PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gerçek Renklerimiz

selçukabi
11.05.2005, 17:54
Arkadaslar bu sezon çikardigimiz çubuklu formamiz ve onun izinden giden BMN Polarlari bir gerçegi su yüzüne çikarmistir.O da renklerimizde özellikle mavinin tonunun gökyüzü mavisi oldugudur.Bu gerçegin ne kadar farkinda olursak renk bütünlügümüzü o kadar saglayabiliriz.Hala lisansli ürünlerimizde bile mavi yerine lacivert kullanilmaktadir.(bkn;kaskollar) Ayrica Bordo koyu bir renk oldugundan yaninda Lacivert kullanilmasi iki rengin uyumu konusunda çirkin bir görüntü olusturmaktadir.Bu konuda gerek kulüp yönetiminin gerek taraftarlarimizin hassasiyet göstermeleri dilegiyle.

Gargamel
11.05.2005, 17:57
Bencede gerçek renklerimiz acik mavi ve bordodur.bundan sora formalarimizda boyle kalmali....

BDiler61
11.05.2005, 18:18
Bu seneki formalar çok güzel oldu

ozgur
11.05.2005, 18:27
Trabzonspor'un esas renkleri, resmi stede yazdigi gibi. Hamsinin gumus mavisi yer yer griye calan deri rengi ile hamsinin gozlerinin kirmizi olmayan fakat koyu bordo renkleridir. Ve iki renk birbirine dogal olarak cok yakisir. Yani bu bir nevi dogal secimdir. Ama taraftarlarimizda ve klupte ornegin bir kirmizi-lacivertli barcelonayi renkdasimiz goren bir zihniyet varki sanirim ondan bu kirmizi-mavi, kirmizi-lacivert formalar, kaskollar cikmistir. Arkadaslar eger kendimize renkdas ariyorsak avrupada bildigim gercek bordo-mavi formayi tasiyan iki klup var ikiside ingilterede. Aston Villa, ve WestHam United. Bunlardan baska gercek bordo-mavi formayada rastlamadim su gune kadar. Cokmerak eden pazar yerine gidip Hamsileri incelesin. Ha ayrica sirf birkac ezik bize hamsi diyor diyede yoresel zenginliklerimizi bir kenara atamayiz. Kadikoyde kac kanarya yasiyor, yada mecidiyekoyde kac aslan var, yada besiktasda kac tane gercek kartal yuvasi var.

Badaloğlu
11.05.2005, 18:32
Açik maviye sonuna kadar destek verelim...Özellikle Volkan Canalioglu Trabzonda yürüyüs günü, konusma yaparken boynundaki atkiya hasta oldummm...Bunu nerden bulabilirim?Lisansli ürünmü?

Murat'
11.05.2005, 19:04
haklisin o atki bence bizim asil renklerimiz..bence renklerimiz bu sene giyilen formalarda wardi bence hep onlar kalmali

Murat'
11.05.2005, 19:06
ama benim biçnerim war o da bi dahaki seneye giyilecek formalardan birinin renginin bordo ile mavinin karisimindan çikacak oln renk olmasini isterim ne dersiniz bence güzel olur

Guests
11.05.2005, 19:13
Açik maviye sonuna kadar destek verelim...Özellikle Volkan Canalioglu Trabzonda yürüyüs günü, konusma yaparken boynundaki atkiya hasta oldummm...Bunu nerden bulabilirim?Lisansli ürünmü?

su an TS Club'larda satilan atki o. baskanda yürüyüs günü almisti herhalde. gicir gicir duruyodu çünkü.

#10 Fietra
11.05.2005, 19:33

su an TS Club'larda satilan atki o. baskanda yürüyüs günü almisti herhalde. gicir gicir duruyodu çünkü.

Sonuçta almis yasmileys/smiley2.gif

Neyse renklerimiz bu seneki renklerdir.Degismeye hiç gerek yok.Her sene fantazi bir forma çikarilmali.

Beytullah
11.05.2005, 19:45
ya bence acik mavi bordo cok yakisiyor be ..bu takima bu kadar yakisamaz ya iste asale farki burdanda belli oluyor

My
11.05.2005, 20:48
Çok ilginç bisii hakaten bu. Renklerimiz koyu bordo ve açik mavi. Nerden çikti bu lacivert tonajli renkler!? Üstelik neredeyse bütün ürünlerimizde bunlara rastlamak mümkün. Atki alacaksin üzerindeki lacivert, tisört alicaksin svet alicaksin üzerindeki armada lacivert. Alicaksam bile almiyorum o zaman anasii satiim.

Ayrica ilginç birsey daha. Resmi sitemizde renklerimizle ilgili açiklamayla geçenlerde tarihimizle ilgili belgeselde renkler konusundaki açiklamlar çok farkliydi. Orada kimsebunlardan bahsetmedi. Eer yanlis hatirlamiyorsam Nizamettin ALGAN'di, iki tarafta çekisme içinde osu renk olsun bu surenk olsun diyormus. Tartismalardan sonra bi renk siz söyleyin bi renk siz söyleyin demiser. Bi taraf koyu bordo demis. Bordoda diil koyu bordo. Öteki tarafta açik mavi demis. Nizamettin ALGAN'in bu konu üzerindki kendi yorumuda koyu bordo kirmizi renge en yakin renk olmasi, açik mavininde yesil renge en yakin renk olmasi imis. Ama sormadimda neden koyu bordo ve açik mavi?diyordu.

mahir_kuzey
11.05.2005, 22:30
Çok ilginç bisii hakaten bu. Renklerimiz koyu bordo ve açik mavi. Nerden çikti bu lacivert tonajli renkler!? Üstelik neredeyse bütün ürünlerimizde bunlara rastlamak mümkün. Atki alacaksin üzerindeki lacivert, tisört alicaksin svet alicaksin üzerindeki armada lacivert. Alicaksam bile almiyorum o zaman anasii satiim.

Ayrica ilginç birsey daha. Resmi sitemizde renklerimizle ilgili açiklamayla geçenlerde tarihimizle ilgili belgeselde renkler konusundaki açiklamlar çok farkliydi. Orada kimsebunlardan bahsetmedi. Eer yanlis hatirlamiyorsam Nizamettin ALGAN'di, iki tarafta çekisme içinde osu renk olsun bu surenk olsun diyormus. Tartismalardan sonra bi renk siz söyleyin bi renk siz söyleyin demiser. Bi taraf koyu bordo demis. Bordoda diil koyu bordo. Öteki tarafta açik mavi demis. Nizamettin ALGAN'in bu konu üzerindki kendi yorumuda koyu bordo kirmizi renge en yakin renk olmasi, açik mavininde yesil renge en yakin renk olmasi imis. Ama sormadimda neden koyu bordo ve açik mavi?diyordu.

tam ben yazacaktim ki sen yazmissin. olayin asli suymus: idmanocagi ve idman gücü kulüplerini federasyon birlestirmek için ankaraya toplamis. tabii uzun ugraslar sonucu. birinin rengi sari-kirmizi digeri yesil-beyaz. aralarinda uzun tartismalar sonucu 4 renginde kullanilmamasina karar vermisler. sonra sirayla birer renk söyleyin denmis. ilk taraf açik mavi demis ( yesile en yakin renk oldugu için ) diger tarafta kendi rengi kirmiziyaen yakin renk olarak koyu bordo demis. yani iki kulübünde gerçek renkleri degil de o renklere en yakin olanlari tercih edilmis. olay bu sekilde tatliya baglanmis. Edited by: mahir_kuzey

Mayls
11.05.2005, 22:33
<DIV>bu sezonun cubuklu formasindaki bordo baya acik</DIV>
<DIV>bizim renklerimiz acik mavi - koyu bordo </DIV>

61trabzonomer
11.05.2005, 22:59
<DIV>bu sezonun cubuklu formasindaki bordo baya acik</DIV>
<DIV>bizim renklerimiz acik mavi - koyu bordo </DIV>

selçukabi
12.05.2005, 08:37

ben internet sitesinde öyle bir atkiya rastlamadimsmileys/smiley5.gif

trapezus61
12.05.2005, 09:25
Trabzonsporun ilk renklerinin kirmizi- beyaz oldugunu biliyorsunuz sanirim. Idmanocaginin kirmizisi ile idmangücünün beyazi alinarak kurulmus. Fakat daha sonra iki klüptede olmayan renklerin olmasina da karar verilince bordo-mavi olmus. Iyiki de böyle olmus. Türkiyede bordo mavi forma giyen tek takim olmasi bu renklerin asaletini daha iyi yansitiyor. Trabzonsporuma da çok yakisiyor dogrusu...

Ayrica dünyada kurulan ilk profesyonel takimin Aston Villa oldugu ve onunda bordo-mavi renklerle kuruldugunu duymustum...

Senin bu adaletsiz arenada asaletin yeter TRABZONUM...

Trapzone
12.05.2005, 10:01
Sade bordo formalar harika...

Badaloğlu
12.05.2005, 10:09
Beyler,Volkan baskanin boynundaki atkidan istiyorum bana yardimci olun.Kim nerde bulursa bana haber versin,ben bu atkidan almak istiyorum.Vehbi almadan ben almaliyim...smileys/smiley1.gif

Külünkoğlu
12.05.2005, 10:46
Vehbi'de o atki'dan iki tane mevcut... Geç kaldin.

Badaloğlu
12.05.2005, 11:57
Vehbi'de o atki'dan iki tane mevcut... Geç kaldin.

Yok yavv!...smileys/smiley7.gifNe zaman çikti bu atki?Biz niye görmedik?

Emorfo
12.05.2005, 12:21
uni ts nin atkisina benziyor. illede isterim diyorsan uni-ts atkin yoksa 50 ytl den satayim sanasmileys/smiley4.gif

zafercalikoglu
12.05.2005, 14:07
renkler belli bordo -mavi

Reha
12.05.2005, 14:38
Turuncu bence yayginlastirilmali, özellikle Avrupa ve derbi maçlarinda!!!Çok özel ve bordo ile maviyi tamamlayan bir renk!

Çogu arkadasim bu rengin katkisini begeniyor...

Badaloğlu
12.05.2005, 14:43
uni ts nin atkisina benziyor. illede isterim diyorsan uni-ts atkin yoksa 50 ytl den satayim sanasmileys/smiley4.gif

Vay kolpaci vayyyy!...Vay firsat düskünü Nuri Alço vayyy!...Olum ne ayak 50 YTL?Utanmazda arlanmaz...Düsenin dostu olmazmis,sende vur bakalim(biraz arabesk oldu)senin demen lazim ki agabey ne demek sana feda olsun atki...Neler duyuyorum...smileys/smiley7.gif

Onur1967
12.05.2005, 16:54
Evet ya atkilar çok kötü oluyor. Hepsi kopkoyu lacivert falan... Söyle bordo ve açik mavi muhtesem uyuyor yahu...

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
12.05.2005, 17:17
ben kendi adima formada laciverti de begeniyorum..
ama mavinin açim mavi oldugu konusunda hepinize katiliyorum..
söyle yaklasiyorum konuya renkler Bordo ve Açik mavi ama forma ille de klübün ana renklerinden farkli olmayacak denemez..
Barcelona Milan bile farkli formalar çikariyorlar taraftarin gözüne ve cüzdanina hitab edebilmek için smileys/smiley36.gif

Emorfo
12.05.2005, 17:24

Vay kolpaci vayyyy!...Vay firsat düskünü Nuri Alço vayyy!...Olum ne ayak 50 YTL?Utanmazda arlanmaz...Düsenin dostu olmazmis,sende vur bakalim(biraz arabesk oldu)senin demen lazim ki agabey ne demek sana feda olsun atki...Neler duyuyorum...smileys/smiley7.gif

Abi ayip ettin hayat zor ve acimasiz... Yolumuzu bulalim degil mi :)

Saka bir yana kala kala bi tek uni-ts atkim kaldi. Sampiyon yazan atkim 4 sene önce Turan abiye, ipek atkim Zeynep Baskan'a, diger atki çesitlerim yiyen ve kuzenlere gitti bi uni-ts kaldi.

Nuri alça demissin :) yok daha neler.... genel olarak herkeste kadin zaafi vardir ama abi sende atki zaafi var degerlendirmek lazim smileys/smiley4.gif

tsmehmetdinc
12.05.2005, 17:24
bu renkler süper hep böyle kalmali iste budur smileys/smiley1.gif

Hüda Topaloğlu
12.05.2005, 17:28
bu renkler süper hep böyle kalmali iste budur smileys/smiley1.gif

bencede çubuklu aynen bu renkler, turuncu veya lacivert(???)felan katipta bozmazlar insalllah!!

Hüseyin Çümen
12.05.2005, 18:01
bence arada renk tonlariyla oynanmali hersene ayni forma yi mi giyecez??

Crazy_OfLu61_
12.05.2005, 21:40
Renkeler ayni olmali sadece formalarin sekilleriyle oynanmali.

yattara11
12.05.2005, 22:19
koyu bordo, açik mavi... iste dünyanin en güzel renkleri... smileys/smiley2.gif

61-firtina
12.05.2005, 23:11
bordooooo maviiiiiiiiiiiiismileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

61trabzonomer
12.05.2005, 23:18
koyu bordo, açik mavi... iste dünyanin en güzel renkleri... smileys/smiley2.gif smileys/smiley32.gif

hakantpl
12.05.2005, 23:49
KOYU BORDO

AÇIK MAVI

Sacit
13.05.2005, 09:41
yani bunu tartismaya gerek de yok abi bordo mavihttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

TSelif
13.05.2005, 11:59
koyu bordo, açik mavi... iste dünyanin en güzel renkleri... smileys/smiley2.gif

smileys/smiley32.gif smileys/smiley32.gif

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

zanoylu
13.05.2005, 15:52
turuncu rengi hiç iyi olmamisti zaten baska renge gerek yok bu seneki çubuklu formada ki renk tonlari süper

Badaloğlu
13.05.2005, 18:29

Abi ayip ettin hayat zor ve acimasiz... Yolumuzu bulalim degil mi :)

Saka bir yana kala kala bi tek uni-ts atkim kaldi. Sampiyon yazan atkim 4 sene önce Turan abiye, ipek atkim Zeynep Baskan'a, diger atki çesitlerim yiyen ve kuzenlere gitti bi uni-ts kaldi.

Nuri alça demissin :) yok daha neler.... genel olarak herkeste kadin zaafi vardir ama abi sende atki zaafi var degerlendirmek lazim smileys/smiley4.gif

Lem forka, bende UNI-TS atkisi yokmu zannediyorsun?Ilk çikan atkisi bende var.Simdi yeni çikaninin pesindeyim.Yenisi varsa sende o zaman is baska,degilmi Kadir Inanir agabeyim...smileys/smiley1.gif

Hünkar
14.05.2005, 15:32
KOYU BORDOOOOOOOOOOOO

ACIK MAVIIIIIIIIIIIII

pitbulls61
14.05.2005, 15:49
o atkilardan nerde bulabiliriz

POYRAZ
14.05.2005, 17:02
Trabzonspor'un rengi gökyüzü mavisi ve koyuca bordo.

Lacivert hic hos durmuyor.

Alptuğ
14.05.2005, 17:42
bu seneki cizgili formalarimiz harika ama sirf acik mavi olan formamiz guzel degil sirf bordo olan da cok guzel

CaMoKa
14.05.2005, 17:46
bence bordo maviye encok siyak yakisior o pumanin siyak formasina hastaydim

CaMoKa
14.05.2005, 17:47
bence bordo maviye encok siyah yakisior o pumanin siyak formasina hastaydim

suhduc
14.05.2005, 22:47
bu sezonki formalarimiz çok güzeldi..özellikle çubukulu olani ..aynen devam

Mayls
15.05.2005, 01:01
<DIV>bordooooooooooooo</DIV>
<DIV>maviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii</DIV>

61trabzonomer
15.05.2005, 12:33
hepsi güz&lt;el bordo mavi olsun yeter..

Naim
16.05.2005, 09:00
Ya yokmu renklerin bir hexa kodu ??

sitemizde falan kullanicaz diyelim kurumsal bir kimlik altinda bu renklerin bir renk kodunun olmasi lazim?

yokmu bilen?

selçukabi
15.07.2005, 11:44
Arkadaslar Fabiona ELLER transferinde de yine bordo-lacivertli (!) kaskollar çikti piyasaya iyice sinir olmaya basladim artik TS Club bile bordo-mavi renklerin tonlarini tutturamiyorsa taraftar ne yapsin.5 çesit renk var arkadas magazalarda ya ISTIKRAR lütfen.smileys/smiley7.gif

augustus
15.07.2005, 11:59
Arkadaslar Fabiona ELLER transferinde de yine bordo-lacivertli (!) kaskollar çikti piyasaya iyice sinir olmaya basladim artik TS Club bile bordo-mavi renklerin tonlarini tutturamiyorsa taraftar ne yapsin.5 çesit renk var arkadas magazalarda ya ISTIKRAR lütfen.smileys/smiley7.gif

çok önemli bir konu.geçen sene Istanbulspor maçi için gelen TS clup tirina lisansli atki almak için girdim.ama ne yazik ki atkilarla formalar arasinda renk uyumu yoktu.üzerimdeki esorfman üstü ile atkinin mavisinin tonlari, ikiside lisansli ve o senenin ürünü olmasina ragmen ayri telden çaliyordu.sirf bu yüzden atki almadim.bu renk sorununa mutlaka bir çözüm bulunmali.

yabgu61
15.07.2005, 13:12
arkadaslar trabzonspor da gönül verdigimiz renkler elbette bordo ve açik mavi. açik maviye tabi ki sahip çikacagiz.

ama bu aralar takimlar da üçüncü bir renk daha çikti. Trabzonspor da 3. renk olarak turuncu da karar kilmis. bunda bizim yapabilecegimiz birsey yoktu. yönetimin takdiri bu yöndeydi.

bence bu turuncu üzerine bordo-mavi çubuklu formalar güzel. her ne kadar bizim asil renklerimiz 2. planda kaldiysa daturuncu üzerine yakismis. benim düsüncem bu. hem bu forma geçen sene de ki turuncu formadan daha iyi. o forma benimsendikten sonra sanirim.

bordo ile mavi renklere gelince... bir ara federasyonunda kabul etmedigi formalari hatirlarsiniz sanirim. o formalarda ki gibi Trabzon un renkleri kirmizi- lacivert degildir. Izmir de oturanlar bilirler sanirim, kirmizi-lacivert Altinordu nun renkleri.

taraftar olarak ben de Trabzon un asil renkleri olan BORDO MAVIdir.

herkesin düsüncesine de saygi duyarim.

arakop
15.07.2005, 14:37
Su koyu bordo ile açik maviyi asla tartismam.Zaten tüzügümüzdeki renklerde böyle degilmi,ve biz bu renklere sevdalanmadik mi?.Rengimize renk verilmesin lütfen ama forma dizayni degiskenlik yasayabilir.Fakat su bir gerçek ki klasik çizgili formadan asla vazgeçmemeliyiz.Bakin geçen yilki forma ile bu yil ki forma bile aslinda farkli duruyor.Yani hem degissin her sezon, hem hissettirilmesin..Su renklerimize gösterdigimiz hassasiyeti Lütfen 'marslarimiz'a da gösterelim.Avni Aker de saksukalar çalmasin.

Egemen
15.07.2005, 15:01
saksuka olayina aynen katiliyorum. kemence versinler bizim müzigimiz degilki saksuka.... bide renklere deginmek istiyorum. koyu bordo ve açik mavi mükemmel bi uyum gösteriyo.. secilen üçüncü renk de mavinin kontrasti yani zit rengi. zitliklarin uyumu ise her zaman mükemmeldir. ancak bordoyla turuncu pek tatli olmuyo ikiside sicak renk ve bi denge kurulamiyo. bordoyla mavi ise her zaman apayri... muhtesem wonderful wundebach wilkommen welcome böyle iste kisaca süper :))))

zanoylu
15.07.2005, 15:53
Bordo ve açik mavi budur yani......inanilmaz uyum içinde

tsmaniac
15.07.2005, 15:56
bizim rengimizi aslinda türkiyedeki tüm kulüpler ve onlarin köle
taraftarlari kiskaniyo bizim okulda febeli biri vardi bana ulan
utanmasam gidip ts formasi alacam demisti yahu birader utanilacaksa o
civcivi tutmandan utan bre zindik!

Tmac61
15.07.2005, 16:35
Ts club "S A T E N" atki çikarmis...

Bakin ve gözlerinize inanin...

Bu kadar sahane olabilir renkler ve kumas....

corleone
15.07.2005, 16:50
türüncü renk ben ce de güzel yani yeni forma da güzel duruyor, ayica su renklerin hamsiden geldigi masalinida unutun artik arkadaslar yaa birileri zamaninda bunu öyle bir islemislerki hala öyle oldugunu sanan arkadaslar var. bikere su da var eger hamsiden bir takim rengini aliyorsa logosunda o hamsinin de yer almasi gerekir!

firtina ihtilal efsane; TRABZONSPOR kitabini okumani siddetle tavsiye ediyorum arkadasim...

corleone
15.07.2005, 16:51
türüncü renk ben ce de güzel yani yeni forma da güzel duruyor, ayica su renklerin hamsiden geldigi masalinida unutun artik arkadaslar yaa birileri zamaninda bunu öyle bir islemislerki hala öyle oldugunu sanan arkadaslar var. bikere su da var eger hamsiden bir takim rengini aliyorsa logosunda o hamsinin de yer almasi gerekir!

firtina ihtilal efsane; TRABZONSPOR kitabini okumani siddetle tavsiye ediyorum arkadasim... Edited by: corleone

corleone
15.07.2005, 16:54

firtina ihtilal efsane kitabini okumani siddetle tavsiye ediyorum...

U.Sadıkoğlu
15.07.2005, 16:57
TABIKI

BORDO

V

MAVIIIIIIIII

zanoylu
15.07.2005, 17:00
Harbi kalite yapmislar

Oruç
15.07.2005, 17:31
Aslinda geçen sezon kappa'nin tasarladigi çubuklu forma bizim renklerimizi tam anlamiyla yansitiyordu!

FATIH SULTAN TEKKE

abdullah60
15.07.2005, 17:46
bizim turuncu forma tek kelimeyle berbat neyimizde var tueuncu onu anlayamadim

Emin
15.07.2005, 17:49
Turuncu karizma. Benim bayagi hosuma gitmeye basladi....

abdullah60
15.07.2005, 17:53
olur mu ya emin abi o nasil cirtlak bir renk takimin havasuni bozar

FERO61
15.07.2005, 20:05
ula ben hersene trabzona geldigimde ....gök kizarir denizde mas mavi olur hepte öyle denk gelir:))) hastayim trabzona hastaaaaaa

asil renkler acik mavi ve bordodur ..turuncuda karizma yani...peki bu su yesili nerden cikti o tam berbatti neyseki artik üretilmiyor....ama turuncu karizma...peki bordoyla mavi karissa ne renk cikar usak...bana mor gibi geliyo, hani oda fena olmaz turuncunun yerinefiorentina gibi;)

ozcilingir
15.07.2005, 21:45
Aramizda resimden anlayan varsa cevap yazsin,

SARI-KIRMIZI ile karisinca hangi renk çikar ?

YESIL-BEYAZ ile karisinca hangi renk çikar ?

KuĞu
15.07.2005, 23:27

Crazy_OfLu61_
16.07.2005, 09:24
Simdiki turuncu formalar güzel ama bu güzelligi bordoyla maviyede yansitabilirler.

Bizim Özümüz Bordo ile Mavidir.....

Crazy_OfLu61_
16.07.2005, 09:48
http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/020705defile2.jpg

Alin biri orjinal biri yapay formamiz..

kobra_61
16.07.2005, 10:54
Aramizda resimden anlayan varsa cevap yazsin,

SARI-KIRMIZI ile karisinca hangi renk çikar ?

YESIL-BEYAZ ile karisinca hangi renk çikar ?

sari ile kirmizi karisinca turuncu olur smileys/smiley5.gif

yesil ile beyaz karisinca açik yesil çikar ne çikacak baska smileys/smiley36.gif

ozcilingir
16.07.2005, 12:35
Kübra sorumu cevapladigin için tesekkür ederim.

Yillarca TRABZONSPOR un renk kavgasi vardi,idmanocagi,idmangücü renkleriyle ilgili,

Sari-Kirmizi idmanocaginin rengi,Yesil-Beyaz idmangücünün rengi.

Bu renklerin karistirilmasindan ,turuncu ve açik yesil renk elde edildigine göre , TURUNCU VE YESIL formalarin renklerinin nereden bulundugu ortaya çikmiyormu ?

Saygilarimla

SDanışmaz
16.07.2005, 13:20
Biz niye her sene formamizdaki bordo iLe mavi renkLerin tonunu degistiriyoruz ?

Turuncu formaya geLince bu seneki benimde çok hosuma gitti...

Tmac61
16.07.2005, 13:57
Turuncu Formalar da Satisa çikti sonunda...

Fiyatindan süphelendim ama o da 39 ytl...

https://www.trabz&#111;nspor.com.tr/resim/0506tar&#102;ormat.jpg

https://www.trabzonspor.com.tr/icerik.asp

Tmac61
16.07.2005, 13:59
Ilk çiktiginda turuncu formamiz Bahçecikten Meydana gidene kadar öyle
bi bakmislardi ki dedim sanki baska takim formasi giydim yahu...smileys/smiley36.gif

Salih61
16.07.2005, 14:13
Ilk çiktiginda turuncu formamiz Bahçecikten Meydana gidene kadar öyle bi bakmislardi ki dedim sanki baska takim formasi giydim yahu...smileys/smiley36.gif
smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Özkan Erdem
16.07.2005, 14:50
o degilde beyaz forma yapsinlar yine.. Bordo - Mavi - Beyaz güzel oluyordu..

Ayrica turuncu konusuna gelince avrupada 3. renk artik standart hale geldi, o yüzden yapilmis olmasi muhtemel

Hüseyin Kurt
16.07.2005, 17:44
turuncu formalar o kadarda kötü degil bence be.

bobmarley
16.07.2005, 18:58
hamsinin gözündeki renklerden birisiymis turuncu rengi..ben öyle duydum.balikçi arkdaslar varsa aramizda onlar cevap verirse daha gerçekçi olur..

özlü
16.07.2005, 19:00
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=2 border=1>
<T>
<TR>
<TD>http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/renk.gif</TD>
<TD>C </TD>
<TD>M </TD>
<TD>Y </TD>
<TD>K</TD>
<TD rowSpan=3></TD>
<TD>R </TD>
<TD>G </TD>
<TD>B </TD>
<TD rowSpan=3></TD>
<TD>Hex</TD></TR>
<TR>
<TD>Bordo</TD>
<TD>0</TD>
<TD>100</TD>
<TD>64</TD>
<TD>33</TD>
<TD>171</TD>
<TD>6</TD>
<TD>52</TD>
<TD>#AB0634</TD></TR>
<TR>
<TD>Mavi</TD>
<TD>90</TD>
<TD>11</TD>
<TD>0</TD>
<TD>0</TD>
<TD>0</TD>
<TD>164</TD>
<TD>228</TD>
<TD>#00A4E4</TD></TR></T></TABLE>
Kaynak : http://www.trabzonspor.org.tr/genel.asp (http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/genel.asp)

Tmac61
16.07.2005, 19:06
Bu renkleri Özkan SÜmer tescilletmisti...

Biseyle yapmis yani...smileys/smiley36.gif

Barış
16.07.2005, 19:08
Avni Aker in bi kisminin turuncuya boyanmasina üzülenlerdenim.smileys/smiley11.gif

agahozlu
16.07.2005, 21:33
renklerimiz dünyadaki en güzel renkler o kadar

My
17.07.2005, 02:15
cimLASTIKçiler kirmiziyi, GAY-seler siyahi ve boklu derenin carlak sarisi civcivleri beyazi kullaniyor üçüncü renk olarak. Bizde turuncuyu kullaniyoruz, bence çokta güzel duruyor.Hatta ilk aldiim formada turuncu oldu smileys/smiley1.gifTabiiki renkler e zevkler tartisilamaz smileys/smiley2.gif

gultekinsurul
17.07.2005, 02:22
ben bu turuncu rengi kabullenemiyorum. hosuma gitmiyor. benim en sevdigim forma çubuklu orjinal esas sahane ormamiz ve o asil renklerimiz. bi de dikkat edin çubuklu forma ile oynadigimiz maçlarda daha basariliyiz.

yasasin bordo mavi, ve bu renklere gönül veren asil kardeslerim.

NoPain-NoGain
02.08.2005, 22:04
bugünkü radökalde enteresan bi yazi vardi. söz konusu renk turuncu olunca paylasayim istedim.

Forma, numara, krampon

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=2 width=160 align=right>
<T>
<TR>
<TD align=middle bgColor=#f2f2f2>http://www.radikal.com.tr/veriler/2005/08/02/orma.gif </TD></TR>
<TR>
<TD align=middle bgColor=#f2f2f2>Werder Bremen'in yesil-beyazina turuncunun eklenmesi büyük tepki toplamisti. FOTOGRAF: AP
</TD></TR></T></TABLE>Futbol sahalarinin forma rengi, numarasi ve krampon renkleri konusunda bir standarda ihtiyaci yok mudur? Krampondan formaya dek degisen renkler bir defileyi çagristirmaktadir

02/08/2005

AHMET ÇIGDEM
Spiker, 'Görüntüde Werder Bremenli taraftarlar' ezberine müracaat etti ama görüntüdeki taraftarlar, salt bu sifatla görüntüye gelmenin ötesinde, 'Turuncuya hayir! Bremen, yesil-beyazdir' pankartiyla oradaydilar. Werder Bremen, ne kadardir tam hatirliyamiyorum, ama epeydir geleneksel forma renklerine sik sik turuncuyu ekliyor ki Bundesliga'yi yeni seyreden kusaklar bu takimin renklerini, agirlikla turuncu-yesil ve beyazdan olustugunu sanmaktalar. Takimlarin marketing endisesiyle forma renkleriyle oynamalari, 'home' ve 'away' için ayri formalar icat etmeleri mevzuunu ilk Manchester United düzenli hale getirdi ve saniriz bu günahlarindan dolayi, öbür dünyada bayagi eziyet görecekler.
Simdi artik, bir iç saha, bir dis saha, varsa eger mümkünü bir de Avrupa için forma dizaynina soyunan takimlar var. Juventus gibi takimlar da Avrupa kupalari ve lig için ayri forma reklamlari aldigindan orada da sirf reklamdan dolayi bir forma düzensizligi söz konusu. Simdi yine genç kusak, yaziya böyle baslamayi bir tür muhafazakârlik göstergesi olarak alacak ve degisme talep edecek, oysa, burada, bir takimin formasinin (hani ugruna yagmurda çamurda kar ve kista zahmetlere katlanilan) neyse o olarak kalmasinin futbol kültürü ve taraftar algisi nedeniyle çok önemli oldugunu söylemek istemekten baska bir derdimiz yok.
Benzeri bir tutumu, formadaki numaralar için de söyleyebiliriz, tamam bir serbesti olmasi, isimlerin forma üzerine yazilmasi filan.. Güzel seyler ama herhangi biri, mesela 48 yahut 99, hatta 67 benzeri forma numaralarinin futbolcu için 'ayirt edici' oldugunu herhalde iddia edemez. 1'den 11'e siralanan geleneksel numaralama usulünde her numaranin bir ayirt edici özelligi vardir ve futbolcular, tasidiklari numarayla özdes hale gelirler.

Krampon rengi
Ancak bu son yillardaki görüntü sefaletini en çok krampon renklerinde gözlemlemekteyiz ki dayanilir gibi degildir. Takimlar sahaya çiktiginda futbolcularin ayaklari, futbol maçina degil de, bir moda defilesine çikildigi intibaini uyandirmaktadir. Oysa, futbolcularin siyah-beyaz gibi iki asil rengin disindaki renklerden olusan kramponlarla topa istedikleri hizda vurabilmeleri, top kontrolünü saglayabilmeleri Amerika'da yapilan bir arastirmaya göre (?) mümkün olmamaktaymis. Bir de çiplak gözle yapilan gözlemler var: Okan Koç, ta Gençlerbirligi döneminde baslayan kariyer çöküsünü, güzelim kramponlarini birakip, beyaz, sari vs. tek renkten olusan igreti kramponlara meyletmesiyle açiklasalar ne diyecektir? Yahut simdi Real Madrid'de istenmeyen adam ilân edilen Figo'nun futbolcu olarak düsüsünü giydigi acaip renkli kramponlara baglasak, fazladan bir Sovyetik tekdüzelik özentisi mi sergilemis olacagiz? Yasli futbolseverler olarak hiç olmazsa krampon renklerinin serbestisine itiraz etme ve dolayisiyla sabitlenmesini talep etme hakkimiz var midir?

_tsstorm
02.08.2005, 22:12
bizim rengimiz TS kurulurken 1967'de; günes batarkenolusan bordo renk ve oan denizin maviligininden alinmistir.

Bizim rengimiz bordoyla mavidir.

TURUNCU nedir????

safakkocbiyik
03.08.2005, 16:09
turuncu nerden cikti ben de anlamis degilim

zafercalikoglu
03.08.2005, 17:20
turuncu renktre degisiklik olsun diye 3.renk olarak yedek

U.Sadıkoğlu
03.08.2005, 17:39
BORDOOOOOOOOOO

MAVIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

emraba
03.08.2005, 17:54
smileys/smiley32.gifbordo mavi bencede en guzeli fakat tuuncunun da olmasi trabzonspordan hic bir sey goturmeyecektir smileys/smiley32.gif

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley10.gifsmileys/smiley32.gif

Hüda Topaloğlu
07.04.2006, 17:12
ASTON TRABZON !..
<DIV id=ustbaslik>
<DIV style="HEIGHT: 5px"></DIV>
<DIV id=&#111;nyazi>Trabzonspor Kulübü'nün Divan Baskanlik Kurulu Baskani Nizamettin Algan, bordo-mavili kulübün renklerini Ingiltere'nin Aston Villa Kulübü'nden aldigini iddia etti.</DIV>
<DIV style="HEIGHT: 5px"></DIV>
<DIV id=tarih>7Nisan2006, 15:31</DIV></DIV>
<DIV id=haberic>

Nizamettin Algan,Trabzonspor Dergisi'ne verdigi röportajda, bir dönem sahaya Aston Villa Kulübü'nün gönderdigi formalarla çiktiklarini söyledi..

Dönemin baskanlarindan Samil Ekinci'nin Ingiltere'den dönerken Aston Villa Kulübü'nden forma getirdigini anlatan Algan, kulübün renklerinin bordo mavili olmasini buna bagladi..

Trabzonspor'un geçmis dönemlerde Ispanya'nin ünlü kulübü Barcelona'nin renklerini tasiyan formalarla sahaya çiktigini da söyleyen Algan, ''Barcelona'nin renkleri bize çok uzak. Bu koyu renklere hiçbir zaman isinamadik.'' diye konustu..

uploads/agantha/2006-04-07_171216_ts_ast&#111;nvilla_&#102;orma.jpg

Herkes biseler diyor, yani 1967 yilinda kurulduk, 1200 yili felan olsa dicem tamam ama 1967, 50 yillik bi mazi nedirki bilen çiksin solese noolcak sanki</DIV>Edited by: agantha

smertkan
07.04.2006, 17:28
ben bu turuncu rengi kabullenemiyorum. hosuma gitmiyor. benim en sevdigim forma çubuklu orjinal esas sahane ormamiz ve o asil renklerimiz. bi de dikkat edin çubuklu forma ile oynadigimiz maçlarda daha basariliyiz.

yasasin bordo mavi, ve bu renklere gönül veren asil kardeslerim.

Ben Turuncuyu begeniyorum.Daha dogrusu Trabzon Hurmasi rengini ve kullanilmasindan yanayim. Elbette Çubuklu forma vazgeçilmezimiz ama arada bir Degisiklikte fayda var. O zaman Trabzon hurmasinin neyi var.Tarbzon Hurmasi Hakan Kulaçoglunun deyimidir. Bence cuk oturuyor.

ahmetto
07.04.2006, 17:55
BORDO

MAVI

EN BÜYÜK

TRABZONSPOR

Baska renk tanimam abicim.bizim rengimiz bu.Edited by: tigin

Nytre
07.04.2006, 19:31
takimin renklerinin karadenizle alakasi olmadigini söylüyorlar ancak tarihçede trabzonsporumuzun renklerinin hamsinin gözlerinden ve deri renginden alindigi söyleniyor...

sonrada divan baskani bunun alakasi olmadigini söylüyor.. o zaman sen divan baskani isen neden tarihçedeki yaziyi düzelltirmedin?

TrabZonSpor_.61
07.04.2006, 22:12
renklerimiz dünyadaki en güzel renkler o kadar

tagah sozlu

dogru konustun kardesimmmmmmmmmmsmileys/smiley4.gif

aynen katiliyorum sana ben daha once boyle guzel renkler gormemistim, gormekte istemiyorum zaten ha bide KIRMIZI - BEYAZ da cok guzel

ayvaz6161
07.04.2006, 22:19
Az önce yerel televizyonda izledim renklerimizi aston villa takimindan almisiz. öylediyordu haberlerde...... düz formalar takima yakismiyor çubuklu en iyisiiiiiismileys/smiley4.gifsmileys/smiley20.gif

ayvaz6161
07.04.2006, 22:30
ben bu siteye yeni üye oldum ama bence bu site içinüyelik artirici birseyler yapilabilir.mesela herkesin msn arkadasi var ona bu siteye girmesini ve üye olmasi gibi mailler atilabilir. tabi bu bir öneri herkes 10 kisiye atsa siteden de bunu dikkate alan 2000 kisi olsa olsa 20000 kisinin haberi olur. nedeni taraftarlar arasindaki birliktelik daha siki olur.Edited by: tigin

divranli
07.04.2006, 23:43
en güzel renkler bizde. düzü çizgilisi. her türlü yakisiyor. bide bakin fb ye gayse ye smileys/smiley18.gifewwwww sari - kirmizi - lacivert smileys/smiley18.gif

TrabZonSpor_.61
07.04.2006, 23:49
bordo mavi renksiz yasamak amansiz amansiz bir hastalik bu tedavi gereksiz....smileys/smiley2.gif

Cabri61
08.04.2006, 09:21
turuncu nerden cikti ben de anlamis degilim

çooook önceden hamsinin gözleri hafiften turuncuyayakindi sonra evrimleserek bordoya döndüsmileys/smiley36.gif

ben de anlamis degilim.

iki rengin uyumu bu kadar güzel olabilir...smileys/smiley2.gifEdited by: shogun61

Mustafa Mahmutoğlu
08.04.2006, 10:31
ben turuncu forma almistim ve hiç giymemistim çünkü her zaman

BORDO-MAVI(açik mavismileys/smiley36.gif)

Harun
08.04.2006, 11:08
Nihayet tribünlerde farkli bir tezauratimiz olacak insallah.

Açik Maviii
Koyu Bordo

tigin
08.04.2006, 11:13

Açik Maviii
Koyu Bordo

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

TSezgin61
08.04.2006, 12:14
smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Adem Erdoğan
08.04.2006, 13:22
AÇIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIK-Maviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
KAPALIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII(çekirdekçiler)-bORDOOOOOOOOO OOOOOOOOOO

Adem Erdoğan
08.04.2006, 13:25
TRabzonspor dergisindeki bi yaziya göre renklerimizi Aston Villa dan almisiz.Samil Ekinci bir ingiltere ziyareti dönüsü Aston Villa klübünden forma getirmis ve trabzonspor bikaç maç bu formalarla sahaya çikmis.O da güzel.Renklerini aldigimiz takimi elemisiz.

Nytre
08.04.2006, 15:01
bu yazi trabzonspor.org.tr'nin tarihçe bölümünden alinmistir....

Artik bütün resmi islemler tamamlandiktan sonra sira gelmisti Trabzonspor'un renklerine. Renk bulmak öyle kolay olmadi. Trabzon'da uzun yillar süren Idmanocagi-Idmangücü rekabetinde Sari-Kirmizi ve Yesil-Beyaz renkler hakimdi. Trabzonspor'un renkleri bu renklerin disinda olmaliydi. Trabzon'u ve Karadeniz'i simgeleyen renkler araniyordu. Bu konuda yarisma açilmasi da gündeme geldi ancak sonra vazgeçildi. Renk için geceli gündüzlü toplantilar düzenleniyordu. Dört toplantidan sonuç alinamamisti. Besinci toplantida her sey bitecekti. Artik taraftarin da sabri kalmamisti. Dönemin Federasyon Baskani Orhan Seref Apak sorunu çözmeye çalisirken Federasyon Genel Müdürü Ulvi Yenal'in makaminda toplanan taraflar iki kulübün renklerinden farkli bir rengin seçilmesi üzerinde yogun tartismalar gerçeklestirirler. Yasanan gelisme üzerine sabri tasan Yenal iki kulübün temsilcilerinden birer renk seçmesini talep eder. Böylelikle Idmanocagi grubu "koyu bordo", Idmangücü ise "açik mavi" üzerinde görüs bildirir. Sonuçta Trabzonspor'u kuran iki köklü kulüp renk konusunu "BORDO-MAVI" diye karara baglarlar. Böylece bir haftadir sehirde süren renk kavgasi sona erer ve Trabzonspor Bordo-Mavi renklerine kavusur.

PEKI BU YAZILANLAR YALAN MI?

The Legend
08.04.2006, 18:42
bordo

açik mavi

turuncu

açik yesil

bildigim kadariyla son ikisi1-2 sene önceeklendi.

selcuk
08.04.2006, 18:48
bordo

açik mavi

turuncu

açik yesil

bildigim kadariyla son ikisi1-2 sene önceeklendi.

eskiden beyaz vardi bunlar sadece para yapmak icin sporuda renklesdiriyor seneye söyle gümüs parlayan forma fena olmaz bence

61viya
09.04.2006, 16:40
Evet bende okudum dergide,ki röportaji...Firtina ihtilal efsane trabzonspor kitabinf,da yazilanlarla çeliskli...

Ama en güzel felsefe bordomavi :)))

Sacit
10.04.2006, 13:30

Açik Maviii
Koyu Bordo

tezahürat bulmak da zorlasti sanki smileys/smiley5.gif

makusla
10.04.2006, 18:44
bence özümüz neyse o olalim açik mavi ve bordo bu takima yaksan renk

Selman
10.04.2006, 23:33
Evet gerçek renklerimiz açik mavi ve koyu bordo.Ama Aston Villa'ninki gibi olmasinda.Barcelona'ninkiler daha güzel gibi geliyor bana.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
11.04.2006, 00:57
Bu sezon sonuna kadar
kapkara forma giysin takim sadece amblem kalsin bordo-mavi
tonu mühim degil altinda çarpan yürek mühim
eger gerçekten TS ruhunu her maçta her oyuncu sadece 10 dakika hissederse,
yeter bize de avrupaya da...

gerisiyalan
11.04.2006, 15:50
Barcelona maçinda beyaz giymistik Trabzondaki maçta, yanlis hatirlamiyorsam, hatam varsa düzeltin.

Turuncu forma gibi, bordo mavi seritli beyaz forma da yakisir takima. Kulüp çikarsin, almazsam fenerli olayim.

Adem Erdoğan
11.04.2006, 23:13
Abicim 95-96 sezonundaki formanin hastasiydim hala hastasiyim.

eys_61
12.04.2006, 00:07
gerçek renklerimiz:

en güzel bordo-en güzel mavi

ötesi yok

kaanarda
13.04.2006, 14:51
arkadaslar renk konusunda sizinle ayni fikirdeyim ama forma desenleri çok klasik ve banal hele tek renk giyindigimizde çok basit oluyo bence daha modern ve degisik formalar hazirlanabilir...birde alakasiz bi formamiz var giyilen turuncu ya kardesim biz adana spormuyuz o nasil renk öyle vay beyaz vay turuncu federasyonun bu renk olayina da bi sinirlama getirilmesi gerekir...saygilarim ve sevgilerimle...

TrabZonSpor_.61
13.04.2006, 14:53
herzman heryerde BORDO-MAVI OLUMUNE SEVDIK BIZ BU RENKleri

Murat Acar
28.04.2006, 11:46
gerçek renklerimiz:

en güzel bordo-en güzel mavi

ötesi yok

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Açiigida koyusuda en güzeli Üzerinde TS amlemi olan renkler.

Sönmez Özlü
28.04.2006, 13:11
Renk konusuna cidden önem vermek gerekiyor.

Sanirim bir dönem Barcelona formalarindan etkilenen kulübümüz daha sonra aliskanlik haline gelen koyu mavi yahut lacivert renk kullanma huyundan Atay Aktug'un ikinci senesinde yeni yeni vazgeçmeye basladi. Artik bu hususun üzerinde durmak gerekiyor.

Vaktiyle Wisla Krakow ile karsilasmistik. Teknik direktörleri "Ben Türkiye'deyken Trabzonspor'un renkleri bordo-mavi idi. Kirmizi-lacivert olmus." demisti ve pek de haksiz sayilmazdi.

Renklerimiz bordo-mavidir. Ve söz konusu olan renk bordodur diyorsak, bordodur, kirmizi degil. Mavi diyorsak, gökmavidir, lacivert degil.

Saygilar.