PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dünya'nin Altin Oran Noktasi : MEKKE

irfanb
17.05.2009, 16:28
Lütfen Videoyu izleyin ve Rabbimizin mucizelerinden birine daha sahit olun.

http://www.kutsalgizemler.com/turkish_trailer.htm

Mustafa Kara
17.05.2009, 16:37
İzlemiştim daha önceden ve gerçekten bazı şeyleri belirten bir video

KERİM
17.05.2009, 17:14
1,618 Altın Oran

süper bi video hazırlanmış.Herşeyi ortaya koyuyor

Muhammet
17.05.2009, 18:23
Altın oran bana hep garip gelir. Hiç de mucizevi görmem ama..

Mayls
17.05.2009, 18:25
Benim aklıma hep şu takılmıştır:
Madem merkez Mekke, neden ilk kıble Kudüs'tü?

Selim Turan
17.05.2009, 18:37
Kur'an-ı Kerim'de adı geçen peygamberlerin neredeyse hepsi Kudüs ve civbarında yaşamışlar orada bulunan İsrailoğullarını hak yoluna çevirmek için gönderilmişler... Belkide O yüzden olabilir.

Ayrıca bugün Kâbe'nin bulunduğu yerde insanlardan öncede bir çeşit kutsal yapının bulunduğunu bir kaç sene önce babamın eniştesinin hacdan geldiğinde evinde toplanan ilin önde gelen hocalarının söyleşilerinde öğrenmiştim. Nuh Tufanına dek orada kalmış sonra göğe yükseltilmiş. Yani asıl merkez hep orasıydı ne olduysa geçici bir süreliğine Kudüs kabul edildi. Bu duruma Kâbe'nin o dönemlerde Putlarla dolu olmasıda kaynaklanmış olabilir. Çünkü Mekke şehri büyük bir zaman diliminde Putperestliğin merkezi yapılmıştı. İslamiyetin doğuşu ile Hz. Muhammed (S.A.V.)'in artık kıblenin Mekke olduğunu ilan etmesiyle belkide ümmetine Mekke'nin artık kesin alınıp İslamiyet'in merkezi haline getirilmesini (gerçek kimliğine dönüdürlmesi)işaret ettiğini de düşünebiliriz...

Mustafa Ağaoğlu
17.05.2009, 19:12
Bunun tesadüf olması; Hurda yığınlarının rüzgarda savrularak bi 747 uçağı meydana getirmesi gibi bişey ;)

Gökhan KAN
17.05.2009, 19:18
İzlemiştim gerçekten çok ilginçç...

Great White
18.05.2009, 12:28
Bunun tesadüf olması; Hurda yığınlarının rüzgarda savrularak bi 747 uçağı meydana getirmesi gibi bişey ;)

Tam Harun Yahya işi olmuş bu yorum:)

Tesadüf olayına gelince..

Milli Piyango çekilişinde büyük ikramiyenin sana çıkma ihtimali inanılmaz bir tesadüfü gerektirebilir ama herhangi bir kişiye çıkacak olması kesindir..

Yani her Milli Piyango çekilişinde bir mucize mutlaka gerçekleşir..

Tabii buna mucize diyorsanız;)

mashal61
18.05.2009, 15:20
Lütfen Videoyu izleyin ve Rabbimizin mucizelerinden birine daha sahit olun.

http://www.kutsalgizemler.com/turkish_trailer.htm
Mekke'nin altın orana göre Arabistan'da bulunması ve Kabe'nin altın orana göre Mekke'de bulunması. Gerçekten etkileyici.

Mustafa Ağaoğlu
18.05.2009, 15:54

:D:D
Bi sözü daha var :) Maymunun daktiloda rastgele tuşlara basarak insan tarihini yazması gibi bişey :D

TAHSİN 61
19.05.2009, 09:59
Vallaha bu işlere oturup çalışan sonra birşeyler bulanlar acaba iman ediyor mu? Çok merak ediyorum.

Yasin N.
19.05.2009, 10:40
Daha pazar günü izledim Melekler ve Şeytanlar filmini Da vincinin Şifresi tadında bir filimdi bi yerde devamı niteliğinde. Filmde İncilin gizemli sırlarıyla ortaya konuşan baazı bulguları birazda cinayet macera psikolojisiyle Vatikan siyasetini işleyiş tarzını adapte etmeye çalışışlar gibi oldu, neyse ben zaten film olsun diye izledim güzeldi. Gel gelelim mucizelere adamlar samanlıkta iğne arar gibi her lafın altında bir gizem, bir entirika çıkarmakta ustalar yada tamamen bunlarla uğraşan bir gurup varmış gibi çalışıyorlar. Bizde elimizden geldiği kadar butür konulardan uzak durmaya başka şeylerin peşine koşturmaya yada başkalarının bulgularıyla hayrete düşmeye devam ediyoruz. Yahu bir düşünün herşeyden önce ama herşeyden önce Kitabımız KURAN-I KERİM zaten başlıbaşına bir mucizedir, bu sebeptendir ki içinden cımbızla tek tek seçip başka mucizeler aramaya gerek yoktur. Kendisini okumak anlamak ve iyi analiz etmek bize milyonlarca mucizeyi gösterecektir.

bmfırtına
20.05.2009, 22:00

Milli Piyango çekilişinde büyük ikramiyenin sana çıkma ihtimali inanılmaz bir tesadüfü gerektirebilir ama herhangi bir kişiye çıkacak olması kesindir..

aynen öyle
ilginç ve doğru bir mantık

irfanb
21.05.2009, 01:27

Büyük ikramiyenin herhangi birine cikma ihtimali % 50`dir. Cikabilir de cikmayabilir de :)
Herhangi bir kisiye cikacak olmasi da sanildigi gibi kesin degildir.
Piyangonun haftalarca devir ettigine sahit olmadiniz mi hic ???

TaraftaR
21.05.2009, 07:04
Benim aklıma hep şu takılmıştır:
Madem merkez Mekke, neden ilk kıble Kudüs'tü?

Islam in yayilmaya basladigi dönemlerde Kabe kafirlerin elinde ve putlarla dolu oldugu icin ilk kiblemiz Kudüs tü. Kudüs ve Hz. Ibrahim; Islam, Hristiyan ve Yahudi dinlerine mensup olanlarin ortak degeridir.

TaraftaR
21.05.2009, 07:10
Büyük ikramiyenin herhangi birine cikma ihtimali % 50`dir. Cikabilir de cikmayabilir de :)

Loto devrediyor ama Milli Piyango devretmiyor bildigim kadariyla.

littlebighorn
21.05.2009, 19:24
Senin yerinde olsam tüm paramı milli piyangoya yatırırım

Erdinç Barutçu
21.05.2009, 19:33
Milli Piyango hiçbir zaman devretmez çünki satılan biletlerin numaralarına göre çekiliş yapılır sayısal loto v.b. çekilişler yatırılan oynanan ikramiyenin miktarına göre ikramiye verir.Ayrıca birkişiye çıkıp çıkmama yüzdesi %50 değildir o senin dediğin sadece 2 bilet satılırsa olur :D kavram karmaşası oldu sanırım :D

KERİM
25.05.2009, 21:33
Erdinç; tamam senin dediğin gibi olsun.hepsi bir rasltlantı olsun.ama bu oranın kurani kerimde bildirilmesi, bu oranın mekkede olması, vede kabeninde aynı oranda olması BUU Oranın islamiyeti göstermesidemi şans?

Ömer SEVİNÇ
25.05.2009, 22:11
Bence inanmak için bu tarz şeylere gerek yok.

Benim Allah inancım Mekke'nin altın oran noktası olmasından çok daha öte sebeplere dayanıyor.

Böyle yaklaşımlar cehalete ve yanlışa götürür.