PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Münevver Karabulut Cinayeti!

Sayfa : [1] 2

Emirhan Ömeroğlu
28.05.2009, 11:47
http://www.cevrimicihaber.com/haberimages2/MUNEVVER-KARABULUT-B.JPG
Çok geç kalınmış bir başlık oldu aslında. Görevimizi yerine getirmeliyiz.

Arkadaşlar Adli tıp Raporunu buradan kaldırmamı rica ettiler haklı olarak. Merak edenler haber sitelerinde bulabilirler.
Sadece bu cinayeti konuşalım. Teşekkürler.

Dursun Kaplan
28.05.2009, 11:53
Emirhan bu konuyu gerçekten haberlerden takip ediyorum. O kadar nefret doluyumki anlatamam.

Ama bir futbol forumunda bu denli lanet insanların yol açtığı ve gencecik bir kızın hayatına pislikçe son verilmesinin yeri bura değil bence.

Ali İhsan
28.05.2009, 11:57
Ben bu olayda bu kısı nasıl öldürdüklerinden çok neden öldürdüklerini merak ediyorum. Bir insan nasıl bu hale dönüşebilir, hangi mantık ve akıl çerçevesinde canavarlaşır anlamakta güçlük çekiyorum.

İçki veya uyuşturu insana bunu yaptırabilir mi bilmiyorum ama ayıldıktan sonra böyle bir şey yapan insan kendisinden utanır, adalete teslim olur, hiç olmazsa yaptığı hatanın büyüklüğü altında ezilir gider intihar falan eder.

Demek ki bilinçli ve sebepsiz(böyle bir cinayete sebep mi bulunabilir) yere yapılmış, öylesine fakir ve kendisini seven bir kızı doğramış sülalesiyle birlikte işte.

Emirhan Ömeroğlu
Dursun biz burada her konuyu paylaşıyoruz diye bunuda paylaşmak ve tepkimizi göstermemiz gerektiği için yaptım. Yoksa bir çok kişi mutlaka takip ediyordur.

Konu uyun görülmesse kaldırılsın tabi kide.

Adem Erdoğan
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=15009

MENDEBUR_
28.05.2009, 11:58
Allah Belalarını Versin!

İdam cezasının gerekliliğine inanıyorum..

Mustafa Yılmaz
28.05.2009, 12:01
Ceza kanunuda Şeriat istesek çok mu olur acaba ,yoksa yapılması gereken bir zaruret mi.

Ayşe Aygün
28.05.2009, 12:04
Bu cinayeti bende teakip ediyorum haberlerden.Aslında burda yer alması demek bu konun hiç kimse tarafından unutulmadığı demektir. Ne kadar göz önünde olursa o kadar üstüne gidilir.Ben eminimki eğer bu olay kamu oyunda bu kadar takip edilmeseydi zengin olan bu aile buna bir kilf bulurdu.Ve şuna inanıyorumki içerde olan babası bu işin aslını biliyor.

Okurken bile kötü oldum raporu.Bunu bir hayvan bile yapmaz.Bence bu şahıslar bulunduğunda yargılanmadan asılmalı.Yazık.Hepimiz dikkatili olalım bence sonuçta bu caniler aramızda dolaşıyor.Tekrar ayın yapmıyacakları ne malum.

bordo61
28.05.2009, 12:04
Hızlı hızlı geçtim ellerim titredi ya bu ne be yuh

Allah belaların verecek hiç mi korkmazlar ya

Cengiz Çubukcu
28.05.2009, 12:06
1. bu yazıyı okuduğum için kendime kızıyorum
2. lütfen kimse okumasın hatta okuyanlar da unutmaya çalışsın..
3. garipoğlu ailesi toptan asılsa ya da imha edilse ancak adalet yerini bulur...

Ayşe Aygün
28.05.2009, 12:09
Raporu okudum ve şuan çıkarıyorum. Midemim hiç bu kadar kötü bulandığını hatırlamıyorum.Ben sadece okurken çıkarıyorsam bunlar bunu yaparken nasıl durmuşlar merak ediyorum.

bordo61
28.05.2009, 12:12
1. bu yazıyı okuduğum için kendime kızıyorum
2. lütfen kimse okumasın hatta okuyanlar da unutmaya çalışsın..
3. garipoğlu ailesi toptan asılsa ya da imha edilse ancak adalet yerini bulur...

Evet ya bune İnsanın kanı donuyor

Mehmet Fırat
28.05.2009, 12:12
Sadece başlıklarını okudum raporun. Bu bile yetti. Tamamını okumayacağım.

Allah belasını versin bu köpeklerin.

Murat'
28.05.2009, 12:26
Bu gibi şeyleri yapan insanların yaşamaya hakkı yok kesinlikle....Amerika'da olsa bir güzel uyuturlar...Gerçi bunları uyutmak ödül olur bu gibi hayvanlar için...Düzeltiyorum hayvanlar bile böyle yapmazlar...

tamuğ yamtar
28.05.2009, 12:41
Yok artık. Bu konu hakkında başlık açmaya ne gerek var?

Kadir
28.05.2009, 12:47
Bu tarz olaylar patladı . Toplum olarak manyak bir ruh haline büründük .

Allah bu Cem Garipoğlu'nun ve bu şerefsize yardım edenlerin belasını versin .

Mollasalihoğlu
28.05.2009, 12:53
Bir hukukçu olarak "İdam Cezası"nın gerekliliğine inandırmaya çalışıyor bazı olaylar beni..

champions
28.05.2009, 12:59
İnsanlığın geldiği son nokta.
Bu ve buna benzer kim bilir kaç olay oluyor her gün?
Tanınmış isimler söz konusu olduğundan öne çıkıyor bu haber.
Keşke sadece bir istisna olsaydı, bu tanımlamanın mümkün olmadığı olay.
Belki daha umutlu olabilirdik gelecek adına.:o
Sonumuz hayrolsun.

28TS61
28.05.2009, 13:00
bir bu haber birde 46gündür atv de dolasan o corludaki aile haberinden biktim iyice.
kadin resmen bile bile halkin gözüne baka bakayalan söyledi, idam edeceksin hepsini ibret olsun diye.
ülkeizde insan hayati cok ucuz malesef

Emirhan Ömeroğlu
28.05.2009, 13:02
İlhan ile kendi aramızda konuştuğumuzda onada söyledim. Şeriati getireceksin Kısas'a kısas yapacaksın.

Kadir
28.05.2009, 13:02
bir bu haber birde 46gündür atv de dolasan o corludaki aile haberinden biktim iyice.
kadin resmen bile bile halkin gözüne baka bakayalan söyledi, idam edeceksin hepsini ibret olsun diye.
ülkeizde insan hayati cok ucuz malesef

O namussuz zaten ayrı bir dert .
Annem izlediği için arada bir bakıyorum bende.
Herşey ortaya çıktı şerefsizliği zirve noktası .

28TS61
28.05.2009, 13:08
O namussuz zaten ayrı bir dert .
Annem izlediği için arada bir bakıyorum bende.
Herşey ortaya çıktı şerefsizliği zirve noktası .

bende annem izledigi icin kahvalti yaparken bi kac kez denk geldim.
kac defa dedim anneme, baska seye bak, sacmaliyorlar, reyting almak icin senaryo uydurup millete 3-5 kurus veriyorlar onlarda cikip anlatiyorlar diye.
megersem gercek cikti olay.
hic sevmiyorum tv lerimizeki o sabah programlarini.
1 tane olumlu bir program olmazmi ya, hergün dedikodu.
bitane cocuklar icin yapimci, yada su böyle yapilir, ana maddesi sudur diye egitici bisey yok ekranda.
ne varsa yoksa dedikodu, hic sevmedigim sey

Adem Erdoğan
28.05.2009, 13:08
Bataklığı kurutmadan sivrisinekleri öldürmenin hiçbir manası yok.

Murat'
28.05.2009, 13:18
İlhan ile kendi aramızda konuştuğumuzda onada söyledim. Şeriati getireceksin Kısas'a kısas yapacaksın.

Dinizmizde kısasa kısas yoktur..

Kısasa kısas Hammurabi Kanunları'nda vardır...

macka61
28.05.2009, 13:20
başlığa kilit lütfen insan fena oluyor

Emirhan Ömeroğlu
28.05.2009, 15:18
Dinizmizde kısasa kısas yoktur..

Kısasa kısas Hammurabi Kanunları'nda vardır...

Cinayette ödeşmek. Bir suç işleyenin aynı cinsten bir ceza ile cezalandırılması. Öldürme veya yaralamada, suçluya aynı şeyin yapılması. Kasten adam öldürene veya yaralayana İslâm hukukunun uyguladığı ceza.

Hz. Peygamber şöyle buyurmuştur: "Kim kasten öldürürse, bunun hükmü kısastır" (Ebû Davud, Diyat, 5)

Diğer yandan kısasın uygulanabilmesi için öldürülenin velisinin belirli olması ve vârislerin kısas talebinde bulunması da şarttır (Bilmen, a.g.e., III, 68 vd ).

http://www.sevde.de/islam_Ans/K/K2/kisas.htm

Gökçebey
28.05.2009, 15:24
Arkadaşlar, olayı dini bir boyuta çekmek konunun kapatılmasına yol açar. Bu üzerinde düşünülmesi ve konuşulması gereken bir cinayet. Parasının gücüyle akla hayale sığmayacak sapıklıklar yapan çok insan görüyoruz. İstanbul Emniyet Müdürünün "kızına sahip çıksaydı" şeklindeki açıklaması da başlı başına bir sorun. Haklılık payı vardır, aileler çocuklarının ne haltlar karıştırdıklarını bilemiyor. E müdürüm, sen de camiana sahip çık, bu kadar gündemde olan bir katil, kaç gün oldu hala elini kolunu sallaya sallaya geziyor sokaklarda.

Emirhan Ömeroğlu
28.05.2009, 16:10
Kırmızı bültenle aranıyor 150den fazla ülkede.

LazAnisT
28.05.2009, 16:15
Neden yakalanmadığıyla alakalı yorum yapmadan önce Garipoğlu ailesinin geçmişi hakkında küçük bir araştırma yapmak yeterli ama çemberde daralıyor.

MOSKOVA'DA GÖRENLERİN SAYISI ARTIYOR

Münevver Karabulut'un katil zanlısı olarak her yerde aranan Cem Garipoğlu'nun Moskova'da görüldüğünü iddia edenlerin sayısı artıyor.

Daha önce Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği konsolosluk bölümüne geldiği ve pasaport işlemleri yapılırken, konsolosluk görevlisinin şüphelenmesi üzerine Garipoğlu'nun büyükelçilikten hızla uzaklaştığı belirtilmişti. Aynı tarihlerde Garipoğlunu Moskova'nın değişik yerlerinde gördüklerini iddia eden iki Türk iş adamı daha ortaya çıktı.

İsimlerinin açıklanmasını istemeyen kişilerden ilki, Cem olduğunu düşündüğü kişiyi Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği'nin birkaç yüz metre ilerisindeki Europeyski İş Merkezi'nde gördüğünü iddia etti. Bu tür şeylerle anılmak istemediği için isminin yazılmasını istemediğini belirten görgü tanığı, ''Bundan yaklaşık 20-25 gün kadar evvel, iş merkezinin yemek bölümünün olduğu kattaydım. Yüzü hiç yabancı gelmeyen birisini gördüm. Ama o an kim olduğunu çıkaramadım. Sonradan televizyonda gördüğümde hatırladım. Cem Garipoğlu iş merkezinde satıcı ile Rusça bilmediği için yabancı dil konuşarak anlaşmaya ve yiyecek bir şeyler almaya çalışıyordu'' dedi.

Görgü tanıklarından ikinci kişi ise, Garipoğlu'nu Leninski Prospekt üzerinde Kafe 15 denen yerde gördüğünü iddia ederek, ''Kesin o idi. 20 gün kadar oldu. Kafe 15, iş yerime yakın olduğu için arkadaşlarımla hep orada yemek yeriz. O gün gene oraya gittik. Yüzü hiç yabancı gelmeyen bir kişi gördüm. Yanında da ona benzeyen başka birisi vardı. Derken kafamda o an canlandı ve yanımdakilerine 'Baksanıza bu o, kız arkadaşını öldürüp Rusya (http://www.hurriyet.com.tr/index/rusya/)'ya kaçan kişi değil mi?' diye sordum. Yüksek sesle konuşunca sanırım sesimi duydu ve ben ona dikkatli dikkatli bakınca rahatsız olup Türk olduğu anlaşılmasın diye yanındaki ile yabancı dil konuşmaya başladı. Daha sonra ise yemeklerini bile bitirmeden çıkıp gittiler. Kafasının üzerinde bir güneş gözlüğü vardı. Saçları ve sakalı hafif uzamıştı. Gördüğüm kişinin Cem Garipoğlu olduğuna yüzde doksan eminim'' diye konuştu.

Serdær
11.06.2009, 15:16
http://www.haberturk.com/galeriler/152440/1_k.jpg

http://www.haberturk.com/galeriler/152440/2_k.jpg

http://www.haberturk.com/galeriler/152440/3_k.jpg

Serdær
11.06.2009, 15:17
http://www.haberturk.com/galeriler/152440/4_k.jpg

http://www.haberturk.com/galeriler/152440/5_k.jpg

Serdær
11.06.2009, 15:18
Cem'in cinayet planı MSN yazışmalarında!"Yarın akşam senin için müthiş planlar içindeyim. Tarihin en büyüklerinden. Duyunca ağzın açık kalacak. (...) önce sana sarılırım, sonra başlarım sıkmaya... boğana kadar..."

http://www.haberturk.com/2009/06/11/kuturesim/cemmmunuhhh.jpgMÜNEVVER Karabulut'un katil zanlısı Cem G.'nin cinayetten bir gün önce MSN'de genç kızla yazışmalarını da HABERTÜRK ele geçirdi.

MUSTAFA ŞEKEROĞLU/ AJANS HABERTURK / ÖZEL HABER

Cem G. genç kıza, "Yarın akşam senin için müthiş planlar içindeyim. Tarihin en büyüklerinden. Duyunca ağzın açık kalacak. (...) önce sana sarılırım, sonra başlarım sıkmaya... boğana kadar... tabii de boğmadan önce bırakırım" diye yazmış.

Cem G'nin evine gelmesi için ikna etmeye çalıştığı genç kızı kameraya yakalanmamak için arka kapıdan eve alacağı da kayıtlarda ortaya çıkıyor.
işte cinayetten bir gün önce Cem G. Münevver arasında geçen konuşmalar

C: Sana naparım biliyor musun?
M: Ne
C: Hayal edemeyeceğin şeyleri
M: Neymiş?
C: Sana sarılırım önce, sonra başlarım sıkmaya sonra daha çok ve daha çok, boğana kadar
M: Abartma
C: Tabii ki de boğmadan önce bırakırım, içimde bir sıcaklık hissediyorum biliyor musun?
M: öyle mi?
C: Evet öyle
M: Ne güzel
M: Cuma günü on saat tören filan çekemem, 3'te çıkacağım okuldan
C: iyi, güzel o zaman. Tüm gün beraberiz o zaman
M: Olabilir, buluşuruz
C: Ok o zaman, müthiş planlar içindeyim o zaman
M: Ne planı?
C: Tarihin en büyüklerinden
M: Abartma be
C: öyle, duyunca ağzın açık kalacak
M: Söyle bakayım, merak ettim
C: Çok büyük bunlar bebek. Şaşırtmayayım alıştırarak söylerim sana
M: Söyleee beee
C: Bizdesin o zaman yarın. Sana mum ışığı yemek hazırlarım. Panjurları filan kapatırım hep gece havası olur. Romantik böyle
M: Hem güvenlik var sizin. O görür ama
C: Arka bahçeden gireceğiz dedim sana
M: O nasıl olacak?
C: Söyleyeceğin bahane yok inan bana
M: Hem sizde napacağız ki? C: Yapacağız bir şeyler merak etme
C: Hem sözün var hem de söyleyecek bahanen de yok M: Yoooo
C: Gitar da çalarım M: Aaaaa!
C: Bugün 1 saat hoca gelecek gitar için. Bir tekrar olsun diye. Yarın sana çalacağım için
M: Hımmmm
C:.....
M: Ne alaka?
C: Gitar çalmıyorsun bahanene karşılık hazırlamıştım sadece
M: Tabii... İyi
C: Bir akustik, 2 klasik, 3 elektro gitar var evde. Hangisi nin sesini seversen onunla çala tim. (i gitar var
M: İyi

Erbay
11.06.2009, 15:29
Yaptığın o planlar öbür dünyada karşına çıksın e mi...

macka61
11.06.2009, 15:51
diyecek bir şey bulmaıyorum şu cem.g için nasıl yakalanmıyor anlamıyorumda T.C bu kadar mı güçsüz bir ülke

28TS61
11.06.2009, 16:26
ati alan üsüdari gecti coktan malesef

Mayls
11.06.2009, 16:32
Bu cinayet üzücü bir olay.
Sabah programlarının bu cinayeti kullanarak reyting yapması daha üzücü bir olay.

28TS61
11.06.2009, 16:40
Bu cinayet üzücü bir olay.
Sabah programlarının bu cinayeti kullanarak reyting yapması daha üzücü bir olay.

aslinda bütüb sabah programlarini yasaklicaksin.
cogu kisi zaten duygu sömürüsü yapiyor ekran basinda.

LazAnisT
11.06.2009, 17:57
Ah garipoğlu seni bir yakalasalar o gitarın sapını ne yapacaklar biliyosun.

lazooo28
11.06.2009, 18:39
niye almanyaya kacmamiski tesadüfen söyle önümden gecse falan..

cok üzücü bi olay Allah tekrar tekrar rahmet etsin

Sadullah KAPICIOĞLU
11.06.2009, 18:49
niye almanyaya kacmamiski tesadüfen söyle önümden gecse falan..

cok üzücü bi olay Allah tekrar tekrar rahmet etsin

işte bunun için renkdaş... Bizden fazla var orda.:):rolleyes:

Halil Atalay
11.06.2009, 20:22
acaba bu p..... kendi ailesine böyle birşey yapsalar ne yapadı acaba merak ediyorum ulan bu adamı asacaksın taksim meydanın da allah kimseye böyle acı vermesin

oflubektas
12.06.2009, 09:46
Hunharca işlenen bu cinayet mutlaka aydınlanmalı. Öldürülen kıza ve yakınlarının durumuna üzülmemek mümkün değil.

Ama şunu da gözönüne almak gerek; bu cinayet Etiler'de değil de Bağcılar veya Sultanbeyli'de işlenmiş olsa, çocukların her ikisi de fakir ailelere mensup olsa cinayete ve katilin bulunmasına bu kadar ilgi gösterilir miydi? En fazla televizyonda ve gazetelerin üçüncü sayfalarında bir günlük haber, bir de "reality show" denen saçmalıkların birinde 15 dakikalık program malzemesi olacaktı. Nitekim bundan önce "garibanların " kendi aralarındaki nice cinayete bu muamele yapıldı.

Bu durum için güzel bir atasözü de var ama şimdi yeri değil...

Adem Erdoğan
12.06.2009, 09:53
Memleket iyice kafayı yedi.Hergün cinnetten aile katliamları izliyoruz.
Tv izlemek bazı gazeteleri okumak artık mide bulandırmaya başladı.
Devlet bu konulara eğilmeli artık, gerekli yaptırımları en ağır şekilde uygulamalı, insan hakları vs vs, insan kalmadıktan sonra neyin hakkı.

Dursun Kaplan
12.06.2009, 09:56
Şu kadar söylüyorum İran'da böyle bir olay olmaz,olamaz !.

İran'la kendimizi bir tutmuyorum ama bazı yönlerde çok eksiğiz.

Serdær
12.06.2009, 10:28
Sanki ölüm Münevver'i çağırmış!Cem G'nin Münevver ile yaptığı MSN konuşmalarındaki şok detaylar!

http://www.haberturk.com/2009/06/12/kuturesim/cemmsnnn.jpgMünevver Karabulut i katil zanlısı Cem G. arasındaki MSN azışmalarındaki bazı ayrıntılar "aşkın gözü kördür" sözünün doğruluğunu bir kez daha pekiştiriyor, mesajların satır araları şiddet, cinayet, kıskançlık kelimeleriyle dolu. Cem G. izlediği bir filmden bahsederek hapse girmekten söz ediyor. Genç kızın "Kimi öldüreceksin? Hırsızlık mı dolandırıcılık mı, yapacaksın" sorusuna, Cem G. "Milleti votkayla zehirlemekten gireceğim" diyor. Münevver, bu yazışmaları sırasında Cem G.'yi "seri katil'e benzetiyor

Mustafa ŞEKEROGLU / AHT / ÖZEL HABER

MÜNEVVER Karabulut ile katil zanlısı Cem G. arasındaki MSN yazışmalarını HABERTÜRK ele geçirdi. Bu yazışmalardan Münevver Karabulut'un Cem G.'ye kaba davranışlarına, alkol gibi kötü alışkanlıklarına rağmen aşık olduğu ve onu bunlardan vazgeçirmeye çalıştığı görülüyor. Cem G.'nin şiddet içeren, öldürmekten, cezalandırmaktan bahseden ifadeleri "aşktan gözü kör olan" Münevver için bir anlam ifade etmiyor. Hatta bir yazışmalarında Cem G.'yi "seri katiT'e benzetmesine rağmen Münevver bu ilişkiden vazgeçmeyi aklına getirmiyor.

ALKOLÜ BIRAK
M: Döverim seni, ben de alkolü bırak diyorum ama nerdee. En azından çok az iç diyorum, yok. Seni daha çok düşünüyorum
C: Evet biliyorum
M: Odunsun hee... sus pus
C: Sensin asansörcü... odun
M: Döverim seni, yaa! Dinle (bir şarkı gönderiyor)
C:Nebu?
M: Şarkı, odun
C: 'Son öpücük' şarkının adı
M: Evet klibi film gibi çekmişler, kız arkadaşını yolluyor sevgilisine aldatacak mı diye
C: Kim?
M: Küpteki kız, sevgilisi de aldatıyor C: Şu an film izliyorum, babamla M: Adı ne filmin?
C: Bayrampaşa M: Konusu ne?
C: Haksız yere hapse giren bir adamın kendini savunamaması, boşu boşuna yattığı onca yıl
M: Adından belli Bayrampaşa, kötü cidden. Haksız yere hapis yatan kaç insan var öyle

KİMİ ÖLDÜRMEMİ İSTERSİN?
C: öyle vallahi Münevverim
M: Hapse girmek de iyidir herhalde
C: Hımm, sen bir gir bak, iyiyse haber ver biz de gireriz
M: Kimi öldürmemi istiyorsun aşkım, söyle vurayım
C: He he... Haksız yere girmeni istiyorum... he he
M: Sen de gel o zaman.
C: Sen bak önce beğenirsen ben de gelirim, aynı koğuşta film izleriz
M: Öyle bir şey yok ki. Yoksa girelim yat kalk, iç uyu, başka bir şey yapmıyorsun. Ben erkeklerin bir hafta da olsa girmesi taraftarıyım.
C: Hımm. Feminist sevgilim
C: (gülümsüyor)
M: Üç dört gün yeter. Keşke öyle bir şey olsa da girse erkekler
C: Ben de bir erkeğim, ben de mi gireyim yani?
M: Gir, akıllanırsın azıcık
C:Ok
İyi tamam Münevver. Mutlu olacaksan girerim bir hafta
M: Hee. Tabii alıyorlardı seni de C: Alırlar tabii

VOTKAYLA ZEHİRLEYECEĞİM
M: Kimi öldüreceksin? Hırsızlık mı yapacaksın, dolandırıcılık mı, banka mı soyacaksın?
C: Milleti zehirlemekten gireceğim
M: Votkadan
C: Evet
M: Beni zehirleyemezsin o zaman. He he
he
C: Seni niye zehirlemek isteyeyim ben, kız düşmanı mıyım ben? Kesin bir erkek zehirlerim ben
M: Mustafa'yı mı Asım'ı mı?
C: He he. Ne alakası var onlarla. Yunus olabilir ama
M: Gereksiz insan
C: Hepsi gereksiz de
M: Sen çok gereklisin değil mi?
C: Tabii ki de
M: Ukala

CEM'E'SERİ KATİL'DİYOR
C: Sen gerekli misin peki? M: Yoo gereksizim ben de öyle ya. Kız işte takılıyoruz C: He he M: Seri katil C: Sen, değil mi?
M: Hee. Tövbe tövbe Allah korusun. Şakası bile hoş değil aslında C: He he ... Seri katilim benim
M: Arayacak mısın beni
C: Hayır, sadece sıradan bir kızsın.

DAHA NE İSTEYEYİM
C: Beni mutlu ediyorsun Münevver, bunu bil...
M: Naptın şimdi
C: Birçok insanın edemediği kadar hem de... Düşünceli bir kızsın daha ne olsun? Beni düşünüyorsun, daha ne isteyeyim ki ben? Bunu yapman yetiyor benim için."

"GÜVEN BANA"
M: Mustafa 3 ay vermişti bana (ilişkinin süresi anlamında)
C: Aferin ona ya. Bırak hepsini, konuşma hiçbiriyle
M: Diyordu ki, Cem yurtdışına giderse 6 ay olabilir, 'hani görmeyeceksin ya onu, uzun sürer belki.'
C: Bırak konuşma, güven bana. 1-2 arkadaşını kaybetsin nolur di mi?

"KÖPEĞE KÖPEK GİBİ DAVRAN"
C: Seni hak etmeyen insanlarla görüşme. Sen çok iyi ve kıymetlisin. Köpeğe köpek gibi davranmayı öğren.
(...)
C: Bırak da birbirimizi daha iyi tanıyalım. Birbirimizi yeterince tanıyoruz da, ben seni tanıdıkça sana daha çok bağlanıyorum. Sen bir meleksin, bembeyaz bir melek

Serdær
12.06.2009, 12:12
İşte o kanlı testere,

Cem G.'nin Münevver'in kafasını kesmek için kullandığı testerenin fotoğrafını ele geçirdi.

http://www.haberturk.com/2009/06/12/kuturesim/tesstedmsdmsd.jpgCem G.'nin Bahçeşehir'deki evinde öldürdüğü Münevver Kara-bulut'un başını kesmekte kullandığı kanlı testerenin fotoğrafını HABERTÜRK ele geçirdi. Etiketi bile üzerinde olan testere, Cem G. tarafından evinin yakınındaki bir nalburdan satın alınmıştı. Nalbur testereyi sattığı Cem G.'yi görüntülerden teşhis etmişti

Gönül KARAKUŞ / AHT/ ÖZEL HABER
BAHÇEŞEHlR'de 3 Mart tarihinde öldürülen ve testereyle başı gövdesinden ayrıldıktan sonra Etiler'de çöp konteynerine atılan Münevver Karabulut cinayetindeki güvenlik kamerası kayıtlarına ulaşan HABERTÜRK, bu kez cinayette kullanılan kanlı testerenin fotoğrafını ele geçirdi.
Olayın dehşetini gözler önüne seren testere katil zanlısı Cem G. tarafından evinin yakınındaki nalburdan satın alındı. 16 TL'lik testere için 50 TL bırakan Cem G. paranın üstünü bile almadan evine döndü. Cem G'nin nalburun bulunduğu iş merkezine girişi güvenlik kameralarına da yansıdı.
Münevver'in Etiler'de bavul ve gitar çantası içinde çöp konteynerine atılan cesedinin bulunmasından kısa süre sonra failin Cem G. olduğu anlaşıldı ve polis hemen Bahçeşehir'deki evlerine baskın yaptı.

EVDE KAN KOKUSU VARDI
Bu baskına katılan polislerden biri o anı Habertürk'e şöyle anlatıyordu: "Evde anne ve Cem'in iki kız kardeşi vardı. Evin içinde tuhaf bir koku vardı. Sanki kan kokuyordu. Cem ve babası evde yoktu. Evin içi çok acele temizlenmiş, toparlanmış gibiydi. Aramada gözle görülür, silinmiş kan izleri gördük. Savcılığın talimatı ile kan izlerini ve delilleri aramaya başladık. Cem'in yatağının altında testereyi bulduk. Testerede saçlar ve kan damlası vardı. Merdivenden aşağı doğru kanlı ayak izleri vardı ve Cem'in kanlı elbiseleri bulundu. Eşofmanlar dahil. Üst kattan başlayıp aşağıya kadar kan izleri toplandı."

DOLABINDA EKMEK BIÇAĞI
G. ailesinin oturduğu villada iki yıldır hizmetçi olarak haftanın 3 günü çalışan Ş.K. savcılığa verdiği ifadede olayın meydana geldiği gün izinli olduğunu belirterek şöyle demişti: "Bir gün Cem'in kaldığı odayı temizlerken elbise dolabının içinde elbiselerinin arasına konmuş büyük bir tırtıklı ekmek bıçağı buldum. Bunu annesini söyledim, 'ben bu konuyu hallederim' dedi."

Muhammet
12.06.2009, 12:15
Bu hayvanlardan çok var dünyada.

Erbay
12.06.2009, 12:16
ıstanbul emnıyet muduru celalettın cerrah ın bır lafı vardı: onlarda kızına sahıp cıksaydı.....bence dogru solemıs

Nerden bilsinler böyle olacağını... Suçlu onlar mı yani

Dursun Kaplan
12.06.2009, 12:23
İyi bir halt etmiş gibi birde o testerenin fotosunu çekip haber yapıyolar. :mad:

isimsiz_61
12.06.2009, 12:23
insan nasıl bu kadar cani olabiliyor hiç anlamıyorum tv izlediğim her zaman tüylerim diken diken oluyor :s :S :S

ugurTS1989
12.06.2009, 12:24
Nerden bilsinler böyle olacağını... Suçlu onlar mı yani
kımse bole olacagını tahmın edemezdı ama bence bası bos bırakmıslar kızlarını

Hayriye Ayan
12.06.2009, 15:26
adamın ruh hastası olduğu ortada
bulunsa heralde ilk olarak bakırköye yatırılır

Erkan
12.06.2009, 16:21
kımse bole olacagını tahmın edemezdı ama bence bası bos bırakmıslar kızlarını

Tamam ailede suc olabilir ama kimse boyle bir sonucu aklinin ucundan bile getiremez.. Ve aile nekadar korusa korusun, kiz'in gitme niyeti varsa zaten gider, oyle aileden kizli isler ceviren okadar kiz varki..

Dursun Kaplan
12.06.2009, 17:25
MSN konuşmalarını okudum.En ufak bir sevgi kırıntısına rastlayamadım.
Kız arkadaşı ile konuşmaz tarzı,keza kızınki de çok garip.

Ağabey lisedeyken çevremde ki arkadaş diye tabir edilen kızların çoğunluğu böyleydi. Zamani kızları demek istemiyorum. Öyle bir genellemede yapmıyorum ama gerçekten dürüst bir insan bulmak çok zor.

Cem Balcı
12.06.2009, 19:15
http://www.haberler.com/video-haber/video.asp?id=1693053

Onur Civelek61
12.06.2009, 19:28
Memleket ne halde ya

^^MeRWee^^
12.06.2009, 19:29
Yazık be yazıkk

alan
12.06.2009, 19:32
doğru veya yanlış onun görevi dedikoducu karılar gibi yorum yapmak değil, katilleri yakalamak. adam 3 aydır elini kolunu sallayarak tüm emniyetle bişe geçiyor.

Trabzon'dan gözüküyor mu ne geçtiği ? Arkadaş ne kadar çok şey biliyoruz ülke olarak şehir olarak şaşırıyorum.

Basın şu işin üzerinden kaymak yiyor,sabah programları anasını ağlatmış paranın. Sizin kafa yorduğunuz şeylere bakın.

Bu cinayet boru değil,elbette suçu işleyen şerefsiz kaçacak,polisin görevide yakalamak doğru ama 100 gün olmuş ve şüphelinin imkanları çok çok iyi kaçabilmek için.

Garip Ahmet'in Mehmet'in çocuğunuda kesiyorlar yakalanmıyor uzun zaman ama kimseden gık çıktığı yok.

ugurTS1989
13.06.2009, 11:33
İstanbul Emniyet Müdürü Cerrah, Osmaniye Valiliği'ne atandığını İspanya'da öğrendi.tamam adam kurtuldu sımdı rahatca katılı bulurlar

Kadir
13.06.2009, 11:37
İstanbul Emniyet Müdürü Cerrah, Osmaniye Valiliği'ne atandığını İspanya'da öğrendi.tamam adam kurtuldu sımdı rahatca katılı bulurlar

Allah Osmaniye halkına yardım etsin :D

Fatih Kuloğlu
13.06.2009, 12:11
Yapanın Allah binbir türlü belasını versin ailesininde başı sağolsun ama anlamadığım bu cinayetin üstüne neden bukadar çok gittikleri yani memlekette günde yüzlerce kişi hayatını kaybediyo medya neden bukadar üstüne gitti anlamadım açıkcası

Emirhan Ömeroğlu
13.06.2009, 12:16
Medya neden üstüne gitti Türkiyenin en zengin 5. ailesiymiş Garipoğlu ailesi bundan olabilir.
Aslında bu zamanlarda çok var cinayet haberleri ama diğerleri için neden bu kadar haber olmadı diceksiniz. Neden olsun ki onlar garip kesim.

Bu sıralar çocuk öldürmeler moda. 10 gün için belkide 10 tane çocuk cinayeti haberi vardı çok üzücü gerçekten nereye gidiyoruz biz dedirtiyor.

Fatih Kuloğlu
13.06.2009, 12:18
Medya neden üstüne gitti Türkiyenin en zengin 5. ailesiymiş Garipoğlu ailesi bundan olabilir.
Aslında bu zamanlarda çok var cinayet haberleri ama diğerleri için neden bu kadar haber olmadı diceksiniz. Neden olsun ki onlar garip kesim.

Bu sıralar çocuk öldürmeler moda. 10 gün için belkide 10 tane çocuk cinayeti haberi vardı çok üzücü gerçekten nereye gidiyoruz biz dedirtiyor.

Aynen katılıyorum bilgilendirme içinde tşk.ler

irfan61
13.06.2009, 12:43
Zaten cinayeti işleyen c.garipoğlu 7 dil biliyormuş.:confused: Bence yakalanması oldukça zor inşallah en kısa zamanda yakalanırda Ailesi biraz olsun rahat eder.

Adem Erdoğan
13.06.2009, 14:42
O çocuğun(un) videolarını izledikçe sinirlerim yerinden fırlıyor.

81 parçaya bölüp 81 ilin girişine asmak lazım ibret olsun diye o çocuğu(nu).

Emirhan Ömeroğlu
13.06.2009, 19:02
daha bugün kü haberlerde bir dünya cinayet yaralama haberleri vardı.. ülkemizde hiç bir şey iyi gitmiyor herkes sapıtmış durumda. kıyamet alametlerimidir nedir. Allah sonumuzu hayr etsin.

Hayriye Ayan
13.06.2009, 19:48
daha bugün kü haberlerde bir dünya cinayet yaralama haberleri vardı.. ülkemizde hiç bir şey iyi gitmiyor herkes sapıtmış durumda. kıyamet alametlerimidir nedir. Allah sonumuzu hayr etsin.
az öncede haberlerde izledm
erkek arkadaşıyla gezdiği için kızı bilmem kaçıncı kattan aşağı atmışlar
yetmemiş gibi ambulansta beş kere daha bıçaklamışlar
başımıza taş yağmasa bari:mad::mad::mad::mad:

EMiRHAN61
13.06.2009, 23:22
bu cinayet üzerine ısrarla gidilmesi ve aydınlatılması gereken bi cinayet. önemi ise türk gençliğinin geldiği acı noktayı tüm ülkeye gösterebilmek. yanlızca bunla da bitmemeli , gençliği ıslah edebilmek için gerekirse diktatörce kararlar alınıp ahlaki ve manevi değerlerine bağlı bi gençliği geri getirebilmek için çalışılmalı. çünkü bu sadece bi cinayet değil . bu cinayette kalkan cenaze sadece münevver karabulutun değil türk ahlağının türk kültürünün de cenazesiydi.

Adem Erdoğan
14.06.2009, 00:13
bu cinayette kalkan cenaze sadece münevver karabulutun değil türk ahlağının türk kültürünün de cenazesiydi.

Bu cümle ayakta alkışlanacak bir cümle.:alkış:

Serdær
31.08.2009, 21:43
Münevver'in babasından şaşırtan istekCem G.'nin ailesinden 'helalleşmek' için kaç para istedi?

http://www.haberturk.com/2009/08/31/resim/babadansokkss.jpg

Etiler'de başı kesilerek öldürülmüş halde bulunan Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut, katil zanlısı Cem G.'nin ailesinden 3 milyon euro istediğini açıkladı.

Karabulut, Garipoğlu ailesinin bir gazeteciyi aracı yaparak kendisiyle helalleşmek istediklerini bildirdiklerini söyledi.

Süreyya Karabulut, "Garipoğlu ailesi 1 hafta önce bizimle helalleşmek bir gazeteci vasıtasıyla haber gönderdi. Ben de aracılık yapan gazeteciyi 3 şart öne sürdüm. Bunlardan ilki Cem'i adalete teslim etmeleriydi. İkinci isteğim 3 milyon euro idi. Üçüncü isteğim ise Münevver adına okul ya da hastane yaptırmalarıydı. Bana gelip helallik istiyorlarsa, önce bu 3 şartı yerine getirsinler. (Ondan sonra Garipoğlu ailesinin başsağlığını kabul edebilirim) diye haber yolladım" diye konuştu.

KENDİM İÇİN İSTEMEDİM
"Bu 3 milyon euroyu da kendim için istemedim, yanlış anlaşılmasın" diyen Karabulut, "Bu parayla kızım adına vakıf kurmayı ya da hayır yapmayı düşündüm. Aileden henüz cevap gelmedi. Ama konuşmalarımı kamereya çektiklerini de öğrendim. Ben bugüne dek hiçbir şeyimi basından gizlemedim. Benim canım yanmış. Ben kızımın adını yaşatmak istiyorum. Kan parası değil bu helalleşme" ifadelerini kullandı.

Haberturk

Misina
31.08.2009, 22:08
Yeter Artık! Aylardır gündemde bu olay var.Medyaya iyi malzeme çıktı.

Her gün güneydoğudan bayraklara sarılı gencecik insanlar geliyor bu kadar gündemde kalmıyor.

Fatih
31.08.2009, 22:09
Bu işin paraya döneceği belliydi.

Vakıf kurmak için 3 Milyon Euro he!

izzet
31.08.2009, 22:16
Allah bin belasini versin, bu kadar vahseti nasil yapabilirler bir insana...

Bunu yapan insansa, biz neyiz merak ediyorum...

Herkesin bu isten cikarmasi gereken dersler var, kimin kiminle muhatap oldugundan, kime güvenecegine kadar...hele genc kizlarimiz biraz daha dikkatli ve süpheci olmasi lazim artik, dünyanin civisi cikmis resmen...

Yasin N.
31.08.2009, 22:56
bi burada konuşulmamıştı bu konu yeter artık diyorum bu cinayete her yerde bu her gazetede bu ne kadar popüler oldu, ne kadar ranta dönüştü artık. Ülkemizde onlarca faili meçhul olay varki, ben jandarmayken binlerce dosya arşivde faili meçhul olarak duruyordu buda onlardan biri olacak nitelikte yada çözülebilecek de diyebiliriz ama bu kadar gündem yapıpta bundan rant elde etmeye çalışanları ve hedefini buraya kadar götürenleri anlamak mümkün değil. Boşverin arkadaşlar dünyalık yaşamaya gerek yok olan oldu biten bitti artık konuşulması gereken neden böyle oldu acaba o kızı o saatlerde o kadar rahat bir şekilde yaşantıya alıştıran ailesi sorguya çekmek ve Anne Baba otoritesini sorgulamak lazım.

Tanju
31.08.2009, 23:02
caba o kızı o saatlerde o kadar rahat bir şekilde yaşantıya alıştıran ailesi sorguya çekmek ve Anne Baba otoritesini sorgulamak lazım.
Abi bu ölen kız annesiz babasız kimsesiz biri de olabilirdi, bilmem anlatabildim mi?...

Yasin N.
31.08.2009, 23:04
Arkadaşım bu ölen kız annesiz babasız kimsesiz biri de olabilirdi, bilmem anlatabildim mi?...

ama gel görki analı babalı, zaten anasız babasız olsaydı emin olki bu kadar dallanıp budaklanmazdı. nede olsa reyting yapmazdı, çünki birileri bağırıp çağırmazdı yada farklı şeyler peşine koşmazdı.

Tanju
31.08.2009, 23:10
ama gel görki analı babalı, zaten anasız babasız olsaydı emin olki bu kadar dallanıp budaklanmazdı. nede olsa reyting yapmazdı, çünki birileri bağırıp çağırmazdı yada farklı şeyler peşine koşmazdı.
Doğru söylüyorsun abi, o zaman ekrana çıkarıp reiting yaptıracakları kimseleri olmaycaktı. Ama bu olayda Anne, Baba'yı sorgulamak diye birşey söz konusu olamaz. Başbakan'ın bile böyle dediğine inanamıyorum. Ben de hergün gazetelerde görmekten usandım ama ortada bir suçlu var yakalamak devletin görevi, anne babayı suçlamak değil...

Yasin N.
31.08.2009, 23:17
Doğru söylüyorsun abi, o zaman ekrana çıkarıp reiting yaptıracakları kimseleri olmaycaktı. Ama bu olayda Anne, Baba'yı sorgulamak diye birşey söz konusu olamaz. Başbakan'ın bile böyle dediğine inanamıyorum. Ben de hergün gazetelerde görmekten usandım ama ortada bir suçlu var yakalamak devletin görevi, anne babayı suçlamak değil...

Sevgili kardeşim hepimizin ailesi annesi babası kardeşi var, yada vardı, ben anne babasını sorgulamak niyetinde değilim sadece verilen aile terbiyesi, saygı, ve arkadaşlık bilincini sorguluyorum. Her ne olursa olsun çoçuk dediğim aileden aldığı eğitim, terbiye ve ahlakla geleceğini belirler. İşin diğer tarafı vade bitince tabiki hepimiz öleceğiz ama sebebimiz katledilerek ölüm olmaması içinde dikkat etmeliyiz hemde herşeye dikkat etmeliyiz. Yaşadığımız şehire, arkadaş çevremize, ailemize yakışmayan şeylerden uzak durark kendimizi en iyi şekilde korumalıyız. Ben ne kadar konuştum bu konu hakkında yaa :) neyse Allah ölenlere rahmet ihsan etsin. Umarım katil yada katillerde bir an önce bulunur.

Tanju
31.08.2009, 23:24
Amin inşallah, abi zengin çocuğu olunca karşıda ödün vermişler kendilerinden işte.
Neyse bizim takım transfer yapmıyorki sevinelim yazalım altına yorumlar :)....

EMiRHAN61
01.09.2009, 02:52
Abi bu ölen kız annesiz babasız kimsesiz biri de olabilirdi, bilmem anlatabildim mi?...

ana babası "varda yok" türden bi yaşam daha kötü bence.bugün annesi tvdeydi. böyle bi insanın kızı nasıl bu tip bi yaşam sürer. sorumsuzluk son haddine dayanmış ülkede. okula sokağa çıkıp gezen kızımızın oğlumuzun , gerçekten bildiğimiz şekilde vakit geçirip geçirmediğinden hangimiz emin olabiliyoruz bu çağda.

tv ve internet ile gazetelerle müzik ile , gençlerin beyinlerini bizle hiç ilgisi olmayan bi yaşam tarzıyla doldurulmuş olması ülkenin en büyük tehdidi bence.

EMiRHAN61
01.09.2009, 02:53
Sevgili kardeşim hepimizin ailesi annesi babası kardeşi var, yada vardı, ben anne babasını sorgulamak niyetinde değilim sadece verilen aile terbiyesi, saygı, ve arkadaşlık bilincini sorguluyorum. Her ne olursa olsun çoçuk dediğim aileden aldığı eğitim, terbiye ve ahlakla geleceğini belirler. İşin diğer tarafı vade bitince tabiki hepimiz öleceğiz ama sebebimiz katledilerek ölüm olmaması içinde dikkat etmeliyiz hemde herşeye dikkat etmeliyiz. Yaşadığımız şehire, arkadaş çevremize, ailemize yakışmayan şeylerden uzak durark kendimizi en iyi şekilde korumalıyız. Ben ne kadar konuştum bu konu hakkında yaa :) neyse Allah ölenlere rahmet ihsan etsin. Umarım katil yada katillerde bir an önce bulunur.

tam benimde vurgulamak istediğim husus buydu. yüreğinize sağlık.

28TS61
01.09.2009, 03:22
tv de zap yaparken biraz izleyim dedim. insani resmen baydirdilar. reyting yapmak icin, populizm olmak icin herseyi yapiyorlar.
yok 3 eylülde sürprizim var yok su var. acik acik söyle ne yapacaksan.
bide münevverin babasinin bu beraberlikten haberim yok demesine asla inanmiyorum.
bu isin icinde baska birsey var.
ha bide garipoglu sirketlerinde insan öldürülmüs falan filan dedi münevverin babasi.
nerden biliyorsun diye soruluncada kulaklarima öyle geldi sagdan soldan duydum deyip duruyor.
madem duydun gitseydin polise ihbar etseydin durumu

AKSOY_61
01.09.2009, 03:32
Ne cinayetmiş arkadaş.
Bunun üzerine o kadar gidildi ki gören de türkiyeyi inanılmaz sakin, insanların refah içinde yaşadığı bi ülke sanır.

ulan millet dışarda saat başı birbirini kesiyo be

O toparlak yüzü görmekten bıktık artık.Haberi gören kanal değiştiriyo.

m@rdi
01.09.2009, 10:48
"...
Bu vesile ile bir konuya açıklık getirmek de yarar var. Süreyya Karabulut’un helallik olarak istediği 3 milyon Euro meselesi vesilesi ile bugüne kadar kimseyle paylaşmadığımız bir konuya paylaşmak isterim.
Süreyya Karabulut çekinmeden para lafını ağzına aldığına göre bizim de artık bu konuları konuşmamızda sakınca yok anlaşılan.

Karabulut cinayetini ilk günden beri yakından takip ediyoruz. Hatta Süreyya Karabulut’u bir kaç kez programımıza konuk da ettik. Yani dava dosyasına da çok hakimiz. Bizce cinayet konusunda herhangi bir tereddüt yok. O yüzden spekülasyon haberleri ile çok fazla ilgilenmiyoruz. Ama Münevver’in hikayesi yani cinayete kadar olan süreç çok daha önemli ve ilginç. Zengin çocuk, fakir kız filmlerini aratmayacak ve binlerce genç çocuğu yakından ilgilendirecek sosyal bir durum mevcut.

Perihan Mağden’in daha bu olay olmadan yazdığı “iki genç kızın romanı” kıvamında farklı bir bakış açısı ile yazdığı romana benzeyen Münevver’in özlemleri, hayata bakışı ile ilgili bir kitabın yazılabileceğini düşündük. Hatta filminin de ilginç olabileceği fikri geldi.

Konuyu ailesinin konuk olduğu bir program öncesi Karabulut ailesi ile paylaştık.
Babasının ilk tepkilerniden biri ‘bu kitaptan elde edilecek parayı nasıl paylaşacağız?’ oldu. Donduk kaldık. Annesi ise ‘böyle bir iş olacaksa gelirinin Münevver adını yaşatacak bir projede değerlendirilmesi gerek’ şeklindeydi.

Evet sonuçta ortada ticari bir iş var değil mi? Bu konuları da konuşmak lazım elbette!!! Yine de kendileri ile ilk görüşmede böyle bir para konusu konuşmaktan rahatsız olduk. Şaşırdık. Bizim aklımız fikrimiz kitabı nasıl yapabileceğimizdi.Gelir kısmının ne olacağını düşünmemiştik. Daha ilk toplantıda bunu konuşmaktan rahatsız olmuştuk. Hatta ben kendilerine ‘bu konuyula siz değil avukatlarınız ilgilensin...” tavsiyesinde bulundum.

Program bitti, dağıldık.
Eve gittim uyuyamadım.
Sabaha kadar düşündüm. Ertesi sabah baktım bizim yapımcımız Cihan Yavuz’un da suratı bir karış.

‘Biz bu işe hiç bulaşmayalım’ dedim. Cihan, Süreyya Karabulut’u aradı, buluşup ‘Biz bunu ticari bir iş olarak görmüyoruz ve hiç girmeme kararı aldık” dedi. Süreyya Bey aynı konuşmada 'bu kitap yazılırsa büyük paralar kazanılacağını ve nereye kanalize edileceğini” merak ediyordu. Cihan ‘ortada bir cinayet varken bu kadar çok paranın konuşulduğu bir ortamda bulunmak istemediğimizi” söyledi ve kendisine ‘teşekkür’ etti.

Bir kaç ay sonra Süreyya Karabulut’un kardeşi cep telefonumdan beni arayıp ‘Kitap meselesi ile hala ilgileniyor musunuz?’ diye sordu.

‘İlgilenmiyoruz.’ deyip telefonu kapattım.

Aramızda o günlerde bu konuyu gündeme getirip getirmemeyi de konuştuk. Münevver cinayeti böylesine önümüzde durup dururken konuyu gündeme getirmemeye karar verdik.

Bugün gazetelerde Süreyya Karabulut’un 3 milyon Euro helallik istediğini duyunca haber toplantımızda bu konu bir kez daha gündemimize geldi.

Konuyu farklı açılardan ele almaya karar verdik.

Baktım Seda Sayan meseleyi direk babaya soruyor. Bir tuhaf pazarlıklar ekranlarda yayınlanıyor.
..."

Cüneyt Özdemir'in bugün ki köşesinden bir alıntı.
http://www.gazeteciler.com/tek-rakibim-seda-sayan-writer202.html

Acıların en büyüğünü yaşamış bir annenin, bir babanın bu tür konular konuştuğuna inanamıyorum. Niyetleri ne olursa olsun çok (çooook) erken.( Vakıfmış,yardım derneğiymiş vs.). Daha gencecik bir beden toprağa karışmadan bu tür şeylerin konuşulması yaşanılan vahşet kadar vahim, acı.
Anne, baba sağlıklı düşünemiyor . Birileri artık bu saçmalığa dur demeli, yaptıklarının doğru olmadığını anlatmalı onlara.

LazAnisT
01.09.2009, 10:53
Garipoğlu ailesinin planı harfiyen işlemeye devam ediyor.

Adem Erdoğan
01.09.2009, 10:59
babası ne bilecek kızı nerdedir, banulara ders çalışmaya gitmiştir muhakkak!

devlet istese o çocuğu bulur, 8 ay oldu nasıl besleniyor, nerde yatıp kalkıyor, ailesi bir şekilde ona ulaşıyordur..

TheCrow
01.09.2009, 11:00
Ne cinayetmiş arkadaş.
Bunun üzerine o kadar gidildi ki gören de türkiyeyi inanılmaz sakin, insanların refah içinde yaşadığı bi ülke sanır.

Türkiye'de her gün birinin kafası testere ile kesilip çöp bidonuna atılmıyor. Henüz o kadar vahşileşmedik. Tabi ki olay aydınlatılıncaya kadar üzerine gidilecek. Medyada bu kadar fazla yer bulması doğru mudur? Rant sağlamak için olayı kurcalayan bir kesimi dikkate almazsak doğrudur.

Hayriye Ayan
01.09.2009, 12:03
en büyük suçlu kızın babası
hala daha utanmadan sabah programlarına çıkıp konuşuyor
resmen kızının ölümünden faydalanıyor
televizyona çıkmadığı gün yok
bişe biliyorsan git emniyete anlat
sanki seda sayan ona katili bulacak

28TS61
01.09.2009, 12:12
münevverin babasinin basi baya bi derde girecek gibi.
kizi ölmüs para istiyor.
sana dünyalari verseler kizin geri gelecekmi

Hayriye Ayan
01.09.2009, 12:16
Baba Karabulut hakkında şok bir iddia daha!

http://haber.gazetevatan.com/newpics/news/310820091703264603124_2.jpgCinayetin kitabını yazmak isteyen Cüneyt Özdemir'den ne istedi?

"Cüneyt Özdemir cinayetin kitabını yazmaya niyetlendi, aileye gidince babanın ilk sorusu 'Bizim payımız ne olacak?' oldu.."

Süreyya Karabulut'un, kızı Münevver'i vahşice öldürdüğü iddia edilen katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun ailesinden 3 milyon Euro helallik istediği iddiası ortalığı karıştırdı.

Fatih Kuloğlu
01.09.2009, 13:12
Ne cinayetmiş arkadaş.

Aynen öyle aynen

real_rock
01.09.2009, 14:39
Münevverin ailesi haklıyken haksız duruma düştü. İlk önce para istedi, şimdi de Cüneyt Özdemir'den yazılacak kitap için pay istediğini öğrendik. Babası zaten mantıklı konuşmuyordu tvlerde. Şurası açık bu çocuk devletteki birileri tarafından yurt dışına kaçırılmış. Bu cinayet acı verici bir olay ama herkes çocuğuna sahip çıkmalı, nerede olduğundan haberdar olmalı. Kimlerle arkadaşlık ettiğini bilmeli.

AKSOY_61
01.09.2009, 14:53
Türkiye'de her gün birinin kafası testere ile kesilip çöp bidonuna atılmıyor. Henüz o kadar vahşileşmedik. Tabi ki olay aydınlatılıncaya kadar üzerine gidilecek. Medyada bu kadar fazla yer bulması doğru mudur? Rant sağlamak için olayı kurcalayan bir kesimi dikkate almazsak doğrudur.

Hocam o dediklerin istanbul için geçerli değil.
En güzel örnek olimpiyat stadının yakın yerlerini bilen bilir, sivil polisin bile hırsızı bize getirmeyin sıkın kafasına atın golün kenarına dediği bi yer.

Adamlar bıkmış istanbulun varoşunda kopmuş kafa bacak toplamaktan suçlu kovalamaktan.
Bi ara testereye özenenler bile çıkmıştı.

iskenderunlu
01.09.2009, 15:09
Bu haber tv lere çıkınca ben hemen kanal değiştiriyorum çünkü daha önemli konular var o polisimizi silahlu güçlerimizi yıpratmak bakında bu kadar zaman oldu nasılda yakalanamaz gibi gösterme çabası ver bu iş hemde ranta paraya döndü ve Doğuda askerlerimiz şehit düşerken bu konu benim için önemsizdir

ugrpnk
01.09.2009, 15:15
Olay çok kötü bi olay..
Allah kimsenin başına vermesin..
Ama annenin babanın tvlere çıkıp her gün konuşması artık sıkmaya başladı.. Gerçekliklerini kaybettiler..

Melek
01.09.2009, 15:42
Ne olursa olsun ne amaç için isterse istesin çıkıpta tv den herkesin gözü önünde para istemesi çok üzücü...

Bu olay iyice çirkin bir hal aldı.

28TS61
01.09.2009, 16:18
helallik istiyorum diyor hala. yok 6 trilyon versin hayir icin bagislicam diyor.
sen liste yap suraya suraya yatir parayi diye acikla o da yatirsin parayi.

ayrica o kadar sehit verdik medya hic bu kadar üstünde durmadi hangi teröristler öldürdü askerlerimizi diye

Özkan
01.09.2009, 18:26
Katl zanlısının MOSSAD tarafından korunduğu bile yazıldı gazetelerde. Ben de bu olayın fazla abartıldığını düşünüyorum.

EMiRHAN61
01.09.2009, 19:34
katil zanlısı aslında uzaylıymış felan diyecekler nerdeyse:):D tövbe ya nelere güler olduk. güldürcek kadar sıradanlaştırdılar bu mevzuyu

Kasım BEKTAŞ
01.09.2009, 20:53
arkadaş ne cinayetmiş bu yoksa yeryüzünde vahşice işlenen tek cinayet bumu da benim haberim yok???

Çetin
01.09.2009, 21:02
şurda yazılan bazı yorumları okuyunca insanlığımdan utandım.

Fatih BALTA
01.09.2009, 23:35
İnsanlar artık arkası yarın kuşağı gibi bu vahşeti takip etmeye başladı.Allah sonumuzu hayır etsin.

iskenderunlu
01.09.2009, 23:43
ama o olayı haberler dizi gibi yaptı bence bu konu kilitlense güzel olacak burda birbirimizi kıracağız die korkuyorum

28TS61
03.09.2009, 18:16
bu adam iyice kafayi yemis

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/12408548.asp?gid=229

Kadir
03.09.2009, 20:38
Cem Garipoğlu,

acaba görünmezlik iksiri falan mı içti?

zafer6161
03.09.2009, 22:30
bu adam iyice kafayi yemis

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/12408548.asp?gid=229

adam bence psikolojik bunalıma girmiş ve ne dediğini bilmiyor,tedavi olması gerekir

yazık valla,şimdi tv den izledim,üzüldüm :)

İskender66
03.09.2009, 23:06
Karabulutun babası da şov yapıyo resmen. Bugünkü davranışları çok tuhaftı haberlerde izledim.
Bu arada gündüzleri ATV'deki Müge Anlı'yı izleyen varmı? İzinli olduğum için izleyebiliyorum. 2 haftadır ortadan kaybolan 5 trilyonluk serveti olan bir kadını konu yapıyorlar. Olay bizim mahalede oldu. Bizim mahallenin muhtarı Salı günü canlı yayına çıktı. Bugünde bizim mahallenin emlakcısı Birsen hanım çıktı. Kadın ve erkek beraber işletiyorlar emlakçıyı. Onları çok iyi tanıyorum. 3 sene önce onlardan ev aldım şuanda oturuyorum. Benden 5 milyar havadan para aldılar. Dahada almak istediler. Onlara hakkımı helal etmiyorum. Yalan onlarda, yalan yere yemin etmek onlarda. Para için herşeyi yaparlar. Bence onlarda bu işin içinde. Aklımdan programa telefonla bağlanmak gedi ama sonra vazgeçtim. Adamlar hemen karşımızdaki binanın altında emlakçı dükkanları var. Tehlikeli kişiler. Bize dirlik vermezler diye vazgeçtim. Allahlarından bulsunlar.

Kaan
12.09.2009, 01:18
Cem Garipoğlu yakalanmış.

Gökhan KAN
12.09.2009, 01:26
Haberi varmı....

Mehmet Fırat
12.09.2009, 01:26
http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=207050&page=1

Muhammed
12.09.2009, 01:28
Hapiste öldürürler heralde.

Kaan
12.09.2009, 01:29
Flaş... Flaş... Cem yakalandı

Emniyet Müdürü Çapkın "bir hafta içinde yakalanacak" demişti. Daha 4 gün geçmeden dediğini yaptı gibi görünüyor.

http://www.internethaber.com/images/news/93961.jpg

İNTERNETHABER-ÖZEL
ANKARA BÜROSU

Münevver Karabulut'un katil zanlısı olarak 6 aydır aranan ancak bir türlü izine rastlanamayan Cem Garipoğlu'nun yakalandığına dair kulislere yansıyan iddia; doğrulandı. İstanbul emniyetinden bir yetkili İNTERNETHABER'e gece yarısı ortalığı karıştıran iddianın doğru olduğunu bildirdi.

Alınan bilgilere göre; Garipoğlu, Ermenistan'da yakalandı ve bugün akşam saatlerinde Türkiye'ye getirildi. Ancak İstanbul Emniyeti Garipoğlu'nun yakalandığını gizliyor. İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, 1 hafta içinde yakalama sözü verdikten 4 gün sonra yakalanan Cem Garipoğlu'nun ilk sorgusu bitmeden resmi bir açıklama yapmak istemedi. Yarın sabah resmi açıklamanın yapılması bekleniyor.

Bu gece saatlerinde Cem Garipoğlu'nun yakalnadığına dair kulisleri bilgiler düşmüş ancak iddia doğrulanmamıştı. İNTERNETHABER'in Cem Garipoğlu'nun yakalandığına dair iddiaları haber yapmasının ardından; resmi olmayan doğrulama geldi. Emniyet içinden gelen ve basın kuruluşlarını da harekete geçiren iddia; emniyet yetkilileri ya da İstanbul valiliğince henüz resmi olarak doğrulanmadı; ancak resmi hiç bir yalanlama da yapılmadı.

MÜDÜR 'KISTIRDIK' DEMİŞTİ

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Münevver Karabulut’un katil zanlısı Cem Garipoğlu’nun para kaynaklarının kesildiğini belirterek "Yakalanması an meselesi. Etrafındaki çember iyice daraldı. Bir hafta içinde mutlu sona ulaşacağız" diye 4 gün önce açıklama yapmıştı.

Çapkın'ın bu sözlerinin üzerinden 4 gün geçtikten sonra, biraz önce İstanbul'dan başlayan ve Başkent Ankara'ya kadar uzanan iddia ortalığı kapladı. Ve biraz önce de Garipoğlu'nun yakalandığı resmi olmayan kaynaklarca doğrulandı.

ÖZEL TİM BULDU

Yaklaşık 6 aydır aranan katil zanlısı Cem Garipoğlu’nu yakalamak için İstanbul emniyeti tarafından kurulan özel ekibin yaptığı yoğun çalışmalar sonucunda Garipoğlu'nun yakalandığı bildirildi.

Gökhan KAN
12.09.2009, 01:30
Gerçekten doğruysa helal olsun Çapkın a..

Emirhan Makul
12.09.2009, 01:30

Hayyam garipoğlunun yeğenini öldürmek o kadar kolay olmasa gerek ama herkesin bir kurşunluk canı var sonuçta içerde paşalar gibi bakılır.

izzet
12.09.2009, 01:31

Hukuga saygim var, ama dedigin olursa biraz olsun üzülmem...

Herkesin bu olaydan ders cikarmasi gerekir...Herkesin kime güvenip güvenmiyecegini iyice düsünüp tartmali. Hele genc kizlarimiz cok daha dikkatli olmali...

Gökhan KAN
12.09.2009, 01:36
Haber ajanslarına düşmemiş haber..

Mustafa Yüksek
12.09.2009, 01:38
bu olay dibine kadar soruşturulmalı...içeriği basit bir cinayetten öte...umarım ne kadar sormlu varsa hepsi cezalandırılır..

Emirhan Makul
12.09.2009, 01:59
Bence yalan haber kolay kolay yakalanmaz o kadar basit bir aile değil malesef.

Canberk
12.09.2009, 03:16
Lütfen Kaynağıda yazalım...
Kaynak İnternethaber.com arkadaşlar

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=207050&interstitial=true

Hasan ZAİMOĞLU
12.09.2009, 03:18
inşallah doğrudur da münevverin babasından kurtuluruz artık !!!

Emirhan Ömeroğlu
12.09.2009, 08:45
Kesin değil haberler.

OLCAY ÇAKIR
17.09.2009, 02:07
Yakalanmış.

28TS61
17.09.2009, 02:09
Yakalanmış.

kendisi teslim olmustur

OLCAY ÇAKIR
17.09.2009, 02:10
Avukatları ile emniyete teslim olmuş.

Teslim edildi diyor CNN TURK.

28TS61
17.09.2009, 02:12
bakalim ne cikacak bu olayin altindan. ailesinin yaninda saklaniyordu kesin.
ailesi teslim etmis. aslinda yardimcilik ve yatakciliktan dolayi aileside tutuklanmasi lazim

futbalski60
17.09.2009, 02:14
HaberTürk de yakalandığını belirtti.

28TS61
17.09.2009, 02:15
istanbul emniyeti valisi falan filanda yakalama basarisindan söz edip kendilerine pay cikartirlar yine

Gökhan KAN
17.09.2009, 02:15
CEM GARİPOĞLU YAKALANDI

Münevver Karabulut'un katil zanlısı Bahçelievler'de yakalandı

17.09.2009 02:09http://www.haberturk.com/2009/09/17/kuturesim/7 aydır aranan Münevver Karabulut'un katil zanlısı avukatları tarafından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edildi. Cem Garipoğlu'nun yurtdışından değil İstanbul Bahçelievler'den Emniyete getirildiği alınan bilgiler arasında.

28TS61
17.09.2009, 02:19
az sonra emniyet müdürünün aciklama yapmasi bekleniyor dedi ntv de

bordo-mavii
17.09.2009, 02:21
sonunda yakalandı şerefsiz herif!bir insan nasıl böyle öldürülebilir nasıl,nasıl,nasıl?ifadesini merak ediyorum gerçekten !!!

SEDAT
17.09.2009, 02:22
inşallah doğrudur da münevverin babasından kurtuluruz artık !!!hasan kardeşim belki babası biraz abarttı medyanın etkisiyle ama evladını nasıl kaybetti düşün sadece düşün

28TS61
17.09.2009, 02:24
muammer güler denen utanmaz herif devlet sözünü yerine getirdi diyor.
burda polisin veya devletin bir basarisi yoktur.
kendisi gelip teslim oldu.
kim bilir gelmese ne kadar sürecekti

Gökhan KAN
17.09.2009, 02:24
İran da olsa ne ceza alırdı ?

Cem Akyüz
17.09.2009, 02:25
vay be koskoca Türkiye Cumhuriyet'i adamı bulamadı gelip birde teslim mi oldu..Hemde Bahçelievlerde gerçekten ilginç hemde çok ilginç

SEDAT
17.09.2009, 02:26
ben korkarımki bu herif 1sene sonra çıkar...

28TS61
17.09.2009, 02:26
İran da olsa ne ceza alırdı ?

idam alirdi. bende idam cezasindan yanayim.
ama böyle kisileri direk idam etmiceksin.
her gün bir yerini kesip birakacaksin.

ab ye girmek icin idama falanda karsi olduk malesef

Fatih Kuloğlu
17.09.2009, 02:27
Oh ya sonunda yakalanmış İstanbul Bahçelievlerde kurtulduk her gün Karabulut cinayeti haberi görmekten

Özge
17.09.2009, 02:27
Bakalım şimdi neler olacak?

28TS61
17.09.2009, 02:28
vay be koskoca Türkiye Cumhuriyet'i adamı bulamadı gelip birde teslim mi oldu..Hemde Bahçelievlerde gerçekten ilginç hemde çok ilginç

evet cok ilginc gercekten. bide aciklamalari duyduysaniz dahada ilginc oluyor

ben korkarımki bu herif 1sene sonra çıkar...

banada öyle geliyor gibi. bi kac sene yatar cikartirlar. isin icinde baska bir sey var bence

Cem Akyüz
17.09.2009, 02:29
Açıklamaları duymadım ben tam olarak ne deniyor bir arkadaş özetleyebilir mi..Yakalandı mı teslim mi oldu

Özge
17.09.2009, 02:30
Ben de anlayamadım biri açıklayabilir mi?Yakalandı mı teslim mi oldu?

Gökhan KAN
17.09.2009, 02:31
Açıklamaları duymadım ben tam olarak ne deniyor bir arkadaş özetleyebilir mi..Yakalandı mı teslim mi oldu
Dinliyorum ben ama yetkililer konuşmuyor..

SEDAT
17.09.2009, 02:31
Münevver Karabulut'un katil zanlısı olarak aranan ancak 197 gündür bulunamayan Cem Garipoğlu'nun yakalandığı bildirildi. İddiaya göre; Garipoğlu ailesi; Cem Garipoğlu'nu polise teslim etti. Ancak henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın resmi bir açıklama yapacak.

ayrıntılar az sonra..

Gökhan KAN
17.09.2009, 02:32
Emniyet Müdürü konuşuyor..Teslim etmişler..

28TS61
17.09.2009, 02:32
Cem Garipoğlu yakalandı

17 Eylül 2009

Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu İstanbul'da yakalandı.

İstanbul Etiler'de öldürülerek çöp konteynırına atılan Münevver Karabulut'un katil zanlısı olarak 197 gündür aranan Cem Garipoğlu, İstanbul Bahçelievler'de, avukatları ve ailesi tarafından polise teslim edildi.

İstanbul Valisi Muammer Güler, Karabulut ailesine verdikleri sözü tuttuğunu açıkladı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/12498968.asp?gid=229

yakalanmadi teslim olmus

28TS61
17.09.2009, 02:33
aciklamalar tam bir rezalet resmen. bos bos konusuyorlar

Cem Akyüz
17.09.2009, 02:34
Vay bee gerçekten ilginç..Tam 197 gündür aradık aradık bulamadık ama adam geldi Bahçelievlerde polise teslim oldu..yok rusyada yok ermenistanda yazacağım bişeylerde neyse..adam geldi burda teslim oldu..vali Kahramanlık taslar şimdi

28TS61
17.09.2009, 02:35
Vay bee gerçekten ilginç..Tam 197 gündür aradık aradık bulamadık ama adam geldi Bahçelievlerde polise teslim oldu..yok rusyada yok ermenistanda yazacağım bişeylerde neyse..adam geldi burda teslim oldu..vali Kahramanlık taslar şimdi

tasliyorlar bile.
teslim etmek zorunda kalmislar :)

Gökhan KAN
17.09.2009, 02:37
Teslim etmek için niye bu saati beklediler..Basın ve medya dan olabilir mi ?

Özge
17.09.2009, 02:38
Biz bulamadık kendi teslim oldu demesinler diye öyle diyor kesin.

28TS61
17.09.2009, 02:40
Biz bulamadık kendi teslim oldu demesinler diye öyle diyor kesin.

evet aynen öyle ozge. basarisizliklarini kabul edemiyorlar. istifa etmeyi göze alamiyorlar. bunlarin hepsinin isi gücü yalan dolan. ortpas etmek istiyorlar basarisizliklarini

Gökhan KAN
17.09.2009, 02:41
Saklayanlar saklandığı yeri bildirmeyenlerde umarım iyi bir ceza alırlar..

SEDAT
17.09.2009, 02:41
cemin nerde olduğunu bilmiyolardi hani ailesi..

28TS61
17.09.2009, 02:42
Saklayanlar saklandığı yeri bildirmeyenlerde umarım iyi bir ceza alırlar..

insallah alirlar ve almasi gerekirde

cemin nerde olduğunu bilmiyolardi hani ailesi..

pazarlik yapmislardir. yoksa teslim etmezlerdi

futbalski60
17.09.2009, 02:42
Cem'in ailesi müthiş organize olmuş, telefonlarda Cem'in 'C' sini bile söylememişler.

Gökhan KAN
17.09.2009, 02:46
Türk polisinin başarısıdır diyor Vali...

28TS61
17.09.2009, 02:48

hangi basaridan bahsediyor acaba?
kendilerini kurtarmak icin ikide bir türk polisinin basarisi deyip duruyorlar

Gökhan KAN
17.09.2009, 02:49
Bu şimdi çocuk diye yargılanır...

Özge
17.09.2009, 02:50
Bu kadar süre bulamamaları mıdır başarı olan?

SEDAT
17.09.2009, 02:52
Bu şimdi çocuk diye yargılanır...e tabi canım cemin bi habahati yokki cem evde tamirat yaparken münevver testerenin üstüne doğru düştü kaza işte hem cem hiç bilmez öyle şeyleri daha çocuk o ama amcası biraz kulağını çekin tamam..

Gökhan KAN
17.09.2009, 02:53
Cem babasına çok üzülüyormuş ilgisi yok diye..

28TS61
17.09.2009, 02:55
süreyya karabulut: ahmetin kim oldugu aciklansin diyor?

Gökhan KAN
17.09.2009, 03:00
Baskıya dayanamadılar..

Süreyya Karabulut her gün ekranlara çıkıp konuşmasaydı haliyle halkın da bu kadar baskısı olmayacaktı ve Cem teslim olmayacaktı o zaman bence..

Uğur POLİTOĞLU
17.09.2009, 03:00
sonunda yakalandı valla içimizin yağları eridi

Ali Tunahan Güllü
17.09.2009, 03:01
Önemli olan bundan sonrası aacba neler olacak?

28TS61
17.09.2009, 03:02
isin ilginc yani bi kac gün önce yakalandi diyor süreyya karabulut

28TS61
17.09.2009, 03:09
süreyya karabulut: 3 gün önce dayisi bize haber verdi yakalandi diye (kimin dayisini demek istedi tam anliyamadim)

Hasan ZAİMOĞLU
17.09.2009, 03:13
200 gündür bi adamı bulamamışlar .. iyi başarı ise olaki böle bir diğer durumda 150 güne içinde bulmayı hedeflesinler ... başarılarına başarı eklerler ;)

Gökhan KAN
17.09.2009, 03:15
Sanarsın Bin Ladin i buldular..

28TS61
17.09.2009, 03:17
gariban vatandasin biri ekmek calsa aninda yakalarlar

Mustafa Önder
17.09.2009, 05:40
Hani bu çocuk yurt dışında idi. Hani bu çocuk ülke ülke dolaşıyordu. Hani bu çocuk elini kolunu sallayarak sigara içerekten konsolosluğa giriyordu. Hadi diyelim Türkiye ye geri döndü bu çocuk sınırdan nasıl geçti. Nasıl havaalanlarında falan yakalanmadı.

Yine diyorum bu çocuk tamamen Emniyet teşkilatın aslında ne kadar zayıf ve dış etkilere karşı savunmasız olduğunu gösterdi.

Hee Cem konusuna gelince bu çocuğa tekli hücre falan değil çiftli hücre versinler. Yanına da Prison Break'da ki T-bag'i koysunlar.

Dursun Kaplan
17.09.2009, 09:57
Adam elini kolunu sallaya sallaya 200 gün avukatıyla haberleşmiş demek ki. Vay benim güzel ülkem.

Yazıklar olsun.

Fatih Yücel
17.09.2009, 10:03
ne sandın dursun senaryo yazılmış oynanıyor ben cem in ilk suçu olduğunu ininmıyorum bence cezaevinede girmez bunları düşünebilmemin sebebi bu sahte düzenden kaynaklanıyor

Süleyman50
17.09.2009, 10:11
adam 197 gün istanbulda saklanıyor ve sonra elini kolunu sallayarak teslim oluyor sonrada çıkıyor türk polisinin başarısı diyorlar....bu işin içinde çok iş var gibi....

m@rdi
17.09.2009, 10:11
Adam onca gün sonra elini kolunu sallaya sallaya gelip teslim oluyor.

İstese daha da saklanırdı, istese Papua Yeni Gine'de haberleri çıkartıp gündemi çok daha fazla oyalar ,birilerinin ağzına yeni bir sakız verirdi. Yapmadı ,teslim oldu.

İlginç.
İnsanın aklına" pazarlık mı edildi, bazı teminatlar mı alındı acaba?" sorusu geliyor.
Ayrıca,
Ailesi aylardır "nerde olduğunu bilmiyoruz" diyordu.
Yardım ve yataklıktan suçlanacaklar mı ?

Dursun Kaplan
17.09.2009, 10:13
Bir de saklandığını doğrulamak için sakal felan bırakmış. Pehh.

Nebiye
17.09.2009, 10:46
İyi dedin.Saçlar güzel traşlı,ama sakallar var.
197 gündür güneş görmemiş dışarı hiç çıkmamış denmiş.
İşin kötü yanı 18den küçük olduğu için çocuk şubesinde ve çocuk olarak yargılancakmış.Yuhhhhh. (2 ay sonra 18 olacakmış)
Sabah 8den beri haberleri seyrediyorum.Henüz neyin ne olduğu belli değil.Bi kanal susma hakkını kullanıyor konuşmayacakmış dedi.Başka bi kanalda da kıskançlıktan yaptım diyip durduğunu söylendi.
Avukatıda tevekkel birine benziyo.Yeni avukatlarıymış diye tanışmıyordum arabaya binince tanıştık dedi.Neler olacağını anlattım polisler sana iyi davranacaklar dedim ona dedi.Babasına üzüldüğü için teslim olduğunu söylemiş avukata.Bide yok sucuk ekmek falan yani bilmiyorum ama var yine saçmalıklr bu işte.

Adem Erdoğan
17.09.2009, 10:53
Yurtdışında yakalansa ülke adına daha büyük ayıp olurdu, fare gibi girmiş bir deliğe koklayarakmı bulacaksın..

Hüseyin Bağdat
17.09.2009, 10:54
Alabileceği en az cezayla kurtulur...

Şimdiye kadar yakalamayanlar,yakalayınca biran önce serbest kalmasını da isterler...

Halil Atalay
17.09.2009, 10:55
bence bunların topluca yargılanması lazım bu zaman kadar kim yardım etmiş nesıl yaşamış nasıl saklanmış o ş...... amcası bu işin içinde değilse bende adam değilim hangimiz bunun kadar uzun saklanıyoruz nerede para nerede imkan ben saklansam saklam 1 hafta saklanırım oda para bitinceye kadar

Süleyman50
17.09.2009, 10:57
avukatı gerçekleri konuşmuyor gibi geliyor çok şey biliyor bence...

Atalay
17.09.2009, 11:05
Adam 18 yaşından küçükmüş...

Bende o zaman 100 yaşındayım...

En FAZLA bir 10 sene yatar çıkar..

O da beyler gibi paşalar gibi...

Ah adalet ah..

Herkese lazımsın..

Ama bu siyasetçilere değil..

Tolunay Abdioğlu
17.09.2009, 11:08
18 yaşından küçük olduğu için 12-16 sene yatabilirmiş.

Olayda da '' ağır tahrik '' olduğu için cezası daha da düşebilirmiş.

Atv'de bir avukat böyle söledi.

Adem Erdoğan
17.09.2009, 11:14
ne kadar uzun yatarsa o çocuk için kardır..

28TS61
17.09.2009, 13:05
bakalim bundan sonra neler olacak.
asil merak konusu onu saklayanlarin ceza alip almicagi

İskender66
17.09.2009, 13:08
Nihayet bu iş neticelendi. Hergün bu haberleri görmekten gına geldiydi.
Az önce habertürkde hukukçu bir prof. konuştu. Kanuna göre eğer kardeş, oğul, baba, ana gibi akrabaları suçlu olduğu halde saklarsa suç değilmiş. Eğer delilleri karartırsalar suçmuş. Yani kanun eğer akraban suçluysa saklamaya ceza vermiyor.

28TS61
17.09.2009, 13:12
İyi dedin.Saçlar güzel traşlı,ama sakallar var.
197 gündür güneş görmemiş dışarı hiç çıkmamış denmiş.
İşin kötü yanı 18den küçük olduğu için çocuk şubesinde ve çocuk olarak yargılancakmış.Yuhhhhh. (2 ay sonra 18 olacakmış)
Sabah 8den beri haberleri seyrediyorum.Henüz neyin ne olduğu belli değil.Bi kanal susma hakkını kullanıyor konuşmayacakmış dedi.Başka bi kanalda da kıskançlıktan yaptım diyip durduğunu söylendi.
Avukatıda tevekkel birine benziyo.Yeni avukatlarıymış diye tanışmıyordum arabaya binince tanıştık dedi.Neler olacağını anlattım polisler sana iyi davranacaklar dedim ona dedi.Babasına üzüldüğü için teslim olduğunu söylemiş avukata.Bide yok sucuk ekmek falan yani bilmiyorum ama var yine saçmalıklr bu işte.

icerde bol bol sucuk yer artik

ilhan
17.09.2009, 13:16
Teslim olmasa da eminim yakalanırdı. Ben Hüseyin Çapkın'a güveniyordum. Kendisi eski İzmir Emn. Müdürü. İzmir'de bitirmediği pislik kalmamıştı. Ufak tefek şeyler oluyordu ama ne kapkaç, ne hırsızlık ne de daha büyük suç vs. işlenmiyordu. Kurduğu huzur timiyle İzmir'i temize çıkarmıştı.

İstanbul'a atandığında kendi kendime Cem Garipoğlu bulabilir ya da yakalatabilir mi acaba diye içimden geçiriyordum.

O it teslim olmasaydı yakalanır mıydı bilemem ama bunu besleyenlerin kim olduğunu ortaya çıkarmak İstanbul Emniyetinin görevidir.

Şu iti dövmek için neler vermezdim!

Kadir
17.09.2009, 13:19
Kızın babasına yüklenenler var, yok neymiş sürekli ekranlara çıkıyormuş..

Adam işin peşini bıraksaydı defter kapatılırdı. En doğrusunu yaptı kovalayarak.

Şimdi ne olacak? Asıl önemli olan bu. Bu Cem 17 yaşındaymış falan deniyor.

ilhan
17.09.2009, 13:23
Yaşını küçülttürmüşlerdir.

28TS61
17.09.2009, 13:28
ntv de münnevverin annesi ve avukati canli yayinda

Cengiz Çubukcu
17.09.2009, 13:28
Kızın babasını ölü sevici medya iyi kullandı, babaya kızacak olsam da yaşadıklarından dolayı bir şey diyemem ama medya sırf tiraj kaygısı için iğrençliklerine bir yenisini daha kattı....

28TS61
17.09.2009, 13:29

banda öyle geliyor. hic 17 yasindaymis gibi gözükmüyor

İHTİLALL
17.09.2009, 13:30
Sayın yönetici..
Yaş sadece mahkemede küçültülebilir..
.....
Oruçlusun herhalde...;)

Cengiz Çubukcu
17.09.2009, 13:30
lütfen şu yazıyı okuyun....

Ölü seviciler

Öldükten sonra bir medya yıldızı haline geldi Münevver. Babası Süreyya Karabulut ise medya için sadece reyting getirecek bir 'meta' olduğunu en acı şekilde öğrendi. Daha birkaç gün önce keyifle çıktığı televizyon programları birden aleyhine döndü.
Her gün gazetelerin en baş sayfasında yayınlanan o fotoğrafa baktığınızda Münevver Karabulut'un bir maktul değil de bir film yıldızı olduğunu düşünebilirsiniz. Bereket ilgi çekecek bir yüzü var da gazeteler her gün bıkmadan fotoğrafını yayınlıyor! Hatta o fotoğrafı yayınlayabilmek için kıldan tüyden haberler uydurdular bugüne kadar. Ya daha çirkin bir kız olsaydı ne olurdu acaba? Bu dosya hangi karanlık dehlizlerde kaybolup giderdi kim bilir.

En çok da babası sayesinde öldükten sonra bir medya yıldızı haline geldi Münevver. Sürekli konuşan bir babası var. Akşam televizyonda görmezsek, sabah mutlaka gazete sayfasında buluyoruz. Bir başka medya yıldızı da kendisi. Adam şöhretin, medya yıldızlığının keyfini sündüre sündüre çıkarttı bugüne kadar. Pokerde eli güçlü adam gibi... Hani şu her gün gazetelerde boy boy fotoğrafları yayınlanan güzel kız bunun kızıydı. Kızı öldürülmüştü. Mağdurdu. Kendisi fakir, öldürenler zengindi. Baba Süreyya; zenginlere karşı savaş açmış bir Robin Hood'du sanki... Ya da ne bileyim tarihten bir kahraman seçip koyun, işte o kahraman gibi bir şeydi. Zenginin parası ve gücü varsa, gariban aşçının da medya gücü vardı.

Çocuğunun öldüğü günden beri televizyon televizyon dolaşarak konuşan ve bir medya yıldızı haline gelmenin keyfini yaşayan baba Süreyya Karabulut'un maskesi düşmüş gibi görünüyor. Ancak çocuğunun ölüsü üzerinden para pazarlığı yaptığı iddiaları medya için adeta bir can simidi oldu. Zaten bu ölü sevici medyanın Münevver'den vazgeçmeye niyeti yoktu da bu tartışma kaymaklı kadayıf olmuştu. Öldürüldüğü günden beri arka sayfa güzeli gibi istisnasız her gün fotoğrafını girip onun üzerinden Garipoğlu ailesini dövenler bundan bıkmış olacaklar ki şimdi işler tersine döndü. Hedefe bu kez Münevver'in babası kondu. Tartışmanın fitilini de bir kitap çalışması ateşledi.

Sıcak olaylar ve şahsiyetler üzerine kitap ve belgesel yapıp çok para kazananlar, bu popüler konuyu kaçıracak değillerdi ya! Her gün gazetelerde şöyle gerdan kırarak yandan çekilmiş fotoğrafı yayınlanan Münevver'in hikâyesini de kitaplaştırmalıydılar. "Madem çok popüler, madem gazetelerde çok okunuyor, televizyonlarda reyting yapıyor, bu fırsatı neden kaçıralım" diye düşündüler herhalde. Babasının yardım ve yataklık etmesiyle kimsenin şimdiye kadar ortaya çıkaramadığı birkaç fotoğrafını bulur, ardından birkaç aşk mektubunu da hunharca ortaya çıkardılar mı süper satacak bir kitap haline gelirdi. Cüneyt Özdemir derhal harekete geçmişti tabiî ki. Ama o da ne, Münevver'in babası yazılacak kitaptan, kazanılacak paradan pay istiyordu.

Sanki kendisinin ticari kaygıları yokmuş gibi, sanki kendisi tamamen sosyal sorumluluk projesi olarak Münevver'i yazıyormuş gibi, Süreyya Karabulut'u hemencecik ifşa ediverdi. Oysa bu ekmeği tek başına yemek istiyordu ama babası öyle düşünmüyordu. Öyle ya 'Güzel Münevver'in testere ile öldürülmesi' mitini babası ve medya birlikte büyütmüşlerdi. Bu hikâyenin böylesine büyümesinde babasının da hatırı sayılır bir katkısı vardı. Hatta tamamen babasının yazdığı bir hikâye olarak bile kabul edilebilirdi. Doğal olarak da ekmeği birlikte yemeleri gerekmez miydi?

Süreyya Karabulut, kendisinin medya için sadece reyting getirecek bir 'meta'dan başka bir şey olmadığını çok acı bir şekilde öğrendi. Daha birkaç gün önce keyifle çıktığı televizyon programları birden aleyhine dönmüş ve bir anda kızının ölümünü pazarlayan adam haline getirilmişti. Öldürücü vuruşu da bu popüler cinayeti kitaplaştırıp çok para kazanmak isteyen Cüneyt Özdemir yapmıştı ve yazılacak kitaptan babanın pay istediğini söylemişti. Bu ülkede medyanın ipiyle kuyuya mı inilir?

Mehmet KAMIŞ- ZAMAN

ilhan
17.09.2009, 13:38
Sayın yönetici..
Yaş sadece mahkemede küçültülebilir..
.....
Oruçlusun herhalde...;)

Oruç başıma vurmuştur herhalde.
:)

Murat GENEL
17.09.2009, 13:49
yok artık kızın babasını görmekten bıkmıştık vs..

Siz biraz empati kurun bakalım evladını kaybediyorsun hemde nasıl kaybediyorsun başı gövdeden ayrılarak..ben uyuyamazdım hemde hiç uyuyamazdım..ve kızın cesedi çöp görevlileri tarafından farkedilmese çöplüğe gidecek ve baba muhtemelen kayıp ilanı verecek cinayet tamamen örtbas edilecek..Bu adam her gün Tv'lere çıkarak sizleri! bıktıracak düzeyde tv'de görünerek bu cinayeti gündemde tutmaya çalıştı ve bu bile 200 günü buldu..birde düşünün adam sus pus oturdugunu bu aile bu çocugu veririmiydi ? ömür boyu saklardı emin olun..

Çocugun teslim edilişinde pazarlık yapılmıştır mutlaka..bundan sonrası ne olacak bakalım

Dursun Kaplan
17.09.2009, 13:56
Mehmet Kamış güzel yazmış.

Tv'lere çıkıpta, hayatı kararan çok genç insan gördü bu ülke.
Medyanın ipiyle kuyuya inilmez evet,inerseniz o medya sizi anında kuyunun dibinde bırakır.

Seda Sayan,M.Ali Erbil vs. gibi insanları tvlerde görmekten bıkmayan bir toplumuz biz.

asimetrik
17.09.2009, 13:56
Cengiz Çubukçu,
Halkın eğlence talebini medya değerlendiriyor. Aynen burada olduğu gibi.

Cengiz Çubukcu
17.09.2009, 14:06
Cengiz Çubukçu,

Halka her istediğini vermemek lazım....

asimetrik
17.09.2009, 14:14
Halka her istediğini vermemek lazım....

Niçin.....?

Adem Erdoğan
17.09.2009, 14:22
Cengiz Çubukçu,

kedinin önüne ciğeri koyup sonrada neden yedin diyemeyiz, medya alıştırdı insanları zamanla.

zafer6161
17.09.2009, 14:24
bu adam saklanmadı,bayağı senin benim gibi sokaklarda gezdi eğlendi dolaştı,saklansaydı saddam gibi saçı sakalı bir birine girerdi,
benim anlamadığım esas nokta ise nasıl oluyorda tek başına yol kenarında avukatı bekliyor hemde işlek caddede

demekki bu cinayetin perde arkasında çok işler var,,,bu çocuk tam 6.5 ay krallar gibi bakıldı :)
yaşının da 18 e gelmesine 2 ay kala ,az ceza alacağı için teslim edildi,arkadaşlar bir düşünün ,200 gün önce yakalansada aynı cezayı alacak şimdi yakalansada ,bu yüzde 18 e girmeden her geçirdiği gün yanına kar kalmış oldu

asimetrik
17.09.2009, 14:29
kedinin önüne ciğeri koyup sonrada neden yedin diyemeyiz, medya alıştırdı insanları zamanla.

Bu başlığı da medya açtı diyorsun demek. Hatta konuyu çözmeye en küçük bir yardımı olmayan bunca yazıyı da medya yazdırdı.
Yazan arkadaşlar sakın ola alınmasın, benimki bir eleştiri değil.
Sadece durum tespiti..

OLCAY ÇAKIR
17.09.2009, 14:34
Saçları kesik,sakallar uzun..

Acep ne olaki?

Çok detaycıyım çok.

Adem Erdoğan
17.09.2009, 14:38
Bu başlığı da medya açtı diyorsun demek. Hatta konuyu çözmeye en küçük bir yardımı olmayan bunca yazıyı da medya yazdırdı.
Yazan arkadaşlar sakın ola alınmasın, benimki bir eleştiri değil.
Sadece durum tespiti..

tabiki medya açtırdı, insanların kafasının içine içine sokuldu hergün hergün..

sorun çözülsün diye değil, reyting için ekranlarda tutuldu sürekli..

Ertan 51
17.09.2009, 14:44
Kim ne derse desin adalet hiç bir zaman eşit işlemedi,işlemezde,BU OLAYDA DA BÖYLE OLACAK.
Garipoğlu ailesi bir şekilde ekmeği katığa denk getirecektir onlar beni şaşırtmaz da benim en çok yadırgadığım kızın ailesinin,özellikle de babasının tutumu idi,Allah onu da ıslah etsin akıl fikir versin inşallah.

Bir üzüldüğüm nokta da,koskoca Bakanların,Valinin,Emniyet müdürünün gece yarısı kalkıp bu konuda beyanat vermeleri oldu..Ne ana kuzuları ölüyor kimsenin umru duymuyor,basın istediği kadar yaygara yapsın bu büyüklerimiz onlara alet olmadan yapacaktı işlerini,hele hele gecenin bir yarısında açıklama yapmayacaklardı.

asimetrik
17.09.2009, 14:50
tabiki medya açtırdı, insanların kafasının içine içine sokuldu hergün hergün..

sorun çözülsün diye değil, reyting için ekranlarda tutuldu sürekli..
Toplum olarak suçu başkasına atmaya ne meraklıyız. Biz masumuz. İyiyiz. Hep haklıyız. Suçlular,kötüler belli. Dış güçler, yahudiler, medya, tff. Bizim kafaların çalışmasına gerek yok.
Ah Nasrettin hoca ah..
Hırsızın hiç mi suçu yok derdin de anlamazdım..

Adem Erdoğan
17.09.2009, 14:56
Toplum olarak suçu başkasına atmaya ne meraklıyız. Biz masumuz. İyiyiz. Hep haklıyız. Suçlular,kötüler belli. Dış güçler, yahudiler, medya, tff. Bizim kafaların çalışmasına gerek yok.
Ah Nasrettin hoca ah..

son cümle hariç katılıyorum, bizde de suç var fakat bu durumda hırsız olan biz değil saydığınız kurumlar oluyor.

asimetrik
17.09.2009, 14:56

Farklı bir şey söylemiyoruz. Halk ciğer peşinde, medya da önüne koyuyor ye diye..

İHTİLALL
17.09.2009, 15:11
Toplum konuşur,merak eder..
Cinayet normal değildir,ilgi çeker..
Habil'le Kabil'den beri cinayetler konuşulur,konuşulmalıda bence..
Normal olmayan konuşulmaması olurdu herhalde..
İnsanların kendi kızları var Münevver yaşlarında, oğulları var Cem yaşlarında..
Eşleştirir insanoğlu bilinçaltından en azından,hatta çoğu zaman bu korkuyla yaşar ya banada bulaşırsa diye..
Bu konuyu medya toplum konuşmayacakta kim konuşacak merak ettim..
Çok izlenen filmler,oyunlar,okunan bestseller ler bu hikayeden çokmu farklı?
Bilakis konuyu açanada müteşekkir olarak,üstünde çok kafa yorulması gereken ibretlik bir mevzu olduğunu düşünüyorum..

Adem Erdoğan
17.09.2009, 15:16
medya haber saatlerinde konuşsun üstüne gitsin fakat seda sayanların programlarına "malzeme" olmasın.

Osman Yavuz
17.09.2009, 15:20
Medya sel felaketinden beri doğru düzgün haber yapamıyordu.İyi malzeme oldu onlara.

OLCAY ÇAKIR
17.09.2009, 15:27
Bak aklıma ne getirdin mübarek günde Osman..

Gündem değişir bu ülkede hep..
Usta manevralarla..

Yok yok..

O kadarda değildir yahu...Yok yok..
Medya sel felaketinden beri doğru düzgün haber yapamıyordu.İyi malzeme oldu onlara.

OLCAY ÇAKIR
17.09.2009, 15:28
Soruşturma derinleştikçe,yeni yeni tartışma konularımız açılacaktır.

Güzel neticeler doğurabilir bu soruşturma süreci..

Vali,gece yarısı başbakana teşekkür ediyordu,içişlerine vs..

Arayıp bilgi alıyormuşlar siyasilerimiz bu süreçte..

Bu çok önemli tabi.!

Teşekkür edilmeli sıcağı sıcağına..

Ah valilik sistemi ah..!

Umarım birgün bunların hepsi konuşulur bu ülkede...

Ha unutmadan;şunu da söylemiş sanırım valimiz;aileye verdiğimiz sözü tuttuk..

Ortada bir yakalama mı var vali'm?

Teslim olma mı?

Süreçte valiyi arayan herkese bende teşekkür ediyorum!

Teker teker.

Not:Barındığı ev açıklandığında umarım yüzümüze bakacak birileri buluruz..Umarım..

İzliyoruz...

Bir not daha: Saç-sakal alınmamış zanlıda..Sadece saç.Sakal bırakılmış.Benim garibime gitti garipoğlunun bu durumu..Tarihe not düşeyim bu detayı.!

Osman Yavuz
17.09.2009, 15:32
Reyting uğruna mı yoksa gerçekten gündemde tutmak için mi yaptılar bilmiyorum ama medyayı da tebrik etmemiz gerekir diye düşünüyorum.

OYılmaz
17.09.2009, 15:47
Ülkemizdeki adaleti göreceğiz bakalım en çok ne kadar ceza verileceğini merak ediyorum aslında tahmin edebiliyorum 24 saat sıcak su , uydu yayınlı televizyon ,ferah yataklı bir oda 10 yıl otel cezası rehabilitasyon merkezleri yiyorsa verin koğuşa ağaların yanına bu ülkede herkese farklı muamele devlet baba sağolsun

Ertan 51
17.09.2009, 16:07
Ülkemizdeki adaleti göreceğiz bakalım en çok ne kadar ceza verileceğini merak ediyorum aslında tahmin edebiliyorum 24 saat sıcak su , uydu yayınlı televizyon ,ferah yataklı bir oda 10 yıl otel cezası rehabilitasyon merkezleri yiyorsa verin koğuşa ağaların yanına bu ülkede herkese farklı muamele devlet baba sağolsun
Gogıl amcaya TCK yaz,buna uyan cezaya bak.En alt limitin az üstüdür alacağı ceza,yardımcı olabilmişimdir umarım;)

Kadir
17.09.2009, 16:15
24 yıl en üst limit.

Deli raporu almazsa..

OYılmaz
17.09.2009, 16:15
Gogıl amcaya TCK yaz,buna uyan cezaya bak.En alt limitin az üstüdür alacağı ceza,yardımcı olabilmişimdir umarım;)

Evet abi sayfalar dolusu maddeler :) benim isteğim bu cezanın ağırlaştırılmış olması ülkede herkes eşit değil hangi madde devreye girerse girsin mafya babaları , ünlülerin güle oynaya hapisten çıkmalarını hazmedemiyorum madem vatandaşız herkes eşit yargılansın mümkünse buna 562 yıl hapis verilsin inş. verilir

28TS61
17.09.2009, 16:32
-cinayetle ilgili yeni gözaltilar olabilecek
-cem garipoglu: istanbulda bahceli bir evde kaldim

ntv haberlerinde dedi simdik

albatros
17.09.2009, 16:58
arkadaşlar forumda birkaç yorumu okudum ve bazı yanlış anlaşılmalar olduğunu gördüm.
genç bir hukukçu kardeşiniz olarak bilgim dahilinde bazı noktaları düzelteyim.
2 ay sonra bu şerefsiz teslim olsaydı da değişen birşey olmazdı.çünkü yaş konusu suçun işlendiği tarihle alakalıdır, yakalandığı veya teslim olduğu tarihle ilgili değil.yani bu şerefsiz suç işlediği tarihte 18 yaşından küçükse hukuken çocuk sayılır ve çocuklara özgü hükümler buna tatbik edilir.
bir hukukçu olarak şunu söyleyeyim: benim tahminim malesef bu şerefsize verilecek ceza kamuoyunu asla ve asla tatmin etmeyecektir.çünkü teslim olmuş olması, 18 yaşından küçük olması, pişman olduğunu beyan etmesi, iyi hal vs gibi durumlar göz önüne alınır, çok cüzi bir cezayla dava kapanır gider...
malesef ilahi adaletin tecellisi bu kanunlarla pek mümkün olmayabiliyor.ama hukuken elden birşey de gelmyor.

Çetin
17.09.2009, 17:08
sürekli daralan çember hikayeleri, 1 hafta içinde yakalanacak ifadeleri, sonra oluşan sel felaketi, köşeye sıkışan yöneticiler, cem garipoğlu'nun "pazarlıkla" teslim alınması.

memleketimden manzaralar.

Ertan 51
17.09.2009, 17:18
arkadaşlar forumda birkaç yorumu okudum ve bazı yanlış anlaşılmalar olduğunu gördüm.
genç bir hukukçu kardeşiniz olarak bilgim dahilinde bazı noktaları düzelteyim.
2 ay sonra bu şerefsiz teslim olsaydı da değişen birşey olmazdı.çünkü yaş konusu suçun işlendiği tarihle alakalıdır, yakalandığı veya teslim olduğu tarihle ilgili değil.yani bu şerefsiz suç işlediği tarihte 18 yaşından küçükse hukuken çocuk sayılır ve çocuklara özgü hükümler buna tatbik edilir.
bir hukukçu olarak şunu söyleyeyim: benim tahminim malesef bu şerefsize verilecek ceza kamuoyunu asla ve asla tatmin etmeyecektir.çünkü teslim olmuş olması, 18 yaşından küçük olması, pişman olduğunu beyan etmesi, iyi hal vs gibi durumlar göz önüne alınır, çok cüzi bir cezayla dava kapanır gider...
malesef ilahi adaletin tecellisi bu kanunlarla pek mümkün olmayabiliyor.ama hukuken elden birşey de gelmyor.
teşekkürler albatros.

O.Yılmaz kardeşim gördünmü dediğim gibi,alacağı ceza ''en alt limitin az üstü''.

4 gün sonra unutulur gider,bir garibanın başına sıradan hasbel kader bir iş gelse alacağı ceza hayatının akışını değiştirir,
Cem insanının alacağı ceza da hukukçu renktaşımızın dediğinden öte gitmez.

champions
17.09.2009, 19:01
Aylarca büyük bir yaygarayla aranılan adam Bahçelievlerde teslim oluyor.Vay anasını hakkaten.

Bu adamı hiçbir şey için değilse bile, ibret-i alem için asacaksın.
Asacaksın ki, birileri bu ülkede adaletin hala paradan daha değerli olduğunu anlasın.
Ama bence de çoğunluğun tatmin olmayacağı bir cezayla yırtar beyimiz.
Sonra neymiş? "Yüce Türk adaleti!"
Yerseniz.

Berk
17.09.2009, 19:21
Ne idamı ne cezası?Cem daha ''çocuk''.

Uğur Demircioğlu
17.09.2009, 19:24
Ne idamı ne cezası?Cem daha ''çocuk''.

Ulan benden fazla sakalı var çocuk diyorlar.Fazla yatmaz bu içeride.af da çıkar kesin bikaç seneye.

28TS61
17.09.2009, 19:53
en az ceza ile kurtarcaklar. e nede olsa zengin cocugu. kelepce bile takmadilar nedense

futbalski60
17.09.2009, 20:19
Saçları kesik,sakallar uzun..

Acep ne olaki?

Çok detaycıyım çok.

Benim de dikkatimi çekmişti usta bir berbere traş olduğu belli demek ki 197 gün içinde yardım edeni çok olmuş.

Ozan
17.09.2009, 20:46
Saçlarında şekil yok berber olmadan da kesilebilecek bir saç. 2'ye vurulmuş makineyle.

EyüpKILIÇ61
17.09.2009, 21:11
Bu olay ülke insanın ne kadar güzel uyutulduğunun bir göstergesidir tabi anlayana.

Daha bir hafta önce otuzdan fazla insan öldü İstanbul'da. Aynı zamanda doğuda verdiğimiz dokuz şehit!

Aradan sadece bir hafta geçemedi ki bugün medyada alt yapı sorunundan, doğudaki verdiğimiz şehitlerimizden söz eden yok. Konuşulan sadece cem burada sucukulu ekmek yemiş de şu kadar ceza alır da...

Uyan ey Türkiyem uyan...

gerenimo
17.09.2009, 22:23
Ah Nasrettin hoca ah..

biliyorsunuz ki biz millet olarak bir hayali canavar yaratır sonra da bu canavarlara tüm günahlarımızı yükleriz.
yollar kan gölü ancak suçlu "trafik canavarı"
ekonominin sorumlusu "enflasyon canavarı"
ölen binlerce insanın sorumlusu "terör canavarı"
toplumsal bozulmuşluğun sorumlusu da "medya canavarı"

Hüdai Pervaneli
17.09.2009, 22:39
En Az 12 Yil En Fazla 24 Yil yicekmis

Emirhan Ömeroğlu
17.09.2009, 23:21
24 Yıl ceza alır ama yatarı en fazla 13 ile 15 sene arasında.

OKANIZM
18.09.2009, 02:56
Cem garipoğlu kemik testinde 18 den küçük çıkacak.Çocuk mahkemesinde yargılanacak.Cinayetin nitelikli cinayet olmadıgına kanaat getirilecek.Başını gövdesinden öldürtükten sonra ayırdıgı ortaya çıkacak.İlk mahkemede müebbet hapis istemiyle yargılanacak.Olay baştan sonra incelenecek müebbeten 14 veya 12 yıla indirlecek ceza.İçerde kaldıgı süre içersinde iyi hali göz önünde bulundurulacak 8 yıla düşecek cezası son 5 yılını açık ceza evinde geçirecek.Sonra tahliye edilecek.Bunlar tamamen benim görüşüm.Kesinkez böyle birşey olacak demiyorum ama bana göre büyük ihtimalle bu şekilde olacak

Cem Akyüz
18.09.2009, 03:42
Okanizm

Doğru yazdın..Bencede öyle olacak

Hqmi
18.09.2009, 04:01
Çocuk be çocuk! Sucuk yedi suç mu :D

3-5 yıl yatar çıkar görürsünüz. :D

bordo61
18.09.2009, 04:05
okanizim doğru yazdın

Öztürk Adem
18.09.2009, 04:08
Adam kendı teslım oluyor .Basın ıse yakalandı dıyor.:D

3 Seneye kalmaz serbesttır

bordo61
18.09.2009, 04:11

Teslim oldu ayağı yaptılar bence yakalanması kesinleştikten sora iyi halden yararlanmak için teslim oldu

BALKAN 06
18.09.2009, 11:02
benim yazı silinmiş,
yönetici abilerim haklılar,kusura bakmayın-özür dilerim,
sabah sabah canım sıkıldı,o hırsla biraz çizgiyi bozdum.

neyse özü şuydu,
öncelikle ve öncelikle şehitlerimiz,sonra sel felaketinde kaybettiklerimiz ve iflaz edenler unutuldu(onlarca aile dramı çıkar),2 garip ailenin hikayesi ülke gündemimiz oldu demiştim,
vs.vs...

28TS61
18.09.2009, 12:11
emniyet cember daraldikca daraliyordu teslime zorladik böylece diyor :D:D:D

peki bu cemberi neden teröristler icinde kullanamiyorsunuz emniyet yetkilileri ?

Atılay
18.09.2009, 12:34
Çemberi daralttılar ama adam burunlarının dibinde çıktı İstanbul'da saklanmış ya ççç

TAHSİN 61
18.09.2009, 12:43
en az ceza ile kurtarcaklar. e nede olsa zengin cocugu. kelepce bile takmadilar nedense

En çok zoruma gidende o oldu. Ben semtimde kendi dükkanıma bile kelepçeli getirildim esnafım millet ayıplar yapmayın etmeyin dedim yok kelepçeyle dukkanımı aradılar. Adam kızı katır katır doğradı kelepçe yok. Şerefsiz bunlar ya vallaha şerefsiz. Hayyam Garipoğlu ismini yanlış yazıyor olabılırım, bu Ülkede af çıkartma gücüne sahıp bir insan olduğunu sizlere hatırlatırım.

TAHSİN 61
18.09.2009, 12:45

Sana katılıyorum, iyi halden, çocuktu, cinnet geçirdi falan derken 3 yıl yatar zaten 3 yılda kendini toplar kolay değil.

hatice_61
18.09.2009, 13:23
sonunda yakalandı ama pek bi ceza alacağıda görünmüyo öyle yada böyle küçük yaştan çıkıcak olan kıza oldu
genç yaşında dünyaya veda etti

Faik Yılmaz
18.09.2009, 13:24
Her şey bir yana bazı insanların kız da pek iyi değilmiş. Öyle yapmasaymış gibi laflarını hayretle dinliyorum ve de okuyorum. Yani kızın erkek arkadaşı var diye ya da birisinin evine gitti diye böyle hayvanlara bile reva görülmeyecek şekilde öldürülmesini mazurmu gösteriyor...

Yazık gerçekten çok yazık....

Bir kedi annenin yavrusuna ekmek alabilmek için uçurumdan ölümü pahasına bir parça ekmeği almasını hatırlıyorumda insanlığımdan utanıyorum....

ilhan
18.09.2009, 13:31
emniyet cember daraldikca daraliyordu teslime zorladik böylece diyor :D:D:D

peki bu cemberi neden teröristler icinde kullanamiyorsunuz emniyet yetkilileri ?

Terör ile ordu ilgileniyor. Emniyet dağa çıkacak değil ya. :)

28TS61
18.09.2009, 13:33
Terör ile ordu ilgileniyor. Emniyet dağa çıkacak değil ya. :)

biliyorum ama demek istedigim madem böyle cember falan yapilabiliniyor o zaman heryerde kullanillsin

ilhan
18.09.2009, 13:34
biliyorum ama demek istedigim madem böyle cember falan yapilabiliniyor o zaman heryerde kullanillsin

Terörü bitirmek kolay bir olay bence. Ya bitirilmiyor ya da bitirilmesi istenmiyor. Uzun ve teferruatlı bir konu :)

Konumuzdan uzaklaşmayalım en iyisi. :)