PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sakat Futbolcularımız ve Son Durumları...

must61
19.05.2009, 16:43
Trabzonspor'da İbrahima Yattara, Gustavo Colman, Isaac Promise ve Ceyhun Gülselam'ın MR'ı çekildi. Yattara'nın, Eskişehirspor maçına yetişmesi için tıbbi seferberlik ilan edildi.

Kulüp futbol şube sorumlusu ve sağlık kurulu başkanı İhsan Alioğlu, Trabzon Fatih Devlet Hastanesi'nde MR'ları çekilen futbolculardan İbrahima Yattara'nın durumunun hafta sonuna kadar netleşeceğini, diğer oyuncuların ise forma giymesine engel bir durumun olmadığını söyledi.
Yattara'nın Bursaspor maçından önce sağ arka adalesinde gerilme meydana geldiğini belirten Alioğlu, ''Yattara'ya yoğun tedavi yaptık. Durumu Bursaspor maçında oynamasına engel değildi. Ancak 20 dakika sonra ağrıları arttığı için maça devam edemedi'' dedi.

Pazar günü Eskişehirspor maçında Yattara'yı kullanabilmek için tıbbi seferberlik yapacaklarını ifade eden Ailoğlu, ''MR sonucunda adalesinde gerilme tespit ettik, tedavisi sürecek. Şimdiden bir şey demek zor. Çünkü durumunda günden güne değişkenlik olabilir. Oyuncunun kendine güveni de önemli. Hafta sonu için bir şey söylemenin doğru olmadığını düşünüyorum'' diye konuştu.

Arjantinli oyuncu Colman'ın arka adalesinde hafif gerilme olduğunu ve durumunun önemli olmadığını belirten Alioğlu, Isaac Promise'nin dizinde kıkırdak yumuşaması probleminin bulunduğunu ve bunun da maçta oynamasına engel bir durum oluşturmayacağını kaydetti.

Alioğlu, Ceyhun Gülselam'ın ise burnundan nefes alma sorununun bulunduğu, bu futbolcunun sezon sonunda ameliyat olacağını sözlerine ekledi.

/LigTv

Ersun yanal gitti nedendir sakatlıklar bi hayli arttı tesadüftür belki ama 4 oyuncununda birden sakatlanması antreman programıyla ilgili heralde 2 hafta kala bu sakatlıklardan bir şekilde korunmalı oyuncular. serkan balcı,yattara,colman,gökhan unal ın sakatlıkları ciddi sorunlara yol açabilir son haftalarda bunun sıkıntısını yaşamayız inşallah

Muhammet
19.05.2009, 16:44
Futbolcu başlıkları var ya..

KERİM
19.05.2009, 16:47
konunun futbolcular>yattara bölümüne yazılması daha iyi olur

must61
19.05.2009, 16:48
Futbolcu başlıkları var ya..
hocam sakatlıkları genel olarak tartışma adına açmıştım konuyu sadece yattaranın haberi ile ilgili olarak değil

Ahmet Başkaya
19.05.2009, 17:08
hocam sakatlıkları genel olarak tartışma adına açmıştım konuyu sadece yattaranın haberi ile ilgili olarak değil
2 hafta kala mı aklınıza geldi:):) ..Futbolcu başlığı olursa daha ii olur...

must61
19.05.2009, 17:08
:pkilit nerde
niye bu kadar dert oldu anlamadım ya oyuncu sakatlıkları üzerinde tartışalım diye açtım konuyu :confused:
benim silme gibi bir ihtimalim varmı ben sileyim bari:)

Ahmet Başkaya
19.05.2009, 17:10
niye bu kadar dert oldu anlamadım ya oyuncu sakatlıkları üzerinde tartışalım diye açtım konuyu :confused:
benim silme gibi bir ihtimalim varmı ben sileyim bari:)
Sende haklısın adam akıllı bi konu açılsa kimse yorm yapmaz böyle olunca yyazıyo herkes kiliti ..:)::D:D

Ertan 51
19.05.2009, 17:11
sanki Kurtuluş harbindeyiz
SEFERBERLİK !

kendisine daha çok baksın
meşhur bir bal var Karadenizde adını unuttum ondan yiyecek
falan filan:)

Metin Ural
19.05.2009, 17:13
oyuncu sakatliklarinin bu bolumde tartisilmasi daha dogru olur sanki. 2 hafta kala ilk kez bu kadar fazla ve ciddi sakatliklarla karsilasiyoruz.

bugun colman, yattara, selcuk ve isaac antremana katilmamis. serkan zaten sezonu kapadi. cok ciddi sakatliklar degildir umarim. yattara'nin oynamama olasiligindan bahsediliyor. en azindan diger 3 futbolcumuzun oynamasi cok onemli.

Metin Ural
19.05.2009, 17:14
belki basligin adi "sakatlarimizda son durum" seklinde degistirilirse daha dogru olur.

Metin Ural
19.05.2009, 17:17
Son günlerde bazı oyuncularımızla ilgili olarak kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan gündemler hakkında kulübümüzden bir açıklama yapıldı.

Açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Son dönemde medyada Colman, Serkan, Yattara ve Selçuk gibi oyuncularımız hakkında ‘bileti kesildi’, ‘ödemeleri aksadığından oynamıyor’, ‘Ersun Yanal’ın gidişine tepki gösteriyor’ gibi hayal ürünü haberlerin yoğunlaştığı görülmektedir. Söz konusu haber, yorum ve değerlendirin tamamı gerçeği yansıtmamaktadır. Bahsedilen oyuncularımızın bir süredir çeşitli sakatlıklarının bulunmasına rağmen büyük bir özveriyle takımlarının başarısı için forma giydikleri, ellerinden gelen tüm gayretleri gösterdikleri gerçeği ortadayken yapılan değerlendirmelerin kabul edilebilir hiçbir yanı bulunmamaktadır. Söz konusu oyuncularımızdan sadece Serkan Balcı’nın sakatlığının iyileşmesinin mümkün olmadığı sağlık kurulumuz tarafından tespit edilmiş ve bu oyuncumuza sezon sonuna kadar izin verilmiştir. Gerçekler bu yöndeyken; takımımız sezon başından beri zaman zaman istenmeyen sonuçlar alınsa da büyük bir iyi niyet, sorumluluk ve fedakarlık sergileyerek Trabzonspor adının sürekli zirvede yer almasını sağlamıştır. Elbette bu mücadelenin ve başarının sergilemesinde Teknik Direktörlerimiz Ersun Yanal ve Ahmet Özen’in katkılarının da inkar edilmesi mümkün değildir. Bu vesileyle ekibimizin kalan haftalarda da aynı azim ve inançla mücadele ederek ligi en iyi yerde tamamlayacağına inanıyor, tüm oyuncularımıza ve teknik heyetimize güveniyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=1823

Metin Ural
19.05.2009, 17:22
Bugunku antrenmanmana sakatlıkları nedeniyle salonda çalışan Yattara, Selçuk, Colman, Isaac, izinli olan Gökhan ve Serkan ile birlikte milli takım kampında bulunan Barış katılmadı.

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=1820

mashal61
19.05.2009, 18:24
Sanırım Ersun hocayı bu konuda takdir etmek düşer bana da. Ne kadar eleştirsem de Ersun hoca döneminde sakatlıklarla pek uğraşmadık. Bu da antrenörün başarısıdır aslında.

Keleşoğlu
19.05.2009, 20:45
ersun hocanın düzgün yaptığı bir işi daha görebiliyoruz şimdi.. sezon basından beri sakatlık yasamayan takım 3 haftadır sakat

Mert Pasa
20.05.2009, 07:32
Gercekten buyuk tesaduf degilse sinirli sayida oyuncuyu hep hazir tutmus olmasi Ersun Yanalin basarisi olmali

reisoğlu61
20.05.2009, 09:55
ersun yanal zamaninda hic sakat vermememiz sorgulanacak bir durumdu aslinda. futbolcu sakatlanir normaldir, ama sakatlanmamasi normal degildir.
demekki ersun hocanin antremanlari rahat geciyordu.
ayrica bir defans oyuncusu (song) nasil oluyorda sari karti hic bulunmuyor, bunlar sorulmasi lazim.

İslam Sezer
20.05.2009, 10:24
bence sakat futbolcu sonuç ne olursa olsun oynatılmamalıdır.
yedek oyuncu bunun için var,sen yedeğine mevcut oyuncular sakat iken bile güvenmezsen iyi bir takım asla olamassın.
selçuk sakatsa ceyhun o sakatsa faty papy göksu barış,birisi oynayacak sonuçta.
sakat adama hadi koçum dayan oyna demek iyi bir sonuç getirmez.heleki bu sakat oyuncu yabancıysa mesela colma yattara asla iyi bir sonuç vermez.

Oktay AKKUŞ
20.05.2009, 10:29
sanki Kurtuluş harbindeyiz
SEFERBERLİK !

kendisine daha çok baksın
meşhur bir bal var Karadenizde adını unuttum ondan yiyecek
falan filan:)

anzer:D ... ( İNŞALLAH Yanlış Yazmadım :) 9 Senedir İstanbul Dışına Çıktığım Yok :)

saykodelikzade
20.05.2009, 12:24
Ersun Yanal varken bir kez sakatlık nedeniyle oynayamayan oyuncu vardı yanlış hatırlamıyorsam, Yanal gitti takımın en önemli oyuncuları sakat şimdi bu oyuncular Eskişehir, Fenerbahçe maçında oynayamayıp biz bu maçları kaybedersek Yanal'ı başarısız bulan insanlar mumla ararlar heralde.

Yunus Emre SEYHAN
20.05.2009, 12:37
Selçuk
Colman
Isaac
Yattara
Serkan
Gökhan(cezalı)

Geriye nasıl bir 11 çıkacak.. ?
3-4 oyuncumuzda kart sınırında. Her yönüyle kötü bir durum. Cezalı duruma düşmemek için yumuşak oynamakta kötü.

Sakat oyuncularda ısrar edilmesinin bir anlamı yok. Hem iyi bir perfonmans sergileyemiyorlar,hemde oyundan cıkmak durumunda kalabiliyorlar..

Hucum hattımız Alanzinho,Umut ve Barış. Malesef geriye bir isim kalmıyor (Yattara,Isaac sakat Gökhan cezalı)

Colman,Selcuk,Isaac 'ın durumu önemli olmadığı söyleniyor ama salonda calısıyorlar.

Bu kadar sakatlığın bir anda olması tesadüf değil. Ersun hocadan biraz bişeyler kapamamışmılar bu işin sırrı nedir?

Gs,Fb ve Bjk gibi 6-7 sakat ile idare edecek kadro derinliğimiz yok.

NeoTs
20.05.2009, 12:55
Eğer Colman, Selcuk, Isaac ve Yattara oynamazsa tek çaremiz;

----------------Slyva-----------
Ferhat----Tayfun----Egemen----Cale
---------------Hüseyin---------------
Barış-----Faty-------Göksu------Alanzinho
---------------Umut---------------

Faty yada Göksunun yerine Ceyhun gelebilir.

Metin Ural
20.05.2009, 15:29
baris milli takim kampinda. bu durumda giray'i oynatip, tayfun'u sag beke cekip, ceyhun'u huseyin'in yanina koyup, goksuyu sag kanatta oynatmak daha dogru olabilir. faty papy ileri donuk oynar bu durumda.

Metin Ural
20.05.2009, 15:31
yedeklerede bmn'den 3-4 adam koyariz artik :)

Ali İhsan
20.05.2009, 16:04
Ersun hoca gitti takım revire döndü. Tesadüf değildir herhalde...

cem arin
20.05.2009, 17:23
begenseler de begenmeseler de Ersun yanal takima yükleme yaparken mükemmele yakin bir program uyguluyordu! iste iki mac oynadik dört sakat verdik!
kendimizi kandirmayalim! simdiki hocamizin daha birinci lig maclarina cikmak icin lisansi yok! bu demektir ki bu arkadasin bilgi dagarcigini mesleki bilgi birikimine ihtiyaci var! iki haftada dört sakat verdik ancak ersun yanal döneminde 30 macta bir sakatlik vermemistik!
kimileri yerlinin yerlisi siariyla kimileri ersun yanala olan bakis acisiyla bu gercegi örtmeye calissa da bu durum gözümüzün önünde gelisen bir sey.
b

Muhammet*
20.05.2009, 18:24
Yattara için tıbbi seferberlik !..

Trabzonspor'da İbrahima Yattara, Gustavo Colman, Isaac Promise ve Ceyhun Gülselam'ın MR'ı çekildi. Yattara'nın, Eskişehirspor maçına yetişmesi için tıbbi seferberlik ilan edildi.

Kulüp futbol şube sorumlusu ve sağlık kurulu başkanı İhsan Alioğlu, Trabzon Fatih Devlet Hastanesi'nde MR'ları çekilen futbolculardan İbrahima Yattara'nın durumunun hafta sonuna kadar netleşeceğini, diğer oyuncuların ise forma giymesine engel bir durumun olmadığını söyledi.
Yattara'nın Bursaspor maçından önce sağ arka adalesinde gerilme meydana geldiğini belirten Alioğlu, ''Yattara'ya yoğun tedavi yaptık. Durumu Bursaspor maçında oynamasına engel değildi. Ancak 20 dakika sonra ağrıları arttığı için maça devam edemedi'' dedi.

Pazar günü Eskişehirspor maçında Yattara'yı kullanabilmek için tıbbi seferberlik yapacaklarını ifade eden Ailoğlu, ''MR sonucunda adalesinde gerilme tespit ettik, tedavisi sürecek. Şimdiden bir şey demek zor. Çünkü durumunda günden güne değişkenlik olabilir. Oyuncunun kendine güveni de önemli. Hafta sonu için bir şey söylemenin doğru olmadığını düşünüyorum'' diye konuştu.

Arjantinli oyuncu Colman'ın arka adalesinde hafif gerilme olduğunu ve durumunun önemli olmadığını belirten Alioğlu, Isaac Promise'nin dizinde kıkırdak yumuşaması probleminin bulunduğunu ve bunun da maçta oynamasına engel bir durum oluşturmayacağını kaydetti.

Alioğlu, Ceyhun Gülselam'ın ise burnundan nefes alma sorununun bulunduğu, bu futbolcunun sezon sonunda ameliyat olacağını sözlerine ekledi.

Metin Ural
20.05.2009, 22:04
Takımımız, hafta sonu oynayacağı Eskişehirspor maçı hazırlıklarını bugün 19.00'da yaptığı antrenmanla sürdürdü

Teknik Direktörümüz Ahmet Özen yönetiminde Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde yapılan antrenmana izinli olan Gökhan Ünal, Serkan Balcı, sakatlığı nedeniyle salonda çalışan Yattara ve Milli Takım kampında bulunan Barış Memiş katılmazken, Colman doktor kontrolünde düz koşu yaptı.
Takımımız, idmanda düz koşunun ardından beşe iki top ve yarı sahada koordinasyon çalışması gerçekleştirdi.
Ekibimiz hazırlıklarını yarın 19.00'da yapacağı çalışmayla sürdürecek.

gorunuse gore selcuk ve isaac takimla antremanlara baslamis. colman'inda maca hazir olacagini dusunuyorum. ama yattara konusu beni dusunduruyor.

eskisehir macinda kesinlesen 3 eksigimiz:

serkan balci
gokhan unal
baris memis

must61
28.05.2009, 18:37
Trabzonspor'un dünkü antrenmanda sakatlanan Gineli futbolcusu İbrahima Yattara'nın, Fenerbahçe maçında büyük olasılıkla forma giyemeyeceği bildirildi.

http://adserver.haber61.net/www/delivery/lg.php?bannerid=46&campaignid=17&zoneid=0&channel_ids=,&loc=http%3A%2F%2Fwww.haber61.net%2Fnews_detail.php %3Fid%3D37510&referer=http%3A%2F%2Fwww.haber61.net%2Fnews_detail .php%3Fid%3D37458&cb=ab4841d90b
http://adserver.haber61.net/www/delivery/avw.php?campaignid=17&n=a816e2e9 (http://adserver.haber61.net/www/delivery/ck.php?n=a816e2e9&cb=INSERT_RANDOM_NUMBER_HERE)

Trabzonspor'un dünkü antrenmanda sakatlanan Gineli futbolcusu İbrahima Yattara'nın, Fenerbahçe maçında büyük olasılıkla forma giyemeyeceği bildirildi.

Bursaspor maçının ilk yarısında sağ uyluk arka adalesinde gerilme meydana gelen ve geçen haftaki Eskişehirspor maçında forma giyemeyen Yattara'nın, dün akşamki antrenmanda zorlanmaya bağlı olarak aynı sakatlığının meydana geldiği bildirildi.

Kulüp futbol şube sorumlusu ve sağlık kurulu başkanı İhsan Alioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yattara'nın dünkü antrenmanı yarıda bırakmak zorunda kaldığını belirterek, ''Fenerbahçe maçında bu futbolcunun forma giyme şansı zor gözüküyor. MR'ı çekilecek ama büyük ihtimalle oynayamayacağını düşünüyoruz. 'Sezonu kapadı' diyebiliriz'' diye konuştu.

MuratJ
28.05.2009, 19:11

nasıl ya :confused::confused::confused:

Yattara o maçta olmalı inşallah düzelir maça kadar!

kalavara
28.05.2009, 23:34
ya bu barış yurduseven ile ersun yanal'ın ne gibi bir alıp veremediği var...ersun hocaya demediğini bırakmadı, şöyle yap böyle yap diye...fb maçı için ise hocadan çok bilemem, terbiyem müsade etmez falan...ersun hoca gitti şimdi de selçuk'a kancayı takmış. ne zırt bir herif bu yaa...yok son maçta selçuğu kes, ceyhun oynasın falan...ne kadar sinir bozucu bir adam!!!

Halit Aydın
29.05.2009, 00:16
Ersun Yanal gittikten sonra takımda sakat oyuncular arttı. Ersun hocanın sakatlar konusundaki başarısını seviyordum.

demir
29.05.2009, 00:18
Ersun Yanal gittikten sonra takımda sakat oyuncular arttı. Ersun hocanın sakatlar konusundaki başarısını seviyordum.

acaba onun bu basarısı kupada ve lıgde aynı anda gıdememıze sebep olmus olabılırmi ??

Yunus Emre SEYHAN
30.06.2009, 19:43
2009-2010 sezonu yaşanan sakatlıklar ve sakatlıkların takıma olan etkisi bu başlık altında konuşulunabilir
Mesela Galatasaray geçen sene yedeğin yedeği ile cıkıyordu bazı maclarına.

Bugun Selcuk Mr çekildi.
Yarın Cale Mr çekilecek.
İnşallah ciddi birşeyleri yoktur.

Hele sezon öncesi ciddi bir sakatlık tüm sezona yansıyabilir.

http://www.haber61.net/images/news/cale.20090630193110..jpg

Emirhan Ömeroğlu
30.06.2009, 19:47
Bismillah.

sessizkral_1
30.06.2009, 19:48
Trabzonspor'un Isparta Davraz kampında akşam idmanında Cale çift kale maçta sakatlandı.

Trabzonspor'un Isparta Davraz kampında akşam idmanında Cale çift kale maçta sakatlandı.

Cale, çift kale maçta Giray ile girdiği ikili mücadelede sağ ayağına darbe alarak idmanı tamamlayamadı.

Cale'nin yarın MR'ı çekilecek.

Ayağı burkulmuş gibi duruyor.Umarım ciddi birşeyi yoktur

Hasan61
30.06.2009, 19:49
darbeye bağlı sakatlık
yapacak birşey yok
dikkatli olmaktan başka

Yavuz Hasan
30.06.2009, 20:56
ersun yanal iyi bir kondisyonerdi

Samet Yildirim
30.06.2009, 21:18
Karyagdi demesine göre hafif sakatlik cale icin...

Bera B.
30.06.2009, 21:26
Sezon öncesi çok garip değil.

Biraz alakasız olacak ama bu konu bence sabitlenmeli. Oyuncu sakatlıklarıyla ilgiili bilgileri istediğimiz anda hemen alabilmeliyiz.

edit: calenin resim kötüymüş be.

Kadir
30.06.2009, 21:28
Cale'nin fotograf ben ibir garip etti . İnşallah çok kötü değildir ?

Yasin T.
30.06.2009, 21:54
valla içim cız etti.çok kötü görünüyor cale.inşallah sakatlanmamıştır

.....
30.06.2009, 21:55
Uff O fotoğraftaki ayak nasıl dönmüş öyle. inşallah önemli bir şey yoktur...

İbrahim Keleşoğlu
30.06.2009, 22:19
çok kötü görünüyor resimde inş önemli bişe yoktur

Mehmet SELEN
30.06.2009, 22:29
Bu sakatlık darbeye bağlı gibi gözükmüyor.Ayak dönmemiştir umarım.

Metin Ural
18.02.2010, 18:48
nedir sakatlardaki son durum?

omer aysan ve teofilo hazirlar sanirsam.

murat tosun'un hafif sakatligi hala devam mi ediyor?

Murat Erdem
18.02.2010, 18:53
Biz de sakatlanan oyuncu, o sezon ıskartaya çıkıyor. Hikmetinden sual olunmaz sağlık ekibimizi saygıyla anıyorum.

Çağatay_
18.02.2010, 18:53
Cale'nin ayağı burkulmuş kırık yok sanırm.. Döner bence hemen tabi MR sonucu önemli.

-- Haberi yeni sandım eskiymiş OHH çektim :D

Gökhan Döner
20.02.2010, 01:53
İbrahim Yattara ve Zafer Yelenin durumları ne aşamada acaba
haberi olan veya duyan duymayan birbirine haber versin?

Mustafa Calik
20.02.2010, 13:53
Tayfun Cora'nin son durumu: http://www.haber61.net/news_detail.php?id=52993

Yattara'nin son durumu: http://www.haber61.net/news_detail.php?id=53013

Keramettin
20.02.2010, 14:53
Zafer'i sakat aldık galiba adam hiç maça çıkmadı.Aslında iyi futbolcu Zafer Yelen

SDanışmaz
20.02.2010, 15:17
Yattara'nın durumunu çok merak ediyorum. Bilgisi olan var mı?

Zafer'i sormaya gerek yok. Düz koşulara devam ediyordur :D

Mustafa Calik
20.02.2010, 15:22
Yattara'nın durumunu çok merak ediyorum. Bilgisi olan var mı?

Zafer'i sormaya gerek yok. Düz koşulara devam ediyordur :D

2 mesaj yukari bakarsan göreceksin Yattara'nin son durumunu :)

oflubektas
20.02.2010, 15:35
"Bişe yok bişe yok, hepsi iyidu tomuz duruyle"

İhsan Alioğlu :)