PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AIHM Karari : Apo Adil Yargilanmadi

Ferşat Balcı
12.05.2005, 12:26
Aihm tahmin edilen karari açikladi.öcalan adil yargilanmadi.Böylelikle AB ye giris sürecinde Türkiyenin Önüne yeni bir engel olarakkonuldu.

Apo yakalandigi zaman biz yakaldik diye iktidara gelenler, daha sonra asamadiniz diye iktidarlari sarsildi.Apo yeniden hortladi,Hem hükümedin hem de Türk milletinin önünde yinebir sekilde büyük bir engel olmaya devam ediyor.Edited by: FERSAT

sheva
12.05.2005, 12:39
alla alla daha nasil yargilanacakmis? bu ülkede kimseye saglanmayan konfor mahkemede kendisine saglandi!30 bin kisinin katilidir demedik asmadik..daha ne yapacaktik? kus tüyü yataginin kabarikligi mi kaçmissmileys/smiley7.gif

Emorfo
12.05.2005, 12:43
Yaziklar olsun ya. Yemisim avrupa insan haklari mahkemesini. Bu adam 30 bin insanin ölümüne sebep olan terörist grubun basidir. Bu adam için hangi adaletten hangi insan hakkindan behsediyorsunuz. Osmanli'yi içten karistiran Avrupa hala ayak oyunlarina devam ediyor. Iktidardaki kuklalar hala Avrupa Amerika diye yalamadiklari kiç kalmadi. yete rbe kardesim yeter. Milletin içi kan agliyor. Rezil kepaze ettiniz Türkiye'yi bu derece çapsiz bu derece çaresiz bir ülkemiyiz.

Binlerce sehit verdik bunun için mi. Avrupa ile iliskiler kesilsin AIHM'sini tanimadigimiz açiklansin ve Apo idam edilsin. Bu millet hakkini helal etmeyecek...

Mollasalihoğlu
12.05.2005, 13:19
yargilamada askeri yargiç oldugu için alinmis bir karar.aynen yargilanip ayni sonuca baglanir hiç bise de olmaz.sikmayin yaf caninizi bi köpek için bu kadar

Guests
12.05.2005, 13:56
bencede adil yargilanmadi

direk asilmasi lazimdi.

AtalaY_BuğrA
12.05.2005, 14:10
yargilamada askeri yargiç oldugu için alinmis bir karar.aynen yargilanip ayni sonuca baglanir hiç bise de olmaz.sikmayin yaf caninizi bi köpek için bu kadar

Ee askeri yargiç olunca neden adil yargilanmadi oluyor biraz açar misin konuyu metin senin alanina giriyor ya.

Barış
12.05.2005, 14:36
bencede adil yargilanmadi

direk asilmasi lazimdi.

Bu kadar basit.

BDiler61
12.05.2005, 15:16
Yaziklar olsun ya. Yemisim avrupa insan haklari mahkemesini. Bu adam 30 bin insanin ölümüne sebep olan terörist grubun basidir. Bu adam için hangi adaletten hangi insan hakkindan behsediyorsunuz. Osmanli'yi içten karistiran Avrupa hala ayak oyunlarina devam ediyor. Iktidardaki kuklalar hala Avrupa Amerika diye yalamadiklari kiç kalmadi. yete rbe kardesim yeter. Milletin içi kan agliyor. Rezil kepaze ettiniz Türkiye'yi bu derece çapsiz bu derece çaresiz bir ülkemiyiz.

Binlerce sehit verdik bunun için mi. Avrupa ile iliskiler kesilsin AIHM'sini tanimadigimiz açiklansin ve Apo idam edilsin. Bu millet hakkini helal etmeyecek...

imza

Çagman
12.05.2005, 15:48
ZAMANINDA BIR KÖY AGASINA SÖZÜNÜ GECIREMEYEN KÖY AGALARINA SESINI CIKARAMAYAN BIR TOPLUM BIR MILLET NASIL OLUPTA KOCA TÜRK MILLETINE DIS GÖSTERIR!!!

Kaya
12.05.2005, 17:10
Her istedigin zaten yapiliyor be Avrupa...

Gelll Gellllll....

LazAnisT
12.05.2005, 17:54
bencede adil yargilanmadi.çünkü idam edilmesi gerekirdi

grandiose
12.05.2005, 18:06
onlarin adalet anlayisi bu kadar.. kafalarina 17. yüzyildan kalma beyaz bi peruk geçiren kendini bi bok zannediyor o mahkemede..zamaninda asilmamasi ya da bi sekilde icabina bakilamamasiydi asil hata..

bi de olaya siyasi parti ve mevcut yönetimin zaafiyeti diye bakmayin arkadaslar.. daha durun.. eger apo idam edilseydi ,o serefsizler mutlak surette baska bir sey uydururlardi.. bulurlardi demiyorum..uydururlardi..AB entegrasyon sürecinin baslayacagi tarih yaklastikça bu pervasizlik ve densizlikler artacak.. bu kaçinilmaz. siyasi olarak basta kim olursa olsun,türkiye olarak rotamizi avrupa birligi diye çizmisken bundan rahatsiz olan çevreler bos durmayacaktir...

Guests
12.05.2005, 18:51
ayrica söyle birsey var. adam eger asilsaydi. kürtler pkk lilar gerçekten bir ayaklanma yapardi ve bu adam kral ilan edilirdi. simdi içerde yatiyor. ne öldürdük nede kral yaptirdik.

DieGo
12.05.2005, 19:47
adil yargilanmama gerekçesi olarak askeri hakimin gösterilmesiTürk Silahli Kuvvetlerinin (kesinlikle hakli olarak) tarafli olmasi... Zaten yapilan açiklamada Genel Kurmay 2. baskani tarafli olduklarini belirtti. Bu mesele en az bir sene sürer çünkü karari Avrupa Konseyi Bakanlar Kurulu onaylayacak..

Saygilarimla

kelkitli29
12.05.2005, 19:59
ben bu avrupanin ....

aslinda simdi bu haberden sonra asacan ibret olsun diye 1 ay sallandiracan bunu.

imported_erdogdulu61
12.05.2005, 20:07
zaten ne isterlerse yapiyoruz AB davasina ne isterlerse verecekler yaziklar olsun ama önemli degil yargilariz tabii bu sefer asariz hemde öyle bir asariz ki çürüyene kadar asili kalir iranda humeyni nasil vinçlerin zincirine bagladi da asti onun gibi ve türkiyenin dört bir yaninda vinç'e asili olarak gezdireceksin kimse konusmasin bundan böyle sehit analari konusacak

YAZIKLAR OLSUN YAZIKLAR OLSUN YAZIKLAR OLSUN

O SEHITLERIMIZIN KANLARI SIZI BOGACAKTIR

chaky
12.05.2005, 21:05
Mecburen yeniden yargilicaz.AB ne derse hükümet onu yapiyor.Sanki Türkiyeyi onlar yönetiyor.Adam gibi bi hükümet olsa bu sorunlar yasanmazdi.Neyse sonuçta apo!yu yeniden yargilayacaz gibi geliyor bana.Kararin degisecegini sanmiyorum.Bunlar sadece Türkiye'nin AB üyeligini engellemek için oynanan oyunlar.Apo'ya müebbet hapis cezasindan daha hafif bi ceza verirlerse(gerçi müebbette hafif bi ceza) bu ülkenin vatandaslari buna sessiz kalmaz.Basta binlerce sehit ailesi olmak üzere bütün Türk halki ayaklanir.Keske öyle bi sey olsada Apo s...... öldürülse.....

Crazy_OfLu61_
12.05.2005, 22:10
Aihm tahmin edilen karari açikladi.öcalan adil yargilanmadi.Böylelikle AB ye giris sürecinde Türkiyenin Önüne yeni bir engel olarakkonuldu.

Apo yakalandigi zaman biz yakaldik diye iktidara gelenler, daha sonra asamadiniz diye iktidarlari sarsildi.Apo yeniden hortladi,Hem hükümedin hem de Türk milletinin önünde yinebir sekilde büyük bir engel olmaya devam ediyor.

Biz yakaladik diye kimse iktidara gelmedi lütfen dikkaaattt!!!

Onu ancak iç savasta biz asariz!!!

Nytre
13.05.2005, 00:03
evet arkadaslar beklenen oldu...

bunlar varya bunlar!..bunlarin kasiyacak o kadar o çok daha seyleri var ki!...

daha bu bence ilk...

yakinda generallerimizi de yargilamak isteyecekler arkadaslar

neden mi? pkk. ile savastiklari için vatanlarini teroristlerden koruduklari için.. peki bu teroristler kimleriçin girdi bu ülkeye avrupa için abd. için ..

simdi onlar da generalerimizi yargilamak isteyecekler...

eger sen avrupanin kucagina oturursan o da seni evirir çevirir..

NE AVRUPASI YA ISTEMIYORUM AVRUPA BIRLIGINI!!!!!!!!!!!!!

DEFOL ÜLKEMDEN PIS AVRUPA DEFOL ÜLKEMDEN AVRUPA YALAKACISI INSANLAR!!!!!!!!!!!!!!

TS-Karadeniz
13.05.2005, 06:48
ben bu avrupanin ve akp'nin taaa ...smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Turk'un kac tane imparatorluk kurdugunu soylememe gerek yok bakin Cumhurbaskanligi forsuna... smileys/smiley32.gif

TTK

TTKVY

aydingursoy
13.05.2005, 08:53
YETER ARTIK BEEH..

ULAN AB DIYE TUTTURDUNUZ ADAMLARIN YAPTIRMADIGI SEY KALMADI...

ÜS ISTEDILER VERDINIZ..

30 BIN SEHIDIN KATILINI DE MI ISTIYORSUNUZ LANNN....

BIZE GERIGETIRIN KUNDAKTAKI BEBEKLERI, 30 BIN INSANIMIZI

O ITI VERELIM SIZE...

GERI GETIREBILIRMISIN SEHITLERIMIZI EYYYY AVRUPA...

TOPLUYACAKSIN SEHIT AILELERINI MUDANYA'DA

O ITI VERECEKSIN SEHIT ANNELERINE GÖRSÜN AVRUPA

$FIRTINA61$
13.05.2005, 10:18
ASILMAZI LAZIM AVRUPA BIRLIGI HAYIR DERSE GIREMSINIZ ALIR APOYU MÜNASIP BIR YERINE SOKARIZ KÖPEGIsmileys/smiley7.gif

Ferşat Balcı
13.05.2005, 10:18

Apo yakalandigi zaman biz yakaldik diye iktidara gelenler, daha sonra asamadiniz diye iktidarlari sarsildi.Apo yeniden hortladi,Hem hükümedin hem de Türk milletinin önünde yinebir sekilde büyük bir engel olmaya devam ediyor.

Arkadasim neye dikkat etmem gerektigini anlamadim.Apo nun yakalanisini siyasi amaçla kullanilmasindan bahsediyorum. O dönemde,apo ABD detarfindan yakalanip Türk hükümedine teslim edildigini düsünüyorum ki bu da ABD nin Türkiye üzerinde ki oyunlardan biri oldugukanisindayim.

sheva
13.05.2005, 14:09

Arkadasim neye dikkat etmem gerektigini anlamadim.Apo nun yakalanisini siyasi amaçla kullanilmasindan bahsediyorum. O dönemde,apo ABD detarfindan yakalanip Türk hükümedine teslim edildigini düsünüyorum ki bu da ABD nin Türkiye üzerinde ki oyunlardan biri oldugukanisindayim.

kesinlikle katiliyorum.hatta geçtigimiz aylarda Türk hükümeti ABD'nin Türkmen illerinde yapmis oldugu operasyonlara karsi çikinca bir ABD yetkilisi gazetelere "ama biz de apoyu vermistik onlara olmaz ki canim böyle de " diye bir demeç vermisti.

bence durum su: Irak'a yapilabilecekbir müdahaleden sonra k. Irak'taki kürtlerin ayrilak isteyecegi-ki son zamanlarda ayri bir devlet,ayri bir birim olmak istedikleri sik sik dile getiriliyor -asikardi.ABD'nin de Saddam rejimini su veya bu sebeple devirecegi de asikardi.ancak Türkiye pkk dolayisiyla irak'ta gelisecek olaylarin d.anadolu ve g. dogu anadolu bölgelerini etkilemesinden korkuyordu.ABD de korkacak bir sey kalmamasi için apo'yu teslim etti.çünkü ortadogu'da istediklerini gerçeklestirebilmek için Israil'in oldugu kadar Türkiye'nin de destegine ihtiyaci vardi.hala da var

bir de söyle bir sey var tabi.insan haklari insan haklari diye yirtinan avrupa'nIN ve aihm'nin türban konusunda din ve vicdan özgürlügünü hiçe sayarak verdigi karardan sonra apo'nun tekrar yargilanmasini istemesi pek de sasirtmamistir beniEdited by: sheva

Salih61
13.05.2005, 15:08
Bence ASILMASI lazim...SEREFSIZ...KATIL...ALLAHSIZ...smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Crazy_OfLu61_
13.05.2005, 19:37
Biz yakaladik diye kimse iktidara gelmedi onu demek istiyorum o dönemde iktidara gelen partiler MHP-dsp-anap bunlardan hiçbiri biz yakaladik diye bir kelime kullanmamistir. Evet apoyu TÜRKIYEYE yakalayip teslim eden amerikadir bu bir gerçek ama biz yakaladik diye kimse bunu seçim malzemesi olarak kullanmamistir. Hatta kenyada amerikali yetkililerden teslim aldik diyede bildigim kadariyla açiklama yapilmistir.

Crazy_OfLu61_
13.05.2005, 19:44
Ayrica bu serefsizi asmamiz mümkün degildir insan haklari kanununu devletimiz kabul ettigi için elimizde böyle bir imkan bulunmamaktadir. En çok yapilabilecek 3-4 kez müebbet hapis cezasina çarptirmaktir. Onu asmak için ancak iç savasi beklemeliyiz o zaman imraliyi basar o serefsizi sehit analarinin eline veririz.Onlar gerekeni yapar.

Bugün teröristlerle güvenlik güçlerimiz arasinda çikan çatismada 3 erimiz canimiz kanimiz vatan topragimizin bekçileri olan 3 kardesimiz sehadet serbetini içip hakkin rahmetinekavusmustur. Ayrica 4 tane erimizde yaralanmistir.

Anlayacaginiz gene birileri ortaligi karistirmak, bulandirmak için kollari sivamistir.

Ama biz TÜRKIYE sevdalilari olarak buna hiçbir zaman müsade etmiycez..

Sehitlik mertebesine ulasan kardeslerimize ALLAH tan rahmet kederli ailelerine bassagligi dileriz.

Firtina28
13.05.2005, 20:17
abi kimse kusura bakmasin. kimse burda beni siyaseti ise karistiriyor diyede yargilamasin ama su bir gercek bu tayyip milliyetci bi insan degil turkiyenin yarisi gitsin cikipta bi bok yapmaz. su anda iktidarda milliyetci bi parti olsaydi bu isler boyle olmazdi. yemisim ab yide abdyide. haaa bu arada bingolde yada bitliste tam emin degilim ama 3 askerimiz sehit olmussmileys/smiley19.gifallah mekanlarini cennet etsin. UYAN TURKIYE UYAN bu sehitlerin kanlarini yerde koyma. AH BASBUGUM AHHHHHH icim yaniyor icim

Crazy_OfLu61_
13.05.2005, 20:32
Bakin kisa ve öz anlatayim.

Tabiki hepimiz bu vatanin evlatlari olarak asilmasini isteriz ki ben özellikle yakalandigi gün okulun yemekhanesinde masalari kaldirtarak halay çekip sarkilar söylemistim. Bizim bu adami asmamiz imkansiz. Ha sayet ben avrupayi tanimiyorum kapilarimi kapatiyorum dersek o zaman olur oda ülkemiz için iyi olmaz. Egri oturup dogru konusalim.

Çünkü altina imza attigimiz sözlesmeleri tanimamis oluruz, tüm dünyaya rest çemis oluruz. Bunu hesapsizca yapacak tek ülke var oda amerika. Biz dünyada güçlü bir ülkeyiz ama ekonomik olarak o kadar güçlü degiliz. Zaten etrafimizdaki çakallar kuyumuzu kazmak için firsat bekliyo.

Ben koyu bir Mhp liyim ilçe teskilatlarinda önemli yerlerde görev yaptim halada yapmaktayim. Inandigim ve söyledigim tek sey var her zamanda söylerim "o serefsizi MILLIYETÇI HAREKET PARTISI asamadiysa baska kimsede asamaz" yapilacak seyde su bu serefsiz, ALLAH siz, kitapsiz tekrar yargilanacak ve 3-5 kez müebbet hapis cezasina çarptirilacak bu kadar. Bugün iktidarda bizde olsak asma olayini gene yapamayiz.

Bu dünyaya rest çekmek olur. Zaten büyük bir krizden zar zor çikmisiz böle bir krizi bu ülke bir daha kaldirmaz. Kriz zamaninda unutmayinnice insanlar zengin yatip bir ekmege muhtaç kalkti. Artik önümüze bakip uyanik olup çok ama çok güçlü olmaliyiz tek hedefimiz bu olmali. Iste o zaman istedigimiz sekilde apo köpegini hatta bush serefsizini bile asariz.

Yanlisim varsa söleyin arkadaslar.

Mollasalihoğlu
13.05.2005, 21:28
adil yargilanmadi çünkü askeri bir hakimin de yargilamada bulunmasi buna sebep oldu.taraf oldugumuz avrupa insan haklari sözlesmesi'nde tabii yargiç ilkesi var ve çesitli sebeplerden dolayi askeri yargiçlar bu ilkenin ihlali anlamina geliyor(mesela emir komuta zincirinde olmalari).hatta devlet güvenlik mahkemeleri'nin de kapanmasinda bu ilkenin etkisi var.

kisisel kanaatime gelinirse keske imkan olsa da asilabilse ama günümüz sartlarinda mümkün gözükmüyor..

Nytre
14.05.2005, 10:12
apoyu ölüme ölümün de dibine göndermek için asmayin!..

aç susuz sefalet için de birakin bir bok çukurunda!...

apo eskisi gibi degil .. eskiden ödü kopuyordu ölecem diye ama simdi geçen seneleride ele alarsak çok güçlü bir durumda kisilik olarak ve rahat çünkü arkasinda avrupa birliginin oldugunu ve binlerce terörist kürdün onun agzindan çikacak kelimeleri bekledigini biliyor!..

arkadaslar yeniden yargilanma olursa mahkemede apo laubali hakeretler edecektir ve bu da terörist kürt gruplarina cesaret verecek ortalik ozaman karisacaktir hem de çok!.

yurdun dört bir yaninda gösteriler ayni zamanda büyük sehirlerde ve doguda kürtlerin çirkef eylemleri gerçeklesecek.

halkla kürtler kavga edecekler.. sokak kavgalari ...

ülke yasanmaz bir hal alacak..

turizme etkisi cabasi..

sonra avrupa birligi ülkeleri halklarina türkiyeye güvenli degil diyecek ve turizm bir anda sifira inebilecek..

faizler yükselecek dolar artacak ....

insanlar tedirginlik içinde olacak sonuç ne olacak diye merak edecekler..

yatrimlar duracak yabanci türkiyeye parasini yatrim olarak yatirmayacak. türk yatirimcida parasini türkiyeye degil baska yerlere yatirmak için biraz düsünecek bu arada da para arzi azalacak...

daha neler neler...

Kaya
14.05.2005, 13:50
Asmak onun kurtulusu olur derdik...

Ama simdi asalim o köpegi diyoruz ve asamiyoruz...

Bu da yetmezmis gibi çok rahat bir ortamda adami tutuyoruz...

Inanilacak gibi degil...

Beytullah
14.05.2005, 16:34
ya benim aklim almiyor adam o kadar kisiyi öldürmüs deyil sanki bir eli yhagda bir elibalda adam krallar gibi yasiyor nasil bir istir bu ya lan böyle adamlari yasatmamak lazim ya ben böyle adeletin varya taaaaa...

Hünkar
14.05.2005, 16:43
la havu kopek soyunu asamiyoz ya hem sehitlerimizin hem atalarimizin kemikleri sizliyo onlara nasil cevap verecekler nasil haklarini odeyecejkler oteki tarafta bu hukumetler

CaMoKa
14.05.2005, 17:54
ysmileys/smiley7.gif daha nasil adil olacak adam hem binlerce kahramanimizin katili hemde pasalar gibi adada yasiyor dagda daha rahatsizdi simdide ariza yapiyorlar bu adami kahraman ilan ederler yakindasmileys/smiley7.gif

SDanışmaz
14.05.2005, 18:53
Bu da yetmezmis gibi çok rahat bir ortamda adami tutuyoruz...

En çokda bu koyuyor zaten...smileys/smiley7.gif

Kendi isLerine geLdigi gibi karar verdiLer...smileys/smiley7.gif

Crazy_OfLu61_
15.05.2005, 18:28
Yani bu isin sonu ekonomik güce bakar, ordada biter.

aydingursoy
17.05.2005, 09:09
ABD nin yapmak istedigi oyun içinde oyun...

apo denen köpekpkk yanlisi dergilerdeyazilari çikiyor..

ADAM IMRALIDAN KÜRTLERI BIRLESTIRIP , EMIR VERIYOR...

''UYAN TÜRK MILLETI UYUMA UYAN 30 BIN CANI SOKAKTA BULMADIK UYAN''

Crazy_OfLu61_
17.05.2005, 21:48
Sitemizde bulunan bazi çok bilmisler avukatligini yapar olur biter. Onlar gibiler varken biz çok ugrasiriz. Ama ancak bilgisayarlarinin arkasindan yaparlar savunmalarini. Onlarda o kadar yürek hiç bir zaman bulunmadi bundan sonrada bulunmaz.

(Anlayan anlamistir)

Beytullah
19.05.2005, 19:52
aslinda bu serefsizi ibrete alem için taksim meydaninda linç etmek lazim ah ulan öyle biseyler yapsanlar kosa kosa gideriim o serefsizi öldürmemde bi katkim olsun diyee