PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMN | Eğitim Camiası

Vkgz
22.05.2009, 16:45
Evet toplansın bmn öğretmenleri...

Ali Özcan
22.05.2009, 20:22
+1 yerimi alıyım...Ali Özcan İngilizce Öğretmeni...Konya Cihanbeyli Anadolu Lisesi...

melâl
22.05.2009, 21:15
ben de Matematik öğretmeniyim :)

özel sektördeyim :D reklam olmasın şimdi :D

başlık için teşekkürler hocam :)

Alper Beyazay
22.05.2009, 22:55
+1 yerimi alıyım...Ali Özcan İngilizce Öğretmeni...Konya Cihanbeyli Anadolu Lisesi...

Hocam bana ders verir misiniz :D

Nurbanu
23.05.2009, 02:25
Nurbanu KOLOMUÇ -- İngilizce Öğretmeni (inşaallah seneye) :)

not: biraz erken mi yazdım nee :)

mHİÇYILMAZ
23.05.2009, 02:32
Başlık için teşekkürler:)

Murat HİÇYILMAZ_Bilgisayar öğretmeni_Rize Merkez Atatürk İlköğretim.
Asker öğretmen olarak Kahramanmaraş'tayım.;)

Vkgz
23.05.2009, 02:39

hocam biz deniz görmeden yaşayabilirmiyiz, gel kuzaye doğru :) hiç olmadı güneye git bari :)

Muhammed
13.07.2009, 12:52
Başlığı canlandırayım. Bende bu yıl Mersin Üniversitesi İngilizce Öğretmenliğine başlıyorum.

KUTADGU
13.07.2009, 12:57
Cihan Arslan

Muhasebe ve Finansman öğretmeni,

Kulu Anadolu Teknik Lisesi, Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi, Mesleki Eğitim Merkezi KONYA

Kısacası Kulu ATL, METEM, MEM.

Vkgz
13.07.2009, 13:06
konya bozkırda olsan seni kral bi arkadasla tanıstırırdım kutadgu :). hoca oldugunuda yeni öğrendim bu arada kac mezunusun

Muhammed
13.07.2009, 13:10
@Vkgz

Hangi branşın öğretmenisiniz?

mehmets61
13.07.2009, 13:11
mehmet tosun tarih ögretmeni(ögretmen aday adayı::)

a f s
13.07.2009, 13:12
Benim eşim ilkokul öğretmeni, böyle bir başlık açılması güzel olmuş.

Sizin uzmanlık alanınız:
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=16133&page=7

Başlığa katkılarınızı bekliyoruz.

Vkgz
13.07.2009, 15:44
@Vkgz

Hangi branşın öğretmenisiniz?

Teknoloji ve Tasarım

Oruç
13.07.2009, 19:47
...........................

KUTADGU
13.07.2009, 20:48
konya bozkırda olsan seni kral bi arkadasla tanıstırırdım kutadgu :). hoca oldugunuda yeni öğrendim bu arada kac mezunusun

Gazi Ticaret Turizm Eğitim Fakültesi 2004 Mezunuyum.
Sizin karşı fakülteden yani.

musty3461
13.07.2009, 22:28
Mustafa Yılmaz,
Bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmeni..
son zamanlarda Yazılım ve veri tabanı uzmanı..

Emirhan Makul
25.12.2009, 02:25
Evet öğretmenlerimiz bir toplansın kimler öğretmen bir görelim.

merve m.
25.12.2009, 02:33
bendeniz ingilizce öğretmeniyim :)

Dursun Kaplan
25.12.2009, 11:55
Kolay gelsin hepinize. :)

61viya
25.12.2009, 16:32
Ben de ben de :)

Ortaöğretm Matematik Öğretmeni olarak an itibariyle Iğdır-Karakoyunlu'dayım. Ama tez zamanda Tatvan'daki yerimi alacağım kısmetse :)

Nurbanu
25.12.2009, 17:58
Nurbanu KOLOMUÇ -- İngilizce Öğretmeni (inşaallah seneye) :)

not: biraz erken mi yazdım nee :)

eyy gidim geçen Mayıs ayında yazmıştım bu yazıyı ... :p

Şimdiiiikkk ... öğretmen olamadık ama okutman olduk çok şükür :) acaba zamanı gelinde buraya Yrd. Doç. de yazabilecek miyim? :rolleyes: :o
Erciyes Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü
Kayseri'ye yolu düşen olursa beklerim her daim... ;)

Fatih Yücel
25.12.2009, 18:06
Öğreetmenim Canım Benim Canım Benim... :)

Öğretmenlere Başarılar...

Emirhan Makul
25.12.2009, 18:07
Özellikle İstanbulda ki öğretmenleri bir görelim enteresan fikirlerim var :)

melâl
25.12.2009, 19:56
Özellikle İstanbulda ki öğretmenleri bir görelim enteresan fikirlerim var :)

emirhan ankaradaki çocukların da o enteresan fikirleri bilmeleri gerekmez mi.. boşuna mı diyoruz eğitimde fırsat eşitliği diye :rolleyes:

açıklama istiyorum :)

.....
25.12.2009, 20:21
Bende Matematik Öğretmenliği istiyorum, geçen sene olmadı nasipse bu sene çalışıyoruz.

Öğretmenlik her kişinin değil Er kişinin yapabileceği iştir :)

Öğretmenim Öğretmenim canım benim canım benim Seni pek çok pek çok severim :) :) :)

Muhammed
25.12.2009, 20:26
Bende Mersin'de İngilizce Öğretmenliği okuyorum. Kısmetse 5 sene sonra öğretmenim:)

.....
25.12.2009, 20:28
Adamım senin önlükleri giymişsin derse girmesi kalmış :)

melâl
25.12.2009, 21:32
Bende Matematik Öğretmenliği istiyorum, geçen sene olmadı nasipse bu sene çalışıyoruz.

doğru tercih Ömer =)
branşlar içinde matematik gibisi yoktur :D
umarım bu sene olur habu iş :)

.....
25.12.2009, 23:18
doğru tercih Ömer =)
branşlar içinde matematik gibisi yoktur :D
umarım bu sene olur habu iş :)

Teşekkür ederim Öğretmenim :)

Sizlerin önerilerini can kulağıyla dinliyorum. tabi verirseniz :) :)

61viya
25.12.2009, 23:50
Teşekkür ederim Öğretmenim :)

Sizlerin önerilerini can kulağıyla dinliyorum. tabi verirseniz :) :)

Çalışmak, çalışmak, çalışmak :D

Matematikçiysen, o çalıştığın masa bitkin düşmeli üzerinde harcanan vakitten, sen demirbaşı olmalısın o çalıştığın odanın :D

Ba®ış
26.12.2009, 00:03
özel öğretim yöntemleri II 'yi öğretenin 40 yıl kölesi olurum.

imza:bir dost.

61viya
26.12.2009, 00:11
özel öğretim yöntemleri II 'yi öğretenin 40 yıl kölesi olurum.

imza:bir dost.

Sahi mi :D:D O ne ola ki, Kpss de çıkan kısım gibi midir? Oysa eğer, seve seve :D

Ba®ış
26.12.2009, 00:13
yok ya dönem uzatmamak için finalinde en az 65 almam gereken bi ders :D

61viya
26.12.2009, 00:15
yok ya dönem uzatmamak için finalinde en az 65 almam gereken bi ders :D

Senin dönemini uzatanın yöntemleriyle oynarım! :D

Az dayan, hemen öğrenip anlatacağım sana :D Valla kölelik için değil, sırf Trabzonsporlu dayanışşması ayağına :D

(zaten hemen öğrenecğim kadar kolaydı di mi :))

Ba®ış
26.12.2009, 00:22
40 soruluk test + 3 tane ödev verdik 35 almışız vizeden (35 10 puan ödev notuyla beraber :)) doğrular yanlışları götürdü,fena patladık :)

Emirhan Makul
26.12.2009, 00:35
emirhan ankaradaki çocukların da o enteresan fikirleri bilmeleri gerekmez mi.. boşuna mı diyoruz eğitimde fırsat eşitliği diye :rolleyes:

açıklama istiyorum :)

Tüm çocuklar faydalanacak zaten de durun bakalım biraz daha düşüneyim kafamda sonra söylerim :)

merve m.
26.12.2009, 00:58
bekliyoruz emirhan kafandaki düşüncelerii :)

Mehmet Fırat
26.12.2009, 01:02
Güzel fikirler geliyor Emirhan'dan. :rolleyes:

Beklemenize değecek. ;)

faik celikoflu
26.12.2009, 01:08
istanbul yine büyük düşünüyor...

merve m.
26.12.2009, 01:17
istanbul yine büyük düşünüyor...

dünyanın en güzel metropolü en orjinal organizasyonları hakkediyor :D

faik celikoflu
26.12.2009, 01:33
Herşeye rağmen Ankara daha hızlı İstanbuldan...

Burda elektronlar daha hızlı dönüyor çekirdek etrafında...

Nurbanu
26.12.2009, 01:39
dünyanın en güzel metropolü en orjinal organizasyonları hakkediyor :D

haklısın ;) olası büyük bir organizasyonda Kayseri'den de her türlü destek sağlanır ;) 60 dakika içerisinde uçakla oradayım :D :D
organizasyon mu yapıyoruz Emirhaaann? :D

SDanışmaz
26.12.2009, 01:42
Öğretmenlik her kişinin değil Er kişinin yapabileceği iştir :)

Bunu doğru dedin. Çok iyi bildiğim konuları bir başkasına anlatmakta zorluk yaşıyorum, özellikle de kardeşime.

Anneme anlatamıyorum diyorum, nasıl anlatamazsın diyor. La havle vela.. Gel de çık işin içinden :D

Cem Akyüz
26.12.2009, 04:03
Sultan'ın önerisi çok güzel olacak bekleyin:)

.....
26.12.2009, 18:28
Çalışmak, çalışmak, çalışmak :D

Matematikçiysen, o çalıştığın masa bitkin düşmeli üzerinde harcanan vakitten, sen demirbaşı olmalısın o çalıştığın odanın :D

zaten onu yapsam istediğim yere rahat giderim :)

Ama çalışmamızı arttırmamız lazım sınavada az kaldı :)

.....
26.12.2009, 18:31
Bunu doğru dedin. Çok iyi bildiğim konuları bir başkasına anlatmakta zorluk yaşıyorum, özellikle de kardeşime.

Anneme anlatamıyorum diyorum, nasıl anlatamazsın diyor. La havle vela.. Gel de çık işin içinden :D

Bende birisine konu anlatmayı , iyilik yapmayı çok seviyorum yaa :)

Ama bu bütün sınıfa karşı olunca zor olur heralde :)

61viya
26.12.2009, 20:01
zaten onu yapsam istediğim yere rahat giderim :)

Ama çalışmamızı arttırmamız lazım sınavada az kaldı :)

Aslında bahsettiğin açıdan da doğru, yani kazanabilmek adına da çok çalışman gerekebilir, anck benim dediğim kısım, üniversite kapısından içeri girdikten sonraki kısım :)

.....
26.12.2009, 23:12
Aslında bahsettiğin açıdan da doğru, yani kazanabilmek adına da çok çalışman gerekebilir, anck benim dediğim kısım, üniversite kapısından içeri girdikten sonraki kısım :)

Hadi be ? üniye girdikten sonra ki kısım mı ?

o zaman şimdi çalışmam o kısımı ünide çalışacam nede olsa :p :) :)

61viya
26.12.2009, 23:56
Hadi be ? üniye girdikten sonra ki kısım mı ?

o zaman şimdi çalışmam o kısımı ünide çalışacam nede olsa :p :) :)

Üniversiteye girmek için hiçbir şey çalışmıyorsun be kardeşim, ünidde çalıştığının yanında :))

mehmets61
27.12.2009, 00:01
kpss den 85 üstü alabilirsem bende ögretmen olucam inşallah:)

61viya
27.12.2009, 00:04
kpss den 85 üstü alabilirsem bende ögretmen olucam inşallah:)

Kolaylar gele.. (:

mehmets61
27.12.2009, 00:10
Kolaylar gele.. (:
teşekkür ederim:) kpss yi geçmiş arkadaşların tecrübelerinden yararlanmak isterim:)

61viya
27.12.2009, 00:17
teşekkür ederim:) kpss yi geçmiş arkadaşların tecrübelerinden yararlanmak isterim:)

Çok şükür :) Zevkle :) Kafanıza takılan bir şey olursa paylaşın burada,elimden geldiğince yanıtlarım :)

mehmets61
27.12.2009, 00:20
Çok şükür :) Zevkle :) Kafanıza takılan bir şey olursa paylaşın burada,elimden geldiğince yanıtlarım :)

teşekkür ederim ilk sorum 85 üstü almak hayal mi 2. sorum egitim bilimlerine nasıl hazırlanmalıyım?

61viya
27.12.2009, 00:31
teşekkür ederim ilk sorum 85 üstü almak hayal mi 2. sorum egitim bilimlerine nasıl hazırlanmalıyım?

Lazlar gibi soruya soruyla karşılık vereyim öncelikle :) Bölümünüz nedir?

Sonra sizinkilere geçeyim. 85 üstü hayal değil elbette, alanlardan ne eksiğiniz var :) Sadece olayı ciddiye almakla ilgili bir şey bu. Çünkü rakiplerinizin hepsi, üniversite mezunu insanlar ve maalesef biliyorsunuz ki birilerinin ağzından çıkacak atamaya bağlı kaç kişi alınacağı. Zira, Türkiye birincisi fizikçi arkadaşımız, fizikten atama yapmadıkalrından mütevellit atanamamıştı ilk atamada... Onun için, puandan öte kendi branşınızda nerelerde olduğunuz ve sizden kaç kişi alacakları önemli.

Geçmiş yıllardaki sınav tarzıyla, 2008 den bu yana olan tarz çok farklı. Ezberci bir sistemden, bayağı bayağı yorum yapılması icabeden bir sisteme geçtiler. 2008'de tarih ve eğitim bilimlerinden çok fazla zorlayan amcalar, 2009'da matematik, anayasa ve eğitim bilimlerine taktılar kafayı..

2 yıl öncesine kadar net ortalaması 105 lerde olanlar 90 alabilirken, belki bu sistemde 90larda olanlar alıyor bu puanı. Çünkü hakikaten zorlaştırdılar, ve standart sapma miktarı ziyadesiyle arttı..

İkincisi, kişisel bir şey aslında. Kimi önce 6 dersi tek tek ele alıp, bir sonrakine geçiyor. Kimi paralel götürüyor bu işlemi. Ben ilk önce tek tek bitirmeye çalışıp, sonra eş zamanlı gidenlerdenim. Bu biraz sizin anlama biçiminizle de ilgili. He diyebileceğim en güvenilir bilgi, anayasa ve güncel bilglleri en sona saklamanızın faydalı olabileceği..

Kaynak olarak ise, eğitim bilimleri için öncelikle İhtiyaç ile başlayabilirsiniz. Piyasadaki en rahat kitap olarak bilinir, ancak Kpss sisteminin değişmesiyle kendilerini geliştirdiler. Ancak sonraki aşamada, yani biraz bir şeyler bildiğinizi hissettikten sonraki kısımda, mutlaka ama mutlaka, hele ki eğitim bilimleri için Yediiklim ve Pegem yayınalrını taramanız önemli. Zira, Yediiklim zaten soruları hazırlayan komisyonda da var.

Ülkemin, kendi yetiştirdiği elemana güveninin olmaması sebebiyle başımızda olan bu sınavda, tempoyu özellikle ikinci dönem arttırınız. İnsanların biraz daha rahatladıları dönemdir çünkü bu..

Yazarak çalışmak daha verimlidir şahsım için mesela.. Kendi anlama tarzınızı biliyorsunuzdur elbet, buna göre bir sistem geliştirin ve hakikaten sadık kalın düzeninize :)

mehmets61
27.12.2009, 00:45
çok teşekkür ederim cevabınız için bölümüm tarih,atama oluyor her sene onlarıda takip ediyorum bir kaç yılın verileri var elimde en son kaç puanla aldıgı falan bunları arşivliyorum her atamada.bende alabilecegimi düşünüyorum ayrıca yoruma kayması beni sevindirir açıkcası.öss yi mart tan sonra hazırlanıp hemde evde hazırlanıp kazanmıştım bu beni biraz şımartıyor açıkcası yine yapabilir miyim böyle ama kpss daha farklı bununda farkındayım.dedigim gibi atama az oluyor ama puanlar çok yüksekte kalmıyor mesela sınıf ögretmenligi çok alıyorlar 82 lerde kapanabiliyor bizden 100 kişi alıyorlar 84 lerde kapatıyor kadroludan bahsediyorum.bu beni biraz umutlandırıyor az alıyorlar fakat puanda fazla yükselmiyor 80 lerde kalıyor yinede.

61viya
27.12.2009, 00:58
Bana kalırsa, hangi yılda sizden ne kadar öğretmen aldıkalrının çok da bir önemi yok :)

Biz planlı programlı bir ülke değiliz ki :) Ne istatiğinden bahsediyouz :) Misal, ben 2. sınıftayken ortaöğetim matematikçiden kaç kişi aldılar? Sıfır! Bölüm birincileri, matematik birincileri açıkta.. Yurdumun bir okulunda matematikçi ihtiyac yok! Düşünebiliyor usunuz, küfürün önde gidenidir bu! Madem almayacaksın hiçkimseyi, en başında söyle de insanlar gecesini gündüzüne katmasın değil mi? O istatiği göz önünde bulundursaydı insanlar, muhtemelen hiç çalışmazlardı sonraki yıl, ama lütfedildi ve tam 30 kişi alındı:D Ve şu an ortaöğretimin 4 yıla çıkması sebebiyle bir rağbet var bakalım..

Dilerim, girdiğiniz yıl, açık olur şansınız..

Ancak, Kpss Össden hakikaten farklı. Şöyle ki: Öss deki matematik sorularına tüm matematikçile aynı cevabı verir.Tüm tarihçiler "B" der ya da bir soru için. Ancak belki duymuşsunuzdur bunu ama, özellikle eğitim bilimlei için, Yargı gibi, İhityaç gibi, Pegem gibi, Yediiklim gibi artık sözü geçen kaynaklar bile aynı konuda çok farklı tellerden çalıyorlar.. Yorum, onlarda bile değişiyor yani..O bağlamda, sıkıntısı daha çok..

Zaten artık tek atama dönemi başlamış ve ağustosta 40bin öğretmen ataması yapılacakmış! Hiçbir hükümete zerre kadar güvenip yok ama umarım doğrudur. Bu durumda, tarihten alım da artacaktır illa ki..

Bir de :) Sık sık deneme sınavlarına girin. İlk başlarda, benim gibi hiç çalışmadan başladıysanız, 60 civarı bir not ile başlangıç yapabilirsiniz, normaldir :) Ve İhtiyacın denemesinden 90 aldığınız halde, aynı hafta yapılan Yediiklim denemesinden 70 almanız çok doğaldır. Olası böyle bir durumda moral bozmayın :) Ancak, varsın denemede yapın hatalarınızı :)

mehmets61
27.12.2009, 01:04
anladım önerilerini dikkate alacagım çok teşekkür ederim şimdilik bu kadar soru yeter ilerledikçe yardım alırım sizden:) ayrıca geçen seneki kpss ye öylesine girdim kendimi görmek adına dediginiz gibi kpss10 puanım 60 egitim bilimleri felaketti yalnız 50 dogru 60 yanlış çalışmadan bu kadar oluyor:)

Seda
27.12.2009, 01:05
Ve ögretmenlige ilk adimini atar ... :)

61viya
27.12.2009, 01:06
Ve ögretmenlige ilk adimini atar ... :)

Nasıl yani :))

Seda
27.12.2009, 01:31
Nasıl yani :))
Yani söyle :)
Burada egitim sistemi farkli oldugu icin anlatmam da zor olacak sanirim ama deneyecegim :)

Matematik özürlü oldugumu bilmeyen kalmadi sanirim, BMN Pano da bile yardim istedigimi yineliyorum :)
Matura (Matura yapan bir ögrenci herhangi bir sinava tabii tutulmadan diledigi üniversiteye yerlesebilir - ona göre de sinavin zorluk derecesi tahmin edilebilir) dedigimiz su lanet sinav icin kendini herhangi bir derste yeterli görmeyen ögrencilerin gittigi akademide ben de matematik dersi aliyorum.
Aldigim teklifle birlikte de ögrenci oldugum okulda Almanca, Ingilizce ve Fransizca, muhasebe, isletme ve ekonomi dersi verebilecegim. Istege göre Matura'yla alakasi olmadigi halde Türkce dersi bile verebiliyorum, bu daha cok Almanca'yi yeni yeni ögrenen Türk ögrenciler icin gecerli tabi.
Malum baska bir dili ögrenmeden önce kendi dilini cok cok iyi bilmelisin. Buradaki ailelerinin yaptigi en büyük yanlis da bu. 16 yasindaki ögrencim "hocam su kelimenin sözlükteki cevirisini bulamiyorum" diye yanina cagiriyor beni, aradigi kelimeyi söylüyor ve ben onu kirmadan nasil bir cevap verebilirim diye düsünüyorum: "gonusmak" ...

Ciddi bir ise atildik, sonumuz hayir ola :)

Ahmet Başkaya
27.12.2009, 01:40
Hayırlı olsun can can ;)

Seda
29.12.2009, 01:22
Hayırlı olsun can can ;)
Tesekkür ediyorum efendim :)

Hüdai Pervaneli
29.12.2009, 02:34
OO seda hanim hayirli Olsun

Orhan Kahraman
29.12.2009, 05:21
Biz öğrencilere niye başlık yok şikayetçiyiiim :)

Seda
31.12.2009, 00:27
OO seda hanim hayirli Olsun
Tesekkür ederim Mahmut bey :rolleyes: