PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Ne Demek Oluyor?

Harun Karadeniz
10.05.2009, 13:46
Körfez'de olay

Maç içinde stadın çatısına taraftar çıktı, bayrak salladı, maytap yaktı. Karşılaşma sonunda ise sahayı Trabzonlu taraftarlar doldurdu.

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/5/18_254063_10FAN13OLAY.jpg
Trabzonsporlular için önemi büyük olan 61. dakika bu kez hayal kırıklığı yarattı. Kocaelispor’un Bordo-Mavili ekip karşısında bulduğu golün bu ana denk gelmesi tribünlerin planını alt üst etti. Tam bu sırada şova katkı için stadın çatısına çıkan bir Trabzonspor taraftarı gecenin fitilini ateşledi. Kocaelisporlular sevinirken, o da forması üzerinde, bir elinde bayrak ve bir elinde meşale ile coştukça coştu. Sonra ona Kocaelisporlular müdahale etti. Yaşanan gerilim, maçın hakemi Deniz?Çoban’ın da dikkatini çekti. Oyunu durduran Çoban’ın, saha kenarındaki görevlilere, “Ya gerekli tedbirleri alın ya da o tribünü boşalttırırım” dediği öğrenildi. Bu dakikadan sonra emniyetin tavrı sertleşti, stadın içindeki tartan pistte ambulans belirdi.

Para cezası gelebilir
Asıl sıkıntı son düdüğün çalmasıyla beraber ortaya çıktı. Takımlarının galibiyet sevincini paylaşmak isteyen Bordo-Mavili taraftarlar soluğu saha içinde aldı. Emniyet güçlerinin ve özel güvenliklerin yetersizliği sebebiyle sahanın içi bir anda ana-baba gününe döndü. Maç hakemi, gözlemcisi ve temsilcilerin gelişmelerle ilgili olarak ne tür bir rapor yazacağı şimdiden merak konusu olurken, Trabzonspor’a para cezası gelmesi kesin.

Haber yapmak için haber yapılmaz.

Kaynak Fanatik.com.tr

Hüseyin İlkin
10.05.2009, 13:47
Valla benim tv'den gördüğüm Kocaeli'lerin girdiğiydi sahaya..

Muhammet
10.05.2009, 13:48
Yuh yahu. Yalana bak. Şerefsizlere bak! Kim yaptı bunu yahu? Müdahele edelim.

Mustafa K. Demirbaş
he fanatik he
bende sabah gazetede okudum haber yaptıklarını sanmışlar

Harun Karadeniz
Ben sahada bir tane Trabzonsporlu görmedim.

Sadece Alanzinho golünü astıkdan sonra, tribünlere kadar geldi sadece orda onu bir kişi öpmek için yanına gitti oda zaten Tirübünün önüydü.

Bu işin devamı büyük olur arkadaşlar.

Mehmet Fırat
10.05.2009, 13:51
Sahaya Kocaelililer girdi, hatta Giray'a, Yattara'ya sataştılar. Bizim olduğumuz tarafa da hareket çektiler.

Bunu yapanlar şerefsiz, böyle bir haber yapan Fanatik daha da şerefsiz. :mad:

28TS61
10.05.2009, 13:54
yönetim gerekli cevabi vermesi gerekir artik,
ayrica misafir takim tribününün ne tarafta oldugunu bilmiyormu medya ve basindakiler?
bize gelince kötülemekte 1 numara bu adiler, peki dunki mehmet yildizin olayina yada dun dakikalarca ligtv ekraninda küfürden dolayi sesi kisilmis mac yayini icin neden bisey yazmiyorlar

Mustafa Yüksek
bu haberi yapıp kazandığınız ekmeği çocuğunuza götürüyorsunuz...daha ne diyeyim ben size...

Deniz C. Demir
Allah bin belalarını versin. Maçı izlememişler bile. Gol bizim şovdan 1 dakka önce başladı, bizim şov iyice ateşli oldu bu bir. Arkadaş çatıya bizim ilk gol sırasında çıktı 61. dakkada değil bu iki. Maç sonrasında sahada bir tane Trabzonspor'lu yoktu bu üç.

Şerefsizler sizi, bir daha o gazeteden alırsam nolıyım.

Napoli
10.05.2009, 14:13
Kocaelisporlu Çoluk çoçuklar girdi sahaya yanlış yazmışlar.

kudu_61
10.05.2009, 14:16
çingeneler girdi sahaya Trabzon da çingeneolmadığına göre girenlerin kimden olduğu belli kolbastı bile izletmediler bize

Ali_Aydın_29
10.05.2009, 14:17
Şerefsizler ........

Aker
10.05.2009, 14:18
Daha haber yapmayı bilmiyorlar, işte bizim Türk basını ancak bu kadar olabilir.

Kubilay ŞAHİN
10.05.2009, 14:23
Nedense Hiç Şaşırmadım.. Tam Beklediğim Haber.. Yazıklar Olsun..

Ama Yokki Susturacağımız Bir Basınımız.. Onlar Anca Teknik Direktöre Sallar..

Ha Bu Arada Hala Daha Gidipte Bu Bahsi Geçen Gazeteyi Alan Varmı..?

Cem Akyüz
10.05.2009, 14:29
Tribünde yanımdakilere diyordum zaten yarın bizi manşet yapacaklar diye ulan şerefsizler sahaya bizim seyirci girmediki ben böyle basının töbe töbe ya

Zafer BİLGİN
10.05.2009, 14:39
Fanatik gazetesinin yaptığı bu haber,şampiyonluğa oynadığımız şu son haftalarda,çok manidar geliyor bana.

Heleki Şu açıklamaları dahada manidar;

ŞAMPİYONLUĞA OYNAYAN,TRABZONSPORUN EVİNDE OYNAYACAĞI BURSA VE FB MAÇLARI İÇİN ALACAĞI CEZA MERAKLA BEKLEN İYOR.

Bu nasıl bir yorumdur,nasıl bir haberciliktir.

Bugün gazetede fazla mesai olmayacağından,yarın sabah Fanatik in telefonlarını kilitlememiz lazım.

Harun Karadeniz
10.05.2009, 14:41
Haburaya bi ana avrat sövsem ne kadar ceza alırım ciğerimi soğutmam lazım:cool:

Bişeyler yapılması lazım kesinlikle sabote ediliyoruz.

İskender66
10.05.2009, 14:45
Bu habercilik midir şimdi? Bizim ceza almamız için ve üzerimizde baskı oluşturmak için bir uğraş görüyorum sanki. Ne tür bir tepki koyacaksak koyalım bu fanatik gazetesine..

Muhammet
10.05.2009, 14:46
Ergun Abi'ye mail atalım..

bordo61
10.05.2009, 14:58
Ey gidi fanatik oy oy hep sizlerle mi uğraşacaz

İskender66
10.05.2009, 15:01
nasıl bir tepki koysak acaba? mail falan mı yollasak fanatik gazetesine. yada sitenin ana sayfasında bu konuyla ilgili bir bildirimi yayınlansa.

bordo61
10.05.2009, 15:09
eata@fanatik.com.tr
Sayın Ergun Atanın mail adresi bu arada maillerinizde edepli olalım bize yakışanı yapalım

oflu engin
10.05.2009, 15:16
biz ordaydık.bu kadar saçmalık olmaz.herşeye rağmen rakibi alkışlayanda bizdik.çatıya çıkan taraftarın bir isyan sonucu çıktığı ordaki herkes tarafından kabul edilir.her pozisyonda her tezahuratta bize küfür etmeleri şişeleri sahaya atmaları kocaelili futbolcuların çırkeflikleri kalecinin yaptığı hareket saysay bitmez.bizden sahaya giren olmadı.maç sonu maraton sahaya girdi.bizi kışkırtmak adına her türlü çirkefliği yaptılar.biz oyuna gelmedik adamlığımızla dik duruşumuzu sergiledik.karşımızda adam olmamasına rağmen.maç iyi incelenirse ne olduğunu herkes görür.kocaeli düşmeyi hak etmiş.ceza verilecekse bu kocaeli taraftarına yönetimine stat görevlilerine verilmeli.bu işin hakkı budur.trabzonsporun ceza alma gibi durumu olamaz.bu saçmalık olur.

Emre GÜRDAL
10.05.2009, 15:17
ben sabah okuudm gazeteyı bas sayfadakı buyuk sutunu gorunce cok hosuma gıttı yanlız ıcındekı sayfada okudugum haber benı cok sınırlendırdı ben cok ıyı bılıorum kı onlar kocaelsıpor taraftarı herzman bole olmustur o statda

28TS61
10.05.2009, 15:18
ergun ata nin bari fanatik gazetesinde bu konuda sesini cikarmasini beklerim ama oda sessiz kalir

TSercaN
10.05.2009, 15:19
Kocaeli hadi tipis tipis dogdugunuz yere geri donun.Ordan da dogdugunuz gibi adinizi birdaha duymayacagimiz sekilde kaybolun.Adi serefsiz istanbul yalakalari

Zafer BİLGİN
10.05.2009, 15:23
Yarın sabahtan itibaren,bu başlığı takip edin.

Fanatik gazetesine ,Hep beraber,planlı bir şekilde telefon ve mail yağmuru başlatacağız.

Dediğim gibi,yarın sabahı bekleyin.

Halil Atalay
10.05.2009, 15:25
bende okuduğumda şaşırdım acaba ben başka maçamı gittim anlayamadım ulan şerefsiz fanatik nerenle izlediniz maçı merk ediyorum bizler gözümüzle izledik

cihatöztürk
10.05.2009, 15:30
baktılar geliyor trabzon :D

alıştık biz bunlara ama onlarada öğretcez biz siz rahat olun

İHSAN
10.05.2009, 15:48
Stadyumda maç seyreden bizler sahaya girenlerin Kocaelisporlular olduğunu ayan beyan gördük. Hatta sahaya girmyek isteyen bir kaç taraftarımız çevik kuvvet ekiplerince tartaklanarak yerlerine götürüldü; fakat öte yandan tüm sahayı Kocaelililer doldururken onlara herhangi bir müdahale yapılmadı. Ve şimdi bir gazete çıkıp sahay girdiğimiz söylüyor.

Konunun muhatapları olarak bize cevap hakkı doğuyor haliyle. Basit bir şekilde şöyle bir soru sorayım onlarla: Sahaya bizim girdiğimizi söylüyorsunuz, biz de Kocaelililerin girdiğiniz söylüyoruz. Haydi hep bir ağızdan yalancının gelmişini geçmişini hayırla 'yad edelim'. Var mısınız?

Burak DERELİ
10.05.2009, 15:49
benim tv den izledigime gore kocaeli taraftarı atladı sahaya bizim futbolculara dogru kostular .atlamasalardı sahaya futbolcular kolbastı yapcaklardı izin vermedi kocaeli taraftarı

Emre B.
10.05.2009, 15:54
Bu haberi yapanlar, sahaya girip oyuncularımıza sataşanlardan daha şerefsiz

beta61
10.05.2009, 16:01
arkadaş rezillik ya bide küfürlerle daha da seviyesizleşiyorlar tabii zorlarına gidiyor kümeye gitmek hemde son darbeyi trabzondan yemek olsun seneye trabzon karadeniz vurur bunlara bi daha

ÜNAL
10.05.2009, 16:02
Alkışlayın körfezi alkışlayın . . . . :alkış:

ilhan
10.05.2009, 16:09
Şu an ligtvde izlediğim kadarıyla sahaya futbolculardan forma almak için taraftarımızın sayısı hiç de az değil.

adem73
10.05.2009, 16:14
Şu an ligtvde izlediğim kadarıyla sahaya futbolculardan forma almak için taraftarımızın sayısı hiç de az değil.
bizim taraftarda var sahada ama daha cok kocaeli taraftari girmis

ilhan
10.05.2009, 16:16
Muhakkak öyle Adem abi. Zaten beni rahatsız eden bizimkilerin forma almak için sahaya girmeleri. Hadi anlıyorum takımı çok seviyorlar, görünce kendilerini kaybediyorlar. Sevgi iyi bir şeydir ama kulübe ceza gelicekse ne anlamı kalır sevginin. :)

İHSAN
10.05.2009, 16:17
İlhan, olay hemen önümüzde cereyan etti. Bizim taraftarlar sadece bizim taraftar çevik kuvvet kordonuyla çevriliydi ilerleyebildikleri yer en fazla futbolcuların soyunma odasına girdiği yere kadardı. Yani, sahaya girmeleri pek mümkün değildi. Asıl Kocaelililerin önünde herhangi bir engel yoktu ve ellerini kollarını sallayarak sahada gezdiler.

Bizimkiler koşu pistinin olduğu yerde kolbastı oynadılar maç sonu da en fazla oraya kadar gittiler. Tek tük olaylar hariç.

ilhan
10.05.2009, 16:21
İhsan,

Ligtv önümde açık ve izledim yahu görüntüleri.

"Yattara forma lütfen, Yattara, Yattara"
"Ferhat lütfen forma ya Ferhat lütfen"
"Gökhan, Gökhann forma"
"Hüseyin abi forma forma formayı versene abi"

Yahu bizzat gördüm. Üzerlerinde formaları, atkıları vardı. Bizim taraftardı yahu :)

28TS61
10.05.2009, 16:21
Sadece liderliği değil, centilmenliği de kaybetti

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futb...54.asp?gid=229

vay be medyaya bak sasirtti beni

firidin61
10.05.2009, 16:22
Bu haberi yapan arkadaşın acilen '' göz '' muayenesine alınıp aile içi terbiye alabilmesi için hipnozla uyutulup çocukluğuna döndürülmesini ve içindeki psikolojik bozukluğun giderilmesini talep ediyorum ... ! Yapılan bu haber sadece asılsız değil , bilinçli ve Maksatlı olarak yapılan yıpratma operasyonudur .
'' Sözde '' güvenlik görevlilerinin ve polislerin yaklaşık 30 metre yanımıza kadar gelmesini '' engelleyemediği '' 50 kişilik grup , Trabzon Tribünlerine el hareketi yapıp '' Kendilerini Tatmin Etmiştir '' Olay alında orada olan ben tüm şerefim üzerine buna yemin edebilirim . Bu haberi aynaya bakamama pahasına yazan bu kalemşör , eğer Şerefin varsa sen bunun aksine yemin edebilir misin ? Bu yapılan ; oraya gelen küçücük bordo - mavi yüreklere , ailelere , Trabzon'dan , Sakarya'dan , İstanbul'dan , Ankara'dan , Eskişehir'den kısaca tüm Türkiye'den gelen maddi ve manevi kayıplarını göze almış 10 binlere küfretmek , emeklerini hiçe saymaktır !

Kendisini kınıyor ve gazetesini şahsın gazeteyle ilişkisini kesmek üzere göreve davet ediyorum ! Toplu halde tepki vereceksek beklemedeyim .. Aksi durumda hem telefonla hemde mail ve mümkünse faxla şahsin gazeteyle ilişkisinin kesilmesi için taleplerimi ileteceğim . Bu kadar '' ADİ '' olunamaz ... Olunmamalı ...

Sayg ,

FANATIK61
10.05.2009, 16:22
Hem bize hemde Trabzonspor Yönetimine büyük görevler düsüyor bu konu hakkinda. Bizleri ezmek icin hertürlü oyun pesinde Istanbul ezikleri.

ugrpnk
10.05.2009, 16:23
çim sahaya doluşan taraftarların çoğu kocaelispor taraftarıydı..
tamam bizim taraftar da girdi ama onlar kadar ilerlemediler..
haberin detaylarında maçtan sonra Trabzonspor taraftarı girdi diyor.. tabi canım hiç kocaeli taraftarı yoktu orda...

28TS61
10.05.2009, 16:25
çim sahaya doluşan taraftarların çoğu kocaelispor taraftarıydı..
tamam bizim taraftar da girdi ama onlar kadar ilerlemediler..
haberin detaylarında maçtan sonra Trabzonspor taraftarı girdi diyor.. tabi canım hiç kocaeli taraftarı yoktu orda...

mac zaten trabzonda degilmiydiki :rolleyes:

Harun_ayar_ts
10.05.2009, 16:27
bunu yazan kişi heralde renk körü:mad:

thehell61
10.05.2009, 16:27
Bu şerefsizlerden herşey beklenir.

ilhan
10.05.2009, 16:29
Ee arkadaşlar siz de tanıyın artık şu adamları. Pardon adam dedim bunlar için. :)

Şampiyonluk potasına girdik. Nasıl bir haber bekliyordunuz? Kalan haftalarda alışalım bu tip haberlere. Her zaman aynı şekilde olmadı mı zaten?

Saltuk Buğra
10.05.2009, 16:30
bence mail yağmuruna tutalım bunları acilen..

Birtan Karaman
10.05.2009, 16:35
Valla Sahaya Giren Taraftarlara Çok Dikkat Etmedim .

Ama Maça Giden Arkadaşlarım Kocaeli Taraftarı Diyor .

61BrAvEhEaRt
10.05.2009, 16:35
artık çirkeşliklerini 2 lig düşme grubunda yaparlar:):alkış:

Sevdamız_Bir
10.05.2009, 16:41
Ah bu basın ah. Trabzonspor'un en ufak bir açığını kolluyor. Nereden olur da zarar verebiliriz bu takıma. gs taraftarı yapsa kapatmasını iyi biliyorlar kısa sürede. Bizim taraftar yanlış yapınca yaygara kopartıyorlar. Allah aşkına almayın şunları gazetelerini. İnternet sitelerini de ziyaret etmeyin. Bırakın kendi hallerine ...leri.

MuratJ
10.05.2009, 16:43
Sahamıza taraftarımıza kimse el uzatmasın bu saatten sonra durduramazsınız bizi ey şereften yoksun insanlar!

srkn61
10.05.2009, 16:44
Arkadaslar kocaeli taraftari girdi sahaya bizden kimse girmedi sadece kale arkasindaki bazi kardeŞlerimiz asagiya indiler ama saha falan girmediler

robinhood61
10.05.2009, 16:46
ulen alayına isyan be. olayları büyültmek veya küçültmek tam bunların işi
bizim olaylar büyür
3 kız kardeşlerin olayları küçülür

yuh bee

ilhan
10.05.2009, 16:48
Arkadaslar kocaeli taraftari girdi sahaya bizden kimse girmedi sadece kale arkasindaki bazi kardeŞlerimiz asagiya indiler ama saha falan girmediler

Ligtvde görüldüğü kadarıyla içeride Trabzonspor formalı ve atkılı taraftarda vardı. Hatta hemen hemen her futbolcunun yanında birisi vardı.

KemalEROĞLU5961
10.05.2009, 16:59
İlhan doğru söylüyorsun ama bu durum kesinlikle haberi haklı çıkarmıyor. Haber sahaya sadece Trabzonsporlular'ın girdiği gibi bir vurgu yapmış, sanki sahaya giren onlarca Kocaelispor taraftarı yokmuş gibi. Bu kasıtlı bir haberdir.

Recep Alkan
10.05.2009, 17:12
trabzonsporlu seyircilerin sahaya gidrdiği doğrudur. Ama nasıl ???

1) Devre arası emniyet güçlerinden izin alınarak kenarda kolbastı oynanmıştır. Ki bunu seyredenlerin de yarısı polis msmurlarıdır. Herhangi bir taşkınlık olmamıştır.

2) Kazım ve Ali akçaabat sallama için sahaya girdi bu da emniyetin istediği ve gözlemi doğrultusunda idi.

3) Alanzinho golü attıktan sonra seyirci sahaya girdi buna kimsenin izni yoktu.

Kimse olayları abartarak anlatmasın. Maçın bitiş düdüğü ile kocaeli taraftarlarının kolbstı oynatmama adına sahaya 100 lerce kişi girmesini herkes gördü.

ilhan
10.05.2009, 17:22
İlhan doğru söylüyorsun ama bu durum kesinlikle haberi haklı çıkarmıyor. Haber sahaya sadece Trabzonsporlular'ın girdiği gibi bir vurgu yapmış, sanki sahaya giren onlarca Kocaelispor taraftarı yokmuş gibi. Bu kasıtlı bir haberdir.

Kemal,

Haber için söyleceğimi söyledim. Bu tip haberleri hep yapacaklar. Çünkü potaya girdik. Ee şampiyonluğa oynayan takımlarla anca böyle uğraşıcaklar. Kaldı ki bizim giren taraftarların iyi niyetlerinden şüphem olmadığını da dile getirdim. Tamamen özlem ve sevgilerinden dolayı girdiler forma almaya. Ama girmeseler daha hoş olurdu. :)

Recep abi,

Bizim içeriye giren taraftarlarımız ne şartla ve nasıl girdiler bilmiyorum. Ortada bu durumu abartan felan da yok zaten. ;) Ben böyle şeyleri her ne kadar girenlerin art niyetli olmadığını düşünsemde karşıyım bu tip olaylara. Taraftarın sahaya girip futbolculardan forma istemesi bence doğru değil.

Yönetimin yapacağı bir şey var. Aslında bunu yaptıkları an kesin çözüm olacak. Galatasaray'ın tesislerine fanatik muhabirleri alınmıyor mesela. Yaptırımı böyle uygulamışlar. Bizde almayalım. İstanbul medyasından bizi arkadan vuranları almayalım tesislere bakalım nasıl yola gelecekler. Bir değil iki değil sürekli aynı şekilde cerayan ediyor. Taraftardan önce tepki vermesi gereken merci kulüptür. Umarım Ümit Aktan'a verilen tepkinin aynısı verilir.;)

Recep Alkan
10.05.2009, 17:27
İlhan hadi aleyhine haber yapan ulusal medyadan bazı kuruluşları almadın içeriye. Yerel medyanında onlardan farkı yok. Hatta daha kötüler.

Sonra sana olacakları söyleyeyşm kardeşim, Burdaki yönetici arkadaşlar, o kanal haber yapmıyor bu sona koyuyor diye başlık açanlardan şikayetlerini bildirecekler. Biz öküzün altında buzağı arayan milletiz. Dediğin bizde olmaz.

Ki abartma konusunda da sana lafım yok. Haberi yapanlara lafım var. Sonuçta onlarla aynı sahaya baktık ???

ilhan
10.05.2009, 17:40
Recep abi sanki ilk defa oluyor. Harbiden böyle bir haber yapmalarına şaşırmadım ben. Hatta dün kuzenlere geldiğimde bunları konuşuyorduk. Kuzen bana şunu dedi. Bak yarın bu olanları bize mâl edecekler dedi.

Satılmış kalemler. :) Satılmış insanlar.

Resmi siteden şu haberi kınama mesajı yayınlarsa kulüp kim karlı çıkar?

Mustafa Kara
10.05.2009, 17:43
maksat haber yapmak bol keseden salla gitsin

Deniz C. Demir
10.05.2009, 17:45
Bizden girenler olduysa da futbolculardan forma almak için tribün yakınlarında beklediler. Kocaeli taraftarı direk çim sahaya girdi, bizden onu yapan olmadı.

Zaten adamlar gelip önümüzde atkı açtılar, biz sahada olsak yapabilirler miydi öyle bişey ?

Recep Alkan
10.05.2009, 17:45
Recep abi sanki ilk defa oluyor. Harbiden böyle bir haber yapmalarına şaşırmadım ben. Hatta dün kuzenlere geldiğimde bunları konuşuyorduk. Kuzen bana şunu dedi. Bak yarın bu olanları bize mâl edecekler dedi.

Satılmış kalemler. :) Satılmış insanlar.

Resmi siteden şu haberi kınama mesajı yayınlarsa kulüp kim karlı çıkar?

İlhan haklısın. Ama bu takımı sadece sen ben tutmuyoruz. Bak bize para versen dün gece o tepeye çıkmazdık elimizde meşale ile. Korktuğumuzdan değil kulübe ceza geleceğinden dolayı. Arkamda ki çocuk kocaeli tezahüratından sonra (küfür) koltuğa vurmaya başladı. elimde kalacaktı durdu sonra.

Bakıldığında bazı kesim dediğin gibi her zaman yazıyorlar diyip adam akıllı durabiliyor. Ama bunu her trabzonluya anlatmak da kolay değil ;) içimizde var bliyorsun.

BOZOHAN
10.05.2009, 17:55
almayın kardeşim böyle yalan haber yapan gazeteleri trabzonsporlu birtane adam sahanın içine girmedi

batugol
10.05.2009, 18:04
sahaya girenler bizim tribun tarafindan degil obur kale arkasindan geldiler

DNA-TS
10.05.2009, 18:27
haberi yazan eleman bari maçı tvden izleseydi....la adamlar maraton ve numaralıdan aşağıya inen kocaelililerdi...bunların amacı bize ceza aldırtmak herhalde..zaten bizimkiilerinbulunduğu kale arkasında polis barikat kurmuştu bizim bulunduğumuz tribnde ise özel güvenlik vardı....nede olsa istabul basını...

Burak_52
10.05.2009, 18:58
neresiyle izlemiş maçı adamların üstünde kocaeli forması vardı yuh be

Murat Hızal
10.05.2009, 20:34
Her şeyi geçtim o çatıya çıkan adam bari kaçmasaydı da bizi rezil etmeseydi.

Madem çıktın niye kaçıyorsun:)

iskenderunlu
10.05.2009, 20:41
adam sevgilisini almış maçın ortasında çimlerde geziyor görevli engel olmaya çalışıyor adam sanki haklıymış gibi görevliye külhanbeylik taslıyor bizde olsa 5 maç ceza verirler tff

Özge
10.05.2009, 20:48
Her şeyi başlatan onlardı.Maç öncesi bizim tribünler Kopcaeli diye hep bağırdılar.Onlar ise Trabzon'a küfür ettiler.

el_conquistador
10.05.2009, 20:57
http://ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&t=11&hid=56327

SDanışmaz
10.05.2009, 21:01
Ya ben başka maç izledin ya da bunlar. Sahaya girenler Kocaelispor taraftarları değil miydi?

Kalkinmali
10.05.2009, 21:05
http://img118.imageshack.us/img118/1295/95298034.jpg

Taraftar dedigin budur!!! :)

Sümeyye Şahin
10.05.2009, 21:10

yakalasa daha kötü şeyler olurdu ama:o

KemalEROĞLU5961
10.05.2009, 21:30

4 kişilerdi, iyi ki kaçtı bence... :) Yoksa büyük ihtimalle çok daha kötü şeyler olurdu. Kocaelililer onu yakalasaydı aşağı bile atabilirlerdi tribünden ki hırpalasalar bile bizim tribünü düşünmek istemiyorum, çıldırırdık her halde, olaylar büsbütün kontrolden çıkardı.

Zafer BİLGİN
10.05.2009, 21:36

Bunun adına taraftarlık değil,mallık denir;)

melâl
10.05.2009, 21:36
biz bu filmi daha önce görmüştük...

Trabzonun para cezası alması kesin yazmışlar bi de... güler misin ağlar mısın...

şu ligde;şu medyada;şu alemde bi tane mi dostumuz olmaz yahu... ! :@

bordoylamavi
10.05.2009, 21:40
hepsi bi yana alanzinho nun gol sonrası seyircilerin içine girmesi sarı karta para cezasına rağmen nefis bi manzaraydı helal olsun çocuğa o kadar taraftarı başka bişi bu kadar sevindiremezdi bence

Zafer BİLGİN
10.05.2009, 21:41
Arkadaşlar,yarın herkes bu başlığı takip etsin.

Fanatik gazetesini,telefon ve maiillerimizle bombardımana tutacağız.hep birlikte,aynı anda başlamamız lazım.

Telefon ve mail adreslerini,bu başlıkta yarın sabah yazarız.

Taraftarlığımızı ve gücümüzü böyle durumlarda göstermemiz lazım.

Fanatik in bu haberlerini gördükçe,Fotomaç gazetesini daha çok seviyorum.

Özellikle,fotomaçın yeni gelen yönetiminden sonra hakkımızda asılsız haberlere,son verdiklerini ve maç günlerinde bize 2 sayfa yer ayırdıklarını gözümüzden kaçırmamamız lazım

Kereşenli
10.05.2009, 21:54
Trabzonspor'a asla ceza verilmemeli, polislerin kaldıralması ne demek oluyormuş? Kararı onlar verdi, cezasını da onlar çeksin. Türkiye henüz buna hazır değil.

Harun Karadeniz
10.05.2009, 22:12
Trabzonspor'a asla ceza verilmemeli, polislerin kaldıralması ne demek oluyormuş? Kararı onlar verdi, cezasını da onlar çeksin. Türkiye henüz buna hazır değil.

Bence bazı konularda cezayı hak ettik meşale çatı layı gibi ama asla sahaya giren bi Trabzonsporlu yokdu evet kale arkalarında vardı ama 5 bin kişilik yere 10.000 kişiyi dolduranlar utansın.

Bir koltukda tam 3 kişi maç izledik ayıptır. diğer kale arkasıda boş duruyodu.:cool:

ONUR BEKAR
10.05.2009, 22:22
ben o adamın trabzonsporluluğundan süphe ediyorum. gerçek taraftar böyle yapmaz öyle değil miii????

İskender Çakmak
10.05.2009, 22:29
kocaelili taraftarlar girdi ve bizm futbolcculardan forma istediler

İskender66
10.05.2009, 22:43

http://galeri.milliyet.com.tr/2009/5/10Izmitte_faciaya_ramak_kala/6.jpg

İlginç bir ambians oluşturmuş bu görüntüler. Yanlış olsa bile izlemesi keyifli oluyor :)

KERİM
10.05.2009, 22:44
adi herifler.

Maç sonrası bi kolbastı yapsak süper olacaktı.

Artık fanatiki haftada 1 alırım oda galip geldiğimiz maçlardan sonra

serdar avcı
10.05.2009, 22:46
yazık çok yazık bu işler artık amatör liglerde yapılıyor kocaeli kümeye düşmüş adamların çatısına çıkıp meşale yakıyorsun. sen nasıl taraftarsın .

oflu_ömer
10.05.2009, 22:57
taraftar dedigin bu deildir güzel gardesim benim

bu bir sacmalikdir allah gösdermesin kaza geliyorum demez ortan bir asaga düsse

gecmisde yasadiklarimizi yasayacakdir bu dür olaylar bence hem külübe hemde takima zarar veriyor bu dür yaklasimlardan uzak duralim durmayanlari uyaralim

heppimiz ayni renklerin sevdalilariyiz onun icin birimize bir sey oldumu heppimizin ici yaniyor cahilik etmeyelim sevdamiza hizmet edelim

macdan önce gardes takim yazdiniz eyvallah güzel hosta sahada oyuncularimizin yasadiklarini hepbirlik de gördük bunu gardes gardese yapiyorsa biraz düsünmek lazimmmmm

TRABZONSPORUN LIGDE BIR TEK GARDES TAKIMI VAR O DA ESKISEHIRSPORDUR BIRDE 1996 GALATSARAYIN ISTAMBULDAKI MACDAN SONRA TRABZONSPOR TARAFTARINCA GARDES TAKIM DIYE HITAB EDILIR

Enes Ünal Kaya
10.05.2009, 23:24
Güvenlik denen bişi yokdu zaten ... emniyetin hiç mi suçu yok... kocaelinin yaptıkları neydii... hiç anlam veremiyorum yaa..

Enes Ünal Kaya
10.05.2009, 23:25

Taraftar Çıldırdı Şampiyonluk İstiyor : )

Keleşoğlu
10.05.2009, 23:35
ayıp ya böyle habermi olur

Alper Özdemir
10.05.2009, 23:45
Sahaya giren Kocaeli taraftarıydı ve bizi tahrik etmek için ellerinden geleni yaptılar,
Çatıya çıkan arkadaşın, 61 dk kutlamalarında kocaeli taraftarlarının çirkefliğine cevap vermek için çıktıgını zannediyorum,
Maç öncesinden itibaren kocaeline tezahürat yapan, ortamı şenlik havası içinde yaşamak isteyen Trabzonspor taraftarına Kocaelililer, su şişeleri ve küfürlerle yanıt vermiştir, Taraftarımız sagduyulu davranmasaydı çok daha kötü sonuçlar çıkabilirdi ve bu yine bizlere mal edilirdi,

Maçta olan ve tahriklere kapılmayan tüm taraftarlarımızı kutluyorum...

f1bekir
10.05.2009, 23:50

gecmisde yasadiklarimizi yasayacakdir bu dür olaylar bence hem külübe hemde takima zarar veriyor bu dür yaklasimlardan uzak duralim durmayanlari uyaralim

heppimiz ayni renklerin sevdalilariyiz onun icin birimize bir sey oldumu heppimizin ici yaniyor cahilik etmeyelim sevdamiza hizmet edelim

macdan önce gardes takim yazdiniz eyvallah güzel hosta sahada oyuncularimizin yasadiklarini hepbirlik de gördük bunu gardes gardese yapiyorsa biraz düsünmek lazimmmmm

TRABZONSPORUN LIGDE BIR TEK GARDES TAKIMI VAR O DA ESKISEHIRSPORDUR BIRDE 1996 GALATSARAYIN ISTAMBULDAKI MACDAN SONRA TRABZONSPOR TARAFTARINCA GARDES TAKIM DIYE HITAB EDILIR

Abi, kardeş falan yok bu camiada. herkes kendi menfaatinin peşinde. eskişehirle de oynayacaz, onların da düşme korkusu var, bakalım nasıl bir havada geçecek maç. iş ciddiye bindiği zaman kardeşlik, dostluk unutuluyor malesef.

Acar Altan
11.05.2009, 00:11
Bu hareketin taraftarlikla alakasi yoktur.Tam tersine takima zarar verir.Bu arkadas sayesinde kimbilir kac para ceza verecekler.Parayi fedarasyona kaptiracak kadar zengin bir kulup degiliz.Arkadaslar lütfen kendimize gelelim.Trabzonsporumuza yakisir sekilde davranalim.Gercek tarftarlik budur.

Harun Karadeniz
11.05.2009, 02:34
ççç ççç ççç

http://www.milliyet.com.tr/foto/yeni/goster5.asp?prm=0,9619532&id=2&galeriid=6554#galeriStart

koydukları fotoğrafların yarısı gündüz:D:D:D

babafingo61
11.05.2009, 03:15
çifte standart

sbaba61
11.05.2009, 03:20
trt bile çifte standart yapıyorken fanatik vb gazetelerin bunu yapmasına çok da şaşırmayalım bence. ama lütfennnn...

Yalçın Ulusoy
11.05.2009, 03:26
bu haberin aynısını günebakışın bugünkü çıkan gazetesinde de görecesiniz hadi o istanbul basını bizimkisine ne demeli

serdar61
11.05.2009, 03:30

TRABZONSPORUN LIGDE BIR TEK GARDES TAKIMI VAR O DA ESKISEHIRSPORDUR BIRDE 1996 GALATSARAYIN ISTAMBULDAKI MACDAN SONRA TRABZONSPOR TARAFTARINCA GARDES TAKIM DIYE HITAB EDILIR gardeş mardeş takım yoktur. trabzonsporun GARDES takımı belki liverpool olabilir

serdar61
11.05.2009, 03:31
bu haberin aynısını günebakışın bugünkü çıkan gazetesinde de görecesiniz hadi o istanbul basını bizimkisine ne demeli

bizimkiler maçı fanatikten takip etmiş demekki

sbaba61
11.05.2009, 03:31
Sahada Cinayet Bile Çıkar?????
bu ne demek şimdi günebakış...

Yalçın Ulusoy
11.05.2009, 03:35
Sahada Cinayet Bile Çıkar?????
bu ne demek şimdi günebakış...
İşin ilginç tarafıda tsli taraftarlarını goldeki sevincini buraya nasıl yansıtmıslar fotoyla yazı yanyana olunca maçtan haberi olmayan bir bunu görse inanacak

yusufyilmaz
11.05.2009, 08:56
merhaba

farkındaysanız tabela 60:30 u gösterirken gol yedik .geri sayıma gectik show bittikten hemen sonra cıktı taraftar muhtemelen 61 deki showa renk katmak için cıkmıştı oraya cıkmalımıydı?hayır
gerek yoktu sonucunda infaz kurumları sanki olayları biz cıkartmışız gibi cezayı bize kesti

Travelair
11.05.2009, 09:53
Bu tür davranışlar kabul edilemez. Haberin yanlı olduğu belli. Kim yazıyor bu haberleri? Kimlerin menfaati var? Bir tarafın yaptıkları görülmeyip diğer tarafın yaptıkları gündemde tutuluyorsa burda bir taraf ararım kusura bakmasınlar

Fakat federasyonun da işine geliyor. Ceza verip kazanç kapısı yapmışlar. Bizden hatalı kimse yok mu? Elbette her takımdan olduğu gibi bizden de var. İsteseler bu olayları bitirirler. Kapalı kamera sistemleri var, tespit edersin verirsin para cezasını, stada girmemeyi, karakola gidip imza vermeyi bekletilmeyi neyse o zaman tekrarlanabiliyor mu bu davranışlar? Ama stada gideni dingonun ahırında hissettirirsen sahaya da girer, küfür de eder, yabancı madde de atar, kavga da çıkartır

bordo61
11.05.2009, 10:31
Ergun ataya bir arkadaşım mail atmıştı
Cevabı

Önce Kocaeli'ndeki yerel muhabirin haberi verildi. Sonraki baskılarda haber düzeltildi. Selamlar.

Ata

Demekki anasayfadaki haber kocaelindeki bir muhabirden çıkmış

ilkonbir
11.05.2009, 10:44
zaten ergun abi olmasa fanatiğin tek satırnı okumam

Ali İhsan
11.05.2009, 10:48
Belediye Vanspor seyircisi sahaya girip hakem ve rakip futbolcuları döver, rakip futbolcular itfaiye aracına tırmanır. Ama hakem soyunma odasından döner kalan yarım saati oynatır ve Vanspor maçı alır.

Artık fazla söze gerek yok, biz Belediye Vanspor kadar bile gücü olmayan bir camia mıyız?

Bir tokat yüzünden bir dakika kala maç tatil edilen güzel ülkemde haklı ve haksız aramayın boşuna.

Kazım Uzunboy
11.05.2009, 10:51
Maçın bitiş düdüğü ile, Kocaelispor'un VİP tarafının olduğu bölümden yığınca Kocaelispor taraftarı sahaya girmiştir.
Benim gördüğüm budur.

Serdar Ersoy
11.05.2009, 13:45
Maçın bitiş düdüğü ile, Kocaelispor'un VİP tarafının olduğu bölümden yığınca Kocaelispor taraftarı sahaya girmiştir.
Benim gördüğüm budur.

staddaki herkes öyle gördü kardeşim... bende öyle gördm

Faik Yılmaz
11.05.2009, 13:49
Gereken önlemleri almayan Kocqaeli yetkilileri bütün olayların müsebbibidir.....

Bize gelince öyle bakalım onlara gelince nasıl olucak .....

LazAnisT
11.05.2009, 13:54
Elaleme koz vermeyelim diyip duruyoruz buralarda.Oraya çıkmayacaksın haber olmayacaksın.

Emirhan Makul
12.05.2009, 17:16
Aman sanki sahaya girmesek tüm türkiyenin gözünde muhteşem görüneceğiz.

Yine herkes bizden nefret edecek yine herşey üstümüze yıkılacak yine "Trabzon" denildi mi Milliyetçi ve asi insanlardan.... sözleriyle başlanan cümleler kurulacak.

Ben umursamıyorum artık.

gökçay61
12.05.2009, 17:25
bu kadar üstümüze gelmelerinden ben gurur duyuyorum..dmekki hala bozulmadık hala birileri bizden tırsıyor..buda güzel bişe aslında biz inatçılığımızla asiliğimizle bu vatana sadakatimizle bu bayrağa ve atamıza saygımızla asla bölücü olmayışımızla başkaları tarafından sevilmiyoruz..bırakın sevmesinler NE MUTLU TRABZONLUYUM VE TRABZONSPORLUYUM DİYENE!!

Tolunay Abdioğlu
12.05.2009, 17:31
Teşekkürler Ergün Ata..

Adil ÖZGÜR
12.05.2009, 21:46
Bu başlıkta Sevgili Harun'un yazısını okudum ve bu ne demek oluyor endişesine yerden göğe kadar katılıyorum,

Bu başlığa yapılan yorumların tümünü okuyamadım, ancak ilk sayfayı okudum. Ben o Trabzonspor bayrağını sallayan kontrolsüz taraftarımızı basının olduğu bölümün üzerinde iken izledim.

Yaptığı haraketin tüm camiaya mal olacağını bilmeyen tam bir mal taraftar ünvanı ile eline yakışmayan o bayrağı düşündüm.

Sonra acaba bu çocuk oraya niçin çıktı diye düşündüm. Ben freni batlamış bu T.S. taraftarımızın niçin o DAM'a çıktığını bulmuştum.

Bunun gerçek sebebi, mantıka uygunluğu mutlaka olmalıydı.

Sonra o freni batlamış, spopu bulunmayan spopsuz gibi düşünmeye çalıştım. Nedenini de buldum sanırım.

Bizler o trübünde olduğumuz sırada 61. dakikaya kadar Kocaelispor lehine tezahürat yapılmamıştı. Nedeni de şuydu. Kapalıda bulunan T.S. taraftarının yanlarında oturmalarından rahatsız olunca, saha içinde MUHACİR olan taraftarlarımızın tepkisi vardı. Ve o tepki yüzünden Kocaelispora sanırım trübünden tezahürat yapılmadı. Oysa yapılacak, yapılmalı diye hakim otoriter görüşler dillerde geziyordu

İşte ne oldu ise 61. dakikada kutlamalarından sonra yenilen Kocaelispor golünden sonra, tel örgü üzerinde oturan amigolar, birden yeşil ve siyah, daha sonra da Kocaelispor olarak tezahürat yapıldı. Bu tezahüratı biraz ısrarlı yapıldı, zira kale arkasındaki iki bölümden oluşan T.S. taraftarlarının bir kısmı Yeşil bir kısmı da Siyah olarak bağırıyordu. İşte bu tezahürata karşı tarafın (Kocelispor taraftarının katılması için de, KAPALI, KAPALI diye tezahürat yapıldı), Kocaelispor tarafında bulunan K.Eli taraftarlarında tezahürat da yapıldı, fakat Kocaeli taraftarı bu yaklaşıma yuhalama ile cevap verdi.

İşte bu yuhalamadan sonra da bunlara cevap olarak, bizim trübünden Kocaeli sen bizim kardeşimizsin diye tezahürat yapıldı. Fakat bunada karşılık olarak yuhalama olduğundan bizim kontrolsüz, spopsuz, freni batlak kulübünü çok seven o tek kişi iyi düşünmüşkü eline bayrağı aldığı gibi bu yuhalamadan TAHRİK OLARAK, Onlara cevap vermek amacı ile, T.S. büyüklüğünü göstermek için dama çıkmış olacağını düşündüm.

İşte bu düşündüğümü sizlerle paylaşmak istedim. Maçı izleyenler bana katılırmı bilmem amma ben böyle düşündüm.

Sonra tali olarak, acaba DAM'a niçin çıkılır diye düşüncelerimde var isede, bunlardan bir tanesini yazayım,

Malüm mart ayı yeni geçti, bu dama çıkan Kaplan cinsi kedigillerden olmasa gerek.

Bilmem bu görüşüme de katılırmısınız !

Sevgilerle.

Harun Karadeniz
12.05.2009, 23:49
Adil abim;

Dediklerin düşüncelerin değil tpa tıp olayın özüdür.

Görüntüleri defalarca izledim ve aynen dediğin gibi kapalı tirübüne giderek bu sizin abiniz dercesine bayrağı onlara gösteriyordu tepelerinden olay aynen ve aynen anlattığın gibidir.

Ancak ben bu sahaya TRABZONSPORLULAR girdi haberine hala ve hala anlam veremedim eğer olaki bu nedenle kulübe bir ceza verilirse Allahıma kitabıma çok kötü şeyler olur.

Adil ÖZGÜR
12.05.2009, 23:52
Adil abim;

Dediklerin düşüncelerin değil tpa tıp olayın özüdür.

Görüntüleri defalarca izledim ve aynen dediğin gibi kapalı tirübüne giderek bu sizin abiniz dercesine bayrağı onlara gösteriyordu tepelerinden olay aynen ve aynen anlattığın gibidir.

Ancak ben bu sahaya TRABZONSPORLULAR girdi haberine hala ve hala anlam veremedim eğer olaki bu nedenle kulübe bir ceza verilirse Allahıma kitabıma çok kötü şeyler olur.

Doğru söylüyorsun, maç bitiminde sahaya giren TRABZONSPORLULAR değildi, Onlar Kocaelispor taraftarı idi. Burayı açıkça yazmak lazım. Ne yapmaya çalışıyorlar??? Eğer bunu da ispat edemeyenlere şöyle yazayım,

Stadın kuzey tarafında oturanlar TRABZONSPOR TARAFTARI idi,

Stadın Güney tarafında oturanlar, Doğusunda ve Batısında oturanlar Kocaeli Taraftarları idi. Sahayada Güney tarafından girildi. Haliyle Stada girenler Kocelispor taraftarı idi. Bunu böyle gördüm.

Harun Karadeniz
12.05.2009, 23:56
Yok abi olurmu inanıyorum şu haber çıkar.

Trabzonsporlular bilet bulamayınca Kocaeli tarafına oturmuşlar sahaya Kocaeli tirübünlerinden atladır.:cool:

Ömer TOPAL
12.05.2009, 23:57
ben bu baslıklara bile girmiyorum sinirlerimi alt üst ediyor adi insanlar...

Kofali
13.05.2009, 00:28
ergun ata nin bari fanatik gazetesinde bu konuda sesini cikarmasini beklerim ama oda sessiz kalir
Iste benimde dusundugum buydu zaten, ve galiba zamaninda BMN de o gazete denen seye bir basin aciklamasi yapip yuklu bir para odemislerde! bende buna yanarim ya Ergun Ata gerekeni mutlaka yapacakdir.
yapmassa BMN odullerinde sifiri ceker???
almayin aldirmayin gorulen koy klavuz istemez 10 milyon Trabzonsporlu kimin sahaya girdigini cok net izledi boyle yalan habercilikle amaclarinin iyi olmadigini gostermis oluyorlar.

steelturkTS
13.05.2009, 01:17
eet saha girenlerin hepsi kocaeli taraftarıydı hatta üzerinlerindeki formalrı öpüp bize hareket bile yaptılar....

Harun Karadeniz
13.05.2009, 12:36
edit.................

Adil ÖZGÜR
13.05.2009, 18:59
Yok abi olurmu inanıyorum şu haber çıkar.

Trabzonsporlular bilet bulamayınca Kocaeli tarafına oturmuşlar sahaya Kocaeli tirübünlerinden atladır.:cool:

Sahaya girenlerin hemen hemen hepsinde yeşil siyah tişört vardı video kayıtlarında bellidir.

Harun Karadeniz
15.05.2009, 00:50
TRABZONSPOR: Kocaelispor-Trabzonspor maçında taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 50.000 TL para cezası verildi.

Al işte ya az paramı:cool:

Bunun 40.000 TL 'sını damdaki kediye:cool:
10.000 TL'sını da meşale yakanlara ödeticeksin.

Ayıp ya aşk sevgiden bahsediyorlar bunu düşünmüyorlarmı Sadri Şener nasıl para kazanırız diye bakıyo çıpınıyolar, maşallah bizimkiler harcatmaya.

Yazık hemde çok yazık:cool:

Serdar Ersoy
15.05.2009, 02:11
50.000 TL ceza yememiz kötü oldu...

göz göre göre takıma zarar verenlere şaşırıyorum walla:cool:

çatıya çıkmanın mantığı nedir bir insan ne düşünür ne kurarda kafasında çatıya çıkar ya sevgini kanıtlamaya mı çalışıyorsunda çatıya çıkıyorsun, oldu o zaman hepimiz çatılarda izleyelim maçı oh ne güzel memleket...

bir lafımda meşale yakan arkadaşlara,

tamam güzel görüntü oluyor tribünlerde ama bu yasak kardeşim bunun para cezası var resmi müsabakalarda kullanıldığı zaman senin 5 TL ye aldığın şeyin takıma cezası BİNLERCE TL biz bilmiyormuyuz meşale yakmayı, biz yakmadık mı yaktık ne zaman peki ? clup brugge maçında bu bir hazırlık maçıydı hiçbir cezai yaptırımları yoktu burda forumda meşale show olucağı günler öncesinden biliniyordu..

son söz SEVDAMIZA SEVERKEN ZARAR VERMİYELİM...:alkış:

Sefaenes
15.05.2009, 03:07
komik olmus bu rezilarasyon. Ya bizler neden Van gibi yapmiyoruz rakip takimi ilk yarida baktik yenilmiyorlar hastana arabasina kovaliyalim tasliyalim. Ondan sonra hakeme tehditlerle maci bitirmesine sagliyalim. " mac seyircisiz maca bence 3 puan deger hele son maclarda olursa. Van gibi bizde yapalim nasil olsa cezasi az. Sivas macinda bize verilen ceza rakip takimi korkutamadik diye verdiler :)

RaİSTLİN610
15.05.2009, 13:29
yazık oldu ya 50,000tl cok yazık:(