PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2009-2010 Avrupa Ligi Play Off Maçı: Trabzonspor 1 - 3 Toulouse

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46

ozturk
21.08.2009, 16:58
-[ooD;2576757'] bızım kadar ac degıl basarıya ..

ahhh ahh şu 96 daki kadro ve futbol olsun şampiyon olmayalım

o yılı bile arıyorum ya..

M.Kılıç50
21.08.2009, 16:58
Colman 3. golde neden birden kosmayi birakiyor ya anlamadim....

cok ilginc... belki oda kossaydi orda bir engel olabilirdi... neden öyle yaptin be colman :(

S.DEMİRCİ
21.08.2009, 16:59
Colman 3. golde neden birden kosmayi birakiyor ya anlamadim....

cok ilginc... belki oda kossaydi orda bir engel olabilirdi... neden öyle yaptin be colman :(
dün colman 90 dk koşmadı..
o golde selçuk kendini parçaladı ama gole engel olamadı..

Dip.Ing.Mag.
Yakında açlıktan ölüp gideceğiz..:)

öyle bir greve basladıkkı 26 senedır bıtmek bılmıyorrr

Ertan OKUMUŞ
hocam zannediyorum sen diyorsun ki sahadaki sonuç ne olursa olsun herşey iyiymiş gibi davranın..

peki maçın ertesi günü arkadaşlara madara olunca nasıl davranalım?

çoğu kişinin eleştiriside bundan sanırım..

göğsünüzü gerin,enazından onlara kendi tarihlerindeki aldıkları enağı yenilgileri hatırların,onlar o zaman ne yapmışlar sorun,ya sen Trabzonsporlusun bunu neden soruyosun,madara olmak ne demek,enazından söylediğin anlamda kötü skorları senden daha fazla yaşadığımı zannediyorum ama "yarın sabah beni kızdıranlara ne diyeceğim" diye hiç düşünmedim,ve dün akşam nerdeyse oturduğum semtin yarısını yayan dolaştım üstümdeki formayla..

Oğuz ZEYTİN
21.08.2009, 17:00
sen yanlış anladın..
aradaki ekonomik gücü göre mücadele hangi yöntemle olmalıdır konusundaki fikirlerinizi öğrenmek için sormuştum..
ama siz hemen saçmalamakla suçladınız beni..

Boyumuz dedim şampiyonluktan vaz mı gecicez dediniz...

Boyumuza göre davranmaktan kastım,

- şehir kulupleri örnekleri var: villareal: 80000 kişilik kasaba takımı şamp. ligi yarı finali oynadı.

- taraftar olayı: maas. diyarbakır ve toulouse macı . Stadın bos kalma luksu yok
,
Yanlıs mı bunlar?

Muhammed
21.08.2009, 17:01
Gs Leverkusen'den 5 yediği yıl Bjk ise Metalistten 4 yediği yıl şampiyon oldu.

Oğuz ZEYTİN
21.08.2009, 17:01
-[ooD;2576757']bu arkadasın yası kucuk gabıla bızım
kadar ac degıl basarıya ..

24 yaşındayım.

96 bozgununu da 2000li yılları da birebir kale arkasında yaşadık.

Bağırmayla çağırmayla olmuyor.

Bunu anlasanız...

Halit Aydın
21.08.2009, 17:02
Bir ara yedek kulübemizi gösterdi. Kulübedeki tüm futbolcular taktik veriyordu elleriyle. Hugo Broos'u gösterdi yardımcısıyla maçı izliyordu o sırada. Bu şehirde herkes teknik direktör :)

Travelair
21.08.2009, 17:02
Üstüne örtmeyelim ve o zaman gerçekçi ve ciddi bir şekilde taraftar bölünmüşlüğünü tartışalım.
Biz taraftarız üzerimze düşeni yapalım.
Nasıl ki transfer yönetimin, takımı hazırlamak hocanın işi...
Bizim işimizde sahaya çıkan takıma destek olmak...
Bunu kabul etmek bu kadar zor mu?

Daha iyi futbolcular istemek de taraftarın hakkı

olcay_61
21.08.2009, 17:03
Gs Leverkusen'den 5 yediği yıl Bjk ise Metalistten 4 yediği yıl şampiyon oldu.
ama biz bu kadroyla ve rakiplerimiz bukadar iyiyken olamayız maleseff

ozturk
göğsünüzü gerin,enazından onlara kendi tarihlerindeki aldıkları enağı yenilgileri hatırların,onlar o zaman ne yapmışlar sorun,ya sen Trabzonsporlusun bunu neden soruyosun,madara olmak ne demek,enazından söylediğin anlamda kötü skorları senden daha fazla yaşadığımı zannediyorum ama "yarın sabah beni kızdıranlara ne diyeceğim" diye hiç düşünmedim,ve dün akşam nerdeyse oturduğum semtin yarısını yayan dolaştım üstümdeki formayla..

benim en önemli kaygım bu...

alay etmeleri, kaale almamalar vs vs..

aldıkları sonuçarda eski olduğu için bişey diyemiyoruz tabii..

benim başımı öne eğen futbolcuyu da td yi de yönetimi de eleştiririm..

Oğuz ZEYTİN
Daha iyi futbolcular istemek de taraftarın hakkı

Taraftar oyuncu istemez, takıma destek olur!

Adı üstünde TARAFTAR/DESTEKÇİ...

Onu alırsanız destekleriz bunu alırsanız desteklemeyiz mi diyeceksin?

Dip.Ing.Mag.
21.08.2009, 17:04
ahhh ahh şu 96 daki kadro ve futbol olsun şampiyon olmayalım

o yılı bile arıyorum ya..

en kotu macımızda bıle o kadroda kı durus agırlık o atmosfer yanı rakıbı tedırgın etmeye yetıyordu avni akerde rakipler iyi futbol oyanamasi yani buyuk olaydı.. simdi ise ne avni aker kaldi ne durus ne ruh rakip avni akerde deplasmanda mı oynuyor kendı sahasında mı ayırdedılemıyor...

ayrıca dunku mactan aklıma gelı bızım takımda ınanılmaz bır fiziki zaafiyet vardı .. bu cok gozume carptı sonra GS macını dıkkatlı ızledım gercektende takımın fızık gücü bizim yanı cok dusuk .. rakıbe karsı oyuzden cok ezıldık... bu olan bızım cıın gun gectıkce dezavantaja donusuyor

lazfather61
21.08.2009, 17:05
-[ooD;2576719']arkadasım sen neden olayı anlamak ısteıyorsun. takıma destek anlamında kımsenın sorunu yok surda gordugun herkes sonuna kadar destek verıyor. ama destek olmak senın dedıgın mantalıtenle lıse maclarında kı gıbı degıl... umut bulut a ben burda yazıp cızssem vayy kocum benım nekadar ıyı nıyetlı oyuncu suna bak neguzel kosuyoo .. ya gol atamıyor o gol atamadıgı ıcn maclarıda kaybedıyoruz ee bır macta en fazla gol pozısyonuna gıren takım oluruz ama atamıyor forvetlerımız ee yınede tam destek bır gun atarlar bu nasıl bır mantık bana ızah etsene bı ! suan senle tamamen farklı dunyalardan baglantı kurmaya calısıyoruz ... ama anlayamıyorsun olayı sen

sorun sence tek forvet mi ??? bence o kadar basit degil daha once dedigim gibi, bir gazla gunah kecisi arayip bu isten kurtulmaktansa, gercekci cozumler bulmak daha iyidir, umut cok cok iyi bir futbolcu oldugunu iddia etmiyorum ama dunku macta umut kendine gelen toplari cok kotu kullanmadi, umutun direkten donen golu gol olsaydi sadece 3 cm filan iceri girseydi o zaman yildiz sak sak sak diger turlu olunca ucube, adam zaten artik korkusundan kaleye vuramaz oldu, baski cozum getirmez, ben hala umut ve gokhanin 14 m euroya alinan guizadan daha iyi forvet olduklarini savunuyorum dun guiza 2 kaleci ile karsi karsiya 1 de bos kale gol kacirdi, sion rezil bir takimdi bu arada, adamlar defanstan cikma ozurluydu.

Sefa Murat Dokuz
21.08.2009, 17:08
Belki uyarı alıcam , belki de ceza . Ama bunu söylemezsen patlarım . Umutsuz olan taraftarlara lafım ! İnanın şuan size ihtiyacımız yok . İçinde umut olan , takıma güvenen taraftarlara ihtiyacımız var .

Senin gibi böyle ahkam kesen taraftara ihtiyaç yok. Pollyannacılık oynamaya gerke yok görünen köy kılavuz istemez. 1-2 olsa neyse de kendi sahamızda 1-3 yeniliyoruz. Kalkmış elicez falan. Evet cıkmamış candan ümit kesilmez ancak bu turu geçiçez inandık falan çok komik.Taraftarın değil oyuncuların inanması lazım. Sadece inanması da yetmez. Çok extra şeyler yapmadıkları sürece biz 3-0 la dönemeyiz ordan yada 4-2.

Travelair
21.08.2009, 17:08
Taraftar oyuncu istemez, takıma destek olur!

Adı üstünde TARAFTAR/DESTEKÇİ...

Onu alırsanız destekleriz bunu alırsanız desteklemeyiz mi diyeceksin?

O eskidendi. Hani "Padişahım çok yaşa" devrinden kalma

İki şekilde de desteklenir. Ama daha iyi oyuncular istendi diye, bir manada müşterisi olduğun kulüp sana sırt çeviremez. Başarısızlığı seyretmek kimse istemez. Zehirleneceği yemeği kimse yemek istemez, taze güzel yemek yemek ister. En azından ruhu öyle ister. Taraftarlık kölelik değildir

Halit Aydın
21.08.2009, 17:09
Bu sene gs açık ara götürür. fb onları takip eder. Biz bjk ile 3.lük savaşı veririz. Belki Türkiye Kupasını alırız.

Beğenmediğimiz Samet Aybaba 2002'de takımı baştan aşağı yenileyerek göreve geldi. Kayseri Erciyesten zamanında Erdinçi aldı. Ta o zamanlar Mehmet Topuzu da istedi uzun süre direttiler vermemişlerdi. Serkan Kılıçtan tut Erman Güraçar. Hepsi genç ve başarıya aç futbolcular. O senelerin temelini bu adam attı. Biz naptık kaos yarattık.

Günü geçirmelik yaşıyoruz. İleri dönük işler yaptı başkan ilk geldiğinde. Karadenizspor'u kurdu anlaşılan pişman şu duruma göre. Çok para harcandı çok. Bu sene kıstılar transferi ortasahayı şişireceğine adam gibi bir forvet alırdı insan :O

theo
21.08.2009, 17:10
tamam beyler aşırı derece ruhsuz bir 30dk yaşadık eyvallah...ama bu her zaman böyle olcak diye bir şey söz konusu değil...her takım kendi evinde 3yer ama gider büyüklüğünü taraftarlarının desteğini arkasına alıp deplasmanda turu geçerek gösterir...

ispiroğ61
21.08.2009, 17:11
yaa bu ne yaa burası maç başlığı ben buraya girdiğimde burdaki arkadaşlarımın takım hakkındaki yorumlarını okumak istiyom ne laf kavgası yapıyosunuz..

Lütfen arkadaşlar..

Sayg...

Dip.Ing.Mag.
sorun sence tek forvet mi ??? bence o kadar basit degil daha once dedigim gibi, bir gazla gunah kecisi arayip bu isten kurtulmaktansa, gercekci cozumler bulmak daha iyidir, umut cok cok iyi bir futbolcu oldugunu iddia etmiyorum ama dunku macta umut kendine gelen toplari cok kotu kullanmadi, umutun direkten donen golu gol olsaydi sadece 3 cm filan iceri girseydi o zaman yildiz sak sak sak diger turlu olunca ucube, adam zaten artik korkusundan kaleye vuramaz oldu, baski cozum getirmez, ben hala umut ve gokhanin 14 m euroya alinan guizadan daha iyi forvet olduklarini savunuyorum dun guiza 2 kaleci ile karsi karsiya 1 de bos kale gol kacirdi, sion rezil bir takimdi bu arada, adamlar defanstan cikma ozurluydu.

suan icin bakarsak ve takım adına eldeki imkanlarin maxımum sevıyede kullanıldıgını dusunursek kesınlıkle eve tek eksik suan forvet... maalesef ayagında top tutabılen pıvot santrafor tıpınde bır oyuncumuzun olmayısı ılerıde kı zaafıyetımızın en buyuk sebebı.. sıze sadece sunu soyluyorum fatıh tekkenın gol kralı oldugu yılda ve dıger yıllarda kı attıkları gollerı tekrardan ızlersen goreceksın arada kı ucurumu suankı forvetlerımızle... fatıh hem ayagında topu cok ıyı saklayabılıyor hucumun zengınlesmesınde katkıda bulunuyordu hemde kanatlardan gelen ortaları en ıyı sekılde degerlendırıyordu ama en basıtınden umut a baktıgımızda kanatlardan yattaranın kestıgı harkulade muz ortalara bıle kafa vurdugunda cougunu dısarı atıyor... ben bu takımda ıllakı fatıh tekke olsun demıyorum ama neden onun gıbı bır oyuncu alınıyorda umut ıle ıskence cekıyoruzz

Oğuz ZEYTİN
O eskidendi. Hani "Padişahım çok yaşa" devrinden kalma

İki şekilde de desteklenir. Ama daha iyi oyuncular istendi diye, bir manada müşterisi olduğun kulüp sana sırt çeviremez. Başarısızlığı seyretmek kimse istemez. Zehirleneceği yemeği kimse yemek istemez, taze güzel yemek yemek ister. En azından ruhu öyle ister. Taraftarlık kölelik değildir

Köle olma, DESTEKÇİ ol!

Transferden sana ne bana ne!

Sen Ahmeti de istesen Mehmeti de istesen onlar gidip Gabric i alacak, Zaferi alacak...

Yani bo-şu-na konuşuyoruz!

Taraftar, misafir gibidir; umdugunu değil SAHAYA ÇIKANI DESTEKLER!

Aksini düşünen menajerlik oyunlarında rüya kadrolar kurup yapay zekalarda şampiyonluk turları atarlar...

cihatöztürk
21.08.2009, 17:12
tamam beyler aşırı derece ruhsuz bir 30dk yaşadık eyvallah...ama bu her zaman böyle olcak diye bir şey söz konusu değil...her takım kendi evinde 3yer ama gider büyüklüğünü taraftarlarının desteğini arkasına alıp deplasmanda turu geçerek gösterir...

işllah işllah

varya fanatik gazetesinin haberini altındaki yorumları okurken ağlamak geldi içimden

bide fener ve gs için attıkları başlık kahroldum ya :o:o

Cihad Varlı
21.08.2009, 17:13
Senin gibi böyle ahkam kesen taraftara ihtiyaç yok. Pollyannacılık oynamaya gerke yok görünen köy kılavuz istemez. 1-2 olsa neyse de kendi sahamızda 1-3 yeniliyoruz. Kalkmış elicez falan. Evet cıkmamış candan ümit kesilmez ancak bu turu geçiçez inandık falan çok komik.Taraftarın değil oyuncuların inanması lazım. Sadece inanması da yetmez. Çok extra şeyler yapmadıkları sürece biz 3-0 la dönemeyiz ordan yada 4-2.

Tutturdunuz bir polyanacılık gidiyorsunuz ! Ahkam kesmek mi ? Çok komik.. İnanmanın neresi komik ? Siz takımı yerden yere vurmaktan , ümitsizce davranmaktan , insanların sinirlerini yıpratmaktan başka birşey bilmez misiniz ? Bugün isteksiz olan yarında mı isteksiz olacak ? Bugün yenilen yarında mı yenilecek ? Bunlar çok komik yaklaşımlar.. Artık herkes herkesi yenebilir . Dünya futbolu bu yönde şekil aldı , siz geride kalmışsınız . Daha çok isteyen , arzulayan kazanıyor . Rövanş maçında daha çok istememiz için bir engel mi var ?

Ali Tunahan Güllü
21.08.2009, 17:13
Takımımızın Hırvat oyuncuları Hrvoje Cale Drago Gabriç'e milli takımdan davet geldi.

Buna göre Cale ve Gabriç, Hırvatistan Milli Takımı'nın 05 Eylül'de Beyaz Rusya ve 09 Eylül'de İngiltere ile oynayacağı maçlar için aday kadroya çağrıldılar.

kaynak:resmi site

lazfather61
21.08.2009, 17:14

nerden biliyorsun vahil mi indi ? yada gelecegi filan mi goruyorsun ? yada bilmedgimiz birsey mi biliyorsun ? aciklama lutfen:

...............

ceserdar
21.08.2009, 17:14
Herkes şöyle olsun böyle olsun. O şöyleleri, böyleleri yapmak çok basit. Çoğu kişinin anlamadığı bir şey var. Bu doğruları bulmak için çözüm yolu yok. Mesela taraftar kombine alsın, bağırsın çözüm yolu değildir. Bunu bile anlayamıyoruz. O yüzden işimiz çok zor. Hep iyile olanların hallerini örnek alıyoruz fakat o iyiler o hallere gelmek için ne yapıyorlar hiç düşünmüyoruz.

Oğuz ZEYTİN
21.08.2009, 17:16
Herkes şöyle olsun böyle olsun. O şöyleleri, böyleleri yapmak çok basit. Çoğu kişinin anlamadığı bir şey var. Bu doğruları bulmak için çözüm yolu yok. Mesela taraftar kombine alsın, bağırsın çözüm yolu değildir. Bunu bile anlayamıyoruz. O yüzden işimiz çok zor. Hep iyile olanların hallerini örnek alıyoruz fakat o iyiler o hallere gelmek için ne yapıyorlar hiç düşünmüyoruz.

Kombine almak, stadda destek vermek çözüm yolu değil mii?

Ne yapalım evde oturup bulmaca mı cözelim?

Doğan Şahin
Takımımızın Hırvat oyuncuları Hrvoje Cale Drago Gabriç'e milli takımdan davet geldi.

Buna göre Cale ve Gabriç, Hırvatistan Milli Takımı'nın 05 Eylül'de Beyaz Rusya ve 09 Eylül'de İngiltere ile oynayacağı maçlar için aday kadroya çağrıldılar.

Tijikuzu da milli takıma gidiyor : spor61

titanic

gabriçin nasıl oynadığını artık bu maçta görürüz.kaç gün oldu nerde bu adam

Hasan61
21.08.2009, 17:17
Kombine almak, stadda destek vermek çözüm yolu değil mii?

Ne yapalım evde oturup bulmaca mı cözelim?
onlar çözğm yolu değil varılması gereken sonuçlardır
bu sonuaca giden yolları engelleyen nedenler bulunmalı ve yokedilmeli çözüm yolu budur

Erkut Ay
fransada tur geçmekmiş 4 tane atarsak elermişiz onun için destekmiş buna inanıpta millete ahkam kesen ya yeterince saf yada kafa bulma telaşında....

olcay_61
Köle olma, DESTEKÇİ ol!

Sen Ahmeti de istesen Mehmeti de istesen onlar gidip Gabric i alacak, Zaferi alacak...

Aksini düşünen menajerlik oyunlarında rüya kadrolar kurup yapay zekalarda şampiyonluk turları atarlar...
taraftarlık her yapılanı desteklemek demek değildir. yönetimin ne kadar konuşma hakkı varsa taraftrarında onları eleştirme yanlışlarını söyleme hakkı vardır. 3 maymunu oynamanın anlamı yok

Hasan Ayvenli
21.08.2009, 17:19
bir başka Trabzonlu ve Trabzonsporlu arkadaşımla olan konuşmamda kendisinin tespiti..

olm trabzon insanına ne dersen de
o ts ye her sene inanır
şampiyon olacak die
her senede haule beşinden bakar

Olayın özeti de budur.

U.Sadıkoğlu
Turu geçicez evet fransada 5 atıcaz hadi beyler varmı arttırannn ..

Travelair
Köle olma, DESTEKÇİ ol!

Benim istediğim daha iyi futbolcular almaları. Ahmet'i Mehmet'i değil. Bu maç uyarı olmalı ve daha çok yarar sağlayacak futbolcular almalıyız. Hem madem düşüncelerimiz böyle de değer verilmiyorsa, o halde sorun yok taraftardan ötürü . Sahaya çıkanı elbette destekler ama sahaya çıkan da başarı getirir. Getiremezse dünyanın her yerinde eleştirilir, takımın daha iyi olması için tartışılır. Eğer bu takım forvetleri kritik maçlarda gol atamıyorlarsa ben de bunu eleştiririm. Destek ol diyorsun da havada kalıyor dediğin. Önlem alınsın diye eleştiriyorum. Bu da eğer doğru yapılırsa destektir. Umut'un yanına gidip beddua etmiyorum. Umut, Gökhan yetersiz daha iyi golcü lazım bize diyorum. Alınırsa Umut ve Gökhan da rahatlar diyorum. Bundan daha iyi destek olur mu?

Oğuz ZEYTİN
21.08.2009, 17:21
onlar çözğm yolu değil varılması gereken sonuçlardır
bu sonuaca giden yolları engelleyen nedenler bulunmalı ve yokedilmeli çözüm yolu budur

Neymiş engeller?

Tayfun mu umut mu colman mı...

Broos mu?

Sadri başkan mı?

Sehrin kendisi mi...

Herneyse...

Biz taraftarsak üzerimize düşeni yapalım!

Çoğunuz sorumluluğu başka taraflara atıyorsunuz, bu takımın başarılı olmasından mutluluk duymak istiyorsunuz.

Mutlu olacagız ama önce görevlerimizi yerine getirerek...

Adamlar koltugunda oturup çarkıfelek izler gibi maç izliyor.

Ondan sonra "bak sarefsize oynamıyor" diyor

Tribün takımı ateşliyemiyor!!!

Maç sahada kazanılıyor, ama biz nedense hep deplasmanda!?

Oğuz ZEYTİN
21.08.2009, 17:22
Benim istediğim daha iyi futbolcular almaları. Ahmet'i Mehmet'i değil. Bu maç uyarı olmalı ve daha çok yarar sağlayacak futbolcular almalıyız. Hem madem düşüncelerimiz böyle de değer verilmiyorsa, o halde sorun yok taraftardan ötürü . Sahaya çıkanı elbette destekler ama sahaya çıkan da başarı getirir. Getiremezse dünyanın her yerinde eleştirilir, takımın daha iyi olması için tartışılır. Eğer bu takım forvetleri kritik maçlarda gol atamıyorlarsa ben de bunu eleştiririm. Destek ol diyorsun da havada kalıyor dediğin. Önlem alınsın diye eleştiriyorum. Bu da eğer doğru yapılırsa destektir. Umut'un yanına gidip beddua etmiyorum. Umut, Gökhan yetersiz daha iyi golcü lazım bize diyorum. Alınırsa Umut ve Gökhan da rahatlar diyorum. Bundan daha iyi destek olur mu?

Başarı kriterini de paylaşır mısın? (samimi olarak)

lazfather61
21.08.2009, 17:24
-[ooD;2576843']suan icin bakarsak ve takım adına eldeki imkanlarin maxımum sevıyede kullanıldıgını dusunursek kesınlıkle eve tek eksik suan forvet... maalesef ayagında top tutabılen pıvot santrafor tıpınde bır oyuncumuzun olmayısı ılerıde kı zaafıyetımızın en buyuk sebebı.. sıze sadece sunu soyluyorum fatıh tekkenın gol kralı oldugu yılda ve dıger yıllarda kı attıkları gollerı tekrardan ızlersen goreceksın arada kı ucurumu suankı forvetlerımızle... fatıh hem ayagında topu cok ıyı saklayabılıyor hucumun zengınlesmesınde katkıda bulunuyordu hemde kanatlardan gelen ortaları en ıyı sekılde degerlendırıyordu ama en basıtınden umut a baktıgımızda kanatlardan yattaranın kestıgı harkulade muz ortalara bıle kafa vurdugunda cougunu dısarı atıyor... ben bu takımda ıllakı fatıh tekke olsun demıyorum ama neden onun gıbı bır oyuncu alınıyorda umut ıle ıskence cekıyoruzz

ben umutla fatih arasinda kiyaslama yapmak icin soylemedim dunku macin gunah kecisi umut degildi onu soylemek istedim sadece, diyarbakir macinda kafa toplarinda timingde cok hata yapti dogru soyluyorsun, umut bulut eski fatih tekke degil dogru soyluyorsun ama umut bulut eski umut bulut da degil, umit milli takimda oynayan agucunden yildiz diyerek transfer ettigimiz, biraz duygusal cocuk umut birazda cok etkilieniyor disarda ki olumsuz davranislardan kisacasi biz bu hale getirmis olabilirmiyiz bu cocugu, tipki semakin kactigi gibi marcelinhonun kactigi gibi filan tek suclu futbolcumu yani ?

Oğuz ZEYTİN
taraftarlık her yapılanı desteklemek demek değildir. yönetimin ne kadar konuşma hakkı varsa taraftrarında onları eleştirme yanlışlarını söyleme hakkı vardır. 3 maymunu oynamanın anlamı yok

Yanlışlarına kulube uye olup bos Genel kurul salonlarını doldurarak söylersen daha etkili olur, yoksa kahvede burada konuşmakla elimize birşey geçmez!

asimetrik
Çok berbat bir mağlubiyet aldık. Öyle ki ilk bakışta takımın neredeyse tamamını yerden yere vurmayı gerektirecek bir mağlubiyet.

Fakat maçtan sonra kafama takılan bir soruyu paylaşayım.İki takım arasında sadece 1 oyuncu deşistirseydik ne olurdu. Doğal olarak rakibin en iyisi Gignaç bize , bizdeki karşılığı Umut rakibe. (kötü oynadığı için değil, mevki benzerliği için )
Tartışmasız çok üstün oynadığımız ilk yarı (Alan yoktu!) en az 4-0 biterdi.

Sonra sağ açığa Tayfun yerine Yattara'yı koydum kafamda,Serkan'ı geri aldım. Tj'in attığı 4 tane mükemmel pası Yattara'nın aldığını düşündüm. Defans yerleşmemişken. Neler olurdu. Forvette ki Gignaç hala bizde...
Karar verdim. Rakip bizden iyi değil, rakibin forveti bizden iyiydi.

Senaryoya devam ettim. İlk yarı bu kadar baskın oynayan (üstelik Gignaç bizde değildi) takıma ikinci yarı ne oldu?

Aslında beklenen oldu. ilk yarı oynadığımız yüksek tempo bizi fena halde yordu. Direncimizi arttıracak değişiklikler yapamazsak ikinci yarı çok zor olacaktı. Nitekim öyle oldu. (ki devre arasında Erdal'la aynen paylaşmıştım)

Arkadan başka soru. Kondisyon eksiğimiz mi var? Bence hayır. Verimlilik sorunu var. Savunmak için çok enerji ile az iş yaptık. Hücum için de çok enerji az iş. Yani daha az yorulup daha çok iş (Hem sistem hem de oyuncu altyapılarıyla ilgili ayrıca konuşulması gereken bir konu) yapmalıydık. Bunun yanında çok kolay yaşadığımız psikolojik çöküntüyü (taraftar, oyuncu) eklersek sonuç hiç şaşırtıcı değildi.

Vardığım sonuç. Şu an yapılacak 3 nokta transfer bize istediğimiz başarıyı getirir.

Hoca için de bir kaç söz etmek istiyorum. Tam bir büyük takım hocası. Tam bize göre. Her şartta hücumu düşünen hoca. İstediği transferleri yapmalı yönetim. (Elbette sadece kişisel görüşüm)

ceserdar
Rakiplerimizin forvet birimlerinde en az 4 tane futbolcu var. Hepsinin özellikleri farklı. Kimisi kurnaz, kimisi havadan etkili. Biz de ise forvet birimi ilk önce istihdam olarak eksik.

Travelair
Başarı kriterini de paylaşır mısın? (samimi olarak)

Şampiyonluk

Dip.Ing.Mag.
21.08.2009, 17:25
ayrıca sunuda belırtmek ıstıyorum , bızım alt yapımız ne yapar ne ıs yapar? 500 bınlık sehırden bır tane forvet yetısmes mı yıllardır ne ıcın orda o alt yapı ?! bursaspor bıle en az 3 yılda bır cıkartıyor sercan dedıklerı adam umuttan 2 goımlek ustundur

Muhammed
21.08.2009, 17:25
Şu halimizle ordada yeniliriz bu açık ve net. Bakalım Manisa maçı oyuncularımızın son şansı. Hugo Broos'ta birkaç oyuncuyu yedeğe çekmeli mutlaka.

Birtan Karaman
21.08.2009, 17:26
Bir ara yedek kulübemizi gösterdi. Kulübedeki tüm futbolcular taktik veriyordu elleriyle. Hugo Broos'u gösterdi yardımcısıyla maçı izliyordu o sırada. Bu şehirde herkes teknik direktör :)
Süpersin Abi :alkış: :alkış:

İmzalık Bir Söz'dü Ve İmza Oldu :rolleyes:

Dip.Ing.Mag.
21.08.2009, 17:28
Çok berbat bir mağlubiyet aldık. Öyle ki ilk bakışta takımın neredeyse tamamını yerden yere vurmayı gerektirecek bir mağlubiyet.

Fakat maçtan sonra kafama takılan bir soruyu paylaşayım.İki takım arasında sadece 1 oyuncu deşistirseydik ne olurdu. Doğal olarak rakibin en iyisi Gignaç bize , bizdeki karşılığı Umut rakibe. (kötü oynadığı için değil, mevki benzerliği için )

Sonra sağ açığa Tayfun yerine Yattara'yı koydum kafamda,Serkan'ı geri aldım. Tj'in attığı 4 tane mükemmel pası Yattara'nın aldığını düşündüm. Defans yerleşmemişken. Neler olurdu. Forvette ki Gignaç hala bizde...

Senaryoya devam ettim. İlk yarı bu kadar baskın oynayan (üstelik Gignaç bizde değildi) takıma ikinci yarı ne oldu?

Aslında beklenen oldu. ilk yarı oynadığımız yüksek tempo bizi fena halde yordu. Direncimizi arttıracak değişiklikler yapamazsak ikinci yarı çok zor olacaktı. Nitekim öyle oldu. (ki devre arasında Erdal'la aynen paylaşmıştım)

Arkadan başka soru. Kondisyon eksiğimiz mi var? Bence hayır. Verimlilik sorunu var. Savunmak için çok enerji ile az iş yaptık. Hücum için de çok enerji az iş. Yani daha az yorulup daha çok iş (Hem sistem hem de oyuncu altyapılarıyla ilgili ayrıca konuşulması gereken bir konu) yapmalıydık. Bunun yanında çok kolay yaşadığımız psikolojik çöküntüyü (taraftar, oyuncu) eklersek sonuç hiç şaşırtıcı değildi.

Vardığım sonuç. Şu an yapılacak 3 nokta transfer bize istediğimiz başarıyı getirir.

Hoca için de bir kaç söz etmek istiyorum. Tam bir büyük takım hocası. Tam bize göre. Her şartta hücumu düşünen hoca. İstediği transferleri yapmalı yönetim. (Elbette sadece kişisel görüşüm)

güzel bir yazı tesekkurler hocam. gercekten tam manasıyla dunku olayı ozetleyen bır yazı

Sefa Murat Dokuz
21.08.2009, 17:28
nerden biliyorsun vahil mi indi ? yada gelecegi filan mi goruyorsun ? yada bilmedgimiz birsey mi biliyorsun ? aciklama lutfen:

...............

Neyin açıklaması?
Trabzonspor son 1-2 sene içinde kaç takıma 3 veya üzerinde gol attı!
sadece bir elin parmağını geçermi. Üstelik kendi sahanda 3 yediğin takıma bunu düşünüyorsun. Rüyadan uyanın gerçeğe dönün de ligde Manisayı yenmeye çalışalım.

Oğuz ZEYTİN
21.08.2009, 17:30
Şampiyonluk

Eldeki maddi imkanlar belli, rakiplerle bu noktada yarışmamız gerçekçi oldugumuzda zor.

Geriye kalan tek şey manevi yarış:

ŞEHRİN KENETLENMESİ!

Trabzon'a gelmeyen yabancıları düşün.

Arada oyuncu farkı açığı var altyapıdan gelenleri düzgünce adam gibi EĞİTİP kullanacaksın!

Yanlış paslarında yuhalamayacaksın pişene kadar (örnek ARDA)

Takımın en golcü futbolcusunu rakipten daha çok eleştirmeyeceksin...

Yönetim doğru/yanlış kararlar vermiş-geride kalmış

Hoca takımı sahaya sürmüş-maç başalamış!

Ama taraftar yok!

Tabii ki şampiyonluk hayal olur...

Bırakalım onları günahlarıyla başbaşa, bi,z başımızı yere eğdirmeyecek şekilde DESTEK OLALIM!

Hiçbir şey kaybetmeyiz!

Unutmayalım biz, BÜYÜK TRABZONSPOR'UN BÜYÜK TARAFTARI'YIZ!

ceserdar
21.08.2009, 17:30
Şu halimizle ordada yeniliriz bu açık ve net. Bakalım Manisa maçı oyuncularımızın son şansı. Hugo Broos'ta birkaç oyuncuyu yedeğe çekmeli mutlaka.

Takım gol atamamaya devam ettiği sürece, kimi kesersen kes takım daha kötüye gidecektir. Ne kadar iyi futbol oynarsan oyna, futbolun meyvesi golü oyuncular yeteri kadar yemezse vitaminsiz kalırlar, günden güne güçsüz düşerler. Çok efor sarfediyoruz, fakat ortada gol yok. Yattara gelecek, Gabriç gelecek ama gene gol gelmeyince işler arap saçına dönecek.

_KaaN_
21.08.2009, 17:31
taraftar haykırnca şuçlu oluyor.. 1 aydır herks bunlar eksik şunlar yetersiz deyip durdu..ama yine kendi bildiklerini okudular ..şimdi tarftarın söylediği doğru çıkınca mı tarftar kötü oldu..

temel_yilmaz
21.08.2009, 17:31
Şimdi tek tek ele alalım oyuncularımızı kalecimiz mesela şu anda formsuz olabiliri ama iyi bir kaleci defansta Song,Egemen,Cale bence iyi oyuncular Türkiye süper liginde bu adamlar olmasında şu adamlar olsun diyebileceğimiz takımımıza istiyeceğimiz oyuncular 2 kişidir.Demek istediğim bireysel olarak o kadar da kötü oyunculrımız yok forvet elemanları hariç .Takım olarak sorun var ya bu takımın teknik kadrosunda sıkıntı var yani mücadele edemiyor takım serkan dışında, fizik yok olmadığı gibi kondisyon yok takım 70 den sonra dildışarıdaları oynuyor,yada oyuncularda bir sıkıntı var bunuda teknik kadro çözmeli.
Biz hep şurda kalıyoruz geçen senenin üstüne yapılan hamlenin devre arası çok yanlışlıklarla dolu oldu Alanzinho bence ihtiyaca karşı alınmış bir transfer değildi devre arasını hatırlayın Beşiktaşın tek ihtiyacı orta sahaya bir oyuncuydu yusufu ve alman oyuncularını alarak o bölgede çok büyük bir açığı kapattılar yusufun aldırdığı puanları kendi takımııza ilave ettiğimiz zaman şampiyon biz oluyorduk.
Bize forvet ve sağbek ve ortasahada pasları bitirici bir oyuncu lazımdı biz gittik topcambazı birini aldık çok iyi oyuncu ama bizim ihtiyacımız olan bir oyuncu değildi Alanzinho.
Biz bir Fatih tekke bir Orhan şam birde Yusufu transfer edebilseydik ki Alanzinhoya verilen para ile yapabilirdik bu işlemi 7.şampiyonluğumuzu hala kutluyorduk yanlış hamle yanlış yönetim kişisel kavga ve husmetler şimdilik görünen 1 yılımızı ilerleyen haftalarda belki çok daha fazla şeyleri götürecektir.
Bu takımın bulunduğu durumdan çıkarmanın tek yolu transfer ,tarafarı yöneticisi değil oynayan oyuncuların bile saygı duyabileceği bir isim olmalı benim gördüğüm Trabzonsporun alabileceği bu özelliklere tek sahip oyuncu Fatih tekke ve Gökdeniz karadeniz bakmayın başkan onlar yıldız oyuncu değil dediklerine başkan hala Şota ile Arçil bekliyor erman toroğlundan.

Muhammed
21.08.2009, 17:34
Urbain Breams'de dün maçı izlemiş.

olcay_61
21.08.2009, 17:34
Yanlışlarına kulube uye olup bos Genel kurul salonlarını doldurarak söylersen daha etkili olur, yoksa kahvede burada konuşmakla elimize birşey geçmez!
he yaaa haklısın neyse ne desek tutturmuşsun bi destek sanki millet destek olmuyo millet yapılan yanlışları konuşuyo burda sen devam et 3 maymunu oynamaya hayırlı ramazanlar

sorin
21.08.2009, 17:35

Gürcan Abi sen bu yönetimin hocanın istediği transferlerden birini dahi yapacağına inanıyor musun samimiyetle düşünceni merak ediyorum

ceserdar
21.08.2009, 17:36
Şu takımda Gignac olsaydı sadece dün akşam, bugün buralarda herkes takıma methiyeler dizmek için sıraya girerdi. Maalesef yönetim şunu bir türlü göremiyor.

UĞUR DURTAŞ
21.08.2009, 17:37
-bizim takıma bu maç çok önemli demiyeceksin sonu hüsran oluyor,bunuda en çok bizim yönetim yapıyor...
-transfer dönemi bitmedi ara transfer dönemi diyemezsin ne gerekiyorsa göndereceksin ve alacaksın...
-gerçekçi olalım avrupa hayali bitti,sadece lig ve fortis kaldı
-tjikuzu dün bütün topları geriye oynadı niçin anlamakta güçlük çekiyorum,kuvvetli oyuncu topu alıyor önündeki metrelerce boşluğu hızlı geçmek yerine şartlanmış hemen geriye dönüyor dün maçı izlerken futboldan anlamayan kişiler bile niçin diye sordular...
-colman kayıp gören varmı?
-serkan 4/4 lük değil ama o özverili oynaması çırpınması diğerlerinin yanında
alkışı hak ediyor.
-özellikle orta saha oyuncuları gol pozisyonlarında ileride değilsiniz ,gol yiyoruz defansta değilsiniz rakip orta sahada top çeviriyor ortadada değilsiniz nerdesiniz orta saha ...

lazfather61
Neyin açıklaması?
Trabzonspor son 1-2 sene içinde kaç takıma 3 veya üzerinde gol attı!
sadece bir elin parmağını geçermi. Üstelik kendi sahanda 3 yediğin takıma bunu düşünüyorsun. Rüyadan uyanın gerçeğe dönün de ligde Manisayı yenmeye çalışalım.

bu aciklama degil ama gecmisten sadece dersler cikartirsin, gelecegi yansitmaz, ben %1 sansimizda olsa o sansi dusunerek maci izliycem ... seni bilemem ...

_KaaN_
transferi yönetim baştan düşünecekti. şimdi gidip o gol makinesini alıp borçlanmanın alemi yok..zamanında nerdeydin..azcık da colmanı yuhalasınlarda bak nasıl oynuyor .. . gökdeniz gibi orta sahadan topu alıp giden adamımız yok ..kanatlar sakat kırık ...ne oalcak halimiz bilinmez..allah yardımcımız olsun..

Oğuz ZEYTİN
21.08.2009, 17:38
he yaaa haklısın neyse ne desek tutturmuşsun bi destek sanki millet destek olmuyo millet yapılan yanlışları konuşuyo burda sen devam et 3 maymunu oynamaya hayırlı ramazanlar

Sen stadda ya da tv basında memnunsan taraftardan sözüm yok... daha çok eleştirirsin onu bunu... ve çok beklersin kafandaki transferleri...

Ne dokunulmaz taraftarmıssınız, kendimizi daha iyi hale getirelim dedikçe bastırdınız!

Oturun düşünün, bu takım dış sahada da aynı oyuncularla oynayıp başarırken, içerde neden sorun yaşıyor?

Senin gibi yönetime hocaya futbolculara sallayınca herşeyi gören duyan dile getiren taraftar mı olunuyor?

Yine de şükürler olsun ki bizi burada bulaşturan senden de benden de büyük TS var!!!

lazkopatfaroz
21.08.2009, 17:39
-bizim takıma bu maç çok önemli demiyeceksin sonu hüsran oluyor,bunuda en çok bizim yönetim yapıyor...
-transfer dönemi bitmedi ara transfer dönemi diyemezsin ne gerekiyorsa göndereceksin ve alacaksın...
-gerçekçi olalım avrupa hayali bitti,sadece lig ve fortis kaldı
-tjikuzu dün bütün topları geriye oynadı niçin anlamakta güçlük çekiyorum,kuvvetli oyuncu topu alıyor önündeki metrelerce boşluğu hızlı geçmek yerine şartlanmış hemen geriye dönüyor dün maçı izlerken futboldan anlamayan kişiler bile niçin diye sordular...
-colman kayıp gören varmı?
-serkan 4/4 lük değil ama o özverili oynaması çırpınması diğerlerinin yanında
alkışı hak ediyor.
-özellikle orta saha oyuncuları gol pozisyonlarında ileride değilsiniz ,gol yiyoruz defansta değilsiniz rakip orta sahada top çeviriyor ortadada değilsiniz nerdesiniz orta saha ...

son soruyu gerçekten bende düşündüm cvp bulamadım.. 3 gol yıyoruz orta saha nerde bellı değil. pozisyon üretemıyoruz orta saha yıne ortalarda yok

hüseyin1975
21.08.2009, 17:40
Elbette Takimimiza Destek olmaliyiz ve oluyoruzda zaten.
Fakat Futbolcularin bu destegi hak etmeleri icin minimum yapmalari gereken Mücadele etmekdir ve Formalarini terletmekdir.
Bunu yapmayani ne desteklerim nede onu oynatani desteklerim!

sorin
21.08.2009, 17:40
http://www.medyatrabzon.com/images/news/9251.jpg
Hacısalihoğlu talimatı verdi!
21 Ağustos 2009 / 17:11
Trabzonspor yönetiminin kriz masası kuracağına dair gelen haberlere şu saatlerde yeni bir gelişme daha eklendi.

Trabzonspor yönetiminin kriz masası kuracağına dair gelen haberlere şu saatlerde yeni bir gelişme daha eklendi.
As Başkan Hayrettin Hacısalihoğlu’nun talimatı ile kulübün ilgili birimi bütün asıl ve yedek yöneticilere iftardan sonra yönetim kurulu toplantısı olduğunu tebliğ etti.
GÜNDEMDE NE VAR
Trabzonspor yönetiminin rutin olarak yapması gereken toplantıdan bir gün önceye alınan toplantının gündemine kulüp doktoru Hakan Ayaz’ın otomobilinin kurşunlanması olayı da ele alınacak. Ancak daha önemlisi, takımın aldığı sonuçlarda masaya yatırılacak.
Söz konusu toplantıda yönetim Broos ile Ünal Karaman’ı birlikte dinleyeceğine dair bilgiler geliyor.
Bu akşam iftar sonrası toplantı son dönemin en kritik toplantılarından biri olacak..

bu adam beni bi gün öldürecek ama ne zaman dur bakalım

lazkopatfaroz
21.08.2009, 17:41
kulube para gelsın dıye fatıh ve gokdenızı satan yonetımler kulup mu zengınleşti ?? gelen paralar nereye kullanıldı ?? devamlı söylenen sey 2 oyuncu takıma çok katkı sağladı.. peki ya o oyuncular gittikten sonra yerleri doldumu doldurabıldınızmı ?? nereden bakarsan bak çok buyuk yanlıslıklar var

Kazım Uzunboy
21.08.2009, 17:42
Maçtan sonra foruma girememiştim ve yazmak istediğim tek şey..

Forvet böyle bir şeymiş..

_KaaN_
tjıkzıu topu alıyor colman selçuk umut yürüyerek top istiyor..takımda geçen sezondan fark yok..takıma ağabeylik yapacak adam lazım..bunlar böyle yürümeye devam ederse kasımpaşa ligde kalır...

Oğuz ZEYTİN
Elbette Takimimiza Destek olmaliyiz ve oluyoruzda zaten.
Fakat Futbolcularin bu destegi hak etmeleri icin minimum yapmalari gereken Mücadele etmekdir ve Formalarini terletmekdir.
Bunu yapmayani ne desteklerim nede onu oynatani desteklerim!

Kusura bakmayın da o mücadele seviyesine hoca karar versin, o değerlendirsin.

Bir oyuncudan beklenti hocanın kafasında. Bir hafta boyunca antremanı o yapıyor, biz değil.

Bize düşmez formasını terletip terletmediğini ölçmek!

Travelair
Tamam işte bigben burda konuşmakla elimize birşey geçmiyor diyorsan stadyumdan başlarsın. Şehri kenetleyecek ben değilim. Burası forum. Düşüncelerimi tartışmalarımı yapıyorum. İsteyen ortaya çıkan ortak fikirden kendine pay çıkarır, isteyen çıkarmaz

Roberto Baggio
21.08.2009, 17:43
Ne derseniz deyin......Trabzonsporda altyapi yok......ve en önemlisi,sabir yok! Bir ev yaparsin,biraz sallandigi zaman bütün evi yikiyorsun. Ben böyle birsey görmedim. Zamaninda demistim,Ersun Yanalin gitmesi büyük hata. Sadece hocalik deyil,bütün altyapi ve stratejiyi cizen kisi. Faty,isaac,Brüls,bunlar bosuna alinmadi ve düsünce 2,3 sene sonra verim almakti. Bize gelenden hepsinden gol ve calim bekliyoruz,bunlari yapabilirse star olarak nitelendiriyoruz. Toulouse bizden daha iyi bir takim oldugnu söylerken herkez bana yüklendi. Bize sol acik gerekli deyil derken,Umut , Gökhan bize yeter dendi. Arkadaslar,objektif ve deogru ispatlari ne yazikki yapamiyoruz. Engin bir iki mac iyi oynayip kurtarici olarak damgayi yiyor. Önemli olan baski altinda iyi oynamak

BYGUNES
21.08.2009, 17:44
Rakiplerimizin forvet birimlerinde en az 4 tane futbolcu var. Hepsinin özellikleri farklı. Kimisi kurnaz, kimisi havadan etkili. Biz de ise forvet birimi ilk önce istihdam olarak eksik.

Aynen katılıyorum Arkadaşım. Dün gece kahroldum..

Recep Alkan
Toplan toplan nereye kadar,

Çıkan sonuç,

Kadromuz yeterli, sakat oyuncularımız var onalrında katılımı ile Trabzonspor kaldığı yerden devam edebilecek kapasitededir.

Hepimize hayırlı olsun.

ertuuu
son soruyu gerçekten bende düşündüm cvp bulamadım.. 3 gol yıyoruz orta saha nerde bellı değil. pozisyon üretemıyoruz orta saha yıne ortalarda yok

ortasaha yok.
engin ve colman oyunda yok da ondan.
colmanın keyfini, enginin şansını bekliyoruz...

asimetrik
21.08.2009, 17:45
Gürcan Abi sen bu yönetimin hocanın istediği transferlerden birini dahi yapacağına inanıyor musun samimiyetle düşünceni merak ediyorum

Bana göre bu yıl, devre arası ve gelecek yıl bu takım tüm eksiklerini giderir.
Ama yönetimin, şu kısa süre içinde iyi niyetimle bir golcü transferi yapacağına inanıyorum. Hatta bir üst düzey bir de alternatif genç bekliyorum.

masmavili
21.08.2009, 17:46
arkadaşlar evet takım çok kötüytü
ama ya taraftar
bizler taraftar değiliz bunu bilelim artık
bizler seyirciyiz
maçı setreder çıkarız
ama takım eğer galipse o zaman tezavurat yaparız
takım iyi oynaması için 13 adamı iyi kullanamıyoruz
buda bizim taraftar liderlerine iş düşüyor
taraftarı hep birlikde hareket ettirsinler
bilmiyorlarsa başka klüplerin amigolarından ders alsın lar
geçen sene fener maçı tam bir rezaletti
sivaas yeniliyor
bizim taraftar seyrediyor
yazık ya harbi yazık
takımda yazık bizede yazık

_KaaN_
onu anladık hoca karar verecekte..bir futbolcu ne kadar istelki olduğunu sahada duruşuyla belli eder ..selçuk ve colman ceza sahasına kadar 5 6 adım sürsün sizlerle bi daha ts hakkında konuşursam namerttim...

Oğuz ZEYTİN
Tamam işte bigben burda konuşmakla elimize birşey geçmiyor diyorsan stadyumdan başlarsın. Şehri kenetleyecek ben değilim. Burası forum. Düşüncelerimi tartışmalarımı yapıyorum. İsteyen ortaya çıkan ortak fikirden kendine pay çıkarır, isteyen çıkarmaz

Biz de buradan stada gidecek arkadaşlara kendimizce tavsiyemizi yapıyoruz.

Bu sene o staddaki 3 maçta da oradayım. Gördüklerimi hissettiklerimi paylaşıyorum

Geçmişte de o staddaydım.

Geri gidişe bir dur demek için titreyip kendimize gelmemiz için uyarıda bulunuyoruz.

Her tavsiye ve eleştiriyi BİZ diye yapıyorum.

Bazı arkadaşlardan ricam, iki mağlubiyetten sonra herşey bitmiş sezon sonu gelmiş ve küme düşüyoruz telaşından kurtulmalarıdır.

Ligin 2. haftası, transferler havada uçuyor.

Azıcık sağduyu!

Recep Alkan
21.08.2009, 17:47

Bir oyuncudan beklenti hocanın kafasında. Bir hafta boyunca antremanı o yapıyor, biz değil.

Bu nedir ya ?

Forvet istiyorum = Olmaz böyle konuşma moralleri bozulur atamazlar,

Sağ bek istiyorum = Kulübe ne verdin ki istiyorsun

Taraftarım paramın karşılığını istiyorum = Kusura bakmayın sen taraftarsın almadan vereecksin, inek gibi sağılacaksın, sesin çıkmayacak !!!

Sahada terleyen, mücadele eden, varını yoğunu oynayan bir adam istiyorum = Çok konuşma sen hocamısın ne anlarsın o adam onlar ile birlikte devamlı!!!

Başkan yanlış yapıyorsun = Hösstt iblis düzgün konuş senin gibiler N/A lar layık !!!

Eeee yeter da, biri bize görevimizi söylesin o zaman da onu yapalım, her gelen basıyor lafı geçiyor karşıya, neyiz kardeşim biz, neyiz, görevimiz, yetkimiz, olma sebebimiz nedir be ?

lazkopatfaroz
21.08.2009, 17:47
ortasaha yok.
engin ve colman oyunda yok da ondan.
colmanın keyfini, enginin şansını bekliyoruz...

ömer üründülü sevmem hatta uyuz olurum ama ne yazıkkı adamın söyledıklerı çıkıyor.

lazkopatfaroz
21.08.2009, 17:49
Bu nedir ya ?

Taraftarım paramın karşılığını istiyorum = Kusura bakmayın sen taraftarsın almadan vereecksin, inek gibi sağılacaksın, sesin çıkmayacak !!!

Sahada terleyen, mücadele eden, varını yoğunu oynayan bir adam istiyorum = Çok konuşma sen hocamısın ne anlarsın o adam onlar ile birlikte devamlı!!!

Başkan yanlış yapıyorsun = Hösstt iblis düzgün konuş senin gibiler N/A lar layık !!!

Eeee yeter da, biri bize görevimizi söylesin o zaman da onu yapalım, her gelen basıyor lafı geçiyor karşıya, neyiz kardeşim biz, neyiz, görevimiz, yetkimiz, olma sebebimiz nedir be ?

kuklayız.. köleyiz... acı çekmekle görevlendırılen insanlarız..

hüseyin1975

Sahada gezinen Oyunculari gören Taraftarin buna kizma yada elestirme hakki yok yani:rolleyes:

E BRAVO sana ne diyeyim:alkış:

O zaman sen sirket kur, sirkete bir personel sefi al ve ne kadar yanlis kararlar versede ona destek cik. Nede olsa personel ile konusan ve ise alan o dimi ama.....

ertuuu
ömer üründülü sevmem hatta uyuz olurum ama ne yazıkkı adamın söyledıklerı çıkıyor.

bende sevmem.
hatta sergeni de sevmem.
colman ile engine halı saha topçusu dedi.
ben halısahada eksik olsam bile onları almam...

Muhammed
21.08.2009, 17:50
Bencede öyle kıracak dökecem bişey yok. Selçuk Colman Cale Egemen Tayfun yedeğe çekilmeli. Yerlerinde oynayacak oyuncular onları aratmayacaktır.

Her zaman diyorum Manisa maçına şu kadro ile çık as oyuncularda bir nefes alsın yedek oyuncularda şans bulsun.

serkan-giray-song-ferhat
----ceyhun--zafer-----
yattara---alan---gabric
-------gökhan--------

Çık oyna şu kadroyla son 2 maçtan kötü olmayacaktır.

Oğuz ZEYTİN
21.08.2009, 17:51
Bu nedir ya ?

Evet hoca mısın futboldan teknik düzeyde ne kadar anlıyorsun?

Kendini Broosun yerine değil de minik takım hocasının yerine koy, ne kadar başarılı olursun!

Kulubü bırak bugüne kadar en yüksek ne kadarlık meblağı yönettin?

Ama taraftarsan görevini uzaklarda arama; bildiğin ölçüde stadda ya da uzakta DESTEK OL!

Başkaları da kendi görevlerini yapsın!

trabzonsporfan
Bu nedir ya ?

çok güzel söyledin.Kulupten birşey istediğimizde hemen önce ver sonra iste oluyor.

Ben taraftarım.Çünkü Trabzonspor'a gönül verdim.Ama siz insanlara sen taraftar değilsin çünkü Trabzonspor'a para vermedin dersen hoppp derim adama.

Allah aşkına Trabzonsporu tutmak bu takıma para kazandırmak demekmidir?

lazkopatfaroz
bende sevmem.
hatta sergeni de sevmem.
colman ile engine halı saha topçusu dedi.
ben halısahada eksik olsam bile onları almam...

ömer üründul colman için kopuk kopuk oynuyor oyuna ağırlıgını koyamıyor oyundn kaçıyor dedi o söylerken kızıyordum adama ama haklıymıs

_KaaN_
enginde ısrar etmenin anlamı yok..gençlerbirliği ts maçında 90 dk bize gol atmak için ...... yıttı. o takımda şey miydi ki hiç varlık gösteremeyecek..madem bu takım seneye hazır olur niye bu sene kandırıldık..ayrıca 10.kez söylüyorum bu taraftarın daha iyisini bulamazsınız..yaş ortalamsı 35 ..adam yanımda otur aşağı diyor..gol frikikten gelse neyse yediğimiz goller hatalardan geldiği için herkes sinirleniyor ..o tarftar grupları da yönetimle olan sözleşmeleri olmasa onlarda ne yapacağını bilir...

Oğuz ZEYTİN
21.08.2009, 17:52
Sahada gezinen Oyunculari gören Taraftarin buna kizma yada elestirme hakki yok yani:rolleyes:

O zaman sen sirket kur, sirkete bir personel sefi al ve ne kadar yanlis kararlar versede ona destek cik. Nede olsa personel ile konusan ve ise alan o dimi ama.....

Ya o kadar biliyorsanız yönetici ya da teknik direktör olsaydınız, neden buralarda harcanıyorsunuz!

Bizim yerimiz TARAFTARLIK---> Destek olmak!

macuka
21.08.2009, 17:53
bu tulum takimini fransada yenecegiz ama giden turun arkadasindan aglayacagiz gibime geliyor...

theo
21.08.2009, 17:53
hep karamsarız biz nedense...yaa kimler kimleri yeniyor lütfen yaa...hem rahat olun hem destek olun...tamam sinirimizi attık kinimizi kustuk ama yeter beyler...
böyle yaparak ya da bu tavrı devam ettirerek önümüzdeki maçları da geleceğimizi de kaybedicez...takıma destek olalım...hataların sezon başında olması bizim lehimize...ligde 32 hafta ve de uefa finaline de 10larca maç var...destek olun bakalım neler olcak...
96senesinde fatih terim gesenin başına geldiğinde sezon ortası gönderilmesini istediler alınan sonuçlardan sonra ama sabır uefa kupasına kadar uzandırdı

Sefa Murat Dokuz
21.08.2009, 17:54
bu aciklama degil ama gecmisten sadece dersler cikartirsin, gelecegi yansitmaz, ben %1 sansimizda olsa o sansi dusunerek maci izliycem ... seni bilemem ...

Maçı izleyip izlememek umutla ilgili birşey değil. Bugun Trabzonspor Barcelona ile maç yapsa umutlu olduğumuz için mi maçı izleyeceğiz. Şansımız %1 bile olmasa da o maçı izleriz. 1-3 evimizde yenildiğimiz bir maç ve son 1-2 sezondur belediye dışında 4 gol attığımız ve çok nadir 3 gol 1-2 maç vardır belki antalyadan başka aklıma da gelmiyor(3-2) doğru düzgün gol attığımız maç olmamasına rağmen pollyannacılık yapıp Haydi inanın elicez çok komik.
Eliceksek bu inanmışlığınız neden ilk maçta olmadı.Şahsen maçtaydım 100 küsür dk bağırdık. Maç bitti 15 dk daha çıkmadık. Sahada kaldık. Çıkmıyoruz diye bağırdık. Görevliler kapatıp gidecek diyordu.Kuşlar bile gitmişti stadda ne dk 80 de çıkanlardan dık nede Gol yiyince susup kısılanlardan. Gol yediğimizde aksine daha kuvvetli bağırdık tribünde.Neyse bunların bir önemi yok maç sahada kazanılır.
İnanın elicez falan şu anda komik kalıyor. Hadi Anorthosis maçı gibi deplasmanda 3-1 kaybetsek kesinlikle şansımız olur ve umutlu konuşabiliriz ama evimizde daha gol atmakta zorlanıyoruz.Henüz lig ve Avrupa'da forvet oyuncularımızdan gol gelmemişken ve Giray Song gibi defans oyuncularımızın attıklarıyla devam ederken....
İnanmak başarmanın yarısıdır ama biz değil futbolcular inanacak.İnansa dahi kendi oyunlarının en iyilerini oynamaları lazım.Hepsinin.Bu kadar çok extra bir araya gelecek diye inanıp,gaza gelip sonradan hayal kırıklığı yaşamak çok saçma.
Evet biz bu takımı yenebiliriz.Belkide 2-0 yenip ahlar vahlar çekebiliriz ama fazlası çok zor.

lazkopatfaroz
Ya o kadar biliyorsanız yönetici ya da teknik direktör olsaydınız, neden buralarda harcanıyorsunuz!

1 takıma 10 kişi yada 1000 kişi başkan olamıyor.. ama 10 kişiden yüzlerce fikir ve düşünce çıkabılıyor..

olcay_61

yok abi sahada kim olursa olsun yönetim ne yaparsa yapsın desteklicez bizim görevimiz sadece o galiyetde sevinicez mağlubiyette üzülücez 26yıl daha beklicez biz buyuz konuşmucaz eleştirmicez!!!!

speed61
21.08.2009, 17:55
efsane afsane birakin artik dedemin zamaninda yapilan basarilaraln gurur duymayi .ya böyle ruhsuz futbolcularlan bu isler olmaz.yazik sadri senere.ama kardesim sampiyonluga oynucan yildizin yok elinde.bu isler böle olmaz usta yeter.trabzonluyum ama trabzonsporlan utaniyorum.yeterrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrr.

asimetrik
21.08.2009, 17:55
bigben, taraftarlığın keyifli bir tarafı da bazen teknik direktör, bazen başkan, bazen santrafor olmaktır. Bizi bu keyiften mahrum etme. Ama elbette yıkan değil yapan tarafta olmalıyız.

ertuuu
21.08.2009, 17:56
bu tulum takimini fransada yenecegiz ama giden turun arkadasindan aglayacagiz gibime geliyor...

bence o yediğimiz rezalet 3. golün arkasından ağlıycaz...

Oğuz ZEYTİN
21.08.2009, 17:56
1 takıma 10 kişi yada 1000 kişi başkan olamıyor.. ama 10 kişiden yüzlerce fikir ve düşünce çıkabılıyor..

Çok doğru, ama havada kalan düşüncenin eyleme geçilmediği sürece hiçbir değerinin olmadığını da biliyorsundur.

hüseyin1975
21.08.2009, 17:57

Eger Türkiyede yasiyor olsaydi inan Yönetici olmak icin elimden geleni yapardim.

Taraftar Destek olacak ve ben fazlasi ile oluyorum.
Fakat Taraftar isler kötüye gittiginde uyarisinida yapacakdir.
Bu vurup kirmak yada sövmek yada yuhalamak ile olmaz elbette.
Güzel bir sekilde gördüklerini anlatacaksin.

BMN öyle hava civa olsun diye kurulmadi!
Yönetimin azda olsa Trabzonsporun en Büyük Taraftar Topluluguna kulak vermesi gerekir.
Sonucda bizde en az onlar kadar Trabzonsporumuzu seviyor ve iyiligini istiyoruz!

Yoksa burada gecirdigimiz vakti daha iyi degerlendirmesini biliriz.

_KaaN_
21.08.2009, 17:57
beyler yapmayın..diyarbakır maçından sonra da aynısı oldu ama bu taraftar yine çıkıp takımını sahiplendi..ve destekledi..herşey güzel giderken gol yiyoruz ..üzülmeyecekmiyiz..gol sorunumuz varken...bize ümit verildi..ve karşılığını bekliyoruz ..başka şeyler söyleselerdi..şimdi manisa maçını kaybedersek ve bursa maçına da tarftar gitmezse ne olacak..şuç tarftarda....

lazkopatfaroz
21.08.2009, 17:58
Çok doğru, ama havada kalan düşüncenin eyleme geçilmediği sürece hiçbir değerinin olmadığını da biliyorsundur.

bizde fatıh tekke konusunun havada kalmaması için mücadele edıyoruz... fatıh tekkenın gelmesını istemek için ne hoca ne başkan neden yönetici olmak grekır. göz var nizam var

Oğuz ZEYTİN
21.08.2009, 17:58
bigben, taraftarlığın keyifli bir tarafı da bazen teknik direktör, bazen başkan, bazen santrafor olmaktır. Bizi bu keyiften mahrum etme. Ama elbette yıkan değil yapan tarafta olmalıyız.

Hocam, onun yeri bilgisayar oyunları.

Buraso gerçek dünya! Ve biz de TARAFTARLARIZ! Görevimizi yerine layıkıyla getirelim, tek şikayetim bu!

İsteyen hayallerinde istediği takımı kursun...

Recep Alkan
21.08.2009, 17:59
Evet hoca mısın futboldan teknik düzeyde ne kadar anlıyorsun?

Kendini Broosun yerine değil de minik takım hocasının yerine koy, ne kadar başarılı olursun!

Kulubü bırak bugüne kadar en yüksek ne kadarlık meblağı yönettin?

Ama taraftarsan görevini uzaklarda arama; bildiğin ölçüde stadda ya da uzakta DESTEK OL!

Başkaları da kendi görevlerini yapsın!

Konuşmam işin teknik yönünde değil zaten, oturduğum yerden sağa şunu koy sola bunu koy diye ahkam kesenlerden değilim paşam. Ben çıkan 11'in üzerine yorum yaparım, onun da tekniğine değil mücadelesine bakarım, formasının pisliğine, top kornere çıkmasın diye bir yerlerine yırtmasına, kafası patlama uğruna topa çıkmasına, yoksa herkese kendi görevini bırakmasını da bilirim.

:) Ne kadar güzel, bir şeyleri eleştirmek için demekki ya merkez bankası müdür olmak lazım yada sabancı sülalesinden. Ben Yönetimi eleştirirken milyonluk adam mı olmalıyım. İsmaillere buğralara milyonlar giderken, bu sene parasızlık uğruna (kocaman bir yalan) yapılmayan transferleri eleştirmek için para mı idare etmeliyim ? Bu mudur kriter ?

Taraftar olarak görevimi bu sene sonuna kadar yaptım. Emin ol, eğer kriter buysa konuşma hakkına sahibim. Değilse buyrun kriteri belirleyelim.

Her fırsatta büyük üstadlar futbol sektör ticaret oldu diyorsa sende müşterini memnun edeceksin kardeşim.

Ben dün gece 3. golü göremedim. Neden biliyor musun? Mekanı Fenerliler doldurdu, 4 Trabzonsporlu idik. Mekan sahibi açtı diğer kanalı, 3. golü görmedim.

Eğer bu iş böyle gitmeye devam ederse yakında 90 dakikaları bile seyredemeyeceğiz, taraftarın görevini yaptığı gibi acık da koltuk sevdalıları çalışsın bakalım !!!

hüseyin1975
21.08.2009, 17:59
efsane afsane birakin artik dedemin zamaninda yapilan basarilaraln gurur duymayi .ya böyle ruhsuz futbolcularlan bu isler olmaz.yazik sadri senere.ama kardesim sampiyonluga oynucan yildizin yok elinde.bu isler böle olmaz usta yeter.trabzonluyum ama trabzonsporlan utaniyorum.yeterrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrr.

Evet gercekden yeter güzel kardesim.
Henüz ikinci Mesajinda Takimimiz ile utaniyorum yazmissin.

Hadi sana güle güle.:(

LazAnisT
21.08.2009, 18:01
Ne yapalım arkadaşlar bu kadar eleştiri olurmu.Takımımı bırakalım:)

Oğuz ZEYTİN
21.08.2009, 18:01
Eger Türkiyede yasiyor olsaydi inan Yönetici olmak icin elimden geleni yapardim.
Taraftar Destek olacak ve ben fazlasi ile oluyorum.
Fakat Taraftar isler kötüye gittiginde uyarisinida yapacakdir.
Bu vurup kirmak yada sövmek yada yuhalamak ile olmaz elbette.
Güzel bir sekilde gördüklerini anlatacaksin.

BMN öyle hava civa olsun diye kurulmadi!
Yönetimin azda olsa Trabzonsporun en Büyük Taraftar Topluluguna kulak vermesi gerekir.
Sonucda bizde en az onlar kadar Trabzonsporumuzu seviyor ve iyiligini istiyoruz!

Yoksa burada gecirdigimiz vakti daha iyi degerlendirmesini biliriz.

Geçen sene de bu seneki 3 maçta da o söylediğiniz destek ne yyazık ki yoktu stadımın tribünlerinde!

Bunu istiyoruz çok mu! Yani direkt kendimizle ilgili bir konu, bunu biz çözebiliriz!

Ancak hocaya yönetime oyuncuya ne yapabiliriz?

_KaaN_
21.08.2009, 18:02
kimse duymadı galiba :'' beraber yürüdük biz yollarda ,beraber ıslandık yağan yağmurda'' ama engin yine lakayt colman hanım evladı..allah aşkına şu an her biriniz saha da olsanız daha çok çabalardnız..hee pardon: hoca fazla koşmamasını söyledi ..pardon..

hüseyin1975
21.08.2009, 18:04
Geçen sene de bu seneki 3 maçta da o söylediğiniz destek ne yyazık ki yoktu stadımın tribünlerinde!

Bunu istiyoruz çok mu! Yani direkt kendimizle ilgili bir konu, bunu biz çözebiliriz!

Ancak hocaya yönetime oyuncuya ne yapabiliriz?

Hocamiza E-Mailler gönderip gözlemlerimizi sunabiliriz.

Futbolcularimiza antremanlarde moral verip onlarin bizim icin cok degerli olduklarini ve onlardan en azindan mücadele etmelerini bekledigimizi söyleyebiliriz.

Yöneticilerimizi panellere davet edip derdimizi anlatabiliriz.

Tribüne geldigimizde ise herseyi unutup 90 dakika deliler gibi desteklemeliyiz. Madem Trabzonsporumuzu cocugumuz gibi seviyoruz, her maca geldigimizde gecmisi unutup onu sevmeliyiz ve bu sevgimizi göstermeliyiz.

Roberto Baggio
21.08.2009, 18:05
Hepimiz genelde takimi elestriyoruz. Herzaman birseyler buluyoruz. Bugün iyi olan yarin kötü oluyor. AMA.......Bizlerede elestiri gerekiyor. Hirvat arkadasimi iki kez maca getirdim . Izin yaptik. Kendiside futbol sever ve bilen birisi. Herzamanki gibi ben de Trabzonu ve Trabzonspor met ederdim. Anlatirdim,iste Trabzonspor istanbul takim haricinde tek sampiyon olan takium,ve her sezon sampiyon parolasinla lige giriyor. Birde seyircilerini ön planda tuttum. dedimki Trabzon Avni Aker cehennem diye argilaniyor,ve herkez korktugunu. Vallahi aksam evde dayimla beraber bir girgira basladilarki,vallahi UTANDIM. Bana yeminle söyledi,Hirvatistanda bütün seyirciler daha fazla sez yapiyor ve toplam olarak 10dakika bile tezahürat yapmiyor Trabzon seyircisi. Birazda kendimizi elestirelim. Bende TS'un yarisi Profesyonel olmadigini düsüniyorum.

asimetrik
21.08.2009, 18:06
Hocam, onun yeri bilgisayar oyunları.

Buraso gerçek dünya! Ve biz de TARAFTARLARIZ! Görevimizi yerine layıkıyla getirelim, tek şikayetim bu!

İsteyen hayallerinde istediği takımı kursun...

Futbolda bir oyun değil mi zaten? Gerçeği de sanalından daha zevkli değil mi?
Bırak keyif alalım.

Görevler konusunda haklısın. Ama kimsenin farklı düşündüğünü sanmıyorum. Burada ki herkes elinden geldiğince yapıyor görevini. Müsaade et de iki de laf etme hakkı olsun milletin.

Oemer61

TRABZONSPOR'dan utanmak demek ne demek ya? Tutmayin o zaman bu takimi!!! Futbolcularin yaptiklarindan utanabilirsiniz, ama hic kimse ben TRABZONSPOR'dan utaniyorum diyemez, sadece adi bile yeterlidir. Kac mac kaybederse kaybetsin kime yenilirse yenilsin bu takim her zaman büyüktür ve öylede kalacaktir. Utananlar gitsin ezikleri tutsunlar o zaman...

Travelair

Yahu bir değeri yoksa daha uzatmaya gerek yok. Biz ne söylesek de istediklerini yapacaklar. O zaman bir değeri yok buraya yazmanın. Kapatalım forumu. Ha bir şık daha var: Onlar ne yaparsa yapsınlar biat edip "Destek" olmak. Bu taraftar böyle. Her taraftar da böyle. Aldanma 3 ukalanın taraftarına. 10 sene şampiyon olamasınlar bakalım ne oluyor. Taraftarımız bir tanedir. Taraftara laf atılacağına görevleri olanlar görevlerini yapsınlar. Haydi bakalım o zaman bu yandan da düşünelim, ne dersin?

Oğuz ZEYTİN
21.08.2009, 18:07
Konuşmam işin teknik yönünde değil zaten, oturduğum yerden sağa şunu koy sola bunu koy diye ahkam kesenlerden değilim paşam. Ben çıkan 11'in üzerine yorum yaparım, onun da tekniğine değil mücadelesine bakarım, formasının pisliğine, top kornere çıkmasın diye bir yerlerine yırtmasına, kafası patlama uğruna topa çıkmasına, yoksa herkese kendi görevini bırakmasını da bilirim.

:) Ne kadar güzel, bir şeyleri eleştirmek için demekki ya merkez bankası müdür olmak lazım yada sabancı sülalesinden. Ben Yönetimi eleştirirken milyonluk adam mı olmalıyım. İsmaillere buğralara milyonlar giderken, bu sene parasızlık uğruna (kocaman bir yalan) yapılmayan transferleri eleştirmek için para mı idare etmeliyim ? Bu mudur kriter ?

Taraftar olarak görevimi bu sene sonuna kadar yaptım. Emin ol, eğer kriter buysa konuşma hakkına sahibim. Değilse buyrun kriteri belirleyelim.

Her fırsatta büyük üstadlar futbol sektör ticaret oldu diyorsa sende müşterini memnun edeceksin kardeşim.

Ben dün gece 3. golü göremedim. Neden biliyor musun? Mekanı Fenerliler doldurdu, 4 Trabzonsporlu idik. Mekan sahibi açtı diğer kanalı, 3. golü görmedim.

Eğer bu iş böyle gitmeye devam ederse yakında 90 dakikaları bile seyredemeyeceğiz, taraftarın görevini yaptığı gibi acık da koltuk sevdalıları çalışsın bakalım !!!

Bu siteye bugun üye oldum, ve yazdığım her yazıda aynı kaygıyı taşıyoruz. Zahmet olmaz okumaya vakit ayırırsan nelerden neden şikayet ettiğimi çözersin ve dün akşam yaşadıklarının benzerlerini yakalarsın...

Sana konuşma hakkı tanımak gibi bir ukalalık içerisine girmedim, yalnız dikkatini çekmek istediğim nokta şu:

-biz ne kadar o gelsin bu gitsin dersek diyelim ol-ma-ya-cak!
bunu hepimiz biliyoruz.

O zaman neden bununla vakit harcıyoruz.

90 dk. ayrı ayrı bağıran taraftar bir tek fatih tekke de birleşiyor. 90 dk destek olsaydın belki takım o hale düşmezdi

Ama bazı "abi"ler hemen susturur seni avni akerde...

Buradaki gibi... Maç devam ederken COLMAN diye bağırır, maç bitince defolup gitsin der!

Taraftar bu değil, bu olmamalı!

Kaygılarımız bir en önemlisi heyecanımız BİR!

DESTEĞİMİZ DE BİR OLSUN!

Oğuz ZEYTİN
21.08.2009, 18:08
Hocamiza E-Mailler gönderip gözlemlerimizi sunabiliriz.

Futbolcularimiza antremanlarde moral verip onlarin bizim icin cok degerli olduklarini ve onlardan en azindan mücadele etmelerini bekledigimizi söyleyebiliriz.

Yöneticilerimizi panellere davet edip derdimizi anlatabiliriz.

Tribüne geldigimizde ise herseyi unutup 90 dakika deliler gibi desteklemeliyiz. Madem Trabzonsporumuzu cocugumuz gibi seviyoruz, her maca geldigimizde gecmisi unutup onu sevmeliyiz ve bu sevgimizi göstermeliyiz.

İşte bu kadar abicim, olay bizde bitiyor yani!

Sağolun

ertuuu
21.08.2009, 18:09
takıma yük olan oyuncuyla,
para olmadığından istekleri yerine getirilmeyen hocayla,
hevesini ve güvenini kaybeden taraftarla,
yayla kupası bile kazanılamaz...
hele rakipler çok hazırken.
durumumuz bu...

inadina61_08
21.08.2009, 18:10
Bir forvetimiz olsaydı varya böyle konuşmuyorduk şu an habire orta sahaya aldık dün akşam ilk çöken yerimiz orası oldu birileri çırpındı diğerleri izledi. sorumluluk alan yok, bizim forveti hep şöyle görüyorum topu at, kaptırsın kalende gol pozisyonu olsun.. yada defanstan topu ileri gönder bizim forvetler rakip bir kaç oyuncu ile anında geri yollasın sanki tenis maçı.. ileride top tutamadığımız sürece olacak budur. takımın pozisyon almasına fırsat vermeden pozisyon yiyoruz biz BENCE ya sizce,
NOT : TRABZONSPORLU OLMAYAN BİRİNİN YORUM YAPMASINA SİNİR OLUYORUM -Ömer üründül'ü sevmeyen arkadaş yanlız değilsin birde dün akşam Sergen vardı ki hasta ediyor beni,

Oğuz ZEYTİN
21.08.2009, 18:11
Yahu bir değeri yoksa daha uzatmaya gerek yok. Biz ne söylesek de istediklerini yapacaklar. O zaman bir değeri yok buraya yazmanın. Kapatalım forumu. Ha bir şık daha var: Onlar ne yaparsa yapsınlar biat edip "Destek" olmak. Bu taraftar böyle. Her taraftar da böyle. Aldanma 3 ukalanın taraftarına. 10 sene şampiyon olamasınlar bakalım ne oluyor. Taraftarımız bir tanedir. Taraftara laf atılacağına görevleri olanlar görevlerini yapsınlar. Haydi bakalım o zaman bu yandan da düşünelim, ne dersin?

"Taraftarımız birtane" mükemmel bir kendimizi kandırma cümlesi...

Örnek vermek aklımın ucundan geçmezdi.

Ama Bursa, Eskişehir...

Deplasmana gidip görseydiniz (gitmişseniz sorun yok) anlarsınız ne demek istediğimi.

Kandırmayalım kendimizi, Trabzon'da bu takım des-tek-len-mi-yor!

lazfather61
21.08.2009, 18:12
Maçı izleyip izlememek umutla ilgili birşey değil. Bugun Trabzonspor Barcelona ile maç yapsa umutlu olduğumuz için mi maçı izleyeceğiz. Şansımız %1 bile olmasa da o maçı izleriz. 1-3 evimizde yenildiğimiz bir maç ve son 1-2 sezondur belediye dışında 4 gol attığımız ve çok nadir 3 gol 1-2 maç vardır belki antalyadan başka aklıma da gelmiyor(3-2) doğru düzgün gol attığımız maç olmamasına rağmen pollyannacılık yapıp Haydi inanın elicez çok komik.
Eliceksek bu inanmışlığınız neden ilk maçta olmadı.Şahsen maçtaydım 100 küsür dk bağırdık. Maç bitti 15 dk daha çıkmadık. Sahada kaldık. Çıkmıyoruz diye bağırdık. Görevliler kapatıp gidecek diyordu.Kuşlar bile gitmişti stadda ne dk 80 de çıkanlardan dık nede Gol yiyince susup kısılanlardan. Gol yediğimizde aksine daha kuvvetli bağırdık tribünde.Neyse bunların bir önemi yok maç sahada kazanılır.
İnanın elicez falan şu anda komik kalıyor. Hadi Anorthosis maçı gibi deplasmanda 3-1 kaybetsek kesinlikle şansımız olur ve umutlu konuşabiliriz ama evimizde daha gol atmakta zorlanıyoruz.Henüz lig ve Avrupa'da forvet oyuncularımızdan gol gelmemişken ve Giray Song gibi defans oyuncularımızın attıklarıyla devam ederken....
İnanmak başarmanın yarısıdır ama biz değil futbolcular inanacak.İnansa dahi kendi oyunlarının en iyilerini oynamaları lazım.Hepsinin.Bu kadar çok extra bir araya gelecek diye inanıp,gaza gelip sonradan hayal kırıklığı yaşamak çok saçma.
Evet biz bu takımı yenebiliriz.Belkide 2-0 yenip ahlar vahlar çekebiliriz ama fazlası çok zor.

evet dogru diyorsun su anda!!! ama onceki mesajlarinda kesin eleyemeyiz diyordun yada ben oyle anladim, sonucta ben sunu diyorum 3-0 kazaniriz diye izliyelim maci, 3-0 kazanamayiz diye izlemektense,,, yani o artik %1 mi kaclik ihtimalse artik o ihtimali dusunerek izliyelim,,, maci diger turlu izlemek zaten zevk vermez ki. bir daha soyluyorum ve hep soyluyecegim bu takim kotu takim degil orda tsun tulusdan daha iyi oynuyacagina ben inaniyorum ve bu takimin basarili olacaginada ben inaniyorum 1. veya 2. bu ligi tamamliyacagiz. tulus macinda elememizin cok cok ama cok zor oldugunuda biliyorum ben ama eleyecegiz demenin nesi yanlis ki ? elendik demek mi daha dogru ? bende diyorum eleyecegiz tulusu o % 1 lik ihtimali dusunerek eleyecegiz diyorum.

sorin
abiler ve uşaklar aylardan Ramazan günlerden Cuma dünkü maç bize iki gün sonra ki maçdan çok daha uzakta kaldı kızgınız sinirliyiz bu taraftar bunları haketmiyor ancak önümüde ki maçı da bu curcunada kaynatmasak sanki biraz daha iyi olacak gibi geliyor bana ya sizce ???

senol 6116
Forveti olan ve olmayan iki takımın maçını doğal olarak forveti olan kazandı.Trabzonspor yönetimi golü orta sahanın ve defansın değil de forvetlerin atacağını öğrenememiş daha,2 tane başarısız forveti varken ve geçen sene şampiyonluğun kaybedilmesinin en büyük sebebi bu olmuşken; forvete değil de aslında takımın en güçlü hattı olan orta sahaya transfer yapılmasının hangi mantığa uyduğunu anlayamıyorum hala.Camia bunu haketmedi.Biz Trabzonsporlulara da yazık.

hüseyin1975
21.08.2009, 18:15
İşte bu kadar abicim, olay bizde bitiyor yani!

Sağolun

Genel anlamda Evet.
Bizler oyuncularimiza onlari 100% destekledigimizi ve en azindan mücadele ettikleri boyunca hep yanlarinda olacagimiza inandirmaliyiz!

Mesela bir Tayfunda bu inanc yok gibi geliyor bana.
Cocuk ne yapsamda küfür yiyecegim diye 90 dakika oynadiginda stresden hep en az 1 hata yapiyor.

Bu olmamali. Liverpool Taraftari gibi siz yanliz degilsiniz hissini vermeliyiz.

Bunu yapiyoruzda aslinda ama maalesef genelde sinirli bir Toplum oldugumuz icin yapdigimizi cok cabuk yikiyoruz.

ertuuu
21.08.2009, 18:15
Bir forvetimiz olsaydı varya böyle konuşmuyorduk şu an habire orta sahaya aldık dün akşam ilk çöken yerimiz orası oldu birileri çırpındı diğerleri izledi. sorumluluk alan yok, bizim forveti hep şöyle görüyorum topu at, kaptırsın kalende gol pozisyonu olsun.. yada defanstan topu ileri gönder bizim forvetler rakip bir kaç oyuncu ile anında geri yollasın sanki tenis maçı.. ileride top tutamadığımız sürece olacak budur. takımın pozisyon almasına fırsat vermeden pozisyon yiyoruz biz BENCE ya sizce,
NOT : TRABZONSPORLU OLMAYAN BİRİNİN YORUM YAPMASINA SİNİR OLUYORUM -Ömer üründül'ü sevmeyen arkadaş yanlız değilsin birde dün akşam Sergen vardı ki hasta ediyor beni,

ortasahaya doldurduk.doğru;
ama kaçı kaliteli?
5 tane stoper var.
song dışında hangisi tam bir stoper?
bizdeki bollukla kalite ters orantılı...
ben sevmiyorum; sergeni,üründülü, bilmemneyi, onu,bunu... toroğlunu da sevmiyorum; o "demişti ki Trabzonspor geçen seneyi mumla arar". bende sevmediklerimin haklı çıkmasından korkuyorum...

Recep Alkan
21.08.2009, 18:16
Bu siteye bugun üye oldum, ve yazdığım her yazıda aynı kaygıyı taşıyoruz. Zahmet olmaz okumaya vakit ayırırsan nelerden neden şikayet ettiğimi çözersin ve dün akşam yaşadıklarının benzerlerini yakalarsın...

Sana konuşma hakkı tanımak gibi bir ukalalık içerisine girmedim, yalnız dikkatini çekmek istediğim nokta şu:

-biz ne kadar o gelsin bu gitsin dersek diyelim ol-ma-ya-cak!
bunu hepimiz biliyoruz.

O zaman neden bununla vakit harcıyoruz.

90 dk. ayrı ayrı bağıran taraftar bir tek fatih tekke de birleşiyor. 90 dk destek olsaydın belki takım o hale düşmezdi

Ama bazı "abi"ler hemen susturur seni avni akerde...

Buradaki gibi... Maç devam ederken COLMAN diye bağırır, maç bitince defolup gitsin der!

Taraftar bu değil, bu olmamalı!

Kaygılarımız bir en önemlisi heyecanımız BİR!

DESTEĞİMİZ DE BİR OLSUN!

Birçok kişinin kaygısı aynı olduğundan dolayı eskilere dönüp de mesajları okumanın bir mantığı yok.

Mutlaka bana ne konuşmam gerektiğini söyleyemezsin, ama kalkıp da ne kadar para idare ettin de şimdi eleştiriyorsun tarzı konuşamazsın da. Bugün televizyonlarda boy gösteren kaç yorumcu yeşil sahalardan çıkmış. Eleştirmenin kriteri o işi yapmak yada onun kadar zengin olmamak olmalı. Bende bunu anlatmaya çalışıyorum.

Ben kalkıp da neden idari personel Ahmet Bey'e 2 milyar maaş veriyorsun demiyorum ki başkana, ben başka şeyler söylüyorum ama anlayana.

Olmayacak demişsin, bizim taraftarımız değil miydi peki? Yürüdük Cem Papila işi bıraktı, istedik Sameti getirmedik diyen, bizim gücümüz var yeter ki dirlik olsun diyen, neden iş transfere gelince olmuyor.

Benim neden tek görevim, cebimdeki parayı sorgusuz sualsiz vermek oluyor, bu takımda yöneticilik yapanlar bu takımın taraftarı değil mi, onlarda versin, veremiyorsa maaşını almasın, biz diyor muyuz Alioğlu gel tibünde bağır, ama sende elinden geleni yap.

Yattara denen adam 5-6 haftadır sakat, gökhan keçi etinden zehirlenmiş ki bana göre berbat bir rezillik, gabriç heyecandan hastalanıp maça çıkamamış, ama ünvanı doktor olan Alioğlu bunları araştırıp, gidermek yada en azından (görevi o değil) işe bir sağlıkçı olarak el atabilmek yerine uzatılan uzatılmayan mikrofonlara gerekli gereksiz konuşur, işini yapsana, hani Trabzonspor için vardık, adamın biri para verir, sait uçara şarkısında yer aldırır, bu mu hizmet,

Baba konuşacak o kadar çok şey var ki, inan sayfalar almaz, bence taraftaraı yerip, yerden yere vurmak yerine biraz kademe atlayalım da gerçek muhatapları bulalım,

Herşeyden önce birisi bana neden forvet almadık onu açıklasın,

Oğuz ZEYTİN
21.08.2009, 18:19
Genel anlamda Evet.
Bizler oyuncularimiza onlari 100% destekledigimizi ve en azindan mücadele ettikleri boyunca hep yanlarinda olacagimiza inandirmaliyiz!

Mesela bir Tayfunda bu inanc yok gibi geliyor bana.
Cocuk ne yapsamda küfür yiyecegim diye 90 dakika oynadiginda stresden hep en az 1 hata yapiyor.

Bu olmamali. Liverpool Taraftari gibi siz yanliz degilsiniz hissini vermeliyiz.

Bunu yapiyoruzda aslinda ama maalesef genelde sinirli bir Toplum oldugumuz icin yapdigimizi cok cabuk yikiyoruz.

Uzun bir süredir o hissi ne yazık ki veremiyoruz ne yazık ki!

Hiçbir şey yapmasak tribünde sadece dört tribün

BORDO-MAVİ-EN BÜYÜK(ŞAMPİYON)-TRABZON diye bağırsak yeter!

Top rakipteyken ıslıklasak, bizdeyken alkışlasak-homurdanmasak, pas yaparak oynuyoruz bu sene (oleyler çeksek)...

İnanın bu fazlası değil!

Ama biz bunu dahi yapamıyoruz :(

Murat Acar
21.08.2009, 18:19

HER NE OLURSA OLSUN BEN ARTVİNLİYİM VE HİÇBİRZAMAN TRABZONSPORUMDAN UTANMAM .......
Yenilirse üzülürüm hepsi okadar Utanırmış beyimiz.Biz ne deplasmanalra gidip boynu bükük ayrıldık Ama burada utanılacak bir durum söz konusu değil...
Ayrıca şunu diyeyim Bunca zaman yok taraftar strese sokuyor yok taraftar şöle yapıp sorun çıkarıyor bağırmıyor falan filan sen adam gibi yıldız almazsan o taraftar orada çitlekde çitler yuhda çeker istifada ister kardeşim.Adam borç batağındayım diyor gidiyor keitayı elanoyu alıyor sen hala şampiyon olacağız en büyük adayı biziz de kusura bakmasınlar ama bende inandım senin bu sözlerine .Bunca zaman hep diyorum Şampiyon trabzon olacak Buna inancımıda matematiksel olarak kaybedene kadar inanıyorum ama yarıştığın kişilerle aynı kulvarda olmak için sende onlar gibi yıldız almalısın BAŞKAN NNNN

Cafer Bulur
21.08.2009, 18:20
Halen daha eleriz diyenlere gülüp geciyorum,

Evimizde teslim bayragini cektigimiz bir rakibe karsi,hem de deplasmanda galibiyet beklemek hayal dünyasinda yasamaktir.

Tur sansimiz yüzde 0,toulouse maca asilmazsa fark yemeyiz o kadar.

asimetrik

Şöyle iyisinden bonservisi elinde olan birisini bulamadık o yüzden..
Taksitle de kimse vermiyor öyle adamları..

Roberto Baggio
TRABZONSPOR'dan utanmak demek ne demek ya? Tutmayin o zaman bu takimi!!! Futbolcularin yaptiklarindan utanabilirsiniz, ama hic kimse ben TRABZONSPOR'dan utaniyorum diyemez, sadece adi bile yeterlidir. Kac mac kaybederse kaybetsin kime yenilirse yenilsin bu takim her zaman büyüktür ve öylede kalacaktir. Utananlar gitsin ezikleri tutsunlar o zaman...
Inanamiyorum............Kactane üyesi var? Nezaman sampiyon oldu? Nekadar Gelir elde ediyor? Kac kez Sampiyonlar Ligine katildi? Kac kisi TS'yi taniyor? Kac tane Milli oyuncusu var? Bunlari bana cevapla,ondan sonra bi düsün. Burda simdi cogu bana kizacak,bunlari yazdim diye.....ama Trabzonspor bu yüzden birsey basaramiyor. TS herkesden üstün,ve hic kimseyi beyendiremiyoruz. Kusura bakmayin,ve Özürle söyliyorum,ama TS umdugu kadar büyük deyil.....:mad:

Travelair
21.08.2009, 18:22
"Taraftarımız birtane" mükemmel bir kendimizi kandırma cümlesi...

Örnek vermek aklımın ucundan geçmezdi.

Ama Bursa, Eskişehir...

Deplasmana gidip görseydiniz (gitmişseniz sorun yok) anlarsınız ne demek istediğimi.

Kandırmayalım kendimizi, Trabzon'da bu takım des-tek-len-mi-yor!

Bursa'nın taraftarını kendi taraftarından üstün mü görüyorsun? Hani 2. ligdeyken "Biraz okşamasaydık futbolcuları hala 2. ligdeydik" diyenleri? Eskişehirspor 2. ligden geldi 4 tane forveti var, bol gollü maçları oluyor. Beklentilerinin üstünde netice alıyorlar. Neden taraftarı olmasın? Kendi taraftarınızı hor görmeyi bırakın, icraate başlayın. Futbolcunuz görevini yapsın, yöneticiniz yöneticiliğini. Yoksa insanların ağzı torba değildir büzemezsiniz. İlk önce şampiyonluğa niyet edin. 2 forvet yollayıp bu seneki sistemimiz forvetler yoracak ortasaha atacak diyemezsiniz. Konuşturma beni daaha fazla kardeşim hem hastayım hem orucum. Ne demek istedğimi anlıyorsun. Senin demek istediğin de kayıtsız şartsız destek. Ben de yok öyle birşey diyorum dünyada

Oğuz ZEYTİN
21.08.2009, 18:22
Birçok kişinin kaygısı aynı olduğundan dolayı eskilere dönüp de mesajları okumanın bir mantığı yok.

Mutlaka bana ne konuşmam gerektiğini söyleyemezsin, ama kalkıp da ne kadar para idare ettin de şimdi eleştiriyorsun tarzı konuşamazsın da. Bugün televizyonlarda boy gösteren kaç yorumcu yeşil sahalardan çıkmış. Eleştirmenin kriteri o işi yapmak yada onun kadar zengin olmamak olmalı. Bende bunu anlatmaya çalışıyorum.

Ben kalkıp da neden idari personel Ahmet Bey'e 2 milyar maaş veriyorsun demiyorum ki başkana, ben başka şeyler söylüyorum ama anlayana.

Olmayacak demişsin, bizim taraftarımız değil miydi peki? Yürüdük Cem Papila işi bıraktı, istedik Sameti getirmedik diyen, bizim gücümüz var yeter ki dirlik olsun diyen, neden iş transfere gelince olmuyor.

Benim neden tek görevim, cebimdeki parayı sorgusuz sualsiz vermek oluyor, bu takımda yöneticilik yapanlar bu takımın taraftarı değil mi, onlarda versin, veremiyorsa maaşını almasın, biz diyor muyuz Alioğlu gel tibünde bağır, ama sende elinden geleni yap.

Yattara denen adam 5-6 haftadır sakat, gökhan keçi etinden zehirlenmiş ki bana göre berbat bir rezillik, gabriç heyecandan hastalanıp maça çıkamamış, ama ünvanı doktor olan Alioğlu bunları araştırıp, gidermek yada en azından (görevi o değil) işe bir sağlıkçı olarak el atabilmek yerine uzatılan uzatılmayan mikrofonlara gerekli gereksiz konuşur, işini yapsana, hani Trabzonspor için vardık, adamın biri para verir, sait uçara şarkısında yer aldırır, bu mu hizmet,

Baba konuşacak o kadar çok şey var ki, inan sayfalar almaz, bence taraftaraı yerip, yerden yere vurmak yerine biraz kademe atlayalım da gerçek muhatapları bulalım,

Keşke tribünde olmanın heyecanını hissetseydin?

O anda aklına yönetim mi geliyor insanın?

((( Bir taraftarın başkanın getirdiği hocaya karşı çıkması sonra da bizi bırakma demesi acizliktir)))

Recep Alkan
21.08.2009, 18:23

Neden illa elinde bonservisi olan biri alıyoruz ki gürcan abi ?

En az onun kadar ucuzları varken ;)

karatasof
21.08.2009, 18:24
Tamam suÇlu bulundumu?
Bu defa da gİgnac'i İyİ marke edemedİĞİ İÇİn,
devamli tezahurat yapip fransizlari baski altina alamadiĞi İÇİn,
gol atamadiĞi,yenİlen gollerİ engelleyemedİĞİ İÇİn,
en kÖtÜsÜ dÖrt gÜn Önce kurulmuŞ takima karŞi evİnde yenİk duruma dÜŞtÜĞÜnde fatİh tekke dİye baĞirdiĞi İÇİn suÇlu taraftar.

Recep Alkan
21.08.2009, 18:24
Keşke tribünde olmanın heyecanını hissetseydin?

O anda aklına yönetim mi geliyor insanın?

((( Bir taraftarın başkanın getirdiği hocaya karşı çıkması sonra da bizi bırakma demesi acizliktir)))

Merak etme bazı şanslı insanlar kadar Avni Aker havasını devamlı soluyamıyoruz ama deplasman deplasman gezeriz bu takımın peşinde. Az da olsa alırız o havaları.

Kaldı ki yukarda dediklerim (diğer yazı) bence bunlar araştırılsın, taraftar kronik sorun zaten.

Oğuz ZEYTİN
21.08.2009, 18:25
Bursa'nın taraftarını kendi taraftarından üstün mü görüyorsun? Hani 2. ligdeyken "Biraz okşamasaydık futbolcuları hala 2. ligdeydik" diyenleri? Eskişehirspor 2. ligden geldi 4 tane forveti var, bol gollü maçları oluyor. Beklentilerinin üstünde netice alıyorlar. Neden taraftarı olmasın? Kendi taraftarınızı hor görmeyi bırakın, icraate başlayın. Futbolcunuz görevini yapsın, yöneticiniz yöneticiliğini. Yoksa insanların ağzı torba değildir büzemezsiniz. İlk önce şampiyonluğa niyet edin. 2 forvet yollayıp bu seneki sistemimiz forvetler yoracak ortasaha atacak diyemezsiniz. Konuşturma beni daaha fazla kardeşim hem hastayım hem orucum. Ne demek istedğimi anlıyorsun. Senin demek istediğin de kayıtsız şartsız destek. Ben de yok öyle birşey diyorum dünyada

Lafı bir tarafından anlamak/çarpıtmak buna denir.

Onların üstünlüğünü iddia eden cümlemi bul çıkar koy önüme!

Onların maç esnasındaki itici gücü Avni Aker'de yok artık!

Bu seneki 3 macta da oradaydım diyorum, öncesine gerek yok!

DEstek mesktek yok...

Varsa yoksa devre arası kolbastı...

Gordon Freeman
21.08.2009, 18:25
koskoca Trabzonsporun bel bağladıgı forvetlere bakın.bu yonetımın kı nasıl bı ınatmış ya.bıle bıle uçuruma attık kendımızı.Sadri bunların bızı sırtlayacak forvet olduguna kendını nasıl ınandırmış anlayamıyorum.

Cafer Bulur
21.08.2009, 18:26

Kiralama yöntemi diye bir sey var.

Böyle bir yöntemden alioglu ve hacisalihoglunun haberi var mi acaba;sanmiyorum.

Oğuz ZEYTİN
Merak etme bazı şanslı insanlar kadar Avni Aker havasını devamlı soluyamıyoruz ama deplasman deplasman gezeriz bu takımın peşinde. Az da olsa alırız o havaları.

Kaldı ki yukarda dediklerim (diğer yazı) bence bunlar araştırılsın, taraftar kronik sorun zaten.

Taraftarın sorun oldugunu kabul ediyorsan en yakından bizden yani taraftardan başlayalım sorunları çözmeye...

lazfather61

valla ben eskisehir ts macini izlemistim o macta eskisehir taraftari cok iyi idi bjk taraftarindanda iyi idi, maci izlerken zevk almistim eskisehir taraftarindan sebep, o mactada 5 atmistik 2 de yemistik. 7 gol olmustu ki o gollerin cogunda taraftarin katkisi vardi bence ...

Travelair
21.08.2009, 18:28
Allah sabır versin, hayırlı iftarlar

futbalski60
21.08.2009, 18:28
Bursa ve Eskişehir taraftarları bizden daha organizeler bunu kabul edelim. Hepsi formayla stada geliyor en azından.

Roberto Baggio
21.08.2009, 18:31
Bencede Eskisehirin seyircisi süper. artik Cehennem diye birse4y yok Avni Aker'de.

Deniz-
21.08.2009, 19:06
ilk yarı tayfun cora çok kötüydü.gignacı hep kaçırdı.sağ taraf koridor oldu.orta sahada selçuk bitikdi.2.yarıya başlarken oyuncu değişikliği bekliyorduk ama teknik direktör oyuna müdahale etmedi ve 2. golü yedik.Diyarbakır maçında da aynı senaryo vardı.golü yedikten sonra oyuncu değiştiriyor adam.bu Hugo Bross'tan bi cacık olmaz.

serdaracıl
21.08.2009, 19:26
serkan'ın bu takımda forma giydiğine hala inanamıyorum ya

yorumsuz6117
21.08.2009, 19:29
serkan dün harikaydı ama sağbek kesinlikle olamaz sağ bek kesinlikle alınması lazım sekan iyi ir yedek olur...bende colmanın bu takımda nasıl forma giydiğine inanamıyorum..

@FLU
21.08.2009, 19:36
Yürürsen , Yenilirsin .
Mücadele Etmezsen , Yenilirsin .
Pres Yapmazsan , Yenilirsin .
Arkadasına Yardıma Koşmazsan , Yenilirsin .
Top Almazsan , Yenilirsin .
Korkak Oynarsan , Yenilirsin .
Arkadasının Açıgını Kapatmazsan , Yenilirsin .
Pas Yapmazsan , Yenilirsin .
Organize Olamazsan , Yenilirsin .
Hata Yaparsan , Yenilirsin .
Topun Peşine Koşmazsan , Yenilirsin .
Durcagın Yeri Bilmezsen , Yenilirsin .
Vurcagın Yeri Bilmezsen , Yenilirsin .
Gerekli Transferleri Yapmazsan , Yenilirsin .

Destek Olmaz Köstek Olursak , Hepimiz Yeniliriz .

.

Samet KILIÇ
21.08.2009, 19:38
serkan dün harikaydı ama sağbek kesinlikle olamaz sağ bek kesinlikle alınması lazım sekan iyi ir yedek olur...bende colmanın bu takımda nasıl forma giydiğine inanamıyorum..

bende fatih tekkenin bu takımda nasıl forma giyemediğine inanamıyorum.....

okg_53
21.08.2009, 19:39
Cale çok kötü (her zamanki gibi) , Egemen'e kötü diyenlere anlam veremiyorum.
Egemen ' in bireysel hatalar yapmasının sebebi Cale dir.Adam onun açığını kapatmaktan hata yapıyor.
Tamam, stoperler bazen beklerin kademelerine girerler ancak bu, bekler ileri çıktıklarında geri dönemediklerinde olur.
Cale ileri çıkmıyor ama geride açık bırakıyor.Bu onun ne kadar beceriksiz olduğunu gösteriyor.bir kere adamın topa vuruş kalitesi bile çok kötü,kullandığı her top olumsuz.Tek yeteneği kayarak müdahaleleri güzel.Gerisi boş

Ayrıca Colmanda kötü,bir maçta 2-3 isabetli uzun toptan başka bir varlığı yok.

Tayfunda kötüydü.

Serkan ı ayrıca tekbir ediyorum.Gerçek kalitesini gösteriyor.O boyla çam yarması gibi 2-3 adamla tek başına mücadele etti.
Selçuk ve Tjikuzu fena değildi.

bordox
21.08.2009, 19:45
Bizde futbolla uğraşıyoruz Toulouse'da peki nasıl oluyorda onlar sahada 15 kişi gibi oynayabiliyor,çoğalabiliyor?
İlk yarıda oyunda ne yaptığını bilemeyen her hareketiyle acelecilik kokan ve normalde yapabileceği şeyleri bile yapamayan durumdaki bir takım ve tabi golcü ile golcü diye kadroda yer bulan iki futbolcu farkı vardı sahada.
İkinci yarıda zaten sahada yoktuk,ileriye gidemeyince uzaktan şişrmelerle sahada biz de varız demeye çalıştık,3.golün şekli şemali çok dokundu bana,prestij kaybı yani.

Bizim sahanın zemini de bizim canımıza okudu.Ne zaman zemini bu şekilde görsem rakiplere yarıyor.Dünyanın en çok yağış alan yerlerinden bir yer Trabzon ve İngiltere'de aynı yağmur hatta fazlası var,anladık iyi futbolcu getiremiyoruz,çok paramız yok da adam akıllı bir drenaj sistemini de kuramaz mıyız?
İkinci maçta daha iyi oynarız ve hatta galip gelebiliriz çünkü zemini daha iyi bir stadda oynayacağız bu da iki takım arasındaki var olan kondisyon farkını normal seviyelere,rakibimizle mücadele edeceğimiz seviyeler getirir.

logitech
21.08.2009, 19:51
Bizim sahanın zemini de bizim canımıza okudu.Ne zaman zemini bu şekilde görsem rakiplere yarıyor.Dünyanın en çok yağış alan yerlerinden bir yer Trabzon ve İngiltere'de aynı yağmur hatta fazlası var,anladık iyi futbolcu getiremiyoruz,çok paramız yok da adam akıllı bir drenaj sistemini de kuramaz mıyız?
İkinci maçta daha iyi oynarız ve hatta galip gelebiliriz çünkü zemini daha iyi bir stadda oynayacağız bu da iki takım arasındaki var olan kondisyon farkını normal seviyelere,rakibimizle mücadele edeceğimiz seviyeler getirir.

hay yaşa ben yazacaktım sen yazmışsın. sezonun daha başındayız rezil bir zeminde oynuyoruz. halubki sezon öncesi o kadar para harcamıştık.

böcek temizliği bile yapmıştık. :D

http://www.ligtv.com.tr/uploads/haber/2216-7f5i7k4z%5B1%5D.jpg

atomania
21.08.2009, 19:57
[QUOTE=okg_53;2577312]Cale çok kötü (her zamanki gibi) , Egemen'e kötü diyenlere anlam veremiyorum.
Egemen ' in bireysel hatalar yapmasının sebebi Cale dir.Adam onun açığını kapatmaktan hata yapıyor.

Tamamda benim anlamadigim. Egemen Cale nin açığını kapatiyor, egemenin açığını de Song kapatiyor. Song un açığını de Sylva kapatiyor. Bunlarin açığklarini Taraftarlarmi kapatsin?

Hayir bunlarin açığını tek Yönetim kapatir.

gerenimo
21.08.2009, 20:01
Inanamiyorum............Kactane üyesi var? Nezaman sampiyon oldu? Nekadar Gelir elde ediyor? Kac kez Sampiyonlar Ligine katildi? Kac kisi TS'yi taniyor? Kac tane Milli oyuncusu var? Bunlari bana cevapla,ondan sonra bi düsün. Burda simdi cogu bana kizacak,bunlari yazdim diye.....ama Trabzonspor bu yüzden birsey basaramiyor. TS herkesden üstün,ve hic kimseyi beyendiremiyoruz. Kusura bakmayin,ve Özürle söyliyorum,ama TS umdugu kadar büyük deyil.....:mad:

çok üzüldüm bu yazıyı okuduğuma. paraya ve başarıya endekslenmek bu sanırım. verilen mücadele, forma aşkı, futbolun romantizmi öldü sanırım. sizin anladığınız anlamda trabzonspor büyük değildir hiç olmayacaktır..

Erdem Koltuk
21.08.2009, 20:38
çok üzüldüm bu yazıyı okuduğuma. paraya ve başarıya endekslenmek bu sanırım. verilen mücadele, forma aşkı, futbolun romantizmi öldü sanırım. sizin anladığınız anlamda trabzonspor büyük değildir hiç olmayacaktır..

(Orhan Çıkrıkçı için yazıyorum bunları) Ah be abi ayağı kırılmadan önce tam bir sürat teknesiydi ama kırıldıktan sonra şu an Umuta a nasıl kızıyorsam onada çok kızmıştım.

amour_61
21.08.2009, 20:51
arkadaşlar şimdi transfer yaparsak acaba rovans maçında oynatabilirmiyız ?

gerenimo
21.08.2009, 20:52
(Orhan Çıkrıkçı için yazıyorum bunları) Ah be abi ayağı kırılmadan önce tam bir sürat teknesiydi ama kırıldıktan sonra şu an Umuta a nasıl kızıyorsam onada çok kızmıştım.

evet çok kaçırırdı. olmıcak topları da gol yapardı... ilerde umutu da böyle anacağız sanırım :)

Mert Oğuzlu61
21.08.2009, 21:03

hayır oynatamayız.

Mehmet S. Pervan
21.08.2009, 21:05

Bi transfer yapıp mı maçı kazanıcaz :S

Punisher-61
21.08.2009, 22:58

katiliyorum..halilhodzic ne demisti trabzonspor taraftari takimlarini barcelona saniyor ama öyle degil..
kulüb olarak türkiye icinde büyügüz ama avrupada hic birsey degiliz

Gordon Freeman
22.08.2009, 00:00
normalde Colmanı çok seven bırı olarak şu maçtakı o pişkin tavırlarını gordum ya,hiç koşmadan bekler halını gordum ya,topa basar gıbı yapıp basmadıgını gordum ya , artık Colmandan çok soğudum.Serkan mı ? her zaman bu takımda olmalı.harika bir arzu harika bir istek.90 dakıka yorulmak nedır bılmemek.sahada 11 tane serkanımız olsa keşke.

ispela61
22.08.2009, 00:03
arkadaşlar birşey soracağım toulouse maçının rövanşı d-smart'ın loca1 kanalında imiş.bu kanal spor paketine mi dahil yoksa futbolsmart izleyenler onu da izleyebiliyormu

TheRapZoNe
22.08.2009, 00:06
katiliyorum..halilhodzic ne demisti trabzonspor taraftari takimlarini barcelona saniyor ama öyle degil..
kulüb olarak türkiye icinde büyügüz ama avrupada hic birsey degiliz

Avrupada seri başı olamayışımızdan ve sıralamadaki yerimizden de belli olduğu gibi...

Kabullenmeli, Fırtına değiliz artık, hatta rüzgar bile ..

Mert Oğuzlu61
22.08.2009, 00:08
Avrupada seri başı olamayışımızdan ve sıralamadaki yerimizden de belli olduğu gibi...

Kabullenmeli, Fırtına değiliz artık, hatta rüzgar bile ..

biz Karadenizin Fırtınasıyız Anadolunun Kralıyız öylede kalacağız...

jako13
22.08.2009, 00:20
yazık oldu,adamlar bizden daha akıllı oynadıkları kesin.... Tayfundan defans oyuncusu olmaz! Songla devam etmek büyük bir risk! Herkes kötü,her mevkii eksikti...Çok yazık oldu çok!!!!

m.türker61
22.08.2009, 00:37
ilk yarı tayfun cora çok kötüydü.gignacı hep kaçırdı.sağ taraf koridor oldu.orta sahada selçuk bitikdi.2.yarıya başlarken oyuncu değişikliği bekliyorduk ama teknik direktör oyuna müdahale etmedi ve 2. golü yedik.Diyarbakır maçında da aynı senaryo vardı.golü yedikten sonra oyuncu değiştiriyor adam.bu Hugo Bross'tan bi cacık olmaz.

adamdan cacık olmaz diyorsun, adamın kaç tane şampiyonlar ligi maçı var, kaç tane yaşadığı şampiyonluk var, bence ağır konuşuyorsun...eminim hepimizden daha iyi biliyordur, futbol bu öncelikle çok çalışmak lazım, sonrasında da kısmet işi...

ispela61
22.08.2009, 00:37
arkadaşlar birşey soracağım toulouse maçının rövanşı d-smart'ın loca1 kanalında imiş.bu kanal spor paketine mi dahil yoksa futbolsmart izleyenler onu da izleyebiliyormu
bi cevap verecek yokmu d-smartlı

Halit Aydın
22.08.2009, 00:40
Sen son hafta Fenerbahçe maçında laubali oyun oyna. Çok rahat kazanacağın maçı ellerinle ver. Elin Sivası 2. olsun. Asıl olay fenere yenilince bitti. Önelemelerde olsaydık mutlak transfer yaparlardı. Treni baştan kaçırdık biz.

Anıl C
22.08.2009, 00:41
adamdan cacık olmaz diyorsun, adamın kaç tane şampiyonlar ligi maçı var, kaç tane yaşadığı şampiyonluk var, bence ağır konuşuyorsun...eminim hepimizden daha iyi biliyordur, futbol bu öncelikle çok çalışmak lazım, sonrasında da kısmet işi...

bence de broos tecrübeli bi isim
ancak futbolcu bişey yapamadıktan sonra broos ne yapabilir ki?

Mustafa
22.08.2009, 00:46
bi cevap verecek yokmu d-smartlı

Loca1 kanalı extra ücretli.

okan6161
22.08.2009, 01:02

bu takımda tayfun oynuyorsa serkan hayli hayli oynar kardeş

Halit Aydın
22.08.2009, 01:03
Hugo Broos geldiğinde bu kadro ile şampiyonluk zor demedi mi? Dedi.

Ama Trabzon insanı futbolu herkesten iyi bildiği için, yönetim naptı bu kadro ligi götürür dedi. Transfere gerek duymadı. Hocanın elinden gelen bu. Adam bas bas bağırdı transfer lazım diye.

Cafer Bulur
22.08.2009, 01:09
Hugo Broos geldiğinde bu kadro ile şampiyonluk zor demedi mi? Dedi.

Ama Trabzon insanı futbolu herkesten iyi bildiği için, yönetim naptı bu kadro ligi götürür dedi. Transfere gerek duymadı. Hocanın elinden gelen bu. Adam bas bas bağırdı transfer lazım diye.
Ilk basta transfer lazim dedi ama sonradan sesi kisildi.

Transfer istegini daha net bir sekilde dile getirmeliydi broos.

Yönetimin broos geldikten sonra transfer yapmaya niyeti yoktu,o ayri bir konu.

Yine de ben broosun kamuoyu önünde daha net ve acik konusmasini beklerdim...

Celil Köse
22.08.2009, 01:11
Ilk basta transfer lazim dedi ama sonradan sesi kisildi.

Transfer istegini daha net bir sekilde dile getirmeliydi broos.

Yönetimin broos geldikten sonra transfer yapmaya niyeti yoktu,o ayri bir konu.

Yine de ben broosun kamuoyu önünde daha net ve acik konusmasini beklerdim...

Belki de yönetim konuşmayacagını bildiği için Broosu getirdi..

Mert Marabaoğlu
22.08.2009, 01:12
umut deplasmanda 3 tane atar gruplara kalırız ben onda o ışığı görüyorum (!)

Trabzonspor 61
22.08.2009, 01:17
Tur şansımız devam ediyor.

seyduna_efil
22.08.2009, 01:18
3-0 alacaağız macı..rahat olun..

Cafer Bulur
22.08.2009, 01:20
Belki de yönetim konuşmayacagını bildiği için Broosu getirdi..
Belkide,yönetim kariyerli bir hocanin isteklerini yerine getiremeyecegini düsündü bence.

Zaten kariyerli hocalar yüksek bütce isteyince broosa dönüldü ama bilmiyorlar miydi bu takimin hoca ile degil nokta transferler ile sampiyon olabilecegini?

Celil Köse
22.08.2009, 01:23
Belkide,yönetim kariyerli bir hocanin isteklerini yerine getiremeyecegini düsündü bence.

Zaten kariyerli hocalar yüksek bütce isteyince broosa dönüldü ama bilmiyorlar miydi bu takimin hoca ile degil nokta transferler ile sampiyon olabilecegini?

İnan abi bu soruyu sezon başladıgından beri kendime soruyorum ve bu sorular son 1 haftadır en üst düzeye çıktı ama kendi içimde buna mantıklı bi cevap bulamıyorum..

Cafer Bulur
22.08.2009, 01:24
Tur şansımız devam ediyor.
Son dakikada evlere senlik yedigimiz gol olmasaydi az da olsa sansimiz devam edecekti.

O gol ile sansimizi avni akerin cimlerine gömdük.

Bu takimin avrupa ligine giremeyecegi taa 3 ay önceden belliydi,uyarmistik.

Artik gercek hedeflerimize dönelim,o da bizim icin lig 2.ligidir.

Celil Köse
22.08.2009, 01:27
Şu anki kadro yapısı hedef ilk 2 yerine yine avrupa olmalıdır yoksa yine büyük hüsran yaşarız..

Cafer Bulur
22.08.2009, 01:30
Şu anki kadro yapısı hedef ilk 2 yerine yine avrupa olmalıdır yoksa yine büyük hüsran yaşarız..
Dogru,bu kadro yapisi ile gs ve fb yi gecmemiz cok zor görünüyor.

Bjk den bile kadro olarak cok gerideyiz,kaliyor geriye lig 4.lügü.

Bunu yakalariz,su anki durum gercekci hedef olarak 4.lügü gösteriyor gercekten.

Takviyeler olursa durumlar degisir ama kim ve ne zaman yapacak bunu?

Emo91
22.08.2009, 01:31
ya allaha askina su forumda turu gecicegimize inanan bir allahin kulu yokmu?

takimimiz kaliteli, transfere gercekden gerek yok, olsa saten yönetim yapardi transfer!!

yenilgileri transfere baglamayin! ilk yaridaki pozisyonlar girmis olsa 3-1 öndeydik, ozaman nasil konusacakdik???

yapmayin, olur böyle maclar..... sunlari deplasmanda 3-0, 4-0 gibi bir skorla yensekde herkez bi kendine inansa!!!!
allahim sen büyüksün, artik bir basari göster rabbim!

Cafer Bulur
22.08.2009, 01:32
ya allaha askina su forumda turu gecicegimize inanan bir allahin kulu yokmu?

takimimiz kaliteli, transfere gercekden gerek yok, olsa saten yönetim yapardi transfer!!

yenilgileri transfere baglamayin! ilk yaridaki pozisyonlar girmis olsa 3-1 öndeydik, ozaman nasil konusacakdik???

yapmayin, olur böyle maclar..... sunlari deplasmanda 3-0, 4-0 gibi bir skorla yensekde herkez bi kendine inansa!!!!
allahim sen büyüksün, artik bir basari göster rabbim!
Sana tatli rüyalar.:)

En kisa zamanda uyanman dilegiyle...

Celil Köse
22.08.2009, 01:33
En makul hedef 4. lük duruyor..

Gs ve Fb güzel top oynuyor en azından bizden kat kat istekli top oynuyor..

Geçen sene Bjk nin 6 puan gerisinde bitirdik bu sene onlar da çok fazla olmasada iyi takviyeler yaptılar..

Görünen o ki eziyetlerle dolu bi sezon yaşayacağız..

İnş. yanılırım:(

antagonist
22.08.2009, 01:34
Sivas maçı sonrası yorumların %51'i : "Bu takıma daha Gökhan, Yattara ve Gabriç gelecek. Tutabilene aşk olsun!"

Dünkü maçtan sonraki yorumların %51'i : "Bu takımın yarısının değişmesi lazım."

Bir yerde bir yanlışlık var...

futbalski60
22.08.2009, 01:37
Sivas maçı sonrası yorumların %51'i : "Bu takıma daha Gökhan, Yattara ve Gabriç gelecek. Tutabilene aşk olsun!"

Güzel bir noktaya değinmişsiniz Türk insanın yapısı bu bir anda duygusal davranıp mantığımızı devre dışı bırakıyoruz.

Celil Köse
22.08.2009, 01:39
Belki de yanlışlık Sivastaydı çünkü o sivas bu sene gelenden 3 gidenden 5 yiyor..

Yani geçen senenin verdiği bi veri ile Sivas galibiyetini gözümüzde çok büyüttük..

Ama kapanan bi d.bakıra ve sağlam bi toulse karşısında takımımızın ne kadar etkisiz oldugunu görünce herşeyin farkına vardık da diyebiliriz şu anki duruma..

Hürgün Aygün
22.08.2009, 01:39
ben cafeye filan gitmicem çünkü fener maçı bizimkinden yarım saat önce başlıyormuş cafelerde kahvelerde fener maçı açarlar hep

Emirhan Çorumlu
22.08.2009, 01:43
Ben inaniyorumki eger gecen Sezonki deplasmanda daha iyi oynayan Trabzonspor Sahada olursa Fransada bu 11'le turlayabiliriz:

Sylva
Serkan
Song
Egemen
Cale(Giray)
Selcuk(Ceyhun)
Colman(Tjikuzu)
Baris
Alanzinho
Yattara
Gökhan(Umut)

Machado'ya duran top vermez ve Gignac'i markaj altinda tutabilirsek Tur gelir...

Hürgün Aygün
22.08.2009, 01:46
bana 3-1'den uzatmaya gidicek gibi geliyor

Celil Köse
22.08.2009, 01:46
En iyi ihtimalle sadece galibiyet alırız 3 farklı galibiyet çok zor duruyor tabi futbol bu şans yanımızda olsa neden olmasın diyo insan ama o şans hiç bir zaman yanımızda olmadı ki:(

Emirhan Çorumlu
22.08.2009, 01:48
En iyi ihtimalle sadece galibiyet alırız 3 farklı galibiyet çok zor duruyor tabi futbol bu şans yanımızda olsa neden olmasın diyo insan ama o şans hiç bir zaman yanımızda olmadı ki:(

Ezikler kadar sansimiz yok... Sionun Toplari direkte patladi Toulousun Toplari direkt Gol =)

Ali Tunahan Güllü
22.08.2009, 01:48

gerçektende çok ilginç...

Hürgün Aygün
22.08.2009, 01:49
Avrp.Ligi Play-Off 27.08.2009 / 21:30 Fenerbahçe-Sion E.Futbol-HDTv Avrp.Ligi Play-Off 27.08.2009 / 21:00 L.Tallin-Galatasaray Futbol Smart Avrp.Ligi Play-Off 27.08.2009 / 22:00 Toulouse-Trabzonspor

Celil Köse
22.08.2009, 01:50
Evet maalesef öle oluyor..

Gs maçında hakem olmayan bi penaltı veriyor ama bizim maçın hakemi olan fualleri bile vermiyor..

Yani ligde olan standart avrupada da aynen devam ediyor bizim için..

BDiler61
22.08.2009, 01:54

Forumda genel olarak takim o zaman cok abartilmisti.Simdi ise yine bi abarti var takimin yarisini yollamalar filan.

Anıl C
22.08.2009, 01:54
bana 3-1'den uzatmaya gidicek gibi geliyor

yıl 99. çocuguz o zamanlar.
perugia ile 2-1in rövanşına çıkıyoruz.
sülalede tek Trabzonsporlu olarak milletin alay konusuyum tabi.
maç başladı.
1-0 geriye düştük.
ardından vugrineç ile 1-1.
sonra selahattinin golüyle 2-1.
uzatmalarda da hami son sözü söylemişti 3-1.
demek istediğim takım ne kadar da yetersiz olsa yine de eleme gücümüz var.
kısacası imkansız değil.
10 yıl önce olduğu gibi
ben inanıyorum.
zaten biz macerayı seven bi taraftarız.
öyleki her maçın ayrı bi öyküsü var.

is_mail61
22.08.2009, 01:56
ya kadro kötü deilde gerçekten okadar büyük bi gudubetlik varki üstümüzde bide tabiki psikolojik olarak iice çöktük bize galibiyet lazım başka bişi deil mesela orta sahanın ortasındaki 3lünün colman selçuk tjikuzu nun 3ünün birden formsuz olması bi şanssızlık mesela yataranın sakatlığı gökhanın hastalıktan yeni çıkması bi şanssızlık artıyen bide üstüne beceremiyeceğimiz bi taktik olunca böyle oluyor yoksa ben kadromuzun okadar kötü olduğunu düşünmüyorum aksine son yıllarda gördüğüm en zengin en iyi kadro diyebilirim

Hürgün Aygün
22.08.2009, 01:56
yıl 99. çocuguz o zamanlar.
perugia ile 2-1in rövanşına çıkıyoruz.
sülalede tek Trabzonsporlu olarak milletin alay konusuyum tabi.
maç başladı.
1-0 geriye düştük.
ardından vugrineç ile 1-1.
sonra selahattinin golüyle 2-1.
uzatmalarda da hami son sözü söylemişti 3-1.
demek istediğim takım ne kadar da yetersiz olsa yine de eleme gücümüz var.
kısacası imkansız değil.
10 yıl önce olduğu gibi
ben inanıyorum.
zaten biz macerayı seven bi taraftarız.
öyleki her maçın ayrı bi öyküsü var.
haklısın...

OZDEN61
22.08.2009, 01:58
bross ada eleştiriler başladı. onunda hocalıgı fazla sürmeyecek. bı hızla yakında hoca bulamayacağız ve aramızdan birine hocalık sırası gelecek...

yazık yaww. istikrar adına, olumlu taraftarlık adına hiçbir şey yok bizde. everton 6 yemiş arsenalden olumsuz hiç bir şey olmuyor, mancester fergusonu ilk aldığında sıralamada durumu iyi değildi ve bu bir kaç yıl devam etti kimse git demedi, alkmar aynı şekilde 2 yıl bekledi... biz hemen gönderiyoruz. biz gelene 3-5 atıyoruz. hiç ayaklarımız yere basmıyor. kendimizi hep yukarda görüyoruz. biraz gerçekçi olmalıyız. fantazi futbol oynamıyoruz. bu takıma hiç bir oyuncunun ismi öne gelmeden karşılıksız sevmeliyiz. isme aşıklar sorarım size yattara bize kaç maç kazandırdı, önemli maçların hangisinde oynadı, yada fatih tekke gelse süpermenmiki kendisi bir anda her şey düzelecek takır takır gol atacak. düzelecek olan sadece taraftarın morali, onunda takıma bir faydası olmaz. aynı zamanda alınacak oyuncularımızı biz cok iyi secmek zorundayız. çünkü trabzon a iyi yabancı bir futbolcu gelmez. çünkü avrupalının alıştığı bir sosyal yaşamı burda bulamaz, çocuğuna okul bulamaz. düşünün kendinizi yabancı diliniz yok ispanyaya gittiniz. ne kadar zorluk çekersiniz. ben 1 ay almanyada kaldım üstelik her yerde türk var ama uyum sağlayamadım. alışamıyorsunuz bir şekilde. o yüzden çok para verip iyi kaliteli oyuncu alamayız. istanbulun avantajı bu. bir avrupa şehri, büyükşehir, her imkan var. hatırlayın fatih atyel zımbırtısı bile bizden oynarken hafta da bir istanbula kacardı. ziyanın kadro dısında bırakma sebeplerinden biri de buydu.

ben bu takımın en az 1 sene trabzon dışında oynaması taraftarıyım. hemde istanbulda. hem basında yeteri kadar destek buluruz, hem ordaki taraftarımız trabzona özlemini gidermiş olur ki istanbulda ki seyircimiz trabzondakinden daha iyi destek verir, hemde trabzon daki taraftar takıma olan özlemiyle içindeki kızgınlığı atar sakinleşir taraftar bi düşünür ben ne yaptım şimdiye kadar, taraftar grupları birleşmeye çalışır belki her maç ta ayrı ayrı yerden 4-5 tezahurat yükselmez.

bu ayrılık trabzona ve trabzon halkına zarar verirmi. verir. çünkü elindeki tek mücevher takımı, stresini onda atıyor, adamın sıkıntısı var ama trabzonspor oldumu onuda unutuyor. ama artık takıma zarar vermeye başladı bazı şeyler bu yüzden bu ayrılık daha hayırlı olacaktır diye düşünüyorum.

is_mail61
22.08.2009, 02:04
bross ada eleştiriler başladı. onunda hocalıgı fazla sürmeyecek. bı hızla yakında hoca bulamayacağız ve aramızdan birine hocalık sırası gelecek...

yazık yaww. istikrar adına, olumlu taraftarlık adına hiçbir şey yok bizde. everton 6 yemiş arsenalden olumsuz hiç bir şey olmuyor, mancester fergusonu ilk aldığında sıralamada durumu iyi değildi ve bu bir kaç yıl devam etti kimse git demedi, alkmar aynı şekilde 2 yıl bekledi... biz hemen gönderiyoruz. biz gelene 3-5 atıyoruz. hiç ayaklarımız yere basmıyor. kendimizi hep yukarda görüyoruz. biraz gerçekçi olmalıyız. fantazi futbol oynamıyoruz. bu takıma hiç bir oyuncunun ismi öne gelmeden karşılıksız sevmeliyiz. isme aşıklar sorarım size yattara bize kaç maç kazandırdı, önemli maçların hangisinde oynadı, yada fatih tekke gelse süpermenmiki kendisi bir anda her şey düzelecek takır takır gol atacak. düzelecek olan sadece taraftarın morali, onunda takıma bir faydası olmaz. aynı zamanda alınacak oyuncularımızı biz cok iyi secmek zorundayız. çünkü trabzon a iyi yabancı bir futbolcu gelmez. çünkü avrupalının alıştığı bir sosyal yaşamı burda bulamaz, çocuğuna okul bulamaz. düşünün kendinizi yabancı diliniz yok ispanyaya gittiniz. ne kadar zorluk çekersiniz. ben 1 ay almanyada kaldım üstelik her yerde türk var ama uyum sağlayamadım. alışamıyorsunuz bir şekilde. o yüzden çok para verip iyi kaliteli oyuncu alamayız. istanbulun avantajı bu. bir avrupa şehri, büyükşehir, her imkan var. hatırlayın fatih atyel zımbırtısı bile bizden oynarken hafta da bir istanbula kacardı. ziyanın kadro dısında bırakma sebeplerinden biri de buydu.

ben bu takımın en az 1 sene trabzon dışında oynaması taraftarıyım. hemde istanbulda. hem basında yeteri kadar destek buluruz, hem ordaki taraftarımız trabzona özlemini gidermiş olur ki istanbulda ki seyircimiz trabzondakinden daha iyi destek verir, hemde trabzon daki taraftar takıma olan özlemiyle içindeki kızgınlığı atar sakinleşir taraftar bi düşünür ben ne yaptım şimdiye kadar, taraftar grupları birleşmeye çalışır belki her maç ta ayrı ayrı yerden 4-5 tezahurat yükselmez.

bu ayrılık trabzona ve trabzon halkına zarar verirmi. verir. çünkü elindeki tek mücevher takımı, stresini onda atıyor, adamın sıkıntısı var ama trabzonspor oldumu onuda unutuyor. ama artık takıma zarar vermeye başladı bazı şeyler bu yüzden bu ayrılık daha hayırlı olacaktır diye düşünüyorum.
üzel demişsinde bunu kimse yapamaz imkansız yani bi çözüm deil anlıyacağın

İHSAN
22.08.2009, 02:09
Basit bir kıas yapalım ve durum tespiti ile anlamaya çalışalım hal-i pürmelalimizi.

Borçlu olduğunu bildiğimiz gs yaptığı pahalı transferleriyle, söz gelimi Keita, maçlarını kazanıyor; keza, febe yaptığı pahalı ama kaliteli transferleriyle , söz gelimi dos santos, maçlarını kazanmayı başardı. Alınan oyuncular, takıma doğrudan katkı sağlayabildi hasılı. Ve bu transferleri, olan iyi kadrolarına takviye yapma amacıyla aldılar.

Ya biz?.. Ben kendimi bildim bileli, hocalarımızdan hep kadroun eksik olduğu siztemini duymşumdur. İşte dün, Broos da aynı şeyi ima etti, " Bizim 8-9 milyonluk trasnfer yapacak durumumuz yok." Bu, şu demek oluyor ki, ben de biliyorum bu takımın her mevkisinin kevgire döndüğünü lakin alabileceğimiz oyuncular belli ve onları da zar zor alabiliyoruz.

Bir Gabriçle anlaştık şükürler olsun, o da bir aya aşkın süren görüşmeler sonunda...Aldığımız oyuncu da her hocanın hayallerini süsleyen bir oyuncu falan da değil.

Kadromuz, İstanbul takımlarının çok gerisinde kaldı, e tabii avrupanın da fersah fersah gerisinde. Görünen köy kılavuz istemez, olağan üstü bir durum yaşanmazsa bu sezonun böylesi maçlarla ve skorlarla sonlanacağını söyleyebiliriz.

Anıl C
22.08.2009, 02:09
http://i26.tinypic.com/f3hy4m.jpg
merak etmeyin arkadaşlar şöyle bi sevinci yaşıcaz fransada

is_mail61
22.08.2009, 02:16
önce burdaki herkesi tur atlıyacağımıza inandırmamız lazım mesela ben maçın hemen ardından dier maçı izlemem demiştim ama şimdi öyle düşünmüyorum yani önce kendimiz inanmalı daha sonrada futbolculara bunu aşılamalıyız ve onlara güvendiğimizi göstermeliyiz biz istedikten sonra atak üstüne atak yaptıkdan sonra turu geçiceğimize inanıyorum sadece bilmek istediğim futbolcularında benim gibi inanması ve hırslı olmaları acaba onlarda böyle düşünüyormu yani onları orda perişan edicez turu geçicez diyorlarmı

OZDEN61
22.08.2009, 02:17
üzel demişsinde bunu kimse yapamaz imkansız yani bi çözüm deil anlıyacağın

bence basit. stad bahanesine takımı taşıyacaksın...

Fatih Özkan
22.08.2009, 02:19
Elemek...
Neden olmasın ?
Ben her zaman takımıma güvendim...
O kadar seviyorum ki bu renkleri...
Elimde değil...
6 tane bile yeseydik içimde bir umut olurdu...
En kötü kadrolarla beraber lige başladığımız sezonlarda şampiyonluk beklediğim gibi...
Aşk bu olsa gerek...

is_mail61
22.08.2009, 02:20
bence basit. stad bahanesine takımı taşıyacaksın...
abi aynısını ben elli bin kere yazdım burda ama zor ya yani yapmazlar ama yaparsalar istanbulda bu takım ii bi kadroyla şampiyon olur yani inan burdaki taraftar baskısı daha ii gurbetçi gençler olsun ve burdaki taraftar olsun takıma aç trabzon burda olimpiyatta maçlarını oynasın yarısından fazlasını kombine satar full oynar her hafta bende düşündüm ama yapmazlar işte hiç öyle birşey gündeme bile gelmedi

is_mail61
22.08.2009, 02:23
biz çıkalım manisayı şöyle güzel bi skorla yenelim taraftarda takımı sahiplensin bi güzel uurlasın fransaya gazı versin bz onları elemessek kullanıcı adımı deiştiricem :)

Onur Civelek61
22.08.2009, 02:23
Benim de içime saçma sapan bi tur umudu doğru hayırdır:D

is_mail61
22.08.2009, 02:25
Benim de içime saçma sapan bi tur umudu doğru hayırdır:D
saçma deil kardeşim bu kaçınılmaz düşünsene bizim onları orda elediğimizi ne sükse yaparız ama ya nasıl korkarlar bizden ondan sonra :)

TheRapZoNe
22.08.2009, 02:27
Turu geçeceğimizi düşünenler acaba turu geçmek için gereken golleri kimin atacağını umuyorlar?

Veya gignacı kimin durduracağını..

M.Kılıç50
22.08.2009, 02:28
Tur Umudum:
1-2 = 90%
1-3 = 70%

cok bi fark yok...:rolleyes:

ah keske 3. golü yemeseydik... yinede Gruplara Kalacagiz ;)

Hürgün Aygün
22.08.2009, 02:29
keşke bize 2-0 yetseydi ya ama onlar gidiyor direkt

is_mail61
22.08.2009, 02:32
Turu geçeceğimizi düşünenler acaba turu geçmek için gereken golleri kimin atacağını umuyorlar?

Veya gignacı kimin durduracağını..
maçtan önce sana song gol atıcak desem gülerdin bana dimi ama atıyor işte neden olmasın bence bu maçı sürekli bastırıcağımız için yattara ve alan bitirir diyorum birde orta sahamıza çok iş düşüyor çünkü dönen topları kapmalıyız boğmalıyız adeta yarı sahadan çıkarmamalıyız ozaman gignacı sal orda otlasın istediği kadar :)

İHSAN
22.08.2009, 02:37
0-2 sonucu bizi avrupa liginnde gruplara katar mı ey gececiler?

Anıl C
22.08.2009, 02:39
taktik bu olacak

---------------------Tony---------------------

serkan--------egemen------song--------ferhat

selçuk-----------tjikuzu-------------------cale

-----------------alanzinho--------------------

------------umut-----------gökhan-----------

Ceyhun Öncü
22.08.2009, 02:39
Yürürsen , Yenilirsin .
Mücadele Etmezsen , Yenilirsin .
Pres Yapmazsan , Yenilirsin .
Arkadasına Yardıma Koşmazsan , Yenilirsin .
Top Almazsan , Yenilirsin .
Korkak Oynarsan , Yenilirsin .
Arkadasının Açıgını Kapatmazsan , Yenilirsin .
Pas Yapmazsan , Yenilirsin .
Organize Olamazsan , Yenilirsin .
Hata Yaparsan , Yenilirsin .
Topun Peşine Koşmazsan , Yenilirsin .
Durcagın Yeri Bilmezsen , Yenilirsin .
Vurcagın Yeri Bilmezsen , Yenilirsin .
Gerekli Transferleri Yapmazsan , Yenilirsin .

Destek Olmaz Köstek Olursak , Hepimiz Yeniliriz .

.

Nefes filmindeki ictima sahnesine benzemis kardes
http://www.youtube.com/watch?v=A-xSevPVb18

Anıl C
22.08.2009, 02:40
0-2 sonucu bizi avrupa liginnde gruplara katar mı ey gececiler?

yok hayır eğer bu skoru deplasmanda elde etmiş olsaydık yeterdi
ancak kendi evimizde aldığımız için en az 3 farklı yenmeliyiz

.....
22.08.2009, 02:43
Herşey bitmiş değil. Allahtan ümit kesilmez. benim yinede inancım var. neden olmasın ? onlar bize 3 tane atıyorsa bizde onlara atarız ? herkesin ayağı vvar kafası var. haydi cocuklar bunu başarabilirsiniz yeter ki yüreğinizle sahada olun ve inanın.

warrior
22.08.2009, 02:43
hala hep aynı kafalardayız önemli olan şu anda eldekilere bakarak konuşmak
1_herşeyden önce ani akerde maçkaybettik ve buhavayı acilen dağıtıp kendimizi toplamalı ve disiplini bırakmadan yola devam etmeliyiz
2_şu anda manisa maçı touluse açından daha önemli çünkü tur gitti sayılır ama lig bizim için herşeyden önemli
3_korkarak değil rahatça izleyeceğim bir trabzon istiyorum bu konuda teknik heyete büyük işler düşüyor

Anıl C
22.08.2009, 02:53
hadi arkadaşlar herkese iyi geceler
yatmadan önce mübarek günler bol bol dua edin
takımı da unutmayın
alacaz bu maçı ya
avrupa bekle bizi...

FERHAT KARAL
22.08.2009, 04:55
bence bizim takim bu turu kapar
ve tabiki forvet sorunu var ama ben yine inaniyorum ve tam destekliyorum
yattara sagdan alan da soldan topa tutar kaleyi dönen toplari ya umut ya gökhan atar iceri
bizim takimda konsentrasyon hatasi ve organize hatasi var hemen dagiliyoruz bir gs yada fb macina baktim adamlar daha organize oynadilar korkmadan oynadilar.
bence bizimkiler bu maci fazla ciddii ye almadi ondan kayip ettik bizim kadro bu turu kesin alir
hem rövansa kadar sakatlarda takimdaki yerini alacak gecen sezon sanki baska oyuncu vardi bizde
ama bir gercek var bizim forvet bir ise yaramaz acilen komple degismesi lazim gönderceksin ikisinide zaten gol felan atamiyorlar bosuna kulübün parasi gitmesin göksuyu koysunlar genc cocuk daha candan oynar bence kendini ispatlamak icin

@FLU
22.08.2009, 04:55
---------------------Onur-----------------------

---song--------egemen------giray--------cale---

--------------colman--------selçuk---------------

yattara------------alanzinho-----------------gabric

---------------------gökhan-----------------------

bu seneki banko 11'im budur !

POYRAZ
22.08.2009, 05:00
Turu gecebilecek oldugumuza inanmak istiyorum ama kendi evimizde bu sonucu almak bu isi cok zora soktu acikcasi.
Yine de umudumu kaybetmek istemiyorum.
Futbol oyununda neyin ne olacagi her nekadar az cok tahmin edilebilse bile yine de kücük olan ihtimali göz önünde bulunduruyorum.
Insallah turu gecebiliriz, her ne kadar cok ama cok zor olsa bile.

Fatih ZENGİN
22.08.2009, 05:12
keşke bi şekilde olsada turu geçseler. utandırsalar beni... dediklerimi yedirseler yüzümü kızartsalar....keşke trabzon için dediklerimden bin pişman yapsalar beni...bunu o kadar çok istiyorumki.. anlatamam

.....
22.08.2009, 05:26
keşke bi şekilde olsada turu geçseler. utandırsalar beni... dediklerimi yedirseler yüzümü kızartsalar....keşke trabzon için dediklerimden bin pişman yapsalar beni...bunu o kadar çok istiyorumki.. anlatamam

Abi hiç bir şey belli olmaz. Erken konuşmaya gerek yok. Üst tarafta prigga(nasıl yazıldığını tam bilmiyorum) örneği verilmiş. Eşi benzeri olmayan bir şey değil ki. Karşımızda da barça yok. O yüzden ben halen daha inanıyorum ve güveniyorum. Yeter ki bizim uşaklar inansın!!!

Fatih ZENGİN
22.08.2009, 05:31
Abi hiç bir şey belli olmaz. Erken konuşmaya gerek yok. Üst tarafta prigga(nasıl yazıldığını tam bilmiyorum) örneği verilmiş. Eşi benzeri olmayan bir şey değil ki. Karşımızda da barça yok. O yüzden ben halen daha inanıyorum ve güveniyorum. Yeter ki bizim uşaklar inansın!!!
onlar ne kadar inansalar da kalemizde buffon defansmzda puyol kanatta ronaldo forvetımızdede kaka yok. ama gene benı utandırmalarını coooooook istiyorum.. hem inanacak olsalar geçen sene şampiyonluğa inanır şampiyon olurlardı.. hadı ona ınanmadılar şampiyonlar liginin nesi vardı da ona da inanmadılar.. ?

.....
22.08.2009, 05:33
onlar ne kadar inansalar da kalemizde buffon defansmzda puyol kanatta ronaldo forvetımızdede kaka yok. ama gene benı utandırmalarını coooooook istiyorum.. hem inanacak olsalar geçen sene şampiyonluğa inanır şampiyon olurlardı.. hadı ona ınanmadılar şampiyonlar liginin nesi vardı da ona da inanmadılar.. ?

Abi biz bilemeyiz inanıp inanmadıklarına. Ama sahada bir szmek olsa ya da Tekke olsa o zaman işte anlardık inanıp inanmadıklarına. çünkü yenildiğimiz maçlardan sonra ağlayan adam bunlardı. biz ağlamalarını filanda istemiyoruz . Yeter ki inansınlar. Biz bu turu geçeriz diyerek. Yoksa azmin elinden ne kurtulurki...

Fatih ZENGİN
22.08.2009, 05:37
azmin elinden Fatih Tekke transferi kurtulur... Bak Başkana azim etti almadı iyi bir forvet,sağbek ve 10 numara :) neyse inşallah diyelim

.....
22.08.2009, 05:40
azmin elinden Fatih Tekke transferi kurtulur... Bak Başkana azim etti almadı iyi bir forvet,sağbek ve 10 numara :) neyse inşallah diyelim

dur abi oraya hiç girme :) Ümit edelim ki alacağını :)

Adnankazaz
22.08.2009, 09:09
arkadaslar duyusal konusmayin takim dökülüyor resmen gol a-ta-mi-yoruz ha glaskow rangers in santraforunu alirsak bir ihtimal eleyebiliriz ama bizim yönetim=pinti sürüsü

Hamsi_61_61
22.08.2009, 09:17
arkadaslar duyusal konusmayin takim dökülüyor resmen gol a-ta-mi-yoruz ha glaskow rangers in santraforunu alirsak bir ihtimal eleyebiliriz ama bizim yönetim=pinti sürüsü

Forumdakilerin futbol bilgi duzeyinden suphe etmeye basladim ciddi ciddi , o santrafor'u alip deplasmanda oynatabilecegimizimi saniyorsun ?

Süleyman Sofu
22.08.2009, 09:27
kimse boş hayallere kapılıp maç sonucunu görünce bunalıma girmesin ben takıma güvenirdim rövanş için ama takımımda kaptan ünal olsa golcüm hami olsa fatih olsa veya şeyhmus olsa defansta ogün olsa sol açıkta apo olsa ama onlarda mazide kaldığına göre bakalım orda ne olacak umarım felaketi yaşayıp elaleme daha fazla rezil olmayız...

bmtr
22.08.2009, 09:58
Bu adamlara fark atmak degil, gol bile atamayiz deplasmanda. Bu adamlarin en onemli ozelliklerinden biri de kendi evinde cok iyi oynamalari, ve fanatik bir taraftar kitlesinin olmasi. Bence orada da 3-4 yer gelir bizim utanmazlar. Yahu adamlarda ne yuz var yaaa. Kendi sahamizda once Diyar'a yenildiler, sonra da Toulouse'dan fark yediler. Bir de cikip pismis pismis konusanlar, oyundan alindigi icin el kol hareketleri yapanlar var. Ben cidden anlamakta zorlaniyorum. Ne utanmaz adamlarmis. Insan biraz seyirciyi dusunup haya eder. Tamam sen alacagin paraya bakarsin, ama aldigin para o kahrettigin seyirciden cikiyor. Seyirci senin patronun. Onu bu kadar uzmeye ne hakkin var.

pReN@_61
22.08.2009, 10:35
Turu geçmemiz çok zor görünüyor ama imkansız değil.

Samet Metin
22.08.2009, 10:41
toulouse tam kadro çıkarsa 7-8-9 yiyebiliriz...faciaya hazır olun...

Oğuz ZEYTİN
22.08.2009, 10:56

Yok mu artıran!

2. lige de düşer miyiz?

Aksi bir sonuçta galip geldiğimizde ve inşallah turu geçtiğimizde ne yapacaksınız?

zisinoli
22.08.2009, 10:57
Rezil olacağımız bir sonuç çıkmasın da tur da lazım değil...

Oğuz ZEYTİN
22.08.2009, 10:58
Rezil olacağımız bir sonuç çıkmasın da tur da lazım değil...

TS rezil olmaz-taraftarını da rezil etmez, tabii gurur duymasını bilene!

Tolunay Abdioğlu
22.08.2009, 11:04

Yuh desem ayıp olur mu ?

zisinoli
22.08.2009, 11:15
TS rezil olmaz-taraftarını da rezil etmez, tabii gurur duymasını bilene!

Allah göstermesin 6 gol yedin gurur mu duyacaksın...

zahido
22.08.2009, 11:15

Okadarda degil.. kapasitemiz olcusunde yine birseyler yapmaya calisiriz.. Galibiyet elde edebiliriz ama turu atlamak su dakika itibariyle cok zor..

Ozan
22.08.2009, 11:35
Başlığa bakayım dedim saçmasapan yazılarla dolmuş. İlk maçtan önce dişimize göre bir rakip derken şimdi ömrümde kalemizde görmediğimiz gol sayıları söyleniyor. Allah akıl fikir versin taraftarımıza.

Oğuz ZEYTİN
22.08.2009, 11:35
Allah göstermesin 6 gol yedin gurur mu duyacaksın...

Yensen de yenilsen de demiyor musun tezahüratlarda?

Ya da senin TSliliğin takımın galip gelince mi?

Bu nasıl iş, senin felaket senaryon gerçekleşirse "ben demiştim" diye de gerile gerile güler misin?

Olmamış şey değil bu takım, zamanında farklı mağlubiyetler de aldı. Ne yaptık küstük mü!?

Seni bilmem ama ben bu takımı İYİ GÜNDE DE KÖTÜ GÜNDE DE SEVİYORUM!

Trabzonsporlu olmaktan ötürü her koşulda da GURUR DUYUYORUM!

Kayıtsız şartsız!

MahmutHSO
22.08.2009, 11:39
Ben orda onları yeneceğimizi düşünüyorum.Tur için yeter mi yetmez mi bilemem ama orda onları yeneceğimizi düşünüyorum.

zisinoli
22.08.2009, 11:40
Yensen de yenilsen de demiyor musun tezahüratlarda?

Ya da senin TSliliğin takımın galip gelince mi?

Bu nasıl iş, senin felaket senaryon gerçekleşirse "ben demiştim" diye de gerile gerile güler misin?

Olmamış şey değil bu takım, zamanında farklı mağlubiyetler de aldı. Ne yaptık küstük mü!?

Seni bilmem ama ben bu takımı İYİ GÜNDE DE KÖTÜ GÜNDE DE SEVİYORUM!

Trabzonsporlu olmaktan ötürü her koşulda da GURUR DUYUYORUM!

Kayıtsız şartsız!

Ben iyi gün kötü gün, destek vermek vermemek, küsmek küsmemekten hiç bahsetmedim. Sen şimdi 6 gol yiyeceksin (ki tekrar söylüyorum Allah göstermesin) sonra da takımınla gurur duyacaksın öyle mi. Ben sadece bu cümleyi açmanı istiyorum. Yani merak ettiğimden. Diğerlerini sormuyorum. Bu arada gurur kelimesinin kelime anlamını da yazabilirsen sevinirim :)) Sen deki gurur kelimesinin anlamı farklıdır belki :)) Kızma bana güzel güzel konuşuyoruz.

Erdem Koltuk
22.08.2009, 11:46
Ben iyi gün kötü gün, destek vermek vermemek, küsmek küsmemekten hiç bahsetmedim. Sen şimdi 6 gol yiyeceksin (ki tekrar söylüyorum Allah göstermesin) sonra da takımınla gurur duyacaksın öyle mi. Ben sadece bu cümleyi açmanı istiyorum. Yani merak ettiğimden. Diğerlerini sormuyorum. Bu arada gurur kelimesinin kelime anlamını da yazabilirsen sevinirim :)) Sen deki gurur kelimesinin anlamı farklıdır belki :)) Kızma bana güzel güzel konuşuyoruz.

Beşiktaş bizi 7-1 yenmişti, p.tesi okula Trabzonspor atkımla gitmiştim.Gurur duymak farklı, yenilgiye kızmak farklı..

Oğuz ZEYTİN
22.08.2009, 11:47

Daha maca 5-6 gun var, takımı küçümseyici ifadelerle "su kadar yersek bu kadar atarlarsa, rezil olursak..."

Ne demek bunlar?

Evet, senin deyiminle 6 da yesek GURUR DUYARIM TRABZONSPORLA!

(Merak ettiğin anlamları aç sözlükten bak! Trabzonspor, ona ait olmanın ve onu desteklemenin "GURURU"nu hiçbir sözlük de yazmaz!)

zisinoli
22.08.2009, 11:50
Daha maca 5-6 gun var, takımı küçümseyici ifadelerle "su kadar yersek bu kadar atarlarsa, rezil olursak..."

Ne demek bunlar?

Evet, senin deyiminle 6 da yesek GURUR DUYARIM TRABZONSPORLA!

(Merak ettiğin anlamları aç sözlükten bak! Trabzonspor, ona ait olmanın ve onu desteklemenin "GURURU"nu hiçbir sözlük de yazmaz!)

Genel bir gurur duymaktan bahsetmiyorum. 6 yediğimiz maçtan sonraki gururdan bahsediyorum. Genel anlamdaki gururu çok güzel özetlemişsin elbette hiç bir sözlükte yazmaz. Ama anlayamıyorum sen 6 gol ye sonra gurur duy.. Kocaman bir paradoks :))
Bu arada Erdem arkadaşım senin ki gurur değil senin ki inat )) Hani diyoruz ya İnadına Trabzon diye. Heh işte tam o...

Öztürk Uğur
22.08.2009, 11:56
Bende deplasmanda bizim takımmızın galip geleceğini düşünüyorum. Ama turiçin yeteceğini sanmıyorum. İbrahim yattara ile Gökhan Ünalın performansları çok önemli.

zisinoli
22.08.2009, 11:59
Bende deplasmanda bizim takımmızın galip geleceğini düşünüyorum. Ama turiçin yeteceğini sanmıyorum. İbrahim yattara ile Gökhan Ünalın performansları çok önemli.

İnşallah kardeşim...

Oğuz ZEYTİN
22.08.2009, 11:59
Genel bir gurur duymaktan bahsetmiyorum. 6 yediğimiz maçtan sonraki gururdan bahsediyorum. Genel anlamdaki gururu çok güzel özetlemişsin elbette hiç bir sözlükte yazmaz. Ama anlayamıyorum sen 6 gol ye sonra gurur duy.. Kocaman bir paradoks :))
Bu arada Erdem arkadaşım senin ki gurur değil senin ki inat )) Hani diyoruz ya İnadına Trabzon diye. Heh işte tam o...

Siz neden böyle felaket hayalleri kuruyorsunuz bunu da anlamış değilim!

Bir taraftar 6 yemek yerine 6 atmayı düşünse? Ne kaybedersiniz!

Farzedelim dediğiniz oldu, hayat devam ediyor!

Ama galiba size kalsa, Meydanları savaş yerine çevirip, yönetimi yıkıp hocayı kovup 22 futbolcuyu gönderip yerlerine yenisini getireceğiz...

Yok öyle şey, yola böyle çıkıldı: iyi-kötü, beğenirsin-beğenmezsin!

Onun adı TRABZONSPOR!

Başka alternatifiniz varsa... onlarla gurur (!) duyarsınız

ertuuu
22.08.2009, 12:04
meşhur eski 5-1 lik bursa maçının görüntülerini şimdi koysak nasıl olur? o da 3-1 rovanşıydı...

zisinoli
22.08.2009, 12:09
Siz neden böyle felaket hayalleri kuruyorsunuz bunu da anlamış değilim!

Bir taraftar 6 yemek yerine 6 atmayı düşünse? Ne kaybedersiniz!

Farzedelim dediğiniz oldu, hayat devam ediyor!

Ama galiba size kalsa, Meydanları savaş yerine çevirip, yönetimi yıkıp hocayı kovup 22 futbolcuyu gönderip yerlerine yenisini getireceğiz...

Yok öyle şey, yola böyle çıkıldı: iyi-kötü, beğenirsin-beğenmezsin!

Onun adı TRABZONSPOR!

Başka alternatifiniz varsa... onlarla gurur (!) duyarsınız

Peki kardeşim öyle olsun. Ama 25 yıldır 6 atmayı düşünüyoruz ve bundan sonra da düşüneceğiz yalnız gerçekleri ya da korkularımızı bir tarafa bırakırsak başarısız oluruz. Korkularımızın üzerine gitmeliyiz. Cahilce değil ama çerçeve içindeki mantıkla. 6 yememiz gerçek değil sadece korkumuzdur. Çünkü kötü bir dönemden geçiyoruz. Takımın psikolojisi çok kötü, performanslar haliyle rezil bir de hoca problemi ortaya çıkınca korkmamak elde değil. Kaldıki rakip forvet ayağına geleni gol yapabilecek özellikte. İnsan ister istemez korkuyor. Korkumuz Trabzonsporumuz sevdiğimizden, onunla senin de dediğin gibi genel anlamda gurur duyduğumuzdan. İnşalah onları orada yeneriz ve ona inanmalıyız ama bazı gerçekleri gözardı edersek başarfısız oluruz. Bizim gözardı etmemiz de hani çok önemli değil. Futbolcuların ve yönetimin bunların üzerine gitmesi önemli. Bizim başarısız olmamız, üzülmemizdir. Üzülmek de bizim kültürümüz, yaşam tarzımız artık. Bunu da kaldırırız. Ama bazen insan hesap da sormak istemiyor değil hani. O da işte diğer yanımız. Fece de yazıyor ya ilişki durumu karmaşık diye. Ahan işte bizim durumumuz da aynen öyle :)) Bak keyfine. Seviyorum seni...