PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankaraspor Süper Lig'den Düşürüldü!

Sayfa : [1] 2

Dursun Kaplan
28.05.2009, 18:01
http://www.hurriyet.com.tr/_np/2396/5992396.jpg

Ankara düştü

Tahkim, PFDK'nın kararını onadı, Ankaraspor birinci lige düşürüldü. Süper Lig bundan böyle 17 takımla oynanacak.

Recep Alkan
28.05.2009, 18:05
Hemen gelsin karşıyaka hemde hemen :D

Adem Erdoğan
28.05.2009, 18:07
Çok iyi olur.
Hatta Kasımpaşa ve İBB de birleşsin.
Süper lig taraftarsız takım çöplüğü olmaktan kurtulsun.

Recep Çaltepe
28.05.2009, 18:10
Adem o ikisi birleşse yine taraftarsız takım çöplüğü konumu değişmez ligin. İkisininkileri toplasan Avni Aker'deki kale arkalarının birini anca doldurur işte. :D

Ali İhsan
28.05.2009, 18:26
Adem o ikisi birleşse yine taraftarsız takım çöplüğü konumu değişmez ligin. İkisininkileri toplasan Avni Aker'deki kale arkalarının birini anca doldurur işte. :D

Kasımpaşa'nın yine az çok taraftarı vardır, İBB'yi otlayan inekler bile kaale almıyor.

Hüseyin İlkin
28.05.2009, 18:32
Birleşsinler bence de...

Murat'
28.05.2009, 18:51

Recep abi öyle söyleme Ankaragücü'nün Ankara'da gerçekten de büyük potansiyeli var...

Hüseyin İlkin
28.05.2009, 18:55
Recep abi öyle söyleme Ankaragücü'nün Ankara'da gerçekten de büyük potansiyeli var...

Recep abi Kasımpaşa ve İBB'den bahsediyor. :)

Koray
28.05.2009, 18:55

Recep abi İbb ve Kasımpaşa'dan bahsetti orda...

bmfırtına
28.05.2009, 19:46
i.m.gökçek gözüne kestirmişti ankaragücünü uzun zamandır zaten

Kazım Uzunboy
28.05.2009, 20:21
Karşıyaka çıkacaksa birleşsinler. :)

28TS61
28.05.2009, 20:24
Ancak siyasi kanadın İzmir’de bir Süper Lig takımı fikrine sıcak baktığı ve bu konuyla ilgili yasal düzenleme çalışmalarına başlanacağı öğrenildi.

spora siyaset karsimasin deniyor ama siyaset hep futbolumuzun icinde.

ugurTS1989
28.05.2009, 20:24
3 ezıklerde bırlessın lıgın kalıtesı ust sevıyeye cıksın FENERBEŞİKSARAY:rolleyes:

Misina
28.05.2009, 21:04
Darısı İBBsporun başına.

Hasan61
28.05.2009, 21:22
birleşmeleri iyi olmaz
ne kadar ankara takımı o kadar puan bizim için

Muhammet*
28.05.2009, 22:14
İsabetli bir karar olur...

Fatih BALTA
28.05.2009, 22:25
Seneye Ankaragücü 100. yılını kutlayacak ve önümüzdeki sene için iddalı bir takım kurmayı düşünüyorlar.
Bencede birleşsinler ki şu belediye takımlarından ligimiz bir an önce temizlensin.
Ama UEFA bu tip birleşmelere çok sıcak bakmıyor benim bildiğim.
Birleşme olsa bile ligde bir takım eksikliği olacak.Acaba bu gibi durumlarda süper ligden 2 takım düşürülerek mi 18 takım sayısı korunuyor yoksa Bank Asya dan bir takım dahil edilerek mi?
Eğer Bank Asyadan bir takım dahil edilecekse bu takım lig 3.sümü yoksa play-off finalini kaybeden takım mı olacak.Bu konuda ki kurallar neyi gerektiriyor acaba?

Egemen Yılmaz
28.05.2009, 22:39
Bu konu uzun zaman önce gündeme gelmişti, ligin belediye takımlarından arınması adına çok güzel bir olay ama bana biraz yanlış geliyor. Ankaraspor adeta para verip Ankaragücü' nün taraftar kitlesini satın almış gibi oldu. Ben Ankaragücü taraftarı olsaydım bu durum hoşuma gitmezdi herhalde.

Hayırlısı olsun diyelim...

Halit Aydın
28.05.2009, 22:45
Madem Karşıyaka süper lige çıkacak, bank asyadaki takım boşluğunu bizim Karadenizsporla doldursunlar :p

Muhammet
28.05.2009, 22:47
100. yılında nasıl şampiyonluk kovalasın Ankaragücü? Hayal alemleri..

Melek
28.05.2009, 23:39
Karşıyaka çıksın da bizde deplasmana gidelim:D:D

İbb ye dokunmayun ya biz dolduruyoruz olimpiyati onların yerine de :D:D

Kubilay ŞAHİN
28.05.2009, 23:41
Karşıyaka Hayden Bakayım..:)

Yanlız Bu Birleşme Sonucunda Başkanlık Görevi Kime Kalacak (ki Cevabını biliyoruz..) Yanıl Bir Yol İzlenecek vs... İyi İzleyin..

Erdinç Barutçu
29.05.2009, 00:37
Ankaraspor ile Ankaragücü birleşiyor, Karşıyaka'ya Süper Lig yolu açılıyor...
Birleşme gerçekleşirse lig 17 takımla oynanacak.Alt ligden yeni bir takımın gelmesi söz konusu değil çünki yönetmelikler buna izin vermiyor.Ayrıca yönetmeliğin de bu sezon değiştirilmesi söz konusu değil.Bence Erman hocanın dediği gibi belediyeler prof. futbol takımlarını hiçbir şekilde desteklememeliler.Amatör dalları canlı tutmaya çalışsınlar.Devlet, eğilimin olmadığı, canlı tutulmaya çalışan dallara yönelsin.Yoksa prof. futbol takımlarına zaten yeterince ilgi var.

macka61
29.05.2009, 00:42
zaten dört Ankara takımı fazlaydı doğru karar olur inşallah birleşirler

Erdinç Barutçu
29.05.2009, 00:44
zaten dört Ankara takımı fazlaydı doğru karar olur inşallah birleşirler
Ya ama öyle deme kardeş ya...Biz nasıl canlı izleyebilcez Trabzonsporumuzu...:confused:

Cem Akyüz
29.05.2009, 00:52
Birleşsinler çok oyuncu olur takımda Özer'i alırız bizde:)

Fatih
29.05.2009, 01:26
Takım sayısı 17'ye düşecek.

17 takım demek her hafta bir takımın Bay geçmesi demek.

Süper Lige yakışmayacak bir durum bana göre.

Muhammet
29.05.2009, 02:40
Takım sayısı 17'ye düşecek.

17 takım demek her hafta bir takımın Bay geçmesi demek.

Süper Lige yakışmayacak bir durum bana göre.

Aynen öyle. Yakışıksız saçma bir durum.

Mehmet Fırat
29.05.2009, 02:43
Ankaraspor ile Ankaragücü birleşiyor, Karşıyaka'ya Süper Lig yolu açılıyor...
Birleşme gerçekleşirse lig 17 takımla oynanacak.Alt ligden yeni bir takımın gelmesi söz konusu değil çünki yönetmelikler buna izin vermiyor.Ayrıca yönetmeliğin de bu sezon değiştirilmesi söz konusu değil.Bence Erman hocanın dediği gibi belediyeler prof. futbol takımlarını hiçbir şekilde desteklememeliler.Amatör dalları canlı tutmaya çalışsınlar.Devlet, eğilimin olmadığı, canlı tutulmaya çalışan dallara yönelsin.Yoksa prof. futbol takımlarına zaten yeterince ilgi var.

16. olan takımı düşürmezler belki.

Muhammet
29.05.2009, 02:46
Bir dakika!

Hacettepe düştü. Bu ikisi birleşiyor. Seneye Ankara takımları sayısı 2'ye düşüyor. Sizi Allah ne yapsın e mi?

POYRAZ
29.05.2009, 04:46
Bana kalirsa birlesmeleri hem kendileri icin, hem de Türk futbolu icin hayirli olur. Hem gelirlerini birlestirirler, hem de trbün gelirleri artar.
Hayirlisi olsun. Umarim birlesirler.

Muhammet*
29.05.2009, 11:50
İ.B.B ile kasımpaşa da birleşsim...

Ali İhsan
29.05.2009, 11:54
Bu da Trabzonspor üzerine oynanan bir oyundur. Baktılar Ankara takımları karşısında 8 de 8 yaptık, birisini düşürdüler, diğerini de birleşme ayağına ligden indiriyorlar.

Şaka bir yana 17 takım olayı çok saçma olur. Yönetmelik delme olayı da artık Türkiye'de birşeylerin değiştiğinin gösterilmesi için başvurulmaması gereken birşey. Bence Gökçek Ankaragücü'nün yönetimini ele geçirsin, ne istiyorsa orada yapsın, Ankaraspor'un yönetimini de birileri üstlenir herhalde, zaten zayıf bir kadrosu olur ligden düşer. Hey Allah'ım, her ihtimalde bir tatsızlık var.

Siyaset futboldan elini çeksin en iyisi...

Emirhan Makul
29.05.2009, 11:55
17 takım olmasın ya uff türkiye kupasımı bu ya her hafta bay olacak istemiyorum ben birleşirlerse karşıyaka çıksın.

Adem Erdoğan
29.05.2009, 11:58
Belediyeler takım kurmamalı.Hiçbir amacı yok.

Futbol takımına para harcayacağına git fakire fukaraya dağıt.

UğuR
29.05.2009, 12:50
Bu haberi A.Gücü başkanı yalanlamıştı benim bildiğim.

Ali İhsan
29.05.2009, 12:55
Bu haberi A.Gücü başkanı yalanlamıştı benim bildiğim.

A.Gücü başkanını kaale alan mı var. Cemal Aydın ve Melih Gökçek onursal başkan olarak işleri hallederler.

reisoğlu61
29.05.2009, 13:14
eger birlesme olacaksa ozaman süper ligi 16. sirada bitiren ve süper lige cikma macinda kasimpasaya yenilen Karsiyaka, play off maci oynamalilar.
yenen süper ligde 18.takim olarak olmali.

Emirhan Makul
29.05.2009, 13:18
Belediyeler takım kurmamalı.Hiçbir amacı yok.

Futbol takımına para harcayacağına git fakire fukaraya dağıt.

Faruk özak bu düşünceye aksi bir cevap verdi bakan oldukdan sonra;

Belediyeler başka spor alanlarına da katkı sağlamalı ve el atmalıdır dedi

Bu mantık ve düşüncede neyse ya siyaset yoktu ama teknik bir konu belediyeler bu işden çekilmez hele ki spor bakanı böyle demişse.

Orhan Aydın
29.05.2009, 14:00
17 takım olmasın ya uff türkiye kupasımı bu ya her hafta bay olacak istemiyorum ben birleşirlerse karşıyaka çıksın.

17 takım olmazda keşke 20 takım olsa :rolleyes: ingiltere ispanya italya gibi liglerde oldugu gibi

Uğur GEMİCİOĞLU
29.05.2009, 16:13
Arkadaşlar birleşirlerse gelecek sezon lig 17 takım olacak.Bilginize :)

Harun-61
29.05.2009, 17:09
Ankaraspor Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Gökçek, Ankaragücü ile birleşmeleri konusunda Radyospor’dan Aydın Cingöz’e önemli açıklamalarda bulundu..

Hürriyet.com.tr’nin dün tüm Türkiye’ye duyurduğu birleşme olayına açıklama getiren Gökçek’in açıklamaları şöyle;

Aydın Cingöz- Aslında uzun süredir gündemde olan bir konu, fakat bu günlerde tekrar sıcaklık kazandı diyebiliriz. Sezon sonu itibariyle Ankaraspor ile Ankaragücü'nün birleşmesi ve önümüzdeki yıl tek takım olarak mücadele etmeleri ve bu birleşme sağlanırsa İzmir'den Karşıyaka'nın Süper Lig'e çıkma ihtimali... Bu olasılık aslında futbol kulislerinde ve kamuoyunda heyecan yarattı diyebiliriz. Yeni ve sıcak bir gelişme ve bu konuda en yetkili ağızlardan birisiniz. Şu anda Ankaragücü ile Ankaraspor'un birleşmesi konusunda gelinen nokta nedir efendim?

Ahmet Gökçek- Şu anda ikili ilişkilerimiz devam ediyor. Bu hafta sonu itibariyle konunun tamamen sonuçlanmasını bekliyoruz. Biz Ankaraspor tarafı olarak elimizden geleni yapıyoruz. Bizim tarafımızdan gereken her şeyi biz kendileriyle paylaştık. Şu anda Ankaragücü'nden haber bekliyoruz. Bugün veya yarın son görüşmemiz olacak. Şu an görünen nokta birleşmenin %80-90 gerçekleşeceği yönünde, inşallah bir an önce bu gelişme yaşanır çünkü iki kulüp içinde önümüzdeki sezonun planının yapılması için bu gelişmenin sonuçlandırılması gerekiyor.

Aydın Cingöz- Pazartesi öyle görünüyor ki veya Salı bir resmi açıklama yapılacak?

Ahmet Gökçek- Evet, bu hafta sonu itibariyle sezon biter bitmez, Pazartesi veya Salı bütün kamuoyu aydınlatılacak. Şunu herkes bilmeli ki kamuoyunda iki takımın birleşemeyeceği hakkında, bir takımın şirket diğerinin ise dernek olması sebebiyle söylentiler var. Bu birleşme resmi olarak zaten o şekilde olmayacak.Buradaki birleşme adı altında yatan olay Ankaragücü'nin birinci sıraya alınması, Ankara'da Ankaragücü'nün yatırım amaçlı birinci sırada olması, Ankaraspor'daki gerekli gelir olanakları diyelim, futbolcuların buraya transfer olması ve gelirlerin Ankaragücü'ne aktarılması yönünde. Bu yüzden hiçbir engel yok. Kafa karıştıran bazı sorular gündeme geliyor ancak söylediğim gibi bu iş resmiyette değil size anlattığım şekilde gerçekleşecek.

Aydın Cingöz-Peki Ankaragücü adı altında birleşeceksiniz. Önümüzdeki yıl herhangi bir aksilik olmazsa Ankaraspor olmayacak Ankaragücü olacak ve siz futbolcu kaynaklarınızı Ankaragücü'ne devreceksiniz.

Ahmet Gökçek- Tabi ki, biliyorsunuz ki Ankaragücü Ankara'da geçmişi olan en büyük kulüp ve önümüzdeki sezon 100. yılını kutlayacak . Takımın isminin Ankaragücü olması bunun en doğal yolu.

Aydın Cingöz- Peki siz bütün ekonomik kaynaklarınızı ve futbolcu kaynağınızı Ankaragücü'ne devredeceksiniz yada oraya taşıyacaksınız. Bu durumda siz Ahmet Gökçek olarak yada şu an kulübün yönetiminde olan diğer isimler oluşturulacak olan yeni kulüp yönetiminde yer alacak mısınız ? Hatta sizin başkan olacağınız yönünde bir takım iddialar var?

Ahmet Gökçek- Evet tabi ki yönetimde olacağız. Sizin söylediğiniz gibi eğer başkanlık konusu olursa, her iki tarafta benim ismim üzerinde olumlu bir yanıt verirse ben bu görevi taşımaktan şeref ve gurur duyarım. Ama belirttiğim gibi ilk önce birleşmenin gerçekleşmesi gerekiyor ve her iki tarafın bu olaya sıcak bakması gerekiyor. Bizim tarafımızdan dediğim gibi hiçbir sorun yok. Eğer Ankaragücü de bu birleşmeye olumlu bakarsa bunlar bir sonraki süreç, başkanlık konusu ve yönetim konusu bir sonraki basamak denilebilir.

Aydın Cingöz- Peki Ahmet Bey, Ankaragücü neden bu zamana kadar net yada sizin beklediğiniz bir yanıt vermedi? Burada ince hesaplar mı var? Mesela delege konusunda mı bir takım anlaşmazlıklar var? Sizin mutlaka bir takım talepleriniz olacaktır. Konuyu biraz daha açabilir misiniz, bizim daha net anlamamız açısından?

Ahmet Gökçek- Bizim aslında talebimizde yapılamayacak bir şey yok. Çünkü delege sayısının eşit olmasını istiyoruz. Yönetim sayısının eşit olmasını istiyoruz. Bunun haricinde başka bir isteğimiz yok. Bence de bu yapılması gereken bir şey. Ankaragücü Ankara için çok önemli bir takım, iki takım birleştiği zaman gerçekten Ankara'ya renk verecek ve Ankara'nın değerini arttıracak bir oluşum ortaya çıkacak. Bunun oluşumunda bence Ankaragücü yönetimi de Ankaraspor yönetimi de elinden geleni yapmalı. Bence bu sosyal bir olay ve Ankara için çok önemli ve bence kesinlikle olması gereken bir olay.

Aydın Cingöz- Peki şu ihtimalle soruyu size yönelteyim. Ankaragücü yönetimi Ankaraspor'a delege sayısını eşitlemeyelim, yarısından fazlası kalsın, fakat yönetimi yarı yarıya paylaşalım derse size ,bu durumda siz konuya sıcak bakar mısınız?

Ahmet Gökçek- Hayır bu durumda kesinlikle birleşme olmaz. Her şey eşit olmalı. Çünkü biz dediğim gibi Ankaraspor olarak Ankaragücü'ne ciddi yatırımlar yapmayı düşünüyoruz. Ankaragücü yönetiminin ve delegelerinin ne kadar söz sahibi olması gerekiyorsa benim düşüncem Ankaraspor'un da aynı eşit şartlarda olması gerek.

Aydın Cingöz- Ahmet Bey peki, bir sorum daha olacak. Böyle bir birleşme olursa ligde 17 takım olacak. Bu durumda ligde 18. takım kim olacak? Açıkçası bu konuda çok fazla bilgiye sahip değilim. Bu durumda Play-Off'ta final maçında kaybeden takım mı yükselecek Süper Lig'e ?

Ahmet Gökçek- Bu konuda inanın benimde bir bilgim yok. Bence birleşme olduğu takdirde Ankaraspor Süper Lig'de ismiyle devam etmeli. Bu takıma da Ankaralıların sahip çıkması gerektiğini düşünüyorum.

Aydın Cingöz-Söylediğiniz çok yeni bir şey ve ilginç tabi. Şöyle mi olacak, sizin işaret göstereceğin kulüp mü devam etmeli ?

Ahmet Gökçek- Hayır, benim söylemek istediğim ilk planda Ankaragücü tutulmalı, güçlü bir ekip ile Ankaragücü yola çıkmalı. Çünkü bu sene 100. yılını kutlayacak ve ona göre kadro ona göre maddi imkanlar sağlanmalı. Burada Ankaraspor biraz daha ikinci plana atılacak ama Ankaraspor bence ligde mücadele etmeli diye düşünüyorum.

Aydın Cingöz- Görüşünüz bu şekilde ama ben kısaca bir toparlayayım. Siz kulüp olarak gerekli girişimleri yaptınız ve birleşme için çok büyük bir ihtimal var %80 hatta %90 oranında bir anlaşmanın var olduğunu söylüyorsunuz. Sezonun bitimiyle de birlikte resmi açıklama yapılacak. Küçük ayrıntılar kaldı anladığım kadarıyla ve siz Ankaraspor ile Ankaragücü'nün birleşmesi için delege sayısının eşit olması, yönetim sayısının eşit olması gerektiğini söylüyorsunuz. Ayrıca başkanlık için de bana bu görev verilse şerefle taşırım diyorsunuz.

Ahmet Gökçek- Evet

Aydın Cingöz- Peki, bir soru da Özer konusunda olacak. Özer hurmacı öne çıkan futbolculardan biri. Fenerbahçe'nin de ilgilendiğini biliyoruz. Özer konusunda nasıl bir tasarruf yapacaksınız? Sezon sonunda Özer'in başta Fenerbahçe olmak üzere diğer takımlara gitme ihtimaline nasıl bakıyorsunuz efendim?

Ahmet Gökçek- Şu an bize gelen hiçbir resmi teklif yok. Tabi ki gelen teklifleri değerlendirmeye alırız, ancak birleşme olduğu takdirde söylediğim gibi Ankaragücü şampiyonluğa oynayacak bir takım olacak. Bu takımın içerisinde de Özer önemli bir yerde olur diye düşünüyorum. Bu yüzden bu birleşme olduğu takdirde Özer kesinlikle Ankaragücü'nde kalacak diye düşünüyorum.

Aydın Cingöz- Yani birleşme olursa Özer'i satmayacaksınız.

Ahmet Gökçek- Evet, kesinlikle satmayacağız.

Aydın Cingöz- Bu da önemli bir bilgi, teşekkür ediyoruz sizlere bu sıcak konuda verdiğiniz bilgiler için ama herhalde önümüzdeki hafta itibariyle kesin açıklama yapılacak.

Ahmet Gökçek- Evet, dediğim gibi bugün veya yarın iki yönetim bir araya gelecek, net kararı hafta sonu verirler diye düşünüyorum. İnşallah Ankara için bu önemli karar olumlu olur. Tekrar söylüyorum Ankaragücü'nün gerçekten Ankara'ya layık bir takım olması gerekiyor. Ben gerçek Ankaragüçlülerin ve Ankarasporluların bu oluşumda bu dakikadan sonra bir pürüz çıkartmalarını istemiyorum. Çünkü gerçekten olması gereken bir şey bu, biliyoruz ki dünyada sadece şampiyonluk yaşamamış tek başkent sadece Ankara, kesinlikle güçlü bir ekip kurulmalı ve bunun içinde bu iki takımın birleşmesi gerekiyor Bu birleşme gerçekten Ankaragücü için çok önemli.

.

ugurTS1989
29.05.2009, 17:11
17 takım olmazda keşke 20 takım olsa :rolleyes: ingiltere ispanya italya gibi liglerde oldugu gibi
bız daha haftada 1 kere mac yapıp hıc bır kulvarda basarı edemıyoruz 20 takım olursa hafta ıcıde mac eyvah bızım halımıze:rolleyes:

Muhammed KOÇ
29.05.2009, 20:28
birleşirlerse sivas gibi birşey olur ankara demedi demeyin

Mustafa ÖZDEMİR
29.05.2009, 22:19
ankaragüzü camiasına hayırlı olsun inşallah istanbul a yaranmak yerine şampiyonluğa oynayacak bir kadro kurarlar...

Koray
29.05.2009, 22:25
Birleşmeleri iyi olur ve Belediye'ler artık futboldan elini çeksin.

Boşuna trilyonlar akıtıyolar takımlara...

Gitsinler çeşme yapsınlar, şehrin alt yapsına önem versinler, millet içecek su bulamıyor ona kafa yorsunlar...

macka61
29.05.2009, 23:17
bay olsa ne farkeder eskiden de vardı böyle bir durum hangi sezondu hatırlayamadım biz işimize bakmalıyız birleşmeleri herkes açısından iyi olur

Alibeyoglu
29.05.2009, 23:58
ankara futbolu icin en hayirlisi bu

Mustafa
30.05.2009, 00:27
Birleşmeleri iyi olur ve Belediye'ler artık futboldan elini çeksin.

Boşuna trilyonlar akıtıyolar takımlara...

Gitsinler çeşme yapsınlar, şehrin alt yapsına önem versinler, millet içecek su bulamıyor ona kafa yorsunlar...

Belediye elini çekmiş olmuyor bu birleşmeyle yalnız.Hatta belediye daha bi elini sokmak için yapıyor bu birleşmeyi.

İHSAN
30.05.2009, 00:45
Birleşirlerse özeri alabilme ihtimalimiz suya düşecek ama olsun. Istansbul saltanatına göz diken takım sayısının artması yararımıza olacaktır. Hayırlı olsun.

Ha, bir de bu birleşme işine hacettepeyi de katsalardı keşke, fuzuli takımlardan biri daha eksilmiş olur, il takımların değeri artabilirdi.

Özgür Meriç
30.05.2009, 18:45
Melih Gökçek'in oğlu başkan olacakmış sanırsam.Adamın her yerde bir eli var zaten.Hiç sevmem kendisini de oğlunu da.Ankara'dan da 2 takım kalacak seneye.Ama Karşıyaka'nın çıkması çok güzel olurdu.17 takımla oynanacağını sanmıyorum ligin.Hiç hoş olmaz.

İskender66
31.05.2009, 13:13
Hadi hayırlısı. Dünyanın bütün başkentleri şampiyon olurken Ankaradan bugüne kadar hiç şampiyon çıkmaması anormal bir durum. İnşallah güçlü bir takım kurarlar ve zirveye oynarlar. Trabzon dışından bir takım şampiyon çıkacaksa bu takımın öncelikle Başkentimizden çıkmasını isterim.

Muhammet*
12.06.2009, 15:58
BİRLEŞME ASKIYA ALINDI!..

http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/79865_1_090612140135.jpg

Ankaragücü ile Ankaraspor'un birleşmesi bu sezon için askıya alındı.

Futbol Federasyonunun olağan genel kurulunda, Ankaragücü Kulübü Baskanı Cengiz Topel Yıldırım ile Ankaraspor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Gökçek, basına yaptıkları ortak açıklamada, birleşmenin bu sezon için askıya alındığını söylediler.

Ahmet Gökçek, bu birleşmeyi Ankaragücü'nden daha fazla istediklerini belirterek, ''Biz, Ankaragücü ile birleşmekten onur ve gurur duyarız. Bu birleşmenin Ankara için çok faydalı olacağına da inanıyoruz. Birleşmeyi daha fazla isteyen taraf biz olduğumuz için, sezonun ikinci yarısından itibaren daha fazla yıpranan taraf da bizdik'' dedi.

Gökçek, birleşmedeki tek şartlarının eşit sayıda delege ve yöneticinin olması olduğunu ifade ederek, ''Ancak, bu tek şartımız da Ankaragücü tarafından destek görmedi. Biz de daha fazla beklemeden, bu birleşmenin bu sezon olamayacağı kanaatine vardık ve hocamızı aramaya başladık. Transferlerimizi de bu kapsamda gerçekleştireceğiz'' diye konuştu.

Ahmet Gökçek, kendileri için bu birleşmede zaman mefhumu olmadığını da vurgulayarak, ''Bizim için bu birleşmede zaman mefhumu yok. Bugün yarın, 10 gün sonra veya bir kaç ay sonra gerçekleşebilir. Her şeyi zamana bıraktık, ancak birleşmenin gerçekleşmesi için de temaslarımızı sürdüreceğiz'' dedi.

Ankaragücü Kulübü Başkanı Cengiz Topel Yıldırım ise birleşme sürecinin uzamasının kendilerini de Ankaraspor kadar yıprattığını dile getirerek, şöyle konuştu:

''Bu yıpranmanın tek taraflı olduğunu düşünmek hata olur. Biz de en az Ankaraspor kadar yıprandık. Elbette ki bizim de düşüncemiz birleşmeden yana. Ancak, gördük ki bunun bu sezon olması pek mümkün değil. Biz de transfer çalışmalarımıza hız verdik. Şunu da unutmamak gerekiyor, birleşme belki 1 ay belki 5 ay belki de sezon ortasında gerçekleşebilir. Onu o zaman düşünürüz.''

Muhammet*
12.06.2009, 15:58
Yazık oldu.

İskender66
12.06.2009, 16:21
üzüldüm. gerçektende yazık oldu :(

İskender66
12.06.2009, 16:22
a.gücü bu seneyede kümede kalma mücadelesi verecek desenize.. a.gücü bu kafayla giderse ligden de düşer. hedef yok, vizyon yok. küçük olsun benim olsun mantığı var. koltuklarından bi türlü vazgeçemiyorlar. cemal aydın yaktı a.gücünü..

futbalski60
18.08.2009, 20:24
Ahmet Gökçek başkan olacak ve Ankaraspor, Ankaragücü'ne 3 oyuncu verecek ayrıca bir de flaş transfer sözü verilmiş bugün ki zirveden çıkan sonuç bu.

Serdær
18.08.2009, 20:40
Başkentliler birleşiyor

İki Ankara temsilcisi Ankaragücü ve Ankaraspor’un, Ankaragücü çatısı altında birleşeceği açıklandı.

http://i.media.goal.com/g/27125_news.jpg

Ankaragücü’nde bir süredir yönetim krizi sürüyordu. Ankaragücü Onursal Başkanı Cemal Aydın ve Ankaraspor Onursal Başkanı Melih Gökçek arasında yapılan toplantı sonrası birleşme kararı alındığı açıklandı. Ankaragücü’nün yeni başkanının, Ankaraspor Futbol Şube sorumlusu Ahmet Gökçek olacağı ifade edildi.

100. yılını kutlayan Ankaragücü’ne destek vereceklerinin altını çizen Melih Gökçek, “Ankara halkı şehrin temsilcilerinden şampiyonluk bekliyor. Ankara olarak gücümüzü birleştirmeliyiz. Ankaragücü için yeni bir stat inşa etmek istiyoruz. Bütün desteğimizi Ankaragücü’ne vereceğiz” dedi.

Melih Gökçek’in birleşme için 300 delege kaydı yaptırmak yönetici sayısını 8’e indirmek ve oğlu Ahmet Gökçek’in başkan olması şartlarını öne sürdüğü ifade edildi. Ankaraspor’da forma giyen 3 oyuncunun Ankaragücü’ne gönderileceği de gelen haberler arasında yer alıyor.

mehmetali61_55
18.08.2009, 21:04
ankaranın güçlü bir takıma ihtiyacı vardı İnşallah iyi bir ekip kurulur

KatyPerry
18.08.2009, 21:43
Belediyeler futboldan elini ceksin diyorsunuzda Ankaragücü tam bir belediye takımı olacak şimdi

Melih Gökceç'in İnanılmaz Taahhütü ne biliyormusunuz ?

Her ay 5 trilyon klübe yatırmak

Bu para nerden gelecek sanıyorsunuz ?

Ha ibb ha Ankaragücü para gelen yer aynı belediyeler insanların verdigi vergiler insanlardan çaldılkarı paralar

Avrupanın en kaliteli liglerinda klüp sayısı 20 iken bizde 17'ye düşecek

Tıpkı Norveç , belcika gibi kalitesiz liglerde oldugu gibi

Her hafta bir klübün bay gecmesi gibi salakça bir uygulama olacak

halil ibo
18.08.2009, 22:04
Bu sene böyle birşeyin olacağını sanmıyorum.Önümüzdeki sene belki...

28TS61
19.08.2009, 03:02
ankaragücü-ankaraspor maclarinin sonucunu bu sene cok merak ediyorum acikcasi

Burçak
19.08.2009, 09:06
birleşme olursa isim ne olacak peki

Hüseyin Bağdat
19.08.2009, 09:50
Bu sene birleşme olmaz. Ankaragücü Gökçeklerin kontrolüne geçer.Melih Gökçek belediye paralarını akıtır. Bu sene olmazsa bile önümüzdeki sene Ankaragücü çok güçlü bir kadro kurabilir...

28TS61
19.08.2009, 13:58
birleşme olursa isim ne olacak peki

ankaragücü olarak devam edecekler

Muhammed
19.08.2009, 14:01
Seneye ikinci Ligten 4 takım çıksın o zaman. 17 takımla oynamak çok saçma.

mustafadinç
19.08.2009, 14:07
Hayatta olmayacak bir iş taaaaa seneye kadar köprülerin altından ne sular akar hem önümüzdekşıl lige çıkacak takımı neden geçen yılın finalisti olsun ki önümüzdeki yıl çıkacak takım sayısını 4 yaparlar olur biter Karşıyaka nereden çıkıyor.Orduspor,Boluspor gazoz kapağımı harcıyor olmaz o iş.

Gökhan KAN
19.08.2009, 14:17
Takımların birleşip Ankaraspor un ortadan kaldırılması gibi bişey söz konusu değil heralde..Ankaraspor dan 3 futbolcu verileceği yazmış o zaman Ankaraspor ortadan kaldırılmayacak..Sadece delege ve para kaynakları mı birleştirilicek ?

Dursun Kaplan
19.08.2009, 18:32
Ankaraspor düşer şimdi.

Trabzonspor Ankara'ya daha az gelir. :)

İskender66
19.08.2009, 18:51
Bu habere sevindim. Bu Ankaragücüne güç katacaktır. İnşallah Başkent Ankaradan şampiyonluğa oynayan takım çıkar.. Cemal Aydın ve ekibi taraftarların büyük çoğunluğunun çok istediği bu birleşmeye uzun süre ayak diretti ama sonunda mantıklı düşünüp kabul etti. Bu kararı veren A.Gücü ve Ankaraspor yönetimini tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum. Hayırlara vesile olur inşallah.
Gerçi insan şüpheye düşmüyor değil. Gene son anda pürüz çıkıp birleşmeden dağılabilirler :)

Mehmet Zeki
19.08.2009, 19:28
Bu birlesme isini nasil yapacaklar ya?

Muhammet*
19.08.2009, 19:35
En basitinden;

Ankara belediyesi artık Ankaraspor'a değil Ankaragücüne destek olacak...

Emirhan Makul
19.08.2009, 19:52
Melih gökçek ligtv'ye canlı bağlandı birleşme nedenlerinin şu olduğunu açıkladı ;

Bütün ülkelerin başkent takımları şampiyon olmuş yalnız bizim ülkemizin başkentinin takımı şampiyon olmamış bu nedenle kendilerini ezik hissediyorlarmış 4 takımdan sonra bizde şampiyonluğa oynayacağız dedi.

Hotaman
19.08.2009, 20:07
Bunu Ankaraspor lige çıktığından beridir söylüyor Emirhan.:)
Hatta Ankaraspor'u bir ara Trabzonspor'dan büyük zannetmişti. :)

Özkan
20.08.2009, 00:44
Bir Ankaralı olarak Ankaramızın 100 yıllık kulübünün bir siyâsînin eline geçecek olması, belediye kaynaklarının altyapı yerine (gerçi bilenler bilir, Ankara'da altyapı yatırımı sıfırdır. varsa yoksa şelâle, park.) profesyonel futbola harcanacak olmasına, dolayısıyla bu birleşmeye karşıyım.

İllâ bir birleşme olacaksa bu, Gençlerbirliği ve Ankaragücü arasında olmalıdır.

LazAnisT
20.08.2009, 12:15
Ligler başladıktan sonra böyle bir şey olursa skandal olur.Bu saatten sonra bu lige kimse temiz bir lig diyemez.

Mollasalihoğlu
20.08.2009, 12:16
A.gücü benim için bitmiştir.
Bi daha da gitmem 19 mayısa (Trabzonspor maçları hariç)

Birtan Karaman
20.08.2009, 12:40
Ankaragücü Mehmet Çakır Ve Ediz'i İstedi Ankaraspor'dan ..

Badaloğlu
20.08.2009, 13:40
Ankaragücü tribünleri istemese bu birleşme hayatta olmaz.Demek onlarda artık Melih Gökçek'e teslim oldular. Süleymanın dediği gibi bu saatten sonra birleşeceklerini açıklayan bu 2 kulübün maçları artık şaibeli olacaktır.Kim ne derse desin, geçen sene Gençlerbirliği-Hacettepeyi 3-1 yenmeseydi o da küme düşecekti.

Bu birleşmeyi neden sene başında yapmadılar? Bu maalesef ülkemizde siyasilerin olayı nasıl cıvıklaştırdığının bir göstergesidir.Yazık olmuş Ankaragücüne.

Bir takımın arkasında bu kadar bariz siyasi kimliklerin ön plana çıkması, o takımın başarısız olacağının belgesidir.Melih Gökçek'i sevmeyen ve ona oy vermeyen Ankaragüçlü taraftarlar şimdi nasıl ızdırap içindedirler kimbilir?

İskender66
20.08.2009, 18:42
Ben doğma büyüme Ankarada yaşayan birisi olarak bu birleşmeyi sonuna kadar destekliyorum. Hatta geç bile kalındı. A.Gücü taraftarları kaç yıldır bu birleşmeyi istiyor. Büyük çoğunluğu Gökçeği çok seviyor. Gökçeğin isterse A.Gücünü zirveye oynatacağını da biliyor. Adamda hem para var. Hemde futbolu seviyor ve futboldan anlıyor.

Özkan
20.08.2009, 18:57
İskender abi, şu hırsız herifi övme burada. Parası çokmuş. Kimin parası acabâ o? Belediye başkanlığı maaşıyla borsada oynayarak mı zengin oldu?

Ankaragücüme gidiyor böyle hırsızların köklü takımlarımızı ellerine geçirmeleri.

İskender66
20.08.2009, 19:06
İskender abi, şu hırsız herifi övme burada. Parası çokmuş. Kimin parası acabâ o? Belediye başkanlığı maaşıyla borsada oynayarak mı zengin oldu?

Ankaragücüme gidiyor böyle hırsızların köklü takımlarımızı ellerine geçirmeleri.
Kardeş öyle diyorsunda daha önce G.Antep belediye başkanı G.Antepspor'a, Kocaeli belediye başkanı Kocaelispor'a, Konya belediye başkanı Konyaspor'a, Kayseri belediy başkanı Kayserispor'a başkanlık yaptı destekledi. Onlar yapınca doğru Gökçek yapınca mı yanlış? Yoksa Ankara takımı olduğu için mi yanlış? A.Gücünün zirveye oynaması fena mı olur? Chelsea'yı Rus iş adamı aldı. Juventus'u araplar aldı. Adamların gıkı çıkmadı ve destekledi. Biz ise yok bu yanlış yok şu etik değil falan filan konuşuyoruz. Bende bu olayı anlamıyorum. Allahtan herkes senin gibi düşünmüyor. A.Güçlülerin hemen hemen hepsi bu işi destekliyor.

Badaloğlu
21.08.2009, 12:41
Kardeş öyle diyorsunda daha önce G.Antep belediye başkanı G.Antepspor'a, Kocaeli belediye başkanı Kocaelispor'a, Konya belediye başkanı Konyaspor'a, Kayseri belediy başkanı Kayserispor'a başkanlık yaptı destekledi. Onlar yapınca doğru Gökçek yapınca mı yanlış? Yoksa Ankara takımı olduğu için mi yanlış? A.Gücünün zirveye oynaması fena mı olur? Chelsea'yı Rus iş adamı aldı. Juventus'u araplar aldı. Adamların gıkı çıkmadı ve destekledi. Biz ise yok bu yanlış yok şu etik değil falan filan konuşuyoruz. Bende bu olayı anlamıyorum. Allahtan herkes senin gibi düşünmüyor. A.Güçlülerin hemen hemen hepsi bu işi destekliyor.

Kötü örnek, örnek değildir misali, siyasilerin bu şekilde futbol takımlarına destek vermelerini doğru bulmuyorum.Birde Melih Gökçek'in futboldan anladığını yazmışsınız onada katılmam mümkün değil...

Ankara'dan tabiki şampiyon bir takım çıksın, çıkmalı bunu sonuna kadar desteklerim ama böyle siyasete 100 yıllık kulübü meze etmesinler...

Ama Ankaragüçlüler bu birleşmeyi istiyorsalar, bize diyecek bir şey kalmaz.Sadece hayırlı olsun denir.Şahsi fikrim Melih Gökçek ile Ankaragücü başarıyı yakalayamaz.

Muhammed
21.08.2009, 12:43
Bende anlamadım. Dünya'nın önde gelen kulüplerine bakar iç geçiririz. Aslında hepsinin sahibi vardır. Ama bugün Trabzonspor'a zengin alıcılar çıksa biz satılık değiliz naraları atarız.

Miraç Atalay Çiftçi
21.08.2009, 12:44
Sokun siyaseti sporun dibine kadar. Sokun siyaseti meydanlara, alışveriş merkezlerinin içine, sokun siyaseti halkın gözüne gözüne. Sonra demokrasiden bahsedin, adaletten, eşitlikten.
Ankaraspor Ankaragücü Gençlerbirliği Hacettepe, birleşsin adınıda Gökçekspor yapsın oldu olacak, yine de yetmez ya!

Kadir
21.08.2009, 12:49
Melih Gökçek ve onun içimizi ısıtan gülümsemesi ..

tigin
21.08.2009, 15:14

O saydığınız isimlerin yaptığını Melih Gökçek halihazırda zaten yapıyor. Bkz. Ankaraspor.

Chelsea örneği ne kadar saçma. Adam bastırdı parayı satın aldı.
Melih Gökçek Ankaragücü'nü para vererek satın mı alıyor?
Hadi diyelim para vererek satın alsın.
Kimin parasıyla alıyor.
Ankara'lıya kestiği su faturalarıyla.
Çaldığı gaspettiği paralarla.
Gelip burda kimse Ankara takımı başarılı olsunda ne olursa olsun saçmalığını anlatmasın.
Bu tarafta olmasa da öbür tarafta aldığı su paralarının hesabını verecek.
Milletin parasıyla oğluna gerçek hayatta cm oynatıyor. :mad:

element61
21.08.2009, 15:24
Resmi şaibe yapılıyor ancak TFF el atmadı (atamazda)

Saygılar

Dursun Kaplan
21.08.2009, 15:58
O kadar yürekli bir federasyonumuz yok. :)

Bkz ; İtalya fedarasyonu.

iskenderunlu
21.08.2009, 22:13
Zaten Ankarasporun misyonu yok ligde taraftar desen yok şimdi ise birleşip güçlü olmak isteyeceklerdir tabiiki yakında hacettepe tamamen kapanırsa şaşmayın

tigin
30.08.2009, 14:04
Evet beklenen oldu ve Ahmet Gökçek Ankaragücü başkanı seçildi.

Böylece hayattaki tek marifeti Melih Gökçek'in oğlu olmak olan bir şahıs Türkiyenin en köklü kulüplerinden birine başkan oldu.

Tebrik ediyorum emeği geçenleri.

Can basten
30.08.2009, 14:06
Evet beklenen oldu ve Ahmet Gökçek Ankaragücü başkanı seçildi.

Böylece hayattaki tek marifeti Melih Gökçek'in oğlu olmak olan bir şahıs Türkiyenin en köklü kulüplerinden birine başkan oldu.

Tebrik ediyorum emeği geçenleri.

Yarın transfer bittiğine göre bugün mü patlayacak Ankaragücü'nün transfer bombaları? :D

Yok patlamayacaksa Ahmet Gökçek'in başkan olmasındaki espri nedir?

Adem Erdoğan
30.08.2009, 14:07
cemal aydının marifeti neydiki yada diğerlerinin...

Alihan Ertürk
30.08.2009, 14:15
Bu böyle mi devam edecek yani , Ankaraspor Tsl'de mi olacak yine ?

Tff'nin birşey yapması gerekmiyor mu ?

tigin
30.08.2009, 14:17
cemal aydının marifeti neydiki yada diğerlerinin...

Onun bi marifeti yoktu.
Ama ahmet Gökçek'in var.
Ne peki?
İ. Melih'in oğlu olması.
Babasının Ankara'lıdan cukka ettiği paralarla CM oynayacak yavrucak.

Buyrun sizde alkışlayın.

Hotaman
30.08.2009, 14:24
Ankaragücü şu ligte ciddi sempatim olan nadir takımlardan biri.
Çok ama çok üzüldüm. Umarım Ankaragücü'nün hayrına olur.

Adem Erdoğan
30.08.2009, 14:26
a.gücü'nün her zaman sırtında bürokrasi vardır, lige çıkışı nasıldıki,

@tigin

neden bu kadar gerildin anlamadım, oruç fena etkiliyor anlaşılan, ankaralı olarak siz alkışlayın eserinizi diyerek bende bir laf koyayım madem.:) benim için çokta tınnn.:)

tigin
30.08.2009, 14:30
Yok ben gerilmedim.
Oruç beni etkilemedi ama seni Ahmet Gökçek çok etkilemiş sanırım.
laf koyma falan bunlar hoş sözler değil.
Kime ne koyuyorsun ağır ol da molla desinler.

İskender66
30.08.2009, 18:57
Geçte olsa nihayet beklenen oldu. Ankaragücüne hayırlı osun.

Burak_52
30.08.2009, 19:10
ankaragücü bundan 1-2 sene sonra kafaya oynar her türlü desteğide sağlarlar (sponsor,maddi,manevi)

Dursun Kaplan
30.08.2009, 19:14
Fazla birşeyin değişeceğini düşünmüyorum.

tigin
30.08.2009, 19:17
ankaragücü bundan 1-2 sene sonra kafaya oynar her türlü desteğide sağlarlar (sponsor,maddi,manevi)

Bir zamanlar İstanbulspor vardı, birde Cem Uzan.

Dilerim bütün haramzadelerin sonu aynı olur.

OLCAY ÇAKIR
01.09.2009, 11:48
Yavru Gökçek Başkan olmuş,ben babası oldu sanıyordum.

Şoktayım.!

Hüseyin Bağdat
01.09.2009, 11:50
Nasıl zengin olduklarını açıklayamayanlar saltanat sürüp birde kulüp başkanı oluyorlar...

Ankaragücü bir iki sene içinde çok güçlü olabilir ama bu saltanat biterse batabilirde...

bordo-mavii
01.09.2009, 12:28
mide bulandırıcı bir olay !

işin kötü yanı forumlardan takip ettiğim kadarıyla çoğu ankaragücü taraftarı zevkten dört köşe olmuş durumda,ne acı birşey !!
ayrıca afedersiniz ama basbaya bir tarafları kalkmış bulunuyor, yok artık şu kadar paramız olacak dünya çapında oyuncu getireceğiz bu lig bile az gelcek bize haha tarzında konuşmaları sıkça okudum ve duydum
ne acı birşeyki böyle bir olaya bu şekilde yaklaşıyorlar !!

Erbay
01.09.2009, 13:05
Benim de midem bulandı bu konuda. Sadece babasının oğlu diye o kulübe başkan oluyor ççç

Miraç Atalay Çiftçi
01.09.2009, 13:07
Yavrusuda yuva yaptı söğüt dalına işte...

TFF sonunda olaya el attı, inceleme başlattı.
İnşallah göz boyama hamlesi değildir.

Ali İhsan
01.09.2009, 13:11
Şu Cemal Aydın denen adamdan midem bulanıyor. Ne kadar pislik bir adam ki istenmediği halde herşekilde Ankaragücü'nü kontrol ediyor. Şimdi kendi elleriyle Gökçeklere verdi, sahi bir de bunların başkanları vardı Cengiz Topel falan... Çok ilginç bir ülkede yaşıyoruz. Derhal kapsamlı bir klüpler yasası falan çıkması lazım, klüplerin fahri yöneticilerle yönetilmesi çok komik, ben çoğunluğunu samimi bulmuyorum. Kara para, soygun, tehdit, şantaj olacağına klüpleri satın alsınlar. Para kendi paraları olunca bakın nasıl idareli kullanıyorlar...

OLCAY ÇAKIR
01.09.2009, 13:26
Melih Gökçek'in oğlu,Ankaragücü'ne başkan oluverdi.

Şu cümle bile her kafada farklı algılanıyormuş meğer.

Oysa,

Şu cümle bile benim midemi bulandırıyor...

Farklılıklara saygı duyan biriyim ama şu olaya yaklaşımları görünce ürktüm resmen..

Futbol izleyicisi olarakda olsa içinde olmaktan bir an evvel kurtulmayı diliyorum..

Umarım bu ülkenin sağduyu sahibi spor yöneticileri varsa hala yada genel yönetecileri konu ile ilgili birşeyler yaparlar..

Pasif kalmazlar..

karatasof
01.09.2009, 13:29
Yavru Gökçek Başkan olmuş,ben babası oldu sanıyordum.

Şoktayım.!

Belediye Başkanlarının kulüp başkanı olmaları yasaklandı diye biliyorum.O sebeple pek çok kulüp başkanlığı yapan belediye başkanları görevlerini bırakmak durumunda kaldı.....

OLCAY ÇAKIR
01.09.2009, 13:43
Tekrar değişti falan diye düşünmüştüm.

Sonra yavru Gökçek olmuş görünce,kural devam ediyor şükür dedim..:)

Saltanatta.
Belediye Başkanlarının kulüp başkanı olmaları yasaklandı diye biliyorum.O sebeple pek çok kulüp başkanlığı yapan belediye başkanları görevlerini bırakmak durumunda kaldı.....

Hotaman
01.09.2009, 13:44

Yasal olarak. Ancak uygulamada buna inanbiliyor muyuz?

Ankaraspor'un bu kadar güçlü bir ekonomik yapıya üstelik taraftarı olmadan nasıl kavuştuğunu nasıl açıklayabiliriz?

OLCAY ÇAKIR
01.09.2009, 13:46
İçe sinmesi önemli.

Her bünyede farklı reaksiyon verdiği ortada..

Adem Erdoğan
01.09.2009, 13:51
İçe sinip sinmemesi mühim değil Olcay abi, Ankara benim ne memleketim ne yaşadığım şehir, Ankaragücü'de tuttuğum takım değil, ben ortaya konulan vizyona göre olumlu bir düşünce olduğunu söyledim, adamın teki çıkar alkış gönderirse Melih gökçekin oğlunun başkan olmasına sevinmişim gibi gereken cevabıda veririm.

Yoksa hiçte umrumda değil, benim takımımın durumu içler acısıyken başka işim yok onları düşüneceğim..

OLCAY ÇAKIR
01.09.2009, 14:03
Adem,bizde diyoruzki,bu salt bir birleşme değil.
Ürünü de ortada.
Ayıplıdır diyoruz,bol ayıplı..
İçe sinip sinmemesi mühim değil Olcay abi, Ankara benim ne memleketim ne yaşadığım şehir, Ankaragücü'de tuttuğum takım değil, ben ortaya konulan vizyona göre olumlu bir düşünce olduğunu söyledim, adamın teki çıkar alkış gönderirse Melih gökçekin oğlunun başkan olmasına sevinmişim gibi gereken cevabıda veririm.

Yoksa hiçte umrumda değil, benim takımımın durumu içler acısıyken başka işim yok onları düşüneceğim..

OLCAY ÇAKIR
01.09.2009, 14:05
Bu arada fikrinizi merak ettim?

Ömer Kaya
01.09.2009, 14:12
Hayırlı olsun

Atalay
01.09.2009, 14:45
Federasyon bir ara İBB ile Kasımpaşayada bir el atsın....

Belediyelerin bu ligde işi ne..

Birde siyasi pompalamaların artık futbolumuzdan ayan beyan olmaktan bir çıksın..!!

Erdem Koltuk
01.09.2009, 14:56
Ankara'da yaşıyorum.İnşallah Ankaraspor ve Ankaragücü el ele küme düşerler.

Tanju
01.09.2009, 15:11
Gökçek ismi midemi bulandırmaya yetiyor. Bu işin fazla süreceğini düşünmüyorum, yakın zamanda patlar...

iskenderunlu
01.09.2009, 15:13
Etik değil bu davranışlar

İskender66
01.09.2009, 16:33
Keşke şöyle zengin bir para babasıda bize sahip çıksa ne güzel olur :) Yabancıda olur, Arapda olur. Hiç farketmez. Hatta Arap daha iyi olur. Onlarda para çoktur :D Ondan sonra gelsin şampiyonluklar :)

tigin
01.09.2009, 18:58
Hazırda Arapların aldığı bir sürü takım var gidin onları tutun bence.

Miraç Atalay Çiftçi
02.09.2009, 11:44
Başkent küme düşebilir!

Ahmet Gökçek'in Ankaragücü başkanı olamayacağı anlaşıldı. Yeni başkan ve yönetim seçilmezse A.Gücü küme düşürülecek.

Federasyon Hukuk Kurulu, Ahmet Gökçek'in Ankaraspor ile ilişkisi olduğuna hükmedip, Ankaragücü'ne başkan olamayacağına karar verdi. Sarı Lacivertli ekip yeni başkan ve yönetim seçmezse küme düşürülecek.
Ankargücü’nün geçen Pazar günü yapılan genel kurulunda başkan seçilen Ahmet Gökçek veto yedi. Gökçek’in başkanlığını masaya yatıran Federasyon Hukuk Kurulu, Ankara Valiliği, Dernekler Masası, Ticaret Sicil Gazetesi, Türk Lisans Enstitüsü, kongrede yapılan konuşmaları, bu konuda çıkan haberleri ve UEFA’dan gelen belgeleri inceledi. UEFA’dan gelen yazıda benzer olayların daha önce Fransa’nın Marsilya, Bulgaristan’ın CSKA Sofya, Belçika’nın Standard Liege, Yunanistan’ın AEK ve Panathinaikos ile Çek ekibi Slavia Prag takımlarında yaşandığı belirtilerek bu kulüplere yaptırım uygulandığı bildirildi.
Hukuk Kurulu topladığı belgeler üzerinde yaptığı 48 saatlik incelemenin sonunda Gökçek’in Ankaraspor ile ilişkisi olduğuna hükmedip, TFF Statüsü’nün 76. maddesi uyarınca A.Gücü’ne başkan olmayacağına karar verdi. Kurulu raporunu hafta sonuna kadar Federasyon yönetimine iletip gereğini yapmasını isteyecek. Federasyon da önce A.Gücü’ne ihtar çekip başkan ve yönetim kurulunun yeniden seçilmesini isteyecek. Verilen süre içinde başkan ve yönetim kurulu değiştirilmezse Ankaragücü küme düşürülecek.

GAZETE HABERTÜRK - TAHİR KUM'UN ÖZEL HABERİ

OLCAY ÇAKIR
02.09.2009, 11:51
Teşekkürler Miraç..

Hukuk herkese lazım olabilir..Birgün mutlaka..

OLCAY ÇAKIR
02.09.2009, 12:00
Hukuki olarakda mümkün değilmiş..

İnsanların ar damarı çatlamış zaten.

Adam oğlunu başkan yapıyor..

El yordamıyla..

Yazık ve utanç verici.

Yani hukuki olsa idi de nazarımda hiçbir değeri olmayacaktı bu başkanlığın...

Etik olup olmaması önemliydi..

Yarın kılıfına uyduracağından hiçbir kuşkum yok..

Yakındır..

LazAnisT
02.09.2009, 12:04
Ankaragücnün borçlarını Ankara halkı ödeyecek.Ne güzel iş be.

ilhan
02.09.2009, 12:17
Ankaragücü'nün transferin son günündeki transfer bombalarına bakın.

* Mehmet Çakır
* Hürriyet Gücer
* Muhammet Hanifi Yoldaş
* Risp

Ankaraspor'dan Ankaragücü'ne transfer oldular.
:D

Para ödendi mi acaba?

Hotaman
02.09.2009, 12:37
Ankaragücnün borçlarını Ankara halkı ödeyecek.Ne güzel iş be.
Dolaylı yoldan kulübe üye yapıldık Süleyman abi.:)
Şunu da söyleyeyim, geçen yıl Ankaraspor - Trabzonspor maçında stadtan hallice bir yere girmek için 35 tl ödedik. Artık Ankaragücü maçlarında daha da faiş fiyatlar gelecektir.

Orhan Aydın
02.09.2009, 13:37
hotaman abi ankara halkının kendini sorgulaması lazım.Onur,şeref gibi kavramlarda

Murat Hızal
02.09.2009, 16:37
Hala bu forumda ''Bize de zengin birileri el atsın Arap olur Rus olur çakal tayfası olur,işte o zaman şampiyon oluruz'' diyen adamları gördükçe delirecek gibi oluyorum.

Ya siz Trabzonspor'u tam olarak kavrayamamışsınız ya da bizimle dalga geçiyorsunuz.

Bu birleşme için ne denebilir ki kim küme düşecek, kimin maçları biraz pahalıya gidecek,parayı veren düdüğü çalacak,sırıtan surat ve ailesinin cepleri dolacak.

Ankara halkına müstehaktır ama alışmış kudurmuşdan beterdir.
Ankaragücü şampiyonluğa oynayacakmış,oynasa ne olur beş kere üst üste şampiyon olsalar ne olur.

Şaka yollu da olsa yapmayın beyler,Trabzonspor'un her sene iyi, kötü gösterdiği mücadeleyi ve varoluş sebebini,biliyorum ki hiç birimiz 20 şampiyonluğa değişmez.

Mehmet Fırat
02.09.2009, 16:58
Ankaragücü'nün transferin son günündeki transfer bombalarına bakın.

* Mehmet Çakır
* Hürriyet Gücer
* Muhammet Hanifi Yoldaş
* Risp

Ankaraspor'dan Ankaragücü'ne transfer oldular.
:D

Para ödendi mi acaba?

Ah Mehmet Çakır ah... :o

Misina
02.09.2009, 17:04
Rizespor taraftarı eski başkanları Ekrem Cengize her maç küfür ediyordu.Adam dayanamadı İstifa etti.Bıraktığı ilk sezon kulüp küme düştü.Ardından küfür eden taraftarlar ahh Ekrem Cengiz demeye başladılar.

Cemal Aydın da tıpkı bu şekilde küfür edile edile istifa ettirildi.Ankaragücü taraftarının bu yeni leş kargalarını def etmeside yakın olacaktır.

Koray
02.09.2009, 17:11
Rizespor taraftarı eski başkanları Ekrem Cengize her maç küfür ediyordu.Adam dayanamadı İstifa etti.Bıraktığı ilk sezon kulüp küme düştü.Ardından küfür eden taraftarlar ahh Ekrem Cengiz demeye başladılar.

Cemal Aydın da tıpkı bu şekilde küfür edile edile istifa ettirildi.Ankaragücü taraftarının bu yeni leş kargalarını def etmeside yakın olacaktır.

Ankaragücü'nün tribün grupları çok rantçıdır her maç bu yüzden birbirlerini yiyorlar, eğer Melih Gökçek ellerine bi kaç kuruş sıkıştırırsa hiç bişey olmaz...

Fatih BALTA
02.09.2009, 17:18
Şimdi Ankaraspor gözden çıkarılmış gibi bir durum oluştu.Sezon boyunca bu iki takımın maçları hertürlü şaibeye açık olacaktır.Bu takımlarda oyuncu olmakta zor.

izzet
02.09.2009, 19:09
Peki Ankarasporun futbolculari ne olacak? Ankaraspor kendini fesih mi edecek? Yerine 4 takim mi cikacak Süperlige?

Mesut
02.09.2009, 19:36
Peki Ankarasporun futbolculari ne olacak? Ankaraspor kendini fesih mi edecek? Yerine 4 takim mi cikacak Süperlige?

ankaraspor zaten önemli oynucularını verdi ankaragücüne
ankaraspor bu sene kesin ligden düşer maçları satar gelir elde eder :D

izzet
02.09.2009, 20:00
Melih Gökcek ogluna resmen dünyanin en realistik futbol menecer oyununu kurdu, verilen vergilere yazik...

İskender66
02.09.2009, 22:46
Bunlardan birşey çıkacağını sanmıyorum. Bizans medyasının abartması Federasyon onaylamazsa bile verilen sürede yeniden seçim olacaktır. Ahmet Gökçek başkanlıktan çekilecektir. Yerine Gökçek'in kontenjanından biri başkan olur ama Ankaragücü düşmez.

mehmets61
02.09.2009, 23:12
bursa ankaragücü kardeşti ee bunlar ankaraspor la birleşince ankaraspor ne oluyor küçük kardeş mi:)

Özkan
03.09.2009, 00:14
Eğer Melih Gökçek'i zerre tanımışsam şimdiden diğer oğlunu da Gençlerbirliği'nin başına geçirme çalışmalarına başlamıştır. Bu seozn Gençlerbirliği maçlarına da dikkât etmek lâzım. Hakem oyunlarıyla düşme hattına sokulacak Gençlerbirliği.

Gökberk Baykan
03.09.2009, 03:32
İşin içinde Gökçek varya tamamdır, sadece Ankaraspor'dayken yaptıkları yetiyordu (belediye bütçesinden usulsüzlük yaparak futbolcu transfer etmek vs. ) şimdi işi iyice büyütüyor... İşin hukuki boyutunu halledebilirse Ankaragücü taraftarının (gecekondu grubu) cebinede esrar parasını sıkıştırır ondan sonra en büyük başkan Melih başkan, insanda azcık ar olur lanet olsun böyle insanlara...

Misina
03.09.2009, 03:38
Melih Gökcek ogluna resmen dünyanin en realistik futbol menecer oyununu kurdu, verilen vergilere yazik...

Football Manager 2009 un 2010 güncellemesinde Ankaraspor Ankaragücünün pilot takımı görünüyor :rolleyes:

28TS61
03.09.2009, 04:44
ankarasporun alman teknik direktörü yakinda istifa eder.
resmen elindeki futbolculari ankaragücüne hediye ettiler

Cengiz Çubukcu
03.09.2009, 09:57
İbrahim Altınsay

Oyun dedik futbolu oyuncak sandılar

Ankaraspor-Galatasaray maçında kameralar ara sıra protokol tribününü gösterdi. Şu veya bu şekilde birer
kulübün başına çöreklenmiş futbol muktedirleri ön sıradaydı. Kaykılmış, aşağıdaki maçı izliyorlardı. Bir anda Eski Roma’daki arenalar geldi aklıma. Ve aşağıda dövüşen gladyatörleri izleyen imparatorun locası...
Eski Roma’dan 1936 Berlin Olimpiyatları’na, oradan Orta Anadolu bozkırında Yenikent Asaş Stadı’na... Ayrıntılar ve renkler değişiyor ama esas şekil aynı...
Roma imparatorlarına ayıp oluyor Sonra Eski Roma’ya haksızlık ettiğimi düşündüm. O Roma ki, karayolları ve suyollarıyla, ondalık sayı sistemiyle bugün uygarlık dediğimiz şeyin temelini atmıştı. O ‘Rum Kayzerleri’
ki, telefonun, internetin olmadığı bir zamanda karmaşık bir örgütlenmeye ve çağa özgü bir
demokrasiye dayandırıyorlardı iktidarlarını...
Bizdekilerinki ise derme çatma ve ‘İlkesiz ilişkiler’ üzerinde yükselen türedi bir iktidar.
Çarıklı bir hanedan. Şimdi hazırdan ele geçirdikleri bir mevkiyi basamak yaparak 100 yıllık kulüplere de sıçratıyorlar hanedanlarının bir ayağını... O kulüplerin sahipleri olsalar haydi neyse; sevap da günah da onların boynuna olurdu. Beyler sonsuz yetkili, sıfır sorumlu. Harcadıkları kendi paraları değil, belediyenin parası... Ya da belediyeye iş yapanlara kesilen salmalar...
Devlet iktidarından futbola sıçrayanları çok gördük yakın tarihte.
İttihat ve Terakki cuntasından Talat Paşa, Nazizmin öncülü Turancılıktan esinlenerek Altınordu adında bir kulüp kuruyor ve ülke savaşlardan kırılırken bu takımda oynayanlara askerliklerini İstanbul’da yapma ayrıcalığı tanıyordu.
1930’larda her alanda üstün Türk ırkı örnekleri yaratmaya takmış Tek Parti Yönetimi, İstanbul kulüplerinden emirle topladığı futbolcularla Ateş Güneş kulübünü kuruyor ve görülmemiş averaj hesaplarıyla bu takımı şampiyon ilan ediyordu... Sonraları Milli Şef İnönü futbolu ‘aşağılık ve yozlaştırıcı bir eğlence’ ilan edecekti.
Ne garip ki, Times gazetesinin dünyanın en güzel dördüncü stadı seçtiği Dolmabahçe Stadı hâlâ o İnönü’nün adını taşıyor!
Sonra seçim yatırımı olarak atılmış ama orada unutulmuş fabrika temelleri gibi her kasabada kurulan futbol kulüpleri geldi.
Her biri bir politikacının himayesinde.
Ve nihayet 12 Eylül Generalleri, “Ankara’dan birinci ligde takım yok, Ankaragücü Türkiye Kupası’nı kazanıp birinci lige alınsın” emrini verdiler. Kupa finalinde Boluspor hakem kararlarıyla katledildi ve Ankaragücü 1. Lig’e çıkartıldı.
Arkasından ‘bizimkiler yaptıysa oldu’ dönemi açıldı.
Adanaspor ile İstanbulspor aynı grup tarafından satın alındı ve yönetildi... Keyfi kaçınca sahipleri bu kulüpleri ortada bıraktılar. O zamandan bu yana bu köklü kulüpler bir türlü kendine gelemiyor.
Süper Lig’e çıkınca bir gecede Erciyesspor’un adı ve renkleri değiştirildi; Kayserispor oldu.
2. Lig’deki Kayserispor da Erciyesspor. Erciyesspor Süper Lig’e çıkar çıkmaz, Birinci Lig’e düştü anlayacağınız.
Sonra, Gençlerbirliği’nin pilot takımı olduğu ve aynı kişiler tarafından yönetildiği biline biline OFTAŞ (ve
sonra Hacettepe) Gençler ile aynı ligde oynatıldı iki sezon. ‘Ağbi takım’, ‘kardeş takım’ esprileri yapıldı kaygısızca.
Federasyon da, ‘sezon sonuna doğru oynarlarsa şike yaparlar’ diye bu takımların maçlarına ilk haftalara aldı. Böylece koskoca kulüpler ve onlarca teknik adam ile futbolcu ‘potansiyel şikeci’ ilan edildi.
Şimdi Gökçek hanedanı belediye kaynaklarıyla yarattığı Ankaraspor oyuncağından bıkmış olmalı ki, tarihi ve taraftarı olan Ankaragücü’ne el atmış bulunuyor... Ligin geriye kalan birkaç çivisinden biri de böylece çıkmış oluyor.

Gladyatörlere ayıp oluyor
Ankaraspor-Galatasaray maçının ardından konuşan Ankarasporlu futbolcular, “Yönetim seni Ankaragücü’ne verecek mi?” sorusuna, “Ben bilmem, büyüklerimiz bilir, ben futboluma bakarım” gibisinden cevaplar verdiler
mecburen. Bir an aklıma Eski Roma’da arenaya salınan gladyatörler geldi.
Hemen ardından gladyatörlere haksızlık yaptığımı düşündüm. O dövüşçüler kazandıklarında yaşayacaklarını, kaybettiklerinde öleceklerini biliyorlardı. Kural kesin ve her köle için geçerli bir kuraldı. Kuralına göre yapılıyordu arenadaki oyunlar yani... Bu bilinç yüzündendir ki o arenalardan bir köle isyanı, bir ‘Spartaküs Efsanesi’ doğacaktı.
Bizim futbolcular köle olduklarının bile farkında değil ve ben yine de onların yerine koyuyorum kendimi daha çok. Onları anlamaya çalışıyorum.
Tamam, İttihat ve Terakki ırkçılığı, o ana kadar aynı formayı terletmiş Rum, Ermeni, Müslüman birçok ‘takım arkadaşını’ birbirinden koparmıştı. Ya Altınordu’da oynayanlar, arkadaşları cephelerde kırılırken İstanbul’da bulunma ayrıcalığının utancıyla nasıl yaşamışlardı?
Devlet zoruyla takım değiştiren ve devlet kararıyla şampiyon ilan edilen Ateş-Güneşli futbolcular bunu çocuklarına övünerek anlatabilmiş miydi?
12 Eylül generallerinin emriyle küme çıkarılan Ankaragücü takımının kadrosunda kimler vardı? İç huzuruyla bu karara sevinmişler miydi? Boluspor’un golleri sayılmazken rakip takımdaki arkadaşları için üzülmüşler miydi yoksa?
Adanasporlular, İstanbulsporlular, Erciyessporlular, Kayserisporlular kendilerine potansiyel şikeci gözüyle bakılmasından rahatsız olmuşlar mıydı?
Ve şimdi Ankarasporlular, Ankaragüçlüler aynı rahatsızlığı bir sezon boyu hissetmeyecek mi?
Dilenci dedik, mazoşist olduk Tepede çarıklı hanedanların sefahat günleri yaşanırken, sistemin bütün çarpıklığı
sahaya çıkıp ekmek parası için top koşturmaktan başka kaygısı olmaması gereken futbolcuların sırtına yükleniyor. Ve oynanacak her maçın üzerine gölge düşüyor.
Alttaki kulüplerin hali içler acısı... Sakarya-spor ve Kocaelispor kulüplerinin, lisans parası yatıramadıkları için yeni futbolcularını oynatamadıklarını okudum. Eski futbolcular alacaklarını alamıyor, yeniler de lisans olmadığı için işlerini yapamıyor.
Ekranlarda ‘biiiizz’ diye kuru sıkı üfüren bir reklam var ya, işte ‘biiiizz’ aslında buyuz.
Bu ortamda, futbolla ilgilendiği ve futbol üzerine yazdığı için insanın kendine lanet edesi geliyor... Futbol dilencisi diye yola çıktık, futbol mazoşisti olduk.

Orhan Aydın
03.09.2009, 13:02
gökçek'in bir planı vardır rober gibi bir adamı düşecek takımın başına geçirmez:)
bence ankaragücünün yakın zamandaki tdsi jurgen rober

OLCAY ÇAKIR
08.09.2009, 00:26
Melih Gökçek,Kanaltürk'te.

Çetin
08.09.2009, 02:05
insanlara yaranılmıyor :) belediye çalışıyor(?) diyoruz kızıyorsunuz :)

Dursun Kaplan
08.09.2009, 18:00
Melih Gökçek TFF'ye meydan okudu

http://www.hurriyet.com.tr/_np/0681/8760681.jpg

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ankaraspor Onursal Başkanı Melih Gökçek, Futbol Federasyonu'nu topa tuttu ve son dönemde yaşanan olayların arkasında Ankaragücü'nün başarısına karşı oluşan korkunun yattığını ifade ederek, "Ankaragücü 4 büyükler gibi olmayacak. 5-10 sene sonra Türkiye'nin en büyüğü olacak. Son olayların arkasında da bunun korkusu var" diye konuştu.

Kaynak (http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/12434229.asp?gid=229)

Emre B.
08.09.2009, 22:03
Millet oğluna en fazla araba alır, adam koskoca futbol takımını aldı.

Muhammed
08.09.2009, 22:51
Dün telegolde konuktu. Ben adama inandım şahsen helal olsun Avrupa'nın en büyük tesislerini kurdular. Hiçbir şekilde belediyeden vs parada aktarılmayacak. Ankaraspor zaten onun kurduğu kulüp istediği oyuncuyu alır verir kimene. Para olayını tamamen sponsorlarla sağlıyorlar. Melih Gökçekte kolay sponsor bulabilen birisi. İstanbul takımlarının anadolu takımlarını 3 lemesinden 5 lemesinden bıktım. Güçlü olan başkanlar nerden gelirse gelsin görüşü vs beni ilgilendirmiyor. Oyuncularının parasını ödeyemeyen Ankaragücü yerine güçlü Ankaragücü'nü tercih ederim.

Kadir
08.09.2009, 22:55
Belediyeden para aktarılmayacakmış.. Yedik mi? Yedik.

İsmail Alkan
08.09.2009, 23:03
Gökçek'ler cumhuriyeti...

Muhammed
08.09.2009, 23:03
Belediyeden para aktarılmayacakmış.. Yedik mi? Yedik.

Abi iş sponsorlara bakıyor. Eğer kulüp düzgün idare edilebilirse hiç gerek kalmaz. Ki zaten Ankaraspor'un bütün gelirleri aktarılacak oraya. 2 takımın futbolcularını toplayıncada taş gibi takım çıkıyor ortaya zaten.

Kadir
08.09.2009, 23:10
Abi iş sponsorlara bakıyor. Eğer kulüp düzgün idare edilebilirse hiç gerek kalmaz. Ki zaten Ankaraspor'un bütün gelirleri aktarılacak oraya. 2 takımın futbolcularını toplayıncada taş gibi takım çıkıyor ortaya zaten.

Aga ben Gökçek'in olduğu yerde bir çakallık aramam çünkü vardır.

Muhammed
08.09.2009, 23:29
Aga ben Gökçek'in olduğu yerde bir çakallık aramam çünkü vardır.

Öyle olsun bakalım:) Benim demek istediğim anadolu takımları güçlensinde nasıl güçlenirse güçlensin.

İskender66
08.09.2009, 23:37
Ankaragüçlüler başkanlarına tam destek çıkıyor. Yanlı haber yapan medyaya ve yanlı karar alan federasyona ateş püskürüyorlar. Bence bırakalım eleştirmeyi de bu işi A.Güçlülere bırakalım. Onlar başkanlarından memnun. Onlar zirveye oynayacak takımlarının olmasını istiyor. Açıkcası bende Ankarada yaşayan biri olarak Ankaradan bir takımın zirveye oynamasını ve bizans takımlarına kafa tutmasını çok istiyorum. Anadoludan ne kadar çok şampiyonluğa oynayan takım çıkarsa Trabzonsporumuz için o kadar iyi. Güçlü bir Anadolu 3 istanbul takımının kabusu ve sonu olur. Medya ve federasyonun zoruna gittiği için A.Gücü ve başkanları için ağır ve yanlı ithamlarda bulunuyorlar.

Kadir
08.09.2009, 23:51
Başlık derhal kilitlensin hatta silinsin. Hadi dağılalım.

OLCAY ÇAKIR
09.09.2009, 00:13
Aslında,

Yakışır yahu..!

Tam bu lige göre.

Tam bu liglik..

Ben neden bu futbolla ilgiliysem artık.!

Yok yok,fikrim değişti.

Yakışır lige..

Çok hemde..

Muhammet*
11.09.2009, 06:23
Ankara'da şok gelişme!

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, daha önce verdiği sürenin dolması üzerine Ankaraspor'un tedbirli, Ankaragücü'nün ise tedbirsiz olarak Disiplin Kurulu'na sevk edildiği öğrenildi.

Bilindiği üzere Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Ankaraspor'a, haksız rekabet uyguladığı ve UEFA şartlarına uygun hareket etmediği gerekçesiyle 3 gün içerisinde şirketi satışa çıkarmalarını istemişti. Bugün ise o sürenin saat 17.00'de dolması üzerine Ankaraspor'un tedbirli olarak Disiplin Kurulu'na sevk edildiği bildirildi.

TFF Yönetim Kurulu, Ankaragücü için ise kongresinde yaşanan usülsüzlük nedeniyle kongresini yenilemesini istemişti. Ancak bu da Sarı-lacivertli kulüp tarafından yapılmayınca, başkent temsilcisinin tedbirsiz olarak Disiplin Kurulu'na sevk edildiği ifade edildi.
Öte yandan sürenin dolması nedeniyle tedbirsiz olarak Disiplin Kurulu'na sevk edilen Ankaraspor'un, bu hafta oynayacağı Kayserispormaçıileri bir tarihe ertelendi.

Bu arada Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu'nun salı günü toplanacağı öğrenildi. Ankaraspor Kulübü'nün satışı salı gününe kadar gerçekleşmezse, başkent temsilcisinin ligden düşürülmesi konusunda karar alınacağı öğrenildi.

10.09.2009

Kaynak : DHA

sessizkral_1
11.09.2009, 06:37

her ay 5 milyon euro aktaracağını belirtmiş.yıla vurursanız 60 milyon euro eder.

türkiyede sadece sponsor gelirlerinden bu parayı kazanamazsınız imkansızın ötesinde.

Dursun Kaplan
11.09.2009, 11:31
Ankaraspor bu gidişle düşürülecek.

OLCAY ÇAKIR
11.09.2009, 16:47
Kaoslardan hoşlanmam.

Ama bu kaos çok hayırlı neticelere ulaşacak gibime geliyor.

Devam..

Uğur Karataş
11.09.2009, 17:05
Belediyedeki paraları cukkalayın oğullarınızı zengin edin sonra oğullarınızı külüp başkanları yapın çok dürüstsünüz beyler !

Mesut
11.09.2009, 17:12
adamlarda onu istiyor zaten ankarsporun küme düşmesini ankarasporda oyuncumu kaldı tüm kilit oyuncularını ankaragücüne verdi
ankaraspor lig düşmesi normal onlar için zaten yaptıkları transferlerle bunu anlamak mümkün sen bütün kilit oyuncularını ver ankaragücüne

Travelair
11.09.2009, 19:26
Dün telegolde konuktu. Ben adama inandım şahsen helal olsun Avrupa'nın en büyük tesislerini kurdular. Hiçbir şekilde belediyeden vs parada aktarılmayacak. Ankaraspor zaten onun kurduğu kulüp istediği oyuncuyu alır verir kimene. Para olayını tamamen sponsorlarla sağlıyorlar. Melih Gökçekte kolay sponsor bulabilen birisi. İstanbul takımlarının anadolu takımlarını 3 lemesinden 5 lemesinden bıktım. Güçlü olan başkanlar nerden gelirse gelsin görüşü vs beni ilgilendirmiyor. Oyuncularının parasını ödeyemeyen Ankaragücü yerine güçlü Ankaragücü'nü tercih ederim.

İş öyle değil. Ama siyaset yapıyor derler birşey desem, bekleyelim bakalım ne çıkacak. Politikacılar ellerini profesyonel kulüplerden çeksinler. Belediyeler destek verecekse amatör ve olimpik sporlara destek versinler de göreyim onları

Egemen Yılmaz
11.09.2009, 21:01
Defolup gitsin şu kolpa takımlar.

MARVEL
11.09.2009, 21:33
Belediyedeki paraları cukkalayın oğullarınızı zengin edin sonra oğullarınızı külüp başkanları yapın çok dürüstsünüz beyler !

Aynen katılıyorum..

gerenimo
11.09.2009, 22:35

kim bu sponsorlar anlatsan da biz de öğrensek. ankaraspora mı sponsor olunuyor m. gkçeğe mi. sponsorluk bulma yöntemi ile ilgili onların yöntemleriyle duyduklarımızı karşılaştırsak.

anadolu takımları lbette güçlensin, ama bunu ayak oyunlarıyla, al takke ver küllah diyerek yapmasın. herkes emeğinin karşılığı büyüyebildiği kadar büyüsün. bunun en güzel örneği camiayız. önce biz karşı olmalıyız bu tür uyanıklığa.

Gökhan KAN
15.09.2009, 18:49
Ankaraspor'a büyük şok!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Ankaraspor'un ligden düşürülmesine karar verdi.
http://www.ajansspor.com/resim/sondakika01.jpg
Merakla beklenenen Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun Ankaraspor hakkındaki kararı belli oldu.. Kurul, Ankaraspor'un ligden düşürülmesine karar verdi..

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu yaptığı toplantı sonrası Ankaraspor'la ilgili aldığı kararı şu ifadelerle açıkladı:
"Aankaraspor A.Ş.’nin, aynı ligde mücadele ettiği MKE Ankaragücü Sspor Kulübü ile arasındaki ilişkinin, sportif rekabeti engelleyici, müsabakaların ve ligin dürüstlüğünü, kamuoyunun ligin dürüstlüğüne ilişkin algısını zedeleyecek nitelikte olması nedeniyle, TFF Statüsü’nün 18. ve 76. Maddeleri ile Kulüp Tescil Talimatı’nın 17. Maddesine aykırılıktan dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle FDT’nin 45/1. Maddesi uyarınca konuyla ilgili uluslararası kural ve kabullerde belirlenmiş olan ölçütler de dikkate alınarak takdiren bir alt lige düşürülmesine karar verilmiştir" denildi.

Sabri Kurban
15.09.2009, 18:55
Kataküllici Gökçek ailesi Ankaraspor'u yaktı. Zamanında sırf Karşıyaka da lige çıkmasın diye birleşmediler. Şimdi görsünler anyayı konyayı...

Gökhan KAN
15.09.2009, 18:55
Gs nin Ankaraspor dan aldığı puan ne olacak şimdi..

Mustafa Yüksek
15.09.2009, 18:57
sonuçta Ankaragücü'nün yeni başkanı kim...yani isteyen istediğini aldı...Ankaragücü'ne bir ceza yok mu?

28TS61
15.09.2009, 18:57
ankaraspordan hemen alinmasi gereken 2 futbolcu bana göre

aydin karabulut (21)
Theo Lewis Weeks (19)

28TS61
15.09.2009, 18:58
Gs nin Ankaraspor dan aldığı puan ne olacak şimdi..

benim bildigim kadariyla bir takim ligden cekilir veya düsürülürse oynadigi tüm maclar 0´lanir yani gecersiz sayilir ve lig 17 takim ile devam eder

Kubilay ŞAHİN
15.09.2009, 18:59
Tüh Gitti Ankaraspor Deplasmanı..:)

Gökhan KAN
15.09.2009, 19:00
Ankaragücü yönetimine ceza bombardımanı!
http://www.ajansspor.com/resim/sondakika01.jpg

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Ankaragücü Başkanı Ahmet Gökçek ve Ankaraspor Başkanı Ruhi Kurnaz'a; iki kulüp arasındaki sportif rekabeti engelleyici ilişki nedeniyle 6 ay hak mahrumiyeti cezası verdi.. İşte PFDK'nın verdiği cezalar..

PFDK'nın aldığı kararlar ve gerekçeleri şöyle:
"ANKARASPOR A.Ş. başkanı RUHİ KURNAZ’ın, başkanı olduğu ANKARASPOR A.Ş.’nin aynı ligde mücadele ettiği MKE ANKARAGÜCÜ SPOR Kulübü ile arasındaki sportif rekabeti engelleyici ilişki ve TFF Statüsü’nün 18. ve 76. Maddeleri ile Kulüp Tescil Talimatı’nın 17. Maddesine aykırı eylemlerinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle FDT’nin 45/1. Maddesi uyarınca takdiren 6 AY HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına,

MKE ANKARAGÜCÜ SPOR Kulübü hakkında; aynı ligde mücadele ettiği ANKARASPOR A.Ş. ile arasındaki ilişkinin sportif rekabeti engelleyici ve TFF Statüsü’nün 18. ve 76. Maddeleri ile Kulüp Tescil Talimatı’nın 17. Maddesine aykırı olmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle sevk yapılmış ise de; aynı ligde yer alan iki kulüp arasındaki ilişkinin sportif rekabeti engelleyici nitelikte olduğu durumlarda, ulusal kurallar ile uluslararası kural ve kabuller uyarınca bir kulübün bir alt lige düşürülmüş olması, norm ile amaçlanan sonuçların meydana gelmesi açısından yeterli bulunduğundan, konuyla ilgili uluslararası kural ve kabullerde belirlenmiş olan ölçütler dikkate alınarak takdiren ANKARASPOR A.Ş.’nin bir alt lige düşürülmesi yönünde karar verildiğinden, anılan kulüp hakkında CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA, MKE ANKARAGÜCÜ SPOR Kulübü başkanı AHMET GÖKÇEK’in başkanı olduğu MKE ANKARAGÜCÜ SPOR Kulübü’nün aynı ligde mücadele ettiği ANKARASPOR A.Ş. ile arasındaki sportif rekabeti engelleyici ilişki ve TFF Statüsü’nün 18. ve 76. Maddeleri ile Kulüp Tescil Talimatı’nın 17. Maddesine aykırı eylemlerinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle FDT’nin 45/1. Maddesi uyarınca takdiren 6 AY HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına,

MKE ANKARAGÜCÜ SPOR Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri NURİ ELİBOL, TEKİN İPEK, FARUK KALYONCU, HÜSEYİN ARSLAN, NADİR KOÇ, MUSTAFA AKAN, NECDET KUZU, MEHMET NÜKTE, YAVUZ BULUT, AVNİ KAVLAK, AYHAN ATALAY, EKREM SARISU, LEVENT ÇAMUR, HÜSEYİN KOCABIYIK ve MEHMET ERCAN’ın yöneticisi oldukları MKE ANKARAGÜCÜ SPOR Kulübü’nün aynı ligde mücadele ettiği ANKARASPOR A.Ş. ile arasındaki sportif rekabeti engelleyici ilişki ve TFF Statüsü’nün 18. ve 76. Maddeleri ile Kulüp Tescil Talimatı’nın 17. Maddesine aykırı eylemlerinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle FDT’nin 45/1. Maddesi uyarınca takdiren 3 AY HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmalarına,

BOLUSPOR Kulübü idarecisi HÜSEYİN KAYALIOĞLU’nun, 08.09.2009 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş. – BOLUSPOR A2 Ligi futbol müsabakasında, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 21 GÜN HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına,

BURSASPOR Kulübü sporcusu İLHAN DEPE’nin, 08.09.2009 tarihinde oynanan BURSASPOR – KARTALSPOR A2 Ligi futbol müsabakasında, rakip takım oyuncusuna yönelik kural dışı hareketi nedeniyle takdiren 3 RESMİ MÜSABAKADAN MEN CEZASI ile cezalandırılmasına,

KARTALSPOR Kulübü teknik sorumlusu NECMİ REİS’in, 08.09.2009 tarihinde oynanan BURSASPOR – KARTALSPOR A2 Ligi futbol müsabakasında, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 2 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA ve YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI CEZASI ile cezalandırılmasına,

DİYARBAKIRSPOR Kulübünün, 01.09.2009 tarihinde oynanan DİYARBAKIRSPOR – GAZİANTEPSPOR A2 Ligi futbol müsabakasında, müsabakanın oynanacağı sahada güvenlik önlemlerinin sağlanamamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 5.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

DİYARBAKIRSPOR Kulübü idarecisi AYTEKİN YILDIRIM’ın, 09.09.2009 tarihinde oynanan GAZİANTEP B.Ş. BLD. SPOR – DİYARBAKIRSPOR A2 Ligi futbol müsabakasında, müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle takdiren 30 GÜN HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ve 5.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. sporcusu HAKAN TÜRÜT’ün, 09.09.2009 tarihinde oynanan KARDEMİR D.Ç. KARABÜKSPOR - ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.A2 Ligi futbol müsabakasında, müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle takdiren 3 RESMİ MÜSABAKADAN MEN CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir"

Mustafa Yüksek
15.09.2009, 19:00
Tüh Gitti Ankaraspor Deplasmanı..:)

hiç o yönden bakmamıştım...bu işe Bmn Ankara çok üzülecek...geçen sene 4 takım vardı bu sene 2 ye düştü:D

leavemealone
15.09.2009, 19:02
Gökcekler ankarasporu komple fesh edip tum oyunculari ankaragucune gönderebilir bence . Bakalim nasil davranacaklar .

Enes
15.09.2009, 19:05
Yerine başka takım çıkaracaklarmı acaba..

yorumsuz6117
15.09.2009, 19:05
ee nolucak şimdi ankarasporla maç yapan takımlar karlı olucak nası olucak bu iş onların puanlarının silinmesi lazım o zaman..

Cihan
15.09.2009, 19:06
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun bugün yapmış olduğu toplantının ardından Ankaraspor, küme düşürüldü.

PFDK, Ankaraspor'un Bank Asya 1. Ligi'ne düşürülmesine karar verdi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun bugün yapmış olduğu toplantıda Ankaraspor ile ilgili olarak, Ankarasopr A.Ş.'nin, aynı ligde mücadele ettiği MKE Aankaragücü Spor Kulübü ile arasındaki ilişkinin, sportif rekabeti engelleyici, müsabakaların ve ligin dürüstlüğünü, kamuoyunun ligin dürüstlüğüne ilişkin algısını zedeleyecek nitelikte olması nedeniyle, TFF Statüsü'nün 18. ve 76. Maddeleri ile Kulüp Tescil Talimatı'nın 17. Maddesine aykırılıktan dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle FDT'nin 45/1. Maddesi uyarınca konuyla ilgili uluslararası kural ve kabullerde belirlenmiş olan ölçütler de dikkate alınarak takdiren Bir alt lige düşürülmesine karar verildi" denildi. (CİHAN)

SDanışmaz
15.09.2009, 19:07
Has oldi..

Cihan
15.09.2009, 19:07
yapılan maçlar aynen geçerli... maç oynamayanlara +3 yazılacak

Cihan
15.09.2009, 19:08
yapılan maçlar aynen geçerli olacak ...

maç yapmayanlara +3 puan yazılacak

Hasan61
güzel karar

İskender66
Gökçeği harcamak için hukuku çiğneyerek çok zorlama bir karar aldılar. Benim bildiğim Gökçek bu işin peşini bırakmaz. Fifaya gider ve bu karar fifadan döner. Federasyonda yüklü meblağlarda tazminat ödemeye mahkum olur ve ligimizin marka değeri düşer.

yorumsuz6117
15.09.2009, 19:09

maç yapmayanlara +3 puan yazılacak
o zaman sorun yok..:)

28TS61
15.09.2009, 19:11
cok güzel oldu

Yunus Emre SEYHAN
15.09.2009, 19:11
3 puan cebimize girdi.

Güzel oldu :))

Sivas ile Kasımpaşa'da düşer lig sonunda..

Onur Şeref
15.09.2009, 19:12
Melih Gökçek ve tayfası düştü demek...

Emrah Akcagöz
Bilmiyorum neden ama Ankarasporu severim keşke A.gücü düşseydi yerine..

SEDAT

maç yapmayanlara +3 puan yazılacakantalya yenildi ankaraya gençler berabere kaldı ama öbür takımlar oynamadan 3 puanmı alıcak eminmisin bence haksızlık olmuş gibi

SDanışmaz
15.09.2009, 19:13
Bilmiyorum neden ama Ankarasporu severim keşke A.gücü düşseydi yerine..

Tam tersine A.Gücü bu ligde olmalı..

Cihan
15.09.2009, 19:13
yenilenler 0 alacak ..

çünkü suç maçlardan sonra geçerli oluyor böylece oynananlar aynen kalacak

ama maç oynamayan takımlara +3 yazılacak .. zeki çol yazdı gazetede ...

+3 bizimdir

Hasan61
15.09.2009, 19:14
sivas sevinir bu habere ligde kalma şansları arttı:)

Çakır
15.09.2009, 19:15
Federasyona kabadayılık yapmanın sonucu budur işte. TFF'yi tebrik ediyorum.

"Bize nasıl olsa birşey olmaz" diye TFF'ye savunma bile vermemişti çok muhterem Gökçek ailesi...

Egemen Yılmaz
15.09.2009, 19:16
Oh be çok iyi oldu, şu İBB de düşsün tez zamanda, Kasımpaşa düşer zaten. Gerçek takımlar lazım bu lige.

Berk
Ankaraspor gerçekten düştüyse Gökçek üst komşusunda kalsın..

SEDAT
bu antalya ne bahtsız bi takım be kardeşim sen adama yenil oynayarak millet alsın 3 puanı..ayrıca bu birleşmeler düşmeler bizi çok yaralıyor nasıl bi işlerdir bunlar ya ne rantlar var anlamadım ya..

trabzonsporfan
15.09.2009, 19:17
Aydın Karabulutu alalım

Ali Tunahan Güllü
15.09.2009, 19:17
3 puanımızı alalım ne olursa olsun:D

Gökhan KAN
15.09.2009, 19:18
Ula kaç tane başlık var..

Emirhan Ömeroğlu
15.09.2009, 19:18
iyi oldu DERS olsun :alkış:

cyberentalpi
15.09.2009, 19:19
Federasyon yuzune gozune bulasmmassa hayirli bir is yapti. Gerci federasyon Fb Gs yalakasi olabilir.

Cihan
aslı burda başlığın .. :D

28TS61
Aydın Karabulutu alalım

bencede

aydin karabulut ve theo weeks´i almaliyiz

Halit Aydın
15.09.2009, 19:20
Nasıl +3 alacağız? İki maçımız var 6 puan yazılması lazım değil mi?

Cihan
GÖKÇEK: TFF BUNUN HESABINI VERECEK

Melih Gökçek, TFF'nin Ankaraspor'u ligden düşürmesiyle ilgili olarak aldığı karardan sonra açıklama yaptı.

Gökçek; "Hacettepe ile Gençlerbirliği'ne aynı federasyon neden ses çıkarmadı? Federasyon bunun hesabını vecek, yanına kar kalmayacak. Bu bir siyası karardır... Nedenini çözemedim. Diğer Ankara ekiplerine neden aynı şey uygulanmadı? Federasyon Başkanı İzmirli olduğu için İzmir ekiplerine de aynı kurallar uygulanmıyor. Aliağa neden Göztepe oldu?" dedi.

http://forum.bordomavi.net/c/i/sp.gif

hos_cocuk61
Darısı, 34. hafta sonunda 5ivas'a, diyelim.

Cihan
15.09.2009, 19:21
+3 derken maç başına .. yenilen adamında 2.maçı +3 olacak

Sabri Kurban
15.09.2009, 19:22
Gökçeği harcamak için hukuku çiğneyerek çok zorlama bir karar aldılar. Benim bildiğim Gökçek bu işin peşini bırakmaz. Fifaya gider ve bu karar fifadan döner. Federasyonda yüklü meblağlarda tazminat ödemeye mahkum olur ve ligimizin marka değeri düşer.

Sen hüllecilik yapacaksın haksız rekabete yol açacaksın. Sonrada bunu yapan Gökçek gibi adamı koruyan yorum yapacaksın. Bu iş fifadan mifadan dönmez. Gitti bitti bu iş. Gökçek ler dertlerine yansınlar. Objektif olmayanlarda yorum yapmasınlar bir zahmet...

trabzonsporfan
15.09.2009, 19:24
Ankaragücü niye ceza almadı

Mustafa K. Demirbaş
Ve Ankaraspor Küme Düşürüldü
15 Eylül 2009 / 19:12
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Ankaraspor AŞ'nin küme düşürülmesine karar verdi.

MKE Ankaragücü ve Ankaraspor AŞ Kulüplerinin birleşme çabaları esnasında uygulanan sürecin yasal uygunluk denetimi sonuçlandı.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Ankaraspor AŞ'nin küme düşürülmesine karar verdi. Ayrıca iki kulübün şu anki başkanları, Ahmet Gökçek (Ankaragücü) ve Ruhi Kurnaz (Ankaraspor) 6'şar ay hak mahrumiyeti cezasına çarptırıldı.

Turkcell Süper Lig, 2009-2010 sezonunda 17 takımla oynanacak.

Ankaraspor AŞ Onursal Başkanı Melih Gökçek, kısa süre önce yaptığı açıklamada, TFF'yi işaret ederek, "Güçleri yetiyorsa Ankaraspor'u düşürsünler" demişti. Melih Gökçek'in çıkan karardan sonra nasıl bir tutum sergileyeceği de merakla bekleniyor...

PEKİ BUNDAN SONRA NE OLACAK?

Buna göre gelecek sezon Bank Asya 1. Lig'den, Turkcell Süper Lig'e 3 yerine 4 takım yükselecek.

Öte yandan, Ankaraspor'un Turkcell Süper Lig'in 2009-10 sezonunda şimdiye kadar oynadığı maçlarda hem kendisinin hem de rakiplerinin aldığı puanlarının silinmesine ve bundan sonra fikstür gereği oynayacağı takımın hanesine puan yazılmamasına karar verildi.

Buna göre Fenerbahçe, maç fazlası ile liderliğe yükseldi.

PFDK KARARLARININ TAM METNİ ŞÖYLE:

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 15.09.2009 tarih ve 15 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar aşağıda belirtilmiştir.

1- ANKARASPOR A.Ş.'nin, aynı ligde mücadele ettiği MKE ANKARAGÜCÜ spor Kulübü ile arasındaki ilişkinin, sportif rekabeti engelleyici, müsabakaların ve ligin dürüstlüğünü, kamuoyunun ligin dürüstlüğüne ilişkin algısını zedeleyecek nitelikte olması nedeniyle, TFF Statüsü'nün 18. ve 76. Maddeleri ile Kulüp Tescil Talimatı'nın 17. Maddesine aykırılıktan dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle FDT'nin 45/1. Maddesi uyarınca konuyla ilgili uluslararası kural ve kabullerde belirlenmiş olan ölçütler de dikkate alınarak takdiren BİR ALT LİGE DÜŞÜRÜLMESİNE,

2- ANKARASPOR A.Ş. başkanı RUHİ KURNAZ'ın, başkanı olduğu ANKARASPOR A.Ş.'nin aynı ligde mücadele ettiği MKE ANKARAGÜCÜ SPOR Kulübü ile arasındaki sportif rekabeti engelleyici ilişki ve TFF Statüsü'nün 18. ve 76. Maddeleri ile Kulüp Tescil Talimatı'nın 17. Maddesine aykırı eylemlerinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle FDT'nin 45/1. Maddesi uyarınca takdiren 6 AY HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına,

3- MKE ANKARAGÜCÜ SPOR Kulübü hakkında; aynı ligde mücadele ettiği ANKARASPOR A.Ş. ile arasındaki ilişkinin sportif rekabeti engelleyici ve TFF Statüsü'nün 18. ve 76. Maddeleri ile Kulüp Tescil Talimatı'nın 17. Maddesine aykırı olmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle sevk yapılmış ise de; aynı ligde yer alan iki kulüp arasındaki ilişkinin sportif rekabeti engelleyici nitelikte olduğu durumlarda, ulusal kurallar ile uluslararası kural ve kabuller uyarınca bir kulübün bir alt lige düşürülmüş olması, norm ile amaçlanan sonuçların meydana gelmesi açısından yeterli bulunduğundan, konuyla ilgili uluslararası kural ve kabullerde belirlenmiş olan ölçütler dikkate alınarak takdiren ANKARASPOR A.Ş.'nin bir alt lige düşürülmesi yönünde karar verildiğinden, anılan kulüp hakkında CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA,

4- MKE ANKARAGÜCÜ SPOR Kulübü başkanı AHMET GÖKÇEK'in başkanı olduğu MKE ANKARAGÜCÜ SPOR Kulübü'nün aynı ligde mücadele ettiği ANKARASPOR A.Ş. ile arasındaki sportif rekabeti engelleyici ilişki ve TFF Statüsü'nün 18. ve 76. Maddeleri ile Kulüp Tescil Talimatı'nın 17. Maddesine aykırı eylemlerinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle FDT'nin 45/1. Maddesi uyarınca takdiren 6 AY HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına,

5- MKE ANKARAGÜCÜ SPOR Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri NURİ ELİBOL, TEKİN İPEK, FARUK KALYONCU, HÜSEYİN ARSLAN, NADİR KOÇ, MUSTAFA AKAN, NECDET KUZU, MEHMET NÜKTE, YAVUZ BULUT, AVNİ KAVLAK, AYHAN ATALAY, EKREM SARISU, LEVENT ÇAMUR, HÜSEYİN KOCABIYIK ve MEHMET ERCAN'ın yöneticisi oldukları MKE ANKARAGÜCÜ SPOR Kulübü'nün aynı ligde mücadele ettiği ANKARASPOR A.Ş. ile arasındaki sportif rekabeti engelleyici ilişki ve TFF Statüsü'nün 18. ve 76. Maddeleri ile Kulüp Tescil Talimatı'nın 17. Maddesine aykırı eylemlerinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle FDT'nin 45/1. Maddesi uyarınca takdiren 3 AY HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmalarına,

Karar verilmiştir.

Av. Mehmet Reşat BOSTAN
PFDK Başkanı

haber61.net

28TS61
transferin son gününde 5 futbolcusunu ankaragücüne neden belese verdi acaba diye sormazlarmi adama ?
beter ol gökcek

onur-ts
15.09.2009, 19:25
3 puan cepte:D
gökçek ailesi bazı şeylerin peşine düştü sonuç bu...

sifuni
15.09.2009, 19:25
iyi bir olay demek türkiyedede böyle seyler olabiliyormus helal olsun TFF ye

mehmetali61_55
15.09.2009, 19:26
ağır bir karar olmuş federasyon arkasında durabilecekmi bakalım siyset bulaşabilir bu işe bunu kulub yönetimi bilmiyormuydu madem birleşecektin satsaydın bir kulube ankarasporu

Sefa Murat Dokuz
15.09.2009, 19:27
Ne oldu Gökçek :D Rengun Soldi :D

O değil Ankaraspor'un futbolcularına yazık yarım sezon hiç bir maça çıkamayacaklar. Devre arası gidebilirler başka bir takıma.

leavemealone
15.09.2009, 19:28
Iyi güzelde simdi gökcenin aciklamasini okudum.. Hakli oldugu bir konu var bence . Madem ankaraspor ankaragucuyle yakinlastigi icin dusuruluyor ozaman neden genclerbirligi oftas(haccetepe) ile genclerbirligi ayni ligde mucadele edebildi ?

Sefa Murat Dokuz
15.09.2009, 19:29
Hatırlarmısınız bilmem, Chelsea CSKA Moskow maçı vardı bir ara Ş.Liginde ikisinin de sahibi Abromoviç diye FİFA uyarmıştı ve CSKA devredilmişti sanırım.

28TS61
15.09.2009, 19:29
Iyi güzelde simdi gökcenin aciklamasini okudum.. Hakli oldugu bir konu var bence . Madem ankaraspor ankaragucuyle yakinlastigi icin dusuruluyor ozaman neden genclerbirligi oftas(haccetepe) ile genclerbirligi ayni ligde mucadele edebildi ?

evet gökcek o konuda hakli o zamanda düsürülmesi gerekirdi ama neden o zaman gökcek agzini acmadida simdik kendi basina geldi diye saga sola satasiyor

Çetin
15.09.2009, 19:30
kirli futbola vurulmuş bu darbeden dolayı federasyonu tebrik ediyorum. ülkeyi çiftliğe çevirme çabasındaki bazı zihniyetlere ders olması temennisi ile.

erkankoc
15.09.2009, 19:30
Darısı, 34. hafta sonunda 5ivas'a, diyelim.

aynen yürekten katiliyorum

Mayls
15.09.2009, 19:34
Güzel haber. Umarım diğer belediye ekipleri de tez zamanda peşinden gider...

h@msi61
15.09.2009, 19:37
Ligin 17 takimla oynanmasi igrenc olacak...

Berk
15.09.2009, 19:43
İlk yarıda ve 2. yarıda BJK ile oynayacağımız maçlar öncesi bay geçiyoruz..

izzet
15.09.2009, 19:44
Ödül mü cezami belli degil. Adamlar zaten Ankarasporu fesh etmek istiyordu. Simdi tüm oyuncular serbest. Hepsi teker teker MKEye giderse hic sasirmam.

Kasım BEKTAŞ
15.09.2009, 19:46
melih gökçek de bunu istiyordu zaten...üzülmemiştir...düşme korkusu yaşayanlar sevinmiştir...

Erbay
15.09.2009, 19:48
Çok sevindim :)

Halit Aydın
15.09.2009, 19:50
headshot Türk futbolunda olan konunun aynısını 15 dk sonra genele açmakla ne yaptığını anlayamasam da konular birleştirildi..

Hotaman
15.09.2009, 19:54
Harika bir karar.

Birileri Gökçek ailesini bu ülkede hukuk olduğunu göstermeli!

40 miyon € bu takımın bütçesi, nasıl ne şekilde oluştu anlamak mümkün değildi(!) zaten!

28TS61
15.09.2009, 19:58
melih gökçek de bunu istiyordu zaten...üzülmemiştir...düşme korkusu yaşayanlar sevinmiştir...

düsme korkusu yasayanlarin sevinmesi gereken bir durum olmaz bence.
3 yerine 4 takim düsecek bu sene sanirim.
alt ligtende 4 takim cikacak

Aker
15.09.2009, 19:58
Tüh be ankara maçı gitti:D

Gökhan KAN
15.09.2009, 19:59
''Kendi şaibelerini temizlesinler!''

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun, Ankaraspor'un bir alt lige düşürülmesiyle ilgili kararını değerlendiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ankaraspor Onursal Başkanı Melih Gökçek, "Önce kendi şaibelerini temizlesinler" dedi..
Melih Gökçek, bundan önce mevcut federasyon zamanında da benzer durumların yaşandığını, ancak tüm bu olanlara ses çıkarılmadığını belirterek, şunları kaydetti:
http://www.ajansspor.com/resim/melihgokcek.jpg

''Aynı durum, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın Fenerbahçe ile arasında olan ilişki için de aynı. Hacettepe-Gençlerbirliği ilişkisine neden ses çıkarılmadı? İsim değişikliğine izin verilmediği bir ortamda Göztepe-Aliağa Belediyesi olayına neden müsaade edildi? Altay'ın 9 oyuncusunu oynatmadığı maç sonrasında Kayseri Erciyesspor ligde kalırken, Sakaryaspor ligden düştü. Bu konuda neden soruşturma açılmadı? Bursaspor'un formasında bir gazoz firmasının reklamı var. Bu firma da Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kızıl'a ait. Yani Kızıl, bir takımın sponsorluğunu yapıyor. Bunlara neden sessiz kalınıyor. Futbol Federasyonu'nun 2 dönem önceki seçiminin intikamı benden alınıyor.''

Alınan bu kararda asıl hedefin kendisi olduğunu savunan Gökçek, şöyle devam etti:
''Melih Gökçek'in oğlu başkan oldu diye maç satılacakmış gibi gösteriliyor. Federasyonun, bana karşı anlamadığım bir düşmanlığı var. Benim anlamadığım noktalardan biri de Kulüpler Birliği'nin bu olaya sessiz kalmasıdır. Bu da enteresan. Biz, FIFA'nın kurallarına aykırı hiçbir şey yapmadık. İşin çivisi çıktı. Ben yaptım oldu mantığıyla hareket ediyorlar. Federasyon, yapılanların hesabını hukuki boyutlarda ve FIFA nezdinde verecek. Hukuki açıdan ve FIFA nezdinde bunun hesabını verecekler ve pişman olacaklar. Ödeyecekleri tazminat cezaları federasyonun da sonu olacak. Onlarca davanın sonunda da federasyonun verdiği bu zarar Türk sporuna olur. Ankaraspor, en fazla 1 yıl bekler ve sonra yeniden bu lige gelir. Federasyonun kendi atadığı PFDK'dan başka bir karar beklenemezdi.''

Gökhan KAN
15.09.2009, 20:00
Ankaraspor bu davayı kazanır Türk futbolu kaosa girer..

OnurKul
15.09.2009, 20:00

İ. Melih'in bu konuda bir şey yapacağını sanmıyorum. Ankaragücü'nü ele geçirdiler zaten. Ankaraspor umurlarında olmaz. Satıp kurtulurlar.

Muhammet
15.09.2009, 20:03
Detayını bilmem. Belediye takımı istemem arkadaş. Hepsi düşürülsün, 16 takımla oynansın bu sene lig, gıkımı çıkarmam.

izzet
15.09.2009, 20:21

En azindan saibesini kabul ediyor

Muhammed
15.09.2009, 20:26
Ya peki birisi anlatsın bana Hacette-Gençlerbirliği neden beraberdi bu ligde?

kemaLAZ61
15.09.2009, 20:26
Bu durumda Fenerbahce 5'de 5'le lider oldu. Galatasaray ise 4'de 4'le 2. sirada. Ankaraspor'la oynayan takimlarin puanlari silinecek.

Henüz Ankaraspor'la oynamayan takimlar ise, aslen Ankaraspor'la oynanacagi hafta mac yapmayacak.

28TS61
15.09.2009, 20:28
Bu durumda Fenerbahce 5'de 5'le lider oldu. Galatasaray ise 4'de 4'le 2. sirada. Ankaraspor'la oynayan takimlarin puanlari silinecek.

Henüz Ankaraspor'la oynamayan takimlar ise, aslen Ankaraspor'la oynanacagi hafta mac yapmayacak.

evet aynen öyle olacaktir

Mustafa Demir
15.09.2009, 20:29
Ankaragucunude hemen dusursunler mumkunse melih gokcegi ve meymenetsiz surat oglunuda dusursunler

Egemen Yılmaz
15.09.2009, 20:30
Arkadaşlar yalnız şöyle bir durum da var, kural ihlali ligin başından beri yapılmıyor. Yani Ankaraspor Galatasaray ile maç yaptığı dönemde ortada bir sorun yoktu, zaten ihtar da geçtiğimiz hafta geldi Ankaraspor'a. Sanırım başkanlık seçiminden sonra işler karıştı.

Mustafa Demir
15.09.2009, 20:30

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun, Ankaraspor'un bir alt lige düşürülmesiyle ilgili kararını değerlendiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ankaraspor Onursal Başkanı Melih Gökçek, "Önce kendi şaibelerini temizlesinler" dedi..
Melih Gökçek, bundan önce mevcut federasyon zamanında da benzer durumların yaşandığını, ancak tüm bu olanlara ses çıkarılmadığını belirterek, şunları kaydetti:

''Aynı durum, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın Fenerbahçe ile arasında olan ilişki için de aynı. Hacettepe-Gençlerbirliği ilişkisine neden ses çıkarılmadı? İsim değişikliğine izin verilmediği bir ortamda Göztepe-Aliağa Belediyesi olayına neden müsaade edildi? Altay'ın 9 oyuncusunu oynatmadığı maç sonrasında Kayseri Erciyesspor ligde kalırken, Sakaryaspor ligden düştü. Bu konuda neden soruşturma açılmadı? Bursaspor'un formasında bir gazoz firmasının reklamı var. Bu firma da Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kızıl'a ait. Yani Kızıl, bir takımın sponsorluğunu yapıyor. Bunlara neden sessiz kalınıyor. Futbol Federasyonu'nun 2 dönem önceki seçiminin intikamı benden alınıyor.''

Alınan bu kararda asıl hedefin kendisi olduğunu savunan Gökçek, şöyle devam etti:
''Melih Gökçek'in oğlu başkan oldu diye maç satılacakmış gibi gösteriliyor. Federasyonun, bana karşı anlamadığım bir düşmanlığı var. Benim anlamadığım noktalardan biri de Kulüpler Birliği'nin bu olaya sessiz kalmasıdır. Bu da enteresan. Biz, FIFA'nın kurallarına aykırı hiçbir şey yapmadık. İşin çivisi çıktı. Ben yaptım oldu mantığıyla hareket ediyorlar. Federasyon, yapılanların hesabını hukuki boyutlarda ve FIFA nezdinde verecek. Hukuki açıdan ve FIFA nezdinde bunun hesabını verecekler ve pişman olacaklar. Ödeyecekleri tazminat cezaları federasyonun da sonu olacak. Onlarca davanın sonunda da federasyonun verdiği bu zarar Türk sporuna olur. Ankaraspor, en fazla 1 yıl bekler ve sonra yeniden bu lige gelir. Federasyonun kendi atadığı PFDK'dan başka bir karar beklenemezdi.''
senin pisliklerin temizlemekle bitmez kendi olur molur yerine oglunu hazirliyo zaten oglununda kendisi gibi cakal gibi tipi var

Emre ÖZTÜRK
15.09.2009, 20:32
eee ankaraspor un aldığı puanlar ne olacak şimdi

izzet
15.09.2009, 20:40
http://www.thegodscoliseum.com/wp-content/uploads/2008/11/fifa_manager_09_pc_pbox.jpg

Gökcek ve ailesine cok daha ucuz ve sorunsuz bir önerim var.

OLCAY ÇAKIR
15.09.2009, 20:44
Melih Gokcek,federasyonla savaşmalı..
Federasyonu seçen-atayanlarla uğraşmalı...

Bana güvenin...

Çok hayırlı neticeler çikacak bu işlerden..

Yesinler birbirlerini...

Çok büyür bu iş..

Mevzu büyüdükçe, küçülüp hakettiği duruma düşenler göreceğiz..

Sinem Yılmaz61
15.09.2009, 21:21
Gercekten cok kötü oldu bu Ankara icin, hemde cok zor bi Is olucak bu...Bakalim ne olucak...

Kazım Uzunboy
15.09.2009, 21:25
Sonunda olacağı buydu..

Ankara'dan bir maç daha gitti..