PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2009-2010 Avrupa Ligi Play Off Maçı: Trabzonspor 1 - 3 Toulouse

Sayfa : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

Serdær
27.05.2009, 11:40
Trabzonspor'un ŞL kalmasını isteyen arkadaşlarım; Olası rakiplerimizden haberiniz var mı?

Bence UEFA kupası daha mantıklı gibi geliyor.

Hayırlısı neyse o olsun

Şampiyonlar liginden alacağımız paranın yarısını UEFA'dan alamayız.

Varsın Şampiyonlar Liginde elenelim ama parası bile yeter..

samy
27.05.2009, 11:42
Herkesi Avrupa ya yolladın sen yaw..
2 Şamp. 3 UEAF totalde yani 5 takım.. BJK TS SİV GS FB

eskiden isterse kupaya giderdi isterse uefa ya.
eğer bu kaide hala geçerliyse, ben fb nin yerinde olsam, bjk ın desteğiyle kupaya değil, 4. olduğum taktirde uefa ya 4. lükten dolayı gider, bjk a da
al atını derim....

Zafer Fidan
27.05.2009, 11:44
eskiden isterse kupaya giderdi isterse uefa ya.
eğer bu kaide hala geçerliyse, ben fb nin yerinde olsam, bjk ın desteğiyle kupaya değil, 4. olduğum taktirde uefa ya 4. lükten dolayı gider, bjk a da
al atını derim....

Kupadan gidersen ama direk gruplara kalacaksin. 4. olarak 3 mac yapman lazim gruplara kalman icin.

samy
27.05.2009, 11:46
evet para mühim.
Nasılsa şampiyonlar liginden mümkün olan en kısa zamanda eleneceğiz. Görmüyormusunuz adamların oynakdıkları futbolu.
onlar artık 7 yıl kadar önceki çöküş dönemini çoktaaannn atlatmışlar.
hade bi dünya kupasına gitsek de alsak boynumuzun ölçüsünü derim bol keseden 3.lük işini bir hocaya bağlayanlara karşı.
3. yaptığıyla iftihar edilen hoca çok daha tecrübe kazanmış ya
onu getirelim tekrar milli takımın başına bakalım ne yapacak bu biçere...

samy
27.05.2009, 11:48
Kupadan gidersen ama direk gruplara kalacaksin. 4. olarak 3 mac yapman lazim gruplara kalman icin.

desene arkadaşım, fb: beşiktaşın ayaklarını öpsün.
he he he heeeeeee....

lazkerem
27.05.2009, 12:04
ş.l ye kalırsak 9 puan cepte çünkü avni aker'de rakip farketmez herkesi 1-0 yeneriz Tarih öyle söylüyor

noname
27.05.2009, 13:26
Zamininda Avrupa'da iyi takimlari yenerek, eleyerek bir yerler gelmis, puanimiz
i yükseltmistik. Simdi de bir yerlerden baslamamiz gerekiyor. Iyi diye nitelendirdigimiz bir kac takimi yenmeliyiz.
Olmadi Avrupa Liginde alabildigimiz kadar puan almaliyiz.

Hüseyin Çümen
27.05.2009, 13:59
Şampiyonlar ligi ön elemesine katılalım önemli olan bu 2. bitirelim ordan elenirsek nasıl olsa UEFA da olucaz belki bize uygun bir rakip gelir nerden biliyoruz?
türk takımlarına ön elemelerde hep dişlerine göre rakipler geliyor geçmişe baktığımızda zaten

Muhammed KOÇ
27.05.2009, 14:20
cl yi çok istiyorum çook. sivas gs yi yenemeyecek o yüzden şu fb yi yenelimmm 1-0 olsun bizim olsun.

asimavi
27.05.2009, 14:22
2. olmamız şart ...hem elemeyi geçemesek bile uefa mız garanti garanti değilmi..ben öyle biliyorum...

...yani elenince uefaya düşüyoruz...yanlışmıyım...

Emre Dumangöz
27.05.2009, 14:24
bide şu var teknik direktor senol gunes gelsin diyoruz ama bende isterim gelmesini ama bi acı gercek var senol hoca avrupa futbolunu iyi tanımıoyo vs geriye yaslanarak kim olursa olsun maç alamayız onun için hucum ve ofansif gucu iyi olan bi takım olmalıyz yoksa hiç bi maçı alamayız

Emre Dumangöz
27.05.2009, 14:25
2. olmamız şart ...hem elemeyi geçemesek bile uefa mız garanti garanti değilmi..ben öyle biliyorum...

ewt kardeşim direk gruplara :D

Samet Berber
27.05.2009, 14:25

3. Ön Eleme turundan başlağacayız , elenirsek Avrupa Liginde play-off lara kalıyoruz.

Eğer 3. Ön Eleme turunu geçersek , sonra ŞL play-off larında elenirsek Avrupa Ligi'ne gruplardan devam ediyoruz , eğer ŞL play off unu geçersek zaten ŞL gruplarına kalıyoruz :) .

alpozan61
27.05.2009, 14:34
avrupada başarı istiyorsak takıma takviye ve kaliteli bir hoca şart

M.S.SOFU
27.05.2009, 15:06
hiç heveslenymeyin
uefa olacak direk gruplara kalıcaz
şampiyonlar ligi-belki başkan açıklama yaptı %80 diye ama- bence %33...

TheRapZoNe
27.05.2009, 15:10
Öyle veya böyle, olan olacak nasılsa. Hakkımızda hayırlısı olsun..

Zeki Akyol
27.05.2009, 17:18
şimdi 3. bıtırırsek direk gruplardamı kalıyoruz eleme oynamıyormuyuz ..

Samet Berber
27.05.2009, 17:20
şimdi 3. bıtırırsek direk gruplardamı kalıyoruz eleme oynamıyormuyuz ..
Hayır Avrupa Ligi play-off larına kalıyoruz , elersek gruplardayız .

halil ibo
27.05.2009, 17:32
Şimdi şeytanın avukatlığını yapayım.Avrupa'dan erkenden elenip diğerleri Avrupa'da boğuşurken ligde avantaj yakalamak var ya ! Süper olurdu.Avrupa'da bir sene sonra eselim ama tam eselim derim bana kalsa.Önce şam-pi-yon-luk.

Berk
27.05.2009, 17:46
Şimdi şeytanın avukatlığını yapayım.Avrupa'dan erkenden elenip diğerleri Avrupa'da boğuşurken ligde avantaj yakalamak var ya ! Süper olurdu.Avrupa'da bir sene sonra eselim ama tam eselim derim bana kalsa.Önce şam-pi-yon-luk.

Bu böyle devam edip gider.Her alanda esmenin vakti gelmiş hatta geçiyor bile..

Muhammed KOÇ
27.05.2009, 17:59
2. olacağız başka yolu yok. 5 te 5 in bir anlamı olmalı

Koray
27.05.2009, 18:02
Biz yeterki febeyi yenelim her türlü 2. oluruz, çünkü gese Sivas'ı yenemezse Avrupa'ya falan gidemiyor...

temel_yilmaz
27.05.2009, 18:11
Tek istediğim takımımdan ,şampiyonlukdan önce star tv yi 21.45 de açıp koltuğumdan maçını izlemek istiyorum.

Mustafa Ayazoğlu
27.05.2009, 18:15
Şampiyonlar liginde bu yıl Beşiktaş'ın adı ön planda 8 - 0 Liverpool maçı ile.. Rekor

Şampiyonlar ligine katılırsak iyi bir kadro olması gerek mevcut kadro ile Beşiktaş'a nispet ederiz.

Ali İhsan
27.05.2009, 18:22
Şampiyonlar liginde bu yıl Beşiktaş'ın adı ön planda 8 - 0 Liverpool maçı ile.. Rekor

Şampiyonlar ligine katılırsak iyi bir kadro olması gerek mevcut kadro ile Beşiktaş'a nispet ederiz.

Şampiyonlar ligine giden her zayıf takım fark yiyecek diye bir kaide yok. Kendi gücünün farkında olan bir takım yenilse bile ezilmez.

Misal fb, Arsenal ile içerde oynarken kendilerini güçlü büyük takım sanıyorlardı ve beş yediler. Sonra deplasmandaki maça giderken temkinli gittiler ve kendilerinin çok da güçlü olmadığını anlamışlardı sağlam bir defans anlayışıyla beraberlik alıp geldiler.

Ayrıca geçen seneki Anorthosis'in aldığı sonuçlara ve kadrosuna bakın isterseniz...

Erdal DİLEK
27.05.2009, 18:30
almanyadan wolsforg, fransadan lyıon harici bir takım ismi aklıma gelmedi, türkiyeden bjk:)) şampiyonlar liginde dışı zor ama içi dışına göre daha zayıf

boztepeliyasin
27.05.2009, 18:33
serüven başlamadan bitmez inşallah.

Zafer Fidan
27.05.2009, 18:34
http://www.transfermarkt.de/de/news/27717/champions-league-sieg-beschert-110-millionen-euro.html

Sampiyonlar Ligini kazanan takim net olarak 110 Milyon € alacak :eek:

sametaydin
27.05.2009, 20:24
Bence şampiyonlar ligine kalmak çok zor. 2 öneleme oynicaz eğer 2. olursak. İlk önelemeyi geçtik diyelim ama son önelemede seribaşı takımlarla karşılaşıcaz ve çok güçlü takımlar. Zaten biz öyle seribaşı takımlardan birini eleyebilecek kapasiteye gelirsek şampiyonlar ligi gruplarda da rahat 3. oluruz gibime geliyor. Yani gruplara kalmak, gruplarda 3. olmaktan daha zor. :)

demir
27.05.2009, 20:32
şahsen ben bu takımın hem sap ligi hem kupa hem lıgde aynı anda gıdebılecvek kapasıtede oldugunu dusunmuyorum

MuratJ
27.05.2009, 21:25
şahsen ben bu takımın hem sap ligi hem kupa hem lıgde aynı anda gıdebılecvek kapasıtede oldugunu dusunmuyorum
perisiclere kaldıysa onun yanında yonetim demiş ederi verildiginde oyuncular satılacaksa bende inanmıyorum

tayfa_61>34
27.05.2009, 21:39
geliyoruz avrupa bekle bizi kimbilir belki yarın belki yarından da yakın...:)

iso_4939
28.05.2009, 11:50
arsenal lyon gibi takımlar cıkarsa vay halimize rezil oluruz...

Mustafa Önder
28.05.2009, 12:20
arsenal lyon gibi takımlar cıkarsa vay halimize rezil oluruz...

Neden böyle bakıyorsunuz ki?
Gitmemiz durumunda ŞL'ye Ben hangi takım çıkarsa çıksın Avni-aker de maç vereceğimizi düşünmüyorum.

bmfırtına
28.05.2009, 13:51
sırf butun cl parasını bejekeye yar etmemek için cl ye girmeliyiz yoksa
yoksa 12milyon euro kazanıcaklar

cihayan
28.05.2009, 13:55
Arkadaşlar şimdi buraya dikkat! :(

FEDERASYON ADALETLİ DAVRANACAK MI?
Kupayı kazanamayan ancak Beşiktaş'ın Şampiyonlar ligine katılması nedeniyle bu kupaya katılacak olan Fenerbahçe kupa galibinin sahip olduğu avantajdan yararlanmaması ve kupaya 5. Takım olarak katılması gerekiyor.Bu durumda Trabzonspor lig 3. Olması durumunda Avrupa grubuna Play Off maçlarıyla başlayacak ve 1 tur geçmesi durumunda Avrupa ligi oynayacak.
Ancak TFF' nin Fenerbahçe'yi kupayı kazanmış gibi değerlendirip kupa şampiyonu avantajlarından yararlandırmaya çalıştığı ve lig 3. sünün önüne geçirerek Play Off dan başlatma çabasının sonuç vermesi durumunda Trabzonspor 3. Eleme grubundan başlayabilir.
Trabzonspor'un ligi 3. bitirmesi durumunda Federasyonun tavrına göre 3. turdan ya da play off dan Avrupa ligine katılacak. Play off maçı sonucunda da Avrupa ligine katılacak.

kaynak: http://www.haber61.net/news_detail.php?id=37471

bizim direk play offlardan katılma hakkımız var, ama federasyon yine feneri kollayıp onları play ofdan başlatacak, biz 3. elemeden başlayacağız, yönetimin bu konuya el atması lazım

bu resmen haksızlık, 3. olarak biz 3. ön elemeden başlayacağız, fener efendi 5. olarak direk play offdan bu ne ya?

Merak etme onlari Avni Aker'de gomecegiz, cinconun da Sivastan puan(lar) almasiyla sampiyonlar ligi onelemelerine katilacagiz.

Muhammed KOÇ
28.05.2009, 13:56
http://www.haber61.net/news_detail.php?id=37471

ben buna yuuuuhhh derim

Metin Ural
28.05.2009, 14:03
Arkadaşlar şimdi buraya dikkat! :(

FEDERASYON ADALETLİ DAVRANACAK MI?
Kupayı kazanamayan ancak Beşiktaş'ın Şampiyonlar ligine katılması nedeniyle bu kupaya katılacak olan Fenerbahçe kupa galibinin sahip olduğu avantajdan yararlanmaması ve kupaya 5. Takım olarak katılması gerekiyor.Bu durumda Trabzonspor lig 3. Olması durumunda Avrupa grubuna Play Off maçlarıyla başlayacak ve 1 tur geçmesi durumunda Avrupa ligi oynayacak.
Ancak TFF' nin Fenerbahçe'yi kupayı kazanmış gibi değerlendirip kupa şampiyonu avantajlarından yararlandırmaya çalıştığı ve lig 3. sünün önüne geçirerek Play Off dan başlatma çabasının sonuç vermesi durumunda Trabzonspor 3. Eleme grubundan başlayabilir.
Trabzonspor'un ligi 3. bitirmesi durumunda Federasyonun tavrına göre 3. turdan ya da play off dan Avrupa ligine katılacak. Play off maçı sonucunda da Avrupa ligine katılacak.

kaynak: http://www.haber61.net/news_detail.php?id=37471

bizim direk play offlardan katılma hakkımız var, ama federasyon yine feneri kollayıp onları play ofdan başlatacak, biz 3. elemeden başlayacağız, yönetimin bu konuya el atması lazım

bu resmen haksızlık, 3. olarak biz 3. ön elemeden başlayacağız, fener efendi 5. olarak direk play offdan bu ne ya?

bu konu ntvspor'da birkac hafta once tartisildi. o gun programa katilan metin kazancioglu durumu cok guzel aciklamisti. kendisi gorevinden birkac gun once istifa etti.

-"FENERBAHÇE'Yİ BEKLEYEN TEHLİKE, DOĞRU!"-
Bu arada yine Meleke'nin bahsettiği (3.soru) "F.Bahçe'yi bekleyen tehlike" başlığı altındaki konunun doğru olduğunu kaydeden Kazancıoğlu, ligde sıralamada kötü durumda olan sarı lacivertlilerin kupayı kazanamaması durumunda, finalist olarak gideceği Avrupa Ligi'nde ligdeki sıralamasına göre ön elemeler oynayacağını ifade etti.

UEFA'nın ligde önde olan takıma öncelik verdiğini kaydeden Kazancıoğlu, "Örneğin kupa finalisti lig sıralamasında 4'üncü, 5'nci veya daha alt sırada olursa, kontenjana göre lig 3.'sü takım daha az ön eleme oynayacak. Fakat kupa finalisti ligde de 3. olursa, Avrupa Ligi elemelerine yine 3. pozisyonundan başlayacak" dedi.

http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20090430/Avrupaya_gidecekler_buraya.html

Metin Ural
28.05.2009, 14:04
boyle birsey olmasi mumkun degildir. bunun kararini tff degil uefa veriyor. yonetimin su noktada birsey yapmasina gerek oldugunu dusunmuyorum.

UmutBaykan
28.05.2009, 14:32
Artık şu lige çıkalım eleme maçlarında elenmeyelim..

Emre Çavuş
28.05.2009, 14:35
söz konusu fener olunca eli uefaya kadar uzanır demek ıstemıorm ama tff yapar kıyak azizine

trabzonlux61x
28.05.2009, 15:06
Benim anlamadim bazi arkadaslar neden bu kadar ümitsiz konusuyor???
Biz Febeyi yenelim S.L katilalim bi tur atladikmi zaten direk uefa gruplarina kaliyoruz. Hem ben takima sonsuz güveniyorum. S.L kalalim Sadri sener
kesenin agzini acacaktir ve bu takim S.L kalacaktir.

Muhammed KOÇ
28.05.2009, 15:24
cl ye ne kadar hazırız benim ciddi şüphelerim var. takımıma güvenim sonsuz ama dünkü finalden sonra her deplasmanda 4-5 yeme korkusu sardı ne yalan söyleyim :S

Metin Ural
28.05.2009, 15:28
cl ye ne kadar hazırız benim ciddi şüphelerim var. takımıma güvenim sonsuz ama dünkü finalden sonra her deplasmanda 4-5 yeme korkusu sardı ne yalan söyleyim :S

herhalde cluj taraftari da senin gibi dusunuyordu sezona baslamadan once. bir sene onceki chelsea - manchester united finalini izledikten sonra.

Suayb
28.05.2009, 15:35
Arkadaslar, lütfen...

Bize yakisirmi, korkmak... :)
Zamaninda kurtulus savasinda, sayisal rakamlara bakarsaniz, baya bir azinlikta oldugumuz halde cikip vatani, namusumuzu, serefimizi, haysiyetimizi korumadikmi?

Biz böyle insanlariz..

Isterse, Barcelona 22 kisi karsimiza ciksin, bizimde rengimiz bordo mavi.. Ve bizde onlari zamaninda, AVNI AKERDE 1-0 yendik... :) Herkes haddini bilecek.. Bi tokat daha atariz gerekirse..

Bize her yer Trabzon... Unutmayin

vatandas61
28.05.2009, 15:59

simdi herkes büyük takimiz eleriz geceriz felan diyecek ama bende suanki kadronun sampiyonlar ligi icin yeterli oldugunu sanmiyorum.
Sivasa karsi da ayni seyleri söyledik 3 yedik geldik. Bu macta ciddi taktik hatalari vardi ozamanki hocanin ama sonucta ayni takim cikti sahaya.
TR liginde oynatacak yedek futbolcu bulamazken hem SL, hem Kupa hemde ligde cok zorlanacagiz.

1-2 transfer az olur bu takima. SL ligi icin en az 3-4 ilk 11 icin 3-4 tanede yedek olarak almamiz lazim.
SL katilip da para kiyamama gibi bir lüksümüz yok, gerekirse girtlaga kadar borc

Ugur Ergenc
28.05.2009, 16:00
orada bulunmamız varlığımız bile yeter...

INSTINCT61
28.05.2009, 20:35
arkadaşlar öyle konuşuyorsunuzda 3.olup da Avrupa ligine gittiğimizdede karşımızda kolay rakipler olmayacak gruplara kalmamız için elememiz gereken rakipler arasında roma,zenit,hamburg,benfica,valencia,ajax,leverkuse n gibi rakipler var en iyisi ş.ligine gidip ilk turu geçmeye çalışmak sonrada zaten elenirsek direk gruplara kalıyoruz.

Sencer Bulut
28.05.2009, 20:44
sl den korkanlar

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=169

TS-Tiryaki
28.05.2009, 20:48
Allah`in izniyle seneye Avni Aker`de, insallah Barcelona, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Arsenal, Real Madrid, Bayern Münih gibi takimlari agirlariz.

Muhammed KOÇ
28.05.2009, 20:50
eğri oturalım doğru konuşalım şimdi her sene avrupaya gidip gruplara felan kalıp gruplardan çıkma mücadelesi veren bir takım değiliz.ve bu sene kendimizi uefada bile değil pat diye şampiyonlar liginde bulucaz gibime geliyor. bu da kelimenin tam anlamıyla emeklemeden yürümek hatta koşmak demektir. bakalım ne kadar koşacağız :)

Hasan61
28.05.2009, 21:00
korkmanın gereği yok bu işi bate,cluj,anarthosis başarabildiyse bizde başarırız

Mustafa Ayazoğlu
28.05.2009, 21:25
Başarının sırrı alt yapıda gizli

http://ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_0l_Toplu01.jpg

Futbolda Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde 2008-2009 sezonunun şampiyonu olan Barcelona'nın başarısı, alt yapıdan yetişmiş futbolcularında gizli.

İtalya'nın başkenti Roma'daki Olimpiyat Stadı'nda dün akşam oynanan Avrupa Şampiyonlar Ligi final maçında, geçen yılın şampiyonu İngiliz temsilcisi Manchester United'ı 2-0 yenerek, şampiyon olan Barcelona'da, ilk 11'deki isimlerin 7'si, kulübün alt yapısından gelme oyunculardan oluştu.

http://ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=57077

Yunus Emre SEYHAN
28.05.2009, 21:29
Genelde elenilmeyecek takımlara eleniyoruz, Bence büyük takımlara karşı cok daha iyi oynuyoruz Avrupa maclarında.
Cl'de Trabzonspor.. hep hayalini etmişimdir.

Seyfi_B
28.05.2009, 21:40
Ne yalan söyleyeyim, CL de Bjk gibi tarihi bir fark yemekten korkarim. Sadece genc yetenekler transfer ederek olmaz bu is bence.

AyhanPe
28.05.2009, 22:25
Ne yalan söyleyeyim, CL de Bjk gibi tarihi bir fark yemekten korkarim. Sadece genc yetenekler transfer ederek olmaz bu is bence.

bjk nin rekorunu kimse alamaz elinden merak etme:D

türkiyem61
28.05.2009, 22:28
söyle bi durup düsündüm uefaya kesin gidiyoruz :D sampiyonlar ligine bile gidebiliriz :D gecen sene fortise bile gidemiyorduk :)

x_man
28.05.2009, 22:42
korkmak bize yakışmıyor hedef hep yüksek olmalı

b_m_61
28.05.2009, 23:07
Mehmet Topuz haberi doğruysa, kaliteli bir sağ bek, oyunu çift yönlü oynabilen kaliteli bir sol kanat, ve en önemlisi uluslararası tecrübesi olan, kaliteli bir yabancı stoper ile bu kadro şampiyonlar liginde grupta 3. olup Uefa'ya kalıcak kaliteye ulaşır, hatta şanslı bir gruba düşersek ikincilik bile kovalayabiliriz. Tecrübesizlik faktörünü de unutmamak lazım ama beklediğim gibi transferler yapılırsa 3. olabiliceğimize inanıyorum tabi o ateş grubu denilen gruplardan birine düşmezsek. Bunları Serkan, Hüseyin, Ferhat ve Song'dan başka kimsenin takımdan ayrılmayacağını düşünerek yazdım. Toplamda 4 transfer hayal değil bence.

Yavuz Hasan
28.05.2009, 23:13
bence 2. olup şampiyonlar liginde gruplara kalabilmek için öneleme maçları oyanayacağımıza

3. olup uefa ya yada yeni adı herneyse ona katılmak daha mantıklı

çünkü avrupada tecrubesiz bir takımız ve kuvvetle muhtemel avrupa deneyimi olmayan bir hocayla anlaşacağız

Halit Aydın
28.05.2009, 23:16
Valla şampiyonlar ligi gruplarına kalıp sonuncu da olsak 6 şampiyonlar ligi maçı için değer

b_m_61
28.05.2009, 23:20
Valla şampiyonlar ligi gruplarına kalıp sonuncu da olsak 6 şampiyonlar ligi maçı için değer

Aynen =) 0 çekmediğimiz ve 3'den fazla fark yemediğimiz sürece =)

Cafer Bulur
28.05.2009, 23:39
Aynen =) 0 çekmediğimiz ve 3'den fazla fark yemediğimiz sürece =)
Ben ona da raziyim.:)

Yeter ki sampiyonlar ligine adimizi yazdiralim,bu lige bir an önce girmeliyiz.

yattarinho61
28.05.2009, 23:47
Bencede ya ne mükemmel olurdu bi girsek su CL´e.. zaten giris 20 mio. € getiriyor.. ah ahh

Metin Ural
29.05.2009, 00:12
"sampiyonlar ligi'ne kalmayalim, fark yeriz" diyen zihniyet beni cok korkutuyor acikcasi. yapmayin, etmeyin lutfen ya.

Oğuzhan Fidan
29.05.2009, 00:15
tsnin önünde 3 tane adım var 1.ci adım ligde feneri yenip 2.ciliğe ulaşmak 2.ci adım ön elemeyi geçip playofflara kalmak ve daha sonra 3.cü adım gruplara kalmak.bunu başardıktan sonra gruplardaki potansiyel nasıl olur bilemem fbnin yaptığını niye biz yapmayalım..

Zafer Fidan
29.05.2009, 23:21
Bu görüntüye alisalim :D

http://www.250kb.de/u/090529/j/c1ecb52f.jpg

iso_4939
30.05.2009, 11:38
cok cok zor olacak...

Emrah Akcagöz
30.05.2009, 17:33
Bu görüntüye alisalim :D

http://www.250kb.de/u/090529/j/c1ecb52f.jpg
O gollerin biri 61.dakikada gelse daha bi süper olurdu...:D Ben inanıyorum şampiyonlar ligine gidersek gruplara kalacağımıza yeterki isteyelim başarabiliriz...

adem73
30.05.2009, 17:43
cl ligi ne gruplara kalacagimiza eminim bende.yeterki ikinci olalim.bir üst tura cikariz.arsenal villareal haric digerlerini eleriz gruplara kaliriz

Orhan Aydın
30.05.2009, 17:48
renktaşlar yapmayın etmeyin yahu:)şu muhtemel rakipleri biliyoruz.tamam herşey olabilir de bu gruplara kalma işine çok fazla inanmışız daha 2.olup olamayacağumuz bugün belli olacak

Metin Ural
30.05.2009, 17:49
Cek Cumhuriyeti'nde Slavia Prag sampiyon, Sparta Prag 2. oldu. Listeye Sparta Prag'i ekleyebiliriz artik. Ancak seribasi olup olmayacagi diger liglerdeki duruma bagli.

Olasi sampiyonlar ligi 3. on eleme turundaki seribaslari (sampiyon olamayanlar grubu):

Seribasi Takimlar
------------------------
Shakhtar Donetsk
Sporting CP Lisbon
Celtic
Anderlecht
5. takim

Seribasi Olmayan Takimlar
------------------------
FC Twente Enschede
Dinamo Moscow
Trabzonspor
4. takim
5. takim

Belli olmayan 3 takim:

Sparta Prague
Romanya 2.si (Unirea Urcizeni, Dinamo Bucuresti ve ya Timisoara)
Yunanistan 2.si (Panathinaikos ve ya AEK)

Olasi playoff turundaki rakiplerimiz:

Arsenal
Lyon
Stutgart
Italya 4.su (Fiorentina ve ya Milan)
Ispanya 4.su (Athletico Madrid ve ya Villarreal)

adem73
30.05.2009, 19:38
playoffta stuttgart ve fiorentina eleyebilecegimiz takimlar.3 önelemeyi geceriz.o kadar büyütmeyin gözünüzde

Berk
30.05.2009, 19:40
Bencede ya ne mükemmel olurdu bi girsek su CL´e.. zaten giris 20 mio. € getiriyor.. ah ahh

10 milyon euro getiriyor.Bu da 20 trilyona denk geliyor yaklaşık olarak..

selcuk
30.05.2009, 19:44
villarreali da eleyebiliriz suan oynadiklari gibin oynarsalar
lyon u saaten birkeren elemisdik golcülerinide bu sezon satacakmislar

ama bunlari konusmak icin dahan erken bence
bekliyelim su 2 saati

adem73
30.05.2009, 19:48
villarreali da eleyebiliriz suan oynadiklari gibin oynarsalar
lyon u saaten birkeren elemisdik golcülerinide bu sezon satacakmislar

ama bunlari konusmak icin dahan erken bence
bekliyelim su 2 saati
biz bjk degiliz rekor kirdiracak.biz trabzonsporuz kimseden cekinmeyiz gerekirse arsenal i de eleriz.yeterki inanalim.

Remzi
30.05.2009, 22:06
Ruhsuzlar ordusu istemedi şampiyonlar ligine gitmeyi biz de uefa da devam edeceğiz artık.

littlebighorn
30.05.2009, 22:06
Şimdi diyorum ki başkan ne dedi: Şampiyonlar ligine gidersek ona göre transfer yapacağız.
Bana öyle geldi ki takımdaki bazı oyuncular son maçı buna göre oynadılar. Yani şampiyonlar ligine gidilmesi durumunda mevkilerine transfer yapılması riski olanlar....

Muhammed KOÇ
30.05.2009, 22:07
gol atmak ve gol yemek.. seyirci anlayışı bu

Ozan Yazıcı
30.05.2009, 22:07
işte bu yüzden çocuğumu kesinlikle trabzonsporlu yapmayacağım
kesinlikle istanbul takımlarından birine yönlendireceğim
bir takım taraftarının yüzünü hiç mi güldüremez
bir takım final maçlarını hiç mi alamaz be kardeşim

Taner Uykuçeken
30.05.2009, 22:08
Ruhsuzlar ordusu istemedi şampiyonlar ligine gitmeyi biz de uefa da devam edeceğiz artık.

o ordu bence uefayada gitmesin o bile fazla

bunyamin55
Bana rahat rahat söveceğim başlık neresi onu gösterin

StyLe
Bu sene boyunca sadece yöneticilerimize ve değerli başkanımız Sadri ŞENER'e çok ama çok teşekkür ediyorum. Bu ruhsuzlara şimdi neyin ne olduğunu gösterme vaktidir. Neşteri vurma vaktidir.

Umut ve Gökhan defolun TRABZON'dan!...

unique
30.05.2009, 22:09
Bir eleme geçersek Avrupa Ligi'ne kalıyoruz; umarım başarırız.

usameakcelik
Peki sen neden hala Ts yi tutuyorsun. Gidip İstanbul takımlarını destekleyebilirsin.

Emre HIZAL
şl gitsen nolcak yazık çok yazık diyecek kelime bulamıyorumm

Hamza Yilmaz
30.05.2009, 22:10
Bir eleme geçersek Avrupa Ligi'ne kalıyoruz; umarım başarırız.

O turu da gecemeyiz... SL katilamadik büyük para kaybettik..

Mustafa Ağaoğlu
30.05.2009, 22:10
1 eleme oynamamız gerektiğini yeni öğrendim. Bu takım Anortosislere, Galatilere elenmedi mi bi köy takımı daha çıkar eler bizi UEFA ' da hayal..

usameakcelik
30.05.2009, 22:11
Bence bu sene şampiyonlar ligine gidemememizin en büyük sorumlusu Ersun Yanal. Açıklama yapmaya gerek duymuyorum. Biraz daha erken gitseydi Ersun Hoca belkide biz şimdi sokaklardaydık.

Bahadır Şimşek
Abartmayın yaa.
Bu kadar puanı sanki siz kazandırdınız bu takıma.

vatandas61
Bu sene boyunca sadece yöneticilerimize ve değerli başkanımız Sadri ŞENER'e çok ama çok teşekkür ediyorum. Bu ruhsuzlara şimdi neyin ne olduğunu gösterme vaktidir. Neşteri vurma vaktidir.

Umut ve Gökhan defolun TRABZON'dan!...

ersun yanlada kizmiyor degilim. Ilk yari bu forvetlerin ne mal oldugunu anladik zaten. Ikinci yari nasil fovet istemezsin sen ya:mad:

Baskanla transfer sezonu konustular bilmiyorum, kimsenin de günahini almak istemem. Ama baskanda forvete gerek yok dediyse oda sucludur.
Sampiyonluk ne sans, nede baska birsey yüzünden gitti. Yampiyonlugu resmen acik acik forvetlerimiz sayesinde kaybettik.

Insallah bir hafta evden cikmazlar korkudan.

vatandas61
30.05.2009, 22:14
1 eleme oynamamız gerektiğini yeni öğrendim. Bu takım Anortosislere, Galatilere elenmedi mi bi köy takımı daha çıkar eler bizi UEFA ' da hayal..

bir eleme ve birde playoff oynayacagiz. Uefa ya kalma ihtimalimiz 10%

Emo91
30.05.2009, 22:15
gitmesi gereken tek oyuncu ISAAC PROMISE dir!!!
ofsayt kuralini bilmeyen ve her atagi bozan bir oyuncudur bu!!

uefa kupasina direk bile katilamiyoruz!
1 eleme oynayacagiz... bakalim hangi takim düsücek bize!
acaba hangi gücdeki takimlar var, hangi ligin kacicilari yane!!

villareal, arsenal, lyon falan düserse yandik!!!

Bahadır Şimşek
30.05.2009, 22:15
Hayır, sadece play-off oynayacağız diye biliyorum ben.

Ozan Yazıcı
30.05.2009, 22:16
Peki sen neden hala Ts yi tutuyorsun. Gidip İstanbul takımlarını destekleyebilirsin.

ulan yarım kadar yaşın var aklını kendine sakla velet

vatandas61
30.05.2009, 22:18
22.06.2009 de 1 ve 2 tur eleme maclarinin kuralari cekiliyor.
17.07.2009 ücüncü (bizim katilacagimiz tur) tur eleme maclarinin kuralari cekiliyor
07.08.2009 Playofflarin kuralari cekiliyor (bu maci kazanirsak gruplara kaliyoruz)

Terzioğlu
30.05.2009, 22:18
Bir mac Play-Off oynayacagiz. Kazandigimiz takdirde gruplara kaliyoruz.

Emo91
30.05.2009, 22:19
bir eleme ve birde playoff oynayacagiz. Uefa ya kalma ihtimalimiz 10%

sadece playoff oynayacagiz.....
yane 1 mac!!!

vatandas61
30.05.2009, 22:19
Hayır, sadece play-off oynayacağız diye biliyorum ben.

alakasi yok:

erband Q1 Q2 Q3 PO Gruppe
Platz
N/A
Fair Play
(3 Teams)
UCL 15 Teams (Q3) Titelverteidiger + UCL 10 Teams (PO)
1 England N6 CW N5
2 Spanien N6 CW N5
3 Italien N6 CW N5
4 Frankreich N5 CW N4
5 Deutschland N5 CW N4
6 Russland N5 CW N4
7 Rumänien N5 N4 CW N3
8 Portugal N5 N4 CW N3
9 Niederlande N5 N4 CW N3
10 Schottland N4 N3 CW
11 Türkei N4 N3 CW

N3 = 3. tur elemesi

vatandas61
30.05.2009, 22:20
sadece playoff oynayacagiz.....
yane 1 mac!!!

uefanin kendi sayfasi yaziyor kardesim, niye israr ediyorsun?

http://de.uefa.com/competitions/uefacup/news/kind=2097152/newsid=789598.html

lig ücüncüsü 3. turdan katiliyor
kupa galibi direk playoffdan katiliyor, yani bir mac oynuyor

Bera Algün
30.05.2009, 22:21
osasuna maçı gözlerimin önüne geldi, bunlar avrupa ligine bile kalamaz

Emo91
30.05.2009, 22:21
22.06.2009 de 1 ve 2 tur eleme maclarinin kuralari cekiliyor.
17.07.2009 ücüncü (bizim katilacagimiz tur) tur eleme maclarinin kuralari cekiliyor
07.08.2009 Playofflarin kuralari cekiliyor (bu maci kazanirsak gruplara kaliyoruz)

ya anlamiyorsunuz galiba millet!!

SADECE PLAYOFF OYNAYACAGIZ!!!
1 Mac.... yenersek uefa gruplarina katiliyoruz!!!

vatandas61
30.05.2009, 22:22
3. tur ilk mac 30.07.2009
3. ikinci mac 06.08.2009
playoff ilk mac 20.08.2009
playoff ikinci mac 27.08.2009

Emo91
30.05.2009, 22:22
benim bildigim kupayi kazanan yane fenerbahce 3. turdan katilicak!!
biz playoff dan...

haber61.net..... sporx.com..... buralardada öyle yaziyor!

Bahadır Şimşek
30.05.2009, 22:24
Arkadaşım, Türkiye Kupası galibi olan takım, şampiyon olup ŞLye gittiği için onun hakkı lig 3.süne geçiyor.

vatandas61
30.05.2009, 22:24
benim bildigim kupayi kazanan yane fenerbahce 3. turdan katilicak!!
biz playoff dan...

haber61.net..... sporx.com..... buralardada öyle yaziyor!

o konuda haklisin da ben uefaya göre gidiyorum, bu isin ince ayari varsa bilmem ama uefa da TR lig ücüncüsü 3. eleme turundan katiliyor yaziyor

aslinda 1 mac iki mac fark etmez, ben gruplara katilabilecegimize inanmiyorum

vatandas61
30.05.2009, 22:26
Arkadaşım, Türkiye Kupası galibi olan takım, şampiyon olup ŞLye gittiği için onun hakkı lig 3.süne geçiyor.

hakli olabilirsin, o konuda tam bilgim yok

Emo91
30.05.2009, 22:26
desene bize yine kazigi gecirdiler...... kusura bakmayin ama budur yane!!
fenerbahceye avantaj vermek icin herkes kendini yirtiyor ya!!!

Aygün GÜNDOĞDU
30.05.2009, 22:28

:alkış: sizin bu düşüncenizi ancak alkışlayarak kınıyorum.....

ANLAYANA...

oguzkoc
30.05.2009, 22:28

hayır... türkiye kupasını alan takım ŞL ye gittiği için kupa ikincisi onun yerine UEFA ya gidecek. Yani fenerbahçe lig 4.lüğü ile değil kupa ile UEFA ya katılacak. onun yerinede lig beşincisi UEFA ya gidecek. prosedür bu.

Aytaç Çakıroğlu
30.05.2009, 22:30
geçmiş olsun. ne yapalım gene hüsran ama gene teşekkür ederiz bu kadar heyecan ve güzellikler için başta futbolcular sonra yöneitme tş ederimmm.

macka61
neyse ne arkadaşlarda sizde sakin olun arkadaş çocuğunu Trabzonsporlu yapmıyacağım diyor sen galiba her seney şampiyon olan Trabzonsporu tutuyorsun hiç bir zaman şampiyon olamasada biz Trabzonsporluyuz tabiki yenmesini isterdik olmadı şampiyonlar ligi olmadı uefa avrupa liginde inşallah başarılı olucaz bu sene yine yaşattıkları bu güzel anlar için teşekkürler yönetime başkana hocalarımıza ve futbolcularımıza ama bir kaç tane futbolcu gönderilmeli

Bahadır Şimşek
desene bize yine kazigi gecirdiler...... kusura bakmayin ama budur yane!!
fenerbahceye avantaj vermek icin herkes kendini yirtiyor ya!!!
Kimsenin birşey yırttığı yok, herşey açık.
UEFA'nın kuralları bellidir ve bunun örnekleri daha önce birçok kez yaşanmıştır. Türkiye Kupası finalisti olup da kazanmayan bir takım kazanmış muamelesi göremez, sadece amorti kazanmış gibi olur.
Yani Kazanan takım daha üst bir organizasyona katılacak durumdaysa, hakları, ligde UEFA hakkı kazanan en üst sıradaki takıma geçer.
Yani, biz play off oynayacağız, Fenerbahçe 4. olduğu için 3. ön elemeden itibaren, GS de 5. olduğu için 2. ön elemeden itibaren oynayacak.

vatandas61
30.05.2009, 22:35
UEFA'nın kuralları bellidir ve bunun örnekleri daha önce birçok kez yaşanmıştır. Türkiye Kupası finalisti olup da kazanmayan bir takım kazanmış muamelesi göremez, sadece amorti kazanmış gibi olur.
Yani Kazanan takım daha üst bir organizasyona katılacak durumdaysa, hakları, ligde UEFA hakkı kazanan en üst sıradaki takıma geçer.
Yani, biz play off oynayacağız, Fenerbahçe 4. olduğu için 3. ön elemeden itibaren, GS de 5. olduğu için 2. ön elemeden itibaren oynayacak.

almanca bilenler icin uefa kurallari
http://de.uefa.com/multimediafiles/download/regulations/uefa/others/70/23/94/702394_download.pdf

ilk iki takim sampiyonlar ligine katiliyorsa ve kupa galibi de SL gidiyorsa, bizim durumumuzda 5. inci takim uefa gider yaziyor.
uzun lafin kisasi, haklisin

Mustafa Calik
30.05.2009, 22:36
Arkadaslar, Euro League'ya giden kac milyon € alacak .. bilen varmi ? :)

Cihad Varlı
30.05.2009, 22:37
Yönetim şampiyonlar ligine kalınmış gibi hareket etmeli.. Aynı özveriyi göstermeli.. Avrupa ligi küçümsenmemeli.. Teşvik amaçlı primleride arttırdılar zaten.. Avrupa Serüvenin de başarılar ..

Emo91
30.05.2009, 22:38

hafif karisik ama buraya bir göz atin...
almancadir ama yinede bir göz atin...

kafam cok karisdi, ama galiba biz playofflara katilacagiz ve fener 3. turdan girecek....

NEDEN: fenerbahce kupa galibi degil! onun icin kupa galibi olarak playoffdan katilamaz...

Bahadır Şimşek
30.05.2009, 22:39
Şampiyonlar ligini kazanacak takım yaklaşık 110 milyon €,

UEFA ligini kazanacak takım ise, yaklaşık 30 milyon € kazanacak yanlış bilmiyorsam.

Buna göre ne kadar kazanacağımızı hesaplayın.

Bahadır Şimşek
30.05.2009, 22:40
hafif karisik ama buraya bir göz atin...
almancadir ama yinede bir göz atin...

kafam cok karisdi, ama galiba biz playofflara katilacagiz ve fener 3. turdan girecek....

NEDEN: fenerbahce kupa galibi degil! onun icin kupa galibi olarak playoffdan katilamaz...

Ben de bunu söyledim zaten.
Sevgiler.

ceserdar
30.05.2009, 22:41
http://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Europa_League_2009%E2%80%9310

Trabzonspor Play-Off oynayacak. Eleme usulü 2 maç yaptıktan sonra gruplara katılacağız. Bu kadar net. Orada burada aramayın. Lig > Türkiye Kupası. Biz 3. bitirdik. Daha kötü bitiren Fenerbahçe'ye daha fazla ihtimas mı geçermiş kurallar.

Emrullah
30.05.2009, 22:42
Tek tur oyanaycağız arkadaşlar tek tur. Bunun tartışmasını yapmayın.

Emo91
30.05.2009, 22:43

abi haklisin....
fener 3. turdan katiliyor!

bosuna kafa karisdirdik.... :)
ben acmadim ama bu konuyu, sadece tartismanin icine daldigimi hatirliyorum :)

feneri yensek her konuda avantajimiz olucakdi:
-- transferde kolayliklar olucakdi (baskan kendisi bile dedi)
-- daha fazla para alicakdik
-- sampiyonlar ligi elemesini gecemesek bile direk uefa kupalarina katilicakdik, yane avrupa macerasinin bir garantisi olucakdi....
simdi playoffu bir gecmek lazim

Emre
30.05.2009, 22:45
İlk maç 7 Ağustosta rakip belli değil daha

Emo91
30.05.2009, 22:50
FC Valencia (http://de.wikipedia.org/wiki/FC_Valencia)
Spain FC Sevilla (http://de.wikipedia.org/wiki/FC_Sevilla)
Spain Racing Santander (http://de.wikipedia.org/wiki/Racing_Santander)
England FC Portsmouth (http://de.wikipedia.org/wiki/FC_Portsmouth)
England FC Everton (http://de.wikipedia.org/wiki/FC_Everton)
England Tottenham Hotspur (http://de.wikipedia.org/wiki/Tottenham_Hotspur)
Italy AC Mailand (http://de.wikipedia.org/wiki/AC_Mailand)
Italy Sampdoria Genua (http://de.wikipedia.org/wiki/Sampdoria_Genua)

Italy Udinese Calcio (http://de.wikipedia.org/wiki/Udinese_Calcio)
France AS Nancy (http://de.wikipedia.org/wiki/AS_Nancy)
France AS Saint-Étienne (http://de.wikipedia.org/wiki/AS_Saint-%C3%89tienne)
France Paris Saint-Germain (http://de.wikipedia.org/wiki/Paris_SG)
Germany Borussia Dortmund (http://de.wikipedia.org/wiki/Borussia_Dortmund)
Germany Hamburger SV (http://de.wikipedia.org/wiki/Hamburger_SV)
Germany VfL Wolfsburg (http://de.wikipedia.org/wiki/VfL_Wolfsburg)
Portugal Benfica Lissabon (http://de.wikipedia.org/wiki/Benfica_Lissabon)

Portugal Marítimo Funchal (http://de.wikipedia.org/wiki/Mar%C3%ADtimo_Funchal)
Portugal Vitória Setúbal (http://de.wikipedia.org/wiki/Vit%C3%B3ria_Set%C3%BAbal)
Romania Unirea Urziceni (http://de.wikipedia.org/wiki/Unirea_Urziceni)
Romania Rapid Bukarest (http://de.wikipedia.org/wiki/Rapid_Bukarest)
Romania Dinamo Bukarest (http://de.wikipedia.org/wiki/Dinamo_Bukarest)
Romania Politehnica Timişoara (http://de.wikipedia.org/wiki/FCU_Politehnica_Timi%C5%9Foara)
the Netherlands Feyenoord Rotterdam (http://de.wikipedia.org/wiki/Feyenoord_Rotterdam)
the Netherlands Ajax Amsterdam (http://de.wikipedia.org/wiki/Ajax_Amsterdam)

the Netherlands SC Heerenveen (http://de.wikipedia.org/wiki/SC_Heerenveen)
the Netherlands NEC Nijmegen (http://de.wikipedia.org/wiki/NEC_Nijmegen)
Russia ZSKA Moskau (http://de.wikipedia.org/wiki/PFK_ZSKA_Moskau)
Scotland FC Motherwell (http://de.wikipedia.org/wiki/FC_Motherwell)
Ukraine Metalist Charkiw (http://de.wikipedia.org/wiki/Metalist_Charkiw)
Belgium FC Brügge (http://de.wikipedia.org/wiki/FC_Br%C3%BCgge)
the Czech Republic Baník Ostrava (http://de.wikipedia.org/wiki/Ban%C3%ADk_Ostrava)
Turkeyhttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b4/Flag_of_Turkey.svg/20px-Flag_of_Turkey.svg.png (http://de.wikipedia.org/w/index.php?title=Datei:Flag_of_Turkey.svg&filetimestamp=20081106103941) Kayserispor (http://de.wikipedia.org/wiki/Kayserispor)

Folgende 16 Mannschaften nahmen als Verlierer der dritten Champions-League-Qualifikationsrunde (http://de.wikipedia.org/wiki/UEFA_Champions_League_2008/09#Dritte_Qualifikationsrunde) an der ersten Runde teil:

Germany FC Schalke 04 (http://de.wikipedia.org/wiki/FC_Schalke_04)
Portugal Vitória Guimarães (http://de.wikipedia.org/wiki/Vit%C3%B3ria_Guimar%C3%A3es)
the Netherlands Twente Enschede (http://de.wikipedia.org/wiki/Twente_Enschede)
Russia Spartak Moskau (http://de.wikipedia.org/wiki/Spartak_Moskau)

Belgium Standard Lüttich (http://de.wikipedia.org/wiki/Standard_L%C3%BCttich)
the Czech Republic Slavia Prag (http://de.wikipedia.org/wiki/Slavia_Prag)
the Czech Republic Sparta Prag (http://de.wikipedia.org/wiki/Sparta_Prag)
Turkeyhttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b4/Flag_of_Turkey.svg/20px-Flag_of_Turkey.svg.png (http://de.wikipedia.org/w/index.php?title=Datei:Flag_of_Turkey.svg&filetimestamp=20081106103941) Galatasaray Istanbul (http://de.wikipedia.org/wiki/Galatasaray_Istanbul)

Greece Olympiakos Piräus (http://de.wikipedia.org/wiki/Olympiakos_Pir%C3%A4us)
Bulgaria Lewski Sofia (http://de.wikipedia.org/wiki/Lewski_Sofia)
Norway Brann Bergen (http://de.wikipedia.org/wiki/Brann_Bergen)
Serbia Partizan Belgrad (http://de.wikipedia.org/wiki/FK_Partizan_Belgrad)

Poland Wisła Krakau (http://de.wikipedia.org/wiki/Wis%C5%82a_Krakau)
Croatia Dinamo Zagreb (http://de.wikipedia.org/wiki/Dinamo_Zagreb)
Slovakia Artmedia Petržalka (http://de.wikipedia.org/wiki/Artmedia_Petr%C5%BEalka)
Lithuania FBK Kaunas (http://de.wikipedia.org/wiki/FBK_Kaunas)

bu sene bu takimlar vardi playoff mücadelesinde...
yane güclü takimlarda var.... ama gücsüz olanlar daha fazla

Emre
30.05.2009, 22:52
Olayı kısaca açıklayayım itiraz istemiyorum çünkü bu konuda çok bilgi sahibiyim.

Örneğin aston villa ile eşleştik diyelim

7 Ağustos ve 20 ağustos tarihlerinde aston villa ile maç yapacağız bu maçlardan sonra aston villayı elersek yine bir örnek veriyorum benfica ile 27 ağustosta maç yapacağız bu maçı yenersek uefada gruplara kalıyoruz bu kadar basit

Emre
30.05.2009, 22:56
Rakipler

Everton
Aston Villa
La liga 5.si
La liga 6.sı
Lazio
Genoa
Guingamp
Fransa lig 1 4.sü
Almanya kupası sahibi
Herta berlin
amkar perm
zenit petersburg
romanya kupası galibi
romanya ligi 3.sü
portekiz kupası sahibi
benfica
herenveen
ajax
hearts
ukranya kupası sahibi
genk
teplice
sion
lovecsh
ve yunanistan kupası galibi
birde biz tabiki

Emo91
30.05.2009, 23:01
Olayı kısaca açıklayayım itiraz istemiyorum çünkü bu konuda çok bilgi sahibiyim.

7 Ağustos ve 20 ağustos tarihlerinde aston villa ile maç yapacağız bu maçlardan sonra aston villayı elersek yine bir örnek veriyorum benfica ile 27 ağustosta maç yapacağız bu maçı yenersek uefada gruplara kalıyoruz bu kadar basit

itiraz istemiyorum dedin ama mecburen etmem gerekiyor saygiyla....

senin dedigin olayi fenerbahce yasayacak.....
biz sadece 1 takim ile eslesicegiz, 2 mac yapicagiz o takimlan....

Ustaalioğlu
30.05.2009, 23:03
iki maç oynar eleniriz, nerde o eski avrupa başarıları...

Alihan Ertürk
30.05.2009, 23:04

itiraz istemiyorum dedin ama mecburen etmem gerekiyor saygiyla....
senin dedigin olayi fenerbahce yasayacak.....
biz sadece 1 takim ile eslesicegiz, 2 mac yapicagiz o takimlan....

Abi itiraz istemiyormuş.Sözünü dinleyin çocuğun çççççç

Uğur Ö.
30.05.2009, 23:05
ne şimdi d-spormu alıcaz

Alihan Ertürk
30.05.2009, 23:09
Zor rakipler var gerçekten de.

En azından bir maç kazanabilirsek iyi olur orada yüzümüz güler az da olsa.

cınar#7
30.05.2009, 23:10
ne şimdi d-spormu alıcaz
bide bu çıktı dimi..önümüze gelen fırsatı elimizle ittik.

Murat'
30.05.2009, 23:11
Avrupa Ligi'ne kaldık...Umarım orda gruplara kalmayı başarabiliriz...Eğer kalamazsak gerçekten de çok yazık olur...Takım birçok gelirden olmuş olur...

Onur Şeref
30.05.2009, 23:18
İtiraz istemiyorum diyorsun ama yanlış bilgi veriyorsun.

Sadece 1 ön eleme oynayacağız.

Eren Karaahmetoğlu
30.05.2009, 23:23
Bu ne ya bunların yarısı bizi eler ayvayı yedik, bari uefada gruplara kalalım da bi sezonu da avrupada oynayarak geçirelim be

Aygün GÜNDOĞDU
30.05.2009, 23:27
Rakipler

Everton
Aston Villa
La liga 5.si
La liga 6.sı
Lazio
Genoa
Guingamp
Fransa lig 1 4.sü
Almanya kupası sahibi
Herta berlin
amkar perm
zenit petersburg
romanya kupası galibi
romanya ligi 3.sü
portekiz kupası sahibi
benfica
herenveen
ajax
hearts
ukranya kupası sahibi
genk
teplice
sion
lovecsh
birde biz tabiki

İlave olarak eleme guruplarından gelen takımlarda var. bakarsın fenerbahçe ve galatasaray da gelebilir..

. Beşiktaş Direk Ş.ligi Gruplarına
2. Sivasspor Ş.Ligi Şampiyon Olmayan Takımlar 3. Turuna (/4.Tur/Gruplar) (kura 22/06 maçlar 28-29/07 4-5/08)
3. Trabzonspor A.Ligi Playoff Turuna (/Gruplar) (kura 7/08 maçlar 20/08 27/08)
4. Fenerbahçe A.Ligi 3.Turuna (Playoff/Gruplar) (kura 17/07 maçlar 30/07 06/08)
5. Galatasaray A.Ligi 2.Turuna (3.Tur/Playoff/Gruplar) (kura 22/06 maçlar 16/07 23/07)

Ümit Tekşan
30.05.2009, 23:29
Hayırlısı diyelim inşallah eleme turunu geçer gruplara kalırız...

Bahadır Şimşek
30.05.2009, 23:32
Ben bir sayfa önde olacakları yazdım.
Halaa 3. turdan katılacağımızı söylüyorsunuz.

Kapıcıoğlu 61
30.05.2009, 23:40
Bu ne ya bunların yarısı bizi eler ayvayı yedik, bari uefada gruplara kalalım da bi sezonu da avrupada oynayarak geçirelim be

bide şampiyonlar liginde gelebilcek takımları düşün böylesi daha iyi oldu biraz daha iddamız var en azından

Seyfi_B
30.05.2009, 23:54
Arkadaslar, benim bildigim Kupa' yi kazanan Sampiyonlar Ligine gidiyor ise diger kupa finalisti kupa galibi muamelesi görüyor. Burada okuduguma göre öyle degilmis.

Benim sorum, böyle bi kural hic yokmuydu yoksa vardida yenimi kalkti :confused:

Gruplara kalmak o kadar güzel olurduki :o

elturca61
31.05.2009, 00:00
ya aslinda bi kesin aciklama yapilmasi lazim kac eleme oynucaz....

.....
31.05.2009, 00:06
Simdi avrupa liglerinde eleme oynayacaz mı gruplara mı gidecez ? ayrıca gruplar kaç kişilik yine 5 mi ? bilen var mı ?

reisoğlu61
31.05.2009, 00:17
avrupa liginde gruplara katilmak icin 1 eleme oynayacaz.
yeni adiyla playoff oynayacaz, turu gecersek avrupa ligi gruplarindayiz
ilk mac 20.08.2009, rövans ise 27.08.2009´da

Bahadır Şimşek
31.05.2009, 00:23
biz sadece 1 tane play off eleme turu oynayacagız.
Sonrasında 4'erli 12 gruba dağılacak takımlar. Maçlar deplasmanlı oynanacak, tıpkı şampiyonlar ligi gibi. Bu gruplarda ilk iki sırayı alacak takımlar Şampiyonlar liginden gelecek 8 takımla beraber eleme usulu finale kadar gidecekler.

Ayrıca, 1. tur--- bizden takım yok
2. tur----GS
3. tur----FB
Play OFF----TRABZONSPOR
sonrasında 4 takımlı gruplar.

Olay budur.

Eren Karaahmetoğlu
31.05.2009, 00:26
Everton
Aston Villa
La liga 5.si
La liga 6.sı
Lazio
Genoa
Guingamp
Fransa lig 1 4.sü
Almanya kupası sahibi
Herta berlin
amkar perm
zenit petersburg
romanya kupası galibi
romanya ligi 3.sü
portekiz kupası sahibi
benfica
herenveen
ajax
hearts
ukranya kupası sahibi
genk
teplice
sion
lovecsh

Kesin olarak bunlar mı gerçekten rakipler? Yahu bu ne iş ya:(

genk
teplice
sion
lovecsh

Şunlardan biri gelse bari.. Ki biz bu şansla Aston Villa'dan aşşasını çekmeyiz ordan..

Lancet_61
31.05.2009, 00:43
öyle ya da böyle o gruplara kalmamız lazım...şehrin,camianın o havaya çok ihtiyacı var

reisoğlu61
31.05.2009, 00:51
7 Agustosta play off kuralari cekilecek.

Emre
31.05.2009, 00:54
Çorba oldu herşey yanlış bilgi verdiysem kusura bakmayın galiba tarihlerde karışıklık oldu 7 ağustosta kura var 20 ve 27 ağustosta maç var tek bir takımla yanlış bilgi için özür diliyorum

61baron61
31.05.2009, 01:27
bir takim eleyip gruplara cikiyoruz

vatandas61
31.05.2009, 01:33
hürriyetin yazisina göre playoffdan degil 3. ön eleme turundan giriyoruz

Trabzonspor ise 65 puanla 3. oldu ve yeni adıyla UEFA Avrupa Ligi'ne 3. ön eleme turundan katılmaya hak kazandı.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/11761798.asp?gid=229

reisoğlu61
31.05.2009, 01:35
hürriyetin yazisina göre playoffdan degil 3. ön eleme turundan giriyoruz

Trabzonspor ise 65 puanla 3. oldu ve yeni adıyla UEFA Avrupa Ligi'ne 3. ön eleme turundan katılmaya hak kazandı.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/11761798.asp?gid=229
bu haber yanlis, play offtan basliyor ve turu gecersek gruplara katiliyoruz.

vatandas61
31.05.2009, 01:36

bende öyle zannediyorumda eger yanlis haberse bu nasil gazetecilik?
insallah yanlis haber dir

Emre
31.05.2009, 01:37
7 ağustosta kura var 20 ve 27 ağustosta maç var elersek gruplara katılıyoruz sadece 1 takımla oynacağız yani şimdi anlaşıldı

ARAF
31.05.2009, 01:59
2. olsaydık ne zaman maç yapacaktık bilgisi olan varmı

.....
31.05.2009, 02:22
2. olsaydık ne zaman maç yapacaktık bilgisi olan varmı

malesef olsaydık olmasaydık kalmadı. 3. olduk BİTTİ...

Hamza Yilmaz
31.05.2009, 02:25

Evet bu haber yanlis, nerde baktim hatirlamiyorum, telegol olmasi lazim, Playoff oyniyacagimizi dediler..

ARAF
31.05.2009, 03:05
malesef olsaydık olmasaydık kalmadı. 3. olduk BİTTİ...

şunun için sordum playoff maçı 20ağustosta sezonu ona göre açacaz eğer 2. olsaydık ne zaman oynayacaktık dahamı erken başlıyor o maçlar sezonu erken açmak dezavantaj olabilirmiydi yoksa futbolcular erken başlamıyalım diye ipe un mu serdiler

Zafer Fidan
31.05.2009, 03:13
Benim bildigim kadar 3. turda basliyacagiz. :(

http://250kb.de/u/090525/j/b4769d35.jpg

Listete gördügümüz gibi Lig ücüncüsü (N3), 3.ön eleme turunda basliyacak (Q3).
http://www.250kb.de/u/090531/j/09a985df.jpg

Rakibimiz 17.07 belli olacak. Ilk macimiz 30.07.2009

Paksoy
31.05.2009, 03:16
muhtemel rakiplerimz belli mi .. seri başımıyız ?

Hüdai Pervaneli
31.05.2009, 03:20
muhtemel rakiplerimz belli mi .. seri başımıyız ?

Seri basi degiliz

Fb kupayi kazanamadigi icin 3 ön elemeden katilacak biz ise Direk playy offs lardan katilacagiz tek mac oynicaz elemeli ve gruplara kalicaz

Paksoy
31.05.2009, 03:23
işimiz kolay değil gibi neyse

TSezgin61
31.05.2009, 03:26
insallah ilk mac deplasmanda olur. ikinci mac avni akerde....

Allahim insallah yetisirim maca:) bilet sorunu yasarmiyim acaba? ya hepsi kombineden satilirsa?

reisoğlu61
31.05.2009, 03:27
arkadaslar ben bu konuyu arastirdim ve biz playofftan itibaren katilacaz.
bu kesin dogru bilgidir. uefa tarafindanda playoff listesindeyiz.

Hüdai Pervaneli
31.05.2009, 03:34
arkadaslar ben bu konuyu arastirdim ve biz playofftan itibaren katilacaz.
bu kesin dogru bilgidir. uefa tarafindanda playoff listesindeyiz.

evet Dogru cunki fener Kupayi Alamadi

Paksoy
31.05.2009, 03:35
play off ne ? 3 tur mu

Hüdai Pervaneli
31.05.2009, 03:38
play off ne ? 3 tur mu

Hayir
Normal 3 turdan Sonra ki tur yani 4 tur
Gruplardan Bir önceki Eleme Turu

3 Tur u gectikden Sonra 4 Tur Yani play off Sonra gruplar

anth
31.05.2009, 03:39
Normal şartlarda Kupa sahibi Playof dan başlaması gerekirdi.Ligi sıralamada en üstebitiren takımda 3. ön elemeden başlar. Fakat kupa sahibi beşiktaş ŞL ne gittiği için Euro lige gidecek takımlar ligdeki sıaralamaya göre daha az maç yapıyorlar. Yani biz Euro lige katılan takımlar arasında 1. sırada yer aldığımız için Playofdan başlayacağız.

ARAF
31.05.2009, 03:39
bi karar veremedikmi playoff mu oynayacaz 3. ön elemedenmi başlayacaz

Paksoy
31.05.2009, 03:44
teşekürler bilgiler için. uefaya giden takımlar içinde en avantajlı biziz yani fb-gs den

Hüdai Pervaneli
31.05.2009, 03:45
bi karar veremedikmi playoff mu oynayacaz 3. ön elemedenmi başlayacaz

Play Off Oynicaz

Hüseyin İlkin
31.05.2009, 06:51
Galatasaray sezonu erkenden açacak, ehehhe. İyi oldu onlara.. :)

mehmetali61_55
31.05.2009, 09:52
acaba playoflardaki muhtemel rakiplerimiz kim en azından grublara kalmalıyız burda 6 maç yapacağız büyük liglerden takımlar gelmezse işimiz daha kolay olur gs,fb seri başı olur sivas elenir oda gelir uefaya bizimle aynı olur İnşallah Türk takımları bu sene avrupada iş yaparlar

Ali Yerlikaya
31.05.2009, 10:24
ilk Avrupa maceramiz 30.07.09-06.08.09 günleri olicak 3 turdan baslicaz. Ondan sonra Play-Off lara kaliyoruz ordandan turlarsak grupplara kaliyoruz.

3. tur kura cekimi 17.07 de yapilcak ins. en kötü Gruplara kalabiliriz ve 6-7 avrupa maci yapariz, artik avrupada ciddi bicimde boy gösterme vakti geldide geciyor.

steelturkTS
31.05.2009, 11:00
ilk Avrupa maceramiz 30.07.09-06.08.09 günleri olicak 3 turdan baslicaz. Ondan sonra Play-Off lara kaliyoruz ordandan turlarsak grupplara kaliyoruz.

3. tur kura cekimi 17.07 de yapilcak ins. en kötü Gruplara kalabiliriz ve 6-7 avrupa maci yapariz, artik avrupada ciddi bicimde boy gösterme vakti geldide geciyor.

öncelikle verdiğin bilgiler için çok saol. bu bilgilere bakılırsa işimiz çok zor gözüküyor..

Ali Çolak
31.05.2009, 11:07
Orada Arsenali gördüm ve üstüne Fiorentina bide Milan ? Bunlar muhtemel maç oyanacaklarımızmış. ? Eğer bize bu takımlardan biri gelirse yandık . Ama inşallah gelmez . En azından bi kupa heyecanımız olsun ... Tabi bu kupalara girmeden önce bu kupalara girip tecrübe kazanmış bir hoca bulmamız lazım. Ahmet Özeni bilmiyorum. Fakat tecrübesi olduğunu hiç sanmıyorum. O yüzden hemen bir teknik traktör bulmamız lazım. Yoksa işimiz çok zor çook...

Ozan Yazıcı
31.05.2009, 11:27
:alkış: sizin bu düşüncenizi ancak alkışlayarak kınıyorum.....

ANLAYANA...

boş işlerle uğraşma arkadaşım
düşüncen varsa yaz buraya, başkasına salça olma

Metin Ural
31.05.2009, 11:28
arkadaslar dunden beri okuyorum, herkes bisiler diyor, 3. on eleme - playoff arasinda kararsiz kalinmis. basligi basindan beri takip edenler butun bu konuyla ilgili yazdiklarimi az cok biliyorlardir. birkac gun once avrupa ligi'nde durumumuzun tff genel sekreteri tarafindan ntv spor programinda aciklandigini soylemistim.

kendisinin aciklamasina gore:

fenerbahce turkiye kupasini kazanamadigi icin sadece playoff oynayarak gruplara kalma sansini kaybetti. ancak 3. olsaydi bunu gerceklestirebileceklerdi ama 3. trabzonspor oldugu bu hak trabzonspor'a gecti.

lutfen 3. on eleme'den baslayacagimizi soylemeyin. avrupa ligi'ne playofflardan baslayacagiz. tarihler;

playoff kurasi 7 agustos
playoff 1. mac 20 agustos
playoff 2. mac 27 agustos

ligin yanilmiyorsam 9 agustos baslayacagini dusunursek bence iyi bir durum. biraz form tutup bu maclara cikacagiz.

hemen rakiplerimize gecelim;

- 35 takim avrupa ligi 3. on elemeden bir ust tura cikan takimlar
- 15 takim sampiyonlar ligi 3. on elemeden elenen takimlar
- aralarinda bizim de bulundugumuz direk playoffdan baslayan 26 takim

henuz belli olmayan 50 takimi konusmak biraz abarti olur diye dusunuyorum. ama bizimle beraber katilacak 26 takima bakacak olursak;

1) Everton
2) Aston Villa
3) Villarreal
4) Valencia
5) Lazio
6) Genoa
7) Guingamp
8) Toulouse
9) Werder Bremen
10) Hertha Berlin
11) Amkar Perm
12) Zenit St. Petersburg
13) Romanya Kupa Sampiyonu
14) Romanya Liga I 3.su
15) Benfica
16) Heerenveen
17) Ajax
18) Heart of Midlothian
19) Ukrayna Kupa Sampiyonu
20) Racing Genk
21) Yunanistan Ligi 3.su
22) Teplice
23) Sion
24) Litex Lovech
25) Paços Ferreira ve ya Nacional
26) Trabzonspor

Metin Ural
31.05.2009, 11:31
ayrica simdilik seribasi olamayacagiz gibi gorunuyor. tabii alt turlarda ne kadar seribasi elenirse bizim de seribasi olma ihtimalimiz o kadar artar.

Murat'
31.05.2009, 11:34
Seribaşı olmamız gerçekten de çok zor...

Ama bu sene bu gruplara kalmalıyız...Yoksa çıldırırım...

İskender YILMAZ
31.05.2009, 11:37
1) Everton
2) Aston Villa
3) Villarreal
4) Valencia
5) Lazio
6) Genoa
7) Guingamp
8) Toulouse
9) Werder Bremen
10) Hertha Berlin
11) Amkar Perm
12) Zenit St. Petersburg
14) Romanya Liga I 3.su
15) Benfica
16) Heerenveen
17) Ajax
18) Heart of Midlothian
20) Racing Genk
21) Yunanistan Ligi 3.su
22) Teplice
23) Sion
24) Litex Lovech
26) Trabzonspor

Hmm .. :cool:

Kolay değil .. ;) :)

Ali Yerlikaya
31.05.2009, 11:41
arkadaslar dunden beri okuyorum, herkes bisiler diyor, 3. on eleme - playoff arasinda kararsiz kalinmis. basligi basindan beri takip edenler butun bu konuyla ilgili yazdiklarimi az cok biliyorlardir. birkac gun once avrupa ligi'nde durumumuzun tff genel sekreteri tarafindan ntv spor programinda aciklandigini soylemistim.

kendisinin aciklamasina gore:

fenerbahce turkiye kupasini kazanamadigi icin sadece playoff oynayarak gruplara kalma sansini kaybetti. ancak 3. olsaydi bunu gerceklestirebileceklerdi ama 3. trabzonspor oldugu bu hak trabzonspor'a gecti.

lutfen 3. on eleme'den baslayacagimizi soylemeyin. avrupa ligi'ne playofflardan baslayacagiz. tarihler;

playoff kurasi 7 agustos

ligin yanilmiyorsam 9 agustos baslayacagini dusunursek bence iyi bir durum. biraz form tutup bu maclara cikacagiz.

hemen rakiplerimize gecelim;

- 35 takim avrupa ligi 3. on elemeden bir ust tura cikan takimlar
- 15 takim sampiyonlar ligi 3. on elemeden elenen takimlar
- aralarinda bizim de bulundugumuz direk playoffdan baslayan 26 takim

henuz belli olmayan 50 takimi konusmak biraz abarti olur diye dusunuyorum. ama bizimle beraber katilacak 26 takima bakacak olursak;

1) Everton
2) Aston Villa
3) Villarreal
4) Valencia
5) Lazio
6) Genoa
7) Guingamp
8) Toulouse
9) Werder Bremen
10) Hertha Berlin
11) Amkar Perm
12) Zenit St. Petersburg
14) Romanya Liga I 3.su
15) Benfica
16) Heerenveen
17) Ajax
18) Heart of Midlothian
20) Racing Genk
21) Yunanistan Ligi 3.su
22) Teplice
23) Sion
24) Litex Lovech
26) Trabzonspor

Renktas Türkiyede 3. olan takim 3. ön elemden baslicak ve kupayi kazanan dire Play-Offkardan baslicakdi. Ama isde fenerin kupayi almamasiylan bize bu hak gectiyse ne mutlu bize ins dedigin gibidir renktas.

.....
31.05.2009, 11:42
Bu sene bari Avrupa bi şeyler yapalım. en azından gruplara kalalım. inşallah hayırlısı olur.

lazkerem
31.05.2009, 11:45
ikinci aston villa zaferi bizi bekliyor

Metin Ural
31.05.2009, 11:46
Renktas Türkiyede 3. olan takim 3. ön elemden baslicak ve kupayi kazanan dire Play-Offkardan baslicakdi. Ama isde fenerin kupayi almamasiylan bize bu hak gectiyse ne mutlu bize ins dedigin gibidir renktas.

iciniz rahat olsun. bu durum sadece turkiye'de olusmuyor. bugun portekiz ligi ve kupasini da incelerseniz ayni durumun olustugunu goreceksiniz.

kazancioglu (tff genel sekreteri) aciklamalari:

Bu arada yine Meleke'nin bahsettiği (3.soru) "F.Bahçe'yi bekleyen tehlike" başlığı altındaki konunun doğru olduğunu kaydeden Kazancıoğlu, ligde sıralamada kötü durumda olan sarı lacivertlilerin kupayı kazanamaması durumunda, finalist olarak gideceği Avrupa Ligi'nde ligdeki sıralamasına göre ön elemeler oynayacağını ifade etti.

UEFA'nın ligde önde olan takıma öncelik verdiğini kaydeden Kazancıoğlu, "Örneğin kupa finalisti lig sıralamasında 4'üncü, 5'nci veya daha alt sırada olursa, kontenjana göre lig 3.'sü takım daha az ön eleme oynayacak. Fakat kupa finalisti ligde de 3. olursa, Avrupa Ligi elemelerine yine 3. pozisyonundan başlayacak" dedi.

mehmetali61_55
31.05.2009, 11:46
takımlar kolay değil özellikle ispanya ingilteredeki takımlar gelmesinde büyük lig dışındakileri yine eleyebiliriz misal herta gs eledi onları benfika flan o tarz takımları yenme şansımız yüksek tabiki sağlam bir kadroyla

zahido
31.05.2009, 11:53
Az once sivasin muhtemel rakiplerini gordum ve iyikide sampiyonlar ligi on elemelerine katilmamisiz dedim.. Rakip kim olursa olsun kaybedilcek mac sonrasi yikim olucakti bizim acimizdan.. Ben tek on eleme saniyodum megferse 2 on eleme yapilicakmis..

_SeRKaN_
31.05.2009, 12:04
Az once sivasin muhtemel rakiplerini gordum ve iyikide sampiyonlar ligi on elemelerine katilmamisiz dedim.. Rakip kim olursa olsun kaybedilcek mac sonrasi yikim olucakti bizim acimizdan.. Ben tek on eleme saniyodum megferse 2 on eleme yapilicakmis..

Evet 2 öneleme ilk öneleme belki denk takım çıkacaktı ama ikincisinde rakipler çok dişli olacaktı...Bu belki kendimizi avutmak fakat gerçektende ilk önelemeyi geçemeyip Avrupa serüvenine erken havlu atmakta vardı...Hayırlısı oldu diyelim şuna...

Ali Yerlikaya
31.05.2009, 12:06

Muhtemel rakiplerni nerde gördün renktas bide 3. ön elemede elelndigi vakit avrupaya basladigi gibi veda edicek yigidoslar.
Yani en azindan avrupada bi kac tur sansimiz var bence. Herseyin hayirlii hele biraz Avrupada görüneli sonrasina bakariz.

Metin Ural
31.05.2009, 12:07
Muhtemel rakiplerni nerde gördün renktas bide 3. ön elemede elelndigi vakit avrupaya basladigi gibi veda edicek yigidoslar.
Yani en azindan avrupada bi kac tur sansimiz var bence. Herseyin hayirlii hele biraz Avrupada görüneli sonrasina bakariz.

basligin ilk mesajinda bu konuyla ilgili detayli bilgi var.

Muhammed KOÇ
31.05.2009, 12:18
kuralar ne zaman çekilir ?

Metin Ural
31.05.2009, 12:19
kuralar ne zaman çekilir ?

playoff kurasi 7 agustos

zahido
31.05.2009, 12:23

http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20090531/devler_liginde_muhtemel_rakipler.html?ref=satb1

Muhammed KOÇ
31.05.2009, 12:23
playoff kurasi 7 agustos
teşekkürler renkdaş. bizimkiler fazla tatil yapmayacaklar . yapmasınlar zaten :mad:

Orhan Aydın
31.05.2009, 12:26
seribaşı olmayacağız galiba kuramız hayırlı olsn gruplara kalalım ihtiyacımız var 6 maça

Metin Ural
31.05.2009, 12:32
teşekkürler renkdaş. bizimkiler fazla tatil yapmayacaklar . yapmasınlar zaten :mad:

aslinda 20 agustos gec bir tarih elemeler icin. lig baslamis olacak zaten o tarihlerde.

bu turu gecmemiz ve gruplara kalmamiz gercekten prestij acisindan cok onemli. hem de puanimiz acisindan. hem de ulke puani acisindan.

ÇaGaTaY
31.05.2009, 12:35

En çok tatili bizimkiler yapacak diye biliyorum :) bizden daha az fener, ondan da daha az gs yapacak maç tarihlerine bakacak olursak ;)

elturca61
31.05.2009, 13:26
ya biz simdik kac on eleme oynucaz

Remzi
31.05.2009, 13:28

En çok tatili yapacak olan bizimkiler.:) Fener ve gs Temmuz sonunda başlayacak ön eleme oynamaya:)

tugay_98
31.05.2009, 13:32
play-off çok zorya arsenal lyon stutgart stutgart zaten geçen yılın uefa şampiyonu anlacağım işimiz epeyy zor

tuncay1984
31.05.2009, 13:32
simdi ss ve 8jk sampiyonlar ligine mi gitti
ne kadar aacap ayakbasti parasi
gerci ss elemede gecemiycek kesinde

maxim
31.05.2009, 13:33
şimdi Sivas ilk elemede elense bile (ki neredeyse kesin) bizim gibi play-off'a düşüyor Avrupa liginde.. Bu biraz üzücü işte. Yani bizim ligde ikinci olmak, Şampiyonlar ligi gruplarına değil de, Avrupa ligine katılmak için 1 değil 2 şans yakalamak gibi bişey.. Ülke puanımızı derhal yükseltmeliyiz yoksa şampiyonlar ligi gruplarında 2 takımla mücadele etmek ülkemiz açısından çok zor önümüzdeki yıllarda.

tugay_98
31.05.2009, 13:35
maxim dediğin doğruda play-off çok zor

elturca61
31.05.2009, 13:36
ya bu play-off ta nerde cikti biz simdik play-off oynucaz yani oylemi ya yanilirsek....

maxim
31.05.2009, 13:39
ya bu play-off ta nerde cikti biz simdik play-off oynucaz yani oylemi ya yanilirsek....

avrupa ligine eleme oynamadan katılan herhangi bir takım yok avrupada.

yani biz en ilerden başlıyoruz yarışa. yenilen de evinde dönüyor tabi ki :(

Metin Ural
31.05.2009, 13:40

"butun agirlimizi lige veririz, daha iyi oldu" yalanlariyla yine kandiriliriz.

Emre
31.05.2009, 13:41
maçlar niye bu kadar geç oluyor ki temmuzda olsun işte lig başladıktan sonra ön eleme maçı saçma olmazmı

elturca61
31.05.2009, 13:42
yani biz ozaman bir eleme oynucaz yani dime....

M.S.SOFU
31.05.2009, 13:43
şimdi Sivas ilk elemede elense bile (ki neredeyse kesin) bizim gibi play-off'a düşüyor Avrupa liginde.. Bu biraz üzücü işte. Yani bizim ligde ikinci olmak, Şampiyonlar ligi gruplarına değil de, Avrupa ligine katılmak için 1 değil 2 şans yakalamak gibi bişey.. Ülke puanımızı derhal yükseltmeliyiz yoksa şampiyonlar ligi gruplarında 2 takımla mücadele etmek ülkemiz açısından çok zor önümüzdeki yıllarda.
bi çeyrek final lazım
içerde ne kadar rakip olsakta ülke puanı için bu sene avrupada
bjk,sivas,gs,ve fb yi destekleyeceğim
maxim arkadaşımın bahsettiği acı gerçekle karşılaşmak durumunda kalmayız umarım
geçen sene fb nin şamp.liginde çeyrek final oynamasından daha büyük bi başarı elde edilmeli...

Sefer A.
31.05.2009, 13:48
hayir, sivas ilk eleme'den elenirse, avrupa ligi'ne gitmez, gidemez, yok oyle bir sey yaaa
yok yok yalan bu yaaaa biri bana bu sakadir desinnnn

M.S.SOFU
31.05.2009, 13:49
hayir, sivas ilk eleme'den elenirse, avrupa ligi'ne gitmez, gidemez, yok oyle bir sey yaaa
yok gerçek bu acı gerçek :(

Erdinho_61
31.05.2009, 13:59
üff ya. Bizim Öneleme'de güclü takimlar var. Insallah hayal kirikligina ugramayiz gine. Bide Sivas ilk turu kaybetse bile bizimlen ayni tur'da mücadele edicek.:rolleyes:

Metin Ural
31.05.2009, 14:15
biraz nostalji olsun:

uefa kupasinda gruplara gecildiginden beri iki kez gruplardan hemen onceki turda elendik.

uefa cup 2004-05

trabzonspor 3 - athletic bilbao 2 (3-0'dan 3-2 olmustu)
athletic bilbao 2 - trabzonspor 0

uefa cup 2006-07

trabzonspor 2 - osasuna 2
osasuna 0 - trabzonspor 0

Uğur Ö.
31.05.2009, 14:16
sivas 2. ön elemeden başlıyor yenilirse hiç bir yere gidemez

Metin Ural
31.05.2009, 14:18
sivas 2. ön elemeden başlıyor yenilirse hiç bir yere gidemez

butun bu durumlari detayli bir sekilde basligin ilk mesajinda acikladik. sivas 3. on elemeden katiliyor, elenirse avrupa ligi playofflarina geliyor bizim yanimiza.

Sefer A.
31.05.2009, 14:30
butun bu durumlari detayli bir sekilde basligin ilk mesajinda acikladik. sivas 3. on elemeden katiliyor, elenirse avrupa ligi playofflarina geliyor bizim yanimiza.
ya hayir yaaa, 3ncu mu bilmem ama, 2 tur geçmesi lazim, ha ilkinde elenir ve yinede uefa'ya gelir dyorsaniz bilemem de, ne bileyim ya karIsIk isler

Ali Yerlikaya
31.05.2009, 14:37

Yanlis biliyon renktas zivas ilk ilk elemede elendigi vkit havasini aliyor TR dedevam ediyor sirf o turu atlayip play off a kalsa ordan en kötü Avrupa ligine düsuyor.

Mert M.
31.05.2009, 14:39
Avrupa Ligi'ne kalacağız arkadaşlar. İnanmak lazım:D

Sefer A.
31.05.2009, 14:40
Yanlis biliyon renktas zivas ilk ilk elemede elendigi vkit havasini aliyor TR dedevam ediyor sirf o turu atlayip play off a kalsa ordan en kötü Avrupa ligine düsuyor.
evet ya boyle olmasi lazimmm

Cihad Varlı
31.05.2009, 14:43
simdi ss ve 8jk sampiyonlar ligine mi gitti
ne kadar aacap ayakbasti parasi
gerci ss elemede gecemiycek kesinde

Beşiktaş direk gruplara katıldığı için 14 milyon £ alacak..

.....
31.05.2009, 14:43
biraz nostalji olsun:

uefa kupasinda gruplara gecildiginden beri iki kez gruplardan hemen onceki turda elendik.

uefa cup 2004-05

trabzonspor 3 - athletic bilbao 2 (3-0'dan 3-2 olmustu)
athletic bilbao 2 - trabzonspor 0

uefa cup 2006-07

trabzonspor 2 - osasuna 2
osasuna 0 - trabzonspor 0

Nedense olmuyor abi. o kadar oynadık o kadar iyiydik ama geçemedik. d.kieve ne demeli. iki korner ve elendik. inşallah bu sene öyle bir asksilik olmaz

Metin Ural
31.05.2009, 14:44
evet ya boyle olmasi lazimmm

anlatiyorum ama inanmiyorsunuz. sivasspor sampiyonlar ligi 3. on eleme turunda elenip avrupa ligi playofflarina geldigi zaman inanirsiniz artik.

Muhammed Ayaz
31.05.2009, 14:45
arkadaşlar kusura bakmayın ama bu takımlar bizi harcar. bakalım inş guruplara kalabiliriz tabi ön elemeyi geçebilirsek

Metin Ural
31.05.2009, 14:46
arkadaşlar kusura bakmayın ama bu takımlar bizi harcar. bakalım inş guruplara kalabiliriz tabi ön elemeyi geçebilirsek

dedigim gibi bu takimlara 50 takim daha eklenecek. onlarla eslesme sansimiz da var. hemen karamsar olmayalim derim. ama gercekten sansli bir kura cekmemiz gerekecek. yani kuralar onemli olacak.

Hüdai Pervaneli
31.05.2009, 14:48
Beşiktaş direk gruplara katıldığı için 14 milyon £ alacak..

Yok ya ne 14 Milyonu ne diyorsunuz En fazla 6 Milyon

Orhan Aydın
31.05.2009, 14:48
play-off çok zorya arsenal lyon stutgart stutgart zaten geçen yılın uefa şampiyonu anlacağım işimiz epeyy zor

renktaş bu 3 takım da şl ye gidiyor ama haklısın zorlu takımlar çok

Mert M.
31.05.2009, 14:50
Ligte üçüncü olduk. Herhalde bu bize elemelerde bir avantaj getirecektir. Everton, Werder ve Valencia isimlerini görünce elbet ben de bir an çekindim ama adı daha belli olmayan bir o kadar takım var.

Sefer A.
31.05.2009, 14:52
anlatiyorum ama inanmiyorsunuz. sivasspor sampiyonlar ligi 3. on eleme turunda elenip avrupa ligi playofflarina geldigi zaman inanirsiniz artik.
;) ;)
sivas biryere gidemez
biz ise, zor yine

hasannuhoglu
arkadaşlar halen neyin ne oldugunu bilmeyenler var..şimdi buraya bir link veriyorum ve avrupa liginin tüm ayrıntısını gözler önüne seriyorum..site online ansiklopedi olarak bilinen wikipedia..ve şimdiden avrupa ligine adını yazan takımların hangi turdan katılcaklarını tek tek kategorilemiş

vatandas61

birinciyi gecip ikincide elenirse uefaya katiliyor diye biliyorum ben. birinciyi kaybetti mi postaliyorlar galiba.

Orhan Aydın
31.05.2009, 14:53
birinciyi gecip ikincide elenirse uefaya katiliyor diye biliyorum ben. birinciyi kaybetti mi postaliyorlar galiba.

ilk elemede elensede avrupa ligine katılıyor elemelerden de olsa

vatandas61
31.05.2009, 14:53
arkadaşlar halen neyin ne oldugunu bilmeyenler var..şimdi buraya bir link veriyorum ve avrupa liginin tüm ayrıntısını gözler önüne seriyorum..site online ansiklopedi olarak bilinen wikipedia..ve şimdiden avrupa ligine adını yazan takımların hangi turdan katılcaklarını tek tek kategorilemiş

verdigin bilgi dogru veya yanlis bunu elestirmiyorum ama burda hala kaynak olarak wikipedia yi verenlere inanamiyorum. Wikipedia herkesin istedigini yazabildigi bir yer, yani ben trabzon SL kupasini kaldirdi yazsam sizde burdan aaa trabzon SL sampiyonu olmus diyeceksiniz.

maxim
31.05.2009, 14:55
benim anlam veremediğim şimdi o kadar takım arasından çok güçlü bir takım gelme ihtimali de var, zayıf takım gelme ihtimali de.

Bence bu biraz dengelenmeliydi. Kura faktörü bu kadar etki etmemeli kupaya.

Metin Ural
31.05.2009, 15:02
bahsettigimiz konular icin avrupa futbolunda en kabul gore site Bert Kaisses'in sitesidir:

http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/index.html

Metin Ural
31.05.2009, 15:04
Ligte üçüncü olduk. Herhalde bu bize elemelerde bir avantaj getirecektir. Everton, Werder ve Valencia isimlerini görünce elbet ben de bir an çekindim ama adı daha belli olmayan bir o kadar takım var.

ligde ucuncu olmamiz pek birseyi degistirmiyor, sadece katilacagimiz turu belirliyor. seribasi olup olmayacagimizi avrupa'daki son 5 sene icerisindeki basarimiz belirliyor.

eger fenerbahce ve galatasaray playoff turuna kadar yukselirlerse onlar buyuk ihtimalle seribasi olacak ama biz olamayacagiz. dogrusuda budur bence.

Sefer A.
31.05.2009, 15:05
ilk elemede elensede avrupa ligine katılıyor elemelerden de olsa
sanmiyorum

hasannuhoglu
31.05.2009, 15:06
buna göre şimdiden avrupa ligi play offuna adını yazdıran takımlar: TRABZONSPOR

everton, a.villa , villareal, valencia , lazio, genoa, toulesse, guingamp(fra),w.bremen , h.berlin, zenit, amkar(rusya), heerenveen, ajax ,benfica, hearts(iskoçya), genk(belçika),teplice(çek), sion(isviçre), litex lovech(bulg.), romanyadan 2 takım (belli değil), ukrayna,yunanistan,portekiz1er takım (belli değil) , 3.ön elemeden gelen 35 takım, Ş.L. 3.önelemesinde kaybeden 15 takım

hasannuhoglu
31.05.2009, 15:09
verdigin bilgi dogru veya yanlis bunu elestirmiyorum ama burda hala kaynak olarak wikipedia yi verenlere inanamiyorum. Wikipedia herkesin istedigini yazabildigi bir yer, yani ben trabzon SL kupasini kaldirdi yazsam sizde burdan aaa trabzon SL sampiyonu olmus diyeceksiniz.

kardeşimm wikipedia orda european league kelimesini incelemiş ve bütün statülerini göstermiş..daha ne arıyosunuz anlamadımki..takımları bile tek tek yerleştirmiş..uzaydanmı getirelim bilgi,neye inancak ozmn millet.hicbi kaynak güvenilir değil ozmn,hiçbişeye inanmayalım !!!

hasannuhoglu
31.05.2009, 15:14
bahsettigimiz konular icin avrupa futbolunda en kabul gore site Bert Kaisses'in sitesidir:

http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/index.html

bu verdigin link eski uefa statüsünü gösteriyo.bu yıl avrupa ligi olarak değişti ve statü cok cok farklı

Metin Ural
31.05.2009, 15:15
sanmiyorum

bari neden sanmadigini birseylere dayandirsan. bir kaynak gostersen mesela?

Sefer A.
sagol ya ;), anladim biraz, gorunen o ki sivas ilk elemeden elenirse hiçbiryere gidemiyor
kura'nin etkisi çok birde, biraz kotu, gerçekten everton da çikabilir, letonya takimi da

Metin Ural
bu verdigin link eski uefa statüsünü gösteriyo.bu yıl avrupa ligi olarak değişti ve statü cok cok farklı

buyrun;

http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/seedel2009.html

Metin Ural
31.05.2009, 15:16
ayrica wikipedia cogu bilgileri bu kaynaga dayandirmaktadir.

Sefer A.
31.05.2009, 15:17
bari neden sanmadigini birseylere dayandirsan. bir kaynak gostersen mesela?
http://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Eu...009%E2%80%9310
sivas giderse ilk elemesinde, o tur'dan bissuru takim inecek avrupa ligine, avrupa ligi daha çok takimli oldu tamam da, 300takim yok herhalde :), sivas 2nci tur'dan itibaren katiliyor smp lig elemesine, ve oradan elenirse avrupa ligine falan gidemez (gitmesini tercih ederdim de, gitse bizim açimizdan uzulmus olacagim, çunki ordan elenebilir yinede avrupa ligine inebilirdik sansimizi denerdik)

Metin Ural
31.05.2009, 15:18
sagol ya ;), anladim biraz, gorunen o ki sivas ilk elemeden elenirse hiçbiryere gidemiyor
kura'nin etkisi çok birde, biraz kotu, gerçekten everton da çikabilir, letonya takimi da

baktiginiz linkten alinti. ne gordugunuzu cok merak ediyorum acikcasi sivas ile ilgili.

Play-off round

The following 26 teams are eligible to participate in the Play-off round. Also entering are the 35 winners from the previous round along with the 15 losers from the UEFA Champions League 2009–10 3rd qualifying round (10 champions and 5 non-champions)

Metin Ural
31.05.2009, 15:19
http://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Eu...009%E2%80%9310
sivas giderse ilk elemesinde, o tur'dan bissuru takim inecek avrupa ligine, avrupa ligi daha çok takimli oldu tamam da, 300takim yok herhalde :), sivas 2nci tur'dan itibaren katiliyor smp lig elemesine, ve oradan elenirse avrupa ligine falan gidemez (gitmesini tercih ederdim de, gitse bizim açimizdan uzulmus olacagim, çunki ordan elenebilir yinede avrupa ligine inebilirdik sansimizi denerdik)

bakin sivasspor'un kacinci turdan bile katildigini bilmiyorsunuz. lutfen insanlari yanlis yonlendirmeyin.

1. on eleme
2. on eleme
3. on eleme
playoff

sivas 3. on elemeden katiliyor.

MahmutHSO
31.05.2009, 15:20
Benim bildiğim,sivas ilk ön elemede elenirse,uefa ligine aynı bizim gibi play off tan giriyor.İlk öneelemeyi geçip elenirse eğer,direk gruplardan uefa ligine giriyor diye biliyorum.

KemalEROĞLU5961
31.05.2009, 15:25
sanmiyorum

Wikipedia'da yazdığına göre Sivasspor oynadığı ilk elemeyi geçemezse bizimle aynı turdan Europa League'e katılacak, bu durumda Sivasspor'un cebinde Avrupa Ligi var, Şampiyonlar Ligi gruplarını kovalayacaklar. Sözün özü; dün akşam büyük fırsat teptik. Wikipedia güvenilir değil arkadaşlar haklılar ama Avrupa Ligi sayfası bana güvenilir geldi.

hasannuhoglu
31.05.2009, 15:27

şimdi öncelikle sivasın durumunu yanlış anlamışsın,sivas ş.l.ne 3. ön elemeden katılcak ve burda elense bile bizim bulundugumuz play off grubuna katılcak.her halikarda bizden iki mac fazla oynamış olcak.
yok eger ş.liginde ilk turunu gecer de play offunda elenirse ozmn direk avrupa ligi gruplarına katılcak.bizden herzaman bir adım önde yani ligde 2.liği kaybetmekle cok sey kaybetmişiz.bunun anlaşılması lazım.
çekcegimiz kurayla ilgili ise sunu söyleyebilirim..seri başı olabilmek cok önemli play offda.bir arkadasın da dedigi gibi fener ve cinconlar elemeleri atlayıp gelerek seri başı olcakken bizim olamama ve onlara göre daha güçlü rakip çekme olasılıgımız yüksek..ne yazıkki !! umarım avrupaya iki mac oynayıp veda etmeyiz.,umarım kolay bi rakiple eşleşiriz

Paksoy
31.05.2009, 15:27
cl ikinci turunda elenen takım play off a kalıyor bence

Erdinho_61
31.05.2009, 15:28
Benim bildiğim,sivas ilk ön elemede elenirse,uefa ligine aynı bizim gibi play off tan giriyor.İlk öneelemeyi geçip elenirse eğer,direk gruplardan uefa ligine giriyor diye biliyorum.
Aynen öyle!

Sivas yenilse bile bizim PlayOff'a düsüyor...