PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eskişehirspor 2 - 5 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16]

Burak_52
25.05.2009, 08:07
es ese evinde 5 gol atmak her babayidin harcı değil helal futbolcularımıza

Mert Pasa
25.05.2009, 08:17
O sikas varya o sikas!
Bu sene biri desin bana ki adamlar hakem hatası ile puan kaybetti.
Avni Aker'deki maçta Umut'u ceza sahasında biçtiler de yine penaltı olmadı!

Ben Tsl'DE ÇİRKEFLİĞİNİ BÖYLE GİZLİDEN YAPABİLEN başka bir takım daha görmedim.
Yahu bunlar Febeşbahçeden bile şirret çıktılar.
Bir de o çakma Alex Ferguson olan Bülent Uygun ''Anadolu'dan şampiyon çıkabileceğini gösterdik'' demesi yok mu?

AĞLAR MISIN SÖVER MİSİN? kardeşim!

Ya biz Anadolu'da değiliz! Ya Bülent Uygun coğrafya bilmiyor!!!

YA DA EN ÖNEMLİSİ ANADOLULUK KAVRAMI DEĞİŞTİ!
Kiiiiiiiiiii......
Bence bu en son dediğim geçerli.
Dikkat edin bakın!
Anadolu takımları bize karşı daha farklı motive olarak oynadılar!
İBB,Denizli,Konya,Topsa(pardon Bursa) neden hep ''Çanakkale geçilmezi'' oynadılar bize karşı???

Valla bence artık Trabzonspor Anadolu takımı değil,KARADENİZİN takımıdır!
Zaten bir gurbetçi olarak tecrübem de aynı şeyi söylüyor.
Karadeniz insanın zekasını ve başarını hiçbir insan ve yöre,hiçbir bölge çekemiyor!
Hatta sözde alay ediyorlar.
Dikkat edin bakın,Trabzon'dan tek hain çıkar mı acaba bu ülkeye?

70 nesildir Yozgatliyim aklim yettigimden beri (30 seneden fazla)Trabzonsporluyum,o dedigin gurbetci tecrubesi icn de 8 yildir Azerbaycanda yasiyorum,gencligim simdi nostaljide okudugunuz 1985 sonrasi maclarin tribununde gecti,universiteyi okudugum Istanbulda 3kizkardesle yapilan sayisiz deplasmanda Lyon maci icin Trabzonda cezali BJK kupa maci icin Samsundaydim.
Sen benim yerinde olsan bu yazinla ilgili ne dusunurdun

Cengiz Çubukcu
25.05.2009, 08:29
70 nesildir Yozgatliyim aklim yettigimden beri (30 seneden fazla)Trabzonsporluyum,o dedigin gurbetci tecrubesi icn de 8 yildir Azerbaycanda yasiyorum,gencligim simdi nostaljide okudugunuz 1985 sonrasi maclarin tribununde gecti,universiteyi okudugum Istanbulda 3kizkardesle yapilan sayisiz deplasmanda Lyon maci icin Trabzonda cezali BJK kupa maci icin Samsundaydim.

bence hiç okuma , ne sen üzül ne biz üzülelim derim...

Süleyman50
25.05.2009, 08:31
maçı seyredemedim ama güzel bir galibiyet olmuş........

Napoleon61
25.05.2009, 08:48
o sikas varya o sikas!
Avni aker'deki maçta umut'u ceza sahasında biçtiler de yine penaltı olmadı!

Ben tsl'de ÇİrkeflİĞİnİ bÖyle gİzlİden yapabİlen başka bir takım daha görmedim.
Yahu bunlar febeşbahçeden bile şirret çıktılar.
Bir de o çakma alex ferguson olan bülent uygun ''anadolu'dan şampiyon çıkabileceğini gösterdik'' demesi yok mu?

AĞlar misin sÖver mİsİn? Kardeşim!

Ya biz anadolu'da değiliz! Ya bülent uygun coğrafya bilmiyor!!!

Ya da en Önemlİsİ anadoluluk kavrami deĞİŞtİ!
Kiiiiiiiiiii......
Dikkat edin bakın!
İbb,denizli,konya,topsa(pardon bursa) neden hep ''Çanakkale geçilmezi'' oynadılar bize karşı???

Valla bence artık trabzonspor anadolu takımı değil,karadenİzİn takımıdır!
Karadeniz insanın zekasını ve başarını hiçbir insan ve yöre,hiçbir bölge çekemiyor!
Dikkat edin bakın,trabzon'dan tek hain çıkar mı acaba bu ülkeye?

sen ve senin gibilerin trabzonspor u trabzon a , karadenİz e hapsetmek , yalniz trabzonlunun , karadenizlinin takimidir dusuncesi trabzonspor a en buyuk ihanettir.

Sen ve senin gibi sIĞ dusunenler sayesinde bir arpa boyu yol alAmamış rakipleriyle yeteri olcude rekabet edememiştir.sevgili hemsehrim!

Külünkoğlu

Maçla ilgili yorum yapmak için girdim ama şu mesajı görünce dayanamadım.
Saçmalamanın alemi yok. Baştan söyleyeyim bende Karadenizliyim.

Şu sözlerin sahibi olarak sen Trabzonspor'un büyüklüğünü kavrayamamışsın. Trabzonspor hiç şüphesiz bütün Türkiye'nin hatta dünyanın herhangi bir yerinde nerede olursa olsun, nerde bir Trabzonsporlu varsa oranın takımıdır. Aksi düşünülemez.

Aksini düşünmek çapsızlıktır. Tarihimizi camiamızı küçük görmek, küçük düşürmeye çalışmaktır.

Yorum yazarken iki düşünün bir yazın. Bu takım TRABZONSPOR !

Ayşe Aygün
Sadece kendi adıma bu maçın sonucunu az da olsa tahmin ettiğime.Mçtan önce verilen Tarih bilgilerinde eskişehiri 7 -1 yendiğimizi söyedi sipikler yıllar önce.Bende benle maç izleyenlere ESESE fark atacağız 7 olsun ama en az 5 dediğimde beni güldüler 1 oslun bizim olsun diye.Sonuç ve maçtan sonraki yorum.Ayşe ben bir sen ESESİ takım yerine koymadın. :)Dedim ben TRABZONSPORUMA her zaman güvenirim o an içimden öle geçti ve tahminim çıktı.

TheCrow
25.05.2009, 08:50
Maçtan önce bütün yazılı ve görsel basındaki maç tahmini yapan yorumcular hep beraberlik veya eskişehir kazanır diyorlardı.5 gole bir kapak verdik onlara da...

temel_yilmaz
25.05.2009, 08:52
maç çok güzeldi karşılıklı tribün atışmaları falan pek hoş olmadı ama maçtan sonra tribünmüdür ne olduğu belli olmayan yerin altında kemençe ve horon vardı ayrı bir güzellik oldu oda.
eskişehr bence kesnilikle bu ligde uzun yıllar kalmalı şehirdeki herkes benimsemiş eskişehirsporu taraftarıda çok iyi maça gelince benim gördüğüm en iyi colman oynadı hüseyinde iyiydi ama egemen resmen güreşti iki santraforu ile eskişehirin.heyecan fırtınası gibiydi sivas yenik bjk berabere ama f.b kanımca bütün maçları daha ilk yarılarında bitirdi heyecan kalmadı .

Burçak
25.05.2009, 08:54
Hocam boşver. ciddiye alma ;)

Mert Pasa
25.05.2009, 08:57
Hocam boşver. ciddiye alma ;)

Trabzonsporu nelere ragmen sevmisiz mumkun degil bunun degismesi,yine de duyarliliginiz icin tesekkurler

magicyattara
25.05.2009, 09:09
Sürpriz falan beklemiyorum.

Son hafta en zor maçı biz oynayacağız.

Bjk ve sivas galip gelip ilk 2'yi alacaklardır.

Bir sürpriz olsa bu hafta olurdu.Gs,bjk'den kat kat iyi oynadı,adeta topu kaleye sokmak istemediler.
Maçı hediye ettiler.
G.Birliği ilk yarıda 1 pozisyon verdiği sivastan ikinci yarı 15 dakikada 3 gol yedi.
Yediği 1. golde kamanan ve tum ceza alanı önünde 2'ye 1 kalmışlar.İnanılır gibi değil.Alacağın 1 puanla ligde kalmayı matematiksel olarak garantiliyorsun ama rakibin 2 forvetini kalenin önünde bomboş bırakıyorsun.
Samet Aybaba'nın maç satacağı hiç aklıma gelmezdi.
Ama o da ne yapsın.
Düzen böyle kurulmuş.

Maçlar öncesi arkadaşlarla konuşurken;en zor maçın bizim maç olduğunu,diğer maçların sonucunun belli olduğunu söylemiştim.
Yanılmadım.

MehmetGÜRSOY61
25.05.2009, 09:16
yakışan bir skor TRABZONSPORUMUZA tam gaz devam

Muhammet
25.05.2009, 09:20
Trabzonspor, onu seven herkesindir. O kadar.. Karadenizdi Trabzondu diye kısıtlamak küçüklük olur.

Mehmet Fatih Yavuz
25.05.2009, 09:26
Bu maç Ersun Hocaya olan bazı kızgınlıklarımın doruk yaptığı maç oldu. Özellikle ceyhun konusunda....

Bazı mevzular açılmış "ersun hocayı savunanlar nerde vs.vs." ...

Hala meseleyi ersun yanal meselesi olarak görmekte ısrar edenler var ona üzülüyorum...

Şurası gerçek olabilir, 3-5 ma önce kovsaydık, belki bu sene şampiyon olurduk.

Da sadece bunu isteyenler için çözüm bu.

Bu sene şampiyon olursun, sonra bi 25 sene daha yatarsın.

"Dünya gözü ile şampiyonluk göreyim de, gerisi mühim değil" anlyışının sonu bu.

3 sene 5 sene sonrası için hesap yaptığınız zaman kaybedilen bir şampiyonluğun çok fazla önemi yok. Ama şu söylenebilir.

Madem kovacaktın, erken kovsaydın madem.

Maça gelince, ceyhun ve benim için aslın önemli olan colmanı maçıydı.

Her zaman güvendiğim bir adamdı...

Önümüzdeki sene kafamda kurduğum kadroda da her zaman olacak bir adam.

Direk defterden silenler var..

Cidden hastayım şu sabırsızlıklara...

Halil Atalay
25.05.2009, 09:27
ne demek gerekiyor bilmiyorum demek ki takım istediğimde veya iyi oynatıldığında 4 veya 5 atabiliyormuş duyrulurrrrrrrrrr

Cengiz Çubukcu
25.05.2009, 09:42
ben de bu maçtan sonra karşı olmama rağmen Ersun Hocanın geç bile gönderildiğini düşündüm...takımda rekabet ortamını oluşturmayıp şu Ceyhunu bütün bir sezon oynatmaması affedilir gibi değil...

servet nuh
25.05.2009, 09:43
TRABZONSPOR kulubu sadece trabzonluların değildir,birdünya kulubudur....bu kulube belli taraftar kalıbına sokmaya çalışmak kulube yapılacak en büyük düşmanlıktır....tokatta,malatyada,yozgatta,manisad a,hatayda,siirtte,konyada ve birçok yerde yığınla ts taraftarı gördüm...

Harun-61
25.05.2009, 10:05
Tebrik ediyorum Oyuncular ve Teknik heyeti.

temel_yilmaz
25.05.2009, 10:08
Kendi kişisel görüşüm colman ceyhun ve egemen çok iyi maç çıkardılar

Erdinç Dilek
25.05.2009, 10:09
ilk defa bu kadar pas yüzdesi yüksek bir maç izledim, takımın ilk onbirini duyduğumda da içim rahatlamıştı alınlarınızdan tek tek öptüm uşaklar sağolun varolun

firidin61
25.05.2009, 10:19
Organizasyonlara katılan arkadaşların yazdıklarını ve maç sırasında yapılan tezahuratları yanyana getiriyorum ve sonuç ; eskişehir taraftarıda '' İNSANLIKTAN '' anlamıyor . Herkesle anlayacağı dilden mi konuşmalı ?

Sayg ,

sorin
25.05.2009, 10:25
Arkadaşım sen kafanı böyle saçma düşüncelerse yorma aklı selim bütün Trabzonlular bütün anadoluda trabzonsporluların olduğunu bilir ve kendilerinden bir nebze ayırt etmezler. Hatta bazı arkadaşlarımızın Trabzonlulardan daha fazla Trabzonsporlu olduğunu en azından ben bilirim. Her camiada böyle çatlak sesler çıkar ancak bordo-mavi renge gönül veren hiç bir taraftarın hele hele sizin gibi her maçta tribünde yerini alan taraftarın hiç bir zümreden eksi tarafı yoktur. Biz Trabzonsporluyuz öyle de kalacağız. Saygılar selamlar.

Gökçebey
25.05.2009, 10:29
İlk golümüzde takım 12 pas yaparak attı golü :)

Murat TONBUL
25.05.2009, 10:29
konya maçından gol haberleri geldikçe o zamana kadar pozisyonu olmayan sivas 15 dk da 3 gol atıyor.bu kadar da açık seçik maç satmaya cesaretleri varsa bu klüplerin demekki bu federasyondanda bir cacık olmaz.nasıl göremezler maçın satıldığını hayret bişey yaa.Haram zıkkım olsun o puanlar.

Muhammet
25.05.2009, 10:30
İlk golümüzde takım 12 pas yaparak attı golü :)

Elalem 60 70 yapıyor. :) Hade onlar aşmış. :D 20 30 yapanlar da var. :p

Ama yine de, 1'e 2'ye 3'e ya da 4'e nazaran çok iyi bir gelişme. :D

Gökçebey
25.05.2009, 10:32
Elalem 60 70 yapıyor. :) Hade onlar aşmış. :D 20 30 yapanlar da var. :p

Ama yine de, 1'e 2'ye 3'e ya da 4'e nazaran çok iyi bir gelişme. :D

Muhammet bırak gol öncesi 12 pası, bu takımın oyunun normal seyrinde bile 3 (yazıyla üç) pas yapamadığı zamanlar olmuştu. :D

Muhammet
25.05.2009, 10:33
Var gelişmeler Gökçe Abi. Keyiflen izliyoruz. :)

Gökçebey
25.05.2009, 10:35
Sezon boyunca yedek bekleyip haftalar sonra ayağına top değen Ceyhun'un takıma küsmemesi ve Umut'a gol dersi vermesi de keyifle izlediğimiz bir başka gelişme :)

Adem Erdoğan
25.05.2009, 10:36
Eskişehirliler ne durumda acaba.Esesebastı pardon kolbastı oynayacaktılar.

lazzz61
25.05.2009, 10:37
umutt neydıı ılk yarı öle yaa ılk yarı onu ızlerkenn bız bu adamla mı sampıyon olacaz dedım ıcımdenn dunyanında gunahına soktu benı...seneye umutu takımda görmemek ümidiyleee..

Oktay AKKUŞ
Ceyhun İşi Biliyor:D Şans Tanındığı Anda Tüm Enerjisini Yansıttı.

Bulut61-34
Bu maç Ersun Hocaya olan bazı kızgınlıklarımın doruk yaptığı maç oldu. Özellikle ceyhun konusunda....

Bazı mevzular açılmış "ersun hocayı savunanlar nerde vs.vs." ...

Hala meseleyi ersun yanal meselesi olarak görmekte ısrar edenler var ona üzülüyorum...

Şurası gerçek olabilir, 3-5 ma önce kovsaydık, belki bu sene şampiyon olurduk.

Da sadece bunu isteyenler için çözüm bu.

Bu sene şampiyon olursun, sonra bi 25 sene daha yatarsın.

"Dünya gözü ile şampiyonluk göreyim de, gerisi mühim değil" anlyışının sonu bu.

3 sene 5 sene sonrası için hesap yaptığınız zaman kaybedilen bir şampiyonluğun çok fazla önemi yok. Ama şu söylenebilir.

Madem kovacaktın, erken kovsaydın madem.

Maça gelince, ceyhun ve benim için aslın önemli olan colmanı maçıydı.

Her zaman güvendiğim bir adamdı...

Önümüzdeki sene kafamda kurduğum kadroda da her zaman olacak bir adam.

Direk defterden silenler var..

Cidden hastayım şu sabırsızlıklara...

Ersun Yanal gitti kavga bitti işi değil bu iş.

Ersun Yanal'a bu kadar güvenmek ve ısrar etmek isteyen zihniyette bir terslik var.

Geleceğe dair ne yatırımı oldu Ersun Yanal'ın. Ersun Yanal gelsin diyenlerin savundukları noktaları tekrar hatırlatalım:

Genç yetenekler kazandırır,
Bizim taraftarın istediği hücum futbolunu oynatır,
İyi futbol oynatan bir hocadır,

Hangisi oldu, hangi umduğunuzu buldunuz arkadaşlar.

Üstelik hep söylediğim gibi Trabzonsporluluk ve Trabzon sempatisi konusundaki tutumunu hep tartışmalı olmuştur benim için. Trabzonspor herhangibir takımdan öteye gidebilmiş midir acaba Ersun Yanal için?

Bunlara rağmen böyle sahiplenen zihniyet çarpık bir zihniyettir benim için. Hadi 3-5 kişi bu zihniyette olsa bir şey demeyeceğiz ama baya büyük bir çoğunluğa sahip bu zihniyettekiler.

Hemen savunmaya geçmek yerine biraz özeleştiri yapın lütfen. Bunu yarınlar için yapın. Yoksa artık Ersun Yanal gitti zaten.

lazzz61
25.05.2009, 10:40
esesinn sıtesınden alıntıı

adamlar maçtan önce yöresel oyunları olan horon tepiyorlar,kimseye bir zararları yok kendilerince eğleniyorlar,bizim tribünler "burası leş gibi hamsi kokuyor"diye bağırıyor.daha sonra bando çiftetelli çalmaya başlıyor,adamlar bizi alkışlıyor.adamlar sevdalarının peşinden gelmiş,kendi takımlarına tezahürat yapıyor,bizden küfürler yükseliyor.

kaldı ki ilk yarıdaki maçta giden arkadaşlarımızı çok güzel ağırlayan insanlar bunlar.şehirlerinde tur attıran,yemek ısmarlayan,kaşkol takas eden insanlar bunlar.ama biz ne yapıyoruz? küfürler, taşlar, ıslıklar... ne gerek vardı bunlara,maç başlamadan "hoşgeldiniz" diye tempo tutsak,ardından onlarla hiç muhattap olmadan sadece takımımızı desteklesek,yönetimi protesto etsek incilerimiz mi dökülürdü?
inşallah o küfür edenler,taş atanlar seneye trabzon deplasmanına gidecek yüreği olanlardır. yok eğer öyle değilse bundan sonra kimseyle aramızı bozmayın kardeşim.bedavadan atar gider yapıp durmayın.misafire özellikle bize insan gibi davranana bile bunları yapıyorsak vay bizim halimize...

Mehmet Fatih Yavuz
25.05.2009, 10:47
Ersun Yanal gitti kavga bitti işi değil bu iş.

Ersun Yanal'a bu kadar güvenmek ve ısrar etmek isteyen zihniyette bir terslik var.

Geleceğe dair ne yatırımı oldu Ersun Yanal'ın. Ersun Yanal gelsin diyenlerin savundukları noktaları tekrar hatırlatalım:

Genç yetenekler kazandırır,
Bizim taraftarın istediği hücum futbolunu oynatır,
İyi futbol oynatan bir hocadır,

Hangisi oldu, hangi umduğunuzu buldunuz arkadaşlar.

Üstelik hep söylediğim gibi Trabzonsporluluk ve Trabzon sempatisi konusundaki tutumunu hep tartışmalı olmuştur benim için. Trabzonspor herhangibir takımdan öteye gidebilmiş midir acaba Ersun Yanal için?

Bunlara rağmen böyle sahiplenen zihniyet çarpık bir zihniyettir benim için. Hadi 3-5 kişi bu zihniyette olsa bir şey demeyeceğiz ama baya büyük bir çoğunluğa sahip bu zihniyettekiler.

Hemen savunmaya geçmek yerine biraz özeleştiri yapın lütfen. Bunu yarınlar için yapın. Yoksa artık Ersun Yanal gitti zaten.

Ben lafıma ersun yanala olan teknik kızgınlığımı belirterek başladım.
Buna rağmen "özeleştiri" den bahsediyorsun hala hemşerim!

Karalanmış bölüm dışına cevap vermeyeceğim. Çünkü zaman denen meredi beklemeye sizin pek tahammülünüz yok.
Tahammülsüzlüğe de benim tahammülüm yok.
O yüzden fuzuli tartışmayalım.

Karalanmış bölüme gelince,
Yedi sülalesi bordo-mavi giyinip yedi kere uzun sokağı yılda 7 ay her gün 7 kere tavaf etseler de sizin için bir soru işareti olacaktı.
Bunun çaresi yok.

Çağrı filminde ebu süfyan peygamberimizin çadırına girdiğinde "kafamda hala şüphe var" der.
Bilal-i Habeş de "kafanı kesersem o şüphe hemencecik yok olur!" diye cevap verir.

Serdar Bali ve bu zihniyetteki şüpheci kafalar o bedene yük olduğu sürece adam Trabzon hacısı olsa da sizin için farketmeyecektir.

Sempati eksikliğini bence önce kendinizde arayın.

Muhammet
25.05.2009, 10:48
Ne olacaktı Trabzonspor onun için çalıştırdığı ve ekmek yediği klüpten başka? Ne istiyoruz? Lafa gel hele..

Bulut61-34
25.05.2009, 10:51
Bir şeyi daha ilave etmem gerek. Klasik Ersun Yanal takımları düşüşünü yaşadık bizde. Nasıl olurda bu kadar üst seviyede olduğu söylenen hoca yıllardır bu durmuna çare bulamaz. Biz de düpedüz bunu yaşadık. Önceki takımlarndan farkımız hücümcu olmamamızdı, yoksa hepsiyle aynı kaderi yaşadık. Kendini aşamamış olduğunun en iyi göstergesidir bu.

f1bekir
25.05.2009, 10:52
Akşam eskişehir taraftarı ''i... Trabzon olamazsın şampiyon'' diye bağırırken Selçuk'un attığı şutun girmesini o kadar çok isterdim ki, tam cuk oturacaktı, gerçi direğe çarpması bile kendinibilmezleri susturmaya yetti ama gol olsa daha başka olacaktı.

Bulut61-34
25.05.2009, 10:53
Ben lafıma ersun yanala olan teknik kızgınlığımı belirterek başladım.
Buna rağmen "özeleştiri" den bahsediyorsun hala hemşerim!

Karalanmış bölüm dışına cevap vermeyeceğim. Çünkü zaman denen meredi beklemeye sizin pek tahammülünüz yok.
Tahammülsüzlüğe de benim tahammülüm yok.
O yüzden fuzuli tartışmayalım.

Karalanmış bölüme gelince,
Yedi sülalesi bordo-mavi giyinip yedi kere uzun sokağı yılda 7 ay her gün 7 kere tavaf etseler de sizin için bir soru işareti olacaktı.
Bunun çaresi yok.

Çağrı filminde ebu süfyan peygamberimizin çadırına girdiğinde "kafamda hala şüphe var" der.
Bilal-i Habeş de "kafanı kesersem o şüphe hemencecik yok olur!" diye cevap verir.

Serdar Bali ve bu zihniyetteki şüpheci kafalar o bedene yük olduğu sürece adam Trabzon hacısı olsa da sizin için farketmeyecektir.

Sempati eksikliğini bence önce kendinizde arayın.

Allahtan ki zaman hep beni haklı çıkarıyor. Keşke zaman kaybetmeden bunlar anlaşılabilse.

Kaya
25.05.2009, 11:07
Bulut bey,

Dilediğin gibi eleştirebilirsin Ersun Yanal'ı da; "çarpık zihniyet" ne demek yau!

Böyle kelime kullanılır mı?

Burçak
25.05.2009, 11:08
esesinn sıtesınden alıntıı

adamlar maçtan önce yöresel oyunları olan horon tepiyorlar,kimseye bir zararları yok kendilerince eğleniyorlar,bizim tribünler "burası leş gibi hamsi kokuyor"diye bağırıyor.daha sonra bando çiftetelli çalmaya başlıyor,adamlar bizi alkışlıyor.adamlar sevdalarının peşinden gelmiş,kendi takımlarına tezahürat yapıyor,bizden küfürler yükseliyor.

kaldı ki ilk yarıdaki maçta giden arkadaşlarımızı çok güzel ağırlayan insanlar bunlar.şehirlerinde tur attıran,yemek ısmarlayan,kaşkol takas eden insanlar bunlar.ama biz ne yapıyoruz? küfürler, taşlar, ıslıklar... ne gerek vardı bunlara,maç başlamadan "hoşgeldiniz" diye tempo tutsak,ardından onlarla hiç muhattap olmadan sadece takımımızı desteklesek,yönetimi protesto etsek incilerimiz mi dökülürdü?
inşallah o küfür edenler,taş atanlar seneye trabzon deplasmanına gidecek yüreği olanlardır. yok eğer öyle değilse bundan sonra kimseyle aramızı bozmayın kardeşim.bedavadan atar gider yapıp durmayın.misafire özellikle bize insan gibi davranana bile bunları yapıyorsak vay bizim halimize...
benimde yorumlarda okuduklarım buna benziyor hep.
Gerçek EsEs liler yaşananlardan hoşnut değiller.
Trabzona maça gelen yorum sahibi herşeyi özetlemiş.

Ne olursa olsun bi kaç kendini bilmez yüzünden bunu bütün EsEse maletmemek gerek.

turkish0061
25.05.2009, 11:13
buda eskisehire ders olsun tam 5 gool yediler

karatasof
25.05.2009, 11:21
Herşey bir yana Eskişehir'in taraftarını maçın son 40 dakikasında yaptıkları tribün şovu dolayısıyla kutlarım.Aralarında TS'a küfür edenlerde olmadı mı?Kem söz sahibine aittir.Oldu elbette,ancak umumiyetle kendi dalgalarına baktıklarını söylemek mümkün.Marş uyarlamaları ve buna tüm stad olarak uyum sağlamaları görülmeye değerdi.Ancak maçı TS'a sattıkları şeklinde imalı tezahuratlar çirkindi.Eğer bu maça da satış denirse hiç bir maç şaibeden kurtulamaz.Ben yinede akıl sahibi Es-es taraftarının TS'u dost gördüğüne inanıyorum inanmak istiyorum...

oflu_ömer
25.05.2009, 11:21
bazi kendini bilmez traftar topluluklari her takimda var bizde yokmu eskiye bakalim birde gelecege ben cok iyi hatirliyorum cogu maclarimizi ceza nedeniyle ankarada oynadigimizi onun icin genelde saha icinde olsun trübünde olsun bir olay yasanmadi hem kümeye oynayacaksin hemde 5 dane yiyeceksin (birde kocaeli macini örnek alalim sahada bizi bir dövmedikleri kalmisdi onun icin ufak defek olaylar her zaman olur sag duyulu olmakda fayda vardi

Mehmet Fatih Yavuz
25.05.2009, 11:24
Eskişehiri severim.
Hem taraftarını severim, hem şehri severim, hem de başarıda da başarısızlıkta da yitirmedikleri vizyonlarını.

Bunu kaybetmemeleri de en büyük dileğimdir.

Dost kalmamızı canı gönülden diliyorum.

Orada eşşeklik yapanları istisna kabul etmemiz gerekiyor.

Kara deniz
25.05.2009, 11:24
İyi oynadık sayılır, yine ecel terleri döktük.. Ama arka arkaya salladık iki tane, rahatladık...
Alanzinho Harikaydı , aynı şekil de Ceyhun da!

Bulut61-34
25.05.2009, 11:27
Bulut bey,

Dilediğin gibi eleştirebilirsin Ersun Yanal'ı da; "çarpık zihniyet" ne demek yau!

Böyle kelime kullanılır mı?

Valla benim derdim Ersun Yanal değil zaten, öyle büyük bir çoğunlukla destek veren zihniyettir. Bana göre bu zihniyet biraz çarpıktır. Ergenekon da bir zihniyettir mesela bazılarına göre doğru işler yapan bir zihniyettir, bana göre ise çarpık bir zihniyettir.

oflu_ömer
25.05.2009, 11:28
es es ler her zaman trabzonsporun dost külübü olmusdur bu yönedim bazinda da böyledir onun icin bu takim bu sene kimlerden puan almadi sahasinda iyi bakin ama ne desarüf bizden 5 yediler dogru odurub dogru konusalim ben saibe var demiyorum dost külüb dedinmi ben ilk siraya es es leri alirimm bugun trabzon dan sonra ligde onlarin sampiyon olmasini isderim

Emirhan Makul
25.05.2009, 11:35
Güzel Maçdı Süper ligde ki tek rahat maçımızdı diyecektim ki 3-0'dan 3-2 oldu skor ama yinede iyidik rahat oynayınca daha güzel oluyor herşey çok pas yaptık çok şaşırdım.

Kadir
25.05.2009, 11:36
Es Es taraftar forumuna bakıyorum .. Adamlar yakışdı mı edilen küfürler diyorlar ..

Es Es taraftar olarak çok sağlamdır ama arada böyle kendini bilmezler her camiada çıkdığı gibi Es Es 'de de çıkıyor .

Burçak
25.05.2009, 11:38
Ancak maçı TS'a sattıkları şeklinde imalı tezahuratlar çirkindi.Eğer bu maça da satış denirse hiç bir maç şaibeden kurtulamaz.Ben yinede akıl sahibi Es-es taraftarının TS'u dost gördüğüne inanıyorum inanmak istiyorum...
bu tezahüratı bütün tribün yapıyorsa aklıma gelen ilk şey daha önce maçlar sattıklarıdır.
Allaha şükürler olsun ki ne maç satan nede satın alan bir Camia değiliz.
:yattara2:

Mustafa Önder
25.05.2009, 11:39
Es Es taraftar forumuna bakıyorum .. Adamlar yakışdı mı edilen küfürler diyorlar ..

Es Es taraftar olarak çok sağlamdır ama arada böyle kendini bilmezler her camiada çıkdığı gibi Es Es 'de de çıkıyor .

Bırakın ya şunları adamlar hem dünya küfür edecekler, maçtan önceki günlerde Sadri Başkanımıza ağza alınamayacak laflar söyleyecekler, kafilemizi taşlayacaklar sonra da masum ayağına yatacaklar. Bizim bizden başka dostumuz yok.

Tangerine Dream
25.05.2009, 11:50
O sikas varya o sikas!
Avni Aker'deki maçta Umut'u ceza sahasında biçtiler de yine penaltı olmadı!

Ben Tsl'DE ÇİRKEFLİĞİNİ BÖYLE GİZLİDEN YAPABİLEN başka bir takım daha görmedim.
Yahu bunlar Febeşbahçeden bile şirret çıktılar.
Bir de o çakma Alex Ferguson olan Bülent Uygun ''Anadolu'dan şampiyon çıkabileceğini gösterdik'' demesi yok mu?

AĞLAR MISIN SÖVER MİSİN? kardeşim!

Ya biz Anadolu'da değiliz! Ya Bülent Uygun coğrafya bilmiyor!!!

YA DA EN ÖNEMLİSİ ANADOLULUK KAVRAMI DEĞİŞTİ!
Kiiiiiiiiiii......
Dikkat edin bakın!
İBB,Denizli,Konya,Topsa(pardon Bursa) neden hep ''Çanakkale geçilmezi'' oynadılar bize karşı???

Bana tuttuğum takımı soranların Trabzonspor cevabını aldıktan sonra kurdukları ilk cümle "Niye, sen Trabzonlu musun ki Trabzonspor'u tutuyorsun?" olmuştur. Ve bu soruyla onlarca defa karşılaşmışımdır. Bazen düz mantıkla "Peki sen İstanbullu musun ki İstanbul takımlarından birini tutuyorsun?" ya da "Hakkari'de yaşayan biri Fenerbahçe, Galatasaray ya da Beşiktaş'ı tutabiliyorsa ben niye Trabzonspor'u tutamayayım?" gibisinden cevaplar vermiş, bazen de uzun uzun niye Trabzonspor'u tuttuğumu anlatmaya çalışmışımdır.

Ancak, senin şu yazdıklarını okuduktan sonra, beni sinir eden o soruyu soranlara kızmakta haksız olduğumu düşünmeye başladım.

Mehmet Fatih Yavuz
25.05.2009, 11:52
Valla benim derdim Ersun Yanal değil zaten, öyle büyük bir çoğunlukla destek veren zihniyettir. Bana göre bu zihniyet biraz çarpıktır. Ergenekon da bir zihniyettir mesela bazılarına göre doğru işler yapan bir zihniyettir, bana göre ise çarpık bir zihniyettir.

Her beğenmediğin zihniyet çarpık olacaksa, anlaşılan odur ki büyük çoğunlukla kabul gören senin zihniyetinin çarpıklığı...

Punisher-61
25.05.2009, 11:54
arkadaslar sizin es es forumunda ne isiniz var allah askina??????? birakin adamlari kendi dünyalarinda istediklerini söylesinler.. beni bir site ilgilendirir oda bizim sitemiz.

magicyattara
25.05.2009, 12:02
Herşey bir yana Eskişehir'in taraftarını maçın son 40 dakikasında yaptıkları tribün şovu dolayısıyla kutlarım.Aralarında TS'a küfür edenlerde olmadı mı?Kem söz sahibine aittir.Oldu elbette,ancak umumiyetle kendi dalgalarına baktıklarını söylemek mümkün.Marş uyarlamaları ve buna tüm stad olarak uyum sağlamaları görülmeye değerdi.Ancak maçı TS'a sattıkları şeklinde imalı tezahuratlar çirkindi.Eğer bu maça da satış denirse hiç bir maç şaibeden kurtulamaz.Ben yinede akıl sahibi Es-es taraftarının TS'u dost gördüğüne inanıyorum inanmak istiyorum...

Futbolcuları hafta içi para alamadıkları gerekçesiyle idmana çıkmamış.

Maçtan 1 gece önce Batuhan,alkollü bir şekilde sabahın 4'ünde Trafik kontrol noktasında durmamış sonra ekiplerce yakalanıp nezarete atılmış.

Aynı Batuhan'a maçtan önce taraftarları büyük sevgi gösterilerinde bulundu.
Hatta tam maç başlayacakken tüm takım omuz omuza toplanıp Batuhan'ı ortaya aldılar.Sanki Batuhan büyük bir iftiraya uğramışta onun adına oynamaya söz vermiş gibi.

Rıza efendi prensipli adamdı(r).
Başka bir takımla oynasaydı eminim Batuhan'ı kadroya falan almazdı.
Trabzon'u yenmek için elinden geleni yapmak istedi.
Henüz ayılmamış 19 yaşındaki forvetini bile sahaya sürdü bizi yenmek için.

Satma tezahüratları komikti.
Sahadaki gece kuşunu bağrına basıp,tüm tepkiyi yönetime veren Eskişehirliler,bu davranışlarıyla bizim maçı zaten oynamadan kaybetmişlerdi.

Güç yetmeyince böyledir.
Bağrına bastığın futbolcuları maçı satmakla itham edersin.

Eskişehir bu takımla seneye süper ligde tutunamaz.

Cemalettin Taşkın
25.05.2009, 12:05
5 attık kimse beğenmiyor neymiş efendim eskişehirin düşme korkusu yokmuş ondan rahat maç olmuş.

4 maç üstüste kazanmak güzel ersun yanal zamanında bunu bağaramamışız golcümüzü gökhan yokken 5 gol atabilmek az iş değil.

Tuncer Özdemir
25.05.2009, 12:13
şampiyonluk gitti teselli şampiyonlar ligi...

Suat6126
25.05.2009, 12:17
Sevgili Tarbzonspor'lu arkadaşlarım...

Eskişehir'den maçı canlı izleyen ve dışarıda kulaktan dolma bilgilerle lütfen yanlış anlaşılmalar yapmayın diyerek sizlere maç içindeki gözlemlerimi aktarmak istiyorum...

Öncelikle Trabzonspor camiasını ve taraftarını zorda bırakacak rencide edecek hiç bir davranış olmamıştır...Evet ufak tefek küfürlü tezahurat olmuştur bunları kabul ediyorum...Fakat yaklaşık 20.000 kişinin olduğu stadda Allemi cihan olsanız bazı fevri hareketleri engelleyemiyorsunuz...

Aslına bakarsanız fitili ateşleyen yine sizler oldunuz...Gerçi benim için çok da önemli değildi ama işte dediğim gibi bazı şeyleri hiç kimse engelleyemiyor..."Burası leş gibi hamsi kokuyor"..i...e Trabzon olamazsın şampiyon"...haydi haydi haydi allahaşkına Trabzon'un p.çleri dönsün şaşkına" dan başka küfür zaten olmadı...En son söylenen zaten tüm Türkiye'nin söylediği bir tezahurattır...Takıma destek vermek maçı 3-0 dan sonra çevirmek için asınılan ve içinde bu sözler geçen bir tezahurattır...

Takdir ederseniz ki maç başlamadan önce bizimde küme düşme sıkıntımız vardı...Stresi gergin bir maçtı ve içimizdeki yönetim sorunları ile boğuşurken buna benzer şeylerin olması sağduyulu insanların takdir edeceği şeylerdir...Oysa sizlerde deplasmanda ve maç başlamadan önce ve 2-0 dan sonra "Eses kümeye" tezahuratına rağmen sağduyu elden bırakılmamıştır...Zaten bizler maçı FB Konya karşısında 4-0 öne geçmesinden sonra çok da ne skora ne de başka bir şeye takıldık...Ama her taraftar gibi maçı almak istedik...Bizler TS şapiyon olamazsın derken aslında şampiyon olsanız en çok sevinen il olacağımızı ve şayet biz küme düşseydik sizlerinde en fazla üzülen il olacağınızı zaten biliyoruz...

Maç içinde olan ve atmosferi gergin maçlarda buna benzer şeyler hoş görülürse dostluklar daim olur...Oysa maçtan önce Formalarınızla şehrimizde gezmeniz çok ender kulüplere has bir özelliktir...Bizzat istanbul'dan gelen 15 kişilik grubu ben kendim stadyuma kadar götürdüm...

Herşeye rağmen bana göre ufak tefekte olsa edilmiş küfürlerden dolayı da bizlere yakışmadığını ve keşke olmasaydı diyebileceğim münferit olaylardan dolayı da çok üzgünüm...Ama tüm bunlara rağmen hala içinzide kin ve nefret uyanmışsa başım gözüm üstünedir...Tek lafım olmaz canınız sağolsun derim...

Maça gelince iki takımın defansıda gol yemek için adeta yarıştı...Tranzonspor daha çok istedi ve maçı aldı tebrik ederim...Bundan sonra sizleri şampiyonlar ligine katılmanızı can-ı gönülden ister Yalancı ve Sahte Anadolu yıldızı SİVAS'a ders vermenizi yürekten beklerim...Fakat şunu da açık ve net söyleyeyim size 4.gol ilaç gibi geldi...))) Eğer o gol olmasaydı sanırım maç dönecekti..)))

Biz gene burdayız bu seneki hedefimiz ligde kalmaktı onu da başardık...Bundan sonra ki senelerde umarım her iki camia da şampiyonluk mücadelesini birlikte verir...

Hepinizi yürekten kutlar,başarılar dilerim...Esen kalın...Sağlıcakla kalın...

Dip Not:Maçtan önceki günlerde Sadri ŞENER'e ve Colman'a yapılmasını düşündüğümüz tepkinin iki camianın arasını açmaması için yapılmamasına karar verilşmiştir...Bu yönde Başkanımıza ve Colman küfür edildi sözlerini duyarsanız tamamen gerçek dışıdır...

Külünkoğlu
25.05.2009, 12:24
Bu saatten sonra ne söylerseniz söyleyin.

Biz Trabzon'daki maç öncesi "sakın ola ki Eskişehir'i yakmayın" diyecek kadar seviyorduk Eskişehir'i hatta bununla ilgili açılan pankartı Trabzon'a gelen arkadaşlarınız kendi gözleriyle gördü.
Biz Trabzon'daki maç öncesi ağalar paşalar gibi ağırladık Eskişehir taraftarını.

Karşılığı ne oldu ?

Yalan söylemeyin kıvırmayın, kendi taraftarınız inkar etmiyor açık açık yazıyor, herşeyi başlatan siz oldunuz.

Bu Eskişehirle oynadığımız son maç değildi. Bütün sempatinizi kaybettiniz. Sonuçlarının da ne olacağını göreceksiniz.

İHTİLALL
25.05.2009, 12:26
Bana tuttuğum takımı soranların Trabzonspor cevabını aldıktan sonra kurdukları ilk cümle "Niye, sen Trabzonlu musun ki Trabzonspor'u tutuyorsun?" olmuştur. Ve bu soruyla onlarca defa karşılaşmışımdır. Bazen düz mantıkla "Peki sen İstanbullu musun ki İstanbul takımlarından birini tutuyorsun?" ya da "Hakkari'de yaşayan biri Fenerbahçe, Galatasaray ya da Beşiktaş'ı tutabiliyorsa ben niye Trabzonspor'u tutamayayım?" gibisinden cevaplar vermiş, bazen de uzun uzun niye Trabzonspor'u tuttuğumu anlatmaya çalışmışımdır.

Ancak, senin şu yazdıklarını okuduktan sonra, beni sinir eden o soruyu soranlara kızmakta haksız olduğumu düşünmeye başladım.
Ciddiye almamanızı öneririm..
Sizin gibi yüzbinlerce değerli insanında arasında olduğu böyle camialarda arada bir böyle radikal söylemlerin olmasını ,özellikle Türkiye'nin sosyolojik yapısı içerisinde doğal karşılamak lazım:)

Hotaman
25.05.2009, 12:29
Bulut ağabey. Genelde forumda ki eğilim Ersun Yanal'a has bir destek değil. "Ersuncu" olarak yaftalanan bizler aslında istikrarcıyız. Gör bak gelen hocaya Ersun istifa diyenlerden daha fazla destek olacağız.
Bu arada Ergenekon bir suç örgütüne yapılan operasyonun ismi. Ancak ben Ergenekon'u Göktürkler zamanında yaşanmış bir Türk destanı olarak görüyorum. Bu destanda çarpık bir zihniyet bence yok.

only ts
25.05.2009, 12:32
champıonlar league hayırlı olsun ..... ahh ersun ahhhh yaktın bitirdin bizi ahhhhhhhhhhhhh!!!!!!!!!!!!!!!!!

yatara
25.05.2009, 12:33
onu bunu birakinda halen daha sampiyonluk sansimiz olicakdi
dün umut ilk yarida topuk vurusu denemesi yerine dogru vursaydi gol olicakdi ve alanzinho son dakkada verseydi pasi oda gol olicakdi ve ozaman son maci sadece 3-0 kazanmamiz gerekecekdi bjkde puan kaybetmesini beklicekdik

TSezgin61
25.05.2009, 12:35
bu macta asla sokora bakmiyorum. cünkü duygusal anlamda bukadar kaybettigimiz (benim acimdan) bir mac olmamistir...

su ligde anlasabildigimiz takimlarin basinda ESES geliyordu... cünkü hedefimiz ayniydi, mücadelemiz, kavgamiz ayniydi... ama nedense eskisehirde simdiye kadar yasadiklarimizin aynisi yasadi. simdiye kadar "dost" dedigimiz takimlar Trabzonda "Dost", kendi stadlarinda adeta "düsman" oluyordular...

bunu Eskishirspordan yasamak insani gercekten bir Trabzonsporlu olarak üzdü.

sonucmu? yazik oldu! kendi adima konusuyorum. cogu baslikta EsEsi nasil gördügüm yazar. ama bundan sonra Eskisehire sempatim bitmistir. asla antipati olusmaz, eski dost düsman olmaz. heleki Trabzonspor-Eskisehir... Ama her defasinda "sendemi Brütüs" diyen biz oluyoruz. herkes derdi "bizim bizden baska dostumuz yok" diye. inanmak istemezdim ama malesef gercekten öyleymis!

saglik olsun...

Recep Alkan
25.05.2009, 12:37
Suat abi öncelikle formumuza hoş geldiniz. Yazılarınızdan sağlam bir eskişehirsporlu ve tarafsız bir gözle fubol maçı izleyen bir taraftar olduğunuz belli. Ben maça gidemedim. Burdaki arkadaşlarımızın yorumlarından ve anlattıklarından maçı yorumlamaya çalışıyoruz.

Biliyorsunuz ki Trabzonspor istanbula kafa tutan ve 6 kes kupayı kaldırma başarısı gösteren tavrı ile birçok taraftarın gönlünğ almış bir takımdır. Sitemizdeki Eskişehirspor yorumlarına bakıldığında göreceksiniz ki sizlrin bize baktığınız gözle bizler de size bakıyoruz aslında. Söylem amacı gerçekten kötü olmayan başkanımızın sözleri ile araya ufak bir kızgınlıkta girse eskişehir her zaman sevdiğimiz ve saygı duyduğumuz bir kulüp olarak kalacaktır. Forumlarınıza girip okuma gibi bir huyum vardı. Tabiki dediğiniz gibi ferdi edilen lafları ve küfürleri engellemek zor. Ama dikkatli bakıldığında gerçek eseslilerin mantıklı düşünebildiğini ve Trazonsporu nereye koyduklarını görebiliyoruz.

Yorumlarınız, tavrınız ve düşünceleriniz gerçekten çok güzel. Ama bir noktaya takılmadım desem yalan olur. Yazınızda ki;

Burası leş gibi hamsi kokuyor"..i...e Trabzon olamazsın şampiyon"...haydi haydi haydi allahaşkına Trabzon'un p.çleri dönsün şaşkına" dan başka küfür zaten olmadı...En son söylenen zaten tüm Türkiye'nin söylediği bir tezahurattır..

bu kısım açıkcası çok da mantıklı bir cümle değildi. Bunlardan başka küfür olmadı derken, bu zaten yeterli ve hatta fazla idi. Bakıldığında size yapılan kümeye tezahüratı da normal değildir ama bundan başka olmadı ve en sonuncu olan da herkesin dediği bizde söyledik manası çıkan sözler bu kadar güzel yazılan bir yazıyı baltalamış diyebilirim.

Tabiki bunları engellemek çok zor. Ama inanın televizyon başından bile bu tezahüratları 3-5 kişinin değil nerdeyse 3000 - 5000 kişinin yaptığı anlaşılabiliyordu.

Her zaman söylediğimiz gibi, aklı başında, futbolu bilen, futbolun geçmişini özümsemiş ve kimin nerelerden ne mücadeleler ile geldiğini bilen es es taraftarını biz gerçekten severiz. Sizin bu yazınızdan da anlaşıldığı gibi bu özellikleri taşıyan es es lilerde bizleri sevmekte.

Sitemize tekrar hoş geldiniz diyorum ve mücadelenizde başarılar diliyorum.

Sadık Bıyık

arkadaşım emin ol sen nufus kağıdında trabzonlu yazan kadar trabzonsporlusun, hatta bazı trabzon doğumlu (örnek ergun gürsoy,sinan engin v.b.i.) ş..... daha trabzonlusun. yeni bir tartışma başlatmak istemiyorum ama trabzonlu olmayıpta trabzonu tutan bir kişi trabzonlu olupta trabzonu tutmayan bir kişiden benim için 1000 katı daha değerlidir.

sen bakma aramızdaki bir takım ayrık otlara sen öz be öz trabzonsporlu bir kardeşimizsin

Hotaman
Suat ağabey size bir lafım yok. Kişisel olarak yok. Ancak Eskişehir tribünü dün bize saygısızlık yapmıştır. Eğer munferit olsaydı bizler bunu duymazdık zaten.
Bizim kimseden dosluk, kardeşlik beklentimiz yok. Eskişehirspor forumlarına bende göz attım. Düşünce yapınız oradaki gibi olabilir, ancak tribünlerinizde düşünmeden hareket eden oldukça büyük bir kalabalık var.
Dilerim seneye Trabzonda ki maçta, Eskişehirliler yine Trabzon'a yakışır şekilde karşılanırlar.

Selim Turan
25.05.2009, 12:46
"Burası leş gibi hamsi kokuyor"..i...e Trabzon olamazsın şampiyon"...haydi haydi haydi allahaşkına Trabzon'un p.çleri dönsün şaşkına" dan başka küfür zaten olmadı

Lügatta başka küfür kaldımı. Birde sakin sakin bunlar normaldir diyosun :) Bunlar normal "DOST" bir kulüpten duyulacak küfürler diyosan kendi doğru bakışını acilen sorgulaman gerekir. Nitekim aynı küfürleri eden Bursa, Sivas ve İstanbul semt takımlarından ne farkınız kalıyor bize karşı?

Daha sessiz ve kibar mı ediyor sizin tribünleriniz onu kavrayamadım.

Mesaj yazıp yatıştırmaya kalkacağın kitleler burada değil kendi takımının sitesindeler...

Külünkoğlu
25.05.2009, 12:49
Hadi maç tansiyonu, tribun atmosferi diyelim.
Ankaradan maça gelen arkadaşlarımız araçlarını taşlamak camlarını kırmak da neyin nesi ?
Kusura bakmasın kimse Bu Eskişehir'le biz dost most olmayalım. Gitsinler Bursa ile zaten dostlar daha sıkı fıkı olsunlar.
Saflar belli olsun şöyle.

Murat Hızal
25.05.2009, 12:57

Eskişehir'den maçı canlı izleyen ve dışarıda kulaktan dolma bilgilerle lütfen yanlış anlaşılmalar yapmayın diyerek sizlere maç içindeki gözlemlerimi aktarmak istiyorum...

Öncelikle Trabzonspor camiasını ve taraftarını zorda bırakacak rencide edecek hiç bir davranış olmamıştır...Evet ufak tefek küfürlü tezahurat olmuştur bunları kabul ediyorum...Fakat yaklaşık 20.000 kişinin olduğu stadda Allemi cihan olsanız bazı fevri hareketleri engelleyemiyorsunuz...

Aslına bakarsanız fitili ateşleyen yine sizler oldunuz...Gerçi benim için çok da önemli değildi ama işte dediğim gibi bazı şeyleri hiç kimse engelleyemiyor..."Burası leş gibi hamsi kokuyor"..i...e Trabzon olamazsın şampiyon"...haydi haydi haydi allahaşkına Trabzon'un p.çleri dönsün şaşkına" dan başka küfür zaten olmadı...En son söylenen zaten tüm Türkiye'nin söylediği bir tezahurattır...Takıma destek vermek maçı 3-0 dan sonra çevirmek için asınılan ve içinde bu sözler geçen bir tezahurattır...

Takdir ederseniz ki maç başlamadan önce bizimde küme düşme sıkıntımız vardı...Stresi gergin bir maçtı ve içimizdeki yönetim sorunları ile boğuşurken buna benzer şeylerin olması sağduyulu insanların takdir edeceği şeylerdir...Oysa sizlerde deplasmanda ve maç başlamadan önce ve 2-0 dan sonra "Eses kümeye" tezahuratına rağmen sağduyu elden bırakılmamıştır...Zaten bizler maçı FB Konya karşısında 4-0 öne geçmesinden sonra çok da ne skora ne de başka bir şeye takıldık...Ama her taraftar gibi maçı almak istedik...Bizler TS şapiyon olamazsın derken aslında şampiyon olsanız en çok sevinen il olacağımızı ve şayet biz küme düşseydik sizlerinde en fazla üzülen il olacağınızı zaten biliyoruz...

Maç içinde olan ve atmosferi gergin maçlarda buna benzer şeyler hoş görülürse dostluklar daim olur...Oysa maçtan önce Formalarınızla şehrimizde gezmeniz çok ender kulüplere has bir özelliktir...Bizzat istanbul'dan gelen 15 kişilik grubu ben kendim stadyuma kadar götürdüm...

Herşeye rağmen bana göre ufak tefekte olsa edilmiş küfürlerden dolayı da bizlere yakışmadığını ve keşke olmasaydı diyebileceğim münferit olaylardan dolayı da çok üzgünüm...Ama tüm bunlara rağmen hala içinzide kin ve nefret uyanmışsa başım gözüm üstünedir...Tek lafım olmaz canınız sağolsun derim...

Maça gelince iki takımın defansıda gol yemek için adeta yarıştı...Tranzonspor daha çok istedi ve maçı aldı tebrik ederim...Bundan sonra sizleri şampiyonlar ligine katılmanızı can-ı gönülden ister Yalancı ve Sahte Anadolu yıldızı SİVAS'a ders vermenizi yürekten beklerim...Fakat şunu da açık ve net söyleyeyim size 4.gol ilaç gibi geldi...))) Eğer o gol olmasaydı sanırım maç dönecekti..)))

Biz gene burdayız bu seneki hedefimiz ligde kalmaktı onu da başardık...Bundan sonra ki senelerde umarım her iki camia da şampiyonluk mücadelesini birlikte verir...

Dip Not:Maçtan önceki günlerde Sadri ŞENER'e ve Colman'a yapılmasını düşündüğümüz tepkinin iki camianın arasını açmaması için yapılmamasına karar verilşmiştir...Bu yönde Başkanımıza ve Colman küfür edildi sözlerini duyarsanız tamamen gerçek dışıdır...

Sevgili Eskişehirli abicim, dün bende Eskişehirdeydim.Maçtan önce 8 kişilik grubumuz her hangi bir sataşma olmadan şehrin içinde rahatça dolaşabildik doğrudur.Hatta porsuk çayının orada bazı es-es taraftarı bizi tezahüratlarla çağırdı,ayıptır söylemesi karşılıklı birer kadeh yuvarladık.Maçtan önce muhabbet çok iyiydi,kaldı ki bizim Eskişehirle ve taraftarıyla en ufak bir sorunumuz şu ana kadar olmadı olamazda.Es-Ees taraftarıyla bir saat kadar takıldık,bir kez daha Eskişehir'in halkıyla birlikte takımına nasıl sahip çıktığını gördük inanın çok hoşumuza gitti.

Bu sene gittiğim bütün deplasmanlardan çok daha güzel bir ortam vardı şehirde,açıkcası bu da bizi maçtan önce havaya soktu.

Yine Eskişehirli taraftarların arasından geçerek stadın yolunu tuttuk,bir kaç kendini bilmez dışında sataşan laf atan kimse olmadı.Ayrıca emniyet diğer deplasmanlarımıza oranla çok daha anlayışlı ve kibardı.(Yanılıyor olamam heralde:))

Tribünlerde yerimizi aldıktan sonra,Eskişehir bandosunun çaldığı marşları çiftetelliyi alkışladık,hatta karşılık alamamış olsak bile (her ne kadar karşı olsamda ) Eskişehir lehine tezahüratlar yaptık.Fakat karşılığı bize hayal kırıklığı olarak döndü,o ana kadar Es-Es aleyhine bir tek tezahürat yapmamış Trabzonspor tarafarının aldığı cevap ''Burası leş gibi hamsi kokuyor ve ..ne Trabzon olamazsın şampiyon'' oldu.Biz aslında her deplasmanda alışığız bu gibi durumlara bizi şaşırtan Eskişehir tribünlerinin çoğunluğunun bu tezahüratlara katılması oldu.

Biz maç önces Es-Es taraftarıyla takılırken şakayla karışık ''Burası leş gibi hamsi kokuyor ''diye bağırmayın yakarız o stadı demiştik.Tabi bu işin latife kısmı,fakat Es -Es taraftarının diğer takım taraftarlarından farklı olduğunu görmek isterdik.

Yapılan,ı bu kadar olumsuz tezahürata rağmen ikinci yarının başına kadar Es-Es aleyhine tek bir küfürlü tezahürat olmadı.Ne zaman ki açık türübün koro haline ''.bne'li ,.iç'li , o.ç'li
tezahüratlara başlayarak, sivasın ve bjknin attığı gollerden sonra bizim tarafa dönüp el kol hareketleri yapmaya başladı bizim tribünde bütün iyiniyet gösterilerini bir kenara bırakıp cevap verdi.

Velhasıl kelam keşke Eskişehir taraftarı,diğer takım taraftarlarından farklı olduklarını gösterebilselerdi bizde maçtan sonra,kol kola çıkıp maçın kritiğini yapabilseydik.Her şeye rağmen Eskişehir'in daha üst sıralarda olması gerektiğine inanıyorum ve istiyorum.

Kim ne derse desin bu senenin şampiyonu deplasman tribünlerimiz olmuştur.Her stadta ayrı bir çoşku ayrı bir inanmışlık vardı,seneye kaldığımız yerden devam edeceğiz ve hakettiğimiz şampiyonluğu eninde sonunda alacağız.

Bulut61-34
25.05.2009, 13:00
Her beğenmediğin zihniyet çarpık olacaksa, anlaşılan odur ki büyük çoğunlukla kabul gören senin zihniyetinin çarpıklığı...

Ya kardeşim kelimelere bu kadar takılmayalım.

Beğenmediğime göre bana göre çarpıktır.

Beğenmediğim fikirlerin bazıları çarpık bazılarını sadece beğenmiyorum diye bir şey olmazki.

Sen de benim zihniyetimi beğenmediğine göre çarpık olan odur.

Kelime oyununa döndü valla.

murat
25.05.2009, 13:00
Bu dost ve dusman muhabbetleri nerden cikiyor anlamis degilim. Bursasporluyla neden dusman olayimda Eskisehirliyle dost veya tam tersi. Hepimiz bu ulkenin vatandasiyiz herkesde takim tutmakta ozgurudur. Kufur edende cam kiranda namerttir hangi taraftar olursa olsun..

Bulut61-34
25.05.2009, 13:03
Bulut ağabey. Genelde forumda ki eğilim Ersun Yanal'a has bir destek değil. "Ersuncu" olarak yaftalanan bizler aslında istikrarcıyız. Gör bak gelen hocaya Ersun istifa diyenlerden daha fazla destek olacağız.
Bu arada Ergenekon bir suç örgütüne yapılan operasyonun ismi. Ancak ben Ergenekon'u Göktürkler zamanında yaşanmış bir Türk destanı olarak görüyorum. Bu destanda çarpık bir zihniyet bence yok.

Elbette Ergenekon Destanı bizim destanımızdır ve gururluyum da o destanın torunu olmaktan.

Bahsettiğim o değildi zaten.

10 numara
25.05.2009, 13:05
gaztelerde köşe yazılarını okuyorumda, galiba bizim doğru dürüst yazarımız yok! maçı anlatıyorlar ama gol atanları dahi tutturamıyorlar...

MENDEBUR_
25.05.2009, 13:05
Bu dost ve dusman muhabbetleri nerden cikiyor anlamis degilim. Bursasporluyla neden dusman olayimda Eskisehirliyle dost veya tam tersi. Hepimiz bu ulkenin vatandasiyiz herkesde takim tutmakta ozgurudur. Kufur edende cam kiranda namerttir hangi taraftar olursa olsun..

Ben de bu romantizme bitiyorum.
Hatta aşığım...(!)

Kadir
25.05.2009, 13:06

Zaten şunu bir idrak edebilsek küfür , çirkeflik kalmayacak .

Aynı vatanın insanları gönül verdikleri renklerden dolayı niye düşman olurlar .

erkankoc
25.05.2009, 13:16

trabzon camiasinin eskisehiri sevdigini cümle alem bilir...hatta baskan sadri sener stad konusunda, bu ulkede stad yapilacaksa biz ve eskisehire yapilmalidir,cunki taraftari olan en buyuk camialar biziz dedi..(bizlerden sonra bursaya yapilmali dedi)

Bulut61-34
25.05.2009, 13:16
Her maçtan sonra rakibimizin taraftarını düşman ilan ediyoruz. Bunun sonu neye varacak bilemiyorum.

Küfredilmesini hazmedemiyoruz ama hepimiz aynı şeyş yapıyoruz. Bu küfredenler her taraftar topluluğun içinde var. Bursalı taraftarın belki %90'ı bize küfrederken Eskişehirlilerin %10-20'si küferdiyor. Bu oran takımlara göre değişebiliyor. Yani küfrden kadar küfretmeyenlerde oluyor aynı taraftar topluluğu içinde. Tabi %10'u bile küfretse bunu duyuyoruz.
Kendi takını desteklemek ve galeyane getirmek , karşı takımında moralini bozmak(düşmanca hislerle olmasa bile) için küfretmekten başka bir şey yapamayan bir kültürün ürünü olarak buna nasıl çare bulabiliriz ki?
Önce biz küfretmeyip, kendi kapımızın önünü süpürme erdemini gösterebilir miyiz acaba?

steelturkTS
25.05.2009, 13:25
bence gs sivasa maçı verecek.yine bize çok büyük kazık atacaktır..gs gibi dostun olacağına fb gibi düşmanın olsun daha iyidir.

Can Yüce
25.05.2009, 13:25
Bende maçla ilgili izlenimlerimi yazmak istiyorum , zira maçı eskişehir kapalı tribününde izledim. İstanbuldan 7 kişi gittik ve trabzon tribününde yer olmadığı için aile tribünü dedikleri eskişehir kapalı tribününden biletlerimizi aldık , numaralı olmasına rağmen yerimize oturmadık , tribünün kapasitesinden daha fazla ( bolca da bedavacı ) olduğundan 7 miz aynı yerde dahi izleyemedik , sonuçta merdivenlere oturarak maçı izleyebildik. Çevremde epey sayıda trabzonsporlu olduğunu görünce birazda olsa rahatladık. Sonuçta gollere sevindik , alkışladık , genelde bir olumsuzluk yaşamadık. Resimlerimizi akşam göndereceğim. Suat isimli eskişehirli taraftarın dediği aslında çok da doğru değil , takımımıza genelde bireysel olarak hürmet ve sevgi vardı ama tribünde durum malesef öyle değildi , beşiktaş ve sivasın gollerinde neredeyse tüm tribünler hep beraber ... trabzon olamazsın şampiyon tezahüratına katıldı :( . zaman kendi kendimize düşünmeden edemedik tarbzonsporumuza beslene bu düşmanlık ve kin nasıl bu noktalara vardı ?
Ayrıca kimsenin değinmediği bir konuda biliyorsunuz bizim 61. dakika organizasyonumuz. Burada şöyle bir gelişme oldu , maç 3-0 ve eskişehir taraftarı bilinçli olarak tam 58. dakikada yaklaşık 20 dakika süren müthiş bir şov yaptı , başlangıç dakikası ve takım 3-0 geride olmasına rağmen olması son derece manidardır. Verdikleri mesaja karşı olmama rağmen yapılan şov gerçekten müthişti. Sonuçta 5 attık elimizden geleni yaptık , inşallah seneye şampiyonuz....

Bahattin Aydın
25.05.2009, 13:28
Maçboyu bize küfürleredilsin.....olmazsın şaqmpiyon denilsin ve ben hala eskişehiri seveyim olacak iş mi ? Biz şampiyon olamazsak bejeke olacak hani sizin anti istanbul kavramınız!!5tane yiyince umarım rahatlamışsınızdır. bu süper ligde sevdiğim tek takım var o da TRABZONSPOR!!!

Recep Alkan
25.05.2009, 13:31
bence gs sivasa maçı verecek.yine bize çok büyük kazık atacaktır..gs gibi dostun olacağına fb gibi düşmanın olsun daha iyidir.

Ezbere konuşmayalım istersek !!!

Galatasaray Sivasa yenilirse bursa uefa gidiyor. Gs de seneye hela tası kupasından yol alıyor ????

Gs mecburen puan almak zorundaaaaaa...

Deniz-
25.05.2009, 13:33
es es taraftarı maçtan önce maçı kaybetme lükslerinin olmadığını belirterek trabzonu yeneceklerine baya inandırmışlardı kendilerini.maçtan sonra çiftetelli oynacaklarmış falan filan..sanki karşılarında sıradan bi takım var.şimdi es es in forumlara bakıyorumda herkes ya hakemden şikayetçi ya rıza çalımbayın 3 forvetle maça çıkmasından.yahu kabullenin işte 5 yediniz be kardeşim daha ne kıvırıyorsunuz.

F.Levent Yavuz
25.05.2009, 13:39

Suat kardeşim,

Seni tanımam. Yazdıklarından duyarlı bir taraftar olduğunu anlıyorum. Fakat senin de Eskişehir taraftarını tanımadığını görüyorum. Lütfen aynayı biraz da kendinize döndürün. Daha şehrin girişinde polisler tarafından otobüs karşılanınca bir olay çıkacağını anlamıştık zaten. Hadi bırak mola yerinde bile "Aman es-es taraftarına dikkat edin çocuklar" uyarısı ile karşılaştık.

Hem yönetici hem taraftar otobüsleri taşlanmış durumda. Hangi dostluktan bahsediyorsun sen? Bir de yazdıklarınızla kim başlattı derdindesiniz, bir özeleştiri ya da özür yerine...

Doğan BULAT
25.05.2009, 13:39
Osmanlı gibi takımız ya :D Zamanında hepsini kafasını ezdik ..Şimdi intikam almaya çalışyolar sanki.. Kabul edin.. Yok Anadoluda Trabzon'dan başka bu başarıyı yakalayan yok bu başarıya ulaşacak başka takım da yok .. O müzedeki kupalar suratınıza şamar gibi vuruyo.. 6 tane şampiyonluk mıh gibi çakılmış suratlarınıza.. Kim ne derse desin ne yaparsa yapsın 6 taneyide geçtim 1 tane şampiyonluk yaşamadan, müzedeki kupalarımızdan 1 tane bile almadan değil büyük olmak yanımıza bile yaklaşamazsınız.. Kıskanmayın takdir edin....

S.DEMİRCİ
25.05.2009, 13:46
herşeye rağmen es-es in ligde kalmasına sevindim.. ben yinede iki camianın dost olduğunu inanıyorum..

Mert67
25.05.2009, 13:54
Kocaeli,Eskişehir,Bursa gibi taraftarı her türlü pisliği yapan takımlar yerine taraftarı olmayan İbb'yi tercih ederim.
Herkez koyarken bir şey yok biz koyunca akılları başlarına geliyor.

temel_yilmaz
25.05.2009, 14:00
Ben yinede seviyorum eskişehiri ve spor klübünü ama 58 dakikada ayağa kalkıp tezahürata başlamaları manidardı .Yani yapıcaksanız kalkın sizde 26 dakikada sevinin kaldıki sivas ile eskişehir arasında camia olarak eskişehir 10 gömlek daha üstün neden ben orda değilim diye düşünmeleri grekirken karşımdakini kıskandırıyım mantğı le yapılmış basit bir olay .Eskişehirspor gerçekten bir şehir klübü bunu sokaklarında gezerken anlayabiliyorsunuz ama hala daha potansiyelini anlayamamışlar .Bizim taraftaraımıza taş atan söven taraftarlarıda kınıyorum biz öyle davranmadık.

Burçak
25.05.2009, 14:03
HOŞ GELDiN UŞAĞUM 24.05.2009

http://www.eskisehirgundem.com/haber/resim/2009052423052009renkli-spor-eses-4.gif

Çiftetelli zamanı
Ligin ilk yarısında deplasmanda oynadıkları maçtan 2-1 yenik ayrılan Kırmızı Şimşekler rövanş maçında Trabzonspor’u puansız göndermek istiyor. Ligin ilk yarısında oynan maçta Anderson’un 23. Dakikada attığı golle öne geçmeyi başaran Şimşekler, Gökhan Ünal’ın 36 ve 74. dakikada attığı gollere engel olamayarak Trabzon’dan puansız dönmüştü. Oynanan karşılaşmada Tayfun Türkmen’in gördüğü kırmızı kart tartışmalara neden olmuştu. Maç sonrası kol bastı oynayarak sevincini gösteren Trabzonspor’a Kırmızı Şimşekler çifte telli ile cevap vermek istiyor
http://www.eskisehirgundem.com/index.asp?sec=1&newscatid=4&newsid=24287

HOŞBULDUK
http://www.sporx.com/images/galeri/29/7784/B_71b3d67a239d96e6b7678d7582e1454b.jpg

Eskişehir yerel basınından,

Rıza Çalımbay “Hedefimize ulaştık” (http://www.istikbalgazetesi.com/index2.asp?sec=1&newscatid=8&newsid=39387) ( Konya Febe ye kaybedince hedeflerine ulaştılar)
Evimizde rezil olduk 2-5 (http://www.istikbalgazetesi.com/index2.asp?sec=1&newscatid=8&newsid=39389)

Suat6126
25.05.2009, 14:24
Buraya yazdığım son mesaj olacak...

Yazdıklarıma destek veren de,vermeyenden de Allah razı olsun...Ben bunu siz başlattınız biz küfür etmedik derdinde zaten değildim...Trabzonspor camiasına bakış açımız az çok bellidir..Fakat sporun rekabet çevçevesinde belli bir hırsı ve kazanma duygusu vardır...Yaşanan her şey saha da kalmalıdır felsefesinden yola çıkarak hem yapılanlardan üzgün olduğumuz hem de ,Trabzonspor camiasına hangi gözle baktığımızı anlatmak istemiştim ama bunda da başarılı olamamışız...Zaten herkes aynı şeyleri düşünse idi hiç kimse arasında sorun olmazdı...Rekabetinde tadı kalmazdı...

Tüm Türkiye'nin gerçeği malesef bazı şeyleri değiştirmeye gücümüz yetmiyor...Ama burada açık açık yazacağım ki;aynı düşünce ve slogan içinde hangi farklı düşüncelerin olduğunu görelim...
Evet ilk kıvılcım Trabzonspor taraftarı tarafından başlatıldı..Önceki mesajda yazmıştım benim için farklı anlam taşıyan bir slogandı...Ama herkesin aynı düşüncede olması malesef beklenilmiyor...

"Bize her yer Tarbzon" işte herşeyin başlangıç noktası buradan başladı...

Ben bir sporsever ve bir Eskişehirspor taraftarı olarak bu sloganı "Benim için doğduğum yer önemli değil Trabzonspor nerede ise benim için Trabzon orasıdır" diye algıladım...Bu bir sevdanın peşinden koşma,renkelerin aşkı ve tuttuğu takımın peişnde koşmaktır...

Peki bu slogan'ı başka hangi anlamda anlayabilir insanlar birde ona bakalım..." Ben formamla kaşkolumla her yerde rahat rahat gezerim...Kimse de bir şey diyemez...Benim için her yer Trabzon'dur " Hadi buyurun bakalım iki tane farklı anlam çıkarırsınız...Birinci düşünce tarzında olanlar takdir eder saygı duyar...İkinci düşünce de ise şiddetin ve tribün terörünün bir numaralı tetikçisi söylemlerdir...

Evet arkadaşların dediği gibi 3-5 değil 2000-3000'dür...Sizler takdir edersiniz ki eğitim çok şey...Ben orada herkesi tek tek dolaşarak "adamlar bunu demek istedi" diye anlatmam mümkün müdür..?? Adam hayatı boyunca eline bir tane kitap almamış,bir gazete sayfası okumamış,eğitimin yanından geçmemiş,mahalle kabadayısı,kurtlar vadisi gibi yaşayan,sağa sola gider yaparak kendisini bir nimet sayan onlar için takım tutmak,herkese küfretmek başka bir şey olmayan düşünce de olan insanlardan hangi saygıyı ve düşünceyi bekleyebilirsiniz...Bu sadece bizim değildir tüm Türkiye'nin gerçeğidir...Olmuyor malesef olmuyor işte...

İşte bu tür insanlardan sonra attığınız bu slogandan dolayı "i..Trabzon olamazsın şampiyon" çıkmıştır...Akabinde küme düşme endişesi yaşayan bir takıma "Es Es kümeye" diye slogan atıldıktan sonra zaten sevgi ve saygı çerçevesinde geçmesini beklemek mümkün değildir...Düşmanca da geçmedi ama bunu net olarak ifade edeyim...Fakat maçın atmosferi ve gerginliği içerisinde bunları ben normal karşılıyorum...Kimseye ana avrat küfredilmedi...Hiç kimse size koltuk kırıp atmadı...(El hareketi çekenler olmuştur...Sizden de olmuştur...) Bunlara takılırsak ki takılıyoruz zaten...Türk futbolu olarak bir arpa boyu yol gidemeyiz...Her tarafımızı düşman kaplar...

Bursa ile ilişkilerimiz iyi idi...Ama oradan da küfür yedik...Ankaragücü keza öyle...Bir tek Kocaeli taraftarı burnundan kıl aldırmıyormuş...Onların tahammül sınırları hiç yokmuş...Gelin sizlerde onlar gibi olmayın...Burada da çok arkadaşınız bizleri sevdiği gibi nefret edenlerde var...Ama çoğunluk sevgi besliyor...Bakın forumlarımızı okuyun kaç kişi nefret besliyor kaç kişi ayıp oldu diyor...

Bizler malesef içinde kin tohumları olanları temizleyemedik...Sizler temizleyebiliyorsanız helal olsun derim...Otomobil camları kırılmış bilmiyorum,görmedim duymadım...Doğrudur...Bizde Akçaabatı geçince taşlandık...Hepsini size mal etmedik...Küme düştüğümüz sene sizden 7 tane yedik düştük gene düşman olmadık...Bu seneki maçtan önce Yönetiminiz Federasyona ve Hakemlere demediğiniz laf kalmadı biz harcandık...(Haklı isyanınız bize patladı) Gene içimizde ki sevgi ve saygı zedelenmesin diye sinemize çektik...Bu maçta yapılanları içimize sindiremedik gene kınadık...Ama gene yaranamadık,gene yaranamadık sanırım...

Seneye ilk maç ya orada ya burada...Tavrımız size gene aynıdır...Gene şehrimizde gezin dolaşın...Hatta gene bizim tribünlerin içine girin maç seyredin...Eğer bunları yapabiliyorsanız,içiniz rahatsa aramızda gene eskiden kalma dostane ilişkiler vardır...Yoksa aksi durumda ben hakikaten o gün Türk futbolu adına umutsuzumdur...

"Şehrimiz size açıksa farkınız olduğu içindir"...Bu farkı anlayabiliyorsanız çok şeyi de anlamışsınızdır demektir...

Hoşçalın....

Suat6126
25.05.2009, 14:29
Ben yinede seviyorum eskişehiri ve spor klübünü ama 58 dakikada ayağa kalkıp tezahürata başlamaları manidardı .Yani yapıcaksanız kalkın sizde 26 dakikada sevinin kaldıki sivas ile eskişehir arasında camia olarak eskişehir 10 gömlek daha üstün neden ben orda değilim diye düşünmeleri grekirken karşımdakini kıskandırıyım mantğı le yapılmış basit bir olay .Eskişehirspor gerçekten bir şehir klübü bunu sokaklarında gezerken anlayabiliyorsunuz ama hala daha potansiyelini anlayamamışlar .Bizim taraftaraımıza taş atan söven taraftarlarıda kınıyorum biz öyle davranmadık.

58.dk ile ne alakası var anlayamadım...Bunu Sivas'ın plakası olduğunu sen yazınca anladım..((( Altından ancak bu kadar anlam çıkar yemin ediyorum..Daha müzesinde tek kupa olmayan Sivasspor kendilerini Anadolunun önderi kabul ettiklerinden beri en nefret ettiğimiz takımların başındadır...(((( Bizim amacımız sizin 61.dk şovunuzu sabote etmekti..)) Bırakında tribünlerde bu tür rekabetler olsun...26.dakikada yapmak sizi taklit etmek olurdu...Sonra bize laf ederdiniz...))

refik
25.05.2009, 14:36
amacınıza ulaştıysanız ne mutlu ama her türlü bizim şovumuzdan bahsettiler.

Seneye TRABZONda görüşürüz...

Suat6126
25.05.2009, 14:40
Suat kardeşim,

Seni tanımam. Yazdıklarından duyarlı bir taraftar olduğunu anlıyorum. Fakat senin de Eskişehir taraftarını tanımadığını görüyorum. Lütfen aynayı biraz da kendinize döndürün. Daha şehrin girişinde polisler tarafından otobüs karşılanınca bir olay çıkacağını anlamıştık zaten. Hadi bırak mola yerinde bile "Aman es-es taraftarına dikkat edin çocuklar" uyarısı ile karşılaştık.

Hem yönetici hem taraftar otobüsleri taşlanmış durumda. Hangi dostluktan bahsediyorsun sen? Bir de yazdıklarınızla kim başlattı derdindesiniz, bir özeleştiri ya da özür yerine...

Sevgili Levent Kardeşim;
Ben kendi şahsıma özür dilerim ama bir tek benim özür dilemem bu ayıpları silmez düşüncesinde olduğum için dilemedim...Şahsım adına tüm Trabzon camiasından özür dilerim...Özeleştirimizi yapmıştım...

Zaten lafa girerken de biz küfür etmedik demedim..Polisin karşılaması herkes için aynıdır...Sanki ilk kez mi deplasmana giderken polis karşılaması görüyoruz...hepimizin başında yok mudur bu..?? Taşlama olayını duymadım görmedim bir şey diyemem...Gerçekse malesef herşeyi ayıklıyamıyorsunuz...Ne diyeyim sana...Bende üzüldüm..((

Külünkoğlu
25.05.2009, 14:41
Biz artık fener maçına hazırlanıyoruz şampiyonlar ligi için.
Eskişehir mevzusu bizim için buraya kadar olmalı.
Sözün kısası, değil Eskişehir, Türkiye'deki bütün taraftarlar unutmasın ki Trabzonspor Taraftarı ne iyiliği ne de kötülüğü unutur...

Külünkoğlu
25.05.2009, 14:43
Suat sana yeterince kendini ifade etme imkanı verdik. Fakat forum kurallarının gereğini yerine getirmek zorundayız.
Uğurlar ola. Allah yolunuzu açık etsin.

Hotaman
25.05.2009, 14:43
Suat ağabey, ben heryerde formamla gezerim. Eskişehirsporlu da benim memleketimte formasıyla gezer. Burada futbol terörü nedir anlamadım?

Bize heryer Trabzon sloganını küfür olarak algılıyan zihniyeti ciddiye bile almaya değmez. Eğer Trabzonda sizi taşlayanlar olduysa onlarında medeniyetten bir haber olduğunu söylemek benim için sıkıntı olmaz.

Bununla beraber, Eskişehirspor'u ve Eskişehir'i hala seviyorum. Sadece dün gece için söylemiyorum, bizler ihanet edilmeye alışmış bir camianın taraftarlarıyız. Takımımız Koceli deplasmanına giderken Kocelispor'u alkışlayalım diye başlık açıldı, içerde ki maçta da Koceli taraftar ve takımına adam gibi davrandık, rövanş maçında yine küfürü biz yedik.

Biz söyleniriz, kızarız, seneye yine gönül kırmayalım deriz. Bu karakterimiz, kimliğimiz.

Ben Eskişehirde küfür yedik diye üzülmedim açıkçası. Eskişehirden demi küfür yedik diye üzüldüm. Maç boyunca bizimle uğraşmak yerine Espana yapsaydınız fena mı olurdu?

Eskişehirsporun forumunda Serdar isimli bir arkadaş var onda da bizden bozca selam söyle.
http://img20.imageshack.us/img20/8774/1003044f.jpg

http://img199.imageshack.us/img199/9485/1003045.jpg

http://img199.imageshack.us/img199/6537/1003049.jpg

Murat Keçeci
25.05.2009, 14:44
pas yapınca kalite farkımız ortaya çıktı 5 gollü güzel bir galibiyet aldık ceyhunun ilk golde sogukkanlılıgı önünü boşaltıp uzak köşeye gol vuruşu ancak kaliteli golcülerin yapacağı bir goldü ofansa katkısı güzeldi colmanın maç zora girdiğinde sahneye çıkıp asistleriyle bizi rahatlatmasıda ayrı güzeldi umut çok mucadele etti okadar mücadele ettiki son vuruşları kötü yaptıgı bır maçta bile yıne golünü attı asistini yaptı selçukunda takıma katkısı son derece iyidi hüseyin görevini iyi yaptı alanzınho kalitesini gösterdi gelecek sezon sistemi onun üstüne kurup serbest adam olarak oynatırsak 10-15 gol bır okadarda asist yapacagını düşünüyorum tayfun egemen gıray calede görevlerını ıyı yaptılar giray hava toplarında ıyı ama yerden bıraz agır kalıyor daha dıkkatlı olmalı eskişehir taraftarına gelınce bence bıraz daha sagduyulu olabılırlerdı ama yınede turk futboluna renk kattıkları için seneye daha iyi bir takım kurmalarını temenni ediyorum futbol taraftar olunca guzel bu sene iyi işler yaptık kaliteli futbolcularımız var önümüzün aydınlık oldugunu düşünüyorum sürekli şampiyonluk yarışının içinde olmak şampiyonluk kadar önemli bence biz bunu başardık bundan sonrada başarabiliriz mutlu son çok uzak değil futbolcularımızada bu güzel galibiyet için teşekkür ediyoruz ligi en iyi yerde bitiririz inşallah

Recep Alkan
25.05.2009, 14:44
Bir Trabzonlu ve Trabzonsporlu olarak kimseyi kardeş, kimseyi arkadaş, kimseyi dost görmek adetimiz değildir. Biz bu günlere kimse ile glmedik, kimse ile de gitmeyeceğiz. Biz hep tek olduk öyle de olacağız. Eğer biz bir yere gittiğimizde rakip takım taraftarının renklerine bağırıyor birşeyler diyorsak korktuğumuz yada kardeş aradığımız için değil. Tamamen saygı duyduğumuz için.

Bulunduğu süper lig de günümüz futboluna yenilip küme düşmemeye oynayan takımlar hala 10.000 lere rahatlıkla oynayabiliyorsa işte biz buna saygı duymuşuzdur. Ama ne yazıkki bu saygımız yanlış anlaşılmış ve her seferinde ilk dediğim gibi korktular olarak algılanmıştır.

Evet BİZE HER YER TRABZON abi. Bunu senin anlattığın iki halde de anlayabilir hatta ve hatta iki şekilde de bağırılabilir. Amacın ne olduğu aslında çok basittir. Biz Karadeniz insanı olarak heryerdeyiz. Göç ettiğimiz için dağılmış vaziyetteyiz ve her gittiğimiz yerde stadı doldururuz. Bu aslında bu amaçla çıktı.

Bir tezahüratın hele ki BİZE HER YER TRABZON tezahüratının bu kadar büyütülmesi ve tribünde binler tarafından küfür ile karşılanması pek de inandırıcı gelmedi bana. Lütfen abi sadece bir tezahürat binleri bu kadar ateşleyebilir mi ?

Evet 58. dakika tezahüratı 61 de bizi susturmak içindi. Bu çok belli oldu. Ama taraftarımız her türlü bu dakikamızı kutladı gene. Sonuçta 61. dakikayı kutlamamamız için kayseride skorbord durduruldu. Ama çok konuşulmadı bu geçti.

Dediğimiz gibi abi, aslında özü es esli olan, içinde ezik sevgisi taşımayan insanlar çok daha iyi bilir es es ile trabzon arasındaki yakınlığı.

İsmail Alkan
25.05.2009, 14:49
58.dk ile ne alakası var anlayamadım...Bunu Sivas'ın plakası olduğunu sen yazınca anladım..((( Altından ancak bu kadar anlam çıkar yemin ediyorum..Daha müzesinde tek kupa olmayan Sivasspor kendilerini Anadolunun önderi kabul ettiklerinden beri en nefret ettiğimiz takımların başındadır...(((( Bizim amacımız sizin 61.dk şovunuzu sabote etmekti..)) Bırakında tribünlerde bu tür rekabetler olsun...26.dakikada yapmak sizi taklit etmek olurdu...Sonra bize laf ederdiniz...))
Bu bölüme katılıyorum,rekabet ortamında yapılmış her görsellik tribünlere renk katar,dün sizin yaklaşık yarım saat yaptığınız bu görsel şhov tribünleri seven biri olarak hoşuma gitti,

İyiki sivaslı eziklerin 61 nci dakkamızı kopyalayıp çakma 58 nci dakka gibi bir olaya girişmediniz,öyle bir şey olsaydı zaten sizinde sivastan bir farkınız kalmazdı :)

Sivaslıların 58 nci dakkada yaptıkları balon şhovları biz görünce inanın katıla katıla gülüyoruz :)

İlk yazılarında belirttiğiniz ve bizimde tv den çok rahat duyduğumuz toplu küfürler keşke olmasaydı,biz şampiyon olamazsak bejeke mi olsun yani,onumu istiyor sizin tribünler,hani sizde ist hergomonyasına karşı dik duruyordunuz,

Bizim arkadaşlar sizin sokaklarda rahat gezdilerse,sizin taraftarların bizim uzun sokakta rahat gezmeleriyle bağlantılıdır,uzun sokakta bir eses birde ankaragücü formasıyla gezebilirsiniz,

Neyse,eğitim eğitim eğitim diyoruz da bazı şeyler eğitimlede olmuyor maalesef.

Napoli
25.05.2009, 14:50
yeter artık bizim trbünlerin heryerde kardes muhabetı yapmasına uyuz oluyorum,ne kardesi,trbunde rekabet olur,bursada bile bursa dediler,şimdi Trbün dergide okuyorumda,adamlar bize yalaka dıyorlar..Trabzonda taş atıun bursada kardes deyin.. derler bunu boyle saçma sapan seyler yaparsak..

izmitte yaşadık gördük,eskisehirde gördük... ne gerek var boyle seylere yaa... banane es esden banane kocaeliden banane denizlide,gidelim takımızı destekliyelim yok yeşil siyah yok kırmızı beyaz...

Ben armanın peşindeyim hiç bir zamanda deplasmanda rakıp takıma kardeslik alkış falan asla yapmam...

Napoli
25.05.2009, 14:54
Takımımızı destklesek ne guzel olucak,işimiz gücümüz rakıp takıma alkış aypmak buda son yılarda moda oldu... adamlar yenik durumda sen kardes es es kardes korfez kardes antalya dersen söverler tabi dalga geçer gibi.. gereksiz bence

sonuna kadar takımızı desteklemek lazım bizine takıp trbunlerde,istanbulda nasıl desteklıyorsak anadoludada aynı sekılde,zeytin dalı uzatana çiçek atarız ama herzaman bizz kardes muhabeti yapmamıza dayanamıyorum...

Koray
25.05.2009, 14:56

Trabzon'da krallar gibi karşılanıp Eskişehir'de cam kırıyorlar, buna kahpelik deniyor bizim buralarda...

Napoli
25.05.2009, 14:57
Maça gelince,bence gayet şık oynuyoruzz,oyunu dik oynuyoruz,alanzinho gerçekten haftalar geçtikçe çoşmaya başladı,seneye 4-5 takviye ile uçarız...

Ahmet hoca sanslı dıyordum ama artık demıyorum hatta idda edıyorum 8 hafta önce gelseymiş belkide eskisehirde turu atardık 5 senedir 4-0 5-2 gibi maçlar kazanmazken son 4 haftada uçuyoruz Ahmet hoca sayesindemi,anlamadım ama ersun yanaldan sonra takım çılgınlar gibi ivme kazandı

Napoli
25.05.2009, 15:00

Trabzon'da krallar gibi karşılanıp Eskişehir'de cam kırıyorlar, buna kahpelik deniyor bizim buralarda...

Kardesim,ozaman bizde orada alkışlamıycağız kırarlar camda kırılar kafada kırarlar,gelde anlat her trbünde rakıp tarftarı alkışlayan insanlara...

Taş atıp kaçmak kadar adi birşey yok,madem atıyorsun araba duruncada geri vites yapma R''ye takma...okadar yolu bu insanlar armanın peşine gelıyrolar sen 450 km rüzgarı yiyerek evine dön adiliktir bu...

Allahtan kış değil..3 sene once denizlide yedik taşı kışın 10 gün evde yaptım ceyran yaptı otobus rüzgardan

Sefa Murat Dokuz
25.05.2009, 15:00
Es Esi severim düşmesini istemezdim zaten bu bizans ...lerine karşı olan doğru düzgün takım yok ama yaptıkları hiç yakışmadı.

Badaloğlu
25.05.2009, 15:12
Kötü örnek, örnek değildir! Bir kaç kendini bilmezin yaptıklarını tüm Eskişehir camiasına mal edemeyiz.

Bu arada Eses'li kardeşim: ''BURASI MİS GBİ HAMSİ KOKUYOR''

Alibeyoglu
25.05.2009, 15:20
es esi istanbul eziklerine karsi duruslarindan dolayi severim basarili olmalarinida cok isterim hani türkün türkden baska dosdu yok deriz ya trabzonsporlununda trabzonsporludan baska dostu yok
biz bize yeteriz biz kendi isimize bakalim 6 sefer yapdigimizi 7 seferde yapacagimiza yemin edelim gerek rakip taraftarlar,gerek art niyetli hakem hatalari,gerekse yanli istanbul medyasi bu yolda önümüzde ki engellerdendir onlarlada bas edmesini ögrenmeliyiz

turgut061626
25.05.2009, 15:22
Arkadaşlar doğma büyüme Eskişehirli ve Eskişehirspor taraftarıyım.dün gece maç esnasında ve maçtan sonra gelişen olaylar için kendi adıma özür dilerim.Bu sene 16 deplasmanın 12 sine giden birisi olarak, hayatında deplasman görmemiş insanların yaptıkları olayları lütfen tüm camiamıza maletmeyin.Ayrıca hamsi en sevdiğimiz balıktır, kokusunu da kendisini de severiz.ayrıca kimse kimse ile dost olmak zorunda değildir, sahada ve tribünde olan rekabet maçın bitimi ile son bulmalı.

Koray
25.05.2009, 15:47
Kötü örnek, örnek değildir! Bir kaç kendini bilmezin yaptıklarını tüm Eskişehir camiasına mal edemeyiz.

Bal gibi de mal ederim niye edemeyecekmişiz ?

Açık diye tabir edilen maraton tribününden 5-6 bin kişinin ettiği küfürleri kime mal edecekmişiz başka, o 5-6 bin kişi demek Eskişehir tribünlerinin geneli demek...

bordox
25.05.2009, 15:47
valla kazanıyoruz ama kör topal oynayarak kazanıyoruz söyle rakibi bogacak topa basıp öndeyken takımı defansı rahtlatacak adam eksikligimiz var boş alan bırakmıyoruz buda ortasahamız kosan ortasaha oldugu için ama oyunu rakip sahaya yıkıp atak yapamıyoruz bu senenin sorunu degil son 10 senedir bu yönde sorunumuz var buna bir care bulmamız gerekiyor birde top indirecek sırtı dönük oynayabilecek bir adama ihtiyac var insallah haftaya feneri yeneriz ama ben beraberlık dıye düsünüyorum şampiyonlukda baska bahara kaldı ama şampiyonluk için üst düzey 4 futbolcuya ihtiyac var

Gerçekten çok güzel özetlemişsin,kontra takımı olmaktan bir türlü kurtaramıyoruz Trabzonspor'u,en son Şenol Günel zamanında söylediğin gibi rakibi boğabiliyorduk,ama o zaman ki kadro da en iyi kadromuzdu.

Umarım işin içindekiler önümüzdeki yılları planlarken Yattara ve Alenzinho tarzına uygun diye sürekli kontra atağa dönük bir yapılanmanın peşinde koşmazlar.Hatta Umut ve Gökhan Ünal bile boş alan futbolcusu ve bize kapanan takımlar eğer ne yaptıklarını biliyorsa özellikle defansif olarak, istediklerini alıyorlar hatta farka bile gidiyorlar Sivas örneği gibi.

Önümüzdeki yılda bu işin çözülmesini bekliyorum,bu oyun tarzıyla büyük hedeflere gidemez Trabzonspor.

Tangerine Dream
25.05.2009, 16:04
arkadaşım emin ol sen nufus kağıdında trabzonlu yazan kadar trabzonsporlusun, hatta bazı trabzon doğumlu (örnek ergun gürsoy,sinan engin v.b.i.) ş..... daha trabzonlusun. yeni bir tartışma başlatmak istemiyorum ama trabzonlu olmayıpta trabzonu tutan bir kişi trabzonlu olupta trabzonu tutmayan bir kişiden benim için 1000 katı daha değerlidir.

sen bakma aramızdaki bir takım ayrık otlara sen öz be öz trabzonsporlu bir kardeşimizsin

Çok teşekkür ederim, arkadaşım.

samy
25.05.2009, 16:14
yeter artık bizim trbünlerin heryerde kardes muhabetı yapmasına uyuz oluyorum,ne kardesi,trbunde rekabet olur,bursada bile bursa dediler,şimdi Trbün dergide okuyorumda,adamlar bize yalaka dıyorlar..Trabzonda taş atıun bursada kardes deyin.. derler bunu boyle saçma sapan seyler yaparsak..

izmitte yaşadık gördük,eskisehirde gördük... ne gerek var boyle seylere yaa... banane es esden banane kocaeliden banane denizlide,gidelim takımızı destekliyelim yok yeşil siyah yok kırmızı beyaz...

Ben armanın peşindeyim hiç bir zamanda deplasmanda rakıp takıma kardeslik alkış falan asla yapmam...

çok doğru bir tesbit. kutlarım.

BOZOHAN
25.05.2009, 16:20
biz adamlara avni akerde adamlara es es ki ki diye tempo tutuyoruz adamların yaptıklarına bak sene görüşürüz

Murat Acar
25.05.2009, 16:22
Bu bölüme katılıyorum,rekabet ortamında yapılmış her görsellik tribünlere renk katar,dün sizin yaklaşık yarım saat yaptığınız bu görsel şhov tribünleri seven biri olarak hoşuma gitti,

İyiki sivaslı eziklerin 61 nci dakkamızı kopyalayıp çakma 58 nci dakka gibi bir olaya girişmediniz,öyle bir şey olsaydı zaten sizinde sivastan bir farkınız kalmazdı :)

Sivaslıların 58 nci dakkada yaptıkları balon şhovları biz görünce inanın katıla katıla gülüyoruz :)

İlk yazılarında belirttiğiniz ve bizimde tv den çok rahat duyduğumuz toplu küfürler keşke olmasaydı,biz şampiyon olamazsak bejeke mi olsun yani,onumu istiyor sizin tribünler,hani sizde ist hergomonyasına karşı dik duruyordunuz,

Bizim arkadaşlar sizin sokaklarda rahat gezdilerse,sizin taraftarların bizim uzun sokakta rahat gezmeleriyle bağlantılıdır,uzun sokakta bir eses birde ankaragücü formasıyla gezebilirsiniz,

Neyse,eğitim eğitim eğitim diyoruz da bazı şeyler eğitimlede olmuyor maalesef.
vallahi ismail abi Yazını okumadan önce uzun sokakta Sadece eses lielring ezdiğini düşünüp üzülmüştüm..Bunda deplasmana gittim Ama sadece ankaragücü maçlarından sonra Hemen hemen hepsinde dostluk kardeşlik sloganları atıldı Es es e de giderken hep bu dilekle gittim Umarım maç kıran kırana geçer Kazanmak adına ne gerekiyorsa iki takımda yapar ama umarım kazanan biz oluruz diye düşünüyor maç sonundada Dostça sloganlar atılmasını temenni ediyordum ama maç boyu Ettikleri küfürler zaten ortamı germişti biz ki maç başlamadan önce onlara zeytin dalını uzatmış karşılık beklemiştik ama onlar küfür ettiler...Yazık üzüldüm gerçekten...Rekabet mutlakaki olmalı zaten onlar bizim 61 dakika Sov umuzu sabote etmeye çalışıp yaklaşık hiçdurmadan 58-75 arası salaldıkları kaşkolları ile görsel bir şov yaptılar bizimki ile birlikte olunca stat şenlik yeri gibi oldu aslında ve onalrın durmadan 15-20 dakika yaptıkalrı görsel sov uda kıskanmadım dersem yalan olur...

Mira_61
25.05.2009, 16:26
Bence maçta yaşananları tüm camiaya bağlamayalım.Eskişehirin taraftar forumunda onlarda çok pişman bu olaylardan.Sonuçta bu sene ne badireler atlattılar.Tabiiki küfürlerin mazereti olamaz ama buda bir etkendir.
İlhan abinin de dediği gibi onlar Anti İstanbul desinlerde varsın bizi sevmesinler.Anadoluda İstanbula yaltaklanmayan ender camialardan.

Hüseyin Kurt
25.05.2009, 16:29
Gereksiz gereksiz laflar...

Külünkoğlu
25.05.2009, 16:31
Çok pişmanlar diyorsunuzda maçtan önce de forumlarında ne yazıldığını da gördük. Onun için hiçbir anlam ifade etmiyor. Koro halinde dakikalarca ve bir değil iki değil, çeşidi bol şekilde küfür ediliyorsa bunu bütün Eskişehirlilere bağlarım arkadaş.

Ne hikmetse Eskişehir'de Kocaeli gibi çıktı. Maçtan önce dostluk, ondan sonra tornistan. Biz böyle işlere alışık değiliz. Tarihimizde bir kez bile problem yaşamadığımız camialardan mertlik beklerdik. Kusura bakmasınlar artık.

Külünkoğlu
25.05.2009, 16:32
mete61bordomavi'nin mesajını alıp alıp cevap vermeyin arkadaşlar, yeterince cevap verildi.

İlyas Özdemir
25.05.2009, 16:35
deplasmanlarda yaşadığımız sıkıntılara bakılırsa tribun konusunda daha çok yol kat etmemiz gerekiyor kardeş mardeş ayağı bence tamamen hikayedir ben şahsen inanmam

Adem Erdoğan
25.05.2009, 16:36
Yaşı kemale ermiş aklı başında insanlar forumlarında güzel yazılarda yazmışlar baktım biraz.

İnternet üstünden sallamak gaza gelmek çok kolay oluyor.

Yukarıdaki yoruma; her Trabzonlu Trabzonsporlumu ya da her Karadenizli.Futbol sadece futbol olsun spor olmaktan çıkmasın daha önemli şeylerde var.

Koray
25.05.2009, 16:37
Bence maçta yaşananları tüm camiaya bağlamayalım.Eskişehirin taraftar forumunda onlarda çok pişman bu olaylardan.Sonuçta bu sene ne badireler atlattılar.Tabiiki küfürlerin mazereti olamaz ama buda bir etkendir.
İlhan abinin de dediği gibi onlar Anti İstanbul desinlerde varsın bizi sevmesinler.Anadoluda İstanbula yaltaklanmayan ender camialardan.

Eskişehir sitesine girip yazı yazmasan kendi adıma çok sevinirim...

Adamlar ana avrat küfretti arkadaşlarımızın araçlarını taşladı, sen hala gidip oralarada laf salatası yapıyorsun.

mHİÇYILMAZ
25.05.2009, 16:41
Galata'nın kesin puan alması gereken son haftada Fb galibiyetiyle ligi ikinci sırada bitirme ihtimali iyice belirmiştir. Eskişehir' e kadar gider tüm Trabzonspor sevdalılarına yürekten teşekkür ediyorum.:)

Mira_61
25.05.2009, 16:47
Eskişehir sitesine girip yazı yazmasan kendi adıma çok sevinirim...

Adamlar ana avrat küfretti arkadaşlarımızın araçlarını taşladı, sen hala gidip oralarada laf salatası yapıyorsun.
Laf salatası yaptığım yok.Kendi düşüncelerimi paylaşıyorum.Katılırsınız katılmazsınız orası size kalmış.
Yaptıkları terbiyesizliktir.Ama oradaki taraftarın büyük çoğunluğu tasvip etmiyor.Benim istediğim Trabzonspor taraftarı onlara aynı şekilde karşılık vermez.En azından benim aşık olduğum Trabzonsporun taraftarı.Düşmanca tutumlarına devam ederlerse kendileri bilir.Ne halleri varsa görürler.Nasıl bizim tribünde tasvip etmediğim taraftarlar varsa onlarda içlerindekini tasvip etmiyor.Bu benim düşüncem.

Kaya
25.05.2009, 17:12
Eskişehirspor'un da taraftar grupları arasında bir sıkıntı var. Yapılan küfrü 1 ya da bir kaç grubun gerçekleştirdiğini; diğer tribünlerin ise bu duruma tamamen karşı olduklarını söylüyorlar. Açıkçası pek çoğu şimdiden özür bile dilemiş durumda...

Çagman
25.05.2009, 17:16
Kaya Koca trübün karsılıklı küfüre basladılar sonra bizde basladık hakettiler. Hiçbirşey küfürü ve otobus taslamayı haklı kılmaz yaptıkları terbiyesizlik.

Kaya
25.05.2009, 17:21
Kaya Koca trübün karsılıklı küfüre basladılar sonra bizde basladık hakettiler. Hiçbirşey küfürü ve otobus taslamayı haklı kılmaz yaptıkları terbiyesizlik.

Ben haklılar demedim yalnız...

Küfrün ve otobüs taşlamanın hiç bir bahanesi olamaz...

Sadece dediğim yaşanan hadiseden rahatsız olan Eskişehirspor taraftarlarının da olduğudur...

Kocaelispor maçında tribün çatısına çıkarak Trabzonspor'un efendiliğine leke süren taraftardan ben rahatsızdım mesela...

Bulut61-34
25.05.2009, 17:22
Her maçtan sonra rakibimizin taraftarını düşman ilan ediyoruz. Bunun sonu neye varacak bilemiyorum.

Küfredilmesini hazmedemiyoruz ama hepimiz aynı şeyş yapıyoruz. Bu küfredenler her taraftar topluluğun içinde var. Bursalı taraftarın belki %90'ı bize küfrederken Eskişehirlilerin %10-20'si küferdiyor. Bu oran takımlara göre değişebiliyor. Yani küfrden kadar küfretmeyenlerde oluyor aynı taraftar topluluğu içinde. Tabi %10'u bile küfretse bunu duyuyoruz.
Kendi takını desteklemek ve galeyane getirmek , karşı takımında moralini bozmak(düşmanca hislerle olmasa bile) için küfretmekten başka bir şey yapamayan bir kültürün ürünü olarak buna nasıl çare bulabiliriz ki?
Önce biz küfretmeyip, kendi kapımızın önünü süpürme erdemini gösterebilir miyiz acaba?

Hiçbir takımın taraftarı ne tamamiyle iyidir ne de tamamiyle kötüdür.

Her hafta maçlardan sonra yeni cephe açıyoruz. Bu kadar çok cephede savaşmak doğru bir şey mi?

Uğur KÜÇÜK
25.05.2009, 17:32
es08es26 http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_images/drop_down.png Üye Profili
(http://www.eskisehirspor.com/forum/member_profile.asp?PF=4964) Özel mesaj gönder
(http://www.eskisehirspor.com/forum/pm_new_message_form.asp?name=es08es26) Üye mesajı bul
(http://www.eskisehirspor.com/forum/search_form.asp?USR=es08es26) Badi listesine ekle
(http://www.eskisehirspor.com/forum/pm_buddy_list.asp?name=es08es26)

Yazar

mehmet
Yer: eskişehir
Online Durum: Online
Mesajlar: 34 http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_images/quote.png Alıntı (http://www.eskisehirspor.com/forum/new_reply_form.asp?M=Q&PID=370451&PN=129&TR=1290) http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_images/reply.pngCevapla (http://www.eskisehirspor.com/forum/new_reply_form.asp?PID=370451&PN=129&TR=1290) http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_images/bullet.png (http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=2045&PID=370451#370451) Tarih: Bugün saat 13:54 ben de dün maçtaydım iki saat önceden girdim ilk defa bir şey yapacagım fanatik bir esesli olarak TRABZONSPOR tarfarından kendini bilmez kişilerin ettikleri küfür nediyle özürdiliyorum
eses1965

Doğan BULAT
25.05.2009, 17:33
Ya zaten hep dost dediğimiz takımlar bize darbe vurdu.. Anadolu kardeşmiş.. pöhh.. Külağıma anlatın onu.. Bursa'ya bakın Eskişehire bakın taraftarlı neler diyorlar bize.. G

Çagman
25.05.2009, 17:34

Sadece dediğim yaşanan hadiseden rahatsız olan Eskişehirspor taraftarlarının da olduğudur...

Kocaelispor maçında tribün çatısına çıkarak Trabzonspor'un efendiliğine leke süren taraftardan ben rahatsızdım mesela...
Kaya iyi diyorsunda oradaki olaylar cok farklı ya mac boyunca bir tane küfür etmedik birtane laf sallamadık adamlara bir basladılar bütün stad haydi haydi Allah askına Trabzonun ***** donsun saskına orda koptu hersey yazık diyorum sadece acıkcası ben güzel duygularla gittim oraya daha oncesindede eskisehirde cok kalmıslıgım oldu ama bundan sonra es es hakkında pek iyi düsüncelerim olmayacak bizden bir kişi cıktı catıya bütün taraftar rahatsız oldu es es bütün stad küfür etti 50 100 kişi rahatsız oldu..

Seyfi_B
25.05.2009, 17:39
BURASi MiS GiBi HAMSi KOKUYOR :dvl:

Cafer Bulur
25.05.2009, 17:46
Takım ayaklarına bağlanan prangalardan kurtuldu, coştu..
Ersun prangalarından.
İkinci yarının ilk 11 haftasında topladığı puanın daha fazlasını son 4 maçta topladı.
Ikına, sıkına zorla bir gol atmaya çalışan takım son dört haftada 3er 5 er atmaya başladı.
Üstelik, hep aynı kadro-diziliş ve oyun kurgusuyla vede şişirme toplarla değil, ayağa pas yapıp, değişik varyasyonlarla ve dizilişlerele güzel top oynamaya çalışarak..

Ama, artık iş işten geçti. Prangalardan çok geç kurtulduk. 1-2 hafta öncesinden bunu yapabilmiş olsaydık bile şu anda çok farklı bir yerde olabilirdik.
Bu hafta ligin sonu ilan edilmiş oldu.
Şu anki sıralama önümüzdeki hafta sonundada aynı olur.

Kimse Cincona güvenip boşa hayal kurmasın..
CL ye Sivası gönderecekler. Bütün media ve Federasyon bunda kararlı..

----Ah, ulen Ergün Gürsoy.. Bir kerede bir işe yara.. Memleketine bir kerecik bir faydan olsun be..----

Bütün media ve federasyon akılalmaz bir şekilde Sivas da Sivas diyor..
CL ye onlar gitsin istiyor. Ligin başından beri.
Bu takımda ne buldular anlayamadım..
Madem bunların dini-imanı para, raiting ve tiraj,
E, o zaman niye illede Sivas.
Sadece şu kolbastı show'umuz sayesinde trilyonlarca para kazandılar sırtımızdan.
Aynı zamanda sahip oldukları GSM şirketleri, "kolbastı yaz 0...'ya gönder melodisi sana gelsin" diye tvlere verdikleri reklamlarla ve eğlence programlarında yaptıkları kolbastı raitingleriyle milyon dolarlarca reklam gelirine ulaştılar sayemizde bu kriz ortamında..
Peki ya Sivas. Onlar sayesinde acaba bir tiraj fazlasına ulaşmışmıdırlar, reklam gelirlerini arttıran bir raiting artışımı olmuştur. veya bir decoder fazladan satabilmişlermidir.
Ama, yok. "İllede Sivas" diyorlar hala.
Çözemedim gitti bu işi..
Bu mesaj sanirim okudugum en gercekci mesajlardan biri.

Tüm Türkiye sivasin 2.ci olmasi icin adeta kulis yapiyor.

Ben de gs nin sivasa yenilecegi ve ligi maalesef 3.cü bitirecegimiz seklinde düsünenlerdenim.

Umarim yanilirim,yanilmayi o kadar cok isterim ki....

Mustafa Önal
25.05.2009, 17:48
arkadaşlar anlamadığım nokta neden eskişehirle kocaeliye dost gibi yaklaşımda bulunuyoruz. ben kendi adıma kocaeli ve eskişehire futbol şehri oldukları için saygı duyuyorum. ama onlardan ne dostluk ne de düşmanlık bekliyorum. kişsel sempati duyuyoruz diye adamlarla dost olcak değiliz.

tribünde delikanlılık konusunda ankargücü es es den de kocaeliden de önde . attığımız her golde kardeş takımları bursaya sallamamıza rağmen adamlardan 2 senedir olumsuz hiç bir şey duymadık.

eskişehir e de ligde başarılar dilerim. futbol geçmişine saygımız hala var.

Doğan BULAT
25.05.2009, 17:50
Kim ne derse desin Trabzonumu kimse çekemiyor... Bu bir gerçek.. Kardeş dediğmiz dost dediğimiz Anadolu takımı dediğimiz takımlara bakın.. Maçlarda bize karşı oynadıklarında her yerlerini yırtıyorlar.. Konya küme düşecek Fenerden 4 yiyor bize gelince aslan kesiliyo.. Bursa'yı yeniyoruz diye adamlar bize düşman kesiliyolar, demediklerini bırakmıyorlar... Eskişehir taraftarı keza öyle.. Kalecisİ Trabzonlu olduğu halde maç sonunda yendiklerinde kendi arkadşalarından daha çok seviniyor.. Takımlardaki her 61 iyenin bize garezi var sanki ..

Kimse yanlış anlamasın hiç bir takım bize yatsın demiyorum.. Çıksın adam gibi oynasın ama sadece bize karşı değil.. Bir hafta önce 90'lardan toplarımızı çıkartıp ertesi hafta üzerine gelen topu yiyorsan, biz yendk diye bizi düşman ilan edip lazları dövelim diye sitende yazı yazıyorsan ben istemiyorum abi kimse dost falan olmasın zaten.. Daha geçen sene Vestel Manisa değilmiydi bizi protesto edip sözde hakem hatalarını bahane edenler ellerinde mendil sallayanlar.. Gördünüz dimi kümeye diye bağıranlar kümede kaldılarmı acaba ???
Bursaılar!!! Hadi bu haftada Gaziantepi düşman edin bakalım görelim bize geçen hafta giydiriyodunuz ..

Kimse kızmasın ama benim 6 şampiyonluğum, müzemde bu kadar kupam olduğu sürece siz kabul etmesenizde zorunuza da gitse ben BÜYÜĞÜM ve sizler hep bize aşağıdan bakmaya mahkum olacaksınız.. Her seferinde de dersinizi alacaksınız...

Cafer Bulur
25.05.2009, 17:54
Sürpriz falan beklemiyorum.

Son hafta en zor maçı biz oynayacağız.

Bjk ve sivas galip gelip ilk 2'yi alacaklardır.

Bir sürpriz olsa bu hafta olurdu.Gs,bjk'den kat kat iyi oynadı,adeta topu kaleye sokmak istemediler.
Maçı hediye ettiler.
G.Birliği ilk yarıda 1 pozisyon verdiği sivastan ikinci yarı 15 dakikada 3 gol yedi.
Yediği 1. golde kamanan ve tum ceza alanı önünde 2'ye 1 kalmışlar.İnanılır gibi değil.Alacağın 1 puanla ligde kalmayı matematiksel olarak garantiliyorsun ama rakibin 2 forvetini kalenin önünde bomboş bırakıyorsun.
Samet Aybaba'nın maç satacağı hiç aklıma gelmezdi.
Ama o da ne yapsın.
Düzen böyle kurulmuş.

Maçlar öncesi arkadaşlarla konuşurken;en zor maçın bizim maç olduğunu,diğer maçların sonucunun belli olduğunu söylemiştim.
Yanılmadım.
Samet aybaba mactan sonra ben ve yardimci antrenörlerim ulvi ve gökhan olsaydi sivastan bu kadar komik goller yemezdik dedi.

Maci satanlar bence samet aybaba degil ligde kaldik psikolijisiyle oynayanlardir.

Ama kendi isimizi kendimiz göremedigimiz icin bu sahnelere seyirci kalmaktan baska bir sey yapamiyoruz.

Elaleme güvenirsen güvendigin daglara kar yagar diye bosuna dememisler.

Aldemir
25.05.2009, 17:55
Taraftarlarımız arasında Eskişehire bu denli kitlesel bir
sempatinin olduğunu bu maça kadar bilmiyordum.
Ben de dahil olmak üzere tek tük ilgi var sanardım.
Maçın öncesi, sırası ve sonrası tek kelimeyle bir kahpelik modeli.
Puştluk, riyakarlık, kişilik bozukluğu, kahpelik kavramlarını anlatmak için
Eskişehir ile şu aramızda geçenlerden söz etmek kafidir.
Aslında kendimize çok kızıyorum.
Nasıl oldu da bu alçak topluluğu tanıyamadık, ve ne diye sokaklarında
gezmenin her rakip tarftara nasip olamayacağı Trabzon'da bunlara imtiyaz tanıdık.
Asıl tahammülsüzlüğüm buna.
Yoksa 12 sene alt liglerde sürten bir takım sempatimi
kazanamadıktan sonra neden gündemimde olsun ki.
Bu sitede Eskişehirli taraftarların yorumlarını okudum.
Ne diyor dostluk belagataini sürdüren zat.. Efendim siz bakmayın
taraftarlarımızın yaptıklarına formalarınızı yine giyip gelin.
Amanda aman lütfetmişler.
Efendi..
Biz zaten karşımızdakinin ne hissettiğine bakmaksızın her yerde
formalarımızla dolaşırız.
Ama her yerde..
Yoksa bize her yer trabzon tezahüratını hamasetten ibaret mi sandınız.
Bize her yer trabzon. Bu bir realite.
Bu yaptıklarınızdan sonra sizin en çok yüzünüze tükürürüz.
Üstelik bunu üzerimizde formalarımızla Eskişehir sokaklarında yaparız.
Hiç kuşkun olmasın.
Ancak sen, maalesef Trabzonda kendini saklayacaksın.
Bu seçim sana ait.

OFLU
25.05.2009, 18:12
Bu isin Trabzonu da var,Kimseye nasip olmaz Trabzonda hele hele mac gunu rakip takim taraftarinin formayla gezmesi,ne bileyim dosthane ayakustu muhabbetleri.. Adami operler!
Ama eses hakkini kaybetmistir,Bize hava hos.. Bu taraftar .... Trabzon olamazsin sampiyonu mburasi les gibi hamsi kokuyor melodisini yada Haydi haydi Allah askina duasini unutmaz..

lazkerem
25.05.2009, 18:38
yaw uşaklar dedimki siteye girip bakayım yorumlara sakin kafayla millet ne yazmış bakıyorum takmışsiniz eskişehir taraftarına boşverin ne düşünürlerse düşünsünler nasıl tezahürat yaparlarsa yapsınlar biz kendi işimize bakalım sanki bizde yokmu küfür eden taraftar kayseri maçına gittim maçin 10. Dakikası 2-0 öndeyiz tribünlerin coşup şarkılar söylemesini beklersiniz değilmi hayır efendim bizim taraftarın takımla falan uğraştığı yok özellikle numune hastanesi tarafında olan kale arkası öncü olmakla beraber bütün tribünler sivas'a küfrediyor e buna ne yapacaksın

Onun için boşverin eskişehir'in kötü tezahüratına takmaya yoksa siz onları hala kaalemi alıyorsunuz:)

OFLU
25.05.2009, 18:43
Abi bizim konumuz biraz daha farkli burda,Sivas bize kufretse kimsenin garibine gitmez,cunku sivasla aramizdaki muhabbet belli..
Ama biz eskisehirspor taraftarini trabzonda agirladik,kafalarina gore sehirde takildilar insanlarla muhabet ettiler dostumuz dedik mactan once sonra tribunlere cagirdik ve bize yapilanlari gorduk dun gece.
Bizim sitemimiz buna.. Yakismadi.

wolf_TS61
25.05.2009, 19:04
es08es26 http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_images/drop_down.png Üye Profili
(http://www.eskisehirspor.com/forum/member_profile.asp?PF=4964)Özel mesaj gönder
(http://www.eskisehirspor.com/forum/pm_new_message_form.asp?name=es08es26)Üye mesajı bul
(http://www.eskisehirspor.com/forum/search_form.asp?USR=es08es26)Badi listesine ekle
(http://www.eskisehirspor.com/forum/pm_buddy_list.asp?name=es08es26)

Yazar

mehmet
Yer: eskişehir
Online Durum: Online
Mesajlar: 34 http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_images/quote.png Alıntı (http://www.eskisehirspor.com/forum/new_reply_form.asp?M=Q&PID=370451&PN=129&TR=1290) http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_images/reply.pngCevapla (http://www.eskisehirspor.com/forum/new_reply_form.asp?PID=370451&PN=129&TR=1290) http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_images/bullet.png (http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=2045&PID=370451#370451) Tarih: Bugün saat 13:54 ben de dün maçtaydım iki saat önceden girdim ilk defa bir şey yapacagım fanatik bir esesli olarak TRABZONSPOR tarfarından kendini bilmez kişilerin ettikleri küfür nediyle özürdiliyorum
eses1965
bu adam gibi düşünenler azınlıkta ne yazık ki.adamlar kocaeli gibi küfür ederken stadı inletiyorlar.stad inliyorsa kimse demesinki biz etmedik çekirdekçiler küfür etti diye.zaten 20 dk espana yapan adamada 'çekirdekçi' demek hakarettir.biz onları burda öyle karşılamadık.rahat rahat formalarıyla gezdiler.şu ligde kaç takım taraftarı bu şehirde formaları ile maç günü gezebilir.ellerini başlarının arasına alsınlar düşünsünler.

Hotaman
25.05.2009, 19:27
Bende böyle bir durum gözlemledim. Hatta inşallah gelecek sene ilk maç Eskişehir de olur ve bizde bunu telafi ederiz gibi söylemlerde var. Ne kadar samimiler gelecek sene, birazda şansları yardımcıları olursa göreceğiz. Ancak bazen çok mu safız, kardeş dediklerimizden boyuna küfür yiyoruz diye de düşünmüyor değilim.

lazkerem
25.05.2009, 19:30
tamam tamam o zaman eskişehir'in ligde kaldığına sevinelim yani seneye tekrar trabzon'a gelecekler o vakit deplasmana geldikleri hissini veririz garip gurebaya olur biter sıkmayın canınızı

Kaya
25.05.2009, 19:35
Bize küfür eden ve taraftarımızın araçlarına taşla saldıran kafalara hangi kelimeyi kullansak azdır...

Bunun yanında yaşananlardan hoşnutsuz olan bir kesim de var...

Bu kesim Eskişehirspor'un ne kadarını temsil eder bilinmez ama en azından böyle düşünenler var ve gördüğüm kadarıyla forumlarında "özür dileriz" adı ile başlık bile açmışlar...

Gelecek sezon herşey daha iyi anlaşılır...

Taşlı saldırıya uğrayan arkadaşlarımıza büyük geçmiş olsun.

trab61
25.05.2009, 19:38
yorumlari okudum ve gercekten eskisehir taraftarininda adi oldugunu ve dostumuz olmadigini anladim. bana hic kimse hic bisey anlatamaz,suat denen sahis gelmis burda demogoji yapiyor,aslinda buraya bile almamak lazim boyle insanlari. ulan adiler dakikalarca hep bir agizdan kufur edildi ekranlardan bile cok net duyuldu kufurler. ondan sonra gelip burda hikaye anlatiyorlar.
sunu anladimki bizim bizden baska dostumuz yok. sen avni akere gel adamlarin futbolcularini mactan sonra tribune cagir ve alkisla sonrada git eskisehirde kufur ye. boyle bisey olamaz. bundan sonra kimse bizden misafir perverlik beklmesin.hepiniz tekrardan avni akere geleceksiniz, ozaman gorecem sizi bakalim.

ilhan
25.05.2009, 19:40
Eskiden "Trabzonspor'a şampiyonluk yolunda başarılar" dileriz pankartları açan Eskişehirspor gitmiş, araç taşlayan, maç boyunca küfreden taraftar gelmiş. İlk maçta hakem hatalarına maruz kalmalarına biz de üzülmüştük. Burada hemen hemen herkes "keşke bu şekilde kazanmasaydık" deme erdemini de göstermişti.

Yakışmadı be Es Es. Hiç yakışmadı. Şu lige yükselmene BİZİM kadar sevinen oldu mu be Es Es? Ayıp ettiniz..

Ben yine de seviyorum Eskişehirspor'u. Vardır elbette doğru(!) insanları..

asem61
25.05.2009, 20:03
eskisehire giden taraftarimiza tesekkür ediyorum.ayrica ahmet hoca ve futbolcularimizada tesekkürler. bende yillar önce eskisehir deplasmaninda mac seyretmistim.ozamandan bugüne cok sey degismis.ben ozaman acik trübünde mac seyrettim.herhangi bir problem yasamadim. ancak simdiki durum cok farkli sadece eskisehir taraftari degil bütün anadolu takimlarinin biyeri kalkti. bizim icin sorun yok adamina göre muamele yapmasini biliriz. bizimle ugrasan takimlarin suan nerede olduklarini görüyorsunuz. herkes haddini bilecek bilmeyen gidecek.

asem61
25.05.2009, 20:34
Ben kadroyu beğenmedim.Ceyhun oynadığı bütün maçlarda kötüydü.Bu maçtada kötü olacaktır saçma sapan hatalar yapacaktır.Dilerseniz bu mesajımı kaydedin maç sonunda tartışalım.

Ayrıca kadro aşırı defansif.Hüseyinle ceyhunun yanyana oynamasına hiçbir anlam veremedim.Ziya doğana sallayanlar Ahmet Özen yapınca müthiş kadro diyor.İsaac dan memnun olmasamda bu takım tek forvet heleki UMUTUN tek forvet olduğu 6 defans ile oynayamaz.Karşınızdaki takım kazanmak zorunda ve 3 forvetle oynuyor.Siz tek forvetle oynuyorsunuz.Ve burda herkes süper kadro diyor.Bu kadro sadece Zorunlu bir kadro.Ve bence kötü kadro.Umarım yeneriz(Lig başından beri ilk kez bir maç için negatif konuşuyorum)

sen dedin diye bu mesajini alinti yaptim.pesin fikirli olmak hic iyi degilmis dimi arkadasim.ceyhuna bir özür borcun var galiba. iyi kumastan iyi terzi elbise dikebilir.ersun yanal nekadar futbolun icin gelmedigini gösterdi. bakiniz ahmet hocaya adamin hic oynatmadiklariyla neler yapti.hep oynattiklarini nasil kesti.bu konuyu fazla desmeyeyim yoksa mevzu uzayacak.görünen köy kilavuz istemez

İskender Çakmak
25.05.2009, 21:33
kendilerini bir şey zannediyorlar boşverin es esi bizim kendimizden başka dostumuz yok es es taraftarını ilk kutlayan bizdik ne oldu küfürü yedik kocaeli içinde aynısı geçerli ben artık şunu savunmaya başladım yanlış ve ya doğru koltuk kıracaksın stadlarını kullanılamaz hale getireceksin eminim en iyi taraftar biz oluruz.Es es taraftarı çok pişman ama ben bunu unutmam ve artık benimiçin es es bitmiştir inş seneye küme düşerler hak ettikleri yere giderler onlara son tekmeyi vuran inş biz oluruz

Murat Acar
25.05.2009, 21:43
Eskiden "Trabzonspor'a şampiyonluk yolunda başarılar" dileriz pankartları açan Eskişehirspor gitmiş, araç taşlayan, maç boyunca küfreden taraftar gelmiş. İlk maçta hakem hatalarına maruz kalmalarına biz de üzülmüştük. Burada hemen hemen herkes "keşke bu şekilde kazanmasaydık" deme erdemini de göstermişti.

Yakışmadı be Es Es. Hiç yakışmadı. Şu lige yükselmene BİZİM kadar sevinen oldu mu be Es Es? Ayıp ettiniz..

Ben yine de seviyorum Eskişehirspor'u. Vardır elbette doğru(!) insanları..Burda yazılanalrı geçtim maç başlamadan önce onlara Çok güzel paslar verdik zeytin dalı uzattık (b)ES ES KARADENİZ ES ES[/B] Diye Tezahürat yapıp onlardan karşılık bekledik ki henüz maçda başlamamıştı ama Bırakn karşılığında bir jesti maç boyu küfür ettiler yetmedi maç çıkışında çakmak para koltuk fırlattılar Bir arkadaşımız orda başından yaralandı yetmedi birde Dışarda Ankara otobüsünü taşlayıp cam kırmışlar artık Es Es e EN ZOR DEPLASMAN TRABZONDUR...Şimdi Bazıları diyecekki tüm Eskişehire mal etmeyin..Ben ve benimle birlikte Eskişehire giden ekip arkadaşlarım BMN |Isparta hiçbir Kötü muameleyle karşılaşmadık ama Maç boyu ve maçtan sorna Ankara BMN ye yapılanalrıda duyunca Es es e olan sempatim sıfırlandı.BİZİM BİZDEN BAŞKA DOSTUMUZ YOK...

fotregan
25.05.2009, 22:04
Burda yazılanalrı geçtim maç başlamadan önce onlara Çok güzel paslar verdik zeytin dalı uzattık (b)ES ES KARADENİZ ES ES[/B] Diye Tezahürat yapıp onlardan karşılık bekledik ki henüz maçda başlamamıştı ama Bırakn karşılığında bir jesti maç boyu küfür ettiler yetmedi maç çıkışında çakmak para koltuk fırlattılar Bir arkadaşımız orda başından yaralandı yetmedi birde Dışarda Ankara otobüsünü taşlayıp cam kırmışlar artık Es Es e EN ZOR DEPLASMAN TRABZONDUR...Şimdi Bazıları diyecekki tüm Eskişehire mal etmeyin..Ben ve benimle birlikte Eskişehire giden ekip arkadaşlarım BMN |Isparta hiçbir Kötü muameleyle karşılaşmadık ama Maç boyu ve maçtan sorna Ankara BMN ye yapılanalrıda duyunca Es es e olan sempatim sıfırlandı.BİZİM BİZDEN BAŞKA DOSTUMUZ YOK...

Abi öyle diyorsun ama tarihde bu şehirde tüm istanbul takımları tir tir titrerken trabzonspor çok rahat hareket edebiliyordu. sanırım maçtaydınız. bende maçtaydım gol atana kadar es es taraftarlarının hiçbir kötü tezahüratı olmadı. golleri ikileyince bizler başladık uyuyan devi uyandırmaya.. biraz da kabahati kendimizde arayalım bence...

Erdal
25.05.2009, 22:11
Vay be bir Eskişehir kaldı hiç değilse diyorduk...Kalmamış...Olsun benim için hala Amigo Orhan lı futbolcularının çoğu üniversiteli hocası Abdullah Gegiç olan Eskişehir kalacak hafızamda....Yenisi ..Galiba yok olup gidecek...

pReN@_61
25.05.2009, 22:13
Hoş görüntüler değil bunlar ayıp etmişler.

Hotaman
25.05.2009, 22:15
Abi öyle diyorsun ama tarihde bu şehirde tüm istanbul takımları tir tir titrerken trabzonspor çok rahat hareket edebiliyordu. sanırım maçtaydınız. bende maçtaydım gol atana kadar es es taraftarlarının hiçbir kötü tezahüratı olmadı. golleri ikileyince bizler başladık uyuyan devi uyandırmaya.. biraz da kabahati kendimizde arayalım bence...

Hocam ilk önce rengini belli et.;)
Ben Eskişehir'in Sevilla macerasını babamdan dinledim. Daha çok küçüktüm. Sempatim o zamandan gelir. Vel hasıl anlamak mümkün değil. Saat 17'den itibaren uzun bir süre küfür yedik. Üstelik EsEs diye bağırdı bizim uşaklar. Küfür yedi efendi davrandılar.
Maçı da TV'den izleyen biri olarak şunu söyleyebilirim ki Espana adını verdiğiniz organizasyonu maç boyunca yapsaydınız, kimsenin kalbi kırılmazdı. Hatta gıpta ile anılacaktınız. Bununla birlikte pekte garipsemedim, açıkçası biz alıştık kardeşten(!) küfür, taş yemeye.

onurts61
25.05.2009, 22:16
Şimdi gol hesabı yapıyoruz , birden aklıma Gökhan Ünal ın kaçırdıkları geldi ,çok kolay şampiyon olabileceğimiz bir seneydi....

Hotaman
25.05.2009, 22:19
bu maçta esesli olduğumdan çok utandım yapılanlar hiç yakışmadı kendi adıma çok özür dilerim

30'lu yaşlarda ki Eses taraftarı ile 20'li yaşlarda olanlar arasında dağlar kadar fark var. Bunun 12 yıldır takımdan bir haber olan insanların, süperligle beraber dizilerin etkisiyle "ağır abi" imajına bürünmeye çalışmasının sonucu olarak görüyorum. Yoksa sizin gibilere daima saygı ve sevgimiz olacaktır. Ancak bir alt nesiliniz sizlerden çok ayrı çizgideler.

Erdal
25.05.2009, 22:20
Biliyormusunuz ben Eskişehirspor belgeselini seyrederken ağlamıştım....Bizim hikayenin başlangıç noktası diye...Şimdi görüyorum ki kendi hikayelerini onlar anlamamış....Umrumda değil artık...

TAHSİN 61
25.05.2009, 22:22
27.05.2009 Çarşamba 17.00 Trabzon Yalıspor - İyiderespor (Kartal)

fotregan
25.05.2009, 22:22
Hocam ilk önce rengini belli et.;)
Ben Eskişehir'in Sevilla macerasını babamdan dinledim. Daha çok küçüktüm. Sempatim o zamandan gelir. Vel hasıl anlamak mümkün değil. Saat 17'den itibaren uzun bir süre küfür yedik. Üstelik EsEs diye bağırık bizim uşaklar. Küfür yedi efendi davrandılar.
Maçı da TV'den izleyen biri olarak şunu söyleyebilirim ki Espana adını verdiğiniz organizasyonu maç boyunca yapsaydınız, kimsenin kalbi kırılmazdı. Bununla birlikte pekta garipsemedim, açıkçası biz alıştık kardeşten(!) küfür, taş yemeye.

nikimin manasını çözme çabasına girersen rengimin ne olduğunu anlayabilirsin. Başkaları gibi diğer takımların forum sitelerine girip ortalığı kızıştıracak kadar gerizekalı birisi değilim.... Demekki maçı tv den izlemekle olmuyormuş.. maça 2 saat öncesinden gelip tüm gelişmeleri yerinde görmemiz gerekiyor.. Ben stad içindeydim ve bizim türbün rakip takımı tahrik etmek için elinden geleni yaptı diyorum....

twentysix26
25.05.2009, 22:24
30'lu yaşlarda ki Eses taraftarı ile 20'li yaşlarda olanlar arasında dağlar kadar fark var. Bunun 12 yıldır takımdan bir haber olan insanların, süperligle beraber dizilerin etkisiyle "ağır abi" imajına bürünmeye çalışmasının sonucu olarak görüyorum. Yoksa sizin gibilere daima saygı ve sevgimiz olacaktır. Ancak bir alt nesiliniz sizlerden çok ayrı çizgideler.

çok doğru söylüyosun kardeşim malesef öyle benim en samimi kankam trabzon oflu we bütün eses maçalarına gelir klübümüze destek sağlar harbiden hepiniz sağlam adamlarsınız sizleri çok sewiyorum inşallahhhhhhhh şampiyon olursunuz maçda bile çok yerde çatışma oldu küfür edin etmeyin ayıpdır diye malesef oldu tekrar binlerce özür kendi adımaaa

osmanselcuk
25.05.2009, 22:33
eses taraftarı kendi forumunda özür diliyorlar. onlar da farkındalar. ortalığın bikaç kendini bilmez taraftar tarafından alevlendirildiğini söylüyorlar.
bu yüzden teşekkürler eses e. erdemli insanlarda var aralarında

Hotaman
25.05.2009, 22:34
nikimin manasını çözme çabasına girersen rengimin ne olduğunu anlayabilirsin. Başkaları gibi diğer takımların forum sitelerine girip ortalığı kızıştıracak kadar gerizekalı birisi değilim.... Demekki maçı tv den izlemekle olmuyormuş.. maça 2 saat öncesinden gelip tüm gelişmeleri yerinde görmemiz gerekiyor.. Ben stad içindeydim ve bizim türbün rakip takımı tahrik etmek için elinden geleni yaptı diyorum....

BMN sadece bu başlıktan oluşmuyor ve dün gece olanları anlatan ve daha önce bizzat tanıştığım bir sürü arkadaşım var bu forumda. Senden çok farklı söylemleri var.Onlara inanıyorum.

çok doğru söylüyosun kardeşim malesef öyle benim en samimi kankam trabzon oflu we bütün eses maçalarına gelir klübümüze destek sağlar harbiden hepiniz sağlam adamlarsınız sizleri çok sewiyorum inşallahhhhhhhh şampiyon olursunuz maçda bile çok yerde çatışma oldu küfür edin etmeyin ayıpdır diye malesef oldu tekrar binlerce özür kendi adımaaa
Sizlere saygımız sonsuz. Diliyorum gelecek sezon bu gibi olayları konuşmamız oluruz. Eskişehir'in hep iyi yerlerde olmasını isterim. Kişisel görüşümdür.:)

yatara
25.05.2009, 23:11
http://www.maraton.com.tr/news.php?news_id=78448

Çagman
25.05.2009, 23:32
Arkadaslar bu mac gecti artık lütfen yazıpta es es lileri mutlu edip bu konuyu yukarıda tutmayalım biz maruz kaldıgımız durumu biliyoruz ve yasadık onun icin gelecek seneki Trabzondaki macta o tas atip bize koro halinde soven sanatciları gormek isteriz
LÜTFEN YAZMAYIN.

uzungöllü
25.05.2009, 23:38
tam 4 yıl eskişehir de yaşadım üni yıllarımda... formamı trabzon da nasıl giyip dolaştıysam o rahatlıkta giyip dolaştım adalarda kızılay caddesinde heryerde... hiç tepki almadım aksine her Es-Es li ve Eskişehirli ile sıcak diyaloglarımız oldu... Süper lige çıktılar beraber eğlendik hatta gidip stada çiçeklerle hoşgeldiniz dedik... Eskişehir taraftarı delikanlı bir o kadar da anti istanbul cudur... bizzat gördüm eziklilerin porsuk çayına atılıp şampiyonluğu kutlayanların ne çektiğini... bu maç oldu bitti bir kaç dengesiz kendini bilmez taraftar yüzünden bu iki kulübün taraftarının arasının açılmasını gerçekten istemem çünkü eskişehir ve trabzon buligin en kaliteli en değişilmez renkleri...

Kazım Uzunboy
25.05.2009, 23:41
Taraftarların en önünde duran, liderin kim olduğu belli olmalı.

Çoğu şey, iyi veya kötü, çoğunlukla onlara aittir.

Tribünü yönlendiren, tribün liderleridir.

ilhan
25.05.2009, 23:45
Burda yazılanalrı geçtim maç başlamadan önce onlara Çok güzel paslar verdik zeytin dalı uzattık (b)ES ES KARADENİZ ES ES[/B] Diye Tezahürat yapıp onlardan karşılık bekledik ki henüz maçda başlamamıştı ama Bırakn karşılığında bir jesti maç boyu küfür ettiler yetmedi maç çıkışında çakmak para koltuk fırlattılar Bir arkadaşımız orda başından yaralandı yetmedi birde Dışarda Ankara otobüsünü taşlayıp cam kırmışlar artık Es Es e EN ZOR DEPLASMAN TRABZONDUR...Şimdi Bazıları diyecekki tüm Eskişehire mal etmeyin..Ben ve benimle birlikte Eskişehire giden ekip arkadaşlarım BMN |Isparta hiçbir Kötü muameleyle karşılaşmadık ama Maç boyu ve maçtan sorna Ankara BMN ye yapılanalrıda duyunca Es es e olan sempatim sıfırlandı.BİZİM BİZDEN BAŞKA DOSTUMUZ YOK...

Abi kimse bizim dostumuzdur demiyorum ki. Yani şimdi şu mesajınıza cevap vereceğim daha sonra onları savunuyor pozisyonunda olmuş olacağım.

Anadolu takımlarının bize garezi var mı diyoruz ama biz başkalarına garez besliyoruz. Trabzon'da da benzer görüntüler olmuş (maç öncesi alkışlama, es es diye bağırma vs. ) ve akabinde maç içerisinde adamlara çakmak felan atılmış. Şimdi o çakmak atanları tüm Trabzonspor taraftarına mâl etmek yanlıştır. Eskişehirspor bu yanlışa düştü. Yaptıkları çok ayıptı. Hiçbir etik yanı yoktu. Hatta terbiyesizlikti.

Şimdi Trabzon'a maça gelen Es Es taraftarı mı atmıştır o taşları arkadaşlarımıza? Bence hayır! Deplasmana takımını desteklemek için kilometrelerce yol tepip giden insanlar bunları yapmazdı. Ama bu şehir bizim "ya Allah bismillah" diye gözü dönen sözüm ona taraftar müsfetteleri bunları yapmış. Ayıptı bu yapılan.

Şimdi biz bunları tüm Eskişehirspor taraftarına mâl edersek ne olacak? Hayır çözüm bu mu onu söyleyin. Eğer çözüm buysa bundan sonra hiçbir takım deplasmanına rakip takımlar gitmesin. Yoksa memleketi kan götürür.

Yaptıklarının savunulacak bir yanı yok. Hatta savunmak bir yanı konuşulacak bir yanı yok. Yapılan insanlık suçu ve ayıptır.

Ama biz onlara bunu yapmayalım diyorum. Biz onlara bunu yaparsak onlardan ne farkımız kalacak?

Zafer BİLGİN
25.05.2009, 23:45
Eskişehir taraftarı bir hata yapmıştır.

Ama eski günlerin hatırına ben olanları unuttum.Orada o küfürleri yiyen,arabaları taşlanan arkadaşlarımızdanda ricamdır.

Sizlerde unutun.

Dost kaybetmek kolaydır,kazanmak ise zor.Gelin biz zoru yapalım

Erdinç Barutçu
25.05.2009, 23:49
Valla şu an sapasağlam olmam tamamıyle şans.O taş benim bir arkamda oturan arkadaşın camına isabet etti.Benim camımda ardına kadar açıktı.Polisler etraftan tepki almayalım diye minibüslerin içerdeki ışıklarını bile söndürttüler bize.Sadece geçen yıl Eskişehir'e 4-5 kez gittim.Hatta kaldığım otelde Giresunsporlu futbolcular kalıyordu.Eskişehirle maçları varmış.Onlarla yemek yerken "boşuna geldiniz onlar sizi yenerler demiştim:D".Minibüsün içinde polis eşliğinde Eskişehirden çıkarken geçen yıl sokaklarında arkadaşlarımla gezdiğim Eskişehire bakarken "camım açık bir vaziyette" nerden bilebilirdim kendini ES ES taraftarı sanan birinin avucuna sığmayan taşı aracımıza atmaya çalıştığını.Neyse eskiden olduğu gibi yine Eskişehire gidersem bu yaşadığımı unutup yine arkadaşlarımla Porsuğun yanında oturup içtiğim çayları,ettiğimiz muhabbetleri hatırlamak dileğiyle...

kudu_61
25.05.2009, 23:50
e şimdi ne olacak haydi diyelim geyse sivasa yattı puanı 58 biz fenere vurduk puanı 58 bursa belediyeyi devirdi puanı 58

yani
4-febe
5-bursa
6-geyse

yani sözde avrupa fatihi avrupaya gidemeyecek mi biz fenere vurduk mu 2.yiz beyler sıkıntım o değilde oynayacağımız 2 ön eleme bilgisi olan varsa bilgi versin ön elemeden elenen uefa dan devzm edebiliyormu çünkü ikinci ön eleme maçlarında çok zor tekımlar bizi bekliyor

ilhan
25.05.2009, 23:51
Valla şu an sapasağlam olmam tamamıyle şans.O taş benim bir arkamda oturan arkadaşın camına isabet etti.Benim camımda ardına kadar açıktı.Polisler etraftan tepki almayalım diye minibüslerin içerdeki ışıklarını bile söndürttüler bize.Sadece geçen yıl Eskişehir'e 4-5 kez gittim.Hatta kaldığım otelde Giresunsporlu futbolcular kalıyordu.Eskişehirle maçları varmış.Onlarla yemek yerken "boşuna geldiniz onlar sizi yenerler demiştim:D".Minibüsün içinde polis eşliğinde Eskişehirden çıkarken geçen yıl sokaklarında arkadaşlarımla gezdiğim Eskişehire bakarken "camım açık bir vaziyette" nerden bilebilirdim kendini ES ES taraftarı sanan birinin avucuna sığmayan taşı aracımıza atmaya çalıştığını.Neyse eskiden olduğu gibi yine Eskişehire gidersem bu yaşadığımı unutup yine arkadaşlarımla Porsuğun yanında oturup içtiğim çayları,ettiğimiz muhabbetleri hatırlamak dileğiyle...

Erdinç abi tekrar tekrar geçmiş olsun diyorum. Hassasiyetinden ve son cümlelerinden dolayı tebrik ve teşekkür ediyorum. Bravo. :alkış:

Özkan
25.05.2009, 23:54
Bu olayların olacağı önceden belliydi. Birkaç kendini bilmez yönetimimizi taşıyan otobüsü taşlamış ve bunu taraftar sitelerinde övüne övüne anlatmıştı. Orada bu çakalları fırçalayan ve haddinin bildiren gerçek Es-Es taraftarı keşke biraz uyanık olsaydı da bu herifleri tribüne sokmasaydı.

Özkan
25.05.2009, 23:55
e şimdi ne olacak haydi diyelim geyse sivasa yattı puanı 58 biz fenere vurduk puanı 58 bursa belediyeyi devirdi puanı 58

yani
4-febe
5-bursa
6-geyse

yani sözde avrupa fatihi avrupaya gidemeyecek mi biz fenere vurduk mu 2.yiz beyler sıkıntım o değilde oynayacağımız 2 ön eleme bilgisi olan varsa bilgi versin ön elemeden elenen uefa dan devzm edebiliyormu çünkü ikinci ön eleme maçlarında çok zor tekımlar bizi bekliyorEdiyoruz abi.

Semih
26.05.2009, 00:04
Es Es taraftarını bu denli agresif hale "biz" getirdik!

Bir ara öyle oldu ki, neredeyse 20 dakika adamları kışkırttık. Sövdük. Dalga geçtik. Kendi takımımıza bağırmayı bıraktık, onlarla uğraştık.

Sonra da ayıp ettin Es Es diyoruz.

Ayıbı karşılıklı ettik, müsebbibi de biziz.

Mehmet Fırat
26.05.2009, 00:05

Bir ara öyle oldu ki, neredeyse 20 dakika adamları kışkırttık. Sövdük. Dalga geçtik. Kendi takımımıza bağırmayı bıraktık, onlarla uğraştık.

Yani Semih, senin söylediğinin tam tersini Es Es'liler söylüyor.

Onlara göre de asıl suçlu onlar. :)

Kime inanacağıma şaşırdım valla. :)

Semih
26.05.2009, 00:09
Mehmet şöyle söyleyeyim.

Hasta hasta gittim maça, dolayısıyla bağırmak yerine; bir köşede oturup olan biteni seyir ettim.

Her ayrıntıya hakimim yani.

Bana güven:)

yatara
26.05.2009, 01:22
adam macda oyniyamiyo ama kolbasti oyniyo
http://www.holigan.com.tr/NewsVideo.php?videos_id=2300

Çetin
26.05.2009, 03:28
Eskişehirspor'a karşı saygım devam edecek ama onlara karşı olan sevgim tamamen bitti. Ara sıra tribüler karışabilir, insanlar tahrik olabilir bunlar hep anlık şeylerdir ama sürekli olarak edilen küfür... İşte bu çok can sıkıcı ve gerçekten üzücü. Üzücü olmasının sebebi bunu Eskişehir trübünlerinden duymak. Diğerlerine alıştık ama burda bağrımıza bastığımız, atkı değiş-tokuşu yaptığımız bir güruh bunu yapmamalıydı. Orda edilen küfürlere en çok ne için üzüldüm biliyor musunuz? Futbol için. Gerçekten de futbol için. Bir duruşa sahip olan, kentlerinde takımlarına sahip çıkmalarıyla, destekleriyle ortak bir çizgimiz olduğuna inandığım, alt liglerdeyken bile takip ettiğim bir takımın bu şekilde davranması gerçekten "salt bir futbolsever" olarak beni üzdü. Hele hele insanların canını yakmaya çalışan taşlama olayı. Gerçekten çok üzücü. Beşikdüzü'nden Merkez'e yaklaşık bir 50 km mesafe var, gidiş-dönüş eder 100 km. Eskişehirspor taraftarları şapkalarını önüne alıp düşünsün en ufak bir şey ile karşılaşıp karşılaşmadıklarını bu yol boyunca. Evet amacı kazanmak olan bir olguda kardeşlik ya da dostluk olamaz. Olacak şeyin adı saygıdır. Umarım herkes karşısındakine gerektiği saygıyı duyar bundan sonra.

Anıl Caner
26.05.2009, 04:27

Semih sen stada geç girdin sanırım :)

Es es es ki ki ki çekme gafletinde bile bulundu tribünlerimiz. Eskşehir tarafı tamamen kendi rızasıyla, hiç de şaşırmadığım şekilde ters yaptı.

Kocaeli'de kışkırtma olduğunu söyleyebiliriz. Burada asla.

Sufyu_41
26.05.2009, 10:24
İnşallah bu maçı yeneriz..
Rıdvan Dilmen'in son hafta ile ilgili yorumu;Galatasaray kesinlikle sivas'ı yeniceqtir.Ve fener bahçe son hafta avni aker'e pikniğe gelir diyordu:):))

DNA-TS
26.05.2009, 11:39

kendi adına konuş ozaman...biz maçın başından sonuna kadar tribünlerine alyhte birşeysöylemedik..hatta tribün liderlerimiz atkılarını takas ettiler...onlara es es es kikiki tezahüratı anadolu tezahüratları yaptık taaki bize sövene kadar ondan sonra bizimde tepemiz attı bizimkiler dalga geçti...olaylar böylee...maç sonundaki taşlama olayınında sebebi biz oluyoruz sana göre...

Ufuk Bayraktar61
26.05.2009, 16:52
İnşallah bu maçı yeneriz..
Rıdvan Dilmen'in son hafta ile ilgili yorumu;Galatasaray kesinlikle sivas'ı yeniceqtir.Ve fener bahçe son hafta avni aker'e pikniğe gelir diyordu:):))

rıdvana baklırsa, eskişehir maçı için, "Trabzonun işi zor çok zor eskişehir kaybetmez diyodu" noldu:confused:

Cafer Bulur
26.05.2009, 17:04
Eskisehire bu sezon ic-dis dahil 5 gol ve 3 fark atan ilk ve tek takim olmusuz.

Tabiiki bunda esesin ilk devre soyunma odasinda ligde kalmayi garantiledigini bildiren haberi almasinin da rolü vardi.

Herseye ragmen belki de bu sezon deplasmanlarin en görkemli galibiyeti oldu,bunda emegi gecen herkesi tebrik etmek lazim.

Çagman
26.05.2009, 17:32

macı nerede izlediniz? Uzaydanmı? veya sagırsınız uzagı duyamıyorsunuz.

Ahmet Kuru
26.05.2009, 17:49
Eskişehir taraftarının yapmış olduklarının hiçbir izahı yoktur...
Ben Trabzon da olanları bilmiyorum fakat Eskişehirlilerin sitelerini okuyunca Trabzon da onları ne kadar iyi karşıladıklarını anlamak okadarda zor olmasa gerek.
Biz Kocaeli maçından önce,Kocaeli'nin bu onurlu mücadelesini alkışlayalım dedik,tepki gördük.
Eskişehir Süper lige çıktığında Eskişehirliler kadar sevindik,Benzer yanlarımız olduğundan onları diğerlerinden ayırdık.
Bu olanları tüm Eskişehir'e mal edebilirmiyiz?Kesinlikle hayır...
Forumlarında bizden defalarca özür dileyen,hatta başlık açılmasını isteyen fakat başlıkla bu için olmayacağını,Eskişehirli taraftarlar derneği başkanının Trabzonspor taraftarından özür dilemesi gerektiğini düşünen insanlar var...
Nasıl ki Trabzon'da yaşanan bazı tatsız olayları Tüm Trabzon'a mal etmemek gerekiyorsa,orada olanlarıda aynen böyle düşünmek gerekir...

Kazım Uzunboy
26.05.2009, 18:00
Eskişehirsporluların forumunda başlık açılmış..

Trabzonlulardan Özür Dileriz..

:rolleyes:

Ahmet Kuru
26.05.2009, 18:05
Eskişehirsporluların forumunda başlık açılmış..

Trabzonlulardan Özür Dileriz..

:rolleyes:
Bunu farklı tarafa çekenler bile olacaktır...
Mesela
''seneye Trabzon'a gelecekler ya,korktular tabi ondan böyle yapıyorlar''gibi:)
Bizim yapmadığımızı onlar yaptı ve erdemli bir şekilde özür diliyorlar...
Helal olsun...

Mert67
26.05.2009, 18:23
Bunu farklı tarafa çekenler bile olacaktır...
Mesela
''seneye Trabzon'a gelecekler ya,korktular tabi ondan böyle yapıyorlar''gibi:)
Bizim yapmadığımızı onlar yaptı ve erdemli bir şekilde özür diliyorlar...
Helal olsun...
Biz neden özür dileceğiz ki?

Ahmet Kuru
26.05.2009, 18:26
Ben şuandan bahsetmiyorum...
Geçmişte hiç mi yapmadık taşkınlık vs vs?
Sütten çıkmış ak kaşık değiliz elbet.

evrents
26.05.2009, 18:29
Eskişehirliler seneye trabzona geleceklerini bilemeden çok ayıp ettiler.Şimdi forumlarını gezdim özür diliyorlar.Özür dilemekten daha kolay ne var?.O taşları atanlar,küfür edenler şimdi de klavyeden özür dileriz yazıyorlar.Yok başka bir grup yapmış ayıklayın o zaman o taraftarları.

ApoCaN28
26.05.2009, 18:38
Biz de içimizdekileri ayıklayalım o zaman o kadar kolay ya ayıklamak...

bizim içimizde de var haddini bilmezler...

(BMN için geçerli değildir, en azından tanıdığım kadarı ile)

evrents
26.05.2009, 18:44
Biz de içimizdekileri ayıklayalım o zaman o kadar kolay ya ayıklamak...

bizim içimizde de var haddini bilmezler...

(BMN için geçerli değildir, en azından tanıdığım kadarı ile)
Ben ilk hafta ts-ankaraspor maçına gitmiştim bir küfür dahi duymadım.Bu sene hiç olay oldu mu avni akerde olmadı çünkü biri hata yaparsa diğerleri uyarıyor o adam da daha çıtını çıkartamıyor hatırlarsan 1-2 ay önce 3 taraftar para cezası ve stada girmeme cezası almıştı statta küfür ettikleri için.

Hüseyin İlkin
26.05.2009, 20:22
Maçın tekrarı LigTv'de şuan.. Dakika 35..

Mustafa ÖZDEMİR
26.05.2009, 20:58
ne yalan atayım eskişehir taraftarını çok beğendim özellikle 2. yarı gol yediklei dakikalarda ve gol attıkları anda bile aynı tezahuratı söylediler .onları örnek almalıyız....

uzungöllü
26.05.2009, 22:08
kendini bilmez taraftar dicem ama bu kadar da olmaz... stad komple inledi malum küfürlerle ama yine de eses takımına olan sempatimde bi değişiklik yok çünkü yeni neslin maziden haberi yok o yüzden arada olan gerçek es-es taraftarına oldu... es-es liler trabzon a yine gelecek yine uzun sokakta beraber gezecez... büyüklük affetmekle olur bizde bunu yapacaz...

Oktay AKKUŞ
26.05.2009, 22:10
Stadımızın Atmosferi Küfür Bakımından Güzel Ama Potansiyel Olarak Biraz daha Canlanmak Gerek. Özellikle Maratondan Etki ALtına Almak Lazım Oyunu.

iso_4939
26.05.2009, 23:43
heyret nasıl yendık yaa...

Recep Alkan
27.05.2009, 08:19
Benim de en çok korktuğum deplasmanlardan biri idi. Korktuğum derken Es Es in ligdeki durumundan ötürü. Ama konya maçının ilk 40 dakika da 4-0 olması işimizi biraz kolaylaştırdı galiba ?

TheRapZoNe
27.05.2009, 14:58
Güzel bir maç oldu. Durum 3-0'dan sonra bizimkiler rehavete kapılsada toparlanmayı bildiler. Kendi sahasında büyük takımlardan puan alabilen eskişehirspor'u farklı yenmek iyi oldu.

_Ali_Osman_
27.05.2009, 15:14
Zevkli ve izlenmeye değer bir maç oldu..Eskişehirspor da iyi oynadı ama biz yendik..

Napoli
27.05.2009, 15:29

Küme düşmüş takıma saygı duymadık,Çatıya Çıkıp bi sağ bi sola koşturan adamın yaptıkları pek taktire sayen bir hareket değil.

ne olursa olsun karsımızdaki takım küme düşmüş...

Emre EFENDİOGLU
27.05.2009, 16:00

Maçtan önce es es es ki ki ki es ki es ki es yapılınca küfür yenilmiştir, kırmızı siyah diyince küfür yenilmiştir. Maç başlayınca bizimkiler o küfürlere karşılık vermemesine rağmen bu seferde "Trabzon'un ..çleri dönsün şaşkına" denilmiştir ve işte o zaman bizim sabrımız kalmamıştır. Gerçi ben yinede hiç bir küfüre katılmadım ama haksız olan biz değiliz onlardır.
Yinede Eskişehirspor'a saygı duyuyorum.

shrek:)
27.05.2009, 18:15
Bu mesaj sanirim okudugum en gercekci mesajlardan biri.

Tüm Türkiye sivasin 2.ci olmasi icin adeta kulis yapiyor.

Ben de gs nin sivasa yenilecegi ve ligi maalesef 3.cü bitirecegimiz seklinde düsünenlerdenim.

Umarim yanilirim,yanilmayi o kadar cok isterim ki....

bn bu grüşe katılmıyorum bu kadr bsit bi düşüncede olmaz kusura bkmyın...snin bu mntığına göre sivas gsyi fenrde bisi yencek bu durumda gs avrupaya gtme şansı kaznacak..senin medyan sence gs yerine sivasın avrupaya gtmesini kabul eder mii???

Recep Alkan
27.05.2009, 18:19
Eğer Gs bile bile sivasa yatarsa artık seneye hangi avruğa maçında oynar bilmiyorum.

Çünkü 1 puan alması halinde bile uefayı garantiliyor GS. Alamaz ise Bursa-İbb maçına bakar durumu. Bence GS işini şansa bırakmayacak. Hiç olmasa bile beraberliğe oynayacak.

Bu arada lütfen olasılıkları hep başka takımlar üzerine yapmayalım. Biz feneri ne zaman yendik de başkasının maçlarını yorumlamaya başladık ???

Keleşoğlu
27.05.2009, 18:26
Küme düşmüş takıma saygı duymadık,Çatıya Çıkıp bi sağ bi sola koşturan adamın yaptıkları pek taktire sayen bir hareket değil.

ne olursa olsun karsımızdaki takım küme düşmüş...

kocaeli maçındaydım.. saygı duymamak gibi bir durum söz konusu değil. maç başında kocaeli tezahüratları yapıldı. Trabzon körfezi süper ligde istiyor tezahüratları yapıldı karşılık bulmadı. hatta o çatıya çıkan arkadaştan sonra küfürde duyduk.. orada en az 3 -4 bin TRabzonspor taraftarı vardı 1 tane dengesi bozuğun yaptıkları bizim saygı duymadığımız sonucunu çıkaramaz.

evrents
27.05.2009, 20:11
Arkadaşlar biz niye kendi aramızda bölünüyoruz sonuçta hepimizin ortak bir amacı için burda toplanıyoruz.O da trabzonspordur yok biz eskişehir maçında adamlarla dalga geçmişiz,kocaelinde çatıya çıkmışız önce kim kimi savunuyor onu düşünelim.

ozturk
28.05.2009, 08:27
Eğer Gs bile bile sivasa yatarsa artık seneye hangi avruğa maçında oynar bilmiyorum.

Çünkü 1 puan alması halinde bile uefayı garantiliyor GS. Alamaz ise Bursa-İbb maçına bakar durumu. Bence GS işini şansa bırakmayacak. Hiç olmasa bile beraberliğe oynayacak.

Bu arada lütfen olasılıkları hep başka takımlar üzerine yapmayalım. Biz feneri ne zaman yendik de başkasının maçlarını yorumlamaya başladık ???

jonjon sıvasa kaybetmez merak etmeyin..

biz pneri yenelim yeter

Recep Alkan
28.05.2009, 08:33
Açıkcası bu konuda benim şüphem yok. Çünkü GS bizim için değil kendi için oynayacak ve puanını alacak.

Ama herkesin Feneri yenmiş gibi konuşup da yorum yapması güzel bir olay da değil.

Kazım Uzunboy
28.05.2009, 09:25
Recep abi haklı, Biz önce Fb'yi yenelim de..

Napoli
28.05.2009, 09:34
kocaeli maçındaydım.. saygı duymamak gibi bir durum söz konusu değil. maç başında kocaeli tezahüratları yapıldı. Trabzon körfezi süper ligde istiyor tezahüratları yapıldı karşılık bulmadı. hatta o çatıya çıkan arkadaştan sonra küfürde duyduk.. orada en az 3 -4 bin TRabzonspor taraftarı vardı 1 tane dengesi bozuğun yaptıkları bizim saygı duymadığımız sonucunu çıkaramaz.

Bende maçtaydım Devamlı kaplıyla çatışma halindeydik boşver o onemli değil.. aynı adam avni akerde çatıya çıskaydı sen ne yaprdın?? heralde ben çıldırır delirirdim,piskopata bağlardım.. Malesef bir tane dengesiz yüzünden hersey olabiliyor demekle olmuyor bu..O dengesizi Ç-I-K-A-R-M-I-Y-A-C-A-K-S-I-N oraya..bir dengesiz yüzünden ceza alıyoruz...

Ali İhsan
28.05.2009, 09:49
Bjk şampiyonluk için,
Sivas şampiyonluk, en azından şampiyonlar ligi için,
Biz şampiyonlar ligi için
Fb UEFA'da bir tur sonra başlamak, dolayısıyla diğer takımlardan iki-üç hafta daha önce sezonu açmamak, yönetime kendini göstermek, en önemli rakiplerinden birisini sahasında yenmek için
Gs bu kadroyla UEFA kupasına gidememek gibi bir başarısızlıkla karşılaşmamak için
Bursa gsnin ve fbnin yenilmesi durumunda rahat ibbyi geçmesi durumunda 3-4 aydır didindikleri uefaya gitme hedefleri için

oynayacak.

Yani üstteki 6 takımdan hiçbirisi son maçında salamayacak. Aslında tüm takımlar rahat olacak ama hepsinin hala birer-ikişer hedefleri var.

Özellikle fenerbahçe bizimle sadece prestij maçına çıkmayacak bunu iyi bilmemiz lazım. Adamları yenersek ve gs bir puan bile alırsa sadece bir iki hafta tatil yapabilecekler.

Kazım Uzunboy
28.05.2009, 10:25
Ntv Spor > NOT Defteri

Haftanın Oyuncusu : Ceyhun Gülselam

Haftanın Asisti : Colman

Haftanın Teknik Direktörü : Ahmet Özen

ALeee
28.05.2009, 13:01
Şimdi bu eskişehir maçı için söleyecek bir cift sözüm var... Eskisehir taraftarı trabzona maca geliyor cicklerle karsılanıyor gezdiriliyor tozduruluyor ve ADAM gibi de ugurlanıyorlar...

Yola cıkıyoruz istikamet eskişehir.. Yorucu bir yolculuktan sonra eskişehire varmak üzereyiz.. her gören abi plakyı cıkarın yok taşlarlar abi formaları cıkarın yok kavga cıkarırlar dedim ne oluyor yaa nerde bizim dost bildiğimiz eskisehir taraftarı.. neyse kazasız belasız stada girdik (yanlız aracı kapalı oto parka cekmek zorunda kaldım) Bize 900 bilet ayırmıslar biz en az 1000 kişiydik orda tribün desen demirden yapılmıs basacak yerleri ise ahşapdan çöktü cökecek.. oysaki kendi kapalı türübünlerinin 1 bölümü olan yer boştu ve 2 bin kapasitesi vardı.. Bilerek verilmedi bize. Herşeye sünger cektik dediik ki dost taraftar olsun yinede Es Es die bagırmaya başladık dostane duygularımızla lakin karşılıgında ne duyduk i... trabzon olmassın şampiyon.!! İşte böle şerefsiz iki yüzlü taraftarlara bizim burda misafir perverlik etmemizi anlamıyorum...

Bıraksınlar valla trabzonun trabzondan başka dostu yoktur !

evrents
28.05.2009, 17:18
Şimdi bu eskişehir maçı için söleyecek bir cift sözüm var... Eskisehir taraftarı trabzona maca geliyor cicklerle karsılanıyor gezdiriliyor tozduruluyor ve ADAM gibi de ugurlanıyorlar...

Yola cıkıyoruz istikamet eskişehir.. Yorucu bir yolculuktan sonra eskişehire varmak üzereyiz.. her gören abi plakyı cıkarın yok taşlarlar abi formaları cıkarın yok kavga cıkarırlar dedim ne oluyor yaa nerde bizim dost bildiğimiz eskisehir taraftarı.. neyse kazasız belasız stada girdik (yanlız aracı kapalı oto parka cekmek zorunda kaldım) Bize 900 bilet ayırmıslar biz en az 1000 kişiydik orda tribün desen demirden yapılmıs basacak yerleri ise ahşapdan çöktü cökecek.. oysaki kendi kapalı türübünlerinin 1 bölümü olan yer boştu ve 2 bin kapasitesi vardı.. Bilerek verilmedi bize. Herşeye sünger cektik dediik ki dost taraftar olsun yinede Es Es die bagırmaya başladık dostane duygularımızla lakin karşılıgında ne duyduk i... trabzon olmassın şampiyon.!! İşte böle şerefsiz iki yüzlü taraftarlara bizim burda misafir perverlik etmemizi anlamıyorum...

Bıraksınlar valla trabzonun trabzondan başka dostu yoktur !
Aynen katılıyorum.

ozgurusak
29.05.2009, 03:25
Arkadaşlar hem Eskişehir hem Kocaeli maçına gittim. İki maçtada biz rakip takımın lehine bağırdık ama hiç bir iyi niyet gösterisi göremedik. Doğma büyüme İzmitliyim. Bizim tarafta yer bulamayınca istemeye istemeye Kocaeli tarafına oturdum. Maç başlamadan adamlar bizi ordan resmen kovdu. Benim için daha iyi oldu Trabzon tarafında bağıra çağıra maç seyrettim. Kocaelinde acayip küfür ettiler bize hatta ben o kadar istememe rağmen bizimkiler Kocaeli kümeye diye bile cılızca bağırdılar. Eskişehirde sadece 1-2 küfür olayı oldu. Maçtan önce bir grup Eskişehir taraftarı gelip çiçek bile verdi.
İnşallah bu Kocaeli bir daha süper lige dönemez. Zaten İstanbul takımlarına deplasmanda olmuyor 2 saatte geliyorlar buraya.

Doğukan Uçan
18.03.2023, 21:11
Darma duman etmiştik be :D