PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kupa Finali ve Söylenmesi Gerekenler

andrei07
13.05.2005, 10:04
Iki senedir 2 Anadolu takiminin final oynayip Trabzonsporun üst üste kazandigi Türkiye Kupasi finalinde bu sene medyanin dörtgözle bekledigi oldu ve fb ile gs finalde karsilasti.Bu arada ilk bahsetmek istedigim sey ridvan dilmen denilen yoru(M)cu bu finalin ligin ilk iki sirasindaki takimlarini karsi karsiya getirmesi dolasiyla ligdeki saibe iddialarini ortadan kaldirdigini söyledi.Demekki son iki senedir ligde inanilmaz boyutta bir saibe varmis!!Ayrica her firsatta yok efendim 25 milyon yok efendim 20 milyon taraftari oldugunu söyleyen 2 güzide klübümüz kendi çöplüklerinde stadin 4 te birini dolduramayarak kendi kendilerini tekzip ettiler.Bu konuda yazacagim o kadar çok sey vardi ancak yazimin sonuna Ergun ATA'nin 13.05.2005 tarihli yazisini ekleyip konuyu yorumlariniza açmak yeterli olur kanisindayim.

Saygilarimla

http://www.e-kolay.net/fanatik/Futbol/TS/Haber.asp?PID=1961& (http://www.e-kolay.net/fanatik/Futbol/TS/Haber.asp?PID=1961&HID=11&HaberID=285558) amp;HID=11&HaberID=285558

Lütfen Okuyalim Okutalim

Punisher-61
13.05.2005, 11:06
Güzel yazi....smileys/smiley32.gif

Tunga
13.05.2005, 11:33
Bu yorumu dinledigimde ben de çildirdim. Ridvan bu yorumu daha önce gazetesinde de yazmisti.

Benim kafami attiran noktalar:

1- Ligin 1. ve 2.sinin oynadigi kupa finali, bu açidan bakarsaniz bence ligin saibesizligini degil, tam tersine iki takima odakli saibesini kanitliyor. (su sarinin silikligine bak sayfada bile gözükmüyorsmileys/smiley7.gif)

2- Madem ki rüstünü ispatlamis iki zirve takimi oynuyor, o zaman 4 farkli bu skor Fener'in orayi haketmedigini kanitlamiyor mu?

3- GaySe'nin bir önceki turda Trabzonspor'u yenerken hakemin iteklemesini unuttular mi, unutmak mi istediler.

Yeter be yeter, riyanin da bu kadari.

sanatik
13.05.2005, 12:16
<DIV align=center>BURAK GAYRETLI karadenizhaber.com</DIV>
Asrin finali mi
Asrin rezaleti mi?

Çarsamba aksami oynanan 'Asrin Finali'ni(!) izlediniz mi bilmem.
Ben izledim. Hem de büyük bir keyifle.
Atilan gollerin güzelligi elbette ön plana çikarmaliydi maçi.
Hatta 'Asrin Finali'nin(!) 4 farkli, 6 gollü bir skorla bitisi de.
Ama öyle olmadi. Benim güzel ülkem adina ne yazik ki; yanlisliklar komedyasi damgasini vurdu maça.
Asrin Finali'ni, asrin rezaletine götüren yolda nelerin yasandigina hep birlikte bir bakalim.
Tarih 29 Nisan 2005 Cuma?Olimpiyat Stadi'nda bir araya gelen Futbol Federasyonu Baskani Levent Biçakçi ve kupanin iki tarafinin baskanlari Aziz Yildirim'la Özhan Canaydin objektiflere 'Lütfen' panolarinin önünde poz veriyor.
Mesaj ne?
Türkiye Kupasi Finali'ni, kardesçe görüntülere sahne yapmak. Lütfen!
Amaç ne?
25 Mayis'taki Sampiyonlar Ligi Finali öncesinde Türk sporunun güzelligini dünyaya kanitlamak. Lütfen!
Sonuç ne?
Fiyasko?Hem de kocaman bir fiyasko. 29 Nisan'da zoraki yan yana getirilen Canaydin ve Yildirim, 11 Mayis'ta, kocaman stadyumda ayri ayri tribünlerde oturmus, birbirlerini bile göremeyecek yerlerde maçi izliyor. Ne degisti 12 günde? Hani nerede kardeslik, centilmenlik, ebedi ve ezeli dostluk. Lütfen sayin Biçakçi, Lütfen!
Bu görüntü ayni zamanda Yildirim ve Canaydin'in, 'Biz Biçakçi'yi tanimiyoruz' mesaji degil miydi?
Peki 80 bin kisilik Olimpiyat Stadi tribünlerinin, Türkiye'nin nüfusunu paylasamayan(!) ve sözde 30'ar milyon taraftari olan(!) Fenerbahçe ve Galatasaray camiasinin taraftarlari tarafindan doldurulamayisina ne demeli?
Geçen yilin Türkiye Kupasi Finali'nde Olimpiyat Stadi tribünlerinde 45 bin Trabzonsporlu.
Bu yilin finalinde toplam 20 bin Fener ve Galatasarayli?
Sevsinler 'Asrin Finali'ni(!)
Yahu, asrin finali diye sisirdiginiz olsa olsa asrin rezaleti olur be?
Nerede o Atay Aktug'a, 'Birakin Cem Papila'yi, Levent Biçakçi'yi da, siz Avni Aker'i niye dolduramadiginizi anlatin' sorusunu yönelten 'ukalaötesi' spor yazarlarimiz, yorumcularimiz.
Çarsamba aksamini hangi cümlelerle anlatacaklar okurlarina, hangi inandiricilikla konusacaklar ya da?
Simdi adama sormazlar mi?
Trabzonspor-Gençlerbirligi finalinde Olimpiyat'in tribünleri 45 bin Trabzonspor taraftariyla doluyorsa, dünyanin en önemli derbisinde(!), hazir stat kapasitesi de müsaitken, nasil olur da 20 bin cefakar(!) seyirciye maç oynanir.
Kendince Fener-Galatasaray finaliyle 80 bin kisiyi tribünlere çekip, Türkiye Kupasi'nin cazibesini arttirmaya çalisan Biçakçi ve ekibine, Çarsamba aksami Olimpiyat'in fotografiyla, 6 Mayis'taki Trabzon fotografini yan yana getirmek bile yetmez mi?
Ama olsun?Futbol Federasyonu ve futbolun baronlarinin emelleri, öyle ya da böyle gerçeklesmedi mi?
Belki 25 Mayis'taki Devler Ligi finali öncesi, yeni yeni boyanmaya baslanan gecekondulari geçerek Olimpiyat'i dolduran 20 bin Fener ve G.Sarayli taraftar onlara yetmedi ama Fenerbahçe'nin Süper Lig sampiyonu yapildigi, Galatasaray'in 100. yilinda en azindan sasali bir kupa zaferiyle susturuldugu, Besiktas'a Avrupa kapilarinin ardina kadar açildigi ve Trabzonspor'un da 'Gönüllerin Sampiyonu' yapildigi bir lig daha geride kaldi.
Sözlerimi CNN Türk yorumcusu ve Milliyet Yazari üstad(!) Mehmet Demirkol'un bir cümlesiyle noktaliyorum?
'Ayip yahu?Türkiye'nin en büyük derbisini(!), Sampiyonlar Ligi'nin provasi yaptilar?Ayip'

calypso
13.05.2005, 12:28
"Geçen sezon naklen yayinlar ?lütfen? di. Yasak savmislardi. Maçin baslama düdügü bile verilemedi reklam yüzünden. Kupa törenini yayinlamadilar. Tepkiler çig gibi yükselince bir saat sonra özel program yaptilar sadece. Bu sezon canli yayin 5 saat sürdü."

"Biz Anadolu?ya ne gözle bakiyorsak, Avrupali da bize ayni gözle bakiyor, niye kiziyoruz ki!"

Önemli iki noktaya deginmis Ergun Ata; "Prestij" kupasi dedikleri kupayiislerine gelince"Asrin Kupasi" yapmanin , Anadolu'yu gözlerinde küçülttükçe gerçekte deküçüldügünü düsünmenin inanilmaz ahmakligina dönmüs bir medya Türk Spor Medyasi.

sametaydin
13.05.2005, 14:41
evet ya gecen senelerde kupayi biz alirken fazla sevinemedim. niye? medya bu olaya hiç yer vermedi. bende o kadar önemli oldugunu düsünmedim. meger ne kadar önemliymis. hatta fb baskanina göre bu kupayi almak ve ligde sampiyon olmak o kadar büyük bir olaymiski gs nin aldigi uefa kupasi degil asil bu olay tarih yazacakmis.

sasiyorum bu medyaya yahu. madem taraflisiniz bari belli etmeyin. her türülü çifte standardi acik acik yapiyorsunuz.

Emorfo
13.05.2005, 14:47
Ne bekliyordunuz arkadaslar.

Yillarca bizans medyasi diye bu davranislarini elestirmedik mi. Ne mal olduklarini bilmiyormusuz gibi yeni mi ögrendik. Istanbul medyasinin rayting derdi felan yok hep dedigim gibi amaç saksakcilik yapmak, amigo gibi davraniyorlar ama kendilerine sorsaniz bizden objektifi yok derler. Medyanin içind eoldugum gibi bizim spor servisindeki elemanlardan biliyorum hepsi ezik amigo gibi. Dalga geçe geçe bir hal oldum elemanlarla ancak nasil olsa bizans kölesi olduklari için adamlar bir o kadar da ruhsuz... Medya dediginiz sey spor servislerinde çalisan ezik muhabir ve spor müdürleridir..

metehan
13.05.2005, 14:54
Bu konuda düsündüklerimi Ergun Ata aynen yazmis, fazla lafa gerek yok.

Beytullah
13.05.2005, 15:18
walla ergun ata'yi tebrik ederim.cok güzel yelere deginmis.geçen sene bizim kupa sonrasi görüntüleri göstermediler adamlarin tam 5 saat tv.verdiler ama bu kupa finali yüzyilin maciymis ulan ya buna cük gülmüstüm iste.biz oynarken kuparli alirlen kupa degersiz oluyor ulan adamlar kupayi aildilar sanki 2 kez uefa kupasini almislar gibi medya abartti bu olayi.ama sadece bunlarasmileys/smiley4.gif

zanoylu
13.05.2005, 15:22
Adamlar serefsiz olunca diyecek baska kelime kalmiyor..

Murat'
13.05.2005, 15:23
ergun atanin yazisini bende çok begendim

Gargamel
13.05.2005, 15:30
Ben fenerin yenilmesine hayret ettim azize para suyunumu cekti?smileys/smiley4.gif

My
13.05.2005, 19:07
Yine her zamanki gibi muhtesem bir yazi yazmis Ergun ATA smileys/smiley32.gifOnun gibi yazarlarimizi medyada arttirmamiz lazim. Ben bi tebrik maili attim kendine. Herkes bir tane atsin derim ben smileys/smiley32.gif

eata@fanatik.com.tr (eata@fanatik.com.tr)

Semih58
13.05.2005, 19:13
Ikisinin birbirini yemesi ne kadar güzel bir olay.

Crazy_OfLu61_
13.05.2005, 20:03
Her zaman, Her yerde, Aslan yürekli bir TRABZONPORLU mutlaka vardir.

yattara11
13.05.2005, 20:11
Ikisinin birbirini yemesi ne kadar güzel bir olay.

hahaha sen bi de 10 gün sonra gör onlari...

Trapzone
13.05.2005, 20:46
Iki haketmeyen takimin serefsiz bi mücedelesiydi o kadar kupa göstermelik verildi yani...

tsmaniac
13.05.2005, 21:29
Trabzonsporu tutmayanlara LANET OLSUN smileys/smiley7.gif

imported_erdogdulu61
14.05.2005, 00:12
serefsizler gün geçtikçe artiyor ama biz tüm bunlarin üstesinden gelecegiz çünkü biz TRABZONSPORUZ çünkü biz ANADOLUNUN babasiyis tek temsilcisiyiz hiç bir zaman diger anadolu takimlari gibi istanbula boyun egmedik her zaman ezdik yinede ezecegiz çünkü biz babayiz babalar hep önde gider

ftunsal
14.05.2005, 01:16
ASRIN FINALI DEDILER,ASRIN KUPASI DEDILER,FIYASKODAN BASKA BIRSEY OLMADI.

MEDYA BU IKI TAKIMIN FINAL OYNAMASI IÇIN KENDINCE ÇABALADI DURDU.DANGALAK SPIKER ILKER YASIN CELO 87 DE GOLÜ YAPSAYDI HERHALDE ÇATLARDI..

100.YILDA BONUS OLARAK KUPAYI GESE ALACAK DIYE BIZIM MAÇTAN SONRA YAZMISTIM.

BU HAFTA FEBE TUR ATAR.
SONRAKI HAFTA FEBE GESE YE PUAN VERIR KI BIZI SAMPIYONLAR LIGINDE DÜSÜRMEK IÇIN...

ALLAH TOPUNUN BELASINI...Edited by: ftunsal

Hüseyin Çümen
14.05.2005, 02:01
http://www.bordomavi.net/bmn/haberfoto/haber/olimpiyat01.jpg
http://www.bordomavi.net/bmn/haberfoto/haber/olimpiyat02.jpg
http://www.bordomavi.net/bmn/haberfoto/haber/olimpiyat03.jpg

söylenmesi gerekenler bunlar isteeee

Nytre
14.05.2005, 10:13
mükemmel!!!!!!!!!!!!!!!!

görsün ibne basin bunlari görmezler ama gözlerine sokalim!!!!!!!!!!!

Nytre
14.05.2005, 10:27
pankart yapalim...

2004...

2005...

rezelet!... diye..

resimleride koyalim..

delihamsi
14.05.2005, 11:48
Yazi gerçekten de güzel...

zafercalikoglu
14.05.2005, 12:59
ergun hocam söylemis hepsini ,

zafercalikoglu
14.05.2005, 13:00
simdi bu fotagrafi mail atmak lazim sirketdeki gerzek cinconlarla ,ezik fenerlilere

Kaya
14.05.2005, 14:12
Resimler herseye gayet uygun ve yerinde cevap veriyor. Bu harika resimleri tff'nin mailine göndermek gerek...

61-firtina
14.05.2005, 14:43
öncelikle yazi çok güzel olmus simdi gelelim asil meseleye ve basinin bir kez daha elaleme rezil olmasina(beter olsunlar)günler öncesinden basladilar asrin maçi asrin maçi diye ne oldugördük iste onca yaygaraya ragmen 20 bin kisi hatta daha az o kadar oldugunu sanmiyorum bile iste bizim büyüklügümüz burdaISTE TERABZONSPORUN BÜYÜKLÜGÜ o stadi fulledik biz bide büyügüz diye geçiniyorlar gördük büyüklügünüzü

Hünkar
14.05.2005, 15:24
herkes buyuk takimin buyuk taraftarin kim oldugunu gordu

TSunami
14.05.2005, 15:59
geçen sene kupa finalinde olimpiyattaydim. yanimdaki gs li yegenim bile costu trabzon diye bagirmaya hakeme küfretmeye basladi. hoop dedim ne oluyo sen gs lisin.

bi de bu sene bak. o ne biçim maç. kör dövüsü gibi. bam güm. nerde simek-tekke-gökdeniz tek paslari. nerde o yattara çalimlari. nerde o kaptanin akil dolu bitirisleri. mahalle maçi gibi diyecem degildeve güresi gibi aslinda.
alin size yillardir sisirdiginiz büyük yildizlariniz. iste size prova. bir de papilayi hakem yapsaydiniz tüm serefsizler oradatoplamis olacaktiniz.smileys/smiley36.gifsmileys/smiley4.gif

Beytullah
14.05.2005, 16:03
resim herseyi anlatiyor baska söze gerek varmi

Hüseyin Çümen
14.05.2005, 17:22
stadi fullememistik simdi abartmayalim da maraton full e yakindi numarali da 5bin kisi falan wardi açiktada 500 kisi falan ama genede onlarin 2sinin dioldurduu rakamin 2 kati taraftarimiz vardi orda biz o eziklerin bitanesiyle oynasaydik olimpiyat bidaha ulasamiyacagi kapasiteye ulasirdi

Alptuğ
14.05.2005, 17:34
super bi goruntuydu yazik olduyine doldurcaktir orayyi yine alicaktik kuppayi

TSelif
14.05.2005, 17:39
super bi goruntuydu yazik olduyine doldurcaktir orayyi yine alicaktik kuppayi

Üzülme alptugcum biz onlarin sevgisini yüregimize doldurmusuz...smileys/smiley31.gif

Onlar bize bunun gibi daha çoook sevinçler yasatacak...smileys/smiley32.gif

Bu arada yarinki Rize deplasmanina gidiyorum ...smileys/smiley2.gif

Hüseyin Çümen
14.05.2005, 17:42
tselif 61 plakali arabayla mi gitçeksiniz babaniz kizmasin sora smileys/smiley36.gif

TSelif
14.05.2005, 17:48
tselif 61 plakali arabayla mi gitçeksiniz babaniz kizmasin sora smileys/smiley36.gif

Evet baya komiklik yaptin kardes bende çok güldümsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Sacit
14.05.2005, 19:28
yani bu fotolara bakiyorum ve final macina arada öyle fark var ki ve utaniyorum da herkesin gözu de o mac taydi atmosfere bak sen smileys/smiley19.gif

suhduc
14.05.2005, 22:43
trabzonumuz kupada hat trick ypamadi.ama canlari sagolsun seneye artik...ayrica geçen yil olimpiyat stadina sadece 45 bin ts li taraftar gelmistir..utan istanbul:)

Beytullah
14.05.2005, 22:43
walla bu yazi için erfun ataya ben tesekkür yazisi atttim sagolsun oda teskküer etmis bide trabzonlular selam demisti.slm söyleyelimde sonra bizde kalmasin

61trabzonomer
15.05.2005, 12:26
heyt be budur resimler süperrr..

LazAnisT
15.05.2005, 12:59
leventteki potestoda bile daha kalabaliktikhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif