünleriyle dolu" dedi.

Shahir Naga, Fatih Tekke ve Gökdeniz Karadeniz gibi oyuncuların unutulamayacağını, mevcut takımdan da İbrahima Yattara ve Selçuk’u beğendiğini belirtti. Naga, Fenebarbahçe yenilgisine karşın Trabzonspor’un üçüncü olarak ligi bitirmesinin bir başarı olduğunu ve gelecek yıl Trabzonspor’un şampiyon olacağına inandığını söyledi.

TS CLUP’TEN BİN 500 LİRALIK ALIŞ VERİŞ
Naga ile Trabzon’a maç izlemeye gelen ve İstanbul’da TS Clup Mağazası işleten Hüseyin Avni Kazancı, Shahir Nata ile tanışmasını söyle anlattı: "Mağazaya gelerek bin 500 liralık bir alış veriş yaptı. Ancak alış veriş yaptığı kredi kartını mağazada unuttu. Daha sonra kart için geri döndüğünde tanıştık. Kendisi iyi bir Trabzonsporlu." Kazancı, Avustralya’dan İstanbul’a gelişinde Naga’nın tekrar mağazaya uğradığını belirterek, "Bilet istiyordu. Bulamayacağı endişesi vardı. Ama ben ona kendi kombine kartlarımdan birini verdim. Benim de niyetim vardı ve beraberce maça geldik" diye konuştu.

MAURİTİUS NEREDEDİR?
Mauritius Cumhuriyeti (Republic of Mauritius), Hint Okyanusu’nda yer alan bir ada ülkesidir. Madagaskar’ın 900 kilometre doğusunda, Hindistan’ın ise 3 bin 943 kilometre güneybatısındadır. Yüzölçümü 2 bin 40 kilometrekaredir. 2005 yılında nüfusu 1 milyon 230 bin civarında olan Mauritius’un başkenti Port Louis’dir. Ülkenin resmi dili İngilizcedir.
Haber kaynağı: İnternetspor.

lazuk61
02.06.2009, 12:26
olur olur ..türkiyede öyle kafa vurusu yapan kişi görmedigi için hasta olmustur:):):)

Recep Alkan
02.06.2009, 12:28
Elin adamı haritada zor bulunan yerden Fatihin golü ile Trabzonsporlu oluyor, bizim yönetimin gözüne sokuyoruz adamı hala çıt çıkaran yok.

Bide diyoruz ki futboldan iyi anlıyoruz.

Eee yuhhhhhhh

Paksoy
02.06.2009, 13:07
Elin adamı haritada zor bulunan yerden Fatihin golü ile Trabzonsporlu oluyor, bizim yönetimin gözüne sokuyoruz adamı hala çıt çıkaran yok.

Eee yuhhhhhhh

aynen katılıyorum

Mert67
02.06.2009, 13:11
Helal olsun.:)

Onur Civelek61
02.06.2009, 13:14
:) Çok iyiymiş ya.Tekke nin golüne herkez hayran.Ama önemli olan dünyanın bi ucundaki birinin Trabzon sevgisinin olması tabi.Trabzonlu olupta Trabzonspor'u tutmayanlar okusun:)

Muhammet*
02.06.2009, 13:31
Vay be....

Sabri Kurban
02.06.2009, 13:39
Mauritius tan adam bizim takımı tutup Ts Cluptan alışveriş yapıyor. Bizim taraftardan kaç kişi Ts ürünü alıyor??????

Murat 61
02.06.2009, 13:41
Helal da. Boşuna mı 'Bize Her Yer TRABZON' . !
Bize 'Trabzonsporlunun olduğu heryer TRABZON ' . !

28TS61
02.06.2009, 14:13
insan bari adamin resmini koyar habere

Celal Demir
02.06.2009, 14:23

Eee yuhhhhhhh

başka söze gerek yok recebim en doğru olanı söylemiş zaten :D

Ömür Karadeniz
02.06.2009, 14:43
ama ne goldu be vay anasını daha dun gıbı hatırlyrm.rustunun suratı gokyuzune bakmıstı 5 dakka:D

el fanatico
02.06.2009, 16:42

Eee yuhhhhhhh
:alkış::alkış::alkış:

Ahmet Öztürk
02.06.2009, 17:38
Fatih TEKKE'yi Kral olarak gönderdik, öyle kalmasından yanayım..

selimatal
02.06.2009, 20:24

Eee yuhhhhhhh

Çok ii tespit. Sadece 1 golü 1 özel taraftar kazandıran bir adam. Elin adamı bile o ruhtan etkilenmiş. Fatih gelsin ya da gelmesin görüşlerinin çok gerekçeleri olabilir. Gelmesin diyen azınlı ta kendilerince haklı sebepler öne sürebilir. Ama onların da gelsin diyenler kadar o ruhun farkında olduğuna eminim. Ama ne yazıkki bizde sayısı çok az ama etkin bir "ruhsuz" tayfası mevcut.

krdnz
02.06.2009, 20:48
:) Çok iyiymiş ya.Tekke nin golüne herkez hayran.Ama önemli olan dünyanın bi ucundaki birinin Trabzon sevgisinin olması tabi.Trabzonlu olupta Trabzonspor'u tutmayanlar okusun:)

Gerçekten var mı öyleleri?

Altan Atabay
02.06.2009, 20:51
fatih geri gel allah aşkına bunlar almazsa sen gel.

Yasin T.
02.06.2009, 23:20
o kafa vurusnu zaten ölsemde unutmam.ah fatih abi be çok özlüyoruz seni

OnOuR
03.06.2009, 02:16
Vay bee. Tamda hayran kalınacak golü izlemiş ama adam... :)

Zeki Akyol
03.06.2009, 10:33
ama ne goldu be vay anasını daha dun gıbı hatırlyrm.rustunun suratı gokyuzune bakmıstı 5 dakka:D

Evet o maçın benım için ayrı bir anısı var Amasyada yatılı yurtta kalıyorum dersanede ,ÖSS ye hazırlanıyorum:)
dışarı cıkmak yasak olduğu halde kalorıfer kazanının üstündeki camdan kactım acık bıraktım gerı döndüğümde tekrr ordan gırmek için :) Ya bırde berabere bitti maç nasıl sinir oldum İçeri girerken müdür beni görmüştü :(:( 2 ay ev iznim elımden alınmıştı :(ne koymuştu bana ama herşeye rağmen TRABZONUM için yine kaçardım :)

İstanbul da Babamı aradılar hemen yetiştirdiler :)ama babam sonradan anlatıyo demışkı ' o Trabzon için kapıyı kapasanız camdan atlar ızın verin maçları izlesin ...
tabı nerde izin nefret ettım oyuzden yurtttlardan :(

Hekimoğlu
03.06.2009, 11:43
Neden ve Nasıl Trabzonspor'lu oldular?

Güzelmiş.Paylaştığınız için teşekkür ederim.

Erdinç Dilek
03.06.2009, 12:12
ben bu yönetime Fatih konusunda hiç mi hiç kızmıyorum herkes niye kıllarını kıpırttamıyorlardan dem vuruyor niye almıyorsunuzdan önce niye sattınız sorusuna cevap verilsin, madem bu kadar gerekli bir adamdı niye satıldı.

Emre GÜRDAL
03.06.2009, 13:34
elin çekik gözlüüs o kısk gözlerinle gördü fatihimizi bizede uyanık diyolar ama biizm gözümüzü para bürümüs nerden para gelicek hemen gözler fal taşı gibi acılıyor adam surda ayagımızın dibinde adamı almıyolar ya

sifuni
03.06.2009, 16:15
Helal olsun be iste böyle futbolcular geri lagzim adami Trabzonsporlu edecek yildizlar yetismeli yeniden.

EmreTS61
03.06.2009, 19:28
o gol hala gözlerimin önündee müthiş bi goldüü yok öyle bi kafa vuruşu...

azdiha6161
04.06.2009, 14:51
o gölü bütün kanallarda reklam versin dünya basınında obama bile trabzonsporlu olur hoptek oynamak ister...o golü rüştüye sorsunlar:))

Bülent AKBULUT61
04.06.2009, 14:55
elalem Fatihin değerini biliyor bizim yönetim inatla almıyorlar

Trabzon-Spor-61
07.06.2009, 00:59
Ben Almanyada yasiyorum ve benim amcamin bi iyi arkadasi(alman) Trabzonsporlu oldu.... nasil oldu?

Adi Thomas veKendisi koyu Bielefeld taraftariydi (halâ koyu bielefeld taraftari) ... birgün Trabzonspor Almanyanin güclü takimlarindan birine karsi oynadi (sanirim Schalke04) ve Thomas Trabzonsporun oynayisini COK begendi, Trabzonspor`u yakindan takip etmeye basladi ve Trabzonspor`lu oldu.
Ben koyu Trabzonspor taraftariyim ve hergün TS ile ilgili haberlere bakiyorum. Thomasi gördümmü o bana benim bilmedigim seyler anlatiyor, gercekden cok koyu bi Trabzonspor taraftari. Kendi evinde LigTV var.

Trabzonspor bu sene Almanyada kampa geldiginde, Thomas`da oraya gitmisdi, Ersun Yanal ile konusmusdu ve hatda Trabzonspor.com`da bile yaziyordu.

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=21653

burda görebilirsiniz Haberi.

Tam 100de 100 dogru degildir belki benim yazdiklarim cünkü tam olarak hatirlamiyorum nasil TSli oldugunu.
haber61`de okuyun :D

Ömer ERKAN
07.06.2009, 01:04
Harika kafaydi yaaa unutulmaz tam 90a

oguzhann
07.06.2009, 10:07
benim bir arkadaşım var okuldan,liseye başlamadan önce tanışmıştık,aynı lisede okuduk.okul pansiyonunda kalmamız dolayısıyla arkadaşlıktan öte kardeşlik oldu bizimkisi.şahsi kitaplığıma takım posterini asmıştım ilk gittiğim zaman,tanıdığım arkadaşlar zaten benim Trabzon'lu ve koyu Trabzonspor'lu olduğumu biliyorlardı,bilmeyenlerde odaya geldiklerinde öğreniyorlardı.bu arkadaşım galatasaraylıydı.adam 10. sınıftan itibaren "ben de Trabzon'luyum" demeye başladı.kardeşimsin dedim.3 sene boyunca sınıfta ben ve bir hemşarimden sonra 3. Trabzon ve Trabzonspor sempatizanı oldu.hele son sene benim atkılarımla,formalarımla falan geziyordu.kütahya'nın bir ilçesinde okuyorduk.mesafe az olduğu için son sene öss dolayısıyla evde kalmaya dolayısıyla okula servisle gitmeye karar verdik.her sabah 40 km yol gidiyorduk ve yanımda bu arkadaş oturuyordu.adam bir gün kemençeler,Trabzonspor marşları,Kazım şarkılarından oluşan cd toplamış.her sabah onu dinliyordu.gs sempatisi vardır içinde hala belki ama en az o kadar Trabzonspor aşkı aşıladığıma eminim ona.

bladeemre
07.06.2009, 10:58
kız arkadaslarımla beraber olduğum zaman birinci kural trabzonsporlu olacak ikinci trabzonsporla ilgili sakalar yapmayacak benim icin ayrılma sebebidir trabzonspor. emin olun aralarından sadece biri tekrar takım deyiştirmiştir gerisi hep trabzonsporlu kaldılar