PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor'a kötü haber!

Mehmet Zeki
23.05.2009, 00:11
Trabzonspor'un İspanya'ya transfer olduktan sonra kendisine sezon başında verilen garanti para karşılığı çeki iade etmemesi üzerine Ersen Martin hakkında Trabzon Asliye Ticaret Mahkemesi'ne açtığı davada görevsizlik kararı verildi.İki yıl önce Recreativo De Huelva Kulübü'ne transfer olan Ersen Martin, Trabzonspor'dan sözleşmesi gereği transfer bedeli olarak alacağı garanti para karşılığı kendisine verilen 438 bin 165 YTL değerindeki çeki, "Benim hakedişim" diyerek iade etmemiş, bordo-mavili kulüp de bunun üzerine mahkemeye başvurmuştu.
Duruşma, bugün Trabzon Asliye Ticaret Mahkemesi'nde görüldü. Mahkeme, dava dilekçesini görev yönünden reddetti ve görevsizlik kararı vererek 15 gün içinde temyiz yolunun açık olması yönünde görüş bildirdi. Uyuşmazlığın Futbol Federasyonu'na gönderileceği, Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nca alınan kararın geçerliği olacağı öğrenildi.

Kaynak: DHA

http://www.sporx.com/detail.php?Type=1&kategori=29&takim=116&go=154426

Boyle bir konu goremedim onun icin acmak istedim...

Murat Acar
23.05.2009, 00:13
İyide bunun için başlık açmaya ne gerek var son dakika haberlerine eklesek daha mantıklı..

İHSAN
23.05.2009, 00:15
Son dakika haberlerine eklenebilirdi. Zaten pek iç açıcı bir haber değil, dolayısıyla fazla büyütmeye gerek yok. Yöneticiler göreve...(işgüzarlığın dibi:))

Mustafa Kara
23.05.2009, 00:32
Kötü bir haber olarak görmüyorum. Bence trabzonun lehine sonuçlanacaktır

Bir uluslararası ilişkiler öğrencisi olarak ve fazlasıyla Hukuk dersi görmüş biri olarak :) ve Borçlar hukuku okumuş birisi olarak:

Borçlar kanunumuzun 54 maddesi derki :

Kişiler sözleşmelerinin içeriğini yerine getirmekle yükümlüdür. Eğer sözleşmenin hükümü yerine getirilmisse, aksi gösterilmedikçe hüküm bittikten sonra sözleşme ortadan kalkar.

Bizi ilgilendiren konu burada Ersan martin ( sözleşmeli oyuncu ) 1 yıl daha sözleşmesine bağlı kalacağı için ( o zaman da ) parası verilmiştir fakat Ersan bu hükmü yerine getirmemiştir. Dolayısıyla sözleşmenin tarafı olan Trabzonspor'a borcun taksimi gereklidir.

Umarım fazla bilmişlik yapmamışımdır :D ( 10 gun sonra Borçlar Hukuku sınavım var umarım orada da böyle birşeyler yorumlayabilirim )

Turgay 6161
23.05.2009, 00:47
Bence başlığa gerek yoktu.ne diyelim takımımız için hayırlısı ne ise o olsun.

Mollasalihoğlu
23.05.2009, 00:49
Kötü bir haber değil, sadece başka mahkemede devam edecek yargılama.. Henüz varılan bir yargı yok..

ilhan
23.05.2009, 00:59
Arkadaşlar,

Lütfen bu vb. haberler için başlık açmayalım. Trabzonspor gündemini tartışabileceğimiz bir bölüm burası. Ama bu tip başlıklar gündemi çok fazla meşgul edecek şeyler değil.

Başlık kapatılmıştır.