PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ahmet Hoca'nın Gömleği, BMN'nin Kravatı

Özkan
18.05.2009, 00:03
Cipler, ‘milli dava’ için bile bol sıfırlı çekler... Ama eminim ki, hepsi bayrağı, vatanı çok sever. Haklısınız, asıl ‘neden verdin?’ diye sorulması gereken ‘o eller’, şimdilik bunları geçelim beyler.
Sevdiği renkler ya da popüler olduğunda bir anda ‘memleketinin takımı’ olduğu hatırlanınca açılan keseler... Yöneticiler, bir gün ‘yönetme’ özlemiyle tutuşup çok veren maldan diyenler...
Verenler, verenler, verenler. O verenler bilirler; bir gün bana da isteme sırası, gazetede yer bulma, tv de konuşma sırası gelir... Ve gelir de.
Ve hepsine karşı bir gömlek...
Sembol olacak bir gömlek.
‘Deli’ değil, ‘akıllı’ gömleği!
Ahmet Özen’in gömleği. Ama giydiği değil, söz verdiği. İdmanda demiş; Bursa’yı yenelim hepinize benden birer gömlek hediye...
Anlayana, adam olana primin kralı.
Cip veremez parası yok, vaat edemez geleceği yok!
Ama sözü var; tutabileceği kadar.
Belki ‘es’ geçileceğini de bilerek, belki de şaka yaparak söyledi ama söyledi...
Belki 25 sene sonra Trabzonspor’u şampiyon yapacak ama en az o kazanacak, yine de söyledi...
Belki iki röportajda adı geçecek, ‘bizim çocuk’ denilecek. Artık ne denirse boş bence; söz bitti, racon kesildi; gömlek!
Bir de temenni... Trabzonsporlular en çok ‘gömlek’ tüketilmeli! Kulüp yaptırmalı, taraftar almalı. Düşünsenize... Bir Şampiyonlar Ligi akşamı; gömlekler mavi, balonlar bordo bağırıyor... Sormaz mı yabancı basın sanki; hayırdır ne oluyor! Ne oluyor; tanıtım konusu çıkıyor.
Pardon... Konuyu değiştirdim, çok ‘ileri’ gittim.
Beyler...
Kazanırsanız ‘gömlek’. İsteyen giyer, isteyen ‘çıplak’ gezer.

Serhat DEMİRTAŞ
Teknik direktörümüz Bursaspor maçı primi olarak tüm futbolcularımıza gömlek sözü vermiş, biz de Eskişehirspor maçı için o gömleklerin üstüne bir kravat sözü versek nasıl olur?

U.Sadıkoğlu
18.05.2009, 00:05
Çok anlamlı bir yazı olmuş ..

Öztürk Adem
18.05.2009, 00:11
Iyı olur ama :( bence o anda soylemıs olduklarıyla ortusen bır durum bu .

Pesınden bole bır gravat :D onlar nasıl karsılar :Dkı >?

Recep Alkan
18.05.2009, 00:12
Onlar futbolcu olarak verdikleri sözleri tutsunlar, biz taraftar olarak her zaman yeni sözlere varız.